Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Letectvo studené války - Marek Brzkovský
V létě 1950 vypukl konflikt v Koreji, kde se poprvé ve větším měřítku střetli sovětští a američtí piloti, a to často za řízením proudových strojů. V 60. letech nastoupila generace nadzvukových letounů vyzbrojených řízenými střelami –ty se střetávaly nejen nad Vietnamem. A rušno bylo i na hranicích Československa. Druhá polovina 20. století přinesla bezprecedentní rozvoj vojenského letectva. Nová kniha Marka Brzkovského vám dá nahlédnout do historie legendárních strojů a pilotů tohoto období.
Podívejte se také Štilc Marek: Má Vlast - CD (UP0180)
Letectvo studené války - Marek Brzkovský - e-kniha
eBook: V létě 1950 vypukl konflikt v Koreji, kde se poprvé ve větším měřítku střetli sovětští a američtí piloti, a to často za řízením proudových strojů. V 60. letech nastoupila generace nadzvukových letounů vyzbrojených řízenými střelami –ty se střetávaly nejen nad Vietnamem. A rušno bylo i na hranicích Československa. Druhá polovina 20. století přinesla bezprecedentní rozvoj vojenského letectva. Nová kniha Marka Brzkovského vám dá nahlédnout do historie legendárních strojů a pilotů tohoto období.
Podívejte se také Ahome Plecháček se jménem Marek (23200)
Česká stíhací esa první světové války - Marek Brzkovský, Norbert Brzkovský
Během první světové války se zrodil pojem „stíhací eso“. Byl jím označován letec, který dokázal sestřelit pět a více nepřátelských letadel. Šlo sice o neoficiální, zato však velmi ceněný titul – snad každý pilot se jím toužil stát. Do konce Velké války se mezi esa zařadili celkem čtyři čeští piloti létající v řadách rakousko-uherského letectva. Konkrétně se jednalo o Ottu Jindru, Jindřicha Kostrbu, Augustina Nováka a Josefa Nováka; za Čecha bývá označován také František, či spíše Franz, Slanina. Každý z těchto mužů byl velice barvitou osobností. A právě těmto úspěšným letcům je věnována kniha, kterou nyní držíte v rukách. Norbert a Marek Brzkovští, již zkušení autoři na poli dějin válečného letectva, se svým novým dílem pokusili vzdát hold těm, kteří byli dlouhá desetiletí opomíjeni – jen proto, že bojovali za „špatnou“ stranu. I těmto skvělým letcům však patří naše uznání.
Podívejte se také Letectvo Spojených států amerických (978-80-264-3957-8)
Podívejte se také
- Sovětské letectvo protivzdušné obrany (978-80-206-1670-8)
- encyklopedie tanku a obrnenych vozidel od prvni svetove valky do soucasnosti
- Various: Marek: Můj strýc Odysseus -MP3-CD (CR0894-2)
- Marek Hamšík: fotbalová superstar (978-80-750-5757-0)
- Marek Kopelent: Kopelent: Černé a bílé slzy (CR0619-2)
- Marek Ztracený: Z písničkáře hitmaker (978-80-87685-84-6)
- Sovětské strategické letectvo v době studené války (978-80-206-1346-2)
- Ruské strategické letectvo: V letech 1992-2010 (978-80-206-1479-7)
- Musica Florea, Štryncl Marek: Bach: Braniborské koncerty (2xCD) - CD (SU3942-2)
- Marek Heinz: útočník s uměleckou duší (978-80-750-5402-9)
- Eben Marek, Severáček, dětský pěvecký sbor: Elce pelce kotrmelce - CD (SU5478-2)
- Musica Florea, Štryncl Marek: Koncerty II. Hudba Prahy 18. století - CD (SU4056-2)
- diverzanti a agenti v akci specialni operace od prvni svetove valky do soucasnosti 978 80 247 5103 0
- Válka nad alejí MiGů: Americké letectvo během války v Koreji 1950-1953 (978-80-7573-100-5)
- Boni Pueri, Musica Florea, Štryncl Marek: Zelenka: Melodrama de Sancto Wenceslao ZWV 175. Hudba Prah (SU4113-2)
Česká stíhací esa první světové války - Marek Brzkovský, Norbert Brzkovský - e-kniha
eBook: Během první světové války se zrodil pojem „stíhací eso“. Byl jím označován letec, který dokázal sestřelit pět a více nepřátelských letadel. Šlo sice o neoficiální, zato však velmi ceněný titul – snad každý pilot se jím toužil stát. Do konce Velké války se mezi esa zařadili celkem čtyři čeští piloti létající v řadách rakousko-uherského letectva. Konkrétně se jednalo o Ottu Jindru, Jindřicha Kostrbu, Augustina Nováka a Josefa Nováka; za Čecha bývá označován také František, či spíše Franz, Slanina. Každý z těchto mužů byl velice barvitou osobností. A právě těmto úspěšným letcům je věnována kniha, kterou nyní držíte v rukách. Norbert a Marek Brzkovští, již zkušení autoři na poli dějin válečného letectva, se svým novým dílem pokusili vzdát hold těm, kteří byli dlouhá desetiletí opomíjeni – jen proto, že bojovali za „špatnou“ stranu. I těmto skvělým letcům však patří naše uznání.
Objev podobné jako Česká stíhací esa první světové války - Marek Brzkovský, Norbert Brzkovský - e-kniha
Sestřel! Hlásím sestřel! 4 - Osudy sedmi spojeneckých stíhačů Druhé světové války - Marek Brzkovský
Pojem stíhací eso se zrodil už za první světové války a byl jím označován letec, který ve vzdušném boji dokázal sestřelit nejméně pět nepřátelských letadel. Šlo sice o neoficiální, zato však velmi ceněný titul a snad každý stíhací pilot se toužil jím stát. Od množství sestřelů se totiž odvíjelo i udělování vyznamenání, povýšení, respekt spolubojovníků a mnohdy i finanční odměna. Za Druhé světové války se toto označení hojně používalo a kult stíhacích es pěstovaly prakticky všechny státy, účastnící se tohoto konfliktu. U každé jednotky právě tito muži rozhodovali o úspěchu či neúspěchu bojových akcí a tato poměrně malá skupina pilotů dosáhla většiny sestřelů, kterých jejich jednotka získala. Velká esa se také často stávala veliteli jednotek a mnoho z nich dosáhlo vysokých hodností. Všichni se samozřejmě snažili sestřelit co nejvíce nepřátel a stát se tím nejlepším. Osudy sedmi mužů, popsané v této knize jsou často dost rozdílné. Bojovali totiž v různých fázích světového konfliktu, na různých letounech a na různých frontách druhé světové války. Někteří se dožili jejího konce, jiní boj se smrtí prohráli a zahynuli za řízením své stíhačky.
