Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Rozina sebranec - Jan Vlasák, Zikmund Winter - audiokniha
Audiokniha: Rozina v dětství nechápe, proč ji její rodiče nemají rádi. Pochopí to až později, když se dozví, že je sebranec, dítě odložené na schodech před kostelem. Jediným blízkým člověkem pro ni je její zachránce, páter Antonín z kláštera svaté Anežky. O mužích má špatné mínění. Je sličná, ale odmítá a uráží staré i mladé nápadníky. Později se sice zamiluje, ale nikoli šťastně.Z románu Zikmunda Wintra čte: Jan Vlasák. Režie: Petr Adler.
Podívejte se také Rozina sebranec - DVD (794)
Rozina sebranec (DVD) - digipack
DVD film Rozina sebranec [1945]. Československý film pro pamětníky. Dolby Digital. Diagipack. Historické drama o nelehkém osudu temperamentní dívky Roziny. Příběh se odehrává v Praze na začátku 17. století. Rozina se dozví od své matky, že je ve skutečnosti nalezencem. Citově strádající dívka se upne ke své první lásce – italskému skláři Nikolovi. Ten ji opustí, ačkoli jí přísahal věrnost. Rozina se proto provdá bez lásky za starého a bohatého zednického cechmistra Karfa, který jí slíbil, že jí po svatbě koupí majestát o manželském původu. Lakomý Karfa však úmluvu nedodrží. Rozina se opět setká s Nikolou a stane se jeho milenkou. Za to je vyhnána z domu a dramatické okamžiky na sebe nenechávají dlouho čekat.
Podívejte se také Zikmund 100 (978-80-264-2456-7)
Rozina sebranec - DVD (794)
Film na DVD - Příběh se odehrává v Praze na začátku 17. století. Rozina se dozví od své matky, že je ve skutečnosti nalezencem. Citově strádající dívka se upne ke své první lásce - italskému skláři Nikolovi. Příběh se odehrává v Praze na začátku 17. století. Rozina se dozví od své matky, že je ve skutečnosti nalezencem. Citově strádající dívka se upne ke své první lásce - italskému skláři Nikolovi. Ten ji opustí, ačkoli jí přísahal věrnost. Rozina se proto provdá bez lásky za starého a bohatého zednického cechmistra Karfa, který jí slíbil, že jí po svatbě koupí majestát o manželském původu. Lakomý Karfa však úmluvu nedodrží. Rozina se opět setká s Nikolou a stane se jeho milenkou. Za to je vyhnána z domu a dramatické okamžiky na sebe nenechávají dlouho čekat.
Podívejte se také Prázdniny v Evropě (audiokniha na CD)
Podívejte se také
- Železný Jan (9788025705995)
- Zikmund a Hanzelka v Japonsku 1963 (2 DVD) - DVD (860)
- Zikmund Lucemburský: Poslední velký císař středověku (978-80-7433-274-6)
- ABUS JC8320 JAN (4003318901294)
- kysucke povesti podmanicky jan
- Jan Hus - DVD (9279)
- Galerie slávy - Jan Saudek
- Jan Werich a semafor
- Jan Masaryk - pravdivý příběh ()
- Jan Werich za oponou
- Jan Žižka - DVD (N03540)
- Balíček e-kniha a audiokniha Houževnatost za výhodnou cenu
- Somr Josef: Velká vánoční audiokniha - MP3-CD (55306-2)
- Schulmeister Jan: Piano - CD (UP0248)
- Jan Vojáček: Umění být zdráv
- Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
- Skoumal Petr, Vodňanský Jan, Burian Jan, Dědeček Jiří: Večírek rozpadlých dvojic (SU5815-2)
- Balíček e-kniha a audiokniha Nastavení mysli za výhodnou cenu
- Balíček e-kniha a audiokniha Válka umění za výhodnou cenu
- Balíček e-kniha a audiokniha Konec prokrastinace za výhodnou cenu
Čarovná zima (T. Janssonová), Jan Vlasák (MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Čarovná zima napsala autorka: Tove Janssonová, čte: Jan Vlasák. Celkem: 3 hodiny. Muminek se probudí v zimě, zažije všechna roční období a objevuje krásy i tajemství zimního světa. Pokud jste fanoušky příběhů o dobrosrdečných skřítcích muminech, jistě vám neunikla jedna věc – všechny se odehrávají v létě. A kdy jindy, když mumini v zimě spí! V Čarovné zimě však autorka pracuje s nápadem, kdy se muminek jako jediný z rodiny v zimě probudí, a zažije tak všechna roční období. Musí si poradit s praktickými věcmi i se samotou, lépe řečeno odloučením od rodiny. Muminek rozhodně není sám, v zimě potká úplně nové přátele! Ale nakonec přichází jaro a s ním i návrat do muminího údolí.Tove Jansson (1914–2001) Finsko-švédská spisovatelka a malířka náležela k významné skupině švédsky píšících autorů ve Finsku. Pocházela z umělecké rodiny: otec Viktor byl známým sochařem a matka Signe ilustrátorkou. Bohémský životní styl a lehce anarchistický individualismus rodinného prostředí zásadně ovlivnil její životní dráhu. Po studiích ve Stockholmu, Helsinkách a později v Paříži si postupně získala uznání jako malířka a grafička. Po celém světě proslula především jako autorka řady příběhů pro děti o podivných skřítcích muminech. Mumini nezapřou příbuznost se skandinávskými skřítky-trolly, jsou však dobrosrdeční, oplývají humorem a nadhledem. Jejich svět si oblíbili i dospělí; často bývá přirovnáván k Alence v říši divů. Příběhy o skřítcích muminech byly zpracovány jako kreslený seriál pro televizi, a dokonce i jako opera. V roce 1966 byla spisovatelce udělena Cena Hanse Christiana Andersena.Jan Vlasák (1943) Český herec. Narodil se v Čáslavi, vystudoval tamější gymnázium a brněnskou JAMU. Po absolutoriu se stal členem Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Poté hrál v Ostravě, kde se seznámil s Janem Kačerem, s kterým odešel do pražského Divadla E. F. Buriana. Po jedné sezoně se však vrátil do brněnského Státního divadla, kde ztvárnil mnoho významných rolí. V roce 1984 přijal angažmá v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od roku 1990 hrál deset let v Národním divadle i na menších scénách. Po odchodu z Národního divadla působil v Divadle Rokoko a v dalších pražských divadlech. Účinkoval v řadě televizních inscenací a seriálů (Tři králové, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Cirkus Bukowski, První republika) a filmů (Výchova dívek v Čechách, Milenci a vrazi, Vratné lahve, Bathory), po mnoho let pracuje v rozhlase a dabingu.
