Slovník žurnalistiky (9788024637693)

Produkt Slovník žurnalistiky (9788024637693) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Slovník žurnalistiky (9788024637693) upraviť a produkt hľadať znova.

Slovník žurnalistiky (9788024637693)

Slovník žurnalistiky (9788024637693)
Detail

Elektronická kniha - autor , 302 stran Slovník žurnalistiky je výsledkem práce sedmnácti autorů, kteří působí na katedrách Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Čtenář v něm najde pojmy z oblasti tisku, rozhlasu a televize, obohacené o zajímavé příklady z praxe, citáty, ale také obrazový doprovod, který dává textu další rozměr. Slovník obsahuje rovněž podrobnější hesla z kulturní žurnalistiky a publicistiky, je tu sledován i vývoj některých pojmů, hesla související s digitalizací a internetizací médií, ale také z široké vydavatelské sféry, postihující například časopiseckou a nakladatelskou problematiku. U mnoha hesel je věcná, slovníková část doplněna o část popularizační, která nabízí pohled do historie pojmu nebo rozvíjí či jinak doplňuje vesměs strohé encyklopedické podání. (alza.cz)

Podobné produkty ako Slovník žurnalistiky (9788024637693) , Slovník žurnalistiky (9788024637693)

Slovník žurnalistiky - Jan Halada, Barbora Osvaldová - e-kniha

Slovník žurnalistiky - Jan Halada, Barbora Osvaldová - e-kniha
Detail

eBook:,Slovník žurnalistiky je výsledkem práce sedmnácti autorů, kteří působí na katedrách Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Čtenář v něm najde pojmy z oblasti tisku, rozhlasu a televize, obohacené o zajímavé příklady z praxe, citáty, ale také obrazový doprovod, který dává textu další rozměr. Slovník obsahuje rovněž podrobnější hesla z kulturní žurnalistiky a publicistiky, je tu sledován i vývoj některých pojmů, hesla související s digitalizací a internetizací médií, ale také z široké vydavatelské sféry, postihující například časopiseckou a nakladatelskou problematiku. U mnoha hesel je věcná, slovníková část doplněna o část popularizační, která nabízí pohled do historie pojmu nebo rozvíjí či jinak doplňuje vesměs strohé encyklopedické podání. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Slovník žurnalistiky - Jan Halada, Barbora Osvaldová - e-kniha , Jazyk a slovník (9788024626727)

Tschechisch Konverzace + slovník: Německo-česká konverzace & slovník (80-7240-407-5)

Tschechisch Konverzace + slovník: Německo-česká konverzace & slovník (80-7240-407-5)
Detail

Kniha - autor Jana Navrátilová, 288 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Přehledná jazyková příručka obsahuje základní konverzační témata potřebná v situacích, které nás při cestování potkávají - hotel, restaurace, nakupování atd. Kapitoly jsou barevně členěny, v závěru oboustranný slovníček. (alza.cz)

Podobné produkty ako Tschechisch Konverzace + slovník: Německo-česká konverzace & slovník (80-7240-407-5) , Tschechisch konverzace + slovník: německo-česká konverzace & slovník (80-7240-407-5)

Veľký krížovkársky slovník

Veľký krížovkársky slovník
Detail

Ojedinelý svojím zameraním, všestranný záberom, tradičný formátom, aktuálny vďaka súčasným pojmom. Nový člen rodiny slovníkov Ottovho nakladateľstva je v prvom rade určený pre všetkých tvorcov a riešiteľov klasických i moderných krížoviek. Veľký krížovkársky slovník pozostáva z takmer 35 000 hesiel, ktoré sa svojou tvarovou aj tematickou rozmanitosťou ponúkajú pri tvorbe stále obľúbených slovných hlavolamov. Obsahuje kľúčové aj okrajové termíny a mená zo všetkých oblastí vedy, techniky, umenia, športu, politiky či mytológie, zachytáva zemepisné názvy, najpoužívanejšie cudzie slová, knižné, slangové, zastarané i nárečové výrazy. To všetko robí z tejto unikátnej publikácie pomocníka, s ktorým bude riešenie aj tej najťažšej krížovky hračkou. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Veľký krížovkársky slovník , Ak zastaneš, zamrzneš: osobnosť popredného slovenského profesora žurnalistiky andreja tušera (978-80-89429-73-8)

