Tváří v tvář beztvarosti: afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (978-80-7491-793-6)

Produkt Tváří v tvář beztvarosti: afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (978-80-7491-793-6) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Tváří v tvář beztvarosti: afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (978-80-7491-793-6) upraviť a produkt hľadať znova.

Tváří v tvář beztvarosti: Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (978-80-7491-793-6)

Tváří v tvář beztvarosti: Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (978-80-7491-793-6)
Detail

Kniha - autor Tomáš Jirsa, 312 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Jakým způsobem je narativní text schopen uchopit, zprostředkovat a vynalézt fenomén beztvarosti, doposud spojovaný výhradně s oblastí výtvarného umění? Jakkoli to může daný pojem evokovat, beztvarost neoznačuje absenci, likvidaci či abstraktní redukci konkrétních forem, nýbrž akt tvořivé deformace, proces rozpohybování forem a událost, jež vizuální i textuální formy umisťuje na hranici viditelného a neviditelného, známého a neznámého, přítomného a nepřítomného. Kniha Tomáše Jirsy pojednává o setkání subjektu s beztvarostí a jeho důsledcích, jak je uchopuje moderní světová literatura dvacátého století, a snaží se odpovědět na otázku, jakými prostředky afekty a vizualita tvarují jazyk, příběh i čtenáře. (alza.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář beztvarosti: Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (978-80-7491-793-6) , Tváří v tvář beztvarosti: afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (978-80-7491-793-6)

Tváří v tvář beztvarosti - Tomáš Jirsa

Tváří v tvář beztvarosti - Tomáš Jirsa
Detail

Jakým způsobem je narativní text schopen pojmout, zprostředkovat a vynalézt fenomén beztvarosti, doposud spojovaný výhradně s oblastí výtvarného umění? A co stojí za schopností literárního jazyka rozehrát tento akt tvořivé deformace a událost metamorfózy, jež vizuální i textuální formy umísťuje na hranici viditelného a neviditelného, známého a neznámého, přítomného a nepřítomného? Kniha Tomáše Jirsy pojednává o setkání subjektu s beztvarostí a jeho důsledcích, jak je uchopuje moderní světová literatura (V. Nabokov, E. Ionesco, R. Weiner, N. V. Gogol, E. A. Poe, G. Leroux, Ch. Perkins Gilman a další), a s využitím filozofických, estetických i antropologických přístupů se snaží odpovědět na otázku, jakými prostředky afekty a vizualita tvarují jazyk, příběh a čtenáře. Hlavní roli tu proto nesehrávají zkoumaní autoři, ale intermediální figury utvářející jejich psaní a prostupující dějiny: smazaný obličej, tapeta a prázdná židle. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář beztvarosti - Tomáš Jirsa , Tváří v tvář - dvd (d00047)

Tváří v tvář beztvarosti - Jirsa Tomáš

Tváří v tvář beztvarosti - Jirsa Tomáš
Detail

Jakým způsobem je narativní text schopen uchopit, zprostředkovat a vynalézt fenomén beztvarosti, doposud spojovaný výhradně s oblastí výtvarného umění? Jakkoli to může daný pojem evokovat, beztvarost neoznačuje absenci, likvidaci či abstraktní redukci konkrétních forem, nýbrž akt tvořivé deformace, proces rozpohybování forem a událost, jež vizuální i textuální formy umisťuje na hranici viditelného a neviditelného, známého a neznámého, přítomného a nepřítomného. Kniha Tomáše Jirsy pojednává o setkání subjektu s beztvarostí a jeho důsledcích, jak je uchopuje moderní světová literatura dvacátého století, a snaží se odpovědět na otázku, jakými prostředky afekty a vizualita tvarují jazyk, příběh i čtenáře. (patro.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář beztvarosti - Jirsa Tomáš , Tváří v tvář - blu-ray (d00226)

Budoucnost kapitalismu: Tváří v tvář novým úzkostem (978-80-257-3395-0)

Budoucnost kapitalismu: Tváří v tvář novým úzkostem (978-80-257-3395-0)
Detail

Kniha - autor Paul Collier, 300 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Hluboké rozpory trhají křehké předivo společnosti západního světa: prosperující města stojí proti odstrčenému venkovu, špičkově vzdělaná elita proti lidem, pro něž je kvalitní vzdělání finančně nedostupné, bohaté země proti chudým. Jak se tyto propasti rozšiřují, ztrácí se i náš smysl pro morální závazky vůči druhým lidem, na němž byl založen poválečný vzestup sociální demokracie. Kdekdo umí na současné společenské disproporce poukazovat, od populistů po intelektuály, ale zatím nikdo nepřišel s realistickým nápadem, jak situaci řešit. Oceňovaný sociolog zde načrtává vlastní uskutečnitelné vize a podrobně předvádí, jak lze kapitalismus zachránit před ním samým - a nás před myšlenkovými stereotypy 20. století. (alza.cz)

Podobné produkty ako Budoucnost kapitalismu: Tváří v tvář novým úzkostem (978-80-257-3395-0) , Filosofie tváří v tvář zániku (80-86903-16-8)

Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě (978-80-200-2652-1)

Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě (978-80-200-2652-1)
Detail

Kniha - autor Kateřina Piorecká, 376 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha obsahuje příspěvky z 36. ročníku plzeňského sympozia, v jehož rámci pokračovala debata o civilizačních kolapsech a regeneračních procesech. Více než tři desítky vědců zde z různých perspektiv nahlížejí na události, jež v 19. století vyvolávaly vzrušení a neklid v obyvatelstvu českých zemí – od povodní a požárů přes dopravní neštěstí až po státní bankrot. Autoři v jednotlivých kapitolách pozorují, jak na takové události reagovali spisovatelé, jak je zobrazovali výtvarní umělci, a také uvažují o strategiích zvládání následků katastrofického dění, které se uplatňují nezřídka i v dnešním světě (například životní pojištění nebo předpisy požární ochrany). (alza.cz)

Podobné produkty ako Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě (978-80-200-2652-1) , Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě (978-80-200-2652-1)

Tváří v tvář (DVD)

Tváří v tvář (DVD)
Detail

DVD film Tváří v tvář [Face/Off, 1997]. Český dabing. České titulky. Dolby Digital. Hrají: John Travolta, Nicolas Cage. Dva muži, dvě tváře, jeden společný osud. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář (DVD) , Budoucnost kapitalismu: tváří v tvář novým úzkostem (978-80-257-3395-0)

Filosofie tváří v tvář zániku (80-86903-16-8)

Filosofie tváří v tvář zániku (80-86903-16-8)
Detail

Kniha - autor Milan Machovec, 388 stran, česky, pevná bez přebalu matná Nové vydání asi nejvýznamnější autorovy knihy, ve které se přední postava české poválečné filosofie Milan Machovec (1925-2003) zamýšlí nad základními otázkami a vývojovými proudy filosofického myšlení napříč celým jeho dějinným vývojem od antiky po 20. století. Tyto otázky - jak v předmluvě sám autor upozorňuje - ukazuje nikoli jako skvělé úspěchy našeho rozumu, jak to dosud tradičně bývá pojímáno, ale jako postupný debakl, hrozící přerůst v brzké sebezničení lidstva. Publikace přináší poslední znění textu z poloviny 90. let, kdy autor provedl konečnou redakci. Text knihy, který je záměrně uzpůsoben co nejširší čtenářské obci byl dokončen v roce 1983 a vzápětí se objevil v několika strojopisných opisech. (alza.cz)