Objev podobné jako Čarovná zima (T. Janssonová), Jan Vlasák (MP3-CD) - audiokniha
Zikmund Lucemburský (MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Zikmund Lucemburský napsal autor: Josef Bernard Prokop, čte: Marek Holý. Závěrečný díl Lucemburské pentalogie přináší zápisky ze života posledního Lucemburka na českém trůnu – Zikmunda. Jestliže Václavova vláda, i jeho osoba bývají posuzovány s rozpaky, v případě Zikmunda bývá hodnocení většinou jednoznačné. Málokterý panovník bývá všemi tak zavrhován. Osobnost posledního Lucemburka na českém a posléze i římském trůnu, je však mnohem zajímavější a složitější. Co vlastně můžeme Zikmundovi vyčítat? Jaký byl doopravdy? Byl opravdu bezectným člověkem? Byl to křivopřísežník? Husův vrah? Anebo zachránce Evropy v době vícepapežství? Zikmund, ačkoliv nebyl tak preferován jako jeho starší bratr Václav, svého otce, Karla IV. obdivoval a podle svých možností se snažil jít i v jeho stopách. Nedostal ovšem všechno "naservírováno" jako Václav IV. Od svých prvních politických krůčků se musel tvrdě bít za to, co mu patřilo a bylo upíráno. Musel vybojovat bitvy, o něž nestál, a měl za nepřátele ty, kteří mu měli pomáhat. Chtěl také nastolit řád, který zemi tolik chyběl, což se mnohým nezamlouvalo.
Objev podobné jako Zikmund Lucemburský (MP3-CD) - audiokniha
Husitská epopej III. - Za časů císaře Zikmunda (1425-1437) (3 MP3-CD) - audiokniha
Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Třetí díl se odehrává v letech 1426 až 1440. Rodina Prokopů prožívá krizi husitské revoluce. Hlad, mor, rozvrat země a morální devastace, to provází osud země i rodu Prokopů. V knize se popisuje závěr radikálního husitství, úpadek polních vojsk, jednání basilejského koncilu, nástup císaře Zikmunda na český královský trůn, jeho smrt a vzestup vlivu kališnického panstva.
Objev podobné jako Husitská epopej III. - Za časů císaře Zikmunda (1425-1437) (3 MP3-CD) - audiokniha
Eugenie - Jana Poncarová - audiokniha
Audiokniha: Román je inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental. Eugenii jako většinu žen té doby čeká smluvený sňatek. S manželem se stará o chod hotelu, kde prožijí okupaci i válku. Bombardování Plzně hotel poškodí a připraví ji o otce i manžela. Až osvobození americkou armádou přináší do jejího života nejen novou naději, ale i lásku…
Objev podobné jako Eugenie - Jana Poncarová - audiokniha
Čarostřelec - Jan Horníček - audiokniha
Audiokniha: Cesta z Reichenbergu do Hejnic se klikatí strmým, zalesněným průsmykem. Stmívá se, nad horami vyje a běsní sněhová bouře. Během namáhavé jízdy se v dostavníku seznamují dva muži. Otec Vilém – kněz, který prchá před svou minulostí – a doktor Šulc, podivínský lékař z Vídně. Ti dva mají pramálo společného, brzy se však ukáže, že je dohromady nesvedla náhoda, ale něčí lstivý úklad. Oba vědí až příliš o temném případu svatokrádeže. Pátrání se komplikuje, dva týdny po vyloupení hejnického kostela dojde k sérii krvavých vražd. Souvisí to celé s nebezpečnými intrikami, které splétá místní opat? A co tají bývalý vojenský kaplan z nedalekého Bílého Potoka? Vyšetřování posléze zavleče naše hrdiny hluboko do hor: mezi pytláky a pašeráky, jimž vládne pověstný čarostřelec Tapper. Je mrazivý únor léta Páně 1789.Interpret: Martin PechlátRežie: Jakub DoubravaDélka nahrávky: 4 h 39 min.
Objev podobné jako Čarostřelec - Jan Horníček - audiokniha
Bohemia - Jan Svěrák - audiokniha
Audiokniha: Začíná nové milénium a nadějný český režisér Ivan se srdcem floutka, rodinou na krku a hlavou v oblacích sní o tom natočit film v Hollywoodu. Náhoda mu přihraje do cesty o pár let starší britskou producentku, a protože si padnou do oka, začíná jeho sen dostávat reálné obrysy. Stačí překonat manželčin nesouhlas a pár nečekaných kulturních rozdílů a může dobýt celý svět. Anebo se v něm ztratit. Účinkující: Kryštof Hádek Hudba: Petr HanzlíkRežie: Jan Drbohlav Délka nahrávky: 1 mp3 CD | 7 h 11 min
Objev podobné jako Bohemia - Jan Svěrák - audiokniha
Herečka - Jana Poncarová - audiokniha
Audiokniha: První světová válka skončila a duch divokých 20. let posedl srdce všech svobodomyslných umělců. Patřila mezi ně i herečka Jarmila Horáková. Za oponou jejího talentu se však skrývala vážná nemoc, která oslnivou kariéru přerušila v zárodku. O dvě desetiletí později objevuje Jarmilin příběh také herečka a spisovatelka Olga. V období protektorátu se pro ni výjimečný osud stává nejen inspirací, ale i mostem ke svobodě, který vede daleko za hranice ponuré reality.
Objev podobné jako Herečka - Jana Poncarová - audiokniha
Mistr Kampanus - Zikmund Winter, Karel Höger - audiokniha
Audiokniha: Četba z oblíbeného historického románu Zikmunda Wintera. V roce 1967 v režii Jiřího Rolla účinkuje Karel Höger.Karel Höger v knize Z hercova zápisníku:"Při četbě jsem se snažil vytvořit dobové prostředí, jak je dokresloval starý jazyk a frazeologie, prostupující slohem historika Zikmunda Wintra. Pomohla mi v tom vzpomínka na jedno vyprávění Martina Friče, který za války uvažoval o natáčení filmu o Petru Brandlovi. Chtěl nejprve na negativ filmového pásu exponovat strukturu malířského plátna a teprve na takto připravený materiál natáčet filmový příběh. O něco podobného jsem se snažil i já: historická kulisa mi měla zůstat v pozadí jako staré plátno, na něž jsem si sám četbou promítal tragický osud velkého lidského i politického omylu."
Objev podobné jako Mistr Kampanus - Zikmund Winter, Karel Höger - audiokniha
Dotazník - Jiří Gruša, Jan Vlasák - audiokniha
Audiokniha: Básník, prozaik a esejista Jiří Gruša (1938-2011) publikoval svůj román Dotazník poprvé v pražské samizdatové edici Petlice v roce 1976.Zahradní architekt neúspěšně hledá zaměstnání, a když už pošestnácté drží v ruce osobní dotazník, rozhodne se jej vyplnit co nejpečlivěji. Jde proto v paměti až k historii svých předků, objasňuje svůj původ a rekonstruuje příběhy z doby dávno před svým narozením.Autor se snaží poukázat v kontrastu s odosobněnými rubrikami kádrového dotazníku na rozmanitost a neuchopitelnost konkrétního lidského života. Příběh nakonec odhaluje stav permanentního ohrožení člověka v totalitním systému.čte: Jan Vlasák.
