Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Čs. armáda ve fotografii - Karel Straka
Branná moc v letech 1918–1939 Publikace z pera renomovaného vojenského historika Karla Straky podrobně mapuje dějiny prvorepublikové armády. Je završením jedinečné prvorepublikové fotografické trilogie o čs. ozbrojených složkách, když navazuje na předchozí díly Mobilizace ve fotografii a Finanční stráž ve fotografii. „Lásku k vlasti dokaž činem“ Vojáci stáli za vznikem Československa, chtěli jej bránit se zbraní v ruce, ale nakonec museli ustoupit před nepřítelem. Ponořte se do dvacetileté historie čs. branné moci od složitých počátků, přes úžasné vzepětí při její modernizace až po krizové poslední měsíce v letech 1938– 1939. Unikátní fotografické svědectví vás přesvědčí, že muži v uniformě stáli připraveni hájit republiku a demokracii.
Podívejte se také Vládci loutek (978-80-86456-45-4)
Mobilizace ve fotografii - Jaroslav Beneš, Jiří Suchánek
Na památku událostí roku 1938: mimořádných květnových opatření a zářijové mobilizace, mnichovské zrady, okupace pohraničí a konce první republiky. Kniha prostřednictvím více jak 300 unikátních, mnohdy dosud nepublikovaných snímků přiblíží ohromné odhodlání vojáků, četníků, policistů a příslušníků finanční stráže k obraně vlasti v letech 1938–1939. Vyvrací také stále přežívající mýtus, podle kterého jsme se v roce 1938 vzdali bez boje – fotografie a příběhy ze všech koutů tehdejšího Československa totiž svědčí o pravém opaku. Úvodní textová část publikace přibližuje historické okolnosti vzniku takzvané sudetské krize, popisuje snahy o modernizaci čs. armády a vybudování pevnostního systému i úkoly jednotlivých bezpečnostních složek. Stejně tak v ní najdete vylíčeny i všechny hlavní události, které předznamenaly zánik první a posléze také druhé republiky: mimořádná květnová opatření, řádění Sudetoněmeckého Freikorpsu v čs. pohraničních oblastech, zářijovou mobilizaci i prudké střety na Slovensku a zejména Podkarpatské Rusi. Hlavní část knihy je pak koncipována jako fotokronika, v níž jsou materiály uspořádány chronologicky od jara 1938 až do března 1939 a zavedou vás do všech koutů tehdejšího Československa. Navštívíte polní postavení armády i Stráže obrany státu, lehké a těžké opevnění nebo místa krvavých bojů a to vždy s co možná nejpodrobnějším popisem zobrazených míst či událostí.
Podívejte se také Gott Karel: Vánoce ve zlaté Praze - CD (SU6351-2)
Finanční stráž ve fotografii - Jaroslav Beneš, Jiří Suchánek
Volné pokračování úspěšné knihy Mobilizace ve fotografii tentokráte věnované příslušníkům finanční stráže, jejich soubojům s pašeráky, ale i obraně vlasti v letech 1938–1939. Nebýt viděn, ale vidět vše – to byla zásada mužů v zelených uniformách, kteří střežili naše pohraniční hory a hvozdy za Rakouska-Uherska, za první republiky i několik let po druhé světové válce. Začtěte se s námi do jejich příběhů doplněných stovkami dobových, často dosud nepublikovaných snímků. „Lásku k vlasti dokaž činem“ Dnes je státní hranice pro většinu z nás jen pomyslnou čárou na mapě. Díky Evropské unii již na pomezích mezi jednotlivými členskými státy nezažíváme žádné kontroly a je to tak dobře. V minulosti ale ochrana hranic patřila k důležitým úkolům státní moci. Již ve středověku bylo třeba se nejen bránit před vpádem nepřítele, ale také hájit ekonomické zájmy panovníka. Postupem času se právě druhý zmíněný úkol stále více profesionalizoval a v habsburské monarchii byl výsledkem tohoto vývoje vznik c. k. pohraniční stráže v roce 1830. Jednalo se o první jednotně řízený sbor na ochranu státní a celní hranice. Jeho činnost pak v roce 1843 převzala nově založená c. k. finanční stráž, přičemž jeden z jejích hlavních úkolů spočíval v dozoru nad státní a celní hranicí – zjednodušeně řečeno šlo o boj proti pašerákům a podloudnému obchodu. Finanční stráž představovala v době svého vzniku první stejnokrojem opatřený a ozbrojený sbor, který působil plošně na území celého státu – například dnes mnohem známější četnictvo se začalo rozvíjet až o několik let později. Od prvních dnů existence působili finančníci jak ve službě pomezní, tak i vnitrozemské. Dnes je však vnímáme především jako ochránce státní hranice, což je dáno tím, že v roce 1920 došlo k rozdělení dosud jednotného sboru na vnitrozemskou důchodkovou kontrolu a na hranicích sloužící pohraniční finanční stráž. A právě osudy příslušníků druhé zmíněné části sboru jsou předmětem našeho zájmu. Není žádným tajemstvím, že české země jsou z velké většiny obklopeny horskými masivy. Šumava, Krkonoše, Hrubý Jeseník, Krušné, Jizerské či Orlické hory tvořily přirozenou bariéru mezi naší vlastí a sousedními státy. V dobách první republiky dokonce hranice Československa na východě končila až u podkarpatoruské hory Pop Ivan. Příslušníci finanční stráže tak mnohdy sloužili v drsném a nehostinném prostředí, kde byli často odkázáni jen sami na sebe. I běžná pochůzková činnost byla v těžkém horském terénu velmi vyčerpávající, a to ani nemluvíme o boji s pašeráky, při němž šlo nesčetněkrát o holý život. I přesto všechno ale drtivá většina finančníků na své působení u sboru vzpomínala s láskou.