Objev podobné jako Sestřel! Hlásím sestřel! 4 - Osudy sedmi spojeneckých stíhačů Druhé světové války - Marek Brzkovský
Noční lovec - Marek Brzkovský
Ačkoli byl Karel Kuttelwascher (1916–1959) za druhé světové války nejúspěšnějším českým stíhačem RAF, jeho životu se dosud věnovala jen jedna knižní monografie, původně vydaná anglicky. Tento velký dluh naší historiografie nyní splácí publikace známého českého odborníka na leteckou historii. Kniha představuje Kuttelwascherovy osudy od dětství přes službu v předválečném československém letectvu po jeho bojovou kariéru ve Francii a zejména ve Velké Británii, kde se jako specialista na noční útoky nad nepřátelskými letišti zařadil mezi největší stíhací esa. Připomenuta je i Kuttelwascherova povalečná emigrace, kterou ukončila jeho předčasná smrt v pouhých 42 letech.
Objev podobné jako Noční lovec - Marek Brzkovský
Luftwaffe 1935–1945 - Marek Brzkovský
Bojová taktika, rozhodující bitvy, esa a velitelé, slavné letouny Během německých vítězných tažení na začátku druhé světové války hrála Luftwaffe klíčovou roli. Rychlé a obratné Messerschmitty Bf 109 srážely z oblohy jedno nepřátelské letadlo za druhým, zatímco střemhlavé Junkersy Ju 87 rozsévaly smrt a hrůzu mezi protivníky na zemi. Přestože nad Británií tento recept na úspěch selhal, brzy následovala další vítězství na východní frontě. Ve druhé polovině války však piloti letounů s trámovými kříži čím dál častěji na své úkoly nestačili – přesila Spojenců byla už příliš veliká. Publikace předkládá kompletní historii Luftwaffe od jejích skromných počátků na španělském nebi přes slavná vítězství během blitzkriegu až k drtivým porážkám z let 1944–1945. Dočtete se o nejpoužívanějších letounech, slavných stíhacích esech, technice střemhlavého bombardování, palubních zbraních či rozhodujících bitvách, zatímco grafiky vám názorně předvedou například počty vyrobených strojů, výstroj pilota nebo prvky bojové taktiky. Výstroj pilota Bez čeho se neobešel stíhač v kabině proudového Me 262? Bitva o Británii Moderní bojové postupy německých letců v boji s RAF Zbrojní výroba Produkce slavných i méně známých stíhaček, bombardérů a bitevníků Střemhlavé bombardování Jak přesně legendární stuky útočily na pozemní cíle
Objev podobné jako Luftwaffe 1935–1945 - Marek Brzkovský
Stíhači nad pacifikem - Marek Brzkovský
Stíhací letectvo hrálo i v Pacifiku důležitou roli. Boje se zde ale dost lišily od těch, které probíhaly na jiných frontách. Japonci jako první pochopili, že v nedozírných prostorách Pacifiku dokáží své jednotky podporovat jen z palub letadlových lodí a zaměřili se na budování námořního letectva. Během prvních měsíců proto vítězili a britské i americké letectvo utrpělo řadu ponižujících porážek. Teprve ve druhé polovině roku 1942 postup zastavila série bitev letadlových lodí. Americké letectvo se naopak rozrůstalo neuvěřitelnou rychlostí. Japonci se sice bránili s odvahou, často přerůstající ve fanatismus, proti takové přesile však nemohli obstát.
Objev podobné jako Stíhači nad pacifikem - Marek Brzkovský
Sestřel! Hlásím sestřel! - Marek Brzkovský
Pojem stíhací eso se zrodil v létě roku 1915 ve Francii. Byl jím označován letec, který dokázal sestřelit pět a více nepřátelských letadel. Bylo to v době, kdy se na obloze objevily první jednomístné letouny, vybavené vpřed pálícím kulometem - stíhačky. Šlo sice o neoficiální, zato však velmi ceněný titul a snad každý stíhací pilot se toužil jím stát. Brzy ho také začaly užívat i ostatní světová letectva, účastnící se Velké války. Za Druhé světové války se toto označení znova hojně používalo a kult stíhacích es pěstovaly obě strany konfliktu. Esa se také stávala tučným soustem pro válečnou propagandu. Jejich význam byl totiž mimořádný. U každé jednotky právě tito muži rozhodovali o úspěchu či neúspěchu bojových akcí. Tato poměrně malá skupina dosáhla většiny sestřelů, kterých jejich jednotka získala. Často se také stávali veliteli leteckých jednotek a mnoho z nich dosáhlo vysokých hodností. Snažili se také ale sestřelit co nejvíce nepřátel a stát se tím nejlepším. Osudy šesti mužů, popsané v této knize jsou často dost rozdílné. Bojovali v různých letech a na různých frontách druhé světové války. Nikteří se dožily jejího konce, jiní za řízením své stíhačky nalezli smrt. Všichni však svým nemalým dílem přispěli k vítěznému konci a porážce fašismu v tomto dosud nejstrašnějším konfliktu v historii.
Objev podobné jako Sestřel! Hlásím sestřel! - Marek Brzkovský
Stíhači třetí říše - Marek Brzkovský
Stíhací letectvo představovalo naprostou elitu už tak elitní zbraně, letectva. Stejně tak tomu bylo i v Německu. Stíhači měli ovládnout nebe nad bojištěm a na začátku druhé světové války se jim to i dařilo. Piloti v kabinách Messerschmittů kralovali dlouho obloze nad západní i východní frontou. Mnozí se dočkali těch nejvyšších poct a řádů a na účtech těch nejlepších byly i stovky sestřelů. Avšak válka se vyvíjela jinak, než velení čekalo. Němečtí stíhači postupně o svou dominanci přišli, a nakonec bojovali o holé přežití.
Objev podobné jako Stíhači třetí říše - Marek Brzkovský
Stíhači nad západní frontou - Marek Brzkovský
Letecká válka nad západní frontou trvala téměř šest let. Pro stíhače představovala vůbec nejtěžší bojiště, na němž operovaly ty nejmodernější stroje. Létalo se zde většinou ve velkých výškách a početných formacích. Nepřekvapí proto, že Luftwaffe při hodnocení úspěchů nutných pro udělení nejvyšších vyznamenání posuzovala jeden sestřel na západě jako ekvivalent tří vítězství získaných na východě. Seznamte se s poutavou mozaikou legendárních strojů, leteckých es a taktik boje.
