V soukolí okřídleného šípu (978-80-247-2415-7)

Produkt V soukolí okřídleného šípu (978-80-247-2415-7) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu V soukolí okřídleného šípu (978-80-247-2415-7) upraviť a produkt hľadať znova.

V soukolí okřídleného šípu (978-80-247-2415-7)

V soukolí okřídleného šípu (978-80-247-2415-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan Králík, 160 stran Knihu si nenechá ujít žádný zájemce o historii i současnost motorizmu. Dramatické příběhy Ing. Karla Hrdličky a Ing. Petra Hrdličky, CSc., otce a syna, kteří svůj život spojili s mladoboleslavskou automobilkou. První se stal na sklonku 20. let jejím ředitelem (v roce 1941 takřka odveden gestapem, na hodinu propuštěn), druhý (jako dítě představitele vysoké buržoazie) začal jako učedník a skončil jako ředitel výzkumně vývojového závodu AZNP Mladá Boleslav, odpovědný za vývoj vozu Škoda Favorit. Na pozadí domácího společenského dění 20. století se odvíjí historie továrny a osudy jedné rodiny jako sled neuvěřitelných událostí. Kniha osvětluje zákulisí známých i zcela neznámých skutečností, které ovlivnily současný vývoj automobilového průmyslu v ČR. Strhující kniha, kterou čtenář jen tak neodloží Detaily knihy: Autor: Jan Králík Rok vydání: 2008 ISBN: 978-80-247-2415-7 Počet stran: 160 (alza.cz)

Podobné produkty ako V soukolí okřídleného šípu (978-80-247-2415-7) , V soukolí okřídleného šípu (978-80-247-2415-7)

V soukolí okřídleného šípu (978-80-271-0177-1)

V soukolí okřídleného šípu (978-80-271-0177-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan Králík, 200 stran Dramatické příběhy tří generací rodiny Hrdličků, kteří svůj život spojili s mladoboleslavskou automobilkou. Kniha osvětluje zákulisí známých i zcela neznámých skutečností, které ovlivnily současný vývoj automobilového průmyslu v ČR. Detaily knihy: Autor: Jan Králík Rok vydání: 2016 ISBN: 978-80-271-0177-1 Počet stran: 200 (alza.cz)

Podobné produkty ako V soukolí okřídleného šípu (978-80-271-0177-1) , V soukolí okřídleného šípu (978-80-271-0177-1)

V soukolí okřídleného šípu - Jan Králík - e-kniha

V soukolí okřídleného šípu - Jan Králík - e-kniha
Detail

eBook:,Kniha V soukolí okřídleného šípu vychází už podruhé, obohacená o rozhovor s nejmladším z rodu Hrdličků. Žádný zájemce o historii i současnost motorismu by si neměl nechat ujít mnohdy až neuvěřitelné příběhy Karla Hrdličky, Petra Hrdličky a Martina Hrdličky, otce, syna a vnuka, kteří svůj život spojili s mladoboleslavskou automobilkou. První se stal na sklonku 20. let jejím ředitelem (v roce 1941 takřka odveden gestapem, na hodinu propuštěn), druhý (jako dítě představitele vysoké buržoazie) začal jako učedník a skončil jako ředitel výzkumně vývojového závodu AZNP Mladá Boleslav, odpovědný za vývoj vozu Škoda Favorit, třetí (syn předlistopadového činovníka) musel svoji pílí dokázat, že jeho nynější post šéfa vývoje motoru a podvozku nedostal zadarmo. Nenechte si ujít strhující příběhy jedné rodiny, která je po dlouhá desetiletí propojena s historií továrny Škoda. Ing. Karel Hrdlička se stal jedinečným příkladem muže, který se vlastní pílí a houževnatostí vypracoval z nuzných poměrů sirotka na funkci vedoucího ředitele mladoboleslavské ASAP, dnešní Škoda Auto. Pod jeho vedením se automobilka vyrovnala s krizí a přišla s automobily moderní koncepce, která se pak udržela ve výrobě dalších 40 let. Zásluhou Karla Hrdličky se značka Škoda stala před válkou nejúspěšnějším domácím výrobcem automobilů, když předběhla Pragu i Tatru. Za dramatických okolností musel automobilku v roce 1941 opustit a už se do ní nevrátil. Ing. Petr Hrdlička, CSc. nezapřel svého otce. Coby syn "pilíře kapitalismu" zahájil svoji kariéru v automobilce jako učeň oboru strojní zámečník-automechanik, pak vystudoval průmyslovku, ČVUT včetně aspirantury, dva roky působil ve Švýcarsku, řadu let pak v Ústavu pro výzkum motorových vozidel. Po všech peripetiích se stal ředitelem Výzkumně vývojového závodu AZNP a vůdčí osobností vývoje vozu Škoda Favorit. Také on musel nakonec z automobilky odejít, aby se do ní ještě jednou vrátil. Ing. Martin Hrdlička, Ph.D., MBA studoval techniku s výsledky, které mu otevřely dveře k diplomové práci u společnosti Mercedes Benz. Profesní kariéru zahájil v mladoboleslavské automobilce, kam ho přijali do oddělní, které ale zrušili dřív, než nastoupil. Začal od píky v konstrukci, prošel vývojem u VW, dnes je ve společnosti Škoda Auto odpovědný za vývoj motoru a podvozku. Takový post není zadarmo. O tom, jak se k němu dopracoval, vypráví otevřeně a bez zábran. PhDr. Jan Králík se dlouhodobě věnuje historii motorismu, je autorem více než čtyřiceti publikací převážně s touto tématikou. Pro Gradu připravil mimo jiné knihy o osobnostech v tomto oboru - Jawa, můj osud (Jaroslav Frei), Život bez brzd (Jaroslav Juhan), Deník motocyklistky (Lída Horská). V soukolí okřídleného šípu spolu s knihou memoárů prof. Oldřicha Meduny (Utajené projekty Škoda) tvoří jedinečný obraz automobilky Škoda. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako V soukolí okřídleného šípu - Jan Králík - e-kniha , Zrnko v soukolí (978-80-758-8227-1)

