Byla jsem s našima na procházce (978-80-872-5661-9)

Produkt Byla jsem s našima na procházce (978-80-872-5661-9) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Byla jsem s našima na procházce (978-80-872-5661-9) upraviť a produkt hľadať znova.

Byla jsem s našima na procházce (978-80-872-5661-9)

Byla jsem s našima na procházce (978-80-872-5661-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Eliška Vlasáková, 140 stran E. Vlasáková v nové knize „znovu ohledává nejbližší terén: postupující dětství žité v neúplné rodině, užaslé rozhlížení po venku, hledání vzorů a nabývání vlastního rozumu, spontánní odmítání špatností, přebírání odpovědnosti... Byla jsem s našima na procházce. Titul jako věta v minulém čase. Ta procházka se ponejvíc konala s maminkou a s nepokrevní tetou Vlastou, v hranicích rodného města Kyjova, s výlety na Vysočinu, odkud zas Vlasta pocházela. Ovšem také s nepřítomným Přemyslem Pittrem, který prostoupil textem. Ne tolik s nenadálým, byť vytouženým návštěvníkem v bytě a na pavlači, panem Karlem Kolouchem. To už víc s pražským redaktorem na odpočinku Ferdinandem Krchem, pamětníkem Milíčova domu. Vypravěčka při tom procházení vyvolává vzpomínku nejen na sousedy v nájemním domě a v okolních ulicích. Rovněž potkává a bere vážně fantomové děje promítané v městském kině, na divadle ji zdejší ochotníci okouzlí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Byla jsem s našima na procházce (978-80-872-5661-9) , Byla jsem s našima na procházce (978-80-872-5661-9)

Byla jsem s našima na procházce (978-80-87256-61-9)

Byla jsem s našima na procházce (978-80-87256-61-9)
Detail

Kniha - E. Vlasáková v nové knize „znovu ohledává nejbližší terén: postupující dětství žité v neúplné rodině, užaslé rozhlížení po venku, hledání vzorů a nabývání vlastního rozumu, spontánní odmítání špatností, přebírání odpovědnosti... Byla jsem s našima na procházce. Titul jako věta v minulém čase. Ta procházka se ponejvíc konala s maminkou a s nepokrevní tetou Vlastou, v hranicích rodného města Kyjova, s výlety na Vysočinu, odkud zas Vlasta pocházela. Ovšem také s nepřítomným Přemyslem Pittrem, který prostoupil textem. Ne tolik s nenadálým, byť vytouženým návštěvníkem v bytě a na pavlači, panem Karlem Kolouchem. To už víc s pražským redaktorem na odpočinku Ferdinandem Krchem, pamětníkem Milíčova domu. Vypravěčka při tom procházení vyvolává vzpomínku nejen na sousedy v nájemním domě a v okolních ulicích. Rovněž potkává a bere vážně fantomové děje promítané v městském kině, na divadle ji zdejší ochotníci okouzlí operetou. Dívče se drží tety Vlasty a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Byla jsem s našima na procházce (978-80-87256-61-9) , Byla jsem s našima na procházce (978-80-87256-61-9)

Byla jsem s našima na procházce - Eliška Vlasáková

Byla jsem s našima na procházce - Eliška Vlasáková
Detail

E. Vlasáková v další knize "znovu ohledává nejbližší terén: postupující dětství žité v neúplné rodině, užaslé rozhlížení po venku, hledání vzorů a nabývání vlastního rozumu, spontánní odmítání špatností, přebírání odpovědnosti... Byla jsem s našima na procházce. Titul jako věta v minulém čase. Ta procházka se ponejvíc konala s maminkou a s nepokrevní tetou Vlastou, v hranicích rodného města Kyjova, s výlety na Vysočinu, odkud zas Vlasta pocházela. Ovšem také s nepřítomným Přemyslem Pittrem, který prostoupil textem. Ne tolik s nenadálým, byť vytouženým návštěvníkem v bytě a na pavlači, panem Karlem Kolouchem. To už víc s pražským redaktorem na odpočinku Ferdinandem Krchem, pamětníkem Milíčova domu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Byla jsem s našima na procházce - Eliška Vlasáková , Byla jsem tu

Byla jsem s našima na procházce - Vlasáková Eliška

Byla jsem s našima na procházce - Vlasáková Eliška
Detail

E. Vlasáková v nové knize „znovu ohledává nejbližší terén: postupující dětství žité v neúplné rodině, užaslé rozhlížení po venku, hledání vzorů a nabývání vlastního rozumu, spontánní odmítání špatností, přebírání odpovědnosti... Byla jsem s našima na procházce. Titul jako věta v minulém čase. Ta procházka se ponejvíc konala s maminkou a s nepokrevní tetou Vlastou, v hranicích rodného města Kyjova, s výlety na Vysočinu, odkud zas Vlasta pocházela. Ovšem také s nepřítomným Přemyslem Pittrem, který prostoupil textem. Ne tolik s nenadálým, byť vytouženým návštěvníkem v bytě a na pavlači, panem Karlem Kolouchem. To už víc s pražským redaktorem na odpočinku Ferdinandem Krchem, pamětníkem Milíčova domu. Vypravěčka při tom procházení vyvolává vzpomínku nejen na sousedy v nájemním domě a v okolních ulicích. Rovněž potkává a bere vážně fantomové děje promítané v městském kině, na divadle ji zdejší ochotníci okouzlí operetou. Dívče se drží tety Vlasty a pravidelně se zúčastňuje shromáždění v kostele, na konfirmaci dosud nemá věk. Rovněž svědomitě splňuje základní školní docházku, kde se před tabulí střídají učitelky čím dál víc poplatné komunistům. Zato se tam dobře snáší se svými katolickými spolužačkami, ale ani po sloučení s chlapeckou třídou nevěnuje zatím pozornost spolužákům. A už vůbec ne školitelům ateistické výchovy. Místní muži vpadnou plnou vahou do rukopisu později, ať jako životní opory, nebo slaboši a vyžírkové. Ona je však nesoudí. Svědomitost hodné dcery – v překlenutí doby je také maminkou a babičkou, se finálně projevila v té nejvážnější a nejpřirozenější službě přestárlým našim. To prozatím stačí, nerad bych tu procházku redukoval na figury a trasy. Věřím, že čtenářský zážitek se spolehlivě dostaví. Byla jsem s našima na procházce je přehledný literární útvar, próza členěná na dvě části, propojené jednotou místa i totožností hlavních postav. Rozevřená ve dvou časech vyprávění. Jako první se tu odkrývají vrstvy paměti v příbězích s dílčí pointou, následuje souvislá a bez možnosti úniku zakončená zpráva." – Jiří Soukup (patro.cz)

Podobné produkty ako Byla jsem s našima na procházce - Vlasáková Eliška , Všechny holky, kterými jsem byla (978-80-766-1384-3)

