Jak běžet do kopce (978-80-863-6263-2)

Produkt Jak běžet do kopce (978-80-863-6263-2) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Jak běžet do kopce (978-80-863-6263-2) upraviť a produkt hľadať znova.

Jak běžet do kopce (978-80-863-6263-2)

Jak běžet do kopce (978-80-863-6263-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Jana Paulová, 148 stran Osobitá, víceméně duchovně zacílená cestopisně-biograficky-fejetonisticky optimistická prvotina známého ženského klauna, herečky Jany Paulové, nebyla při svém tištěném vydání kusem v řadě dobových hereckých breptů, ale vpravdě poctivou literaturou o hledání vlastního „já“ na cestách velkým světem i světem autorce těch nejbližších. Knížka se stala nečekaným bestselerem, mj. obdržela Zlatou knihu Carpe diem za 10.000 prodaných výtisků. I v elektronické verzi vychází s půvabnými barevnými ilustracemi hereččiny dcery Adély Svobodové. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jak běžet do kopce (978-80-863-6263-2) , Jak běžet do kopce (978-80-863-6263-2)

Jak běžet do kopce - Jana Paulová - e-kniha

Jak běžet do kopce - Jana Paulová - e-kniha
Detail

eBook:,Osobitá, víceméně duchovně zacílená cestopisně-biograficky-fejetonisticky optimistická prvotina známého ženského klauna, herečky Jany Paulové, nebyla při svém tištěném vydání kusem v řadě dobových hereckých breptů, ale vpravdě poctivou literaturou o hledání vlastního „já“ na cestách velkým světem i světem autorce těch nejbližších. Knížka se stala nečekaným bestselerem, mj. obdržela Zlatou knihu Carpe diem za 10.000 prodaných výtisků. I v elektronické verzi vychází s půvabnými barevnými ilustracemi hereččiny dcery Adély Svobodové. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Jak běžet do kopce - Jana Paulová - e-kniha , Z kopce do kopce (978-80-756-5381-9)

Z kopce do kopce (978-80-7565-381-9)

Z kopce do kopce (978-80-7565-381-9)
Detail

Kniha - 224 stran, česky Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Z kopce do kopce (978-80-7565-381-9) , Z kopce do kopce (978-80-7565-381-9)

Z kopce do kopce (978-80-756-5381-9)

Z kopce do kopce (978-80-756-5381-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Kateřina Dubská, 224 stran Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na... (alza.cz)

Podobné produkty ako Z kopce do kopce (978-80-756-5381-9) , Jak jsem dobýval ameriku (978-80-860-6263-1)

Z kopce do kopce ()

Z kopce do kopce ()
Detail

Audiokniha MP3 - Když zujete lodičky a obujete se do chovu včel a koz na samotě na kopci. - autor Kateřina Dubská, čte Kateřina Mendlová Horáčková Když zujete lodičky a obujete se do chovu včel a koz na samotě na kopci.Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili.Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k... (alza.cz)

Podobné produkty ako Z kopce do kopce () , Liberalismus (978-80-863-8962-2)

Z kopce do kopce - Kateřina Dubská

Z kopce do kopce - Kateřina Dubská
Detail

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Z kopce do kopce - Kateřina Dubská , Jáma (978-80-7617-863-2)

Z kopce do kopce - Dubská Kateřina

Z kopce do kopce - Dubská Kateřina
Detail

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec. (patro.cz)

Podobné produkty ako Z kopce do kopce - Dubská Kateřina , Už... (978-80-863-6292-2)

Z kopce do kopce - Kateřina Dubská - audiokniha

Z kopce do kopce - Kateřina Dubská - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Když zujete lodičky a obujete se do chovu včel a koz na samotě na kopci. Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití) než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec. Autorka: Kateřina Dubská (*1965) vystudovala Střední odbornou školu knihovnickou v Brně a Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Je spoluzakladatelkou firmy Computer Press a vydavatelství ERA. V roce 2001 založila Nadační fond Verda, který jako jediný soukromý nadační fond u nás podporuje romské studenty. V současné době žije v Bílých Karpatech na samotě u lesa, chová včely a píše knihy. Rodina její matky pochází z moravských Tupes a její prapradědeček se jmenoval Gabriel. Více na www.katerinadubska.cz. Interpretka: Kateřina Mendlová Horáčková je rodačka z Prostějova, absolventka hudebně dramatického oboru brněnské konzervatoře, po 13 let členka souboru brněnského divadla Radost. Po narození syna je na volné noze a zatím ani jednou nezalitovala. Věnuje se práci pro rozhlas a moderování, hostovala v Moravském divadle Olomouc, objevila se v televizním seriálu Četnické humoresky i v několika televizních pohádkách, hraje v úspěšném Pohádkovém divadle Sandry Riedlové a věnuje se dabingu. Copyright: Nahrávka vznikla podle knihy Kateřiny Dubské Z kopce do kopce vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2018. Copyright © Kateřina Dubská 2018. Čte Kateřina Mendlová Horáčková. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Design obálky ©Veronika Cágová podle kresby Aleše Čumy. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2021. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Z kopce do kopce - Kateřina Dubská - audiokniha , Emil hradecký: z kopce do kopce - 1 klavír 4 ruce (bm045)