Objev podobné jako Dotazník - Jiří Gruša, Jan Vlasák - audiokniha
Nultá hodina - Jana Poncarová - audiokniha
Audiokniha: Hedvika se vrací do poválečného Československa po sedmi letech, které prožila v Londýně a ve vojenské službě v Africe. Z trosek se snaží znovu vystavět svůj někdejší život, postupně však zjišťuje, že jednotlivé dílky se poztrácely a nic už není jako dřív. Hrůzy války a léta odloučení ji s manželem odcizily, a do cesty jí navíc vkročil jiný muž. Hedvika mezitím bezmocně pozoruje, jak v její vlasti jednu totalitu střídá druhá. Podaří se jí vystoupit z neklidného bezčasí nulté hodiny?
Objev podobné jako Nultá hodina - Jana Poncarová - audiokniha
Sběratel sněhu - Jan Štifter - audiokniha
Audiokniha: Dominik opatrně sbírá sníh do sáčku, aby v mrazáku uchoval jeho přítomnost. Jenže ta je stejně prchavá jako život špinavého kluka, kterého Dominik vídá jako zjevení každou noc u postele, majitelky starého deníku i všech, kteří kdysi obývali budějovický lágr. Tři časové linie, tři generace a tři různé osudy se prolínají v jeden strhující příběh, v němž se vrací lidé z dávných dob, protože minulost zůstala nedořešená. Čtou: Jaromír Meduna, Jiří Schwartz a jakub Saic
Objev podobné jako Sběratel sněhu - Jan Štifter - audiokniha
Tovaryšstvo Ježíšovo - Jan Vlasák, Jiří Šotola - audiokniha
Audiokniha: Tovaryšstvo Ježíšovo je prozaická prvotina Jiřího Šotoly, psal ji ovšem již jako známý autor na konci 60. let. Kniha, která se nedlouho po svém vydání stala legendou, je jednou z nejzajímavějších výpovědí o působení jezuitského řádu na českém venkově, v prostředí nastupujícího baroka a sílící protireformace na konci 17. století. V režii Zdeňka Kozáka čte Jan Vlasák.
Objev podobné jako Tovaryšstvo Ježíšovo - Jan Vlasák, Jiří Šotola - audiokniha
Okresní město - Jan Vlasák, Karel Poláček - audiokniha
Audiokniha: Román Okresní město je první částí nedokončené pentalogie Poláčkovy ságy maloměsta. Historie začíná v nostalgické době na přelomu prvního desetiletí století, kdy čas byl ještě věčný a plynulý a městečko v něm podřimovalo jako kůň před stavením.Rodina židovského kupce pana Štědrého je ústředním bodem, odkud ironický vypravěč sleduje hemžení maloměstské společnosti s ostře vykreslenými figurkami z jednotlivých jeho vrstev. Poláčkovo Okresní město vyšlo poprvé na pokračování v Lidových novinách v roce 1936 a první knižní vydání se objevilo v knihkupectvích v říjnu téhož roku.Připravil a čte: Jan Vlasák.
Objev podobné jako Okresní město - Jan Vlasák, Karel Poláček - audiokniha
Jane utíká (2 MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Jane utíká napsala autorka: Joy Fieldingová, čte: Marie Štípková. Celková stopáž: 14 hodin, 54 minut. Jane Whittakerová najednou neví, kdo je. Nevzpomíná si na své jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž říkají, že je to její muž. Pomáhají jí vůbec léky, které musí brát? Neprohlubují spíše jen její zmatenost? Jane se odhodlaně pouští do nerovného boje. Musí se dopátrat pravdy a získat zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Je v tom však úplně sama, nikdo „bláznivé“ Jane nechce věřit.
Objev podobné jako Jane utíká (2 MP3-CD) - audiokniha
Zikmund Lucemburský ()
Audiokniha MP3 Josef Bernard Prokop, čte Marek Holý Tajné vzpomínky, sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce Závěrečný díl Lucemburské pentalogie přináší zápisky ze života posledního Lucemburka na českém trůnu – Zikmunda. Jestliže Václavova vláda, i jeho osoba bývají posuzovány s rozpaky, v případě Zikmunda bývá hodnocení většinou jednoznačné. Málokterý panovník bývá všemi tak zavrhován. Osobnost posledního Lucemburka na českém a posléze i římském trůnu, je však mnohem zajímavější a složitější. Co vlastně můžeme Zikmundovi vyčítat? Jaký byl doopravdy? Byl opravdu bezectným člověkem? Byl to křivopřísežník? Husův vrah? Anebo zachránce Evropy v době vícepapežství? Zikmund, ačkoliv nebyl tak preferován jako jeho starší bratr Václav, svého otce, Karla IV. obdivoval a podle svých možností se snažil jít i v jeho stopách. Nedostal ovšem všechno "naservírováno" jako Václav IV. Od svých prvních politických krůčků se musel tvrdě bít za...
Objev podobné jako Zikmund Lucemburský ()
Co já vím? - Jan Novák, Jan Vlasák, Miloš Forman - audiokniha
Audiokniha: O filmařině, o lidech, vítězstvích i prohrách. "Já to psát nebudu, ty to napiš, bude to vlastně můj život, jak ho prožil Jan Novák," řekl Miloš Forman Janu Novákovi. Výsledkem spolupráce je kniha Co já vím?. Kniha o úspěšném, českém a světovém režisérovi, scenáristovi a herci Miloši Formanovi z pera úspěšného česko-amerického spisovatele, překladatele a dokumentaristy.Čte: Jan Vlasák.
Objev podobné jako Co já vím? - Jan Novák, Jan Vlasák, Miloš Forman - audiokniha
Zikmund 100: Po stopách Zikmunda a Hanzelky (978-80-264-2456-7)
Kniha - Příběh cestovatelských legend ožívá v retrospektivě dvou obyčejných kluků. - autor Tomáš Vaňourek, 280 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá Příběh cestovatelských legend ožívá v retrospektivě dvou obyčejných klukůDva mladí muži, Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha, si plní svůj klukovský sen. Vydávají se po stopách asijské cesty Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a dnešníma očima hledí na stejná místa, jako kdysi před šedesáti lety jejich slavní předchůdci. Fotí, natáčejí, baví se s lidmi a zjišťují, jak moc se svět změnil.A i když se vzdálenosti zkrátily – tam, kam se dřív člověk dostal jen po svých, dnes létají letadla, internet a sociální sítě znamenají nevyčerpatelnou studnicí informací a mobilní telefony umožňují téměř nepřetržitý kontakt s celým světem, dobrodružství nezmizelo.Stejně, jako před šedesáti lety, musí mladí cestovatelé nacházet cestu k srdcím lidí, získat si jejich důvěru a přátelství. Stejně, jako tenkrát, zrazuje technika a docházejí...