Podívejte se také Gott Karel: Danke Karel (0602508436178)
Podívejte se také
- Mobilizace ve fotografii: Armáda a stráž obrany státu v letech 1938–1939 (978-80-7525-496-2)
- Fotografie a právo: Autorské právo a ochrana osobnosti ve vztahu k fotografii (978-80-7502-597-5)
- Gott Karel: Zpívá Karel Gott - LP (SU6377-1)
- Šíp Karel, Uhlíř Karel: Sentimentální chlápkové (SU5988-2)
- Gott Karel: Zpívá Karel Gott - CD (SU6377-2)
- Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6)
- vecernicek karel cernoch
- Policista Karel (9789463786669)
- Karel žije dál... (Karel Gott) (978-80-87685-82-2)
- karel kryl akordy cd
- SUCHOJ Su-7 v československém vojenském letectvu ve fotografii: Verze Su-7BM, Su-7BKL a Su-7U (978-80-7573-015-2)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 1 - CD (SU3661-2)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 6 - CD (SU3666-2)
- Šejna Karel: Karel Šejna. Great Czech Conductors (2x CD) - CD (SU4081-2)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 5 - CD (SU3665-2)
- karel zich vsechno nejlepsi cd
- parfem karel gott lady carneval
- karel vlach orchestra 1939 1949
- Karel IV. - Císař a císařovna
- Karel Hašler Písně: komplet (9790706556093)
Beachvolejbal ve fotografii a schématech - Jaroslav Vlach, Jan Chalupa
Beachvolejbal ve fotografii a schématech. Obsahuje tři kapitoly: Klasifikace činnosti jednotlivce v rozehře, Nácvik, Didaktické aspekty nácviku.
Objev podobné jako Beachvolejbal ve fotografii a schématech - Jaroslav Vlach, Jan Chalupa
Svícení: Věda a magie ve fotografii (978-80-7413-322-0)
Kniha - autor Fil Hunter; Steve Biver; Paul Fuqua, 328 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Světlo je základem fotografie – staňte se pány světla: naučte se svítit. Kvalita fotografií obvykle stojí a padá s tím, jak fotograf umí nebo neumí pracovat se světlem. Světlo je základem fotografie a práce s ním vypovídá o umění každého fotografa. Tato kniha se zaměřuje na jednu z velmi důležitých oblastí práce se světlem: na svícení. Na to, jak si fotograf může vytvořit vlastní světlo, nasvítit objekt, který fotografuje, tak, aby dosáhl optimálního výsledku. Skvělé světelné podmínky je možné nalézt, je možné trpělivě čekat, až – možná, někdy – nastanou. Pokud ale fotograf umí tyto podmínky sám vytvořit, bude odměněn skvělými fotografiemi. Publikace Svícení – Věda a magie ve fotografii je upraveným, doplněným a rozšířeným vydáním knihy Fotografie & světlo, která česky vyšla již před téměř deseti lety, v roce 2007. Úvodní části se věnují světlu jako takovému,...
Objev podobné jako Svícení: Věda a magie ve fotografii (978-80-7413-322-0)
Srdce Českého krasu - Václav Cílek, Karel Žák, Martin Majer
Obec Srbsko nepochybně patří spolu s Karlštejnem, Svatým Janem pod Skalou, Tetínem a Koněpruskými jeskyněmi k nejnavštěvovanějším místům Českého krasu. Návštěvníci sem ale nepřijíždějí za památkami, nýbrž za vycházkami po okolí, za poznáváním přírody nejcennějších částí této chráněné krajinné oblasti nebo za sportem či dobrodružstvím. Kniha podrobně shrnuje všechny aspekty obce, není ale obvyklou obecní monografií. Mnohem větší prostor než samotnému Srbsku je věnován jeho okolí a přehledu geologického vývoje, procesům vzniku krasu a jeskyní, archeologii, rozvoji těžby a zpracování vápence i současné mimořádně bohaté a cenné živé přírodě oblasti. Podrobné údaje řady témat v ní prezentují naši přední odborníci způsobem, který je srozumitelný všem čtenářům. Kniha je určena těm, kdo chtějí pochopit širší souvislosti a podrobně poznat srdce Českého krasu, kraj neobyčejné přírody a historie. 350 barevných fotografií
Objev podobné jako Srdce Českého krasu - Václav Cílek, Karel Žák, Martin Majer
S Hitlerem v Polsku: Vojenské dějiny ve fotografii (978-80-206-1090-4)
Kniha - autor Heinrich Hoffmann, 96 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Objev podobné jako S Hitlerem v Polsku: Vojenské dějiny ve fotografii (978-80-206-1090-4)
Finanční stráž ve fotografii: Stezkami ochránců hranice 1843–1949 (978-80-7525-497-9)
Kniha - autor Jiří Suchánek; Jaroslav Beneš, 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Volné pokračování úspěšné knihy Mobilizace ve fotografii tentokráte věnované příslušníkům finanční stráže, jejich soubojům s pašeráky, ale i obraně vlasti v letech 1938–1939. Nebýt viděn, ale vidět vše – to byla zásada mužů v zelených uniformách, kteří střežili naše pohraniční hory a hvozdy za Rakouska-Uherska, za první republiky i několik let po druhé světové válce. Začtěte se s námi do jejich příběhů doplněných stovkami dobových, často dosud nepublikovaných snímků. „Lásku k vlasti dokaž činem“ Dnes je státní hranice pro většinu z nás jen pomyslnou čárou na mapě. Díky Evropské unii již na pomezích mezi jednotlivými členskými státy nezažíváme žádné kontroly a je to tak dobře. V minulosti ale ochrana hranic patřila k důležitým úkolům státní moci. Již ve středověku bylo třeba se nejen bránit před vpádem nepřítele, ale také hájit ekonomické zájmy panovníka. Postupem...
Objev podobné jako Finanční stráž ve fotografii: Stezkami ochránců hranice 1843–1949 (978-80-7525-497-9)
Mobilizace ve fotografii: Armáda a stráž obrany státu v letech 1938–1939 (978-80-7525-496-2)
Kniha - autor Jiří Suchánek; Jaroslav Beneš, 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Na památku událostí roku 1938: mimořádných květnových opatření a zářijové mobilizace, mnichovské zrady, okupace pohraničí a konce první republiky. Kniha prostřednictvím více jak 300 unikátních, mnohdy dosud nepublikovaných snímků přiblíží ohromné odhodlání vojáků, četníků, policistů a příslušníků finanční stráže k obraně vlasti v letech 1938–1939. Vyvrací také stále přežívající mýtus, podle kterého jsme se v roce 1938 vzdali bez boje – fotografie a příběhy ze všech koutů tehdejšího Československa totiž svědčí o pravém opaku. Úvodní textová část publikace přibližuje historické okolnosti vzniku takzvané sudetské krize, popisuje snahy o modernizaci čs. armády a vybudování pevnostního systému i úkoly jednotlivých bezpečnostních složek. Stejně tak v ní najdete vylíčeny i všechny hlavní události, které předznamenaly zánik první a posléze také druhé republiky: mimořádná...
