Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Vše pro firmu - Karel Poláček, Karel Roden, Antonín Hardt, Věra Papírková, Josef Kaňkovský, Jana Vasmutová, Ivan Klička, Milan Klásek - audiokniha
Audiokniha: Novela K. Poláčka Vše pro firmu vycházela nejprve na pokračování v Lidových novinách a za autorova života jako celek nikdy nevyšla, poprvé se tak stalo až posmrtně v roce 1966. Sám Poláček toto dílo nijak nepodceňoval - na stejné téma napsal i divadelní hru Otec svého syna,... Veselý tatínek Adolf Štorkán a jeho pedantický synek Jiří udělají vše, aby zachránili firmu, žení se tak spletitě, že je nakonec těžko poznat., kdo je tatínek a kdo syn.Osoby a obsazení: Štorkán, majitel firmy (Karel Roden st.), Jiří, jeho syn (Ivan Klička), Hustoles, obchodní sluha (Josef Kaňkovský), účetní (Milan Klásek), Jarmila, písařka (Věra Papírková), Ferry, praktikant (František Veselý), Parýzková, posluhovačka (Hana Bauerová), Valerie, příbuzná Štorkánových (Jana Vasmutová), Kamila, její dcera (Jiřina Bastlová), bardáma (Věra Krpálková), Pšáda, lichvář (Antonín Hardt), Pšádová, jeho žena (Vlasta Vilská), Laušman, řezník (Karel Soukup), stařík, vyděrač (František Kokejl), průvodčí (Jan Miler), dětský hlas (Marián Roden).
Podívejte se také Gott Karel: Danke Karel (0602508436178)
Vše pro firmu - Karel Poláček, Pavel Soukup, Jan Pilař, Jindřich Bonaventura, Marcel Rošetzký, Jana Rubášová - audiokniha
Audiokniha: Novela Karla Poláčka Vše pro firmu vycházela nejprve na pokračování v Lidových novinách a za autorova života jako celek nikdy nevyšla, poprvé se tak stalo až posmrtně v roce 1966. Sám Poláček toto dílo nijak nepodceňoval - na stejné téma napsal i divadelní hru Otec svého syna,... Veselý tatínek Adolf Štorkán a jeho pedantický synek Jiří udělají vše, aby zachránili firmu. Žení se tak spletitě, že je nakonec těžko poznat., kdo je tatínek a kdo syn.
Podívejte se také Gott Karel: Zpívá Karel Gott - LP (SU6377-1)
Karel Poláček - To nejlepší z díla velkého humoristy (2 MP3-CD) - audiokniha
Karel Poláček - To nejlepší z díla velkého humoristy - Výběr ze zvukového záznamu díla jednoho ze čtenářsky nejoblíbenějších autorů.
Podívejte se také Šíp Karel, Uhlíř Karel: Sentimentální chlápkové (SU5988-2)
Podívejte se také
- Gott Karel: Zpívá Karel Gott - CD (SU6377-2)
- Straňanka, Poncar Josef, Vacek Karel, Vejvoda Jaromír, Frajárka, Posádková hudba Brno, Zíma Josef: K (8594030607381)
- vecernicek karel cernoch
- Policista Karel (9789463786669)
- Orchestra of Karel Vlach, Dance Orchestra of Rudolf Antonin Dvorský: Czech Swing Music - CD (4600383268552)
- Karel žije dál... (Karel Gott) (978-80-87685-82-2)
- karel kryl akordy cd
- Karel Josef Biener z Bienenberka Otec české archeologie (978-80-86781-31-0)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 1 - CD (SU3661-2)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 6 - CD (SU3666-2)
- Šejna Karel: Karel Šejna. Great Czech Conductors (2x CD) - CD (SU4081-2)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 5 - CD (SU3665-2)
- karel zich vsechno nejlepsi cd
- parfem karel gott lady carneval
- karel vlach orchestra 1939 1949
- Karel IV. - Císař a císařovna
- Karel Hašler Písně: komplet (9790706556093)
- Národní umělec Karel Vacek vzpomíná ()
- Prvok, Šampón, Tečka a Karel ()
- Národní umělec Karel Toman - Portrét básníka ()
Muži v offsidu - Karel Poláček
Jedna z nejúspěšnějších knih Karla Poláčka, autora dlouholetých klasik jako Bylo nás pět nebo Hostinec U kulatého stolu. Pan Načeradec, majitel obchodu s konfekcí, chodí na fotbal, protože mu lékař doporučil nějaký sport. Jednou se při zápase dostane s jistým mladým nezaměstnaným mužem do konfliktu, který má dohru na policejní stanici. Vznikne tak podivné nesourodé přátelství, ze kterého vychází po generace milovaný komediální příběh. Téměř sto let starou klasiku, konkrétně z roku 1922, po devíti letech doplnil i neméně úspěšný stejnojmenný film režiséra Svatopluka Innemanna.
