To je nápad! (9788025730355)

Produkt To je nápad! (9788025730355) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu To je nápad! (9788025730355) upraviť a produkt hľadať znova.

To je nápad! (9788025730355)

To je nápad! (9788025730355)
Detail

Elektronická kniha - autor Owen O´Doherty, 48 stran, česky Od štěpení jádra atomu po akvárium, od pulsaru po nášlapný odpadkový koš, od brzdové destičky po jednorázové plenyMnoho věcí, které dnes považujeme za samozřejmé, objevily, vynalezly a navrhly ženy. Žily v různých dobách i v různých zemích, některé musely překonávat velké překážky nebo se vypořádávat s předsudky. Části z nich se za jejich práci dostalo významných ocenění, zatímco jiné byly přehlíženy, upadly do zapomnění nebo si jejich myšlenky přivlastnil někdo jiný.K vynalézání a objevování je inspirovaly rozličné důvody: staly se svědkyněmi nehody, fascinovala je skrytá tajemství nekonečného vesmíru či organismů viditelných jen pod mikroskopem nebo si zkrátka povšimly nějakého problému a dostaly nápad, jak ho vyřešit.Praktický, ilustrovaný průvodce čtenáře seznámí s objevy, vynálezy a návrhy, které ovlivnily životy lidí na celém světě, a s pozoruhodnými ženami – objevitelkami a vynálezkyněmi. (alza.cz)

Podobné produkty ako To je nápad! (9788025730355) , To je nápad! (9788025730355)

To je nápad! - Owen O´Doherty

To je nápad! - Owen O´Doherty
Detail

Od štěpení jádra atomu po akvárium, od pulsaru po nášlapný odpadkový koš, od brzdové destičky po jednorázové pleny. Mnoho věcí, které dnes považujeme za samozřejmé, objevily, vynalezly a navrhly ženy. Žily v různých dobách i v různých zemích, některé musely překonávat velké překážky nebo se vypořádávat s předsudky. Části z nich se za jejich práci dostalo významných ocenění, zatímco jiné byly přehlíženy, upadly do zapomnění nebo si jejich myšlenky přivlastnil někdo jiný. K vynalézání a objevování je inspirovaly rozličné důvody: staly se svědkyněmi nehody, fascinovala je skrytá tajemství nekonečného vesmíru či organismů viditelných jen pod mikroskopem nebo si zkrátka povšimly nějakého problému a dostaly nápad, jak ho vyřešit. Praktický, ilustrovaný průvodce čtenáře seznámí s objevy, vynálezy a návrhy, které ovlivnily životy lidí na celém světě, a s pozoruhodnými ženami - objevitelkami a vynálezkyněmi. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je nápad! - Owen O´Doherty , Paříž je vždycky dobrý nápad (978-80-271-3086-3)

Jaké to je, nebo o čem to je? - Hříbek Tomáš

Jaké to je, nebo o čem to je? - Hříbek Tomáš
Detail

Zatím nejsouhrnnější domácí monografie o současné analytické filosofii vědomí, která se během posledních dvou dekád stala jednou z nejživějších oblastí filosofického výzkumu. Autor vysvětluje důvody tohoto vývoje, jež mají co do činění se standardním pojetím fenomenálního vědomí a metafyziky materialismu, o něž se opírá formulace tzv. „těžkého problému“ vědomí a výzva moderního dualismu. Tuto výzvu představují zvláště modální argument Davida Chalmerse a epistemický argument Franka Jacksona. Převážná část knihy je věnována návrhům na překonání dualismu: argumentům russelliánského monismu a materialistickým strategiím, zvláště tzv. reprezentacionismu. Autor obhajuje teorii, která se do jisté míry podobá reprezentacionismu v tom, že redukuje vědomí prostřednictvím intencionality, ale liší se odmítnutím standardního pojetí vědomí a argumentačním rámcem, jímž je spíše metodologický naturalismus, než materialistická metafyzika. Tuto teorii rozvíjí hlavně Daniel Dennett, ačkoli příbuzné argumenty lze najít u dalších současných kritiků introspekce. Ačkoli Dennettova teorie nabízí spíše dekonstrukci, než řešení „těžkého problému“, autor dospívá k závěru, že navzdory své podnětnosti přehlíží „nejtěžší problém“. Tento problém se netýká vědomí, ale intencionality. Kniha může sloužit jako úvod do současné diskuse ve filosofii mysli a metafyzice. (patro.cz)

Podobné produkty ako Jaké to je, nebo o čem to je? - Hříbek Tomáš , Je to marný je to marný je to marný (978-80-7376-585-9)

Čo to je?

Čo to je?
Detail

Veľa vecí předkladá ti domov, škola, zima, pláž... Akože ich pomenuješ? Akéže im mená dáš? (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čo to je?

Čo to je?

Čo to je?
Detail

Veľa vecí předkladá ti domov, škola, zima, pláž... Akože ich pomenuješ? Akéže im mená dáš? (patro.cz)

Podobné produkty ako Čo to je? , Tak to bylo, tak to je....