Český taneční slovník

Český taneční slovník
Detail

První samostatný slovník o tanci na českém území, který připravil autorský kolektiv Kabinetu pro studium českého divadla v redakci Jany Holeňové.Slovník obsahuje na 1400 hesel, jež podávají základní výběr informací a dat o baletních souborech, tanečních skupinách, autorech, školách, přehlídkách, institucích a osobnostech českého tance, baletu a pantomimy od 18. století do počátku roku 2001. Vedle jevištní profesionální taneční sféry zahrnuje slovník i vybraná hesla z amatérské, folklórní a alternativní oblasti. Knihu doplňuje 450 černobílých reprodukcí.Heslář slovníku se věnuje i umělcům a členům baletních souborů jiných národností, kteří svůj umělecký život věnovali českému divadlu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Český taneční slovník , Nejlepší křížovkářský slovník online zdarma

Tematický slovník - Němčina

Tematický slovník - Němčina
Detail

Nový, zcela původní německý tematický slovník s výslovností určený především mírně pokročilým až pokročilým studentům němčiny. Přehledně rozpracovaná témata se spoustou užitečných slovních spojení ocení uživatelé napříč různými obory. Se slovníkem se můžete systematicky učit nebo získat základní přehled o dané tematice. Rozšiřte si obzory s naším tematickým slovníkem! Obsah: 250 témat a přes 21 000 slovíček, ustálených spojení a příkladů přepis výslovnosti praktické poznámky a zajímavosti v rámečcích, podrobný rejstřík (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tematický slovník - Němčina , Kouzelné čtení - německý obrázkový slovník (9788087958124)

Tematický slovník - Angličtina

Tematický slovník - Angličtina
Detail

Nový, zcela původní tematický slovník s výslovností určený především mírně pokročilým až pokročilým studentům angličtiny. Přehledně rozpracovaná témata se spoustou užitečných slovních spojení ocení uživatelé napříč různými obory. Se slovníkem se můžete systematicky učit anebo získat základní přehled o dané tematice. Rozšiřte si obzory s naším tematickým slovníkem! Obsah: 250 témat a přes 21 000 slovíček, ustálených spojení a příkladů přepis výslovnosti praktické poznámky a zajímavosti v rámečcích, podrobný rejstřík (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tematický slovník - Angličtina , Slovník spisovatelů (80-7277-131-0)

Slovník súčasných slov

Slovník súčasných slov
Detail

Ucelený súbor základných stavebných jednotiek jazyka, výrazov a iných lingvistických jednotiek usporiadanýchv abecednom poriadku… Zabudni! Od tejto zbierky nečakaj žiadne štandardnél exikografické dielo. Žiadne nudné výrazy či výklady slov, ktoré ti nič nehovoria a nevieš si ich zapamätať. V tomto praktickom balení nájdeš v deviatich kategóriách stovky super hlášok, ktoré ťa celkom určite pobavia.Špecifické definície slovíčok a slovných spojení (nielen) dnešnej doby, podané s poriadnou dávkou humoru, recesie aj irónie si získali už desiatky tisíc fanúšikov na sociálnych sieťach. Staň sa aj ty členom komunity, ktorá berie život s nadhľadom.Slovník súčasných slov(slov. spoj.)Jediný slovník, ktorý si prečítaš od prvej až po poslednú stranu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Slovník súčasných slov , Encyklopedický slovník teraristiky a herpetelogie (8595637003088)

Nemčina školský slovník

Sedmijazyčný slovník vulgarizmů

Sedmijazyčný slovník vulgarizmů
Detail

Chcete umět klít,nadávat a sprosťačit v sedmi jazycích? Pak tenhle slovník prostě musíte mít! Najdete v něm vulgarizmy české, anglické, německé, francouzské, španělské, italské a slovenské. (patro.cz)

Podobné produkty ako Sedmijazyčný slovník vulgarizmů , Česko nizozemský slovník (80-7335-057-2)

Slovník vietnamské literatury

Slovník vietnamské literatury
Detail

Slovník je vůbec první ucelenou prací v češtině, která zachycuje vývoj a podoby vietnamské literatury od nejstarších známých památek po 20. století. Úvodní stať obsahuje přehled historického vývoje literatury v oblasti ležící na pomezí velkých dálněvýchodních kultur Indie a Číny. Popisuje základní tendence, proudy a žánry, vývoj vztahu k zahraničí i formování vlastní literární tradice. Další slovníková část podává přehled významných autorů i výklad klíčových pojmů včetně různých žánrů a básnický forem. (patro.cz)

Podobné produkty ako Slovník vietnamské literatury , Pôdoznalecký slovník (978-80-89465-22-4)

Synonymický slovník slovenčiny

Synonymický slovník slovenčiny
Detail

Rozsiahly slovník, ktorý obsahuje viac ako 40 000 hesiel, presne mapujúcich oblasť synoným. Za synonymá sa v slovníku pokladajú nielen slová významovo totožné, ale aj slová významovo blízke t. j. také, ktoré popri významovej zhode vykazujú aj isté rozdiely. (patro.cz)

