Farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-2639-7)

Produkt Farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-2639-7) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-2639-7) upraviť a produkt hľadať znova.

Farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-2639-7)

Farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-2639-7)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 808 stran Již čtvrté, přepracované a doplněné vydání mimořádně úspěšné publikace se všemi potřebnými informacemi z farmakoterapie je určeno pro lékaře všech odborností. Informace v publikaci naleznou ale také farmaceuti, lékárníci a studenti. Rychlý vývoj nových léků, léčebných postupů a rozvoj evidence based medicine vyžadoval od početného kolektivu autorů pod vedením editora prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc. velké úsilí. Minulá vydání získala několik významných ocenění odborných společností. Detaily knihy: Autor: kolektiv a Rok vydání: 2010 ISBN: 978-80-247-2639-7 Počet stran: 808 (alza.cz)

Podobné produkty ako Farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-2639-7) , Farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-2639-7)

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-5078-1)

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-5078-1)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 896 stran, česky Páté vydání úspěšné knihy, která poprvé má v názvu jméno svého prvního editora prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc. Tento odborný bestseller přináší přehled aktuálních farmakoterapeutických postupů v celé šíři interny a příbuzných oborů. Poslouží tedy jako referenční publikace nejen internistům, ale i širokému spektru odborníků, od praktických lékařů po specialisty v jednotlivých disciplínách vnitřního lékařství. Významné informace v ní naleznou také farmaceuti a lékárníci. A nejen oni: s ohledem na šíři záběru bude publikace vhodným zdrojem informací pro všechny jejich kolegy v praxi bez ohledu na odbornost i pro studenty v pre- i postgraduální přípravě. Minulá vydání publikace získala několik významných ocenění odborných společností a odborné lékařské veřejnosti. Tato vskutku legendární kniha by neměla chybět v knihovně žádného lékaře. Po boku prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc., nově stanul jako druhý editor... (alza.cz)

Podobné produkty ako Markova farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-5078-1) , Markova farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-5078-1)

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí: 5., zcela přepracované a doplněné vydání (978-80-247-5078-1)

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí: 5., zcela přepracované a doplněné vydání (978-80-247-5078-1)
Detail

Kniha - česky Páté vydání úspěšné knihy, která poprvé má v názvu jméno svého prvního editora prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc. Tento odborný bestseller přináší přehled aktuálních farmakoterapeutických postupů v celé šíři interny a příbuzných oborů. Poslouží tedy jako referenční publikace nejen internistům, ale i širokému spektru odborníků, od praktických lékařů po specialisty v jednotlivých disciplínách vnitřního lékařství. Významné informace v ní naleznou také farmaceuti a lékárníci. A nejen oni: s ohledem na šíři záběru bude publikace vhodným zdrojem informací pro všechny jejich kolegy v praxi bez ohledu na odbornost i pro studenty v pre- i postgraduální přípravě. Minulá vydání publikace získala několik významných ocenění odborných společností a odborné lékařské veřejnosti. Tato vskutku legendární kniha by neměla chybět v knihovně žádného lékaře. Po boku prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc., nově stanul jako druhý editor prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D. Knihu... (alza.cz)

Podobné produkty ako Markova farmakoterapie vnitřních nemocí: 5., zcela přepracované a doplněné vydání (978-80-247-5078-1) , Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-1749-4)

Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-4356-1)

Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-4356-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Jindřich Špinar, Ondřej Ludka, kolektiv a, 336 stran Druhé, přepracované a doplněné vydání této úspěšné učebnice navazuje na vydání první. Autoři sbírali cenné připomínky k předchozímu vydání zejména od studentů při výuce, a tak vznikla tato nová verze publikace. Kniha obsahuje některé moderní postupy, které se objevily v době od prvního vydání, vypouští některé méně podstatné části textu a zařazuje naopak nové pasáže, důležité i z pohledu didaktického. Obsahuje i více přehledných schémat a některé nové obrázky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-4356-1) , Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-4356-1)

Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-1749-4)

Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-1749-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Jindřich Špinar, kolektiv a, 256 stran Propedeutika ve vnitřním lékařství je učebnice mezioborového předmětu, který musí zvládnout každý student lékařské fakulty, který postoupí z preklinických oborů do kliniky a je potřeba, aby uměl vyšetřit nemocného. Zahrnuje základy anamnézy a klinické vyšetření lékařem. Základem je vyšetření pohledem, poklepem, poslechem a pohmatem. Tato vyšetření se používají ve všech oborech medicíny, nejen ve vnitřním lékařství. V dnešní moderní době musí však propedeutika obsahovat i základy pomocných vyšetřovacích metod RTG, UZV, EKG, invazivní diagnostiku a základní interpretaci laboratorních nálezů.Propedeutika ve vnitřním lékařství brněnských autorů je moderní příručkou začínajícího lékaře (studenta lékařské fakulty), ve které najde vše podstatné o vyšetření pacienta a o interpretaci nejčastějších a dostupných pomocných vyšetřovacích metod.Dvojbarevná publikace s více než 150 obrázky a tabulkami. (alza.cz)

Podobné produkty ako Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-1749-4) , Farmakoterapie v geriatrii (978-80-247-5229-7)

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Vrablík Michal

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Vrablík Michal
Detail

Páté vydání úspěšné knihy, která poprvé má v názvu jméno svého prvního editora prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc. Tento odborný bestseller přináší přehled aktuálních farmakoterapeutických postupů v celé šíři interny a příbuzných oborů. Poslouží tedy jako referenční publikace nejen internistům, ale i širokému spektru odborníků, od praktických lékařů po specialisty v jednotlivých disciplínách vnitřního lékařství. Významné informace v ní naleznou také farmaceuti a lékárníci. A nejen oni: s ohledem na šíři záběru bude publikace vhodným zdrojem informací pro všechny jejich kolegy v praxi bez ohledu na odbornost i pro studenty v pre- i postgraduální přípravě. Minulá vydání publikace získala několik významných ocenění odborných společností a odborné lékařské veřejnosti. Tato vskutku legendární kniha by neměla chybět v knihovně žádného lékaře. Po boku prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc., nově stanul jako druhý editor prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D. Knihu recenzovali prof. MUDr. Jan Švihovec, DrSc., a prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc., FESC. (patro.cz)

Podobné produkty ako Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Vrablík Michal , Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění (978-80-247-4713-2)

