Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-759-8723-5)

Produkt Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-759-8723-5) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-759-8723-5) upraviť a produkt hľadať znova.

Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-759-8723-5)

Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-759-8723-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Alice Mlýnková, 260 stran, česky Publikace se zabývá jednotlivými způsoby skončení pracovního poměru a jejich důsledky ve světle aktuální judikatury a právní úpravy současného občanského zákoníku. Předmětná ustanovení zákoníku práce jsou rozebírána v nezbytném kontextu se zvláštními právními předpisy, např. zákonem o zaměstnanosti, zákonem o pracovnělékařských službách, zákony z oblasti sociálního zabezpečení a příslušnými prováděcími předpisy. Značná pozornost je přitom věnována posunům ve výkladových závěrech pod vlivem aktuální občanskoprávní úpravy a okolnostem, které mohou mít dopad zejména na platnost rozvázání pracovního poměru. Výklad je obohacen o praktické příklady a doporučení, včetně upozornění na nejčastější i nejzávažnější chyby, které se mohou v praxi vyskytnout. Publikaci tak lze doporučit nejen osobám s právním vzděláním, ale též specialistům z oblasti personalistiky a lidských zdrojů i dalším zájemcům, kteří... (alza.cz)

Podobné produkty ako Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-759-8723-5) , Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-759-8723-5)

Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-7598-723-5)

Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-7598-723-5)
Detail

Kniha - autor Alice Mlýnková, 260 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace se zabývá jednotlivými způsoby skončení pracovního poměru a jejich důsledky ve světle aktuální judikatury a právní úpravy současného občanského zákoníku. Předmětná ustanovení zákoníku práce jsou rozebírána v nezbytném kontextu se zvláštními právními předpisy, např. zákonem o zaměstnanosti, zákonem o pracovnělékařských službách, zákony z oblasti sociálního zabezpečení a příslušnými prováděcími předpisy. Značná pozornost je přitom věnována posunům ve výkladových závěrech pod vlivem aktuální občanskoprávní úpravy a okolnostem, které mohou mít dopad zejména na platnost rozvázání pracovního poměru. Výklad je obohacen o praktické příklady a doporučení, včetně upozornění na nejčastější i nejzávažnější chyby, které se mohou v praxi vyskytnout. Publikaci tak lze doporučit nejen osobám s právním vzděláním, ale též specialistům z oblasti personalistiky a lidských zdrojů i dalším... (alza.cz)

Podobné produkty ako Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-7598-723-5) , Přehled judikatury ve věcech pracovněprávních: vznik, změny a skončení pracovního poměru (978-80-7478-886-4)

Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice

Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice
Detail

Publikace se zabývá jednotlivými způsoby skončení pracovního poměru a jejich důsledky ve světle aktuální judikatury a právní úpravy současného občanského zákoníku. Předmětná ustanovení zákoníku práce jsou rozebírána v nezbytném kontextu se zvláštními právními předpisy, např. zákonem o zaměstnanosti, zákonem o pracovnělékařských službách, zákony z oblasti sociálního zabezpečení a příslušnými prováděcími předpisy. Značná pozornost je přitom věnována posunům ve výkladových závěrech pod vlivem aktuální občanskoprávní úpravy a okolnostem, které mohou mít dopad zejména na platnost rozvázání pracovního poměru. Výklad je obohacen o praktické příklady a doporučení, včetně upozornění na nejčastější i nejzávažnější chyby, které se mohou v praxi vyskytnout. Publikaci tak lze doporučit nejen osobám s právním vzděláním, ale též specialistům z oblasti personalistiky a lidských zdrojů i dalším zájemcům, kteří hledají ucelené, srozumitelné a prakticky využitelné informace ke všem způsobům skončení pracovního poměru. Publikace reflektuje právní stav k 1. 4. 2020. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice , Brazílie v souvislostech (978-80-7465-306-3)

Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice

Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice
Detail

Publikace se zabývá jednotlivými způsoby skončení pracovního poměru a jejich důsledky ve světle aktuální judikatury a právní úpravy současného občanského zákoníku. Předmětná ustanovení zákoníku práce jsou rozebírána v nezbytném kontextu se zvláštními právními předpisy, např. zákonem o zaměstnanosti, zákonem o pracovnělékařských službách, zákony z oblasti sociálního zabezpečení a příslušnými prováděcími předpisy. Značná pozornost je přitom věnována posunům ve výkladových závěrech pod vlivem aktuální občanskoprávní úpravy a okolnostem, které mohou mít dopad zejména na platnost rozvázání pracovního poměru. Výklad je obohacen o praktické příklady a doporučení, včetně upozornění na nejčastější i nejzávažnější chyby, které se mohou v praxi vyskytnout. Publikaci tak lze doporučit nejen osobám s právním vzděláním, ale též specialistům z oblasti personalistiky a lidských zdrojů i dalším zájemcům, kteří hledají ucelené, srozumitelné a prakticky využitelné informace ke všem způsobům skončení pracovního poměru. Publikace reflektuje právní stav k 1. 4. 2020. (patro.cz)

Podobné produkty ako Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice , Přírodověda 5 učebnice pro 5. ročník základní školy: porozumění v souvislostech (978-80-7600-339-2)

Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice - e-kniha

Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice - e-kniha
Detail

eBook:,Publikace se zabývá jednotlivými způsoby skončení pracovního poměru a jejich důsledky ve světle aktuální judikatury a právní úpravy současného občanského zákoníku. Předmětná ustanovení zákoníku práce jsou rozebírána v nezbytném kontextu se zvláštními právními předpisy, např. zákonem o zaměstnanosti, zákonem o pracovnělékařských službách, zákony z oblasti sociálního zabezpečení a příslušnými prováděcími předpisy. Značná pozornost je přitom věnována posunům ve výkladových závěrech pod vlivem aktuální občanskoprávní úpravy a okolnostem, které mohou mít dopad zejména na platnost rozvázání pracovního poměru. Výklad je obohacen o praktické příklady a doporučení, včetně upozornění na nejčastější i nejzávažnější chyby, které se mohou v praxi vyskytnout. Publikaci tak lze doporučit nejen osobám s právním vzděláním, ale též specialistům z oblasti personalistiky a lidských zdrojů i dalším zájemcům, kteří hledají ucelené, srozumitelné a prakticky využitelné informace ke všem způsobům skončení pracovního poměru. Publikace reflektuje právní stav k 1. 4. 2020. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Skončení pracovního poměru v souvislostech - Mlýnková Alice - e-kniha , Spinální svalová atrofie v souvislostech (978-80-247-5705-6)

Skončení pracovního poměru a dalších základních pracovněprávních vztahů v souvislostech - Bořivoj Šubrt, Michal Vrajík

Skončení pracovního poměru a dalších základních pracovněprávních vztahů v souvislostech - Bořivoj Šubrt, Michal Vrajík
Detail

