Manifest neomodernismu a nové víry - sláma bohumil

Produkt Manifest neomodernismu a nové víry - sláma bohumil sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Manifest neomodernismu a nové víry - sláma bohumil upraviť a produkt hľadať znova.

Manifest neomodernismu a nové víry - Sláma Bohumil

Manifest neomodernismu a nové víry - Sláma Bohumil
Detail

Manifest neomodernismu a nové víry se hlásí se k odkazu nosných proudů modernismu, především však k učení prvního československého prezidenta, polyhistora Tomáše Garrigua Masaryka (podle filosofa Karla R. Poppera spolu s Winstonem Chruchillem největšího politika 20. století) a k učení Masarykova pokračovatele, prvního českého prezidenta Václava Havla. Hlavním cílem Manifestu je překonání postmodernismu a neoliberalismu. Jak to dokumentují názvy jednotlivých kapitol - Nauka o poznání, Ideologie, Historie, Sociologie, Psychologie, Umění, Environmentalistika, Pedagogika, Vedení společnosti, Léčba společnosti a Nová víra - autor vychází z širokého interdisciplinárního přístupu, který podle Masaryka jako jediný poskytuje možnost adekvátního zakotvení jednotlivých humanitních oborů (včetně makroekonomie) a umožňuje formulovat plausibilní obecné i konkrétní úkoly lidstva. Filosofii autor chápe nejen jako lásku k vědění a moudrosti, ale též jako centralizovanou a dynamickou myšlenkovou strukturu pokrývající všechny obory lidského bádání. Koriguje její dosavadní přehlížení psychologie a umění, formuluje pojmy multilektika a etistní demokracie, polaritu mýtický materialismus vs. realistický idealismus a přibírá koncept biocentrismu, vyvažující současný antropocentrismus. Ústí v pedagogiku a terapii společnosti a v religionistice vyhlašuje svobodnou individuální víru připouštějící agnosticismus i ateismus a nové, univerzalistické Destatero. (patro.cz)

Podobné produkty ako Manifest neomodernismu a nové víry - Sláma Bohumil , Manifest neomodernismu a nové víry (978-80-270-2716-3)

Manifest neomodernismu a nové víry (978-80-270-2716-3)

Manifest neomodernismu a nové víry (978-80-270-2716-3)
Detail

Kniha - autor Bohumil Sláma, 96 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Manifest neomodernismu a nové víry se hlásí se k odkazu nosných proudů modernismu, především však k učení prvního československého prezidenta, polyhistora Tomáše Garrigua Masaryka (podle filosofa Karla R. Poppera spolu s Winstonem Chruchillem největšího politika 20. století) a k učení Masarykova pokračovatele, prvního českého prezidenta Václava Havla. Hlavním cílem Manifestu je překonání postmodernismu a neoliberalismu. Jak to dokumentují názvy jednotlivých kapitol - Nauka o poznání, Ideologie, Historie, Sociologie, Psychologie, Umění, Environmentalistika, Pedagogika, Vedení společnosti, Léčba společnosti a Nová víra - autor vychází z širokého interdisciplinárního přístupu, který podle Masaryka jako jediný poskytuje možnost adekvátního zakotvení jednotlivých humanitních oborů (včetně makroekonomie) a umožňuje formulovat plausibilní obecné i konkrétní úkoly lidstva. Filosofii autor chápe... (alza.cz)

Podobné produkty ako Manifest neomodernismu a nové víry (978-80-270-2716-3) , Manifest múzismu / manifest des musismus

Člověk, viry a ptačí chřipka - Ždichynec Bohumil

Člověk, viry a ptačí chřipka - Ždichynec Bohumil
Detail

Motto: Ptačí chřipka - zbytečná panika anebo oprávněný strach? Mnozí vědci se domnívají, že je otázkou času, kdy se objeví nový virus stejně smrtící jako AIDS a stejně rychle přenosný jako SARS. Bude to mutovaný virus ptačí chřipky zakomponovaný do "běžného" viru sezónní chřipky typu A? To nikdo s určitostí neví. Přesto se vědci i na tuto variantu připravují. Jak ukazují dějiny lidských nemocí, virus chřipky je výkonnější a rychlejší zabiják, než válka s konvenčními zbraněmi. Za první světové války zahynulo 15 milionů lidí. Španělská chřipka v letech 1918-1919 zkosila dvakrát tolik obětí během šesti měsíců. Během celosvětové epidemie - pandemie španělské chřipky, bylo jen v USA hlášeno 550 000 úmrtí, desetkrát víc než válečných ztrát americké armády. Neměli bychom se ptačí chřipky bát, ale ani ji podceňovat. Pokud budeme všichni spolupracovat podle doporučených pravidel prevence, které jsou také v této knize podrobně popsány, nemusí světová pandemie zabijácké chřipky vůbec přijít. (patro.cz)

Podobné produkty ako Člověk, viry a ptačí chřipka - Ždichynec Bohumil , Bohumil klepl v divadle kalich

Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem - Bohumil Sláma

Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem - Bohumil Sláma
Detail

Kritické, resp. realistické myšlení je bezesporu nejcennějším výdobytkem dnes již mnohatisíciletého vývoje lidstva, je však vůči nekritickému myšlení stále v defenzívě. Autor knihy v dějinných souvislostech osvětluje, v jak ideově upadlém světě současný Západ žije. Nový světový řád označuje za manýrismus dekadence, za rozbujelý iracionalismus potírající kritické myšlení. Spojení postmodernismu s neoliberalismem ve jménu pluralismu a svobody současného člověka znesvobodňuje, rozpolcuje ho a omezuje mu rozhled. Lidstvo sice již počínaje starověkými mysliteli Mojžíšem, Konfuciem, Budhou a Sokratem zná univerzálně platné cesty ke zdravé a otevřené společnosti, avšak jít po nich je nesmírně těžké, neboť jsou neustále a převážně úspěšně zahrazovány irealisty. Jde o věčný boj pravdy s nepravdou a dobra se zlem, neboť dobro může vyvěrat pouze z pravdivého poznání. Ideově nejdál lidstvo dospělo za modernismu navazujícího na osvícenství, reformaci a renesanci. Jak to dokládá druhá část knihy, sestavená z textů filosofa a religionisty Josefa L. Hromádky, v letech 1939-1947 profesora Princetonské univerzity, čelním představitelem modernismu byl v celosvětovém měřítku český polyhistor a politik Tomáš Garrigue Masaryk. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem - Bohumil Sláma , Ženy a moc: manifest (978-80-257-3347-9)

Manifest Múzismu / Manifest des Musismus

Manifest Múzismu / Manifest des Musismus
Detail

Kniha - autor Ondřej Cikán; Anatol Vitouch, 60 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jak vrátit literatuře vysoké postavení v širší společnosti? Jazyk je telefonické vedení k Múzám, telefonním číslem jsou ovšem jejich dary: rytmus, zvukomalebnost a obrazotvornost. Po vyvolení telefonního čísla naslouchají sluhové Múz svým panovnicím a doufají, že porozumějí Pravdě. Múzy dýchají Pravdu a milují Rozkoš a Radost a Lásku. Kde tyto tři zásadní krásy života – Charitky – schází, tam se Múzy neobjeví, tam Pravda nepřivítá. Literatura trpí tím, že se sama degraduje k prozaickému předávání informací. Literatura bude nesmrtelná, když bude využívat všechny poetické možnosti jazyka. Múzo, Tys jediná a nejkrásnější, / Jsouť všechny sestry Tvé sjednoceny v Tobě! // Za všechno Tobě děkujeme, nejsmeť bez Tebe nic. / Zlíbej a opatruj nás na trnité cestě Tvé, / jež skrývá za každým zákrutem růži Tvé lásky, / Daruj nám rosu z Tvých nesčetných retů / A probuď v nás Tvůj hlas, /... (alza.cz)