Farmakoterapie vnitřních nemocí - Josef Marek - e-kniha

Farmakoterapie vnitřních nemocí - Josef Marek - e-kniha
Detail

eBook:,Již čtvrté, přepracované a doplněné vydání mimořádně úspěšné publikace se všemi potřebnými informacemi z farmakoterapie je určeno pro lékaře všech odborností. Informace v publikaci naleznou ale také farmaceuti, lékárníci a studenti. Rychlý vývoj nových léků, léčebných postupů a rozvoj evidence based medicine vyžadoval od početného kolektivu autorů pod vedením editora prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc. velké úsilí. Minulá vydání získala několik významných ocenění odborných společností. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Farmakoterapie vnitřních nemocí - Josef Marek - e-kniha , Farmakoterapie hypertenze (978-80-7345-477-7)

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Michal Vrablík, Josef Marek

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Michal Vrablík, Josef Marek
Detail

Páté vydání úspěšné knihy, která poprvé má v názvu jméno svého prvního editora prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc. Tento odborný bestseller přináší přehled aktuálních farmakoterapeutických postupů v celé šíři interny a příbuzných oborů. Poslouží tedy jako referenční publikace nejen internistům, ale i širokému spektru odborníků, od praktických lékařů po specialisty v jednotlivých disciplínách vnitřního lékařství. Významné informace v ní naleznou také farmaceuti a lékárníci. A nejen oni: s ohledem na šíři záběru bude publikace vhodným zdrojem informací pro všechny jejich kolegy v praxi bez ohledu na odbornost i pro studenty v pre- i postgraduální přípravě.Minulá vydání publikace získala několik významných ocenění odborných společností a odborné lékařské veřejnosti.Tato vskutku legendární kniha by neměla chybět v knihovně žádného lékaře.Po boku prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc., nově stanul jako druhý editor prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D.Knihu recenzovali prof. MUDr. Jan Švihovec, DrSc., a prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc., FESC. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Michal Vrablík, Josef Marek , Hematologie - přehled maligních hematologických nemocí (978-80-247-2502-4)

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Michal Vrablík, Josef Marek - e-kniha

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Michal Vrablík, Josef Marek - e-kniha
Detail

eBook:,Páté vydání úspěšné knihy, která poprvé má v názvu jméno svého prvního editora prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc. Tento odborný bestseller přináší přehled aktuálních farmakoterapeutických postupů v celé šíři interny a příbuzných oborů. Poslouží tedy jako referenční publikace nejen internistům, ale i širokému spektru odborníků, od praktických lékařů po specialisty v jednotlivých disciplínách vnitřního lékařství. Významné informace v ní naleznou také farmaceuti a lékárníci. A nejen oni: s ohledem na šíři záběru bude publikace vhodným zdrojem informací pro všechny jejich kolegy v praxi bez ohledu na odbornost i pro studenty v pre- i postgraduální přípravě. Minulá vydání publikace získala několik významných ocenění odborných společností a odborné lékařské veřejnosti. Tato vskutku legendární kniha by neměla chybět v knihovně žádného lékaře. Po boku prof. MUDr. Josefa Marka, DrSc., nově stanul jako druhý editor prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D. Knihu recenzovali prof. MUDr. Jan Švihovec, DrSc., a prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc., FESC. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Markova farmakoterapie vnitřních nemocí - Michal Vrablík, Josef Marek - e-kniha , Tristar bp-2639 crepe 2v1 33cm (bp-2639)

Farmakoterapie v geriatrii (978-80-247-5229-7)

Farmakoterapie v geriatrii (978-80-247-5229-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Katarína Zrubáková, Štefan Krajčík, kolektiv a, 224 stran V knize je shrnuta problematika farmakoterapie u seniorů, specifika podávání léků a komplikace při léčbě zaviněné stavem seniora nebo jeho chováním. Kniha také poukazuje na možné chyby ze strany personálu a komplikace, které mohou nastat při interakci léků. Detaily knihy: Autor: Katarína Zrubáková, Štefan Krajčík, kolektiv a Rok vydání: 2016 ISBN: 978-80-247-5229-7 Počet stran: 224 (alza.cz)

Podobné produkty ako Farmakoterapie v geriatrii (978-80-247-5229-7) , Windows 7 (978-80-247-3210-7)

Lidské potřeby ve zdraví a nemoci (978-80-247-3223-7)

Lidské potřeby ve zdraví a nemoci (978-80-247-3223-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Marie Šamánková, kolektiv a, 136 stran Publikace zpracovává téma lidských potřeb ve zdraví a v nemoci, snaží se o propojení teoretických poznatků z této oblasti s jejich využitím v ošetřovatelském procesu. Zabývá se vybranými teoriemi potřeb, pojetím potřeb ve zdraví, v krizi i v nemoci. Blíže se zaměřuje na potřeby nemocných v intenzivní péči, při náhlém pohybovém poškození nebo somaticky vážně nemocných dětí. Neopomíjí ani problematiku potřeb rodinných příslušníků nemocných. Kniha je určena pro studenty i poskytovatele ošetřovatelské péče. (alza.cz)

Podobné produkty ako Lidské potřeby ve zdraví a nemoci (978-80-247-3223-7) , Farmakoterapie dyslipidemie (978-80-7345-503-3)

Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění (978-80-247-4713-2)

Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění (978-80-247-4713-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Jindřich Špinar, 256 stran Třetí, zcela přepracované a doplněné vydání této úspěšné publikace komplexně zpracovává uvedenou problematiku. Monografie autorů z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a obou fakultních brněnských nemocnic je koncipována jako moderní praktická příručka kardiovaskulární farmakoterapie. Jsou zde uvedeny jednotlivé lékové skupiny: léky blokující systém renin-angiotenzin-aldosteron, betablokátory, blokátory vápníkových kanálů, alfablokátory a centrální agonisté, vazodilatační látky, nitráty, diuretika, srdeční glykosidy, inotropní látky a sympatomimetika, antitrombotika, antiarytmika, hypolipidemika a ostatní léky v kardiologii. Na závěr jsou zařazeny dvě obecnější kapitoly: Základní lékové interakce kardiovaskulárních léků a Od klinických studií ke klinické praxi. Autoři se snažili o co nejpřehlednější publikaci, která by měla pomoci nejen praktickým lékařům, ale také ambulantním i nemocničním internistům a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění (978-80-247-4713-2) , Individualizace farmakoterapie (978-80-738-7636-4)

Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění (978-80-247-4713-2)

Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění (978-80-247-4713-2)
Detail

Kniha - autor Jiří Vítovec; Jindřich Špinar, 256 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Třetí, zcela přepracované a doplněné vydání této úspěšné publikace komplexně zpracovává uvedenou problematiku. Monografie autorů z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a obou fakultních brněnských nemocnic je koncipována jako moderní praktická příručka kardiovaskulární farmakoterapie. Jsou zde uvedeny jednotlivé lékové skupiny: léky blokující systém renin-angiotenzin-aldosteron, betablokátory, blokátory vápníkových kanálů, alfablokátory a centrální agonisté, vazodilatační látky, nitráty, diuretika, srdeční glykosidy, inotropní látky a sympatomimetika, antitrombotika, antiarytmika, hypolipidemika a ostatní léky v kardiologii. Na závěr jsou zařazeny dvě obecnější kapitoly: Základní lékové interakce kardiovaskulárních léků a Od klinických studií ke klinické praxi. Autoři se snažili o co nejpřehlednější publikaci, která by měla pomoci nejen praktickým lékařům, ale také... (alza.cz)