Po dlouhé době přijde na trh samostatná publikace k problematice skončení pracovního poměru a dalších základních pracovněprávních vztahů, kterou autoři pojímají komplexně – jsou v ní vyloženy všechny způsoby skončení pracovního poměru s praktickými poznámkami pro zaměstnavatele, jak tyto způsoby skončení využít (například jak propustit zaměstnance, který porušuje své povinnosti nebo má neuspokojivé pracovní výsledky). Podrobněji k obsahu publikacePublikace je doplněna odkazy na aktuální soudní judikaturu a též odkazy na výkladová stanoviska AKV – Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, jejímiž členy jsou oba autoři. Kniha se zabývá i souvisejícími otázkami, například vydáním potvrzení o zaměstnání, dovolenou v souvislosti se skončením pracovního poměru a podporou v nezaměstnanosti, jakož i působením odborových organizací v této věci. Publikace rozebírá též zvláštnosti skončení pracovněprávního vztahu u dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti. Pro koho je publikace určenaKniha je určena široké veřejnosti od vedoucích pracovníků, personalistů přes mzdové účetní až po jednotlivé zaměstnance, a proto je koncipována prakticky a srozumitelně. Vzhledem k šíři a komplexnosti výkladu a odkazům na judikaturu nejvyšších soudních instancí ji nicméně při své praxi jistě využijí též advokáti, podnikoví právníci, pracovníci orgánů inspekce práce, odboroví funkcionáři, studenti i další zástupci odborné veřejnosti. Nechte si poradit od renomovaných odborníků na pracovní právoOba autoři jsou zkušenými lektory a rovněž autory článků a publikací jak přímo s tematikou skončení pracovněprávních vztahů, tak i s jinou pracovněprávní tematikou. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Skončení pracovního poměru a dalších základních pracovněprávních vztahů v souvislostech - Bořivoj Šubrt, Michal Vrajík , Moje cesta k pravdě: život v netušených souvislostech (80-7336-246-5)

Přírodověda 5 učebnice pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7289-955-5)

Přírodověda 5 učebnice pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7289-955-5)
Detail

Kniha - Úvodní kapitola Žijeme na Zemi rozšiřuje poznatky z předchozích ročníků o podmínkách života na Zemi. Stručně pojednává o gravitaci – o jednom z přírodních zákonů, které na Zemi i v celém vesmíru působí. Větší pozornost věnuje podmínkám života na Zemi, které nám skýtá neživá příroda. Objasňuje i jevy, které z nich vyplývají, jako je střídání dne a noci a ročních období. Přibližuje různé podnebné podmínky, ochrannou funkci atmosféry nebo koloběh vody v přírodě. Představuje i význam půdy, nerostů a hornin, přičemž důraz klade i na praktickou využitelnost nerostných surovin pro člověka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přírodověda 5 učebnice pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7289-955-5) , Přírodověda 5 pracovní sešit pro 5. ročník základní školy: porozumění v souvislostech (978-80-7600-328-6)

Přírodověda 5 učebnice pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-339-2)

Přírodověda 5 učebnice pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-339-2)
Detail

Kniha - 88 stran, česky Úvodní kapitola Žijeme na Zemi rozšiřuje poznatky z předchozích ročníků o podmínkách života na Zemi. Stručně pojednává o gravitaci – o jednom z přírodních zákonů, které na Zemi i v celém vesmíru působí. Větší pozornost věnuje podmínkám života na Zemi, které nám skýtá neživá příroda. Objasňuje i jevy, které z nich vyplývají, jako je střídání dne a noci a ročních období. Přibližuje různé podnebné podmínky, ochrannou funkci atmosféry nebo koloběh vody v přírodě. Představuje i význam půdy, nerostů a hornin, přičemž důraz klade i na praktickou využitelnost nerostných surovin pro člověka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přírodověda 5 učebnice pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-339-2) , Komunita (978-80-759-7704-5)

Přírodověda 5 Pracovní sešit pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-328-6)

Přírodověda 5 Pracovní sešit pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-328-6)
Detail

Kniha - 48 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Barevný pracovní sešit obsahuje názorné fotografie, moderní ilustrace (např. sluneční soustava a lidské tělo) a také zábavné karikatury medvěda. Typy cvičení jsou zpracovány různorodou a pestrou formou. Součástí sešitu je opakování učiva ze 4. ročníku, průběžná opakování, závěrečné opakování a sebehodnocení. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přírodověda 5 Pracovní sešit pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-328-6) , Nezničitelná (978-80-759-5089-5)

Brazílie v souvislostech (978-80-7465-306-3)

Brazílie v souvislostech (978-80-7465-306-3)
Detail

Kniha - autor Šárka Grausová; Alena Rudolfová; Milan Tichý, 424 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Brazílie se jako největší latinskoamerická země (a pátá největší na světě), země s 206 miliony obyvatel, čím dál častěji těší pozornosti badatelů v oboru společenských i přírodních věd. Jako trh s obrovským potenciálem má význam pro ekonomy. Jako země s neobvyklými dějinami je zajímavá pro historiky i politology. Jako rozmanitá země několika podnebných pásů přitahuje biology a geografy. Jako země s nesmírně bohatou kulturou, na níž se kromě domorodého obyvatelstva a portugalských kolonizátorů podílejí také potomci zotročených Afričanů a přistěhovalci z nejrůznějších oblastí světa – Japonci, Libanonci, Syřané, Italové, Němci nebo Češi –, fascinuje kulturology, literární historiky, muzikology, etnografy, lingvisty a mnohé další. Publikace má za cíl představit alespoň některé z těchto aspektů brazilské minulosti, přítomnosti a budoucnosti; tím spíše, že v... (alza.cz)

Podobné produkty ako Brazílie v souvislostech (978-80-7465-306-3) , Povznesení (978-80-759-3070-5)

Poznej sebe, poznáš druhé: Řeč těla a mysli v souvislostech (978-80-905640-1-5)

Poznej sebe, poznáš druhé: Řeč těla a mysli v souvislostech (978-80-905640-1-5)
Detail

Kniha - autor Martin Jelínek; Jitka Pořízková, 120 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Získejte unikátní systém, jak číst v neverbálních projevech těla u sebe či druhých lidí na základě jednoduchého klíče, který je univerzální skutečně pro každého - pro muže, ženy, pro všechny zájemce o sebepoznání bez rozdílu věku či vzdělání. Kniha "Poznej sebe, poznej druhé" s podtitulem "Řeč těla i mysli v souvislostech" nabízí unikátní systém, jak číst v neverbálních projevech těla u sebe či druhých lidí na základě jednoduchého klíče, který je univerzální ve všech případech bez rozdílu sociálního, kulturního či historického prostředí. Zaměřuje se především na sebepoznání, kterému se většina lidí vyhýbá jako čert kříži. Zjistěte, proč tomu tak je a jakým způsobem efektivně ovlivnit nejen naše vlastní neverbální chování. (alza.cz)