Objev podobné jako Mobilizace ve fotografii: Armáda a stráž obrany státu v letech 1938–1939 (978-80-7525-496-2)
Protektorát ve fotografiích - Karel Sýs, Miloš Heyduk
Život za takzvaného protektorátu Čechy a Morava 1939–1945 je stále obestřen mnoha mýtya legendami. Tato kniha, na pozadí více než dvou set unikátních a v drtivé většině dosud nepublikovanýchfotografií s doprovodným textem Karla Sýse, ukazuje život za protektorátuv mnoha polohách, včetně těch, které si my sami jako český národ neradi přiznáváme. Tatounikátní kniha patří k těm, které bohužel relativizují dlouho udržovaný mýtus, že každý druhýČech byl za protektorátu odbojářem.
Objev podobné jako Protektorát ve fotografiích - Karel Sýs, Miloš Heyduk
SUCHOJ Su-7 v československém vojenském letectvu ve fotografii: Verze Su-7BM, Su-7BKL a Su-7U (978-80-7573-015-2)
Kniha - autor Jiří Vlach, 216 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Publikace přibližuje jeden z nosných typů našeho vojenského letectva období let 1964-1999 ve fotografii. Kniha je určená nejen lidem, kteří letoun létali a obsluhovali, ale i leteckým fandům a modelářům, kteří zde naleznou spoustu detailů.
Objev podobné jako SUCHOJ Su-7 v československém vojenském letectvu ve fotografii: Verze Su-7BM, Su-7BKL a Su-7U (978-80-7573-015-2)
Karel Zich Zpěvník: Sedm desítek hitů - noty, akordy, fotografie (9790706556314)
Kniha - autor Karel Zich, 144 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Do rukou se Vám dostává unikátní zpěvník Karla Zicha. 75 jeho hitů v notovém zápisu s kytarovými akordy a textem jsou doplněny o desítky fotografií z rodinného archívu. Na začátku publikace naleznete i jeho biografii a svou vzpomínku přikládá i Dušan Vančura.
Objev podobné jako Karel Zich Zpěvník: Sedm desítek hitů - noty, akordy, fotografie (9790706556314)
Mělník na starých fotografiích 1970-1989 - Martin Klihavec, Karel Lojka
Zcela unikátní publikace zachycuje prostřednictvím fotografií Karla Lojky vývoj města ležícího nad soutokem Labe s Vltavou v 70. a 80. letech 20. století. V této době zde došlo jako ve většině českých měst ke značným proměnám tváře města v podobě bourání starého a budování nového. Poutavé doprovodné texty přidal místní kronikář Martin Klihavec.
Objev podobné jako Mělník na starých fotografiích 1970-1989 - Martin Klihavec, Karel Lojka
Jan Špáta - Martin Štoll
Prof. Mgr. Jan Špáta (25. 10. 1932 v Náchodě – 18. 8. 2006 v Praze) měl v českém dokumentu roli zakladatelskou a průkopnickou. Kromě filmů (např. Respice finem, Země sv. Patricka, Variace na téma Gustava Mahlera, Největší přání, Mezi světlem a tmou, 777 vteřin v Československu, GEN – Miroslav Horníček, GEN – Vlastimil Brodský nebo Láska, kterou opouštím) se čtenářům vybaví jeho přístup k realitě a humanistický a etický rozměr práce dokumentaristy, který důsledně naplňoval po celou dobu své kariéry. Jeho jméno je svým způsobem firemní značkou: evokuje filmy, které jsou přes svůj smutek pozitivní, které dovedou rozplakat i rozveselit, které nabízejí katarzi, načechrají duši a pohladí a s nimiž se člověk musí cítit dobře – nejsou zákeřné a neubližují. Podobné jsou i jeho fejetony, které po léta vydával v MF Dnes, v Lidových novinách a v Týdeníku Rozhlas.Monografie přináší shrnující pohled na klasika českého filmu a představuje podrobně jeho bohatý životní příběh. Je koncipována nejen pro laiky, kteří mají rádi Špátův přístup ke světu a jeho svéráznou filozofii, ale také pro odborníky a filmaře, kteří zde mají možnost nahlédnout do jeho tvůrčí kuchyně. Knihu napsal a četnými přílohami vypravil Špátův přítel, bývalý student, Martin Štoll.
Objev podobné jako Jan Špáta - Martin Štoll
Český film. Režiséři - dokumentaristé - Martin Štoll
Po prvních třech svazcích věnovaných hercům a herečkám, pokračuje projekt, který vzniká v širším autorském kolektivu pod vedením doc. M. Šolla, dílem věnovaným režisérům-dokumentaristům. Hlavní předností je zachycení nejen pražských, ale i brněnských, ostravských, zlínských a mnoha dalších filmařů včetně televizních, a to od zakladatelské generace až po současné tvůrce všech věkových kategorií uměleckého, publicistického i vědeckého dokumentu. Mnozí z nich získali uznání i za hranicemi, naposledy H. Třeštíková "evropským Oscarem". Dokumentu jako svébytnému žánru se však věnovalo a věnuje i řada režisérů hraného filmu (V. Chytilová, J. Svěrák, J. Krejčík a další).
Objev podobné jako Český film. Režiséři - dokumentaristé - Martin Štoll
Book of Images - Erik Kessels, Stefano Stoll
The Book of Images tells the story of 310 scenography produced by Images Vevey from 2008 to 2018. Throughout 400 pages and almost 1000 pictures, the reader finds monumental and unexpected installations on façades, underwater, on roofs, in gardens, basements, churches, prisons or luxury hotels of the town of Vevey.Featuring 299 contemporary artists and photographers such as John Baldessari, René Burri, Christian Marclay, Lee Friedlander, Graciela Iturbide, JR, David Lynch, Daido Moriyama, Arnold Odermatt, Martin Parr, Alex Prager, Andres Serrano, Cindy Sherman, Laurie Simmons, Roman Signer, Erwin Wurm, etc.