Objev podobné jako Stíhači nad západní frontou - Marek Brzkovský
Stíhači nad východní frontou - Marek Brzkovský
Stíhací letectvo vždy představovalo elitu už tak elitní zbraně, jakou bezpochyby v každé armádě letectvo bylo. Jeho příslušníci tvořili svéráznou skupinu a většinou šlo o výrazné individuality. Jejich nejdůležitějším úkolem bylo vybojovat vzdušnou převahu nad bojištěm. Měli chránit vlastní vojska před nálety nepřítele a před jeho průzkumem a také doprovázet vlastní bombardéry. Ale především: Měli sestřelovat nepřátelské letouny. Už od první světové války obklopovala stíhací letce aureola novodobých rytířů nebes, což do jisté míry přetrvávalo i na začátku druhého světového konfliktu na západě. Když ale v červnu 1941 napadlo nacistické Německo Stalinův Sovětský svaz, začala válka jiného charakteru. Započal střet, v němž pro rytířství už nezbylo místo. Stíhači Luftwaffe byli svým založením hlavně lovci, kteří se snažili zlikvidovat co nejvíce nepřátelských letounů za co nejmenšího rizika. Sověti zase bojovali s odhodláním hraničícím až se sebeobětováním. Seznamte se s mozaikou legendárních strojů, leteckých es a taktik boje. Průvodcem vám bude jeden z nejerudovanějších českých autorů píšících o leteckém konfliktu na východní frontě druhé světové války.
Objev podobné jako Stíhači nad východní frontou - Marek Brzkovský
Válka nad alejí MiGů - Marek Brzkovský
Koncem čtyřicátých let napětí mezi západem a východem dosáhlo kritického bodu. V té situaci na Korejském poloostrově propukla válka, která mohla lehce přejít v celosvětový konflikt. Ze začátku to ale vypadalo na jednoduché vítězství Severní Koreje, podporované Sovětským Svazem. Nakonec ale válka trvala tři roky a skončila patem. Po celou dobu hrálo v konfliktu důležitou roli americké letectvo. To představovalo ohromující bojovou sílu. Disponovalo flotilou těžkých čtyřmotorových bombardérů, které dokázaly doslova vymazávat města v hlubokém týlu nepřítele. Jejich doprovod zajišťovaly stíhačky s dlouhým doletem a u jednotek už sloužily i první stíhačky poháněné proudovým motorem. Pro noční stíhání pak existovalo několik typů, nesoucích kvalitní radiolokátory pro nalezení nepřítele skrývajícího se v temnotách. Přímou podporu pozemních útvarů pak zajišťovaly stíhací bombardéry. Ty pročesávaly nepřátelský týl i frontu a tam pomocí pum, napalmu a neřízených raket ničily všechny dostupné pozemní cíle. Na moři pak Američané naprosto dominovali. Měli mohutnou flotilu letadlových lodí, které mohly doplout prakticky na jakékoliv místo na zemi a napadnout je pomocí bombardérů startujících z jejich palub. V oblasti nedaleko hranic s Čínou po celou dobu trvání konfliktu existovala oblast působení sovětských stíhaček. Říkalo se jí Alej MiGů a právě zde probíhala většina leteckých soubojů.
Objev podobné jako Válka nad alejí MiGů - Marek Brzkovský
S orlem ve znaku - Marek Brzkovský
Historie americké stíhací squadrony od Bitvy o Anglii po válku v Koreji
Objev podobné jako S orlem ve znaku - Marek Brzkovský
Stíhači nad západní frontou - Marek Brzkovský - e-kniha
eBook: Letecká válka nad západní frontou trvala téměř šest let. Pro stíhače představovala vůbec nejtěžší bojiště, na němž operovaly ty nejmodernější stroje. Létalo se zde většinou ve velkých výškách a početných formacích. Nepřekvapí proto, že Luftwaffe při hodnocení úspěchů nutných pro udělení nejvyšších vyznamenání posuzovala jeden sestřel na západě jako ekvivalent tří vítězství získaných na východě. Seznamte se s poutavou mozaikou legendárních strojů, leteckých es a taktik boje.
Objev podobné jako Stíhači nad západní frontou - Marek Brzkovský - e-kniha
Stíhači nad východní frontou - Marek Brzkovský - e-kniha
eBook: Stíhací letectvo vždy představovalo elitu už tak elitní zbraně, jakou bezpochyby v každé armádě letectvo bylo. Jeho příslušníci tvořili svéráznou skupinu a většinou šlo o výrazné individuality. Jejich nejdůležitějším úkolem bylo vybojovat vzdušnou převahu nad bojištěm. Měli chránit vlastní vojska před nálety nepřítele a před jeho průzkumem a také doprovázet vlastní bombardéry. Ale především: Měli sestřelovat nepřátelské letouny. Už od první světové války obklopovala stíhací letce aureola novodobých rytířů nebes, což do jisté míry přetrvávalo i na začátku druhého světového konfliktu na západě. Když ale v červnu 1941 napadlo nacistické Německo Stalinův Sovětský svaz, začala válka jiného charakteru. Započal střet, v němž pro rytířství už nezbylo místo. Stíhači Luftwaffe byli svým založením hlavně lovci, kteří se snažili zlikvidovat co nejvíce nepřátelských letounů za co nejmenšího rizika. Sověti zase bojovali s odhodláním hraničícím až se sebeobětováním. Seznamte se s mozaikou legendárních strojů, leteckých es a taktik boje. Průvodcem vám bude jeden z nejerudovanějších českých autorů píšících o leteckém konfliktu na východní frontě druhé světové války.
Objev podobné jako Stíhači nad východní frontou - Marek Brzkovský - e-kniha
Sovětské strategické letectvo v době Studené války - Jefim Gordon
Kniha sleduje vývoj sovětských letadel dálkového letectva od 2. světové války až do rozpadu Sovětského svazu v roce 1991, včetně počátečních kroků při vzniku střel vzduch-země, prvních nadzvukových dálkových bombardérů až po výkonné Tu-160, které jsou schopné nést až 12 střel s plochou dráhou letu. Text doplňuje více než 500 fotografií, které dříve nebyly mimo Rusko publikovány, dále 61 barevných kreseb a perokreseb letadel a jejich výzbroje, díky čemuž je tato kniha nepostradatelným zdrojem informací pro všechny letecké nadšence daného období.