Podobné produkty ako Synonymický slovník slovenčiny , Nizozemsko-český slovník (80-85927-12-8)

Anglický školní slovník

Anglický školní slovník
Detail

Obsahuje více než 30 000 hesel, výslovnost anglických hesel je v obou částech slovníku a hlavní hesla jsou vyznačena v modré barvě pro lepší vyhledávání. Je zde i stručný přehled gramatiky. Konverzace s nahrávkou jsou ke stažení ZDARMA na www.infoa.cz (patro.cz)

Podobné produkty ako Anglický školní slovník , Andragogický slovník (978-80-247-4748-4)

Latinsko/ český slovník

Latinsko/ český slovník
Detail

Nové, opravené vydání osvědčeného slovníku, který byl vytvořen kolektivem zkušených autorů, přináší asi 30 000 latinských slov a slovních spojení a 80 000 českých ekvivalentů. Slovník zahrnuje nejen latinu klasickou, ale rozšiřuje slovní zásobu i o výrazy z latiny poklasické, z děl Husových a Komenského, a dokonce i o výrazy právnické a lékařské, běžně užívané v praxi. Každé heslo poskytuje celkový obraz možných významů slova a jeho frazeologických spojení, doložených citáty z autorů spolu s jejich českými překlady. Ke gramatickému porozumění přispívají vysvětlivky, často také z pádové syntaxe. Slovník je určen především středoškolským studentům humanitních oborů, ale dobře poslouží i vysokoškolským studentům a samozřejmě každému, kdo se s latinou setkává při své profesi či koníčku. (patro.cz)

Podobné produkty ako Latinsko/ český slovník , Japonsko-český slovník (80-733-5045-9)

Tematický slovník němčina

Tematický slovník němčina
Detail

Nový, zcela původní tematický slovník určený především mírně pokročilým až pokročilým studentům němčiny. Ti jej jistě ocení při samostudiu, ve škole nebo při přípravě na jazykové zkoušky. Bude vám i praktickým pomocníkem v práci. Slovník obsahuje přibližně 250 témat a přes 21 000 slovíček, ustálených spojení a praktických příkladů, které vám pomohou budovat si slovní zásobu. Hlavním cílem slovníku je poskytnout uživateli praktickou slovní zásobu z širokého okruhu témat tak, aby bylo možné se z něj systematicky učit anebo získat alespoň hrubý přehled o dané tematice. Na rozdíl od běžného abecedně řazeného slovníku není tematický slovník určen pouze k hledání jednotlivých slov a termínů. Jeho hlavním účelem je umožnit uživateli mít přehledně na jednom místě běžnou slovní zásobu z dané tematické oblasti. K snazší orientaci ve slovníku přispěje i podrobný rejstřík klíčových slov. Rozšiřte si obzory s naším tematickým slovníkem! (patro.cz)

Podobné produkty ako Tematický slovník němčina , Slovník českých spisovatelů (80-7277-179-5)

Tematický slovník angličtina

Tematický slovník angličtina
Detail

Nový, zcela původní tematický slovník určený především mírně pokročilým až pokročilým studentům angličtiny. Ti jej jistě ocení při samostudiu, ve škole nebo při přípravě na jazykové zkoušky. Bude vám i praktickým pomocníkem v práci. Slovník obsahuje přibližně 250 témat a přes 21 000 slovíček, ustálených spojení a praktických příkladů, které vám pomohou budovat si slovní zásobu. Hlavním cílem slovníku je poskytnout uživateli praktickou slovní zásobu z širokého okruhu témat tak, aby bylo možné se z něj systematicky učit anebo získat alespoň hrubý přehled o dané tematice. Na rozdíl od běžného abecedně řazeného slovníku není tematický slovník určen pouze k hledání jednotlivých slov a termínů. Jeho hlavním účelem je umožnit uživateli mít přehledně na jednom místě běžnou slovní zásobu z dané tematické oblasti. K snazší orientaci ve slovníku přispěje i podrobný rejstřík klíčových slov. Rozšiřte si obzory s naším tematickým slovníkem! (patro.cz)

Podobné produkty ako Tematický slovník angličtina , Slovník korejské literatury (80-7277-271-6)