Byla jsem s našima na procházce - Eliška Vlasáková - e-kniha

Byla jsem s našima na procházce - Eliška Vlasáková - e-kniha
Detail

eBook:,E. Vlasáková v nové knize „znovu ohledává nejbližší terén: postupující dětství žité v neúplné rodině, užaslé rozhlížení po venku, hledání vzorů a nabývání vlastního rozumu, spontánní odmítání špatností, přebírání odpovědnosti... Byla jsem s našima na procházce. Titul jako věta v minulém čase. Ta procházka se ponejvíc konala s maminkou a s nepokrevní tetou Vlastou, v hranicích rodného města Kyjova, s výlety na Vysočinu, odkud zas Vlasta pocházela. Ovšem také s nepřítomným Přemyslem Pittrem, který prostoupil textem. Ne tolik s nenadálým, byť vytouženým návštěvníkem v bytě a na pavlači, panem Karlem Kolouchem. To už víc s pražským redaktorem na odpočinku Ferdinandem Krchem, pamětníkem Milíčova domu. Vypravěčka při tom procházení vyvolává vzpomínku nejen na sousedy v nájemním domě a v okolních ulicích. Rovněž potkává a bere vážně fantomové děje promítané v městském kině, na divadle ji zdejší ochotníci okouzlí operetou. Dívče se drží tety Vlasty a pravidelně se zúčastňuje shromáždění v kostele, na konfirmaci dosud nemá věk. Rovněž svědomitě splňuje základní školní docházku, kde se před tabulí střídají učitelky čím dál víc poplatné komunistům. Zato se tam dobře snáší se svými katolickými spolužačkami, ale ani po sloučení s chlapeckou třídou nevěnuje zatím pozornost spolužákům. A už vůbec ne školitelům ateistické výchovy. Místní muži vpadnou plnou vahou do rukopisu později, ať jako životní opory, nebo slaboši a vyžírkové. Ona je však nesoudí. Svědomitost hodné dcery – v překlenutí doby je také maminkou a babičkou, se finálně projevila v té nejvážnější a nejpřirozenější službě přestárlým našim. To prozatím stačí, nerad bych tu procházku redukoval na figury a trasy. Věřím, že čtenářský zážitek se spolehlivě dostaví. Byla jsem s našima na procházce je přehledný literární útvar, próza členěná na dvě části, propojené jednotou místa i totožností hlavních postav. Rozevřená ve dvou časech vyprávění. Jako první se tu odkrývají vrstvy paměti v příbězích s dílčí pointou, následuje souvislá a bez možnosti úniku zakončená zpráva." – Jiří Soukup (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Byla jsem s našima na procházce - Eliška Vlasáková - e-kniha , Všechny holky, kterými jsem byla (978-80-7661-384-3)

První černobílá knížka pro miminko Na procházce (978-80-256-2836-2)

První černobílá knížka pro miminko Na procházce (978-80-256-2836-2)
Detail

Kniha - Okouzlující knížečka s obrázky předmětů, co lze vidět na procházce, si s vámi bude vaše děťátko prohlížet moc rádo. - autor Stella Baggott, 10 stran, česky, Prostorové pohádky, leporela Okouzlující knížečka s obrázky předmětů, co lze vidět na procházce, si s vámi bude vaše děťátko prohlížet moc rádo.Ideální první knížka pro vaše miminko. Velká je tak akorát do dětských ručiček, má oblé hrany a díky pevným stránkám vydrží i méně šetrné zacházení. Obrázky předmětů, uzpůsobené malému děťátku, si vaše miminko může prohlížet stále dokola.Černobílá varianta s jemnými barevnými prvky je pro správný vývoj zraku malého miminka vhodnější než pestrobarevné obrázky. Ukažte svému děťátku, jak má otáčet pevné stránky, a rozvíjejte tak u něj jemnou motoriku a koordinaci pohybu prstíků. Prohlížejte si společně různé předměty a zvířata, na která můžete při procházce narazit. (alza.cz)

Podobné produkty ako První černobílá knížka pro miminko Na procházce (978-80-256-2836-2) , Byla jsem ženou slavného muže (978-80-7491-422-5)

Uzdravení (978-80-872-4923-9)

Uzdravení (978-80-872-4923-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Bert Hellinger, 115 stran Kam se díváme nejdříve, když potřebujeme uzdravení? Díváme se tam, kde nás něco bolí. To znamená, že se díváme nejprve na své tělo. Hlavně na těle očekáváme úlevu. Kromě našeho těla hrají při léčení důležitou roli také naše duše a naše pocity. I ty je třeba správně ošetřit. Duševní bolesti vnímáme často dokonce intenzivněji než bolesti na těle. Komu je naše duše poslušna? Z čeho čerpá naději na uzdravení na těle i na duši? Tuto naději čerpá z lásky. Čerpá ji z jiné lásky, která dalece překračuje lásku, jež nám způsobuje nemoc. Která nám nejdříve způsobí nemoc na duši, a pak na těle. Tato kniha Vás zavede do všech těchto tří oblastí. Skrze meditace a cvičení Vás neustále povede do osobního léčivého pohybu. Je to kniha, která přináší naději. (alza.cz)

Podobné produkty ako Uzdravení (978-80-872-4923-9) , Byla jsem doktorkou v osvětimi: musela jsem asistovat mengelemu (978-80-7433-281-4)

Poslední bůh (978-80-872-4655-9)

Poslední bůh (978-80-872-4655-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Lucie Lukačovičová, 318 stran, česky Lov na boha neměl hrabě Sangatte vůbec v plánu. Naopak se domníval, že když se usadí v koloniální Indii, bude mít klid. Chtěl se věnovat svým vynálezům i tajemným technologiím ztraceným dávno předtím, než na indickou půdu vstoupili Britové. Společenskou nutnost se oženit vyřešil tím, že pojal za manželku nesmrtelnou elfku, která nemá lidské uvažování a požadavky.Nerušené bádání skončí ve chvíli, kdy Sangatte dostane zprávu od starého přítele, která rozpoutá dobrodružnou honičku napříč Indií. Vlaky chrlí páru, po nebi se prohánějí pirátské vzducholodě, dávají o sobě vědět skryté nelidské národy a ve stínech se shromažďují členové vražedné sekty, v jejímž čele má stanout poslední vtělení božstva. (alza.cz)

Podobné produkty ako Poslední bůh (978-80-872-4655-9) , Uzdravení (978-80-872-4923-9)

Osobní totem (978-80-872-4936-9)

Osobní totem (978-80-872-4936-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Eligio Stephen Gallegos, 196 stran Autor vypráví příběh o objevování čakrových silových zvířat, která jsou základem pro terapeutický model známý jako Personal Totem Pole Process© (Metoda osobního totemu), coby mezinárodně uznávaný obor s praktikujícími po celém světě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Osobní totem (978-80-872-4936-9) , Marína (978-80-8046-872-9)

Ukaž, co děláš! (978-80-872-7092-9)

Ukaž, co děláš! (978-80-872-7092-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Austin Kleon, 224 stran „Austin Kleon je jedním z nejbystřejších nových mozků kreativního světa. Kniha Ukaž, co děláš! demonstruje proč. Pomocí jednoduchých, ale hlubokých vhledů a spousty svých úžasných obrázků zavrhuje staré stereotypy kreativního života a říká na rovinu, jaká je skutečnost.“Daniel H. Pink, autor knihy Prodávat je lidské *** Byl-li bestseller Kraď jako umělec o vypůjčování si vlivu druhých, tato knížka učí, jak ovlivňovat druhé, aby si půjčovali od vás. Ukaž, co děláš! cupuje destruktivní mýtus o osamělém géniovi. Ukazuje umělcům a tvůrcům všeho druhu, spisovatelům i tvůrčím podnikatelům, jak se zapojit do nového prostředí sdíleného talentu. Je o tom, jak pomoci druhým, aby nás našli, o tom, že můžeme být doslova objeveni, je o využívání internetu místo ztrácení času networkingem. Klíčem je proces, nikoli produkt. Sdílejte něco malého každý den (ale nezměňte se v lidský spam). Uchovejte si mysl amatéra – jeho... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ukaž, co děláš! (978-80-872-7092-9) , Když jsem byla štěně dobrodružství slečny růžové (978-80-264-3975-2)

