Strecink pro aktivni zivot 978 80 271 2549 4

Strečink pro aktivní život (978-80-271-2549-4)

Strečink pro aktivní život (978-80-271-2549-4)

Kniha - autor Jessica Matthews, 208 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Instruktorka jógy a koučka zdravého životního stylu Jessica Matthewsová pro vás vytvořila jednoduché protahovací cviky a sestavy a bude vaší průvodkyní na cestě k co nejlepší formě. Bez ohledu na věk, životní styl, fyzickou kondici nebo momentální míru ohebnosti si můžete protahovací cvičení přizpůsobit tak, aby účinně vedlo k uspokojení vašich osobních potřeb. Kniha ukazuje protahování ve třech jednoduchých částech: První část vás naučí základům správného protahování a obsahuje spoustu protahovacích technik pro optimalizaci kondice a fungování těla. Druhá část přidává ke každému protahovacímu cviku podrobné instrukce a užitečné tipy pro jeho přizpůsobení, které vám umožní zvýšit nebo snížit jeho náročnost. Třetí… (alza.cz)

Strečink pro aktivní život - Jessica Matthews

Strečink pro aktivní život - Jessica Matthews

Instruktorka jógy a koučka zdravého životního stylu Jessica Matthewsová pro vás vytvořila jednoduché protahovací cviky a sestavy a bude vaší průvodkyní na cestě k co nejlepší formě. Bez ohledu na věk, životní styl, fyzickou kondici nebo momentální míru ohebnosti si můžete protahovací cvičení přizpůsobit tak, aby účinně vedlo k uspokojení vašich osobních potřeb. Kniha ukazuje protahování ve třech jednoduchých částech: První část vás naučí základům správného protahování a obsahuje spoustu protahovacích technik pro optimalizaci kondice a fungování těla. Druhá část přidává ke každému protahovacímu cviku podrobné instrukce a užitečné tipy pro jeho přizpůsobení, které vám umožní zvýšit nebo snížit jeho náročnost. Třetí část nabízí kompletní sestavy pro trénink ohebnosti navržené tak, aby… (knihydobrovsky.cz)

Jógová terapie: Osobní přístup k aktivnímu životu (978-80-271-0104-7)

Jógová terapie: Osobní přístup k aktivnímu životu (978-80-271-0104-7)

Kniha - autor Kristen Butera; Steffan Elgelid, 256 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Jógová terapie, bez ohledu na věk, zkušenosti či požadované cíle, vám umožní vytvořit si osobní přístup, který je stejně jedinečný jako vy sami, a naučí vás, jak přizpůsobovat v průběhu života cvičení vašim měnícím se potřebám. (alza.cz)

Plant Tribe: šťastný život s rostlinami (978-80-271-1054-4)

Plant Tribe: šťastný život s rostlinami (978-80-271-1054-4)

Kniha - autor Igor Josifovic; Judith de Graaff, 240 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Druhá kniha autorské dvojice Josifovic a De Graaffová je věnována tomu, jak pěstování rostlin v našem příbytku mění náš život. V každé kapitole jsou informace o rostlinách, průvodce stylem i skutečné interiéry lidí, kteří si pěstování rostlin oblíbili, spolu s radami, jak si použitím správných rostlin dodat svou energii, kreativitu a radost ze života. V textu najdete také skutečné dotazy čtenářů blogu Urban Jungle, kladené v souvislosti s rostlinami a domácími mazlíčky. Autoři se soustředí především na pozitivní energii, kterou rostliny vnášejí do každého pokoje našeho bydlení a do každé oblasti našeho života. (alza.cz)

Angličtina pro aktivní seniory (978-80-253-1795-2)

Angličtina pro aktivní seniory (978-80-253-1795-2)

Kniha – autor Iva Dostálová; Stephen Douglas, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Chtěli jste se vždycky naučit anglicky, ale nenaskytla se Vám ta správná příležitost? Nikdy není pozdě začít! Cizí jazyk se můžete učit v každém věku. S Angličtinou pro seniory zvládnete základní témata a gramatiku, získáte jistotu ve vyjadřování a hravě se domluvíte na cestách, v obchodě nebo třeba v restauraci. Součástí je CD ve formátu MP3. (alza.cz)

Mindfulness pro každého: 8 týdnů, které změní váš život (978-80-271…

Mindfulness pro každého: 8 týdnů, které změní váš život (978-80-271-1241-8)

Kniha - autor Marcela Roflíková; Martina Vančurová, 144 stran, česky Objevte s mindfulness skutečné krásy života. Nepotřebujete žádné odborné znalosti, tato čtivě a srozumitelně napsaná knížka je praktickou cvičebnicí i pro úplné začátečníky. Autorky v ní představují návod, jak můžete krok za krokem změnit svůj život ve šťastnější a spokojenější za pouhých osm týdnů. (alza.cz)

Strečink pro 50+ (978-80-204-4568-1)

Strečink pro 50+ (978-80-204-4568-1)

Kniha – autor Karl Knopf, 144 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha je určena lidem, kteří vědí, že zdraví a dobrá kondice nejsou otázkou štěstí, ale trvalé aktivity a snahy dělat pro sebe co nejvíc prospěšného. Základem úspěšného žití jsou naše každodenní rozhodnutí, například dobře jíst a pravidelně se hýbat. Jednoduchou zásadou zdravého stárnutí je pravidlo 80:20, tj. zásada věnovat zdravým, pozitivním věcem alespoň 80 procent svého času. Většina z nás, kterým už bylo padesát, se učila řadu zastaralých pravidel, která mohla nadělat víc škody než užitku, včetně starého paradigmatu, že „čím více, tím lépe“, jež mnohé z nás vede k tomu, že to přeháníme. Tato kniha vám chce pomoci cvičit a trénovat nikoli tvrdě, ale chytře. Pouhých deset minut upravených protahovacích cviků denně… (alza.cz)