Objev podobné jako Book of Images - Erik Kessels, Stefano Stoll
Fyzika pro gymnázia - Fyzika mikrosvěta - Ivan Štoll
Další z řady učebnic fyziky pro gymnázia. Učebnice jsou zpracovány podle tematických celků. Lze je využít pro třídy s vyšší i nižší hodinovou dotací. Text je graficky upraven tak, že učiteli umožňuje vybrat učivo podle úrovně žáků ve třídě a podle počtu hodin fyzice přidělených. Učebnice lze využít nejen na gymnáziích, ale i na ostatních středních školách. V pořadí již 5. vydání učebnice se zabývá strukturou a pohybem v mikrosvětě, atomovou, jadernou a částicovou fyzikou i fyzikálním obrazem světa. Součástí učebnice jsou rovněž teoretická a laboratorní cvičení, výsledky úloh, slovníček cizích slov, rejstřík a seznam knížek o fyzice a fyzicích.
Objev podobné jako Fyzika pro gymnázia - Fyzika mikrosvěta - Ivan Štoll
Moravský kras - Petr Zajíček
Moravský kras patří mezi nejkrásnější oblasti v Evropě. Svěží a pestrá krajina žije v harmonii se svým tajemným podzemím přesto, že se jedná o dva zcela odlišné světy. Obrazová skladba této knihy je volným příběhem, který čtenáři přiblíží místa, která spatřil, spatřit může, ale i ta, která pravděpodobně nikdy neuvidí. Doprovodný text přináší některá nezbytná fakta, ale i zajímavosti a poodhalí pocity průkopníků, jejich následovníků a také těch, kteří v podzemí Moravského krasu položili to nejcennější - svůj život.
Objev podobné jako Moravský kras - Petr Zajíček
Diesel Kras Jeans Modrá
Kras Jeans - Diesel - Modrá.
Objev podobné jako Diesel Kras Jeans Modrá
Diesel Kras Jeans Modrá
Kras Jeans - Diesel - Modrá.
Objev podobné jako Diesel Kras Jeans Modrá
Diesel Kras Jeans Modrá
Kras Jeans - Diesel - Modrá.
Objev podobné jako Diesel Kras Jeans Modrá
Diesel Kras Jeans Modrá
Kras Jeans - Diesel - Modrá.
Objev podobné jako Diesel Kras Jeans Modrá
Diesel Kras Jeans Modrá
Kras Jeans - Diesel - Modrá.
Objev podobné jako Diesel Kras Jeans Modrá
Moravský kras - Rudolf Musil
Josefovské a Křtinské údolí jsou unikátním krajinným jevem, jehož studium umožňuje pochopit dlouhý vývoj Moravského krasu. Na pomalou procházku zve interdisciplinární průvodce sestavený týmem odborníků pod vedením prof. Rudolfa Musila, mezinárodně uznávaného paleontologa a geologa. Zasvěcený výklad, doplněný množstvím fotografií, map a tabulek, ocení zájemci o geologii, speleologii, botaniku a zoologii, ale i ti, které lákají spíše obory společenské, jako je archeologie a historie. Netradiční průvodce totiž poprvé přináší komplexní popis lokalit v obou částech údolí i blízkém okolí. S vzácnou trpělivostí ukazuje poutníkům, s čím se v tomto kraji mohou setkat v současnosti a co zde bylo k vidění a nalezení v dobách minulých.
Objev podobné jako Moravský kras - Rudolf Musil
Deset let s Václavem Havlem: S unikátními fotografiemi Karla Cudlína (978-80-204-5890-2)
Kniha - autor Ladislav Špaček; Karel Cudlín, 264 stran, česky, pevná s přebalem lesklá S unikátními fotografiemi Karla CudlínaLadislav Špaček pracoval v letech 1992-2003 jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Ve své knize vzpomíná léta strávená po boku Václava Havla, na zážitky z četných prezidentových zahraničních cest, jeho vztahy se světovými státníky a politiky, domácí cesty, vztahy mezi V. Havlem a V. Klausem, Havlovy zápasy s nemocemi, obě dvě prezidentovy manželky nebo vztahy prezidenta s médii. Knihu doprovázejí unikátní, zčásti poprvé publikované snímky "hradního" fotografa Karla Cudlína.Napsali o knize Deset let s Václavem HavlemMilé vzpomínání na různé situace, které autor prožil s prezidentem Havlem.Pan Špaček s noblesou sobě vlastní dokáže vyprávět příhody groteskní i dojemné. Vždy se mu podaří dosáhnout správné pointy.Přistihla jsem se, že se při čtení usmívám, ale několikrát mě dojetí přemohlo. No a na závěr jsem si s lítostí povzdychla, že...
Objev podobné jako Deset let s Václavem Havlem: S unikátními fotografiemi Karla Cudlína (978-80-204-5890-2)
1. 5. 1953 - Zahájení televizního vysílání - Martin Štoll
Televize se stala technickou, sociální, ale i politickou konstantou novodobé historie. Podílela se na proměně mocenských praktik, zásadním způsobem posunula hodnotový žebříček a chování různých sociálních skupin i celých národů. Historii 20. století si bez ní nelze vůbec představit. Ačkoliv se v Československu začal televizní signál šířit éterem od 1. května 1953, šlo o vyvrcholeni dlouholetých snah sahajících hluboko do první republiky.Ve třicátých letech byla televize předmětem boje odborníků i radioamatérů a stranou nezůstávaly ani politické zájmy. O perspektivách televize pro vojenské účely během druhé světové války není třeba pochybovat, což ostatně dokládá celá severo-východočeská etapa jejího vývoje. K jak zásadnímu obratu ve vnímání televize vládnoucí stranou došlo po únorovém převratu roku 1948? Co přesně se onoho památného dne, kdy bylo vysílání zahájeno, odehrálo? Co bylo v následujících měsících na programu? Jak se vyvíjela Československá televize do okamžiku, než získala právní subjektivitu a nabalila na sebe milion koncesionářů? Na to se snaží odpovědět tato kniha.
Objev podobné jako 1. 5. 1953 - Zahájení televizního vysílání - Martin Štoll
Kolébka české medicíny ve vzpomínkách a fotografiích - Štěpán Svačina, Ctirad John, Mgr. Karel Meister - e-kniha
eBook: Kouzelná publikace dvou významných postav 1. LF UK, vysokoškolských učitelů, kteří vzpomínají na nemocnici, budovy areálu fakulty a také na osobnosti, které zde působily. Názory a vzpomínky prof. MUDr. Ctirada Johna, DrSc., rozvíjí a komentuje prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., a vše do krásného celku doplňují černobílé fotografie Mgr. Karla Meistera. Předmluvu napsal děkan 1. LF UK prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, knihu recenzovala doc. PhDr. Ludmila Hlaváčková, CSc., z ústavu dějin lékařství. Knihu si s potěšením přečtou nejen absolventi 1. LF UK a dřívější Fakulty všeobecného lékařství v Praze, ale i další lékaři, kteří s fakultou byli v kontaktu, a v neposlední řadě i znalci staré Prahy. Význam má ale i pro mnohé pacienty a jejich příbuzné. Česká medicínská historie se totiž psala právě v těchto budovách a na těchto místech...