Z kopce do kopce - Kateřina Dubská - e-kniha

Z kopce do kopce - Kateřina Dubská - e-kniha
Detail

eBook:,Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem (v němž zrovna se stéblem trávy v puse relaxuje srnka), soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně… Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno – odložíte lodičky, pořídíte slepice a kozy, jež se chovají trochu jako potměšilí kamzíci, přežijete rozsáhlou přestavbu a nakonec zjistíte, že byste přes všechna protivenství své rozhodnutí nikdy nezměnili. Kateřina Dubská vás vezme na výlet. A pootevře vám dveře do svého života po onom dni D, který změnil úplně všechno. Nečekejte filosofický traktát o návratu k přírodě. On totiž přerod z ženy městské v ženu na kopci je s odstupem času totiž víc série veselých historek (o přežití), než vážné čtení. A věřte, že na tomto výletě uslyšíte bzučet včely, mečet kozy, štěkat psy a pocítíte až neovladatelnou touhu vyrazit hledat svůj vlastní Kopec. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Z kopce do kopce - Kateřina Dubská - e-kniha , Dopisy lásky (978-80-863-6250-2)

Do kopce i z vršku - Renata Čechová

Do kopce i z vršku - Renata Čechová
Detail

V knize se nám na příběhu manželů s malým rozverným synkem a s nimi propojených osob z blízkého okolí nabízí nahlédnutí do života obyčejných lidiček a do skutečnosti, ve které můžeme být jednou nahoře, podruhé dole, případně se nalézat kdesi uprostřed vzduchoprázdna. Spolu s drobnou zápletkou, myšlenkovými pochody a špetkou humoru by někdo ze čtenářů mohl poznat i část sám sebe, ale v každém případě by ho děj knihy mohl zaujmout a zároveň také trochu pobavit. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Do kopce i z vršku - Renata Čechová , Kdo stoupá do schodů (978-80-863-6272-4)

Do kopce i z vršku - Čechová Renata

Do kopce i z vršku - Čechová Renata
Detail

V knize se nám na příběhu manželů s malým rozverným synkem a s nimi propojených osob z blízkého okolí nabízí nahlédnutí do života obyčejných lidiček a do skutečnosti, ve které můžeme být jednou nahoře, podruhé dole, případně se nalézat kdesi uprostřed vzduchoprázdna. Spolu s drobnou zápletkou, myšlenkovými pochody a špetkou humoru by někdo ze čtenářů mohl poznat i část sám sebe, ale v každém případě by ho děj knihy mohl zaujmout a zároveň také trochu pobavit. (patro.cz)

Podobné produkty ako Do kopce i z vršku - Čechová Renata , Běžet s domy (978-80-271-0467-3)

Emil Hradecký: Z kopce do kopce - 1 klavír 4 ruce (BM045)

Emil Hradecký: Z kopce do kopce - 1 klavír 4 ruce (BM045)
Detail

Kniha - autor Emil Hradecký, 8 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Tento titul Vám přináší jeho čtyřruční boogie-woogie Z kopce do kopce pro jeden klavír a čtyři ruce. Obtížnost skladby je 5+ Hudební nástroj: 1 klavír 4 ruce Série: Emil Hradecký - 1 klavír 4 ruce Skladatel: Emil Hradecký Obsazení: duet Hudební styl: jazz, blues, ragtime, swing Provedení: sešit - měkká vazba Jazyk titulu: česky Počet stran: 8 Počet skladeb: 1 Obtížnost: mírně pokročilý (alza.cz)

Podobné produkty ako Emil Hradecký: Z kopce do kopce - 1 klavír 4 ruce (BM045) , Zima bez tebe (978-80-754-6263-3)

Z kopce (978-80-88049-45-6)

Z kopce (978-80-88049-45-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Kateřina B. Pavková, 127 stran, česky Život v lyžařském středisku Nakiska běží doslova jako v TV seriálu. Mladí svérázní hrdinové, fotogenické velehory, mezinárodní emoce a napínavý sešup... Terka čerstve dostudovala biochemii a v práci dala výpověď. Reprezentovat na olympiádě byl totiž už dlouho její sen. A v Kanadě, na snowboardu se může i splnit! Humorná kniha inspirovaná zkušeností autorky, že i kdyby to mělo jít z kopce, tak ať to hlavně stojí za to! (alza.cz)

Podobné produkty ako Z kopce (978-80-88049-45-6) , Z kopce (978-80-88049-45-6)

Liberalismus (978-80-863-8962-2)

Liberalismus (978-80-863-8962-2)
Detail

Elektronická kniha - Misesův Liberalismus je klasickým dílem, ve kterém autor obhajuje myšlenky svobody a míru, myšlenky liberalismu. Přestože kniha byla napsána již v roce 1927, argumenty ve prospěch svobody v ní obsažené neztratily nic ze své platnosti. Spíše naopak. - autor Ludwig von Mises, 240 stran, česky Misesův Liberalismus je klasickým dílem, ve kterém autor obhajuje myšlenky svobody a míru, myšlenky liberalismu. Přestože kniha byla napsána již v roce 1927, argumenty ve prospěch svobody v ní obsažené neztratily nic ze své platnosti. Spíše naopak. Liberalismus patří k nejvíce zneužívaným termínům, jejichž význam se podařilo etatistickým intelektuálům pozměnit tak, že na mnoha místech znamená pravý opak toho, co je jeho podstatou, a je používán ke stále většímu zasahování státu do životů jednotlivců (viz vývoj ve Spojených státech, který způsobil to, že Mises k názvu své knihy pro americké vydání musel doplnit podtitul "v klasické tradici", aby americkým... (alza.cz)

Podobné produkty ako Liberalismus (978-80-863-8962-2) , Démoni jsou věční (978-80-863-0926-2)

Už... (978-80-863-6292-2)

Už... (978-80-863-6292-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Eva Lindbergová, 64 stran Historie patnáctiletí folkrockové muziky v České republice na pozadí osudu hodonínské kapely Jarmark s fenomenální zpěvačkou Evou Lindbergovou, v roce 1994 nominovanou na pěvecký Objev roku. Výbor těch nejlepších písňových textů, z nichž mnohé se objevily na veleúspěšném, dosud jediném a dávno rozebraném oficiálním albu Fantasia (1994). Texty doprovázejí unikátní fotografie, články a všechny recenze. (alza.cz)

