Dítě v úctě přijmout...: vzdělávací program wandorfské mateřské školy (978-80-903761-2-0)

Produkt Dítě v úctě přijmout...: vzdělávací program wandorfské mateřské školy (978-80-903761-2-0) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Dítě v úctě přijmout...: vzdělávací program wandorfské mateřské školy (978-80-903761-2-0) upraviť a produkt hľadať znova.

Dítě v úctě přijmout...: Vzdělávací program wandorfské mateřské školy (978-80-903761-2-0)

Dítě v úctě přijmout...: Vzdělávací program wandorfské mateřské školy (978-80-903761-2-0)
Detail

Kniha - autor Táňa Smolková,, česky Mgr. Táňa Smolková ve své publikaci shrnuje své zkušenosti z pedagogického působení: objasňuje filozofii a cíle waldorfské pedagogiky, popisuje metody práce s dětmi podle jejích zásad a poskytuje množství praktických rad, jež lze s prospěchem využít ve všech typech mateřských škol. Dětství patří k nejvýznamnějším obdobím lidského vývoje, poznamenává charakter člověka a jeho chování a předznamenává jeho život na celou dobu. Od kvality dětství se později odvíjí kvalita života v dospělosti. Cestou k dosažení této kvality je výchova – v rodině a ve škole. Výchova v souvislosti se vzděláním rozhodně usměrňuje proces formování osobnosti a svým cílem a obsahem je nezbytnou kategorií společenského života. Je cestou k produkci a reprodukci hmotných a duchovních hodnot. Metody výchovy mohou mít různé podoby, tak jak je reprezentují různé pedagogické směry. Jedním z nich je waldorfská pedagogika, vycházející z učení rakouského... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dítě v úctě přijmout...: Vzdělávací program wandorfské mateřské školy (978-80-903761-2-0) , Dítě v úctě přijmout...: vzdělávací program wandorfské mateřské školy (978-80-903761-2-0)

Dítě v úctě přijmout… (978-80-903-7612-0)

Dítě v úctě přijmout… (978-80-903-7612-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Táňa Smolková, 112 stran Mgr. Táňa Smolková ve své publikaci shrnuje své zkušenosti z pedagogického působení: objasňuje filozofii a cíle waldorfské pedagogiky, popisuje metody práce s dětmi podle jejích zásad a poskytuje množství praktických rad, jež lze s prospěchem využít ve všech typech mateřských škol. Dětství patří k nejvýznamnějším obdobím lidského vývoje, poznamenává charakter člověka a jeho chování a předznamenává jeho život na celou dobu. Od kvality dětství se později odvíjí kvalita života v dospělosti. Cestou k dosažení této kvality je výchova – v rodině a ve škole. Výchova v souvislosti se vzděláním rozhodně usměrňuje proces formování osobnosti a svým cílem a obsahem je nezbytnou kategorií společenského života. Je cestou k produkci a reprodukci hmotných a duchovních hodnot. Metody výchovy mohou mít různé podoby, tak jak je reprezentují různé pedagogické směry. Jedním z nich je waldorfská pedagogika, vycházející z učení... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dítě v úctě přijmout… (978-80-903-7612-0) , Dítě v úctě přijmout… (978-80-903-7612-0)

Dítě v úctě přijmout... - Táňa Smolková

Dítě v úctě přijmout... - Táňa Smolková
Detail

Waldorfská pedagogika je specifický směr ve vzdělávání, vycházející z učení rakouského filozofa Rudolfa Steinera (1861-1925). Jejím základním rysem je snaha o rozvoj člověka v jeho celistvosti, o utváření vztahu ke světu pomocí sil myšlení, cítění a vůle. Klade značný důraz na pěstování humanity, tolerance a respektu vůči druhým. Významnou pomoc ve výchovném a vzdělávacím procesu poskytuje mateřská škola jako prostředí, v němž začíná rozvoj osobnostních rysů a kde lze jej lze efektivně a prospěšně ovlivnit. Mgr. Táňa Smolková ve své publikaci shrnuje své zkušenosti z pedagogického působení: objasňuje filozofii a cíle waldorfské pedagogiky, popisuje metody práce s dětmi podle jejích zásad a poskytuje množství praktických rad, jež lze s prospěchem využít ve všech typech mateřských škol. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dítě v úctě přijmout... - Táňa Smolková , Školní zralost a dítě s svp v praxi mateřské školy (978-80-7496-422-0)

Dítě v úctě přijmout... - Smolková Táňa

Dítě v úctě přijmout... - Smolková Táňa
Detail

Mgr. Táňa Smolková ve své publikaci shrnuje své zkušenosti z pedagogického působení: objasňuje filozofii a cíle waldorfské pedagogiky, popisuje metody práce s dětmi podle jejích zásad a poskytuje množství praktických rad, jež lze s prospěchem využít ve všech typech mateřských škol. Dětství patří k nejvýznamnějším obdobím lidského vývoje, poznamenává charakter člověka a jeho chování a předznamenává jeho život na celou dobu. Od kvality dětství se později odvíjí kvalita života v dospělosti. Cestou k dosažení této kvality je výchova – v rodině a ve škole. Výchova v souvislosti se vzděláním rozhodně usměrňuje proces formování osobnosti a svým cílem a obsahem je nezbytnou kategorií společenského života. Je cestou k produkci a reprodukci hmotných a duchovních hodnot. Metody výchovy mohou mít různé podoby, tak jak je reprezentují různé pedagogické směry. Jedním z nich je waldorfská pedagogika, vycházející z učení rakouského filozofa Rudolfa Steinera (1861-1925). Jejím základním rysem je snaha o rozvoj člověka v jeho celistvosti, o utváření vztahu ke světu pomocí sil myšlení, cítění a vůle. Klade značný důraz na pěstování humanity, tolerance a respektu vůči druhým. Významnou pomoc ve výchovném a vzdělávacím procesu poskytuje mateřská škola jako prostředí, v němž začíná rozvoj osobnostních rysů a kde lze jej lze efektivně a prospěšně ovlivnit. (patro.cz)

Podobné produkty ako Dítě v úctě přijmout... - Smolková Táňa , Dítě s epilepsií v prostředí školy (978-80-7553-660-0)

Dítě v úctě přijmout… - Táňa Smolková - e-kniha

Dítě v úctě přijmout… - Táňa Smolková - e-kniha
Detail

eBook:,Mgr. Táňa Smolková ve své publikaci shrnuje své zkušenosti z pedagogického působení: objasňuje filozofii a cíle waldorfské pedagogiky, popisuje metody práce s dětmi podle jejích zásad a poskytuje množství praktických rad, jež lze s prospěchem využít ve všech typech mateřských škol. Dětství patří k nejvýznamnějším obdobím lidského vývoje, poznamenává charakter člověka a jeho chování a předznamenává jeho život na celou dobu. Od kvality dětství se později odvíjí kvalita života v dospělosti. Cestou k dosažení této kvality je výchova – v rodině a ve škole. Výchova v souvislosti se vzděláním rozhodně usměrňuje proces formování osobnosti a svým cílem a obsahem je nezbytnou kategorií společenského života. Je cestou k produkci a reprodukci hmotných a duchovních hodnot. Metody výchovy mohou mít různé podoby, tak jak je reprezentují různé pedagogické směry. Jedním z nich je waldorfská pedagogika, vycházející z učení rakouského filozofa Rudolfa Steinera (1861–1925). Jejím základním rysem je snaha o rozvoj člověka v jeho celistvosti, o utváření vztahu ke světu pomocí sil myšlení, cítění a vůle. Klade značný důraz na pěstování humanity, tolerance a respektu vůči druhým. Významnou pomoc ve výchovném a vzdělávacím procesu poskytuje mateřská škola jako prostředí, v němž začíná rozvoj osobnostních rysů a kde lze jej lze efektivně a prospěšně ovlivnit. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dítě v úctě přijmout… - Táňa Smolková - e-kniha , Proměna mateřské školy v učící se organizaci (978-80-7552-113-2)

