Jak člověk smýšlí

Produkt Jak člověk smýšlí sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Jak člověk smýšlí upraviť a produkt hľadať znova.

Jak člověk smýšlí

Jak člověk smýšlí
Detail

Audiokniha MP3 James Allen, čte Miloň Čepelka Zamysleli jste se někdy nad tím, na co myslíte? Lidé obvykle vůbec nepřemýšlejí o tom, na co myslí, a málokdo rozumí skutečnosti, že dobré myšlenky plodí dobré ovoce a že špatné myšlenky plodí špatné ovoce. Většina z nás přijímá zákon "jak zaseješ, tak sklidíš" v různých životních situacích, ale vůbec si neuvědomujeme, že stejný zákon funguje naprosto shodně i v našem myšlení. Toto CD pro vás bude velkým přínosem, ať už jste se někdy věnovali "správnému myšlení", nebo ne. Přijmete-li filosofii Jamese Allena, pochopíte, že váš osud neurčuje vaše prostředí, váš partner nebo šéf, stát, ekonomika nebo štěstí, ale vaše myšlenky. Pochopíte, že svůj osud ovládá každý sám, pokud ovládá své myšlenky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jak člověk smýšlí

Jak člověk smýšlí - James Allen - audiokniha

Jak člověk smýšlí - James Allen - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Zamysleli jste se někdy nad tím, na co myslíte? Lidé obvykle vůbec nepřemýšlejí o tom, na co myslí, a málokdo rozumí skutečnosti, že dobré myšlenky plodí dobré ovoce a že špatné myšlenky plodí špatné ovoce. Většina z nás přijímá zákon "jak zaseješ, tak sklidíš" v různých životních situacích, ale vůbec si neuvědomujeme, že stejný zákon funguje naprosto shodně i v našem myšlení. Toto CD pro vás bude velkým přínosem, ať už jste se někdy věnovali "správnému myšlení", nebo ne. Přijmete-li filosofii Jamese Allena, pochopíte, že váš osud neurčuje vaše prostředí, váš partner nebo šéf, stát, ekonomika nebo štěstí, ale vaše myšlenky. Pochopíte, že svůj osud ovládá každý sám, pokud ovládá své myšlenky. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Jak člověk smýšlí - James Allen - audiokniha , Jak člověk smýšlí (80-239-0876-6)

Jak člověk smýšlí (80-239-0876-6)

Jak člověk smýšlí (80-239-0876-6)
Detail

Kniha - autor James Allen, 80 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha Jak člověk smýšlí, kterou napsal James Allen pro vás bude velkým přínosem, ať už jste se někdy věnovali „správnému smýšlení“ nebo ne. Porozumíte, jak síla myšlenky ovlivňuje váš život, a uvědomíte si, proč se v životě nacházíte právě tam, kde jste. Přijmete-li filozofii Jamese Allena, pochopíte, že váš osud neurčuje vaše prostředí, váš partner/partnerka nebo šéf, stát, ekonomika nebo štěstí, ale vaše myšlenky; pochopíte, že svůj osud ovládá každý sám, pokud ovládá své myšlenky. A to už stojí za to se nad tím zamyslet, nebo ne? (alza.cz)

Podobné produkty ako Jak člověk smýšlí (80-239-0876-6) , Člověk gabriel ()

Citlivý člověk ()

Citlivý člověk ()
Detail

Audiokniha MP3 - Audiokniha roku 2018: Nejlepší interpret. Román, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. - Jáchym Topol, čte Petr Čtvrtníček Román Citlivý člověk, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnostiRodina kočovných herců brázdí soumračnou Evropou: pryč je západní svoboda a otevřenost devadesátých let, na východě vzniká novoruský Ajvaristán... Táta se svou alkoholickou ženou a dvěma synky se nakonec vracejí do svého domovského kraje na březích Sázavy. Zde se setkávají s celým panoptikem postav (rybář Šupina, kapitán Lojda, vymahačský klan Baštů ve střetech s Bizonovou motorkářskou partou...), do děje vstupuje řada neuvěřitelných událostí a prostředí, objevuje se kostelní obraz vláčený povodní. Střety vysokého a nízkého, groteskního a tragického, živé dialogy, existenciální pouť počátku 21. století. Osobitý český prozaik nezaměnitelného stylu a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Citlivý člověk ()

Člověk Gabriel ()

Člověk Gabriel ()
Detail

Audiokniha MP3 - autor Kateřina Dubská, čte Josef Kubáník Evropa přelomu 19. a 20. stoletíZaposlouchejte se do fascinujícího a silného vyprávění člověka, který se díky lásce vzdal svých rodinných pout a rozhodl se žít mezi lidmi, kterým nerozuměl a oni nerozuměli jemu. Příběh plný lásky, koní, hlubokého porozumění vůči přírodě a dění mezi nebem a zemí. Nechte se unést spolu s člověkem Gabrielem do Evropy přelomu 19. a 20. století, do dob zdánlivě idylických, kdy čas ještě plynul zcela jinak."Budu vám vyprávět příběh o snech, o černých hřívách a světlých vlasech, o přátelství, lásce, válce i větříku, který jeho nit zavane, kam se mu jen zachce. Bude to příběh o životě člověka. Dávno zaniklý svět kočovníků s pestrobarevnými vozy, tajemství přírodní magie a život slovácké vesnice pod buchlovskými kopci." (alza.cz)

Podobné produkty ako Člověk Gabriel () , Člověk za oponou ()

Citlivý člověk

Citlivý člověk
Detail

Audiokniha na CD - autor Jáchym Topol, čte Petr Čtvrtníček Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu. Rodina kočovných herců brázdí soumračnou Evropou: pryč je západní svoboda a otevřenost devadesátých let, na východě vzniká novoruský Ajvaristán... Táta se svou alkoholickou ženou a dvěma synky se nakonec vracejí do svého domovského kraje na březích Sázavy. Zde se setkávají s celým panoptikem postav (rybář Šupina, kapitán Lojda, vymahačský klan Baštů ve střetech s Bizonovou motorkářskou partou...), do děje vstupuje řada neuvěřitelných událostí a prostředí, objevuje se kostelní obraz vláčený povodní. Střety vysokého a nízkého, groteskního a tragického, živé dialogy, existenciální pouť počátku 21. století. Osobitý český prozaik nezaměnitelného stylu a jazyka se vrací v plné síle a nově i v moderním rozhlasovém zpracování. (alza.cz)

Podobné produkty ako Citlivý člověk , Otevření dračí brány: jak se člověk stane moderním taoistickým čarodějem (978-80-7436-063-3)

Byltě jeden člověk

Byltě jeden člověk
Detail

Drobná dárková publikace v bibliofilském provedení na nesmrtelné téma smrtelníka, který potká uprostřed svého života Smrt. Snaží se ji přemluvit, smrt se ale přemluvit nedá. Text lidové balady doprovázejí pozvolným tempem grafické listy Martiny Špinkové. Dvojstrany s úsporným, ale hlubokým textem jednotlivých dvojverší vybízejí k zamyšlení a rozjímání. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Byltě jeden člověk

Člověk v Prehistorii

Člověk v Prehistorii
Detail

Velká, barevná encyklopedie poskytne milovníkům dávné minulosti spoustu informací. Děti se dozvědí, jak se vyvíjel člověk během pravěku. Uvnitř najdeš speciální přílohu! Předkové prehistorického člověka se objevili v Africe před více než 6 000 000 lety! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk v Prehistorii , První člověk - dvd (u00005)

Nejlepší člověk (DVD)

Nejlepší člověk (DVD)
Detail

DVD film Nejlepší člověk [1954]. Československý film pro pamětníky. Dolby Digital. Dobrou zábavu vám přeje poštmistr Plíšek. Pětice byly klidné městečko, kterému svorně vládla městská rada podle osvědčené zásady “ruka ruku myje“. Starosta Bublich, uzenář Kaněra, velkostatkář Halaburda, lékárník Kýla i stavitel Kopr se vzácně shodují v tom, jak šikovně okrást město a naplnit si přitom vlastní kapsu. Jejich svornost je však najednou narušena záhadným balíčkem. Kdo je ten nejlepší člověk v Pěticích, jemuž je balíček adresován? Balíček má ve svých rukou poštmistr Plíšek a to ho rázem učiní středem pozornosti všech lidí v Pěticích, kteří mezi sebou chtějí hledat adresáta. Páni radní diskutují, hlasují a nakonec i rozhodují o tom, kdo je v Pěticích ten „nejlepší člověk“.Bonusy:slovo historika • fotografie • biografie a filmografie • soudobá dokumentace • vzpomínání Lubomíra Lipského (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Nejlepší člověk (DVD) , Nejlepší člověk - dvd (9471)

První člověk (DVD)