Objev podobné jako Sovětské strategické letectvo v době Studené války - Jefim Gordon
Žhavé nebe nad Československem - Letecké souboje československých stíhačů nad naším územím 1918–1989 - Marek Brzkovský, Jan Šafařík
O zapojení českých a slovenských letců do bojů první a druhé světové války už toho bylo napsáno mnoho. Nesrovnatelně méně je zmapována jejich účast ve střetech vedených nad územím Československa, zejména v dobách označovaných za mírové. Nápravu přináší výpravná obrazová publikace dvou českých specialistů na dějiny vojenského letectví. Všeobecně není příliš známo, že naši piloti na československém nebi poprvé bojovali už na jaře 1919 během konfliktu s Maďarskem a že na stejné hranici bylo velmi rušno také v letech 1938 a 1939. K pozapomenutým kapitolám patří i Četnické letecké hlídky, které měly od roku 1935 na starosti ochranu svrchovanosti československého vzdušného prostoru. Samostatná kapitola pojednává o bojích na Slovensku a během Ostravské operace v posledních dvou letech druhé světové války. Největší prostor je ovšem věnován období let 1948 až 1989, kdy hranice Československa představovaly linii dotyku dvou nepřátelských mocenských bloků. Naše letectvo a útvary protivzdušné obrany tak byly zapojeny do nevyhlášené války, během které si českoslovenští stíhači připsali na konto několik sestřelů jak vojenských, tak civilních strojů…
Objev podobné jako Žhavé nebe nad Československem - Letecké souboje československých stíhačů nad naším územím 1918–1989 - Marek Brzkovský, Jan Šafařík
Studená včera a dnes - Marek Stránský
Celobarevná publikace Marka Stránského "Studená včera a dnes" zachycuje historickou a dnešní podobu obce v okrese Jindřichův Hradec. Čtenáři tak mají možnost vidět, jak Studená vypadala dříve, její současnou podobu, ale také se dozvědět spoustu zajímavých informací.
Objev podobné jako Studená včera a dnes - Marek Stránský
Sovětské strategické letectvo v době studené války (978-80-206-1346-2)
Kniha - autor Jefim Gordon, 272 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Kniha sleduje vývoj sovětských letadel dálkového letectva od 2. světové války až do rozpadu Sovětského svazu v roce 1991, včetně počátečních kroků při vzniku střel vzduch-země, prvních nadzvukových dálkových bombardérů až po výkonné Tu-160, které jsou schopné nést až 12 střel s plochou dráhou letu. Text doplňuje více než 500 fotografií, které dříve nebyly mimo Rusko publikovány, dále 61 barevných kreseb a perokreseb letadel a jejich výzbroje, díky čemuž je tato kniha nepostradatelným zdrojem informací pro všechny letecké nadšence daného období.
Objev podobné jako Sovětské strategické letectvo v době studené války (978-80-206-1346-2)
Brzkovský Dvořáci (978-80-87393-14-7)
Kniha - česky Velklý majetek nepřináší vždy jen štěstí.
Objev podobné jako Brzkovský Dvořáci (978-80-87393-14-7)
Tanková esa druhé světové války - Norbert Brzkovský
Pojem „letecké eso“ zná asi každý. Existovali však také mimořádní tankisté – jen jejich označování coby es bylo volnější, prosazovalo se postupně a záviselo na konkrétní armádě. Badatel a publicista Norbert Brzkovský vás provede světem tankových es – kniha přináší osm životopisů významných postav armád druhé světové války. Přestože se kariéry mužů jako Edmund Orlik, Otto Carius či Stěpan Vajda významně lišily, spojuje je právě mimořádnost jejich schopností.
Objev podobné jako Tanková esa druhé světové války - Norbert Brzkovský
Česká stíhací esa první světové války (978-80-264-3489-4)
Elektronická kniha - autor Marek Brzkovský, 144 stran, česky Během první světové války se zrodil pojem „stíhací eso“. Byl jím označován letec, který dokázal sestřelit pět a více nepřátelských letadel. Šlo sice o neoficiální, zato však velmi ceněný titul – snad každý pilot se jím toužil stát. Do konce Velké války se mezi esa zařadili celkem čtyři čeští piloti létající v řadách rakousko-uherského letectva. Konkrétně se jednalo o Ottu Jindru, Jindřicha Kostrbu, Augustina Nováka a Josefa Nováka; za Čecha bývá označován také František, či spíše Franz, Slanina. Každý z těchto mužů byl velice barvitou osobností. A právě těmto úspěšným letcům je věnována kniha, kterou nyní držíte v rukách. Norbert a Marek Brzkovští, již zkušení autoři na poli dějin válečného letectva, se svým novým dílem pokusili vzdát hold těm, kteří byli dlouhá desetiletí opomíjeni – jen proto, že bojovali za „špatnou“ stranu. I těmto skvělým letcům...
Objev podobné jako Česká stíhací esa první světové války (978-80-264-3489-4)
Tanková esa druhé světové války - Norbert Brzkovský - e-kniha
eBook: Pojem „letecké eso“ zná asi každý. Existovali však také mimořádní tankisté – jen jejich označování coby es bylo volnější, prosazovalo se postupně a záviselo na konkrétní armádě. Badatel a publicista Norbert Brzkovský vás provede světem tankových es – kniha přináší osm životopisů významných postav armád druhé světové války. Přestože se kariéry mužů jako Edmund Orlik, Otto Carius či Stěpan Vajda významně lišily, spojuje je právě mimořádnost jejich schopností.
Objev podobné jako Tanková esa druhé světové války - Norbert Brzkovský - e-kniha
Bombardovací letectvo RAF - Jonathan Falconer
Bombardovací letectvo RAF se zrodilo v turbulentních 30. letech 20. století, kdy se armáda Velké Británie začala cílevědomě připravovat na vypuknutí dalšího vojenského konfliktu. Ve srovnání se svými skromnými možnostmi v září 1939 se do konce války rozrostlo do mohutné mašinerie, jež srovnávala se zemí celá německá města. V této z angličtiny přeložené knize z edice britského vydavatelství Haynes najdete spolehlivé informace o zrodu a vývoji doktríny strategického bombardování, programu masivní produkce letadel, výcviku specialistů, organizaci i velení nebo nepředstavitelném nervovém vypětí osádek během nočních misí. Samozřejmě nechybějí ani podrobné informace o technické stránce britské vzdušné ofenzivy, o všech nasazených dvou- i čtyřmotorových strojích, leteckých pumách, výzbroji ve střeleckých věžích nebo pokroku při vývoji bombardovacích zaměřovačů. Leteckou bitvu nad Německem ale nahlédnete také z druhé strany, z perspektivy pilotů nočních stíhaček Luftwaffe či obsluh radarů a flaku. Na 160 stranách a s více než dvěma stovkami fotografií a ilustrací nabízíme fascinující a unikátní vhled do bojového nasazení britského bombardovacího letectva, které v letech 1939–1945 srazilo nacistické Německo na kolena.
Objev podobné jako Bombardovací letectvo RAF - Jonathan Falconer
Stavebnice Seva letectvo - 511 ks
Technické údaje:Obsah balení:Stavebnice Seva Armáda letectvo plast 511 dílků v krabici 35x33x5cmPokud není uvedeno jinak, cena se vztahuje na 1 ks produktu.Konkrétní barvu nebo druh výrobku není možné z technických důvodů zvolit, objednávce bude přidělena náhodná varianta dle skladových možností.