Školní zralost a dítě s SVP v praxi mateřské školy (978-80-7496-422-0)

Školní zralost a dítě s SVP v praxi mateřské školy (978-80-7496-422-0)
Detail

Kniha - autor Jana Boháčová; Ilona Hulínová-Mihalcová; Karolína Jarešová, 154 stran, česky Pátý díl ediční řady Školní zralost se věnuje problematice přípravě dětí s SVP na školní docházku z praktického hlediska. Publikace pojednává o začlenění dětí s SVP jak do běžné, tak do speciální třídy MŠ, o specifikách jejich předškolní přípravy či o komunikaci s jejich rodiči. Dozvíte se o zkušenostech s přípravou na školní docházku u dětí ze sociálně vyloučeného prostředí a o výstupech evropského projektu WELCOME, které jsou určeny (nejen) dětem s SVP. (alza.cz)

Podobné produkty ako Školní zralost a dítě s SVP v praxi mateřské školy (978-80-7496-422-0) , Dítě-cizinec v mateřské škole: metodika s pracovními listy pro předškoláky (978-80-7496-477-0)

Nápadníček 2: Celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1964-4)

Nápadníček 2: Celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1964-4)
Detail

Kniha - autor Marcela Trantinová, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha aktivit pro MŠ navazuje na stejnojmenný úspěšný první díl a zaměřuje se na široký repertoár různých druhů činností: témata pro ranní kruh, výtvarné práce, hry s písmenky a textem, manipulační stolní hry, hudební aktivity, pokusy a objevy, konstrukční hry, sebeobslužné dovednosti, rozvoj pohybu a relaxace, manuální aktivity, dramatika a práce s pískovničkou. Kniha slouží jako soubor nápadů, jak dané aktivity ve všech těchto oblastech s dětmi provádět. Je tedy možné využít všechny aktivity, nebo pouze některé, pracovat s knihou tvořivě a brát si z ní nápady dle probíraného tématu. Každé téma je na úvod opatřeno charakteristikou v rámci RVP a na závěr kapitoly pak přehlednou tabulkou, kterou je možno umístit na nástěnku pro rychlejší orientaci rodičů. Marcela Trantinová je ředitelkou Mateřské školy Šestajovice. Věnuje se logopedii, rozvoji komunikačních a řečových dovedností... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nápadníček 2: Celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1964-4) , Didaktika mateřské školy (999-00-018-4961-0)

Didaktika mateřské školy (978-80-7598-276-6)

Didaktika mateřské školy (978-80-7598-276-6)
Detail

Kniha - autor Zora Syslová, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace nabízí aplikaci vybraných témat obecné didaktiky v předškolním vzdělávání. Nesnaží se zahrnout čtenáře výčty teoretických definic, ale čtivou formou nabízí informace, jak efektivně vzdělávat s ohledem na specifika učení dětí předškolního věku. Za cíl si klade rozšířit profesní znalosti a kompetence učitelů mateřských škol a rozvinout jejich schopnost orientovat se v problematice cílů, obsahů a procesů učení. Zaměřuje se zejména na projektování vzdělávacích aktivit, jejich realizaci a reflexi. Teoretické poznatky jsou předkládány tak, aby byly použitelné pro praktické využití, a zpravidla jsou doplněny ilustrativními příklady z pedagogické praxe mateřských škol získanými prostřednictvím výzkumných šetření. (alza.cz)

Podobné produkty ako Didaktika mateřské školy (978-80-7598-276-6) , Didaktika mateřské školy (978-80-7598-276-6)

Profesní kompetence učitele mateřské školy (978-80-247-4309-7)

Profesní kompetence učitele mateřské školy (978-80-247-4309-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Zora Syslová, 160 stran Cílem tematicky ojedinělé publikace je podat jasný přehled o specifických kompetencích učitele mateřské školy a upozornit na nutnost pedagogické sebereflexe, která je společně s podporou ze strany ředitelů mateřských škol zásadním předpokladem profesního rozvoje učitelů a celkového zkvalitňování předškolního vzdělávání. V centru autorčina zájmu stojí především kompetence sebereflektivní - jedním z důležitých materiálů pro hodnocení a sebehodnocení kvality učitele je nástroj Rámec profesních kvalit učitele mateřské školy, který tvoří přílohu této knihy. Text je určen především učitelům a ředitelům mateřských škol, ale také studentům oboru učitelství pro mateřské školy (předškolní pedagogika). (alza.cz)

Podobné produkty ako Profesní kompetence učitele mateřské školy (978-80-247-4309-7) , Informatorium školy mateřské v jazyce 21. století (978-80-87606-40-7)

Nápadníček: Celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1795-4)

Nápadníček: Celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1795-4)
Detail

Kniha - autor Marcela Trantinová, 160 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Marcela Trantinová, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha aktivit pro MŠ se zaměřuje na široký repertoár různých druhů činností: témata pro ranní kruh, výtvarné práce, hry s písmenky a textem, manipulační stolní hry, hudební aktivity, pokusy a objevy, konstrukční hry, sebeobslužné dovednosti, rozvoj pohybu a relaxace, manuální aktivity, dramatika a práce s pískovničkou. Kniha slouží jako soubor nápadů, jak dané aktivity ve všech těchto oblastech s dětmi provádět. Je tedy možné využít všechny aktivity, nebo pouze některé, pracovat s knihu tvořivě a brát si z ní nápady dle probíraného tématu. Každé téma je rozpracováno na jeden týden. Mnoho témat ale děti zaujme a v závislosti na jejich potřebě je možné téma probírat více týdnů, pracovat s dětmi pomaleji a aktivity si vybírat v průběhu delšího časového bloku (každé téma tedy lze provádět po dobu dvou až tří... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nápadníček: Celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1795-4) , Asistent pedagoga v mateřské škole (978-80-7496-394-0)

Dítě s epilepsií v prostředí školy (978-80-7553-660-0)