V soukolí okřídleného šípu - Jan Králík - e-kniha

V soukolí okřídleného šípu - Jan Králík - e-kniha
Detail

eBook:,V soukolí okřídleného šípuKnihu si nenechá ujít žádný zájemce o historii i současnost motorizmu. Dramatické příběhy Ing. Karla Hrdličky a Ing. Petra Hrdličky, CSc., otce a syna, kteří svůj život spojili s mladoboleslavskou automobilkou. Na pozadí domácího společenského dění 20. století se odvíjí historie továrny a osudy jedné rodiny jako sled neuvěřitelných událostí. Kniha osvětluje zákulisí známých i zcela neznámých skutečností, které ovlivnily současný vývoj automobilového průmyslu v ČR. Strhující kniha, kterou čtenář jen tak neodloží. Karel Hrdlička se stal jedinečným příkladem muže, který se vlastní pílí a houževnatostí vypracoval z nuzných poměrů sirotka na funkci vedoucího ředitele mladoboleslavské ASAP, dnešní Škoda Auto. Pod jeho vedením se automobilka vyrovnala s krizí a přišla s automobily moderní koncepce, která se pak udržela ve výrobě dalších 40 let. Zásluhou Karla Hrdličky se značka Škoda stala před válkou nejúspěšnějším domácím výrobcem automobilů, když předběhla Pragu i Tatru. Za dramatických okolností musel automobilku v roce 1941 opustit a už se do ní nevrátil.Petr Hrdlička nezapřel svého otce. Coby syn "pilíře kapitalismuu" zahájil svoji kariéru v automobilce jako učeň oboru strojní zámečník-automechanik, pak vystudoval průmyslovku, ČVUT včetně aspirantury, dva roky působil ve Švýcarsku, řadu let pak v Ústavu pro výzkum motorových vozidel. Po všech peripetiích se stal ředitelem Výzkumně vývojového závodu AZNP a vůdčí osobností vývoje vozu Škoda Favorit. Také on musel nakonec z automobilky odejít, aby se do ní ještě jednou vrátil. Spolu s knihou memoárů prof. Oldřicha Meduny (Z tajných projektů Škoda) tvoří jedinečný obraz automobilky Škoda.Autor se dlouhodobě věnuje se historii motorismu, je autorem více než dvaceti publikací s touto tematikou. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako V soukolí okřídleného šípu - Jan Králík - e-kniha , Pomoc v horách (978-80-247-4143-7)

Zrnko v soukolí (978-80-758-8227-1)

Zrnko v soukolí (978-80-758-8227-1)
Detail

Elektronická kniha - ze série Mojmír Mráz ze Žezlic, autor Ondřej S. Nečas, 256 stran, česky AŽ VRAŽEDNÝ MECHANISMUS DOKONČÍ SVÉ DÍLO, NAPLNÍ SE STAROBYLÉ PROROCTVÍ… Mojmír Mráz ze Žezlic, vyšetřovatel Moravského zemského soudu, přijíždí společně se svým mladým pomocníkem Kristiánem do Brna užít si pár klidných dní. Vítaným rozptýlením může být pozvání výstředního sběratele na slavnost, kde má být představena vzácná relikvie – ztracené listy Misálu probošta Mikuláše. Během oslavy však dojde k vraždě a vypadá to, že tato smrt přesně naplňuje proroctví ukryté ve verších na starobylém pergamenu. A je-li tomu tak, pak vše neskončí u jedné vraždy – báseň mluví o dalších, které už se chystají, ale vodítka k nim jsou nejasná. Jde skutečně o dávný rituál Dračího řádu, který našel svého vykonavatele, nebo vrah sleduje jiný cíl? Mojmír bude muset rozplést nitky záhady dříve, než všechna kolečka vražedného mechanismu zapadnou na své místo… (alza.cz)

Podobné produkty ako Zrnko v soukolí (978-80-758-8227-1) , Býkem v číně (978-80-247-4086-7)

Zrnko v soukolí: Případ Mojmíra Mráze ze Žezlic (978-80-7588-227-1)

Zrnko v soukolí: Případ Mojmíra Mráze ze Žezlic (978-80-7588-227-1)
Detail

Kniha - autor Ondřej S. Nečas, 256 stran, česky, pevná s přebalem lesklá AŽ VRAŽEDNÝ MECHANISMUS DOKONČÍ SVÉ DÍLO, NAPLNÍ SE STAROBYLÉ PROROCTVÍ… Mojmír Mráz ze Žezlic, vyšetřovatel Moravského zemského soudu, přijíždí společně se svým mladým pomocníkem Kristiánem do Brna užít si pár klidných dní. Vítaným rozptýlením může být pozvání výstředního sběratele na slavnost, kde má být představena vzácná relikvie – ztracené listy Misálu probošta Mikuláše. Během oslavy však dojde k vraždě a vypadá to, že tato smrt přesně naplňuje proroctví ukryté ve verších na starobylém pergamenu. A je-li tomu tak, pak vše neskončí u jedné vraždy – báseň mluví o dalších, které už se chystají, ale vodítka k nim jsou nejasná. Jde skutečně o dávný rituál Dračího řádu, který našel svého vykonavatele, nebo vrah sleduje jiný cíl? Mojmír bude muset rozplést nitky záhady dříve, než všechna kolečka vražedného mechanismu zapadnou na své místo… (alza.cz)

Podobné produkty ako Zrnko v soukolí: Případ Mojmíra Mráze ze Žezlic (978-80-7588-227-1) , Farmakoterapie v geriatrii (978-80-247-5229-7)

Zrnko v soukolí - Nečas Ondřej S.

Zrnko v soukolí - Nečas Ondřej S.
Detail

AŽ VRAŽEDNÝ MECHANISMUS DOKONČÍ SVÉ DÍLO, NAPLNÍ SE STAROBYLÉ PROROCTVÍ… Mojmír Mráz ze Žezlic, vyšetřovatel Moravského zemského soudu, přijíždí společně se svým mladým pomocníkem Kristiánem do Brna užít si pár klidných dní. Vítaným rozptýlením může být pozvání výstředního sběratele na slavnost, kde má být představena vzácná relikvie – ztracené listy Misálu probošta Mikuláše. Během oslavy však dojde k vraždě a vypadá to, že tato smrt přesně naplňuje proroctví ukryté ve verších na starobylém pergamenu. A je-li tomu tak, pak vše neskončí u jedné vraždy – báseň mluví o dalších, které už se chystají, ale vodítka k nim jsou nejasná. Jde skutečně o dávný rituál Dračího řádu, který našel svého vykonavatele, nebo vrah sleduje jiný cíl? Mojmír bude muset rozplést nitky záhady dříve, než všechna kolečka vražedného mechanismu zapadnou na své místo… (patro.cz)

Podobné produkty ako Zrnko v soukolí - Nečas Ondřej S. , Muzikoterapie v praxi (978-80-247-4581-7)

Zrnko v soukolí - Ondřej S. Nečas

Zrnko v soukolí - Ondřej S. Nečas
Detail

AŽ VRAŽEDNÝ MECHANISMUS DOKONČÍ SVÉ DÍLO, NAPLNÍ SE STAROBYLÉ PROROCTVÍ… Mojmír Mráz ze Žezlic, vyšetřovatel Moravského zemského soudu, přijíždí společně se svým mladým pomocníkem Kristiánem do Brna užít si pár klidných dní. Vítaným rozptýlením může být pozvání výstředního sběratele na slavnost, kde má být představena vzácná relikvie – ztracené listy Misálu probošta Mikuláše. Během oslavy však dojde k vraždě a vypadá to, že tato smrt přesně naplňuje proroctví ukryté ve verších na starobylém pergamenu. A je-li tomu tak, pak vše neskončí u jedné vraždy – báseň mluví o dalších, které už se chystají, ale vodítka k nim jsou nejasná. Jde skutečně o dávný rituál Dračího řádu, který našel svého vykonavatele, nebo vrah sleduje jiný cíl? Mojmír bude muset rozplést nitky záhady dříve, než všechna kolečka vražedného mechanismu zapadnou na své místo… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zrnko v soukolí - Ondřej S. Nečas , Strom viselců (978-80-257-2415-6)