Podobné produkty ako Filosofie tváří v tvář zániku (80-86903-16-8) , Kniha tváří v tvář zemi: inspirováno plejádami, orionem a encyklikou laudato si´ (978-80-7295-212-0)

Tváří v tvář (BLU-RAY)

Tváří v tvář (BLU-RAY)
Detail

Uznávaný režisér akčních filmů obsadil herecké hvězdy Johna Travoltu a Nicolase Cage do svého filmu Tváří v tvář, nyní na disku BLU-RAY v HD. Hra kočky s myší je v novém revolučním formátu napínavější než dřív. Aby mohl agent FBI Sean Archer pomstít vraždu svého syna, podstoupí plastickou operaci, díky níž získá tvář teroristy Castora Troyi, který je v bezvědomí. Když se Castor probere z komatu s tváří Seana a zjistí, že mu někdo ukradl identitu, začne se jeho svět měnit v nepřestavitelnou noční můru. Musí bojovat nejen za svůj život, ale také kvůli manželce a dceři. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář (BLU-RAY) , Démanty noci: uchvacující hrdinství mladých lidí tváří v tvář kruté realitě. (978-80-204-2393-1)

Tváří v tvář - DVD (D00047)

Tváří v tvář - DVD (D00047)
Detail

Film na DVD - Aby mohl agent FBI Sean Archer pomstít vraždu svého syna, podstoupí plastickou operaci, díky níž získá tvář teroristy Castora Troyi, který je v bezvědomí. Když se Castor probere z komatu s tváří Seana a zjistí, že mu někdo ukradl identitu, začne se jeho svět měnit v nepřestavitelnou noční můru. Aby mohl agent FBI Sean Archer pomstít vraždu svého syna, podstoupí plastickou operaci, díky níž získá tvář teroristy Castora Troyi, který je v bezvědomí. Když se Castor probere z komatu s tváří Seana a zjistí, že mu někdo ukradl identitu, začne se jeho svět měnit v nepřestavitelnou noční můru. Musí bojovat nejen za svůj život, ale také kvůli manželce a dceři! Bonusy: • Sestřih nejlepších záběrů • Trailer • Životopisy herců a tvůrců • Upoutávka na Pearl Harbor (alza.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář - DVD (D00047) , Šoa v české literatuře a v kulturní paměti (978-80-87481-14-1)

Démanty noci: Uchvacující hrdinství mladých lidí tváří v tvář kruté realitě. (978-80-204-2393-1)

Démanty noci: Uchvacující hrdinství mladých lidí tváří v tvář kruté realitě. (978-80-204-2393-1)
Detail

Kniha - autor Arnošt Lustig, 192 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Soubor povídek Démanty noci, které nedávno zesnulý autor Arnošt Lustig napsal na základě svých válečných prožitků a vydal v Mladé frontě již v roce 1958. Démanty noci také v roce 1964 zfilmoval režisér Jan Němec a Arnošt Lustig spolupracoval na scénáři. Tato kniha patří k vrcholům Lustigovy tvorby, byla přeložena do několika jazyků. Autorovi se v Démantech noci podařilo zachytit mladé hrdiny uprostřed kruté doby, kteří si ovšem zachovávají lidskou důstojnost. Ukazuje nám ony záblesky démantů čistých srdcí v temnu noci všeobecné beznaděje, což je téma aktuální i dnes. Neboť stále jde v životě o to samé – o vítězství lidskosti nad lhostejností, statečnosti nad zbabělostí a naděje nad rezignací. (alza.cz)

Podobné produkty ako Démanty noci: Uchvacující hrdinství mladých lidí tváří v tvář kruté realitě. (978-80-204-2393-1) , Vytváření konvertity: jazyková a vizuální reprezentace konverze v raném novověku (978-80-7422-805-6)

Tváří v tvář Zemi - Marek Vácha

Tváří v tvář Zemi - Marek Vácha
Detail

"My, křesťané, jsme sužováni tisícem a jedním problémem bezprostředního i vzdálenějšího okolí. Trápí nás Ukrajina, válka v Iráku, Sýrie, vlny uprchlíků, modlíme se za mír v Nigérii, pomáháme v léčebnách alkoholiků, pomáháme mentálně nemocným, organizujeme kampaně za ochranu nenarozeného života, staráme se o budoucí matky, které okolí nutí k potratům, bojujeme proti eutanázii a podobně. Zdálo by se, že toho v agendě máme dost, a že to stačí. Evropa nikdy v novodobých dějinách nebyla tak rozvibrovaná, rozkolísaná jako je dnes, kdy se zřejmě poprvé v dějinách nesnažíme vybudovat něco nového, ale stůj co stůj alespoň udržet to staré. Encyklika Laudato si´ nepřináší ke všem těmto problémům a starostem ještě další starost navíc, encyklika to vše integruje, dává našemu snažení rámec a soustřeďuje nás na to, co je opravdu důležité. Když chránit život, tak veškerý." (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář Zemi - Marek Vácha , Moderní čarodějka v éře vodnáře (978-80-736-2981-6)

Tváří v tvář Zemi - Vácha Marek

Tváří v tvář Zemi - Vácha Marek
Detail

„My, křesťané, jsme sužováni tisícem a jedním problémem bezprostředního i vzdálenějšího okolí. Trápí nás Ukrajina, válka v Iráku, Sýrie, vlny uprchlíků, modlíme se za mír v Nigérii, pomáháme v léčebnách alkoholiků, pomáháme mentálně nemocným, organizujeme kampaně za ochranu nenarozeného života, staráme se o budoucí matky, které okolí nutí k potratům, bojujeme proti eutanázii a podobně. Zdálo by se, že toho v agendě máme dost, a že to stačí. Evropa nikdy v novodobých dějinách nebyla tak rozvibrovaná, rozkolísaná jako je dnes, kdy se zřejmě poprvé v dějinách nesnažíme vybudovat něco nového, ale stůj co stůj alespoň udržet to staré. Encyklika Laudato si´ nepřináší ke všem těmto problémům a starostem ještě další starost navíc, encyklika to vše integruje, dává našemu snažení rámec a soustřeďuje nás na to, co je opravdu důležité. Když chránit život, tak veškerý.“ (patro.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář Zemi - Vácha Marek , Modernita v otaznících: tekutá modernita v textech jeana rouauda a françoise bona (978-80-7491-058-6)

Tváří v tvář - Blu-ray (D00226)