Podobné produkty ako Poznej sebe, poznáš druhé: Řeč těla a mysli v souvislostech (978-80-905640-1-5) , Guláš (978-80-759-3067-5)

Spinální svalová atrofie v souvislostech (978-80-247-5705-6)

Spinální svalová atrofie v souvislostech (978-80-247-5705-6)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 352 stran První komplexní publikace na našem domácím knižním trhu, která se věnuje sice vzácnému, ale velmi závažnému onemocnění, jehož prognózu lze v současnosti při použití všech moderních vymožeností medicínských, technických i společenských alespoň trochu zlepšit. Detaily knihy: Autor: kolektiv a Rok vydání: 2017 ISBN: 978-80-247-5705-6 Počet stran: 352 (alza.cz)

Podobné produkty ako Spinální svalová atrofie v souvislostech (978-80-247-5705-6) , Prokletý (978-80-759-4057-5)

Slavné obrazy Mistrovská díla v souvislostech (978-80-7617-785-7)

Slavné obrazy Mistrovská díla v souvislostech (978-80-7617-785-7)
Detail

Kniha - autor Tomáš Nedvěd, 256 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá - autor Tomáš Nedvěd, 256 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Tato publikace poskytuje vynikající vhled do malířského umění od středověku do současnosti. Velkolepou galerii ikonických obrazů, které jsou představeny v úchvatných detailech, doprovázejí fascinující příběhy jejich vzniku a výklad použitých technik, symbolů a skrytých významů. Životopisy umělců v historicko-společenském kontextu nabízejí odpovědi na otázky, čím byly tyto nejvýznačnější malby ovlivněny a inspirovány a jak ovlivnily budoucí vývoj umění. (alza.cz)

Podobné produkty ako Slavné obrazy Mistrovská díla v souvislostech (978-80-7617-785-7) , Poznej sebe, poznáš druhé: řeč těla a mysli v souvislostech (978-80-905640-1-5)

Evropská hospodářská a měnová unie v souvislostech (978-80-271-1026-1)

Evropská hospodářská a měnová unie v souvislostech (978-80-271-1026-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Luboš Fleischmann, 168 stran, česky Kniha podrobně mapuje všechny aspekty Evropské hospodářské a měnové unie. Pokrývá jak základní otázky na pozadí historických souvislostí, tak se v samostatných kapitolách podrobně věnuje příčinám vzniku bankovní unie, a kromě dalších souvislostí také ve vztahu k finanční krizi po roce 2008. Prostor je dán jednotlivým pilířům bankovní unie, včetně popisu záměru jejího dokončení. Nedílnou součástí je kapitola věnující se dopadu případného členství České republiky v bankovní unii, včetně komparace makroekonomických a bankovních ukazatelů s jinými státy. Publikace je určena odborné veřejnosti a studentům ekonomického zaměření, ale i všem, kteří se zajímají o fungování Evropské hospodářské a měnové unie. (alza.cz)

Podobné produkty ako Evropská hospodářská a měnová unie v souvislostech (978-80-271-1026-1) , Slavné obrazy mistrovská díla v souvislostech (978-80-7617-785-7)

Přehled judikatury ve věcech pracovněprávních: Vznik, změny a skončení pracovního poměru (978-80-7478-886-4)

Přehled judikatury ve věcech pracovněprávních: Vznik, změny a skončení pracovního poměru (978-80-7478-886-4)
Detail

Kniha - autor Jiří Doležílek, 392 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Čtenářům se do rukou dostává třetí, aktualizované a doplněné vydání úspěšného titulu. Důvodem ke třetímu vydání Přehledu byla potřeba doplnit jej o aktuální judikaturu, jejíž objem za posledních pět let narostl, a naopak vyřadit judikaturu již nepoužitelnou. Od posledního vydání došlo k několika více či méně obsáhlým novelám zákoníku práce č. 262/2006 Sb. a rovněž k přijetí zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Především tyto změny se promítly do zpracování Přehledu. Publikace, jak věříme, zaujme široké spektrum čtenářů a bude praktickou pomůckou nejen pro advokáty, soudce a pracovníky v oblasti lidských zdrojů, ale pro všechny, kdo v pracovněprávních vztazích vystupují, ať již v roli zaměstnance nebo v roli zaměstnavatele. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přehled judikatury ve věcech pracovněprávních: Vznik, změny a skončení pracovního poměru (978-80-7478-886-4) , Zahálka v práci aneb rukověť pracovního simulantství (978-80-7272-471-0)

Dvacet let Senátu Parlamentu České republiky: v souvislostech (978-80-7502-166-3)

Dvacet let Senátu Parlamentu České republiky: v souvislostech (978-80-7502-166-3)
Detail

Kniha - autor Jan Kysela, 336 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá V knize vycházející k 20. výročí ustavení Senátu se autorsky sešly více než dvě desítky senátorů, právníků a politologů, což umožnilo vznik pestré a přitom sevřené mozaiky názorů a analýz prohlubujících naše povědomí o smyslu a fungování parlamentů nejen dvoukomorových. V první části knihy je nabídnuta reflexe Senátu ze strany senátorů, druhá se věnuje především debatám provázejícím vznik Senátu v roce 1992. V dalších částech jsou zevrubně rozebírány činnosti Senátu, resp. to, jak vykonává své působnosti, pozornost je věnována specifické parlamentní kultuře v Senátu, volbám, ale i obecně nízké důvěře v politické instituce u nás. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dvacet let Senátu Parlamentu České republiky: v souvislostech (978-80-7502-166-3) , Temná kapitola (978-80-759-7027-5)

Přírodověda 4 učebnice pro 4. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-166-4)

Letecká bitva nad Slezskem 7. 8. 1944: Zkáza letounů 15. letecké armády v souvislostech (978-80-87567-83-8)

Letecká bitva nad Slezskem 7. 8. 1944: Zkáza letounů 15. letecké armády v souvislostech (978-80-87567-83-8)
Detail

Kniha - autor Jiří Šašek, 160 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Ve stínu několika známých leteckých bitev, k nimž došlo nad naším územím v létě 1944, zůstává rozsáhlá bombardovací operace americké 15. letecké armády ze dne 7. srpna 1944. V jejím průběhu došlo nad Slezskem ke stíhacímu souboji, v němž německá Luftwaffe utrpěla první jednoznačnou porážku. Zároveň se však na Opavsku zřítil i jeden americký čtyřmotorový bombardér, jehož osádka se sice dokázala zachránit na padácích, několik letců však bylo po přistání vystaveno hrubým fyzickým útokům. Zejména díky postupnému kontaktování celé řady přímých účastníků mise 7. srpna 1944, při níž Američané přišli o dvanáct těžkých čtyřmotorových bombardérů a čtyři doprovodné stíhačky, zatímco na straně německých a maďarských obránců ztráty převýšily dvě desítky, bylo možné tuto důležitou bojovou operaci podrobně a čtivým způsobem zpracovat. (alza.cz)