Podobné produkty ako Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění (978-80-247-4713-2) , Individualizace farmakoterapie (978-80-7387-636-4)

Hematologie - Přehled maligních hematologických nemocí (978-80-247-2502-4)

Hematologie - Přehled maligních hematologických nemocí (978-80-247-2502-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Zdeněk Adam, Marta Krejčí, Jiří Vorlíček, kolektiv a, 404 stran Velký pokrok v diagnostice a léčbě vedl autory úspěšné publikace nakladatelství Grada Publishing (Hematologie II - Přehled maligních hematologických nemocí) ke kompletnímu přepracování této knihy. Kromě nových léků se výrazně změnily i standardní léčebné postupy. Publikace z důvodů systematičnosti popisuje nosologické jednotky uspořádané podle platné WHO klasifikace maligních krevních chorob. Uvádí jejich časné příznaky a diagnostické postupy, protože od rychlého stanovení diagnózy závisí úspěšnost léčby.Publikace tak oslovuje nejen specialisty hematoonkology, ale i lékaře řady dalších oborů, včetně lékařů praktických. Pouze lékař, který ví o existenci určité nemoci a jejich příznacích, může získat podezření a nasměrovat nemocného ke specializovanému vyšetření.Kromě informacích o diagnostice, nových léčivech a standardních léčebných postupech se čtenář dozví i o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Hematologie - Přehled maligních hematologických nemocí (978-80-247-2502-4) , Tlumočník nemocí (978-80-257-0185-0)

Alzheimerova nemoc: Patofyziologie – Klinika – Farmakoterapie (978-80-7345-643-6)

Alzheimerova nemoc: Patofyziologie – Klinika – Farmakoterapie (978-80-7345-643-6)
Detail

Kniha - autor Jan Korábečný; Ondřej Soukup; Martin Vališ, 198 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Podle současných poznatků je Alzheimerova nemoc progresivní degenerativní onemocnění mozku, které způsobuje duševní a fyzický úpadek vedoucí postupně k smrti. Prvními příznaky této choroby jsou většinou malé změny chování. Postižený má potíže s krátkodobou pamětí. Dělá mu problémy učení, počítání, rozhodování nebo správa svých financí. Stále obtížněji kontroluje své emocionální chování a chová se neočekávaně a často neadekvátně dané situaci. Rozsáhlý autorský kolektiv připravil nyní moderní přehlednou monografii věnovanou komplexně problematice Alzheimerovy nemoci - od etiologie a patogeneze, přes preklinické a klinické aspekty až k farmakoterapii a dalším terapeutickým modalitám. Velký důraz je kladen i na sociální a socioekonomické aspekty této choroby. Kniha je určena primárně neurologům a psychiatrům, užitečná však bude i pro internisty a další obory,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Alzheimerova nemoc: Patofyziologie – Klinika – Farmakoterapie (978-80-7345-643-6) , Význam nemocí (978-80-8100-575-6)

Dupuytrenova nemoc (978-80-247-5424-6)

Dupuytrenova nemoc (978-80-247-5424-6)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 160 stran Dupuytrenova kontraktura je jedním z nejčastějších onemocnění ruky, které ve svém důsledku vede k omezení její funkce, invalidizuje nemocného a z pohledu pracovních i zájmových aktivit tak významně ovlivňuje kvalitu života a stává se i sociálním problémem. Detaily knihy: Autor: kolektiv a Rok vydání: 2017 ISBN: 978-80-247-5424-6 Počet stran: 160 (alza.cz)

Podobné produkty ako Dupuytrenova nemoc (978-80-247-5424-6) , Platnéřství (978-80-247-1186-7)

Farmakoterapie hypertenze (978-80-7345-477-7)

Farmakoterapie hypertenze (978-80-7345-477-7)
Detail

Kniha - autor Jiří Widimský; Jiří Widimský jr., 186 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Esenciální hypertenze patří k nejzávažnějším medicínským i společenským problémům současné civilizace. Důvodem je vysoká prevalence (cca 35 % v dospělé populaci, avšak již přes 70 % u mužů ve věku 60 let) v kombinaci s faktem, že hypertenze je základním rizikovým faktorem ICHS, CMP či ICHDK, které se zásadním způsobem podílejí na morbiditě a mortalitě v rozvinutých zemích. Logickým důsledkem tohoto stavu jsou velké investice do vývoje nových účinnějších léků a jejich rychlého zavádění do medicínské praxe. V reálné praxi však nejsou současné možnosti farmakoterapie hypertenze plně využívány. Důvodem je přitom nejen určitá setrvačnost v myšlení lékařů, ale rovněž skutečnost, že kontrola krevního tlaku je u některých nemocných obtížná, a to nejen z důvodu komorbidit. Nová kniha nestora české kardiologie, prof. Jiřího Widimského, a prof. Jiřího Widimského jr. seznamuje... (alza.cz)

Podobné produkty ako Farmakoterapie hypertenze (978-80-7345-477-7) , Motoškola (978-80-247-3645-7)

Nemoci končetinových cév (978-80-204-4371-7)

Nemoci končetinových cév (978-80-204-4371-7)
Detail

Kniha - autor Karel Roztočil; Jan Piťha, 352 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Monografie našich špičkových odborníků podává přehled současného stavu poznatků týkajících se anatomie a patofyziologie končetinových cév, diagnostických a terapeutických přístupů, ale i příčin a následků jednotlivých klinických stavů, postihujících tepennou, žilní nebo lymfatickou část cirkulace na dolních a horních končetinách. Kniha reaguje na současný rozvoj oboru angiologie, kde postižení končetinových cév představují hlavní část každodenní činnosti angiologických pracovišť. Je určena lékařům nebo studentům zabývajícím se problematikou cévních onemocnění, s cílem poskytnout souhrn informací potřebných pro rozhodování o diagnostických a terapeutických postupech v klinické praxi. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nemoci končetinových cév (978-80-204-4371-7) , Tvořivost (978-80-247-1652-7)

Příběh lidského těla: Evoluce, zdraví a nemoci (978-80-7555-005-7)