Dítě s epilepsií v prostředí školy (978-80-7553-660-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Dana Buršíková, 272 stran, česky Autorka s mnohaletými zkušenostmi v oblasti pedagogicko-psychologických aspektů epilepsie přináší ve své monografii ucelený přehled současného stavu poznání v této oblasti, včetně nejnovějších poznatků z české i zahraniční literatury. Kniha obsahuje i pohled jednotlivých aktérů (samotné dítě s epilepsií, jeho rodiče či pečovatelé, lékaři, pedagogičtí pracovníci a spolužáci), rozbor relevantních rizikových faktorů a nástin cesty k jejich překonání. Souhrn faktů doplňují konkrétní doporučení pro spolupráci zapojených subjektů i četné odkazy na další informační zdroje. Kniha je vzhledem ke svému praktickému zaměření určena nejen lékařům a odborníkům v oblasti sociálních a pedagogicko-psychologických aspektů epilepsie, ale i učitelům, vychovatelům a rodičům dětí s epilepsií. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dítě s epilepsií v prostředí školy (978-80-7553-660-0) , Vzdělávací systémy v zahraničí (978-80-7552-845-2)

Dítě s epilepsií v prostředí školy (978-80-7553-660-0)

Dítě s epilepsií v prostředí školy (978-80-7553-660-0)
Detail

Kniha - autor Dana Buršíková, 272 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Autorka s mnohaletými zkušenostmi v oblasti pedagogicko-psychologických aspektů epilepsie přináší ve své monografii ucelený přehled současného stavu poznání v této oblasti, včetně nejnovějších poznatků z české i zahraniční literatury. Kniha obsahuje i pohled jednotlivých aktérů (samotné dítě s epilepsií, jeho rodiče či pečovatelé, lékaři, pedagogičtí pracovníci a spolužáci), rozbor relevantních rizikových faktorů a nástin cesty k jejich překonání. Souhrn faktů doplňují konkrétní doporučení pro spolupráci zapojených subjektů i četné odkazy na další informační zdroje. Publikace rovněž obsahuje výsledky unikátního výzkumu, do něhož se zapojilo více než 100 dětí s epilepsií a odpovídající počet jejich rodičů, učitelů a spolužáků. To umožnilo systematicky zmapovat různé faktory, které ovlivňují školní život dětí s epilepsií (např. jejich kvalitu života, sociometrickou pozici ve třídě,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dítě s epilepsií v prostředí školy (978-80-7553-660-0) , Nápadníček 2: celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1964-4)

Svět objevů a vynálezů: Celoroční projekt do mateřské školy (978-80-262-1963-7)

Svět objevů a vynálezů: Celoroční projekt do mateřské školy (978-80-262-1963-7)
Detail

Kniha - autor Vladimíra Ottomanská, 112 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Vyprávění volně navazuje na celoroční putování Aničky a Honzíka z knihy Rok stromů, kteří tráví víkendy na chalupě u dědečka a babičky v severních Čechách. Hned na začátku prázdnin na půdě najdou starý, trochu roztrhaný a místy nečitelný deník dědečkova bratra Ferdinanda – světoběžníka, který měl vždycky rád cestování, hádanky, bádání, tajemství a dobrodružství. Ferdinandovy zápisky je vrhnou do světa nejrůznějších objevů a vynálezů, které posunuly lidstvo. Díky tomu, že některé stránky v deníku jsou nečitelné, nebo dokonce celé chybí, musejí děti hodně přemýšlet a hledat v knihách a mapách. Na rozluštění deníku pracují celé prázdniny a všech deset objevů se jim nakonec někdy i s pomocí dědečka podaří rozluštit. Ferdinand svoje cestování zahájil přesně 1. září 1962 a na cestách byl celých deset měsíců – jednotlivé kapitoly tak kopírují celý školní rok. Vladimíra Ottomanská... (alza.cz)

Podobné produkty ako Svět objevů a vynálezů: Celoroční projekt do mateřské školy (978-80-262-1963-7) , Profesní kompetence učitele mateřské školy (978-80-247-4309-7)

O hladové housence: Inspirace a náměty pro mateřské školy (978-80-7496-372-8)

O hladové housence: Inspirace a náměty pro mateřské školy (978-80-7496-372-8)
Detail

Kniha - autor Stanislava Kociánová; Lucie Víchová, 116 stran, česky V knize určené především pedagogům mateřských škol naleznou čtenáři celkem čtyři tematické bloky zaměřené především na vytváření pozitivního vztahu k literatuře a posilování schopnosti spolupráce. Hlavním cílem je výchova k toleranci k odlišnostem a správný postoj k sobě samému. Všechny aktivity vedou děti ke spolupráci, vzájemnému respektování a vytvářejí dostatečný prostor pro vyjadřování vlastních nápadů a pocitů. (alza.cz)

Podobné produkty ako O hladové housence: Inspirace a náměty pro mateřské školy (978-80-7496-372-8) , Esence (978-80-903761-4-4)

Štátny vzdelávací program pre predprimárne vzdelávanie v MŠ (978-80-8140-728-4)

Štátny vzdelávací program pre predprimárne vzdelávanie v MŠ (978-80-8140-728-4)
Detail

Kniha - 104 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá Štátny vzdelávací program pre predprimárne vzdelávanie v materských školách vypracoval Štátny pedagogický ústav. Štátny vzdelávací program je záväzný dokument, ktorý stanovuje všeobecné ciele vzdelávania a kľúčové kompetencie, ku ktorým má vzdelávanie smerovať. Konsolidované znenie Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách z roku 2022 sa opiera o tie najlepšie poznatky z medzinárodnej predškolskej pedagogiky, o profesionálnu zrelosť tých, ktorí program pripravili, a súčasne je nevyhnutne zosúladený s domácou legislatívou. Rovnako zohľadňuje tradíciu profesijného nastavenia slovenských učiteliek a ich požiadavky na mieru detailnosti takého typu dokumentu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Štátny vzdelávací program pre predprimárne vzdelávanie v MŠ (978-80-8140-728-4) , Další dítě v rodině: výchova sourozenců (978-80-262-0802-0)

Hudební výchova 2: učebnice pro 2. ročník základní školy (978-80-88285-12-0)

Hudební výchova 2: učebnice pro 2. ročník základní školy (978-80-88285-12-0)
Detail

Kniha - autor Jitka Málková; Jitka Bařinková, 68 stran, česky Hudební výchova je zpracována v souladu s RVP ZV. Žáci si zde hravou formou osvojují atraktivní umělé i lidové písně a znalosti adekvátní věku žáků 2. ročníku z oblasti hudební teorie, které následně dále procvičují. Průvodcem učebnice je kocour Mour. Klademe si za cíl rozvíjet v dětech zájem o hudbu, a to jak lidovou, klasickou, tak také populární. Inovativním prvkem jsou zejména různá dechová a rytmická cvičení opírající se především o zkušenosti s jógou pro děti, která celkově přispívají ke zdravému životnímu stylu a harmonii a zpestřují stereotyp běžné výuky. Pomocí jednotlivých úkolů probouzíme v dětech tvořivost, kreativitu a samostatnost myšlení. V neposlední řadě zde nalezneme také kapitoly týkající se obecného kulturního povědomí o našich zvycích, tradicích a folkloru. Hlavní oddíly učebnice jsou koncipovány po jednotlivých měsících. Při zakoupení učebnic pro třídu obdržíte heslo pro... (alza.cz)