Tváří v tvář - Blu-ray (D00226)
Detail

Film na Blu-ray - Uznávaný režisér akčních filmů obsadil herecké hvězdy Johna Travoltu a Nicolase Cage do svého filmu Tváří v tvář, nyní na disku Blu-ray v High Definition. Hra kočky s myší je v novém revolučním formátu napínavější než dřív. Uznávaný režisér akčních filmů obsadil herecké hvězdy Johna Travoltu a Nicolase Cage do svého filmu Tváří v tvář, nyní na disku Blu-ray v High Definition. Hra kočky s myší je v novém revolučním formátu napínavější než dřív. Sean Archer (Travolta) je agent FBI, který truchlí nad vraždou svého malého syna. Aby ho pomstil, je dokonce ochoten podstoupit drastickou plastickou operaci, při níž si vymění tvář s teroristou v kómatu Castorem Troyem (Cage). Castor se však probudí a přivlastní si Seanovu totožnost a skutečný Sean se najednou ocitne uprostřed nepředstavitelné noční můry. Nechte e unést množstvím zvláštních efektů v nejvyšší kvalitě obrazu i zvuku! Bonusy • Film na disku Blu-ray • Vysoké rozlišení obrazu a zvuku (alza.cz)

Podobné produkty ako Tváří v tvář - Blu-ray (D00226) , Vizuální poezie: pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu (978-80-7491-501-7)

Kniha Tváří v tvář Zemi: Inspirováno Plejádami, Orionem a encyklikou Laudato si´ (978-80-7295-212-0)

Kniha Tváří v tvář Zemi: Inspirováno Plejádami, Orionem a encyklikou Laudato si´ (978-80-7295-212-0)
Detail

Kniha - autor Marek Vácha, 212 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá „My, křesťané, jsme sužováni tisícem a jedním problémem bezprostředního i vzdálenějšího okolí. Trápí nás Ukrajina, válka v Iráku, Sýrie, vlny uprchlíků, modlíme se za mír v Nigérii, pomáháme v léčebnách alkoholiků, pomáháme mentálně nemocným, organizujeme kampaně za ochranu nenarozeného života, staráme se o budoucí matky, které okolí nutí k potratům, bojujeme proti eutanázii a podobně. Zdálo by se, že toho v agendě máme dost, a že to stačí. Evropa nikdy v novodobých dějinách nebyla tak rozvibrovaná, rozkolísaná jako je dnes, kdy se zřejmě poprvé v dějinách nesnažíme vybudovat něco nového, ale stůj co stůj alespoň udržet to staré. Encyklika Laudato si´ nepřináší ke všem těmto problémům a starostem ještě další starost navíc, encyklika to vše integruje, dává našemu snažení rámec a soustřeďuje nás na to, co je opravdu důležité. Když chránit život, tak veškerý.“ (alza.cz)

Podobné produkty ako Kniha Tváří v tvář Zemi: Inspirováno Plejádami, Orionem a encyklikou Laudato si´ (978-80-7295-212-0) , V parku jako v přírodě: průvodce moderní ochranou rostlin (978-80-907932-8-6)

Filosofie tváří v tvář zániku - Machovec Milan

Filosofie tváří v tvář zániku - Machovec Milan
Detail

Nové vydání asi nejvýznamnější autorovy knihy, ve které se přední postava české poválečné filosofie Milan Machovec (1925-2003) zamýšlí nad základními otázkami a vývojovými proudy filosofického myšlení napříč celým jeho dějinným vývojem od antiky po 20. století. Tyto otázky - jak v předmluvě sám autor upozorňuje - ukazuje nikoli jako skvělé úspěchy našeho rozumu, jak to dosud tradičně bývá pojímáno, ale jako postupný debakl, hrozící přerůst v brzké sebezničení lidstva. Publikace přináší poslední znění textu z poloviny 90. let, kdy autor provedl konečnou redakci. Text knihy, který je záměrně uzpůsoben co nejširší čtenářské obci byl dokončen v roce 1983 a vzápětí se objevil v několika strojopisných opisech. (patro.cz)

Podobné produkty ako Filosofie tváří v tvář zániku - Machovec Milan , Vznik a vývoj satiry v římské literatuře (978-80-210-8805-4)

Filosofie tváří v tvář zániku (váz.) - Milan Machovec

Filosofie tváří v tvář zániku (váz.) - Milan Machovec
Detail

Nové vydání asi nejvýznamnější autorovy knihy, ve které se přední postava české poválečné filosofie Milan Machovec (1925-2003) zamýšlí nad základními otázkami a vývojovými proudy filosofického myšlení napříč celým jeho dějinným vývojem od antiky po 20. století. Tyto otázky - jak v předmluvě sám autor upozorňuje - ukazuje nikoli jako skvělé úspěchy našeho rozumu, jak to dosud tradičně bývá pojímáno, ale jako postupný debakl, hrozící přerůst v brzké sebezničení lidstva. Publikace přináší poslední znění textu z poloviny 90. let, kdy autor provedl konečnou redakci. Text knihy, který je záměrně uzpůsoben co nejširší čtenářské obci byl dokončen v roce 1983 a vzápětí se objevil v několika strojopisných opisech. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Filosofie tváří v tvář zániku (váz.) - Milan Machovec , Čítanka ii. k literatuře v kostce pro sš (978-80-253-0187-6)

Filosofie tváří v tvář zániku (brož.) - Milan Machovec

Filosofie tváří v tvář zániku (brož.) - Milan Machovec
Detail

Nové vydání asi nejvýznamnější autorovy knihy, ve které se přední postava české poválečné filosofie Milan Machovec (1925-2003) zamýšlí nad základními otázkami a vývojovými proudy filosofického myšlení napříč celým jeho dějinným vývojem od antiky po 20. století. Tyto otázky - jak v předmluvě sám autor upozorňuje - ukazuje nikoli jako skvělé úspěchy našeho rozumu, jak to dosud tradičně bývá pojímáno, ale jako postupný debakl, hrozící přerůst v brzké sebezničení lidstva. Publikace přináší poslední znění textu z poloviny 90. let, kdy autor provedl konečnou redakci. Text knihy, který je záměrně uzpůsoben co nejširší čtenářské obci byl dokončen v roce 1983 a vzápětí se objevil v několika strojopisných opisech. Machovec v polovině 80. let připravil překlad do němčiny, který roku 1988 vyšel ve Stuttgartu ve zkrácené podobě pod názvem Die Rückkehr zur Weisheit - Philosophie angesichts des Abgrunds. Zájem čtenářů o toto dílo dává tušit, že Machovcem akcentované problémy jsou stále aktuální, podobně jako na své aktualitě nic neztrácejí otázky filosofické či ekologické. "Nerad mluvím o ‚ekologické filosofii‘ - nechci filosofii jednostranně ekologizovat. Chci jen, aby byla moudrostí okamžiku. A filosofie, která si nevšimla, že významní vědci řady oborů upozorňují, že jsme velmi blízci sebevraždě lidstva - co to je za filosofii? Žasnu, že jsou kolegové, kteří říkají: ekologie? Do toho nám nic není (Právo 18 .8. 1998)." Text je opatřen vedle edičního komentáře i jmenným rejstříkem. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Filosofie tváří v tvář zániku (brož.) - Milan Machovec , Jiskra v popelu (978-80-7491-522-2)

Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě - Kateřina Piorecká

Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě - Kateřina Piorecká
Detail