Podobné produkty ako Už... (978-80-863-6292-2) , Jarmark obnažených duší (978-80-863-3798-2)

Dopisy lásky (978-80-863-6250-2)

Dopisy lásky (978-80-863-6250-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Božena Němcová, 256 stran Legendární svazek dopisů, v nichž je celá autorčina duše. Ta z nich vychází jako bytost nadmíru citlivá a statečná. Dopisy byly vybrány tak, „aby ze všech listů zaznívala horoucí nota lidské lásky. Nejen milostné. Jdeme s Boženou Němcovou téměř celým jejím krátkým životem. Zaslechnete, jak mluví v nich do života již zasvěcená žena, matka, milenka, přítelkyně,“ napsal tehdy v předmluvě Jaroslav Seifert. Čas silnému obsahu a krásnému jazyku neubral na kráse vůbec nic. Dopisy zůstaly čtenářským zážitkem první kategorie. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dopisy lásky (978-80-863-6250-2) , Obchodem k bohatství (978-80-863-8920-2)

Dům na kopci (978-80-257-3700-2)

Dům na kopci (978-80-257-3700-2)
Detail

Kniha - autor Shirley Jacksonová, 248 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Tři lidé, které na první pohled nic nespojuje, přijíždějí do domu Na Kopci na pozvání doktora Montaguea, badatele v oblasti paranormálních jevů. Křehká Eleanor, sebevědomá Theodora a světácký Luke mají pod jeho dohledem zaznamenávat vše, co se během jejich pobytu přihodí, a z počátku ke svému úkolu přistupují s veselým cynismem. Neblahá historie domu v kombinaci se zvýšenou citlivostí jeho dočasných obyvatel má však za následek řadu nevysvětlitelných a děsivých událostí. Eleanor si až pozdě uvědomí, že to ona je středobodem úkladů, které jako by na ni nastražili její zlomyslní kolegové. Anebo je v domě ještě někdo? Síla, která jí bere vůli uprchnout? Sláva a popularita spisovatelky Shirley Jacksonové (1916—1965) vrcholila v padesátých letech 20. století, ale až nyní s odstupem času jasněji vyvstává její přínos americké, potažmo světové literatuře. Svými psychologickými prózami... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dům na kopci (978-80-257-3700-2) , Nevíte, kdo mě zabil? (978-80-863-3785-2)

Jarmark obnažených duší (978-80-863-3798-2)

Jarmark obnažených duší (978-80-863-3798-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Iva Tajovská, 176 stran Ve své čtvrté knize vydané v nakladatelství Eroika přináší Iva Tajovská soubor dvanácti povídek propojených jednotnou dějovou linií. V navazujících povídkách autorka přenáší vyprávění k postavě, která se – často okrajově – objevila v příběhu předchozím. Dokresluje tak její pohnutky a postupně rozkrývá barvitost všech zachycených osudů. Vyprávění zavádí čtenáře mezi rozličné typy lidí a odkrývá jejich skrývané bolesti a osudy, které ovlivňují jejich chování a postoje na první pohled třeba nepochopitelné. Vesměs jde o osudy lehce tragické, složité, psané s detailní znalostí zákoutí lidských povah. Přesto se jimi vine snaha o šťastný a spokojený život… Působivé příběhy obnažující lidské duše. Kudy nás povedou a ke komu dovedou, čím a jak překvapí? Možná prohrou toho, kdo po kouscích platil svým svědomím, až mu žádné nezbylo. Velkorysostí i sobectvím opovrhovaných. Pozdním citovým probouzením bývalé „pacientky“... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jarmark obnažených duší (978-80-863-3798-2) , Jak vnést do svého života více lásky (978-80-7336-744-2)

Obchodem k bohatství (978-80-863-8920-2)

Obchodem k bohatství (978-80-863-8920-2)
Detail

Elektronická kniha - Kniha Obchodem k bohatství je ojedinělým pokusem vysvětlit ekonomické problémy bez použití teoretického aparátu a učebnicového stylu. - autor Russell Roberts, 182 stran Ojedinělý pokus vysvětlit ekonomické problémy bez použití teoretického aparátu a učebnicového stylu.Otázky mezinárodního obchodu jsou častým předmětem mediálních diskusí. Diskutující se však mnohdy opírají o argumenty, které nejenže neobstojí z hlediska ekonomické teorie, ale neobstojí, jak Russell Roberts ve své knize ukazuje, ani z hlediska selského rozumu.Kniha Obchodem k bohatství je ojedinělým pokusem vysvětlit ekonomické problémy bez použití teoretického aparátu a učebnicového stylu. Přesto nachází řešení ke všem otázkám a problémů, které jsou ve spojitosti s mezinárodním obchodem vznášeny: od nezaměstnanosti a deficitu obchodní bilance přes dumping a obchod se zeměmi, kde mají pracovníci nízké mzdy a kde chybí normy na ochranu životního prostředí, až po mezistátní... (alza.cz)

Podobné produkty ako Obchodem k bohatství (978-80-863-8920-2) , Jak na to: absurdní vědecká řešení obyčejných každodenních problémů (978-80-7252-863-9)

Démoni jsou věční (978-80-863-0926-2)