Objev podobné jako Zikmund 100: Po stopách Zikmunda a Hanzelky (978-80-264-2456-7)
Adventní kletba - Vlastimil Vondruška, Jan Vlasák, Jiří Ornest - audiokniha
Audiokniha: Královský prokurátor Oldřich z Chlumu se spolu se svým pomocníkem panošem Otou ocitne jedné bouřlivé noci na hradě Krašově. O pomoc ho požádá hradní paní, neboť se tu během adventu zjevují předci jejího manžela, kteří tu dříve zemřeli za podivných okolností.
Objev podobné jako Adventní kletba - Vlastimil Vondruška, Jan Vlasák, Jiří Ornest - audiokniha
Cyklistka - Osud poslední baronky - Jana Poncarová - audiokniha
Audiokniha: Být vzornou manželkou: takový osud měl čekat Blanku ze šlechtického rodu Battaglia. Její dobrodružná povaha jí však velela jinak. Z divokého děvčete vyrostla sebevědomá žena, která na kole zcestovala kus světa. Své stáří Blanka pak tráví v chátrajícím rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Sleduje, jak známý svět kolem ní mizí. Až díky studentce žurnalistiky Kláře ožívají vzpomínky na Blančin dávný pestrý život – i na její osudovou lásku, po které jí zůstal jen nikdy nepřečtený dopis.
Objev podobné jako Cyklistka - Osud poslední baronky - Jana Poncarová - audiokniha
Jane Goodallová Důvod k naději Provedení: CD audiokniha
Jane Goodallová, jedna z nejvýznamnějších osobností 20. a 21. století, se ve své autobiografii vrací ke kořenům: do dětství plného zvířat, do doby války, víry a pochybností – až k první cestě do Afriky, kde její život navždy změnili šimpanzi z Gombe. V knize sledujeme nejen její výzkum a vztah k přírodě, ale především vývoj vnitřního přesvědčení, které ji vedlo k neúnavné obraně života ve všech jeho podobách. Upřímně popisuje chvíle osamění, osobní bolesti i hlubokého spirituálního hledání. Ačkoli prošla zkušenostmi, které by mohly snadno vést k cynismu – holokaustem, válkami, smrtí blízkých, ztrátou víry – její odpovědí je tichý, trvalý a odvážný postoj naděje. Ne jako iluze, ale jako rozhodnutí. Tato kniha není jen pamětí. Je výzvou. Ptá se nás, jaký vztah máme k ostatním živým bytostem. Co pro nás znamená Bůh, odpovědnost, dobro. A především – co jsme ochotni udělat proto, aby náš svět zůstal domovem pro všechny. Pro koho je kniha určena Pro milovníky přírody, zvířat a Afriky Pro všechny, kdo se někdy ptají „proč?“ – a hledají smysl Pro čtenáře duchovní literatury, kteří ocení hloubku i pokoru Pro mladé lidi hledající inspiraci i pro dospělé čelící pochybnostem Pro ty, kdo milují skutečné příběhy o odvaze, laskavosti a pravdě Proč si tuto knihu přečíst Ukáže vám, jak se z malé holčičky stává světová autorita Pomůže vám znovu najít víru v dobro Nabídne duchovní vhled, který není dogmatický, ale otevřený Nabídne obraz člověka, který miluje svět – a neztrácí naději ani tváří v tvář smrti Co vám kniha přinese Posílí vaše odhodlání jednat správně Dotkne se vás osobně – připomene, že i bolest je součástí růstu Otevře otázky, které vás možná doposud nenapadly Pomůže vám pochopit vztah mezi člověkem, přírodou a Bohem Nahlédněte do knihy Ukázka z audioknihy a rozhovor s překladatelem Audiokniha audioknihu namluvila Taťjana Medvecká. Celková délka je 11 hodin a 37 minut Taťjana Medvecká - Už během studia DAMU hostovala v Národním divadle, kde je od roku 1975 stálou členkou činoherního souboru. Za ztvárnění Alžbety I. V Schillerově Marii Stuartovně (2000) a roli Antonie v Nilinově hře Poprvé vdaná (2002) získala prestižní cenu Thálie. Na filmovém plátně poprvé zazářila v komedii Marečku, podejte mi pero! (1976), když o rok dříve debutovala ve filmu Otakara Vávry Osvobození Prahy. Vidět ji můžeme nejnověji ve snímcích Operace Silver A, Hořící keř či Milada, ale i v oblíbených seriálech Já, Mattoni, První republika, Policie Modrava či Most!. V roce 2012 obdržela sošku Českého lva za nejlepší vedlejší ženskou roli ve filmu Dům. Dlouhodobě se věnuje dabingu - v roce 1997 získala Cenu Františka Filipovského. Často účinkuje v rozhlase (sedmkrát zvítězila v anketě Neviditelný herec) a její charismatický hlas si oblíbili posluchači audioknih. Nejlepší interpretkou byla vyhlášena v roce 2015 za audioknihu Himmlerova kuchařka a v roce 2018 za Dopisy Milady Horákové. Doporučení nakladatele „Jane Goodallová nám připomíná, že svět může být drsný – ale nikdy beznadějný. Tahle kniha je dar: tichý, hluboký, pravdivý. Četli jsme ji se zatajeným dechem a dlouho potom jsme o ní přemýšleli. Věříme, že se dotkne i vás.“ - Michaela a Václav Kazdovi Úryvek z knihy „V průběhu let jsem se setkala s mnoha lidmi a prožila jsem události, které můj život ohromně ovlivnily, pomohly obrousit hrany a vynesly mě do výšek radosti, ale také svrhly do hloubek mučivé bolesti (...). A přece, když se ohlédnu zpět na svůj život a vidím všechny ty vzestupy a pády, zoufalství i radosti, věřím, že jsem vedena jakýmsi záměrem, ačkoli je jisté, že jsem byla mnohokrát svedena z cesty. Přesto jsem se nikdy neztratila.“ O autorce Jane Goodallová Britská antropoložka, bioložka a ekoložka Jane Goodallová se o zvířata zajímala už v dětství. Proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě. Jejich výzkumu a ochraně přírody se věnuje celý život a patří mezi největší odborníky na chování primátů. V roce 1977 založila Institut Jane Goodallové (The Jane Goodall Institute), jehož cílem je výzkum, vzdělávání a ochrana divoké přírody. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Je autorkou řady knih a studií, o jejím pozoruhodném životě vznikají filmy i dokumenty.
