Život a dílo

Produkt Život a dílo sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Život a dílo upraviť a produkt hľadať znova.

Život a dílo

Život a dílo
Detail

Audiokniha MP3 Jan Vodňanský, čte Jan Vodňanský Výběr písní, situačních koláží, říkadel a divadelních improvizací z divadelních představení S úsměvem idiota; Hurá na Bastilu; S úsměvem Donkichota; Od půl jednej do čtvrt na 3; Večírek rozpadlých dvojic Bonusy Třicet šest bonusů, z toho dvacítka dosud nikdy nepublikovaných záznamů vystoupení autorské dvojice Jan Vodňanský a Petr Skoumal doplňuje komplet nahrávek z představení, konaných v Činoherním klubu koncem let šedesátých a z vystoupení po vysokoškolských klubech v letech sedmdesátých. Bonusy doplňují chybějící místa v diskografii tvůrců tam, kde kdysi řádila cenzura nebo dobový zákaz, znemožňující dvojici společnou činnost. Zdigitalizované a vyčištěné amatérské nahrávky završují svědectví o mimořádné události, jakou bylo pro diváky a posluchače každé z uvedených představení. Celý komplet se tak stává naprosto unikátním záznamem doby, zastavením času a dokladem o neobyčejné kongenialitě V&S, porovnatelné s... (alza.cz)

Podobné produkty ako Život a dílo

Život a dílo - Jan Vodňanský - audiokniha

Život a dílo - Jan Vodňanský - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Výběr písní, situačních koláží, říkadel a divadelních improvizací z divadelních představení S úsměvem idiota; Hurá na Bastilu; S úsměvem Donkichota; Od půl jednej do čtvrt na 3; Večírek rozpadlých dvojic Bonusy Třicet šest bonusů, z toho dvacítka dosud nikdy nepublikovaných záznamů vystoupení autorské dvojice Jan Vodňanský a Petr Skoumal doplňuje komplet nahrávek z představení, konaných v Činoherním klubu koncem let šedesátých a z vystoupení po vysokoškolských klubech v letech sedmdesátých. Bonusy doplňují chybějící místa v diskografii tvůrců tam, kde kdysi řádila cenzura nebo dobový zákaz, znemožňující dvojici společnou činnost. Zdigitalizované a vyčištěné amatérské nahrávky završují svědectví o mimořádné události, jakou bylo pro diváky a posluchače každé z uvedených představení. Celý komplet se tak stává naprosto unikátním záznamem doby, zastavením času a dokladem o neobyčejné kongenialitě V&S, porovnatelné s tvorbou V+W nebo Suchého a Šlitra. 4 alba plná pokladů legendární dvojice! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Život a dílo - Jan Vodňanský - audiokniha

Stephen Hawking: Jeho život a dílo

Stephen Hawking: Jeho život a dílo
Detail

Audiokniha MP3 - Hawkingův životní příběh očima Kitty Fergusonové, která se při psaní mohla spolehnout na pomoc samotného Hawkinga a jeho blízkých spolupracovníků. - autor Kitty Fergusonová, čte Jan Eisler Audiokniha Stephen Hawking: Jeho život a dílo. Autorka Kitty Ferguson. Čte Jan Eisler, Eliška Eislerová, Josef Wiesner. STEPHEN HAWKING byl jednou z nejpozoruhodnějších postav současnosti. Tento cambridgeský génius si získal celosvětové renomé jako brilantní teoretický fyzik, a navíc se stal velkým zdrojem inspirace pro každého, kdo byl svědkem jeho vítězství nad postižením. Toto je Hawkingův životní příběh očima Kitty Fergusonové, která se při psaní mohla spolehnout na pomoc samotného Hawkinga a jeho blízkých spolupracovníků. Audiokniha podává pestrý obraz Hawkingova dětství, srdceryvných počátků jeho boje s postižením motorického neuronu během prvního roku postgraduálního studia na Cambridgi, sílícího mezinárodního věhlasu a dlouhých let osobního boje o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Stephen Hawking: Jeho život a dílo , František vláčil život a dílo (978-80-903678-9-0)

František Vláčil Život a dílo - Gajdošík Petr

František Vláčil Život a dílo - Gajdošík Petr
Detail

Zásadní monografie o jednom z nejvýznamnějších filmových tvůrců české poválečné kinematografie. Obsáhlá publikace nabídne životní i tvůrčí příběh Františka Vláčila ve formě bohatě zdokumentovaného textu, jehož součástí bude mj. produkční historie všech Vláčilových filmů i neuskutečněných projektů, přiblížení jejich dobové reflexe, ukázky ze scénářů a dalších textů. Více než analýze a výkladu filmových děl se chce kniha věnovat spíš faktům a historii. Obsah tedy bude založen na podrobném studiu filmových, písemných i tištěných pramenů z domácích i zahraničních archivů, z osobní pozůstalosti Františka Vláčila a dalších osobností, na informacích získaných z rozhovorů s Vláčilovými spolupracovníky. Proti původním plánům a dispozicím vychází kniha bez obrazových příloh. Při práci na knize bylo shromážděno několik set obrázků, fotografií, kreseb, skenů dokumentů, plakátů a screenshotů z filmů, z archivních i soukromých sbírek. Byl pečlivě proveden jejich výběr a zařazení, poté byly zapracovány do sazby, a ta byla v rámci redakčních prací předána ve dvou částech ke konzultaci také panu Františku Vláčilovi ml., dědici autorských práv, který si již dříve vymínil jejich odsouhlasení. U první předané části sazby měl k obrazovým přílohám asi tři připomínky na doplnění či úpravy, vše bylo obratem do sazby zapracováno. K textu této části nic neměl. Po obdržení druhé části sazby se ale pan František Vláčil ml. odmlčel, neodpovídal na zaslané emaily, písemné dopisy, nebylo možné se s ním spojit telefonem ani přes rodinné příslušníky. Vydavatel namísto toho z ničehonic obdržel dopis od agentury Dilia, aby nadále nově jednal o obrazových přílohách jen s Dilií, která pana Vláčila zastupuje, jenž si ovšem do té doby vyhrazoval veškerá jednání o přílohách pro sebe. Nastala tak situace, kdy nebylo jasné, co se vlastně s výtiskem sazby předané k posouzení děje, a která vybízela k různým interpretacím. Vydavatel se začal zabývat předáním věci právníkům, současně s autorem zvažoval možnost vydat knihu jen s omezeným obrazovým doprovodem, takovým, na který byla již práva zajištěna. Ukázalo se ale, že kniha vybavená jen tímto obrazovým materiálem by působila velmi nevyrovnaně: k některým kapitolám byly obrazové přílohy alespoň na úrovni základní dokumentace, k jiným naopak skoro vůbec. Padlo proto rozhodnutí vydat knihu bez jakýchkoliv obrazových příloh, jako čistý autorský text. (Několik málo černobílých fotografií v textu knihy má funkci spíše obrazové interpunkce mezi jednotlivými oddíly knihy, než nějakou dokumentační úlohu.) Součástí vyčerpávající faktografie knihy bude kompletní detailní filmografie, včetně spoluprací na projektech jiných tvůrců nebo neuskutečněných záměrů, úplná bibliografie, medailony Vláčilových spolupracovníků aj. (patro.cz)