Krev pod obojí (978-80-872-6408-9)

Krev pod obojí (978-80-872-6408-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Břetislav Olšer, 304 stran Šestá kniha Břetislava Olšera je opět zaměřena na složitou problematiku izraelsko-palestinských vztahů. Mnohovrstevnatý román, plný napětí a dramatických zvratů, není jen pestrou mozaikou osudů hrdinů dvou znepřátelených komunit; je to v mnohém i zamyšlení nad jejich osudovým předurčením a představou možností existence v této původně Zaslíbené zemi. (alza.cz)

Podobné produkty ako Krev pod obojí (978-80-872-6408-9) , Poslední bůh (978-80-872-4655-9)

Lídři jedí poslední (978-80-872-7089-9)

Lídři jedí poslední (978-80-872-7089-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Simon Sinek, 288 stran Jsem ochoten jíst poslední – a co dál? Jak získám loajální a hluboce oddané kolegy, kteří se nezastaví před ničím, mají-li prosadit zájmy své organizace a vize svého lídra? Jak vybuduji stabilní a sebejistý tým, kde mají všichni pocit sounáležitosti a energii směřují k dosažení společného cíle?Proč některé týmy drží pohromadě a jiné se rozpadají„Miluji svoji práci!“ Patříte mezi ty šťastné, kteří toto upřímně prohlašují, nebo naopak od začátku pracovní doby očima posunujete ručičku na hodinách? Představte si, že se každé ráno těšíte do práce, prožijete báječný pracovní den a se skvělým pocitem se vracíte domů. Simon Sinek na svých cestách zjistil, že to není bláhová představa, ale realita mnoha úspěšných organizací.Je skutečně možné vytvořit tým, ve kterém by jeden pro druhého skočil do ohně? Kde nepanuje cynismus a sobectví? Kde jsou si kolegové oporou? Odpovědi na tyto otázky autor poskládal ze střípků... (alza.cz)

Podobné produkty ako Lídři jedí poslední (978-80-872-7089-9) , Osobní totem (978-80-872-4936-9)

Možnosti a melodie (978-80-872-5616-9)

Možnosti a melodie (978-80-872-5616-9)
Detail

Elektronická kniha - autor otec Jeroným, 124 stran Možnosti a melodie patří k nejzralejším textům otce Jeronýma, mnicha z kláštera Sept-Fons, který v tomto krátkém pojednání o Boží lásce předkládá syntézu celého svého života, své zkušenosti a duchovní nauky. Jeho rady a varování, prostoupené srdečností a dobrotou, jsou určeny především řeholníkům, ale nejen jim. Otec Jeroným se obrací ke každému člověku, který upřímně touží po životě modlitby a spojení s Bohem.Kniha je součástí projektu vydávání spisů otce Jeronýma (dosud vyšlo: Otec Jeroným – Dopisy bratru Patrikovi – výběr dopisů, adresovaných v letech 1971–1984 bratru Patrikovi, současnému opatovi kláštera Sept-Fons, Otec Jeroným. Mnich – částečný portrét – album fotografií otce Jeronýma zobrazující všechny etapy jeho života, doprovozené úryvky z jeho textů). (alza.cz)

Podobné produkty ako Možnosti a melodie (978-80-872-5616-9) , Když byla hodná (978-80-279-0243-9)

Marína (978-80-8046-872-9)

Marína (978-80-8046-872-9)
Detail

Kniha - autor Andrej Sládkovič, 116 stran, slovensky, pevná bez přebalu lesklá Ľúbostné spevy Andreja Sládkoviča Marína vychádzajú v exkluzívnom výtvarnom sprievode Kataríny Vavrovej. Nevšedná plnofarebná publikácia je plná lásky k žene a k vlasti. Je určená pre všetky vekové kategórie. Marína, klenot slovenskej romantickej poézie, po prvýkrát vyšla v roku 1844 s názvom Marína, spevi Andreja Sládkoviča, a nechýba takmer v žiadnej knižnici. Doteraz nebolo publikované takto bohato ilustrované knižné vydanie v nevšednom darčekovom spracovaní. (alza.cz)

Podobné produkty ako Marína (978-80-8046-872-9) , Krev pod obojí (978-80-872-6408-9)

Teď něco ze života (978-80-872-5687-9)

Teď něco ze života (978-80-872-5687-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Anna Blažíčková, 456 stran Nominováno v soutěži Magnesia Litera. V prvním plánu této prózy vypráví Anna Blažíčková o svém životě v partnerském svazku s Přemyslem Blažíčkem (1932–2002), předním českým literárním vědcem. Ve skutečnosti jí tento námět slouží jako východisko k hluboké reflexi vlastního osobnostního zrání, průběhu jejího života i veřejných událostí ve dvacátém století od čtyřicátých let až do současnosti. Autorka, sama zakotvena v literatuře jako spisovatelka a literární historička, vypráví na první pohled v náhodném časovém sledu o začátcích vlastního manželství, poté o prvním setkání s Blažíčkem, o vysokoškolských studiích v polovině padesátých let, o dětství a dospívání v Bechyni, o dětství vlastních potomků v Praze, o Ústavu pro českou literaturu, o své nemoci apod. V textu se ale s uplývajícími stránkami postupně prosazuje jistá vnitřní logika vyprávění, která nad lineární průběh životních a dějinných událostí staví... (alza.cz)

Podobné produkty ako Teď něco ze života (978-80-872-5687-9) , Ukaž, co děláš! (978-80-872-7092-9)

Slovenské skanzeny ĺudovej architektúry (978-80-872-6437-9)

Slovenské skanzeny ĺudovej architektúry (978-80-872-6437-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Miloš Polášek, 96 stran Obrazová publikace v elektronické verzi e-knihy. obsahuje fotografické kompozice interpretující charakter i styl slovenských skanzenů v původní podobě jejich vzniku v letech 1986-89. Publikace sice přináší i odborné etnografické reálie, hlavní důraz je však kladen na unikátní estetiku prostředí. Jsou to fotografie spíše o hledání romantického pocitu ztraceného času zdůrazněné čtvrtstoletím, které od oné doby uplynulo. Slovenská jazyková mutace. Optimalizováno pro tablety a PC. (21,4 MB, pdf formát 215x153, 96 stran, 107 fotografií) (alza.cz)

Podobné produkty ako Slovenské skanzeny ĺudovej architektúry (978-80-872-6437-9) , Lídři jedí poslední (978-80-872-7089-9)

Od iluzí k lásce (978-80-872-4910-9)

Od iluzí k lásce (978-80-872-4910-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Krishnananda Trobe, Amana Trobe, 290 stran Americký psychiatr a žák Mistra Osha ve své zatím poslední knize Od iluzí k lásce (Stepping out of Fear) volně navazuje na témata své první knihy Probouzení zranitelnosti. Do hloubky prozkoumává zranění, která jsme prožili jako děti, a která nám stojí v cestě k tomu, abychom mohli žít život ve svobodě a lásce, a nedovolují nám důvěrně se přiblížit druhému člověku. S praktickými kroky jak tato zranění rozpoznat, uvědomit si je a opustit je, nás Krishnananda přivádí k prožití skutečného sdílení.Jako děti se rodíme naprosto otevření a přijímáme ze svého okolí i ty nejjemnější signály. Potkáme-li se s energií, která je jakkoli násilná, přísná, uzavřená, odmítající nebo prožijeme-li snad i fyzické násilí a zneužití, tato naše otevřenost a zranitelnost se uzavře vrstvami šoku, bolesti, studu a strachu, přes které již není možné zažívat blízkost s druhým člověkem. Teprve když si uvědomíme všechny své... (alza.cz)