První člověk (DVD)
Detail

Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách. A film o něm vznikl až po padesáti letech. Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga. Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž dostal to privilegium udělat na Měsíci první „lidský“ krok. Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA a kdy se musel vyrovnat s osobní tragédií, smrtí dvouleté dcery na nevyléčitelnou nemoc. Pro práci, která představovala permanentní koketování se smrtí si těžko mohli v NASA vybrat vhodnějšího aspiranta. Armstrong (Ryan Gosling) není vesmírný kovboj, který by riziko podstupoval dobrovolně a s frajerským nadhledem, na druhou stranu ani nepanikaří v situacích, kdy mu jde o život. Jeho základním charakterovým rysem je klid. Klid ve chvíli, kdy se ve zkušebním modulu řítí k zemi volným pádem, klid, když odpovídá synovi na otázku, zda se z mise vrátí, klid ve chvíli, kdy dělá onen historický první krok. Protiváhou tomuto klidu je pak absolutní neklid jeho ženy (Claire Foy) a její vnitřní drama, s jakou prožívá jeho každý úspěch, a možnost, že se už nikdy nevrátí.Bonusy:Vynechané scény obsahují.• Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo.• Přistání na měsíci.• Natáčení v NASA.• Výcvik astronautů.• Komentáře a více! (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako První člověk (DVD) , Kdo je člověk? (9788024647982)

Roztomilý člověk (DVD)

Roztomilý člověk (DVD)
Detail

DVD film Roztomilý člověk [1941]. Československý film pro pamětníky. Dolby Digital. Redaktor Bláha je muž plný fantazie a s radostí čeří poklidnou hladinu společenských vztahů výmysly, které pouští do světa a potěšeně pak sleduje, jak se jeho mistrné lži šíří mezi důvěřivci. Na svatbě svého spolužáka Molendy se seznámí s Poldou, která oplývá stejnou představivostí jako on.Bonusy: • Slovo filmového historika • Fotografie • Biografie a filmografie • Soudobá dokumentace (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Roztomilý člověk (DVD) , Zahrada: jak žít, když člověk dostane do vínku dar, o který nestojí? (978-80-275-1348-2)

Člověk za oponou ()

Člověk za oponou ()
Detail

Audiokniha MP3 - Novináře Marka „Terence“ Vráze osloví s nabídkou doživotně odsouzený dvojnásobný vrah zvaný Rys. Chce, aby Terence objasnil nedávnou smrt jeho bratra Fritze, kterou policisté odložili jako sebevraždu. - autor Martin Goffa, čte Jan Maxián Krimi audiokniha Martina Goffy Člověk za oponouNovináře Marka „Terence“ Vráze osloví s nabídkou doživotně odsouzený dvojnásobný vrah zvaný Rys. Chce, aby Terence objasnil nedávnou smrt jeho bratra Fritze, kterou policisté odložili jako sebevraždu. Rys policejní verzi nevěří a tvrdí, že Fritz by si dobrovolně život nevzal. Pokud se prý Terencovi podaří zjistit pravdu, zodpoví mu za to jakoukoli otázku o podsvětí, ve kterém se uplynulých třicet let pohyboval. Terence na Rysovu nabídku přistoupí, aniž ovšem tuší, do jak nebezpečných vod se ve skutečnosti vydává.Martin GoffaJe populární autor detektivních příběhů. Kromě románů píše i povídky, s nimiž se prosadil v několika ceněných antologiích. Od druhé poloviny... (alza.cz)

Podobné produkty ako Člověk za oponou () , První člověk - blu-ray (u00006)

Člověk a jeho svět

Člověk a jeho svět
Detail

V publikaci naleznete náměty ze vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět. Příspěvky jsou přehledně uspořádány tak, aby se daly bez další přípravy použít v hodině. Žáci se díky nim seznámí s osobností Karla IV., s událostmi, které předcházely bitvě na Bílé hoře, i s bitvou samotnou, poznají lidová řemesla a tradice a naučí se poznávat své okolí z různých pohledů. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk a jeho svět , Semafor hry člověk z půdy

Člověk nula - Anna Starobinetsová

Člověk nula - Anna Starobinetsová
Detail

Po globální katastrofě se počet lidí na planetě ustálil na třech miliardách – a to doslova. Nikdo neumírá, pouze se po dokončení jednoho života reinkarnuje. Rodina a vlast nic neznamenají, společnost je globalizovaná a centrální mozek řídí její bezchybný chod a udržuje ji ve stavu permanentního štěstí. Každý systém ale jednou selže, a tak se narodí Zero, který se nikdy narodit neměl. Kdo je to? A co když je celý systém reinkarnací založen na lži? (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk nula - Anna Starobinetsová , V zajetí klamu: jak daleko je člověk ochoten zajít, aby ochránil své dítě? (978-80-7402-423-8)

Ajhľa, človek! - František Juriga

Ajhľa, človek! - František Juriga
Detail

V predhovore k tejto knihe, ktorý je z väčšej časti vlastne poviedkou, autor medziiným hovorí: "... znova som začal pracovať na knižke zobrazujúcej človeka v jeho rôznorodosti a rôznotvárnosti." Z kontextu nie je na prvý pohľad jasné, o akú knihu ide, ale môže to byť práve táto. Zodpovedá tomu zmysel citovanej vety. Hoci keď sa človek zamyslí nad Jurigovou tvorbou ako celkom, hodí sa v podstate na čokoľvek z jeho tvorby a je toho mnoho - kompozične, tematicky aj formou, od rozhlasových poviedok a hier, cez divadelné drámy, tvorbu pre deti a mládež až po opulentné romány. Problém človeka je v Jurigovej tvorbe trvalo prítomný a zásadný. Stvárňuje ho v rozličných rovinách od biologickej cez sociálnu či spoločensko-politickú až po duchovno-existencionálnu. A zároveň ho rieši v rozličných súvislostiach, ktoré tvoria pestrú paletu konkrétnych námetov, čo je zreteľné najmä v zbierke pätnástich poviedok Ajhľa, človek!, v ktorých je každá osnovaná na inom tematickom jadre. Vcelku však možno povedať, že autorovi je blízka spoločensko- politická oblasť ľudských aktivít, nebojí sa ísť do ideologických aj morálno-spoločenských zápasov, čo jednak niektoré príbehy vracia do čias, keď sa kládol dôraz na túto stránku umeleckej tvorby, a jednak znova aktualizuje tie problémy, ktoré v deväťdesiatych rokoch z literatúry vypadli a teraz v nej chýbajú, hoci zo života nezmizli, práve naopak, len sa zamietli pod koberec. Jurigove prózy tvoria reťazec spájajúci bez príkras, ale aj bez pľuvancov, minulosť s prítomnosťou, a to spolu s precítením človeka v rôznych spoločenských situáciách. Jurigova tvorba sa dobre číta a to nielen preto, že autor dokáže veľmi nenútene aj ťažkú atmosféru odľahčiť vtipným humorným podfarbením. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ajhľa, človek! - František Juriga , Jurassic world člověk a dinosaurus (194735034031)

Jeden člověk - Petr Štengl

Jeden člověk - Petr Štengl
Detail

Po delší odmlce přichází autor s novou sbírkou Jeden člověk. Jedná se o sbírku neotřelou, byť by si jistě zasloužila být otřelou, což by svědčilo o tom, že je používaná a to velmi. Můžeme se v ní setkat s příběhy miniaturními, s dvojveršími gigantickými. Štengl zkoumá, kde je hranice mezi pouhým vtipem a poezií, aby dospěl k závěru, že žádná taková hranice neexistuje. Závěrem si pak neodpustí připojit několika stránkový literární experiment s názvem Slova vyjmutá. Sbírka k smíchu či pláči, k rumu či k čaji. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Jeden člověk - Petr Štengl , Člověk v šíleném dění světa (9788024640617)

Člověk - nikdo - Edward Stachura

Člověk - nikdo - Edward Stachura
Detail

Vydání několika posledních děl jednoho z nejvlivnějších a nejuhrančivějších polských spisovatelů 20. století obsahuje poprvé v úplnosti do češtiny přeložené texty: Přistupuji k Tobě, Se, Missa pagna, Hle a Fabula rasa. Rozpětí podob Edwarda Stachury sahá od tuláka, který s batohem putoval Polskem (a později i dalšími zeměmi: Sýrií, Mexikem, USA, jihoamerickými státy), noci trávil na nádražích, v non-stop barech, v krajině, někdy v bytech přátel, a živil se tím, co se naskytlo - po literáta a překladatele z několika světových jazyků ověnčeného mnoha domácími i mezinárodními cenami; od úspěšného karetního hráče, pro kterého v ekonomicky nejkritičtějších obdobích života, než se stal "kultovním spisovatelem", byly zisky z hazardních her ve studentských klubech jediným zdrojem financí - po "gurua" hlásajícího, ale především vlastním životem naplňujícího úplné odosobnění, odpoutání od majetku a vztahů, a totální bytí v souladu s přirozeným řádem světa; od pijáka, který alkoholem rozhání pocity zmaru z nemožnosti dosáhnout ideálů, kterých se nemůže vzdát - po do sebe zahleděného egocentrika, který je přesvědčen, že na jeho bedrech spočívá úkol najít lék na problémy světa; a řada dalších, neméně kontroverzních, neméně zdánlivě neslučitelných. Kniha je opatřena úvodem překladatele Davida Zelinky. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk - nikdo - Edward Stachura , Kouzelné čtení - člověk a příroda (9788087958506)