Objev podobné jako Muži v offsidu - Karel Poláček
Muži v ofsajdu - Karel Poláček - e-kniha
eBook: Satirická kniha Karla Poláčka pojednává o fotbalových fanoušcích, zvláště pražské Viktorie Žižkov a Slavie. Tatíci v pokročilém věku vášnivě prožívají dobu před každým fotbalovým zápasem, samotný zápas, i dobu dávno po něm. Pan Načeradec, majitel obchodu chodí na fotbal, protože mu lékař doporučil nějaký sport. Při zápase se dostane do konfliktu s mladým nezaměstnaným, který má dohru na policejní stanici...
Objev podobné jako Muži v ofsajdu - Karel Poláček - e-kniha
We Were a Handful - Karel Poláček - e-kniha
eBook: Slavný český humoristický román o dobrodružstvích pěti chlapců z malého českého městečka je psán formou dětského deníku kupeckého synka Petra Bajzy. Uprostřed druhé světové války, v nejtěžším období svého života - před transportem do Osvětimi v roce 1944 - český spisovatel Karel Poláček (1892-1944) prostřednictvím dětského vypravěče vzpomíná na šťastné mládí. Před čtenářem se objevuje svět viděný očima dětí, zažívá jejich každodenní příhody a střety s nepochopitelným světem dospělých i boje se sousedními dětskými partami. Vděčným zdrojem humoru je zejména půvabný klukovský jazyk.
Objev podobné jako We Were a Handful - Karel Poláček - e-kniha
Hvězda Jihu - Jules Verne, Antonín Hardt, Josef Kaňkovský, Jan Trnka, Naďa Prchalová, Otto Hradecký - audiokniha
Audiokniha: Příběh z jihoafrických diamantových polí, v jehož centru děje je "Hvězda jihu", diamant dosud nevídané velikosti a krásy. Francouzský inženýr Cyprián Méré je přesvědčen, že se mu ho podařilo vyrobit umělým způsobem, který vynalezl. Naplnil totiž kovové pouzdro chemickou směsí vlastní výroby, utěsnil je a dva týdny žhavil v peci. Pak pouzdro vybuchlo a Méré nalezl diamant v roztříštěném pouzdru pod vrstvou jílu. Při slavnostní hostině se ale diamant záhadně ztratí... Starší zpracování z roku 1965 v nastudování rozhlasového studia v Českých Budějovicích.
Objev podobné jako Hvězda Jihu - Jules Verne, Antonín Hardt, Josef Kaňkovský, Jan Trnka, Naďa Prchalová, Otto Hradecký - audiokniha
Vše o čaji pro čajomily - Karel Valter
Tato kniha vyšla od roku 2000 již v sedmi vydáních. Stejně jako předchozí, má i toto vydání pomoci vybrat dobrý čaj z nepřeberného množství nabídky na trhu, dobře jej uchovávat, připravit a konečně i s potěšením vypít. Čtenář zde najde téměř 300 barevných fotografií jednotlivých typických čajů a jejich srovnání v přehledném uspořádání.
Objev podobné jako Vše o čaji pro čajomily - Karel Valter
Život s láskou Ivana a Karel Gottovi: Ivana a Karel Gottovi (978-80-87685-93-8)
Kniha - autor Petr Čermák; Dana Čermáková, 256 stran, česky, pevná s přebalem lesklá "Nejbáječnější manžel a otec mých dvou dcer, jakého jsem si mohla přát." Kdyby žil Johann Wolfgang Goethe, řekl by, že ti dva - mladá dáma Ivana a Karel, jakýsi šlechtic hudby - jsou spřízněni volbou, jak ostatně zní titul jednoho klasikova románu. A na geniálním umělci by ocenil schopnost se v pozdnějším věku tak vážně a navždy zamilovat, což je zřejmým znakem duševního mládí. Úvodní citace manželky Ivany jen potvrzuje, že její muž zdaleka nebyl a není "pouze" zpěvákem s jedinečným tenorem, jaký tady nebude nejméně jedno století, jak se vyjádřil skladatel mnoha hitů Karel Svoboda, ale také dobrým člověkem, jakýmsi obyčejným bohem chodícím - jako my - po Zemi. Byl a nadále zůstává v našich myslích člověkem laskavým, pokorným, empatickým a skromným. Nad nikoho se nepovyšoval, rád se setkával s fanynkami a fanoušky, dlouze s nimi rozprávěl. I v tomto nazírání je umělcem...