Podobné produkty ako Manifest Múzismu / Manifest des Musismus , Bohumil hrabal a výtvarné umění (978-80-7474-156-2)

Mísa Nove

Mísa Nove
Detail

Mísa Nove z kolekce Exclusive holandské značky interiérového designu WOOOD je velmi elegantní a vysoce kvalitní. Těžký mramor v tmavě hnědé barvě působí velmi šik a má jasně viditelné žilky. Jelikož je mramor přírodní materiál, každá mísa Nove je jedinečná svými kresbami – opravdu velmi stylová! MATERIÁL Mramor je vápencová hornina, která získává své přirozené barevné nuance dlouhým vystavením teplotním rozdílům a vysokému tlaku při formování horských pásem. Tento proces zajišťuje, že každý mramorový předmět má své vlastní jedinečné označení. Kromě charakteristických znaků, bílé skvrny popř. tečky se vyskytují i v kameni. Snadno předcházejte skvrnám způsobeným vlhkostí pomocí tácků. PÉČE Tento porézní přírodní kámen je důležité správně udržovat. K pravidelnému čištění mramoru používejte měkký hadřík, vlažnou vodu a speciální čisticí prostředek na přírodní kámen. Vlhké skvrny se mohou vsáknout do kamene, proto je hladce očistěte měkkým hadříkem a přírodním čisticím prostředkem. Mramor je docela měkký a citlivý na poškrábání, takže k čištění mramorového předmětu nepoužívejte drátěnky ani tvrdé hadříky. (vemzu.cz)

Podobné produkty ako Mísa Nove , Duvo+ podestýlka pro hlodavce sláma 1kg (5414365187996)

Manifest Múzismu / Manifest des Musismus - Ondřej Cikán

Manifest Múzismu / Manifest des Musismus - Ondřej Cikán
Detail

Jak vrátit literatuře vysoké postavení v širší společnosti? Jazyk je telefonické vedení k Múzám, telefonním číslem jsou ovšem jejich dary: rytmus, zvukomalebnost a obrazotvornost. Po vyvolení telefonního čísla naslouchají sluhové Múz svým panovnicím a doufají, že porozumějí Pravdě. Múzy dýchají Pravdu a milují Rozkoš a Radost a Lásku. Kde tyto tři zásadní krásy života - Charitky - schází, tam se Múzy neobjeví, tam Pravda nepřivítá. Literatura trpí tím, že se sama degraduje k prozaickému předávání informací. Literatura bude nesmrtelná, když bude využívat všechny poetické možnosti jazyka. Múzo, Tys jediná a nejkrásnější, / Jsouť všechny sestry Tvé sjednoceny v Tobě! // Za všechno Tobě děkujeme, nejsmeť bez Tebe nic. / Zlíbej a opatruj nás na trnité cestě Tvé, / jež skrývá za každým zákrutem růži Tvé lásky, / Daruj nám rosu z Tvých nesčetných retů / A probuď v nás Tvůj hlas, / Neboť Ty jsi čas všeho / Jak ve bdění, tak i ve snách. // S lící na Tvých ňadrech / Nasloucháme Tvé vůni, / Dýcháme Tvé světlo, / I když zemřeme, navždy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Manifest Múzismu / Manifest des Musismus - Ondřej Cikán , Duvo+ podestýlka pro hlodavce sláma 2,5kg (5414365076009)

Manifest Múzismu / Manifest des Musismus - Cikán Ondřej

Manifest Múzismu / Manifest des Musismus - Cikán Ondřej
Detail

Jak vrátit literatuře vysoké postavení v širší společnosti? Jazyk je telefonické vedení k Múzám, telefonním číslem jsou ovšem jejich dary: rytmus, zvukomalebnost a obrazotvornost. Po vyvolení telefonního čísla naslouchají sluhové Múz svým panovnicím a doufají, že porozumějí Pravdě. Múzy dýchají Pravdu a milují Rozkoš a Radost a Lásku. Kde tyto tři zásadní krásy života – Charitky – schází, tam se Múzy neobjeví, tam Pravda nepřivítá. Literatura trpí tím, že se sama degraduje k prozaickému předávání informací. Literatura bude nesmrtelná, když bude využívat všechny poetické možnosti jazyka. Múzo, Tys jediná a nejkrásnější, / Jsouť všechny sestry Tvé sjednoceny v Tobě! // Za všechno Tobě děkujeme, nejsmeť bez Tebe nic. / Zlíbej a opatruj nás na trnité cestě Tvé, / jež skrývá za každým zákrutem růži Tvé lásky, / Daruj nám rosu z Tvých nesčetných retů / A probuď v nás Tvůj hlas, / Neboť Ty jsi čas všeho / Jak ve bdění, tak i ve snách. // S lící na Tvých ňadrech / Nasloucháme Tvé vůni, / Dýcháme Tvé světlo, / I když zemřeme, navždy. (patro.cz)

Podobné produkty ako Manifest Múzismu / Manifest des Musismus - Cikán Ondřej , Duvo+ podestýlka pro hlodavce sláma 5kg (5414365076016)

Pracovní stůl Nove

Pracovní stůl Nove
Detail

> dřevotříska potažená melaminem > kovový rám > velikost: 120 × 75 × 60 cm (vemzu.cz)

Podobné produkty ako Pracovní stůl Nove , Jägermeister manifest 1l 38% (4067700018014)

SneakerStudio PRM Manifest

SneakerStudio PRM Manifest
Detail

SneakerStudio PRM Manifest (sneakerstudio.cz)

Podobné produkty ako SneakerStudio PRM Manifest , Povídky a nové povídky komplet

Povídky a Nové povídky Komplet

Povídky a Nové povídky Komplet
Detail

Audiokniha MP3 Zdeněk Svěrák, čte Zdeněk Svěrák Vydané i dosud nevydané Svěrákovy inteligentní texty ve skvělé interpretaci autora, Dany Kolářové a Libuše Šafránkové Zdeněk Svěrák se přiznává, že už na gymnáziu si usmyslel, že bude spisovatelem povídek a že je bude vydávat svázané v knížkách. Místo toho celý život psal filmové scénáře, texty pro divadlo a slova k písničkám. Sbírkou Povídky, která vyšla na podzim roku 2008 v nakladatelství Fragment a okamžitě se stala nejprodávanější knihou, si své mladické předsevzetí konečně splnil. Po velkém úspěchu prvního dílu vyšly na podzim roku 2011 Nové povídky, dalších devět příběhů, které okamžitě obsadily první příčky nejprodávanějších knižních titulů. Několik měsíců po vydání knih získaly Svěrákovy Povídky a Nové povídky také svou zvukovou podobu. Většinu z nich četl samozřejmě autor sám, jen ve třech případech svěřil roli vypravěče svým oblíbeným kolegyním herečkám a přítelkyním - Daniele Kolářové a Libuši... (alza.cz)

Podobné produkty ako Povídky a Nové povídky Komplet , Včelí medvídci nové příběhy a písničky