Podobné produkty ako Hudební výchova 2: učebnice pro 2. ročník základní školy (978-80-88285-12-0) , Nadané dítě (978-80-271-0512-0)

Literární výchova pro 2. stupeň základní školy (978-80-7235-630-0)

Literární výchova pro 2. stupeň základní školy (978-80-7235-630-0)
Detail

Kniha - autor Josef Soukal, 248 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Osvědčená publikace je určena pro výuku literární výchovy na 2. stupni základní školy, případně v nižších ročnících víceletých gymnázií. Tvoří vhodný doplněk čítanek pro 6.–9. ročník základní školy, jejichž autorem je Josef Soukal. Uplatnění však nalezne i ve spojení s kteroukoli jinou čítankovou řadou, kterou školy používají. Tato učebnice doplňuje čítanky o chronologický pohled na literaturu světovou i národní a o přehledný výklad literárněvědných pojmů adekvátně obsahu RVP pro základní vzdělávání. Součástí výkladového textu k vývoji literatury i k jednotlivým literárním pojmům je bohatý výběr ukázek, které doplňují a rozšiřují výběr textů obsažených v čítankách. Teorie literatury: Obecná charakteristika literatury - Literární dílo - Literární druhy a žánry - Próza a poezie Vývoj literatury: Česká literatura – od středověku do současnosti - Světová literatura – od nejstarších... (alza.cz)

Podobné produkty ako Literární výchova pro 2. stupeň základní školy (978-80-7235-630-0) , Dítě tmy (978-80-88067-16-0)

Postavení matematiky: Ve školním vzdělávacím programu SOU (80-7196-324-0)

Postavení matematiky: Ve školním vzdělávacím programu SOU (80-7196-324-0)
Detail

Kniha - autor Eduard Fuchs; Helena Binterová, 60 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tvorba školního vzdělávacího programu je nelehký úkol. Uvedenou publikací se mohou učitelé inspirovat při jeho vypracovávání ve vzdělávací oblasti Matematika a její aplikace v rámci RVP pro odborné vzdělávání. Publikace nepřináší výslednou podobu předmětu matematika ve školním vzdělávacím programu, ale poskytuje materiály, které usnadní učitelům tvorbu tohoto programu. Kromě orientačního návrhu hodinových dotací předmětu a základního rozvržení učiva je pozornost věnována mezipředmětovým vazbám, novým vyučovacím metodám a postupům (např. projektové vyučování, počítačová podoba výuky, diagnostické metody), práci s talentovanými žáky i se žáky se speciálními poruchami učení. Ukazuje možnost dalšího vzdělávání učitelů a nabízí metodickou pomoc při zavádění moderních metod výuky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Postavení matematiky: Ve školním vzdělávacím programu SOU (80-7196-324-0) , Toskánské dítě (978-80-267-1644-0)

Je naše dítě zralé na vstup do školy? (978-80-247-4750-7)

Je naše dítě zralé na vstup do školy? (978-80-247-4750-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Drahomíra Jucovičová, Hana Žáčková, 150 stran Je naše dítě zralé na vstup do školy? Tuto otázku si každoročně klade velké množství rodičů, když se blíží zápisy do prvních tříd základních škol, a často i ti, kteří dosud nepochybovali a byli si zralostí svého dítěte jisti. Uspěje moje dítě? Nebude mít problémy? Půjde mu učení? Najde si ve škole kamarády? Jak zvládne nároky školy na pozornost, schopnost se soustředit, učit, podřídit se autoritě učitele a spolupracovat s ostatními dětmi? (alza.cz)

Podobné produkty ako Je naše dítě zralé na vstup do školy? (978-80-247-4750-7) , Tiché dítě (978-80-267-1983-0)

Je naše dítě zralé na vstup do školy? (978-80-247-4750-7)

Je naše dítě zralé na vstup do školy? (978-80-247-4750-7)
Detail

Kniha - autor Drahomíra Jucovičová; Hana Žáčková, 150 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Otázek je mnoho a jsou zcela oprávněné a na místě, protože vstup dítěte do základní školy je nejen pro dítě, ale i pro celou jeho rodinu velkým krokem. Ne zbytečně bývá nástup do školy přirovnáván ke vstupu do prvního zaměstnání nebo v dospělosti ke vstupu do života. V životě dítěte dochází k velkým změnám, od hravého dětství přechází do světa povinností, i když zatím pouze „malých“. Pokud ale dítě při vstupu do školy neuspěje, i z drobného problému se najednou stává problém velký a rodiče musí řešit otázku, jak dál. A právě to je ten správný čas zalistovat v publikaci Je naše dítě zralé na vstup do školy?. Renomované české autorky seznamují čtenáře s možnostmi posuzování školní zralosti a připravenosti na vstup do první třídy po stránce fyzické, psychické i sociální. Zmiňují praxi při zápisech do prvních tříd a možnosti odložení školní docházky. Zaměřují se na... (alza.cz)

Podobné produkty ako Je naše dítě zralé na vstup do školy? (978-80-247-4750-7) , Dítě noci (978-80-271-3566-0)

Jedeme do školy (978-80-271-0611-0)

Jedeme do školy (978-80-271-0611-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Zuzana Pospíšilová, 80 stran Připravte své dítě na vstup do první třídy. S touto atraktivně ilustrovanou knížkou to půjde hravě a s radostí. Na každé straně na děti čeká spousta obrázků a úkolů. Procvičí si znalosti barev, tvarů, prostorovou orientaci, základní počty a dozvědí se i něco nového. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jedeme do školy (978-80-271-0611-0) , Nápadníček: celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1795-4)

Click with Friends 2: Angličtina pro 4. ročník základní školy (978-80-7489-646-0)

Click with Friends 2: Angličtina pro 4. ročník základní školy (978-80-7489-646-0)
Detail

Kniha - autor Miluška Karásková; Jiří Šádek; Kateřina Dvořáková, 108 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Příručka pomáhá učiteli využít celý potenciál učebnice. Poskytuje odbornou a metodickou oporu při výuce angličtiny. Nabízí inspiraci, jak pracovat s učebnicí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Click with Friends 2: Angličtina pro 4. ročník základní školy (978-80-7489-646-0) , Rok v mateřské škole (978-80-7367-703-9)

Postavení matematiky: Ve školním vzdělávacím programu SOŠ (80-7196-323-2)

Postavení matematiky: Ve školním vzdělávacím programu SOŠ (80-7196-323-2)
Detail

Kniha - autor Eduard Fuchs, 96 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tvorba školního vzdělávacího programu je nelehký úkol. Uvedenou publikací se mohou učitelé inspirovat při jeho vypracovávání ve vzdělávací oblasti Matematika a její aplikace v rámci RVP pro střední odborné vzdělávání. Publikace nepřináší výslednou podobu předmětu matematika ve školním vzdělávacím programu, ale poskytuje materiály, které usnadní učitelům tvorbu tohoto programu. Kromě orientačního návrhu hodinových dotací předmětu a základního rozvržení učiva je pozornost věnována mezipředmětovým vazbám, novým vyučovacím metodám a postupům (např. projektové vyučování, počítačová podoba výuky, diagnostické metody), práci s talentovanými žáky i se žáky se speciálními poruchami učení. Ukazuje možnost dalšího vzdělávání učitelů a nabízí metodickou pomoc při zavádění moderních metod výuky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Postavení matematiky: Ve školním vzdělávacím programu SOŠ (80-7196-323-2) , Vzdělávací systém v africe (978-80-263-0891-1)