Démoni jsou věční (978-80-863-0926-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Petr Heteša, 486 stran Původně si Lenny Grimwood myslel, že pro svou soukromou válku nebude na škodu uzavřít dohodu s démony, s jejichž pomocí snad nebude možné prohrát. Smlouva byla velmi jednoduchá – v případě vítězství život, v případě prohry smrt… Město Baltimore se tak stává svědkem Lennyho boje o život, doprovázeného mnohdy zmatenou podporou jeho démonických přátel, kteří, jak se brzy ukázalo, nejsou mocní, ale pouze věční. A aby toho nebylo málo, vstupuje do hry ještě ženský element, který pak dokáže rozhodit nejen svět Lennyho, ale i svět démonů. Hlavní hrdina se ocitá ve víru spousty přehmatů, překvapujících zvratů, zákeřných pastí, přestřelek, bláznivých akcí a automobilových honiček. A to vše je směrováno ke strhujícímu a velice explozivnímu závěru... Autor zůstal věrný akčnímu stylu americké drsné školy, kde jsou břitké dialogy mnohdy překotnější než střelba z automatických zbraní, používaných Lennyho protivníky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Démoni jsou věční (978-80-863-0926-2) , Panama (978-80-863-6246-5)

Jáma (978-80-7617-863-2)

Jáma (978-80-7617-863-2)
Detail

Kniha - Je tu Jáma s mnohem děsivějším, hrůznějším a napínavějším příběhem než byl Křídák. Jestli vám z Kříďáku běhal mráz po zádech, pak počítejte s tím, že v thrilleru Jáma autorka ještě mnohem víc přitvrdila… - autor C. J. Tudor, 336 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Četli jste drásavý psychothriller Kříďák a byli nadšení? Pak musíte mít další knihu C. J. Tudor!Teď je tu Jáma s mnohem děsivějším, hrůznějším a napínavějším příběhem. Jestli vám z Kříďáku běhal mráz po zádech, pak počítejte s tím, že v thrilleru Jáma autorka ještě mnohem víc přitvrdila…Seznamte se s Joem Thornem, bývalým učitelem, kterého jeho závislost na hazardu přivedla na buben. Je až po krk v dluzích a nemá na splátky a vrací se domů, do staré hornické vesnice v Nottindhamshiru. Protože je bez peněz, rozhodne se pronajmout notoricky známý dům, který má tragickou minulost. Když byl ještě dítě, zmizela v domě na 48 hodin jeho osmiletá sestra Annie a když se po dvou dnech znovu objevila,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jáma (978-80-7617-863-2) , Samoživitelka (978-80-863-3780-7)

Každý kopec bere... dech (978-80-87193-40-2)

Každý kopec bere... dech (978-80-87193-40-2)
Detail

Kniha - autor Milan Silný, 328 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Víte, které z českých kopců jsou nejsladší? Cukrák a Medník. Tím ale výčet sladkostí nekončí. Na Břeclavsku se nachází kopec, kterému se říká Cukrmandle. A jaké nejpikantnější názvy české kopce mají? Je jich víc, autorem byly nominovány: Buzíček, Pičulín, Pičhora a Kokotsko. Pomyslně zvítězil ten poslední, hlavním důvodem bylo, že na jeho úpatí vyvěrá pramen s názvem Čůráček. Milan Silný je bedlivým pozorovatelem a všímavým poutníkem. Poeticky vykresluje českou krajinu, místy v knize i básní. Rozebírá názvy měst, městeček a vesnic, kopců i kopečků, zamýšlí se nad jejich vznikem a svérázně je vykládá. Každý navštívený vrchol obohatí o zeměpisné údaje, téměř nikdy nechybí nadmořská výška. Sám o sobě prohlašuje: "Baví mě zdolávat na kole nejrůznější kopce, hory a vrcholy. Pokořil jsem jich celkem dost a za tu dobou jsem poznal, že každý kopec je jiný. Tím nemám na mysli tvar, nadmořskou výšku... (alza.cz)

Podobné produkty ako Každý kopec bere... dech (978-80-87193-40-2) , Kryl (978-80-863-6249-6)

Conan a svatyně démonů (978-80-863-0942-2)

Conan a svatyně démonů (978-80-863-0942-2)
Detail

Elektronická kniha ze série Conan, autor Juraj Červenák, 172 stran Conan, zachmuřený válečník z barbarské Cimmerie, přichází na své pouti do knížectví Hyrth, ležícího v nejvýchodnějším koutu Brythunie, ve stínu tajemných Kezankiánských hor. Tato země vzešla z krvavých klanových válek a pod maskou pevné vlády zde doposud doutnají zbytky starých svárů, nenávisti a zrady... Je na Conanovi, aby se s mečem v ruce vydal do podzemních bludišť, zločineckých doupat a nakonec i do svatyně ohavného boha Gorth-Tyra a odhalil temné spiknutí proti knížeti Beldorinovi. Jeho čepel se brzy zbarví krví, jenž nebude pouze lidská... Brány prastarého města Hyrth se otevírají, ocel září odleskem měsíčního svitu a nočním větrem se nese zlověstné šeptání čarodějů a děsivé hlasy démonů, číhajících v temnotách... (alza.cz)

Podobné produkty ako Conan a svatyně démonů (978-80-863-0942-2) , Praga (978-80-7391-863-7)

Nevíte, kdo mě zabil? (978-80-863-3785-2)

Nevíte, kdo mě zabil? (978-80-863-3785-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Eva Michorová, 196 stran (alza.cz)

Podobné produkty ako Nevíte, kdo mě zabil? (978-80-863-3785-2) , Revolucionáři (978-80-863-6262-5)

Běž, chlapče, běž (978-80-7252-537-9)

Běž, chlapče, běž (978-80-7252-537-9)
Detail

Kniha - autor Uri Orlev, 192 stran, česky, pevná bez přebalu matná Působivý a dobrodružný příběh židovského chlapce v Polsku, který se několik let skrývá v lesích a u rodin na venkově. Přežívá poslední z rodiny. Okusí nejhorší zradu, když ho jeho polští „zachránci“ ve skutečnosti za peníze odevzdají gestapu, ale dočká se i mnoha hrdinských činů pomoci. Během války přijde o ruku, ale přežije. Ideální jako doporučená četba pro děti. Překladatelka Lenka Bukovská dostala za překlad Ostrova v Ptačí ulici z hebrejštiny Zlatou stuhu za nejlepší překlad roku 2013 literatury pro děti a mládež. (alza.cz)