Marie Rozsypalová: Život sestry (978-80-271-2502-9)

Marie Rozsypalová: Život sestry (978-80-271-2502-9)

Kniha - autor Lucie Škardová, 80 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá PhDr. Marie Rozsypalová si od dětství přála stát se učitelkou. To se jí nakonec splnilo ve spojitosti s ošetřovatelstvím, kterému se věnovala celý život. Patří k význačným reprezentantkám ve vzdělávání sester na středních zdravotnických školách minulého století a je významnou autorkou učebnic, ze kterých se učily celé generace sester při přípravě pro své budoucí povolání. Kniha vypráví životní cestu PhDr. Marie Rozsypalové v kontextu historie a vývoje českého ošetřovatelství. Pojednává o jejích předcích, dětství stráveném v hájovnách, o jejím vzdělávání od obecné školy až po vysokoškolské studium i o profesní kariéře zakončené ve funkci ředitelky na Střední zdravotnické škole v Ruské ulici. Text je doplněn o… (alza.cz)

Průvodce pro vysoce citlivé lidi: Jak prožít šťastnější a…

Průvodce pro vysoce citlivé lidi: Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život (978-80-271-0776-6)

Kniha - autor Judith Orloff, 192 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Jak s citlivostí co nejlépe zacházet?Vnímáte citlivěji než ostatní emoce a nálady jiných lidí? Unavuje vás mnoho vjemů a vzruchů? Potřebujete být občas úplně sami? Jste náchylní k vyčerpání a smyslovému přetížení? Reagujete často negativně na světlo, zvuky či vůně? Snášíte špatně velké skupiny lidí nebo nečekané změny? Pak nejspíš patříte mezi vysoce citlivé lidi, stejně jako asi pětina všech lidí.Život s vysokou citlivostí je náročný, ale může vám přinést i řadu výhod. V této knize naleznete mnoho praktických tipů, cenných rad a technik, díky nimž se naučíte zvládat výzvy spojené s citlivostí, stanete se silnějšími a zároveň si v životě udržíte soucit a empatii. Zjistíte, jak se vysoká citlivost odráží na vašem… (alza.cz)

Keramika pro život s přírodou (978-80-271-0463-5)

Keramika pro život s přírodou (978-80-271-0463-5)

Kniha - autor Veronika Tymelová, 120 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Kde stále brát inspiraci, aby člověk nebyl jen bezduchým „kopírákem“? Jak vzniká ložisko hlíny? Kde a jak v přírodě najít a nakopat si trochu vlastní keramické hmoty? Jak zjistit její vlastnosti? Jak z ní vytvořit a vypálit vlastní výrobek? Na to vše autorka v knize odpovídá a doplňuje: „nerada vyrábím předměty, které postrádají svůj účel...“ Autorka složila knihu jako barevnou koláž. Zabývá se v ní nejen technikami keramické tvorby, ale předkládá také způsoby hledání inspirace v přírodě. Nahlíží do života hmyzu, ptactva a rostlin a těmto poznatkům přizpůsobuje svoje výrobky. Kniha je určena pro všechny, bez rozdílu věku nebo schopností, jimž je vrozená touha objevovat, tvořit a zanechat po sobě smysluplné… (alza.cz)

Van life Život na kolech (978-80-271-2233-2)

Van life Život na kolech (978-80-271-2233-2)

Kniha - autor Foster Huntington, 256 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Stovky funky vozidel, úžasná krajina a chytře navržené interiéry dodávek z celého světa. Van Life je ideální pro ty, kteří vědí, že život je tam, kde zaparkuješ. Stále více lidí se vzdává konvenčního života a mění ho za svobodu, klid a dobrodružství. Žijí na silnici v přestavěném autobusu, kamionu nebo dodávce. Jeden z těchto dobrodruhů Foster Huntington sdílel svá dobrodružství pod hashtagem #vanlife a zaznamenal je na svém blogu. Zapojil se do společenství lidí s podobnými názory, kteří chtějí zkoumat přírodu svým vlastním tempem a žít bez dluhů. V knize najdete nejkrásnější fotografie z Fosterova blogu seřazené do kapitol, jako jsou dodávky Volkswagen, americké dodávky, přestavěné dodávky, školní autobusy a… (alza.cz)

Off Grid Life Život bez sítí (978-80-271-1233-3)

Off Grid Life Život bez sítí (978-80-271-1233-3)

Kniha - autor Foster Huntington, 240 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Autor bestselleru Van Life – Život na kolech Foster Huntington se po třech letech života v dodávce vrací k sice zakotvenému, ovšem o nic více konvenčnímu životu: k životu ve dvoupatrovém domě na stromě. Tak jako mnozí další nachází Foster svobodu, klid a dobrodružství v životě zcela mimo sítě. V knize plné úžasných fotografií najdeme množství unikátních domů a přístřešků (domů na stromě, přepravních kontejnerů, jurt, hausbótů apod.) na velmi nečekaných místech. (alza.cz)

Změňte své návyky, změňte svůj život: 30denní program ke spokojenému…

Změňte své návyky, změňte svůj život: 30denní program ke spokojenému životu (978-80-271-1325-5)

Kniha - autor Marc Reklau, 224 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Jste nespokojení se svým životem? Ptáte se, proč jiní mají všechno, a vy nic? Něco vám v životě chybí? Chcete být šťastní a úspěšní? Přestaňte své neúspěchy svádět na osud nebo na ostatní lidi. Svůj život totiž tvoříte jen vy sami. Všechno, co se kolem vás děje, je výsledkem vaší práce. Nečekejte na zázrak, protože ten stejně nepřijde. Vaše štěstí závisí na vás a na nikom jiném! Abyste byli šťastní, nemusíte vyhrát v loterii. Musíte být aktivní a začít jednat! To je ze všeho nejdůležitější. V knize najdete osvědčené rady, triky a cvičení, jež mohou zásadně zlepšit váš život, pokud na sobě budete pracovat. Když budete cvičení v této knize provádět pravidelně a důsledně, váš život se bude měnit k lepšímu. Opravdu je… (alza.cz)