Příležitostné nápady

Příležitostné nápady
Detail

Kniha - Od autorky tetralogie Geniální přítelkyně. Neopakovatelná literární hra, v niž Ferrante tvoří texty, které se odlišují od jejich románu. - autor Elena Ferrante, 176 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Soubor krátkých inspirativních esejů autorky bestselleru Geniální přítelkyněSbírka jednapadesáti textů nahlížejících do autorčina života. V knize okouzluje inspirativním pohledem na rozličná témata a předvádí nám, jaký účinek mohou mít texty bez ohledu na svoji délku. Její vyprávění je omamné, táhne čtenáře hlouběji a hlouběji do vlastních myšlenek.Po dobu jednoho roku posílala redakce Guardianu Eleně Ferrante, autorce slavné tetralogie Geniální přítelkyně, různé náměty a otázky. Ona se nad nimi zamýšlela ve svých pravidelných týdenních sloupcích, aby nakonec vznikl tento výjimečný soubor, neopakovatelná literární hra, v níž Ferrante tvoří texty, které se tolik odlišují od jejích románů. Ale ani změna žánru nepotlačila její literární eleganci a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Příležitostné nápady , Je to úlet?! (9001890799167)

Kdo to je, co to je, jakpak se to jmenuje? - Martina Drijverová

Kdo to je, co to je, jakpak se to jmenuje? - Martina Drijverová
Detail

Kniha je určena dětem ve věku od 3 do 6 let , všem dětem, které rády poznávají svět. V poznávání světa jim pomáhají rodiče a učitelé a může jim v tom pomoci i tato knížka. Děti se s její pomocí budou učit logicky uvažovat, počítat, pozorovat, hledat, řadit do souvislostí. Naučí se rýmovat, hledat opačná slova, shrnout pojmy a pracovat s homonymy. Děti si rozšíří slovní zásobu, budou si rozvíjet fantazii a trénovat paměť. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Kdo to je, co to je, jakpak se to jmenuje? - Martina Drijverová , To je gól..duchovni slovo

Nápad za miliardu

Nápad za miliardu
Detail

Audiokniha MP3 Michael Mareš, čte Filip Švarc - autor Michael Mareš, čte Filip Švarc Audiokniha Nápad za miliardu, autor Michael Mareš, čte Filip Švarc a Kristýna Skružná. Z NULY AŽ NA VRCHOL. DESET PŘÍBĚHŮ ÚSPĚŠNÝCH ČESKÝCH STARTUPŮ A JEJICH ZAKLADATELŮ Ještě před čtyřicítkou zažili mezinárodní úspěch ve světě byznysu. Tomáš Čupr, Josef Průša, Simona Kijonková a další osobnosti stojící za úspěšnými českými startupy, jejichž hodnota překročila hranici miliardy korun. O čem snili v dětství? Co je žene dál? Jak se poučili ze svých nezdarů? Sbírku soukromých i profesních příběhů doplňují rady a tipy, které jednotlivým podnikatelům a jejich firmám pomohly dostat se až na vrchol. Autor Michael Mareš si pro svou knihu záměrně vybral odvětví technologických startupů, protože ho jako novinář posledních téměř patnáct let pozorně sleduje. Za tu dobu úspěšné startupisty poznal opravdu zblízka, během četných rozhovorů probíral jejich život, kariéru i pohled na svět.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nápad za miliardu , To že je kafka? (9788025736111)

Nápady laskavého čtenáře

Nápady laskavého čtenáře
Detail

Audiokniha MP3 Michal Viewegh, čte Michal Viewegh Mladý Michal Viewegh vydal po svém zdařilém debutu Názory na vraždu a úspěšném románu Báječná léta pod psa v roce 1993 svou třetí knihu Nápady laskavého čtenáře - "soubor rozverně nactiutrhačných literárních parodií". Zkusil si, jak píší autoři Bohumil Hrabal, Milan Kundera, Josef Škvorecký, Zdeněk Svěrák, Ernest Hemingway, Nikos Kazantzakis, Erich Segal a Raymond Moody. Vieweghovi se v úsporných komických povídkách podařilo satirickou zkratkou upozornit na podstatu stylu jednotlivých parodovaných literátů. Navíc je schopný sebeironie, paroduje také sebe samého v poslední povídce, kterou proto sám načetl. Ostatní originálně absurdní minipříběhy interpretuje sečtělý Jiří Lábus. Pavel Tigrid nazval Viewegha "rozeným humoristou". V naší nahrávce se setkali humoristé dva, interpret s autorem. Slavný spisovatel paroduje slavné spisovatele! (alza.cz)

Podobné produkty ako Nápady laskavého čtenáře , Co pak je to za vojaka

Nápady laskavého čtenáře

Nápady laskavého čtenáře
Detail

Audiokniha na CD - autor Michal Viewegh, čte Jiří Lábus; Michal Viewegh Čtou Jiří Lábus a Michal Viewegh Mladý Michal Viewegh vydal po svém zdařilém debutu Názory na vraždu a úspěšném románu Báječná léta pod psa v roce 1993 svou třetí knihu Nápady laskavého čtenáře, "soubor rozverně nactiutrhačných literárních parodií". Zkusil si, jak píší autoři Bohumil Hrabal, Milan Kundera, Josef Škvorecký, Zdeněk Svěrák, Ernest Hemingway, Nikos Kazantzakis, Erich Segal a Raymond Moody. Vieweghovi se v úsporných komických povídkách podařilo satirickou zkratkou upozornit na podstatu stylu jednotlivých parodovaných literátů. Navíc je schopný sebeironie, paroduje také sebe samého v poslední povídce, kterou proto sám načetl. Ostatní originálně absurdní minipříběhy interpretuje sečtělý Jiří Lábus. Pavel Tigrid nazval Viewegha "rozeným humoristou". V naší nahrávce se setkali humoristé dva, interpret s autorem. Slavný spisovatel paroduje slavné spisovatele! (alza.cz)

Podobné produkty ako Nápady laskavého čtenáře , Co je to za šití (9788328332768)

Spielehelden Čas srdce Nápady na rande pro páry 55 nápadů pro více společného času

Spielehelden Čas srdce Nápady na rande pro páry 55 nápadů pro více  společného času
Detail

Chcete svůj vztah trochu zpestřit a pobavit? Přichází jednoduché, vtipné a romantické řešení: Spielehelden představuje Čas srdce Nápady na rande pro páry. Tato hravá romantická hra pro páry, plná více než 50 originálních nápadů na rande - pro malé i velké peněženky - vás znovu a znovu překvapí! Krásný nápad začlenit karetní hru jako rituál do života každého z nás. Pokud necháte karty jednou týdně rozhodovat o vaší pospolitosti, do vašeho vztahu vpluje spousta malých dobrodružství, rozmanitosti a lásky. Vtipné, jednoduché, účinné: představte si, že jdete na procházku. Střídavě, intuitivně a neplánovaně určujete směr a cestu a necháváte se překvapit, kam se dostanete. To je jen jeden z nápadů, protože Time of the Heart od Spielehelden je plný mimořádných podnětů. Ty vašemu vztahu poskytnou nesrovnatelně více pozornosti, klidu, času a zábavy. Oslaďte si rande novými nápady a zajistěte si opravdu dobrou zábavu: s karetní hrou Čas srdce od Spielehelden (electronic-star.cz)

Podobné produkty ako Spielehelden Čas srdce Nápady na rande pro páry 55 nápadů pro více společného času , Spejbl řeční, co je to gaskoněc?