Objev podobné jako Život s láskou Ivana a Karel Gottovi: Ivana a Karel Gottovi (978-80-87685-93-8)
Mariánský sloup v Praze - Karel Antonín Kavička
K 1. výročí obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze vyšlo v Nakladatelství Flétna doposud nejrozsáhleji zpracované dílo k tématu - kniha MARIÁNSKÝ SLOUP V PRAZE. Podává ucelenou zprávu o příběhu, ve kterém se potkaly radosti, bolesti a stigmata českého národa. O naději, kterou jeho obnova nese. O kráse prvního barokního sousoší u nás. A o neuvěřitelném úsilí jeho obnovovatelů, jejichž snaha se dlouho jevila jako marná a zbytečná… Staroměstské náměstí v Praze s návratem Immaculaty na sloupu dostalo opět prostor. Jako kdybychom předtím bez Mariánského sloupu hleděli na tu krásu Staroměstského rynku jen jedním okem a nevěděli, že to může být i jinak. A najednou se nám otevřely obě oči… Předmluvu ke knize napsal kardinál Dominik Duka.
Objev podobné jako Mariánský sloup v Praze - Karel Antonín Kavička
Z Prahy - Josef Karel Šlejhar
Do povídkového souboru Z Prahy (1910) zařadil J. K. Šlejhar většinu svých kratších textů inspirovaných velkoměstským životem. Navázal tím na takové autory, jako byli Jan Neruda či Ignát Herrmann, avšak na rozdíl od jejich próz nevykreslují jeho povídky a črty s laskavým humorem rázovitost pražských zákoutí a jejich figurek, nýbrž se zaměřují převážně na osudy lidí vyvržených na okraj společnosti - zkrachovance a vyděděnce, kteří nemají střechu nad hlavou ani co do úst, mladé dívky a ženy svedené k prostituci, jež zničila jejich vyhlídky do života, starce nucené si den ze dne vydělávat žebrotou, ale i vypočítavce, pro něž se žebrota stala výnosným obchodem, lidi umořené každodenním pracovním shonem a stereotypem, z něhož se jim nenabízí žádné východisko. Mnohé z těchto osudů končí tragickou smrtí, někdy dobrovolnou, zaviněnou neblahými životními okolnostmi a bezvýchodnými situacemi, někdy však způsobenou zákeřností, vypočítavostí, lstivostí anebo jen lhostejností ostatních lidí. Převážná většina próz vznikla v pozdním období spisovatelovy tvorby, kdy Šlejhar působil v Praze jako středoškolský profesor na škole obchodního grémia. Jedinou výjimku tvoří raná povídka Ještě dva měsíce, tragikomický výsek ze života bankovního úřednictva, inspirovaná autorovými zážitky z doby, kdy pracoval jako úředník pojišťovací banky Slavia. V souboru Z Prahy vrcholí Šlejharovo umění naturalistického zobrazení nejtemnějších stránek života.
Objev podobné jako Z Prahy - Josef Karel Šlejhar
R. B. Sheridan: Soupeři - Richard Brinsley Sheridan, Karel Roden, Vlastimil Hašek, Antonín Hardt, Růžena Nováková, Josef Bulík, Hana Bauerová, Zdeněk
Audiokniha: Richard Brinsley Sheridan se proslavil jako dramatik a i jeho vlastní život by mohl posloužit jako námět pro divadelní hru či výpravný film. Jako divadelní tvůrce se Sheridan představil veřejnosti v roce 1775, když uvedl v divadle Covent Garden Theatre premiéru své prvotiny Soupeři. Setkal se ovšem s tvrdou kritikou ze strany odborníků i laické veřejnosti. Přesto se divadelní dráhy nevzdal. Hru přepracoval a nakonec ji proměnil ve svůj velký úspěch. Soupeři jsou dodnes uváděni v nejrůznějších úpravách, mnohokrát byli zfilmováni, stali se základem úspěšného muzikálu. Zápletka Sheridanovy komedie se točí kolem milostných potíží slečny Lydie Unylé, která se po vzoru romantických hrdinek touží vdát z lásky a hlavně do chudoby. Její vyvolený kapitán Rozhodný je ovšem z bohaté šlechtické rodiny a tak se začne vydávat za nemajetného poručíka. V zamotaném ději sehrají svoje role také zmatená Lydiina teta paní Nevhodová, nápadníkův otec pan Antonín Rozhodný i další nápadník slečny Unylé.
