Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Putování s vařečkou po Čechách, Moravě a Slezsku (978-80-88063-00-1)
Kniha - autor Jaroslav Vašák, 160 stran, česky, pevná s přebalem lesklá V kuchařské knize Putování s vařečkou po Čechách, Moravě a Slezsku vás mistr kuchař Jaroslav Vašák zavede do všech krajů České republiky. V každém regionu Vám představí tradiční produkty, pokrmy i nápoje, které jsou dodnes vyráběny a připravovány podle historických receptur. Dozvíte se, jaký mají původ Chodské koláče nebo Valašské frgály, odkud pochází recept na Hořické trubičky, čemu se v Praze říkalo Podskalské grundle, co je to Císařský trhanec, jaké perníky se pečou v Pardubicích, a jaké v Českém Krumlově, a mnoho dalších zajímavostí. V kuchařské knize najdete také 166 receptů na tradiční jídla z jednotlivých krajů, i recepty na pokrmy moderní kuchyně. Recepty jsou rozděleny do kapitol podle typu, od předkrmů, polévek, přes drůbež, různé druhy mas až po moučníky. Kuchařská kniha o rozsahu 160 stran obsahuje více než pět set fotografií.
Podívejte se také Putování s vařečkou po Čechách, Moravě a Slezsku (978-80-88063-00-1)
Putování s vařečkou po Čechách, Moravě a Slezsku - Jaroslav Vašák
V kuchařské knize Putování s vařečkou po Čechách, Moravě a Slezsku vás mistr kuchař Jaroslav Vašák zavede do všech krajů České republiky. V každém regionu Vám představí tradiční produkty, pokrmy i nápoje, které jsou dodnes vyráběny a připravovány podle historických receptur. Dozvíte se, jaký mají původ Chodské koláče nebo Valašské frgály, odkud pochází recept na Hořické trubičky, čemu se v Praze říkalo Podskalské grundle, co je to Císařský trhanec, jaké perníky se pečou v Pardubicích, a jaké v Českém Krumlově, a mnoho dalších zajímavostí. V kuchařské knize najdete také 166 receptů na tradiční jídla z jednotlivých krajů, i recepty na pokrmy moderní kuchyně. Recepty jsou rozděleny do kapitol podle typu, od předkrmů, polévek, přes drůbež, různé druhy mas až po moučníky. Kuchařská kniha o rozsahu 160 stran obsahuje více než pět set fotografií.
Podívejte se také jaroslav frey
Cestovní kniha - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
Nové modernější zcela přepracované aktuální druhé vydání úspěšného titulu. Obsahuje celkem 180 návrhů motoristických výletních tras po celé České republice (každá trasa s orientační mapkou, stručným popisem, vlastivědnými a praktickými informacemi). Výlety jsou vedeny po hlavních silnicích, ale i po místních komunikacích – autoři publikace vzhledem k mnohaleté praxi a znalosti terénu doporučují i romantické místní silničky, širší veřejnosti prakticky neznámé (někdy i samotná pěkná cesta může být cílem a hezkým zážitkem). Publikace motivuje i k aktivnímu pohybu – součástí autovýletu je vždy i tip na pěší vycházku či výlet.
Podívejte se také Hrady a zříceniny na Moravě a Slezsku (978-80-7428-433-5)
Podívejte se také
- Jaroslav Hašek - Povídky
- zdenek sverak jaroslav uhlir hity a skorohity cd
- Zajímavá a záhadná místa na Moravě a ve Slezsku (999-00-020-3180-9)
- Muzea a galerie v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (978-80-87073-87-2)
- Filip Jaroslav: Ten čo hrával s Dežom - CD (912920-2)
- vaclav chaloupek jaroslav samson lenk pisnicky a pribehy zviratek z vecernicku
- Zpěvník - Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř (978-80-271-0443-7)
- Encyklopedie mostů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (978-80-7277-580-4)
- Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I. díl: A-G (80-7277-043-8)
- Podnikáme a obchodujeme po anglicky, po nemecky (80-10-00295-X)
- Ahome Plecháček se jménem Jaroslav (23193)
- Češi se nevzdávají: Rotný Jaroslav Švarc jeden ze sedmi statečných po atentátu na Heydricha (978-80-264-4192-2)
- Cestujeme po hradech a zámcích (8590878631281)
- Lasica Milan , Satinský Július, Filip Jaroslav: S vetrom opreteky - LP (911366-1)
- TrudiBaby toaletní voda po koupeli s medem a bergamotem 100 ml (8007300004327)
- Kesper, Prkénko z bamusu s rukojetí a drážkou po celém obvodu (58380)
- Opevněné kostely 2. část: v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (978-80-7376-397-8)
- jaroslav uhlir zdenek sverak operky cd dvd
- Jaroslav Samson Lenk: Srdcem - CD (JU-038)
- Svěcený Jaroslav: Houslové koncerty - CD (CQ0001-2)
Cestovní kniha - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku (Defekt) - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
Nové modernější zcela přepracované aktuální druhé vydání úspěšného titulu. Obsahuje celkem 180 návrhů motoristických výletních tras po celé České republice (každá trasa s orientační mapkou, stručným popisem, vlastivědnými a praktickými informacemi). Výlety jsou vedeny po hlavních silnicích, ale i po místních komunikacích – autoři publikace vzhledem k mnohaleté praxi a znalosti terénu doporučují i romantické místní silničky, širší veřejnosti prakticky neznámé (někdy i samotná pěkná cesta může být cílem a hezkým zážitkem). Publikace motivuje i k aktivnímu pohybu – součástí autovýletu je vždy i tip na pěší vycházku či výlet.