Podobné produkty ako František Vláčil Život a dílo - Gajdošík Petr , Jan hus: život a dílo (978-80-257-0875-0)

Život a dílo Vladimíra Tardyho - Alena Plháková, Olga Pechová

Život a dílo Vladimíra Tardyho - Alena Plháková, Olga Pechová
Detail

Cílem knihy je oživit zájem o dílo profesora Karlovy univerzity Vladimíra Tardyho (1906-1987), prominentního českého psychologa 20. století. V první části je Tardyho životní příběh začleněn do kontextu dramatických společenských změn ve střední a východní Evropě, které se v bývalém Československu projevily dvěma vlnami politické represe. Další čtyři části jsou věnovány Tardyho odbornému přínosu v oblasti filosofie, psychologie osobnosti, dějin psychologie a grafologie, a to včetně ohlasů jeho práce. Autorky vycházely z Tardyho publikovaných i nepublikovaných studií, z jeho deníků, osobní korespondence, ze vzpomínek pamětníků i z nově zpřístupněných archivních materiálů. V příloze čtenář nalezne úplnou bibliografii Tardyho díla, včetně 130 recenzí, chronologický přehled významných událostí jeho života a rozhovor s docentem Karlem Balcarem, který byl Tardyho studentem i spolupracovníkem. Vychází v edici Paměť. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Život a dílo Vladimíra Tardyho - Alena Plháková, Olga Pechová , Jan mukařovský: život a dílo (978-80-7491-531-4)

Život a dílo Vladimíra Solovjova - Sergej Solovjov - e-kniha

Život a dílo Vladimíra Solovjova - Sergej Solovjov - e-kniha
Detail

eBook:,Sergej Michajlovič Solovjov byl synovcem Vladimíra Solovjova, nejvýznamnějšího „ruského klasika“, jehož spisy jsou vydávány v cizích jazycích a vliv jeho myšlení dalekosáhlý. V češtině o něm sice existuje několik životopisných zastavení, ale představení tohoto zdrojového textu vyplňuje podstatně to, co se jinde nedozvíme – jde o „první pramen“ důležitých informací. Autor se kromě systematické práce ve shromažďování materiálů soustředil na mnohem obtížnější rovinu: na vyhodnocování, odpovídající tradovanému slovu, jak ho zachytil v rodinném kruhu či od těch, kdo přišli se Solovjovem do styku. I samotný osud autorovy publikace je dramatický: směl vyjít až mnohem později díky ruským emigrantům v Bruselu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Život a dílo Vladimíra Solovjova - Sergej Solovjov - e-kniha , Věčný oheň, jidi majia – život a dílo (999-00-035-9019-0)

Stephen Hawking – Jeho život a dílo - Kitty Fergusonová - audiokniha

Stephen Hawking – Jeho život a dílo - Kitty Fergusonová - audiokniha
Detail

Audiokniha:,STEPHEN HAWKING byl jednou z nejpozoruhodnějších postav současnosti. Tento cambridgeský génius si získal celosvětové renomé jako brilantní teoretický fyzik, a navíc se stal velkým zdrojem inspirace pro každého, kdo byl svědkem jeho vítězství nad postižením. Toto je Hawkingův životní příběh očima Kitty Fergusonové, která se při psaní mohla spolehnout na pomoc samotného Hawkinga a jeho blízkých spolupracovníků. Audiokniha podává pestrý obraz Hawkingova dětství, srdceryvných počátků jeho boje s postižením motorického neuronu během prvního roku postgraduálního studia na Cambridgi, sílícího mezinárodního věhlasu a dlouhých let osobního boje o přežití a snahy vědecky pochopit vesmír. Průběžně také shrnuje a laikovi vysvětluje vědecké teorie, kterými se Hawking zabýval. Kitty Fergusonová má dar překládat jazyk teoretických fyziků do řeči normálních smrtelníků, a i ta nejsložitější témata dokáže zpracovat srozumitelně a mimořádně čtivě, tedy vlastně poslouchatelně. „Je to fascinující vyprávění o pozoruhodném životě a díle jedné mimořádné mysli.“ (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Stephen Hawking – Jeho život a dílo - Kitty Fergusonová - audiokniha , Josef hybeš (1850-1921): život, dílo a mýtus (978-80-7422-580-2)

Život a dílo Vladimíra Solovjova (978-80-741-2340-5)