Objev podobné jako R. B. Sheridan: Soupeři - Richard Brinsley Sheridan, Karel Roden, Vlastimil Hašek, Antonín Hardt, Růžena Nováková, Josef Bulík, Hana Bauerová, Zdeněk
Jarník Karel Josef: Uzenář Nakladatelství OSSIS
třetí vydání původní knihy o uzení z počátku 20. století115 receptur na výrobu mastných výrobků vyráběných v Čechách i na Moravědetailní pracovní postupy vč. způsobu tepelného opracovánípůvodní recepty s drobnými jazykovými úpravami pro usnadnění vnímání textu současnému čtenářiv knize najdete recepty na párky, cerveláty, chrupáky i klobásy, taliány, uzenky a uzence, salámy, šunky, jaternice, jelítka, tlačenky i bachory, slaniny, paštiky i salát z volské tla
Objev podobné jako Jarník Karel Josef: Uzenář Nakladatelství OSSIS
Cvrček mého krbu - Josef Karel Šlejhar
V nejrozsáhlejší a knižně doposud nevydané próze se Josef K. Šlejhar, známý především jako autor novely Kuře melancholik, vyrovnává se svým manželstvím a potažmo i se světem jako takovým. Na ploše více než sedmi set stran nebývale sugestivním až živočišným jazykem vrší obrazy společných dní, obecné úvahy, vzpomínky, pocity. S téměř stenografickou přesností tak zaznamenává sled událostí, které předcházely jeho životnímu ztroskotání. Vztekem i pokorou, milostným horováním i patriarchální pýchou, hrubostí i něhou znovu a znovu snáší důkazy proti vlastnímu osudu. Obžalovává ho, vystavuje mu účet. S umanutostí sobě vlastní si připravuje závěrečnou řeč před velkou porotou, která se nikdy nesešla a nesejde. Což nic ani v nejmenším nemění na skutečnosti, že Cvrček mého krbu je výjimečné, strhující čtení.
Objev podobné jako Cvrček mého krbu - Josef Karel Šlejhar
Karel IV. - Hana Whitton - audiokniha
Audiokniha: Další z řady historických románů české spisovatelky Hany Whitton, jejímiž hrdiny jsou Karel IV., jeho matka Eliška Přemyslovna a jeho žena Anna Svídnická. Karel IV. dovedl země Koruny české k nebývalému rozkvětu, ale v soukromí jako by se mu štěstí vyhýbalo. Nebylo mu přáno, aby ho královským životem provázela milovaná Blanka. I když pak uzavíral politické sňatky, své manželky měl upřímně rád. Netušil, že jediná Isabella z Valois ho celý život hluboce milovala a tajně doufala, že si ji ovdovělý král vezme. Oblíbený román české autorky žijící na anglickém venkově do podoby audioknihy načetli Saša Rašilov, Andrea Elsnerová a další.
Objev podobné jako Karel IV. - Hana Whitton - audiokniha
Kovy - Ovšem - Karel Kovář - audiokniha
Audiokniha: "Ze života za kamerou. Bez filtrů. Bez scénáře. O všem."Ve sbírce osobních příběhů a básní sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama. Od téměř idylického dětství, přes komplikované dospívání a tragikomické vztahy, až po budování kariéry na YouTube a smíření se se svou identitou. O stránce života, která byla důsledně skryta. O rodině a snaze zůstat sám sebou. O slzách smutku, štěstí a hlavně smíchu, protože toho není nikdy dost... Jednoduše o všem! Délka nahrávky: 12 000 min.