Kniha obsahuje příspěvky z 36. ročníku plzeňského sympozia, v jehož rámci pokračovala debata o civilizačních kolapsech a regeneračních procesech. Více než tři desítky vědců zde z různých perspektiv nahlížejí na události, jež v 19. století vyvolávaly vzrušení a neklid v obyvatelstvu českých zemí - od povodní a požárů přes dopravní neštěstí až po státní bankrot. Autoři v jednotlivých kapitolách pozorují, jak na takové události reagovali spisovatelé, jak je zobrazovali výtvarní umělci, a také uvažují o strategiích zvládání následků katastrofického dění, které se uplatňují nezřídka i v dnešním světě (například životní pojištění nebo předpisy požární ochrany). (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě - Kateřina Piorecká , Mokře chodí v suše: vodník v české literatuře (978-80-200-2827-3)

Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě - Piorecká Kateřina

Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě - Piorecká Kateřina
Detail

Kniha obsahuje příspěvky z 36. ročníku plzeňského sympozia, v jehož rámci pokračovala debata o civilizačních kolapsech a regeneračních procesech. Více než tři desítky vědců zde z různých perspektiv nahlížejí na události, jež v 19. století vyvolávaly vzrušení a neklid v obyvatelstvu českých zemí – od povodní a požárů přes dopravní neštěstí až po státní bankrot. Autoři v jednotlivých kapitolách pozorují, jak na takové události reagovali spisovatelé, jak je zobrazovali výtvarní umělci, a také uvažují o strategiích zvládání následků katastrofického dění, které se uplatňují nezřídka i v dnešním světě (například životní pojištění nebo předpisy požární ochrany). (patro.cz)

Podobné produkty ako Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě - Piorecká Kateřina , Sborník č. 4 rozhodnutí okresních, krajských a vrchních soudů uveřejněná v datab (978-80-7552-793-6)

Vytváření konvertity: Jazyková a vizuální reprezentace konverze v raném novověku (978-80-7422-805-6)

Vytváření konvertity: Jazyková a vizuální reprezentace konverze v raném novověku (978-80-7422-805-6)
Detail

Kniha - autor Radmila Prchal Pavlíčková; Iveta Coufalová; Hana Ferencová, 484 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Ve starší době znamenala konverze buď obrácení od odlišného náboženství ke křesťanské víře, nebo návrat heretiků zpět k ortodoxii, případně vnitřní obrácení, spojené se vstupem do kláštera a zaslíbením Bohu. Od reformace byl možný také odchod věřícího z jedné západokřesťanské konfese a vstup do jiné. Společnost, která se dříve vyznačovala univerzálně platným náboženstvím a autoritou jediné církve, se rozpadla do různých skupin, které si nárokovaly věroučnou pravdu a upíraly ji ostatním. To oproti zkoumání konverzí ve starším období, v němž jsou důležitým tématem zejména konverze od judaismu, případně islámu, rozšiřuje významně škálu témat, problémů, pramenů i kontextů, a vysvětluje, proč je výzkumu konverzí věnována intenzivní pozornost zejména na poli raně novověkých dějin. Cílem autorského kolektivu bylo zjišťovat, jak je obraz konvertity a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vytváření konvertity: Jazyková a vizuální reprezentace konverze v raném novověku (978-80-7422-805-6) , Moderní farmakoterapie v gynekologii a porodnictví (978-80-7345-607-8)

Zuty - Malování podle čísel - HARRY POTTER TVÁŘÍ V TVÁŘ VOLDEMORTOVI, 40x50 cm, vypnuté plátno na rá (HRAmmb00007nad)

Zuty - Malování podle čísel - HARRY POTTER TVÁŘÍ V TVÁŘ VOLDEMORTOVI, 40x50 cm, vypnuté plátno na rá (HRAmmb00007nad)
Detail

Malování podle čísel -, plátno, sada štětců, barvy a vymalovaný vzor součástí balení Klíčové vlastnosti malování podle čísel Zuty - Malování podle čísel - HARRY POTTER TVÁŘÍ V TVÁŘ VOLDEMORTOVI, 40x50 cm, vypnuté plátno na rá Malování podle čísel je vhodné pro všechny tvořivé lidi Materiálem plátna je dřevo a len Námět: filmy a seriály V balení se nachází plátno, sada štětců, barvy a vymalovaný vzor K tomu, abyste měli obrázek tip ťop, využijete 24 akrylových barev (alza.cz)

Podobné produkty ako Zuty - Malování podle čísel - HARRY POTTER TVÁŘÍ V TVÁŘ VOLDEMORTOVI, 40x50 cm, vypnuté plátno na rá (HRAmmb00007nad) , Lékař a pacient v moderní medicíně (978-80-247-5788-9)

Vizuální poezie: Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu (978-80-7491-501-7)

Vizuální poezie: Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu (978-80-7491-501-7)
Detail

Kniha - autor Eva Krátká, 320 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Mezioborová práce na pomezí teorie výtvarného umění a literatury se zabývá diachronickým výzkumem podstaty pojmu vizuální poezie, s důrazem na jeho vývoj v poválečné době a v souvislosti s široce rozvinutým hnutím, které bylo jako málokteré jiné zakotveno v mezinárodní názorové výměně. Přes reflexi různých kontextů evropských avantgard a syntetický rozbor dobových teorií je vizuální poezie zkoumána jako neohraničený umělecký proud, vyjadřující se celou řadou uměleckých prostředků. Práce předkládá i návrh typologie poetik českých tvůrců a klade si za cíl poukázat na originální aspekty domácí diskuze o vizuální poezii. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vizuální poezie: Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu (978-80-7491-501-7) , Nová čítanka i. k literatuře v kostce pro sš (978-80-253-4316-6)

Skalničky v moderní zahradě (978-80-247-1935-1)

Skalničky v moderní zahradě (978-80-247-1935-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Petr Hanzelka, 192 stran Bohatě ilustrovaná publikace je věnována zejména začínajícím milovníkům skalniček, kterým by měla usnadnit orientaci v širokém sortimentu. Nicméně i zkušení pěstitelé zde mohou nalézt nové inspirace a třeba se i seznámit s druhy, se kterými ještě zkušenosti nemají. Tematicky je rozdělena do dvou částí. Ta první zmiňuje charakteristiku skalniček, jejich rozšíření v přírodě a rovněž základní nároky v kultuře. Jsou zde i kapitoly věnované stavbě skalek a výběru vhodných kamenů a substrátů. Druhá, rozsáhlejší část je věnována konkrétním rodům a druhům rostlin vhodných pro skalky. Je koncipována tak, aby podávala základní informace o co možná nejširším sortimentu skalniček, a to i takových, které jsou v kultuře spíše novinkami nebo bývají v literatuře opomíjeny. Jsou zde uvedeny základní nároky rostlin, možnosti množení a rovněž původ rostlin v přírodě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Skalničky v moderní zahradě (978-80-247-1935-1) , Informační zdroje v odborné literatuře (978-80-7357-520-5)

Podmět v moderní japonštině (978-80-210-8671-5)