Život a dílo Vladimíra Solovjova (978-80-741-2340-5)
Detail

Elektronická kniha - ze série Studie ruského myšlení, autor Sergej Solovjov, 756 stran, česky Sergej Michajlovič Solovjov byl synovcem Vladimíra Solovjova, nejvýznamnějšího „ruského klasika“, jehož spisy jsou vydávány v cizích jazycích a vliv jeho myšlení dalekosáhlý. V češtině o něm sice existuje několik životopisných zastavení, ale představení tohoto zdrojového textu vyplňuje podstatně to, co se jinde nedozvíme – jde o „první pramen“ důležitých informací. Autor se kromě systematické práce ve shromažďování materiálů soustředil na mnohem obtížnější rovinu: na vyhodnocování, odpovídající tradovanému slovu, jak ho zachytil v rodinném kruhu či od těch, kdo přišli se Solovjovem do styku. I samotný osud autorovy publikace je dramatický: směl vyjít až mnohem později díky ruským emigrantům v Bruselu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Život a dílo Vladimíra Solovjova (978-80-741-2340-5) , Philip roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9)

Jan Mukařovský: Život a dílo (978-80-7491-531-4)

Jan Mukařovský: Život a dílo (978-80-7491-531-4)
Detail

Kniha - Dílo Jana Mukařovského patří právem do zlatého fondu české, ale i světové literární vědy a estetiky. Nutnost nově kriticky analyzovat a zhodnotit přínos jeho strukturálních koncepcí, ale i pozdějších prací, kdy se veřejně distancoval od strukturalismu, je nasnadě. Cílem monografie je přiblížit život a dílo Jana Mukařovského v širším kontextu domácí i zahraniční literární vědy a estetiky. Vykreslen je nejen Mukařovského život a formování jeho vědecké dráhy, nýbrž také osobní vztahy a jeho společenské a politické aktivity. Ústřední část práce je věnována analýzám základních principů Mukařovského strukturální poetiky a estetiky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jan Mukařovský: Život a dílo (978-80-7491-531-4) , Ludvík lazar zamenhof: život, dílo, ideály (978-80-87169-95-7)

Jan Hus: Život a dílo (978-80-257-0875-0)

Jan Hus: Život a dílo (978-80-257-0875-0)
Detail

Kniha - autor František Šmahel, 316 stran, česky, pevná s přebalem matná František Šmahel patří k nejvýznamnějším evropským medievistům. Téměř padesát let se originálním způsobem věnuje dějinám české a evropského pozdního středověku, s důrazem na genezi české reformace, dějiny vzdělání a univerzit či raného humanismu. V posledních desetiletích svůj záměr rozšířil i na dějiny mentalit a pozdně středověké kultury. Jeho hledání nových badatelských přístupů se nejvýrazněji projevilo ve skvostné a nápadité knize Cesta Karla IV. do Francie 1377-1378 (2006) a v monografii Diví lidé (v imaginaci) pozdního středověku (2012). Na první pohled by se mohlo zdát, že Šmahelův návrat k Janu Husovi (a ke kořenům revoluce) je paradoxem. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Svižným způsobem napsaný životopis českého reformátora (můžeme ho číst i jako pendant ke Šmahelovu životopisu Jeronýma Pražského), jenž, ač ponořen ve středověku, v mnohém předstihl svoji dobu, je knihou o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jan Hus: Život a dílo (978-80-257-0875-0) , Tvůj život jako mistrovské dílo: tepperweinova metoda pro zdraví a úspěch (978-80-7336-521-9)

František Vláčil Život a dílo (978-80-903678-9-0)

František Vláčil Život a dílo (978-80-903678-9-0)
Detail

Kniha - autor Petr Gajdošík, 875 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Zásadní monografie František Vláčil o jednom z nejvýznamnějších filmových tvůrců české poválečné kinematografieObsáhlá publikace nabídne životní i tvůrčí příběh Františka Vláčila ve formě bohatě zdokumentovaného textu, jehož součástí bude mj. produkční historie všech Vláčilových filmů i neuskutečněných projektů, přiblížení jejich dobové reflexe, ukázky ze scénářů a dalších textů.Více než analýze a výkladu filmových děl se chce kniha věnovat spíš faktům a historii. Obsah tedy bude založen na podrobném studiu filmových, písemných i tištěných pramenů z domácích i zahraničních archivů, z osobní pozůstalosti Františka Vláčila a dalších osobností, na informacích získaných z rozhovorů s Vláčilovými spolupracovníky.Součástí vyčerpávající faktografie knihy bude kompletní detailní filmografie, včetně spoluprací na projektech jiných tvůrců nebo neuskutečněných záměrů, úplná bibliografie,... (alza.cz)

Podobné produkty ako František Vláčil Život a dílo (978-80-903678-9-0) , Rudolf jedlička samaritán v bílém plášti: život a dílo zakladatele jedličkova ústavu (978-80-7485-178-0)

Věčný oheň, Jidi Majia – Život a dílo (999-00-035-9019-0)

Věčný oheň, Jidi Majia – Život a dílo (999-00-035-9019-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Dariusz Tomasz Lebioda, 139 stran, česky Odborná publikace polského literárního historika, polonisty, sinologa, překladatele a básníka dr. Dariusze Tomasze Lebiody Věčný oheň, Jidi Majia – Život a dílo vyšla pod originálním názvem Odwieczny ogień, Życie i twórczość Jidiego Majii v polské Bydhošti v roce 2019 v knižní edici „Biblioteka Tematu“. Pro potřeby českého vydání v roce 2022 jsme publikaci aktualizovali několika položkami v Bibliografii a Cenách (udělených Jidi Majiaa). Anglické texty v této publikaci byly shodně s originálem převzaty z textů sinologa a překladatele díla Jidi Majiaa do angličtiny prof. Denise Maira. Kniha Dariusze Lebiody Odwieczny ogień, Życie i twórczość Jidiego Majii se rovněž dočkala překladu do čínštiny (Šanghaj, 2021). (alza.cz)

Podobné produkty ako Věčný oheň, Jidi Majia – Život a dílo (999-00-035-9019-0) , Jeho krvavé dílo (9788025725009)

Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9)

Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9)
Detail

Kniha - autor Michal Sýkora, 320 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Život a dílo mistra moderní prózy První česká monografie věnovaná tvorbě jednoho z nejvýznamnějších autorů moderního románu Philipu Rothovi (1933—2018) shrnuje autorovu uměleckou dráhu, pokouší se utřídit jeho obsáhlé dílo a postihnout jednotlivé tvůrčí etapy spojené se změnami témat a částečně i stylu. Kniha nabízí interpretaci klíčových próz, postavenou na hledání typických rothovských témat, a to jak v perspektivě konkrétní spisovatelovy tvůrčí etapy, tak celého díla. Sýkora zasazuje Rothovo dílo do širšího kontextu americké literatury, věnuje se jeho dobové kritické reflexi a nevyhýbá se ani možnosti hledat interpretační klíč ve spisovatelově životě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9) , Pí a jeho život ()

Rudolf Jedlička Samaritán v bílém plášti: Život a dílo zakladatele Jedličkova ústavu (978-80-7485-178-0)

Rudolf Jedlička Samaritán v bílém plášti: Život a dílo zakladatele Jedličkova ústavu (978-80-7485-178-0)
Detail

Kniha - autor Aleš Dvořák, 136 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Rudolf Tomáš Jedlička (1869 Lysá nad Labem - 1926 Nový Svět) - průkopník moderního lékařství, chirurg, zakladatel samostatné rentgenologie a radiologie a léčebné rehabilitace. Většina lidí má jeho jméno spojeno především s Podolským sanatoriem a hlavně s ústavem pro tělesně postiženou mládež, nesoucím jeho jméno (Jedličkovým ústavem, který nedávno oslavil 100. výročí). Málokdo si však dnes uvědomuje, že patřil mezi nejvýznamnější lékaře počátku 20. století a již tehdy prosazoval diagnostiku a léčbu nádorů pomocí rentgenových paprsků. Proslul také využitím nových operačních technik, stal se zakladatelem české lékařské rentgenologie, jako první v Čechách začal také využívat radiovou sůl, ihned poté, co ji izolovala Marie Curie-Sklodowská. Vybudoval ústav, jehož cílem bylo vrátit postižené a zmrzačené děti i dospělé do života v takovém stavu, aby byli co nejvíce soběstační a nezatěžovali... (alza.cz)

Podobné produkty ako Rudolf Jedlička Samaritán v bílém plášti: Život a dílo zakladatele Jedličkova ústavu (978-80-7485-178-0) , Básnické dílo: legendy a historiografie (978-80-257-3957-0)

Tvůj život jako mistrovské dílo - Kurt Tepperwein

Tvůj život jako mistrovské dílo - Kurt Tepperwein
Detail

Další dílo světoznámého etikoterapeuta, jenž působí v Lichtenštejnsku, nás nechává proplout v 21 denním procesu základními oblastmi našeho života mořem probuzení k vyššímu vědomí, jež možná překvapivě není konečným cílem, k němuž míříme. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tvůj život jako mistrovské dílo - Kurt Tepperwein , Co život dal a vzal

Tvůj život jako mistrovské dílo - Tepperwein Kurt

Tvůj život jako mistrovské dílo - Tepperwein Kurt
Detail

Další dílo známého etikoterapeuta, který v současné době působí v Lichtenštejnsku, nás nechává v 21 denním procesu proplout základními oblastmi našeho života mořem probuzení k vyššímu vědomí, jež možná překvapivě není konečným cílem, k němuž míříme. Úspěch a blahobyt, zdraví a vitalita, láska a partnerství, sebevědomí a životní vize – to jsou hlavní proudy, jež nám pomáhají na naší plavbě, na níž v sobě probouzíme mistra. (patro.cz)

Podobné produkty ako Tvůj život jako mistrovské dílo - Tepperwein Kurt , Ženy a život - dvd (22007m)

Martin Luther - Uvedení do života, díla a odkazu - Martin Luther

Martin Luther - Uvedení do života, díla a odkazu - Martin Luther
Detail

Jaký byl Martin Luther člověk a jak se stal reformátorem? Jak žil, studoval a pracoval? Kdo byl s ním a kdo byl proti němu? Co všechno tu hrálo roli? Kteří lidé v tom byli důležití? Jaké zápasy se v 16. století vedly a jak dopadly? Publikace německého teologa a církevního historika Albrechta Beutela nám na tyto a další otázky odpovídá živě a názorně. Čtenáři se zde otevírá cesta k pochopení Martina Luthera jako člověka, jako muže své doby, který viděl dopředu. Publikace vychází jako třetí svazek k výročí 500 let od počátku evropské reformace. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Martin Luther - Uvedení do života, díla a odkazu - Martin Luther , Einstein - jeho život a vesmír

Ludvík Lazar Zamenhof: Život, dílo, ideály (978-80-87169-95-7)

Ludvík Lazar Zamenhof: Život, dílo, ideály (978-80-87169-95-7)
Detail

Kniha - autor Alexander Korženkov, 131 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Mezinárodní jazyk esperanto je právem spojován především se jménem Zamenhof. O tom, že Zamenhof je autorem esperanta není pochyb (i když on sám se považoval pouze za jeho iniciátora), kolem jeho života a myšlenek je však stále řada nejasností a pochybností. Byl pouze geniálním tvůrcem mezinárodního jazyka, nebo více pacifistou, či také politickým aktivistou a náboženským myslitelem? Na tyto a další otázky se pokouší nalézt odpověď Alexander Korženkov, známý zamenhofolog, v předkládané knize, která je zkrácenou verzí jeho obsáhlého životopisu Zamenhofa, který je už také přeložen do češtiny a snad i ten se dostane k čtenářům. Korženkov nám představuje Zamenhofa především jako člověka neustále hledajícího. Hledajícího především cesty a způsoby znovusjednocení jednotlivých národů a národností, ačkoliv sám se slovu národ vyhýbal a důsledně hovořil o etnikách. Hlavní překážky mírového... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ludvík Lazar Zamenhof: Život, dílo, ideály (978-80-87169-95-7) , Pí a jeho život (9788025708156)