Snova Klass! 2 Učebnice s pracovním sešitem: Ruština pro střední školy (978-80-7397-307-0)

Snova Klass! 2 Učebnice s pracovním sešitem: Ruština pro střední školy (978-80-7397-307-0)
Detail

Kniha - rusky Třídílná sada učebnic Snova Klass! pokryje přibližně čtyři roky studia, při dotaci 2 až 3 hodiny týdně. Každý díl se skládá z učebnice, integrovaného pracovního sešitu a samostatné metodické příručky pro učitele. Snova Klass! 2 odpovídá úrovni A2, má moderní a atraktivní grafické zpracování, velké množství ilustrací a fotografií, témata blízká cílové skupině ve věku 15–19 let Důraz klade na rovnoměrný rozvoj jazykových kompetencí, orientaci na živou a současnou ruštinu, postupné a soustavné shrnování jazykových poznatků. Audio CD s poslechovými texty ve formátu MP3 již nejsou součástí nového vydání učebnice. Jsou k dispozici ke stažení zdarma na našich stránkách (v metodických materiálech). (alza.cz)

Podobné produkty ako Snova Klass! 2 Učebnice s pracovním sešitem: Ruština pro střední školy (978-80-7397-307-0) , Láska, vztahy, konstelace (978-80-903761-9-9)

Školní zralost: Co by mělo umět dítě před vstupem do školy (978-80-266-1751-8)

Školní zralost: Co by mělo umět dítě před vstupem do školy (978-80-266-1751-8)
Detail

Kniha - autor Jiřina Bednářová; Vlasta Šmardová, 136 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace osvědčené autorské dvojice dává prostor rodičům a pedagogům, aby se dlouhodobě zabývali podněcováním dítěte v době přípravy na nástup do školy. V knize naleznete základní informace o tom, co by mělo dítě umět a zvládnout mezi pátým a šestým rokem věku. Najdete zde rovněž upozornění na některé vývojové obtíže. Kniha je určena pro rodiče i učitelky v mateřských školách. (alza.cz)

Podobné produkty ako Školní zralost: Co by mělo umět dítě před vstupem do školy (978-80-266-1751-8) , Dítě války (978-80-7546-385-2)

Esence (978-80-903761-4-4)

Esence (978-80-903761-4-4)
Detail

Kniha - autor Bhagat Johann Zeilhofer,, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Člověk sestává ze dvou částí – z Esence a z osobnosti. Esence, se kterou se všichni rodíme, je nám vlastní. Osobnost nám není vlastní. Nerodíme se s ní, ale získáváme ji zvenku. Osobnost zahrnuje všechno, čím jsme podmíněni, vše, co jsme získali, co jsme se naučili nebo napodobili. Když žijeme svůj život z osobnosti, bez Esence, je chudý a únavný. Žijeme-li svůj život z Esence, je bohatý a jiskrný, plný lásky, síly, vnitřního klidu, radosti, vůle a bdělosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Esence (978-80-903761-4-4) , Dítě v síti (978-80-204-5145-3)

Klinická propedeutika pro střední zdravotnické školy (978-80-271-1052-0)

Klinická propedeutika pro střední zdravotnické školy (978-80-271-1052-0)
Detail

Kniha - autor Ilona Jelínková, 136 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Klinická propedeutika pro střední zdravotnické školy (978-80-271-1052-0) , Mé dítě má autismus (978-80-247-2683-0)

Klinická propedeutika pro střední zdravotnické školy (978-80-271-1052-0)

Klinická propedeutika pro střední zdravotnické školy (978-80-271-1052-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Ilona Jelínková, 136 stran, česky Učebnice je určena převážně studentům oborů praktická sestra, ošetřovatel a zdravotnické lyceum. Je vhodná nejen pro studenty VOŠZ – diplomované všeobecné sestry a diplomované zdravotnické záchranáře, ale také pro sestry a záchranáře v praxi. Druhé vydání přináší aktualizované informace o zdraví, nemoci a prevenci. Seznamuje s jednotlivými klinickými obory, vyšetřovacími metodami, anamnézou, diagnostikou, objektivními a subjektivními příznaky nejčastějších onemocnění. Obsahuje také kapitolu z farmakologie, neboť znalost a podávání léčiv je nedílnou součástí práce zdravotnických pracovníků a naopak neznalost léčiv a jejich nežádoucích účinků může ohrozit zdraví i život pacientů. Kniha je doplněna obrázky a tabulkami pro lepší přehled a orientaci. Na konci každé kapitoly jsou otázky k opakování učiva. (alza.cz)

Podobné produkty ako Klinická propedeutika pro střední zdravotnické školy (978-80-271-1052-0) , Jak vychovat sebevědomé dítě (978-80-247-4522-0)

Český jazyk 7 pro základní školy (978-80-7235-391-0)

Český jazyk 7 pro základní školy (978-80-7235-391-0)
Detail

Kniha - česky Učebnice je je druhou částí ucelené nové řady učebnic pro výuku českého jazyka na druhém stupni ZŠ a případně v nižších ročnících víceletých gymnázií. Svým pojetím a strukturou zůstává tradiční klasickou učebnicí, vychází z tradice české školy. Plně však splňuje požadavky rámcových vzdělávacídh programů základního vzdělávání. Rozlišuje základní učivo, učivo rozšiřující i úkoly pro jazykové nadšence. Za každou kapitolou mají žáci možnost otestovat si své znalosti a dovednosti. Učebnici provází pracovní sešit a během podzimu ji doplní metodická příručka pro učitele. Učebnice i pracovní sešit mají schvalovací doložku MŠMT. Řada učebnic českého jazyka pro 2. stupeň ZŠ navazuje na obdobný soubor nových titulů pro první stupeň ZŠ. (alza.cz)

Podobné produkty ako Český jazyk 7 pro základní školy (978-80-7235-391-0) , Třídní projekty v mateřské škole (978-80-262-1480-9)

Matematika pro 3. ročník základní školy (978-80-7358-106-0)

Matematika pro 3. ročník základní školy (978-80-7358-106-0)
Detail

Kniha - autor J. Blažková; I. Chramostová; M. Kalovská; I. Kopřivová; R. Mejtská; Mária Tar..., 104 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Navazuje na koncepci učebnicové sady pro 2. ročník. Učivo je rozvrženo do 7 celků a přílohové části, celky jsou dále členěny na kapitoly. Každý celek je uzavřen souhrnným opakováním v pracovním sešitě v rozsahu 2–3 stran. Každá kapitola začíná krátkým motivačním příběhem či uvedením do prostředí. Každou kapitolu učebnicové sady tvoří příběhy party dětí ze třetí třídy, které jsou průvodními postavičkami sady. Děti se spolu s průvodními postavičkami dozvědí spoustu nových informací nejen z matematiky, ale naučí se přitom řešit řadu praktických situací (nakupování, hospodaření s penězi, vaření, příprava na výlety, příprava společenských a kulturních akcí apod.) Řadu situací vyhodnocují děti pomocí tabulek, grafů a schémat. Přílohová část učebnice nabízí další možnosti opakování a procvičování v podobě zásobníku úloh a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Matematika pro 3. ročník základní školy (978-80-7358-106-0) , Sociální dovednosti v mateřské škole (978-80-271-3361-1)