Já, člověk - Olga Stehlíková

Já, člověk - Olga Stehlíková
Detail

Co dělá člověka člověkem: Dvě ruce a dvě nohy? Chytrá hlava, šikovné ruce? Nebo jde hlavně o to, co ho baví a naplňuje? Když budete lidem naslouchat, sami vám rádi řeknou, co je podle nich nejdůležitější. A protože to má každý trochu jinak, nakonec uvidíte, že charaktery a povolání lidí jsou stejně pestré jako svět, ve kterém žijeme. Tak se na něj pojďte podívat novýma očima – uvidíte ho v barvách, které jste dosud možná ani neznali! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Já, člověk - Olga Stehlíková , Červený trpaslík 3. - poslední člověk (9788025706329)

Člověk Kellner - Petr Čermák

Člověk Kellner - Petr Čermák
Detail

Petr Kellner, jedinečný člověk a nejúspěšnější podnikatel střední a východní Evropy, tvůrce obchodní říše s objemem 400 milard korun už mezi námi není. Mimořádného muže potkala 27. března 2021 mimořádně tragická smrt v aljašských horách. Napadne nás paralela s Tomášem Baťou, jehož život rovněž skončil leteckou havárií, taktéž ve věku 56 let. Oba dokázali v podstatě z ničeho vybudovat podnikatelské imperium, lidé, kteří je znali, je jmenovali jako nesmírně inspirativní a tvrdě pracující dříče. Kellner byl a zůstane člověkem obdivuhodným, ale rovněž velice zaviděným, pro někoho kontroverzním, představujícím v onom malém českém rybníku, jak naše nerozlehlé teritorium od západní po východní hranici výstižně pojmenoval můj kamarád, hudební skladatel Karel Svoboda, zjevením zcela vyjímečným. Jak se Miloš Forman prosadil v Hollywoodu, jak si Jaromír Jágr podmanil Národní hokejovou ligu, a tím i Ameriku, a pak i Rusko, jak se stal známým v Číně, tak se Petr Kellner zařadil do stovky nejbohatších lidí planety a zároveň získal nezpochybnitelné světové uznání. Své vize dokázal prosadit v Rusku, kde také založil privatizační společnost Petr Veliký - jak symbolické pojmenování, tak i v Číně, občany nejlidnatější země naučil nakupovat na splátky. Jak je možné, že rodák z České Lípy, kdysi řadový pracovník barrandovské produkce a prodejce kopírek, vystoupí s majetkem v hodnotě 15 miliard dolarů až k vrcholu světového finančního piedestalu. Jak začala jeho cesta vzhůru, jak se vypracoval mezi finanční elitu, jak vystavěl obří podnikatelskou společnost? Jako autora mě samozřejmě zajímá nejen Kellner byznysman, ale také Kellner člověk i proto, že jsem sám poznal a zažíval naše nové podnikatelské prostředí let devadesátých a přelomu našich věků, a také ho věrně i se zajímavými osobními setkáními a dnes i s určitým nadhledem líčím. První myšlenka o takové knize přišla už v čase Kellnerových pětačtyřicátin, ale uvědomil jsem si, že na takový velký příběh je ještě brzy, ale už od roku 2016 jsem se na tvorbu psychicky i fakticky připravoval. A přiznám se, "napsat Kellnera" bylo pro mě podobně náročné, ale i krásné a prožívající, jako vytvořit autorizovanou knihu Člověk Havel, dle mého pohledu práci o "otci naší doby". Petr Kellner se navíc dokázal stát nejbohatším Čechem oproti jiným dolarovým miliardářům, ať už Bakalovi či Babišovi (on se Kellnera reálně bál a současně mu záviděl jeho globální ambice a noblesu), nemluvě o Krejčířovi či Koženém, bez finančního, natož občanského či politického, skandálu, bez poskvrny, ryzí podnikatelskou cestou, výstavbou vlastního impéria PPF. Za "Pana Tajemného" i "Neviditelného", člověka, který se na veřejnosti ukazoval velice zřídka, a pokud ano, vystupoval velice normálně a skromně, promlouvají zejména pozoruhodné činy. Často spatřován, natož holedbán a oslavován, být rozhodně netoužil, i proto ho lidé viděli a pojmenovávali tak záhadně. Držel se zásady Milana Kundery, světově nejuznávanějšího současného českého spisovatele. Dnes dvaadevadesátiletý bard žijící ve Francii, řekl: "Když poskytnete veřejnosti tvář, ztrácíte i sám sebe." Ano, za Kellnera hovoří zejména významné obchody, včetně nedávné koupě televize Nova a společnosti CME, úspěšné konglomerace a obří černá dolarová čísla. Petr přitom nebyl nějakým nadčlověkem, ale v každém případě nadaným i odvážným mužem, a také dobrým manželem a otcem velké rodiny. Rovněž sběratelem umění, fanouškem sportu, zejména špičkového fotbalu, gurmánem i milovníkem moderní hudby i velkým donátorem. "Je to ten nejúžasnější táta na světě. Chápu, že je v byznysu přísný, protože - aby zvládl řídit něco tak obrovského, to člověk nesmí být úplně lehkomyslný, ale já znám tátu jako rodiče," svěřila dcera Anna. "Vyrůstali jsme jako každá jiná rodina. Jasně, mohli jsme pak odletět do Španělska nebo jinam, ale co se týče hodnot a výchovy, tohle naši vedli normálně. Že táta vždycky hodně dbal na to, aby jeho soukromý život nebyl veřejný, nám neuvěřitelně pomohlo, protože jsme neměli problémy jako nějaké celebrity. Dovolilo nám to vyrůstat běžným způsobem." Ano, Kellner byl také normálním člověkem, který chápal své impérium jako velkou rodinu, kterou dokázal řídit i v teplákách a v pohodlí svého obývacího pokoje. Uměl vzít manželku a děti do restaurace, a když byl spokojen, odměnil královským dýškem udiveného číšníka, který kolikrát vůbec ani netušil, kým byl obdarován. Pokud se s očekávanou kvalitou jídla nesetkal, prostě zaplatil a odešel. V posledním čase byl Kellner také mužem, který výrazně vstoupil do debaty o kvalitě a směřování naší společnosti, jíž viditelně chybí jasná cesta, jakou bychom se měli vydat v příštích dvaceti třiceti letech. Málokdo také ví, že stamiliony korun investoval prostřednictvím své společnosti Sotio do vývoje léků na léčbu leukémie, lymfomů a nádorových onemocnění, přičemž švýcarská firma Celestia Biotech po letitých laboratorních testech realizuje již zkoušení léku na léčbu leukémie na člověku. Značné prostředky věnoval na vzdělání dě (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk Kellner - Petr Čermák , Ďábel je taky jenom člověk (9783945803172)

Povoláním člověk - Karel Satoria

Povoláním člověk - Karel Satoria
Detail

Mým povoláním je být člověkem a tedy obrazem Boha. Jakou roli v tom chce sehrát modlitba. Čeho je schopna a co umí? A co umět má? Jak tomuto "pozdvižení mysli" pomáhá to, co jsem, čím vládnu. Knížka Karla Satorii je zamyšlena, jako drobná pomoc…třeba někomu. Co je modlitba? Podle jedné z nejstarších a nejčastěji používaných definic je to pozvednutí mysli k Bohu. Už zde, v tomto jednoduchém vyjádření, lze narazit na úskalí či bludný kámen. Pozvednutí mysli totiž neznamená pozvednutí se. A už vůbec ne jakékoli pozvednutí ze světa či nad svět. Modlitbou nejsme v žádném případe zváni ani k opuštění těla či povznesení se nad něj. Jsem-li povolán žít jako člověk, pak jsem pupeční šňůrou připoután ke světu, k mému světu, a modlitba stojí ve službě tohoto povolání a ani ji nesmí napadnout něco na tom měnit. To cítím jako potřebné říci, aby bylo od počátku jasno. Modlitba se má, chce a musí podílet na mém dramatickém zápasu o člověčenství šlapající tento svět. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povoláním člověk - Karel Satoria , Člověk gabriel (978-80-7462-310-3)

První člověk (BLU-RAY)

První člověk (BLU-RAY)
Detail

Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách. A film o něm vznikl až po padesáti letech. Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga. Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž dostal to privilegium udělat na Měsíci první „lidský“ krok. Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA a kdy se musel vyrovnat s osobní tragédií, smrtí dvouleté dcery na nevyléčitelnou nemoc. Pro práci, která představovala permanentní koketování se smrtí si těžko mohli v NASA vybrat vhodnějšího aspiranta. Armstrong (Ryan Gosling) není vesmírný kovboj, který by riziko podstupoval dobrovolně a s frajerským nadhledem, na druhou stranu ani nepanikaří v situacích, kdy mu jde o život. Jeho základním charakterovým rysem je klid. Klid ve chvíli, kdy se ve zkušebním modulu řítí k zemi volným pádem, klid, když odpovídá synovi na otázku, zda se z mise vrátí, klid ve chvíli, kdy dělá onen historický první krok. Protiváhou tomuto klidu je pak absolutní neklid jeho ženy (Claire Foy) a její vnitřní drama, s jakou prožívá jeho každý úspěch, a možnost, že se už nikdy nevrátí.Bonusy:Vynechané scény obsahují.• Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo.• Přistání na měsíci.• Natáčení v NASA.• Výcvik astronautů.• Komentáře a více! (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako První člověk (BLU-RAY) , Člověk nula (978-80-747-3945-3)