Aristokrat katakomb: K životu a dílu Zdeňka Rotrekla (978-80-275-0600-2)

Aristokrat katakomb: K životu a dílu Zdeňka Rotrekla (978-80-275-0600-2)
Detail

Kniha - autor Jiří Zizler, 264 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Poezie jako vztah mezi existenciálním a duchovním, mezi všedním, mytickým a religiózním Osud, genezi i recepci díla Zdeňka Rotrekla (1920—2013) poznamenaly fatálním a dramatickým způsobem dějinné okolnosti. Za účast v protikomunistickém odboji byl v letech 1949—1962 vězněn, po krátkém intermezzu uvolnění na sklonku šedesátých let strávil následující dvě normalizační desetiletí jako disident, persona non grata a nepublikovatelný autor. S výjimkou exilových vydání se Rotreklova tvorba ke čtenářům dostala až po roce 1989. Zizlerova monografie se věnuje celku Rotreklova díla. Zaměřuje se zejména na jeho poezii, ale zabývá se i Rotreklovými pozoruhodnými texty prozaickými; kromě povídek a básní v próze i románem Světlo přichází potmě, který zachycuje jeho životní příběh v podobě svébytného jazykového i formálního experimentu, nebo rozhlasovými hrami a publicistikou. (alza.cz)

Podobné produkty ako Aristokrat katakomb: K životu a dílu Zdeňka Rotrekla (978-80-275-0600-2) , Kundera: český život a doba ()

Josef Hybeš (1850-1921): Život, dílo a mýtus (978-80-7422-580-2)

Josef Hybeš (1850-1921): Život, dílo a mýtus (978-80-7422-580-2)
Detail

Kniha - autor Lukáš Fasora, 30 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Život dělnického vůdce a předáka sociální demokracie Josefa Hybeše byl v minulosti častokrát námětem historických i uměleckých zpracování. Není divu, už na sklonku života byl Hybeš osobností legendární a mýtickou, s až uhrančivým vlivem na řadu svých současníků. Byl nazýván Rudým světcem, Českým Tolstým, Patriarchou strany, Maršálem chudých nebo prostě "naším Pepíkem". Jeho košatá osobnost byla v bouřlivé době konfrontována s mnoha nesmírně složitými otázkami a přezdívky naznačují, jak pestré a rozporné byly role, které mu publikum připisovalo. Kniha analyzuje životní příběh Josefa Hybeše a z něj vycházející mýtus z pohledu čtyř nejdůležitějších rolí, které v očích publika sehrál: prostého proletáře, internacionalisty, revolucionáře a lidumila. (alza.cz)

Podobné produkty ako Josef Hybeš (1850-1921): Život, dílo a mýtus (978-80-7422-580-2) , Čechová jitka: klavírní dílo 5 (bagately a impromptus) - cd (su3845-2)

Život ve znacích Studie k dílu Johna Deelyho (978-80-7476-192-8)

Život ve znacích Studie k dílu Johna Deelyho (978-80-7476-192-8)
Detail

Kniha - autor Michal Karľa; Karolína Šedivcová; Martin Macháček, 310 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá John N. Deely (1942–2017) byl americký sémiotik, filosof a historik a ačkoli je společně s U. Ecem pokládán za nejvýznamnějšího představitele sémiotiky druhé poloviny 20. století, není jeho dílo v našem prostředí dosud příliš známé. Jednou ze základních tezí, která proplouvá Deelyho dílem, je tvrzení, že člověk se od ostatních organismů odlišuje tím, že zatímco všechny organismy znaky používají, pouze člověk má schopnost vědět o tom, že znaky používá, a tedy též nahlížet samotnou jejich povahu. V tomto pojetí spojuje Deely jak biologické (či biosémiotické) pohledy na lidskou přirozenost, tak osobité uchopení dějin filosofie, doprovázené mj. pokusem o teoretické zdůvodnění této transdisciplinarity prostřednictvím obecné sémiotiky. Cílem této knihy je přiblížit jeho pozoruhodné dílo českému čtenáři a to jak prostřednictvím analýz stěžejních Deelyho tezí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Život ve znacích Studie k dílu Johna Deelyho (978-80-7476-192-8) , Rytíři z heliopole dílo v červené, dílo ve žluté (978-80-7679-017-9)

Jsme kapkou v moři života: Výbor z básnického díla (978-80-7260-360-2)

Jsme kapkou v moři života: Výbor z básnického díla (978-80-7260-360-2)
Detail

Kniha - autor Paul Heyse, 132 stran, pevná bez přebalu lesklá Výbor z Heyseho básnické tvorby, který sestavila a přeložila Zlata Kufnerová, podává představu o celém autorově básnickém díle a jeho vývoji. Zahrnuje proto ukázky od básníkovy rané tvorby (cykly Junge Leiden, Margarete), pokračuje jeho velmi významným italským obdobím (Bilder aus Neapel, Römische Sonette, Städtebilder) a navazuje ukázkami z tvorby jeho zralého období (Vom Gardasee, Meinen Toten, Vermischte Gedichte, Zwölf Dichterprofille, Waldmonologe aus Kreuth, Balladen). (alza.cz)

Podobné produkty ako Jsme kapkou v moři života: Výbor z básnického díla (978-80-7260-360-2) , Rytíři z heliopole dílo v černé, dílo v bílé (978-80-7449-943-2)

Picassův svět: Ilustrovaná historie života a díla Pabla Picassa (978-80-7391-222-2)

Picassův svět: Ilustrovaná historie života a díla Pabla Picassa (978-80-7391-222-2)
Detail