Podobné produkty ako Od iluzí k lásce (978-80-872-4910-9) , Možnosti a melodie (978-80-872-5616-9)

Myší knížka (978-80-000-5661-6)

Myší knížka (978-80-000-5661-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Petr Chudožilov, 96 stran, česky Petr Chudožilov, povídkář, fejetonista, esejista a autor pohádek, jehož dílo bylo oceněno Čestnou listinou IBBY a prestižní Evropskou cenou za nejlepší německou pohádku, se vrací i k těm nejmladším českým čtenářům s nesentimentálně poetickou knížkou, která vychází v překladu samotného autora po dvaceti letech od prvního vydání v německém jazyce. Nenápadná myší kamarádka Charlotte dovádí pana spisovatele často doslova k zoufalství, prožili spolu doslova neuvěřitelné věci. Vždycky ví všechno nejlíp a na všechno má odpověď. Smysl pro fantaskno uplatnil Chudožilov nápaditým a hravým způsobem a zázračné dění vpadá do světa nepohádkové každodennosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Myší knížka (978-80-000-5661-6) , Doktore, to byla jízda! (978-80-7335-841-9)

Jak psi léčí (978-80-204-5661-8)

Jak psi léčí (978-80-204-5661-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Maria Goodavage, 424 stran, česky Autorka bestsellerů Maria Goodavageová nás bere na napínavou a úchvatnou cestu po celém světě, na níž objevíme nový, dojemný a fascinující svět psích lékařů. Ve své průkopnické knize nám dá nahlédnout do zákulisí špičkové vědy v moderních výzkumných centrech a do života lidí, jejichž blaho závisí na jejich oddaných, vysoce kvalifikovaných osobních doktorech (lékařských psech). Se svým typickým vtipem a nadšením zkoumá, jak se z lékařských psů stávají naši šťastní spojenci v boji proti desítkám tělesných a duševních onemocnění. Seznámíme se se psy, kteří odhalují rakovinu a Parkinsonovu chorobu, se psy, kteří upozorňují lidi na záchvaty, na výkyvy v hladině cukru, i na další život ohrožující stavy. Goodavageová popisuje revoluční způsoby, jak psi pomáhají lidem s autismem, úzkostí, depresí, schizofrenií a posttraumatickou stresovou poruchou. Seznamuje nás s neohroženými psy, kteří nás chrání před... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jak psi léčí (978-80-204-5661-8) , Myší knížka (978-80-000-5661-6)

Stojí to za to (978-80-270-5661-3)

Stojí to za to (978-80-270-5661-3)
Detail

Kniha - autor Michal Pohludka, 240 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Cílem této knihy je změnit svět aspoň o kousek k lepšímu. Tak, že čtenář popřemýšlí o svém životě, vybaví si situace, které by udělal jinak, a třeba se z nich poučí. Kniha má tři nosná témata. První je motivační – žijeme, jak žít chceme a můžeme být, kým chceme. O tom píší Petr Libý, dětský neurochirurg, a Tomáš Kraus, dvojnásobný mistr světa ve skikrosu. O svých cílech pojednává Matěj Švec a Petr Říbal poodkrývá svou strastiplnou cestu ke svému moderátorskému snu. Druhé téma se týká sociálních sítí. Ty mění svět, lidi i komunikaci. Michael Skřivan je mistrem české scény sociálních sítí v pozadí politiky, firem, projektů. Sociální sítě mají ale i svou stinnou stránku. Nejen o nich píše Martin Kyncl. Třetím tématem je vytrácení hodnot. V politice, v životě, obecně. Máme ale čas to změnit. Příspěvek Marka Navrátila se zabývá kontrastem mezi současností a dobou komunismu. Nechejte... (alza.cz)

Podobné produkty ako Stojí to za to (978-80-270-5661-3) , Malování podle čísel - na procházce s pejsky (hramal00126nad)

Deník (978-80-872-5663-3)

Deník (978-80-872-5663-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Anne Franková, 264 stran Annelies Marie Franková (12. června 1929 – březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován. Toto české vydání obsahuje poprvé nově nalezené a dosud nepublikované stránky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Deník (978-80-872-5663-3) , Teď něco ze života (978-80-872-5687-9)

Básně (978-80-872-5666-4)

Básně (978-80-872-5666-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Zbyněk Hejda, 256 stran Svazek obsahuje revidované znění šesti básnických sbírek Zbyňka Hejdy s texty z let 1957 až 1996. Jsou to sbírky Všechna slast, A tady všude muziky je plno, Blízkosti smrti, Lady Felthamová, Pobyt v sanatoriu a Valse mélancolique. Kniha je součástí trojsvazkového díla Z. Hejdy, svazek Kritiky a glosy, soustřeďující Hejdovu nebeletristickou tvorbu vyšel v roce 2012, svazek Deníky a překlady vyjde do konce roku 2013. (alza.cz)

Podobné produkty ako Básně (978-80-872-5666-4) , Od iluzí k lásce (978-80-872-4910-9)

Adepti (978-80-872-5613-8)

Adepti (978-80-872-5613-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Ivan Matoušek, 455 stran "Adepti jsou nenahraditelný zdroj poučení o době, ve které se necítí dobře. V noci se adeptům zdá o pekle, kde má sestra v Umění dlouhé zahnuté nehty. Odevzdanost, vytrvalost, trpělivost činí adepty velice nápadnými. Ve vzhledu není mezi adepty a západními žádný zásadní rozdíl. Od adeptů lze těžko očekávat, že se budou chtít prosazovat ve světě, kde se stal symbolem nesmrtelnosti generální Mojžíš. Adepti jsou adepti. Těla adeptů tvoří text Adeptů. Má ovšem někdo předpoklady adepty pochopit, když o nich neučí ve škole? Adepti budou zázrak. I na tykání určitě dojde." Tuto kompozičně i tvarově náročnou prózu psal autor v letech 1997–2007. Odvolává se na hermetickou tradici evropského myšlení, již však zároveň oživuje a přenáší do současnosti, když se snaží dění současného světa a jeho postav vidět právě skrze tuto myšlenkovou mřížku. Základní otázkou románu je, jak může vnímavý, otevřený člověk žít v současném... (alza.cz)

Podobné produkty ako Adepti (978-80-872-5613-8) , Jak jsem evangelizoval (978-80-879-0490-9)

Máj (978-80-872-5640-4)

Máj (978-80-872-5640-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Karel Hynek Mácha, 72 stran Spolehlivé znění klasického díla české literatury (vycházející z edice Karla Janského ve Spisech z roku 1959) s obrazovým doprovodem Oldřicha Hamery (nar. 1943), výrazného českého grafika, mj. jediného žáka a spolupracovníka Vladimíra Boudníka, ale také vydavatele samizdatových publikací v edici Explozionalismus (např. výběru z Máchových deníků s ilustracemi Jiřího Koláře či textů Ladislava Klímy). Hamerovy monotypy na téma Máchova Máje, vznikající průběžně více než třicet let, představují průhledy do krajiny se snovými rysy, v níž se objevují motivy korespondující s motivy Máchova veledíla. Nejde tedy o nějaký narychlo vytvořený koncept, ale evidentně o výtvarníkovo „osudové“ téma. Pouze v nakladatelství Triáda k zakoupení též číslované výtisky a číslované výtisky s originální grafikou. (alza.cz)