Podobné produkty ako Letecká bitva nad Slezskem 7. 8. 1944: Zkáza letounů 15. letecké armády v souvislostech (978-80-87567-83-8) , Springfieldské tajemství (978-80-759-7634-5)

Účetní a daňové souvislosti přeměn obchodních společností, 3. vydání (978-80-759-8570-5)

Účetní a daňové souvislosti přeměn obchodních společností, 3. vydání (978-80-759-8570-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Jana Skálová, 228 stran, česky Publikace ve svém třetím aktualizovaném vydání přináší jedinečný ucelený pohled na provázanost obchodněprávní úpravy s účetnictvím společností a daňovou stránkou přeměn obchodních společností. Výklad představuje přínosný odborný základ k oblasti přeměn společností, a to nejen pro odborníky v účetní, auditorské a daňové praxi, ale i pro studenty ekonomických oborů vysokých škol. V neposlední řadě publikace poskytuje i zajímavé informace důležité pro vlastníky společností uvažující o některé z forem přeměny. (alza.cz)

Podobné produkty ako Účetní a daňové souvislosti přeměn obchodních společností, 3. vydání (978-80-759-8570-5) , Ohnivý cejch (978-80-759-4044-5)

Přírodověda 4 Porozumění v souvislostech Pracovní sešit (978-80-7600-174-9)

Přírodověda 4 Porozumění v souvislostech Pracovní sešit (978-80-7600-174-9)
Detail

Kniha - 48 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Barevný pracovní sešit obsahuje názorné fotografie, moderní ilustrace a také zábavné karikatury syslů. Typy cvičení jsou zpracovány různorodou a pestrou formou. Součástí sešitu je opakování učiva ze 3. ročníku, čtyři průběžná opakování, pololetní opakování, závěrečné opakování a sebehodnocení. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přírodověda 4 Porozumění v souvislostech Pracovní sešit (978-80-7600-174-9) , Strážci zákona (978-80-759-3137-5)

Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - pracovní sešit

Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - pracovní sešit
Detail

5-91 Barevný pracovní sešit obsahuje názorné fotografie, moderní ilustrace (např. sluneční soustava a lidské tělo) a také zábavné karikatury medvěda. Typy cvičení jsou zpracovány různorodou a pestrou formou. Součástí sešitu je opakování učiva ze 4. ročníku, průběžná opakování, závěrečné opakování a sebehodnocení. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - pracovní sešit , Romantické dřevo (978-80-759-7720-5)

Literatura v souvislostech 4 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7238-904-9)

Literatura v souvislostech 4 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7238-904-9)
Detail

Kniha - Celobarevná učebnice přináší pohled na literaturu z hlediska literárních i mimoliterárních souvislostí. Obsahuje základy literární historie, teorie a kritiky, kulturní a společenský přehled, informace o dobových skutečnostech, autorech a jejich tvorbě, poukazuje na žánrovou a tematickou pestrost. Součástí učebnice je elektronická čítanka. Stahujte na www.flexilearn.cz. Výkladová část je doprovázena bohatým poznámkovým aparátem (doplňující údaje, vysvětlivky, mezipředmětové vztahy, rozšiřující otázky a úkoly, studijní a čtenářské tipy, náměty na další práci) i ukázkami ze stěžejních děl či odborné literatury. K přehlednosti přispívá grafická úprava se systémem orientačních piktogramů. Učebnice zachovává chronologickou linii s přesahy do jiných období. Je úzce propojena s elektronickou čítankou. (alza.cz)

Podobné produkty ako Literatura v souvislostech 4 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7238-904-9) , Bílí baroni (978-80-759-7311-5)

Literatura v souvislostech 1 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7489-007-9)

Literatura v souvislostech 1 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7489-007-9)
Detail

Kniha - Celobarevná učebnice přináší pohled na literaturu z hlediska literárních i mimoliterárních souvislostí. Obsahuje základy literární historie, teorie a kritiky, kulturní a společenský přehled, informace o dobových skutečnostech, autorech a jejich tvorbě, poukazuje na žánrovou a tematickou pestrost. Součástí učebnice je elektronická čítanka. Stahujte na www.flexilearn.cz. Výkladová část je doprovázena bohatým poznámkovým aparátem (doplňující údaje, vysvětlivky, mezipředmětové vztahy, rozšiřující otázky a úkoly, studijní a čtenářské tipy, náměty na další práci) i ukázkami ze stěžejních děl či odborné literatury. K přehlednosti přispívá grafická úprava se systémem orientačních piktogramů. Učebnice zachovává chronologickou linii s přesahy do jiných období. Je úzce propojena s elektronickou čítankou. (alza.cz)

Podobné produkty ako Literatura v souvislostech 1 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7489-007-9) , Darebák david (978-80-759-5076-5)

Literatura v souvislostech 2 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7238-976-6)

Literatura v souvislostech 2 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7238-976-6)
Detail

Kniha - Celobarevná učebnice přináší pohled na literaturu z hlediska literárních i mimoliterárních souvislostí. Obsahuje základy literární historie, teorie a kritiky, kulturní a společenský přehled, informace o dobových skutečnostech, autorech a jejich tvorbě, poukazuje na žánrovou a tematickou pestrost. Součástí učebnice je elektronická čítanka. Stahujte na www.flexilearn.cz. Výkladová část je doprovázena bohatým poznámkovým aparátem (doplňující údaje, vysvětlivky, mezipředmětové vztahy, rozšiřující otázky a úkoly, studijní a čtenářské tipy, náměty na další práci) i ukázkami ze stěžejních děl či odborné literatury. K přehlednosti přispívá grafická úprava se systémem orientačních piktogramů. Učebnice zachovává chronologickou linii s přesahy do jiných období. Je úzce propojena s elektronickou čítankou. (alza.cz)

Podobné produkty ako Literatura v souvislostech 2 Učebnice literatury pro střední školy (978-80-7238-976-6) , Sběratel hříchů (978-80-759-7337-5)