Objev podobné jako Cestovní kniha - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku (Defekt) - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
Špalíček výletů - To nejlepší - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
V základní řadě oblíbených Špalíčků výletů vyšly čtyři svazky, které jsou dnes již rozebrané. Rychle zmizel i soubor nejzajímavějších tipů, nazvaný Špalíček výletů – To nejlepší. Proto „top“ Špalíček vychází podruhé. Aktualizované vydání zohledňuje změny v praktických informacích, nové jsou některé texty i fotografie. To hlavní ale zůstává: výběr toho nejlepšího, co u nás můžete navštívit.
Objev podobné jako Špalíček výletů - To nejlepší - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
Špalíček výletů – Technické památky a zajímavosti - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, Peter David
V čem je kouzlo „Ostravských Hradčan“, oblasti Dolních Vítkovic, ocelového světa jako vystřiženého z románu Julese Verna? Co nás láká sestupovat do podzemních štol a vžívat se do práce horníků? Proč stoupáme na rozhledny, obdivujeme mosty a historické mlýny, troufneme si do areálů jaderných elektráren, pronikáme do tajů zajímavých řemesel? Odpovědi můžeme hledat v novém svazku oblíbené řady Špalíčků, věnovaném technickým památkám a zajímavostem, mnohdy světových unikátů, o kterých jsme neměli možná ani tušení. Soubor cílů doplňují tematické strany – třeba o sklářství, hornictví, energetice. U každého hesla je informace o době otevření a možnostech parkování.
Objev podobné jako Špalíček výletů – Technické památky a zajímavosti - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, Peter David
Hrady a zříceniny na Moravě a Slezsku (978-80-7428-433-5)
Kniha - autor Petr Fabian, 224 stran, česky, polotuhá flexo Kompletní přehled 188 hradů, jejich zřícenin a hradů přestavěných na zámky na území Moravy a Slezska Kniha je průvodcem po českých hradech a jejich zříceninách. Jde o průvodce turistického, jeho cílem je podat základní informace o každém z představených objektů tak, jak mohou být užitečné začínajícímu i pokročilejšímu zájemci o hrady a jejich krásy. Historický vývoj je proto shrnut jen stručně a důraz je kladen na informace, které se hodí při plánování cest a výletů. U každého hradu tak najdete: základní historické a architektonické údaje charakter objektu GPS souřadnice a přístupnost dopravní spojení možnosti parkování co zajímavého navštívit v okolí Texty doprovázejí fotografie všech míst a přehledné mapy.
Objev podobné jako Hrady a zříceniny na Moravě a Slezsku (978-80-7428-433-5)
Malý špalíček výletů - Královéhradecký kraj - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, Petr Ludvík, David Adam, st. Petr
První kniha nové edice „malých“ Špalíčků, navazujících na dosud vydané úspěšné „velké“ tituly. Publikace obsahuje 52 tipů (na každý víkend jeden), věnovaných nejatraktivnějším cílům – městům, hradům, zámkům, přírodním lokalitám a dalším zajímavostem. Menší počet míst umožňuje jejich podrobné představení, které zahrnuje také přehlednou mapu, aktuální praktické informace a místní zvláštnosti. Tradiční součástí publikace jsou slevové poukázky. V rámci této edice se postupně představí další kraje ČR. Platnost vstupenek je do konce roku 2018.
Objev podobné jako Malý špalíček výletů - Královéhradecký kraj - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, Petr Ludvík, David Adam, st. Petr
Malý špalíček výletů - Ústecký kraj - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, Petr Ludvík, David Adam, st. Petr
Na úspěšné „velké“ Špalíčky výletů navazuje nová edice „malých“ Špalíčků po jednotlivých krajích. Publikace obsahuje 52 tipů (na každý víkend jeden), věnovaných nejatraktivnějším cílům – městům, hradům, zámkům, přírodním skvostům, technickým památkám i dalším zajímavostem. Menší počet míst umožňuje podrobnější představení jednotlivých lokalit. Nechybí mapky ke všem výletům a aktuální informace (otevírací doby, parkování, akce a služby). Tradiční součástí publikace je opět soubor vstupenek a poukázek (platných do konce roku 2018), jejichž hodnota mnohonásobně převyšuje cenu publikace. Nad projektem převzala oficiální záštitu Asociace krajů České republiky, publikace vznikají ve spolupráci s pracovníky krajských úřadů. První svazek této řad se věnuje Královéhradeckému kraji, po Ústeckém kraji budou postupně následovat další kraje ČR.
Objev podobné jako Malý špalíček výletů - Ústecký kraj - Autem po Čechách, Moravě a Slezsku - Vladimír Soukup, Petr Ludvík, David Adam, st. Petr
Ovocná kuchařka - Jaroslav Vašák
Kniha nabízí řadu osvědčených receptů ze sbírky známého mistra kuchaře s použitím nejrůznějších druhů ovoce. Zároveň přibližuje také zdravotní účinky jednotlivých plodů.
Objev podobné jako Ovocná kuchařka - Jaroslav Vašák
Malý český poutník (978-80-000-3798-1)
Elektronická kniha - autor Ondřej Hník, Jiří Votruba, 96 stran Vydejte se s námi na básnické putování po městech a krajích Čech, Moravy i Slezska. Jako korálky navlečené na niti a zakroucené do spirály před vámi leží místa krásná, tajemná i okouzlující. Jsou Krušné hory opravdu tak krušné? Kdo slavný se narodil v Hodslavicích? A víte, že za šikmou věží nemusíte až do Pisy? Básník Ondřej Hník navazuje na úspěšnou sbírku veršů o Praze. Tentokrát se vydává na putování po Čechách, Moravě a Slezsku. Ve více než padesátce básní přibližuje zvláštnosti a typické motivy jednotlivých měst a krajů, opět s typickou směsicí romantiky a jemného nonsensového humoru.