Angličtina - školní slovník

Angličtina - školní slovník
Detail

Novinka určená zejména žákům základních škol. Ve slovníku najdete běžnou slovní zásobu současné angličtiny. Hesla jsou pečlivě vybrána a přehledně zpracována tak, aby se dětem s knihou dobře pracovalo. K tomu přispívá i výrazný dvoubarevný tisk. Bonusem navíc je obrázkový slovníček, který ocení zejména ti nejmladší. Školní slovník je doplněn také stručným přehledem gramatiky. Obsah: 22 000 hesel 4 500 příkladů, idiomů a frází 42 000 překladů Obrázkový slovníček Stručný přehled gramatiky Hlavní vlastnosti: Aktuální slovní zásoba vhodná pro žáky ZŠ Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Angličtina - školní slovník , Slovník investora (978-80-7428-381-9)

Němčina - školní slovník

Němčina - školní slovník
Detail

Novinka určená zejména žákům základních škol. Ve slovníku najdete běžnou slovní zásobu současné němčiny. Hesla jsou pečlivě vybrána a přehledně zpracována tak, aby se dětem s knihou dobře pracovalo. K tomu přispívá i výrazný dvoubarevný tisk. Bonusem navíc je obrázkový slovníček, který ocení zejména začátečníci. Školní slovník je doplněn také stručným přehledem německé gramatiky. Obsah: 23 000 hesel 3 000 příkladů, idiomů a frází 37 000 překladů Obrázkový slovníček Stručný přehled gramatiky Hlavní vlastnosti: Aktuální slovní zásoba vhodná pro žáky ZŠ Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Němčina - školní slovník , Revmatologický výkladový slovník (80-247-1614-3)

Velký ekonomický slovník

Velký ekonomický slovník
Detail

Nejrozsáhlejší ekonomický překladový slovník anglicko-český / česko-anglický oceněný 1. místem v kategorii Odborný slovník v soutěži Slovník roku 2008. (patro.cz)

Podobné produkty ako Velký ekonomický slovník , Portugalsko-český slovník (80-7335-061-0)

Rusko-český slovník

Rusko-český slovník
Detail

Hlavním cílem tohoto obsáhlého slovníku je poskytnout uživatelům co nejširší informaci o ruské slovní zásobě, se kterou se můžeme setkat v textech publicistických, populárně vědeckých i beletristických. Zvláštní pozornost byla věnována novým slovům a slovním spojením, která vznikla v ruštině v posledních letech v souvislosti s hlubokými politickými a hospodářskými proměnami. Předností slovníku je úsporně zpracovaná gramatická charakteristika jednotlivých hesel v systému odkazů na mluvnické tabulky a na seznam nepravidelných sloves. Součástí slovníku je též slovníček zeměpisných jmen a slovníček nejpoužívanějších zkratek. Kvalitu slovníku výrazně zvyšuje uvádění bohaté frazeologie. Výběr slov a slovních spojení i způsob zpracování činí ze slovníku spolehlivou pomůcku při studiu ruského jazyka a literatury. (patro.cz)

Podobné produkty ako Rusko-český slovník , Slovník italských spisovatelů (80-7277-180-9)

Slovník súčasných slov

Slovník súčasných slov
Detail

Ucelený súbor základných stavebných jednotiek jazyka, výrazov a iných lingvistických jednotiek usporiadaných v abecednom poriadku… Zabudni! Od tejto zbierky nečakaj žiadne štandardnél exikografické dielo. Žiadne nudné výrazy či výklady slov, ktoré ti nič nehovoria a nevieš si ich zapamätať. V tomto praktickom balení nájdeš v deviatich kategóriách stovky super hlášok, ktoré ťa celkom určite pobavia. Špecifické definície slovíčok a slovných spojení (nielen) dnešnej doby, podané s poriadnou dávkou humoru, recesie aj irónie si získali už desiatky tisíc fanúšikov na sociálnych sieťach. Staň sa aj ty členom komunity, ktorá berie život s nadhľadom. Slovník súčasných slov (slov. spoj.) Jediný slovník, ktorý si prečítaš od prvej až po poslednú stranu. (patro.cz)

Podobné produkty ako Slovník súčasných slov , Velký počítačový slovník (80-86686-56-6)