Příběh lidského těla: Evoluce, zdraví a nemoci (978-80-7555-005-7)
Detail

Kniha - autor Daniel E. Liberman, 496 stran, česky, pevná s přebalem matná Snažit se pochopit vlastní neduhy bez pochopení vývoje, kterým tělo prošlo v průběhu evoluce, je bláhové. Strhující bestseller evolučního biologa prof. Daniela Liebermana osvětluje podstatné vlastnosti našeho těla s ohledem na všechny evoluční a kulturní tlaky, jež muselo podstoupit. Ať už trpíte chronickými potížemi, anebo se jen chcete poučit, jak jíst, spát, běhat, chodit a vůbec žít v souladu se svým tělem, je to kniha pro vás! Daniel E. Lieberman, profesor na Harvardově univerzitě a přední osobnost oboru, v této zásadní knize přeložené do 19 jazyků srozumitelně a poutavě popisuje vývoj, kterým lidské tělo za miliony let prošlo. Přitom vysvětluje, jak narůstající nesoulad mezi směsicí adaptací našich těl z doby kamenné a pokrokem moderního světa vede k paradoxu – souběžnému nárůstu dlouhověkosti a chronické nemocnosti. Příběh lidského těla brilantně osvětluje transformace, které... (alza.cz)

Podobné produkty ako Příběh lidského těla: Evoluce, zdraví a nemoci (978-80-7555-005-7) , Detektivové (978-80-247-3942-7)

Dupuytrenova nemoc: 2., doplněné a přepracované vydání (978-80-247-5424-6)

Dupuytrenova nemoc: 2., doplněné a přepracované vydání (978-80-247-5424-6)
Detail

Kniha - 160 stran, česky Autor uvádí současné poznatky a možnosti nechirurgické léčby, v chirurgické části pak detailně popsaná operační technika odpovídá světovým trendům a umožňuje minimalizovat procento pooperačních komplikací a nedobré dlouhodobé výsledky. Didaktický text je dobře doplněn originální názornou obrazovou dokumentací. Monografie je určena odborné veřejnosti zabývající se touto problematikou: chirurgům ruky, plastickým chirurgům, ortopedům a všeobecným chirurgům, rehabilitačním pracovníkům. Dále budou mít z publikace užitek i lékaři z „diagnostikujících“ oborů (tj. obvodní lékaři, internisté, posudkoví lékaři a další). Souhrn Dupuytrenova nemoc jako jedno z nejčastějších chronických onemocnění ruky omezuje její funkci postupným zkracováním a zesilováním palmární aponeurózy – povázky dlaně a prstů. Z pohledu pracovních i zájmových aktivit negativně ovlivňuje kvalitu života pacienta. V pořadí druhé vydání úspěšné monografie je kolektivem... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dupuytrenova nemoc: 2., doplněné a přepracované vydání (978-80-247-5424-6) , Freeskiing (978-80-247-2837-7)

Windows 7 (978-80-247-3210-7)

Windows 7 (978-80-247-3210-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Pecinovský, 224 stran Kniha určená pro začátečníky a méně zkušené uživatele počítače seznámí čtenáře s novým operačním systémem Windows 7, který oproti předchozím verzím systému Windows obsahuje řadu změn, vylepšení a nejrůznějších nových funkcí. Čtenář se naučí vše potřebné, aby mohl systém plně využívat - od instalace a seznámení se základními pojmy, práce s průzkumníkem, základní nastavení (obrazovka, spořič obrazovky, postranní panel, hlavní panel, systémový čas, uživatelé atd.), spouštění aplikací a práci multimédii, přes popis novinek, kterými se Windows 7 liší od předchozích verzí, až po aplikace dodávané spolu s Windows 7, především Notepad, MS Paint a WordPad. Naučí se také práce s Internet Explorerem 8, který je ro vněž součástí nových Windows. (alza.cz)

Podobné produkty ako Windows 7 (978-80-247-3210-7) , Nunofilcování (978-80-247-3674-7)

Pramen moci (978-80-763-3356-7)

Pramen moci (978-80-763-3356-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Nora Roberts, 328 stran, česky Poté, co záhadný virus zničil celou lidskou civilizaci a na světězbylo jen pár jedinců, využívá Fallon svou moc, aby osvobodilazajatce ze svých řad. Zemí táhnou vojska fanatiků Temnýchvyvolených a brutálním způsobem mučí a vraždí, koho vypátrají.Fallon má jedinečný úkol – vybudovat úkryt, který ochrání její lid.Sama na něj ale nestačí, na pomoc bude potřebovat celou armádu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Pramen moci (978-80-763-3356-7) , Keramika (978-80-247-4523-7)

Bílá nemoc (978-80-277-1370-7)

Bílá nemoc (978-80-277-1370-7)
Detail

Kniha - autor Karel Čapek, 112 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Ve své hře z roku 1937 ukazuje Čapek svou obavu z fašismu a předvídá vypuknutí války. Hlavní postava, soucitný doktor Galén, objeví lék na nebezpečnou nemoc, léčí však jen chudé. Mocné muže – politiky a průmyslníky - léčit odmítá, dokud od nich nedosáhne příslibu, že zruší zbrojení a nevyhlásí válku. Přes veškerou jeho snahu však události naberou tragický spád. Tato hra ve své době natolik oslovila, že se již roku 1937 dočkala filmového zpracování pod režijní taktovkou Hugo Haase, který ve filmu rovněž ztvárnil hlavní roli. (alza.cz)

Podobné produkty ako Bílá nemoc (978-80-277-1370-7) , Reklama (978-80-247-3492-7)

Pramen moci (978-80-7633-356-7)

Pramen moci (978-80-7633-356-7)
Detail

Kniha - autor Nora Roberts, 328 stran, česky, pevná s přebalem matná Poté, co záhadný virus zničil celou lidskou civilizaci a na světě zbylo jen pár jedinců, využívá Fallon svou moc, aby osvobodila zajatce ze svých řad. Zemí táhnou vojska fanatiků Temných vyvolených a brutálním způsobem mučí a vraždí, koho vypátrají. Fallon má jedinečný úkol – vybudovat úkryt, který ochrání její lid. Sama na něj ale nestačí, na pomoc bude potřebovat celou armádu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Pramen moci (978-80-7633-356-7) , Strečink (978-80-247-3153-7)

Strečink (978-80-247-3153-7)

Strečink (978-80-247-3153-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Kamil Ramík, 80 stran Naučte se spolu s námi základní strečinková cvičení, která jsou nutná před a po každé sportovní aktivitě. Renomovaný český autor, MUDr. Kamil Ramík, rehabilitační a sportovní lékař, vám přináší komplexní protažení všech svalových skupin, upozorňuje na časté chyby při cvičení a vysvětluje princip a důvody strečinku. Knihu jistě ocení nejen amatérští sportovci všech věkových skupin, ale i učitelé tělocviku, trenéři a profesionální sportovci. (alza.cz)

Podobné produkty ako Strečink (978-80-247-3153-7) , Studny (978-80-247-4482-7)