Brazílie v souvislostech - Rudolfová Alena

Brazílie v souvislostech - Rudolfová Alena
Detail

Brazílie se jako největší latinskoamerická země (a pátá největší na světě), země s 206 miliony obyvatel, čím dál častěji těší pozornosti badatelů v oboru společenských i přírodních věd. Jako trh s obrovským potenciálem má význam pro ekonomy. Jako země s neobvyklými dějinami je zajímavá pro historiky i politology. Jako rozmanitá země několika podnebných pásů přitahuje biology a geografy. Jako země s nesmírně bohatou kulturou, na níž se kromě domorodého obyvatelstva a portugalských kolonizátorů podílejí také potomci zotročených Afričanů a přistěhovalci z nejrůznějších oblastí světa – Japonci, Libanonci, Syřané, Italové, Němci nebo Češi –, fascinuje kulturology, literární historiky, muzikology, etnografy, lingvisty a mnohé další. Publikace má za cíl představit alespoň některé z těchto aspektů brazilské minulosti, přítomnosti a budoucnosti; tím spíše, že v českém prostředí této zemi dosud nebyla věnována dostatečně velká pozornost. (patro.cz)

Podobné produkty ako Brazílie v souvislostech - Rudolfová Alena , Temná věž (978-80-759-3236-5)

Heraldika v souvislostech - Henry Camillo Pohanka

Heraldika v souvislostech - Henry Camillo Pohanka
Detail

Kniha se na pozadí historických, odborných, výtvarných a jinak věcných skutečností pokouší vyjít vstříc faktu, že evropská heraldika představuje fenomenální, nadčasový, jednotný a kontinuálně se vyvíjející celek, jehož nedílnou součástí je i naše heraldika. Projevuje snahu o zachycení co nejvíce souvislostí, jimiž je heraldická oblast všemi směry provázána. K tomu přispívá k doplnění určitých slepých míst, jež panují v našem domácím heraldickém povědomí. Jako první kniha, věnující se tomuto oboru, si důsledně všímá celého spektra heraldických variant, tj. heraldiky šlechtické, občanské, městské, církevní, cechovní, ale též napoleonské a dalších. Vyčerpávajícím způsobem popisuje vznik, podstatu a smysl veškerých evropských obecných a heroldských figur. K tomu prezentuje několik set rozličných a v tinkturách vyvedených znaků, které dostatečně ilustrují rozsah výrazových možností heraldiky. V nepřehlédnutelných významových souvislostech se dotýká všech dalších pomocných věd historických. V jedinečných a ucelených obrysech zachycuje vývoj naší státnosti v symbolice znaku od doby Přemyslovců až po současnost. Na závěr čtenáři předkládá vícejazyčný slovník s heraldikou souvisejících pojmů, který v naší zemi nebyl dosud publikován. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Heraldika v souvislostech - Henry Camillo Pohanka , Tančím charleston (978-80-759-5357-5)

Přírodověda 4 - Porozumění v souvislostech (učebnice)

Přírodověda 4 - Porozumění v souvislostech (učebnice)
Detail

4-90 Učebnice obsahuje přehledné členění organizmů na houby, rostliny a živočichy. Největší prostor je věnován jednotlivým ekosystémům, které se nachází v naší republice, a jsou tedy dětem blízké. Kapitola o ochraně přírody se zabývá vlivem člověka na znečištění přírody a poskytuje rady, co my sami můžeme pro přírodu udělat. V kapitole o mimořádných událostech v přírodě najdete praktický návod, jak se zachovat v případě požáru, vichřice, bouřky apod. Jedná se o moderně pojatou učebnici, která při výuce využívá fotografické přehledy kapitol. Je proložena mnoha otázkami a úkoly, motivuje i k práci ve skupinách. Učebnice rozvíjí a podporuje čtenářskou gramotnost – každá kapitola obsahuje úvodní motivační text s otázkami. Pod čarou jsou uvedena anglická slovíčka, která souvisí s probíraným učivem. Tato slovíčka jsou namluvená rodilým mluvčím v multimediální interaktivní učebnici (MIUč+). Na konci každé kapitoly o ekosystémech je uveden text věnovaný významu ekosystému pro člověka a důležitosti správného chování člověka k přírodě. V učebnici najdete čtyři čtvrtletní, jedno pololetní a jedno závěrečné opakování. Na konci učebnice najdete tipy na čtyři vycházky ve čtyřech ročních obdobích. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přírodověda 4 - Porozumění v souvislostech (učebnice) , Sochař smrti (978-80-759-5399-5)

Prokletý (978-80-759-4057-5)

Prokletý (978-80-759-4057-5)
Detail

Elektronická kniha - ze série Alex Verus, autor Benedict Jacka, 320 stran, česky Od doby, co se Alex nechvalně proslavil tím, že svými věšteckými schopnostmi dokáže porazit mocné temné mágy, se snaží moc nevyčnívat. Jenže teď zjistil, že se začíná znovu rozmáhat jistý zakázaný rituál. Někdo vysává životní sílu magickým tvorům – a přitom je ničí. A brzy přijdou na řadu i lidé. Alexe najmou, aby celou věc prošetřil, a on si přitom uvědomí, že ne všichni v Radě chtějí, aby se tou věcí podrobněji zabýval. Zatímco jen s obtížemi odděluje přátele od nepřátel, stane se cílem těch, kdo jsou ochotni riskovat zdravý rozum kvůli moci… (alza.cz)

Podobné produkty ako Prokletý (978-80-759-4057-5) , Zvrácená oběť (978-80-759-5188-5)

Guláš (978-80-759-3067-5)

Guláš (978-80-759-3067-5)
Detail

Elektronická kniha - Svérázný pohled cizince na svérázné období v historii naší země. - autor Brian Kimberling, 232 stran, česky Svérázný pohled cizince na svérázné období v historii naší zeměBrian Kimberling působil několik let jako učitel angličtiny v porevoluční Praze. Ve své knize výstižně, vtipně a se smyslem pro detail popisuje své zážitky a postřehy o Česku, jeho obyvatelích, místních zvycích a atmosféře doby. Věříme, že tenhle GULÁŠ čtenářům zachutná! (alza.cz)

Podobné produkty ako Guláš (978-80-759-3067-5) , Přírodověda 4 porozumění v souvislostech pracovní sešit (978-80-7600-174-9)

Povznesení (978-80-759-3070-5)

Povznesení (978-80-759-3070-5)
Detail

Elektronická kniha - Vítejte zpět v městečku Castle Rock, kde se obyčejným lidem dějí neobyčejné věci. - autor Stephen King, 144 stran, česky Vítejte zpět v městečku Castle Rock, kde se obyčejným lidem dějí neobyčejné věciScott Carey vypadá stále stejně, a přesto neustále ztrácí na váze. A je tu pár dalších podivností, například že váží stejně v oblečení i bez něj. Kromě toho má Scott problémy i se sousedkami, lesbickým párem, jejichž pes pravidelně vykonává potřebu na jeho trávníku. Ale nejde jen o něj, celá místní komunita je vůči homosexuálnímu páru, který se ve městě snaží otevřít restauraci, zaujatá. Zrodí se nepravděpodobné spojenectví nebo v sobě lidé nedokážou objevit pochopení? (alza.cz)