Vojensko-technický slovník

Vojensko-technický slovník
Detail

Tento slovník byl vytištěn za druhé světové války v Londýně pro potřeby československých vojáků, kteří se v rámci britských ozbrojených sil účastnili boje Spojenců proti nacistickému Německu. V roce 1942 jej vydala Studijní sekce Ministerstva národní obrany. Slovník měl sloužit čs. vojákům k rychlé orientaci a osvojení si anglického vojenského názvosloví v situaci, kdy již zvládli běžnou hovorovou angličtinu. Náklad nebyl uveden, ale dochovaných exemplářů jistě není mnoho. To nás vedlo k myšlence, vydat tuto ojedinělou jazykovou příručku v reprintu, především také z toho důvodu, že by mohla posloužit i dnešním překladatelům vojensko-historické literatury v lepším pochopení dobové odborné terminologie, ale také v orientaci v tehdejších vojenských zkratkách, hodnostech a jednotkách stálé britské armády. Síla tohoto slovníčku spočívá mimo jiné v tom, že pokrývá oblasti, pro které dodnes nemáme k dispozici dostatek kvalitních jazykových příruček. Běžné AJ-ČJ/ČJ-AJ slovníky se na vojenství zaměřují jen okrajově a mnohdy nepřesně. Tento druhoválečný slovníček se samozřejmě soustřeďuje na tehdy aktuální termíny, ale řada z nich platí dodnes a platila i před tím. Například technické pojmy jsou zde pokryty velice dobře a přehledně. Není to jen poklad pro překladatele z angličtiny zaměřené na období WWII, ale pro početnou obec všech zájemců o novodobé angloamerické vojenství. A to i v dnešní době, kdy se zdá, že na většinu otázek dokáže obratem odpovědět internet – což je omyl, který se nepříjemně často projevuje na kvalitě překladů do češtiny. Jedná se o unikátní jazykovou příručku z doby druhé světové války, která dodnes neztratila svou aktuálnost. Součástí slovníku jsou i anglicko-české vojenské zkratky, rozkresy vojenské techniky, hodnosti britské armády a seznam pěších pluků. (patro.cz)

Podobné produkty ako Vojensko-technický slovník , Francouzsko - český finanční slovník (80-7238-135-0)

Všeobecný slovník právní

Všeobecný slovník právní
Detail

Pětidílný Všeobecný slovník právní je dalším dílem vydaným v edici „Klasická právnická díla“. Ačkoliv slovník vyšel v letech 1896 až 1900 a mnohá hesla zde zpracovaná potěší spíše zájemce o právní či kulturní dějiny, obsahuje toto monumentální dílo řadu údajů a myšlenek způsobilých oslovit i současného právníka a může mu pomoci řešit teoretické i praktické problémy práva veřejného i soukromého. Odkazy a citace slovníku se objevují i v nové odborné literatuře a v judikatuře, a to navzdory tomu, že jde o dílo širší právnické veřejnosti poměrně neznámé. Vydáním díla, které se dosud netěší takovému zájmu, jaký by si vzhledem ke své kvalitě zasluhovalo, připomínáme nezaslouženě polozapomenutou osobnost jeho hlavního redaktora a vydavatele JUDr. Františka Xavera Veselého. Všeobecný slovník právní směle obstojí vedle jiných encyklopedických děl. Odborná porota soutěže Slovník roku 2010 udělila knize čestné uznání. (patro.cz)

Podobné produkty ako Všeobecný slovník právní , Ukrajinsko-český slovník (978-80-7541-322-2)

Angličtina školský slovník

Veľký krížovkársky slovník

Veľký krížovkársky slovník
Detail

Ojedinelý svojím zameraním, všestranný záberom, tradičný formátom, aktuálny vďaka súčasným pojmom. Nový člen rodiny slovníkov Ottovho nakladateľstva je v prvom rade určený pre všetkých tvorcov a riešiteľov klasických i moderných krížoviek. Veľký krížovkársky slovník pozostáva z takmer 35 000 hesiel, ktoré sa svojou tvarovou aj tematickou rozmanitosťou ponúkajú pri tvorbe stále obľúbených slovných hlavolamov. Obsahuje kľúčové aj okrajové termíny a mená zo všetkých oblastí vedy, techniky, umenia, športu, politiky či mytológie, zachytáva zemepisné názvy, najpoužívanejšie cudzie slová, knižné, slangové, zastarané i nárečové výrazy. To všetko robí z tejto unikátnej publikácie pomocníka, s ktorým bude riešenie aj tej najťažšej krížovky hračkou. (patro.cz)

Podobné produkty ako Veľký krížovkársky slovník , Gramatika a slovník elementary (80-86035-09-3)

Oxford Studijní Slovník: výkladový slovník angličtiny s českým překladem with APP Pack, 2nd

Oxford Studijní Slovník: výkladový slovník angličtiny s českým překladem with APP Pack, 2nd
Detail

Jediný oxfordský slovník s češtinou.Jako jeden z mála slovníků na trhu plně vyhovuje požadavkům kladeným na pomůcky používané při písemné práci u státní maturitní zkoušky z anglického jazyka, neboť tištěná část tohoto slovníku neobsahuje přílohu věnovanou písemnému projevu. 52 000 slov, frází a významů 32 000 příkladů správného užití 2 300 poznámek s informacemi o gramatice, synonymech, stylu, kultuře atd. vazby a tematicky řazené skupiny slov pro rozšíření slovní zásoby 54 000 českých ekvivalentů Oxford 3000 keywords – seznam 3 000 nejdůležitějších slov angličtiny a jejich významů roční přístup k Oxford studijní slovník App Oxford studijní slovník App – aplikace pro chytré telefony a tablety, nákup přes App Store a Google Play (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Oxford Studijní Slovník: výkladový slovník angličtiny s českým překladem with APP Pack, 2nd , Sedmijazyčný slovník vulgarismů (978-80-742-8021-4)