Kniha - Pablo Picasso, jeden z nejznámějších a nejzajímavějších umělců 20. století, je autorem množství děl z mnoha výtvarných oborů. Vytvořil celou řadu maleb, kreseb, litografií i sochařských a keramických artefaktů, od malých dřevěných sošek kytar až po rozměrné olejomalby, jako jsou Avignonské slečny či nezapomenutelná pocta občanské válce ve Španělsku Guernica. Je považován za zakladatele kubismu, prošel však celou řadou výtvarných stylů, od klasického realismu až po surrealismus. Bouřil se proti zavedeným postupům a tvořil díla, jež diváky šokovala a provokovala. Pomocí originální dokumentace z Picassových archivů, jeho skic, dopisů a fotografií umožňuje tato kniha čtenáři, aby se seznámil s událostmi, lidmi a místy, jež Pabla Picassa ovlivňovaly a formovaly. (alza.cz)

Podobné produkty ako Picassův svět: Ilustrovaná historie života a díla Pabla Picassa (978-80-7391-222-2) , Ses moje první umělecké dílo (8710341144197)

Život plný střetů: dílo a odkaz historika Jana Slavíka (1885-1978) - Petr Roubal, Lukáš Babka

Život plný střetů: dílo a odkaz historika Jana Slavíka (1885-1978) - Petr Roubal, Lukáš Babka
Detail

Kniha Život plný střetů je prvním kolektivním pokusem zachytit veřejnou činnost a odborné aktivity významného českého historika Jana Slavíka (1885-1978) ve všech jejich rozměrech. Přináší osmnáct textů, které mapují Slavíkovu práci nejen v oblastech, v nichž je poměrně dobře znám (problematika ruské revoluce, spor o smysl českých dějin, polemiky s Josefem Pekařem), ale rovněž v dalších okruzích jeho zájmů. Slavík byl velmi činorodý žurnalista, jehož komentáře k mnoha odborným i společenským dobovým problémům vyvolávaly četné podnětné, často však ostré a osobně směřované diskuse vedené jak z pravé, tak i z levé části politického spektra. Metodologie jeho práce byla významně ovlivněna německou sociologií (především Maxem Weberem) a jejím zapojením do sociálních věd. Svým výzkumem vývoje Sovětského svazu se řadil mezi průkopníky disciplíny soudobých dějin a světové sovětologie, v oblasti českých dějin otevřel mnoho nových témat a dějinných problémů od počátků české státnosti až po Slavíkovu současnost. Autory příspěvků jsou jak renomovaní odborníci a univerzitní pedagogové, tak rovněž začínající badatelé. Součástí knihy je nové, rozšířené a revidované vydání bibliografie prací Jana Slavíka a prací věnovaných Janu Slavíkovi, které čítá takřka dva a půl tisíce bibliografických záznamů. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Život plný střetů: dílo a odkaz historika Jana Slavíka (1885-1978) - Petr Roubal, Lukáš Babka , Ivo vodseďálek: dílo 1949 - 1998 (9788025733936)

Vodní hudba: Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela (978-80-87573-18-1)

Vodní hudba: Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela (978-80-87573-18-1)
Detail

Kniha - autor Václav Hons, 68 stran, pevná bez přebalu lesklá Händel, jeho život a zvláště hudba provázejí autora od studentských let. Báseň je tak i díkem za přátelské tvůrčí setkání obou protagonistů. Pohybuje se ve dvou polohách: ta víceméně epičtější patří skladateli, ta lyričtější, subjektivnější převážně básníkovi. Obě polohy jsou také odlišeny volným a vázaným veršem. Střídání těchto poloh vytváří tvůrčí napětí mezi barokním včerejškem a dnešní postmoderní realitou. Vodní hudba patří mezi nejznámější díla G. F. Händela a je trvalou součástí světové historické hudební epochy. Básník napsal před lety i poemu o Mozartovi pod názvem Malá noční hudba. Kniha je doplněna dobovými rytinami a otisky partitur. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vodní hudba: Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela (978-80-87573-18-1) , Enjoy květinové dílo 1000 dílků (1524)

Tvůj život jako mistrovské dílo: Tepperweinova metoda pro zdraví a úspěch (978-80-7336-521-9)

Tvůj život jako mistrovské dílo: Tepperweinova metoda pro zdraví a úspěch (978-80-7336-521-9)
Detail

Kniha - autor Kurt Tepperwein, 200 stran, česky, pevná bez přebalu matná Další dílo známého etikoterapeuta, který v současné době působí v Lichtenštejnsku, nás nechává v 21 denním procesu proplout základními oblastmi našeho života mořem probuzení k vyššímu vědomí, jež možná překvapivě není konečným cílem, k němuž míříme. Úspěch a blahobyt, zdraví a vitalita, láska a partnerství, sebevědomí a životní vize – to jsou hlavní proudy, jež nám pomáhají na naší plavbě, na níž v sobě probouzíme mistra. (alza.cz)

Podobné produkty ako Tvůj život jako mistrovské dílo: Tepperweinova metoda pro zdraví a úspěch (978-80-7336-521-9) , Čechová jitka: klavírní dílo 1 (polky, macbeth a čarodějnice) - cd (su3841-2)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka oranžová (8592927752060)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka oranžová (8592927752060)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, oranžová barva, nosnost až 110kg Dětská židle je nezbytným příslušenstvím každého dětského stolu. Dobře promyšlené a propracované tvary zajistí posezení s nejvyšším pohodlím. Důležité funkce dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka oranžová Oranžová barva dětské židle bude ladit s vybavením pokoje Praktická maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka oranžová (8592927752060) , Leonard cohení: život, hudba a vykoupení

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka růžová (8592927752022)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka růžová (8592927752022)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, růžová barva, nosnost až 110kg Dětská židle je praktickou výbavou každého dětského pokoje. K tělu přívětivě navržené tvary jsou zárukou naprosto pohodlného sezení. Významné parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka růžová Růžová barva dětské židle bude ozdobou pokoje Maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka růžová (8592927752022) , Leonard cohen. život, hudba a vykoupení ()