Zrnko v soukolí - Ondřej S. Nečas - e-kniha

Zrnko v soukolí - Ondřej S. Nečas - e-kniha
Detail

eBook:,AŽ VRAŽEDNÝ MECHANISMUS DOKONČÍ SVÉ DÍLO, NAPLNÍ SE STAROBYLÉ PROROCTVÍ… Mojmír Mráz ze Žezlic, vyšetřovatel Moravského zemského soudu, přijíždí společně se svým mladým pomocníkem Kristiánem do Brna užít si pár klidných dní. Vítaným rozptýlením může být pozvání výstředního sběratele na slavnost, kde má být představena vzácná relikvie – ztracené listy Misálu probošta Mikuláše. Během oslavy však dojde k vraždě a vypadá to, že tato smrt přesně naplňuje proroctví ukryté ve verších na starobylém pergamenu. A je-li tomu tak, pak vše neskončí u jedné vraždy – báseň mluví o dalších, které už se chystají, ale vodítka k nim jsou nejasná. Jde skutečně o dávný rituál Dračího řádu, který našel svého vykonavatele, nebo vrah sleduje jiný cíl? Mojmír bude muset rozplést nitky záhady dříve, než všechna kolečka vražedného mechanismu zapadnou na své místo… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zrnko v soukolí - Ondřej S. Nečas - e-kniha , Zdravotnická dokumentace v praxi (978-80-247-2358-7)

Let stříbrných šípů (978-80-271-2063-5)

Let stříbrných šípů (978-80-271-2063-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Petr Růžička, 264 stran, česky Jeden z nejcennějších exponátů Národního technického muzea v Praze je na první pohled docela nenápadný: nevelký, lehce potlučený a trochu zašlý stříbrný závodní vůz Mercedes-Benz z třicátých let 20. století. Jedná se však o skutečný poklad, o jeden z legendárních „stříbrných šípů“, nejlepších a nejslavnějších sportovních automobilů všech dob. Dějiny závodního oddělení Mercedesu, kterým se věnuje tato kniha, jsou pak stejně pestré jako doba, v níž tyto vozy závodily. Stříbrné šípy se do vrcholového motoristického sportu zapojily třikrát – a třikrát ho zcela opanovaly. Poprvé to bylo v 30. letech, v období před druhou světovou válkou, podruhé po obnovení závodů formule 1 v padesátých letech a potřetí v době nedávné, na počátku 21. století. Za těmito úspěchy se skrývá celá řada neuvěřitelných příběhů, které se budou před očima čtenářů rozvíjet jako napínavý film: dočtete se nejen o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Let stříbrných šípů (978-80-271-2063-5) , Vyšetřovací metody v imunologii (978-80-247-3533-7)

Windows 7 (978-80-247-3210-7)

Windows 7 (978-80-247-3210-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Pecinovský, 224 stran Kniha určená pro začátečníky a méně zkušené uživatele počítače seznámí čtenáře s novým operačním systémem Windows 7, který oproti předchozím verzím systému Windows obsahuje řadu změn, vylepšení a nejrůznějších nových funkcí. Čtenář se naučí vše potřebné, aby mohl systém plně využívat - od instalace a seznámení se základními pojmy, práce s průzkumníkem, základní nastavení (obrazovka, spořič obrazovky, postranní panel, hlavní panel, systémový čas, uživatelé atd.), spouštění aplikací a práci multimédii, přes popis novinek, kterými se Windows 7 liší od předchozích verzí, až po aplikace dodávané spolu s Windows 7, především Notepad, MS Paint a WordPad. Naučí se také práce s Internet Explorerem 8, který je ro vněž součástí nových Windows. (alza.cz)

Podobné produkty ako Windows 7 (978-80-247-3210-7) , Přijímací pohovor v angličtině (978-80-247-5159-7)

Strečink (978-80-247-3153-7)

Strečink (978-80-247-3153-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Kamil Ramík, 80 stran Naučte se spolu s námi základní strečinková cvičení, která jsou nutná před a po každé sportovní aktivitě. Renomovaný český autor, MUDr. Kamil Ramík, rehabilitační a sportovní lékař, vám přináší komplexní protažení všech svalových skupin, upozorňuje na časté chyby při cvičení a vysvětluje princip a důvody strečinku. Knihu jistě ocení nejen amatérští sportovci všech věkových skupin, ale i učitelé tělocviku, trenéři a profesionální sportovci. (alza.cz)

Podobné produkty ako Strečink (978-80-247-3153-7) , Praktické postupy v anestezii (978-80-247-5612-7)

Reklama (978-80-247-3492-7)

Reklama (978-80-247-3492-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jitka Vysekalová, Jiří Mikeš, 208 stran Nové, aktualizované a doplněné vydání základní české knížky o reklamě opět připravili přední čeští odborníci na reklamu, předsedkyně České marketingové společnosti Jitka Vysekalová, a uznávaný praktik, bývalý prezident Asociace komunikačních agentur, který dnes přednáší na VŠE v Praze, Jiří Mikeš. Nové vydání přináší aktuální údaje a informace ze světa české a zahraniční reklamy, přibližuje novinky z oblasti moderních forem marketingové komunikace a emocionálního působení a nabízí nové příklady z reklamní praxe. Díky knize zjistíte, co je reklama a jak působí, jak "krok za krokem" připravit účinnou reklamní kampaň, jaká média vybrat, jak vytvořit tu "správnou" reklamu, jaké barvy, obrazy a slova používat či jak si vybrat správnou agenturu. Dozvíte se také, jaké moderní přístupy ke zjišťování účinnosti reklamy existují, jaké jsou nové trendy v marketingové komunikaci nebo co... (alza.cz)

Podobné produkty ako Reklama (978-80-247-3492-7) , Doprovázení v ošetřovatelství ii (978-80-247-5711-7)

Jezuité (978-80-247-3913-7)

Jezuité (978-80-247-3913-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Stefan Kiechle, 96 stran Byli jezuité papežskou armádou, nebo zmírňovali katolickou víru? Oponovali osvícenským snahám, nebo představovali socialisty, rané předchůdce Karla Marxe? V knize se dozvíte to nejdůležitější o historických kořenech jezuitů, jejich duchovních principech a jejich postavení v současnosti. Stefan Kiechle, SJ Doktor teologie, narozen v roce 1960, byl studentským farářem a supervizorem noviců. V současné době působí jako duchovní a odborník na exercicie v Mannheimu. Přednáší v Mnichově na Vysoké škole filozofické. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jezuité (978-80-247-3913-7) , Zrnko v soukolí: případ mojmíra mráze ze žezlic (978-80-7588-227-1)

Motoškola (978-80-247-3645-7)

Motoškola (978-80-247-3645-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Faus, 88 stran Ilustrovaná učebnice pro žadatele o řidičské oprávnění skupin AM, A1 a A, která poskytne koncentrovaně informace důležité pro získání ŘP na motocykl i další informace o technice jízdy, zvládání krizových situací a jiných specifik motocyklů. Kniha se v nezbytně nutné míře věnuje technice a údržbě motocyklu a zdravotní přípravě (zejména v aspektech odlišných zranění motorkářů proti běžným automobilistům). Těžiště učebnice je popis techniky jízdy, s ohledem na jednotlivé druhy motocyklů (chopper, cruiser, enduro, cestovní moto, polozávodní "zaléhávačka") a skútrů, s důrazem na bezpečnost. Popisuje úhybné manévry při vzniku kritických situací a metodu řízené nehody, rozdíly při jízdě sólo a s tandemistou, případně zavazadly. Začátečníci ocení teoretické základy ovládání motocyklu, záludnosti složitějších jízdních situací i návody na jejich zvládání. Zkušenější motorkáři najsdou mnoho tipů z vyšších forem jízdy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Motoškola (978-80-247-3645-7) , Pětifaktorový model v psychologii osobnosti (978-80-247-3380-7)