Podobné produkty ako Běž, chlapče, běž (978-80-7252-537-9) , Zabíjení (978-80-863-2166-0)

Lidské dokumenty a jiné národopisné poznámky (978-80-863-6221-2)

Lidské dokumenty a jiné národopisné poznámky (978-80-863-6221-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Augusta Šebestová, 436 stran „Lidské dokumenty“ jsou kultovní, jedinečnou knihou národopisu hanáckého Slovácka. Postihují život obyvatel několika vesnic (Kobylí, Vrbice, Velké Pavlovice, Bořetice, Němčičky, Rakvice, Velké Bílovice, Moravský Žižkov, Čejkovice, Starovičky). Jsou věrným obtiskem žití v nich, pamětí nejen národa, ale doslova celého lidského rodu. Autorka v nich podává nejen dobré stránky lidské existence, ale i její hříchy, náruživosti, všechny rysy duše lidu, a to prostřednictvím terénních zápisů – autentických výpovědí z konce 19. století. Odměňuje čtenáře rozkoší ze slyšeného slova. Materiály jsou řazeny do celků podle tradičních oblastí lidové kultury, s důrazem na rodinný a společenský život. Jde o ojedinělý národopisný i v pravdě lidský dokument, který je podnes stejně živý, jako byl v době svého prvního vydání v roce 1900. (alza.cz)

Podobné produkty ako Lidské dokumenty a jiné národopisné poznámky (978-80-863-6221-2) , Vrány (978-80-863-3786-9)

Sranda z lesů, vod a strání (978-80-863-6289-2)

Sranda z lesů, vod a strání (978-80-863-6289-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Milan Kocmánek, 125 stran Více než sto vtipů rozdělených do čtyř tematických okruhů: NA RYBÁCH, NA LOVU, NA HOUBÁCH a NA MEZI. Knížka navazuje na svazek vtipů kresleného humoru o vinařích, víně a jeho konzumentech. O Milanu Kocmánkovi se mezi milovníky kresleného humoru ví, že má svůj osobitý a vyhraněný styl. Jeho texty pod kresbami nezřídka obsahují jemnou ironii. I tím je jeho humor a vtip laskavý a plný touhy po spravedlivějším světě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Sranda z lesů, vod a strání (978-80-863-6289-2) , Socialismus (978-80-863-8965-3)

Hory a kopce opředené tajemstvím (978-80-746-6270-6)

Hory a kopce opředené tajemstvím (978-80-746-6270-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan A. Novák, 343 stran Vrchol každého kopce je místo zvláštní mystické osamělosti: blíž k obloze, dál od lidí a všeho pozemského. Naše země je takových tajemných kopců a hor plná a lidé je odedávna vyhrazovali silám – někdy dobrým, jindy zlým. Tato kniha není jen průvodce na cestě k záhadným místům minulosti, ale především čtení plné informací i inspirací pro výletní trasy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hory a kopce opředené tajemstvím (978-80-746-6270-6) , Novináři (978-80-863-3779-1)

Toskánské kopce: Nový život ve starém kraji (978-80-7345-461-6)

Toskánské kopce: Nový život ve starém kraji (978-80-7345-461-6)
Detail

Kniha - Po letech hektického života v severní Americe a cestování po celém světě opustili malířka Candace a spisovatel Ferenc Mátéovi New York a zamířili do Toskánska, za jeho středověkými městečky a idylickou venkovskou krajinou. Právě tady se konečně rozhodli usadit. Italsky neuměli skoro vůbec a na nalezení svého vysněného domu měli pouhé čtyři týdny. Ferenc Máté nyní žije v Toskánsku natrvalo, se svou ženou zrekonstruoval rozpadlý klášter z 13. století a společně provozují dnes již světoznámé vinařství Máté. Svěží, poutavé vzpomínky překypující košatou toskánskou senzualitou a fascinací krajinou, v níž se mísí etruská minulost a středověk s moderní dobou, se staly světovým bestsellerem. Česky již vyšla jeho kniha Toskánská vinice (ENO/Maxdorf 2012). (alza.cz)

Podobné produkty ako Toskánské kopce: Nový život ve starém kraji (978-80-7345-461-6) , Lidské dokumenty a jiné národopisné poznámky (978-80-863-6221-2)

Jíst, či nejíst?: To je, oč tu běží! (978-80-242-8567-2)

Jíst, či nejíst?: To je, oč tu běží! (978-80-242-8567-2)
Detail

Kniha - autor Martin Zounar; Alexandra Rohlíková, 368 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Martin Zounar hubne před očima veřejnosti. Stojí za tím nějaká zázračná dieta? Hladovění a nekonečné hodiny sportu? Nebo snad speciální hubnoucí program, který odteď ponese jeho jméno? A může si vůbec ještě někdy dát kachnu se zelím? Nejen o tom vypráví v knížce rozhovorů, která odpovídá na otázku – opravdu je nutné vyházet z lednice, co nám chutná, a běhat denně dlouhé kilometry, když chceme zhubnout? (alza.cz)

Podobné produkty ako Jíst, či nejíst?: To je, oč tu běží! (978-80-242-8567-2) , Měl bys běžet, jestli to chceš stihnout (978-80-906706-0-0)

Zima bez tebe (978-80-754-6263-3)