Objev podobné jako Malý český poutník (978-80-000-3798-1)
Liberecký kraj - Audioprůvodce po Č, M, S (kniha + mobilní aplikace) - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
První díl Audioprůvodce po Čechách, Moravě a Slezsku, věnovaný Libereckému kraji, je zcela novým projektem „turistického průvodce“, unikátní kombinací tištěné publikace a audio sdělení. Kniha zahrnuje výběr 100 „top“ cílů a dalších doporučených míst, nejhezčí trasy a praktické informace. Součástí publikace je i QR-kód, jehož pomocí lze otevřít mobilní aplikaci, ta funguje jako automatický hlasový informátor, který se spustí v okamžiku protnutí určitého (GPS) bodu.
Objev podobné jako Liberecký kraj - Audioprůvodce po Č, M, S (kniha + mobilní aplikace) - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
Špalíček výletů - Hrady a zámky - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
Kniha z edice Špalíčků výletů po Čechách, Moravě a Slezsku, nejprodávanějších turistických titulů na českém trhu, vychází již v druhém, přepracovaném vydání. Přináší 365 tipů – pro každý den v roce jeden – věnovaných výhradně hradům a zámkům, tedy cílům, které při našich turistických toulkách volíme obvykle nejčastěji. U každého výletu se vedle základních informací, z nichž si vybereme cíl právě pro nás, dozvíme také mnoho zajímavostí či pověstí, nechybí ani soubor aktuálních praktických informací (parkování, služby, akce). Díky nádherným fotografiím a povedené grafice se jedná nejen o praktického pomocníka na toulkách, ale i o vhodný dárek.
Objev podobné jako Špalíček výletů - Hrady a zámky - Vladimír Soukup, David Adam, st. Petr
Liga destilatérů a kurzy hladovění: Labužnické putování po Čechách a Moravě (978-80-7323-174-3)
Kniha - autor Milan Badal, 132 stran, česky, pevná bez přebalu matná Celobarevná publikace s recepty, rozdělená podle ročních období. Už sám podtitul knihy Labužnické putování po Čechách a Moravě prozrazuje autorovo zaujetí kulinářstvím. Tentokráte se vydává po vlasti, aby zmapoval krajové lahůdky, jako jsou štramberské uši, hořické trubičky či trdelníky, ale i ryze české masové speciality zahrnující domácí zabijačku, zvěřinu nebo křupavou martinskou husu. Na své si přijdou i milovníci zeleniny, piva, vína i českých sýrových specialit. A aby si užily nejen buňky chuťové, ale i mozkové, dává poslední kapitola celé knize také filozofický podtext hodný autora.
Objev podobné jako Liga destilatérů a kurzy hladovění: Labužnické putování po Čechách a Moravě (978-80-7323-174-3)
Český atlas - Severní Morava a Slezsko - Jaroslav Kocourek
Další svazek Českého atlasu, věnovaný severní Moravě a Slezsku, je součástí dosud nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi. V celkem devíti svazcích je představeno více než 6 000 lokalit a objektů, dokumentovaných asi 30 000 fotografiemi, ilustracemi a stovkami map a plánků.
Objev podobné jako Český atlas - Severní Morava a Slezsko - Jaroslav Kocourek
Šimíček, Jaroslav: Putování zemí Ra + Audio Online / čtyři skladby pro příčnou flétnu a klavír (BM105)
Kniha - 32 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná „Před mnoha lety si mě podmanila hudba amerického jazzového klavíristy Chicka Corey a především jeho album klavírních skladbiček‚ 'Children songs'. Tato hudba svojí přímočarostí připomíná jazzovou improvizaci a zároveň evokuje princip dětské hry. Okouzlení jeho hudbou bylo pro mě impulzem k tomu, abych zkusil napsat vlastní hudební fantazie, které by vycházely z jednoduchého popěvku a radosti ze hry, radosti z rytmu a podmanivé harmonie. Věřím, že hudební světy klasické hudby, dětského popěvku a jazzu se vzájemně propojí a splynou…“ Jaroslav Šimíček Titul Vám přináší čtyři krásné přednesové skladby s jazzových nádechem pro příčnou flétnu a klavír. Sešit obsahuje klavírní doprovod s melodickou linkou plus samostatně vložený sólový part pro příčnou flétnu. V sešitě je uveden odkaz, který Vám umožní stáhnout si do počítače demo nahrávky i nahrávky klavírního doprovodu ve formátu mp3. Nahrávky ke stažení jsou...
Objev podobné jako Šimíček, Jaroslav: Putování zemí Ra + Audio Online / čtyři skladby pro příčnou flétnu a klavír (BM105)
Šimíček, Jaroslav: Putování zemí Ra 2 + Audio Online / pět skladeb pro příčnou flétnu a klavír (BM153)
Kniha - 28 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná „Před mnoha lety si mě podmanila hudba amerického jazzového klavíristy Chicka Corey a především jeho album klavírních skladbiček‚ 'Children songs'. Tato hudba svojí přímočarostí připomíná jazzovou improvizaci a zároveň evokuje princip dětské hry. Okouzlení jeho hudbou bylo pro mě impulzem k tomu, abych zkusil napsat vlastní hudební fantazie, které by vycházely z jednoduchého popěvku a radosti ze hry, radosti z rytmu a podmanivé harmonie. Věřím, že hudební světy klasické hudby, dětského popěvku a jazzu se vzájemně propojí a splynou…“ Jaroslav Šimíček Titul Vám přináší další krásné přednesové skladby s jazzovým nádechem pro příčnou flétnu a klavír. Sešit obsahuje klavírní doprovod plus samostatně vložený sólový part pro příčnou flétnu. V sešitě je uveden odkaz, který Vám umožní stáhnout si do počítače demo nahrávky i nahrávky klavírního doprovodu ve formátu mp3. Nahrávky ke stažení jsou pořízeny z notačního...