Platnéřství (978-80-247-1186-7)

Platnéřství (978-80-247-1186-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Miroslav Mudra, 152 stran Kniha je určena nejen těm, kdo se zajímají o výrobu a použití zbroje či historický šerm, ale je i pro kováře a další aktivní řemeslníky. Zabývá se ochrannou zbrojí - zejména v Evropě - z hlediska výroby, jejího používání, a to jak v minulosti, tak i v současnosti. S pomocí vynikajících ilustracích poskytuje historický přehled typů zbrojí. Nespornou výhodou proti mnoha jiným publikacím je řada informací o technologických postupech výroby, údržby a restaurování zbroje. Nedílnou součástí knihy jsou i ukázky z platnéřské dílny současnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Platnéřství (978-80-247-1186-7) , Žilní onemocnění v klinické praxi (978-80-247-3335-7)

Detektivové (978-80-247-3942-7)

Detektivové (978-80-247-3942-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Zuzana Pospíšilová, Markéta Vydrová, 56 stran Bratrům Tomášovi a Kubovi přinese stěhování do nového domu netušené dobrodružství. Připojí se k tajné klučičí partě a společně s novými kamarády se stanou svědky krádeže vzácného obrazu. Důvtipní malí detektivové přivedou policii na stopu zloděje. Zbývá ale objevit záhadně zmizelý obraz... Dospěláci mají svoji Agathu Christie, pro děti je tu Zuzana Pospíšilová a její dětská detektivka. Malí čtenáři se mohou těšit nejen na napínavý text a krásné ilustrace Markéty Vydrové, ale také na tajný vzkaz a doprovodné detektivní otázky.DeTeKTiVové budou brzy pátrat v dalších, nových knížkách. (alza.cz)

Podobné produkty ako Detektivové (978-80-247-3942-7) , Podvojné účetnictví v příkladech 2012 (978-80-247-4185-7)

Nunofilcování (978-80-247-3674-7)

Nunofilcování (978-80-247-3674-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Alena Isabella Grimmichová, 112 stran Nunofilcování je výtvarná technika, při níž za pomoci teplé vody, mýdla a práce rukou, dojde k trvalému provázání vlny a tkaniny. Vzniknou tak úžasné módní doplňky, využívající kvality obou materiálů. V knize se autorka věnuje převážně spojení vlny s hedvábím. Nalezneme zde šály, kabelky a šperky, které lze snadno vytvořit v domácích podmínkách. Jednotlivé projekty jsou doplněny podrobnými postupy s fotografiemi a provázány odkazy na již probrané kroky, takže se v nich lze snadno orientovat. Snahou autorky bylo oslovit nejen úplného začátečníka, ale inspirovat i zkušené výtvarníky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nunofilcování (978-80-247-3674-7) , Expertní inženýrství v systémovém pojetí (978-80-247-4127-7)

Keramika (978-80-247-4523-7)

Keramika (978-80-247-4523-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jitka Ščerbová, 64 stran Kniha přináší 28 keramických projektů a 12 dalších variant, které rozšíří oblíbené výtvarné téma ročních dob o další možnosti v oblasti modelování. Najdete zde přehledné pracovní postupy ve dvou stupních obtížnosti, v psané i fotografické podobě, které vám krok za krokem pomohou při vytváření zvířátek, rostlin a dalších drobných předmětů. Vše doplňují dobré rady vycházející z autorčiných zkušeností. Autorka se zaměřuje zejména na keramiku vytvářenou z plátu, modelování z hroudy a z válečků, ale představuje také používání sádrových licích forem, získáte dovednosti v oblasti zdobení lepenými tvary, otiskováním, prořezáváním, děrováním aj. Při barevném dekorování keramiky si osvojíte zdobení engobami, oxidy kovů, glazurami, sklem a dalšími materiály. (alza.cz)

Podobné produkty ako Keramika (978-80-247-4523-7) , Windows 7 (978-80-247-3210-7)

Studny (978-80-247-4482-7)

Studny (978-80-247-4482-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Zdeněk Zelinka, 112 stran Kniha je určena všem, kteří si chtějí u svého domu, chaty či chalupy vybudovat vlastní studnu. Přehledná příručka provede čtenáře problematikou povolení stavby i stavbou samotnou. Popisuje základní typy zdrojů pitné vody, jejich výhody i nevýhody a nezapomíná ani na způsoby hledání pramene či výběr vhodného čerpadla. Publikace vás také seznámí se souvisejícími platnými zákony, vyhláškami a normami, jimiž je třeba se při stavbě studní řídit. Kapitola otázek a odpovědí vám rychle poradí s případnými problémy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Studny (978-80-247-4482-7) , Jsem průšvih jménem klaudie (978-80-253-2415-8)

Krosienky (978-80-247-4804-7)

Krosienky (978-80-247-4804-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Marie Kielbusová, 112 stran Technika pletení na rámu — krosienky je velmi jednoduchá a přitom dokonalá svým uspořádáním. Neexistuje líc a rub, obě strany úpletu jsou stejné, takže výrobek je možné použít jako oboustranný. Publikace je určena začátečníkům a mírně pokročilým. Uvádí podrobně, krok za krokem, pletení prostiny a tkaniny na postupových fotografiích. Z uvedených způsobů pletení je možné odvodit bohatou škálu jednobarevných dírkových i vícebarevných proužkovaných a kostkovaných vzorů. Díky nevšední a neokoukané vazbě vláken, struktuře a vlastnostem pleteniny si zachovávají nadčasovost nepodléhající módním vlivům. Projekty uvedené v knize jistě zaujmou a budou inspirací pro zhotovení originálních módních doplňků, oděvů i celých kompletů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Krosienky (978-80-247-4804-7) , Ošetřovatelská dokumentace v praxi (80-247-0704-7)

Freeskiing (978-80-247-2837-7)

Freeskiing (978-80-247-2837-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jiří Volák, Lukáš Mikula, 104 stran Freeskiing je velmi progresivní sport, který láká každý rok stále více mladých lidí na celém světě svou krásou a nespoutaností. New school je volný styl lyžování zaměřený na skoky a trikové jízdy na sjezdovce, ve snowparcích nebo ve volném terénu na přírodních překážkách. Autoři, zkušení freestyloví jezdci a fotografové, seznámí všechny zájemce se základní termionologií a především s pomocí výborně graficky upravených fotosekvencí názorně ukážou, jak se naučit jednotlivé triky. Kniha je jasnou a stručnou charakteristikou tohoto sportu a terminologicky ukotvuje freeskiing v České republice. (alza.cz)

Podobné produkty ako Freeskiing (978-80-247-2837-7) , Pop - in-store komunikace v praxi (978-80-247-2840-7)

Detektivové (978-80-247-3942-7)