Bonboniéra To je chopper

Bonboniéra To je chopper
Detail

Na sladké si potrpí kdekdo – udělejte proto radost luxusní dárkovou bonboniérou s originálním potiskem, který oslavence potěší. Po otevření bonboniéry najdete na víčku známý citát „Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš,“ ve zlatém provedení. Uvnitř se pak skrývá pět druhů lahodných krémových pralinek (oříškové, kokosové, kávové, čokoládové a karamelové, které ocení i ten největší gurmán.) Hmotnost: 150g. (fotodeky.cz)

Podobné produkty ako Bonboniéra To je chopper , Co je to spanek daynes katie

Věda, to je brnkačka!

Věda, to je brnkačka!
Detail

Chcete-li se stát vědcem, nepotřebujete k tomu zkumavky přetékající různobarevnými tekutinami, spletité hadičky přístrojů ani speciální laboratoř. Tahle knížka vám ukáže, jak si vystačit s málem, a přesto dokázat velké věci. Je prakticky rozdělena podle témat (pohyb a síla; matematika; Země a vesmír; světlo; hmota; zvuk; elektřina a magnetismus), její zadní část pak představuje jakousi přenosnou laboratoř – tvoří ji stránky, které můžete trhat, stříhat, cákat na ně, abyste viděli, jak vypadá věda v akci. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Věda, to je brnkačka! , Moravanka: je to nádherný - cd (410158-2)

To je ta chvíle

To je ta chvíle
Detail

Deska z roku 1992 obsahuje i takové hity jako Moje malá premiéra; Už nejsem volná; Říkej mi... (patro.cz)

Podobné produkty ako To je ta chvíle , Je to i můj život - dvd (w00758)

Osuška To je Chopper

Osuška To je Chopper
Detail

Osuška má rozměr 70x140cm. Materiál je velmi příjemný na dotek a díky speciální technice výroby, kdy se smísí BA a PES vlákna. (50% Bavlna, 50% PES) Gramáž osušky: 400g/m². (fotodeky.cz)

Podobné produkty ako Osuška To je Chopper , To je irsko (978-80-7515-081-3)

Šialený nápad - Tatiana Jaglová

Šialený nápad - Tatiana Jaglová
Detail

Keď tridsiatnička Nela zistí, že sa jej životné hodnoty rozpadli na prach, prepadne panike. Ostala sama, domov je pre ňu nepriateľským miestom. Východisko hľadá v úteku, aby na všetko zabudla a našla pokoj. Podľahne nezvládnuteľnej túžbe, tajuplné dobrodružstvo v ďalekej krajine a osudové stretnutia jej pomôžu prelomiť starú rodinnú kliatbu, nájsť lásku a zmysel života. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Šialený nápad - Tatiana Jaglová , To je istanbul (978-80-7515-078-3)

Výtvarné nápady na prázdniny

Výtvarné nápady na prázdniny
Detail

Veľká noc už klope na dvere, vy chcete mať krásnu a aktuálnu výzdobu ale neviete ako na to? Robí vám ťažkosti prichystať sa na karnevalový večierok alebo vyrobiť halloweenske pozvania ktoré by každého prinútili prísť? Kniha plná nápadov a zrozumiteľných obrázkov vám pomôže. Postupy sú jednoducho a podrobne vysvetlené, stačí len štipka času či trpezlivosti a krídla víly, farebné blahoželania či rámčeky na fotografie sú na svete! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Výtvarné nápady na prázdniny , To je řecko (978-80-7515-058-5)

LEGO - Nápady a inspirace

LEGO - Nápady a inspirace
Detail

Jsi připravený na dosud nejúžasnější stavitelské dobrodružství s kostkami LEGO®? Cesta po šesti neuvěřitelných světech, překypující stovkami vyzkoušených stavebních nápadů, rad a triků od fanoušků LEGO®. Nauč se postavit si vlak z Divokého západu, mimozemské tvory z hlubokého vesmíru, realisticky vyhlížející mobilní telefon a mnoho dalších víc zajímavých věcí. S pomocí detailních návodů, které odhalují tajemství velkých staveb Lego, postav svoje vlastní obdivuhodné modely! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako LEGO - Nápady a inspirace , To je řím (978-80-87060-92-6)

Šialený nápad - Jaglová Tatiana

Šialený nápad - Jaglová Tatiana
Detail

Keď tridsiatnička Nela zistí, že sa jej životné hodnoty rozpadli na prach, prepadne panike. Ostala sama, domov je pre ňu nepriateľským miestom. Východisko hľadá v úteku, aby na všetko zabudla a našla pokoj. Podľahne nezvládnuteľnej túžbe, tajuplné dobrodružstvo v ďalekej krajine a osudové stretnutia jej pomôžu prelomiť starú rodinnú kliatbu, nájsť lásku a zmysel života. (patro.cz)

Podobné produkty ako Šialený nápad - Jaglová Tatiana , Co je to úspěch – a jak jej dosáhnout?