Podobné produkty ako Máj (978-80-872-5640-4) , Co jsem prožil (978-80-206-1868-9)

Ticho (978-80-872-7043-1)

Ticho (978-80-872-7043-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Susan Cainová, 346 stran Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit Kniha byla za necelý rok přeložena již do 30 světových jazyků a stala se mezinárodním bestsellerem "Ticho" mění nejen pohled introvertů na sebe samé, ale i to, jak na introverty pohlížejí ostatní. Kolik skutečných introvertů znáte? Odpověď vás možná překvapí. Je jich mnohem více, než si myslíte. V kultuře, která nás od základní školy až po byznys vychovává k týmové práci, je vše nastavené pro úspěch extrovertů. Teprve díky této knize získali ti tiší svou mluvčí: Susan Cainovou. Kniha je důkladným rozborem, polemikou, ale také docela praktickým návodem, jak oběma typům povah usnadnit soužití. Autorka dokládá, jak schopnosti introvertů, včetně vůdčích, bývají v éře ideálu extraverze přehlíženy, podceňovány a systematicky potlačovány, a zabývá se zkoumáním dalekosáhlého dopadu upřednosťování extrovertů. Současně pátrá po nejnovějších poznatcích v oboru... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ticho (978-80-872-7043-1) , Jsem zaměstnancem vesmíru (978-80-87413-57-9)

Moře (978-80-872-5617-6)

Moře (978-80-872-5617-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Kolmačka, 100 stran V pořadí třetí básnická sbírka básníka a spisovatele (nar. 1962), nazvaná Moře, obsahuje zhruba 90 básní, rozčleněných do pěti oddílů – Nezvěstný, Kodrcá Velký vůz, Moře, Slyšíš? a Řvou lvi. Oddíly Kodrcá Velký vůz a Slyšíš? představují básnické cykly, básně sepjaté opakujícími se „refrény“ (refrénem je i samotný motiv Moře, objevující se průběžně ve všech oddílech). Kolmačkova poezie i próza je vysoce hodnocena v kontextu současné české literatury (román Stopy za obzor byl mj. nominován na Státní cenu), v nejnovější básnické sbírce se autor pokouší navázat na svá předchozí díla, zároveň však utváří svou poetiku novým způsobem. Sevřená, lapidární výpověď je v daleko menší míře vázána na rým a „lyrický záznam“, více se akcentuje „příběhovost“ a jednotné velké téma (Moře jako obraz světa za koncem vesnice, jako obraz nejistoty, živelnosti a zároveň životadárného pohybu). (alza.cz)

Podobné produkty ako Moře (978-80-872-5617-6) , Bojová píseň tygří matky: aneb jak jsem učila své děti vítězit (a sama přitom byla poražena) (978-80-87950-31-9)

Zámek (978-80-872-6058-6)

Zámek (978-80-872-6058-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Franz Kafka, David Z. Mairowitz, 144 stran Podle románu Franze Kafky adaptoval americký spisovatel David Zane Mairowitz a nakreslil Jaromír 99. Komiksová adaptace slavného románu Franze Kafky. Když je Zámkem zeměměřič K. povolán do vesnice, musí se nejprve vypořádat s nepřehlednou hierarchií pomocníků, poslů, úředníků, tajemníků – a také milenek. Jak ale může získat správné instrukce, když nikdo neví, jak jeho zaměstnavatel vypadá, telefony vyzvánějí bez odpovědi a navíc, jak se zdá, ve vsi vlastně žádná práce pro zeměměřiče není? Jeden z nejvýznamnějších románů 20. století, jehož černý humor a grotesknost ani po bezmála devadesáti letech od prvního vydání neztratily nic ze své živosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zámek (978-80-872-6058-6) , Ďábel na kříži (978-80-7229-872-3)

Soustředění (978-80-872-7008-0)

Soustředění (978-80-872-7008-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Leo Babauta, 184 stran Žít spokojeně, pracovat a tvořit v dnešním světě plném obrovského množství rozptylujících faktorů je obtížnější než kdykoliv předtím. Den co den svádíme zápasy: snažíme se o produktivnost a dosahování cílů, usilujeme o zachování našeho zdraví a dobré kondice navzdory rychlému občerstvení a celodennímu vysedávání za stolem, hledáme okamžiky klidu a pohody. (alza.cz)

Podobné produkty ako Soustředění (978-80-872-7008-0) , Práce na dálku (978-80-872-7099-8)

Básně (978-80-872-5610-7)

Básně (978-80-872-5610-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Čan Po vydání prvního a druhého svazku (2007, 2008) básní Čana (1946–1997, od roku 1968 ve Švýcarsku a Izraeli) vychází nyní svazek třetí, dovršující souborné, třísvazkové vydání Čanova básnického díla. Třetí svazek obsahuje sbírky Žehrání a proslovy, Sešitek trapné poezie aneb Malá kronika, Přilepili mně vousy a předepsali brýle a oddíl překladů a parafrází Ozvěny (mj. biblická Píseň písní, básní ze svitků od Mrtvého moře, Michelangela, W. Shakespeara, R. M. Rilka, K. Kavafise, R. Frosta, O. Mandelštama, A. Achmatovové, W. B. Yeatse, E. Lasker-Schülerové, D. Thomase, P. P. Pasoliniho...) (alza.cz)

Podobné produkty ako Básně (978-80-872-5610-7) , Stojí to za to (978-80-270-5661-3)

Grafoon (978-80-872-6469-0)

Grafoon (978-80-872-6469-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Iva Krocová, 225 stran Poutavý sci-fi příběh s romantickým nádechem o posádce vemírné lodi, jejíž mise se změní na boj o vlastní záchranu. Vše je okořeněno vztahy, které během letu i mise vzniknou i nečekanými zvraty, na které posádka nebyla připravena. Jednou z hlavních hrdinek je pohledná lékařka Kateřina, která si se zdravotními potížemi většinou dokáže poradit. Rozum jí ale zradí, když se ozve hlas jejího srdce.Kniha přináší možnost nahlédnout do možné budoucnosti s nástrahami, které v dalekém vesmíru mohou na posádku – a třeba i nás – čekat. Vedle boje o vlastní život se tyto vesmírné dálky mohou stát i místem boje s vlastním srdcem. Obyvatelé tajemné planety přitom mohou být potenciální přátelé, ale také nebezpeční nepřátelé se všemi nepříjemnými důsledky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Grafoon (978-80-872-6469-0) , Jak jsem potkal prototypy (978-80-7573-102-9)

Muž, který stál v cestě (978-80-756-5661-2)