Detektivové (978-80-247-3942-7)
Detail

Kniha - autor Zuzana Pospíšilová, 72 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Bratrům Tomášovi a Kubovi přinese stěhování do nového domu netušené dobrodružství. Připojí se k tajné klučičí partě a společně s novými kamarády se stanou svědky krádeže vzácného obrazu. Důvtipní malí detektivové přivedou policii na stopu zloděje. Zbývá ale objevit záhadně zmizelý obraz... Dospěláci mají svoji Agathu Christie, pro děti je tu Zuzana Pospíšilová a její dětská detektivka. Malí čtenáři se mohou těšit nejen na napínavý text a krásné ilustrace Markéty Vydrové, ale také na tajný vzkaz a doprovodné detektivní otázky.DeTeKTiVové budou brzy pátrat v dalších, nových knížkách. (alza.cz)

Podobné produkty ako Detektivové (978-80-247-3942-7) , Bonifác zase řádí v psí školce (978-80-247-2530-7)

Tvořivost (978-80-247-1652-7)

Tvořivost (978-80-247-1652-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Marie Königová, 188 stran Kreativita neboli tvořivost je nejvlastnějším projevem života. Vždyť tvořivě lze přistoupit k řešení jakékoli otázky. Kreativní myšlení je předpokladem originálních nápadů. Zapojíme fantazii, odhlédneme od svazující reality a snažíme se o nové pohledy jak na sebe sama, tak na společenské otázky nebo odborné a vědecké problémy. Kreativitu je možné dokonce i cvičit a záměrně pěstovat. Chce to jen odvahu pustit se do něčeho nového a neobvyklého, nebýt líný na sobě pracovat. Na cestě za přirozenou tvořivostí vám může být neocenitelným pomocníkem právě publikace renomované české autorky. Jedna z jejích cenných životních rad zní: „Nikdy nic nevzdávejte! Nikdy není pozdě začít na sobě pracovat. Zkuste změnit své životní stereotypy. Jedna z cest je aktivně vyhledávat pozitivní a příjemné jevy. Jednou z nejcennějších věcí pro každou lidskou bytost je tvořivost. Nemusíte být zrovna členy vlády, starosty města, staviteli... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tvořivost (978-80-247-1652-7) , Kardioanestezie a perioperační péče v kardiochirurgii (978-80-247-1920-7)

Soča (Isonzo) 1917 / Josef Váchal a další čeští umělci v soukolí Velké války - Kaše Jiří

Soča (Isonzo) 1917 / Josef Váchal a další čeští umělci v soukolí Velké války - Kaše Jiří
Detail

Netradičně řešená „dvojkniha“ obsahuje dva samostatné texty, jež spojuje téma bitev za první světové války na řece Soče na nynějším italsko-slovinském pomezí. Těchto bojů, které svou hrůzou a množstvím padlých nezůstaly pozadu za masakry v severní Francii, se zúčastnili též mnozí čeští vojáci v uniformách rakousko-uherské armády. Vojenský historik Josef Fučík líčí uvedené události na základě záznamů ve válečných denících, bojových hlášení, zmínek v historických pracích i vzpomínek účastníků a své vyprávění doprovází množstvím dobových fotografií a tabulek. Historik umění Jiří Kaše se naproti tomu soustřeďuje na osudy českých umělců, které kolo dějin vrhlo na zdejší bojiště. Největší pozornost je tu věnována grafiku, malíři a svéráznému mysliteli Josefu Váchalovi, jehož reflexe sočské fronty je nesporně umělecky nejzávažnější. Autor sleduje Váchalovu osudovou cestu válečnými událostmi, jeho výtvarné a literární aktivity v tomto dramatickém období života, ale zejména poprvé v úplnosti prezentuje veřejnosti výsledky unikátního uměleckohistorického výzkumu v obci Soča i nečekané souvislosti Váchalových zážitků s výzdobou litomyšlského Portmonea. (patro.cz)

Podobné produkty ako Soča (Isonzo) 1917 / Josef Váchal a další čeští umělci v soukolí Velké války - Kaše Jiří , Management kvality služeb v cestovním ruchu (978-80-247-5021-7)

Ukradená písmenka (978-80-247-4424-7)

Ukradená písmenka (978-80-247-4424-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Lenka Rožnovská, Katarína Ilkovičová, 72 stran V první třídě se z abecedy ztratí deset písmen. Že by je někdo ukradl? Nezbedným zlodějem je zvědavý klokánek Vendelín, kterého napraví pan školník Dobrásek svými veselými pohádkami. Vendelín zatouží naučit se číst, aby si pohádek mohl přečíst co nejvíce.Deset krátkých příběhů, které ke čtení zlákají nejen Vendelína, ale především prvňáčky. Originální pohádky oblíbené autorky Lenky Rožnovské ilustrovala Katarína Ilkovičová. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ukradená písmenka (978-80-247-4424-7) , Rehabilitace kognitivních funkcí v ošetřovatelské praxi (978-80-247-5571-7)

Rorschachova metoda (978-80-247-4536-7)

Rorschachova metoda (978-80-247-4536-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Martin Lečbych, 152 stran Autor se zřejmě jako první na světě pokusil včlenit Rorschachovu metodu do širšího teoretického rámce Z jeho teoretického bádání vyplývá, že nálezy získané touto metodou korespondují s řadou soudobých teoretických a výzkumných poznatků. Nezůstává jen v rovině čisté diagnostiky, nýbrž zamýšlí se i nad terapeutickými důsledky možných nálezů. Jeho výklad potvrzuje, že Rorschachova metoda se stala spolehlivým nástrojem poznání osobnosti jedince. Kniha je tudíž jednak repetitoriem nových poznatků z oblasti kognice, emocí a mezilidských vztahů, jednak brilantní ukázkou jejich využití v psychologické praxi. Jde o komplexní dílo, které by nemělo chybět v odborné knihovně žádného psychologa a které bude neocenitelným zdrojem inspirace pro každého, kdo pracuje s projektivními metodami. (alza.cz)

Podobné produkty ako Rorschachova metoda (978-80-247-4536-7) , Platnéřství (978-80-247-1186-7)

Čarodějnice Eulálie (978-80-247-3463-7)

Čarodějnice Eulálie (978-80-247-3463-7)
Detail

Kniha - autor Zuzana Pospíšilová, 80 stran, česky V lese mezi pohádkovými bytostmi řádí neznámá mladá čarodějnice ze Zlomyslnic. Jejím koníčkem je všem škodit. Však se také začnou dít podivné věci - Hejkal nastydne, vodníkovi vyschne tůňka, čarodějnici Zevlíně se ztratí kniha kouzel, nic zkrátka není, jak se patří. Hejkal, vodník Stavidlo, čarodějnice Zevlína a pidimužík Stopař Slídil se vydají po stopách čarodějnické nezdárnice Eulálie, která vše způsobila. Zuzana Pospíšilová, zkušená autorka knih pro děti, připravila pro nejmenší čtenáře vyprávění plné fantazie, napětí a nezbytného souboje dobra se zlem, text je neoddělitelně spjat s bohatými ilustracemi Markéty Vydrové. (alza.cz)

Podobné produkty ako Čarodějnice Eulálie (978-80-247-3463-7) , Motoškola (978-80-247-3645-7)

Subkultury mládeže (978-80-247-2907-7)