LEGO Nápady a inspirace

LEGO Nápady a inspirace
Detail

Jsi připravený na dosud nejúžasnější stavitelské dobrodružství s kostkami LEGO®? Cesta po šesti neuvěřitelných světech, překypující stovkami vyzkoušených stavebních nápadů, rad a triků od fanoušků LEGO®. Nauč se postavit si vlak z Divokého západu, mimozemské tvory z hlubokého vesmíru, realisticky vyhlížející mobilní telefon a mnoho dalších víc zajímavých věcí. S pomocí detailních návodů, které odhalují tajemství velkých staveb Lego, postav svoje vlastní obdivuhodné modely! (patro.cz)

Podobné produkty ako LEGO Nápady a inspirace , To je porod! (978-80-267-2007-2)

Výtvarné nápady na prázdniny

Výtvarné nápady na prázdniny
Detail

Veľká noc už klope na dvere, vy chcete mať krásnu a aktuálnu výzdobu ale neviete ako na to? Robí vám ťažkosti prichystať sa na karnevalový večierok alebo vyrobiť halloweenske pozvania ktoré by každého prinútili prísť? Kniha plná nápadov a zrozumiteľných obrázkov vám pomôže. Postupy sú jednoducho a podrobne vysvetlené, stačí len štipka času či trpezlivosti a krídla víly, farebné blahoželania či rámčeky na fotografie sú na svete! (patro.cz)

Podobné produkty ako Výtvarné nápady na prázdniny , To je hongkong (978-80-7515-039-4)

Příležitostné nápady - Ferrante Elena

Příležitostné nápady - Ferrante Elena
Detail

Po dobu jednoho roku posílala redakce Guardianu Eleně Ferrante, autorce slavné tetralogie Geniální přítelkyně, různé náměty a otázky. Ona se nad nimi zamýšlela ve svých pravidelných týdenních sloupcích, aby nakonec vznikl tento výjimečný soubor, neopakovatelná literární hra, v níž Ferrante tvoří texty, které se tolik odlišují od jejích románů. Ale ani změna žánru nepotlačila její literární eleganci a pronikavost a jen podpořila celosvětové uznání, kterého se jí dostalo po vydání tetralogie Geniální přítelkyně. Prostřednictvím Příležitostných nápadů se čtenářům Eleny Ferrante dostává jedinečné šance nahlédnout do světa výjimečné autorky a pochopit její inspirativní mysl. Všech dvaapadesát sloupků je doprovázeno barevnými ilustracemi známého italského umělce jménem Andrea Ucini. (patro.cz)

Podobné produkty ako Příležitostné nápady - Ferrante Elena , To je izrael (978-80-7515-059-2)

Objevuj svět - To je jízda!

Objevuj svět - To je jízda!
Detail

Otevírejte okénka a odpovídejte na veršované hádanky! Vaše dítě se rádo učí. Společně objevujte svět a povídejte si! S touto knížkou dítě může poznávat a pojmenovávat dopravní prostředky, rozvíjet motorické dovednosti a fantazii a rozšířit si slovní zásobu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Objevuj svět - To je jízda! , To je londýn (978-80-87060-73-5)

To je Řím - Miroslav Šašek

To je Řím - Miroslav Šašek
Detail

Všechny cesty vedou do Říma a zavedly tam i malíře a ilustrátora Miroslava Šaška. Věčným městem, kolébkou antiky, příbytkem králů, císařů i papežů nás Šašek provádí - jako obvykle - s humorem i poetickou zkratkou. Zachycuje Řím takový, jaký byl před více než čtyřiceti lety a jaký je i dnes: jižanská atmosféra ulic a náměstí, Italové na mopedech, neutuchající automobilové šílenství a všudypřítomné davy zvědavých turistů. Dokázal však vyhmátnout to nejpodstatnější z římských pamětihodností a míst a uspořádat je v jednoduché a funkční procházky. V Římě, v tom chaotickém a divukrásném městě, kde se protínají dějiny, a které patří k nejnavštěvovanějším metropolím světa, s Miroslavem Šaškem rozhodně nezabloudíte. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Řím - Miroslav Šašek , To je jeruzalém (978-80-7515-077-6)

To je Edinburgh - Miroslav Šašek

To je Edinburgh - Miroslav Šašek
Detail

Edinburgh: do tohohle města s nejhezčí siluetou na světě se - zásluhou páně Šaškovou a navzdory dešti a zimě - zamilují malí i velcí. A Skotové - ať už knížku četli, nebo ne - budou všemi deseti pro. Na britské ostrovy se Miroslav Šašek vydal několikrát. Jako druhý ze svých průvodců sepsal a nakreslil To je Londýn a jako poslední knihu o historické Británii. Teď můžete s Šaškem navštívit Edinburgh: ten výlet stojí za to, ať už skotskou metropoli znáte, nebo ji objevíte teprve prostřednictvím téhle knížky. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Edinburgh - Miroslav Šašek , To je praha (978-80-7515-004-2)

To je Jeruzalém - Stanislav Setinský

To je Jeruzalém - Stanislav Setinský
Detail

Vydat se do Jeruzaléma se Stanislavem Setinským, to není jako letět s nízkonákladovou společností a pak se pár dní prodírat davem turistů. Listovat knihou o Jeruzalémě je mnohem příjemnější: sedíte doma v křesle s kočkou na klíně, posloucháte starou nahrávku od Ofry Haza a propadáte se do města s dramatickou historií, procházíte hlučnými ulicemi plnými života a objevujete staré příběhy. A navíc je vaším společníkem i jistý Honza, který Jeruzalémem bloudí za vás... A máte-li na začátku knihy pocit, že ničemu nerozumíte, tak na konci už umíte i pár slov hebrejsky. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Jeruzalém - Stanislav Setinský , To je texas (978-80-7515-114-8)