Podobné produkty ako Povznesení (978-80-759-3070-5) , Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech (978-80-7601-100-7)

Komunita (978-80-759-7704-5)

Komunita (978-80-759-7704-5)
Detail

Elektronická kniha - Una se rozhodla přestěhovat z Reykjaviku téměř na okraj civilizace. Původně si tady chtěla odpočinout. Lidé tady ale žijí jinak a mají spoustu tajemství... - autor Ragnar Jónasson, 288 stran, česky Skutečně chceš znát pravdu?Třicetiletá Una potřebuje v životě změnu, a tak se nechá zaměstnat jako učitelka ve vesničce Skálar v severovýchodním cípu Islandu. Ihned po příjezdu však začne svůj báječný nápad přehodnocovat, protože se tu necítí ani trochu vítaná. Místní komunita čítající deset obyvatel je velmi uzavřená a bedlivě si střeží veškerá svá tajemství.S postupujícím školním rokem a zkracujícími se dny si Una připadá čím dál osamělejší a vyčleněnější a na náladě jí nepřidává ani několik nevyjasněných úmrtí nebo podivná holčička, která ji za nocí navštěvuje v jejím podkrovním bytě. Vydrží Una ve Skálar až do jara a podaří se jí přimět místní, aby ji přijali mezi sebe? (alza.cz)

Podobné produkty ako Komunita (978-80-759-7704-5)

Destrukce (978-80-759-4031-5)

Destrukce (978-80-759-4031-5)
Detail

Elektronická kniha První díl nové fantasy série od oblíbeného českého autora - ze série Tvůrci světů, autor Alex Drescher, 320 stran, česky První díl nové fantasy série Tvůrci světů od velmi oblíbeného českého autoraStvořit vlastní svět a nechat se v něm uctívat jako bůh. Kdo by o to nestál? Stačí se narodit s nadáním Tvůrce. Jenže světy se začínají hroutit. Destrukce, ohlašovaná nevysvětlitelnými fluktuacemi, je působena někým zvenčí a brzy je jasné, že nepřítel sleduje daleko sofistikovanější cíl než jen zničit něčí sen.Kryštof Farský se ve svém světě nenechal uctívat. Chtěl v něm zapomenout. Jednoho dne však nastane procitnutí a jeho vlastní ďábelské konstrukty se mu vracejí jako bumerang. Ovšem ten hlavní úder přijde odněkud, odkud by jej nečekal ani v té nejhorší noční můře, kterou sám stvořil.Mezitím si korporace chamtivých podílníků chce rozdělit kořist, když už v obyčejném lidském světě není z čeho brát. A nezastaví se před ničím.Vylepšení agenti,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Destrukce (978-80-759-4031-5)

Nezničitelná (978-80-759-5089-5)

Nezničitelná (978-80-759-5089-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Colin Falconer, 296 stran Román Nezničitelná je inspirován skutečnými událostmi. Dokáže se osvobodit z temných stínů minulosti? Energické Kitty O’Kaneová se podaří uniknout chudobě a týrání, které provázely její dětství a dospívání v Dublinu, a začít nový život. Ukáže se také, že má nadání přežít každé nebezpečí, do kterého se připlete – včetně zkázy Titaniku. Že by za tím byl nějaký vyšší záměr? Třeba je jejím posláním napomoci tomu, aby už nikdo nemusel trpět jako kdysi ona?A tak se s podporou svého přítele, idealistického levicového žurnalisty, začne pokoušet změnit svět. V New Yorku bojuje za volební právo žen, jako novinářka cestuje po Evropě zmítané první světovou válkou, je očitou svědkyní Říjnové revoluce v Rusku, v rodném Irsku ošetřuje v občanské válce raněné. A její iluze a ideály postupně berou za své.Během téhle neuvěřitelné cesty se znovu setkává se svou dávnou láskou z dětství Tomem Doylem. Mezi nimi však stojí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nezničitelná (978-80-759-5089-5)

Přírodověda 4 - Porozumění v souvislostech (pracovní sešit)

Přírodověda 4 - Porozumění v souvislostech (pracovní sešit)
Detail

4-91 Pracovní sešit obsahuje názorné fotografie, moderní ilustrace a také zábavné karikatury syslů. Typy cvičení jsou zpracovány různorodou a pestrou formou. Součástí sešitu je opakování učiva ze 3. ročníku, čtyři průběžná opakování, pololetní opakování, závěrečné opakování a sebehodnocení. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přírodověda 4 - Porozumění v souvislostech (pracovní sešit)

Přírodověda 4 Porozumění v souvislostech Pracovní sešit

Přírodověda 4 Porozumění v souvislostech Pracovní sešit
Detail

Barevný pracovní sešit obsahuje názorné fotografie, moderní ilustrace a také zábavné karikatury syslů. Typy cvičení jsou zpracovány různorodou a pestrou formou. Součástí sešitu je opakování učiva ze 3. ročníku, čtyři průběžná opakování, pololetní opakování, závěrečné opakování a sebehodnocení. (patro.cz)

Podobné produkty ako Přírodověda 4 Porozumění v souvislostech Pracovní sešit

Vlastivěda 4 Porozumění v souvislostech Učebnice pro 4. ročník: Poznáváme naše dějiny z pravěku do n (978-80-7600-218-0)

Vlastivěda 4 Porozumění v souvislostech Učebnice pro 4. ročník: Poznáváme naše dějiny z pravěku do n (978-80-7600-218-0)
Detail

Kniha - autor Magdalena Konečná, česky Učebnice je součástí řady Porozumění v souvislostech. V učebnici se žáci seznámí se způsobem života a práce našich předků i s hlavními událostmi nejstarších českých dějin, a to až po nástup Habsburků na český trůn. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vlastivěda 4 Porozumění v souvislostech Učebnice pro 4. ročník: Poznáváme naše dějiny z pravěku do n (978-80-7600-218-0)

Zvrácená oběť (978-80-759-5188-5)

Zvrácená oběť (978-80-759-5188-5)
Detail

Elektronická kniha ze série Lucas Davenport, autor John Sandford, 304 stran Lucase Davenporta požádá o pomoc senátor Smalls, kterého se někdo pokusil zabít zvlášť rafinovaným způsobem. Když se Lucas se svými spolupracovníky, maršály Bobem a Rae, vydá po nejisté stopě, začnou umírat další lidé. Nikdo se nesmí třeba jen přiblížit k osobě, která za všemi zločiny včetně nelegálních obchodů se zbraněmi stojí… Davenport byl přesvědčený, že bohatá psychopatka Taryn Grantová měla v minulosti na svědomí nejméně tři vraždy, ale své podezření nikdy nebyl schopný dokázat. Jakmile však psychopat jednou přičichne ke krvi, potřeba zabíjet ho po čase přemůže, a tak Lucas tušil, že se s Grantovou opět brzy setká. A měl pravdu. Když nyní zastává funkci federálního maršála s velmi širokým polem působnosti, zjistí, že Grantová díky křeslu v senátním Výboru pro zpravodajskou činnost získala spoustu kontaktů, které jsou pro ni velmi…... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zvrácená oběť (978-80-759-5188-5)