Jägermeister Manifest 38% 1l

Jägermeister Manifest 38% 1l
Detail

Na začátku výroby je stejná směs 56 pečlivě vybraných bylin z celého světa. Tady ale podobnost s klasikou od Jägermeisteru končí. Základem je totiž zcela nový jemný destilát z pšenice, který zraje 15 měsíců v dubových sudech. Do Manifesta se přidává zcela nový macerát. Ten vzniká extrahováním unikátní směsi přírodních ingrediencí, jejichž množství je 2,5x vyšší než v případě klasického likéru. Servírujte ho mírně vychlazený, ideálně přes led. Svoji jantarovou barvu získává díky tekutému cukru s karamelem, který se mísí s vodou. (panalfred.cz)

Podobné produkty ako Jägermeister Manifest 38% 1l , Nové povídání o pejskovi a kočičce

Manifest čtyř - Fiala Petr

Manifest čtyř - Fiala Petr
Detail

Kniha vychází z tvůrčí dílny čtyř dlouholetých přátel, kteří již téměř čtvrt století vytvářejí konzervativně-liberální centrum a spojuje je i redakční práce v revue Kontexty. Společenství čtyř autorů, z nichž dnes působí jeden ve vysoké politice, dva na univerzitní půdě a jeden v občanském sektoru, popisuje problematické tendence naší a evropské politiky od "roku zázraků" 1989 a analyzuje příčiny současné krize. V tematicky členěných kapitolách i závěrečném doporučení autoři nabízejí cestu k hodnotově ukotvenému a efektivnímu řešení nejpalčivějších problémů současnosti a formulují klíčové ideje, na nichž lze u nás obnovit autentickou pravicovou politiku - a vlastně i demokratickou politiku jako takovou, jež se dostává do krize. Publikaci lze číst i jako obsáhlou odpověď na nejrůznější zmatečné, povrchní a emocionální petice a výzvy, jež pravidelně produkují někteří čeští veřejní intelektuálové. Odtud i poněkud expresivní název Manifest čtyř. Autoři dlouhodobě působí v brněnském Centru pro studium demokracie a kultury (CDK) a od roku 2016 v think-tanku Pravý břeh. Cílem nového konzervativně-liberálního myšlenkového centra je otevírat, promýšlet a zpracovávat témata moderní pravicové politiky, usilovat o její ideovou obnovu a podporovat politické aktivity Petra Fialy. (patro.cz)

Podobné produkty ako Manifest čtyř - Fiala Petr , Císařovy nové šaty a další pohádky

Nat&Nove Refreshing sprchový gel 250 ml

Nat&Nove Refreshing sprchový gel 250 ml
Detail

Nat&Nove Refreshing, 250 ml, Sprchové gely pro ženy, Sprchový gel Nat&Nove Refreshing je nezbytnou součástí každodenní hygieny. Jemně, ale šetrně čistí pokožku celého těla a dodává jí potřebnou hydrataci. Vlastnosti: zmírňuje napětí pokožky a chrání ji před podrážděním navrací pokožce komfortní pocit pokožku zanechá sametově jemnou a hebkou Složení: veganský produkt obsahuje minimálně 98 % složek přírodního původu Jak používat: Aplikujte při sprchování či koupeli. Naneste na pokožku celého těla a poté opláchněte teplou vodou. (notino.cz)

Podobné produkty ako Nat&Nove Refreshing sprchový gel 250 ml , Útěky a návraty: bohumil laušman - osud českého politika (978-80-206-0956-4)

Stavby ze slámy - Jak pořídit z balíků slámy standardní dům - Gernot Minke

Stavby ze slámy - Jak pořídit z balíků slámy standardní dům - Gernot Minke
Detail

Sláma byla v posledních letech znovu objevena jako levný stavební materiál s velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi. Autoři popisují způsoby stavění a stavebnětechnické zvláštnosti důležité při zacházení se slámou jako stavebním materiálem; uvádějí konkrétní a prakticky zaměřené konstrukční a prováděcí detaily, jimž je záhodno věnovat pozornost, aby se z balíků slámy daly postavit dobře izolované obytné domy s dlouhou životností. Publikace obsahuje pokyny k povrchové úpravě stěnových ploch, konkrétní návody týkající se stavebního procesu i popisy mnoha dosud realizovaných staveb. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Stavby ze slámy - Jak pořídit z balíků slámy standardní dům - Gernot Minke , Bohumil němec vzpomínky (978-80-7422-750-9)

Povídky a Nové povídky - Svěrák Zdeněk

Povídky a Nové povídky - Svěrák Zdeněk
Detail

Povídky a Nové povídky Zdeňka Svěráka v exkluzivním dárkovém balení. K napsání povídek inspiroval Zdeňka Svěráka sám život. Zaslechnutá věta, odvyprávěná historka nebo útržek rozhovoru se staly jádrem příběhu, který autor rozvinul s typickou hravostí. V příbězích se jistě poznáte i vy. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do podobné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů. (patro.cz)

Podobné produkty ako Povídky a Nové povídky - Svěrák Zdeněk , Komunistický manifest (978-80-7252-816-5)

Perličky Bohumila Hrabala - Bohumil Hrabal - audiokniha

Perličky Bohumila Hrabala - Bohumil Hrabal - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Po Příbězích Petra Šabacha, kterými Centrum Paraple a vydavatelství Radioservis zahájily edici čtení z české prózy, jsme sáhli po povídkách Bohumila Hrabala. Mimochodem, víte, že se tento autor pomalu, ale jistě sává ve světě největším a nejznámějším českým spisovatelem? Tak teď to víte. Hrabal je jedinečný. Tím, jak psal, i tím, o čem psal. Byl fascinován tajemstvím a skrytou krásou nehezkých míst, všedních věcí a malých lidských osudů. Přes svůj psací stroj horečně hledal způsob, jak přenést své okouzlení na nás. Podroboval při tom češtinu zatěžkávacím zkouškám, zda je tohoto přenosu schopna. Jsem přesvědčen, že ji prověřil dokonale, a nezávidím překladatelům do jiných jazyků jejich těžký úkol. Povídka je dobrý literární útvar. Svou krátkostí nutí autora k hutnosti. Slovo v povídce jako by mělo větší specifickou váhu než v románu. Byl bych rád, kdybyste si na Hrabalových slovech pochutnali stejně jako herci, kteří je pronášejí. Přibalili jsme jednu lahůdku: povídku, kterou čte sám Bohumil Hrabal. Když k tomu všemu ještě dodám, že veškerý výtěžek z prodeje tohoto CD jde na pomoc vozíčkářům. Můžu vám spolu s jednou Hrabalovou postavou už jen říci: "Nekupte to..." Zdeněk Svěrák (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Perličky Bohumila Hrabala - Bohumil Hrabal - audiokniha , Revolution relove baby manifest 3,50 g (5057566479677)

Manifest existenciálních dějin - Mirek Vodrážka

Manifest existenciálních dějin - Mirek Vodrážka
Detail

Dlouhodobý spor o dějiny, minulost, instituci paměti národa nebo ústav zkoumající povahu totalitních režimů zakrývá skutečnost, že jeho jádrem je filosofické pojetí času. Tato esej vznikla paralelně s občanskými aktivitami autora v roce 2010, kdy spolu s Neelou Winkelmann-Heyrovskou a dalšími přinášeli v rámci Iniciativy neustrčených informace o mravní a odborné nezpůsobilosti historika Jiřího Pernese, ředitele ÚSTR, který byl po 40 dnech z výše uvedených důvodů nakonec odvolán z funkce. Text je filosofickým "záznamem" zachycujícím nejen odpor proti tlustým čarám za minulostí, potřebu duchovní zodpovědnosti za druhé, ale obsahujícím i reflexi práva živých a mrtvých na existenciální dějiny a vědomí, že historie má kořeny v budoucnosti. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Manifest existenciálních dějin - Mirek Vodrážka , Manifest svobody (978-80-877-3321-9)