To je Izrael - Miroslav Šašek

To je Izrael - Miroslav Šašek
Detail

Vedle světových metropolích - Paříži, New Yorku, Londýnu - portrétoval Miroslav Šašek také země - Řecko, Austrálii, Irsko, Texas… a také Izrael. Obrazový průvodce po Izraeli zachycuje tento "mladý" stát (kniha vznikla v roce 1962, pouhých čtrnáct let po deklaraci nezávislého státu) a Šaškovo vyprávění je plné odkazů na historii dávnou, vpravdě biblickou. "A podívejte se, jaká je ta země a jaký lid v ní bydlí," nabádá bible - a Miroslav Šašek tak činí. Vidí Izrael plný připomínek Ježíšových zázraků i moderních letišť a slunečních elektráren, Izrael pokrytý pouští i lidnatými městy. Izrael ortodoxních židů i pouličních malířů. Izrael dávný i dnešní. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Izrael - Miroslav Šašek , To je paříž (978-80-87060-69-8)

To je Istanbul - Tereza Říčanová

To je Istanbul - Tereza Říčanová
Detail

Největší turecké město, brána Orientu, křižovatka kultur, most mezi Asií a Evropou... to všechno je Istanbul. Tereza Říčanová se svým malířským okem podívala na nádheru jeho paláců, kostelů a mešit, ale i na každodenní (a každonoční) život v tamních ulicích, na náměstích a tržištích. Uviděla metropoli kypící životem, kde se stopy velkých kultur a dlouhá historie proplétají s miliony lidských příběhů a kde se pohádková tajemství dávného Orientu mísí s bujnou současnou civilizací. Vychází v řadě Pocta Miroslavu Šaškovi a po magické Praze Michaely Kukovičové je tu přebohatý a čarokrásný Istanbul Terezy Říčanové. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Istanbul - Tereza Říčanová , Nápad za miliardu (978-80-766-2234-0)

První psaní to je hraní

První psaní to je hraní
Detail

Celostránkové ilustrace motivují děti k nácviku tahů, které jsou potřebné ke zvládnutí základů psaní. Průpravnými cviky - oblouky, kličkami. šikmými i přímými čarami, vlnovkami i ovály - které píší fixem do sešitu, dochází k uvolnění křečovitých pohybů ruky. Děti si tak nenásilně rozvíjejí grafomotorickou dovednost.Pro tuto pomůcku se používá za sucha stíratelný fix, který lze bez obtíží hadříkem smazat. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako První psaní to je hraní , Fotbal, to je hra (978-80-266-1845-4)

Druhé psaní to je hraní

Druhé psaní to je hraní
Detail

Druhý díl seznamuje děti se základy písma. Vede je k osvojení správných tvarů i sklonu. Větší tvary základů písmen, které děti obkreslují, umožňují volný pohyb zápěstí a uvolňují ruku.Pro tuto pomůcku se požívá za sucha stíratelný fix, který lze bez obtíží hadříkem smazat. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Druhé psaní to je hraní , Co je to populismus? (978-80-7438-183-6)

To je Texas - Miroslav Šašek

To je Texas - Miroslav Šašek
Detail

Všechno, co uvidíte v Texasu, je největší - buď ve vesmíru, nebo na světě, nebo ve Spojených státech, anebo aspoň ve městě. Miroslav Šašek se tam vydal a viděl toho spoustu: nejhrbatější býky, nejméně pohodlné boty, nejhbitější jezdce rodea i knihkupectví se sbírkou nejpádnějších argumentů ve výloze… A taky krajinu kamení a kaktusů, o které se říká, že ji stvořil ďábel. Jestli je to pravda, odvedl po čertech dobrou práci. Stejně jako autor téhle knížky. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Texas - Miroslav Šašek

To je Hongkong - Miroslav Šašek

To je Hongkong - Miroslav Šašek
Detail

Hongkong - nejbarevnější a nejexotičtější z Šaškových měst. Město mrakodrapů a ulic s pralesem reklamních nápisů i rýžová políčka vysoko horách, bárky na moři, čínský Nový rok s vybuchujícími petardami i Dušičky s piknikem na hřbitově, obchůdky i hospůdky, pouliční prodavači úplně všeho, na co si vzpomenete, holčička s větrníky, zlatí Buddhové a pestrobarevní draci. Další z obrazových průvodců Miroslava Šaška zavádí čtenáře na Dálný východ a zve na velkou cestu prostorem i časem. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Hongkong - Miroslav Šašek

To je Mnichov - Miroslav Šašek

To je Mnichov - Miroslav Šašek
Detail

Obrazový průvodce Miroslava Šaška po nám blízké metropoli doplněný o sešit Mnichovská oklika současné autorky Magdaleny Rutové. Knihu klasika a světově uznávaného ilustrátora doplňuje vtipný a aktuální pohled o několik generací mladší výtvarnice. Srdcem byl Miroslav Šašek doma především v Paříži, ale zázemí a přátele, kteří mluvili jeho rodnou řečí, a později i lásku a rodinu, měl v Mnichově. V letech 1951-1957 zde pracoval v redakci Rádia Svobodná Evropa, do jehož vysílání - jak rozhořčeně referoval Československý rozhlas padesátých let - "přinesl mravy pařížských šantánů". A vracel se sem celý život. Snad proto se s úsměvem dívá na břichaté pány v lederhosen, pivnice, poněkud těžkopádnou architekturu a dokonce i na föhn, nepříjemný vítr, způsobující Mnichovanům bolesti hlavy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Mnichov - Miroslav Šašek

To je porod! - Hazard Leah

To je porod! - Hazard Leah
Detail

Práce v přední linii porodnické péče je extrémnější, než byste si mysleli. Bolest, ale také krása zrození, chvíle zoufalství versus okamžiky neuvěřitelné ženské síly, zármutek i radost. Autorka této knihy to zažila vše. Dojemná a otevřená zpověď porodní asistentky je milostným dopisem novopečeným matkám a kolegyním ve zbrani – ale také nám všem, prožívajícím ty nejnáročnější a nejkrásnější chvíle, které převracejí náš život vzhůru nohama. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je porod! - Hazard Leah