Zima bez tebe (978-80-754-6263-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Beth Goodová, 384 stran, česky Zimní romance, která vás zahřeje u srdce Po smrti milovaného přítele se Hannah Clitheroeová ukrývá se svým smutkem před celým světem. Její nový domov – Kernowská usedlost v Cornwallu, který zdědila po babičce – je k tomu jako stvořený. Hluboký zármutek ji brzy naruší někdo, kdo má pocit, že Kernowská usedlost, ležící jen kousek od městečka Pethporro, by měla patřit jemu. Raphael Tregar, nepředvídatelný muž se špatnou pověstí, se Hanně rychle dostane pod kůži. Nejvíc Hannu dostihnou babiččina tajemství z dávné minulosti a cítí se ztracenější a opuštěnější než kdykoliv předtím. Blíží se zima a začíná být víc než jasné, že Vánoce už sama trávit nebude… (alza.cz)

Podobné produkty ako Zima bez tebe (978-80-754-6263-3)

Revolucionáři (978-80-863-6262-5)

Revolucionáři (978-80-863-6262-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Lukáš Vavrečka, 144 stran Novinář jednoho pražského týdeníku přichází v září 1996 na vysokou školu. Není schopen oprostit se od problémů v rodině, a především od vzpomínek na nešťastně skončený vztah s dcerou sázavského zbohatlíka. Po nedávné smrti své matky je postaven před otázku, jak se během studia v Praze co nejlépe postarat o strádajícího otce a jak, pokud možno, vypomoci starší sestře s výchovou její nemanželské dcery Kláry. V Praze potkává Martinu Riegerovou, a začíná tak příběh o lidské lhostejnosti i solidaritě, postavách, které volně vystupují ze společnosti do zátiší melancholie, netradiční příběh o svědomí a běžných radostech ze života, jehož autorem je nositel ceny mladých literárních talentů Zlatý oříšek, kterou autor převzal od Dagmar Havlové. (alza.cz)

Podobné produkty ako Revolucionáři (978-80-863-6262-5)

Novináři (978-80-863-3779-1)

Novináři (978-80-863-3779-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Libuše Burger, 128 stran (alza.cz)

Podobné produkty ako Novináři (978-80-863-3779-1)

Zabíjení (978-80-863-2166-0)

Zabíjení (978-80-863-2166-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Štěpán Kopřiva, 352 stran První necomicsový titul nakladatelství Crew, první samostatný román Štěpána Kopřivy, první kniha s obálkou Jiřího Gruse, první česká akční sci-fi s psychopatickým masovým vrahem v hlavní kladné roli, první dárek vaší milované babičce, pokud potřebujete urychleně dědit. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zabíjení (978-80-863-2166-0)

Panama (978-80-863-6246-5)

Panama (978-80-863-6246-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Radek Bittner, 48 stran Pozoruhodný debut českého básníka, jenž poprvé vyšel v tištěné formě v roce 2003, představuje básnickou tvorbu z okruhu tzv. civilizační tematiky. Je to poezie vyzrálá, odkazující jakoby k autorům časopisu Květen, někam k Miroslavu Holubovi a jemu podobným. Doprovází ji neméně zajímavá šestice fotografií, autorem snímků je sám básník, narozený v roce 1973 a žijící dnes v Praze. (alza.cz)

Podobné produkty ako Panama (978-80-863-6246-5)

Samoživitelka (978-80-863-3780-7)

Samoživitelka (978-80-863-3780-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Karla Kubíková, 188 stran (alza.cz)

Podobné produkty ako Samoživitelka (978-80-863-3780-7)

Socialismus (978-80-863-8965-3)

Socialismus (978-80-863-8965-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Ludwig von Mises, 584 stran, česky "Tato kniha musí být tou nejvíce devastující analýzou socialismu všech dob," napsal Henry Hazlitt v roce 1938 pro New York Times – a to platí i nadále, po téměř sto letech od jejího prvního vydání. Socialismus je rigorózním vyvrácením ekonomie socialismu, ale je mnohem více než jen to. Mises se také zabývá mj. nerovností, náboženstvím, láskou a jejich vztahem k socialismu a kapitalismu.Obdivuhodná šíře a hloubka Misesova intelektuálního záběru mu umožňuje analyzovat veškeré argumenty pro socialismus. Většina děl, ze kterých čerpá, nebyla dodnes přeložena do češtiny. Po čtyřiceti letech socialistické krutovlády nepotřebuje český čtenář vysvětlit, že socialismus nefunguje.Tato kniha mu ale nabízí opravdovou encyklopedii důvodů, proč socialismus fungovat nemůže – nikde a nikdy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Socialismus (978-80-863-8965-3)

Vrány (978-80-863-3786-9)

Vrány (978-80-863-3786-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Blanka Götzová, 168 stran (alza.cz)

Podobné produkty ako Vrány (978-80-863-3786-9)

Kryl (978-80-863-6249-6)

Kryl (978-80-863-6249-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Michal Huvar, 159 stran Na rok 2004 připadly hned dvě výročí Karla Kryla: 3. 3. uplynulo 10 let od jeho předčasné smrti a 12. 4. by pro změnu oslavil šedesátiny. Podnes znovu vycházejí stará alba, nadále s řadou chybných údajů. Ze všech tří důvodů mělo tudíž smysl nové, rozšířené vydání knížky, která byla v tištěné verzi záhy několikrát rozebrána. Připomíná Kryla jako písničkáře a básníka, sběrnou metodou materiálů odhaluje mýty, omyly a scestná tvrzení, která jsou s ním spojována. Přináší zatím nejucelenější pohled na jeho písničkářskou tvorbu. I proto je nepostradatelným titulem pro všechny milovníky Krylových písniček. Podle názoru kritiky se jedná o dosud nejlepší krylovskou encyklopedií, jaká kdy vyšla. (alza.cz)

Podobné produkty ako Kryl (978-80-863-6249-6)

Vlaštovčí kopec (978-80-7689-006-0)

