Tři stálice moderní české prózy: neruda, čapek, kundera (9788024626536)

Produkt Tři stálice moderní české prózy: neruda, čapek, kundera (9788024626536) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Tři stálice moderní české prózy: neruda, čapek, kundera (9788024626536) upraviť a produkt hľadať znova.

Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera (9788024626536)

Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera (9788024626536)
Detail

Elektronická kniha - autor Aleš Haman, 348 stran, česky Literární vědec, historik a kritik, emeritní profesor estetiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Aleš Haman shrnul do své nové knihy texty, které od konce padesátých let po současnost věnoval dílu „tří stálic“ české literatury posledních dvou století: Jana Nerudy, Karla Čapka a Milana Kundery. „Studie věnované próze těchto tří literárních osobností si kladou za cíl ukázat, co zakládá jejich významnou pozici nejen v české, nýbrž i ve světové próze, co z jejich díla může představovat důležité mezníky na cestě naší prózy k modernímu písemnictví,“ píše autor v předmluvě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera (9788024626536) , Tři stálice moderní české prózy: neruda, čapek, kundera (9788024626536)

Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera - Aleš Haman

Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera - Aleš Haman
Detail

Literární vědec, historik a kritik, emeritní profesor estetiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Aleš Haman shrnul do své nové knihy texty, které od konce padesátých let po současnost věnoval dílu "tří stálic" české literatury posledních dvou století: Jana Nerudy, Karla Čapka a Milana Kundery. "Studie věnované próze těchto tří literárních osobností si kladou za cíl ukázat, co zakládá jejich významnou pozici nejen v české, nýbrž i ve světové próze, co z jejich díla může představovat důležité mezníky na cestě naší prózy k modernímu písemnictví," píše autor v předmluvě. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera - Aleš Haman , Nejlepší české povídky: čapek, hašek, neruda, pavel (099925641726)

Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera - Aleš Haman - e-kniha

Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera - Aleš Haman - e-kniha
Detail

eBook:,Literární vědec, historik a kritik, emeritní profesor estetiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích Aleš Haman shrnul do své nové knihy texty, které od konce padesátých let po současnost věnoval dílu „tří stálic“ české literatury posledních dvou století: Jana Nerudy, Karla Čapka a Milana Kundery. „Studie věnované próze těchto tří literárních osobností si kladou za cíl ukázat, co zakládá jejich významnou pozici nejen v české, nýbrž i ve světové próze, co z jejich díla může představovat důležité mezníky na cestě naší prózy k modernímu písemnictví,“ píše autor v předmluvě. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera - Aleš Haman - e-kniha , Supraphon vypravuje...2 (němec, hašek, neruda, čapek, haas, rada) ()

Supraphon vypravuje...2 (Němec, Hašek, Neruda, Čapek, Haas, Rada) ()

Supraphon vypravuje...2 (Němec, Hašek, Neruda, Čapek, Haas, Rada) ()
Detail

Audiokniha MP3 - autor František Němec, čte Jan Pivec Supraphon vypravuje...Bylo jen otázkou času, kdy po titulech s archivními popovými písničkami v serii "Supraphon hraje..." navážeme s obdobnou formou zpřístupňování archivního mluveného slova našim milým zákazníkům a posluchačům. A tak je tu nová řada mluveného slova určená pouze pro digitální obchody "Supraphon vypravuje...", která bude obsahovat a nabízet povídky, fejetony, úryvky z knih, vzpomínky atd.Ve druhém dílu se můžete zaposlouchat do mluveného slova z pera autorů klasiky naší literatury - Františka Němce, Jaroslava Haška, Jana Nerudy a Karla Čapka. Jejich přednesem, četbou či vyprávěním potěší hlasy neméně slavných a zvučných jmen herců Jana Pivce, Vlasty Buriana, Václava Vydry, Dany Medřické či se můžete zaposlouchat do vlastního vyprávění a vzpomínek Vlastimila Rady či Hugo Haase. (alza.cz)

Podobné produkty ako Supraphon vypravuje...2 (Němec, Hašek, Neruda, Čapek, Haas, Rada) () , Tři prózy (978-80-275-0603-3)

Supraphon vypravuje...2 (Němec, Hašek, Neruda, Čapek, Haas, Rada) - František Němec - audiokniha

Supraphon vypravuje...2 (Němec, Hašek, Neruda, Čapek, Haas, Rada) - František Němec - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Bylo jen otázkou času, kdy po titulech s archivními popovými písničkami v serii "Supraphon hraje..." navážeme s obdobnou formou zpřístupňování archivního mluveného slova našim milým zákazníkům a posluchačům. A tak je tu nová řada mluveného slova určená pouze pro digitální obchody "Supraphon vypravuje...", která bude obsahovat a nabízet povídky, fejetony, úryvky z knih, vzpomínky atd. Ve druhém dílu se můžete zaposlouchat do mluveného slova z pera autorů klasiky naší literatury - Františka Němce, Jaroslava Haška, Jana Nerudy a Karla Čapka. Jejich přednesem, četbou či vyprávěním potěší hlasy neméně slavných a zvučných jmen herců Jana Pivce, Vlasty Buriana, Václava Vydry, Dany Medřické či se můžete zaposlouchat do vlastního vyprávění a vzpomínek Vlastimila Rady či Hugo Haase. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Supraphon vypravuje...2 (Němec, Hašek, Neruda, Čapek, Haas, Rada) - František Němec - audiokniha , Moderní české básnické sbírky ii.

Nejlepší české povídky: Čapek, Hašek, Neruda, Pavel (099925641726)

Nejlepší české povídky: Čapek, Hašek, Neruda, Pavel (099925641726)
Detail

Audiokniha na CD - autor Karel Čapek; Jaroslav Hašek; Jan Neruda; Ota Pavel, čte Martin Růžek Mistrně napsané příběhy v dokonalém podání! Výběr povídek oblíbených českých spisovatelů v interpretaci známých hereckých osobnosti. Povídky Karla Čapka, Jaroslava Haška, Jana Nerudy a Oty Pavla patří ke klenotům české literatury. Spojení se jmény Martin Růžek, Vojtěch Dyk, Zdeněk Štěpánek, Jiří Sovák a Radovan Lukavský je zárukou skvělého posluchačského zážitku. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nejlepší české povídky: Čapek, Hašek, Neruda, Pavel (099925641726) , Moderní české básnické sbírky x