Subkultury mládeže (978-80-247-2907-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Smolík, 288 stran Kniha přináší podrobnou analýzu vybraných subkultur mládeže. Text vychází z teoretického i metodologického ukotvení tématu a definuje základní pojmy: mládež, kultura, subkultura, scéna, životní styl, hnutí a další. Představuje též vybrané sociologické školy (jako je škola chicagská či birminghamská), které se tématu subkultur věnují. Autor se zabývá typologií subkultur mládeže a jejich vztahem k sociálněpatologickým jevům, médiím, trhu a politice. Blíže představuje subkultury hippies, skinheads, fotbalové chuligány, punk/hard core, graffiti, metal, gothic rock a taneční scénu. Kniha poslouží především pedagogům, novinářům, ale i výchovným poradcům, psychologům a sociologům, kteří pracují s mládeží. Stejně tak je určena i rodičům a mládeži samotné — čtivou formou je seznámí s formováním jednotlivých subkultur a životních stylů v minulosti i současnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Subkultury mládeže (978-80-247-2907-7) , Tvořivost (978-80-247-1652-7)

Inkluzivní vzdělávání (978-80-247-3070-7)

Inkluzivní vzdělávání (978-80-247-3070-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Vanda Hájková, Iva Strnadová, 224 stran Monografie je věnována pedagogickému konceptu, podle nějž by všechny děti měly navštěvovat třídy hlavního vzdělávacího proudu, a to bez ohledu na stupeň svého postižení. V dnešní době již zcela přirozeně uznáváme právo všech lidí na vzdělávání, zásadní otázkou tedy není, ZDA může být dítě vzděláváno v běžné škole, ale JAK takovému dítěti toto vzdělávání umožnit, aby z něho profitovalo ono samo i jeho okolí. Kniha přináší všem, kteří mají zájem českou školní praxi nadále rozvíjet, přehled současných teorií inkluzivního vzdělání, interpretaci jeho principů a výklad metodiky. Záměrem je vytvořit současně i teoretické zázemí pro postupující inkluzivně orientovanou praxi na školách. Publikace je určena především pro studenty pedagogických oborů a pro odbornou veřejnost — pedagogy, psychology, sociální pracovníky a poradenská pracoviště včetně pracovníků nově vznikajících Center podpory inkluzivního... (alza.cz)

Podobné produkty ako Inkluzivní vzdělávání (978-80-247-3070-7) , Detektivové (978-80-247-3942-7)

Sociologie organizace (978-80-247-2428-7)

Sociologie organizace (978-80-247-2428-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Eliška Novotná, 112 stran Kniha nás vede do světa, jehož jsme tvůrci: do světa organizací. Jejich význam rostl spolu s civilizačním vývojem a dnes si neumíme svůj každodenní život bez nich představit. Budeme poznávat organizace jako formální sociální útvary, ve kterých je vykonávána moc (nebudeme tedy věnovat pozornost neformálním sociálním skupinám). Cestu začneme otázkou "Co to jsou ty organizace?", na niž budeme hledat odpověď v úvahách o sociálním konstruování reality. Odpověď nám umožní tázat se "Proč tady jsou ty organizace?" a uvažovat poté o jejich nejvýznamnějších znacích. Třetí milník na cestě vytyčíme položením otázky "Co to v těch organizacích dělají?" a odpovědi nás vrátí na začátek naší cesty, k aktérovi. V jeho mysli organizace začíná a končí, jeho aktivitami žije. Poslední metou na naší cestě bude naznačení možnosti hledání odpovědi na otázku "Co ty organizace mezi sebou mají?", kterou opustíme mikrosvět jednotlivých... (alza.cz)

Podobné produkty ako Sociologie organizace (978-80-247-2428-7)

Hravé mozaikování (978-80-247-5849-7)

Hravé mozaikování (978-80-247-5849-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Kateřina Konířová, 64 stran, česky Od nepaměti oblíbená technika sestavování mozaiek z kousků různých materiálů přimělo renomovanou autorku sestavit svoji další publikaci se zcela novými projekty. Opět jsou všechny uvedené pomůcky, nástroje a materiály běžně dostupné na našem trhu nebo je najdeme ve většině domácností. Při výběru jednotlivých projektů je brán také zřetel na finanční i časovou náročnost, proto jsou v knize uvedeny objekty zhotovené technikami vhodnými i pro děti s minimem pomůcek a materiálů, ale i výrobky se složitějším postupem. Publikace je tedy určená zkušeným mozaikářům i úplným začátečníkům v této výtvarné technice. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hravé mozaikování (978-80-247-5849-7)

Investiční controlling (978-80-247-2952-7)

Investiční controlling (978-80-247-2952-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Hana Scholleová, 288 stran Kniha je určena finančním specialistům a manažerům, pracovníkům finančního controllingu a všem, kteří se podílejí na rozhodování o podnikových investicích a jejich financování. Seznámíte se s nástroji a metodami investičního controllingu, které budete umět volit s ohledem na účel, cíle a kritéria investičního procesu. Dozvíte se, jakým způsobem získávat a zpracovávat vstupní informace tak, aby byl zohledněn faktor likvidity, času i rizika. Rozhodování o investicích není jen řešením základního problému, zda investovat či nikoli, ale i otázkou vhodného načasování, volby mezi různými investicemi, sledování celého investičního procesu a následného postauditu. Dobře prováděný investiční controlling je v každém podniku otázkou dlouhodobé prosperity, a proto by mu měla být věnována náležitá pozornost. (alza.cz)

Podobné produkty ako Investiční controlling (978-80-247-2952-7)

Žena 40+ (978-80-247-5360-7)

Žena 40+ (978-80-247-5360-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Michael Kernbach, Miguel Fernandez, 48 stran Nejlepší dárek ke čtyřicetinám každé ženy? Tato knížka! Konečně zjistí, že už nemusí držet krok s módními trendy, věřit mužům ani bojovat se zemskou přitažlivostí. Řeči sousedů, rodinné dovolené a vaření s kamarády jí mohou být šumafuk. Život totiž začíná po čtyřicítce! (alza.cz)

Podobné produkty ako Žena 40+ (978-80-247-5360-7)

Psychologie lži (978-80-247-5472-7)

Psychologie lži (978-80-247-5472-7)
Detail

Kniha - autor Lenka Mynaříková, 200 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Lze najít obecnou a šířeji akceptovatelnou definici lži? Můžeme obelhat sami sebe? Jak lžou děti a jak lžou dospělí? Jaké jsou verbální a neverbální projevy lhaní? Jaké jsou limity a úskalí detekce lži? Na tyto a další otázky hledá odborně podložené odpovědi ojedinělá a komplexní monografie věnovaná fenoménu lži. Publikace nahlíží problematiku lhaní v sociálním, filozofickém, ekonomickém a neuropsychologickém kontextu. Především však zpracovává lhaní jako sociální fenomén vystupující v situacích vyžadujících odborné psychologické působení - například v psychoterapii, forenzní a školněpsychologické praxi. Autorka seznamuje čtenáře s jevem lži z hlediska typologie, motivů, frekvence lhaní, ale i z hlediska vývojových, genderových i kulturních souvislostí. Ukazuje, jak se komplexní povaha lhaní projevuje v řeči, v chování i v prožívání. Závěrečná kapitola je věnována pozoruhodným... (alza.cz)

Podobné produkty ako Psychologie lži (978-80-247-5472-7)

Řeč těla (978-80-247-1313-7)