Podmět v moderní japonštině (978-80-210-8671-5)
Detail

Kniha - autor Jiří Matela, 284 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Předložená publikace si za objekt zkoumání bere gramatický systém moderní japonštiny. Jejím cílem je předvést lingvistický aparát pro popis obsahového plánu konstrukcí jmenných frází s partikulemi ga a wa a zhodnotit charakteristiky těchto konstrukcí ve vztahu k obecně lingvistické kategorii PODMĚT. Představená analýza využívá východisek funkční a kognitivně orientované lingvistiky s přihlédnutím k typologickému využití podmětu v moderní jazykovědě. Výklad je přitom zasazen do širšího kontextu japonských lingvistických teorií, jež se k podmětu vztahují. Mimo jiné nastiňuje vývoj pojetí kategorie PODMĚT v západní teoretické lingvistice i dynamiku snah o vnesení této kategorie do popisu struktury japonského jazyka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Podmět v moderní japonštině (978-80-210-8671-5) , Philip roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9)

Hledání nové modernosti (978-80-7491-573-4)

Hledání nové modernosti (978-80-7491-573-4)
Detail

Kniha - autor Eva Štědroňová, 472 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha Hledání nové modernosti je zaměřena na desátá léta dvacátého století, zejména na čtyři pozoruhodné roky před první světovou válkou. Její úvodní část analyzuje dobový teoretický diskurz, v němž si moderně cítící výtvarníci a literáti vyjasňovali základní filozofické a estetické rámce své tvorby. Do druhé části knihy jsou zařazeny studie věnované autorům, jejichž tvorba představuje různé podoby poetik významně se uplatňujících v daném období. Jde o secesi, novoklasicismus, expresionismus a kuboexpresionismus, jejichž koncept je představen na rané tvorbě bratří Čapků, Františka Langera, Richarda Weinera aj. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hledání nové modernosti (978-80-7491-573-4) , Vybrané indikátory herního výkonu v tenisu, vizuální vnímání a anticipace (9788024651064)

Lékař a pacient v moderní medicíně (978-80-247-5788-9)

Lékař a pacient v moderní medicíně (978-80-247-5788-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Petr Bartůněk, 192 stran První domácí monografie, která se zaměřuje na různé aspekty vztahu lékaře a pacienta. Téma zpracovali naši přední odborníci, publikace vychází v Edici celoživotního vzdělávání České lékařské komory. Detaily knihy: Autor: Petr Bartůněk Rok vydání: 2015 ISBN: 978-80-247-5788-9 Počet stran: 192 (alza.cz)

Podobné produkty ako Lékař a pacient v moderní medicíně (978-80-247-5788-9) , Na shledanou v paříži: 25 rozhovorů (nejen) o francouzské literatuře (978-80-257-2936-6)

Remoska: v moderní i babiččině kuchyni (978-80-7322-241-3)

Remoska: v moderní i babiččině kuchyni (978-80-7322-241-3)
Detail

Kniha - autor Alena Doležalová, 160 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Remosku používaly už naše babičky, a co v ní upekly za dobroty... I v důsledku zdražování energií dnes prožívá remoska renezanci, uvádí se, že oproti klasické troubě má čtvrtinovou spotřebu elektrické energie. Nejen proto remoska začíná být v našich domácnostech čím dál více oblíbená. Můžeme v ní připravit pokrm pro celou rodinu v jedné nádobě, bez zbytečného nepořádku a mnohdy chutněji, než v klasické troubě. A je to praktický pomocník nejen do domácnosti, ale i na chatu, chalupu a všude tam, kde nemáme klasickou troubu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Remoska: v moderní i babiččině kuchyni (978-80-7322-241-3) , Á bé cé dé v abecede (978-80-8142-793-0)

Okultní umění: Vizuální příručka moderního mystika (978-80-7511-648-2)

Okultní umění: Vizuální příručka moderního mystika (978-80-7511-648-2)
Detail

Kniha - autor Elizabeth S., 240 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Vizuální hostina uměleckých děl poučených a inspirovaných duchovními směry, magickými technikami a zážitky z jiného světa. Mystické a okultní praktiky sahají celá staletí do minulosti a od dob osvícenství jsou tvůrci představ přitahování k esoterice. Od zvěrokruhu a alchymie po teosofii a kabalu; od spiritismu a obřadní magie po živly a posvátnou geometrii – co vlastně umělce láká do těchto neznámých končin? S. Elizabeth v knize Okultní umění pečlivě uspořádala více než 175 uměleckých děl, usilujících o objasnění tajemství přírody a lidského údělu. Seznamte se s automatickými kresbami Hilmy af Klintové a Madge Gillové, se surrealistickým podáním alchymie a kabaly Leonory Carringtonové, s vizionářským světem Vali Myersové, s fotografy, kteří zkoumají identitu prostřednictvím čarování; a se spoustou dalších děl, jež přesahují hranice času a prostoru. Okultní umění představuje vůdčí osobnosti... (alza.cz)

Podobné produkty ako Okultní umění: Vizuální příručka moderního mystika (978-80-7511-648-2) , Moderní farmakoterapie v dermatologii: účinná a bezpečná medikace v každodenní praxi (978-80-7345-653-5)

Nesmírný (978-80-7491-511-6)

Nesmírný (978-80-7491-511-6)
Detail

Kniha – Šestá kniha o oddělení Q, které čelí dalšímu nevyřešenému případu – autor Jussi Adler-Olsen, 580 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Oddělení Q je znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obvyklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty. V průběhu vyšetřování se Rose, Asad, Carl i nováček Gordon seznamují s prostředím alternativního přístupu k životu a osobitým způsobem... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nesmírný (978-80-7491-511-6) , Moderní farmakoterapie v pneumologii (978-80-7345-506-4)

Bloudění (978-80-7491-441-6)

Bloudění (978-80-7491-441-6)
Detail

Kniha - autor Jaroslav Durych, 840 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Vrcholné románové dílo Jaroslava Durycha (1886—1962). Jako nesmiřitelně konzervativní katolík byl Durych oponentem liberální demokracie a ve svém díle se často vracel k baroku. Bloudění, poprvé vydané roku 1929, se přes svou proslulost dosud nedočkalo spolehlivého kritického vydání. Novou edici připravil tým, který se podílel na vydání Durychových Služebníků neužitečných (Argo 1996). Svazek obsahuje všechny tři díly Durychova textu a podrobné komentáře. Edice a komentář Martin Valášek a Jan Linka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Bloudění (978-80-7491-441-6) , Moderní postupy v sexuologii (978-80-204-5513-0)

Hotýlek (978-80-7491-496-6)

Hotýlek (978-80-7491-496-6)
Detail

Kniha - autor Alena Mornštajnová, 320 stran, česky, pevná s přebalem matná Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy a odehrávaly v rodině majitele a posléze správce. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hotýlek (978-80-7491-496-6)

Básně (978-80-7491-537-6)

Básně (978-80-7491-537-6)
Detail

Kniha - autor Karel Hynek Mácha, 340 stran, pevná s přebalem matná Svazek básní klasika české poezie vychází v České knižnici již potřetí. Jde o upravenou reedici předchozích vydání (1997, 2002), obsahující vedle Máje a dalších proslulých textů také autorovy prvotiny, německy psané básně a verše z jeho próz. Svazek uspořádal a komentoval Miroslav Červenka, edičně připravila Marta Soukupová, současné vydání aktualizovala Markéta Selucká. (alza.cz)

Podobné produkty ako Básně (978-80-7491-537-6)

Literatura / Literature (978-80-7622-005-8)