Český jazyk v malíčku pro 2. třídu: Zábavné cvičení na doma i do školy (978-80-253-3245-0)

Český jazyk v malíčku pro 2. třídu: Zábavné cvičení na doma i do školy (978-80-253-3245-0)
Detail

Kniha - autor Lucie Víchová, 80 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Potřebují si vaše děti procvičit učivo z českého jazyka? Chcete, aby učení vnímaly jako zábavu a nenudilo je? Nabídněte jim cvičení a aktivity, které je budou bavit! Látka 2. třídy je zpracována do tvořivých a hravých úkolů, nechybí křížovky či doplňovačky. Cvičebnice je navržena tak, aby děti pracovaly samostatně. Samozřejmostí je klíč správných řešení. Obsah knihy koresponduje s učivem Rámcového vzdělávacího programu pro 2. třídu ZŠ. (alza.cz)

Podobné produkty ako Český jazyk v malíčku pro 2. třídu: Zábavné cvičení na doma i do školy (978-80-253-3245-0)

Další dítě v rodině: Výchova sourozenců (978-80-262-0802-0)

Další dítě v rodině: Výchova sourozenců (978-80-262-0802-0)
Detail

Kniha - autor Catherine Dumonteil-Kremer, 120 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Autorka nabízí pomoc rodičům sourozenců a dělí se o své zkušenosti výchovné a rodinné poradkyně i o zkušenosti při výchově vlastních dětí. S využitím četných příkladů sleduje problematiku vývoje vztahů mezi dětmi v rodině od přípravy na narození prvního sourozence a jeho příchodu na svět. Ukazuje první vztahové problémy a pokusy o agresi prvního sourozence. Radí, jak postupovat, chránit mladší a zároveň chápat a podporovat starší. Poskytuje rady, jak řešit vztahové problémy a konflikty v každodenním životě sourozenců, kdy a jak zasahovat, kdy ne, jak klást hranice, věnuje se prevenci konfliktů, navrhuje hry (i výchovné triky), ukazuje rodičům, jak postupovat při překonávání problémových situací emocionálním a komunikačním nekonfliktním způsobem. Vysvětluje, jak neopakovat výchovné chyby svých rodičů, které se mohly projevit na vlastních sourozeneckých vztazích v dětství i v... (alza.cz)

Podobné produkty ako Další dítě v rodině: Výchova sourozenců (978-80-262-0802-0)

Láska, vztahy, konstelace (978-80-903761-9-9)

Láska, vztahy, konstelace (978-80-903761-9-9)
Detail

Kniha - autor Jan Bílý,, česky Jak se rozejít a sejít, jak se dostat do hloubky partnerského vztahu a jak (v hloubce a intenzitě) zůstat, jsou tři části této zajímavé publikace. Čtenáři je za pomoci konstelací, cvičení a mnohdy překvapivých závěrů umožněno pochopit, proč opakujeme v našich vztazích stále tytéž vzorce a kde leží klíč ke skutečně vyrovnanému, svobodnému a šťastnému partnerství. (alza.cz)

Podobné produkty ako Láska, vztahy, konstelace (978-80-903761-9-9)

Výuka němčiny v podmínkách baťovské pokusné školy (978-80-210-9653-0)

Výuka němčiny v podmínkách baťovské pokusné školy (978-80-210-9653-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Tereza Kolumber, 106 stran, česky Monografie se zabývá výukou německého jazyka v meziválečném a válečném období v baťovském Zlíně, konkrétně se zaměřením na Masarykovu pokusnou měšťanskou školu. Je v ní analyzována didaktická koncepce školy (metody výuky cizího jazyka, osnovy, učebnice, pokus s restrikcí učiva) a zároveň je zkoumaná škola zasazena do kontextu československého meziválečného školství. (alza.cz)

Podobné produkty ako Výuka němčiny v podmínkách baťovské pokusné školy (978-80-210-9653-0)

Výuka němčiny v podmínkách baťovské pokusné školy (978-80-210-9653-0)

Výuka němčiny v podmínkách baťovské pokusné školy (978-80-210-9653-0)
Detail

Kniha - autor Tereza Kolumber, 106 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Monografie se zabývá výukou německého jazyka v meziválečném a válečném období v baťovském Zlíně, konkrétně se zaměřením na Masarykovu pokusnou měšťanskou školu. Je v ní analyzována didaktická koncepce školy (metody výuky cizího jazyka, osnovy, učebnice, pokus s restrikcí učiva) a zároveň je zkoumaná škola zasazena do kontextu československého meziválečného školství. (alza.cz)

Podobné produkty ako Výuka němčiny v podmínkách baťovské pokusné školy (978-80-210-9653-0)

Jazyk latinský I: pro střední zdravotnické školy (978-80-7333-103-0)

Jazyk latinský I: pro střední zdravotnické školy (978-80-7333-103-0)
Detail

Kniha - autor Jan Kábrt, 162 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Základní mluvnické jevy s řadou cvičení i příklady diagnóz a odborné články rozšiřující slovní zásobu. Učebnice je doplněna oboustranným slovníkem a slouží zároveň jako pracovní sešit. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jazyk latinský I: pro střední zdravotnické školy (978-80-7333-103-0)

Výtvarná výchova pre 5. ročník základnej školy (978-80-8091-325-0)

Výtvarná výchova pre 5. ročník základnej školy (978-80-8091-325-0)
Detail

Kniha - autor L. Čarný, 112 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá Učebnica je zameraná na získanie základných gramotností v oblasti vizuálnej kultúry - zahŕňa výtvarné umenie, fotografiu, video, film, architektúru, elektronické médiá a dizajn. (alza.cz)

Podobné produkty ako Výtvarná výchova pre 5. ročník základnej školy (978-80-8091-325-0)

100 vzdělávacích Montessori aktivit (978-80-256-2137-0)

100 vzdělávacích Montessori aktivit (978-80-256-2137-0)
Detail

Kniha - autor Eve Hermann, 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Objevujte s dětmi svět Tato kniha nabízí 100 aktivit, vycházejících z principů pedagogiky Montessori a určených dětem od 18 měsíců. Prostřednictvím jednoduchých úkolů se děti přirozenou formou naučí praktické dovednosti jako oblékání, hygienické návyky a jednoduchou pomoc v domácnosti. Vedle těchto každodenních činností si děti procvičí i smyslové vnímání, začnou rozvíjet jemnou motoriku a seznámí se s okolním světem. Tyto aktivity jim pomáhají objevovat a pozorovat svět a uspokojovat jejich nekonečnou zvídavost. Postupujte tak, jak dítě samo chce, přizpůsobujte je situaci i rytmu, který vyhovuje dítěti. Objevujte svět společně se svými dětmi!Napsali o knize 100 vzdělávacích Montessori aktivit"Za mě rozhodně ano. Jednoduše a stručně popsaná aktivita, kterou můžete s dětmi dělat." Recenze z Databáze knih (alza.cz)