Moderní didaktika - Čapek Robert

Moderní didaktika - Čapek Robert
Detail

Existuje jistě velké množství pedagogů, pro které bude tato kniha procházkou po cestách, které již důvěrně znají. Bohužel je ještě větší množství učitelů, kteří tyto výukové metody sice znají, ale používají z nich jen zlomek. Možná se i ptají: „Proč bych je měl znát? Nestačí si stoupnout před třídu a diktovat jim hromadu poznatků?“ Tato publikace neopakuje teoretické výčty definic předchozích autorů, ale čtivou formou ukazuje cestu k efektivnímu praktickému vyučování. Výukové metody a aktivity jsou vybrány a popsány tak, aby byly použitelné pro všestranné použití, a zpravidla jsou doplněny ilustrativními příklady. Jednotlivé kapitoly rozdělují metody podle způsobů použití a umožňují rychlou a přehlednou orientaci. Klíčovou částí je lexikon výukových metod, které jsou popsány metodologicky a didakticky, stejně jako metody hodnoticí. Publikace je pro moderního učitele výborným rádcem a nepostradatelným vodítkem. (patro.cz)

Podobné produkty ako Moderní didaktika - Čapek Robert , Kundera (9788025732595)

To nejlepší z české povídky - Jan Neruda, Jaroslav Hašek, Pavel, Čapek, Hrabal - audiokniha

To nejlepší z české povídky - Jan Neruda, Jaroslav Hašek, Pavel, Čapek, Hrabal - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Zajímavé a charismatické herecké osobnosti interpretují nezapomenutelná dílka české prózy z pera slavných a oblíbených spisovatelů: české perličky, které mohou doplnit a okrášlit nejednu soukromou sbírku nahrávek literatury a mluveného slova. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To nejlepší z české povídky - Jan Neruda, Jaroslav Hašek, Pavel, Čapek, Hrabal - audiokniha , Moderní české a slovenské básnické sbírky iii. ()

Moderní didaktika - Robert Čapek - e-kniha

Moderní didaktika - Robert Čapek - e-kniha
Detail

eBook:,Existuje jistě velké množství pedagogů, pro které bude tato kniha procházkou po cestách, které již důvěrně znají. Bohužel je ještě větší množství učitelů, kteří tyto výukové metody sice znají, ale používají z nich jen zlomek. Možná se i ptají: „Proč bych je měl znát? Nestačí si stoupnout před třídu a diktovat jim hromadu poznatků?“ Tato publikace neopakuje teoretické výčty definic předchozích autorů, ale čtivou formou ukazuje cestu k efektivnímu praktickému vyučování. Výukové metody a aktivity jsou vybrány a popsány tak, aby byly použitelné pro všestranné využití, a zpravidla jsou doplněny ilustrativními příklady. Jednotlivé kapitoly rozdělují metody podle způsobů použití a umožňují rychlou a přehlednou orientaci. Klíčovou částí je lexikon výukových metod, které jsou popsány metodologicky a didakticky, stejně jako metody hodnoticí. Publikace je pro moderního učitele výborným rádcem a nepostradatelným vodítkem. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Moderní didaktika - Robert Čapek - e-kniha , Moderní české dějiny (978-80-204-5498-0)

Líný učitel: Kompas moderního učitele - Robert Čapek

Líný učitel: Kompas moderního učitele - Robert Čapek
Detail

Učitel, který se rozhodne inspirovat se filozofií Líného učitele, může při učení narazit na četné praktické problémy. Jak si s nimi poradit ukazuje naše kniha „Líný učitel: Kompas moderního učitele“. Třetí díl úspěšné série je zaměřen na práci se třídou a přináší širokou řadu momentů z praxe včetně doporučení jak dané pedagogické situace řešit či jaké vzdělávací metody zvolit. Autor vychází z otázek učitelů, s nimiž se setkává v podstatě denně při seminářích ve sborovnách, přes Facebook Líného učitele či prostřednictvím e-mailů, které mu učitelé adresují. S pomocí naší knihy může každý učitel proniknout ještě hlouběji do moderní strategie Líného učitele a čerpat inspiraci pro zlepšení svých pedagogických dovedností díky množství praktických příkladů, ukázek aktivit ve třídě a reálných kazuistik. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Líný učitel: Kompas moderního učitele - Robert Čapek , Tři české pohádky (978-80-7483-038-9)

Líný učitel Kompas moderního učitele - Čapek Robert

Líný učitel Kompas moderního učitele - Čapek Robert
Detail

Učitel, který se rozhodne inspirovat se filozofií Líného učitele, může při učení narazit na četné praktické problémy. Jak si s nimi poradit ukazuje naše kniha „Líný učitel: Kompas moderního učitele“. Třetí díl úspěšné série je zaměřen na práci se třídou a přináší širokou řadu momentů z praxe včetně doporučení jak dané pedagogické situace řešit či jaké vzdělávací metody zvolit. Autor vychází z otázek učitelů, s nimiž se setkává v podstatě denně při seminářích ve sborovnách, přes Facebook Líného učitele či prostřednictvím e-mailů, které mu učitelé adresují.S pomocí naší knihy může každý učitel proniknout ještě hlouběji do moderní strategie Líného učitele a čerpat inspiraci pro zlepšení svých pedagogických dovedností díky množství praktických příkladů, ukázek aktivit ve třídě a reálných kazuistik. (patro.cz)

Podobné produkty ako Líný učitel Kompas moderního učitele - Čapek Robert , Philip roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9)

Moderní didaktika - Lexikon výukových a hodnoticích metod - Robert Čapek

Moderní didaktika - Lexikon výukových a hodnoticích metod - Robert Čapek
Detail

Existuje jistě velké množství pedagogů, pro které bude tato kniha procházkou po cestách, které již důvěrně znají. Bohužel je ještě větší množství učitelů, kteří tyto výukové metody sice znají, ale používají z nich jen zlomek. Možná se i ptají: „Proč bych je měl znát? Nestačí si stoupnout před třídu a diktovat jim hromadu poznatků?“Tato publikace neopakuje teoretické výčty definic předchozích autorů, ale čtivou formou ukazuje cestu k efektivnímu praktickému vyučování. Výukové metody a aktivity jsou vybrány a popsány tak, aby byly použitelné pro všestranné použití, a zpravidla jsou doplněny ilustrativními příklady. Jednotlivé kapitoly rozdělují metody podle způsobů použití a umožňují rychlou a přehlednou orientaci. Klíčovou částí je lexikon výukových metod, které jsou popsány metodologicky a didakticky, stejně jako metody hodnoticí. Publikace je pro moderního učitele výborným rádcem a nepostradatelným vodítkem. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Moderní didaktika - Lexikon výukových a hodnoticích metod - Robert Čapek , Heterocosmica iii.: fikční světy protomoderní české prózy (978-80-246-3890-4)

Rady a zlomyslnosti. Ze světa aforismu a epigramu - Karel Čapek, William Shakespeare, Jan Neruda, Eurípidés, Aristotelés, Johann Wolfgang Goethe, Jean

Rady a zlomyslnosti. Ze světa aforismu a epigramu - Karel Čapek, William Shakespeare, Jan Neruda, Eurípidés, Aristotelés, Johann Wolfgang Goethe, Jean
Detail