Objev podobné jako Kovy - Ovšem - Karel Kovář - audiokniha
Kuře melancholik - Josef Karel Šlejhar, Tereza Jirásková
Novela z vesnického prostředí o utrpení malého dítěte je pozoruhodnou ukázkou z tvorby vůdčího představitele českého naturalismu 2. poloviny 19. století. Jako všichni naturalisté i Šlejhar vychází z pojetí člověka jako tvora, pro něhož zlo, sobectví a násilí jsou přirozené sklony, vítězící nad city, obětavostí a pocitem soucitem. Na malém prostoru v příběhu osiřelého nemocného chlapce sadisticky týraného svým okolím, shrnul myšlenku, že člověk postrádající běžné lidské vztahy a lidskou účast, postrádá to nejdůležitější, co činí člověka člověkem.
Objev podobné jako Kuře melancholik - Josef Karel Šlejhar, Tereza Jirásková
Ze života hmyzu - Karel Čapek, Josef Čapek
Alegorická divadelní hra Ze života hmyzu patří již téměř sto let ke klasikám českých divadelních jevišť. Toto nadčasové komediální drama bratří Čapků ve třech dějstvích popisuje lidské vlastnosti (převážně záporné), demonstrované na postavách z hmyzí třídy. Všechny obrazy hry spojuje jistý Tulák, lidský protagonista, který se na začátku rozčiluje, že lidi uráží oslovení „člověče“, přestože ničím jiným nejsou. Následně se rozhodne, že se k nim tedy bude stavět jako ke hmyzu, což nastavuje optiku celého zbytku představení. Scénář z roku 1922 se dodnes pravidelně objevuje na seznamech povinné i maturitní četby a neměl by tedy chybět v knihovně žádného českého čtenáře.
Objev podobné jako Ze života hmyzu - Karel Čapek, Josef Čapek
Planeta Nippon (druhé, rozšířené vydání) - Antonín Tesař, Karel Veselý, Anna Křivánková
KAPITOLY O JAPONSKÉ VIZUÁLNÍ KULTUŘE.Japonsko už dávno nejsou jen samurajové, ikebana či haiku. Kulturu země vycházejícího slunce ve světě stejně dobře, ba možná i lépe, charakterizují slova jako manga, anime či J-pop. U nás to platí také. Japonská popkultura již není jen koníčkem úzké skupiny fanoušků, ale rozšířila se do celé společnosti. A právě pro všechny, kdo se zajímají o fascinující život na cizí planetě nazývané Nippon, je tu druhé vydání knihy, která se detailně zabývá moderní japonskou vizuální kulturou, jejím kontextem, vývojem i žhavou současností. V publikaci Planeta Nippon trojice zkušených autorů Anna Křivánková, Antonín Tesař a Karel Veselý nabízí fundovaný vhled do úžasného světa japonského komiksu, animovaných seriálů, filmů či počítačových her. Čtrnáct kapitol s bohatým obrazovým doprovodem skládá mozaiku vývoje mangy pro různé čtenářské skupiny, zabývá se fanouškovskou komunitou otaku, fenoménem roztomilosti (kawaii) nebo erotikou a pornografií. Autoři dále zkoumají, jak se v popkultuře odráží vztah Japonců k přírodě, jejich láska k robotům, nacionalismus či homosexualita.Druhé vydání nejenže vychází ve vylepšené podobě, aby i forma odpovídala obsahu, ale nabízí aktualizované texty a dvě zbrusu nové kapitoly s tématy japonské společnosti, stáří, covidové pandemie a tokijské olympiády… a především přibližující, jak se tohle všechno projevuje v popkultuře. Vydání nově doplňuje podrobný chronologický přehled a vylepšený rejstřík. Planeta Nippon je určená všem, kteří se chtějí dozvědět něco o širším kontextu a historii svého koníčku.