Podobné produkty ako 100 vzdělávacích Montessori aktivit (978-80-256-2137-0)

Tiché dítě (978-80-267-1983-0)

Tiché dítě (978-80-267-1983-0)
Detail

Kniha - autor Sarah A. Denzil, 352 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Její syn zná pravdu. Co mu brání promluvit?Šestiletý Aiden zmizel při povodni. Jeho tělo se nenašlo a Emma se musela smířit s tím, že svého syna už nikdy neuvidí. O deset let později je připravena založit rodinu s novým partnerem. Aiden se však zjeví jako přízrak z minulosti a zranění na jeho těle vypovídají o tragickém příběhu, který nikdo neuslyší. Chlapec totiž nemluví. Jeho mlčení je pro matku daleko trýznivější, než kdyby se konečně dozvěděla, kdo jejího syna unesl. (alza.cz)

Podobné produkty ako Tiché dítě (978-80-267-1983-0)

Nadané dítě (978-80-271-0512-0)

Nadané dítě (978-80-271-0512-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Monika Stehlíková, 160 stran, česky Každý rodič i učitel si přeje, aby děti byly šťastné a úspěšné. Ale nadané děti jsou natolik specifické, že jejich motivace, chování, myšlení i prožívání můžou být okolím nesprávně interpretovány a přinášet jim tak trápení, nepochopení a problémy – jak doma, tak ve škole. Intelekt, paměť, vnímavost, citlivost i zvídavost nadaných dětí bývají od útlého věku fenomenální, v některých oblastech může být ale vývoj naopak nerovnoměrný až opožděný. A proto vyžadují specifický přístup. Výchova a vzdělávání těchto dětí může být pro dospělé velmi náročná až stresující a dostávat je do situací bezradnosti i vyčerpání. Tato kniha umožňuje rodičům a učitelům těchto dětí podívat se pod pokličku a tím jim přinést pochopení, porozumění a bezvýhradné přijetí těchto dětí. Nabízí jim praktická doporučení pro výchovu i konkrétní cvičení, techniky a metody vzdělávání – a to s jediným cílem: aby byly... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nadané dítě (978-80-271-0512-0)

Toskánské dítě (978-80-267-1644-0)

Toskánské dítě (978-80-267-1644-0)
Detail

Kniha - autor Rhys Bowen, 384 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Píše se rok 1944, když britský pilot Hugo Langley seskočí padákem do Němci okupovaného italského Toskánska. Má zraněnou nohu, ale dostává se mu pomoci od místní ženy Sofie. Do jejich nečekaného sblížení ale zasáhne zrada a Sofie nevysvětlitelně zmizí… Skoro o třicet let později se Hugova dcera Joanna vydává po stopách otcovy dávné lásky do toskánské vesnice. Nejenže odhalí dávné tajemství, ale cesta jí pomůže lépe porozumět také vlastnímu životu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Toskánské dítě (978-80-267-1644-0)

Tiché dítě (978-80-267-1983-0)

Tiché dítě (978-80-267-1983-0)
Detail

Elektronická kniha - Její syn zná pravdu. Co mu brání promluvit? - autor Sarah A. Denzil, 352 stran, česky Její syn zná pravdu. Co mu brání promluvit?Šestiletý Aiden zmizel při povodni. Jeho tělo se nenašlo a Emma se musela smířit s tím, že svého syna už nikdy neuvidí. O deset let později je připravena založit rodinu s novým partnerem. Aiden se však zjeví jako přízrak z minulosti a zranění na jeho těle vypovídají o tragickém příběhu, který nikdo neuslyší. Chlapec totiž nemluví. Jeho mlčení je pro matku daleko trýznivější, než kdyby se konečně dozvěděla, kdo jejího syna unesl. (alza.cz)

Podobné produkty ako Tiché dítě (978-80-267-1983-0)

Toskánské dítě (978-80-267-1644-0)

Toskánské dítě (978-80-267-1644-0)
Detail

Elektronická kniha - Poutavý příběh nenaplněné lásky. Dokáže Joanna konečně porozumět svému otci po odhalení jeho dávného tajemství? - autor Rhys Bowen, 384 stran, česky Poutavý příběh nenaplněné lásky. Dokáže Joanna konečně porozumět svému otci po odhalení jeho dávného tajemství?Píše se rok 1944, když britský pilot Hugo Langley seskočí padákem do Němci okupovaného italského Toskánska. Má zraněnou nohu, ale dostává se mu pomoci od místní ženy Sofie. Do jejich nečekaného sblížení ale zasáhne zrada a Sofie nevysvětlitelně zmizí…Skoro o třicet let později se Hugova dcera Joanna vydává po stopách otcovy dávné lásky do toskánské vesnice. Nejenže odhalí dávné tajemství, ale cesta jí pomůže lépe porozumět také vlastnímu životu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Toskánské dítě (978-80-267-1644-0)

Dítě noci (978-80-271-3566-0)

Dítě noci (978-80-271-3566-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Karen McQuestion, 352 stran, česky Napínavý román o tom, že nikdy nevíme, kdo jsou vlastně naši sousedé Jedné chladné lednové noci vyjde Sharon na zahradu, aby mohla sledovat zatmění Měsíce. Místo toho ji ale zaujme něco zvláštního v domě hned za jejím dvorkem. Oknem do kuchyně vidí malou dívenku, jak myje nádobí. Jenomže Flemingovi, kteří tam žijí, žádné dítě v tomhle věku nemají, a i kdyby nakrásně měli, proč by dělalo domácí práce tak pozdě? Sharon by to nejspíš pustila z hlavy, ale pak se k ní nastěhuje opuštěná osmnáctiletá Niki a také si u sousedů všimne něčeho podivného. A když se obrátí na patřičné úřady a nemá to žádný efekt, pustí se nakonec do pátrání na vlastní pěst. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dítě noci (978-80-271-3566-0)

Dítě tmy (978-80-88067-16-0)

Dítě tmy (978-80-88067-16-0)
Detail

Kniha - autor Miroslav Pech, 216 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Měla to být jen opuštěná továrna, která bude chátrat tak dlouho, až se rozpadne. A ten mladík, co se potuloval kolem, se nezdál nebezpečný. Jako kdyby na něm nebylo nic zvláštního, jen člověk beze jména. Ale právě kvůli němu ulicemi města poteče krev. Právě kvůli němu parta dětí brzy pozná peklo na zemi. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dítě tmy (978-80-88067-16-0)

Dítě noci (978-80-271-3566-0)