Vlaštovčí kopec (978-80-7689-006-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Donna Everhartová, 432 stran, česky Syrový i dojemný román nejen pro čtenáře bestselleru Kde zpívají raci.V románu úspěšné spisovatelky Donny Everhartové z prostředí terpentýnářských pracovních táborů, ukrytých v hloubi borových lesů, se odehrává drsný i vášnivý příběh o lásce, přátelství a boji o přežití. Pohnuté osudy tří románových hrdinů svádí dohromady smůla, vlastní špatná rozhodnutí i zlomyslná náhoda. Georgia, USA, 1932. Pracovní tábory na sběr a zpracování pryskyřice rostou jako houby po dešti. Dělníci tu dřou v drsných podmínkách, za prachbídnou mzdu, izolovaní v nedozírných lesích od zbytku světa, a tudíž zcela závislí na často hamižných a arogantních majitelích, kteří poskytují ubytování a stravu za nehorázné ceny. Pro mnohé z nich jsou však tato místa poslední a jedinou šancí. Patří k nim i hlavní postavy tohoto příběhu, které se setkají v táboře, jehož jméno, Swallow Hill, se dá chápat buď jako... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vlaštovčí kopec (978-80-7689-006-0)

Vlaštovčí kopec (978-80-7689-006-0)

Vlaštovčí kopec (978-80-7689-006-0)
Detail

Kniha - autor Donna Everhartová, 432 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Chce to pořádnou kuráž, aby člověk dokázal zachránit sám sebe… V románu úspěšné spisovatelky Donny Everhartové z prostředí terpentýnářských pracovních táborů, ukrytých v hloubi borových lesů, se odehrává drsný i vášnivý příběh o lásce, přátelství a boji o přežití. Pohnuté osudy tří románových hrdinů svádí dohromady smůla, vlastní špatná rozhodnutí i zlomyslná náhoda. Georgia, USA, 1932. Pracovní tábory na sběr a zpracování pryskyřice rostou jako houby po dešti. Dělníci tu dřou v drsných podmínkách, za prachbídnou mzdu, izolovaní v nedozírných lesích od zbytku světa, a tudíž zcela závislí na často hamižných a arogantních majitelích, kteří poskytují ubytování a stravu za nehorázné ceny. Pro mnohé z nich jsou však tato místa poslední a jedinou šancí. Patří k nim i hlavní postavy tohoto příběhu, které se setkají v táboře, jehož jméno, Swallow Hill, se dá chápat buď jako „Vlaštovčí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vlaštovčí kopec (978-80-7689-006-0)

Jak jsem dobýval Ameriku (978-80-860-6263-1)

Jak jsem dobýval Ameriku (978-80-860-6263-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Miroslav Krejčí, 78 stran Skutečný příběh Českého nelegálního pracovníka v USA. Co všechno se může přihodit a pokazit a jak se toho pokud možno vyvarovat, vám kniha napoví. Dokonce zavítáte i do amerického vězení. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jak jsem dobýval Ameriku (978-80-860-6263-1)

Sbohem, Ameriko (978-80-863-3791-3)

Sbohem, Ameriko (978-80-863-3791-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Kateřina Pešková, 132 stran (alza.cz)

Podobné produkty ako Sbohem, Ameriko (978-80-863-3791-3)

Vlci Sudet (978-80-863-0944-6)

Vlci Sudet (978-80-863-0944-6)
Detail

Elektronická kniha ze série Tina Salo, autor Petra Neomillnerová, 211 stran Vraždou Kayovy příležitostné milenky začíná na Šumavě masakr, který má kořeny v časech dávno minulých. Tina je momentálně pryč a vyšetřovat zločiny jen v noci je zatraceně těžké... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vlci Sudet (978-80-863-0944-6)

Brána Irkally (978-80-863-0945-3)

Brána Irkally (978-80-863-0945-3)
Detail

Elektronická kniha ze série Dobrodružství kapitána Báthoryho, autor Juraj Červenák, 391 stran Druhá část cyklu o protitureckých válkách v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660–1664.Píše se rok 1662. Po dvou letech na tureckých galejích je z Kornela Báthoryho sotva stín muže, jímž kdysi byl. Zdá se, že bezejmenného otroka čeká už jen smrt. Během obléhání Kréty osmanskou flotilou se však Báthory znovu setkává s tureckým vzdělancem a cestovatelem Evliyou Čelebim.Ten křesťanského rytíře a básníka vykoupí z otroctví a udělá z něj svého pobočníka na cestách. Na rozkaz samotného sultána má Čelebi doprovázet záhadného vezíra Kirmiziho Mustafu do odlehlých končin Sýrie a možná ještě dál, až k ruinám dávnověkých měst hluboko v poušti. Ať už je cílem vezírova tajného poslání cokoli, bude to nebezpečná pouť. Na Čelebiho, Báthoryho a ostatní číhají piráti, vzbouřenci, záhadní zabijáci, a možná i nepřátelé, jimž obyčejná zbraň neublíží. (alza.cz)

Podobné produkty ako Brána Irkally (978-80-863-0945-3)

Bivoj běsobijce (978-80-863-0920-0)

Bivoj běsobijce (978-80-863-0920-0)
Detail

Elektronická kniha ze série Bivoj, autor Juraj Červenák, 373 stran Řeka Vltava odděluje území kmene Čechů od Návu, knížectví duchů na zapovězeném východním břehu. Pouze jednou za rok je vladykům a stařešinům dovoleno překročit její tok a vystoupit na posvátný Chrasten, aby tam ve svatyni Vyšehrad obětovali bohům a žádali kněžnu Libuši o hadačské předpovědi a rozsudky ve vzájemných sporech. Letos však výroční slavnosti předcházejí zlá znamení. Libušina sestra Kazi byla cestou ze svého hradiště napadena děsivým démonem s kančí podobou. Vědmu v poslední chvíli zachránil Bivoj, syn Sudivojův, lovec z rodu Strošovců. Kdo běsa vyvolal? Proč se někdo pokouší zasít mezi české lechy svár? A jak to souvisí s varováním ducha Libušina otce, váženého knížete Kroka, který se zjevil svým dcerám a přinesl zvěst o hrozbě, přicházející z tajemných končin až někde za hvozdy mrtvých? Juraj Červenák, autor Černokněžníka a Bohatýra, vystavěl na motivech ze Starých pověstí českých... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bivoj běsobijce (978-80-863-0920-0)