Objev podobné jako Šimíček, Jaroslav: Putování zemí Ra 2 + Audio Online / pět skladeb pro příčnou flétnu a klavír (BM153)
Kniha na recepty s vařečkou - ORION
Kniha na recepty s vařečkou může být pěkným dárkem pro vášnivou kuchařku/kuchaře nebo pekařku/pekaře. Svoji sbírku receptů si může zaznamenat na připravené stránky. Je doplněna o vařečku. Místo ní pak lze do gumiček upevnit tužku nebo propisku na zapisování receptů. 180 stránek pro vaše recepty. Materiál: papír, dřevěná vařečka. Rozměry: 14,5x1,5x21,5 cm. Kniha na recepty s vařečkou může být pěkným dárkem pro vášnivou kuchařku/kuchaře nebo pekařku/pekaře. Svoji sbírku receptů si může zaznamenat na připravené stránky. Je doplněna o vařečku. Místo ní pak lze do gumiček upevnit tužku nebo propisku na zapisování receptů. 180 stránek pro vaše recepty. Materiál: papír, dřevěná vařečka. Rozměry: 14,5x1,5x21,5 cm.
Objev podobné jako Kniha na recepty s vařečkou - ORION
Dárková stěrka s vařečkou se srdíčky - ORION
Sada kuchyňské stěrky a vařečky s motivem může být skvělým dárkem nebo pozorností. Měkké hrany stěrky dokonale přilnou k nádobě. Dárkové balení. Materiál: silikon - lze bez problému použít do teploty -40°C až +120°C, je vhodná prakticky pro všechny druhy potravin - jak vodné, třeba i kyselé, ale také i s obsahem tuku či oleje včetně alkoholických, dřevo. Rozměry: stěrka š. 5 cm, d. 29 cm, vařečka š. 4,5 cm, d. 29 cm. Sada kuchyňské stěrky a vařečky s motivem může být skvělým dárkem nebo pozorností. Měkké hrany stěrky dokonale přilnou k nádobě. Dárkové balení. Materiál: silikon - lze bez problému použít do teploty -40°C až +120°C, je vhodná prakticky pro všechny druhy potravin - jak vodné, třeba i kyselé, ale také i s obsahem tuku či oleje včetně alkoholických, dřevo. Rozměry: stěrka š. 5 cm, d. 29 cm, vařečka š. 4,5 cm, d. 29 cm.
Objev podobné jako Dárková stěrka s vařečkou se srdíčky - ORION
Sada 2 ks utěrek VÁNOCE s vařečkou
Sada dvou barevně sladěných bavlněných utěrek bude dekorativním a zároveň praktickým doplňkem vaší sváteční kuchyně. Set obsahuje dvě utěrky z hladké bavlny a kuchyňskou vařečku o velikosti 23 cm. Utěrky jsou opatřeny poutky na zavěšení.
Objev podobné jako Sada 2 ks utěrek VÁNOCE s vařečkou
Knížka na recepty s vařečkou DOMKY zlatá
Kniha na recepty je nepostradatelným pomocníkem pro každou hospodyňku. Má tvrdou vazbu s krásným dekorem domků a její stránky jsou členěny do praktických odstavců – recept, suroviny, postup. Knížka je opatřena elastickými očky na vařečku (součástí dodávky), místo vařečky lze vkládat tužku. Vhodné i jako dárek. Materiál: papír, dřevěná vařečka Rozměry: 14,5 x 1,5 x 21,5 cm Počet stránek: 180
Objev podobné jako Knížka na recepty s vařečkou DOMKY zlatá
Knížka na recepty s vařečkou DOMKY modrá
Kniha na recepty je nepostradatelným pomocníkem pro každou hospodyňku. Má tvrdou vazbu s krásným dekorem domků na tmavě modrém podkladu a její stránky jsou členěny do praktických odstavců – recept, suroviny, postup. Knížka je opatřena elastickými očky na vařečku (součástí dodávky), místo vařečky lze vkládat tužku. Vhodné i jako dárek. Materiál: papír, dřevěná vařečka Rozměry: 14,5 x 1,5 x 21,5 cm Počet stránek: 180
Objev podobné jako Knížka na recepty s vařečkou DOMKY modrá
Putování s oslem! ()
Audiokniha MP3 - autor Miloslav Šimek a Josef Fousek, čte Aleš Háma Humoristické vyprávění o prázdninových putováních Miloslava Šimka, Josefa Fouska a jejich přátel po Šumavě.Vtipný cestopis o toulkách několika kamarádů s nevyzpytatelným oslem Honzou. Řada veselých historek je podmíněna kuriózním společníkem skupiny výletníků - oslem, který celých devět let dodával svou přítomností jejich výpravám charakter sympatického klukovského bláznovství. V literární tvorbě Miloslava Šimka je "Putování s oslem!" ojedinělou beletristickou prací, kterou napsal společně s Josefem Fouskem. Příběh má všechny atributy "šimkovského" humoru a posluchači si jej můžou vychutnat v podání herce a moderátora Aleše Hámy.
Objev podobné jako Putování s oslem! ()
Ottův atlas Na elektrokolech po Čechách (9788074517778)
Kniha - Zažijte dobrodružství na elektrokolech. 100 nejkrásnějších cyklovýletů. - 208 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Zažijte dobrodružství na elektrokolechPrvní publikace svého druhu na českém trhu vznikla následkem stále rostoucí obliby e-kol u českých cykloturistů a tím i jejich poptávky po titulu, který by se zaměřil na toto rychle se rozvíjející odvětví cyklistiky. E-kola boří hranice, umožňují snadno podnikat dlouhé výlety i těm, kteří dosud nepoznávali krásy země naší i našich sousedů ze sedla kola a spojovali si jízdu s fyzickým výkonem a námahou. V tomto směru přišla nová doba, a to jak v cykloturistice, kterou má díky pomoci e-kol v oblibě čím dál více lidí, ale i v našich průvodcích, které vám v poznávání cest a zajímavých míst již dlouhá léta pomáhají. Nový titul obsahuje nejen nové, speciálně pro e-kola navržené trasy s podporou servisů a nabíjecích míst, ale samozřejmostí jsou také již velmi oblíbené a osvědčené QR-kódy plně umožňující...
