Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Listina základních práv Evropské unie - Herald Christia Scheu, Jan Grinc, Magdaléna Svobodová
Kniha je věnována 10. výročí právní závaznosti Listiny základních práv Evropské unie. Její autoři, vyučující a doktorandi na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, hodnotí její působení na unijní úrovni i ve vnitrostátním prostředí jednotlivých členských států. Pozornost je věnována vybraným otázkám nejen aplikační praxe, ale také zohledňování Listiny v rámci unijní i národní normotvorby. Listina je zkoumána mimo jiné v kontextu kybernetického prostoru či genderové problematiky, které představují nové výzvy v oblasti ochrany základních práv.
Podívejte se také 4Home záclona Magdalena, 350 x 175 cm
Úvod do mezinárodního práva veřejného - Herald Christia Scheu
Učebnice mezinárodního práva má za cíl poskytnout čtenářům přehled hlavních znaků současného mezinárodního práva. Kromě základních informací o pojmech a institutech mezinárodního práva zde čtenáři naleznou též odkazy na relevantní judikaturu mezinárodních soudních orgánů, jejíž znalost by měla být prohloubena v rámci seminářů a cvičení. Třetí a doplněné vydání osvědčené učebnice srozumitelným způsobem představuje základy mezinárodněprávního řádu a současně zohledňuje aktuální problémy, které souvisejí s rychle postupujícími procesy globalizace v oblastech ekonomie, technologie a komunikace. Učebnice je určena nejen odborné právnické komunitě, ale i studentům a zájemcům o mimoprávní obory.
Podívejte se také Vlajka 150x90cm Evropská Unie (8712364621334)
Sociální integrace cizinců - Martin Štefko, Herald Christia Scheu
Migrace byla vždy součástí lidské historie, tu českou, resp. československou, nevyjímaje. Hlavními příčinami současné migrační vlny jsou válka, bída či humanitární katastrofa v z-mích původu osob, jež v posledních několika letech začaly odcházet do Evropy. Tato kniha nahlíží na situaci občanů třetích států ze sociálněprávního hlediska, resp. z hlediska jejich sociální integrace, která je základ-ním předpokladem společenské soudržnosti a stability a rovněž účinným nástrojem prevence sociálně-patologických jevů. Autoři v této knize podrobně mapují a analyzují současný stav právních garancí sociálních práv cizinců, a to jak v mezinárodním právu, tak v právu EU. Neopomíjejí ani otázky pobytu a sociální integrace v českém právu. Ve všech těchto oblastech zkoumají především přístup k zaměstnání, ke zdravotní péči, k důchodovému pojištění, k pomoci v hmotné nouzi a ke vzdělání.
Podívejte se také Evropská unie a Středomoří (9788024630861)
Podívejte se také
- 4Home záclona Magdalena, 350 x 175 cm + 200 x 250 cm
- Železný Jan (9788025705995)
- ABUS JC8320 JAN (4003318901294)
- kysucke povesti podmanicky jan
- Jan Hus - DVD (9279)
- Galerie slávy - Jan Saudek
- Jan Werich a semafor
- Jan Masaryk - pravdivý příběh ()
- Jan Werich za oponou
- Jan Žižka - DVD (N03540)
- Listina základních práv a svobod: Komentář (978-80-7400-812-2)
- Trestní právo Evropské unie (978-80-7502-375-9)
- Unie ve stínu brexitu (978-80-7542-068-8)
- Listina základních práv a svobod: Velký komentář (978-80-7502-609-5)
- Schulmeister Jan: Piano - CD (UP0248)
- Jan Vojáček: Umění být zdráv
- Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
- Skoumal Petr, Vodňanský Jan, Burian Jan, Dědeček Jiří: Večírek rozpadlých dvojic (SU5815-2)
- Mezinárodní právo soukromé Evropské unie (978-80-7598-123-3)
- Smigmator Jan: Vánoce & Christmas - CD (8590233017057)
Občanství Evropské unie - Magdaléna Svobodová
Občanství Evropské unie vzniklo před necelými třiceti lety, v roce 1993, vstupem Maastrichtské smlouvy v platnost. Již tehdy bylo občanství EU chápáno jako institut posouvající evropskou integraci, do té doby převážně ekonomického charakteru, směrem k politické unii. Od svého vzniku se občanství EU stále rozvíjí. Přestože má dodnes jen odvozenou a doplňkovou povahu ve vztahu ke státnímu občanství členských států, přináší občanům členských států řadu práv a je vnímáno jako jeden z významných federativních prvků Evropské unie. Kniha zpracovává relativně uceleným způsobem problematiku unijního občanství. Obsahuje kapitoly o historickém vývoji tohoto institutu, o jeho charakteristických rysech a srovnání se státním občanstvím. Těžištěm publikace je obsah unijního občanství, tj. práva a povinnosti občanů EU, přičemž pozornost je věnována zejména právu pohybu a pobytu občanů EU, právu nebýt diskriminován na základě státní příslušnosti a politickým právům občanů EU. Kniha zohledňuje také aktuální otázky dopadu pandemie COVID-19 a brexitu na občanství Unie.
Objev podobné jako Občanství Evropské unie - Magdaléna Svobodová
Listina základních práv a svobod - Jan Kratochvíl, Zdeněk Kühn, Jiří Kmec, David Kosař
Listina základních práv a svobod představuje nejvýznamnější pramen lidských práv pro českou právní praxi. Tento velký komentář je cennou pomůckou k její správné aplikaci.Komentář je určen především pro praxi. Je založen na pečlivé kritické analýze judikatury Ústavního soudu, který Listinu autoritativně vykládá. Komentář obsahuje rozbor a odkazy na tisíce rozhodnutí Ústavního soudu, obou nejvyšších soudů i Evropského soudu pro lidská práva.Jednotlivé kapitoly komentáře jsou přehledně členěny podle témat, aby v něm bylo možno rychle najít hledanou informaci. Cílem zkušeného kolektivu autorů bylo, aby advokáti, soudci, státní zástupci i ostatní právní praktici našli v komentáři vyčerpávající odpovědi na lidskoprávní otázky, které v praxi vznikají.
Objev podobné jako Listina základních práv a svobod - Jan Kratochvíl, Zdeněk Kühn, Jiří Kmec, David Kosař
ÚZ 1438 Ústava ČR, Listina základních práv a svobod
Od července 2021 se na základě nálezu Ústavního soudu významně změnil zákon o volbách do Parlamentu ČR, jehož novelizovaný text najdete v této publikaci. Publikace dále obsahuje aktuální znění Ústavy a Listiny, zákona o veřejném ochránci práv, zákona o Ústavním soudu, antidiskriminačního zákona, kompetenčního zákona, jednacího řádu Poslanecké sněmovny a jednacího řádu Senátu vč. zákona upravujícího vzájemný styk obou komor, zákona o státních symbolech, zákona o Sbírce zákonů a další zákony. Celkem 26 předpisů v úplném znění. Poslední změny všech předpisů jsou vyznačeny tučným písmem, odkazy na související předpisy jsou plně citovány.