Audiokniha:,Z komentáře k LP albu 1118 3295, které vydal Supraphon v roce 1983: AFORISMUS je - jak praví slovník - "jadrná a stručná věta, jíž se vyslovuje nějaká myšlénka neb důležitá zásada." Z toho vyplývá, že aforistický sloh "libuje si ve stručných větách". Takže ten, kdo se snaží s aforismem jakýmkoliv způsobem zacházet, je chtěj nechtěj nucen shromažďovat jadrné a stručné věty a libovat si v nich. EPIGRAM, česky prostě nápis, "slove kratičká básnička, vyjadřující s duchaplnou pointou vážnou neb satirickou myšlénku výrazně úsečnou formou, se vztahem k určité věci neb osobě." ...A konečně pro ty, kdo si nelibují v definicích, lze doporučit jako mnemotechnickou pomůcku fakt, že slovo AFORISMUS zahrnuje jaksi slůvko "fór", což člověku připomene, že je tu často co do činění s humorem, zatímco EPIGRAM zase obsahuje slovíčko "gram", které upozorňuje na to, že jde o útvar v každém případě malý.... Tomáš Vondrovic (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Rady a zlomyslnosti. Ze světa aforismu a epigramu - Karel Čapek, William Shakespeare, Jan Neruda, Eurípidés, Aristotelés, Johann Wolfgang Goethe, Jean , České srdce: první tři (3x cd) - cd (su6218-2)

Básně Jana Nerudy - Jan Neruda - audiokniha

Básně Jana Nerudy - Jan Neruda - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Původní EP 20183 "Básně Jana Nerudy" vydal Supraphon v roce 1964 - nyní titul vydaný původně ke 130. výročí narození JANA NERUDY (*9.7.1834 - †22 8.1891) vychází v původní sestavě poprvé digitálně ke 130. výročí básníkova úmrtí (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Básně Jana Nerudy - Jan Neruda - audiokniha , Milan kundera - život spisovatele (9788025734742)

Portrét básníka Jana Nerudy - Jan Neruda - audiokniha

Portrét básníka Jana Nerudy - Jan Neruda - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Z rozsáhlého komentáře Viléma Závady k původnímu LP albu 0 18 0520 "Portrét básníka Jana Nerudy" vydanému v roce 1968 v Supraphonu a nyní vycházejícímu poprvé digitálně: JAN NERUDA! Už to jméno samo nám zní tak důvěrně a mile. Vyvolává v nás představu člověka na venek drsného a možná nevlídného, ale v jádře dobrého a úsměvného. A Neruda byl vskutku takovým člověkem, nejen podle jména, ale v celém životě a v celém díle. Také jeho poezie vyrůstá z hořkého kořene, rozvíjí se však v nádherný květ, jaký může vyrůst jenom v české zemi a pod českou oblohou. A třebaže pak někdy vypučely i květy nádhernější a opojnější, přece jen se vždy znovu vracíme k střídmějšímu básníku Hřbitovního kvítí, Balad a romancí, Prostých motivů a Zpěvů pátečních, neboť Jan Neruda se nám stal zatím takovou obecně uznávanou mírou, jíž vážíme a proměřujeme uměleckou i lidskou pravdivost každého básnického projevu. Narodil se jako pozdní dítě chudé pražské rodiny. Otec, vojenský vysloužilec, měl trafiku, matka byla posluhovačka. Když mladý Neruda dospěl a pokoušel se v padesátých letech minulého století o své první verše, nastala u nás doba "zaživa pohřbených". Demokratická revoluce z roku 1948 byla potlačena, ve škole a úřadech se "němčilo", Praha se hemžila udavači a vše, co by mohlo Čechům připomínat někdejší samostatnost a velikost, bylo tvrdě zahlazováno. Jen studentská mládež si díky několika osvíceným profesorům uchovávala vlastenecké nadšení a mladí řemeslníci a obchodníci, přicházejí do měst z venkova, se bez ohledu na tísnivé poměry politické a kulturní drali odvážně vpřed. V takových poměrech vydal Jan Neruda roku 1858 svou prvou básnickou sbírku Hřbitovní kvítí...Místo líbivého povrchu ukázali černý rub života: bídu, zápas o skývu chleba, tragickou nejistotu člověka, umírání a smrt. Na druhé straně pak obnažily život národa a ukázaly na ubohost jeho poměrů politických, speciálních a národních..Neruda odvážně vnesl do české poezie drsnou skutečnost všedního života a obohatil ji drsnou, konkrétní řečí, čerpající z hovorové mluvy i z lidové obraznosti...V letech 1859 a 1860 napsal Neruda většinu básní z druhé své Knihy veršů, kterou však vydal až o deset let později. V ní se pokusil rozvinout své schopnosti ještě do větší šíře a hloubky. Na jedné straně rozvíjel sice tradiční básnické povídky Máchovy i balady Erbenovy, na druhé straně však už psal modernější balady sociální a dobové šansony politické. V ní se pokusil rozvinout své schopnosti ještě do větší šíře a hloubky. Na jedné straně rozvíjel sice tradiční básnické povídky Máchovy i balady Erbenovy, na druhé straně však už psal modernější balady sociální a dobové šansony politické. Na jedné straně rozvíjel sice tradiční básnické povídky Máchovy a Erbenovy, na druhé straně však už psal modernější balady sociální a dobové šansony politické. Stejně tak rozšířil svůj básnický obzor. ..A na rozdíl od úsečných a přerývaných slok Hřbitovního kvítí se v Knihách veršů rozmáchl a pokusil jak o nádherné popisy divoké přírody, tak o vystižení lidských vášní. Romantický patos mu však nesvědčil. Skutečný Neruda byl básníkem citu cudného a utajovaného a umělcem verše málomluvného, který však v jeho básních vibruje jako obnažený nerv. ..Knihy veršů podávají široký obraz života té doby a v třetím programním oddíle se dokonce snaží ukázat i jakýsi výhled do budoucna, neboť někdejší kritik národní malosti a bídy vyrost zatím v básnického tribuna svého lidu. V atmosféře intrik a denní vyčerpávající práce pracoval Neruda na své třetí básnické knížce Písně kosmické, kterou vydal knižně roku 1878. V předchozích Knihách veršů se obíral problémy a trampotami pozemskými, nyní pozvedl oči k hvězdné obloze. V atmosféře intrik a denní vyčerpávající práce pracoval Neruda na své třetí básnické knížce Písně kosmické, kterou vydal knižně roku 1878. V předchozích Knihách veršů se obíral problémy a trampotami pozemskými, nyní pozvedl oči k hvězdné obloze. Ten pohled v něm probudil celou škálu pocitů, myšlenek i filosofických úvah…Nerudovi nešlo o nějaké problémy astronomické, ale o člověka a jeho život na zemi. ..V těžkých chvílích osobních a v nesnadných dobách politických zalétával v myšlenkách stále častěji do minulosti. Přivolával si vzpomínky na revoluční rok 1848, oživoval obrazy z mládí, chodil znovu po starých cestách, vzpomínal na setkání s českým lidem. Z takových vzpomínek zvolna pak vyrůstaly Balady a romance, knížka plná pohody a jasu, plná humoru a smířlivé moudrosti, plná pochopení a víry v český lid. Od hvězd znovu obrátil pohled k zemi, ze světa se vrátil navždy k domovu, po mnohém bloudění našel hlubinu bezpečnosti ve svém srdci…Do tragiky vnesl opět trošku humoru. Nejedna známá legenda nabývá v podání Nerudově nový smysl, odstín, přízvuk nebo i trošku ironický podtext. A také umělecky si s Baladami a romancemi pohrál a polaskal. Dovedl je k takové dokonalosti, že v nich nelze pohnout ani jedním slovem. Ale jak šla léta a choroba pokračovala, už se málo podíval ven i z oken svého b (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Portrét básníka Jana Nerudy - Jan Neruda - audiokniha , Kundera: český život a doba ()