Objev podobné jako Ottův atlas Na elektrokolech po Čechách (9788074517778)
100 nej cyklovýletů na e-kolech po Moravě a Slezsku - Ivo Paulík
Obliba elektrokol u nás stále roste. V knize 100 nejkrásnějších cyklovýletů na e-kolech po Moravě a Slezsku vám přinášíme 100 jedinečných výletů s popisem trasy, užitečnými tipy a odkazy na zajímavá místa či památky, podrobnými radami pro cyklisty včetně informací, kde se dají dobít nebo vyměnit baterie elektrokol. Jednotlivé trasy jsou rozděleny podle své náročnosti do čtyř stupňů a u každé najdete graf výškového profilu, takže si pak můžete zvolit trasu podle svých možností a potřeb. Podrobná mapa zobrazuje zadaný úsek a trasa je na něm barevně zvýrazněna. Díky QR kódům si pak můžete jednotlivé trasy a všechny užitečné informace a tipy načíst do vaší navigace nebo smartphonu a nechat se jimi na výletě vést.
Objev podobné jako 100 nej cyklovýletů na e-kolech po Moravě a Slezsku - Ivo Paulík
Putování s koňmi na Slovensku + ubytování
Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár. Putování na koních s ubytováním probíhá na Slovensku na farmě Gazdovstvo Škradné. Leží v obci Vysoká nad Kysucou jen pár minut od českých hranic. Čeká vás vrchovatá porce pohody, panenská příroda a hodiny v sedle se zkušeným instruktorem. Kromě toho se na farmě můžete pokochat rozlehlými pastvinami s koňmi převážně amerických plemen (Quarter horse, Appaloosa), krávami, oslíky i divokými zvířaty. Hotový balzám na duši. Cena zážitkového putování na koních zahrnuje: Ubytování v apartmánu na 1 noc pro 1 osobu, 6–8 hodin v sedle, domácí jídlo z farmy nebo občerstvení na horských chatách.
Objev podobné jako Putování s koňmi na Slovensku + ubytování
Nátierky - Jaroslav Vašák
Nová zo série Ottových kuchárok prináša 400 vyskúšaných receptov na chutné nátierky pre každú príležitosť. Množstvo sprievodných fotografií uľahčí ich prípravu a obohatí možnosti úprav pred stolovaním. Podľa knihy pripravíte nátierky z najrôznejšieho mäsa a rýb, tvarohu syrov, zeleniny, ovocia obilnín, strukovín, húb i byliniek. Nájdete v nej nátisky sladké, slané, pikantné, nízkokalorické, vegetariánske aj nátierky pre diabetikov. Zvládnete s ňou prípravu raňajok, rýchleho občerstvenia i večere.
Objev podobné jako Nátierky - Jaroslav Vašák
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku - Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie.
Objev podobné jako 100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku - Jan Hocek
Za sopkami po Čechách (978-80-247-3796-6)
Elektronická kniha - autor Vladislav Rapprich, 240 stran Jezdíte rádi na rodinné výlety a zároveň se zajímáte o vulkanologii? Zdá se vám, že takové dva koníčky nelze spojit? Představujeme vám originálního turistického průvodce po českých sopkách, který vás provede po nejzajímavějších vulkánech českých třetihor a starších čtvrtohor. Poznejte, jak vypadala naše zem před 100 tisíci až 65 miliony let a procestujte s námi nejen České středohoří, ale také oblasti západních Čech, veřejnosti přístupné části Doupovských hor, Český ráj ale také severní okolí Prahy.
Objev podobné jako Za sopkami po Čechách (978-80-247-3796-6)
Rodinné výlety po Čechách (978-80-7639-119-2)
Kniha - autor Ivo Paulík, 208 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Rodinné výlety spojené se sportem a poznávámí, a zejména na kolech, se v posledních letech těší čím dál větší oblibě. Připravili jsme pro vás 100 tras z celé oblasti Čech tak, aby je ujely nebo ušly i děti. Cesty vás zavedou nejen na hezká a zajímavá místa, ale také k četným zábavním a naučným dětským areálům, které jsou ideálním doplňkem vašeho výletování. Jednotlivé trasy jsou rozděleny podle své náročnosti do čtyř úrovní, u každé najdete graf výškového profilu i s doporučením vhodného typu kola a obsahují mapový výřez se zákresem cesty. Navigační QR kódy, které najdete u každé trasy, vám usnadní orientaci. Stačí si jen příslušný kód stáhnout do telefonu. Většina tras je vedena jako okružní, s dobrou dopravní obslužností vlaky a s bezproblémovou přepravou jízdních kol. Výlet vám zpestří odkazy na zajímavá místa či památky, jejichž atmosféru zachycují barevné fotografie. Díky užitečným...
Objev podobné jako Rodinné výlety po Čechách (978-80-7639-119-2)
Medová kuchařka - Jaroslav Vašák
Med má své místo ve výživě člověka odnepaměti. Již v dávné minulosti člověk využíval včely divoce žijící v přírodě k získávání medu. Sloužil jako potrava a v té době také jako jediné sladidlo. Dokonce byl uznáván jako zvláštní dar přírody k léčení ran a nemocí... V této 224 stránkové publikace najdete zajímavé informace o medu, spoustu medových rad a medových receptů.