Objev podobné jako ÚZ 1438 Ústava ČR, Listina základních práv a svobod
Listina základních práv a svobod: Komentář (978-80-7400-812-2)
Kniha - autor Faisal Husseini; Michal Bartoň; Marian Kokeš, 1456 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Komentář vychází z dosavadních ústavněprávních poznatků k problematice lidských práv a základních svobod, jakož i vztahu státu a jednotlivce. V tomto směru akcentuje zejména závěry vyplývající z judikatury Ústavního soudu, včetně judikatury nejnovější, jejíž přehled nabízí. Byť je z tohoto hlediska zaměřen zejména na praktické otázky, zároveň zohledňuje i teoretické zdroje, včetně těch zahraničních. Autoři vesměs na půdě Ústavního soudu působili či působí a zpracovávané problematice se věnují dlouhodobě
Objev podobné jako Listina základních práv a svobod: Komentář (978-80-7400-812-2)
Listina základních práv a svobod: Velký komentář (978-80-7502-609-5)
Kniha - autor Zdeněk Kühn; Jan Kratochvíl; Jiří Kmec; David Kosař, 1664 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Listina základních práv a svobod představuje nejvýznamnější pramen lidských práv pro českou právní praxi. Tento velký komentář je cennou pomůckou k její správné aplikaci. Komentář je určen především pro praxi. Je založen na pečlivé kritické analýze judikatury Ústavního soudu, který Listinu autoritativně vykládá. Komentář obsahuje rozbor a odkazy na tisíce rozhodnutí Ústavního soudu, obou nejvyšších soudů i Evropského soudu pro lidská práva. Jednotlivé kapitoly komentáře jsou přehledně členěny podle témat, aby v něm bylo možno rychle najít hledanou informaci. Cílem zkušeného kolektivu autorů bylo, aby advokáti, soudci, státní zástupci i ostatní právní praktici našli v komentáři vyčerpávající odpovědi na lidskoprávní otázky, které v praxi vznikají.
Objev podobné jako Listina základních práv a svobod: Velký komentář (978-80-7502-609-5)
Listina základních práv a svobod Komentář - Ivo Pospíšil, Vojtěch Šimíček, Eliška Wagnerová, Tomáš Langášek
2., doplněné a aktualizované vydání přináší po 11 letech ještě podrobnější výklad ustanovení Listiny, který se snaží autoři uvádět v širších mezinárodněprávních či srovnávacích souvislostech. V komentáři se rozsáhle pracuje s domácí judikaturou obecných soudů a zejména Ústavního soudu, ale také s rozhodnutími Evropského soudu pro lidská práva, Soudního dvora EU a dalších mezinárodních judiciálních, kvazijudiciálních či poradních orgánů. Výklad se často opírá o srovnání se zahraničními katalogy lidských práv a o judikaturu ústavních soudů evropských zemí. Autoři komentáře působí u nejvyšších soudních institucí, zejména na Ústavním soudu, Nejvyšším správním soudu, ale i na půdě mezinárodní u Evropského soudu pro lidská práva a na katedrách ústavního práva pražské, brněnské a olomoucké právnické fakulty. Komentář je určen advokátům, soudcům, státním zástupcům, ale i ostatním právním praktikům.
Objev podobné jako Listina základních práv a svobod Komentář - Ivo Pospíšil, Vojtěch Šimíček, Eliška Wagnerová, Tomáš Langášek
Smlouva o fungování EU Smlouva o EU Listina základních práv EU Komentář - Michal Tomášek, Václav Šmejkal
V rámci 467 ustanovení SEU, SFEU, LZPEU kolektiv 35 autorů a autorek sledovalo vývoj souvisejícího sekundárního práva a judikatury s cílem podat co nejpřesnější a neúplnější výklad právního stavu ke každému z komentovaných ustanovení k přelomu let 2021 a 2022. Kromě relativně stabilních hodnot a institucí komentář obsáhl také téma např. azylové politiky, ochrany životního prostředí, lidských práv, veřejného zdraví, ale třeba i energetiky či vnějších vztahů. Unikátní komentář vychází u příležitosti českého předsednictví v Radě EU a je výjimečným počinem napříč právnickým fakultami.
Objev podobné jako Smlouva o fungování EU Smlouva o EU Listina základních práv EU Komentář - Michal Tomášek, Václav Šmejkal
Trestní právo Evropské unie - Jiří Jelínek, Tomáš Gřivna, Sergej Romža, Jana Tlapák Navrátilová, Anna Syková
Monografie poskytuje podrobný přehled o nejdůležitějších právních normách a institucích Evropské unie v oblasti trestního práva. Ve druhém vydání autoři reagují na rozvoj práva Evropské unie a na nové instituty, které právní úprava přináší nebo konkretizuje (např. projekt evropského veřejného žalobce nabyl od prvního vydání konkrétních podob). V úvodu se kniha zabývá obecnými otázkami: zasazením trestněprávních norem do systému práva Evropské unie, historickým vývojem procesu europeizace trestního práva, vlivu Lisabonské smlouvy na tento proces či vztahem evropských trestněprávních norem a ochrany lidských práv. Druhá část je věnována otázkám unijního trestního práva hmotného, konkrétně pak jednotlivým druhům kriminality, jež jsou předmětem trestněprávní regulace i v rámci evropského práva. Autoři v jednotlivých kapitolách analyzují právní stav postihující takováto jednání v České republice a konfrontují jej s normami práva unijního. Tato část obsahuje také novou kapitolu o trestní odpovědnosti právnických osob. Další část se zaměřuje na unijní trestní právo procesní. Zabývá se aktuálními tématy mezinárodní justiční spolupráce, evropského zatýkacího rozkazu, zajištění majetku a důkazů v rámci Evropské unie, procesních práv obviněného a ochrany obětí trestných činů či problematikou Schengenského prostoru. Poslední část se věnuje unijním orgánům, jež koordinují justiční a policejní spolupráci ve věcech trestních. Jednotlivé kapitoly přibližují fungování těchto institucí, důvody a historii jejich vzniku, působnost a jejich možný budoucí vývoj. Publikace je příspěvkem do rozsáhlé a relativně roztříštěné problematiky unijního trestního práva a jeho vztahu k trestnímu právu České republiky. Může se stát východiskem pro další zkoumání a zároveň inspirací pro legislativní a aplikační praxi, případně také pro studenty právnických fakult.
Objev podobné jako Trestní právo Evropské unie - Jiří Jelínek, Tomáš Gřivna, Sergej Romža, Jana Tlapák Navrátilová, Anna Syková
ÚZ 1438 Ústava ČR, Listina základních práv a svobod: podle stavu k 1. 7. 2021 (978-80-7488-475-7)
Kniha - 288 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Od července 2021 se na základě nálezu Ústavního soudu významně změnil zákon o volbách do Parlamentu ČR, jehož novelizovaný text najdete v této publikaci. Publikace dále obsahuje aktuální znění Ústavy a Listiny, zákona o veřejném ochránci práv, zákona o Ústavním soudu, antidiskriminačního zákona, kompetenčního zákona, jednacího řádu Poslanecké sněmovny a jednacího řádu Senátu vč. zákona upravujícího vzájemný styk obou komor, zákona o státních symbolech, zákona o Sbírce zákonů a další zákony. Celkem 26 předpisů v úplném znění. Poslední změny všech předpisů jsou vyznačeny tučným písmem, odkazy na související předpisy jsou plně citovány. V edici ÚZ dosud vyšla Ústava ČR a související předpisy pod č. 44, 84, 129, 152, 177, 213, 237, 270, 286, 305, 325, 347, 368, 388, 432, 480, 521, 581, 612, 722, 746, 791, 856, 915, 947, 1005, 1075, 1158, 1256, 1310 a 1385. Toto č. 1438 se od č. 1385 liší v předpisech...
Objev podobné jako ÚZ 1438 Ústava ČR, Listina základních práv a svobod: podle stavu k 1. 7. 2021 (978-80-7488-475-7)
Mezinárodní právo soukromé Evropské unie - Naděžda Rozehnalová
Učebnice autorského kolektivu z katedry mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity je zaměřena na právní regulaci občanských a obchodních věcí s mezinárodním prvkem. Těžiště knihy spočívá ve výkladu Nařízení Řím I, Nařízení Řím II a Nařízení Brusel I. Autoři sledují již budoucí znění Nařízení Brusel I, které nabyde účinnosti v roce 2015, a porovnávají ho se současnou právní úpravou.