Jägermeister Manifest 1l 38% (4067700018014)

Jägermeister Manifest 1l 38% (4067700018014)
Detail

Likér - bylinný, , země původu Německo, objem 1 l. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Přepočet Likér Jägermeister patří mezi bylinné likéry, které obsahují různé druhy bylin a koření. Často se o nich hovoří jako o elixírech zdraví. Jeho výjimečná chuť si vás získá. Můžete jej použít při jakékoliv příležitosti. Mohl by vás oslovit fakt, že Německo je zemí, ve které se produkt zrodil. Produkt v sobě obsahuje 38 % alkoholu. Likér Jägermeister lze konzumovat samotný, případně si z něj můžete namíchat drink. Hlavní vlastnosti likéru Jägermeister Manifest 1l 38% Vychutnejte si chuť kvalitního likéru Bylinný likér Jägermeister vás jistě nadchne výraznou chutí i vůní Obsahuje 38 % alkoholu Země původu: Německo V balení obdržíte likér Jägermeister o objemu 1 l (alza.cz)

Podobné produkty ako Jägermeister Manifest 1l 38% (4067700018014) , Manifest menopauzy (978-80-7555-171-9)

Večer s Bohumilem Bezouškou - Bohumil Bezouška - audiokniha

Večer s Bohumilem Bezouškou - Bohumil Bezouška - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Komentář Bohumila Bezoušky k původnímu LP albu 1 18 2365 vydanému v Supraphonu v roce 1978 a nyní vycházejícímu poprvé digitálně: Když jsem byl asi podruhé, nebo potřetí hostem svého přítele národního umělce Eduarda Kohouta v jeho pořadu "Eduard Kohout Viole", řekl mi Edoušek svým neodolatelným tónem:"Poslechni, nemyslíš, že by ses tu už uživil sám?" Teprve po jeho odchodu z našich řad se jeho slova připomněla znova - a tak vznikl můj Violový Legrecitál, těšící se tak velkému zájmu herecké i neherecké veřejnosti. Ve snaze umožnit i těm, kteří to mají do Violy z ruky, alespoň částečnou účast na tomto večeru i pro ty, kdož si chtějí připomenout jeho atmosféru, pořídili jsme ze zvukového záznamu Legrecitálu jakýsi výběr. Snad se vám bude líbit. Pak bychom udělali další. Snad ani nemusím zdůrazňovat, že mne k "povýtce k indiskrecím z divadelního zákulisí, jak zní podtitulek Legrecitálu, vedla upřímná snaha Vás pobavit a že všechny oběti svého klevetění mám ze srdce rád. Nesuďte příliš přísně občasné ostřejší slovíčko: jen zarputilý puritán by těmto neustále živým slovům mohl upírat právo na existenci v knížkách a na deskách. Váš Bohumil Bezouška (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Večer s Bohumilem Bezouškou - Bohumil Bezouška - audiokniha , Anežka česká: cesta lásky a víry hrdé přemyslovny

Nat&Nove Moisturizing vyživující sprchový gel 250 ml

Nat&Nove Moisturizing vyživující sprchový gel 250 ml
Detail

Nat&Nove Moisturizing, 250 ml, Sprchové gely pro ženy, Sprchový gel Nat&Nove Moisturizing je nezbytnou součástí každodenní hygieny. Jemně, ale šetrně čistí pokožku celého těla a dodává jí potřebnou hydrataci. Vlastnosti: vyživuje a pečuje o pokožku zvláčňuje a zvyšuje elasticitu pokožky pokožku zanechá sametově jemnou a hebkou Složení: veganský produkt obsahuje minimálně 98 % složek přírodního původu Jak používat: Aplikujte při sprchování či koupeli. Naneste na pokožku celého těla a poté opláchněte teplou vodou. (notino.cz)

Podobné produkty ako Nat&Nove Moisturizing vyživující sprchový gel 250 ml

Nat&Nove Douceur zjemňující sprchový gel 250 ml

Nat&Nove Douceur zjemňující sprchový gel 250 ml
Detail

Nat&Nove Douceur, 250 ml, Sprchové gely pro ženy, Sprchový gel Nat&Nove Douceur je nezbytnou součástí každodenní hygieny. Jemně, ale šetrně čistí pokožku celého těla a dodává jí potřebnou hydrataci. Vlastnosti: zmírňuje napětí pokožky a chrání ji před podrážděním pokožku zanechá sametově jemnou a hebkou navrací pokožce komfortní pocit Složení: veganský produkt obsahuje minimálně 98 % složek přírodního původu Jak používat: Aplikujte při sprchování či koupeli. Naneste na pokožku celého těla a poté opláchněte teplou vodou. (notino.cz)

Podobné produkty ako Nat&Nove Douceur zjemňující sprchový gel 250 ml , Revolution relove colour play manifest 5,20 g (5057566511179)

Není Milán jako Milán - Aldo Nove - e-kniha

Není Milán jako Milán - Aldo Nove - e-kniha
Detail

eBook:,Milán je jako špička ledovce, pod kterým leží jeho nesmírná historie. Abychom ho poznali, je třeba mít trpělivost ho poslouchat. Stetoskopem. Jak pulzuje uvnitř. Je třeba umět ho slyšet. Jeho "navzdory". Tam, kde odhaluje svou paměť. Unikátní průvodce po Milánu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Není Milán jako Milán - Aldo Nove - e-kniha , Swanson avena sativa extract (ovesná sláma), 400 mg, 60 kapslí (87614113012)

Večer s Bohumilem Bezouškou (2) - Bohumil Bezouška - audiokniha

Večer s Bohumilem Bezouškou (2) - Bohumil Bezouška - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Původní LP album 1118 2786 Večer s Bohumilem Bezouškou (2) vydal Supraphon v roce 1981 - nyní titul vychází poprvé digitálně (první díl byl vydaný v březnu pod kat. číslem VT 0413-2) Komentář Bohumila Bezoušky k původnímu LP albu 1 18 2365 vydanému v Supraphonu v roce 1978: Když jsem byl asi podruhé, nebo potřetí hostem svého přítele národního umělce Eduarda Kohouta v jeho pořadu "Eduard Kohout Viole", řekl mi Edoušek svým neodolatelným tónem:"Poslechni, nemyslíš, že by ses tu už uživil sám?" Teprve po jeho odchodu z našich řad se jeho slova připomněla znova - a tak vznikl můj Violový Legrecitál, těšící se tak velkému zájmu herecké i neherecké veřejnosti. Ve snaze umožnit i těm, kteří to mají do Violy z ruky, alespoň částečnou účast na tomto večeru i pro ty, kdož si chtějí připomenout jeho atmosféru, pořídili jsme ze zvukového záznamu Legrecitálu jakýsi výběr. Snad se vám bude líbit. Pak bychom udělali další. Snad ani nemusím zdůrazňovat, že mne k "povýtce k indiskrecím z divadelního zákulisí, jak zní podtitulek Legrecitálu, vedla upřímná snaha Vás pobavit a že všechny oběti svého klevetění mám ze srdce rád. Nesuďte příliš přísně občasné ostřejší slovíčko: jen zarputilý puritán by těmto neustále živým slovům mohl upírat právo na existenci v knížkách a na deskách. Váš Bohumil Bezouška (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Večer s Bohumilem Bezouškou (2) - Bohumil Bezouška - audiokniha , Život víry 2022/10 ()