Arabesky - Jan Neruda

Arabesky - Jan Neruda
Detail

Svazek obsahuje vedle souboru próz Arabesky z roku 1863 též cyklus cestovních črt Různí lidé, jak tento cyklus připojil autor k druhému vydání Arabesek r. 1880. Soubor Arabesky přináší sbírku portrétů obyčejných lidí z okraje společnosti a s nimi i autorovu ironickou společenskou kritiku. Cestovní črty Různí lidé zachycují letmá setkání s různými lidmi v prostředí Maďarska, Rumunska, Turecka, Řecka, Itálie aj. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Arabesky - Jan Neruda , Vzpomínky a sny na obratníku raka: výbor moderní tchajwanské prózy (978-80-88262-14-5)

Arabesky - Neruda Jan

Arabesky - Neruda Jan
Detail

Svazek obsahuje vedle souboru próz Arabesky z roku 1863 též cyklus cestovních črt Různí lidé, jak tento cyklus připojil autor k druhému vydání Arabesek r. 1880. Soubor Arabesky přináší sbírku portrétů obyčejných lidí z okraje společnosti a s nimi i autorovu ironickou společenskou kritiku. (patro.cz)

Podobné produkty ako Arabesky - Neruda Jan , Pozdní prózy (9788025733004)

Básně Jana Nerudy ()

Básně Jana Nerudy ()
Detail

Audiokniha MP3 - autor Jan Neruda, čte Václav Vydra ml. Audiokniha Básně Jana NerudyPůvodní EP album 03517 "Básně Jana Nerudy" vydal Supraphon v roce 1960 - nyní titul s básněmi Balada zimní, Romance Helgolandská - Romance Italská a dalšími vychází poprvé digitálně. (alza.cz)

Podobné produkty ako Básně Jana Nerudy () , Nesnesitelna lehkost byti milan kundera audiokniha

Básně Jana Nerudy ()

Básně Jana Nerudy ()
Detail

Audiokniha MP3 - autor Jan Neruda, čte Zdeněk Štěpánek Audiokniha Básně Jana NerudyPůvodní EP 20183 "Básně Jana Nerudy" vydal Supraphon v roce 1964 - nyní titul vydaný původně ke 130. výročí narození JANA NERUDY (*9.7.1834 - †22 8.1891) vychází v původní sestavě poprvé digitálně ke 130. výročí básníkova úmrtí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Básně Jana Nerudy () , Čapek & čapek: hravě světem velkých umělců josefa a karla (978-80-87971-28-4)

Případ Neruda - Ampuero Roberto

Případ Neruda - Ampuero Roberto
Detail

Mezinárodní bestseller z Chile. Romány Roberta Ampuera, v hlavní roli se soukromým detektivem Cayetanem Brulém, se staly světovou senzací. Starý a nemocný Pablo Neruda se právě vrátil do Chile, poté co opustil svůj post chilského velvyslance v Paříži. Jeho život byl plný úspěchů, ale přesto - zbývá mu rozřešit jednu věc. Nejistota ho trýzní tím více, čím silněji cítí blížící se konec. V zimě roku 1973 pozná Kubánce jménem Cayetano Brulé a přesvědčí ho, aby se ujal pátrání, které už navždy změní Cayetanův život. Na Nerudův popud podnikne Cayetano malou cestu kolem světa, v honbě za pravdou navštíví Mexiko, Castrovu Kubu, Kolumbii i nebezpečný, za Zdí skrytý východní Berlín. Zatímco se potýká s nástrahami svého nového povolání soukromého detektiva, nemocný básník netrpělivě čeká na výsledek pátrání… a nad Chile se stahují mračna vojenského převratu. Toto dobrodružství obsáhne řadu zemí, kultur a politických idejí. Ampuerův román je nejen romantický, barvitý příběh s akční zápletkou, ale i neotřelý vhled do života velikána světové literatury - Pabla Nerudy - a politický thriller, odehrávající se během bouřlivého konce jedné éry. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Případ Neruda - Ampuero Roberto , Podivná literatura?: kapitoly z české homosexuální prózy po roce 1989 (978-80-7465-523-4)

Povídky malostranské - Jan Neruda

Povídky malostranské - Jan Neruda
Detail

S přesnou pozorovací schopností, zevrubnou znalostí svého prostředí a novinářským vtipem líčí Jan Neruda se shovívavým nadhledem zkušeného vypravěče životní příběhy pražských figurek. Někdy komické, jindy až fatálně tragické, vždycky ovšem pravdivě založené na komplikovaných mezilidských vztazích, finančních a společenských poměrech nebo náboženských tradicích. Přes archaický jazyk typický pro dobu vzniku vysvítá svět nanejvýš aktuální a dokazuje, že lidské uvažování a charaktery se od těch z 19. století neliší ani dnes. Mistrovsky vykreslené postavy, jejich přesná psychologie i popis zevnějšku a každodenních zvyků, zarámované kulisami Prahy před rokem 1848 dělají z Povídek malostranských nejlepší Nerudovu sbírku próz, jíž překročil žánrové hranice realismu a stal se průkopníkem české moderní povídky. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Jan Neruda , Případ neruda (978-80-7491-035-7)

Fejetony - Jan Neruda - audiokniha

Fejetony - Jan Neruda - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Původní album DM 15031 "Jan Neruda Fejetony" vydal Supraphon v roce 1956. V podání Václava Vydry sr. zde zazněly fejetony Trochu vzpomínání na starou Prahu a Kam s ním? Nyní titul vydáváme poprvé digitálně. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Fejetony - Jan Neruda - audiokniha , Ariadnino arkanum: o kompoziční poetice české prózy v prvním desetiletí 20. století (978-80-7336-648-3)