Objev podobné jako Mezinárodní právo soukromé Evropské unie - Naděžda Rozehnalová
Právo Evropské unie (978-80-7502-491-6)
Kniha - česky Učebnice se zaměřuje na základní otázky ústavního a institucionálního práva EU, jakož i vnitřního trhu, unijní regulace ochrany hospodářské soutěže, veřejných podpor a veřejných zakázek s důrazem na soudní aplikaci unijního práva.
Objev podobné jako Právo Evropské unie (978-80-7502-491-6)
Právní a politický rámec Evropské unie - Ivo Šlosarčík
Kniha Právní a politický rámec Evropské unie mapuje situaci, v jaké se Evropská unie nachází na počátku roku 2020. První část knihy je věnována analýze právního základu EU, jejím institucím, soudnímu systému a europeizaci členských států. Ve druhé části je vysvětlena zejména ekonomická a politicko-sociální dimenze evropské integrace – volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu, včetně projektu eurozóny a její krize. Autor v knize reflektuje důsledky brexitu, jenž byl projevem vzrůstající asertivity jednotlivých členských států a sílících tendencí odmítat stále se zvětšující faktický vliv EU na jejich vnitrostátní politiku. Dále se autor zaměřuje na limity právně-technokratického přístupu k evropské integraci a schopnosti EU adaptovat se na vnitřní i vnější „černé labutě“ evropské integrace, jež demonstruje na změnách plynoucích z krize ekonomického vládnutí v EU, migrační krize a krize liberální demokracie v některých členských státech. Díky autorově právní a politologické erudici a dlouholetému bádání o tématu evropské integrace kniha není jen suchým popisem institucí a kompetencí EU, ale zejména pojednáním o střetávání formálních právních pravidel a politické praxe. Ivo Šlosarčík je profesorem mezinárodních teritoriálních studií a držitelem titulu Jean Monnet Chair pro obor práva EU. Působí na katedře evropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. V minulosti publikoval monografii analyzující transformaci kondicionality v Evropské unii, byl editorem knihy o institucionální reformě EU po Lisabonské smlouvě a autorem knihy o unijní dimenzi politického a ekonomického vývoje v Irské republice.
Objev podobné jako Právní a politický rámec Evropské unie - Ivo Šlosarčík
Harmonizace daňových systémů zemí Evropské unie - Danuše Nerudová
Publikace se ve svém čtvrtém vydání jako jediná na trhu nejen podrobně zabývá pravidly návrhu směrnice o společném konsolidovaném základu daně, ale taktéž upozorňuje na jeho nejasnosti a úskalí. Čtvrté vydání v reakci na světovou ekonomickou a finanční krizi a její dopady do daňové politiky EU navíc přináší kapitolu mapující nejnovější vývoj v oblasti možnosti jednotného zdaňování finančního sektoru v EU a dále kapitolu pojednávající o novém nástroji pro výměnu informací – FATCA. V kontextu aktuálního globálního boje daňových správ s daňovými úniky věnuje kniha pozornost i problematice BEPS. Kniha zpracovává velmi aktuální téma, které je zajímavé pro všechny, kdo se zabývají evropskou integrací, včetně akademické sféry. Publikace je však velmi užitečná i pro odborníky z daňové praxe. Podává komplexní a velmi přehledný obraz o daňovém prostředí, jež vytváří Evropská unie.
Objev podobné jako Harmonizace daňových systémů zemí Evropské unie - Danuše Nerudová
Trestní právo Evropské unie (978-80-7502-375-9)
Kniha - autor Jiří Jelínek; Tomáš Gřivna; Sergej Romža, 448 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Monografie poskytuje podrobný přehled o nejdůležitějších právních normách a institucích Evropské unie v oblasti trestního práva. Ve druhém vydání autoři reagují na rozvoj práva Evropské unie a na nové instituty, které právní úprava přináší nebo konkretizuje (např. projekt evropského veřejného žalobce nabyl od prvního vydání konkrétních podob). V úvodu se kniha zabývá obecnými otázkami: zasazením trestněprávních norem do systému práva Evropské unie, historickým vývojem procesu europeizace trestního práva, vlivu Lisabonské smlouvy na tento proces či vztahem evropských trestněprávních norem a ochrany lidských práv. Druhá část je věnována otázkám unijního trestního práva hmotného, konkrétně pak jednotlivým druhům kriminality, jež jsou předmětem trestněprávní regulace i v rámci evropského práva. Autoři v jednotlivých kapitolách analyzují právní stav postihující...
Objev podobné jako Trestní právo Evropské unie (978-80-7502-375-9)
Mezinárodní investiční právo v kontextu Evropské unie - Ondřej Svoboda
Evropská unie představuje jednoho z největších vývozců a příjemců zahraničních investic. S ohledem na toto postavení byl rok 2009, kdy vstoupila v platnost Lisabonská smlouva, která zařadila přímé zahraniční investice do společné obchodní politiky ve výlučné pravomoci Unie, počátkem vzniku nového významného globálního aktéra v tvorbě investičních politik a mezinárodního investičního práva. Zahájení vyjednávání se Spojenými státy americkými o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) o čtyři roky později vyvolalo neočekávaný kritický zájem veřejnosti, což přivedlo EU k přehodnocení jejího přístupu a osvojení si tématu reformy systému investiční ochrany, který v poslední dekádě čelí rostoucí krizi legitimity. Třináct let po vstupu Lisabonské smlouvy v platnost lze konstatovat, že společná investiční politika dospívá a mění systém mezinárodního investičního práva. Současně ale v mnoha ohledech nabízí stále více otázek než odpovědí. Publikace uvádí čtenáře do problematiky mezinárodního investičního práva a následně do specifického kontextu EU. Zaměřuje se tak na nejnovější vývoj fenoménu vlivu EU a evropského práva na mezinárodní investiční právo. Současně poskytuje ucelený přehled unijního přístupu k ochraně investic i stavu vyjednávání se třetími zeměmi, a to včetně v roce 2020 dokončeného vyjednávání o první části kontroverzní Komplexní dohody o investicích mezi EU a Čínou, probíhající modernizace Dohody k Energetické chartě, unijních snah o vytvoření mnohostranného investičního soudu nebo situace kolem investiční ochrany v pobrexitových vztazích mezi EU a Spojeným královstvím. Stranou nezůstávají ani po celé Unii rychle se rozvíjející mechanismy pro prověřování zahraničních investic. Pozornost je věnována i v návaznosti na tento trend přijatému českému zákonu č. 34/2021 Sb., o prověřování zahraničních investic, který má potenciál významným způsobem ovlivnit investiční prostředí v České republice.
Objev podobné jako Mezinárodní investiční právo v kontextu Evropské unie - Ondřej Svoboda
Komentář k vybrané judikatuře Soudního dvora Evropské unie - David Sehnálek
Publikace představuje nejvýznamnější případy řešené Soudním dvorem Evropské unie za více než 40 let jeho existence, které zásadním způsobem přispěly k formování nejdříve Evropského společenství, nyní i Evropské unie a jejich práva. Anotace 2. doplň. a přeprac. vydání: Tento komentář obsahuje především případy, které jsou probírány v prvním semestru výuky předmětu Právo Evropské unie na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Jde o ty nejvýznamnější případy řešené Soudním dvorem Evropské unie za více než 60 let jeho existence, které zásadním způsobem přispěly k formování nejdříve Evropského společenství, nyní i Evropské unie a jejich právního řádu. Případy, které byly do tohoto díla zařazeny, tak představují to nejlepší ze zlatého fondu judikatury této instituce.