Bohumil Klepl v Divadle Kalich - Klepl Bohumil - audiokniha

Bohumil Klepl v Divadle Kalich - Klepl Bohumil - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Humor na CD v podání Bohumila Klepla! Populární herec vypráví neuvěřitelné historky nejen z natáčení. Záznam představení z pražského Divadla Kalich, kde oblíbený bavič líčí své veselé zážitky z herecké profese i ze života. CD představuje Boba Klepla jako skvělého komika, imitátora i vypravěče. Humorné vzpomínky na divadelní zájezdy, na cesty po světě s loutkovým divadlem i na příhody s arménskou maminkou. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Bohumil Klepl v Divadle Kalich - Klepl Bohumil - audiokniha , Život víry 2019/9 ()

Tanu rabanan - Petr Sláma

Tanu rabanan - Petr Sláma
Detail

Kniha předkládá ukázky z rozsáhlé hebrejsky a aramejsky psané knihovny rabínského židovství první poloviny 1. tisíciletí obecného letopočtu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tanu rabanan - Petr Sláma , Život víry 2020/1 ()

Exodus I - Petr Sláma

Exodus I - Petr Sláma
Detail

Český ekumenický komentář ke Starému zákonu vychází souběžně s novozákonní řadou. České veřejnosti se tak nabízí ucelená řada komentářů, které k jednotlivým biblickým knihám zpracovali současní domácí autoři. Východiskem komentářů je kritická exegeze původního znění biblického textu. Výklady i způsob jejich zpracování přitom usilují o obecnou srozumitelnost, protože chtějí sloužit nejen odborníkům, ale každému zájemci o porozumění Bibli. Podstatným rysem je také ekumenická orientace celé edice, která se projevuje spoluprací autorů z různých křesťanských tradic a zejména konfesijní nepředpojatostí jednotlivých výkladů. Druhá kniha Bible (Exodus) vypráví o vzniku Izraele jakožto společenství, které Hospodin prostřednictvím Mojžíše vyvedl z egyptského otroctví. Tento příběh se stal inspirací všem, kdo jsou vystaveni útlaku. Kniha Exodus ale nezůstává jen u platonické touhy po svobodě. Vypráví o konfliktu, který se rozpoutá, když se začne měnit systém dosavadních loajalit. Komentář přináší literární a historický úvod ke knize Exodus a podrobně vykládá prvních 15 kapitol této knihy. doc. Petr Sláma, Ph.D. Učitel Starého zákona na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Studia teologie, zejména starozákonní biblistiky a judaistiky v Praze, Jeruzalémě, Oxfordu, Tübingen a v Atlantě. Badatelsky se soustředí na rabínský výklad Písma a na způsob, jak starozákonní biblistika pracuje s dějinami. Je kazatelem Českobratrské církve evangelické. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Exodus I - Petr Sláma , Život víry 2023/01 ()

Exodus I - Sláma Petr

Exodus I - Sláma Petr
Detail

Český ekumenický komentář ke Starému zákonu vychází souběžně s novozákonní řadou. České veřejnosti se tak nabízí ucelená řada komentářů, které k jednotlivým biblickým knihám zpracovali současní domácí autoři. Východiskem komentářů je kritická exegeze původního znění biblického textu. Výklady i způsob jejich zpracování přitom usilují o obecnou srozumitelnost, protože chtějí sloužit nejen odborníkům, ale každému zájemci o porozumění Bibli. Podstatným rysem je také ekumenická orientace celé edice, která se projevuje spoluprací autorů z různých křesťanských tradic a zejména konfesijní nepředpojatostí jednotlivých výkladů. Druhá kniha Bible (Exodus) vypráví o vzniku Izraele jakožto společenství, které Hospodin prostřednictvím Mojžíše vyvedl z egyptského otroctví. Tento příběh se stal inspirací všem, kdo jsou vystaveni útlaku. Kniha Exodus ale nezůstává jen u platonické touhy po svobodě. Vypráví o konfliktu, který se rozpoutá, když se začne měnit systém dosavadních loajalit. Komentář přináší literární a historický úvod ke knize Exodus a podrobně vykládá prvních 15 kapitol této knihy. doc. Petr Sláma, Ph.D. Učitel Starého zákona na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Studia teologie, zejména starozákonní biblistiky a judaistiky v Praze, Jeruzalémě, Oxfordu, Tübingen a v Atlantě. Badatelsky se soustředí na rabínský výklad Písma a na způsob, jak starozákonní biblistika pracuje s dějinami. Je kazatelem Českobratrské církve evangelické. (patro.cz)

Podobné produkty ako Exodus I - Sláma Petr , Život víry 2020/10 ()

Revoluce jednoho stébla slámy ()

Revoluce jednoho stébla slámy ()
Detail

Audiokniha MP3 - Posluchač se seznamuje s přirozeným způsobem uvažování a pohledem na svět, který umožňuje člověku žít naplněný život v souladu s přírodou. - autor Masanobu Fukuoka, čte Jan Slovák Posluchač se seznamuje s přirozeným způsobem uvažování a pohledem na svět, který umožňuje člověku žít naplněný život v souladu s přírodou.Poutavost, jasnost a bystrost Fukuokových myšlenek vedla k tomu, že se kniha Revoluce jednoho stébla stala celosvětovým bestsellerem, byla přeložena do 20 jazyků a ovlivnila množství nejrůznějších lidí: farmářů, zahradníků, ekologických aktivistů, biozemědělců, příznivců slow food, lidí studujících východní nauky a dalších, kteří cítí, že právě naše vzdalování se přírodě má za následek vznik neřešitelných problémů. Z poslechu této audioknihy může čerpat inspiraci a nadhled i člověk, který (zatím) farmařit vůbec nehodlá. Nenechte se zpočátku odradit rýží a obilím.Dala by se nazvat i Zen a umění hospodařit nebo Zelená knížečka,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Revoluce jednoho stébla slámy () , Život víry 2019/12 ()

Stavby ze slámy: Jak pořídit z balíků slámy standardní dům (978-80-86167-31-2)

Stavby ze slámy: Jak pořídit z balíků slámy standardní dům (978-80-86167-31-2)
Detail

Kniha - autor Gernot Minke, 144 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Sláma byla v posledních letech znovu objevena jako levný stavební materiál s velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi. Autoři popisují způsoby stavění a stavebnětechnické zvláštnosti důležité při zacházení se slámou jako stavebním materiálem; uvádějí konkrétní a prakticky zaměřené konstrukční a prováděcí detaily, jimž je záhodno věnovat pozornost, aby se z balíků slámy daly postavit dobře izolované obytné domy s dlouhou životností. Publikace obsahuje pokyny k povrchové úpravě stěnových ploch, konkrétní návody týkající se stavebního procesu i popisy mnoha dosud realizovaných staveb. (alza.cz)

Podobné produkty ako Stavby ze slámy: Jak pořídit z balíků slámy standardní dům (978-80-86167-31-2) , Život víry 2019/10 ()