Objev podobné jako Medová kuchařka - Jaroslav Vašák
Borůvková kuchařka - Jaroslav Vašák
Recepty ze sbírky mistra kuchaře popisují přípravu pokrmů z jednoho z nejzdravějších domácích druhů ovoce.
Objev podobné jako Borůvková kuchařka - Jaroslav Vašák
Gastronomický kvíz - Jaroslav Vašák
Víte co je to akvavit? A že artyčok snižuje hladinu cukru v krvi? Kniha Gastronomický kvíz obsahuje více než 700 otázek a odpovědí, které jinou, zábavnou formou rozšíří a doplní znalosti z gastronomie a kulinářství. Počítáte-li se mezi dobré kuchaře, potom jistě lehce zodpovíte na zadané otázky. Pokud ne, zapamatujte si správné odpovědi a překvapíte tak své okolí.
Objev podobné jako Gastronomický kvíz - Jaroslav Vašák
Putování s dinosaury (978-80-907476-0-9)
Kniha - autor Daimurou Kishi, 260 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Když byla naše planeta ještě mladá, chodili po ní tvorové, kteří lidstvo fascinují dodnes. Dinosauři. Prapředci mnoha dnešních živočichů, kteří každý den bojovali o přežití. Pojďte se vrátit o miliony let v čase do období křídy a společně s autorem pozorujte srdcervoucí příběhy několika vybraných zvířecích hrdinů. Putování s dinosaury je spojení encyklopedie s fantastickým vyprávěním a překrásnou kresbou, které se jen tak něco nevyrovná.
Objev podobné jako Putování s dinosaury (978-80-907476-0-9)
Výlety pro každého po Čechách (978-80-242-7512-3)
Kniha - autor Ivo Paulík, 16 stran, česky
Objev podobné jako Výlety pro každého po Čechách (978-80-242-7512-3)
Putování s dinosaury (3D + 2D verze) - Blu-ray (BD000948)
Film na Blu-ray - Nejúžasnější příběh ve 3D za posledních 100 miliónů let, které si užije celá rodina. V dobách, kdy Zemi vládli dinosauři, se ten nejmenší z celého hejna vydává na největší dobrodružství svého života... Nejúžasnější příběh ve 3D za posledních 100 miliónů let. Byl nejmenším z vrhu a snažil se najít své místo ve velkém světě. Jeden odvážný přeživší se nakonec stane... tím největším hrdinou. Úžasné hlasy Justina Longa a Johna Leguizama se stanou vašimi průvodci na vzrušujícím prehistorickém putování, které si užije celá rodina! V dobách, kdy Zemi vládli dinosauři, se ten nejmenší z celého hejna - hravý Pachyrhinosaurus jménem Patchi - vydává na největší dobrodružství svého života. Zatímco se snaží nalézt své místo ve světě plném kamarádů, ale i několika nebezpečných nepřátel, Patchi v sobě objevuje odvahu potřebnou k tomu, aby vyrostl ve vůdce celé smečky... a navždy se stal hrdinou. Bonusy: • Soubory dinosaurů • Poznávání hlasů •...
Objev podobné jako Putování s dinosaury (3D + 2D verze) - Blu-ray (BD000948)
Natrhej si oběd - Jaroslav Vašák
Říká se, že ty nejlepší věci jsou zadarmo. A je to pravda. V této knize se například dočtete plno zajímavých receptů, léčebných kůr či kosmetických vychytávek, ke kterým potřebujete jen vyrazit do přírody a dívat se kolem sebe. Roste tu totiž spousta hotových pokladů, ze kterých můžete připravit vynikající jídlo či prostředek, který podpoří vaše zdraví. A to všechno bio a ještě navíc bezplatně!
Objev podobné jako Natrhej si oběd - Jaroslav Vašák
Ottův atlas na elektrokolech po Čechách – 100 nejkrásnějších cyklovýletů - Ivo Paulík
První publikace svého druhu na českém trhu vznikla následkem stále rostoucí obliby e-kol u českých cykloturistů a tím i jejich poptávky po titulu, který by se zaměřil na toto rychle se rozvíjející odvětví cyklistiky. E-kola boří hranice, umožňují snadno podnikat dlouhé výlety i těm, kteří dosud nepoznávali krásy země naší i našich sousedů ze sedla kola a spojovali si jízdu s fyzickým výkonem a námahou. V tomto směru přišla nová doba, a to jak v cykloturistice, kterou má díky pomoci e-kol v oblibě čím dál více lidí, ale i v našich průvodcích, které vám v poznávání cest a zajímavých míst již dlouhá léta pomáhají. Nový titul obsahuje nejen nové, speciálně pro e-kola navržené trasy s podporou servisů a nabíjecích míst, ale samozřejmostí jsou také již velmi oblíbené a osvědčené QR-kódy plně umožňující navigaci podle mobilního telefonu a nabízející též možnost si vzít průvodce v digitální podobě na výlet s sebou.
Objev podobné jako Ottův atlas na elektrokolech po Čechách – 100 nejkrásnějších cyklovýletů - Ivo Paulík
Miloslav Šimek, Josef Fousek - Putování s oslem (MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Putování s oslem, čte: Aleš Háma. Celková stopáž: 4 hodiny, 28 minut. Humoristické vyprávění o prázdninových putováních Miloslava Šimka, Josefa Fouska a jejich přátel po Šumavě. Vtipný cestopis o toulkách několika kamarádů s nevyzpytatelným oslem Honzou. Řada veselých historek je podmíněna kuriózním společníkem skupiny výletníků - oslem, který celých devět let dodával svou přítomností jejich výpravám charakter sympatického klukovského bláznovství. V literární tvorbě Miloslava Šimka je "Putování s oslem!" ojedinělou beletristickou prací, kterou napsal společně s Josefem Fouskem. Příběh má všechny atributy "šimkovského" humoru a posluchači si jej můžou vychutnat v podání herce a moderátora Aleše Hámy.