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka bílá (8592927752084)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka bílá (8592927752084)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, bílá barva, nosnost až 110kg Dětská židle je užitečným příslušenstvím každého dokonale zařízeného dětského stolu. Dobře tvarované díly jsou zárukou velice pohodlného sezení. Rozhodující vlastnosti dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka bílá Bílá barva potahu dětské židle doplní pokoj Dosahuje nosnosti dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka bílá (8592927752084) , Můj život mezi slzami a smíchem ()

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák modrý (8592927752145)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák modrý (8592927752145)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, modrá barva, nosnost až 110kg Dětská židle je praktickou výbavou ke každému stolu v dětském pokoji. Pečlivě promyšlené, správně tvarované díly stojí za mimořádně pohodlným sezením. Zajímavé parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák modrý Modrá barva dětské židle bude ladit k vybavení pokoje Dobrá maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák modrý (8592927752145) , Překlady a adaptace: dílo jiřího gruši svazek vii (978-80-7364-100-9)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák zelený (8592927752138)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák zelený (8592927752138)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, zelená barva, nosnost až 110kg Dětská židle je praktickým doplňkem každého dokonale zařízeného dětského stolu. S nejvyšší pečlivostí navržené tvary jsou zárukou nečekaného pohodlí. Podstatné parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák zelený Zelená barva dětské židle bude ladit k vybavení pokoje Dosahuje nosnosti dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák zelený (8592927752138)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák bílý (8592927752183)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák bílý (8592927752183)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, bílá barva, nosnost až 110kg Dětská židle je praktickým příslušenstvím každého stolu v dobře zařízeném dětském pokoji. Pečlivě promyšlené, správně tvarované díly zajistí vysoce pohodlné sezení. Významné funkce dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák bílý Bílá barva dětské židle doplní pokojíček Dobrá maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák bílý (8592927752183)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Svorník kovový (8592927752527)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Svorník kovový (8592927752527)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, stříbrná barva Dětská židle je nezbytným příslušenstvím každého dokonale zařízeného dětského stolu. Propracované tvary skýtají oporu a jsou při opření nebývale pohodlné. Klíčové parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Svorník kovový Stříbrná barva dětské židle bude ladit k vybavení pokoje (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Svorník kovový (8592927752527)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák žlutý (8592927752176)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák žlutý (8592927752176)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, žlutá barva, nosnost až 110kg Dětská židle je užitečným doplňkem ke každému stolu v dětském pokoji. Promyšlené tvary dávají skutečnou oporu a stojí za mimořádně pohodlným sezením. Základní funkce dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák žlutý Žlutá barva dětské židle bude ozdobou pokoje Nejvyšší nosnost je dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák žlutý (8592927752176)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka zelená (8592927752039)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka zelená (8592927752039)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, zelená barva, nosnost až 110kg Dětská židle je užitečným doplňkem každého dětského stolu. S velkou pečlivostí navržené tvary dávají jistotu pohodlného sezení. Podstatné parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka zelená Zelená barva dětské židle bude ladit s vybavením pokoje Praktická maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka zelená (8592927752039)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka lak (8592927752008)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka lak (8592927752008)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, hnědá barva, nosnost až 110kg Dětská židle je nezbytným doplňkem každého dětského stolu. Tvary, které dávají oporu důležitým svalům, zajistí vysoce pohodlné, příjemné sezení. Zajímavé parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka lak Hnědá barva dětské židle bude ladit k vybavení pokoje Dobrá maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka lak (8592927752008)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka červená (8592927752053)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka červená (8592927752053)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, červená barva, nosnost až 110kg Dětská židle je neodmyslitelným doplňkem ke stolu každého dítěte. Propracované tvary skýtají oporu a zajistí až nečekaně pohodlné sezení. Podstatné funkce dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka červená Červená barva dětské židle ozdobí dětský pokoj Dosahuje nosnosti dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka červená (8592927752053)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák třešeň (8592927752114)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák třešeň (8592927752114)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, červená barva, nosnost až 110kg Dětská židle je neodmyslitelnou výbavou každého dokonale zařízeného dětského stolu. Promyšleně navržené tvary zajistí příjemné sezení s nejvyšším pohodlím. Hlavní přednosti dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák třešeň Červená barva dětské židle doplní pokojíček Dosahuje nosnosti dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák třešeň (8592927752114)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka třešeň (8592927752015)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka třešeň (8592927752015)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, červená barva, nosnost až 110kg Dětská židle je nezbytným příslušenstvím každého dětského pokoje či koutku. Pečlivě promyšlené, správně tvarované díly jsou zárukou nečekaného pohodlí. Hlavní parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka třešeň Červená barva dětské židle bude ladit k vybavení pokoje Dosahuje nosnosti dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka třešeň (8592927752015)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák lak (8592927752107)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák lak (8592927752107)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, hnědá barva, nosnost až 110kg Dětská židle je praktickým příslušenstvím do všech dětských pokojů. Propracované tvary skýtají oporu a zajistí posezení s nejvyšším pohodlím. Klíčové znaky dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák lak Hnědá barva dětské židle skvěle padne do pokoje Praktická maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák lak (8592927752107)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák oranžový (8592927752169)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák oranžový (8592927752169)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, bílá a oranžová barva, nosnost až 110kg Dětská židle je neodmyslitelným příslušenstvím každého dětského pokoje. S nejvyšší pečlivostí navržené tvary zajistí vysoce pohodlné sezení. Klíčové znaky dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák oranžový Bílá a oranžová barva dětské židle bude slušet každému pokoji Praktická maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák oranžový (8592927752169)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák růžový (8592927752121)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák růžový (8592927752121)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, růžová barva, nosnost až 110kg Dětská židle je užitečným doplňkem každého dětského stolu. Dobře tvarované díly zajistí vysoce pohodlné, příjemné sezení. Podstatné přednosti dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák růžový Růžová barva dětské židle bude ozdobou pokoje Praktická maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák růžový (8592927752121)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka modrá (8592927752046)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka modrá (8592927752046)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, modrá barva, nosnost až 110kg Dětská židle je praktickým příslušenstvím každého dokonale zařízeného dětského stolu. Na míru potřebám lidského těla navržené tvary jsou zárukou velice pohodlného sezení. Podstatné přednosti dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka modrá Modrá barva dětské židle skvěle padne do pokoje Nosnost je maximálně dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka modrá (8592927752046)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák červený (8592927752152)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák červený (8592927752152)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, červená barva, nosnost až 110kg Dětská židle je nezbytným doplňkem příjemného prostředí pro práci i zábavu. Tvary navržené s maximální pečlivostí stojí za mimořádně pohodlným sezením. Klíčové přednosti dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák červený Červená barva potahu dětské židle doplní pokoj Dostatečně vysoká maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Sedák červený (8592927752152)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka žlutá (8592927752077)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka žlutá (8592927752077)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, žlutá barva, nosnost až 110kg Dětská židle je neodmyslitelným příslušenstvím každého dětského stolu. Patřičně tvarované části dávají jistotu pohodlného sezení. Zajímavé vlastnosti dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka žlutá Žlutá barva dětské židle bude ozdobou pokoje Dostatečná maximální nosnost dětské židle: 110 kg (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Podnožka žlutá (8592927752077)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Rozpěra bílá 2ks (8592927752510)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Rozpěra bílá 2ks (8592927752510)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, bílá barva Dětská židle je neodmyslitelným doplňkem každého dětského pokoje. Promyšlené tvary dávají skutečnou oporu a zajistí vysoce pohodlné sezení. Nejdůležitější parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Rozpěra bílá 2ks Bílá barva dětské židle dobře doplní vybavení pokoje (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Rozpěra bílá 2ks (8592927752510)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Matice 10 ks (8592927752558)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Matice 10 ks (8592927752558)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, stříbrná barva Dětská židle je nezbytným příslušenstvím ke stolu každého dítěte. Tvary designované s maximální pečlivostí jsou zárukou nečekaného pohodlí. Stěžejní parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Matice 10 ks Stříbrná barva dětské židle ozdobí dětský pokoj (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Matice 10 ks (8592927752558)