Objev podobné jako Komentář k vybrané judikatuře Soudního dvora Evropské unie - David Sehnálek
Vnitrostátní aplikace práva Evropské unie (978-80-7400-896-2)
Kniha - autor Michal Bobek; Petr Bříza; Pavlína Hubková, 600 stran, česky Právo EU má vícero vrstev. Tu první představuje vrstva lucemburská či lucembursko-bruselská. Obsahuje vizi jednotné vnitrostátní aplikace práva EU ve všech členských státech a vychází především z judikatury Soudního dvora EU a unijní legislativy. Druhá je vrstva ústavní, plynoucí z ústavního zakotvení českého členství v EU a z judikatury Ústavního soudu či českých vrcholných soudů. Konečně třetí vrstvu tvoří aplikační praxe jednotlivých soudů či správních orgánů, která je ukotvena v českých procesních kodifikacích a v českém institucionálním rámci. Druhé vydání této knihy se ke čtenářům dostává po více než 10 letech od vydání prvního. Cíl však zůstává stejný. Je jím snaha provést českého praktikujícího právníka základy vnitrostátní aplikace práva EU a nabídnout odpověď na otázky, co, jak a proč mám s tím unijním právem dělat v rámci konkrétního sporu před českými soudy či správními...
Objev podobné jako Vnitrostátní aplikace práva Evropské unie (978-80-7400-896-2)
Tuin 60916 Vlajka Evropské Unie - 120 cm x 80 cm
Vlajka FLAGMASTER® vyrobená z robustního 75D polyesteru je absolutní upoutávkou ve vaší zahradě, na večírcích nebo dokonce i na sportovních akcích. Na levé straně je vyztužená bílým lemem se dvěma stabilními kovovými kroužky k připevnění na vlajkový stožár. Okraj vlajky je ušit dvojitým švem. potisk sítotiskem zajišťuje vysokou barevnou brilanci. Technické údaje: vlajka: Evropska unie rozměr: 120 cm x 80 cm materiál: 75D polyester Obsah balení: 1x vlajka
Objev podobné jako Tuin 60916 Vlajka Evropské Unie - 120 cm x 80 cm
Mezinárodní právo soukromé Evropské unie (978-80-7598-123-3)
Kniha - autor Naděžda Rozehnalová; Jiří Valdhans; Klára Drličková; Tereza Kyselovská, 392 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Učebnice autorského kolektivu z katedry mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity poskytuje studentům právnických fakult a dalším zájemcům o právo komplexní výklad problematiky mezinárodního práva soukromého a procesního v prostředí Evropské unie. Učebnice začíná úvodním vstupem do problematiky evropského justičního prostoru ve věcech civilních, poté čtenářům učebnice poskytne výklad o určování rozhodného práva pro smluvní a mimosmluvní závazky. Dále se zaměřuje na konkrétní oblasti – příslušnost soudů, uznání a výkon rozhodnutí ve věcech občanských a obchodních a také v oblasti rodinného a dědického práva. V závěru se věnuje právnímu styku justičních orgánů v oblasti občanských a obchodních věcí a mezinárodním aspektům insolvenčního řízení.
Objev podobné jako Mezinárodní právo soukromé Evropské unie (978-80-7598-123-3)
Právní a politický systém Evropské unie (978-80-7552-534-5)
Kniha - autor Ivo Šlosarčík, 376 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha Právní a politický systém Evropské unie mapuje situaci, v jaké se Evropská unie nachází na počátku roku 2017. První část knihy je věnována analýze právního základu EU, jejím institucím a soudnímu systému. Ve druhé části je vysvětlen zejména proces ekonomické dimenze evropské integrace – volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu, včetně projektu eurozóny a její krize. Autor se v knize zaměřil především na implementaci Lisabonské smlouvy a změny evropské integrace v důsledku krize ekonomického vládnutí v EU, migrační krize a krize liberální demokracie v některých členských státech. Demonstruje narůstání faktického vlivu EU na vnitrostátní politiku jednotlivých členských států i za hranice očekávané Lisabonskou smlouvou, ale zároveň i sílící tendence tento vliv odmítat, jejichž extrémním projevem bylo britské referendum o vystoupení z EU a navazující jednání o brexitu. Díky autorově...
Objev podobné jako Právní a politický systém Evropské unie (978-80-7552-534-5)
Harmonizace daňových systémů zemí Evropské unie (978-80-7478-626-6)
Kniha - autor Danuše Nerudová, 344 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace se ve svém čtvrtém vydání jako jediná na trhu nejen podrobně zabývá pravidly návrhu směrnice o společném konsolidovaném základu daně, ale taktéž upozorňuje na jeho nejasnosti a úskalí. Čtvrté vydání v reakci na světovou ekonomickou a finanční krizi a její dopady do daňové politiky EU navíc přináší kapitolu mapující nejnovější vývoj v oblasti možnosti jednotného zdaňování finančního sektoru v EU a dále kapitolu pojednávající o novém nástroji pro výměnu informací – FATCA. V kontextu aktuálního globálního boje daňových správ s daňovými úniky věnuje kniha pozornost i problematice BEPS. Kniha zpracovává velmi aktuální téma, které je zajímavé pro všechny, kdo se zabývají evropskou integrací, včetně akademické sféry. Publikace je však velmi užitečná i pro odborníky z daňové praxe. Podává komplexní a velmi přehledný obraz o daňovém prostředí, jež vytváří Evropská unie.
Objev podobné jako Harmonizace daňových systémů zemí Evropské unie (978-80-7478-626-6)
Kniha pozitivní energie ve dvaceti čtyřech jazycích Evropské unie - Václav Budinský
Po předchozím úspěšném a dnes již prakticky vyprodaném vydání z roku 2020, které vyšlo v angličtině, čínštině, španělštině, ruštině, němčině, francouzštině a češtině, přichází "Kniha pozitivní energie" hned ve dvaceti čtyřech jazycích! Kniha vznikla u příležitosti českého předsednictví Evropské unie ve druhé půli roku 2022. Jak píše autor, "publikace obsahuje sedmdesát slov, vyjadřujících dobro, a sedmdesát obrazů, které s nimi tvoří jeden celek. Tato kombinace vyvolává v čtenářích pozitivní pocity, zvyšuje imunitu a v některých případech i odstraňuje řadu tělesných a psychických problémů." A jak si můžete přečíst na zadní straně obálky ve všech jazycích EU: Tato kniha může změnit váš život...
Objev podobné jako Kniha pozitivní energie ve dvaceti čtyřech jazycích Evropské unie - Václav Budinský
Dobré životní podmínky hospodářských zvířat v právu Evropské unie - Gabriela Kubíková
Publikace „Dobré životní podmínky hospodářských zvířat“ průkopnicky mapuje právní ochranu zvířat v rámci EU. Autorka, JUDr. Gabriela Kubíková, využívá své zkušenosti z Bruselu k rozboru této komplexní problematiky. Kniha se věnuje nejen otázkám chovu, přepravy a usmrcování hospodářských zvířat, ale také problematickým aspektům jako jsou intenzivní chovy. Autorka zkoumá vliv unijní legislativy na národní právo, přičemž zdůrazňuje potřebu silnější ochrany zvířat. Publikace obsahuje i návrhy de lege ferenda pro zlepšení současné právní situace, a to s důrazem na udržitelnost a etiku. Autorka, která působila v institucích EU, zajišťuje odborný a autentický pohled na dané tématiky. Dílo je zasvěceným průvodcem pro všechny, kdo se zajímají o moderní přístupy k ochraně zvířat.
Objev podobné jako Dobré životní podmínky hospodářských zvířat v právu Evropské unie - Gabriela Kubíková
Instituce Evropské unie a Lisabonská smlouva (978-80-247-3567-2)
Elektronická kniha - autor Ivo Šlosarčík, Zuzana Kasáková, kolektiv a, 248 stran Kniha Instituce Evropské unie a Lisabonská smlouva, připravená autorským kolektivem z katedry západoevropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, analyzuje z perspektivy nového institucionalismu změny Evropské unie po přijetí Lisabonské smlouvy. Autoři si kladou za cíl zhodnotit dopady institucionální reformy, její nedodělky a odpovědět na otázku, zda se postlisabonská Evropská unie bude moci místo dalších institucionálních změn soustředit na obsah svých aktivit.