Reklama (978-80-247-3492-7)

Reklama (978-80-247-3492-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jitka Vysekalová, Jiří Mikeš, 208 stran Nové, aktualizované a doplněné vydání základní české knížky o reklamě opět připravili přední čeští odborníci na reklamu, předsedkyně České marketingové společnosti Jitka Vysekalová, a uznávaný praktik, bývalý prezident Asociace komunikačních agentur, který dnes přednáší na VŠE v Praze, Jiří Mikeš. Nové vydání přináší aktuální údaje a informace ze světa české a zahraniční reklamy, přibližuje novinky z oblasti moderních forem marketingové komunikace a emocionálního působení a nabízí nové příklady z reklamní praxe. Díky knize zjistíte, co je reklama a jak působí, jak "krok za krokem" připravit účinnou reklamní kampaň, jaká média vybrat, jak vytvořit tu "správnou" reklamu, jaké barvy, obrazy a slova používat či jak si vybrat správnou agenturu. Dozvíte se také, jaké moderní přístupy ke zjišťování účinnosti reklamy existují, jaké jsou nové trendy v marketingové komunikaci nebo co... (alza.cz)

Podobné produkty ako Reklama (978-80-247-3492-7) , Krosienky (978-80-247-4804-7)

Jezuité (978-80-247-3913-7)

Jezuité (978-80-247-3913-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Stefan Kiechle, 96 stran Byli jezuité papežskou armádou, nebo zmírňovali katolickou víru? Oponovali osvícenským snahám, nebo představovali socialisty, rané předchůdce Karla Marxe? V knize se dozvíte to nejdůležitější o historických kořenech jezuitů, jejich duchovních principech a jejich postavení v současnosti. Stefan Kiechle, SJ Doktor teologie, narozen v roce 1960, byl studentským farářem a supervizorem noviců. V současné době působí jako duchovní a odborník na exercicie v Mannheimu. Přednáší v Mnichově na Vysoké škole filozofické. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jezuité (978-80-247-3913-7) , Tvořivost: uvolnění vnitřních sil (978-80-89115-66-2)

Motoškola (978-80-247-3645-7)

Motoškola (978-80-247-3645-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Faus, 88 stran Ilustrovaná učebnice pro žadatele o řidičské oprávnění skupin AM, A1 a A, která poskytne koncentrovaně informace důležité pro získání ŘP na motocykl i další informace o technice jízdy, zvládání krizových situací a jiných specifik motocyklů. Kniha se v nezbytně nutné míře věnuje technice a údržbě motocyklu a zdravotní přípravě (zejména v aspektech odlišných zranění motorkářů proti běžným automobilistům). Těžiště učebnice je popis techniky jízdy, s ohledem na jednotlivé druhy motocyklů (chopper, cruiser, enduro, cestovní moto, polozávodní "zaléhávačka") a skútrů, s důrazem na bezpečnost. Popisuje úhybné manévry při vzniku kritických situací a metodu řízené nehody, rozdíly při jízdě sólo a s tandemistou, případně zavazadly. Začátečníci ocení teoretické základy ovládání motocyklu, záludnosti složitějších jízdních situací i návody na jejich zvládání. Zkušenější motorkáři najsdou mnoho tipů z vyšších forem jízdy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Motoškola (978-80-247-3645-7) , Farmakoterapie neuropatické bolesti (978-80-7345-242-1)

Platnéřství (978-80-247-1186-7)

Platnéřství (978-80-247-1186-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Miroslav Mudra, 152 stran Kniha je určena nejen těm, kdo se zajímají o výrobu a použití zbroje či historický šerm, ale je i pro kováře a další aktivní řemeslníky. Zabývá se ochrannou zbrojí - zejména v Evropě - z hlediska výroby, jejího používání, a to jak v minulosti, tak i v současnosti. S pomocí vynikajících ilustracích poskytuje historický přehled typů zbrojí. Nespornou výhodou proti mnoha jiným publikacím je řada informací o technologických postupech výroby, údržby a restaurování zbroje. Nedílnou součástí knihy jsou i ukázky z platnéřské dílny současnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Platnéřství (978-80-247-1186-7) , Farmakoterapie v gastroenterologii (978-80-726-2929-9)

Detektivové (978-80-247-3942-7)

Detektivové (978-80-247-3942-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Zuzana Pospíšilová, Markéta Vydrová, 56 stran Bratrům Tomášovi a Kubovi přinese stěhování do nového domu netušené dobrodružství. Připojí se k tajné klučičí partě a společně s novými kamarády se stanou svědky krádeže vzácného obrazu. Důvtipní malí detektivové přivedou policii na stopu zloděje. Zbývá ale objevit záhadně zmizelý obraz... Dospěláci mají svoji Agathu Christie, pro děti je tu Zuzana Pospíšilová a její dětská detektivka. Malí čtenáři se mohou těšit nejen na napínavý text a krásné ilustrace Markéty Vydrové, ale také na tajný vzkaz a doprovodné detektivní otázky.DeTeKTiVové budou brzy pátrat v dalších, nových knížkách. (alza.cz)

Podobné produkty ako Detektivové (978-80-247-3942-7) , Chvála stínů: tradice japonské estetiky (978-80-270-2639-5)

Nunofilcování (978-80-247-3674-7)

Nunofilcování (978-80-247-3674-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Alena Isabella Grimmichová, 112 stran Nunofilcování je výtvarná technika, při níž za pomoci teplé vody, mýdla a práce rukou, dojde k trvalému provázání vlny a tkaniny. Vzniknou tak úžasné módní doplňky, využívající kvality obou materiálů. V knize se autorka věnuje převážně spojení vlny s hedvábím. Nalezneme zde šály, kabelky a šperky, které lze snadno vytvořit v domácích podmínkách. Jednotlivé projekty jsou doplněny podrobnými postupy s fotografiemi a provázány odkazy na již probrané kroky, takže se v nich lze snadno orientovat. Snahou autorky bylo oslovit nejen úplného začátečníka, ale inspirovat i zkušené výtvarníky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nunofilcování (978-80-247-3674-7)

Keramika (978-80-247-4523-7)

Keramika (978-80-247-4523-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jitka Ščerbová, 64 stran Kniha přináší 28 keramických projektů a 12 dalších variant, které rozšíří oblíbené výtvarné téma ročních dob o další možnosti v oblasti modelování. Najdete zde přehledné pracovní postupy ve dvou stupních obtížnosti, v psané i fotografické podobě, které vám krok za krokem pomohou při vytváření zvířátek, rostlin a dalších drobných předmětů. Vše doplňují dobré rady vycházející z autorčiných zkušeností. Autorka se zaměřuje zejména na keramiku vytvářenou z plátu, modelování z hroudy a z válečků, ale představuje také používání sádrových licích forem, získáte dovednosti v oblasti zdobení lepenými tvary, otiskováním, prořezáváním, děrováním aj. Při barevném dekorování keramiky si osvojíte zdobení engobami, oxidy kovů, glazurami, sklem a dalšími materiály. (alza.cz)