Poslední člověk - Lee Bacon

Poslední člověk - Lee Bacon
Detail

Zemi ovládají roboti. Jsou inteligentní, mírumilovní, praktičtí, zodpovědní, předvídatelní - modrá planeta se nemohla dostat do lepších rukou. A to jen díky tomu, že roboti v pravý čas odstranili lidi. Ano, ony tvory, kterým sice nelze upřít pár dobrých vlastností (vyvinuli přece roboty), ale jinak se starali jen o válčení, znečišťování životního prostředí a zkrášlování svých nehtů. Bez lidí je světu prostě mnohem lépe. To mají ve svých elektronických mozcích zakódováno i XR_935, Ceeron_909 a SkD_988, dokud jednoho dne náhodou nenarazí na člověka. Lidské mládě s označením Emma, které je podle všeho poslední svého druhu. Přesto se odhodlaně vydává na cestu za tajemným cílem, a XR & spol. podniknou po boku lidské dívky nejnepředvídatelnější dobrodružství svého robotického života. Lee Bacon zve mladé i dospělé čtenáře na výpravu do budoucnosti, která by se klidně mohla stát realitou. Napadlo vás někdy, co si o nás lidech myslí náš robotický vysavač nebo dron? Nečekejte žádnou pochmurnou ani přetechnizovanou sci-fi. Poslední člověk kypí životem, humorem a vírou, že lidé a roboti přece jen mají co dát jedni druhým. " (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Poslední člověk - Lee Bacon , Já, člověk (978-80-00-06188-7)

Kniha Člověk a příroda

Kniha Člověk a příroda
Detail

Kniha Člověk a příroda z kategorie Kouzelné čtení, od značky Albi, máme skladem. Do 3 dnů u Vás. (bambule.cz)

Podobné produkty ako Kniha Člověk a příroda , Jako člověk (978-80-88407-40-9)

Dobrý člověk Ondřej Vetchý

Dobrý člověk Ondřej Vetchý
Detail

Tygr a Býk. To není název nějakého akčního čínského filmu, ale vrozené zadání jednoho z našich nejlepších, nejobsazovanějších a nejuznávanějších herců střední generace Ondřeje Vetchého. Jako Tygr je podle čínského zvěrokruhu bojovník, vznětlivý a spurný, vždy připravený na boj. Skutečnost? Od raného mládí se učil umění juda, japonskému bojovému stylu, který má v základu obranu, nikoliv útok. Proč mluvíme o bojovém umění, když je Ondřej Vetchý herec? Protože se v něm od dětství potýkala a dodnes potýká láska ke sportu jako k osudovému koníčku s herectvím jako jeho prací, povoláním, profesí a obživou. Dá se říci, že celý svůj život, který momentálně čítá 56 let (*16. května 1962), zasvětil boji. Bojuje za slušnost v chování mezi lidmi, za toleranci, pochopení, vstřícnost, proti bezpráví, rasismu, xenofobii, za ekologické myšlení, proti plýtvání, za třídění odpadků. Není lhostejný ke světu, v němž žije a v němž žijí i jeho děti, které - jím vychovány - jednou ponesou hodnoty demokracie, svobody, zodpovědnosti a občanské společnosti, a to i přes její dnešní devastaci a znevažování některými současnými politiky. Střet bojovníka a komedianta v osobnosti Ondřeje Vetchého je pro něj osudový, ale přitom bolestný, protože mu přináší neustálou konfrontaci potřeby vnitřního klidu bojovníka a nutnosti vnějšího pozlátka popularity oblíbeného herce. On s ním podle svých slov celý život bojuje. Bojí se fotografů, bojí se publicity, nesnáší rozhovory. Pokud někomu něco řekne, tak jen lidem, které zná a kterým důvěřuje. Z charakteristik znamení Býka na něj sedí, že je workoholik, protože když se pro nějaký projekt rozhodne, jde do něj s býčí zatvrzelostí, urputností a snahou splnit úkol na maximální možnou míru co nejlépe. S tím se pojí zodpovědnost, poctivost, spolehlivost. Ondřej má také dobré srdce, což se projevuje v jeho obraně slabších a ohrožovaných i v účasti na mnoha charitativních projektech. Je otevřený všem slušným lidem, vůči těm neslušným se v něm okamžitě nastartuje bojovník. K životu potřebuje svobodu a volnost, což se projevuje zejména v práci. Roli nevytváří na základě textu, scénáře, ale na základě svého vnitřního svobodného pochopení charakteru postavy, jejího chování, myšlení, jednání. Tím se řadí k největším mistrům svého oboru. Jeho životním číslem je trojka, která je charakteristická činorodou myslí, tvořivostí, originálností, velkou obrazotvorností a velkým osobním kouzlem a vtipem. To všechno v sobě Ondřej má a jistě i pro tento nevšední koktejl vlastností, schopností, charakteru, talentu a mužného vzhledu patří ve své generaci k hercům s největším charismatem. Kdo by si ho nepamatoval jako čerta Janka s hodností vraníka v kultovní pohádce S čerty nejsou žerty? Jako pilota RAF Františka Slámu z nejdražšího tuzemského velkofilmu Tmavomodrý svět? Jako tatínka z Vieweghových Báječných let pod psa? Jako neúplatného novináře Kadlece ze seriálů Místo nahoře a Místo v životě? Jako zaníceného fotbalového kapitána a trenéra Jirku Luňáka z Okresního přeboru? Jako tatínka v nostalgickém svěrákovském leporelu Po strništi bos? Jako Jeronýma Pražského, Aloise Rašína nebo Lucifera? A čekají ho další zajímavé projekty, například televizní Emanuel Moravec nebo návrat do krimi žánru ve Vysoké hře... Z jen stručného výčtu minulých i budoucích rolí je zřejmé, že jeho založení bojovníka za čest, slušnost, pravdu a lásku ho vedlo k účasti v projektech z naší dávné i nedávné historie, mapujících často těžká, přelomová období či události, nebo v dílech, která řeší zlomové okamžiky v lidském životě. To však nic nemění na tom, že Ondřej Vetchý je také vtipný a veselý člověk, který má rád humor a umí perfektně vystřihnout i komediální role. Předvedl to nejen na plátně a televizní obrazovce, ale i na divadelních prknech, zejména na scéně slavného Činoherního klubu, kde působí od roku 1989. A tak se společně začtěme do poutavého příběhu skvělého herce a dobrého člověka. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dobrý člověk Ondřej Vetchý , Poslední člověk (978-80-7565-653-7)

Člověk František - Mester Gerhard

Člověk František - Mester Gerhard
Detail

Známý karikaturista Gerhard Mester se s podivuhodnou invencí rozmáchl - a vznikly svižné a živé kreslené vtipy, které ve zkratce vyjadřují nové cesty a nové způsoby papeže Františka. Knížka kreslených vtipů se zábavnou a citlivou formou dotýká všech vážných témat, která papež otevřel: chudoba, důraz na lidský přístup v pastoraci a ve vztahu k hříšníkům, skromnost. Chcete mít radost z víry? Následujte papeže Františka! Gerhard Mester (* 1956) V letech 1978-1984 vystudoval grafický design. Od roku 1985 kreslí karikatury pro různé německé deníky a časopisy. V roce 2012 mu za jeho dílo udělil Spolkový svaz německých vydavatelů novin Cenu za karikaturu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk František - Mester Gerhard , Člověk kellner (978-80-87685-90-7)

Člověk Gabriel - Kateřina Dubská

Člověk Gabriel - Kateřina Dubská
Detail

Vydali jsme se na cestu toho roku, kdy zima byla příliš krutá a jaro stále nepřicházelo. Kola našich barevných vozů se roztočila proti proudu řeky, která se úžila tím víc, čím blíže jsme byli velkému městu, ve kterém lidé mluvili rachotivou řečí a žil v něm císař vládnoucí velké říši. Roztočila se i kola mého života, který, doposud uzavřen v náruči mé rodiny a v divoké kráse našich koní, se začal ubírat směrem, kde víno teče proudem, silná slivovice odpočívá v chládku a kde ženy jsou voňavé a oblé jako čerstvě napadané meruňky. Jak jsem se dostal z místa, kde se Dunaj vlévá do širého moře, až pod buchlovské kopce? Z hlučného tepla mé velké rodiny do zámeckých stájí a domku ve vsi, kde se na mou snědou tvář dívají s nedůvěrou? Budu vám vyprávět příběh o snech, o černých hřívách a světlých vlasech, o přátelství, lásce, válce i větříku, který jeho nit zavane, kam se mu jen zachce. Bude to příběh o životě člověka. Dávno zaniklý svět kočovníků s pestrobarevnými vozy, tajemství přírodní magie a život slovácké vesnice pod buchlovskými kopci. To je krásný snový příběh Kateřiny Dubské. Kateřina Dubská (* 1965) vystudovala Střední odbornou školu knihovnickou v Brně a Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Je spoluzakladatelkou firmy Computer Press a vydavatelství ERA. Před jedenácti lety založila Nadační fond Verda, který jako jediný soukromý nadační fond u nás podporuje romské studenty. V současné době žije v Bílých Karpatech na samotě u lesa, chová včely a píše knihy. Rodina její matky pochází z moravských Tupes a její prapradědeček se jmenoval Gabriel. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk Gabriel - Kateřina Dubská , Povoláním člověk (978-80-7295-196-3)