Objev podobné jako Instituce Evropské unie a Lisabonská smlouva (978-80-247-3567-2)
Právní a politický rámec Evropské unie (978-80-7598-624-5)
Kniha - autor Ivo Šlosarčík, 460 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha Právní a politický rámec Evropské unie mapuje situaci, v jaké se Evropská unie nachází na počátku roku 2020. První část knihy je věnována analýze právního základu EU, jejím institucím, soudnímu systému a europeizaci členských států. Ve druhé části je vysvětlena zejména ekonomická a politicko-sociální dimenze evropské integrace – volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu, včetně projektu eurozóny a její krize. Autor v knize reflektuje důsledky brexitu, jenž byl projevem vzrůstající asertivity jednotlivých členských států a sílících tendencí odmítat stále se zvětšující faktický vliv EU na jejich vnitrostátní politiku. Dále se autor zaměřuje na limity právně-technokratického přístupu k evropské integraci a schopnosti EU adaptovat se na vnitřní i vnější „černé labutě“ evropské integrace, jež demonstruje na změnách plynoucích z krize ekonomického vládnutí v EU, migrační krize a krize...
Objev podobné jako Právní a politický rámec Evropské unie (978-80-7598-624-5)
Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie - Tomáš Fecák
Problematika vztahu mezinárodních dohod o ochraně investic a práva Evropské unie v posledních letech přitáhla značnou pozornost akademiků i praktiků a postupně se dostává i do povědomí širší veřejnosti. Aktuálnost tématu, ale i kontroverznost některých dílčích otázek dokládají například bouřlivé diskuse provázející jednání o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) mezi EU a USA, kde právě zahrnutí ochrany investic do této dohody představuje jednu z nejkontroverznějších otázek, či několik investičních arbitráží vedených v poslední době zahraničními investory proti státům střední a východní Evropy (včetně České republiky a Slovenska), v nichž byl vztah mezinárodních dohod o ochraně investic a práva EU jednou z otázek klíčových pro výsledek sporu.
Objev podobné jako Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie - Tomáš Fecák
Vnitřní a vnější dimenze bezpečnosti Evropské unie (978-80-7277-576-7)
Kniha - autor Helena Bauerová; Hana Hlaváčková; Milan Vošta, 172 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha je výsledkem spolupráce tří badatelů, kteří se zabývají problematikou evropské integrace v kontextu realizace vnitřní a vnější bezpečnosti s přesahem do dílčích oblastí, které se na bezpečnost váží. Dominantně se jedná o tematiku fungování evropských institucí, zapojení členských a také nečlenských států do plánování a realizace aktivit vedoucích k zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti s ohledem na jejich vymezení v evropském právu. Vydání knihy předcházel výzkum spojený s účastmi na domácích i mezinárodních konferencích a výzkumnými pobyty v zahraničí. Kniha je proto výstupem reflektujícím diskuzi na širší platformě, jež umožnila vybrat dílčí tematické segmenty, které se obsahově promítly do jednotlivých kapitol knihy.
Objev podobné jako Vnitřní a vnější dimenze bezpečnosti Evropské unie (978-80-7277-576-7)
Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie II - Tomáš Fecák
Publikace představuje „volné pokračování“ autorovy monografie Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie vydané v roce 2015, která tak nyní tvoří pomyslný první díl dvoudílné série. V době vydání I. dílu byla rodící se politika EU v oblasti zahraničních investic, založená na nové vnější pravomoci Unie získané na základě Lisabonské smlouvy, uprostřed procesu svého formování, přičemž mnohé klíčové otázky ještě jen čekaly na své rozuzlení. Od té doby došlo v této oblasti k zásadnímu vývoji, který se v navazující knize (II. dílu) dočkal podrobného zmapování. Druhý díl časově začíná tam, kde I. díl končí, a zpracovává vývoj problematiky od poloviny roku 2015 do poloviny roku 2020. Záměrem je, aby obě publikace tvořily, v rámci možností, jeden logický celek. Kapitola 1 se zabývá otázkou vnější pravomoci EU k uzavírání mezinárodních dohod zahrnujících pravidla ochrany zahraničních investic. Její jádro představuje rozbor Posudku 2/15, v němž Soudní dvůr Evropské unie vymezil rozsah pravomoci Unie k uzavření Dohody o volném obchodu mezi EU a Singapurem, a jeho praktických dopadů na smluvní praxi Unie. V rámci této části je pozornost věnována i novým dohodám o ochraně investic uzavíraným jednotlivými členskými státy s třetími zeměmi v postlisabonské éře na základě povolení Komise udělovaných v režimu Nařízení č. 1219/2012. Kapitola 2 v první části přibližuje „systém investičních soudů“(ICS) – reformovaný mechanismus řešení sporů mezi investorem a státem, který Komise poprvé představila v rámci návrhu investiční kapitoly Transatlantického obchodního a investičního partnerství s USA (TTIP) a z nějž posléze udělala vlajkovou loď vnější politiky EU v oblasti zahraničních investic. Zbývající část kapitoly přináší obecnější autorské zhodnocení reformního přístupu EU, jakož i mezinárodního režimu ochrany zahraničních investic jako takového. Poslední kapitola je věnována otázce kompatibility mezinárodních dohod o ochraně investic s právem EU, a to zejména ve světle kontroverzního konceptu „autonomie práva EU“. Tato část obsahuje podrobnou analýzu klíčových rozhodnutí SDEU z poslední doby – rozsudku Achmea a Posudku 1/17, jakož i jejich praktických důsledků, včetně reakce arbitrážních tribunálů a členských států a nástinu dalšího směřování ochrany zahraničních investic v rámci EU.
Objev podobné jako Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie II - Tomáš Fecák
Mezinárodní investiční právo v kontextu Evropské unie (978-80-7502-624-8)
Kniha - autor Ondřej Svoboda, 238 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Evropská unie představuje jednoho z největších vývozců a příjemců zahraničních investic. S ohledem na toto postavení byl rok 2009, kdy vstoupila v platnost Lisabonská smlouva, která zařadila přímé zahraniční investice do společné obchodní politiky ve výlučné pravomoci Unie, počátkem vzniku nového významného globálního aktéra v tvorbě investičních politik a mezinárodního investičního práva. Zahájení vyjednávání se Spojenými státy americkými o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) o čtyři roky později vyvolalo neočekávaný kritický zájem veřejnosti, což přivedlo EU k přehodnocení jejího přístupu a osvojení si tématu reformy systému investiční ochrany, který v poslední dekádě čelí rostoucí krizi legitimity. Třináct let po vstupu Lisabonské smlouvy v platnost lze konstatovat, že společná investiční politika dospívá a mění systém mezinárodního investičního práva....
Objev podobné jako Mezinárodní investiční právo v kontextu Evropské unie (978-80-7502-624-8)
Právní a politický rámec Evropské unie - 5. vydání - Ivo Šlosarčík - e-kniha
eBook: Kniha Právní a politický rámec Evropské unie mapuje situaci, v jaké se Evropská unie nachází na počátku roku 2020. První část knihy je věnována analýze právního základu EU, jejím institucím, soudnímu systému a europeizaci členských států. Ve druhé části je vysvětlena zejména ekonomická a politicko-sociální dimenze evropské integrace – volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu, včetně projektu eurozóny a její krize. Autor v knize reflektuje důsledky brexitu, jenž byl projevem vzrůstající asertivity jednotlivých členských států a sílících tendencí odmítat stále se zvětšující faktický vliv EU na jejich vnitrostátní politiku. Dále se autor zaměřuje na limity právně-technokratického přístupu k evropské integraci a schopnosti EU adaptovat se na vnitřní i vnější „černé labutě“ evropské integrace, jež demonstruje na změnách plynoucích z krize ekonomického vládnutí v EU, migrační krize a krize liberální demokracie v některých členských státech. Díky autorově právní a politologické erudici a dlouholetému bádání o tématu evropské integrace kniha není jen suchým popisem institucí a kompetencí EU, ale zejména pojednáním o střetávání formálních právních pravidel a politické praxe. Ivo Šlosarčík je profesorem mezinárodních teritoriálních studií a držitelem titulu Jean Monnet Chair pro obor práva EU. Působí na katedře evropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. V minulosti publikoval monografii analyzující transformaci kondicionality v Evropské unii, byl editorem knihy o institucionální reformě EU po Lisabonské smlouvě a autorem knihy o unijní dimenzi politického a ekonomického vývoje v Irské republice.