Hořící přízraky (978-80-863-0929-3)

Hořící přízraky (978-80-863-0929-3)
Detail

Elektronická kniha ze série Krvavé pohraničí, autor Vladimír Šlechta, 495 stran Paedwankové ovládli Gordonovu zemi a zřídili si v ní stálou základnu. Vnikli do Orcigardu, zničili Sršní hnízdo a odvlekli hraničáře z Hořké Vody. Co udělají příště? Obyvatelé Pohraničí už vědí, že jim hrozí smrtelné nebezpečí. Lidé, elfové, skřeti i všemožní míšenci musí zapomenout na staré spory a spojit se ke společnému boji. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hořící přízraky (978-80-863-0929-3)

Ten sen (978-80-863-3787-6)

Ten sen (978-80-863-3787-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Martina Formanová, 208 stran Strhující příběh Martiny Formanové o cestě za splněním tajných snů a následných pádech dolů, o lásce i nenávisti, o tajemstvích, která v sobě všichni nosíme, o bezohlednosti i obětavosti, o době, kdy člověk nemohl věřit ani sám sobě i o těžkém prosazování se v odlišném kulturním prostředí je velmi zralou prózou, dokazující, že autorka Skladatelky voňavého prádla a Trojdílných plavek udělala na své tvůrčí cestě další obrovský posun. Román Ten sen, autentická a promyšlená próza, v níž nechybí humor a nadhled, by neměla ujít pozornosti každého, kdo si dobu před revolucí ještě pamatuje, každého, kdo si ji chce připomenout, každého, kdo někdy v hloubi duše zatoužil začít nový život jinde a jinak, každého, kdo se někdy v noci probudí a tíží ho vzpomínky na vlastní neuvážené činy, které by nikdy nikomu nepřiznal. A každého, kdo má nějaký svůj sen. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ten sen (978-80-863-3787-6)

Lidské jednání (978-80-863-8961-5)

Lidské jednání (978-80-863-8961-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Ludwig von Mises, 964 stran Vrcholné dílo společenských věd dvacátého století. Misesova kniha Lidské jednání je průkopnickou prací na poli ekonomické teorie, avšak její záběr daleko přesahuje hranice ekonomie. (alza.cz)

Podobné produkty ako Lidské jednání (978-80-863-8961-5)

Svoboda volby (978-80-863-8966-0)

Svoboda volby (978-80-863-8966-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Milton Friedman, 335 stran, česky Laureát Nobelovy ceny za ekonomii Milton Friedman ve spolupráci se svou ženou Rose sepsal široké veřejnosti přístupné dílo o vztahu ekonomie a svobody. V knize Svoboda volby, jež se stala bestsellerem, rozebírá na příkladech z praxe, jak nadměrná byrokracie, rozbujelé úřady, mrhání veřejnými prostředky, vysoká míra inflace, složité zákony a všudypřítomná regulace dusí ekonomický růst a omezují svobodu jednotlivce. Ukazuje rovněž, jak dobře míněný úmysl zákonodárce leckdy s sebou nese neočekávané negativní vedlejší efekty. Milton Friedman pouze nekritizuje, ale zároveň nabízí nástin možných řešení.Přestože kniha byla poprvé vydána v roce 1980, stále má co nabídnout, a to i českému čtenáři. Témata jako potřeba důchodové reformy, nadměrné zdanění, plýtvání ve zdravotnictví a nízká efektivita školství jsou i českým evergreenem a autoři se jimi zabývají čtivě a srozumitelně. (alza.cz)

Podobné produkty ako Svoboda volby (978-80-863-8966-0)
Jak běžet do kopce (978-80-863-6263-2), Z kopce do kopce (978-80-756-5381-9), Z kopce do kopce (978-80-7565-381-9), Jak jsem dobýval Ameriku (978-80-860-6263-1), Liberalismus (978-80-863-8962-2), Jáma (978-80-7617-863-2), Už... (978-80-863-6292-2), Emil Hradecký: Z kopce do kopce - 1 klavír 4 ruce (BM045), Dopisy lásky (978-80-863-6250-2), Kdo stoupá do schodů (978-80-863-6272-4), Běžet s domy (978-80-271-0467-3), Zima bez tebe (978-80-754-6263-3), Z kopce (978-80-88049-45-6), Démoni jsou věční (978-80-863-0926-2), Jarmark obnažených duší (978-80-863-3798-2), Obchodem k bohatství (978-80-863-8920-2), Nevíte, kdo mě zabil? (978-80-863-3785-2), Jak vnést do svého života více lásky (978-80-7336-744-2), Jak na to: Absurdní vědecká řešení obyčejných každodenních problémů (978-80-7252-863-9), Panama (978-80-863-6246-5), Samoživitelka (978-80-863-3780-7), Kryl (978-80-863-6249-6), Praga (978-80-7391-863-7), Revolucionáři (978-80-863-6262-5), Zabíjení (978-80-863-2166-0), Vrány (978-80-863-3786-9), Socialismus (978-80-863-8965-3), Novináři (978-80-863-3779-1), Lidské dokumenty a jiné národopisné poznámky (978-80-863-6221-2), Měl bys běžet, jestli to chceš stihnout (978-80-906706-0-0)