Muž, který stál v cestě (978-80-756-5661-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Ivan Fila, 256 stran, česky Strhující román o Františku Krieglovi, který v srpnu 1968 jako jediný nepodepsal moskevskou kapitulaci. Nové vydání bestselleru. Strhující román o muži, který se v srpnu 1968 pod hrozbou likvidace vzepřel okupantské moci a jako jediný nepodepsal potupný moskevský dokument. Autor Ivan Fíla rozehrává fascinující drama o hrdinství a zradě odhalující detailní pohled do životů lékaře a politika Františka Kriegla a jeho protivníka, ďáblova advokáta Gustava Husáka. Jsme svědky zákulisních intrik předcházejících osudné noci z 20. na 21. srpna 1968, pozadí únosu šesti československých stranických a vládních představitelů do Moskvy a postupného lámání charakterů během jednání v Kremlu. Ojedinělá kronika času a osudů o vězních dogmatu a touhách českého a slovenského národa na cestě do pekla. Kniha čerpá z tajných moskevských archivů i z Krieglových osobních poznámek. (alza.cz)

Podobné produkty ako Muž, který stál v cestě (978-80-756-5661-2)

Byla jsem ženou slavného muže (978-80-7491-422-5)

Byla jsem ženou slavného muže (978-80-7491-422-5)
Detail

Kniha - Kniha je výjimečným svědectvím o odvrácené straně života velkého básníka, jehož skutečný příběh obvykle neplní řádky učebnic. Autorka se s Neumannem setkala v roce 1904. Začala navštěvovat jeho proslulou vilu v Olšanech, zanedlouho se sblížili a uprchli do Vídně. Následovalo osmnáct let společného života; láskyplné chvíle se střídaly s obdobími nenávisti a útěků jednoho či druhého. Neumannova záliba v alkoholu a milostných avantýrách je známa. Memoáry zachycují – často ve skandálních souvislostech – celou řadu osobností: bratry Čapkovy jako plagiátory a kariéristy, Tomana jako pobudu, záletnou Majerovou i mnohé další… Kniha se dá číst různě – jako „drby“ o slavných, kapitoly z dějin české literatury, román o nelehkém ženském údělu i feministický pamflet vyrovnávající si účty se světem mužů. Není divu, že byla v době svého vzniku nepublikovatelná. (alza.cz)

Podobné produkty ako Byla jsem ženou slavného muže (978-80-7491-422-5)

Černá krev (978-80-872-6409-6)

Černá krev (978-80-872-6409-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Břetislav Olšer, 225 stran Ani tato již osmá kniha Břetislava Olšera nezakrývá inspirační zdroje vycházející z židovské kultury a osudů této komunity v horizontu naší generace. Hrdina románu - ostravský novinář - je vtažen do téměř detektivní zápletky. Široké spektrum vášní, kdy jako prostředek pomsty je netradičně užito sexu, přináší mnohovrstevnatý příběh pramenící v osudovém utrpení holokaustu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Černá krev (978-80-872-6409-6)

Konec prokrastinace (978-80-872-7051-6)

Konec prokrastinace (978-80-872-7051-6)
Detail

Elektronická kniha - Jak přestat odkládat a začít žít naplno - autor Petr Ludwig, 272 stran Jak přestat odkládat a začít žít naplno Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den. *** "V knize se netluče prázdná sláma. Tipy na to, že si máte vypnout Facebook, abyste se mohli v klidu učit, se hodí do šestákové literatury. Ludwig ale čerpá... (alza.cz)

Podobné produkty ako Konec prokrastinace (978-80-872-7051-6)

Pravidla úspěchu (978-80-872-4944-4)

Pravidla úspěchu (978-80-872-4944-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Bert Hellinger, 282 stran Publikace obsahuje překlad tří autorových knih z řady Pravidla úspěchu, nazvaných Úspěchy v životě – úspěchy v povolání, Příběhy o úspěchu v podnikání a povolání a Rady pro podnikání. Texty v této knize jsou z velké části přímé přepisy záznamů z konstelací Berta Hellingera, zakladatele rodinných konstelací, které jsou dnes uznávány a aplikovány v mnoha oborech - například v psychoterapii, firemním poradenství, lékařství, výchovném poradenství a v „péči o duši“ v nejširším slova smyslu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Pravidla úspěchu (978-80-872-4944-4)

Probouzení zranitelnosti (978-80-872-4901-7)

Probouzení zranitelnosti (978-80-872-4901-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Krishnananda Trobe, Amana Troba, 290 stran V knize Probouzení zranitelnosti americký psychiatr a žák mistra Osha Krishnananda (Thomas O. Trobe M.D.) spolu se svojí partnerkou Amanou Trobe popisují, jak jsou náš život a naše vztahy ovlivňovány naším vnitřním dítětem, které se stydí, bojí, skrývá za různé role a masky. Ukazují nám, jak můžeme své zraněné vnitřní dítě přijmout a vyléčit, a tím se otevřít možnosti žít hluboké vědomé vztahy, po kterých tolik toužíme. Cesta, kterou autor vyučuje, je jednoduchá. Učí nás znovu odkrýt a vyléčit nejhlubší zranění naší duše, a to skrze přijetí, pochopení a soucit, neboť láska je umění, kterému je třeba se učit. Proč nedostáváme lásku, kterou potřebujeme? Odkud se bere všechna ta nedůvěra a strach? Za mnohým strachem, úzkostí, panikou, hrůzou z opuštění či odmítnutí nebo pocity naprosté samoty se skrývá naše opuštěné vnitřní dítě. Jeho přijetím a vyléčením se náš život stane radostným a plným... (alza.cz)

Podobné produkty ako Probouzení zranitelnosti (978-80-872-4901-7)

U „Bernatů“ (978-80-872-5648-0)

U „Bernatů“ (978-80-872-5648-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Šimon Wels, 188 stran Šimon Wels (1853-1922), syn podomního obchodníka z českožidovské rodiny z Oseka u Rokycan, se živil - v otcových stopách - obchodováním. Ve vzpomínkách na roky 1853-1897, v nichž zaznamenal i historii svých rodičů od roku 1803, podává cenné svědectví o mnoha detailech ze života vesnické židovské komunity v západních Čechách 2. poloviny 19. století. Jeho syn Rudolf Wels se později stal vynikajícím architektem; v roce 1944 zahynul v Osvětimi, stejně jako jeho žena Ida a jejich syn Martin. K půvabu neobyčejně citlivě napsaného literárního textu přispívají i četné lexikální a pravopisné zvláštnosti. Rukopis, objevený v 80. letech 20. století v Anglii, připravil k vydání Zbyněk Hejda. Nové knižní vydání přináší jeho zrevidované znění. Detaily knihy: Autor: Šimon Wels Rok vydání: 0 ISBN: 978-80-872-5648-0 Počet stran: 188 (alza.cz)

Podobné produkty ako U „Bernatů“ (978-80-872-5648-0)

Umění míru (978-80-872-2247-8)

Umění míru (978-80-872-2247-8)
Detail

Elektronická kniha - autor John Stevens, 100 stran, česky „Umění míru má doplňovat to, co schází.“ – Morihei Uešiba Inspirativní učení, která toto vydání obsahuje, nám ukazují, že pravá cesta bojovníka se zakládá na soucitu, moudrosti, nebojácnosti a lásce k přírodě. Tato učení jsou výtažkem z hovorů a spisů Moriheie Uešiby, zakladatele populárního japonského bojového umění aikidó, které rozvíjí tělo i mysl a které on sám nazval Uměním míru, nenásilnou cestou k vítězství tváří v tvář konfliktu. Uešiba věřil, že principy aikidó lze uplatnit ve všech výzvách, které nás v životě potkají – ve všech osobních mezilidských vztazích, v práci i obchodu. Toto vydání je rozšířením původní drobné verze, která vyšla v edici Shambala Pocket Classics. Obsahuje množství nového materiálu včetně Uešibova životopisu, eseje Johna Stevense, který představuje Uešibův náhled na umění války v protikladu k umění míru, nově přeložené doka, což jsou poučné básně o Cestě, a Uešibovu... (alza.cz)