Objev podobné jako Planeta Nippon (druhé, rozšířené vydání) - Antonín Tesař, Karel Veselý, Anna Křivánková
Vita Caroli - Vlastní životopis Karla IV. + Hudba na dvoře Karla IV. (2 CD) - audiokniha
Poklady z archivu Supraphonu: četba z výjimečného literárního díla našeho nejvýznamnějšího panovníka, doprovázená hudbou a zpěvem písní, které mohl Karel IV. slýchat v chrámu i na hostinách. K výročí krále Karla IV. (700 let) vychází v jednom kompletu nahrávka zachycující mluvené slovo i ukázky původní středověké hudby, tak jak zněla v českých zemích v době vlády našeho nejvýznamnějšího panovníka. Vlastní životopis, sepsaný Karlem IV. pod názvem Vita Caroli, je jako literární autoportrét v evropské středověké literatuře ojedinělým dílem. Výjimečnost autorovy osobnosti spočívala už v tom, že na rozdíl od svých současníků na evropských trůnech, kteří nedovedli číst ani psát, byl Karel Lucemburský člověkem nesmírně vzdělaným, vystudoval pařížskou Sorbonnu a plynně hovořil i psal v pěti evropských jazycích. Své vladařství pojímal král Karel IV. v duchu teorií sv. Augustina jako službu a v souladu s tím se snažil vykonávat i své "řemeslo královské". Bohaté životní osudy a zkušenosti z mládí se rozhodl zachytit proto, aby postavil před oči svých nástupců "zrcadlo knížecí", tedy jakési výchovné resumé bouřlivých dobrodružství, prokládaných teologicko mravními úvahami. Píše také nesmírně zajímavě o svých věšteckých schopnostech. Jan Kačer čte Vlastní životopis v dokonalém souznění s Karlovým vynikajícím dílem literárním, historiografickým i vladařským. Na tuto slavnostní četbu navazuje rekonstrukce hudebních kompozic mnohotvárné podoby hudby doby Karlovy, pro niž je charakteristické dynamické pronikání nových výrazových struktur. Styl hudby komponované v pařížské katedrále Notre Dame či podoba tzv. ars nova a hudby italského Trecenta zdomácněly v Čechách v kratších písňových formách, oblíbených v klášterech, mezi studenty a kleriky pro svůj energický modální rytmus a muzikantské pohrávání s jednotlivými hlasy. Pronikl i do taneční a populární hudby, studentských koled a světských milostných písní. Pozoruhodná demokratičnost hudební kultury doby Karlovy se projevuje i v písních duchovně lyrických, v nichž se prosazovala vedle latiny stále více čeština. Soubory Symposium musicum a Pražští madrigalisté představují tuto mnohotvárnou podobu středověké hudby a písní s dobovými nástroji v zasvěcené interpretaci.
Objev podobné jako Vita Caroli - Vlastní životopis Karla IV. + Hudba na dvoře Karla IV. (2 CD) - audiokniha
Pán světa - Jules Verne, Karel Zeman, Josef Blažek
Po stopách přízračného stroje, který terorizuje Spojené státy začátku 20. století je vyslán federální agent Strock. Pátrání ho zavede k záhadné hoře Freat Eyry a vyvrcholí honičkou u Niagarských vodopádů… Komiksové zpracování klasického dobrodružného románu francouzského spisovatele Julese Vernea.
Objev podobné jako Pán světa - Jules Verne, Karel Zeman, Josef Blažek
Pět neděl v baloně - Karel Zeman, Josef Blažek
Cestovatel Fergusson a jeho přátelé, lovec Kennedy a sluha Joe se vydávají na průzkumný let balonem, jehož cílem je přeletět Afriku z východu na západ a vyrvat jí její poslední tajemství. Čelí přitom nepřízni počasí, nebezpečným domorodcům i pralesním šelmám… Komiksové zpracování klasického dobrodružného románu francouzského spisovatele Julese Vernea.
Objev podobné jako Pět neděl v baloně - Karel Zeman, Josef Blažek
Josef Karel Matocha - Biskup vyznavač (CD) - mluvené slovo
„Bylo pro mě zjevením potkat se s příběhem člověka, o kterém dosud tak málo víme. Jeho nezlomný postoj, pevná vůle, neutuchající víra v pravdu a lásku jsou mi hlubokou inspirací.“ - Hana Maciuchová V neděli 9. května 1948 byl ve všech kostelích na celé Moravě čten první pastýřský list arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského Josefa Karla: „Pán mně povolal v kritické době k těžkému a odpovědnému úřadu na stolci sv. Metoděje. Přijímám zasvěcení k životní oběti. Býti knězem znamená především býti obětníkem i obětní žertvou před Bohem pro blaho svěřeného lidu. Kněz je nebo má býti druhým Kristem.“ Dr. Matocha byl internován ve svém bytě v arcibiskupské rezidenci od Velikonoc 1950. Byl mu odpojen telefon, odebrán rozhlasový přijímač, v předpokoji byl nepřetržitě hlídán příslušníkem Státní bezpečnosti, který mu přinášel jídlo a následoval ho i na zahrádku za palácem. Pouze v jeho přítomnosti mohl vést hovory, pokud k němu komunisté vůbec někoho pustili. Teprve 10. listopadu 1961, osm dní po jeho skonu, oznámila Metropolitní kapitula v Olomouci cyklostylovaným přípisem všem farním úřadům, že arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Josef Karel Matocha 2. 11. 1961 zemřel a že kapitula po předběžně vyžádaném a uděleném státním souhlasu zvolila 9. listopadu 1961 jednomyslně kapitulním vikářem preláta Josefa Glogara. Kolem 12. olomouckého arcibiskupa a duchovního pastýře celé Moravy se rozhostilo velké mlčení, které trvalo téměř sedm let. Až v roce 1968 byla tato umělá hráz protržena.