Literatura / Literature (978-80-7622-005-8)
Detail

Kniha - autor Viktor Karlík, 256 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha zahrnuje práce z let 2012-2019. Soubor se jmenuje LITERATURA, neboť bez četby by nevznikly. S texty Petra Jindry, Michaela Špirita a Marka Vajchra. Fotografie Ondřej Přibyl. Kniha LITERATURA neobsahuje mé texty. Obsahuje určité mé výtvarné práce související s literaturou jako součástí kultury a inspirované osobnostmi a díly různých jiných autorů. Viktor Karlík (alza.cz)

Podobné produkty ako Literatura / Literature (978-80-7622-005-8)

Dědictví samurajů: Japonské umění měče v moderní době (978-80-907324-8-3)

Dědictví samurajů: Japonské umění měče v moderní době (978-80-907324-8-3)
Detail

Kniha - autor Miroslav Černý, 84 stran, česky Kniha se zabývá odkazem středověkých japonských válečníků v současnosti. V širokém kontextu historických a kulturních reálií souvisejících se samurajskou třídou autor komentuje rozmanité stránky tradičního japonského šermu, aby se v hlavní části práce zaměřil na moderní formy umění meče. Hlavní pozornost věnuje bojově orientovanému stylu šermu, který byl vytvořen v roce 1925 v Tojamské vojenské akademii (Tojama rjú battódžucu), a z něj odvozeným školám. Součástí textu jsou i komentáře k testování seků formou přesekávání cílů (tzv. tamešigiri) a další doprovodné poznámky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dědictví samurajů: Japonské umění měče v moderní době (978-80-907324-8-3)

Spiritual-Religious Literature (978-80-210-9764-3)

Spiritual-Religious Literature (978-80-210-9764-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Zsófia Bárczi, 112 stran, anglicky Vliv a význam náboženství a křesťanské tradice ve specifické kulturně-geografické konstrukci střední Evropy se stal významným impulsem pro tvorbu národních (sebe)obrazů. Tato kniha se zamýšlí nad duchovně a nábožensky orientovanými literárními aktivitami, které byly rovněž využity jako prostředek kulturní homogenizace a kulturní diverzifikace. Ve snaze přitáhnout pozornost veřejnosti k možnostem různých pohledů na literární obrazy, klišé, národní symboly či mýty používají autoři nástroje srovnávací imagologie. Zohledňují různé významné neliterární okolnosti a rozšiřují diskurz analýzou kulturních obrazů křesťanské tradice právě jako prostředku kulturní a národní (sebe)identifikace. Publikace tak přispívá k mezikulturnímu dialogu a stává se cenným vstupem do probíhající diskuse o významu literární tvorby autorů spojených s nábožensko-duchovními hodnotami z hlediska vytváření (vlastního) kulturního... (alza.cz)

Podobné produkty ako Spiritual-Religious Literature (978-80-210-9764-3)

Město mečů (978-80-7491-821-6)

Město mečů (978-80-7491-821-6)
Detail

Kniha - autor Robert Jackson Bennett, 552 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Triumfální návrat do světa Města schodůMěsto Voortyaštan kdysi bývalo sídlem bohyně války a smrti, líhní hrůzostrašných nadpřirozených bojovníků, kteří rozsévali smrt a podrobili si miliony lidí. Dnes je bohyně mrtvá a město leží v troskách. Není proto divu, že generálka Turyin Mulagheshová — prostořeká hrdinka bitvy v Bulikově a údajná válečná zločinka — je vyslána právě tam. Ve Voortyaštanu má počítat dny do důchodu a upadnout v zapomnění. Přinejmenším je to dokonalá krycí historka.Pravda je taková, že generálka byla ještě jednou, naposledy, povolána do služby, aby prošetřila objev, který může změnit svět — nebo ho zničit. Problém je v tom, že si tahle stará vojačka není jistá, jestli ještě má na to být hrdinkou.Napsali o knize Město mečůSkvělé postavy, překvapivá zápletka a hlavně promyšlený systém magie a jejích pozůstatků a vlivu na lidi. Moderní fantasy v tom nejlepším... (alza.cz)

Podobné produkty ako Město mečů (978-80-7491-821-6)

Na shledanou v Paříži: 25 rozhovorů (nejen) o francouzské literatuře (978-80-257-2936-6)

Na shledanou v Paříži: 25 rozhovorů (nejen) o francouzské literatuře (978-80-257-2936-6)
Detail

Kniha - autor Irena Jirků, 312 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Autorka se na stránkách připravované knihy ohlíží za posledními pěti šesti roky své práce, v rámci níž systematicky sledovala novinky a události ve francouzské společnosti, zvláště pak v kultuře a literatuře. Výsledkem je řada setkání s umělci, vědci, podnikateli i politiky, a tedy desítky rozhovorů, které v tomto období Irena Jirků publikovala v Hospodářských novinách, případně na ihned. cz a aktualne.cz. Právě z těchto textů vybrala rozhovory s francouzskými spisovatelkami a spisovateli, s jejichž díly se mohli čeští čtenáři seznámit v českých překladech; většina rozhovorů vznikla během návštěv daných autorů v České republice. Pro souborné vydání je však doplnila texty, jež dosud nebyly publikovány, rozšířila o pasáže, jež se do novin nevešly, a „okořenila“ dalšími zajímavými informacemi. Jak jinak – informacemi o současných Francouzích, jež si troufá považovat za své přátele, a o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Na shledanou v Paříži: 25 rozhovorů (nejen) o francouzské literatuře (978-80-257-2936-6)

British and American Literature (978-80-86035-05-5)

British and American Literature (978-80-86035-05-5)
Detail

Kniha - autor Eliška Morkesová, 137 stran, anglicky, brožovaná bez přebalu lesklá Tento přehled britské a americké literatury je vhodný pro studenty angličtiny středních a jazykových škol, hlavně pro ty, kteří se připravují k jazykové zkoušce z angličtiny. (alza.cz)

Podobné produkty ako British and American Literature (978-80-86035-05-5)

Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9)

Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9)
Detail

Kniha - autor Michal Sýkora, 320 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Život a dílo mistra moderní prózy První česká monografie věnovaná tvorbě jednoho z nejvýznamnějších autorů moderního románu Philipu Rothovi (1933—2018) shrnuje autorovu uměleckou dráhu, pokouší se utřídit jeho obsáhlé dílo a postihnout jednotlivé tvůrčí etapy spojené se změnami témat a částečně i stylu. Kniha nabízí interpretaci klíčových próz, postavenou na hledání typických rothovských témat, a to jak v perspektivě konkrétní spisovatelovy tvůrčí etapy, tak celého díla. Sýkora zasazuje Rothovo dílo do širšího kontextu americké literatury, věnuje se jeho dobové kritické reflexi a nevyhýbá se ani možnosti hledat interpretační klíč ve spisovatelově životě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9)

Život svaté Kateřiny (978-80-7491-748-6)