Fin Mika Waltari

Fin Mika Waltari
Detail

Audiokniha MP3 - Biografii finského spisovatele Miky Waltariho, autora historického románu Egypťan Sinuhet. - autor Markéta Hejkalová, čte Jan Kačer Biografii finského spisovatele Miky Waltariho, autora historického románu Egypťan SinuhetDoba, život a knihy světoznámého spisovatele.Kniha mapuje život a dílo jednoho z nejznámějších romanopisců dvacátého století. Autorka postupuje ve svém líčení chronologicky. Waltariho život a dílo vykládá v kontextu kulturního a společenského klimatu ve Finsku první poloviny dvacátého století. (alza.cz)

Podobné produkty ako Fin Mika Waltari

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Opěrka zad zelená 2ks (8592927752237)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Opěrka zad zelená 2ks (8592927752237)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, zelená barva Dětská židle je praktickým doplňkem každého dokonale zařízeného dětského stolu. Tvary, které dávají oporu důležitým svalům, zajistí vysoce pohodlné a příjemné sezení. Základní parametry dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Opěrka zad zelená 2ks Zelená barva dětské židle ozdobí dětský pokoj (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Opěrka zad zelená 2ks (8592927752237)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Opěrka zad lak 2ks (8592927752206)

Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Opěrka zad lak 2ks (8592927752206)
Detail

Náhradní díl k židli vhodná od 0.75 let, dřevěná a rostoucí konstrukce, bez koleček, hnědá barva Dětská židle je užitečným doplňkem každého dětského pokoje. S nejvyšší pečlivostí navržené tvary dávají jistotu pohodlného sezení. Rozhodující vlastnosti dětské židle Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Opěrka zad lak 2ks Hnědá barva dětské židle ozdobí pokoj (alza.cz)

Podobné produkty ako Wood Partner Náhradní díly Náhradní díly: Opěrka zad lak 2ks (8592927752206)
František Vláčil Život a dílo (978-80-903678-9-0), Jan Hus: Život a dílo (978-80-257-0875-0), Jan Mukařovský: Život a dílo (978-80-7491-531-4), Věčný oheň, Jidi Majia – Život a dílo (999-00-035-9019-0), Josef Hybeš (1850-1921): Život, dílo a mýtus (978-80-7422-580-2), Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9), Ludvík Lazar Zamenhof: Život, dílo, ideály (978-80-87169-95-7), Tvůj život jako mistrovské dílo: Tepperweinova metoda pro zdraví a úspěch (978-80-7336-521-9), Rudolf Jedlička Samaritán v bílém plášti: Život a dílo zakladatele Jedličkova ústavu (978-80-7485-178-0), Jeho krvavé dílo (9788025725009), Pí a jeho život (), Básnické dílo: Legendy a historiografie (978-80-257-3957-0), Co život dal a vzal, Ženy a život - DVD (22007M), Einstein - Jeho život a vesmír, Pí a jeho život (9788025708156), Kundera: Český život a doba (), Čechová Jitka: Klavírní dílo 5 (Bagately a impromptus) - CD (SU3845-2), Rytíři z Heliopole Dílo v červené, dílo ve žluté (978-80-7679-017-9), Rytíři z Heliopole Dílo v černé, dílo v bílé (978-80-7449-943-2), Ses Moje první umělecké dílo (8710341144197), Ivo Vodseďálek: Dílo 1949 - 1998 (9788025733936), Enjoy Květinové dílo 1000 dílků (1524), Čechová Jitka: Klavírní dílo 1 (Polky, Macbeth a čarodějnice) - CD (SU3841-2), Leonard Cohení: Život, hudba a vykoupení, Leonard Cohen. Život, hudba a vykoupení (), Můj život mezi slzami a smíchem (), Překlady a adaptace: Dílo Jiřího Gruši svazek VII (978-80-7364-100-9)