Podobné produkty ako Keramika (978-80-247-4523-7)

Studny (978-80-247-4482-7)

Studny (978-80-247-4482-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Zdeněk Zelinka, 112 stran Kniha je určena všem, kteří si chtějí u svého domu, chaty či chalupy vybudovat vlastní studnu. Přehledná příručka provede čtenáře problematikou povolení stavby i stavbou samotnou. Popisuje základní typy zdrojů pitné vody, jejich výhody i nevýhody a nezapomíná ani na způsoby hledání pramene či výběr vhodného čerpadla. Publikace vás také seznámí se souvisejícími platnými zákony, vyhláškami a normami, jimiž je třeba se při stavbě studní řídit. Kapitola otázek a odpovědí vám rychle poradí s případnými problémy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Studny (978-80-247-4482-7)

Krosienky (978-80-247-4804-7)

Krosienky (978-80-247-4804-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Marie Kielbusová, 112 stran Technika pletení na rámu — krosienky je velmi jednoduchá a přitom dokonalá svým uspořádáním. Neexistuje líc a rub, obě strany úpletu jsou stejné, takže výrobek je možné použít jako oboustranný. Publikace je určena začátečníkům a mírně pokročilým. Uvádí podrobně, krok za krokem, pletení prostiny a tkaniny na postupových fotografiích. Z uvedených způsobů pletení je možné odvodit bohatou škálu jednobarevných dírkových i vícebarevných proužkovaných a kostkovaných vzorů. Díky nevšední a neokoukané vazbě vláken, struktuře a vlastnostem pleteniny si zachovávají nadčasovost nepodléhající módním vlivům. Projekty uvedené v knize jistě zaujmou a budou inspirací pro zhotovení originálních módních doplňků, oděvů i celých kompletů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Krosienky (978-80-247-4804-7)

Freeskiing (978-80-247-2837-7)

Freeskiing (978-80-247-2837-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jiří Volák, Lukáš Mikula, 104 stran Freeskiing je velmi progresivní sport, který láká každý rok stále více mladých lidí na celém světě svou krásou a nespoutaností. New school je volný styl lyžování zaměřený na skoky a trikové jízdy na sjezdovce, ve snowparcích nebo ve volném terénu na přírodních překážkách. Autoři, zkušení freestyloví jezdci a fotografové, seznámí všechny zájemce se základní termionologií a především s pomocí výborně graficky upravených fotosekvencí názorně ukážou, jak se naučit jednotlivé triky. Kniha je jasnou a stručnou charakteristikou tohoto sportu a terminologicky ukotvuje freeskiing v České republice. (alza.cz)

Podobné produkty ako Freeskiing (978-80-247-2837-7)

Detektivové (978-80-247-3942-7)

Detektivové (978-80-247-3942-7)
Detail

Kniha - autor Zuzana Pospíšilová, 72 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Bratrům Tomášovi a Kubovi přinese stěhování do nového domu netušené dobrodružství. Připojí se k tajné klučičí partě a společně s novými kamarády se stanou svědky krádeže vzácného obrazu. Důvtipní malí detektivové přivedou policii na stopu zloděje. Zbývá ale objevit záhadně zmizelý obraz... Dospěláci mají svoji Agathu Christie, pro děti je tu Zuzana Pospíšilová a její dětská detektivka. Malí čtenáři se mohou těšit nejen na napínavý text a krásné ilustrace Markéty Vydrové, ale také na tajný vzkaz a doprovodné detektivní otázky.DeTeKTiVové budou brzy pátrat v dalších, nových knížkách. (alza.cz)

Podobné produkty ako Detektivové (978-80-247-3942-7)

Tvořivost (978-80-247-1652-7)

Tvořivost (978-80-247-1652-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Marie Königová, 188 stran Kreativita neboli tvořivost je nejvlastnějším projevem života. Vždyť tvořivě lze přistoupit k řešení jakékoli otázky. Kreativní myšlení je předpokladem originálních nápadů. Zapojíme fantazii, odhlédneme od svazující reality a snažíme se o nové pohledy jak na sebe sama, tak na společenské otázky nebo odborné a vědecké problémy. Kreativitu je možné dokonce i cvičit a záměrně pěstovat. Chce to jen odvahu pustit se do něčeho nového a neobvyklého, nebýt líný na sobě pracovat. Na cestě za přirozenou tvořivostí vám může být neocenitelným pomocníkem právě publikace renomované české autorky. Jedna z jejích cenných životních rad zní: „Nikdy nic nevzdávejte! Nikdy není pozdě začít na sobě pracovat. Zkuste změnit své životní stereotypy. Jedna z cest je aktivně vyhledávat pozitivní a příjemné jevy. Jednou z nejcennějších věcí pro každou lidskou bytost je tvořivost. Nemusíte být zrovna členy vlády, starosty města, staviteli... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tvořivost (978-80-247-1652-7)

Bílá nemoc 2013 (978-80-859-5831-7)

Bílá nemoc 2013 (978-80-859-5831-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Bohuslav Vaněk-Úvalský, 250 stran Remake stejnomenné divadelní hry Karla Čapka z roku 1937. Novinka Vaňka-Úvalského zachovává základní dějový půdorys i hlavní postavy slavné divadelní hry, ovšem kulisy a především témata jsou současná. „Svět je rozdělený na pravici a na levici, na chudé, bohaté, na korumpující a na zkorumpované. Bílá nemoc je jenom pokračováním rozpadu a štěpení lidstva,“ objasňuje v románu vznik záhadné epidemie dr. Galén. A stejně jako v originále požaduje coby cenu za vyléčení zhoubné nemoci zastavení všech válek. Karel Čapek ve své době varoval před nastupujícím nacismem, před čím tedy varuje Vaněk? Ačkoli v textu zmiňuje válečný konflikt v Jugoslávii či válku s islámským terorismem, hlavní pozornost věnuje vykreslení atmosféry a symptomů, které předcházejí podobným světovým katastrofám. Je až s podivem, jak původní Čapkovy prognózy sedí i na dnešní dobu. Počínaje ekonomickou krizí přes deformovanou... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bílá nemoc 2013 (978-80-859-5831-7)

Nezávislost soudní moci (978-80-7502-436-7)