Vrána: v našich životech, kultuře a historii (978-80-271-0722-3)

Vrána: v našich životech, kultuře a historii (978-80-271-0722-3)

Kniha - autor Boria Sax, 192 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá I když o nich lidé tak většinou nepřemýšlejí, jsou vrány pozoruhodně půvabné: od špičky zobáku až po konec ocasu je to jedna krásná křivka, která se mění, když vrána zvědavě rozhlíží. Vykračují si na dlouhých silných nohách se neustále sledují okolí. Tato kniha se věnuje všem ptákům z čeledi krkavcovitých – vránám, havranům, krkavcům, strakám a jejich příbuzným, podíváme se na ně z kulturně historického hlediska: v jakých mýtech se objevují, co v které kultuře znamenají i jak se objevují v literatuře a výtvarném umění i našich životech. Kniha pro ty, koho tito skvělí a inteligentní ptáci fascinují, matou, rozčilují nebo okouzlují. (alza.cz)

Sedmilhářky (978-80-271-0192-4)

Sedmilhářky (978-80-271-0192-4)

Kniha – autor Marika Šoposká; Berenika Kohoutová, 216 stran, česky, pevná bez přebalu matná Sedmilhářky jsou dvě a mají jasná pravidla! Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají. Sedmilhářky mluví nahlas, zlobí, hodně milují, pijí spoustu kafe a taky docela dost vína. Mají stejné oči, stejné kluky (a to doslova!), stejné krémy, stejnou školu, stejné sny, stejnou tchyni a stejnou chalupu. Vychovávají celkem tři nevlastní a jedno vlastní dítě. Zatím… Deník je plný (ne)skutečných zážitků o tom, jak žijí, co dělají, čím se baví dvě Sedmilhářky… (alza.cz)

Příručka skutečné ženy: Jak se poprat se životem (978-80-271-2025-3)

Příručka skutečné ženy: Jak se poprat se životem (978-80-271-2025-3)

Kniha - autor Jonathan Catherman; Erica Cathermanová, 296 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Jak dospíváš a začínáš ovlivňovat stále víc svět kolem sebe, dostaneš se do spousty situací, kdy bude potřeba si poradit. Občas to může být pěkně těžké, protože vůbec nevíš, co máš dělat! Ptáš se, co můžeš udělat, abys byla lépe připravená? Přece sáhnout po téhle knize! Ilustrované návody ti pomůžou se vším, co dnešní mladá žena potřebuje vědět, například jak: se představit vyměnit pneumatiku se s respektem rozejít s klukem nechat spropitné se ucházet o práci požádat o zvýšení platu se chovat při policejní kontrole si vytvořit rozpočet si mýt obličej vyčistit ucpanou výlevku vyžehlit košili nosit šátek dát koš na basketu a mnoho dalšího (alza.cz)

Psí život (978-80-257-2406-4)

Psí život (978-80-257-2406-4)

Kniha - autor Peter Mayle, 160 stran, česky, Memoáry chlupatého stvoření neznámého původu, toulavého psiska, které jednoho dne našla autorova manželka opuštěné na pokraji jedné vesnice v Provenci, jsou plné pozoruhodných postřehů o lidském životě viděném z perspektivy sahající člověku asi po kolena, osvěžených humorem, kterému se sice říká anglický, ale k českému má opravdu blízko. Skutečným „autorem“ je totiž pes, a člověk se z té psí filozofie o sobě ledacos dozví. (alza.cz)

Celý život (978-80-259-0635-4)

Celý život (978-80-259-0635-4)

Kniha – autor Robert Seethaler, 120 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Útlý román Celý život patří k vzácným knihám, které připomínají důstojnost prostého života a nenápadné hrdiny, pro něž hodnoty jako skromnost, pracovitost a obětavost nejsou jen slova. Svou průzračností a opravdovostí kniha oslovila tisíce čtenářů a vysloužila si užší nominaci na Man Bookerovu cenu. Odpočiňte si na chvíli od moderního světa v odlehlém alpském údolí, kam civilizace proniká jen pomalu, a doprovodťte na životní pouti Andrease Eggera, muže, který přišel o vše, co miloval, ale dokázal jít dál... (alza.cz)

Herbář omalovánkový (978-80-271-0150-4)

Herbář omalovánkový (978-80-271-0150-4)

Kniha – autor Zuzana Petráková, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Vybarvěte si květiny naše i exotické, vymalujte Herbář omalovánkový! Na sto šedesáti stranách najdete 78 předloh k vybarvení a dozvíte se mnoho zajímavých informací o jednotlivých rostlinách. Květiny můžete jenom jednoduše vybarvit, ale můžete je i vystínovat. Obrázky je možné podle naznačených linek vystřihnout a třeba je zarámovat nebo darovat někomu milému. Vyzkoušejte účinky zábavy, kterou jsme milovali jako děti, a která dnes plní regály knihkupectví s neuvěřitelnou rychlostí. Propadli jsme omalovánkové mánii a je nám dobře. Můžeme alespoň na chvíli zapomenout na starosti života, vybírat barvy a tvořit krásné obrázky. Tak do toho! (alza.cz)

Pražské dvorky (978-80-271-1012-4)

Pražské dvorky (978-80-271-1012-4)

Kniha - autor Petr Sojka, 248 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Kniha nás zavede do světa, který se odehrává za fasádami pražských ulic – na dvorky nejrůznějších pražských domů, které žijí již po desítiletí svébytným společenským životem. (alza.cz)

Sešívané příšerky (978-80-271-0457-4)

Sešívané příšerky (978-80-271-0457-4)