Objev podobné jako Josef Karel Matocha - Biskup vyznavač (CD) - mluvené slovo
O češtině s Karlem Olivou - Ivana Karásková - e-kniha
eBook: Chcete vědět, jak vznikla vyjmenovaná slova, kde se vzalo kroužkované „ů“ nebo „oslí můstky“ a nakolik vážně byly míněny jazykové brusy typu čistonosoplena, knihovtipník a klapkobřinkotruhla? Co bylo motivem nepříliš povedené reformy pravopisu z roku 1993 a čím to, že dnešní maturanti nechápou význam slov „příkrý sráz“? V knižním rozhovoru s jazykovědcem Karlem Olivou se o naší mateřštině dozvíte spoustu dalších zajímavostí. Třeba čím jsou unikátní výrazy kulaťoučký nebo páteř, proč se v češtině neuchytily pojmy nožehlák či Křemíkové údolí, že užití předložkové vazby díky nehodě už není hřích a spojení umělecká kovářka Jana Kovář skvěle dokládá rozpolcenost feministických lingvistek. Na slovo – zejména na české slovo – vzatý expert, někdejší dlouholetý ředitel Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR, v odpovědích na otázky novinářky Ivany Karáskové fundovaně a vtipně odhaluje mnohdy překvapivé skutečnosti, které vás ve škole neučili – nebo dokonce učili špatně. Jako zkušený popularizátor češtiny s lehkostí přibližuje osobitost jazyka, ať už se to týká jeho historie, slovní zásoby či pravopisu. Rovněž bez okolků glosuje řečnické dovednosti politiků nebo se zamýšlí nad specifiky češtiny. Na úplný závěr se dozvíte, zda naší mateřštině nehrozí zánik a vytěsnění univerzální „evropanštinou“.
Objev podobné jako O češtině s Karlem Olivou - Ivana Karásková - e-kniha
Slovo nad zlato - Karel Oliva, Jan Rosák
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas. Povídají si o zajímavých slovech, jejich původu a širších historických souvislostech. Mimořádná obliba stejnojmenného pořadu na stanici Dvojka přiměla vydavatelství Radioservis připravit více než šedesát hesel pro knižní vydání.
Objev podobné jako Slovo nad zlato - Karel Oliva, Jan Rosák
Dějiny české mystiky 1 - Legenda Karel Weinfurter - Josef Sanitrák
Zažehnutí plamene mystiky v naší zemi je spjato především s osobou Karla Weinfurtera, protagonisty první části třídílného cyklu Dějiny české mystiky. Přestože byl ve své době populární postavou nejen v okruhu alternativních duchovědních bádání, bylo až dosud o jeho životě poměrně málo informací, zkreslených navíc nejrůznějšími deziformacemi, ale často i vědomě a záměrně šířenými pomluvami či historkami blížícími se legendám. Jeho knihy vycházejí nejen u nás, ale v překladech i za hranicemi naší země dodnes. Nejen svým zásadním dílem Ohnivým keřem, ale i mnoha dalšími se tak řadí ke světovým jménům alternativních duchovních oborů. Skrze knihy Karla Weinfurtera a jeho spolek Psyché začínali s mystikou osobnosti jako Otakar Čapek, František Drtikol, Jaroslav Kočí, František Bardon, Rudolf W. Hynek, Jiří Scheufler či Květoslav Minařík, jeho působením se k nám dostala jména jako Paul Brunton či Ramana Maháriši, na která navázala většina soudobých propagátorů těchto směrů, ať to byl zesnulý Eduard Tomáš či stále aktivně působící Jiří Vacek, díky Weinfurterovi se vzedmula vlnu zájmu o mystiku i v řadách katolické církve. Osudů Weinfurterova přímého pokračovatele Otakara Čapka, spolku Psyché a dalších událostí si všimne část druhá, která přinese také podrobnou dokumentaci a ukázky z méně známé Weinfurterovy tvorby. Poslední, třetí část Dějin české mystiky se bude věnovat širším souvislostem, které šíření mystiky u nás předcházely či je doprovázely; alternativní duchovní směry totiž měly svůj původ v hnutích, jakými byly spiritismus, teozofie a další příbuzné obory. Seznámíme se jak se vznikem těchto hnutí, tak s jejich představiteli světovými i českými a s přesahem, kterým tato hnutí zájem o mystiku ve světě i u nás podnítila. Pro mnohé bude jistě zajímavý i oddíl věnovaný autorům okultní literatury, ať už naučné či beletristické, která u nás na počátku 20. století nejen v překladech Karla Weinfurtera vycházela.