Objev podobné jako Miloslav Šimek, Josef Fousek - Putování s oslem (MP3-CD) - audiokniha
První republika u stolu - Jaroslav Vašák
První republice bylo vyměřeno jen krátkých dvacet let. Z jejího odkazu však čerpáme dodnes. Její kultura se promítala nejen do uměleckých děl či architektury, ale i do věcí na první pohled přízemnějších: módy, etikety či stolování. Jaké tedy byly gastronomické libůstky tehdejších slavných a jak vypadala kuchyně obyčejných lidí? O tom všem, ale i o dalších pozoruhodnostech spjatých se stolováním, si přečtete v knize, která vychází ze úctyhodné sbírky gastronomických zajímavostí Jaroslava Vašáka.
Objev podobné jako První republika u stolu - Jaroslav Vašák
Natrhej si oběd - Jaroslav Vašák - e-kniha
eBook: Nechoďte do supermarketu, jděte do přírody! Říká se, že ty nejlepší věci jsou zadarmo. A je to pravda. V této knize se například dočtete plno zajímavých receptů, léčebných kůr či kosmetických vychytávek, ke kterým potřebujete jen vyrazit do přírody a dívat se kolem sebe. Roste tu totiž spousta hotových pokladů, ze kterých můžete připravit vynikající jídlo či prostředek, který podpoří vaše zdraví. A to všechno bio a ještě navíc bezplatně!
Objev podobné jako Natrhej si oběd - Jaroslav Vašák - e-kniha
Ottova kuchárka veľká hrnčeková 1 - Jaroslav Vašák
Najkomplexnejšia kuchárska dvojdielna kniha pre všetkých, ktorí si chcú uľahčiť varenie. Čitatelia, domáci kuchári, v nich nájdu reprezentatívny prehľad viac ako 2000 receptov, známych aj menej známych, zo slovenskej aj medzinárodnej kuchyne. Pomocou hrnčeka, lyžice, či hrsti ľahko odmerajú suroviny a pripravia jedlo pre akúkoľvek príležitosť. Prvý diel obsahuje napríklad veľa receptov na predkrmy, polievky, nátierky a množstvo ďalších pokrmov z mäsa, rýb a hydiny. Druhý diel sa venuje receptom z ovocia a zeleniny, obilnín, strukovín a vajec. Rozsiahlu kapitolu tvoria recepty na múčniky, dezerty a cukrovinky. V obidvoch dieloch však čitatelia nájdu omnoho viac tém, ktoré ich budú inšpirovať pri každodennom varení.
Objev podobné jako Ottova kuchárka veľká hrnčeková 1 - Jaroslav Vašák
Konopí a spiritualita: Putování s dávným duchovním spojencem (978-80-7336-970-5)
Kniha - česky
Objev podobné jako Konopí a spiritualita: Putování s dávným duchovním spojencem (978-80-7336-970-5)
Putování dušičky (9790260000605)
Kniha - autor Leoš Janáček, česky Souborné kritické vydání děl Leoše Janáčka H/4 kritická rekonstrukce partitury Leoš Faltus a Miloš Štědroň Houslový koncert „Putování dušičky“ je rekonstrukcí díla Leoše Janáčka, které vznikalo patrně v letech 1924–28. Svůj záměr vytvořit houslový koncert však Janáček nakonec opustil a části hotového materiálu ke koncertu přenesl do předehry a pantomimy ve 2. jednání opery Z mrtvého domu. Rekonstrukce díla se ujali Leoš Faltus a Miloš Štědroň, kteří na základě dvou autografních pramenů vrátili dílo do jeho původní podoby.
Objev podobné jako Putování dušičky (9790260000605)
První republika u stolu - Jaroslav Vašák - e-kniha
eBook: První republika u stolu je určitým způsobem sondou do soukromí života slavných lidí meziválečné doby. Tyto osobnosti jsme vybrali z nejrůznějších oborů lidské činnosti – jsou mezi nimi umělci, politici i sportovci. Zastihujeme je ve chvíli vrcholného blaha, nad skleničkou vína, dobrého jídla, ve společnosti svých nejbližších, přátel, kolegů, kamarádů… V této chvíli je napadají skvělé myšlenky, hlavou se jim honí výborné nápady a pohled očí na krásně prostřený stůl přináší do jejich duší pohodu a klid. A protože je jim tak dobře, rozhodli se podělit s vámi o své nejoblíbenější recepty, o své tajné gastronomické hříchy i o své nejmilejší lokály. Součástí knihy jsou ovšem i recepty ze stolů obyčejných lidí a kromě toho, že se vám při jejich čtení budou sbíhat sliny na jazyku, určitě si také uvědomíte, jak moc se kuchyně od té doby změnila. Protože kuchyně je jedním z nejpřesnějších zrcadel doby – nikdo tehdy ještě neřešil bio, éčka ani cukr. Banány byly sice jen o Vánocích a jen pro někoho, ale dobré jídlo rozhodně nebylo luxusem. Byli bychom rádi, kdyby vám tato knížka připomněla krásné chvíle ve společnosti umělců, se kterými se setkáváme na plátnech kin, ale i kouzelné vzpomínky na naše babičky a dědečky, kteří nesli étos první republiky v sobě.
Objev podobné jako První republika u stolu - Jaroslav Vašák - e-kniha
První republika u stolu - Jaroslav Vašák - e-kniha
eBook: První republice bylo vyměřeno jen krátkých dvacet let. Z jejího odkazu však čerpáme dodnes. Její kultura se promítala nejen do uměleckých děl či architektury, ale i do věcí na první pohled přízemnějších: módy, etikety či stolování. Jaké tedy byly gastronomické libůstky tehdejších slavných a jak vypadala kuchyně obyčejných lidí? O tom všem, ale i o dalších pozoruhodnostech spjatých se stolováním, si přečtete v knize, která vychází ze úctyhodné sbírky gastronomických zajímavostí Jaroslava Vašáka.