To je Londýn - Miroslav Šašek

To je Londýn - Miroslav Šašek
Detail

Druhý díl ze série ilustrovaných průvodců Miroslava Šaška po světových metropolích nás zavede do Londýna: obrovské britské metropole, která už za dob římské říše byla tržištěm plným obchodů a obchodníků. Dnes je spíš tepajícím centrem bank a byznysmenů a obrovského množství lidí mnoha národností. Procházka po Londýně s Miroslavem Šaškem baví i dnes: upjaté tváře obchodníků ze City, pouliční performeři bavící lidi ve frontě, taxíky, autobusy, gardisté, řečníci v Hyde Parku, pohled do expozic muzeí a na stavby Christophera Wrena a lidé - v sukních i kalhotách, s parukou i v klobouku s chocholem, váleční vysloužilci, mlékaři, metaři, prodavači, strážníci, turisté… Město, které je stále v pohybu a zároveň je královsky pevné. A jak ho s úsměvem shrnul Miroslav Šašek?"A na úplný konec obrázkové knížky o Londýně se ještě musíme zmínit o jednom věrném příteli - o deštníku." Londýn se jistě proměnil, ale protože Miroslav Šašek dokázal v každém městě vyhmátnout jeho skutečné srdce, je jeho průvodce stále k užitku a je v něm spoustu drobných, zábavných informací, které se na internetu v záplavě informací ztratí. Ne nadarmo anglickou verzi "Thisis London" vystavují v každém londýnském knihkupectví jako "BritishClassics". A ne nadarmo bylo prvním Šaškovým vydavatelem londýnské nakladatelství. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Londýn - Miroslav Šašek

To je moje! - Jean Donaldsonová

To je moje! - Jean Donaldsonová
Detail

Nedovolí vám váš pes, abyste se přiblížili k jeho misce, hračce nebo pelíšku, nebo dokonce aby se někdo přiblížil k vám? V tom případě je tato praktická příručka určená právě vám. Poradí vám nejen to, jak pozitivními metodami řešit agresivní chování psa spojené s přílišným hlídáním zdrojů, ale i to, jak tento problém rozeznat a jak mu přecházet. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je moje! - Jean Donaldsonová

To je Irsko - Miroslav Šašek

To je Irsko - Miroslav Šašek
Detail

Irsko. Na tomhle ostrově najdete všechny odstíny zelené. A taky nejstarší palírnu whiskey, schodiště, které postavil obr, skřítky a asi největší koncentraci hospod i čtyřlístků na světě. Aspoň tak to před víc než půlstoletím viděl Miroslav Šašek. Vedle světových metropolí - Paříže, New Yorku, Londýna - portrétoval Miroslav Šašek také země. Irsko jej uchvátilo a ve svém průvodci zachytil nejen hory a pastviny, ale také města a jejich obyvatele. V knize se vrství pohledy na Irsko středověké a současné, ale taky pohádkové a reálné. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Irsko - Miroslav Šašek

To je Paříž - Miroslav Šašek

To je Paříž - Miroslav Šašek
Detail

Ano, toto je Paříž! První ze série slavných ilustrovaných průvodců světoznámého českého emigranta, ilustrátora, malíře, komentátora a redaktora rádia Svobodná Evropa Miroslava Šaška. Jeho procházka po Paříži proběhla před padesáti lety, je však překvapivě aktuální. Ač dnes v matce všech měst ubylo domovníků, koček i poštovních schránek, tržnice"les Halles" se přesunuly do jiných čtvrtí a přibylo aut, její střechy jsou stále stříbrnošedé, bulváry široké, v kavárnách je od rána plno a voní tam máslové croissanty i dobrá káva. Procházet se Paříží je zkrátka pořád skvělé: ať už si jen listujete touto knihou, anebo ji strčíte podpaží a vydáte se objevovat na vlastní oči. Šaškovy knihy jsou nejen výborným průvodcem po městě, ale představují města taková, jaká jsou: okouzlující i obyčejná, plná slavných památek i drobných momentek všedního dne, a autor nezapomíná ani na děti, hry a atrakce, domácí mazlíčky, typické profese, oslovení… Své knihy tvořil uprostřed míst, o kterých psal: "Musíš se s těmi lidmi sžít, musíš je trochu poznat a oni musí poznat tebe… (…) Pak to začneš vidět jejich očima, pak už to nejsou jen domy a pamětihodnosti, ale život, takovej obyčejnej život, a ten ty města dělá." Svou velkorysou sérií knih o městech a zemích provedl Miroslav Šašek již několik generací dětí i rodičů na celém světě. Nyní se po 66 letech vrací do Čech. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Paříž - Miroslav Šašek

To je Řecko - Miroslav Šašek

To je Řecko - Miroslav Šašek
Detail

Obrazový průvodce po Řecku z řady To je… od Miroslava Šaška s vloženým sešitem současné autorky Nikoly Logosové. Přichází další kniha z edice průvodců od světově uznávaného ilustrátora Miroslava Šaška, v případě Řecka doplněný o aktuální a osobní pohled současné výtvarnice Nikoly Logosové. Řecko - jak zachytit zemi, která je bohatá na dějiny, slunce a mramor, tak jako Řecko? Miroslav Šašek na to jde po svém: s lehkým humorem i s úžasem nad vším tím, co právě tady bylo řečeno, vymyšleno nebo vytvořeno poprvé v lidské historii... A občas se mu - stejně jako všem ostatním, kdo se umějí dívat - zjevují staří bohové. A někdy se nechají i namalovat. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako To je Řecko - Miroslav Šašek

To je Edinburgh - Šašek Miroslav

To je Edinburgh - Šašek Miroslav
Detail

Edinburgh: do tohohle města s nejhezčí siluetou na světě se - zásluhou páně Šaškovou a navzdory dešti a zimě - zamilují malí i velcí. A Skotové - ať už knížku četli, nebo ne - budou všemi deseti pro. Na britské ostrovy se Miroslav Šašek vydal několikrát. Jako druhý ze svých průvodců sepsal a nakreslil To je Londýn a jako poslední knihu o historické Británii. Teď můžete s Šaškem navštívit Edinburgh: ten výlet stojí za to, ať už skotskou metropoli znáte, nebo ji objevíte teprve prostřednictvím téhle knížky. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Edinburgh - Šašek Miroslav

Objevuj svět To je jízda!