Objev podobné jako Kolébka české medicíny ve vzpomínkách a fotografiích - Štěpán Svačina, Ctirad John, Mgr. Karel Meister - e-kniha
Elektřina a magnetismus - Ivan Štoll, Bedřich Sedlák - e-kniha
eBook: Publikace Elektřina a magnetismus je základní vysokoškolskou učebnicí pro fyzikálně a přírodovědně zaměřené obory. Její výklad je veden velmi důkladně, jednotlivé poznatky a souvislosti mezi nimi jdou pečlivě objasňovány a završeny formulací Maxvellových rovnic. Pro uvedení do širšího kontextu jsou – alespoň orientačně – použity i novější mikrofyzikální přístupy. Součástí výkladu je také řada podrobně vyřešených příkladů. Kniha svým obsahem překračuje látku základního kurzu fyziky a může sloužit jako most k přednáškám o teorii elektromagnetického pole.
Objev podobné jako Elektřina a magnetismus - Ivan Štoll, Bedřich Sedlák - e-kniha
Fyzika pro netechnické obory SOŠ a SOU - Ivan Štoll
Učebnice pro střední školy s nejnižší hodinovou dotací fyziky obsahuje fyzikální minimum. Učivo je rozvrženo do pěti kapitol (Mechanika, Termika, Elektřina a magnetizmus, Vlnění a optika, Fyzika mikrosvěta). Výklad je velmi zhuštěný a co nejvíce oproštěný od matematizace, obsahuje však i příklady, náměty k pokusům, shrnutí a otázky k opakování. Učebnice představuje fyziku jako součást lidské kultury a techniky. K tomu jsou určeny i glosy z historie fyziky a pět rozšiřujících kapitol, které sice nepatří k povinnému učivu, ale mohou upoutat zájem žáků (O teorii relativity, O velmi nízkých a velmi vysokých teplotách, O energii, O modré obloze, duze a fatě morgáně, O vesmíru). 3. vydání
Objev podobné jako Fyzika pro netechnické obory SOŠ a SOU - Ivan Štoll
Slovník pobaltských spisovatelů - Pavel Štoll, Naděžda Slabihoudová, Alena Vlčková
Druhé, opravené a doplněné vydání přináší po úvodních statích zasvěcených jednotlivým národním literaturám - estonské (Naděžda Slabihoudová), litevské (Alena Vlčková) a lotyšské (Pavel Štoll) - abecedně řazená hesla ze všech pobaltských literatur, především autorů od nejstarších dob po současnost, ale i anonymních děl (Kalevipoeg - Syn Kalevův), specifických žánrů (Litevské dainy) a nezapomíná ani na menšinovou literaturu (Litevská polská literatura aj.); součástí knihy je i přehled autorů podle národností a základní literatura.
Objev podobné jako Slovník pobaltských spisovatelů - Pavel Štoll, Naděžda Slabihoudová, Alena Vlčková
Lotyšská kultura a Jednota bratrská - Pavel Štoll - e-kniha
eBook: Monografie přináší nové pohledy na souvislosti lotyšské a české literatury a kultury a rozšiřuje poznatky o působení naší náboženské reformace v Pobaltí, zejména v Lotyšsku. Autor nejprve shrnuje základní historická fakta o Pobaltí, typologicky je srovnává s českou situací a jádro práce poté strukturuje podle Komenského programu nápravy „moudrosti mysli“, „zbožnosti srdce“ a „životního klidu“. První část je věnována zvláště působení Komenského pedagogického díla a jeho paralelám v Lotyšsku, druhá a třetí část se zabývá lotyšskou literaturou související s ochranovským hnutím a jejími českými kontexty. Za příznačný svorník s českou kulturou je považován sociální, národní a politický aspekt lotyšské „kultury srdce“, do jejíchž základů byl uložen také odkaz Husa a husitství, Komenského a českobratrství.
Objev podobné jako Lotyšská kultura a Jednota bratrská - Pavel Štoll - e-kniha
KČT 86 Okolí Brna Moravský kras
Podrobná mapa v měřítku 1 : 50 000 (1 cm = 500 metrů) zobrazuje vedle základního obsahu (všechna sídla a jejich části, železnice, silnice, hlavní cesty, vrstevnice po 10 m, výškové kóty atd.) také kompletní síť turistických značených cest a podrobný turistický obsah: hrady, zámky, zříceniny, rozhledny, přírodní rezervace, místa dalekého výhledu a mnoho dalšího. Na rubu mapy najdete detailní popis zajímavých míst, barevné fotografie a kilometráž turistických značených cest.
Objev podobné jako KČT 86 Okolí Brna Moravský kras
Pánské tričko s potiskem KRAS oranžové
Pánské tričko s potiskem KRAS oranžové
Objev podobné jako Pánské tričko s potiskem KRAS oranžové
Pánské tričko s potiskem KRAS bílé
Pánské tričko s potiskem KRAS bílé
Objev podobné jako Pánské tričko s potiskem KRAS bílé
Pánské tričko s potiskem KRAS černé
Pánské tričko s potiskem KRAS černé
Objev podobné jako Pánské tričko s potiskem KRAS černé
Ladislav Štoll: Příběh komunistického ideologa ... (978-80-200-3271-3)
Kniha - autor Vojtěch Čurda, 480 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Publikace se věnuje mapování vlivu novináře, literárního kritika, politika a komunistického ideologa Ladislava Štolla (1902–1981) na formování československé kultury ve 20. století. Život Ladislava Štolla zachycuje formou politické biografie, která ukazuje jeho činnost v kontextu diskusí, polemik a politického vývoje československé kulturní levice. Stěžejní kapitoly se věnují Štollovu politickému působení v kulturní politice 50. let, včetně vlivu jeho nejznámějšího referátu Třicet let bojů za českou socialistickou poezii. V knize je zachycen Štollův politický vzestup i období kritického zhodnocení jeho politicko-estetických konceptů v období destalinizace druhé poloviny 50. let, mocenského pádu v době pražského jara 1968 i jeho návratu a činnosti v 70. letech.