Pracovně-právní výkladový slovník

Pracovně-právní výkladový slovník
Detail

Publikace je určena zaměstnavatelům, personalistům, zaměstnancům, mzdovým účetním, studentům, obsahuje cca 2000 pojmů a odborných výrazů souvisejících se zákoníkem práce a souvisejicích předpisů. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Pracovně-právní výkladový slovník , Kapesní slovník medicíny (978-80-7345-634-4)

Výkladový slovník veřejný sektor

Výkladový slovník veřejný sektor
Detail

Ve slovníku najdete hesla ze všech odvětví veřejného sektoru se souvisejícími zákony. Přidali jse také cizí slova, ktorá jsou již běžnou součástí komunikace široké veřejnosti. Slovník je určen nejen pracovníkům ve veřejné a státní správě, obecním úřadům, příspěvkovým organizacím a neziskovým organizacím, školám, studentům středních a vysokých škol, ale také široké veřejnosti a potencionálním klientům různých úřadů. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Výkladový slovník veřejný sektor , Výkladový slovník epidemiologické terminologie (80-247-1068-4)

Pôdoznalecký slovník - Olena Šustykevičová

Pôdoznalecký slovník - Olena Šustykevičová
Detail

Pôdoznalecký slovník je určený širokému spektru užívateľov pracujúcich s pôdou. Kmplexný informačný materiál pre študentov, vedeckých pracovníkov, poľnohospodárov i záhradkárov obsahuje 2500 hesiel.Slovník poskytuje základnú orientáciu v pojmoch týkajúcich sa pedologickej teórie a praxe. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Pôdoznalecký slovník - Olena Šustykevičová , Slovník stratených slov (978-80-8164-286-9)

Môj prvý obrázkový slovník

Môj prvý obrázkový slovník
Detail

Táto knižka zjednodušeným spôsobom znázorňuje anglickú výslovnosť, takže si ju deti môžu prípadne prečítať aj samy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Môj prvý obrázkový slovník , Slovník sociologických pojmů (978-80-247-3679-2)

Pracovno-právny výkladový slovník

Pracovno-právny výkladový slovník
Detail

Slovník je určený nielen zamestnávateľom, zamestnancom, podnikateľom, živnostníkom, pracovníkom verejného sektoru, mzdovým účtovníčkam, ale aj audítorom, daňovým poradcom, študentom stredných a vysokých škôl, širokej verejnosti. Slovník obsahuje viac ako 2000 pojmov súvisiacich s pracovnoprávnou problematikou. Vychádzali sme z najdôležitejších zákonov, ktoré s touto problematikou súvisia - Zákonník práce, zákon o zdravotnom a sociálnom poistení, autorský zákon, zákon o pedagogických pracovníkoch a iné. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Pracovno-právny výkladový slovník

ŠČ-ČŠ hospodářský slovník

ŠČ-ČŠ hospodářský slovník
Detail

* 30 000 hesel * nepostradatelný pomocník a rádce pro všechny, kteří se neobejdou ve své profesi bez ekonomické terminologie a frazeologie * snadné a rychlé vyhledávání ve slovníku dané přehlednou stavbou hesláře * příloha - dvojjazyčná rozvaha, výkaz zisků a ztrát a účtová osnova (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako ŠČ-ČŠ hospodářský slovník

Ekonomický a personalistický slovník

Ekonomický a personalistický slovník
Detail

Ekonomický a personalistický slovník - používané a zaužívané pojmy z oblastí ekonomiky, trestného práva, obchodného a občianskeho práva (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ekonomický a personalistický slovník

Mentální slovník - Bohumír Chalupa

Mentální slovník - Bohumír Chalupa
Detail

Lidé komunikují navzájem především pomocí slov a obrazů, které si předávají a vyměňují. Čteme-li nějaký náročnější text, můžeme pozorovat, že některá slova nám připadají obtížnější, než ostatní a musíme déle uvažovat, co vlastně znamenají. Jaké jsou procesy, které nám umožňují poznat významy slov a jejich spojení ve větách? Tyto otázky řeší teorie poznání slov a organizace slovní paměti. Praktické aplikace výzkumu se týkají obecně výuky a vzdělávacích programů, postupů při používání a řízení komunikačních prostředků a médií, každodenního používání řeči a jazykových prostředků ve styku mezi lidmi. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Mentální slovník - Bohumír Chalupa