Objevuj svět To je jízda!
Detail

(patro.cz)

Podobné produkty ako Objevuj svět To je jízda!

To je Řecko - Šašek Miroslav

To je Řecko - Šašek Miroslav
Detail

Obrazový průvodce po Řecku z řady To je… od Miroslava Šaška s vloženým sešitem současné autorky Nikoly Logosové. Přichází další kniha z edice průvodců od světově uznávaného ilustrátora Miroslava Šaška, v případě Řecka doplněný o aktuální a osobní pohled současné výtvarnice Nikoly Logosové. Řecko – jak zachytit zemi, která je bohatá na dějiny, slunce a mramor, tak jako Řecko? Miroslav Šašek na to jde po svém: s lehkým humorem i s úžasem nad vším tím, co právě tady bylo řečeno, vymyšleno nebo vytvořeno poprvé v lidské historii... A občas se mu – stejně jako všem ostatním, kdo se umějí dívat – zjevují staří bohové. A někdy se nechají i namalovat. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Řecko - Šašek Miroslav

To je Jeruzalém - Setinský Stanislav

To je Jeruzalém - Setinský Stanislav
Detail

Vydat se do Jeruzaléma se Stanislavem Setinským, to není jako letět s nízkonákladovou společností a pak se pár dní prodírat davem turistů. Listovat knihou o Jeruzalémě je mnohem příjemnější: sedíte doma v křesle s kočkou na klíně, posloucháte starou nahrávku od Ofry Haza a propadáte se do města s dramatickou historií, procházíte hlučnými ulicemi plnými života a objevujete staré příběhy. A navíc je vaším společníkem i jistý Honza, který Jeruzalémem bloudí za vás... A máte-li na začátku knihy pocit, že ničemu nerozumíte, tak na konci už umíte i pár slov hebrejsky. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Jeruzalém - Setinský Stanislav

To je Paříž - Šašek Miroslav

To je Paříž - Šašek Miroslav
Detail

Ano, toto je Paříž! První ze série slavných ilustrovaných průvodců světoznámého českého emigranta, ilustrátora, malíře, komentátora a redaktora rádia Svobodná Evropa Miroslava Šaška. Jeho procházka po Paříži proběhla před padesáti lety, je však překvapivě aktuální. Ač dnes v matce všech měst ubylo domovníků, koček i poštovních schránek, tržnice "les Halles" se přesunuly do jiných čtvrtí a přibylo aut, její střechy jsou stále stříbrnošedé, bulváry široké, v kavárnách je od rána plno a voní tam máslové croissanty i dobrá káva. Procházet se Paříží je zkrátka pořád skvělé: ať už si jen listujete touto knihou, anebo ji strčíte podpaží a vydáte se objevovat na vlastní oči. Šaškovy knihy jsou nejen výborným průvodcem po městě, ale představují města taková, jaká jsou: okouzlující i obyčejná, plná slavných památek i drobných momentek všedního dne, a autor nezapomíná ani na děti, hry a atrakce, domácí mazlíčky, typické profese, oslovení… Své knihy tvořil uprostřed míst, o kterých psal: "Musíš se s těmi lidmi sžít, musíš je trochu poznat a oni musí poznat tebe… (…) Pak to začneš vidět jejich vočima, pak už to nejsou jen domy a pamětihodnosti, ale život, takovej obyčejnej život, a ten ty města dělá." Svou velkorysou sérií knih o městech a zemích provedl Miroslav Šašek již několik generací dětí i rodičů na celém světě. Nyní se po 66 letech vrací do Čech. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Paříž - Šašek Miroslav

To je Řím - Šašek Miroslav

To je Řím - Šašek Miroslav
Detail

Všechny cesty vedou do Říma a zavedly tam i malíře a ilustrátora Miroslava Šaška. Věčným městem, kolébkou antiky, příbytkem králů, císařů i papežů nás Šašek provádí - jako obvykle - s humorem i poetickou zkratkou. Zachycuje Řím takový, jaký byl před více než čtyřiceti lety a jaký je i dnes: jižanská atmosféra ulic a náměstí, Italové na mopedech, neutuchající automobilové šílenství a všudypřítomné davy zvědavých turistů. Dokázal však vyhmátnout to nejpodstatnější z římských pamětihodností a míst a uspořádat je v jednoduché a funkční procházky. V Římě, v tom chaotickém a divukrásném městě, kde se protínají dějiny, a které patří k nejnavštěvovanějším metropolím světa, s Miroslavem Šaškem rozhodně nezabloudíte. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Řím - Šašek Miroslav

To je Hongkong - Šašek Miroslav

To je Hongkong - Šašek Miroslav
Detail

Hongkong – nejbarevnější a nejexotičtější z Šaškových měst. Město mrakodrapů a ulic s pralesem reklamních nápisů i rýžová políčka vysoko horách, bárky na moři, čínský Nový rok s vybuchujícími petardami i Dušičky s piknikem na hřbitově, obchůdky i hospůdky, pouliční prodavači úplně všeho, na co si vzpomenete, holčička s větrníky, zlatí Buddhové a pestrobarevní draci. Další z obrazových průvodců Miroslava Šaška zavádí čtenáře na Dálný východ a zve na velkou cestu prostorem i časem. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Hongkong - Šašek Miroslav