Objev podobné jako Právní a politický rámec Evropské unie - 5. vydání - Ivo Šlosarčík - e-kniha
Instituce Evropské unie a Lisabonská smlouva - Ivo Šlosarčík, Zuzana Kasáková - e-kniha
eBook: Kniha Instituce Evropské unie a Lisabonská smlouva, připravená autorským kolektivem z katedry západoevropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, analyzuje z perspektivy nového institucionalismu změny Evropské unie po přijetí Lisabonské smlouvy. Autoři si kladou za cíl zhodnotit dopady institucionální reformy, její nedodělky a odpovědět na otázku, zda se postlisabonská Evropská unie bude moci místo dalších institucionálních změn soustředit na obsah svých aktivit.
Objev podobné jako Instituce Evropské unie a Lisabonská smlouva - Ivo Šlosarčík, Zuzana Kasáková - e-kniha
Právní a politický rámec Evropské unie - 5. vydání (978-80-759-8624-5)
Elektronická kniha - autor Ivo Šlosarčík, 460 stran, česky Kniha Právní a politický rámec Evropské unie mapuje situaci, v jaké se Evropská unie nachází na počátku roku 2020. První část knihy je věnována analýze právního základu EU, jejím institucím, soudnímu systému a europeizaci členských států. Ve druhé části je vysvětlena zejména ekonomická a politicko-sociální dimenze evropské integrace – volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu, včetně projektu eurozóny a její krize. Autor v knize reflektuje důsledky brexitu, jenž byl projevem vzrůstající asertivity jednotlivých členských států a sílících tendencí odmítat stále se zvětšující faktický vliv EU na jejich vnitrostátní politiku. Dále se autor zaměřuje na limity právně-technokratického přístupu k evropské integraci a schopnosti EU adaptovat se na vnitřní i vnější „černé labutě“ evropské integrace, jež demonstruje na změnách plynoucích z krize ekonomického vládnutí v EU,...
Objev podobné jako Právní a politický rámec Evropské unie - 5. vydání (978-80-759-8624-5)
Trestněprávní ochrana finančních zájmů Evropské unie: Právní instituty (978-80-7400-868-9)
Kniha - 576 stran, česky V posledních letech došlo k zásadnímu pokroku při harmonizaci trestněprávní ochrany finančních zájmů Evropské unie. Většina členských států se vzdala části suverenity v trestněprávní sféře a vyslovila souhlas s vedením přípravného stádia o trestných činech proti finančním zájmům EU na unijní úrovni. Nový systém trestněprávní ochrany finančních zájmů EU před trestnými činy je poškozujícími a ohrožujícími vstoupil do praxe v polovině roku 2021 zahájením trestné činnosti Úřadu evropského veřejného žalobce, prvního nadnárodního justičního orgánu činného v trestním řízení s celoevropksou působností. Monografie přdstavuje první ucelený pohled na novou právní úpravu a vypořádává se s tím, co je v ní sporné. Je určena především subjektům působícím v trestních řízeních, tedy soudcům, veřejným žalobcům, státním zástupcům, policistům, obviněným a jejich obhájcům, zúčastněným osobám, poškozeným a jejich zmocněncům.
Objev podobné jako Trestněprávní ochrana finančních zájmů Evropské unie: Právní instituty (978-80-7400-868-9)
Právo Evropské unie: Ústavní základy a vnitřní trh (978-80-7502-277-6)
Kniha - autor Václav Stehlík; Ondrej Hamuľák; Michal Petr, 356 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Nová učebnice unijního práva od kolektivu z olomoucké právnické fakulty se obsahově zaměřuje na základní otázky ústavního a institucionálního práva Evropské unie, jakož i vnitřního trhu, unijní regulace ochrany hospodářské soutěže, veřejných podpor a veřejných zakázek. Učebnice umožňuje základní pochopení problematiky evropské integrace a systematiky unijního práva. Autoři při výkladu zdůrazňují soudní aplikaci unijního práva, jež je neopomenutelná zejména v oblasti vnitřního trhu. Jednotlivé příklady aplikace svobod vnitřního trhu mohou posloužit lepšímu pochopení problematiky a jejímu snazšímu vstřebání. Učebnice je určena studentům právnických fakult i dalším zájemcům o právní otázky unijní integrace. Učebnici doplňuje Praktikum práva Evropské unie (Leges, 2016), které vede studenty k analýze judikatury Soudního dvora EU i národních soudů a k...
Objev podobné jako Právo Evropské unie: Ústavní základy a vnitřní trh (978-80-7502-277-6)
Vnitřní a vnější dimenze bezpečnosti Evropské unie - Vošta Milan, Hana Hlaváčková, Helena Bauerová
Kniha je výsledkem spolupráce tří badatelů, kteří se zabývají problematikou evropské integrace v kontextu realizace vnitřní a vnější bezpečnosti s přesahem do dílčích oblastí, které se na bezpečnost váží. Dominantně se jedná o tematiku fungování evropských institucí, zapojení členských a také nečlenských států do plánování a realizace aktivit vedoucích k zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti s ohledem na jejich vymezení v evropském právu. Vydání knihy předcházel výzkum spojený s účastmi na domácích i mezinárodních konferencích a výzkumnými pobyty v zahraničí. Kniha je proto výstupem reflektujícím diskuzi na širší platformě, jež umožnila vybrat dílčí tematické segmenty, které se obsahově promítly do jednotlivých kapitol knihy.
Objev podobné jako Vnitřní a vnější dimenze bezpečnosti Evropské unie - Vošta Milan, Hana Hlaváčková, Helena Bauerová
Mezinárodní právo soukromé Evropské unie - Naděžda Rozehnalová, Jiří Valdhans, Klára Drličková, Tereza Kyselovská
Učebnice autorského kolektivu z katedry mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity poskytuje studentům právnických fakult a dalším zájemcům o právo komplexní výklad problematiky mezinárodního práva soukromého a procesního v prostředí Evropské unie.Učebnice začíná úvodním vstupem do problematiky evropského justičního prostoru ve věcech civilních, poté čtenářům učebnice poskytne výklad o určování rozhodného práva pro smluvní a mimosmluvní závazky. Dále se zaměřuje na konkrétní oblasti – příslušnost soudů, uznání a výkon rozhodnutí ve věcech občanských a obchodních a také v oblasti rodinného a dědického práva. V závěru se věnuje právnímu styku justičních orgánů v oblasti občanských a obchodních věcí a mezinárodním aspektům insolvenčního řízení.
Objev podobné jako Mezinárodní právo soukromé Evropské unie - Naděžda Rozehnalová, Jiří Valdhans, Klára Drličková, Tereza Kyselovská
Specifika výkladu práva Evropské unie a jeho vnitrostátní důsledky (978-80-7400-741-5)
Kniha - autor David Sehnálek, 208 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace je zaměřena na výklad práva Evropské unie a jeho zvláštnosti ve srovnání s výkladem práva mezinárodního a práva vnitrostátního. Často je totiž zdůrazňován vliv práva Evropské unie na české právo a na českou aplikační praxi a neméně často jsou zdůrazňována specifika výkladu práva Evropské unie, a to právě v kontrapozici k právu vnitrostátnímu, které je podle obecného pojetí tím, co zvláštní není, a tedy je „normální“. K dojmu zvláštnosti výkladu práva Evropské unie přispívá především to, že je toto právo směrodatně vykládáno Soudním dvorem EU. Publikace proto pečlivě analyzuje systémové postavení Soudního dvora EU v institucionální struktuře Evropské unie, jeho vazby a interakce s jinými mezinárodními soudy a s vrcholnými soudy členských států. Náležitá pozornost je dále věnována jednotlivým výkladovým metodám, včetně argumentace „effet utile“. Tyto metody jsou analyzovány v...