Albi Člověk a příroda

Albi Člověk a příroda
Detail

Kniha je pozvánkou k zamyšlení o ekologii a ochraně přírody. Přitom dává přednost pohledu založenému na důkazech před mýty a strašením. Vztah lidské společnosti a přírody nechápe jako boj, ale spíš jako dlouholeté soužití, ve kterém se objevují spory, ale není důvod, aby se rozpadlo. Kromě toho vás kniha vezme na vycházku do pravěké a moderní krajiny, nahlédnete do tajemného podzemí a dozvíte se, na co nadávají bakterie nebo jak si choroš představuje starý buk. Setkáte se i s kamarády Frantou a Pepou, jejichž pohled na přírodu je jako noc a den, což přináší spoustu dalšího poznání a zábavy. Elektronická Albi tužka není součástí knihy. Prodává se samostatně. (patro.cz)

Podobné produkty ako Albi Člověk a příroda , Člověk ve zdraví i v nemoci (9788024638294)

Citlivý člověk - Topol Jáchym

Citlivý člověk - Topol Jáchym
Detail

Hrdinové Topolova románu, kočovný herec Táta se svou alkoholickou ženou a dvěma synky, křižují Evropou, aby se pokusili nalézt staronový domov na březích Sázavy. Cestu jim kříží postavy spřízněné i protivné, mezi mnoha dalšími ryšavá kurvička Světlana a její milý Kája z vymahačského klanu Baštů, který se v zuřivých bitkách utkává s Bizonovou motorkářskou tlupou. Topolův dobrodružný román ze současnosti se dotýká v zemité grotesce témat, která znepokojují lidstvo odjakživa, jako jsou víra, stárnutí, smysl života, sebevražda, láska, rodičovství, i těch, která patří k právě žhavým – „stěhování národů“, politická korektnost, krymský konflikt, meze politiky… A žádné z nich není natolik nedotknutelné, aby nemohlo být pomocí rafinovaně a osvěživě používaného jazyka, plného odkazů, podprahových vláken a asociací, zironizováno a obráceno z líce na rub a zase nazpátek. Román Citlivý člověk ()je komický a brutální, chytře chlípný, karnevalový a zároveň přísně organizovaný. Je to reportáž z odvrácené strany života, groteska o nacházení Boha a lidské jiskry v nejpustších brlozích, kniha o existenciální pouti, kde je i v těch nejšílenějších pasážích oživující ingrediencí láska anebo touha po ní. (patro.cz)

Podobné produkty ako Citlivý člověk - Topol Jáchym , První člověk (978-80-7335-695-8)

Ajhľa, človek! - Juriga František

Ajhľa, človek! - Juriga František
Detail

V predhovore k tejto knihe, ktorý je z väčšej časti vlastne poviedkou, autor medziiným hovorí: "... znova som začal pracovať na knižke zobrazujúcej človeka v jeho rôznorodosti a rôznotvárnosti." Z kontextu nie je na prvý pohľad jasné, o akú knihu ide, ale môže to byť práve táto. Zodpovedá tomu zmysel citovanej vety. Hoci keď sa človek zamyslí nad Jurigovou tvorbou ako celkom, hodí sa v podstate na čokoľvek z jeho tvorby a je toho mnoho - kompozične, tematicky aj formou, od rozhlasových poviedok a hier, cez divadelné drámy, tvorbu pre deti a mládež až po opulentné romány. Problém človeka je v Jurigovej tvorbe trvalo prítomný a zásadný. Stvárňuje ho v rozličných rovinách od biologickej cez sociálnu či spoločensko-politickú až po duchovno-existencionálnu. A zároveň ho rieši v rozličných súvislostiach, ktoré tvoria pestrú paletu konkrétnych námetov, čo je zreteľné najmä v zbierke pätnástich poviedok Ajhľa, človek!, v ktorých je každá osnovaná na inom tematickom jadre. Vcelku však možno povedať, že autorovi je blízka spoločensko- politická oblasť ľudských aktivít, nebojí sa ísť do ideologických aj morálno-spoločenských zápasov, čo jednak niektoré príbehy vracia do čias, keď sa kládol dôraz na túto stránku umeleckej tvorby, a jednak znova aktualizuje tie problémy, ktoré v deväťdesiatych rokoch z literatúry vypadli a teraz v nej chýbajú, hoci zo života nezmizli, práve naopak, len sa zamietli pod koberec. Jurigove prózy tvoria reťazec spájajúci bez príkras, ale aj bez pľuvancov, minulosť s prítomnosťou, a to spolu s precítením človeka v rôznych spoločenských situáciách. Jurigova tvorba sa dobre číta a to nielen preto, že autor dokáže veľmi nenútene aj ťažkú atmosféru odľahčiť vtipným humorným podfarbením. (patro.cz)

Podobné produkty ako Ajhľa, človek! - Juriga František , Člověk a pravidla (978-80-7363-347-9)

První člověk - Camus Albert

První člověk - Camus Albert
Detail

Hlas Alberta Camuse zní ze všech jeho románů nejosobněji právě v této knize. Autor putuje ke kořenům, hledá sám sebe, odkrývá myšlenková východiska svých knih. Podněcuje čtenáře, aby důsledně promysleli jejich poselství. Opravdu jsou Camusovi vlastní všechny pojmy běžně spojované s jeho jménem – existencialismus, absurdita, společenské vyloučení, revolta? Autor vyjadřuje hluboký vztah k Alžírsku jako k svému prvnímu domovu, zatímco Francie pro něj navždy zůstala druhým, nikoli však vlastním domovem. Camusova přimknutost k zemi jeho dětství je stejného rodu jako láskyplný vztah k hluché, jen ze rtů odezírající negramotné matce, v jejíž chudé domácnosti na předměstí Alžíru vyrostl. Sebevýchova „prvního člověka“ Camuse se musela obejít bez autority otce, bez jeho předaných zkušeností a pravd. Je věrný sám sobě, vědomý si svých chyb, nelítostně poctivý… a přitom se nevzdává naděje. Revoltuje proti utrpení, učí (se) milovat, co je nedokonalé. Jeho vnitřní, skutečná, žitá úcta k lidské práci ho rozdělila od pařížských intelektuálů, kteří o proletariátu jen vedli řeči. Kvůli tomu všemu je právě dnes namístě číst Camuse pozorně! Albert Camus zamýšlel tímto dílem vytvořit tolstojovsky velký román své doby. Paradoxně znejistělý udělením Nobelovy ceny bolestně s psaním zápasil, když ho ve třetině zamýšleného celku zastihla tragická smrt. Tímto románem zahajuje nakladatelství LEDA soustavnou ediční řadu Camusových děl v nově zpracovaných, autoritativních překladech. (patro.cz)

Podobné produkty ako První člověk - Camus Albert , Osamělý člověk víry (978-80-871-8673-2)