Život svaté Kateřiny (978-80-7491-748-6)
Detail

Kniha - 296 stran, česky, pevná s přebalem matná Stěžejní dílo české hagiografické literatury, veršovaná legenda Život svaté Kateřiny, datovaná do třetí čtvrtiny čtrnáctého století, se vyznačuje nejen promyšlenou instrumentací textu, alegoričností, obrazným viděním a barevnou symbolikou, ale též úsilím o psychologickou motivaci jednání a prostoupením jevového a duchovního světa. Reeditovaný svazek umožňuje dnešnímu čtenáři vnímat půvabný příběh duchovní lásky v původním staročeském znění, které k vydání připravil Eduard Petrů podle kritického vydání Václava Vážného, a současně ho v zrcadlovém uspořádání porovnat se zdařilým moderním překladem Jiřího Pelána. (alza.cz)

Podobné produkty ako Život svaté Kateřiny (978-80-7491-748-6)

Nemístní hrdinové: Ikaros a Faethón jako emblematické figury moderního člověka (978-80-7476-186-7)

Nemístní hrdinové: Ikaros a Faethón jako emblematické figury moderního člověka (978-80-7476-186-7)
Detail

Kniha - autor Eva Bendová; Václav Hájek; Lubomír Konečný, 284 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Co když Íkaros a Faetón přežili svůj střemhlavý pád? Co když procitli na pobřeží budoucnosti se ztrátou paměti, nevědouc kým jsou, leč ponechávajíc si svůj aviatický instinkt? Co když se v ústraní stihli oženit a vtiskli svou podobu generacím svých potomků? Čtveřice autorů této knížky, každý po svém inspirován dílem německého historika umění Abyho M. Warburga, se po stopách těchto ratolestí vydává a v trojici vzájemně provázaných esejů podává svědectví jak o podivuhodných osudech legendárních aviatiků, tak o živé provázanosti současnosti s tradicí: od íkarovské vzletnosti renesančních emblémů přes heroický humanismus meziválečného letectví až po daidalovskou skepsi českého umění za železnou oponou. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nemístní hrdinové: Ikaros a Faethón jako emblematické figury moderního člověka (978-80-7476-186-7)

Ku konceptualizácii rodu v myslení o literatúre (978-80-8151-026-7)

Ku konceptualizácii rodu v myslení o literatúre (978-80-8151-026-7)
Detail

Kniha - autor Jana Cviková, 272 stran, slovensky Monografia Jany Cvikovej vydaná v spolupráci s Ústavom svetovej literatúry SAV načrtáva v širšom kontexte feministických teórií a hnutí rôzne hľadiská využívania analytickej kategórie rodu v literárnej vede. Kriticky približuje rozmanité podoby feministickej literárnej vedy ako radikálneho obratu vo výskume literatúry, pričom sa dotýka aj situácie na Slovensku a v Českej republike po roku 1989. Možnosti interdisciplinárneho uplatnenia kategórie rodu v literárnej historiografii sonduje prostredníctvom konkrétnych analýz. „Téma tejto publikácie je výsostne aktuálna a v slovenskom literárnom prostredí doteraz reflektovaná len čiastočne, a to predovšetkým prostredníctvom feministickej vzdelávacej a publikačnej organizácie ASPEKT, pričom Jana Cviková je jej spoluzakladateľkou. Stredobodom pozornosti je problematika analytickej kategórie rod a legitímnosť jej uplatnenia v oblasti literárnej vedy, predovšetkým v... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ku konceptualizácii rodu v myslení o literatúre (978-80-8151-026-7)

Studie o německé literatuře (978-80-7474-233-0)

Studie o německé literatuře (978-80-7474-233-0)
Detail

Kniha - autor Kurt Krolop, česky, pevná bez přebalu lesklá Reprezentativní výbor čtyřiceti studií jednoho z nejuznávanějších literárních germanistů Kurta Krolopa, jenž se nemalou měrou podílel na budování tohoto oboru v Praze, je rozčleněn podle hlavních tematických oblastí Krolopova odborného zájmu: I. Goethe II. Pražská německá literatura III. Franz Kafka IV. Karl Kraus V. Čeští autoři a německá literatura VI. Epilog (rozhovor s K. Krolopem, který vedl německý germanista Peter Becher) Ve středu Krolopova odborného zájmu byla vždy především někdejší německá literatura vzniklá na našem území – zejména dílo jičínského rodáka Karla Krause a pražského rodáka Franze Kafky – a s tím související téma historických proměn obecného soužití Čechů, Němců a Židů. Krolopův celkový vědecký záběr byl ovšem daleko širší. Těžko by se mezi jeho vrstevníky hledalo srovnání pro jeho hlubokou a detailní znalost celé literatury německého jazyka přinejmenším od 18.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Studie o německé literatuře (978-80-7474-233-0)

Hrůza v české literatuře (978-80-200-2678-1)

Hrůza v české literatuře (978-80-200-2678-1)
Detail

Kniha - autor Patrycjusz Pajak, 452 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha je v polském i českém kontextu vůbec první komplexní monografií věnovanou české hrůzostrašné literatuře. Na téměř pěti stech stránkách mapuje její autor vývoj tohoto žánru v širším kontextu dějin české literatury 19. a 20. století i jeho balancování na pomezí populární a umělecky náročné tvorby, včetně řady přesahů do jiných vědních disciplín, například filozofie či filmové vědy. Předmětem analýzy se staly klíčové texty tzv. literatury hrůzy – od obrozeneckých knížek lidového čtení a tzv. krvavých románů přes vybrané Máchovy, Erbenovy či Sabinovy texty a avantgardní prózy Ladislava Klímy, Josefa Váchala nebo Vítězslava Nezvala až po proměny literární hrůzy ve 20. století (Ladislav Fuks, Jiří Gruša, Pavel Kohout, Ludvík Vaculík, Jan Křesadlo aj.) včetně současné literatury (Miloš Urban). (alza.cz)

Podobné produkty ako Hrůza v české literatuře (978-80-200-2678-1)

Sborník č. 4 Rozhodnutí okresních, krajských a vrchních soudů uveřejněná v datab (978-80-7552-793-6)

Sborník č. 4 Rozhodnutí okresních, krajských a vrchních soudů uveřejněná v datab (978-80-7552-793-6)
Detail

Kniha - 76 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Soubor rozhodnutí soudů ČR nižších stupňů dle občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích Sborník č. 4 obsahuje rozhodnutí okresních, krajských a vrchních soudů uveřejněná v databázi ASPI vztahující se k rekodifikovanému právu. Do Sborníku jsou zařazena rozhodnutí, která nebyla publikována ve Sbírce rozhodnutí a stanovisek Nejvyššího soudu. Sborník pracuje především s rozhodnutími publikovanými v právním informačním systému ASPI v modulu Rekodifikace. Čtvrtý svazek obsahuje rozhodnutí, která se týkají zákona o zvláštních řízeních soudních. (alza.cz)

Podobné produkty ako Sborník č. 4 Rozhodnutí okresních, krajských a vrchních soudů uveřejněná v datab (978-80-7552-793-6)

Hrad a katedrála v moderní Praze: Touha po posvátnu ve věku skepse (978-80-200-3173-0)

Hrad a katedrála v moderní Praze: Touha po posvátnu ve věku skepse (978-80-200-3173-0)
Detail