Objev podobné jako Jane Goodallová Důvod k naději Provedení: CD audiokniha
Zlovětří (R. Bergman), Jan Kanyza (MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Zlovětří napsal autor: Richard Bergman, čte: Jan Kanyza. Celkem: 131 minut. 8 hororových povídek, kde neexistuje hranice zla. Příběhy, které se staly nebo se mohou stát. Původní české horory ve výjimečné interpretaci Jana Kanyzy.Osm hrůzostrašných povídek, kde neexistuje hranice zla. Příběhy, které se staly nebo se mohou stát. Originální české mysteriózní texty autora Richarda Bergmana, které vycházejí souběžně jako kniha a audiokniha. Strašidelné historky pro milovníky tajemna a mystiky. Povídku Ďáblovo rogalo zfilmoval pro televizi režisér Filip Renč v roce 2023. Také dalších sedm textů patří do žánru hororové literatury.Projekt zaujal herce Jana Kanyzu natolik, že zcela výjimečně usedl za studiový mikrofon a příběhy mistrovsky načetl. Majitel jednoho z nejcharismatičtějších hlasů se tak naprosto ojediněle vrací do světa audioknih.Richard Bergman textař libretista a spisovatelNapsal několik stovek písní pro naše přední interprety. Jako textař a libretista je podepsán pod řadou úspěšných muzikálů. Je autorem mnoha knižních titulů pro děti a dospělé, rozhlasových dramatizací a básnických sbírek. Je také autorem námětu a spoluautorem scénáře k TV filmu Ďáblovo rogalo, (režie: Filip Renč). Za svoji tvorbu získal několik ocenění (Masarykovu cenu umění, Stříbrného Orfea, Zlatou Děčínskou kotvu aj.).
Objev podobné jako Zlovětří (R. Bergman), Jan Kanyza (MP3-CD) - audiokniha
Století Miroslava Zikmunda (DVD)
Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků, narodil se pět měsíců po vzniku první republiky. Přežil 2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. StB byl označen jako „nebezpečná osoba nejvyšší třídy nebezpečnosti". Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém. Setkal se s pre-zidenty, seznámil se s Gagarinem i Hillarym. Zažil nástup demokracie a „všemo-cného" kapitalismu... Vydejme se napříč dějinami a nechme si vyprávět příběh minulého století prostřednictvím muže, který jej zažil.
Objev podobné jako Století Miroslava Zikmunda (DVD)
Zpověď vraha, vyprávěná během jedné noci - Joseph Roth, Jan Vlasák - audiokniha
Audiokniha: Z česky dosud nevydaného románu rakouského spisovatele, ve kterém prostřednictvím strhujícího celonočního monologu líčí bývalý příslušník tajné carské policie svůj tragický život, čte Jan Vlasák. Režie Vlado Rusko.
Objev podobné jako Zpověď vraha, vyprávěná během jedné noci - Joseph Roth, Jan Vlasák - audiokniha
Jan Cimbura - Jan Vlasák, Jindřich Šimon Baar, Pavel Soukup, Milan Neděla, Viktor Vrabec - audiokniha
Audiokniha: Ideál moudrého hospodáře, otce rodiny a váženého souseda - to je Jan Cimbura, titulní hrdina románu Jindřicha Šimona Baara. Dvanáctidílnou četbu na pokračování o životních osudech tohoto strážce tradičních patriarchálních hodnot natočil v roce 1995 režisér Petr Adler, účinkují Pavel Soukup, Jan Vlasák, Milan Neděla a Viktor Vrabec...Středem literárního zájmu J. Š. Baara (1869 - 1925) byl zpočátku především život českých venkovských kněží; ve svých povídkách, črtách a žánrových obrázcích mohl zužitkovat vlastní životní zkušenost z let svého kněžského působení v různých koutech Čech.
Objev podobné jako Jan Cimbura - Jan Vlasák, Jindřich Šimon Baar, Pavel Soukup, Milan Neděla, Viktor Vrabec - audiokniha
Bican proti Hitlerovi - Zdeněk Zikmund
Víte, jaký vztah ke sportu měli Adolf Hitler, Reinhard Heydrich a Josef Goebbels? Co zamýšleli s českým fotbalem Hans von Tschammer und Osten a Karl Hermann Frank? Jakým hrozbám a vábničkám čelil Josef Bican? Proč skončil v koncentračním táboře Dachau Čestmír Vycpálek? Co hledalo gestapo na stadionech AC Sparty Praha, SK Slavie Praha a SK Židenic? Proč byli po válce vyšetřováni trestními komisemi předseda ČSF Rudolf Pelikán, Karel Pešek-Káďa nebo místopředseda rudých Vlasta Burian? První monografie o protektorátní kopané přináší obraz nejoblíbenějšího a nejrozšířenějšího sportu v kulisách nejtemnější doby. Přesahuje hranice sportovních rubrik, glosuje politické, ekonomické a společenské souvislosti. Přibližuje případy odboje, ale i aktivismu a kolaborace, s nimiž se ve fotbalovém prostředí setkáváme. Připomíná hráče a činovníky, kteří zahynuli na popravištích, v koncentračních táborech nebo na frontách. Publikaci doprovází mnoho dobových fotografií.
Objev podobné jako Bican proti Hitlerovi - Zdeněk Zikmund
Bican proti totalitám - Zdeněk Zikmund
Zdeňku Zikmundovi se podařilo připravit dvě mimořádné monografie, mapující dějiny nejpopulárnějšího sportu pod totalitní kuratelou. Autor vedle základního historického rámce propojuje známá i méně známá fakta a výsledky s konkrétními příběhy, události zasazuje do souvislostí. Řada čtenářů se tak může blíže seznámit s pozadím dosud strohých zpráv, jež se často týkaly rodin fotbalových hráčů či jejich blízkého okolí. Jednotlivé kapitoly sledují osudy klubů, hráčů a funkcionářů, přibližují dobové reálie, zajímavosti a kuriozity i v regionálním měřítku a všímají si politického zákulisí a kuloárových zvěstí. Velmi cenná je rovněž důkladná faktografická příloha a bohatý fotografický doprovod v podobě dobových dokumentárních snímků v obou knihách.
Objev podobné jako Bican proti totalitám - Zdeněk Zikmund
Století Miroslava Zikmunda - DVD (N01228)
Film na DVD - Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Vydejme se napříč dějinami a nechme si vyprávět příběh minulého století prostřednictvím muže, který jej zažil. Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. • Byl počat za Habsburků, narodil se pět měsíců po vzniku první republiky. • Přežil 2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. • StB byl označen jako "nebezpečná osoba nejvyšší třídy nebezpečnosti". • Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém. • Setkal se s prezidenty, seznámil se s Gagarinem i Hillarym. • Zažil nástup demokracie a "všemocného" kapitalismu... Vydejme se napříč dějinami a nechme si vyprávět příběh minulého století prostřednictvím muže, který jej zažil.
Objev podobné jako Století Miroslava Zikmunda - DVD (N01228)
Vinařství Kadrnka Kolekce Dunajovský Vlašák 2021 13% 0,75l (7020292546331)
Víno - bílé, suché, Ryzlink vlašský, oblast Morava, vinařství Vinařství Kadrnka, Česká republika, ročník 2021, objem 0,75 l, obsah alkoholu 13 %. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet Patříte k milovníkům vína chtěli byste si na dobrém bílém pochutnat? Pak si zajisté zamilujete bílé víno Vinařství Kadrnka z odrůdy Ryzlink vlašský. Jedná se o suché víno, které je obvykle chuťově výraznější, s kyselinkou. Česká republika je zemí, ve které byl tento produkt vyroben. V balení obdržíte jednu láhev vína Vinařství Kadrnka o objemu 0,75 l. Nabízené víno Vinařství Kadrnka má 13 % alkoholu. Hlavní vlastnosti vína Vinařství Kadrnka Kolekce Dunajovský Vlašák 2021 13% 0,75l Bílé víno Vinařství Kadrnka ideální pro zvláštní příležitosti a oslavy Svým obsahem cukru se označuje jako suché Vyrobeno z odrůdy Ryzlink vlašský Víno vyrobeno ve vinařství Vinařství Kadrnka Obsah alkoholu činí 13 % V balení dostanete jednu láhev vína Vinařství Kadrnka s objemem 0,75 l Chuť...