Kniha - autor Julia Mayer, 80 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Vítejte ve světě monster a vesmírných příšer. A všechny si je dokážete ušít! V knize s podrobnými pokyny a dvěma přílohami se střihy ve skutečné velikosti jich je ještě mnohem více. I začátečníci si najdou svůj oblíbený model. Nevadí, že naše příšerky nebudou dokonalé. Vždy ale budou rozkošné a připravené k mazlení. A je jedno, zda se rozhodneme vyrobit Skřítka pohodáře či trochu nazlobeného Ušouna, anebo dáme přednost elegantní příšerkové broži. A když nás někdy rozbolí břicho, pomůže hřejivý Peckoun. V zimě zase oceníme pomoc Chlupatých příšerných bačkor. Příšerky jsou zkrátka neodolatelné. Uvnitř knihy je ukryto spoustu nápadů na šití a zdobení příšerek. Každý návod obsahuje podrobné pokyny, jak dosáhnout při tvorbě… (alza.cz)

Inspirativní deník (978-80-271-0754-4)

Inspirativní deník (978-80-271-0754-4)

Kniha – autor Moorea Sealová, 152 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Pražské vinice (978-80-271-0796-4)

Pražské vinice (978-80-271-0796-4)

Kniha - autor Radana Vítková, 200 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Praha je krásná, stověžatá, kulturní… Ale také úrodná. A požitkářská. Byla taková v minulosti, tedy v těch šťastnějších časech, a je i dnes. Svědčí o tom i obnovené pražské vinice. Jejich vína, rok od roku kvalitnější, si lidé zvykli chutnat přímo na místě, kde vznikají. Na osluněných svazích vinohradů, s nádhernými výhledy na metropoli, opředená příběhy vinařů, vinic i ročníků.Projděte se společně s autorkou po Svatováclavské vinici a vinicích Pražského hradu. Ochutnejte víno na Vyšehradě v zahradě kapituly sv. Petra a Pavla i od Starého purkrabství. Vrch Petřín vás přivítá ve vinohradu Strahovského kláštera a na vinici Svatojánské. A můžete navštívit i dejvickou vinici Baba pod záhadnou zříceninou. (alza.cz)

Jóga světla (978-80-271-2239-4)

Jóga světla (978-80-271-2239-4)

Kniha - autor Pauline Willsová, 160 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Objevte pravou podstatu jógy a skrze ni i zdravější a moudřejší způsob života. Kniha shrnuje tradiční jógové techniky a obohacuje je o aktivaci světelných trojúhelníků prostřednictvím určitých jógových pozic, ásan. Naučíte se aktivovat energetické linie mezi čakrami a přejdete do nové dimenze bytí. (alza.cz)

Zahrada plná života: Jak přilákat do zahrady užitečné živočichy (978…

Zahrada plná života: Jak přilákat do zahrady užitečné živočichy (978-80-271-2901-0)

Kniha - autor Ursula Koppová, 80 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Živá a kvetoucí zahrada s různými keři, trvalkami a přirozenými úkryty dokáže přilákat užitečný hmyz a drobné živočichy včetně ptáků, ježků a ještěrek. Když se u vás usídlí, brzy získáte pomocníky, kteří pro vás připraví půdu, opylí květiny a pomůžou bojovat se škůdci. (alza.cz)

Informační detox: Jak si zjednodušit život v digitální době (978-80…

Informační detox: Jak si zjednodušit život v digitální době (978-80-271-2920-1)

Kniha autor Michaela Dombrovská, 192 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá S pomocí této knihy si dokážete poradit se záplavou informací, které se na nás v současné digitální době bez ustání valí. Díky užitečným doporučením, zajímavým tipům a sdíleným zkušenostem získá každý, kdo se chce vypořádat s informačním přetížením, dostatek prostoru k práci, tvoření i radosti. (alza.cz)

Katedrála moře (978-80-257-2549-8)

Katedrála moře (978-80-257-2549-8)

Kniha - autor Ildefonso Falcones, 536 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Děj úspěšného historického románu je zasazen do Barcelony 14. století. Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité mozaiky tehdejšího Katalánska, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru. A v neposlední řadě upřímně věřící křesťané ze všech společenských vrstev, kteří se… (alza.cz)

Běhej a hubni: Pro ženy, které chtějí aktivně snižovat svou váhu (978…

Běhej a hubni: Pro ženy, které chtějí aktivně snižovat svou váhu (978-80-271-0091-0)

Kniha – autor Jeff Galloway; Barbara Gallowayová, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Chcete se postavit svým kilům navíc a jste ochotná kromě diety pro to i něco víc udělat? Ukážeme vám, jak pomocí běhání a úpravou stravovacích návyků můžete rychle dosáhnout kýžených cílů. Kniha vysvětluje proces ukládání a spalování tuků a nabízí plán, jak dostat pod kontrolu oba aspekty tohoto problému: příjem tuků i jejich spalování. Čtenářky objeví nástroje pro řízení tohoto procesu a zvládnou postupné kroky vedoucí k vytčenému cíli. Své si v ní najdou ženy, které se teprve chystají zvednout z gauče, i ženy, které běhají nebo cvičí už mnoho let. Jeff a Barbara nevysvětlují jen nějaké tréninkové zásady, ale přesně vám řeknou, co je třeba jíst a jak do denního programu strategicky začleňovat… (alza.cz)

Kreativní omalovánkové techniky (978-80-271-0220-4)

Kreativní omalovánkové techniky (978-80-271-0220-4)

Kniha – 128 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Napadlo vás někdy, že by bylo dobré vědět, jak se k sobě barvy hodí? V úvodu knihy je krátký úvod o primárních a sekundárních barvách, o tom, které barvy se k sobě pěkně hodí a které jsou naopak kontrastní. Na následujících stranách najdete vždy námět, jakým způsobem obrázek zpracovat a několik celostránkových omalovánek, kde si postup můžete vyzkoušet. Jsou zde například nápady na využití červených a oranžových tónů, žlutých a zelených barev, spojení modré a fialové, použití komplementárních barev, teplé a studené barvy, využití černobílých vzorů, pokrytí obrázku drobnými vzory a čárami, šrafování, kontrurování jednoduchými linkami, využití proužků, jak do obrázku zapracovat světlo a stín, kudrlinky a oblé tvary, tečkování, tvoření… (alza.cz)