Objev podobné jako První republika u stolu - Jaroslav Vašák - e-kniha
Gastronomický rádce od A do Ž - Jaroslav Vašák
Autor během své padesátileté praxe v oboru kuchař - číšník a při svých mnohých vystoupeních v rozhlase, televizi, novinách a ponejvíce na besedách odpovídal na různé otázky z gastronomie. Z podnětu účastníků těchto besed vznikla právě tato knížka, která obyčejné vaření může povznést na vyšší úroveň.
Objev podobné jako Gastronomický rádce od A do Ž - Jaroslav Vašák
Olomoucko - Haná 65. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky
Průvodce po Čechách, Moravě a Slezsku, obsahuje 16 volných vstupenek a poukázek platných do 31. 12. 2014.
Objev podobné jako Olomoucko - Haná 65. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky
Britská šlechta v Českých zemích - Vratislav Košťál, Renata Košťálová
Svědectví dob minulých, příběhy povětšinou původem normanských šlechtických rodů, jejichž příslušníci zavítali do našeho středoevropského prostoru až ze vzdálených britských ostrovů. Anglické, skotské a irské nobilitované rody, které se zakoupily na panstvích, později velkostatcích, v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Mnozí příslušníci těchto rodů si svá panství v českých zemích vyválčili či jinak zasloužili za nejrůznější skutky ve prospěch habsburského a habsbursko-lotrinského císařského domu. Každý z popisovaných rodů je uveden rodinným erbem, vnášejícím do českého prostředí předtím neobvyklé figury bizarních štítonošů ze vzdálené keltsko-normanské mytologie. Následují statě popisující nejen erb, ale i pradávný cizorodý původ a úspěch těchto rodin v uplynulých staletích a konečně i osudy rodových příslušníků působících v českých zemích. Třešničkou na dortu poznání v této knize je seznámení s panskými sídly, která jim v Čechách, na Moravě a ve Slezsku poskytla střechu nad hlavou, jež příslušníci těchto rodů zvelebili či zcela nově postavili, a tím obohatili genius loci české krajiny.
Objev podobné jako Britská šlechta v Českých zemích - Vratislav Košťál, Renata Košťálová
Regionální kuchařka z Čech, Moravy a Slezska - Jaroslav Vašák
Recepty z gastronomické sbírky mistra kuchaře Jaroslava Vašáka. Obsahuje nejen regionální tradiční předpisy na pokrmy našich předků, ale i recepty na současné krajové speciality. Kniha je doplněna úvodní studií o tradiční stravě a stolování.
Objev podobné jako Regionální kuchařka z Čech, Moravy a Slezska - Jaroslav Vašák
Putování pomezím - Zdeněk Susa
Po pouti do Santiaga de Compostela (kniha Ultreia), do Assisi a do Říma (kniha Laudato si) a po Máchových stopách po Čechách (kniha Krkonošská pouť) se autor nyní vypravil pomezím České republiky. Bezmála tři tisíce kilometrů zážitků, divů, památek a dechberoucí krajiny. Pojďte se projít pomezím naší země, poznáte nejen její přírodní krásy, ale také historii, kulturu, tradice a rozmary. Která řeka přetíná vícekrát hranici, kde se vzal název Rakousko, ve které sklárně se vaří pivo a proč některé rozhledny neobsahují jediný šroubek? Putování pomezím nabízí nepřeberné množství zajímavostí i krás. Stačí jen obout boty a vyrazit!
Objev podobné jako Putování pomezím - Zdeněk Susa
Podívejte se také
- Jaroslav Valečka (978-80-7641-023-7)
- Zpěvník Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák: Největší hity (978-80-253-5295-3)
- Jaroslav Krejčí: Protektorátní premiér a předseda Ústavního soudu (978-80-7502-475-6)
- PE-PO Krbová a BBQ rukavice, levá
- PE-PO Krbová a BBQ rukavice, pravá
- Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
- Tajné výlety Fany a Beryho a Po stopách Fany a Beryho ()
- Tristar PO-2602 (PO-2602)
- Lesní Svět Frotáž Po stopách zvěře s českými ilustracemi a QR kódy (1080)
- Mléko po opalování s bambuckým máslem, panthenolem a aloe vera 150 ml (49116)
- Chicco stahovací pás po porodu S (8058664075225)
- Ztracený svět Židů na Těšínském Slezsku (978-80-260-5365-1)
- Zpěvník Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř: 120 nejznámějších hitů (978-80-271-0443-7)
- Q VOX, Krček Jaroslav: Slyšte Slyšte ....- CD (UP0249)
- Hutka Jaroslav: Tango o Praze - CD (BP0114-2)
- Jaroslav Joe Hübl (978-80-87445-07-5)
- Šimíček, Jaroslav: Putování zemí Ra + Audio Online / čtyři skladby pro příčnou flétnu a klavír (BM105)
- Chaloupek Václav, Lenk Jaroslav Samson: Písničky a příběhy o zvířátkách (2x CD) - CD (SU6118-2)
- Lasica Milan , Július Satinský, Jaroslav Filip: My (Do tanca a na počúvanie) - CD (911798-2)
- Lasica Milan , Július Satinský, Jaroslav Filip: My (Do tanca a na počúvanie) - LP (911798-1)
- Janský Vrch: Zámek v Javorníku ve Slezsku (978-80-87712-49-8)
- Pozorujeme a pomáháme v přírodě: Týden po týdnu po celý rok (978-80-266-1824-9)