Nat&Nove Eclat šampon na ochranu barvy 250 ml

Nat&Nove Eclat šampon na ochranu barvy 250 ml
Detail

Nat&Nove Eclat, 250 ml, Šampony pro ženy, Šampon Nat&Nove Eclat efektivně čistí pokožku hlavy, důkladně myje vlasy a navrací jim přirozenou krásu. Vlastnosti: prodlužuje barvu vlasů posiluje vlasová vlákna dodává lesk a objem Složení: neobsahuje silikony veganský produkt obsahuje minimálně 98 % složek přírodního původu Jak používat: Naneste přiměřené množství šamponu na mokré vlasy. Napěňte a důkladně opláchněte. (notino.cz)

Podobné produkty ako Nat&Nove Eclat šampon na ochranu barvy 250 ml

Velká obrázková knížka o zvířatech - Bohumil Říha - Říha Bohumil

Velká obrázková knížka o zvířatech - Bohumil Říha - Říha Bohumil
Detail

Unikátní propojení poetických i věcných textů Bohumila Říhy a Mileny Lukešové s nádhernými ilustracemi Jana Kudláčka byla přeložena do několika světových jazyků. Abecedně řazená encyklopedie představuje fascinující život nejrozmanitějších druhů zvířat napříč celou zeměkoulí: malá, velká, žijící na zemi i pod jejím povrchem, ve vzduchu, v hlubinách oceánů, křehká živá stvoření, která si zasluhují náš respekt a ochranu.250 zvířat z celého světa. (patro.cz)

Podobné produkty ako Velká obrázková knížka o zvířatech - Bohumil Říha - Říha Bohumil

Vire, padni! - Ivona Březinová

Vire, padni! - Ivona Březinová
Detail

Rodino, přichystal jsem pro nás fantastickou dovolenou, pronesl při nedělním obědě tatínek a tajuplně se usmál. A tak o jarních prázdninách v jedné chatě nastala očistná terapie. Když po nekonečně dlouhých dnech ze srubu mátožně vylezlo šest sinalých, špinavých, prochladlých, mžourajících postav, bláhově si všichni mysleli, že útrapám je konec. Nikdo netušil, že je čekají mnohem těžší zkoušky. Neobyčejná rodina v neobyčejném čase úpí, ovšem čtenář se baví! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vire, padni! - Ivona Březinová

Vire, padni! - Březinová Ivona

Vire, padni! - Březinová Ivona
Detail

Rodino, přichystal jsem pro nás fantastickou dovolenou, pronesl při nedělním obědě tatínek a tajuplně se usmál. A tak o jarních prázdninách v jedné chatě nastala očistná terapie. Když po nekonečně dlouhých dnech ze srubu mátožně vylezlo šest sinalých, špinavých, prochladlých, mžourajících postav, bláhově si všichni mysleli, že útrapám je konec. Nikdo netušil, že je čekají mnohem těžší zkoušky. Neobyčejná rodina v neobyčejném čase úpí, ovšem čtenář se baví! (patro.cz)

Podobné produkty ako Vire, padni! - Březinová Ivona

Síla viru - Riebauerová Martina

Síla viru - Riebauerová Martina
Detail

Pouhým okem je nevidíme, ale ovlivňují nás zcela zásadně. Řeč je o virech a bakteriích, které jsou základem života na Zemi. Kdy jsou pro nás nebezpečné a kdy naopak prospěšné? Knižní rozhovor novinářky Martiny Riebauerové s hlavním epidemiologem IKEM Petrem Smejkalem pojednává o velkých epidemiích dějin i chování lidí během nich. A vzhledem k době vzniku se stal také kronikou koronavirové epidemie tak, jak ji oba aktéři denně prožívali. (patro.cz)

Podobné produkty ako Síla viru - Riebauerová Martina

Povídky a Nové povídky Komplet - Zdeněk Svěrák - audiokniha

Povídky a Nové povídky Komplet - Zdeněk Svěrák - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Zdeněk Svěrák se přiznává, že už na gymnáziu si usmyslel, že bude spisovatelem povídek a že je bude vydávat svázané v knížkách. Místo toho celý život psal filmové scénáře, texty pro divadlo a slova k písničkám. Sbírkou Povídky, která vyšla na podzim roku 2008 v nakladatelství Fragment a okamžitě se stala nejprodávanější knihou, si své mladické předsevzetí konečně splnil. Po velkém úspěchu prvního dílu vyšly na podzim roku 2011 Nové povídky, dalších devět příběhů, které okamžitě obsadily první příčky nejprodávanějších knižních titulů. Několik měsíců po vydání knih získaly Svěrákovy Povídky a Nové povídky také svou zvukovou podobu. Většinu z nich četl samozřejmě autor sám, jen ve třech případech svěřil roli vypravěče svým oblíbeným kolegyním herečkám a přítelkyním - Daniele Kolářové a Libuši Šafránkové. V audioknižní podobě, vycházející od roku 2009 až do roku 2015, však některé příběhy chyběly. Část z nich vyšla dodatečně s názvem Horká neděle aneb Vynechané povídky, některé existovaly pouze v digitální podobě. V tomto kompletu 8 CD se konečně setkávají všechny povídky tak, jak je Zdeněk Svěrák napsal. Úspěch u čtenářů i posluchačů svědčí o tom, že sen být spisovatelem uskutečňuje Zdeněk Svěrák dobře. Nejen autorsky, ale i interpretačně dodává k svému výtečnému vyprávění humor, touhu a smyslnost, je schopný jemných nuancí v přesvědčivosti postav (např. farář Zbyšek Pzontek z Tetřeva, Vendula z Fotografa, ústřední hrdina povídky Podvodník nebo Věrka z Horké neděle). Půvab Svěrákovy práce spočívá v umění přesného vyjádření, v tajemství, erotickém vábení a vždy překvapivém závěru. Jeho vyprávění spojují nečekané pointy, věrohodné a zajímavé osudy hrdinů, citlivě sdělené detaily a postřehy. Právem může být jeho dílo srovnáváno s tvorbou našich největších povídkářů. Účinek zvukové četby umocňuje hudba Jaroslava Uhlíře. Komplet 8 CD přináší vydané i dosud nevydané Svěrákovy inteligentní texty ve skvělé interpretaci autora, Dany Kolářové a Libuše Šafránkové! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Povídky a Nové povídky Komplet - Zdeněk Svěrák - audiokniha

Čínská poesie 2 (Zpěvy Staré a Nové Číny)

Čínská poesie 2 (Zpěvy Staré a Nové Číny)
Detail

Audiokniha MP3 Li-Po,Liu Jú-hsi,Wang Wei,Tchao Jüan-Ming,P'ei Ti,Ši-čing,Konfucius,Wei čuang,Wen I-tuo,Wang si-tien, čte Marie Burešová,Miloš Nedbal Audioknížka plná vybraných básní z Číny. (alza.cz)

Podobné produkty ako Čínská poesie 2 (Zpěvy Staré a Nové Číny)

Bruder 2214 Sběrač slámy Pottinger

Bruder 2214  Sběrač slámy Pottinger
Detail

Červený sběrací vůz na seno Pottinger je jedním z detailně zpracovaných modelů v měřítku 1:16. Kluci ho mohou zapojovat za traktory Bruder. Stroje Bruder s tímto sběračem jsou kombinovatelné s figurkami Bworld. Funkčnost a skladba: odklopná zadní stěna postavení na podpěru rotující spodní sběrač, rotující vykladač Kupte chlapcům sběrač slámy Bruder! Vhodné pro děti od 3 let Materiál: plast Rozměry: 55 x 18 x 25 cm Země původu: Německo (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Bruder 2214 Sběrač slámy Pottinger