Objev podobné jako Stavebnice Seva letectvo - 511 ks
Letectvo Spojených států amerických - kolektiv autorů
Seznamte se s hvězdami nebe – od U-2 Dragon Lady a F-16 Fighting Falcon až po HH-60 Pave Hawk či MQ-9 Reaper. Poznejte, jak kadeti Letectva USA trénují a účastní se cvičení. Zjistěte, jak piloti provádí svěřené mise. Staňte se svědky toho, jak americké letecto zajišťuje a udržuje kontrolu vzdušného prostoru. Kniha představuje obrazovou historii Letectva USA od jeho počátků v roce 1907 přes osamostatnění v rámci struktur armády v roce 1947 až po jeho nasazení ve velkých konfliktech posledních desetiletí.
Objev podobné jako Letectvo Spojených států amerických - kolektiv autorů
Hvězda Afriky. Hans-Joachim Marseille – dramatický příběh legendárního esa - Norbert Brzkovský
První český životopis legendárního německého stíhače, jemuž je připisováno 17 sestřelů za jediný den Slavný stíhač německé Luftwaffe Hans-Joachim Marseille (1919–1942) rozhodně nesplňoval ideál árijského hrdiny. Svým nevojenským vystupováním a láskou k jazzu přiváděl k šílenství všechny své nadřízené. Přesto se stal hrdinou nacistické propagandy a byl i držitelem Rytířského kříže s dubovými ratolestmi, meči a brilianty. Bojovou kariéru zahájil již během bitvy o Británii, během které dosáhl svých prvních sedmi sestřelů. Sám však byl také několikrát sestřelen a kvůli svým kázeňským přestupkům nadále sloužil s velice nízkou hodností. V řadách JG 27 se zúčastnil krátkého tažení na Balkán a poté až do své smrti bojoval v severní Africe, kde si vysloužil přezdívku, která tvoří hlavní název této publikace. Celkově Marseille sestřelil 158 letadel západních Spojenců, čímž se stal nejúspěšnějším německým pilotem, který proti nim bojoval. Jeho nejslavnějším dnem se stalo 1. září 1942, kdy ohlásil neuvěřitelných 17 vzdušných vítězství! Objevná kniha mladého českého historika se nejpodrobněji zabývá právě tímto rekordem, samozřejmě tak ale činí v kontextu celého krátkého, ale bouřlivého života jedné z nejpozoruhodnějších osobností leteckých bojů druhé světové války.
Objev podobné jako Hvězda Afriky. Hans-Joachim Marseille – dramatický příběh legendárního esa - Norbert Brzkovský
Noční lovec: Karel Kuttelwascher – nejúspěšnější český stíhač druhé světové války (978-80-242-8381-4)
Kniha - autor Marek Brzkovský, 128 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Ačkoli byl Karel Kuttelwascher (1916–1959) za druhé světové války nejúspěšnějším českým stíhačem RAF, jeho životu se dosud věnovala jen jedna knižní monografie, původně vydaná anglicky. Tento velký dluh naší historiografie nyní splácí publikace známého českého odborníka na leteckou historii. Kniha představuje Kuttelwascherovy osudy od dětství přes službu v předválečném československém letectvu po jeho bojovou kariéru ve Francii a zejména ve Velké Británii, kde se jako specialista na noční útoky nad nepřátelskými letišti zařadil mezi největší stíhací esa. Připomenuta je i Kuttelwascherova povalečná emigrace, kterou ukončila jeho předčasná smrt v pouhých 42 letech.
Objev podobné jako Noční lovec: Karel Kuttelwascher – nejúspěšnější český stíhač druhé světové války (978-80-242-8381-4)
Letouny Junkers v československém letectvu - Miroslav Irra
Po skončení války se množství letounů Junkers v různém stadiu devastace nacházelo roztroušeno po celé Evropě, včetně území obnovené Československé republiky. Využití části tohoto technického potenciálu se tedy přímo nabízelo, a v rámci výstavby poválečného čs. letectva se tak i stalo. Podívejme se tedy na osudy Junkersů ve službách našeho letectva po 2. světové válce.
Objev podobné jako Letouny Junkers v československém letectvu - Miroslav Irra
Letectvo Spojených států amerických (Defekt) - kolektiv autorů
Seznamte se s hvězdami nebe – od U-2 Dragon Lady a F-16 Fighting Falcon až po HH-60 Pave Hawk či MQ-9 Reaper. Poznejte, jak kadeti Letectva USA trénují a účastní se cvičení. Zjistěte, jak piloti provádí svěřené mise. Staňte se svědky toho, jak americké letecto zajišťuje a udržuje kontrolu vzdušného prostoru. Kniha představuje obrazovou historii Letectva USA od jeho počátků v roce 1907 přes osamostatnění v rámci struktur armády v roce 1947 až po jeho nasazení ve velkých konfliktech posledních desetiletí.
Objev podobné jako Letectvo Spojených států amerických (Defekt) - kolektiv autorů
Válka nad alejí MiGů: Americké letectvo během války v Koreji 1950-1953 (978-80-7573-100-5)
Kniha - autor Marek Brzkovský, 192 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Koncem čtyřicátých let napětí mezi západem a východem dosáhlo kritického bodu. V té situaci na Korejském poloostrově propukla válka, která mohla lehce přejít v celosvětový konflikt. Ze začátku to ale vypadalo na jednoduché vítězství Severní Koreje, podporované Sovětským Svazem. Nakonec ale válka trvala tři roky a skončila patem. Po celou dobu hrálo v konfliktu důležitou roli americké letectvo. To představovalo ohromující bojovou sílu. Disponovalo flotilou těžkých čtyřmotorových bombardérů, které dokázaly doslova vymazávat města v hlubokém týlu nepřítele. Jejich doprovod zajišťovaly stíhačky s dlouhým doletem a u jednotek už sloužily i první stíhačky poháněné proudovým motorem. Pro noční stíhání pak existovalo několik typů, nesoucích kvalitní radiolokátory pro nalezení nepřítele skrývajícího se v temnotách. Přímou podporu pozemních útvarů pak zajišťovaly stíhací bombardéry. Ty pročesávaly...