Řeč těla (978-80-247-1313-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Gregor Adamczyk, Tiziana Bruno, 112 stran Jak svou řečí těla působíte na druhé lidi? Jak můžete vhodnou gestikulací a mimikou ovlivnit svůj protějšek? Co se skrývá za řečí těla ostatních? Úspěšní trenéři vás provedou úskalími a záludnostmi neverbální komunikace pomocí praktických rad, tipů a příkladů, které nejsou vyjádřeny jen slovně, ale také více než 70 situačními fotografiemi. Budete umět využívat řeč těla pro své cíle a rozumět neverbální komunikaci ostatních, a tedy rozpoznat, co si lidé skutečně myslí a prožívají. Čtivý jazyk, osvědčené rady a spousta fotografií dělá z této knížky nepostradatelnou příručku pro každého komunikujícího člověka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Řeč těla (978-80-247-1313-7)

Windows 7 (978-80-247-3254-1)

Windows 7 (978-80-247-3254-1)
Detail

Elektronická kniha - autor David Procházka, 108 stran Jste úplní začátečníci a potřebujete poradit s novou verzí Windows? Pak je pro vás tato kniha ta pravá. Bleskově a přehledně vás provede operačním systémem Windows 7 od jeho instalace, přes seznámení s jeho ovládáním, nastavení periferií a systémových služeb, až po řešení některých problémů. Kniha je psána srozumitelnou řečí, tak, aby v ní našli smysluplné informace i lidé, kteří si s počítačem zrovna „netykají“. Zároveň se kniha ale nevyhýbá ani podrobnějším postupům a návodům. Windows 7 přináší výhody a pokrokové prvky předchozí verze a zároveň opravuje chyby, kterých se programátoři dopustili. Přitom navazuje na rychlost a stabilitu Windows XP, přináší stovky vylepšení a nových řešení. (alza.cz)

Podobné produkty ako Windows 7 (978-80-247-3254-1)

Hlavu vzhůru (978-80-247-4057-7)

Hlavu vzhůru (978-80-247-4057-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Claudia Croos-Müller, 40 stran Tato kniha je určena všem, kdo bojují se špatnou náladou a stresem. Autorka vám ukáže, jak lze tyto nepříjemné pocity překonat velmi jednoduchými cviky - tak jednoduchými, že vůbec nemusíte být sportovní typ, abyste je zvládli. Nepotřebujete speciální oblečení, nepotřebujete permanentku do fitness centra, nepotřebujete si k tomu vyhradit čas - cvičíte jen tak mimochodem. Stačí vám ale jen malá chvilka a budete se cítit lépe. Na obrázcích vám Oscar - dobře naladěná ovečka - předvede 12 jednoduchých a účinných cviků které čtenářům jakéhokoliv věku pomohou překonat špatnou náladu a zároveň se i pobavit.Ovlivněte svůj nervový systém, provádějte stabilizační cvičení - budete mentálně i emocionálně zklinění, uvolnění a silní. Posilujte svou odolnost a svou dobrou náladu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hlavu vzhůru (978-80-247-4057-7)

Psychologie lži (978-80-247-5472-7)

Psychologie lži (978-80-247-5472-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Lenka Mynaříková, 200 stran Lze najít obecnou a šířeji akceptovatelnou definici lži? Můžeme obelhat sami sebe? Jak lžou děti a jak lžou dospělí? Jaké jsou verbální a neverbální projevy lhaní? Jaké jsou limity a úskalí detekce lži? Na tyto a další otázky hledá odborně podložené odpovědi ojedinělá a komplexní monografie věnovaná fenoménu lži. Detaily knihy: Autor: Lenka Mynaříková Rok vydání: 2015 ISBN: 978-80-247-5472-7 Počet stran: 200 (alza.cz)

Podobné produkty ako Psychologie lži (978-80-247-5472-7)

Windows 7 (978-80-247-3209-1)

Windows 7 (978-80-247-3209-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Bohdan Cafourek, 336 stran Cílem knihy je popsat systém Windows Seven jako celek. Máte před sebou tedy skutečně kompletního průvodce systémem. Najdete zde informace jednoduché včetně základního ovládání, popis práce se soubory i s multimédii. Ale i témata pokročilejší včetně zapojení počítače do sítě, úvod do protokolů TCP/IP, a dokonce i témata pro špičkové profesionály, například hromadné instalace v doméně či práce s PowerShell. (alza.cz)

Podobné produkty ako Windows 7 (978-80-247-3209-1)

Windows 8 (978-80-247-4338-7)

Windows 8 (978-80-247-4338-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Pecinovský, 128 stran Jste úplní začátečníci a potřebujete poradit s novou verzí Windows? Pak je pro vás tato kniha ta pravá. Bleskově a přehledně vás provede operačním systémem Windows 8 od jeho instalace, přes seznámení s jeho ovládáním, nastavení periferií a systémových služeb, až po řešení některých problémů. Kniha je psána srozumitelnou řečí, tak, aby v ní našli smysluplné informace i lidé, kteří si s počítačem zrovna „netykají“. Zároveň se kniha ale nevyhýbá ani podrobnějším postupům a návodům. Windows 8 přináší řadu odlišných prvků od všech dosavadních verzí systému a z uživatelského hlediska jde o velmi význanmou změnu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Windows 8 (978-80-247-4338-7)

Kouzelné léto (978-80-247-5740-7)

Kouzelné léto (978-80-247-5740-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Dagmar Lhotová, Vlasta Švejdová, 112 stran Dagmar Lhotová, autorka legendárního kocoura Vavřince a početné řady oblíbených titulů pro malé čtenáře, napsala půvabné vyprávění o tom, že nejkrásnější prázdniny nemusíme prožít na dalekých cestách, ale třeba ve vypůjčeném domečku, a hlavně společně s rodinou. (alza.cz)

Podobné produkty ako Kouzelné léto (978-80-247-5740-7)

Duhové gumičky (978-80-247-5386-7)

Duhové gumičky (978-80-247-5386-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Andrea Vachová, 64 stran Kniha obsahuje popis materiálu, pomůcek (stavu), druhy gumiček a klipů, dalších vhodných komponentů. Nechybí podrobné návody k pletení gumiček a mnoho nápadů na zhotovení módních náramků a dalších doplňků. (alza.cz)

Podobné produkty ako Duhové gumičky (978-80-247-5386-7)

Náboženské systémy (978-80-247-3166-7)

Náboženské systémy (978-80-247-3166-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Kandert, 200 stran Náboženství je sociálním a kulturním jevem, provázejícím vznik a vývoj všech lidských společenství, systémem představ, s jehož pomocí člověk vstupuje do kontaktu s bytostmi, jevy a silami lidskými smysly nepoznatelnými, nacházejícími se mimo reálný čas a prostor. Kniha se pokouší najít společného jmenovatele, s jehož pomocí by mohla srovnávat náboženské systémy. Vychází ze čtyř základních typů náboženského chování, jak je definovala sociální antropologie - je to soubor představ: 1. o světech duší a duchů, 2. o světech kouzlení a čarování, 3. o světech mnoha božstev a 4. o světech jediného boha. Jejich popis má čtenáři umožnit, aby se orientoval v představách jiných věřících a aby porozuměl jejich náboženskému chování. Pokud budeme nahlížet na náboženské chování z pohledu příslušníků euroamerické postmoderní civilizace, pak je možné dodat, že náboženský systém a náboženské chování zajišťují člověku psychické... (alza.cz)