Objev podobné jako Vinařství Kadrnka Kolekce Dunajovský Vlašák 2021 13% 0,75l (7020292546331)
Čekání na Bojanglese - Jan Vondráček, Olivier Bourdeaut, Vojtěch Vondráček - audiokniha
Audiokniha: „Nikdy jsem nepochopil proč, ale otec matce nikdy neříkal jedním jménem déle než dva dny po sobě. I když se jí některá jména omrzela dříve a jiná později, tenhle zvyk měla ráda.“ Příběh poněkud extravagantní rodiny vypráví chlapec, který objevil otcův deník, v němž zaznamenal, jak se bláznivě zamiloval do jeho matky. Do ženy milující tanec a zábavu, ale se sklony k šílenství. Humorný i dojemný příběh uchvátil nejprve Francii a nyní dobývá svět.
Objev podobné jako Čekání na Bojanglese - Jan Vondráček, Olivier Bourdeaut, Vojtěch Vondráček - audiokniha
Houbové čarování - Jan Vlasák, Anna Jurásková, Martin Písařík, Michal Zelenka, Jana Drbohlavová, Ivan Jiřík - audiokniha
Audiokniha: Pohádkový příběh známý i z televizního zpracování se nese ve znamení houbového čarování. Čeká nás paňmáma Houbice a její tři dcery, které každého mládence obloudí a vzápětí promění v houbu. Své o tom vědí i tři bratři - tkalci Blažej, Bohuslav a František, protože skončili zavrtaní v mechu jako ryzec, hřib a křemenáč. Naštěstí mají ještě čtvrtého bratra!Pohádku plnou písniček, tajemného čarování i rozpustilého smíchu nastudoval režisér Jaroslav Kodeš.Účinkují: Michal Zelenka, Zdeněk Hruška, Martin Písařík, Ivan Jiřík, Anna Suchánková, Eva Kodešová, Lucie Pernetová, Jan Vlasák, Vladimír Fišer.
Objev podobné jako Houbové čarování - Jan Vlasák, Anna Jurásková, Martin Písařík, Michal Zelenka, Jana Drbohlavová, Ivan Jiřík - audiokniha
Expedice Z101 Cestou Hanzelky a Zikmunda
Mladý dobrodruh Tomáš Vaňourek se opět vydává cestou Hanzelky a Zikmunda, tentokrát v doprovodu odbornice na Afriku Lindy Piknerové. Společně vyrážejí z Tunisu přes Egypt, Súdán, Seychely a Mahé. A čeká je toho víc než dost: vykradené auto, proslulé město odpadků, uvíznutí v poušti, vězení, rozličné tropické choroby a nakonec i státní převrat. Připojte se k nim prostřednictvím dobrodružného cestopisu, který doprovází řada unikátních fotografií!
Objev podobné jako Expedice Z101 Cestou Hanzelky a Zikmunda
Zikmund 100 - Tomáš Vaňourek, Lukáš Socha
Po stopách Zikmunda a Hanzelky Dva mladí muži, Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha, si plní svůj klukovský sen. Vydávají se po stopách asijské cesty Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a dnešníma očima hledí na stejná místa, jako kdysi před šedesáti lety jejich slavní předchůdci. Fotí, natáčejí, baví se s lidmi a zjišťují, jak moc se svět změnil. A i když se vzdálenosti zkrátily – tam, kam se dřív člověk dostal jen po svých, dnes létají letadla, internet a sociální sítě znamenají nevyčerpatelnou studnicí informací a mobilní telefony umožňují téměř nepřetržitý kontakt s celým světem, dobrodružství nezmizelo. Stejně, jako před šedesáti lety, musí mladí cestovatelé nacházet cestu k srdcím lidí, získat si jejich důvěru a přátelství. Stejně, jako tenkrát, zrazuje technika a docházejí peníze. A stejně jako tenkrát přináší každý den neuvěřitelná překvapení, krize i chvíle, kdy si člověk přeje, aby se čas zastavil. Fotoanabáze dvou kluků, kteří neposlechli rady „zkušených“, aby neblbli a dělali něco pořádného, je poctou Miroslavu Zikmundovi k jeho stým narozeninám.
Objev podobné jako Zikmund 100 - Tomáš Vaňourek, Lukáš Socha
3xHanzelka a Zikmund - 3DVD (papírový obal)
DVD kolekce 3x Hanzelka a Zikmund obsahuje filmy: Afrika 1, Afrika 2 a Z Argentiny do Mexika.
Objev podobné jako 3xHanzelka a Zikmund - 3DVD (papírový obal)
Co se ideji děje za zády - Zbyněk Vlasák, Alice Šimonová
Sborník brilantních esejů současných českých intelektuálů, kteří se hlásí k Bělohradskému jako filosofovi, jemuž leží na srdci věci veřejné, starost o dobro obce. Do knihy přispěli Pavel Barša, Milena Bartlová, Jan Géryk, Tereza Matějčková, Miroslav Petříček, Petr Pithart, Jiří Přibáň, Jacques Rupnik, Ondřej Slačálek, David Storch a Klára Vlasáková. Jejich úvahy nesměřují jen k jubilantovi - ale podobně jako on hledají odpovědi na otázky po směřování společnosti, té domácí i světové. Jde o výjimečné setkání autorů inspirativních textů, jejichž společným jmenovatelem je povzbuzující, kritické hledání průchodů do čím dál složitěji proplétané budoucnosti.
Objev podobné jako Co se ideji děje za zády - Zbyněk Vlasák, Alice Šimonová
Můj život - Od kolébky ke slávě - Jan Palička, Petr Čech - audiokniha
Audiokniha: Jeden z nejlepších světových fotbalových brankářů Petr Čech se rozhodl poutavou formou sepsat část své autobiografie – a to dobu od svých sportovních začátků až po přestup do Sparty. Dozvíte se tak mnoho exkluzivních zajímavostí z Petrova dětství, jak začínal s hokejkou, jak překonával první zranění apod. Již od brzkého věku můžeme u Petra Čecha sledovat jeho silnou vůli a cílevědomost. Samotná kniha a stejně tak i audiokniha je velmi inspirativní pro všechny čtenáře a posluchače. Účinkující: Ivan Trojan a Libor HruškaDélka nahrávky: 3 hod 24 min.Režie: Libor HruškaHudba: Ludvík Meister1 mp3 CD
Objev podobné jako Můj život - Od kolébky ke slávě - Jan Palička, Petr Čech - audiokniha
Povídky - Zikmund Winter
Edice a komentář dr. Věra Brožová, vědecký redaktorprof. Jaroslava Janáčková. Nově koncipovaný a komentovanýsoubor povídek mistra historické prózy. Povídky evokujíPrahu doby renesance a počátku baroka. Kniha je doplněnaslovníkem archaismů a dobových názvů.