Barevné vánoční hvězdy ze slámy

Barevné vánoční hvězdy ze slámy
Detail

Vázání hvězd a ozdob ze slámy patří k těm nejznámějším vánočním tradicím. Naučíte se vyrábět hvězdy s dalšími doplňky. Nápadité motivy se dají vytvořit z nabarvených červených a modrých stébel slámy, zajímavé optické kontrasty vzniknou kombinací papíru, alobalu nebo průsvitného papíru. Pro všechny věkové kategorie. (patro.cz)

Podobné produkty ako Barevné vánoční hvězdy ze slámy

Stavby ze slámy - Minke Gernot

Stavby ze slámy - Minke Gernot
Detail

Sláma byla v posledních letech znovu objevena jako levný stavební materiál s velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi. Autoři popisují způsoby stavění a stavebnětechnické zvláštnosti důležité při zacházení se slámou jako stavebním materiálem; uvádějí konkrétní a prakticky zaměřené konstrukční a prováděcí detaily, jimž je záhodno věnovat pozornost, aby se z balíků slámy daly postavit dobře izolované obytné domy s dlouhou životností. Publikace obsahuje pokyny k povrchové úpravě stěnových ploch, konkrétní návody týkající se stavebního procesu i popisy mnoha dosud realizovaných staveb. (patro.cz)

Podobné produkty ako Stavby ze slámy - Minke Gernot

Bruder Balíkovač slámy JOHN DEERE

Bruder Balíkovač slámy JOHN DEERE
Detail

Balíkovač slámy JOHN DEERE je detailně propracovaný model s klasickým zelenožlutým designem značky JOHN DEERE. Je vybaven sklápěcí nohou, která zajišťuje celému vozu dokonalou stabilitu. Součástí jsou 2 kusy hranatých balíků slámy, které jsou při jízdě automaticky transportovány ven. Lis na balíky je vybaven skříní na provazy, kterou lze snadno otevřít. Prostřednictvím záklopky je též možné nahlédnout na lisovací mechaniku a dopravní pás je vybaven dvěma sklápěcími řetězy. Balíkovač sena JOHN DEERE lze připojit ke všem traktorům a strojů série BRUDER 20xx, 21xx a 30xx. Vyrobeno v Německu, z kvalitních materiálů. Hlavní vlastnosti: sklápěcí noha2 ks balíků slámylis se skříňi na provazydopravní pás se sklápěcími řetězyvyrobeno v Německu (patro.cz)

Podobné produkty ako Bruder Balíkovač slámy JOHN DEERE

Nespasitelní - Manifest bludu 1 - Michael R. Fletcher

Nespasitelní - Manifest bludu 1 - Michael R. Fletcher
Detail

Bedeckt má akorát svoji sekeru, pár mincí pro případ, že by skončil v Posmrtí, a dva kumpány, ke kterým by se neotočil zády nikdo, natož on sám. Oba jeho společníci jsou totiž Geisteskranken - šílenci, kteří svým bludům věří natolik, že se stávají skutečností. Takových je svět plný a Bedeckt vražednou zlodějku i rádoby nejlepšího šermíře na světě toleruje jen proto, že jsou užiteční a ochotní jít přes mrtvoly, aby uskutečnili jeho plán na to, jak si zajistit bohatství až do smrti. Bludy a víra totiž znamenají moc, obzvlášť když jedné věci věří hodně lidí. To ví i velekněz Konig Furimmer, který vede své ovečky k jedinému cíli: uctívání obyčejného chlapce Morgena natolik, aby se z něj stal bůh. Bůh, kterého bude Konig moci ovládat… pokud ovšem božského chlapce neunesou Konigovi před nosem Bedeckt a jeho společníci s vidinou tučného výkupného, aniž by tušili, že si tentokrát ukousli příliš velké sousto. Víra totiž utváří realitu. A bohové z ní zrození mají s každou chorou myslí vlastní plány. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Nespasitelní - Manifest bludu 1 - Michael R. Fletcher

Manifest svobody - Murray N. Rothbard - e-kniha

Manifest svobody - Murray N. Rothbard - e-kniha
Detail

eBook:,Díky českému a slovenskému Mises Institutu se vám do rukou dostal text, po jehož přečtení budete jednoduše rozumět tomu, o co skutečně jde v politice. A to není málo. Murray Rothbard (1926-1995), přezdívaný Pan libertarián, byl americký ekonom, politický filosof, historik a duchovní otec moderního libertarianismu.Rothbard navázal na myšlenky představitelů klasického liberalismu a ekonomů rakouské školy, zejména svého učitele Ludwiga von Misese. Ve snaze definovat spravedlivý politický systém umožňující mírumilovnou spolupráci mezi všemi lidmi vyšel z široce přijímaných principů (každý člověk vlastní sám sebe, agrese je nepřípustná) a konzistentně je aplikoval na vztahy mezi všemi lidmi.Tyto principy porušují vrazi, zloději a násilníci, ale stejně tak je porušuje stát. Každý stát, ať již demokratický, sociální nebo autoritářský, má vždy a všude svou samotnou existenci založenou na agresi vůči majetku a osobám. Každý stát vybírá daně a vysílá své občany do války, což jsou jen eufemismy pro krádež v obrovském měřítku a masové vraždy.Po přečtení Manifestu svobody zjistíte, že ani svou další přezdívku nezískal autor náhodou. Murray Rothbard je Nepřítel státu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Manifest svobody - Murray N. Rothbard - e-kniha

Komunistický manifest (978-80-7252-816-5)

Komunistický manifest (978-80-7252-816-5)
Detail

Kniha - autor Martin Rowson; Ladislav Štoll; Viktor Janiš, 80 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Povinná četba: nemusíte jej milovat, ale měli byste jej znát Proletáři všech zemí, spojte se! Nemáte co ztratit, leda své okovy. Dobýt můžete celý svět. V roce 2018 uplynulo 200 let od narození Karla Marxe, jedné z nejkontroverznějších postav světové historie. Text Komunistického manifestu Marx napsal ve svých necelých 30 letech, údajně během víkendu v Bruselu v lednu 1848. Ani on sám v době psaní jistě netušil, že v příštím století se bude bezmála polovině lidstva alespoň formálně vládnout v souladu s idejemi a ambicemi poprvé vyloženými na těchto stranách. V době, kdy pouhých několik desítek lidí má stejný majetek jako polovina lidstva dohromady, se však Marxovi nedá upřít ani velká míra vizionářství. Právě rozpor mezi zrůdností ideologií, které Marxovy myšlenky přebíraly a reálnou podstatou jeho myšlenek se snaží vykreslit známý britský kreslíř... (alza.cz)

Podobné produkty ako Komunistický manifest (978-80-7252-816-5)

Manifest svobody (978-80-877-3321-9)

Manifest svobody (978-80-877-3321-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Murray N. Rothbard, 432 stran Díky českému a slovenskému Mises Institutu se vám do rukou dostal text, po jehož přečtení budete jednoduše rozumět tomu, o co skutečně jde v politice. A to není málo. Murray Rothbard (1926-1995), přezdívaný Pan libertarián, byl americký ekonom, politický filosof, historik a duchovní otec moderního libertarianismu. Rothbard navázal na myšlenky představitelů klasického liberalismu a ekonomů rakouské školy, zejména svého učitele Ludwiga von Misese. Ve snaze definovat spravedlivý politický systém umožňující mírumilovnou spolupráci mezi všemi lidmi vyšel z široce přijímaných principů (každý člověk vlastní sám sebe, agrese je nepřípustná) a konzistentně je aplikoval na vztahy mezi všemi lidmi. Tyto principy porušují vrazi, zloději a násilníci, ale stejně tak je porušuje stát. Každý stát, ať již demokratický, sociální nebo autoritářský, má vždy a všude svou samotnou existenci založenou na agresi vůči majetku a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Manifest svobody (978-80-877-3321-9)