Kouzlo psané rukou (978-80-271-2507-4)

Kouzlo psané rukou (978-80-271-2507-4)

Kniha - autor Nikola Klanicová, 136 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Staňte se součástí příběhu, v němž se kouzla a čáry i souboj dobra a zla odehrávají na pozadí kaligrafie. V pohádce o neobyčejné cestě za tajemstvím písma na čarovném pergamenu se děti se učí psát od kouzelných bytostí. Písemné předlohy jsou součástí ilustrací. Příběh je napsaný krásným jazykem a propojuje dětem současnost s mystickým světem. (alza.cz)

Přehled lékařské fyziologie (978-80-271-1025-4)

Přehled lékařské fyziologie (978-80-271-1025-4)

Kniha - autor Otomar Kittnar, 336 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Učebnice autorů z Fyziologického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy představuje zájemcům o obor lékařské fyziologie základní přehled nejdůležitějších principů fungování lidského organismu. Je koncipována jako moderní výukový text určený především pregraduálním studentům zubního lékařství a studentům nelékařských zdravotnických oborů, může být ale i podkladem pro opakování základů fyziologie pro studenty všeobecného lékařství. Kniha by měla především usnadnit studentům pochopení podstaty patologických procesů a navazujících diagnostických a terapeutických postupů klinické medicíny. Je vhodná zejména pro magisterský studijní obor zubní lékařství, všeobecné lékařství a pro bakalářské studijní programy… (alza.cz)

Investice: Nová strategie (978-80-271-2101-4)

Investice: Nová strategie (978-80-271-2101-4)

Kniha - autor Pavel Kohout, 216 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Publikace stručně a přístupně shrnuje více než 25 let autorových zkušeností na kapitálových trzích. Srozumitelnosti pomáhá bohatá grafická příloha. Autor věnuje pozornost obvyklým chybám začínajících i pokročilých investorů, rovněž i různým druhům rizik. Zabývá se ekonomickými a politickými faktory, podstatnou část tvoří algoritmické investování. (alza.cz)

Vražda na blatech (978-80-271-1335-4)

Vražda na blatech (978-80-271-1335-4)

Kniha - autor Catherine Shepherdová, 312 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Kolik dívek ještě zemře, než najdou jejich vraha? Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Julii vrtá hlavou podezření, že by mohlo jít o sériového vraha, přestože provedení obou vražd je rozdílné. Jediným… (alza.cz)

Mrtvé dřevo plné života: Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí …

Mrtvé dřevo plné života: Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí (978-80-271-0698-1)

Kniha - autor David Werner, 176 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Pokud si myslíte, že odumřelé kmeny nebo větve stromů jsou zcela bez života a bez užitku, že z lesa musí zmizet a na zahradě nemají co dělat, hluboce se mýlíte. „Mrtvé dřevo“ totiž rozmanitým životem přímo překypuje, o čemž výmluvně vypráví tato krásná knížka, jejíž autor nabízí neotřelý pohled na roli mrtvého dřeva v přírodě a přibližuje spoustu biologických souvislostí. Rozdělena je do tří částí – nejprve je vysvětleno, jak důležitou roli hraje odumírající dřevo ve volné přírodě, a boří mnohé zažité, bohužel pro naše životní prostředí škodlivé představy. Ve druhé části se věnuje podrobně, nicméně zábavnou formou živočichům, kteří mají z mrtvého dřeva prospěch a bez jejichž rozkladné činnosti by byla podstatně… (alza.cz)

Stručný manuál úspěšného lenocha: Jak dostat od života, co chcete …

Stručný manuál úspěšného lenocha: Jak dostat od života, co chcete (978-80-271-2228-8)

Kniha - autor Jan Hebnar, 160 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Jak získat od života, co chcete a přitom se nenadřít víc, než je nutné? Pokud si potřebujete v životě ujasnit své cíle a zvolit si ty správné postupy a metody, jak jich dosáhnout, je tato kniha přesně pro vás! (alza.cz)

Pí a jeho život (978-80-257-3128-4)

Pí a jeho život (978-80-257-3128-4)

Kniha (alza.cz)

Stop době plastové!: Život bez plastů je snadnější, než si myslíte …

Stop době plastové!: Život bez plastů je snadnější, než si myslíte (978-80-271-2925-6)

Kniha - autor Christoph Schulz, 120 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Zelenina ve fólii, plastové hračky či lahvičky od šamponu – s plasty se setkáváme všude a mnohdy zbytečně. Vzdát se jich se může zdát nákladné a komplikované. Tato kniha vám ale dokáže, že je to snadnější, než myslíte. Objevte vhodné alternativy a řadu nápadů, jak žít ekologicky a neutratit jmění. (alza.cz)

Flóra: Fascinující svět rostlin (978-80-271-2916-4)

Flóra: Fascinující svět rostlin (978-80-271-2916-4)

Kniha - 360 stran, česky Kniha „Flóra“ vám objasní vše od kořínků po špičky listů, od nepatrných mechů, jemných kapradin, zářivých květů až po statné palmy. Nádherné fotografie, přehledné kresby a stručná jasná vysvětlení na každé dvoustránce – průběh fotosyntézy, podzimní zbarvení listů, jak kaktusy uchovávají vodu a jak semínka vědí, kam mají růst, prozkoumáme neskutečnou rozmanitost a komplexitu tvarů a barev kořenů, trnů, stonků, listů, šišek, semen, plodů a květů, tak nádherně vyobrazených v této knize. Každý dílek této mimořádné rozmanitosti, je výsledkem adaptace trvající miliony let, reagující na pohyb kontinentů, změny klimatu a v současnosti i na lidskou aktivitu. Je důležité uvědomit si zásadní roli, kterou rostliny hrají a vždy hrály: jsou podporou veškerého života na Zemi, ať… (alza.cz)