Případ Neruda - Ampuero Roberto

Případ Neruda - Ampuero Roberto
Detail

Romány Roberta Ampuera, v hlavní roli se soukromým detektivem Cayetanem Brulém, se staly světovou senzací. Starý a nemocný Pablo Neruda se právě vrátil do Chile, poté co opustil svůj post chilského velvyslance v Paříži. Jeho život byl plný úspěchů, ale přesto — zbývá mu rozřešit jednu věc. Nejistota ho trýzní tím více, čím silněji cítí blížící se konec. V zimě roku 1973 pozná Kubánce jménem Cayetano Brulé a přesvědčí ho, aby se ujal pátrání, které už navždy změní Cayetanův život. Na Nerudův popud podnikne Cayetano malou cestu kolem světa, v honbě za pravdou navštíví Mexiko, Castrovu Kubu, Kolumbii i nebezpečný, za Zdí skrytý východní Berlín. Zatímco se potýká s nástrahami svého nového povolání soukromého detektiva, nemocný básník netrpělivě čeká na výsledek pátrání… a nad Chile se stahují mračna vojenského převratu. Toto dobrodružství obsáhne řadu zemí, kultur a politických idejí. Ampuerův román je nejen romantický, barvitý příběh s akční zápletkou, ale i neotřelý vhled do života velikána světové literatury — Pabla Nerudy — a politický thriller, odehrávající se během bouřlivého konce jedné éry. (patro.cz)

Podobné produkty ako Případ Neruda - Ampuero Roberto , Josef čapek (978-80-747-4190-6)

Povídky malostranské - Neruda Jan

Povídky malostranské - Neruda Jan
Detail

Populární Povídky malostranské známého českého autora Jana Nerudy vycházejí v rámci řady Adaptované české prózy určené studentům češtiny jako cizího jazyka. Adaptované Nerudovy povídky již vyšly v několika dotiscích, nyní se objevují v nové, přehlednější grafické podobě. Básník, prozaik a novinář Jan Neruda (1834-1891) patří k nejznámějším českým autorům devatenáctého století. Jeho jméno nese jedna z ulic u Pražského hradu, kde se v domě U Dvou slunců narodil. Neruda prožil v Praze celý život a s tímto městem je spojené i jeho dílo. Jeho povídky s jemnou ironií a psychologickou věrností představují lidi a lidičky z pražské Malé Strany. Díky nim máme možnost objevovat zapomenuté kouzlo starého světa, ale i nadčasové portréty lidských charakterů. Publikace přináší stručný medailon Jana Nerudy, šest jeho adaptovaných povídek a krátkou informaci o domovních znameních staré Prahy. Dále obsahuje soubor gramaticko-lexikálních cvičení ke každému textu, česko-anglicko-německo-ruský slovníček a klíč ke cvičením. Součástí svazku je i audio CD s kompletní nahrávkou knihy. Kniha je určena pro úroveň B1, tedy pro středně a více pokročilé studenty. (patro.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Neruda Jan , Supraphon vypravuje...6 ( čapek, horníček, eisner, prachař) ()

Povídky malostranské - Neruda Jan

Povídky malostranské - Neruda Jan
Detail

Povídky malostranské posluchače zasvětí do osobitého světa pražské Malé Strany před revolučním rokem 1848. Příběhy zvláštních osobností silně ovlivněných zážitky z autorova dětství (žil v domě U Dvou slunců v Nerudově ulici) se staly vzorem literární charakteristiky postav, na kterou navázalo mnoho dalších věhlasných autorů české prózy. Sbírka ukazuje s neobvyklým odstupem a ironií osudy obyvatel Malé Strany a staré Prahy. Na relativně malé ploše vzniklo vskutku mistrovské dílo. Touto sbírkou miniatur Jan Neruda zanechal výraznou stopu na cestě české prózy. (patro.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Neruda Jan , Josef čapek (978-80-7474-190-6)

Portrét básníka Jana Nerudy ()

Portrét básníka Jana Nerudy ()
Detail

Audiokniha MP3 - autor Jan Neruda, čte Jan Tříska, Ladislav Boháč, Marie Tomášová, Miroslav Masopust a Otomar Krejča Portrét básníka Jana NerudyZ rozsáhlého komentáře Viléma Závady k původnímu LP albu 0 18 0520 "Portrét básníka Jana Nerudy" vydanému v roce 1968 v Supraphonu a nyní vycházejícímu poprvé digitálně:JAN NERUDA! Už to jméno samo nám zní tak důvěrně a mile. Vyvolává v nás představu člověka na venek drsného a možná nevlídného, ale v jádře dobrého a úsměvného. A Neruda byl vskutku takovým člověkem, nejen podle jména, ale v celém životě a v celém díle. Také jeho poezie vyrůstá z hořkého kořene, rozvíjí se však v nádherný květ, jaký může vyrůst jenom v české zemi a pod českou oblohou. A třebaže pak někdy vypučely i květy nádhernější a opojnější, přece jen se vždy znovu vracíme k střídmějšímu básníku Hřbitovního kvítí, Balad a romancí, Prostých motivů a Zpěvů pátečních, neboť Jan Neruda se nám stal zatím takovou obecně uznávanou mírou, jíž vážíme a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Portrét básníka Jana Nerudy () , Supraphon vypravuje...10 ( hrabal, werich, neruda, boccaccio, munzar) ()

Kundera (9788025732595)

Kundera (9788025732595)
Detail

Elektronická kniha - Na rozdíl od řady knih, které vznikaly v Kunderově režii, představuje Novákova práce mimořádný příspěvek samostatného výzkumu a originálně pojatého portrétu. - autor Jan Novák, 896 stran, česky Kontroverzní životopis Milana Kudery, nejdiskutovanější česká kniha rokuJan Novák, proslulý dosud svými povídkovými a románovými opusy, předstupuje nyní před čtenáře s žánrem literární biografie. Předmětem jeho pozornosti je Milan Kundera, ve světě dnes asi nejznámější spisovatel s domácími kořeny. Právě jeho „českému životu“ je věnován obsáhlý Novákův životopis, mapující ve čtyřech dílech Kunderovo rodinné zázemí, básnické počátky ve znamení stalinismu padesátých let, prominentní působení v letech šedesátých a život v hledáčku Státní bezpečnosti před odchodem do exilu v první polovině sedmdesátých let, kdy Kundera už nesměl publikovat a na veřejnosti vystupoval pod pseudonymy.Novák nepíše standardní vědeckou biografii, ale životopis přiznaně... (alza.cz)

Podobné produkty ako Kundera (9788025732595) , Supraphon vypravuje...9 ( čapek, hašek, poláček, nepil, bass) ()

Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Jan Neruda (*9. července 1834 - †22. srpna 1891) Malostranské povídky Jana Nerudy - sbírka povídek, které původně vycházely samostatně v časopisech jako Květy, Podřipan, Lumír či Národní listy - knižně vyšly poprvé společně v roce 1877. Dodnes jsou považovány za jedno z nejvýznamnějších literárních děl české literatury. Náměty k nim čerpal Jan Neruda ze svého dětství a dospívání na Malé Straně. Mistrně v nich zobrazoval svérázný charakter této pražské čtvrti, zdánlivě klidný každodenní život zdejších měšťanů i prostých obyvatel, přesvědčivě zachytil atmosféru Malé Strany 19. století. Pražské prostředí je pro Nerudu symbolem českého životního stylu, zároveň ale vidí kriticky projevy maloměšťáctví, odsuzuje morálku českého maloměšťáka a jeho předsudky. Přesto Neruda v Povídkách malostranských skládá básnický hold své milované Praze. Digitální podoba titulu vydaného původně v roce 1957 pod kat.číslem XM 60001-3, jehož obal se v archivu Supraphonu nezachoval, proto jsme použili titulní stranu zkráceného vydání z roku 1984 pod kat.č. 1218 0641), Titul obsahuje následující povídky v nezapomenutelné interpretaci Zdeňka Štěpánka: Večerní šplechty Psáno o letošních Dušičkách Pan Ryšánek a pan Schlegl Jak si nakouřil pan Vorel pěnovku Hastrman Doktor Kazisvět O měkkém srdci paní Rusky Přivedla žebráka na mizinu U tří lilií (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha , Supraphon vypravuje...8 (konrád, čapek, horníček, bezouška, tomeček) ()

Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Vrchol prozaického Nerudova díla – mistrný obraz starosvětského malostranského prostředí před rokem 1848 – osudy lidiček, v nichž autor vytvořil vzor literární charakteristiky postav. Tato nahrávka obsahuje povídky: Pan Ryšánek a pan Šlégl, Hastrman, Přivedla žebráka na mizinu, Jak si nakouřil pan Vorel pěnovku, Doktor Kazisvět (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha , Milan kundera - život spisovatele (978-80-257-3327-1)

Povídky Malostranské - Jan Neruda - audiokniha

Povídky Malostranské - Jan Neruda - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Nerudu zajímají tragické nebo groteskní osudy osob, které se mu vynořují z paměti. Život v Praze na Malé Straně v letech čtyřicátých předvádějí Povídky malostranské, které původně samostatně vycházely v různých časopisech (Květy, Národní listy, Podřipan, Lumír). Autor je sestavil a prvně společně vydal v roce 1877. Náměty k povídkám čerpal ze vzpomínek na léta svého dětství a dospívání strávená životem na Malé Straně. Čtenářům v nich předkládá přesný obraz každodenního života měšťanů i prostých obyvatel města v polovině 19. století. Jeho postavy jsou vždy přesně a zevrubně vylíčeny a charakterizovány. Celistvost obrazu není dána jednotným dějem, dějovou zápletkou, ale vytváří se z tříště pozorování, situací, postav, lidských osudů. Jejich ústředním tématem je deziluze. Stěžejní roli v povídkách hrají nedorozumění, pomluvy a fámy. Kontrast mezi vnějším dojmem a drsnou realitou podtrhuje autor svou polohou vypravěče jako důvěrného znalce prostředí a svědka událostí. Jiří Vondráček (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky Malostranské - Jan Neruda - audiokniha , Tři kamarádi ()

Svatováclavská mše - Jan Neruda - audiokniha

Svatováclavská mše - Jan Neruda - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Audiokniha Svatováclavská mše obsahuje příběh z Povídek malostranských Jana Nerudy. Mistr slova Jan Kanyza vás za bohaté zvukové skladby doslova provede Katedrálou na Pražském hradě, kde s ním strávíte celou noc. Režie: František Jílek Hudba: Jan Titlbach Natočeno v roce 2021 ve studiu S Pro Alfa v Praze (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Svatováclavská mše - Jan Neruda - audiokniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Narodil se v Praze na Malé Straně. Jako čtyřletý se přistěhoval se svými rodiči do Ostruhové (dnešní Nerudovy) ulice. Po maturitě studoval práva, ale když zemřel otec, musel se postarat o rodinu, začal tedy psát pro noviny. Novinářem již zůstal do konce života. Povídky malostranské na vás dýchnou poezií staré Prahy. Lidskost a pestrost příběhů je úchvatná a je až s podivem, jak současně kniha zní. Není se co divit, vždyť ji nenapsal nikdo menší než Jan Neruda. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Jan Neruda - audiokniha

Slowness - Milan Kundera

Slowness - Milan Kundera
Detail

Readers are taken through a midsummer's night in which two tales of seduction, separated by more than 200 years, interweave and oscillate between the sublime and the ridiculous. They provide merely a narrative framework for Kundera's novel, within which is condensed existential analysis. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Slowness - Milan Kundera

Immortality - Milan Kundera

Immortality - Milan Kundera
Detail

This breathtaking, reverberating survey of human nature finds Kundera still attempting to work out the meaning of life without losing his acute sense of humour. It is one of those great unclassifiable masterpieces that appear once every twenty years or so. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Immortality - Milan Kundera

Žert - Milan Kundera

Žert - Milan Kundera
Detail

Román Žert postihuje úděl intelektuála v totalitní společnosti. Ironický lístek adresovaný krásné, ale hloupé dívce a zachycený pozornými funkcionáři uvede do pohybu lavinu, která vrhá lidské osudy do nicoty. Svým existenciálním vyzněním však tento zoufalý románový výkřik přesahuje politické souvislosti. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Žert - Milan Kundera

Onde - Ludvík Kundera

Onde - Ludvík Kundera
Detail

Poezie z let 2000 - 2008. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Onde - Ludvík Kundera

Kundera - Jan Novák

Kundera - Jan Novák
Detail

Jan Novák, proslulý dosud svými povídkovými a románovými opusy, předstupuje nyní před čtenáře s žánrem literární biografie. Předmětem jeho pozornosti je Milan Kundera, ve světě dnes asi nejznámější spisovatel s domácími kořeny. Právě jeho "českému životu" je věnován obsáhlý Novákův životopis, mapující ve čtyřech dílech Kunderovo rodinné zázemí, básnické počátky ve znamení stalinismu padesátých let, prominentní působení v letech šedesátých a život v hledáčku Státní bezpečnosti před odchodem do exilu v první polovině sedmdesátých let, kdy Kundera už nesměl publikovat a na veřejnosti vystupoval pod pseudonymy. Novák nepíše standardní vědeckou biografii, ale životopis přiznaně osobní, v jehož barvitém, živém stylu lze bezpečně rozpoznat autora románu o bratrech Mašínech (Zatím dobrý) nebo povídek o Češích v Americe (Hic a kosa v Chicagu). Vychází ovšem z pečlivého studia archivních pramenů, dobových dokumentů, osobních svědectví a Kunderových publikovaných textů, které na stránkách jeho knihy ožívají ve výmluvných citacích stejně jako v pronikavých nebo lapidárních shrnutích. Jako působivý kontrapunkt jsou do textu zabudovány beletristicky stylizované portréty osobností, které se úzce nebo volněji dotýkají Kunderova života i tvorby jako jeho neprivilegovaní současníci, politicky výhodné inspirace nebo nic netušící oběti. Nad tímto materiálem, který v Novákově výkladu uplývá v zásadě chronologicky, vyslovuje autor přímé, odvážné soudy, případně se při nedostatku pramenných dokladů ptá po možných příčinách Kunderova jednání v životě a jeho postupech v umělecké tvorbě. Na rozdíl od řady knih, které vznikaly v Kunderově režii, představuje Novákova práce mimořádný příspěvek samostatného výzkumu a originálně pojatého portrétu. Milan Kundera z něho vychází jako autor, který po celý život usiluje o to, aby měl nad svým obrazem před veřejností absolutní kontrolu. Jan Novák však výmluvně ukazuje, že to je úsilí nejen marné, ale především pošetilé, neboť při něm člověk ztrácí sám sebe a čím dál víc se vnímá jako představa, která původně měla být jen vnucena publiku. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Paseka (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Kundera - Jan Novák