Objev podobné jako Ladislav Štoll: Příběh komunistického ideologa ... (978-80-200-3271-3)
Loutky III (9790260103634)
Kniha - autor Bohuslav Martinů, česky nové, revidované vyd., ed. Aleš Březina Soubor čtrnácti skladeb, nazvaných souhrnně Loutky, hraje v katalogu raných skladeb Bohuslava Martinů (1890-1959) zcela výjimečnou roli - představují totiž první skladatelovy počiny přesahující hranici neumělých pokusů, jenž záhy nalezly své nakladatele a díky trvalé oblibě zejména u mladých interpretů vyšly postupně v moha vydáních. (Jejich vžité číslování, které skladatel prokazatelně akceptoval, ovšem neodpovídá chronologii jejich vzniku - vznikaly přesně v obráceném pořadí, takže Loutky III jsou nejstarší a Loutky I naopak nejmladší.) Všechny tři sešity Loutek - které vznikaly postupně v letech 1912 až 1925 a kromě názvu se od sebe liší jak rozdílnými estetickými východisky tak postupně vyzrávající klavírní sazbou - vydává Editio Bärenreiter Praha ve zcela nových, revidovaných vydáních, jejichž editorem je Aleš Březina. Tato urtextová vydání s poměrně obsažnou předmluvou...
Objev podobné jako Loutky III (9790260103634)
Loutky II (9790260103627)
Kniha - autor Bohuslav Martinů, 32 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Soubor čtrnácti skladeb, nazvaných souhrnně Loutky, hraje v katalogu raných skladeb Bohuslava Martinů (1890-1959) zcela výjimečnou roli - představuje totiž první skladatelovy počiny přesahující hranici neumělých pokusů, jenž záhy nalezly své nakladatele a díky trvalé oblibě zejména u mladých interpretů vyšly postupně v moha vydáních. (Jejich vžité číslování, které skladatel prokazatelně akceptoval, ovšem neodpovídá chronologii jejich vzniku - vznikaly přesně v obráceném pořadí, takže Loutky III jsou nejstarší a Loutky I naopak nejmladší.) Všechny tři sešity Loutek - které vznikaly postupně v letech 1912 až 1925 a kromě názvu se od sebe liší jak rozdílnými estetickými východisky tak postupně vyzrávající klavírní sazbou - vydalo Editio Bärenreiter Praha ve zcela nových, revidovaných vydáních, jejichž editorem je Aleš Březina. Tato urtextová vydání s poměrně obsažnou předmluvou...
Objev podobné jako Loutky II (9790260103627)
Škwor: Loutky (CD)
Skupina Škwor se na svém čtvrtém řadovém albu dobrala pozice, po níž prahne drtivá většina jejích souputníků. Album Loutky potvrzuje, že dostavěla svůj charakteristický zvuk a současně potvrdila jeho funkčnost. Když uslyšíte jakoukoliv písničku z desky, ty čtyři bezpečně poznáte. Loutky je album agresivní, přímočaré, moderní, svěží, navíc melodické a opět trumfující nosnými refrény. Oproti svým předcházejícím počinům přináší funkčnější aranže a obrovský kus dobré práce odvedl kytarista Leo Holan v roli producenta a zvukaře. Reprezentativní ukázkou z alba je hitový singl "Střepy". Tracklist: 1. Loutky 02:42 2. Splín 03:29 3. Sympaťák 03:23 4. Snad 1000x 02:57 5. Střepy 02:50 6. Výhra 02:43 7. Víly 03:30 8. Zoufalství 03:03 9. Nula poslední 02:39 10. Před kamerou 02:44 11. Odhodlaná 02:48 12. Šampión 03:43 13. Krtek 03:12 14. Duše 04:04
Objev podobné jako Škwor: Loutky (CD)
Moravský kras (978-80-210-8742-2)
Elektronická kniha - autor Rudolf Musil, 347 stran, česky Interdisciplinární průvodce jedinečným terénem mezi Adamovem na západě a Křtinami na východě upozorňuje "poutníka" na zajímavosti z různých přírodních i společenskovědních oborů. Josefovské a Křtinské údolí jsou neopakovatelným krajinným jevem, jehož studium umožňuje pochopit dlouhý vývoj celého Moravského krasu. Zasvěcený a originální text kolektivu odborníků pracuje s nejnovějšími informacemi, které doplňuje množství fotografií, map a tabulek.
Objev podobné jako Moravský kras (978-80-210-8742-2)
1: 70T(143)-Moravský kras,Vyškovsko (cyklomapa)
Cykloturistická mapa v měřítku 1:70 000. Na mapě je zobrazena kompletní síť značených cyklistických tras i s charakteristikami povrchů jednotlivých cest. Trasy jsou popsány kilometráží, označena jsou nebezpečná místa, prudká stoupání a úseky asfaltových silnic se zákazem vjezdu motorových vozidel. Všechny tyto prvky byly ověřeny před vydáním mapy přímo v terénu. Zadní strana mapy obsahuje kromě místopisného hesláře také podélné profily vybraných cyklotras. Mapa je vložena do průhledného pouzdra. Obsahuje vyznačení Turistických známkových míst.