Objev podobné jako Povídky - Zikmund Winter
Legenda Z + H - Miroslav Zikmund, Jiří Hanzelka
Cesta inženýrů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky vede tentokrát přes Blízký východ, monzunovou Asii, Indonésii, Japonsko a asijskou část bývalého Sovětského svazu. Dvojice legendárních cestovatelů vyrazila ve dvou vozech Tatra 805 v roce 1959 a do Československa se vrátila roku 1964. Z jejich obdivuhodného počinu vzešla celá řada reportáží, rozhlasových relací a celovečerních dokumentárních filmů.
Objev podobné jako Legenda Z + H - Miroslav Zikmund, Jiří Hanzelka
Hanzelka / Zikmund v Japonsku kolekce (2 DVD)
21 dokumentů a Zvláštní zpráva č. 3 z Japonska. Výprava Z+H strávila v Japonsku 7 měsíců od února do září 1963. Projela všechny čtyři ostrovy - Honšú, Šikoku, Kjúšú i Hokkaidó - a poznávala tradiční i moderní Japonsko: sumo, riokany, kaligrafii, ale také nejrychlejší vlak světa, jadernou elektrárnu, automobilku Toyota.O japonské skutečnosti vznikla tzv. Zvlášní zpráva číslo 3, určená vedení Akademie věd a vedení KSČ. Popisují zde japonskou ekonomiku a analyzují předpoklady jejího rychlého růstu. Část zprávy byla publikována v jediném rozhovoru o Japonsku v roce 1964 v týdeníku Kulturní tvorba a vzbudila velký ohlas.Po roce 1968 bylo publikování H+Z zakázáno a poznámky z Japonska nebyly nikdy zpracovány do reportáží ani knih. Filmy z Japonska od r. 1965 nebyly promítány a fotografie jsou publikovány poprvé.DISK 1 10 dokumentů z cesty po JaponskuTITULKY: anglické a české pro neslyšící BONUSY Miroslav Zikmund vzpomíná, 41 min. (natočeno 28.11.2013 ve Zlíně), fotografie, biografie TITULKY: české pro neslyšícíDISK 2 11 dokumentů z cesty po Japonsku TITULKY: anglické a české pro neslyšící BONUSY Záznam japonské televize z účasti H+Z v japonském televizním zábavném kvízu „Mé tajemství“, Zvláštní zpráva č. 3, fotografie, DVD ROM, prezentace expozice Muzea JV Moravy ve Zlíně TITULKY: české pro neslyšící
Objev podobné jako Hanzelka / Zikmund v Japonsku kolekce (2 DVD)
Zikmund 100 (978-80-264-2456-7)
Elektronická kniha - autor Tomáš Vaňourek, 272 stran Příběh cestovatelských legend ožívá v retrospektivě dvou obyčejných klukůDva mladí muži se vydávají po stopách asijské cesty Zikmunda a Hanzelky. Dnešníma očima hledí na stejná místa, jako kdysi před šedesáti lety jejich slavní předchůdci. Fotí, natáčejí, baví se s lidmi a zjišťují, jak moc se svět změnil. Kde stálo několik chalup, tyčí se dnes mrakodrapy.Fotoanabáze dvou kluků, kteří neposlechli rady „zkušených“, aby neblbli a dělali něco pořádného, jako pocta Miroslavu Zikmundovi k jeho stým narozeninám.
Objev podobné jako Zikmund 100 (978-80-264-2456-7)
Tajuplný ostrov - Jules Verne, Jan Vlasák, Miroslav Horák, Stanislav Šárský, Libuše Hertlová, Bohuslav Čvančara - audiokniha
Audiokniha: "Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství. Největší z nich se skrývá v hlubinách ostrova, v tajemných prostorách, které dokázal vypátrat jen ten, kdo prosvítil jasem svého génia hlubiny oceánů..." (Ondřej Neff) Dramatizovaná četba jednoho z nejznámějších Verneových románů.
Objev podobné jako Tajuplný ostrov - Jules Verne, Jan Vlasák, Miroslav Horák, Stanislav Šárský, Libuše Hertlová, Bohuslav Čvančara - audiokniha
Vzpomínka na poníka - Jan Vlasák, Ludvík Aškenazy, Jan Skopeček, Ivan Trojan, Petr Pelzer, Lubomír Lipský, Antonín Molčík - audiokniha
Audiokniha: Tragikomický příběh Ludvíka Aškenazyho sledující osudy tří mužů a poníka, putujících po demobilizaci s kolotočem po protektorátních Čechách.Osoby a obsazení: vypravěč (Petr Pelzer), Kubala (Jan Skopeček), Kosina (Lubomír Lipský), Hirsch (Ivan Trojan), hostinský (Antonín Molčík), úředník (Steva Maršálek) a vojáci (Svatopluk Skopal, Jan Vlasák).
Objev podobné jako Vzpomínka na poníka - Jan Vlasák, Ludvík Aškenazy, Jan Skopeček, Ivan Trojan, Petr Pelzer, Lubomír Lipský, Antonín Molčík - audiokniha
O ebenovém koni - Jan Vlasák, Josef Somr, Lukáš Hlavica, Milan Navrátil, Boris Rösner, Marta Vančurová - audiokniha
Audiokniha: Pohádka inspirovaná Pohádkami tisíce a jedné noci nás zavede do oblasti bývalé Persie, kde se odehrál příběh, jehož děj se točí kolem létajícího koně ze vzácného ebenového dřeva. Právě on přiměje k slzám princeznu Dalidu, zatímco jejímu bratrovi princi Hasanovi přinese štěstí. Původní pohádkovou hru na orientální motivy napsal Milan Navrátil. Rolí vypravěčů se ujali Josef Somr a Marta Vančurová, dále hrají Simona Vrbická, Lukáš Hlavica, Michal Dlouhý, Boris Rösner a další.
Objev podobné jako O ebenovém koni - Jan Vlasák, Josef Somr, Lukáš Hlavica, Milan Navrátil, Boris Rösner, Marta Vančurová - audiokniha
V pasti - Zikmund Winter, Josef Somr, Jiří Holý, Růžena Lysenková, Miroslav Masopust, Viktor Vrabec, Jiří Hálek, Marie Drahokoupilová - audiokniha
Audiokniha: Zikmund Winter (1846-1912) tvořil ve stínu slavnějšího generačního souputníka Aloise Jiráska, od něhož se odlišoval snahou o co největší věrnost historickým skutečnostem, které naopak Jirásek neváhal podle potřeby upravovat.Rozhlasová dramatizace povídky V pasti cíleně zachovává Winterův archaický jazyk. Režisér Josef Červinka vybral herecké obsazení, které tímto jazykem suverénně vládne, ať už jsou to vypravěči Viktor Brabec a Miroslav Masopust nebo herci např. Josef Somr, Marie Drahokoupilová, Jiří Hálek nebo Jiří Holý, kteří vystupují v příběhu o prostopášné chytré vdově a rychtáři, který byl dosazen do svého úřadu, aby se jí dostal na kobylku.