Ilustrovaný rusko - český slovník

Ilustrovaný rusko - český slovník
Detail

Slovník vám názorně ukáže, co ostatní pouze vysloví. Obsahuje ilustrace předmětů, lidí a situací z každodenního života. Je přehledný, s detailním rejstříkem pro rychlé a jednoduché použití. Ideální na cesty, obchodní jednání nebo ke studiu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ilustrovaný rusko - český slovník

Slovník investora - Michal Stupavský

Slovník investora - Michal Stupavský
Detail

"Přehledný, fundamentálně vyčerpávající, vysvětlující hojně používané poměrové ukazatele a benchmarky ve finanční branži. Slovník je psaný s důrazem na faktičnost, popsané termíny jsou srozumitelné i pro laickou veřejnost." Pavel Muchna, investor spolupracující s J & T "Michal stvořil velmi užitečný nástroj jak pro začátečníky v oboru financí, tak i pro zkušené profesionály." Lukáš Brych, CFA, FCCA, specialista na oblast oceňování a finančního modelování, Deloitte "Vytvořit slovník odborných finančních pojmů v češtině je velká výzva. Je velmi nelehké skloubit českou terminologii s anglickou, která je používaná po celém světě, zároveň s významnými odbornými zkratkami." Jaroslav Šura, PhD, investor "Slovník investora je užitečným souborem definic nejrůznějších pojmů z oblasti investování. Je moc dobře, že takový typ slovníku máme i v českém jazyce." Karel Tregler, PhD, CFA, ředitel divize finanční trhy, PPF Banka "Jsem přesvědčený, že Slovník investora bude nápomocný nejen profesionálním, poloprofesionálním a začínajícím investorům, ale také studentům studijních programů zaměřených na finance, investování a oceňování podniku." Michal Mešťan, PhD, odborný asistent, Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici "Tento Slovník investora by měl být součástí každé domácí knihovny. Oceňuji přehlednost, stručnost a jednoduchost, s jakou Michal dokáže vysvětlit podstatu jednotlivých pojmů." Martin Pavlík, portfolio manažer, Conseq Investment Management "Slovník obsahuje vše, co by měl vědět každý začínající investor nebo zájemce o svět financí, a pro ty zkušenější je to dobrá pomůcka oživit si pojmy, které jsme už ze školy dávno zapomněli." Kirill Slobolinsky, specialista na oblast korporátních financí, Deloitte (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Slovník investora - Michal Stupavský

Ilustrovaný maďarsko-český slovník

Ilustrovaný maďarsko-český slovník
Detail

Slovník vám názorně ukáže, co ostatní pouze vysloví. Obsahuje ilustrace předmětů, lidí a situací z každodenního života. Je přehledný, s detailním rejstříkem pro rychlé a jednoduché použití. Ideální na cesty, obchodní jednání nebo ke studiu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ilustrovaný maďarsko-český slovník

Ilustrovaný čínsko-český slovník

Ilustrovaný čínsko-český slovník
Detail

Slovník vám názorně ukáže, co ostatní pouze vysloví. Obsahuje ilustrace předmětů, lidí a situací z každodenního života. Je přehledný, s detailním rejstříkem pro rychlé a jednoduché použití. Ideální na cesty, obchodní jednání nebo studium. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ilustrovaný čínsko-český slovník

Ilustrovaný polsko-český slovník

Ilustrovaný polsko-český slovník
Detail

Slovník vám názorně ukáže, co ostatní pouze vysloví. Obsahuje ilustrace předmětů, lidí a situací z každodenního života. Je přehledný, s detailním rejstříkem pro rychlé a jednoduché použití. Ideální na cesty, obchodní jednání nebo studium. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ilustrovaný polsko-český slovník

Ottův slovník naučný XXV.

Ottův slovník naučný XXV.
Detail

Dvacátý pátý díl dosud nepřekonané původní české encyklopedie. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ottův slovník naučný XXV.

Ottův slovník naučný XXIII.

Ottův slovník naučný XXIII.
Detail

Dvacátý třetí díl dosud nepřekonané původní české encyklopedie. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ottův slovník naučný XXIII.

Ottův slovník naučný XVIII.

Ottův slovník naučný XVIII.
Detail

Osmnáctý díl u nás dosud nepřekonané encyklopedie. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ottův slovník naučný XVIII.

Ottův slovník naučný XXII.

Ottův slovník naučný XXII.
Detail

Dvacátý druhý díl dosud nepřekonané původní české encyklopedie. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ottův slovník naučný XXII.