Objev podobné jako 1: 70T(143)-Moravský kras,Vyškovsko (cyklomapa)
SC 1108 Slovenský kras 1:50 000
Mapy od nakladatelství SHOCart v měřítku 1 : 50 000 obsahují mimo turistických a cykloturistických tras, také souřadnicový systémem UTM WGS84.Tímpádem jsou vhodné pro GPS. Mapy obsahují : Souřadnicový systém WGS84, vrstevnice po 10-ti metrechznačené turistické trasy ( vč. značení sezónně uzavřených tras ) zabezpečené cesty (řetěz / žebřík), číslované cyklotrasy infocentra, kláštery, hrady, zámky, zříceniny, hradiště, muzea, židovské památky, zdravotnická zařízení, rozhledny, horské/turistické chaty, koupaliště, letiště, ZOO, vodní sporty, golfová hřiště, hájovny, mlýny šachty, štoly, věžem vysílače, pomníky, kaple, dálnice, silnice 1 - 2 - 3 třídy, zpevněné cesty, průseky, tunely, železniční tratě ( vč. zrušených), tramvajové tratě lanovky a kabinové sedačky, lyžařské vleky, státní hranice, hraniční přechody, CHKO - chráněné krajiné oblasti, NP - národní parky, přírodní parky, chráněnné území aleje, stromořadí, památné stromy, sady, vinnice, chmelnice, hřbitovy, lesy, kleče, zastavěné plochy, vojenské prostory prameny, vodopády, přístaviště, přívozy, lodní trasy, výškové body, sedla, jeskyně, jeskyně s průvodce, propasti, skalní útvary,
Objev podobné jako SC 1108 Slovenský kras 1:50 000
Jeskyňář: Úniková hra v jeskyních Moravského Krasu
Dobrodružná únikovka probíhá v jeskyni Bertalánka v Moravském krasu, a to pouze během letních prázdnin. Ve skupině je vždy 8 osob. Poukaz platí pro 1 osobu a kapacita bude doplněna dalšími účastníky. Co byste měli před vstupem do jeskyně vědět? Před vstupem do jeskyně se nezapomeňte adekvátně obléknout, uvnitř je totiž stabilně 10 °C, a obout si pevné boty. Slušivou a autenticky ošoupanou jeskyňářskou kombinézu a helmu s čelovkou dostanete na místě. Připravte se na úzké průchody (nejmenší šířka je 50 × 50 cm), chvíle, kdy budete muset lézt po čtyřech, a také na pětimetrový žebřík, který zvládnete se zajištěním bezpečnostní smyčkou. Zážitek tak není ideální pro klaustrofobiky, těhotné ženy, osoby s poruchami pohybového aparátu, ani pro ty, kteří trpí výraznou nadváhou. Časová náročnost: 40 minut Obtížnost trasy: jednoduchá Minimální věk: 4 roky Kudy do jeskyně: Únikovku najdete v srdci Moravského krasu, u vchodu do Punkevních jeskyní, kousek od spodní stanice lanovky na Macochu. Dostanete se tam z parkoviště u Skalního mlýna pěšky nebo vláčkem, případně z parkoviště u Macochy lanovkou či pěšky. Cesta od auta trvá asi 30 minut pěšky, s lanovkou nebo vláčkem je to rychlejší. Prosíme, projděte si cestu předem a nevolejte na infolinku kvůli parkování nebo zpoždění. Děkujeme za pochopení.
Objev podobné jako Jeskyňář: Úniková hra v jeskyních Moravského Krasu
Tajemné stezky - Soutěskami Českého krasu - Otomar Dvořák
Na předměstí Prahy začíná oblast divoce rozervaných skal, hlubokých strží a jeskynních labyrintů. Táhne se směrem k západu a končí až za Berounem. Voda tady vytvarovala poddajné vápencové usazeniny pravěkých moří a vytvořila krajinu, která se podobá některým romantickým scenériím z Balkánu; proto byla tato část středních Čech podle proslulého slovinského pohoří Kras nazvána Českým krasem. Tato kniha nás zavede i na pohádkový hrad Karlštejn, klášter ve stínu gigantického útesu ve Sv. Janu pod Skalou, prastaré hradiště Tetín, nebo rozsáhlé Koněpruské jeskyně s dílnou středověkých padělatelů mincí, ale především nám odhalí zákoutí neprávem opomíjená. Spatříme jeskyně, v nichž poustevníci sv. Prokop a sv. Ivan sváděli vítězný zápas s mocnostmi pekelnými, u trampských ohňů vyslechneme legendy o děsivém fantomu opuštěných lomů Hansi Hagenovi, spustíme se s jeskyňáři na dno propasti a objevíme tam divné, nevysvětlitelné stopy, osvěžíme se vodou ze zázračných krasových pramenů, posedíme s filmovými hvězdami třicátých let na Barrandovských terasách, zahloubáme se nad záhadnými okolnostmi zavraždění sv. Ludmily a nad hrobem "Růže tetínské" vzpomeneme na nenaplněnou lásku jednoho mladého básníka. Zasvěceným průvodcem nám opět bude spisovatel Otomar Dvořák, s nímž jsme v předcházející knize putovali po tajemných stezkách křivoklátskými lesy.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Soutěskami Českého krasu - Otomar Dvořák
Klasická teoretická fyzika - Ivan Štoll, Igor Jex, Jiří Tolar - e-kniha
eBook: Publikace je základní vysokoškolskou učebnicí poskytující ucelený pohled na klasickou teoretickou fyziku. Čtenáři nabízí pohled na přírodní zákonitosti klasické fyziky, ve kterých je zdůrazněna jejich elegance projevující se v jejich matematické a fyzikální ekonomičnosti. Jednotícím prvkem učebnice je použití variačních principů v klasické fyzice. Text pokrývá oblasti mechaniky, mechaniky kontinua, teorie relativity, elektromagnetického pole a obecné teorie klasických polí. Každá kapitola je doplněna řadou detailně řešených příkladů a také příkladů, jejichž řešení je na čtenáři. Základní poznatky jsou komentovány v historických souvislostech a jejich objevitelé jsou stručně představeni. Kniha je určena pro základní kurz fyziky přírodovědeckých fakult, může však být použita i pro doktorské studium.
Objev podobné jako Klasická teoretická fyzika - Ivan Štoll, Igor Jex, Jiří Tolar - e-kniha
V životech loutek (9788075941367)
Elektronická kniha - autor TJ Klune, 384 stran, česky TJ Klune vás zve hluboko do srdce prapodivného lesa a na mimořádnou cestu rodiny poskládané z náhradních dílů. Ve zvláštním, nenápadném domově postaveném ve větvích stromů žijí tři roboti – otcovský vynalézavý android Giovanni Lawson, mile sadistická mechanická ošetřovatelka a malý, neurotický vysavač. A žije s nimi i Victor Lawson, člověk. Jsou jedna rodina, schovaná a v bezpečí. Poté, co Vic z blízkého šrotoviště zachrání a opraví neznámého androida s označením „HAP“, doženou Gia ozvuky temné minulosti, a to tím nejhorším možným způsobem. Stačí totiž jen jediná kapka krve z Victorovy dlaně, aby upozornila roboty z Giova předchozího života na to, kde se nachází. A zatímco se Vicův domov hroutí v plamenech, Gio je zajat a odvezen zpátky do své staré laboratoře ve Městě elektrických snů. Zbytek Vicovy nesourodé rodiny se tak musí vydat na cestu nehostinnou...