Ptákovina - Milan Kundera

Ptákovina - Milan Kundera
Detail

Divadelní hra z roku 1968, s úvodním textem Milana Kundery Autor se ptá autora. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ptákovina - Milan Kundera

Ignorance - Milan Kundera

Ignorance - Milan Kundera
Detail

A man and a woman meet by chance while returning to their homeland, which they had abandoned 20 years earlier when they chose to become exiles. Will they manage to pick up the thread of their strange love story, interrupted as soon as it began and then lost in the tides of history? (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ignorance - Milan Kundera

Nesmrtelnost - Milan Kundera

Nesmrtelnost - Milan Kundera
Detail

Nesmrtelnost nejúplněji z celého dosavadního Kunderova Díla ztělesňuje román jako hravý nápad, který se rozvíjí před čtenářovýma očima, a přitom strhuje do hry autorův skvělý intelekt i silnou obraznost, takže hravá poloha je kontrapunktována osudovými tématy lásky a předstírání, pravdy a lži, složitosti života a smrti. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Nesmrtelnost - Milan Kundera

Kundera - Novák Jan

Kundera - Novák Jan
Detail

Jan Novák, proslulý dosud svými povídkovými a románovými opusy, předstupuje nyní před čtenáře s žánrem literární biografie. Centrem jeho pozornosti je Milan Kundera, ve světě dnes asi nejznámější spisovatel s českými kořeny. Právě jeho „českému životu“ je věnován obsáhlý Novákův životopis, mapující ve čtyřech oddílech Kunderovo rodinné zázemí, autorovy básnické počátky ve znamení stalinismu padesátých let, prominentní působení v letech šedesátých a život v hledáčku Státní bezpečnosti před odchodem do exilu v první polovině sedmdesátých let, kdy Kundera už nesměl publikovat a na veřejnosti vystupoval mystifikačně pod pseudonymy. Novák nepíše standardní vědeckou biografii, ale životopis přiznaně osobní, v jehož šťavnaté hovorové češtině lze bezpečně rozpoznat autora románů o Mašínech (Zatím dobrý) nebo povídek o Češích v Americe (Hic a kosa v Chicagu). Vychází ovšem z pečlivého studia archivních pramenů, dobových dokumentů, osobních svědectví a Kunderových publikovaných textů, které na stránkách jeho knihy ožívají ve výmluvných citacích stejně jako v pronikavých nebo lapidárních shrnutích. (patro.cz)

Podobné produkty ako Kundera - Novák Jan

Nesmrtelnost - Kundera Milan

Nesmrtelnost - Kundera Milan
Detail

Román Nesmrtelnost, který vyšel poprvé ve francouzském překladu v roce 1990 u Gallimarda, vyšel v roce 1993 česky v Atlantisu. "Vyprávěl jsem ti o svém návrhu položit publiku otázku: kdo by chtěl s Ritou Hayworthovou tajně spát a kdo by se s ní raději veřejně ukazoval. Výsledek je ovšem znám předem: všichni, včetně toho nejubožejšího ubožáka, by tvrdili, že s ní chtějí spát. Protože všichni chtějí vypadat sami před sebou, před svými ženami, a dokonce i před plešatým úředníkem sondáže jako hédonisté. Jenomže to je jejich sebeklam. Jejich komedie. Dnes už hédonisté neexistují." Poslední slova řekl s velkým důrazem a pak s úsměvem dodal: "Kromě mě." A pokračoval: "Ať by tvrdili cokoli, kdyby se jim naskytla možnost skutečně volit, všichni, říkám ti, všichni by dali přednost jít s ní po náměstí. Protože všem záleží na obdivu a ne na rozkoši. Na zdání a ne na skutečnosti. Skutečnost už pro nikoho nic neznamená. Pro nikoho!" (patro.cz)

Podobné produkty ako Nesmrtelnost - Kundera Milan

Ptákovina - Kundera Milan

Ptákovina - Kundera Milan
Detail

Divadelní hra z roku 1968, s úvodním textem Milana Kundery Autor se ptá autora. V Supraphonu zároveň vychází zvuková nahrávka představení v Divadle Na zábradlí pořízená v lednu 1970. (patro.cz)

Podobné produkty ako Ptákovina - Kundera Milan

Žert - Kundera Milan

Žert - Kundera Milan
Detail

Román Žert, podle nějž natočil režisér Jaromil Jireš v roce 1968 stejnojmenný film. „Po dlouhá léta mne nic netáhlo do mého rodiště; říkal jsem si, že jsem k němu zlhostejněl, a zdálo se mi to přirozené: vždyť v něm už patnáct let nežiji, zbylo mi tu jen pár známých či kamarádů (i těm se raděj vyhnu), maminku tu mám pohřbenou v cizí hrobce, o kterou nepečuji. Ale klamal jsem se: to, co jsem pojmenovával lhostejností, byla ve skutečnosti zášť; její důvody mi unikaly, protože se mi v mém rodišti udály věci dobré i zlé jako ve všech jiných městech, ale ta zášť byla tu; uvědomil jsem si ji právě v souvislosti s touto cestou: úkol, za kterým jsem sem jel, mohl jsem totiž koneckonců splnit i v Praze, ale mne najednou začala nezadržitelně přitahovat nabídnutá příležitost vykonat ho v rodném městě právě proto, že to byl úkol cynický a přízemní, který mne s výsměchem zprošťoval podezření, že bych se sem navracel pro sentimentální dojetí nad ztraceným časem.“ (patro.cz)

Podobné produkty ako Žert - Kundera Milan

Devatero pohádek - Karel Čapek, Josef Čapek

Devatero pohádek - Karel Čapek, Josef Čapek
Detail

Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek (poprvé vyšlo roku 1931) patří mezi nejoblíbenější klasické české pohádkové knihy. Pohádky o psech, kočkách, ptácích, vodnících, pošťácích, doktorech, loupežnících, tulácích i policistech. Kouzlo knihy dotvářejí ilustrace Josefa Čapka. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Devatero pohádek - Karel Čapek, Josef Čapek