Objev podobné jako Válka nad alejí MiGů: Americké letectvo během války v Koreji 1950-1953 (978-80-7573-100-5)
Stíhači nad východní frontou (978-80-264-4175-5)
Elektronická kniha - autor Marek Brzkovský, 256 stran, česky Stíhací letectvo vždy představovalo elitu už tak elitní zbraně, jakou bezpochyby v každé armádě letectvo bylo. Jeho příslušníci tvořili svéráznou skupinu a většinou šlo o výrazné individuality. Jejich nejdůležitějším úkolem bylo vybojovat vzdušnou převahu nad bojištěm. Měli chránit vlastní vojska před nálety nepřítele a před jeho průzkumem a také doprovázet vlastní bombardéry. Ale především: Měli sestřelovat nepřátelské letouny. Už od první světové války obklopovala stíhací letce aureola novodobých rytířů nebes, což do jisté míry přetrvávalo i na začátku druhého světového konfliktu na západě. Když ale v červnu 1941 napadlo nacistické Německo Stalinův Sovětský svaz, začala válka jiného charakteru. Započal střet, v němž pro rytířství už nezbylo místo. Stíhači Luftwaffe byli svým založením hlavně lovci, kteří se snažili zlikvidovat co nejvíce nepřátelských letounů...
Objev podobné jako Stíhači nad východní frontou (978-80-264-4175-5)
Studené večeře
Kuchařka Studené večeře přináší inspiraci na dny, kdy nestíháte nebo nechcete večer vařit. V knize najdete téměř stovku receptů na sendviče a pomazánky, saláty, misky hojnosti, studené polévky, tradiční jídla ze syrového masa a ryb nebo omáčky bez vaření. Příprava receptů je tak snadná, že většinou nemusíte zapnout sporák nebo troubu. Díky knize už nikdy nebudete mít pocit, že v rámci rychlých studených večeře točíte neustále dokola ta samá jídla. V kapitole sendviče a pomazánky poradíme, jak obložené pečivo skládat, čím jej plnit nebo mazat a jak dochucovat – získáte tipy na nejrůznější dipy, omáčky a pomazánky. Své favority najdete i mezi saláty, kde snadno využijete zbytky masa z předešlého dne. Do kuchařky jsme vybrali takové saláty, které poslouží jako plnohodnotná večeře a nebudete po nich mít hlad. Najdete zde zeleninové i těstovinové saláty, a přidáváme i recepty na zálivky. Svoji kapitolu mají i misky hojnosti – variace na salát, kdy do každé misky naskládáte spoustu zdraví prospěšných surovin. Studené polévky přinesou osvěžení v teplých dnech. V kapitole najdete klasiku, jako je španělské gazpacho, polévku vichyssoise, ale také okurkovou polévku s krevetami nebo jahodové gazpacho. Své místo v kuchařce mají i maso a rybí plody, které se podávají zasyrova. Nechybí tatarák, ceviche ani suši. Kuchařku uzavírá kapitola omáček bez vaření, které připravíte během chvilky. Kuchařka Studené večeře vám pomůže s rychlými večeřemi během celého roku. Je variabilní – především sendviče nebo saláty můžete obměňovat podle chuti.
Objev podobné jako Studené večeře
Sestřel! 2 (978-80-7573-063-3)
Kniha - autor Marek Brzkovský, česky, pevná bez přebalu lesklá Pojem stíhací eso se zrodil v létě roku 1915 ve Francii. Byl jím označován letec, který dokázal sestřelit pět a více nepřátelských letadel. Bylo to v době, kdy se na obloze objevily první jednomístné letouny, vybavené vpřed pálícím kulometem - stíhačky. Šlo sice o neoficiální, zato však velmi ceněný titul a snad každý stíhací pilot se toužil jím stát. Brzy ho také začaly užívat i ostatní světová letectva, účastnící se Velké války. Za Druhé světové války se toto označení znova hojně používalo a kult stíhacích es pěstovaly obě strany konfliktu. Esa se také stávala tučným soustem pro válečnou propagandu. Jejich význam byl totiž mimořádný. U každé jednotky právě tito muži rozhodovali o úspěchu či neúspěchu bojových akcí. Tato poměrně malá skupina dosáhla většiny sestřelů, kterých jejich jednotka získala. Často se také stávali veliteli leteckých jednotek a mnoho z nich dosáhlo vysokých hodností....
Objev podobné jako Sestřel! 2 (978-80-7573-063-3)
MiG-19 v Československém vojenském letectvu - Miroslav Irra
Kniha MiG-19 V ČESKOSLOVENSKÉM VOJENSKÉM LETECTVU - 2. vyd. Proudový stíhací letoun sovětské konstrukční kanceláře Mikojan-Gurjevič, MiG-19, je bezesporu významnou veličinou v historii československého a českého letectva, i přesto, že počtem dodaných strojů zaujímá mezi proudovými stíhacími letouny čs. letectva až třetí příčku, za bezkonkurenčně nejpočetnější „patnáctkou“ a druhou v pořadí „jednadvacítkou“. Jeho význam spočívá především ve skutečnosti, že jeho zavedením do služby bývalé Československo vkročilo do pomyslného klubu států, jejichž vojenské letectvo vlastní a provozuje nadzvukové proudové letouny. MiG-19 byl u našich pilotů velmi oblíbený mj. pro jeho vynikající stoupavost i když v porovnání s jeho následovníkem MiG-21 byla jeho služba kratší, jistě stojí za připomenutí.
Objev podobné jako MiG-19 v Československém vojenském letectvu - Miroslav Irra
Česká stíhací esa první světové války (978-80-264-3489-4)
Kniha - autor Marek Brzkovský; Norbert Brzkovský, 144 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Objev podobné jako Česká stíhací esa první světové války (978-80-264-3489-4)
Studené světlo hvězd
Audiokniha MP3 - Deset syrových příběhů z mrazivého vesmíru, s jejichž hrdiny byste neměnili. - autor Pavel Fritz, čte Filip Jančík Studené světlo hvězdJaký je to pocit prohledávat vrak dávno pohřešované kosmické lodi? Jaký je to pocit postupovat s jednotkou výsadkářů proti potvorám, co vyhubily většinu lidstva?Na stránkách této knihy střetnete bestii z labyrintu, prozkoumáte záhadný umělý měsíc a odkryjete tajemství jednoho velmi vzdáleného masového hrobu. Po boku palubního kněze navštívíte Saturnův měsíc Titan a s Plukovníkem Kruzelem se vylodíte na mýty opředené planetě 808.A věřte či ne, dojde i na lásku pod hvězdami.Astronauti, průzkumníci i ostřílení mazáci z ozbrojených složek.Ačkoliv každému z nich rozdal osud jiné karty, všichni hrají poker o to nejcennější.
Objev podobné jako Studené světlo hvězd
Prostírání Studené párky
Prostírání na váš jídelní stůl s moderními motivy. Prostírání je vyrobeno z kvalitního materiálu Canvas 100% PES. Sublimační tisk zaručuje dlouholetou životnost barev. Rozměr 42cm x 28cm.