Podobné produkty ako Náboženské systémy (978-80-247-3166-7)

Moderní didaktika (978-80-247-3450-7)

Moderní didaktika (978-80-247-3450-7)
Detail

Kniha - autor Robert Čapek, 624 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Existuje jistě velké množství pedagogů, pro které bude tato kniha procházkou po cestách, které již důvěrně znají. Bohužel je ještě větší množství učitelů, kteří tyto výukové metody sice znají, ale používají z nich jen zlomek. Možná se i ptají: „Proč bych je měl znát? Nestačí si stoupnout před třídu a diktovat jim hromadu poznatků?“ Tato publikace neopakuje teoretické výčty definic předchozích autorů, ale čtivou formou ukazuje cestu k efektivnímu praktickému vyučování. Výukové metody a aktivity jsou vybrány a popsány tak, aby byly použitelné pro všestranné použití, a zpravidla jsou doplněny ilustrativními příklady. Jednotlivé kapitoly rozdělují metody podle způsobů použití a umožňují rychlou a přehlednou orientaci. Klíčovou částí je lexikon výukových metod, které jsou popsány metodologicky a didakticky, stejně jako metody hodnoticí. Publikace je pro moderního učitele výborným rádcem a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Moderní didaktika (978-80-247-3450-7)

Nábytek svépomocí (978-80-247-5708-7)

Nábytek svépomocí (978-80-247-5708-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Martin Zoufalý, 128 stran Nábytek z laminovaných desek si můžete vyrobit a smontovat sami. Levně, se základním nářadím, na míru a přesně podle svých potřeb. Všechny nezbytné znalosti a informace najdete v knize Martina Zoufalého. Na základě těchto znalostí tak zvládnete vyrobit zásuvkový kontejner, kuchyňskou linku nebo skříň. Odměnou vám bude nejen pocit z dobře vykonané práce, ale i obdiv okolí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nábytek svépomocí (978-80-247-5708-7)

Síla slov (978-80-247-5274-7)

Síla slov (978-80-247-5274-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Sharon Anne Klingerová, 248 stran Slova v sobě mají ohromnou sílu! Naučte se používat jejich moc ke svému prospěchu. Každé slovo má dopad na váš život. Použijte správná slova ve správnou chvíli a dopomozte se jimi ke svým cílům. (alza.cz)

Podobné produkty ako Síla slov (978-80-247-5274-7)

Moderní didaktika (978-80-247-3450-7)

Moderní didaktika (978-80-247-3450-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Robert Čapek, 624 stran Existuje jistě velké množství pedagogů, pro které bude tato kniha procházkou po cestách, které již důvěrně znají. Bohužel je ještě větší množství učitelů, kteří tyto výukové metody sice znají, ale používají z nich jen zlomek. Možná se i ptají: „Proč bych je měl znát? Nestačí si stoupnout před třídu a diktovat jim hromadu poznatků?“ Tato publikace neopakuje teoretické výčty definic předchozích autorů, ale čtivou formou ukazuje cestu k efektivnímu praktickému vyučování. Výukové metody a aktivity jsou vybrány a popsány tak, aby byly použitelné pro všestranné využití, a zpravidla jsou doplněny ilustrativními příklady. Jednotlivé kapitoly rozdělují metody podle způsobů použití a umožňují rychlou a přehlednou orientaci. Klíčovou částí je lexikon výukových metod, které jsou popsány metodologicky a didakticky, stejně jako metody hodnoticí. Publikace je pro moderního učitele výborným rádcem a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Moderní didaktika (978-80-247-3450-7)

Strašidelná škola (978-80-247-5357-7)

Strašidelná škola (978-80-247-5357-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Lenka Rožnovská, Vhrsti, 80 stran Víte, že to není samo sebou, aby strašidla pouštěla hrůzu? Když strašidlo přijde na svět, neumí nahánět strach, musí se to naučit ve strašidelné škole. A to se týká i bubáčka Bubuše, který by rád získal výuční list v oboru strašení. Bubušovy úsměvné, strašidelné, poučné, a hlavně nevšedně ilustrované příhody jsou zde pro začínající čtenáře. (alza.cz)

Podobné produkty ako Strašidelná škola (978-80-247-5357-7)

Office 2007 (978-80-247-1962-7)

Office 2007 (978-80-247-1962-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Pecinovský, 400 stran Nejnovější verze nejoblíbenějšího a nejpoužívanějšího kancelářského balíku programů obsahuje nejvíce změn v historii Office - tak by se dala stručně a bez nadsázky charakterizovat nová verze Office 2007. Nechcete-li se ztratit ve zcela změněném ovládání programů, v ohromné spoustě nových možností, vlastností a vzájemném provázání jednotlivých programů, pak jste si zvolili zcela správně. Tato kniha vás provede všemi programy od základní orientace po pokročilé funkce a vlastnosti, tam, kde to bude možné, zmíní souvislosti s předchozími verzemi programových součástí Office pro snazší orientaci zkušenějších uživatelů, naučí vás pracovat a využívat vzájemné spolupráce programů a umožní vám rychle a bez zbytečných oklik či nadbytečné teorie stát se odborníky a pokročilými uživateli. Neváhejte a vrhněte se do toho. (alza.cz)

Podobné produkty ako Office 2007 (978-80-247-1962-7)
V soukolí okřídleného šípu (978-80-247-2415-7), V soukolí okřídleného šípu (978-80-271-0177-1), Zrnko v soukolí (978-80-758-8227-1), Pomoc v horách (978-80-247-4143-7), Býkem v Číně (978-80-247-4086-7), Farmakoterapie v geriatrii (978-80-247-5229-7), Muzikoterapie v praxi (978-80-247-4581-7), Strom viselců (978-80-257-2415-6), Zdravotnická dokumentace v praxi (978-80-247-2358-7), Vyšetřovací metody v imunologii (978-80-247-3533-7), Přijímací pohovor v angličtině (978-80-247-5159-7), Praktické postupy v anestezii (978-80-247-5612-7), Doprovázení v ošetřovatelství II (978-80-247-5711-7), Zrnko v soukolí: Případ Mojmíra Mráze ze Žezlic (978-80-7588-227-1), Pětifaktorový model v psychologii osobnosti (978-80-247-3380-7), Žilní onemocnění v klinické praxi (978-80-247-3335-7), Podvojné účetnictví v příkladech 2012 (978-80-247-4185-7), Expertní inženýrství v systémovém pojetí (978-80-247-4127-7), Windows 7 (978-80-247-3210-7), Jsem průšvih jménem Klaudie (978-80-253-2415-8), Ošetřovatelská dokumentace v praxi (80-247-0704-7), POP - In-store komunikace v praxi (978-80-247-2840-7), Bonifác zase řádí v psí školce (978-80-247-2530-7), Kardioanestezie a perioperační péče v kardiochirurgii (978-80-247-1920-7), Management kvality služeb v cestovním ruchu (978-80-247-5021-7), Rehabilitace kognitivních funkcí v ošetřovatelské praxi (978-80-247-5571-7), Platnéřství (978-80-247-1186-7), Motoškola (978-80-247-3645-7), Tvořivost (978-80-247-1652-7), Detektivové (978-80-247-3942-7)