Objev podobné jako Specifika výkladu práva Evropské unie a jeho vnitrostátní důsledky (978-80-7400-741-5)
Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie (978-80-7478-982-3)
Kniha - autor Tomáš Fecák, 548 stran, česky Problematika vztahu mezinárodních dohod o ochraně investic a práva Evropské unie v posledních letech přitáhla značnou pozornost akademiků i praktiků a postupně se dostává i do povědomí širší veřejnosti. Aktuálnost tématu, ale i kontroverznost některých dílčích otázek dokládají například bouřlivé diskuse provázející jednání o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) mezi EU a USA, kde právě zahrnutí ochrany investic do této dohody představuje jednu z nejkontroverznějších otázek, či několik investičních arbitráží vedených v poslední době zahraničními investory proti státům střední a východní Evropy (včetně České republiky a Slovenska), v nichž byl vztah mezinárodních dohod o ochraně investic a práva EU jednou z otázek klíčových pro výsledek sporu.
Objev podobné jako Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie (978-80-7478-982-3)
Zeměpisná označení v mezinárodních smlouvách a v právu Evropské unie - Vladimír Týč, Radim Charvát
Zeměpisné označení chrání produkt, který je vyroben v určité oblasti a který vděčí za své vlastnosti právě tomuto místnímu prostředí, a to bez ohledu na výrobce (znojemské okurky, štramberské uši). Publikace analyzuje systémy ochrany zeměpisných označení v mezinárodním měřítku, a to v jednotlivých mezinárodních smlouvách a zejména v právu Evropské unie. V úvodní části autoři charakterizují základní pojmy a instituty zeměpisných označení. Zabývají se rovněž různými formami ochrany zeměpisného původu výrobků ve světě a způsoby řešení jejich střetu. Druhá část je věnována jednotlivým mnohostranným mezinárodním smlouvám, které usilují o internacionalizaci ochrany zeměpisných označení. Jedná se především o Lisabonskou dohodu včetně Ženevského aktu a Dohodu TRIPS. Nejrozsáhlejší část publikace podrobně komentuje systém ochrany zeměpisných označení v Evropské unii. Systém EU, jehož je Česká republika součástí, je velmi detailně propracovaný a nepříliš přehledný, proto autoři provedli jeho srozumitelný a komplexní rozbor.
Objev podobné jako Zeměpisná označení v mezinárodních smlouvách a v právu Evropské unie - Vladimír Týč, Radim Charvát
Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie II - Tomáš Fecák - e-kniha
eBook: Publikace představuje „volné pokračování“ autorovy monografie Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie vydané v roce 2015, která tak nyní tvoří pomyslný první díl dvoudílné série. V době vydání I. dílu byla rodící se politika EU v oblasti zahraničních investic, založená na nové vnější pravomoci Unie získané na základě Lisabonské smlouvy, uprostřed procesu svého formování, přičemž mnohé klíčové otázky ještě jen čekaly na své rozuzlení. Od té doby došlo v této oblasti k zásadnímu vývoji, který se v navazující knize (II. dílu) dočkal podrobného zmapování. Druhý díl časově začíná tam, kde I. díl končí, a zpracovává vývoj problematiky od poloviny roku 2015 do poloviny roku 2020. Záměrem je, aby obě publikace tvořily, v rámci možností, jeden logický celek. Kapitola 1 se zabývá otázkou vnější pravomoci EU k uzavírání mezinárodních dohod zahrnujících pravidla ochrany zahraničních investic. Její jádro představuje rozbor Posudku 2/15, v němž Soudní dvůr Evropské unie vymezil rozsah pravomoci Unie k uzavření Dohody o volném obchodu mezi EU a Singapurem, a jeho praktických dopadů na smluvní praxi Unie. V rámci této části je pozornost věnována i novým dohodám o ochraně investic uzavíraným jednotlivými členskými státy s třetími zeměmi v postlisabonské éře na základě povolení Komise udělovaných v režimu Nařízení č. 1219/2012. Kapitola 2 v první části přibližuje „systém investičních soudů“(ICS) – reformovaný mechanismus řešení sporů mezi investorem a státem, který Komise poprvé představila v rámci návrhu investiční kapitoly Transatlantického obchodního a investičního partnerství s USA (TTIP) a z nějž posléze udělala vlajkovou loď vnější politiky EU v oblasti zahraničních investic. Zbývající část kapitoly přináší obecnější autorské zhodnocení reformního přístupu EU, jakož i mezinárodního režimu ochrany zahraničních investic jako takového. Poslední kapitola je věnována otázce kompatibility mezinárodních dohod o ochraně investic s právem EU, a to zejména ve světle kontroverzního konceptu „autonomie práva EU“. Tato část obsahuje podrobnou analýzu klíčových rozhodnutí SDEU z poslední doby – rozsudku Achmea a Posudku 1/17, jakož i jejich praktických důsledků, včetně reakce arbitrážních tribunálů a členských států a nástinu dalšího směřování ochrany zahraničních investic v rámci EU.
Objev podobné jako Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie II - Tomáš Fecák - e-kniha
Supermáma - Jana Svobodová
Ukažte svým dětem, že jste supermáma! Vytvořte pro ně a hlavně s nimi malá umělecká dílka, kterými se budou chtít pochlubit všem svým kamarádům. Srozumitelné postupy doplněné o názorné fotografie vás provedou všemi projekty od začátku až do konce. V knize naleznete více než 25 svěžích a moderních výrobků, které lze po vytvoření i prakticky využít, a soubor šablon pro jednodušší tvoření.
Objev podobné jako Supermáma - Jana Svobodová
Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie II (978-80-7676-111-7)
Kniha - autor Tomáš Fecák, 284 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace představuje „volné pokračování“ autorovy monografie Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie vydané v roce 2015, která tak nyní tvoří pomyslný první díl dvoudílné série. V době vydání I. dílu byla rodící se politika EU v oblasti zahraničních investic, založená na nové vnější pravomoci Unie získané na základě Lisabonské smlouvy, uprostřed procesu svého formování, přičemž mnohé klíčové otázky ještě jen čekaly na své rozuzlení. Od té doby došlo v této oblasti k zásadnímu vývoji, který se v navazující knize (II. dílu) dočkal podrobného zmapování. Druhý díl časově začíná tam, kde I. díl končí, a zpracovává vývoj problematiky od poloviny roku 2015 do poloviny roku 2020. Záměrem je, aby obě publikace tvořily, v rámci možností, jeden logický celek. Kapitola 1 se zabývá otázkou vnější pravomoci EU k uzavírání mezinárodních dohod zahrnujících pravidla ochrany...
Objev podobné jako Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie II (978-80-7676-111-7)
In Limbo: Brexitová svědectví občanů Evropské unie ve Velké Británii (978-80-88322-16-0)
Kniha - autor Elena Remigi; Veronique Martin, 536 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Zpovědi lidí, pro které je brexit osobní katastrofou. Naléhavě osobní, skutečné, a přitom absurdní příběhy nabourávají klamnou frázi, že brexit je vítězstvím demokracie. Usvědčují britské politiky i média z pokrytectví, manipulací a lží. Ze selhání, vedle něhož působí Chamberlainova slova z roku 1938, že z Mnichova přiváží mír, jako vyjádření sice upřímného, leč naivního poplety, který naletěl přeborníkovi v demagogii a zločinci. O osmdesát let později se nenašel žádný Churchill, který by měl odvahu a energii tak zjevnou chybu napravit. Pro brexit v právně nezávazném referendu hlasovala o málo víc než třetina oprávněných voličů a většinově jen v Anglii a ve Walesu. Skotsko a Severní Irsko hlasovaly výrazně pro setrvání v EU. Uznání vítězství menšiny proměnilo téměř přes noc Británii ze vzoru vstřícnosti a uvážlivosti v zemi xenofobů a šovinistů, kterou zradili její...