Ošetřovatelský proces v chirurgii (978-80-271-2466-4)

Ošetřovatelský proces v chirurgii (978-80-271-2466-4)

Kniha - autor Ľubica Libová; Hilda Balková; Monika Jankechová, 168 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Moderně a prakticky zpracovaná publikace s problematikou ošetřovatelského procesu v chirurgii pro studenty Bc. a Mgr. studia ošetřovatelství. (alza.cz)

Anglická gramatika: rychlostí blesku (978-80-271-0486-4)

Anglická gramatika: rychlostí blesku (978-80-271-0486-4)

Kniha – autor Lutz Walther, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Přehledně a logicky seřazené gramatické jevy, které se můžete učit, nebo jen opakovat, shrnují vše, co pro běžnou komunikaci v angličtině potřebujete. Vypracováním úvodního a závěrečného testu zjistíte, jakých pokroků jste dosáhli. Na konci každé části je rekapitulace učiva. Kniha Anglická gramatika rychlostí blesku je vhodná pro úroveň znalosti jazyka A1-B2 a každá část textu má označení, které úrovně se týká. (alza.cz)

English Is Not Easy (978-80-271-0600-4)

English Is Not Easy (978-80-271-0600-4)

Kniha - autor Luci Gutierrez, 344 stran, anglicky, Brožovaná bez přebalu lesklá Víte, kdy použít whether a kdy if? Díky příkladové větě si to jistě ujasníte: I wonder whether I should have added a little more poison to his tea? Nevíte, kam umístit čárku v podmínkových větách? Chce si ujasnit a zopakovat základní předložky pomocí krys a popelnice? Tento skvěle ilustrovaný průvodce představuje složitost anglického jazyka, slovíčka i gramatiku. Celkem 17 zábavných kapitol nás seznámí s nejrůznějšími úskalími anglického jazyka, na které autorka - grafička, která tuto knihu vytvořila, narazila během svého pobytu v New Yorku. English Is Not Easy nenabízí zkrácené fráze o extrémních sportech a atmosférických podmínkách, které se dozvíte v obvyklých učebnicích angličtiny. Tato kniha nabízí slovní… (alza.cz)

Dokumentární akreditiv v praxi (978-80-271-1249-4)

Dokumentární akreditiv v praxi (978-80-271-1249-4)

Kniha - autor Pavel Andrle, 208 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Na našem trhu ojedinělá publikace, která komplexně a prakticky zpracovává tento velmi významný způsob financování zahraničního, ale i tuzemského obchodu. Usnadní všem podnikatelům, dovozcům a vývozcům, každodenní obchodní styk s obchodními partnery a bankami v souvislosti s dokumentárními akreditivy. Problematika je zpracována jak z pohledu standardních pravidel, podle kterých se provádí na celém světě - Jednotných zvyklostí a pravidel pro dokumentární akreditivy, - tak i z pohledu české bankovní praxe. Autor vytvořil referenční publikaci, která se stala v této oblasti standardem. Z toho důvodu proběhly konzultace s mnoha předními odborníky - výsledkem je maximální objektivita jasně formulované informace. Nové… (alza.cz)

Hygiena a dezinfekce rukou (978-80-271-0217-4)

Hygiena a dezinfekce rukou (978-80-271-0217-4)

Kniha – autor Christiane Reichardt; Karin Bunte-Schönberger; Patricia van der Linden, 72 stran, česky, brožovaná s přebalem matná Ruce sestry jsou nejen nositelem péče, ale také velký zdroj možné infekce. Bez dodržování zásad správné hygieny a dezinfekce rukou by mohli být nemocní vystaveni riziku komplikací a ohroženi infekcí. Jak správně postupovat v hygieně a dezinfekci se čtenář dočte právě v této publikaci. (alza.cz)

GDPR: Praktický průvodce implementací (978-80-271-0668-4)

GDPR: Praktický průvodce implementací (978-80-271-0668-4)

Kniha – autor Luděk Mezmar, 304 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Praktický průvodce implementací o ochraně osobních údajů známého pod názvem General Data Protection Regulation - GDPRPovinnost dopadne na všechny subjekty, které zpracovávají osobní údaje občanů EU - tedy na valnou většinu firem, organizací, obcí, škol nebo státních institucí. Smyslem nařízení GDPR je ochránit data běžných občanů, která mohou být jednoduše zneužita. Norma zakládá firmám a organizacím mnoho povinností v oblasti práva, managementu, nastavení a zabezpečení struktury informačních technologií. Naopak jasně definuje práva lidí vůči těm, kteří osobní data sbírají a využívají jich ke své činnosti.V současné době není na trhu, kromě právního rozboru této problematiky, žádná publikace popisující a… (alza.cz)

Zamilujte si svůj domov (978-80-271-2086-4)

Zamilujte si svůj domov (978-80-271-2086-4)

Kniha - autor Michaela Kramolišová; Markéta Popovičová, 184 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Vyprat, vyžehlit, pofoukat, pohladit, uklidit, uvařit, vyzvednout... Tisíc úkolů. Každý den. Ráno vstát, večer padnout únavou. Je tohle domov? Má vůbec smysl dělat něco, co skoro nikdo nevidí a málokdo ocení? Ale co když je právě tohle ten nejdůležitější čas ve vašem životě, kdy můžete naplno využít kreativitu, svou jedinečnost a svůj potenciál? (alza.cz)

Jóga na anatomických základech (978-80-271-2581-4)

Jóga na anatomických základech (978-80-271-2581-4)