Člověk Kellner - Čermák Petr

Člověk Kellner - Čermák Petr
Detail

Petr Kellner, jedinečný člověk a nejúspěšnější podnikatel střední a východní Evropy, tvůrce obchodní říše s objemem 400 milard korun už mezi námi není. Mimořádného muže potkala 27. března 2021 mimořádně tragická smrt v aljašských horách. Napadne nás paralela s Tomášem Baťou, jehož život rovněž skončil leteckou havárií, taktéž ve věku 56 let. Oba dokázali v podstatě z ničeho vybudovat podnikatelské imperium, lidé, kteří je znali, je jmenovali jako nesmírně inspirativní a tvrdě pracující dříče. Kellner byl a zůstane člověkem obdivuhodným, ale rovněž velice zaviděným, pro někoho kontroverzním, představujícím v onom malém českém rybníku, jak naše nerozlehlé teritorium od západní po východní hranici výstižně pojmenoval můj kamarád, hudební skladatel Karel Svoboda, zjevením zcela vyjímečným. Jak se Miloš Forman prosadil v Hollywoodu, jak si Jaromír Jágr podmanil Národní hokejovou ligu, a tím i Ameriku, a pak i Rusko, jak se stal známým v Číně, tak se Petr Kellner zařadil do stovky nejbohatších lidí planety a zároveň získal nezpochybnitelné světové uznání. Své vize dokázal prosadit v Rusku, kde také založil privatizační společnost Petr Veliký - jak symbolické pojmenování, tak i v Číně, občany nejlidnatější země naučil nakupovat na splátky. Jak je možné, že rodák z České Lípy, kdysi řadový pracovník barrandovské produkce a prodejce kopírek, vystoupí s majetkem v hodnotě 15 miliard dolarů až k vrcholu světového finančního piedestalu. Jak začala jeho cesta vzhůru, jak se vypracoval mezi finanční elitu, jak vystavěl obří podnikatelskou společnost? Jako autora mě samozřejmě zajímá nejen Kellner byznysman, ale také Kellner člověk i proto, že jsem sám poznal a zažíval naše nové podnikatelské prostředí let devadesátých a přelomu našich věků, a také ho věrně i se zajímavými osobními setkáními a dnes i s určitým nadhledem líčím. První myšlenka o takové knize přišla už v čase Kellnerových pětačtyřicátin, ale uvědomil jsem si, že na takový velký příběh je ještě brzy, ale už od roku 2016 jsem se na tvorbu psychicky i fakticky připravoval. A přiznám se, "napsat Kellnera" bylo pro mě podobně náročné, ale i krásné a prožívající, jako vytvořit autorizovanou knihu Člověk Havel, dle mého pohledu práci o "otci naší doby". Petr Kellner se navíc dokázal stát nejbohatším Čechem oproti jiným dolarovým miliardářům, ať už Bakalovi či Babišovi (on se Kellnera reálně bál a současně mu záviděl jeho globální ambice a noblesu), nemluvě o Krejčířovi či Koženém, bez finančního, natož občanského či politického, skandálu, bez poskvrny, ryzí podnikatelskou cestou, výstavbou vlastního impéria PPF. Za "Pana Tajemného" i "Neviditelného", člověka, který se na veřejnosti ukazoval velice zřídka, a pokud ano, vystupoval velice normálně a skromně, promlouvají zejména pozoruhodné činy. Často spatřován, natož holedbán a oslavován, být rozhodně netoužil, i proto ho lidé viděli a pojmenovávali tak záhadně. Držel se zásady Milana Kundery, světově nejuznávanějšího současného českého spisovatele. Dnes dvaadevadesátiletý bard žijící ve Francii, řekl: "Když poskytnete veřejnosti tvář, ztrácíte i sám sebe." Ano, za Kellnera hovoří zejména významné obchody, včetně nedávné koupě televize Nova a společnosti CME, úspěšné konglomerace a obří černá dolarová čísla. Petr přitom nebyl nějakým nadčlověkem, ale v každém případě nadaným i odvážným mužem, a také dobrým manželem a otcem velké rodiny. Rovněž sběratelem umění, fanouškem sportu, zejména špičkového fotbalu, gurmánem i milovníkem moderní hudby i velkým donátorem. "Je to ten nejúžasnější táta na světě. Chápu, že je v byznysu přísný, protože - aby zvládl řídit něco tak obrovského, to člověk nesmí být úplně lehkomyslný, ale já znám tátu jako rodiče," svěřila dcera Anna. "Vyrůstali jsme jako každá jiná rodina. Jasně, mohli jsme pak odletět do Španělska nebo jinam, ale co se týče hodnot a výchovy, tohle naši vedli normálně. Že táta vždycky hodně dbal na to, aby jeho soukromý život nebyl veřejný, nám neuvěřitelně pomohlo, protože jsme neměli problémy jako nějaké celebrity. Dovolilo nám to vyrůstat běžným způsobem." Ano, Kellner byl také normálním člověkem, který chápal své impérium jako velkou rodinu, kterou dokázal řídit i v teplákách a v pohodlí svého obývacího pokoje. Uměl vzít manželku a děti do restaurace, a když byl spokojen, odměnil královským dýškem udiveného číšníka, který kolikrát vůbec ani netušil, kým byl obdarován. Pokud se s očekávanou kvalitou jídla nesetkal, prostě zaplatil a odešel. V posledním čase byl Kellner také mužem, který výrazně vstoupil do debaty o kvalitě a směřování naší společnosti, jíž viditelně chybí jasná cesta, jakou bychom se měli vydat v příštích dvaceti třiceti letech. Málokdo také ví, že stamiliony korun investoval prostřednictvím své společnosti Sotio do vývoje léků na léčbu leukémie, lymfomů a nádorových onemocnění, přičemž švýcarská firma Celestia Biotech po letitých laboratorních testech realizuje již zkoušení léku na léčbu leukémie na člověku. Značné prostředky věnoval na vzdělání dětí. Petr Kellner byl reálným podnikatelem, který říkal, že v dnešní rozdělené společnosti stále více převládá zjednodušené vidění světa na úkor dialogu a vzájemného naslouchání. "Někdy se už zdá, že světy na sociálních sítích a virtuální obrazy jsou důležitější než reálné činy. Nemyslím si to. Pořád věřím, že život spočívá v tom, co skutečně děláme. Jednou bych chtěl, aby se na PPF koukalo jako na firmu, která to někam dotáhla. Ve smyslu: to je naše evropská firma. Aby mohli být lidé pyšní, nejen ti z PPF." Pro mě osobně se Petr Kellner stal rovněž velkým vizionářem, viděl to, co my obyčejní smrtelníci nevidíme, viděl tam, kam my nedohlédneme. Dovolím si napsat, že Petr Kellner se společně s Václavem Havlem a Karlem Gottem stal největším Čechem naší doby. (patro.cz)

Podobné produkty ako Člověk Kellner - Čermák Petr

Citlivý člověk - Topol Jáchym

Citlivý člověk - Topol Jáchym
Detail

Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu. Rodina kočovných herců brázdí soumračnou Evropou: pryč je západní svoboda a otevřenost devadesátých let, na východě vzniká novoruský Ajvaristán... Táta se svou alkoholickou ženou a dvěma synky se nakonec vracejí do svého domovského kraje na březích Sázavy. Zde se setkávají s celým panoptikem postav (rybář Šupina, kapitán Lojda, vymahačský klan Baštů ve střetech s Bizonovou motorkářskou partou...), do děje vstupuje řada neuvěřitelných událostí a prostředí, objevuje se kostelní obraz vláčený povodní. Střety vysokého a nízkého, groteskního a tragického, živé dialogy, existenciální pouť počátku 21. století. Osobitý český prozaik nezaměnitelného stylu a jazyka se vrací v plné síle a nově i v moderním rozhlasovém zpracování. (patro.cz)

Podobné produkty ako Citlivý člověk - Topol Jáchym

Poslední člověk - Bacon Lee

Poslední člověk - Bacon Lee
Detail

Zemi ovládají roboti. Jsou inteligentní, mírumilovní, praktičtí, zodpovědní, předvídatelní – modrá planeta se nemohla dostat do lepších rukou. A to jen díky tomu, že roboti v pravý čas odstranili lidi. Ano, ony tvory, kterým sice nelze upřít pár dobrých vlastností (vyvinuli přece roboty), ale jinak se starali jen o válčení, znečišťování životního prostředí a zkrášlování svých nehtů. Bez lidí je světu prostě mnohem lépe. To mají ve svých elektronických mozcích zakódováno i XR_935, Ceeron_909 a SkD_988, dokud jednoho dne náhodou nenarazí na člověka. Lidské mládě s označením Emma, které je podle všeho poslední svého druhu. Přesto se odhodlaně vydává na cestu za tajemným cílem, a XR & spol. podniknou po boku lidské dívky nejnepředvídatelnější dobrodružství svého robotického života. Lee Bacon zve mladé i dospělé čtenáře na výpravu do budoucnosti, která by se klidně mohla stát realitou. Napadlo vás někdy, co si o nás lidech myslí náš robotický vysavač nebo dron? Nečekejte žádnou pochmurnou ani přetechnizovanou sci-fi. Poslední člověk kypí životem, humorem a vírou, že lidé a roboti přece jen mají co dát jedni druhým. (patro.cz)

Podobné produkty ako Poslední člověk - Bacon Lee

Člověk František - Mester Gerhard

Člověk František - Mester Gerhard
Detail

Známý karikaturista Gerhard Mester se s podivuhodnou invencí rozmáchl – a vznikly svižné a živé kreslené vtipy, které ve zkratce vyjadřují nové cesty a nové způsoby papeže Františka. Knížka kreslených vtipů se zábavnou a citlivou formou dotýká všech vážných témat, která papež otevřel: chudoba, důraz na lidský přístup v pastoraci a ve vztahu k hříšníkům, skromnost. Chcete mít radost z víry? Následujte papeže Františka! Gerhard Mester (* 1956) V letech 1978–1984 vystudoval grafický design. Od roku 1985 kreslí karikatury pro různé německé deníky a časopisy. V roce 2012 mu za jeho dílo udělil Spolkový svaz německých vydavatelů novin Cenu za karikaturu. (patro.cz)

Podobné produkty ako Člověk František - Mester Gerhard

Člověk Gabriel - Dubská Kateřina

Člověk Gabriel - Dubská Kateřina
Detail

Vydali jsme se na cestu toho roku, kdy zima byla příliš krutá a jaro stále nepřicházelo. Kola našich barevných vozů se roztočila proti proudu řeky, která se úžila tím víc, čím blíže jsme byli velkému městu, ve kterém lidé mluvili rachotivou řečí a žil v něm císař vládnoucí velké říši. Roztočila se i kola mého života, který, doposud uzavřen v náruči mé rodiny a v divoké kráse našich koní, se začal ubírat směrem, kde víno teče proudem, silná slivovice odpočívá v chládku a kde ženy jsou voňavé a oblé jako čerstvě napadané meruňky. Jak jsem se dostal z místa, kde se Dunaj vlévá do širého moře, až pod buchlovské kopce? Z hlučného tepla mé velké rodiny do zámeckých stájí a domku ve vsi, kde se na mou snědou tvář dívají s nedůvěrou? Budu vám vyprávět příběh o snech, o černých hřívách a světlých vlasech, o přátelství, lásce, válce i větříku, který jeho nit zavane, kam se mu jen zachce. Bude to příběh o životě člověka. (patro.cz)