Objev podobné jako V pasti - Zikmund Winter, Josef Somr, Jiří Holý, Růžena Lysenková, Miroslav Masopust, Viktor Vrabec, Jiří Hálek, Marie Drahokoupilová - audiokniha
Století Miroslava Zikmunda (978-80-746-2754-5)
Elektronická kniha - Bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. - autor Petr Horký, 433 stran Bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět Tato kniha není životopisem Miroslava Zikmunda. Je to pozvánka do světa pověstného archivu. Je to posezení u stolu s Miroslavem Zikmundem. Nalejete si hlteček slivovice do kameniny anebo sklenku těžšího, plnějšího červeného vína, takhle to děláváme my. Můžeme vás ujistit, že za každým příběhem se kromě jiného skrývá i konkrétní debata, kterou jsme vedli a která uváděla témata v souvislosti. Je to vstupenka do lunaparku jménem život (anebo dějiny), kde si sednete tu na horskou dráhu, tu do domu hrůzy, jindy vás odnese tobogán jménem náhoda. Půjdete s námi po stopách vzniku filmu Století Miroslava Zikmunda, po stopách života Miroslava Zikmunda a tím i po mezních situacích celé naší republiky. Jak Miroslav Zikmund říká: „Byl jsem zplozen ještě za Rakouska-Uherska a narodil se...
Objev podobné jako Století Miroslava Zikmunda (978-80-746-2754-5)
Století Miroslava Zikmunda (978-80-7462-754-5)
Kniha – autor Miroslav Zikmund; Petr Horký; Miroslav Náplava, česky, pevná s přebalem lesklá - autor Miroslav Zikmund; Petr Horký; Miroslav Náplava,, česky, pevná s přebalem lesklá Bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý světTato kniha není životopisem Miroslava Zikmunda. Je to pozvánka do světa pověstného archivu. Je to posezení u stolu s Miroslavem Zikmundem. Nalejete si hlteček slivovice do kameniny anebo sklenku těžšího, plnějšího červeného vína, takhle to děláváme my. Můžeme vás ujistit, že za každým příběhem se kromě jiného skrývá i konkrétní debata, kterou jsme vedli a která uváděla témata v souvislosti. Je to vstupenka do lunaparku jménem život (anebo dějiny), kde si sednete tu na horskou dráhu, tu do domu hrůzy, jindy vás odnese tobogán jménem náhoda. Půjdete s námi po stopách vzniku filmu Století Miroslava Zikmunda, po stopách života Miroslava Zikmunda a tím i po mezních situacích celé naší republiky. Jak Miroslav Zikmund...
Objev podobné jako Století Miroslava Zikmunda (978-80-7462-754-5)
Mistr Kampanus - Zikmund Winter - e-kniha
eBook: Stěžejní autorovo dílo z historie českého národa, román z doby pobělohorské, zobrazující kon¬flikt jedince a doby. Děj vypovídá o životě českého vědce, básníka a rektora pražské univerzity, očitého svědka stavovského povstání, jehož tragický osud je varováním před ústupky zlu.
Objev podobné jako Mistr Kampanus - Zikmund Winter - e-kniha
Mistr Kampanus - Zikmund Winter - e-kniha
eBook: V jediném románu Zikmunda Wintera je zachyceno povstání roku 1618, bitva na Bílé hoře roku 1620 a také poprava českých pánů na Staroměstském náměstí roku 1621. Hlavním hrdinou je skutečná postava českých dějin, rektor Univerzity Karlovy, Mistr Jan Kampanus, člověk přísný, čestný i laskavý, který se po smrti své ženy zcela oddá své práci. V zoufalství sleduje popravu českých pánů, a když se mu po příchodu jezuitů nezdaří uchránit Univerzitu Karlovu, zdrcen spáchá sebevraždu.
Objev podobné jako Mistr Kampanus - Zikmund Winter - e-kniha
Jan Kraus, Ivan Kraus - Pozor, žít je nebezpečné! / komplet 6 audioknih (MP3-CD) - audiokniha
Jan Kraus, Ivan Kraus - Audiokniha Novinka "Pozor, žít je nebezpečné!" a dalších pět úspěšných titulů v kompletu nahrávek z pražské Violy. Ivan a Jan Krausovi uvažují, zda by nebylo jednodušší, kdyby se nás nejen počítač, ale i život zeptal: zda změny, které jsme udělali, chceme také uložit. Originální a autentické autorské čtení doplňuje řada vtipných glos a poznámek. Komplet obsahuje šest záznamů představení z pražské Violy, kde známý herec a televizní moderátor Jan Kraus vystupuje se svým bratrem Ivanem Krausem, autorem úspěšných humoristických knih. Bratři Krausovi zde čtou úsměvné povídky z Ivanových knížek. Komplet obsahuje tituly: Pozor, žít je nebezpečné!, Fantom televize, Vanilkové rohlíčky, Učit se, učit se…!, Romantická dovolená, Květiny a zvířata.
Objev podobné jako Jan Kraus, Ivan Kraus - Pozor, žít je nebezpečné! / komplet 6 audioknih (MP3-CD) - audiokniha
Podívejte se také
- cd voces8 winter
- 3 x Hanzelka a Zikmund - Afrika 1,2,Z Argentiny do Mexika - DVD (7017-13)
- Smigmator Jan: Vánoce & Christmas - CD (8590233017057)
- Jan Werich vypráví pohádky a povídky
- Ahome Plecháček se jménem Jan (23192)
- Vytásek Jan: Na houpačce - CD (8594030604649)
- Burian Jan: Zrcadlo - CD (MAM168-2)
- Spálený Jan, ASPM: Perseidy - CD (5054197141737)
- Vodňanský Jan: Vzpoura kocourů (SU6148-2)
- Strýček Jan (80-86275-13-2)
- Kolekce Jan Tříska (4DVD) - DVD (FHV7195)
- Jan Vojáček: Rozhodni se být zdráv
- Balíček e-kniha a audiokniha Mít vše hotovo za výhodnou cenu
- Balíček e-kniha a audiokniha Nikdy nedělej kompromis za výhodnou cenu
- Anglická nejužívanější slova Audiokniha s mp3 CD (978-80-7240-942-6)
- Angličtina maturitní témata Audiokniha s mp3 CD (978-80-7240-940-2)
- Jan Švankmajer (978-80-264-1814-6)
- Jan Tříska (978-80-249-3517-1)
- Sv. Otec Jan Pavel II. u nás
- Křížek Jan: Honza Křížek - CD (SU6398-2)
- Jan Žižka (978-80-257-3502-2)
- Jeřábek Jan: To srdce - CD (MAM138-2)