Kniha - 144 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Pojďme se podívat na praktikování jógy trochu z jiného pohledu, a to jak nám sledování anatomických aspektů pohybu umožní lépe dosáhnout klasických jógových pozic (ásan) a lépe si uvědomit, jak správně kontrolovat dýchání (pránájáma). Jedná se o pohled, kde se setkávají tradiční formy jógy se současnými vědami. (alza.cz)

Finanční účetnictví veřejného sektoru (978-80-271-2002-4)

Finanční účetnictví veřejného sektoru (978-80-271-2002-4)

Kniha - autor Miroslav Máče, 608 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Zakoupením knihy získáváte nárok na dárek = knihy zdarma S knihou získáváte úplný přehled finančního účetnictví ve veřejném sektoru. Problematika účetnictví není popisována citací zákona, vyhlášek a standardů, ale přehledným a vysvětlujícím textem, vhodným pro běžného uživatele. Jde o jedinou přehledovou knihu účetnictví veřejného sektoru na našem knižním trhu. Z obsahu vyberme kapitoly týkající se účtování příspěvkových organizací, obcí, měst a krajů, konsolidace ve veřejné správě a mnohé další zásadní oblasti pro veřejný sektor. (alza.cz)

Stříbrné perutě Dědička světla (978-80-264-2549-6)

Stříbrné perutě Dědička světla (978-80-264-2549-6)

Kniha - autor Emily Boldová, 384 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Thorn může sotva dýchat, tělo ji bolí, ze zad jí vychází záře – děje se s ní cosi nevysvětlitelného. A brzy se to má dozvědět: Je napůl člověk, napůl příslušnice národa Stříbrných perutí a zcela nečekaně se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Jako polobytost totiž měla být zabita hned po narození. Ještě větší dobrodružství však začne ve chvíli, kdy se dostane do rukou Lucienovi, synovi mocného náčelníka klanu Stříbrných perutí v Londýně. (alza.cz)

Flow ve sportu: O budování pozitivní motivace ve sportu i v životě …

Flow ve sportu: O budování pozitivní motivace ve sportu i v životě (978-80-271-1392-7)

Kniha - autor Katarína Kostolanská; Adam Blažej, 112 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Kniha pojednává o stále poměrně novém a obtížně uchopitelném fenoménu flow na poli sportu. To se zdá důležité hned z několika důvodů. Kromě toho, že se dá při zažívání vrcholného prožitku předpokládat vyšší výkonnost napříč všemi sportovními odvětvími, má tento stav významný podíl i na spokojenosti se životem jako takovým. Na základě výsledků velkého množství studií přibližuje publikace tuto problematiku tak podrobně, jak to jen jde. Místy pohlíží na jednotlivé studie i kriticky, přičemž se autoři snaží nastínit i svůj pohled na věc. Neopírá se pouze o výzkumy z psychologického prostředí, ale také z prostředí (neuro)fyziologie a biochemie. Přidanou hodnotou pro laického čtenáře jsou i rozhovory… (alza.cz)

Dítě školkou povinné Ze života andílků: Nové vtipné příhody očima…

Dítě školkou povinné Ze života andílků: Nové vtipné příhody očima odvážného otce (978-80-271-0344-7)

Kniha – 184 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Třetí pokračování nejúžasnější humorné knížky všech dob! Zcela nové vtipné příhody jednoho odvážného otce, který se svou čtyřletou dcerkou Viki prožívá všední situace s nevšedním nadhledem a laskavým humorem, jehož absurdita čtenáře rozveselí tak, že se řehtají a slzí smíchy a nedokážou se od čtení odtrhnout. Rozverné příběhy si získaly tisíce příznivců a ti se shodují v jediném: „Při čtení nejezte ani nepijte! A pokud vaše dítě spí, zamkněte se s knihou za čtvery polstrované dveře.“ (alza.cz)

Vnímej srdcem a potkáš svůj život (978-80-7263-464-4)

Vnímej srdcem a potkáš svůj život (978-80-7263-464-4)

Kniha – autor Bärbel Mohr; Manfred Mohr, 144 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Na pozitivní myšlení se často pohlíží jako na základní předpoklad úspěšného uspořádání každodenního života. Bärbel a Manfred Mohrovi jdou však ještě dál, od pozitivního myšlení k pozitivnímu cítění! Ve své knize „Vnímej srdcem a potkáš svůj život“ se s námi dělí o to, jak to vlastně funguje. Prostřednictvím vlastních zkušeností objevili ohromující informace o síle pocitů. Všechno, co se během života dozvídáme a co prožíváme, je uloženo v nás a podvědomě ovlivňuje naše chování. Přitom rozum určuje směr a pocity nám dodávají energii na tuto cestu, které se říká život. Mnohdy si ale „nerozumí“... Naučte se skloubit rozum a srdce a zužitkujte sílu obou ve svůj prospěch. (alza.cz)

Karel Gott Umělecký a soukromý život (978-80-7229-705-4)

Karel Gott Umělecký a soukromý život (978-80-7229-705-4)

Kniha - Monografie o Karlu Gottovi shrnující téměř šedesát let jeho mimořádné kariéry. - autor Robert Rohál, 168 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Monografie o Karlu Gottovi shrnující téměř šedesát let jeho mimořádné kariéryKarel Gott za téměř šedesát let své mimořádné kariéry poznal jak chutná sláva, obdiv, nevšední popularita a všeobecné uznání. Jde o talent, který se narodí jednou za sto let. Byl to citlivý kumštýř, precizní profesionál, který kromě zpěvu a malování dokázal i hlouběji přemýšlet a vyslovovat své postoje a názory i na širší spektrum lidského bytí.Čtenáři se v této knize dočtou o zpěvákově dětství i nelehké cestě ke slávě a nebudou ochuzeni ani o podstatná data jeho famózní kariéry a o přehled pěveckých partnerek. Nechybí i podstatné věci ze soukromého života. Tato… (alza.cz)