Podobné produkty ako Umění míru (978-80-872-2247-8)

Číňanova pěna (978-80-872-5652-7)

Číňanova pěna (978-80-872-5652-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Vladimír Binar, 260 stran Souborné vydání tří próz – Měsíc ve žních, Dimanche a Paris a Číňanova pěna. Jejich dění se odehrává ve velmi různých a odlišných přírodních i lidských prostředích – v českém (moravský venkov, Praha), francouzském (Paříž, Provence) a polynéském (Tahiti). Tyto různorodé scenérie tak vytvářejí ve svém prokomponovaném celku barvitou a členitou fresku, celistvý obraz světa v jeho mámivé a poutavé podobě, ale zároveň ho přes jeho světelnost a vábivost odhalují jako tajemný labyrint. „Malá mondscheinsonate či sonata quasi una fantasia“, jak V. Binar dnes přítomnému souboru říká, vznikala v letech 1970–2010. Dvojpólovost lidského života, jeho rozklenutí mezi zrození a zánik, vyjadřuje v Číňanově pěně měsíc, jehož neustálé proměny a obnovování od novu k úplňku jsou zhmotněním a symbolem prolínání skutečnosti a snu, stejně jako zrození a zániku, a proto měsíc prostupuje celou knihou jako její ústřední motiv a svorník.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Číňanova pěna (978-80-872-5652-7)

Dech absolutna (978-80-872-4958-1)

Dech absolutna (978-80-872-4958-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Mooji, 242 stran Dech Absolutna je souborem rozhovorů mezi Moojim a upřímnými hledajícími Pravdy, které se odehrály v průběhu uplynulých několika zim u Arunáčaly, posvátné hory nedaleko jihoindického města Tiruvannamalai. Tématem všech Moojiho proslovů, a tato kniha tudíž není výjimkou, je naše vlastní Já. Jako přívětivý, milující rodič používá slova jako kostku mýdla k setření falešných přesvědčení a předpokladů, jež nás udržují uvězněné ve světě, který si sami vytváříme. Předtím, než začneme brát Moojiho za slovo a zkoumat, o čem jsme přesvědčení, že to víme, si ani nemusíme uvědomovat, že tvůrci vlastního utrpení jsme my sami. Neznamená to, že hledání Pravdy má jakýkoli jiný cíl než její vlastní pochopení. Mooji zdůrazňuje následující: Existujeme; úplně každý z nás už tohle ví jako fakt. Nové a svěží je však jeho výzva, abychom se začali zabývat touto pronikavou otázkou: Jako co existujeme? (alza.cz)

Podobné produkty ako Dech absolutna (978-80-872-4958-1)

U "Bernatů" (978-80-872-5648-0)

U "Bernatů" (978-80-872-5648-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Šimon Wels, 142 stran Šimon Wels (1853–1922), syn podomního obchodníka z českožidovské rodiny z Oseka u Rokycan, se živil – v otcových stopách – obchodováním. Ve vzpomínkách na roky 1853–1897, v nichž zaznamenal i historii svých rodičů od roku 1803, podává cenné svědectví o mnoha detailech ze života vesnické židovské komunity v západních Čechách 2. poloviny 19. století. Jeho syn Rudolf Wels se později stal vynikajícím architektem; v roce 1944 zahynul v Osvětimi, stejně jako jeho žena Ida a jejich syn Martin. K půvabu neobyčejně citlivě napsaného literárního textu přispívají i četné lexikální a pravopisné zvláštnosti. Rukopis, objevený v 80. letech 20. století v Anglii, připravil k vydání Zbyněk Hejda. Nové knižní vydání přináší jeho zrevidované znění. (alza.cz)

Podobné produkty ako U "Bernatů" (978-80-872-5648-0)

Rothschildovo šampaňské (978-80-872-6415-7)

Rothschildovo šampaňské (978-80-872-6415-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Miroslav Stoniš, 333 stran Tento kratochvilný a rozmarný příběh jedné podivuhodné noci, kdy za zpěvu tří slavíků, kteří vystudovali pražskou konzervatoř, se na Rothschildově zámku ve slezské obci Šilheřovicích z ničehož nic zrodí nová a je odvržena stará láska. Velkopodnikatel Gutmann, jenž obsadí tropický skleník a prožije v něm se dvěma mladičkými vesnickými dívkami báječnou milostnou noc, je vždy ve stínu bankéře Rothschilda, jenž se rozhodl této noci na večírku, jejž pořádá na svém zámku, bavit a jen bavit a všechny starosti hodit za hlavu. Dokonce se těší, že podlehne svodům rozvernosti a naplácá své paní na zadek!A pan bankéř Rothschild nejen že je ochoten podlehnout svodům rozvernosti, dokonce připustí, aby do sálu byla přivlečena veliká vana, jež se pak celá naplní šampaňským, aby bylo možno provést nanejvýš důležitý vědecký experiment. Ona vana plná šampaňského jakoby ožije a stane se jakýmsi urychlovačem všech dějů, a to... (alza.cz)

Podobné produkty ako Rothschildovo šampaňské (978-80-872-6415-7)

Odpovědnost umělce (978-80-872-5646-6)

Odpovědnost umělce (978-80-872-5646-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Jacques Maritain, 112 stran Poezie a umění tvořily důležitou součást života francouzského myslitele Jacquesa Maritaina (1882–1973). Jeho žena Raissa byla básnířka, měl mnoho přátel mezi umělci a básníky (mj. Ch. Péguy, G. Rouault, M. Chagall aj.). Rozsáhlou a originální část svého filosofického díla věnoval teoretickým otázkám umění. Odpovědnost umělce (1961) je poslední Maritainovou větší publikací z této oblasti; jejím základem byly přednášky na universitě v Princetonu.Po stránce obsahové se v knize Odpovědnost umělce stýkají dvě samostatné disciplíny, filosofická estetika a filosofická etika. Maritain ovšem neřeší obecné problémy estetiky nebo obecné problémy etiky. Vychází ze svébytných pojetí teorie umění a teorie mravnosti a na tomto základě pojmenovává vzájemný vztah obou oblastí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Odpovědnost umělce (978-80-872-5646-6)

Ženské příběhy (978-80-872-4962-8)

Ženské příběhy (978-80-872-4962-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Lilia Khousnoutdinova, a kolektiv, 281 stran Menstruace: křehké prožitky dívky kolem první menstruace, inspirující tradice oslav ženské plodnosti, mystický význam „moontime“, menstruace jako ženská cesta sebepoznání, alternativy k tamponům a hormonální antikoncepci, realita ženských zkušeností. Záhada ženské sexuality. První zkušenosti, poznání svého těla, touha, milostné dopisy, zklamání, zneužití a hlubší poznání sama sebe. Okénko do nejniternějších ženských tajemství. Široká paleta porodních příběhů. Od císařského řezu v porodnici přes celé spektrum prožitků až k neasistovanému domácímu porodu. Porody s dulou, s PA, s manželem, se sestrou i s maminkou. V ČR i v zahraničí; v Neratovicích, Vrchlabí, v bazénku, na posteli i na porodní koze. Porody, které dopadly podle vysněných představ anebo úplně jinak. Potraty a interrupce. Realita mateřství. Euforie a poporodní deprese. Sexualita po porodu. Strachy, naděje a skutečnost.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ženské příběhy (978-80-872-4962-8)