Nezávislost soudní moci (978-80-7502-436-7)
Detail

Kniha - autor Vojtěch Šimíček, 172 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Sborník obsahuje deset textů významných ústavněprávních odborníků, které pojednávají o nezávislosti soudní moci v minulosti i v její současné podobě a o rizicích, jimž bývá vystavena. Čtenář tak dostává základní informaci nejen o nejdůležitějších zárukách nezávislosti soudů a soudců, ale také o způsobech, jakými bývají tyto záruky v různých zemích prolamovány. Se znalostí těchto skutečností je možné nezávislost justice daleko lépe a účinněji hájit a chránit. Navýsost důležité je však zejména to, aby se samotní soudci při výkonu své funkce i ve svém osobním životě chovali tak, aby si plně zasloužili důvěru veřejnosti a institucionální nezávislost. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nezávislost soudní moci (978-80-7502-436-7)

Ukradená písmenka (978-80-247-4424-7)

Ukradená písmenka (978-80-247-4424-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Lenka Rožnovská, Katarína Ilkovičová, 72 stran V první třídě se z abecedy ztratí deset písmen. Že by je někdo ukradl? Nezbedným zlodějem je zvědavý klokánek Vendelín, kterého napraví pan školník Dobrásek svými veselými pohádkami. Vendelín zatouží naučit se číst, aby si pohádek mohl přečíst co nejvíce.Deset krátkých příběhů, které ke čtení zlákají nejen Vendelína, ale především prvňáčky. Originální pohádky oblíbené autorky Lenky Rožnovské ilustrovala Katarína Ilkovičová. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ukradená písmenka (978-80-247-4424-7)

Rorschachova metoda (978-80-247-4536-7)

Rorschachova metoda (978-80-247-4536-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Martin Lečbych, 152 stran Autor se zřejmě jako první na světě pokusil včlenit Rorschachovu metodu do širšího teoretického rámce Z jeho teoretického bádání vyplývá, že nálezy získané touto metodou korespondují s řadou soudobých teoretických a výzkumných poznatků. Nezůstává jen v rovině čisté diagnostiky, nýbrž zamýšlí se i nad terapeutickými důsledky možných nálezů. Jeho výklad potvrzuje, že Rorschachova metoda se stala spolehlivým nástrojem poznání osobnosti jedince. Kniha je tudíž jednak repetitoriem nových poznatků z oblasti kognice, emocí a mezilidských vztahů, jednak brilantní ukázkou jejich využití v psychologické praxi. Jde o komplexní dílo, které by nemělo chybět v odborné knihovně žádného psychologa a které bude neocenitelným zdrojem inspirace pro každého, kdo pracuje s projektivními metodami. (alza.cz)

Podobné produkty ako Rorschachova metoda (978-80-247-4536-7)

Čarodějnice Eulálie (978-80-247-3463-7)

Čarodějnice Eulálie (978-80-247-3463-7)
Detail

Kniha - autor Zuzana Pospíšilová, 80 stran, česky V lese mezi pohádkovými bytostmi řádí neznámá mladá čarodějnice ze Zlomyslnic. Jejím koníčkem je všem škodit. Však se také začnou dít podivné věci - Hejkal nastydne, vodníkovi vyschne tůňka, čarodějnici Zevlíně se ztratí kniha kouzel, nic zkrátka není, jak se patří. Hejkal, vodník Stavidlo, čarodějnice Zevlína a pidimužík Stopař Slídil se vydají po stopách čarodějnické nezdárnice Eulálie, která vše způsobila. Zuzana Pospíšilová, zkušená autorka knih pro děti, připravila pro nejmenší čtenáře vyprávění plné fantazie, napětí a nezbytného souboje dobra se zlem, text je neoddělitelně spjat s bohatými ilustracemi Markéty Vydrové. (alza.cz)

Podobné produkty ako Čarodějnice Eulálie (978-80-247-3463-7)

Subkultury mládeže (978-80-247-2907-7)

Subkultury mládeže (978-80-247-2907-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Smolík, 288 stran Kniha přináší podrobnou analýzu vybraných subkultur mládeže. Text vychází z teoretického i metodologického ukotvení tématu a definuje základní pojmy: mládež, kultura, subkultura, scéna, životní styl, hnutí a další. Představuje též vybrané sociologické školy (jako je škola chicagská či birminghamská), které se tématu subkultur věnují. Autor se zabývá typologií subkultur mládeže a jejich vztahem k sociálněpatologickým jevům, médiím, trhu a politice. Blíže představuje subkultury hippies, skinheads, fotbalové chuligány, punk/hard core, graffiti, metal, gothic rock a taneční scénu. Kniha poslouží především pedagogům, novinářům, ale i výchovným poradcům, psychologům a sociologům, kteří pracují s mládeží. Stejně tak je určena i rodičům a mládeži samotné — čtivou formou je seznámí s formováním jednotlivých subkultur a životních stylů v minulosti i současnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Subkultury mládeže (978-80-247-2907-7)

Inkluzivní vzdělávání (978-80-247-3070-7)

Inkluzivní vzdělávání (978-80-247-3070-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Vanda Hájková, Iva Strnadová, 224 stran Monografie je věnována pedagogickému konceptu, podle nějž by všechny děti měly navštěvovat třídy hlavního vzdělávacího proudu, a to bez ohledu na stupeň svého postižení. V dnešní době již zcela přirozeně uznáváme právo všech lidí na vzdělávání, zásadní otázkou tedy není, ZDA může být dítě vzděláváno v běžné škole, ale JAK takovému dítěti toto vzdělávání umožnit, aby z něho profitovalo ono samo i jeho okolí. Kniha přináší všem, kteří mají zájem českou školní praxi nadále rozvíjet, přehled současných teorií inkluzivního vzdělání, interpretaci jeho principů a výklad metodiky. Záměrem je vytvořit současně i teoretické zázemí pro postupující inkluzivně orientovanou praxi na školách. Publikace je určena především pro studenty pedagogických oborů a pro odbornou veřejnost — pedagogy, psychology, sociální pracovníky a poradenská pracoviště včetně pracovníků nově vznikajících Center podpory inkluzivního... (alza.cz)

Podobné produkty ako Inkluzivní vzdělávání (978-80-247-3070-7)

Sociologie organizace (978-80-247-2428-7)

Sociologie organizace (978-80-247-2428-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Eliška Novotná, 112 stran Kniha nás vede do světa, jehož jsme tvůrci: do světa organizací. Jejich význam rostl spolu s civilizačním vývojem a dnes si neumíme svůj každodenní život bez nich představit. Budeme poznávat organizace jako formální sociální útvary, ve kterých je vykonávána moc (nebudeme tedy věnovat pozornost neformálním sociálním skupinám). Cestu začneme otázkou "Co to jsou ty organizace?", na niž budeme hledat odpověď v úvahách o sociálním konstruování reality. Odpověď nám umožní tázat se "Proč tady jsou ty organizace?" a uvažovat poté o jejich nejvýznamnějších znacích. Třetí milník na cestě vytyčíme položením otázky "Co to v těch organizacích dělají?" a odpovědi nás vrátí na začátek naší cesty, k aktérovi. V jeho mysli organizace začíná a končí, jeho aktivitami žije. Poslední metou na naší cestě bude naznačení možnosti hledání odpovědi na otázku "Co ty organizace mezi sebou mají?", kterou opustíme mikrosvět jednotlivých... (alza.cz)