Darebák David (978-80-759-5076-5)

Darebák David (978-80-759-5076-5)
Detail

Elektronická kniha ze série Darebák David, autor Francesca Simonová, 216 stran Veselé příběhy nenapravitelného darebáka Davida, jeho vzorného bratříčka Vítka, jejich zoufalých rodičů a spousty dalších dětí. Člověka by nikdy nenapadlo, jaké lumpárny se dají vyvádět na oslavě narozenin, v hodině baletu nebo v ordinaci u lékaře. Jednoduché a svižné čtení pro nejmenší čtenáře. (alza.cz)

Podobné produkty ako Darebák David (978-80-759-5076-5)

Bílí baroni (978-80-759-7311-5)

Bílí baroni (978-80-759-7311-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Petr Urban, 496 stran, česky Humorný román z prostředí vojenských lékařůFakulta vojenské lékařské školy v Hradci Králové je dějištěm úplného ohňostroje gagů, skečů a absurdních situací. Hlavního protagonistu Michala Kunce sledujeme od nástupu do přijímače lopotným studiem až k ukončení šesti let studia promocí. Tupé prostředí armády v sedmdesátých letech dokáže Jiří Kučera proměnit v grotesku a čtenář nemá šanci vydechnout a uvolnit mimické svaly ztuhlé smíchem. (alza.cz)

Podobné produkty ako Bílí baroni (978-80-759-7311-5)

Strážci zákona (978-80-759-3137-5)

Strážci zákona (978-80-759-3137-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Stephen King, 336 stran, česky Román volně navazuje na knihu BeznadějVe Wentworthu v Ohiu panuje horké letní odpoledne a v Topolové ulici je všechno, jak má být. Poslíček s novinami objíždí na kole předplatitele; děti se škorpí na rohu ulice před obchodem; na trávníku před domem Reedových si mládež hází plastovým talířkem; Gary Soderson zapaluje zahradní gril. Jediná věc, která zcela nezapadá do obrazu, je červená dodávka, která vyčkává s běžícím motorem na kopci. Brzy se rozjede a začne masakr.Než na Topolovou ulici padne večer, ocitnou se lidé, kteří přežili, v jiném světě, kde je všechno možné, bez ohledu na to, jak je to děsivé, a kam přijíždějí samozvaní strážci zákona. Jaká síla je přivolala, jak daleko zajdou a jak je možné je zastavit - takové otázky vyvolávají beznaděj...Román Strážci zákona napsal Stephen King pod pseudonymem Richard Bachman a vychází společně s titulem Beznaděj, oba příběhy na sebe volně navazují (alza.cz)

Podobné produkty ako Strážci zákona (978-80-759-3137-5)

Stinná místa (978-80-759-7548-5)

Stinná místa (978-80-759-7548-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Daniel Barták, 240 stran, česky Napínavý fantaskní příběh s prvky hororu Pavel Horváth nečekaně získal dům v obci zvané Dřímota – zdědil ho po svém otci, kterého nikdy nepoznal. Je dost překvapen, když ho hned po vstupu do zdejšího hostince místní obyvatelé nepokrytě zmlátí. To je ovšem teprve začátek jeho příběhu. Potom se začnou dít věci mnohem podivnější. Není to zdaleka jen proto, že se v domě ukrývá tajný sklad chemikálií. Velká část jeho nově vzniklých problémů souvisí s dávným vědeckým objevem jeho zesnulého otce… (alza.cz)

Podobné produkty ako Stinná místa (978-80-759-7548-5)

Temná kapitola (978-80-759-7027-5)

Temná kapitola (978-80-759-7027-5)
Detail

Elektronická kniha - Jedna událost – dva zničené životy. Strhující a děsivý příběh inspirovaný skutečnými událostmi. - autor Winnie M Li, 376 stran Strhující a děsivý příběh inspirovaný skutečnými událostmiJedna událost – dva zničené životy...Když zcestovalá Američanka Vivian potká Johnyho, netuší, jak moc se její život změní. Tento dospívající chlapec pochází z irské komunity žijící na okraji společnosti, kde je násilí na ženách samozřejmostí a muži nemusí ovládat svůj chtíč. Jejich setkání skončí tragicky a z nevinného výletu se rázem stane temná kapitola Vivianina života. (alza.cz)

Podobné produkty ako Temná kapitola (978-80-759-7027-5)

Romantické dřevo (978-80-759-7720-5)

Romantické dřevo (978-80-759-7720-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Soukup, 224 stran, česky Všichni ho známe jako herce se sametovým hlasem, málokdo však ví, že kromě DAMU vystudoval Pavel Soukup také žurnalistiku. Řadu svých životních příhod zaznamenal s nadhledem a vtipem sobě vlastním do delších či kratších povídek a sám sebe neváhal – zcela neoficiálně – označit za romantické dřevo: vím přesně, kdy jsem romanticky zdřevěněl, když mě výtvarnice Zuzanka přinesla jako loutku v životní velikosti v batohu a vysypala na podlahu. Vypadal jsem s mošničkou u pasu jako věčný student, trubadúr, kterým jsem dodnes, středověký minstrel villonovského typu, prostě romantické dřevo. Uvařte si dobrý čaj a užijte si milé chvilky v příjemné společnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Romantické dřevo (978-80-759-7720-5)

Sběratel hříchů (978-80-759-7337-5)

Sběratel hříchů (978-80-759-7337-5)
Detail

Elektronická kniha ze série Detektiv Marie Karavajová, autor Daria Desombre, 352 stran Staré hříchy a nové zločiny v kulisách současné MoskvyV průběhu několika měsíců je v centru Moskvy nalezeno několik těl. Vyšetřovatelé se domnívají, že spolu vraždy nesouvisí. Pak se ale zapojí stážistka Marie Karavajová, pro niž se poté, co jí v dětství zabili otce, stává hledání souvislostí mezi násilnými trestnými činy až posedlostí.Je to právě ona, mladá začínající vyšetřovatelka, kdo objeví na první pohled nepravděpodobné propojení vražd. Skrytá čísla. A pátrání po sériovém vrahovi může začít.„To, co Andrej nepochopí mozkem zdravého vyšetřovatele, to ona, Máša, pochopí. Je schopná se vydat po temných stezkách cizího šílenství a najít ho tam. Musí to udělat. Musí. Jinak táta umřel zbytečně.“ (alza.cz)

Podobné produkty ako Sběratel hříchů (978-80-759-7337-5)

Temná věž (978-80-759-3236-5)