Umělcova cesta (978-80-872-4903-1)

Umělcova cesta (978-80-872-4903-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Julia Cameronová, 248 stran Kniha pro rozvoj tvořivosti Umělcova cesta nabízí vzrušující metodu, jejíž pomocí lze odstranit tvůrčí blok v jakékoli umělecké činnosti. Svým netušeným pohledem na kreativitu a systematickým postupem, který vede týden po týdnu k uvolnění myšlení a vyjadřování, ovlivnila již čtenáře v nejrůznějších zemích světa. Pokud máte nějaký tvůrčí blok, pak se používáním nástrojů, které poskytuje toto dílo, naučíte tvořit svobodněji. (alza.cz)

Podobné produkty ako Umělcova cesta (978-80-872-4903-1)

Odhalené emoce (978-80-872-7081-3)

Odhalené emoce (978-80-872-7081-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Paul Ekman, 328 stran Proslulý psycholog Paul Ekman v Odhalených emocích vysvětluje kořeny univerzálních emocí: smutku, hněvu, překvapení, strachu, odporu a radosti a na bohatém obrazovém materiálu demonstruje jejich projevy v naší tváři. Kniha, která je destilátem několika desetiletí autorových výzkumů, nabízí trénink v rozpoznávání pocitů vašich blízkých, kolegů či cizích lidí. Jde o praktického, překvapivého a přesvědčivého průvodce pro čtení emocí: a to i těch vlastních.Naučte se rozpoznávat výrazy tváře a pocity druhýchRozpoznáte-li skutečné pocity svých partnerů, dětí, kolegů v práci nebo i úplně cizích lidí, můžete správně zareagovat a vyhnout se tak omylům i zbytečným konfliktům.Proslulý psycholog Paul Ekman v Odhalených emocích vysvětluje kořeny univerzálních emocí: smutku, hněvu, překvapení, strachu, odporu a radosti a na bohatém obrazovém materiálu demonstruje jejich projevy v naší tváři. Kniha, která je destilátem několika... (alza.cz)

Podobné produkty ako Odhalené emoce (978-80-872-7081-3)

Prvotní otisky (978-80-872-4928-4)

Prvotní otisky (978-80-872-4928-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Arthur Janov, 437 stran Dr. Arthur Janov, celosvětově uznávaný psycholog, který získal své tituly B.A. a M.S.W. na Kalifornské univerzitě v Los Angeles a Ph.D. v psychologii na Claremont Graduate School, se již více než třicet let věnuje revolučnímu výzkumu na poli psychoterapie. Se svou ženou France založil Institut primární terapie v Santa Monice a napsal 11 knih, včetně mezinárodního best-selleru Prvotní výkřik. Je považován za otce „primární terapie“, metody umožňující vyrovnat se s nejranějšími, nevědomými traumaty, která skrytě ovlivňují život většiny z nás. Poslední dobou vychází tolik knih o výchově dětí, že rodiče, kteří je čtou, mohou snadno získat pocit, že vychovat zdravé dítě je téměř nemožné. Je toho tolik, co musí člověk vědět, a tolik věcí se může pokazit. Rád bych proto zdůraznil, že smyslem této knihy není ještě více komplikovat již tak nelehkou situaci rodičů, ale osvětlit jim, které události prenatálního období... (alza.cz)

Podobné produkty ako Prvotní otisky (978-80-872-4928-4)

Málo slov (978-80-872-5606-0)

Málo slov (978-80-872-5606-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jiří Tomášek, 72 stran Autor pracuje v básnické sbírce s lyrickým náznakem, veršovou zkratkou. Ve srovnání s předchozí sbírkou Banalita (Triáda 1999) ubylo exprese, výpověď nabyla ještě větší lapidárnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Málo slov (978-80-872-5606-0)

Biologie lásky (978-80-872-4942-0)

Biologie lásky (978-80-872-4942-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Arthur Janov, 424 stran Autor se již více než třicet let věnuje revolučnímu výzkumu na poli psychoterapie. Je považován za otce „primární terapie“, metody umožňující vyrovnat se s nejranějšími, nevědomými traumaty, která skrytě ovlivňují život většiny z nás. V této knize se dozvíte, jak nás v raných stadiích života ovlivňuje rodičovská láska: jak formuje náš mozek a poznamenává nás na zbytek života. Co v této knize nenajdete, je klinická neurobiologie. Revoluční objevy na poli výzkumu lidského mozku si žádají, aby byly poznatky z oboru neurologie spojeny s pozorováními z klinické praxe a prezentovány populární formou. Tato kniha je psána pro laika, který se chce dozvědět, jak pocity a emoce – to, co námi „hýbe“, když cítíme – ovlivňují náš život. (alza.cz)

Podobné produkty ako Biologie lásky (978-80-872-4942-0)

Hlava žáru (978-80-872-5601-5)

Hlava žáru (978-80-872-5601-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Vladimír Binar, 224 stran Hlava žáru zachycuje, jak se ustavovaly básnické vidění a poetika Vladimíra Binara od konce padesátých let a proměňovaly v následujícím desetiletí. První část tvoří výbor z básnických sbírek a textů z let 1959–1968, výrazných zvláště svou bohatou, světelnou i temnou obrazností. Druhá, paralelní část, nazvaná Kolokvia I, uvádí čtenáře do světa, z nějž imaginativní a duchovní podoba autorových veršů a lyrických próz vyrůstá. Kniha získala cenu Nadace Český literární fond. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hlava žáru (978-80-872-5601-5)
Byla jsem s našima na procházce (978-80-872-5661-9), Byla jsem s našima na procházce (978-80-87256-61-9), byla jsem tu, Všechny holky, kterými jsem byla (978-80-766-1384-3), Všechny holky, kterými jsem byla (978-80-7661-384-3), Byla jsem ženou slavného muže (978-80-7491-422-5), Byla jsem doktorkou v Osvětimi: Musela jsem asistovat Mengelemu (978-80-7433-281-4), Uzdravení (978-80-872-4923-9), Marína (978-80-8046-872-9), Když jsem byla štěně Dobrodružství slečny Růžové (978-80-264-3975-2), Poslední bůh (978-80-872-4655-9), Osobní totem (978-80-872-4936-9), Když byla hodná (978-80-279-0243-9), Krev pod obojí (978-80-872-6408-9), Ukaž, co děláš! (978-80-872-7092-9), Lídři jedí poslední (978-80-872-7089-9), Možnosti a melodie (978-80-872-5616-9), Doktore, to byla jízda! (978-80-7335-841-9), Myší knížka (978-80-000-5661-6), Malování podle čísel - Na procházce s pejsky (HRAmal00126nad), Teď něco ze života (978-80-872-5687-9), Od iluzí k lásce (978-80-872-4910-9), Jak Jsem evangelizoval (978-80-879-0490-9), Co jsem prožil (978-80-206-1868-9), Jsem zaměstnancem vesmíru (978-80-87413-57-9), Bojová píseň tygří matky: Aneb Jak jsem učila své děti vítězit (a sama přitom byla poražena) (978-80-87950-31-9), Ďábel na kříži (978-80-7229-872-3), Práce na dálku (978-80-872-7099-8), Stojí to za to (978-80-270-5661-3), Jak jsem potkal Prototypy (978-80-7573-102-9)