Objev podobné jako Prostírání Studené párky
Sovětské letectvo protivzdušné obrany (978-80-206-1670-8)
Kniha - autor Jefim Gordon; Dmitrij Komissarov, 320 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Objev podobné jako Sovětské letectvo protivzdušné obrany (978-80-206-1670-8)
AERO 80 Letouny Heinkel v československém letectvu - Miroslav Irra
Čs. letectvo po válce evidovalo tři produkty firmy Heinkel – He 72, He 111 a He 219, v případě He 111 a He 219 v počtu pouze několika kusů, počet He 72 přesáhl desítku. Všechny naše He 72 byly v majetku čs. vojenské správy, avšak byly zapůjčeny aeroklubům. Aerokluby je používaly především ke vlekání větroňů a v této roli si vysloužily uznání i značnou popularitu. O letouny He 111 neměla čs. vojenská správa v prvních poválečných letech zájem. Iniciativa k jejich využití však vzešla od VLÚ Letňany. Tato instituce se po válce zabývala řešením desítek výzkumných, zkušebních a výrobních úkolů, mezi nimiž byly zkoušky „raketového dálkově řízeného leteckého torpéda“, tedy řízené letounové střely Henschel Hs 293A, zkouškami trofejních proudových motorů BMW 003 a Jumo 004, zkouškami bombardovací výstroje a zkušebním bombardováním, mj. též zkouškami řízené pumy PC 1400Fx Fritz X. K tomu bylo nutno mít vhodný letoun. Dva stroje byly získány z Bulharska, třetí stroj pocházející z válečné kořisti byl až ve dnech 26.-28.4.1950 převzat vojenskou správou po revizi v závodě Rudý Letov. Dva letouny byly v LVÚ využívány v letech 1948-49 k různým zkouškám, jeden byl upraven pro letové zkoušky proudových motorů Jumo 004 a BMW 003. V r. 1950 byl jeden (možná dva?) He 111 upraven pro letecké snímkování a předán Fotoletecké skupině, kde dolétal v r. 1957. Prokazatelně dva stroje byly v letech 1952 – 1953 používány k vlekání vlečných terčů pro střelby stíhacích S-102. Oba byly zrušeny během let 1953-1954. Zájem o He 219 projevilo MNO až v r. 1948, kdy oznámilo továrně Rudý Letov zámysl objednat opravu dvou kusů z materiálu nacházejícího se v Chebu. Rudý Letov zahájil kompletaci dvou letounů, první byl byl zalétnut 25.2.1950, na druhém letounu, který měl být přizpůsoben pro montáž proudového motoru, se v té době stále pracovalo. Snahy o jejich využití byly vcelku bezvýsledné, oba byly zrušeny asi někdy na počátku roku 1953.
Objev podobné jako AERO 80 Letouny Heinkel v československém letectvu - Miroslav Irra
Letectvo Spojených států amerických (978-80-264-3957-8)
Kniha - autor Jason C. Engle, 224 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Seznamte se s hvězdami nebe – od U-2 Dragon Lady a F-16 Fighting Falcon až po HH-60 Pave Hawk či MQ-9 Reaper. Poznejte, jak kadeti Letectva USA trénují a účastní se cvičení. Zjistěte, jak piloti provádí svěřené mise. Staňte se svědky toho, jak americké letecto zajišťuje a udržuje kontrolu vzdušného prostoru. Kniha představuje obrazovou historii Letectva USA od jeho počátků v roce 1907 přes osamostatnění v rámci struktur armády v roce 1947 až po jeho nasazení ve velkých konfliktech posledních desetiletí.
Objev podobné jako Letectvo Spojených států amerických (978-80-264-3957-8)
Zlín C-6/106 v československém letectvu - Miroslav Irra
Německý elementární cvičný letounu Bücker Bü 181 „Bestmann“, vyráběný u nás za války pro Luftwaffe a po válce pro naše vojenské letectvo pod označením Zlín C-6/106, je další z legend období poválečné výstavby čs. vojenského letectva. Základům leteckého řemesla se na něm do počátku padesátých let vyučilo v Leteckém učilišti přes tisíc mladých pilotů, v letech 1949-1950 posloužil také v elementárním výcviku poloviny posledního nástupního ročníku LVA. Kromě toho byl provozován i u ostatních složek čs. letectva, kde byl využíván k přezkušování pilotů, výcviku v létání podle přístrojů, nácviku akrobacie, kurýrním letům apod. Jeho kariéra ve vojenském letectvu sice trvala přibližně stejně jako v případě jeho firemního kolegy Bü 131, ale i přesto se oba tyto typy staly neodmyslitelnými legendami naší letecké historie. Ti, kdož na nich začínali kariéru vojenského pilota, vzpomínají dodnes. Neméně významným je tento typ také pro naše sportovní letectví, nemalá část zdejší poválečné produkce byla dodána přímo aeroklubům, kde sloužil stejně poctivě jako u vojenského letectva. Jistě si proto zaslouží vzpomínku leteckých fandů v edici Aero stejně jako před nedávnem jeho přechůdce, Aero C-4/104.
Objev podobné jako Zlín C-6/106 v československém letectvu - Miroslav Irra
Aero C-4/104 v československém letectvu - Miroslav Irra
Československá bezlicenční kopie německého elementárního cvičného letounu Bücker Bü 131 „Jungman“, vyráběná po označením Aero C-4/104 a známá u nás pod přezdívkou „Bikr“, je jednou z legend období poválečné výstavby čs. vojenského letectva. Základům leteckého řemesla se na něm do léta 1951 vyučilo v LVA min. 300 pilotů – budoucích důstojníků, z nichž většina posílila kádr velitelského sboru čs. letectva v době jeho masivní výstavby v letech 1951-1953. Dlužno ovšem poznamenat, že mnozí byli po únoru 1948 shledáni politicky nevyhovujícími a vystaveni perzekucím od vyhození z armády po věznění po vykonstruovaných soudních procesech. Kromě toho sloužil u LU ve výcviku pilotů – podůstojníků, u cvičných letek a leteckých pluků, kde byl využíván k přezkušování pilotů, výcviku v létání podle přístrojů, nácviku akrobacie, kurýrním letům apod. Jeho kariéra ve vojenském letectvu sice trvala jen přibližně osm let, ale ti, kdož na něm začínali kariéru vojenského pilota, vzpomínají dodnes. I poté ještě poskytl mnoho krásných zážitků sportovním pilotů Svazarmu, kam byly po r. 1950 zbylé letouny předávány. Mnozí ještě dnes vzpomínají na polétání s „Bikrem“, na vítr šlehající do tváře jako ve slavných stíhačkách I. světové války. Mnozí další také dodnes litují, že si s ním již nestihli zalétat. Vzpomeňme proto službu „Bikra“, tohoto dvojplošného reliktu „zlaté éry letectví“ v čs. vojenském letectvu, i my.