Objev podobné jako V životech loutek (9788075941367)
Loutky boží - Zbyněk Benýšek
Román Zbyňka Benýška Loutky boží je čtivou kronikou života generace narozené na začátku padesátých let, výpovědí o individuálních kořenech proměňujícího se společenského zla i neobyčejně působivým příběhem milostným. Epická šíře příběhu umožňuje autorovi v jemně popsaných detailech zachytit atmosféru života na moravském městě od počátku padesátých let, inspirující Prahu konce let šedesátých, cestu po Balkáně a světový festival socialistické mládeže a studentstva v Sofii, být „na cestě“ po Francii, i popsat temnou a krutou tvář normalizační Prahy let sedmdesátých. Próza je rytmována úryvky z dobových písňových textů, tvořících pozadí k vyprávění životního příběhu hlavního hrdiny Viléma a jeho osudové lásky Ostružinky. Vilém prochází generačním světem rockové a folkové hudby, je inspirován beatnickou poezií a nonkonformním uměleckým prostředím. Román krok za krokem sleduje, jak jsou ideály Vilémovy generace zvnějšku surově napadány a ničeny - a to nejen u nás -, aby uprostřed románu bylo konstatováno, že „revolta usíná“. S neobyčejnou přesností zachycuje proměny společenského klimatu v naší zemi v průběhu více než čtyřiceti let. Přestože román do jisté míry sleduje životní příběh samotného autora a v postavách můžeme odhalit řadu českých umělců jeho generace, je dílem fabulovaným a umně vystavěným: autor v něm mistrně pracuje s dobovými symboly, návratnými motivy a rytmem vyprávění. Epilog pak dovádí osudy postav románu až do naší současnosti.
Objev podobné jako Loutky boží - Zbyněk Benýšek
Loutky: I-III (9790260104204)
Kniha - autor Bohuslav Martinů, 80 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá - Souborné vydání - všechny tři sešity v jednom svazku - nově revidováno dle dostupných pramenů - nové prstoklady Giorgio Koukl - předmluva a rozšířená kritická zpráva k celému obsahu (cz./ger./eng./fr.) ,p> Na to, jak významnou roli hraje v katalogu raných skladeb Bohuslava Martinů (1890-1959) soubor čtrnácti klavírních skladeb, nazvaných souhrnně Loutky, se o přesné době a okolnostech jejich vzniku ví překvapivě málo. Jisté je jen tolik, že představují první skladatelovy počiny, které přesáhly hranici neumělých pokusů, nalezly záhy své nakladatele a díky trvalé oblibě zejména u mladých interpretů vyšly postupně v mnoha vydáních. Jejich námětem jsou postavy italské commedia dell´arte, tedy Pierrot, Kolombína a Harlekýn, dále taneční a plesové scény a výjevy z osobního života loutek. Tři sešity Loutek vznikaly naopak v přesně obráceném pořadí v letech 1912 až 1925 a kromě názvu...
Objev podobné jako Loutky: I-III (9790260104204)
GOKI Loutka Žirafa (51867)
Loutka - dřevěná, pro děti, motiv zvířátka, vhodná od 3 let, rozměry 40 × 5 × 10 cm (V׊×H), hmotnost 250 g Máte chuť zahrát si s dětmi vlastní pohádku? Podpořte jejich kreativitu a inspirujte je k vytváření příběhů s loutkou Goki. Tato hračka učaruje zejména dětem, jimž se líbí zvířátka. Hodí se pro všechny kluky a holky od 3 let. K jejímu zhotovení byl použit kvalitní materiál, jakým je dřevo. Dřevěná loutka patří mezi klasiku, je velmi odolná a dlouho vydrží. Rozměry loutky Goki jsou 40 × 5 × 10 cm (vך×d). Lze ji snadno ovládat, její hmotnost je pouze 250 g. Obsah balení tvoří jeden produkt GOKI Loutka Žirafa. Hlavní vlastnosti produktu GOKI Loutka Žirafa S loutkou Goki lze sehrát doma vlastní loutkové představení Zamilují si ji děti od 3 let Materiálem pro výrobu loutky je dřevo Loutka Goki měří 40 × 5 × 10 cm (vך×d) Váží 250 g V balení dostanete jednu loutku
Objev podobné jako GOKI Loutka Žirafa (51867)
Flop prstová loutka, 15cm
Známá plyšová postavička FLOP z populární pohádky králíček Bing, kterou děti zbožňují v roztomilé mini verzi. Hračka je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu s důrazem na detail. Díky praktickým rozměrům, si dítě může vzít svého kamaráda kamkoliv s sebou. Loutka je vyrobena s kapsičkami na zadní straně nožiček, ve kterých se schovají dětské prstíky a tím se z postaviček stanou malé plyšové loutky.
Objev podobné jako Flop prstová loutka, 15cm
Sterntaler Prstová loutka Emmi
Podrobnosti o produktu: Věk: od 0 měsíců Prstový maňásek oslík Emmi z měkkého plyše Rozměry a hmotnost: Rozměry (délka x šířka x výška): 12 x 8 x 5 cm Materiál a péče: Fleece: 100 % polyester výplň: 100 % polyester Údržba: normální prací cyklus 40°, bělení chlorem není možné, nežehlit, chemické čištění není možné, sušení v sušičce není možné.
Objev podobné jako Sterntaler Prstová loutka Emmi
Podívejte se také
- Národní umělec Karel Vacek vzpomíná ()
- Prvok, Šampón, Tečka a Karel ()
- 333 tipů a triků pro digitální fotografii (978-80-251-2210-5)
- Národní umělec Karel Toman - Portrét básníka ()
- cesi 1948 kosatik pavel osoha karel
- karel vlach orchestra 1939 1949 cd
- Karel Hynek Mácha - DVD (60-48)
- Gott Karel: Zázrak vánoční - CD (8594013240031)
- Ahome Plecháček se jménem Karel (23197)
- Karel a já - DVD (60-64)
- Sherlock Holmes a případ Karel Marx
- Kryl Karel: Miláčku... - CD (SU5694-2)
- Jak zní klavír: Kohout Karel (9789463996372)
- Černoch Karel: Písničky potichu (SU6231-2)
- Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8)
- Fotografujeme Krajiny: Jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4)
- Život s láskou Ivana a Karel Gottovi: Ivana a Karel Gottovi (978-80-87685-93-8)
- Karel Kramář (978-80-257-0348-9)
- Gott Karel: Čas růží - LP (SU6369-1)
- Gott Karel: Dotek lásky - CD (SU6075-2)
- Karel Peterka: Recitál (2x DVD) - DVD (CSM4823)
- Gott Karel: Ta pravá - CD (SU6525-2)