To je Praha - Kukovičková Michaela

To je Praha - Kukovičková Michaela
Detail

Je Praha ještě pořád krásná, úžasná, okouzlující? Nezadupaly její půvab nohy milionů turistů, kteří se ženou po kamenných kostkách od Pražského hradu přes Karlův most na Staroměstské náměstí a zase zpátky? Praha je město věží, kopců, zahrad, uliček, domů, hospod, tajemství, příběhů, vzpomínek, lidí, zvířat a soch... Podívejte se na ni novýma očima. Projděte se po Praze s Michaelou Kukovičovou a Olgou Černou. Zavedou vás na mosty, ostrovy, rozhledny, do parků, do centra i na periferii. Dozvíte se, kolik mostů vede přes Vltavu, v kterém domě udělal díru ďábel, kam dohlédnete z Žižkovské věže a kde mají nejlepší chlebíčky. Přečtete si historku o chlapíkovi, který se proměnil v brouka, starodávné vyprávění o Golemovi i hrdinský příběh o siru Wintonovi, také o atentátu na Heydricha i o tom, jak si cestu po Pražském hradě zkracoval jeden skvělý prezident. Všude je na co se dívat a čemu se divit... protože v Praze je možné všechno. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Praha - Kukovičková Michaela

To je ono! - Peclová Jana

To je ono! - Peclová Jana
Detail

V graficky výrazně zpracované publikaci představuje autorka, zkušená lékařka a koučka, moderní psychologické poznatky tak, aby byly užitečné a prakticky použitelné pro manažery a lidi v pracovním prostředí. MUDr. Jana Peclová vystudovala psychiatrii a věnovala jsem se jí 11 let. Po vybudování soukromé praxe a dosažení druhé atestace obor opustila a začala se věnovat studiu a praxi ovlivňování chování a myšlení v pracovním prostředí. Pracovala ve vzdělávací společnosti, jako ředitelka HR oddělení a koučka. Posledních 9 let pracuje samostatně (patro.cz)

Podobné produkty ako To je ono! - Peclová Jana

To je Izrael - Šašek Miroslav

To je Izrael - Šašek Miroslav
Detail

Vedle světových metropolích – Paříži, New Yorku, Londýnu – portrétoval Miroslav Šašek také země – Řecko, Austrálii, Irsko, Texas… a také Izrael. Obrazový průvodce po Izraeli zachycuje tento „mladý“ stát (kniha vznikla v roce 1962, pouhých čtrnáct let po deklaraci nezávislého státu) a Šaškovo vyprávění je plné odkazů na historii dávnou, vpravdě biblickou. „A podívejte se, jaká je ta země a jaký lid v ní bydlí,“ nabádá bible – a Miroslav Šašek tak činí. Vidí Izrael plný připomínek Ježíšových zázraků i moderních letišť a slunečních elektráren, Izrael pokrytý pouští i lidnatými městy. Izrael ortodoxních židů i pouličních malířů. Izrael dávný i dnešní. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Izrael - Šašek Miroslav

To je Londýn - Šašek Miroslav

To je Londýn - Šašek Miroslav
Detail

Druhý díl ze série ilustrovaných průvodců Miroslava Šaška po světových metropolích nás zavede do Londýna: obrovské britské metropole, která už za dob římské říše byla tržištěm plným obchodů a obchodníků. Dnes je spíš tepajícím centrem bank a byznysmenů a obrovského množství lidí mnoha národností. Procházka po Londýně s Miroslavem Šaškem baví i dnes: upjaté tváře obchodníků ze City, pouliční performeři bavící lidi ve frontě, taxíky, autobusy, gardisté, řečníci v Hyde Parku, pohled do expozic muzeí a na stavby Christophera Wrena a lidé - v sukních i kalhotách, s parukou i v klobouku s chocholem, váleční vysloužilci, mlékaři, metaři, prodavači, strážníci, turisté… Město, které je stále v pohybu a zároveň je královsky pevné. A jak ho s úsměvem shrnul Miroslav Šašek? "A na úplný konec obrázkové knížky o Londýně se ještě musíme zmínit o jednom věrném příteli - o deštníku." Londýn se jistě proměnil, ale protože Miroslav Šašek dokázal v každém městě vyhmátnout jeho skutečné srdce, je jeho průvodce stále k užitku a je v něm spoustu drobných, zábavných informací, které se na internetu v záplavě informací ztratí. Ne nadarmo anglickou verzi "This is London" vystavují v každém londýnském knihkupectví jako "British Classics". A ne nadarmo bylo prvním Šaškovým vydavatelem londýnské nakladatelství. (patro.cz)

Podobné produkty ako To je Londýn - Šašek Miroslav
To je nápad! (9788025730355), Paříž je vždycky dobrý nápad (978-80-271-3086-3), Je to marný Je to marný Je to marný (978-80-7376-585-9), Tak to bylo, tak to je...., Je to úlet?! (9001890799167), To je gól..duchovni slovo, To že je Kafka? (9788025736111), co pak je to za vojaka, Co je to za šití (9788328332768), Spejbl řeční, Co je to Gaskoněc?, co je to spanek daynes katie, Moravanka: Je to nádherný - CD (410158-2), Je to i můj život - DVD (W00758), To je Irsko (978-80-7515-081-3), To je Istanbul (978-80-7515-078-3), To je Řecko (978-80-7515-058-5), To je Řím (978-80-87060-92-6), Co je to úspěch – a jak jej dosáhnout?, To je porod! (978-80-267-2007-2), To je Hongkong (978-80-7515-039-4), To je Izrael (978-80-7515-059-2), To je Londýn (978-80-87060-73-5), To je Jeruzalém (978-80-7515-077-6), To je Praha (978-80-7515-004-2), To je Texas (978-80-7515-114-8), To je Paříž (978-80-87060-69-8), Nápad za miliardu (978-80-766-2234-0), Fotbal, to je hra (978-80-266-1845-4), Co je to populismus? (978-80-7438-183-6)