Devatero pohádek Čapek Karel - Čapek Josef

Devatero pohádek Čapek Karel - Čapek Josef
Detail

Devatero pohádek patří mezi nejoblíbenější klasické české pohádkové knihy. Kouzlo pohádek o psech, kočkách, ptácích, vodnících, pošťácích, doktorech, loupežnících, tulácích i policistech dotvářejí ilustrace Josefa Čapka. (patro.cz)

Podobné produkty ako Devatero pohádek Čapek Karel - Čapek Josef

Heterocosmica III.: Fikční světy protomoderní české prózy (978-80-246-3890-4)

Heterocosmica III.: Fikční světy protomoderní české prózy (978-80-246-3890-4)
Detail

Kniha - autor Lubomír Doležel, 198 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V roce 1998 vydal v americkém Baltimore žák profesora Havránka, soudobý pokračovatel českého strukturalismu Lubomír Doležel, dílo formulující zásady narativní sémantiky a uvádějící do teorie fikčních světů Heterocosmica. Fiction and Possible Worlds. Pro českého čtenáře je převedl do rodného jazyka pod názvem Heterocosmica. Fikce a možné světy (Karolinum 2003). O desetiletí později pokračoval – již bez anglického "mezistupně" – knihou Heterocosmica II. Fikční světy postmoderní české prózy (Karolinum 2014), v níž rozvinul své teorie na materiálu současné české beletrie. Trilogie i tvůrčí cesta profesora Doležela (1922–2017) se nyní uzavírá knihou Heterocosmica III. Fikční světy protomoderní české prózy (Karolinum 2018, posthumum). Symbolicky se v ní vrací ke kořenům české moderny a postmoderny – totiž k literatuře bouřlivého uměleckého období přelomu 19. a 20. století, k literárnímu... (alza.cz)

Podobné produkty ako Heterocosmica III.: Fikční světy protomoderní české prózy (978-80-246-3890-4)

Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha
Detail

eBook:,Lída Holá a Jan Neruda: Povídky malostranskéPopulární Povídky malostranské vycházejí v rámci řady Adaptované české prózy určené studentům češtiny jako cizího jazyka. Adaptované Nerudovy povídky již několikrát vyšly, nyní je připravujeme v přehlednější grafické podobě. Básník, prozaik a novinář Jan Neruda patří k nejznámějším českým autorům 19. století. Jeho jméno nese jedna z ulic u Pražského hradu, kde se v domě U Dvou slunců narodil. Neruda prožil v Praze celý život a s tímto městem je spojené i jeho dílo. Publikace přináší medailon Jana Nerudy, šest jeho adaptovaných povídek a krátkou informaci o domovních znameních staré Prahy. Dále obsahuje soubor gramaticko-lexikálních cvičení ke každému textu, česko-anglicko-německo-ruský slovníček a klíč ke cvičením. Kniha je určena pro úroveň B1, tedy pro středně a více pokročilé studenty. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha
Detail

eBook:,Soubor povídek Povídky malostranské je vrcholné prozaické dílo Jana Nerudy a jedno z nejvýznamnějších literárních děl české literatury. Náměty k povídkám čerpal autor ze vzpomínek na léta svého dětství a dospívání strávená na Malé Straně. Čtenáři se v nich mohou vžít do věrného obrazu každodenního života měšťanů i prostých obyvatel města v polovině 19. století. Jeho postavy jsou vždy pečlivě a podrobně charakterizovány. Velký význam zaujímá i přesný místopis Malé Strany, kde se děje povídek odehrávají. Sbírka je tvořena následujícími povídkami (rok uvedený v závorce je rokem prvního časopiseckého publikování příslušné povídky): Obsah 1 Týden v tichém domě (1867) 2 Pan Ryšánek a pan Schlegl (1875) 3 Přivedla žebráka na mizinu (1875) 4 O měkkém srdci paní Rusky (1875) 5 Večerní šplechty (1875) 6 Doktor Kazisvět (1876) 7 Hastrman (1876) 8 Jak si pan Vorel nakouřil pěnovku (1876) 9 U Tří lilií (1876) 10 Svatováclavská mše (1876) 11 Jak to přišlo, že dne 20. srpna roku 1849, o půl jedné s poledne, Rakousko nebylo rozbořeno (1877) 12 Psáno o letošních Dušičkách (1876) 13 Figurky (1877). (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha

Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha
Detail

eBook:,Nerudova kniha je souborem 13 próz, obrazem zdánlivě idylické Malé Strany z dob autorova mládí. Přináší detailní kresbu typických postav, chudiny a žebráků, drobných živnostníků. Autor v knize střídá různé literární formy: povídku, novelu, dopis, deník, zápisník. Doporučená školní četba. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky malostranské - Jan Neruda - e-kniha
Tři stálice moderní české prózy: Neruda, Čapek, Kundera (9788024626536), Nejlepší české povídky: Čapek, Hašek, Neruda, Pavel (099925641726), Supraphon vypravuje...2 (Němec, Hašek, Neruda, Čapek, Haas, Rada) (), Tři prózy (978-80-275-0603-3), Moderní české básnické sbírky II., Moderní české básnické sbírky X, Kundera (9788025732595), Moderní české a slovenské básnické sbírky III. (), Moderní české dějiny (978-80-204-5498-0), Tři české pohádky (978-80-7483-038-9), Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9), Heterocosmica III.: Fikční světy protomoderní české prózy (978-80-246-3890-4), České srdce: První tři (3x CD) - CD (SU6218-2), Milan Kundera - Život spisovatele (9788025734742), Kundera: Český život a doba (), Vzpomínky a sny na obratníku Raka: Výbor moderní tchajwanské prózy (978-80-88262-14-5), Pozdní prózy (9788025733004), nesnesitelna lehkost byti milan kundera audiokniha, Čapek & Čapek: Hravě světem velkých umělců Josefa a Karla (978-80-87971-28-4), Podivná literatura?: Kapitoly z české homosexuální prózy po roce 1989 (978-80-7465-523-4), Případ Neruda (978-80-7491-035-7), Ariadnino arkanum: O kompoziční poetice české prózy v prvním desetiletí 20. století (978-80-7336-648-3), Josef Čapek (978-80-747-4190-6), Supraphon vypravuje...6 ( Čapek, Horníček, Eisner, Prachař) (), Josef Čapek (978-80-7474-190-6), Supraphon vypravuje...10 ( Hrabal, Werich, Neruda, Boccaccio, Munzar) (), Supraphon vypravuje...9 ( Čapek, Hašek, Poláček, Nepil, Bass) (), Supraphon vypravuje...8 (Konrád, Čapek, Horníček, Bezouška, Tomeček) (), Milan Kundera - Život spisovatele (978-80-257-3327-1), Tři kamarádi ()