Defektologický slovník - Ludvík Edelsberger

Defektologický slovník - Ludvík Edelsberger
Detail

Defektologický slovník obsahuje jen věcná hesla. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Defektologický slovník - Ludvík Edelsberger

Němčina – konverzace a slovník

Němčina – konverzace a slovník
Detail

Německá konverzace a slovník na cesty - konverzační příručky Lonely Planet spojují cestovatele a místní už více než čtvrt století. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Němčina – konverzace a slovník

Kniha Francouzský obrázkový slovník

Kniha Francouzský obrázkový slovník
Detail

Kniha Francouzský obrázkový slovník z edice Kouzelné čtení je vhodná pro začátečníky i mírně pokročilé. Interaktivní mluvící kniha obsahuje základní slovíčka s obrázky a jednoduché věty. Kniha se skvěle hodí jako pomůcka při výuce francouzštiny a to pro děti již od 4 let. (bambule.cz)

Podobné produkty ako Kniha Francouzský obrázkový slovník

Šikovný slovník francouzsko-český

Šikovný slovník francouzsko-český
Detail

Nové aktualizované vydání oblíbeného slovníku určeného především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům, kteří jej oceňují jak ve škole, tak při domácí přípravě, nebo i v jazykovém kurzu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové francouzštiny. 704 stran 35 000 hesel 4 000 příkladů, idiomů a frází 70 000 překladů 75 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku 200 studijních poznámek (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Šikovný slovník francouzsko-český

Francouzština – konverzace a slovník

Francouzština – konverzace a slovník
Detail

Francouzská konverzace a slovník na cesty - konverzační příručky Lonely Planet spojují cestovatele a místní už více než čtvrt století. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Francouzština – konverzace a slovník

Slovník investora - Stupavský Michal

Slovník investora - Stupavský Michal
Detail

Slovník investora slouží jako nezbytný „manuál“ ať již pro začínajícího investora pohybujícího se na kapitálových trzích, tak i pro investora „amatéra“, který se odhodlá zúročit svůj kapitál na burze buď sám, nebo prostřednictvím burzovních makléřů. Přehledný, fundamentálně vyčerpávající, vysvětlující hojně používané poměrové ukazatele a benchmarky ve finanční branži. Slovník je psaný s důrazem na faktičnost, popsané termíny jsou srozumitelné i pro laickou veřejnost. (patro.cz)

Podobné produkty ako Slovník investora - Stupavský Michal

Španělština konverzace a slovník

Španělština konverzace a slovník
Detail

Praktická příručka je určena především turistům. Obsahuje témata z každodenního života potřebná k dorozumění v cizí zemi. Nahrávka ke stažení ZDARMA na www.infoa.cz. (patro.cz)

Podobné produkty ako Španělština konverzace a slovník
Slovník žurnalistiky (9788024637693), Jazyk a slovník (9788024626727), Tschechisch Konverzace + slovník: Německo-česká konverzace & slovník (80-7240-407-5), Ak zastaneš, zamrzneš: Osobnosť popredného slovenského profesora žurnalistiky Andreja Tušera (978-80-89429-73-8), nejlepší křížovkářský slovník online zdarma, Kouzelné čtení - Německý obrázkový slovník (9788087958124), Slovník spisovatelů (80-7277-131-0), Encyklopedický slovník teraristiky a herpetelogie (8595637003088), Kouzelné čtení - Anglický obrázkový slovník (9788087958087), Česko nizozemský slovník (80-7335-057-2), Pôdoznalecký slovník (978-80-89465-22-4), Nizozemsko-český slovník (80-85927-12-8), Andragogický slovník (978-80-247-4748-4), Japonsko-český slovník (80-733-5045-9), Slovník českých spisovatelů (80-7277-179-5), Slovník korejské literatury (80-7277-271-6), Slovník investora (978-80-7428-381-9), Revmatologický výkladový slovník (80-247-1614-3), Portugalsko-český slovník (80-7335-061-0), Slovník italských spisovatelů (80-7277-180-9), Velký počítačový slovník (80-86686-56-6), Francouzsko - český finanční slovník (80-7238-135-0), Ukrajinsko-český slovník (978-80-7541-322-2), Veľký krížovkársky slovník (978-80-7451-741-9), Gramatika a slovník Elementary (80-86035-09-3), Sedmijazyčný slovník vulgarismů (978-80-742-8021-4), Kapesní slovník medicíny (978-80-7345-634-4), Výkladový slovník epidemiologické terminologie (80-247-1068-4), Slovník stratených slov (978-80-8164-286-9), Slovník sociologických pojmů (978-80-247-3679-2)