Temná věž (978-80-759-3236-5)
Detail

Elektronická kniha - ze série Temná věž, autor Stephen King, 728 stran, česky Série Temná věž se odehrává ve zvláštní zdevastované zemi, která je plná ohromující vizuální představivosti i nezapomenutelných postav a zároveň děsivě odráží náš vlastní svět. Vyprávění o pistolníkovi Rolandovi z Gileadu a jeho putování k Věži se blíží k závěru. Dlouhý příběh, stejně jako vysoká Věž, byl vystavěn kámen po kameni a stavba je hotova. Cíl je na dosah. Překážek, které musejí Roland i jeho společníci překonat, je ovšem ještě mnoho. A hranice mezi vzrušujícím triumfem a bolestnými ztrátami je tenká. (alza.cz)

Podobné produkty ako Temná věž (978-80-759-3236-5)

Tančím charleston (978-80-759-5357-5)

Tančím charleston (978-80-759-5357-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Jacqueline Wilsonová, 344 stran, česky Ani ta nejtajnější tajemství nemohou věčně zůstat pohřbená v minulosti. „Narazila jsem na ty šaty náhodou. Jsou nádherný. Patřily mojí mámě, ne? Prosím, řekni mi, kdy je měla na sobě! Bylo to, když se seznámila s mým tátou? Teto, musíš mi to říct!“ Další z historických románů pro dívky u nás známé a oblíbené autorky je určen pro čtenářky od deseti do třinácti let. Píší se dvacátá léta minulého století a ve městě i na venkově se tančí charleston. Mona a její teta bydlí v malém domku na panství Somersetových – teta je dámskou krejčovou paní hraběnky. O Monu se stará odmalička. Mona totiž nikdy nepoznala svou matku ani otce – ale ví, že může se svou maminkou mluvit na jejím hrobě. Když lady Somersetová zemře a zámek zdědí jiný člen její rodiny, všechno se začne měnit. Bohémská atmosféra na zámku pomůže Moně zazářit... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tančím charleston (978-80-759-5357-5)

Sochař smrti (978-80-759-5399-5)

Sochař smrti (978-80-759-5399-5)
Detail

Elektronická kniha ze série Robert Hunter, autor Chris Carter, 344 stran Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje. Chris CarterNarodil se v Brazílii, v rodině italského původu. Vystudoval psychologii a soudní psychologii na University of Michigan. Jako člen týmu soudních psychologů při Úřadu státního návladního státu... (alza.cz)

Podobné produkty ako Sochař smrti (978-80-759-5399-5)

Ohnivý cejch (978-80-759-4044-5)

Ohnivý cejch (978-80-759-4044-5)
Detail

Elektronická kniha - ze série Psyové / měňavci, autor Nalini Singh, 272 stran, česky Ačkoli Mercy, strážkyně DarkRiverů, cítí naléhavou potřebu najít si životního druha, zuřivě odolává, když si ji zkouší přivlastnit Riley Kincaid, poručík ze smečky SnowDancerů. Problém není jen to, že ji vytáčí; je totiž také vlk, zatímco ona je kočičí šelma, a oba jsou zvyklí mít navrch. Když je však z teritoria DarkRiverů unesen geniální mladý měňavecký vědec, musí Mercy a Riley spolupracovat, aby mladíka vystopovali – dřív, než se záhadní únosci rozhodnou, že už ho není potřeba. Dva dominantní jedinci však časem zjistí, že když se podřídí jeden druhému, neodhalí tím jen smrtící konspiraci, ale také vášeň tak žhavou, že na nich obou zanechá ohnivý cejch. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ohnivý cejch (978-80-759-4044-5)

Springfieldské tajemství (978-80-759-7634-5)

Springfieldské tajemství (978-80-759-7634-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Mike Reiss, 312 stran, česky Nejúspěšnější a nejdéle vysílaný seriál v dějinách americké televize slaví 30 let! O vlastní pohled na historii, současnost i budoucnost kultovní kreslené rodinky se při té příležitosti rozhodl podělit jeden z nejpovolanějších – profesionální vtipálek, producent a scenárista Simpsonových Mike Reiss. (alza.cz)

Podobné produkty ako Springfieldské tajemství (978-80-759-7634-5)

Historické monumenty (978-80-759-7506-5)

Historické monumenty (978-80-759-7506-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Vladimír Liška, 216 stran, česky Čtyřicet podivuhodných památek, které stvořila lidská ruka Angkor Vat, palác Potála, sochy moai, Velká čínská zeď a více než tři desítky dalších památek, které nám zanechaly předchozí generace. Většinou se jedná o monumentální památníky, které se staly věčnou připomínkou nejen lidské geniality a dovednosti, ale také marnivosti svých budovatelů. Jsou rozeseté po všech kontinentech naší planety, a není tudíž v možnostech většiny z nás všechny vidět na vlastní oči. Jejich krásu a kouzlo můžeme obdivovat alespoň prostřednictvím této knihy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Historické monumenty (978-80-759-7506-5)
Skončení pracovního poměru v souvislostech (978-80-759-8723-5), Přehled judikatury ve věcech pracovněprávních: Vznik, změny a skončení pracovního poměru (978-80-7478-886-4), Brazílie v souvislostech (978-80-7465-306-3), Přírodověda 5 učebnice pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-339-2), Spinální svalová atrofie v souvislostech (978-80-247-5705-6), Moje cesta k pravdě: život v netušených souvislostech (80-7336-246-5), Přírodověda 5 Pracovní sešit pro 5. ročník základní školy: Porozumění v souvislostech (978-80-7600-328-6), Komunita (978-80-759-7704-5), Nezničitelná (978-80-759-5089-5), Povznesení (978-80-759-3070-5), Guláš (978-80-759-3067-5), Prokletý (978-80-759-4057-5), Poznej sebe, poznáš druhé: Řeč těla a mysli v souvislostech (978-80-905640-1-5), Slavné obrazy Mistrovská díla v souvislostech (978-80-7617-785-7), Zahálka v práci aneb Rukověť pracovního simulantství (978-80-7272-471-0), Temná kapitola (978-80-759-7027-5), Historické monumenty (978-80-759-7506-5), Springfieldské tajemství (978-80-759-7634-5), Ohnivý cejch (978-80-759-4044-5), Strážci zákona (978-80-759-3137-5), Romantické dřevo (978-80-759-7720-5), Bílí baroni (978-80-759-7311-5), Darebák David (978-80-759-5076-5), Sběratel hříchů (978-80-759-7337-5), Temná věž (978-80-759-3236-5), Tančím charleston (978-80-759-5357-5), Sochař smrti (978-80-759-5399-5), Zvrácená oběť (978-80-759-5188-5), Přírodověda 4 Porozumění v souvislostech Pracovní sešit (978-80-7600-174-9), Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech (978-80-7601-100-7)