Podobné produkty ako Člověk Gabriel - Dubská Kateřina

Povoláním člověk - Satoria Karel

Povoláním člověk - Satoria Karel
Detail

Mým povoláním je být člověkem a tedy obrazem Boha. Jakou roli v tom chce sehrát modlitba. Čeho je schopna a co umí? A co umět má? Jak tomuto „pozdvižení mysli“ pomáhá to, co jsem, čím vládnu. Knížka Karla Satorii je zamyšlena, jako drobná pomoc…třeba někomu. Co je modlitba? Podle jedné z nejstarších a nejčastěji používaných definic je to pozvednutí mysli k Bohu. Už zde, v tomto jednoduchém vyjádření, lze narazit na úskalí či bludný kámen. Pozvednutí mysli totiž neznamená pozvednutí se. A už vůbec ne jakékoli pozvednutí ze světa či nad svět. Modlitbou nejsme v žádném případe zváni ani k opuštění těla či povznesení se nad něj. Jsem-li povolán žít jako člověk, pak jsem pupeční šňůrou připoután ke světu, k mému světu, a modlitba stojí ve službě tohoto povolání a ani ji nesmí napadnout něco na tom měnit. To cítím jako potřebné říci, aby bylo od počátku jasno. Modlitba se má, chce a musí podílet na mém dramatickém zápasu o člověčenství šlapající tento svět. (patro.cz)

Podobné produkty ako Povoláním člověk - Satoria Karel

Já, člověk - Stehlíková Olga

Já, člověk - Stehlíková Olga
Detail

Co dělá člověka člověkem: Dvě ruce a dvě nohy? Chytrá hlava, šikovné ruce? Nebo jde hlavně o to, co ho baví a naplňuje? Když budete lidem naslouchat, sami vám rádi řeknou, co je podle nich nejdůležitější. A protože to má každý trochu jinak, nakonec uvidíte, že charaktery a povolání lidí jsou stejně pestré jako svět, ve kterém žijeme. Tak se na něj pojďte podívat novýma očima – uvidíte ho v barvách, které jste dosud možná ani neznali! (patro.cz)

Podobné produkty ako Já, člověk - Stehlíková Olga

Kdo je člověk? (9788024647982)

Kdo je člověk? (9788024647982)
Detail

Elektronická kniha , 346 stran, česky Kolektivní monografe nabízí z pohledu 18 autorů rozbor lidského bytí v mezioborové perspektivě, v jejímž středu je vztah člověka k Bohu. Vedle teologické, filosofické a kulturní antropologie vychází z lingvistických, psychologických, sociologických, religionistických a dalších analýz důležitých pro charakteristiku lidské existence, které ve svém komplexním výsledku ukazují plastický portrét člověka jako dynamický průsečík mnoha dimenzí. Kniha je pozváním i k vlastnímu zamyšlení nad podstatnými otázkami naší existence: Kdo jsme? Odkud jsme přišli? Kam směřujeme? (alza.cz)

Podobné produkty ako Kdo je člověk? (9788024647982)

První člověk - DVD (U00005)

První člověk - DVD (U00005)
Detail

Film na DVD - "Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo." Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci... Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc. Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu "Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo," a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž dostal to privilegium udělat na Měsíci první "lidský" krok. Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA a kdy se musel vyrovnat s osobní tragédií, smrtí dvouleté dcery na... (alza.cz)

Podobné produkty ako První člověk - DVD (U00005)

Nejlepší člověk - DVD (9471)

Nejlepší člověk - DVD (9471)
Detail

Film na DVD - Pětice byly klidné městečko, kterému svorně vládla městská rada podle osvědčené zásady „ruka ruku myje”. Pětice byly klidné městečko, kterému svorně vládla městská rada podle osvědčené zásady „ruka ruku myje”. Starosta Bublich, uzenář Kaněra, velkostatkář Halaburda, lékárník Kýla i stavitel Kopr se vzácně shodují v tom, jak šikovně okrást město a naplnit si přitom vlastní kapsu. Jejich svornost je však najednou narušena záhadným balíčkem. Kdo je ten nejlepší člověk v Pěticích, jemuž je balíček adresován? Balíček má ve svých rukou poštmistr Plíšek a to ho rázem učiní středem pozornosti všech lidí v Pěticích, kteří mezi sebou chtějí hledat adresáta. Páni radní diskutují, hlasují a nakonec i rozhodují o tom, kdo je v Pěticích ten „nejlepší člověk”. Bonusy slovo historika fotografie, biografie a filmografie soudobá dokumentace na DVD-ROM vzpomínání Lubomíra Lipského (alza.cz)

Podobné produkty ako Nejlepší člověk - DVD (9471)

Dobrý člověk ještě žije

Dobrý člověk ještě žije
Detail

Audiokniha MP3 Romain Rolland, čte Zdeněk Štěpánek Román o nezdolném optimismu v člověku, se kterým lze projít život i přes nesčetné překážky a příkoří. Jedná se o historický román, který se odehrává za vlády Ludvíka XIII. v autorově rodném Burgundsku. Jeho ústřední postavou je prostý člověk stárnoucí truhlář a řezbář Colas Breugnon, který miluje svou práci, dobré jídlo a pití, rád si zažertuje s pěknou ženou, zároveň však dokáže bránit život a svobodu proti jejich nepřátelům. Colas prožije tragický rok; zemře mu žena, vyhoří a přijde o většinu svých uměleckých prací, nakazí se morem a nakonec si zlomí nohu. Přesto stále miluje po galsku život a také jej učí milovat ostatní. Svou snahou být prospěšný svému okolí dokládá, že skutečně „Dobrý člověk ještě žije". Colas má dar barvité fantazie a živého slova, jeho vyprávění je proloženo výrazy burgundskéhou kraje, mnoha příslovími a pořekadly. Všechny příběhy v knize čerpají ze života prostých lidí, oslavují jejich... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dobrý člověk ještě žije

Člověk a jeho svět - DYS

Člověk a jeho svět - DYS
Detail

V publikaci najdete konkrétní přípravy a materiály pro výuku vlastivědy a přírodovědy u žáků se specifickými poruchami učení. Žáci se seznámí s dobou KarlaIV. a s Vyšehradem a jeho pověstmi. Z přírodovědného učiva si osvojí poznatky o vodě. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk a jeho svět - DYS

Člověk a svět - Rudolf Steiner

Člověk a svět - Rudolf Steiner
Detail

Kdo se zabývá poznávání svého nitra, nemůže obejít otázku svého jáství. Rudolf Steiner v této knize rozebírá tuto problematiku svým originálním přístupemhlediska duchovní vědy, jednak jasnovidně, jednak přísně logickým způsobem. Člověk má dvanáct smyslových orgánů, které souvisí s dvanácti souhvězdími zvěrokruhu, což poukazuje na vztah makrokosmu a mikrokosmu. Popisuje význam luciferských a satanských vlivů pro vývoj člověka, význam Kristova mystéria pro vývoj jáství člověka a další. To všechno jsou informace týkající se jáství v člověku. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk a svět - Rudolf Steiner

Človek v dejinách - Adam Bžoch

Človek v dejinách - Adam Bžoch
Detail

Kniha Adama Bžocha Človek v dejinách, venovaná nizozemskému kultúrnemu historikovi Johanovi Huizingovi (1872 - 1945), sprostredkúva celostný pohľad na život a dielo tejto poprednej osobnosti európskej vedy a odkrýva jej význam pre rozvoj humanitného myslenia v 20. storočí. Okrem prác, ktorými J. Huizinga získal ako všestranný a literárne inšpirovaný vedec celosvetové uznanie (Jeseň stredoveku, Erasmus, Homo ludens, V tieňoch zajtrajška), vykladá autor v kontexte dobových historických, antropologických, lingvistických, kultúrnych i politických diskusií aj jeho niektoré ďalšie, medzinárodne menej známe diela a štúdie ako Problém renesancie, Nizozemská kultúra v 17. storočí, Človek a dav v Amerike, Úloha kultúrnych dejín a ďalšie, a na mnohých príkladoch z povojnových európskych intelektuálnych dejín demonštruje Huizingovo pôsobenie na vedy o človeku, dejinách a kultúre. Ohlas na jeho dielo v európskej medievistike i v sociológii, v teóriách hier i vo filozofii dejín možno pripísať na vrub otvorenosti a nepredpojatosti, s akými tento vedec pristupoval k otázkam človeka a jeho kultúrnej existencie. Zvláštna kapitola knihy je venovaná pôsobeniu Huizingu na slovenskú humanistiku po druhej svetovej vojne, pre ktorú predstavovalo jeho dielo alternatívu voči rigidnému marxizmu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Človek v dejinách - Adam Bžoch

Člověk a pravidla - Jaroslav Peregrin

Člověk a pravidla - Jaroslav Peregrin
Detail

Jakou roli hrají v lidském životě pravidla? Člověk by řekl, že nevelkou a spíše otravnou: pravidla pravopisu, pravidla slušného chování či daňové zákony se nás zdají spíše obtěžovat než cokoli jiného. Proto možná leckoho překvapí, že filosof Immanuel Kant viděl výlučnost lidského druhu právě v tom, že jsme schopni sami sobě stanovovat pravidla a zákony. Někteří filosofové se i dnes v tomto ke Kantově myšlence hlásí a vidí člověka především jako normativní, to jest pravidly se řídící bytost. Mnozí z nich se dokonce domnívají, že určitý druh pravidel stojí i v základě našeho jazyka i našeho lidského způsobu myšlení. V tomto bodě se současná filosofie protíná se současnou vědou, konkrétně evoluční teorií, která řeší problém, jak se vůbec mohl vyskytnout tvor tak intenzivně spolupracující a společenský, jako je člověk. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk a pravidla - Jaroslav Peregrin