Objev podobné jako In Limbo: Brexitová svědectví občanů Evropské unie ve Velké Británii (978-80-88322-16-0)
Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie II (978-80-7676-111-7)
Elektronická kniha - autor Tomáš Fecák, 284 stran, česky Publikace představuje „volné pokračování“ autorovy monografie Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie vydané v roce 2015, která tak nyní tvoří pomyslný první díl dvoudílné série. V době vydání I. dílu byla rodící se politika EU v oblasti zahraničních investic, založená na nové vnější pravomoci Unie získané na základě Lisabonské smlouvy, uprostřed procesu svého formování, přičemž mnohé klíčové otázky ještě jen čekaly na své rozuzlení. Od té doby došlo v této oblasti k zásadnímu vývoji, který se v navazující knize (II. dílu) dočkal podrobného zmapování. Druhý díl časově začíná tam, kde I. díl končí, a zpracovává vývoj problematiky od poloviny roku 2015 do poloviny roku 2020. Záměrem je, aby obě publikace tvořily, v rámci možností, jeden logický celek. Kapitola 1 se zabývá otázkou vnější pravomoci EU k uzavírání mezinárodních dohod zahrnujících...
Objev podobné jako Mezinárodní dohody o ochraně investic a právo Evropské unie II (978-80-7676-111-7)
Polemika s euroskeptikem: Aneb jak udělat z Evropské unie velmoc (978-80-7611-045-8)
Kniha - autor Petr Jantač, 200 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Proč by měla Evropská unie získat vlastní politickou moc a jak by se něco takového mohlo uskutečnit? To jsou základní otázky, na které se prostřednictvím někdy vášnivého, ale vždy konstruktivního dialogu pokouší najít odpověď oba fiktivní protagonisté Polemiky s euroskeptikem. Proevropsky naladěná Petra tvrdí, že evropské národy musí spojit síly, aby byly schopné se ubránit a prosazovat své zájmy v rychle se měnícím světě. Domnívá se také, že je potřeba nově definovat a posílit transatlantickou vazbu se Spojenými státy v rámci Severoatlantické aliance. Skeptik Václav je přesvědčený, že nic takového není možné. V Evropě podle něj nejsou podmínky pro vznik celoevropské politické moci a národní stát i nadále představuje ničím nenahraditelnou politickou formu. Spojenectví s USA musí zůstat v nezměněné podobě, jinak by se evropské národní státy nedokázaly ochránit před mimoevropskými...
Objev podobné jako Polemika s euroskeptikem: Aneb jak udělat z Evropské unie velmoc (978-80-7611-045-8)
Jan Ambrůz - Marika Svobodová
Ambrůzovy práce představují ve všech tvůrčích etapách autentický a mimořádně zajímavý příspěvek k povaze sochařského díla a současného umění, na pomezí sochy, objektu, instalace, intervence a architektury, a to především ve vztahu k prostoru a přírodě.
Objev podobné jako Jan Ambrůz - Marika Svobodová
Základy práva Evropské unie pro ekonomy: 7. přepracované a aktualizované vydání (978-80-7502-243-1)
Kniha - autor Vladimír Týč, 352 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Oblíbená komplexní a přehledně zpracovaná učebnice unijního práva středního rozsahu vychází již v sedmém vydání, v němž byla aktualizována a doplněna o živou problematiku Evropské unie posledních několika let, jako je vystoupení členského státu, migrační krize či rozpočtová a bankovní problematika. Po úvodním popisu historických souvislostí procesu evropské integrace a přehledu jednotlivých základních a revizních smluv, na nichž je Evropská unie založena, se autor postupně zabývá pravomocemi a organizační strukturou Evropské unie, jejím právním systémem včetně aplikace unijního práva v jednotlivých členských státech, soudním systémem a interpretací práva EU. V dalších kapitolách jsou popsány jednotlivé aspekty fungování Evropské unie, tedy právní úprava jednotlivých oblastí integrace: jednotný vnitřní trh (volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu), prostor svobody, bezpečnosti a...
Objev podobné jako Základy práva Evropské unie pro ekonomy: 7. přepracované a aktualizované vydání (978-80-7502-243-1)
Zákon o volbě prezidenta republiky - Přednosti a nedostatky ve srovnání s úpravami států Evropské unie - Pavel Šutka
Historicky první přímá volba prezidenta v roce 2013 vzbudila mezi širokou i odbornou veřejností na české poměry do té doby nezvyklé emoce, jejichž pozůstatkem je patrné rozdělení společnosti přetrvávající do dnešních dnů. Příčiny ne zcela ideálního průběhu volby je možno hledat na více místech. Jednou z nich je fakt, že během volby se projevila řada nedostatků stávající právní úpravy (zejména zákona č. 275/2012 Sb., o volbě prezidenta republiky), které se staly předmětem stížností k Nejvyššímu správnímu soudu a Ústavnímu soudu. Jako problematické se přitom ukázaly zejména oblasti procesu navrhování kandidátů, financování kampaní a v neposlední řadě etického rozměru kampaně.Cílem této publikace je jak popis nedostatků, které se jako problematické ukázaly již při volbě v roce 2013, tak popis míst, která jsou potenciálně riziková do budoucna. Důležitá je rovněž snaha vyvrátit některé nepravdy a mýty, jež na adresu zákonné úpravy zazněly zejména ze strany neúspěšných kandidátů. Současně kniha navrhuje konkrétní řešení, která by mohla stávající neuspokojivý stav napravit. Důležitým inspiračním zdrojem je v tomto směru provedené srovnání české úpravy s úpravami států Evropské unie s republikánským zřízením a přímo voleným prezidentem (Bulharsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Kypr, Litva, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko).
Objev podobné jako Zákon o volbě prezidenta republiky - Přednosti a nedostatky ve srovnání s úpravami států Evropské unie - Pavel Šutka
Podívejte se také
- Jan Werich vypráví pohádky a povídky
- Ahome Plecháček se jménem Jan (23192)
- Vytásek Jan: Na houpačce - CD (8594030604649)
- Burian Jan: Zrcadlo - CD (MAM168-2)
- Spálený Jan, ASPM: Perseidy - CD (5054197141737)
- Vodňanský Jan: Vzpoura kocourů (SU6148-2)
- Strýček Jan (80-86275-13-2)
- Kolekce Jan Tříska (4DVD) - DVD (FHV7195)
- Jan Vojáček: Rozhodni se být zdráv
- Právní a politický systém Evropské unie (978-80-7552-534-5)
- Instituce Evropské unie a Lisabonská smlouva (978-80-247-3567-2)
- Vnitřní a vnější dimenze bezpečnosti Evropské unie (978-80-7277-576-7)
- Listina v kontextu společenských změn (K 30. výročí jejího přijetí) (999-00-035-2489-8)
- Jan Švankmajer (978-80-264-1814-6)
- Jan Tříska (978-80-249-3517-1)
- Sv. Otec Jan Pavel II. u nás
- Křížek Jan: Honza Křížek - CD (SU6398-2)
- Jan Žižka (978-80-257-3502-2)
- Jeřábek Jan: To srdce - CD (MAM138-2)
- Toulky českou minulostí - Speciál JAN AMOS KOMENSKÝ
- Jan Křtitel (978-80-7558-087-0)
- Jan Werich a Miroslav Horníček na Kampě