Dítě noci (978-80-271-3566-0)
Detail

Kniha - autor Karen McQuestion, 352 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Jedné chladné lednové noci vyjde Sharon na zahradu, aby mohla sledovat zatmění Měsíce. Místo toho ji ale zaujme něco zvláštního v domě hned za jejím dvorkem. Oknem do kuchyně vidí malou dívenku, jak myje nádobí. Jenomže Flemingovi, kteří tam žijí, žádné dítě v tomhle věku nemají, a i kdyby nakrásně měli, proč by dělalo domácí práce tak pozdě? Sharon by to nejspíš pustila z hlavy, ale pak se k ní nastěhuje opuštěná osmnáctiletá Niki a také si u sousedů všimne něčeho podivného. A když se obrátí na patřičné úřady a nemá to žádný efekt, pustí se nakonec do pátrání na vlastní pěst. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dítě noci (978-80-271-3566-0)

Stratégie tvorby bezpečnej školy (978-80-751-2711-2)

Stratégie tvorby bezpečnej školy (978-80-751-2711-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Jana Hanuliaková, a kol., 220 stran Publikácia reflektuje na aktuálnu problematiku súčasnej pedagogickej praxe, ktorou je agresívne správania detí a mládeže. Primárne sa orientuje na výchovné aspekty prevencie prostredníctvom prosociálnej, osobnostnej a sociálnej výchovy, na výchovu k hodnotám a tradíciám. Súčasťou textu sú konkrétne návrhy ako eliminovať agresivitu u žiakov, kyberšikanovanie a praktické ukážky, metodické postupy realizácie programov pri prevencii sociálno-patologických javov. (alza.cz)

Podobné produkty ako Stratégie tvorby bezpečnej školy (978-80-751-2711-2)

Informatika 4: učebnice pro 4. ročník základní školy (978-80-88285-67-0)

Informatika 4: učebnice pro 4. ročník základní školy (978-80-88285-67-0)
Detail

Kniha - autor Jana Morbacherová, česky Učebnice Informatika pro 4. ročník ZŠ je zpracována tak, aby odpovídala modelovému školnímu vzdělávacímu programu a pokrývá všechny navržené a očekávané výstupy RVP ZV pro informatiku. Učebnice obsahuje témata: digitální technologie, práce ve sdíleném prostředí a úvod do kódování a šifrování dat a informací. V učebnici je kladen důraz na názornost a rozvíjení logického, informatického myšlení. Učebnice využívá moderní výukové trendy. V učebnici najdete mnoho obrázků, fotografií a praktických činností, které zábavnou a hravou formou naučí žáky pracovat s počítačem. V jednotlivých kapitolách se žáci naučí pracovat s informacemi a rozeznávat dobré a špatné informace. Pochopí pojem digitální technologie, a dokáží vysvětlit, jaké digitální technologie využívají doma a ve škole. Vysvětlí, jak jim digitální technologie usnadňují život. Žáci se naučí popsat, z jakých částí se skládá počítač, co jsou přídavná zařízení a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Informatika 4: učebnice pro 4. ročník základní školy (978-80-88285-67-0)

Zetíkova cesta Slabikář pro 1. ročník základní školy (978-80-7358-250-0)

Zetíkova cesta Slabikář pro 1. ročník základní školy (978-80-7358-250-0)
Detail

Kniha - česky Slabikář je dobrodružná kniha určená začínajícím čtenářům. Slabikář navazuje ve výuce v rámci sady Zetíkova cesta na Písmenkář, ten je určen pro přibližně 5–6 týdnů výuky od začátku školního roku. Každou stranu slabikáře tvoří krátký literární text, který doprovází ilustrace, jež se k textu vztahuje. Děti se tak spolupodílí na čtení jednoho velkého příběhu společně s vyučujícími, kteří mají k dispozici další texty k předčítání a příběh dále rozvíjí. Texty odpovídají čtenářským dovednostem dětí v jednotlivých etapách jejich čtenářství. S rozvojem jejich čtenářských schopností se zvyšuje náročnost textů (menší písmena, delší věta, souvětí, složitější slova). (alza.cz)

Podobné produkty ako Zetíkova cesta Slabikář pro 1. ročník základní školy (978-80-7358-250-0)

Prvouka 2: učebnice pro 2. ročník základní školy (978-80-88285-34-2)

Prvouka 2: učebnice pro 2. ročník základní školy (978-80-88285-34-2)
Detail

Kniha - autor Zdislava Nováková; Eva Julínková, 68 stran, česky Moderní barevná učebnice je zpracovaná v souladu s RVP ZV. Řadí se do edice Čtení s porozuměním zaměřené na podporu čtenářské gramotnosti s využitím metod činnostního učení. Cílem učebnice je navázat na znalosti získané v 1. ročníku, dále je rozvíjet a prohlubovat. Motivační básničky, hádanky a úryvky z dětské literatury jsou doplněny o otázky a úkoly podporující čtenářskou gramotnost. Významnou roli opět hraje reálný svět dětí, který zprostředkovávají průvodní postavy Jany a Lukáše. Jejich rozhovory v podobě komiksu přibližují dětem jejich bezprostřední okolí, přírodu v průběhu ročních období a další poznatky o lidském těle. Učební text navíc doplňuje množství barevných ilustrací a fotografií. Metodické pokyny na spodním okraji strany poskytují návod, jak pracovat s uvedenými cvičeními, náměty a otázky. V učebnici najdete také úkoly zaměřené na etickou výchovu, otázky a úkoly k mezipředmětovým... (alza.cz)

Podobné produkty ako Prvouka 2: učebnice pro 2. ročník základní školy (978-80-88285-34-2)
Dítě v úctě přijmout...: Vzdělávací program wandorfské mateřské školy (978-80-903761-2-0), Dítě v úctě přijmout… (978-80-903-7612-0), Školní zralost a dítě s SVP v praxi mateřské školy (978-80-7496-422-0), Dítě s epilepsií v prostředí školy (978-80-7553-660-0), Proměna mateřské školy v učící se organizaci (978-80-7552-113-2), Dítě-cizinec v mateřské škole: Metodika s pracovními listy pro předškoláky (978-80-7496-477-0), Didaktika mateřské školy (999-00-018-4961-0), Didaktika mateřské školy (978-80-7598-276-6), Informatorium školy mateřské v jazyce 21. století (978-80-87606-40-7), Asistent pedagoga v mateřské škole (978-80-7496-394-0), Vzdělávací systémy v zahraničí (978-80-7552-845-2), Nápadníček 2: Celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1964-4), Profesní kompetence učitele mateřské školy (978-80-247-4309-7), Esence (978-80-903761-4-4), Další dítě v rodině: Výchova sourozenců (978-80-262-0802-0), Nadané dítě (978-80-271-0512-0), Dítě tmy (978-80-88067-16-0), Toskánské dítě (978-80-267-1644-0), Tiché dítě (978-80-267-1983-0), Dítě noci (978-80-271-3566-0), Nápadníček: Celoroční plán aktivit pro mateřské školy (978-80-262-1795-4), Rok v mateřské škole (978-80-7367-703-9), Vzdělávací systém v Africe (978-80-263-0891-1), Láska, vztahy, konstelace (978-80-903761-9-9), Dítě války (978-80-7546-385-2), Dítě v síti (978-80-204-5145-3), Mé dítě má autismus (978-80-247-2683-0), Jak vychovat sebevědomé dítě (978-80-247-4522-0), Třídní projekty v mateřské škole (978-80-262-1480-9), Sociální dovednosti v mateřské škole (978-80-271-3361-1)