Člověk a stát - Jacques Maritain

Člověk a stát - Jacques Maritain
Detail

Významné dílo světové politické filozofie Člověk a stát od francouzského filozofa Jacquesa Maritaina (1882-1973) vychází z jeho amerických přednášek, shrnutých nejprve do svazku Man and the State (1951) a později vydaných francouzsky pod názvem L'Homme et l'état (1953). Řada myšlenek tohoto klasického díla nabývá právě dnes nové aktuality v konfrontaci s problémy, jimiž se politická věda a politická filozofie zvláště intenzivně zabývá. Na prvním místě je to problém svrchovanosti neboli suverenity ve vztahu ke státu, pro běžného českého občana evokující zejména tzv. Brežněvovu doktrínu o omezené suverenitě, v jejímž jménu došlo k invazi vojsk Varšavské smlouvy, ale která je v kontextu globalizace v samém centru dnešního teoretického promýšlení mezinárodních vztahů, politické sociologie i politické filozofie. Maritainova kritická analýza pojmu svrchovanosti patří k nejpozoruhodnějším ve světové literatuře vůbec. Významné jsou rovněž Maritainovy úvahy o legitimním pluralismu ideových zdůvodnění demokracie, nad nimiž se nyní rovněž zamýšlíme například v reakci na Huntingtonovou koncepcí "střetu civilizací". Maritain zde měl nejen praktickou zkušenost z UNESCO, ale především dobře promyšlenou koncepci. Maritain jakožto "filozof demokracie" pozoruhodně rozebírá problém světové politické organizace, který nás zajímá kupříkladu v rámci diskusí o "evropské ústavě". Nemůžeme opomenout také vztah náboženství vůbec a katolicismu zvláště k demokracii, který francouzský filozof podnětně analyzuje. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk a stát - Jacques Maritain

Člověk je vinen - Helena Veličková

Člověk je vinen - Helena Veličková
Detail

Cyklus povídek z 30. let čerpá ze skutečných případů Krajského soudu v Olomouci. Soudce Klepítko chce soudit nejen podle zákonů, ale touží proniknout co nejhlouběji do mnohdy podivných a skrytých pohnutek, které vedly pachatele k činu. Pomáhá mu židovský přítel - soudní grafolog Aron Weisel. Je to svérázný a trochu cynický starý mládenec, profesor na klasickém gymnáziu, vzdělaný, hloubavý a znalý nové módní vědy - hlubinné psychologie. Vycházejí najevo hluboké psychologické příčiny, proč lidé páchají zlo, co svět světem stojí. Někdy i kladné povahové rysy mohou vést k zločinu. A naopak zdánlivě beznadějné situace nesou v sobě zárodek obratu k lepšímu.V letech 1934 - 1938 se mladá Československá republika potýká s vážnými problémy: hospodářská krize, národnostní konflikty, rostoucí agrese německé páté kolony v Sudetech, smrt prezidenta Masaryka a nástup smířlivého diplomata Beneše. Otázky, které visí nad budoucností republiky, se promítají do osudu některých postav, zejména grafologa Weisela. Povídkový cyklus končí nejasnou vyhlídkou na další přežití nejen republiky, ale také československých zákonů, které pro německou menšinu v Sudetech jaksi přestávají platit, až soudní dvůr v Olomouci ztrácí půdu pod nohama. Autorka literárně zpracovala skutečné případy. Jako zkušená grafoložka využila archivní rukopisy, aby přiblížila psychologii pachatelů i obětí trochu jinak, než je obvyklé. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk je vinen - Helena Veličková

Člověk a pískovec - Kamil Podroužek

Člověk a pískovec - Kamil Podroužek
Detail

Publikace představuje ve třech tematických studiích a teoretickém úvodu část výsledků výzkumu, prováděného autorem od roku 1986 v pískovcových oblastech České republiky. Expozé Stavby v pískovcovém podloží - pramen historického poznání seznamuje s obecnou metodou výzkumu archeologizovaných staveb v pískovcích, která se opírá o analýzu jejich formálních znaků. Každá z následujících případových studií se záměrně zaměřuje na jiný typ archeologizovaných staveb, které sleduje v jiném detailu a z jiného úhlu pohledu. Studie o kapli Božího hrobu ve Velenicích ukazuje na jediné stavbě možnosti využití souboru digitálních technik pro dokumentaci a vyhodnocovaní torzální sakrální architektury. Sídelní vývoj lokality Hvězda u České Lípy je modelován na základě analýz formální struktury osídlení, které je sledováno od stop a reliktů, až po urbanismus jednotlivých sídelních areálů. V závěrečné studii Sušárny ovoce v pískovcích je interpretován plošně rozšířený typ výrobních objektů, které díky zániku své funkce ztratily i své obecné označení a stojí tak zcela mimo stávající živou kulturu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk a pískovec - Kamil Podroužek

Osamělý člověk víry - Solovějčik Josef

Osamělý člověk víry - Solovějčik Josef
Detail

Výklad prvních dvou kapitol knihy Berešit (Genesis), v nichž autor nachází dva lidské prototypy - kreativního a majestátného (a majetnického) "Adama I" a Bohu oddaného muže smlouvy, osamělého "Adama II". Klasická práce spojující kantovský existencialismus a židovskou teologii. V r. 1964 přednesl Solovějčik úvahu Konfrontace. V ní poprvé nastínil tezi o "dvojím druhu" člověka, založenou na interpretaci dvojí biblické zprávy o jeho stvoření. Solovějčik dochází k závěru, že tak jako Bible popisuje toto stvoření dvakrát, avšak pokaždé jinými slovy, tak existují i dva typy osobností - na jedné straně osobnost jednoduchá, svým způsobem sebestředná, směřující k moci a k ovládnutí přírody, osobnost neohlížející se zpět, tj. osobnost nekonfrontovaná; a na druhé straně osobnost pochybující, uvědomující si jak svou existenci, tak i nepřekonatelný rozpor mezi tím, "čím je, a tím, čím by měla být". Tato teze se pak stala základem Solovějčikova eseje Osamělý člověk víry. Rabi Josef Dov (Bär) Solovějčik (1903-1993) byl talmudista, filosof, jeden z vůdčích představitelů tzv. moderní ortodoxie. Ve své práci se zabýval vytvořením a prohloubením konceptu Tora u-mada, tedy syntézy klasické židovské učenosti, vycházející z Tóry a Talmudu, s moderním západním vědeckým myšlením. V češtině vyšla jeho kniha Halachický člověk (Academia, Praha 2012). (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Osamělý člověk víry - Solovějčik Josef

Přírodopis 8 Člověk - Miroslav Navrátil

Přírodopis 8 Člověk - Miroslav Navrátil
Detail

V pořadí čtvrtá učebnice nové přírodopisné řady seznamuje žáky se stavbou a fungováním lidského těla, s původem člověka a s jeho vývinem. Zaměřuje se také na zásady zdravého životního stylu a na základy zdravovědy.Přírodopisná látka je provázána s poznatky z fyziky, chemie, zeměpisu, dějepisu, výtvarné výchovy a dalších oborů. Publikace klade důraz na rozvoj samostatného uvažování a na praktické využití přírodopisných poznatků v běžném životě. Jejím základem jsou přehledně strukturované dvoustrany.Učebnice se vyznačuje zejména:uceleným a přehledně strukturovaným textem,poutavým a co do objemu nadstandardním obrazovým doprovodem (čítajícím přes 300 fotografií, schémat a obrázků) a atraktivním grafickým zpracováním,motivačními a aktivizačními prvky rozvíjejícími samostatné myšlení a tvořivost žáků. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přírodopis 8 Člověk - Miroslav Navrátil
Jak člověk smýšlí (80-239-0876-6), Člověk Gabriel (), Člověk za oponou (), Otevření dračí brány: Jak se člověk stane moderním taoistickým čarodějem (978-80-7436-063-3), První člověk - DVD (U00005), Nejlepší člověk - DVD (9471), Kdo je člověk? (9788024647982), Zahrada: Jak žít, když člověk dostane do vínku dar, o který nestojí? (978-80-275-1348-2), První člověk - Blu-ray (U00006), Semafor Hry Člověk z půdy, V zajetí klamu: Jak daleko je člověk ochoten zajít, aby ochránil své dítě? (978-80-7402-423-8), Jurassic World Člověk a dinosaurus (194735034031), Člověk v šíleném dění světa (9788024640617), Kouzelné čtení - Člověk a příroda (9788087958506), Červený trpaslík 3. - Poslední člověk (9788025706329), Ďábel je taky jenom člověk (9783945803172), Člověk Gabriel (978-80-7462-310-3), Člověk nula (978-80-747-3945-3), Já, člověk (978-80-00-06188-7), Jako člověk (978-80-88407-40-9), Poslední člověk (978-80-7565-653-7), Člověk Kellner (978-80-87685-90-7), Povoláním člověk (978-80-7295-196-3), Člověk ve zdraví i v nemoci (9788024638294), První člověk (978-80-7335-695-8), Člověk a pravidla (978-80-7363-347-9), Osamělý člověk víry (978-80-871-8673-2)