Cvičení paměti na celý rok (978-80-271-1377-4)

Cvičení paměti na celý rok (978-80-271-1377-4)

Kniha autor Jitka Suchá, 208 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Buďte aktivní po celý svůj život! Pravidelné cvičení si zaslouží nejen tělo, ale především mozek. Pokud nebude pracovat, jak má, nemůže organismus dobře fungovat. Proto je nutné mozek pravidelně namáhat, a to nejen v mládí – nikdy není pozdě začít. Není to jen velmi užitečné, ale s touto knihou i zajímavé a zábavné! (alza.cz)

Michael Thonet: rodina a firma (978-80-271-1393-4)

Michael Thonet: rodina a firma (978-80-271-1393-4)

Kniha autor Jiří Uhlíř, 384 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Monografie o Michaelu Thonetovi a jeho světoznámém podniku z pera předního českého odborníka Jiřího Uhlíře je jedinečnou evropskou publikací na dané téma. Je to příběh ze zlatého věku průmyslové revoluce, příběh vynálezu, který stál u zrodu celého průmyslového oboru – výroby nábytku z ohýbaného dřeva. V obrazově bohaté publikaci se seznámíte s širokou paletou výrobků známých i naprosto raritních. Můžete sledovat autorovo takřka detektivní pátrání po osobní a rodinné historii průkopníka této unikátní technologie a zakladatele továren v Koryčanech, Bystřici pod Hostýnem a dalších, bádání v kartotékách, muzeích i sbírkách několika zemí. (alza.cz)

Bludiště 2 Záhada Zlaté věže (978-80-271-0514-4)

Bludiště 2 Záhada Zlaté věže (978-80-271-0514-4)

Kniha – autor Hiro Kamigaki, 36 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Tajemný zloděj pan X je zpět a má další nebezpečný plán! Chce ukrást největší poklad Nového města - zářící bludišťovou kostku z vrcholu Zlaté věže. Vlastník věže povolá do města několik nejlepších detektivů včetně Pierra, specialisty na bludiště, a jeho kamarádky Carmen. Všichni se snaží drahocennou kostku zachránit a hlavně zastavit pana X. Ale stihnou to včas? Projdi si všechna ďábelsky složitá bludiště, najdi ukryté předměty, vyřeš zvláštní výzvy pana X a další drobné záhady na každé stráce této báječněilustrované knihy. (alza.cz)

Stromy: poznej 85 zajímavých druhů (978-80-271-0824-4)

Stromy: poznej 85 zajímavých druhů (978-80-271-0824-4)

Kniha - autor Holgen Haag, 112 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá V této knize ti představíme více než 80 stromů a keřů, které se často vyskytují v přírodě, zahradě či parku. Poznáš, co je líska, jedle, zimostráz, střemcha, jírovec či liliovník? A přitom jsi je – a mnoho dalších – už určitě viděl! Rostou v lesích, v houštinách mezi poli, v zahradách a parcích. Některé najdeš v blízkosti vodních toků, s jinými se můžeš setkat pouze ve městě. Mnoho stromů má nádherné listy, jiné mají listy s typickým tvarem, podle něhož se dají snadno poznat, a často se dají určit i podle zvláštních plodů. Stromy a keře v této knize jsou řazeny právě podle tvaru listů, takže se ti budou dobře určovat. U každého druhu máš také informaci o krajině, kde strom či keř obvykle roste, a údaj o jeho výšce. (alza.cz)

Elektrické lokomotivy řady E 479.0 (978-80-271-2437-4)

Elektrické lokomotivy řady E 479.0 (978-80-271-2437-4)

Kniha - autor Martin Žabka, 192 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá V šedesátých a sedmdesátých letech minulého století plzeňská Škoda vyvinula celou řadu typů elektrických lokomotiv, u nichž byla v případě Československa největším tuzemským výrobcem. Některé z těchto lokomotivních řad jsou již delší dobu vyřazeny z provozu, jiné dosluhují v posledních exemplářích. Zcela odlišná situace však prozatím panuje v případě lokomotivní řady E 479.0 (později 130), která byla vyrobena v roce 1977 v počtu 54 strojů. Čtyřicet z nich obdržely tehdejší Československé státní dráhy, zbývající potom severočeské Doly Nástup Tušimice. Vzhledem ke své univerzálnosti a poměrně modernímu technickému provedení dodnes, po více než 40 letech každodenního provozu, slouží na našich tratích jejich téměř plný… (alza.cz)

Pohádkové cvičení nejen pro předškoláky (978-80-271-0840-4)

Pohádkové cvičení nejen pro předškoláky (978-80-271-0840-4)

Kniha - autor Hana Volfová, 128 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Jak zábavně zapojit děti do cvičení? Zkuste to jako Hana Volfová, která využívá pohádky a pohádkové postavy ve svých lekcích pro všestrannou pohybovou průpravu předškolních a mladších školních dětí. (alza.cz)

Les a louka na talíři (978-80-271-2875-4)

Les a louka na talíři (978-80-271-2875-4)

Kniha - autor Gisula Tscharner, 160 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Od svěží zelené louky a okraje lesa až po pastviny a zahrady kolem domů: všude tam najdete chutné divoké byliny a plody, které navíc blahodárně působí na váš organismus. Autorka vám bude vyprávět jejich příběhy a ukáže, kdy a kde najdete ty nejlepší z nich. Nabídne vám také víc než 150 zdravých a levných receptů. Většinu z nich připravíte velmi jednoduše z toho, co nasbíráte kolem domu. Některé vyžadují víc času při přípravě i hledání a občas narazíte i na recept, který naši předkové používali při různých rituálech. Pomalu totiž znovu začínáme chápat, co oni věděli po staletí: to nejlepší, co si můžeme dopřát, roste v našem bezprostředním okolí. (alza.cz)

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Zavřít