Kniha - autor Bruce R. Berglund, 404 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha představuje zásadní příspěvek k poznání českých duchovních dějin. Sleduje paralelně osudy a náboženské názory tří osobností, které svým myšlením a jednáním české duchovní dějiny podstatně ovlivnily: Tomáše Garrigue Masaryka, jeho dcery Alice Masarykové a slovinského architekta Jože Plečnika. Jejich působení se promítlo do současné podoby Pražského hradu – místa, které má už déle než tisíciletí po český stát klíčový význam. Jakou roli hrála náboženská zkušenost a touha po posvátnu v jejich životech? A jak se jejich vztah k náboženství promítl do československých dějin? Právě na tyto otázky hledá odpověď tato kniha. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hrad a katedrála v moderní Praze: Touha po posvátnu ve věku skepse (978-80-200-3173-0)

Nok a knedlíček: Básně o baštění (978-80-7491-847-6)

Nok a knedlíček: Básně o baštění (978-80-7491-847-6)
Detail

Kniha - autor Bogdan Trojak, 96 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Hrst legrace, snítku hravosti, na špičku nože nevázaného dryáčnictví a tři kapky fantazie na barvu, a aby byla kůrčička křupavá, jak se patří. Skvělí kuchaři, vinaři nebo sládkové — jsou umělci. Nemalují obrazy, nekomponují hudbu, nehrají divadlo — ale vlastně tak trochu ano. Jejich díla totiž nevznikají jen díky dokonalým technologiím a přesně dodržovaným recepturám. Příroda, půda, klima, plodiny a samozřejmě um těchto kulinárních virtuosů — to vše sehrává v konečném výsledku nesmírně důležitou roli. Jejich produkty jsou často symfoniemi chutí, aromat, jsou to akvarely barev a tónu. Bogdan Trojak, původně básník a spisovatel, začal skládat i „poezii vinnou“. Stal se prvním nejvíce viditelným propagátorem vín vznikajících autentickým způsobem. Vůbec mne nepřekvapuje, že píše dál své sonety, básně i prózu a současně se věnuje vínu. Poezie, literatura a jedinečnost jazyka — to je něco, co... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nok a knedlíček: Básně o baštění (978-80-7491-847-6)

Královna ohně: Stín krkavce: Kniha třetí (978-80-7491-607-6)

Královna ohně: Stín krkavce: Kniha třetí (978-80-7491-607-6)
Detail

Kniha - Dokonalé zakončení mistrovské fantasy trilogie Stín krkavce. - autor Anthony Ryan, 688 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Královna ohně: Dokonalé zakončení mistrovské fantasy trilogie Stín krkavceVélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel.Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně... (alza.cz)

Podobné produkty ako Královna ohně: Stín krkavce: Kniha třetí (978-80-7491-607-6)

Překnížkováno: Co čteme a kupujeme (2013) (978-80-7491-256-6)

Překnížkováno: Co čteme a kupujeme (2013) (978-80-7491-256-6)
Detail

Kniha - autor Jiří Trávníček, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Jaká jsme čtenářská kultura? Silná, nebo slabá? Setrvalá, nebo upadající? Jsou stesky nad úpadkem čtení oprávněné, nebo jde jen o pohodlný kulturní katastrofismus? Kniha se zabývá těmito i dalšími otázkami, přičemž vychází z výsledků třetího statistického výzkumu čtenářů a čtení v České republice, který organizovala v roce 2013 Národní knihovna spolu s Ústavem pro českou literaturu AV ČR. Hlavním tématem výzkumu je knižní trh — kolik knih kupujeme, kolik za ně vydáváme, podle čeho si je vybíráme, proč je nekupujeme, které instituce známe. V knize dochází i na čtení, čtení digitální, veřejné knihovny, naše oblíbené knihy a mnohé další. Čtení toho na nás ví hodně. (alza.cz)

Podobné produkty ako Překnížkováno: Co čteme a kupujeme (2013) (978-80-7491-256-6)

Píseň krve: Stín krkavce: Kniha první (978-80-7491-173-6)

Píseň krve: Stín krkavce: Kniha první (978-80-7491-173-6)
Detail

Kniha - Opojný hymnus epické fantasy, první díl ze série Stín krkavce. Sága o válce, intrikách a těžce zkoušené víře… - autor Anthony Ryan, 600 stran, česky, pevná s přebalem matná Píseň krve: První díl epické fantasy ságy Stín krkavceVélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu.Chlapec se během pobytu v řádu dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Nenávidí otce za jeho rozhodnutí jej opustit a ponechat napospas řádu, ale postupně také odhaluje důvody, jež ho k němu vedly. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale i celý svět.Hodnocení: (alza.cz)

Podobné produkty ako Píseň krve: Stín krkavce: Kniha první (978-80-7491-173-6)
Tváří v tvář beztvarosti: Afektivní a vizuální figury v moderní literatuře (978-80-7491-793-6), Tváří v tvář - DVD (D00047), Tváří v tvář - Blu-ray (D00226), Filosofie tváří v tvář zániku (80-86903-16-8), Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě (978-80-200-2652-1), Budoucnost kapitalismu: Tváří v tvář novým úzkostem (978-80-257-3395-0), Kniha Tváří v tvář Zemi: Inspirováno Plejádami, Orionem a encyklikou Laudato si´ (978-80-7295-212-0), Démanty noci: Uchvacující hrdinství mladých lidí tváří v tvář kruté realitě. (978-80-204-2393-1), Šoa v české literatuře a v kulturní paměti (978-80-87481-14-1), Vytváření konvertity: Jazyková a vizuální reprezentace konverze v raném novověku (978-80-7422-805-6), Moderní čarodějka v éře Vodnáře (978-80-736-2981-6), Modernita v otaznících: Tekutá modernita v textech Jeana Rouauda a Françoise Bona (978-80-7491-058-6), Vizuální poezie: Pojmy, kategorie a typologie ve světovém kontextu (978-80-7491-501-7), V parku jako v přírodě: Průvodce moderní ochranou rostlin (978-80-907932-8-6), Vznik a vývoj satiry v římské literatuře (978-80-210-8805-4), Čítanka II. k Literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-0187-6), Jiskra v popelu (978-80-7491-522-2), Mokře chodí v suše: Vodník v české literatuře (978-80-200-2827-3), Sborník č. 4 Rozhodnutí okresních, krajských a vrchních soudů uveřejněná v datab (978-80-7552-793-6), Moderní farmakoterapie v gynekologii a porodnictví (978-80-7345-607-8), Lékař a pacient v moderní medicíně (978-80-247-5788-9), Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-4316-6), Informační zdroje v odborné literatuře (978-80-7357-520-5), Philip Roth: život a dílo mistra moderní prózy (978-80-7491-549-9), Vybrané indikátory herního výkonu v tenisu, vizuální vnímání a anticipace (9788024651064), Na shledanou v Paříži: 25 rozhovorů (nejen) o francouzské literatuře (978-80-257-2936-6), Á BÉ CÉ DÉ v abecede (978-80-8142-793-0), Moderní farmakoterapie v dermatologii: Účinná a bezpečná medikace v každodenní praxi (978-80-7345-653-5), Moderní farmakoterapie v pneumologii (978-80-7345-506-4), Moderní postupy v sexuologii (978-80-204-5513-0)