Objev podobné jako Aero C-4/104 v československém letectvu - Miroslav Irra
AEROspeciál 9 - Německá letadla ve finském letectvu - Stenman Kari
Finsko se dostalo do konfliktu se Sovětským svazem v tzv. zimní válce v letech 1939 až 1940 a následně po napadení Sovětského svazu Německem v letech 1941 až v 1944 v tzv. pokračovací válce. V zimní válce získávalo finské letectvo leteckou techniku převážně z Británie, Francie a USA, protože Německo v tomto období nemělo zájem zhoršovat jinak velmi dobré vztahy se Sovětským svazem. Po napadení SSSR Německem se situace pochopitelně změnila. Německo začalo s dodávkami letecké techniky svému spojenci. Zpočátku se jednalo o kořistní letadla, zejména z poražené Francie. Později, když se situace pro Němce na sovětské frontě začala zhoršovat, přistoupili Němci k dohodě o dodávkách moderní letecké techniky. Obrazová publikace finského autora dokumentuje všechna používaná německá letadla a popisuje jejich nasazení, včetně nasazení proti Německu v závěru války, kdy se Finsko stalo spojencem SSSR.
Objev podobné jako AEROspeciál 9 - Německá letadla ve finském letectvu - Stenman Kari
Zbraně Ruska: Nejlepší z nejlepších, Ruské strategické letectvo (DVD)
Seznamte se s unikátními modely střelných zbraní, elektronickými systémy pro tanky, protileteckými raketovými systémy, které jsou schopné čelit zbraním s nejpřesnějším dostřelem, ale i s ruskými loděmi. Nejlepší z nejlepšíchSeznamte se s unikátními modely střelných zbraní, elektronickými systémy pro tanky, protileteckými raketovými systémy, které jsou schopné čelit zbraním s nejpřesnějším dostřelem, ale i s ruskými loděmi, jež jsou vybaveny nepřeberným množstvím obranných systémů.Ruské strategické letectvoUkážeme vám strategické vzdušné zbraně moderní jaderné triády. Ve filmu se navíc dozvíte řadu zajímavostí o přísně tajných strategických bombardérech Tu-95, Tu-22M3 a Tu-160 a o tankovacím letounu Il-78 a seznámíte se s lidmi, kteří tyto úžasné stroje pilotují.
Objev podobné jako Zbraně Ruska: Nejlepší z nejlepších, Ruské strategické letectvo (DVD)
Easy Model - Dewoitine D.520, bulharské letectvo, 1/72 (9580208363394)
Model letadla - plastový, měřítko 1 : 72, vojenské letadlo, realistické provedení, z období 2. světové války, vhodné na vystavení a sběratelství, délka 12,1 cm, model a stojánek součástí balení, vhodný od 14 let Jste vy nebo vaše děti zapáleni do skládání modelů? Pak je tady pro vás realistické ztvárnění modelu letadla EasyModel v měřítku 1:72. Modelování je totiž krásným retro koníčkem, který se opět vrací do módy a našel si celou řadu příznivců. Vojenský model letadla obsahuje detailně zpracované kousky, které mezi sebe výborně zapadají. Jeho výrobním materiálem je plast. Nabízený produkt je vhodný pro děti od 14 let. Historický model letadla EasyModel z období 2. světové války nebude problém vůbec složit dohromady díky vyčerpávajícímu montážnímu plánu a pokynům pro začátečníky i zkušené modeláře. Jeho zemí původu je Bulharsko. Až dojde k jeho kompletnímu složení, bude dlouhý 12,1 cm. Zásadní přednosti modelu letadla Easy Model - Dewoitine D.520, bulharské...
Objev podobné jako Easy Model - Dewoitine D.520, bulharské letectvo, 1/72 (9580208363394)
Spitfajr - Supermarine Spitfire L.F.Mk. IXE v československém letectvu - Miroslav Irra
Supermarine Spitfire, to je ve světě vojenského letectví skutečná legenda, která významným dílem přispěla ve II. světové válce k vítězství Spojenců nad Německem. Letoun se postupně dostal do výzbroje tří československých stíhacích perutí. Po skončení války, 13. srpna 1945 v 17 hodin přistál čs. stíhací wing s 54 Spitfiry L.F. Mk.IXE v Praze na letišti Ruzyně. Jejich počet byl do roku 1946 navýšen na celkem 76 kusů. Kniha popisuje podrobně přesun do ČSR a službu v našem letectvu do roku 1948, kdy byly vyřazeny z výzbroje a prodány.
Objev podobné jako Spitfajr - Supermarine Spitfire L.F.Mk. IXE v československém letectvu - Miroslav Irra
Výzbroj československého vojenského letectva 1945-1950 - 1. díl - Miroslav Irra
Kniha se zabývá problematikou související s řešením otázek vyzbrojení čs. vojenského letectva v procesu jeho poválečné obnovy po roce 1945. Zabývá se také procesem přezbrojení čs. letectva trofejní technikou, k němuž nakonec došlo po neúspěšných pokusech o získání potřebného leteckého materiálu na Východě i Západě. Nakonec kniha prezentuje v podstatě inventuru letadel čs. letectva v letech 1945–1950 v kategoriích cvičné, dopravní a kurýrní letouny. Bitevní, lehké bombardovací, stíhací letouny, vrtulníky, kluzáky a větroně budou předmětem II. dílu.
Objev podobné jako Výzbroj československého vojenského letectva 1945-1950 - 1. díl - Miroslav Irra
Easy Model - Gloster Gladiator Mk.I, čínské letectvo, 1/48 (9580208393216)
Model letadla - plastový, měřítko 1 : 48, vojenské letadlo, realistické provedení, z období 2. světové války, vhodné na hraní a vystavení, délka 17,1 cm, vhodný od 14 let Chtěli byste s dětmi trávit čas a složit si nějaký zajímavý kousek? Pak je tady pro vás realistické ztvárnění modelu letadla EasyModel v měřítku 1:48. Modelování je krásný koníček, který si žádá spoustu času a trpělivosti, ale ten výsledek pak bude stát za to! Vojenský model letadla charakterizuje kvalitní a přesné zpracování všech částí, takže zaručí dokonalou kompatibilitu. K jeho zhotovení byl použit kvalitní materiál, jakým je plast. Nabízený produkt se doporučuje dětem od 14 let. Historický model letadla EasyModel z období 2. světové války nebude problém vůbec složit dohromady díky vyčerpávajícímu montážnímu plánu a pokynům pro začátečníky i zkušené modeláře. Až dojde k jeho kompletnímu složení, bude dlouhý 17,1 cm. Hlavní přednosti modelu letadla Easy Model - Gloster Gladiator Mk.I,...
Objev podobné jako Easy Model - Gloster Gladiator Mk.I, čínské letectvo, 1/48 (9580208393216)