Podobné produkty ako Sociologie organizace (978-80-247-2428-7)

Hravé mozaikování (978-80-247-5849-7)

Hravé mozaikování (978-80-247-5849-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Kateřina Konířová, 64 stran, česky Od nepaměti oblíbená technika sestavování mozaiek z kousků různých materiálů přimělo renomovanou autorku sestavit svoji další publikaci se zcela novými projekty. Opět jsou všechny uvedené pomůcky, nástroje a materiály běžně dostupné na našem trhu nebo je najdeme ve většině domácností. Při výběru jednotlivých projektů je brán také zřetel na finanční i časovou náročnost, proto jsou v knize uvedeny objekty zhotovené technikami vhodnými i pro děti s minimem pomůcek a materiálů, ale i výrobky se složitějším postupem. Publikace je tedy určená zkušeným mozaikářům i úplným začátečníkům v této výtvarné technice. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hravé mozaikování (978-80-247-5849-7)

Investiční controlling (978-80-247-2952-7)

Investiční controlling (978-80-247-2952-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Hana Scholleová, 288 stran Kniha je určena finančním specialistům a manažerům, pracovníkům finančního controllingu a všem, kteří se podílejí na rozhodování o podnikových investicích a jejich financování. Seznámíte se s nástroji a metodami investičního controllingu, které budete umět volit s ohledem na účel, cíle a kritéria investičního procesu. Dozvíte se, jakým způsobem získávat a zpracovávat vstupní informace tak, aby byl zohledněn faktor likvidity, času i rizika. Rozhodování o investicích není jen řešením základního problému, zda investovat či nikoli, ale i otázkou vhodného načasování, volby mezi různými investicemi, sledování celého investičního procesu a následného postauditu. Dobře prováděný investiční controlling je v každém podniku otázkou dlouhodobé prosperity, a proto by mu měla být věnována náležitá pozornost. (alza.cz)

Podobné produkty ako Investiční controlling (978-80-247-2952-7)

Žena 40+ (978-80-247-5360-7)

Žena 40+ (978-80-247-5360-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Michael Kernbach, Miguel Fernandez, 48 stran Nejlepší dárek ke čtyřicetinám každé ženy? Tato knížka! Konečně zjistí, že už nemusí držet krok s módními trendy, věřit mužům ani bojovat se zemskou přitažlivostí. Řeči sousedů, rodinné dovolené a vaření s kamarády jí mohou být šumafuk. Život totiž začíná po čtyřicítce! (alza.cz)

Podobné produkty ako Žena 40+ (978-80-247-5360-7)

Psychologie lži (978-80-247-5472-7)

Psychologie lži (978-80-247-5472-7)
Detail

Kniha - autor Lenka Mynaříková, 200 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Lze najít obecnou a šířeji akceptovatelnou definici lži? Můžeme obelhat sami sebe? Jak lžou děti a jak lžou dospělí? Jaké jsou verbální a neverbální projevy lhaní? Jaké jsou limity a úskalí detekce lži? Na tyto a další otázky hledá odborně podložené odpovědi ojedinělá a komplexní monografie věnovaná fenoménu lži. Publikace nahlíží problematiku lhaní v sociálním, filozofickém, ekonomickém a neuropsychologickém kontextu. Především však zpracovává lhaní jako sociální fenomén vystupující v situacích vyžadujících odborné psychologické působení - například v psychoterapii, forenzní a školněpsychologické praxi. Autorka seznamuje čtenáře s jevem lži z hlediska typologie, motivů, frekvence lhaní, ale i z hlediska vývojových, genderových i kulturních souvislostí. Ukazuje, jak se komplexní povaha lhaní projevuje v řeči, v chování i v prožívání. Závěrečná kapitola je věnována pozoruhodným... (alza.cz)

Podobné produkty ako Psychologie lži (978-80-247-5472-7)

Řeč těla (978-80-247-1313-7)

Řeč těla (978-80-247-1313-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Gregor Adamczyk, Tiziana Bruno, 112 stran Jak svou řečí těla působíte na druhé lidi? Jak můžete vhodnou gestikulací a mimikou ovlivnit svůj protějšek? Co se skrývá za řečí těla ostatních? Úspěšní trenéři vás provedou úskalími a záludnostmi neverbální komunikace pomocí praktických rad, tipů a příkladů, které nejsou vyjádřeny jen slovně, ale také více než 70 situačními fotografiemi. Budete umět využívat řeč těla pro své cíle a rozumět neverbální komunikaci ostatních, a tedy rozpoznat, co si lidé skutečně myslí a prožívají. Čtivý jazyk, osvědčené rady a spousta fotografií dělá z této knížky nepostradatelnou příručku pro každého komunikujícího člověka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Řeč těla (978-80-247-1313-7)
Farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-2639-7), Markova farmakoterapie vnitřních nemocí (978-80-247-5078-1), Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-1749-4), Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí (978-80-247-4356-1), Farmakoterapie v geriatrii (978-80-247-5229-7), Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění (978-80-247-4713-2), Farmakoterapie hypertenze (978-80-7345-477-7), Hematologie - Přehled maligních hematologických nemocí (978-80-247-2502-4), Tristar BP-2639 Crepe 2v1 33cm (BP-2639), Windows 7 (978-80-247-3210-7), Farmakoterapie dyslipidemie (978-80-7345-503-3), Individualizace farmakoterapie (978-80-738-7636-4), Individualizace farmakoterapie (978-80-7387-636-4), Tlumočník nemocí (978-80-257-0185-0), Význam nemocí (978-80-8100-575-6), Platnéřství (978-80-247-1186-7), Motoškola (978-80-247-3645-7), Tvořivost (978-80-247-1652-7), Detektivové (978-80-247-3942-7), Freeskiing (978-80-247-2837-7), Nunofilcování (978-80-247-3674-7), Keramika (978-80-247-4523-7), Reklama (978-80-247-3492-7), Strečink (978-80-247-3153-7), Studny (978-80-247-4482-7), Krosienky (978-80-247-4804-7), Tvořivost: Uvolnění vnitřních sil (978-80-89115-66-2), Farmakoterapie neuropatické bolesti (978-80-7345-242-1), Farmakoterapie v gastroenterologii (978-80-726-2929-9), Chvála stínů: Tradice japonské estetiky (978-80-270-2639-5)