REVOLUTION RELOVE Baby Manifest 3,50 g (5057566479677)

REVOLUTION RELOVE Baby Manifest 3,50 g (5057566479677)
Detail

Rtěnka - hnědá, hydratační, plné krytí, krémová textura, vydrží po dobu 8 hodin Namalované rty dokáží udělat s vaším vzhledem divy. Kvalitní rtěnka dokonale podtrhne jejich vzhled. Rtěnka REVOLUTION má sytou pigmentaci a vysoký stupeň krytí, takže pro zakrytí přirozené barvy vám postačí jedna vrstva. Krémová konzistence přispívá k bezproblémovému nanášení. Nezvýrazňuje nedokonalosti rtů a dodá jim hydrataci po celou dobu aplikace. Proti rozpití okrajů je dobré ji olemovat konturovací tužkou. Hnědá rtěnka REVOLUTION vás nadchne odstínem, který nikdo nepřehlédne. Klíčové vlastnosti rtěnky REVOLUTION RELOVE Baby Manifest 3,50 g Rtěnka REVOLUTION se postará o dokonalý vzhled vašich rtů Zakrývá přirozenou barvu v jedné vrstvě Krémové složení zajistí snadné nanášení Jistě oceníte její hydratační složení Barva rtěnky REVOLUTION je hnědá (alza.cz)

Podobné produkty ako REVOLUTION RELOVE Baby Manifest 3,50 g (5057566479677)

Manifest menopauzy (978-80-7555-171-9)

Manifest menopauzy (978-80-7555-171-9)
Detail

Kniha - autor Jen Gunterová, česky Vstupte do nové životní fáze s hrdostí, poznejte fakta o svém těle a získejte kontrolu nad svým zdravím. Okamžitý bestseller podle New York Times, Washington Post, USA Today, San Francisco Chronicle, and Publishers Weekly Kdyby byla menopauza na Yelpu, měla by jednu hvězdičku! – „Tenhle podnik má problémy s regulací teploty. Chvíli vedro, pak zase příšerná zima. Popírá zákony termodynamiky. Nedoporučuji.“ – „Hrůza, hrůza, hrůza! Krvácení bylo naplánováno, ale přeobjednali ho, aniž by mi dali vědět, takže dorazilo o tři týdny později než jsem čekala, jela jsem zrovna Uberem a znečistila sedačku! Řidič mi napsal mizerné hodnocení.“ –„Sex byl suchý.“ „ Není se čemu divit. Většina žen nemá ponětí, co může čekat, když už nečeká menstruaci. Nechápat, co se s mým tělem děje a proč, je nevídaným způsobem hrozné a paralyzující. Menopauza se podobá výletu na kánoi bez průvodce a pouze s nejasnou představou, kam vlastně míříte, jen... (alza.cz)

Podobné produkty ako Manifest menopauzy (978-80-7555-171-9)

Manifest menopauzy (978-80-7555-171-9)

Manifest menopauzy (978-80-7555-171-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Jen Gunterová, 408 stran, česky V recenzích by menopauza nedostala jedinou hvězdičku!– „Tenhle podnik má problémy s regulací teploty. Chvíli vedro, pak zase strašná zima. Popírá zákony termodynamiky. Nedoporučuji!“– „Hrůza! Krvácení bylo objednáno, ale změnili termín, aniž by mi dali vědět!“– „Sex byl suchý!“ O knizeVše jde podle plánu a vaječníky přestávají ovulovat – je to normální životní fáze a evoluční výhoda. Až na to, že je nepředvídatelná! Hormonální chaos, který postupně roste po čtyřicítce každé ženy, může a nemusí mít celou řadu projevů a také může a nemusí přivodit závažné zdravotní komplikace. Co z toho se týká právě vás? Kdy a co očekávat, když ne menstruaci? Přišla chvíle panikařit?Gynekoložka Jen Gunterová vás s erudicí a humorem uklidní a objasní, že menopauza není nemoc, ale plánovaná změna, kterou nemusíte tiše přetrpět jen kvůli předsudkům, studu a misogynním postojům společnosti. Mnohem lepší strategií je vybavit... (alza.cz)

Podobné produkty ako Manifest menopauzy (978-80-7555-171-9)

Futuristické manifesty (978-80-200-3310-9)

Futuristické manifesty (978-80-200-3310-9)
Detail

Kniha - autor Filippo Tommaso Marinetti, 608 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Publikace přináší 36 nejvýznamnějších futuristických manifestů, které usilují o radikální proměnu řady uměleckých druhů: nejen literatury, ale i divadla, filmu a fotografie, malířství a sochařství, architektury a hudby. Hlavním autorem těchto programových projevů je zakladatel futuristického hnutí Filippo Tommaso Marinetti, ale podíleli se na nich i další umělci, například sochař Boccioni, malíři Carrŕ, Severini, Russolo, Depero, hudebník Balilla Pratella či architekt Sant’Elia. Futurismus, hlásající program osvobozených slov a nastolující „bezdrátovou imaginaci“, patřil k nejvlivnějším avantgardním směrům a jeho myšlenky dodnes rezonují v řadě moderních i postmoderních experimentů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Futuristické manifesty (978-80-200-3310-9)

Když viry útočí - Jarmila Mandžuková

Když viry útočí - Jarmila Mandžuková
Detail

Když viry útočí Ani v nejdivočejších snech nikoho z nás nenapadlo, jak se během několika březnových dnů roku 2020 náš život obrátí vzhůru nohama. Koronavirus dokázal změnit celý svět. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Když viry útočí - Jarmila Mandžuková
Manifest neomodernismu a nové víry (978-80-270-2716-3), Manifest Múzismu / Manifest des Musismus, Bohumil Klepl v Divadle Kalich, Ženy a moc: Manifest (978-80-257-3347-9), Bohumil Hrabal a výtvarné umění (978-80-7474-156-2), DUVO+ Podestýlka pro hlodavce sláma 1kg (5414365187996), DUVO+ Podestýlka pro hlodavce sláma 2,5kg (5414365076009), DUVO+ Podestýlka pro hlodavce sláma 5kg (5414365076016), Jägermeister Manifest 1l 38% (4067700018014), Povídky a Nové povídky Komplet, Včelí medvídci Nové příběhy a písničky, Nové povídání o pejskovi a kočičce, Císařovy nové šaty a další pohádky, Útěky a návraty: Bohumil Laušman - osud českého politika (978-80-206-0956-4), Bohumil Němec Vzpomínky (978-80-7422-750-9), Komunistický manifest (978-80-7252-816-5), REVOLUTION RELOVE Baby Manifest 3,50 g (5057566479677), Manifest svobody (978-80-877-3321-9), Manifest menopauzy (978-80-7555-171-9), Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny, REVOLUTION RELOVE Colour Play Manifest 5,20 g (5057566511179), Swanson Avena Sativa Extract (Ovesná sláma), 400 mg, 60 kapslí (87614113012), Život víry 2022/10 (), Život víry 2019/9 (), Život víry 2020/1 (), Život víry 2023/01 (), Život víry 2020/10 (), Život víry 2019/12 (), Život víry 2019/10 ()