Objev podobné jako Dějiny české mystiky 1 - Legenda Karel Weinfurter - Josef Sanitrák
Jožka Černý – Můj kamarád Žudro - Josef Černý, Karel Vágner
Jožka Černý a Karel Vágner, dvě legendy naší hudební scény, se setkali v této vzpomínkové knize, která je osobním ohlédnutím za dlouholetým přátelstvím i úspěšnou profesní kariérou
Objev podobné jako Jožka Černý – Můj kamarád Žudro - Josef Černý, Karel Vágner
Měl jsem psa a kočku - Karel Čapek, Josef Čapek
Měl jsem psa a kočku jsou půvabná a úsměvná vyprávění o psech, kočkách a lidech, která původně vznikala ve formě fejetonů a novinových sloupků. Karel Čapek se v knize mimo jiné zamýšlí nad přátelstvím člověka a psa. Úsměvnou formou sobě vlastní poukazuje na vliv civilizace, která se odráží ve šlechtění nových psích ras na úkor ztráty ras jiných. Nezapomíná se zmínit o oddanosti psích duší a jejich lásce k lidskému rodu. Ačkoliv kniha nese v názvu i kočičí pokolení, je především oslavou psích vlastností. Nicméně i kočičí příběhy prozrazují autorův kladný vztah k těmto odvěkým průvodcům nás lidí. Ačkoliv je kniha plná veselých příhod a mírně pobaveného pohledu autora na soužití se psy a kočkami, najdeme v textu i několik rozporuplných a pro dnešní milovníky zvířat nepřijatelných pasáží. Kupírováním uší a ocásků počínaje a topením štěňat konče. Z dnešního pohledu může takové počínání nebo jeho tiché schvalování vrhat na jinak kladný vztah autora ke zvířatům temný stín, ale musíme si uvědomit, že věci, které dnes považujeme za kruté a nepřijatelné byly v době, kdy text této knihy vznikl, běžné.
Objev podobné jako Měl jsem psa a kočku - Karel Čapek, Josef Čapek
Bolest na hrudi - Josef Kautzner, Karel Lukáš, Jiří Hoch
Bolest na hrudi je jedním z nejdramatičtějších příznaků v medicíně, na který je nutno včas reagovat. Bolest na hrudi je subjektivní nepříjemný fyzický pocit. Může se projevovat různě, jako tlak, tíha, svírání, pálení, může vyústit až do nesnesitelného utrpení, a může skončit fatálně, pokud není stanovena včasná a správná diagnóza. Komplexní pohled na tento příznak, který se dotýká téměř všech medicínských oborů, nebyl v tomto rozsahu v českém písemnictví dosud zpracován. Kniha je strukturována do dvou základních částí. V části obecné jsou zařazeny kapitoly anatomie, fyziologie, propedeutika, biochemické vyšetření a vyšetřovací metody od základních až po vysoce specializované. Část speciální je široká diferenciální diagnostika bolestí na hrudi zpracovaná podle nozologických jednotek všech oborů, které se mohou s bolestí na hrudi potkat. Kapitoly zpracovali špičkoví specialisté (kardiolog, angiolog, pneumolog, gastroenterolog, pediatr, infektolog, dermatolog, mamolog, urolog, neurolog, psychiatr, gerontolog, onkolog, chirurg, hrudní chirurg, revmatolog, ortoped, rehabilitační lékař). Kniha je zajímavá především pro praktické lékaře, lékaře u emergency a příjmových oddělení nemocnic, internisty, ale i specialisty, především kardiology, pneumology a chirurgy.
Objev podobné jako Bolest na hrudi - Josef Kautzner, Karel Lukáš, Jiří Hoch
Vlastivěda pro 5. ročník ZŠ - Učebnice - Věra Danielovská, Karel Tupý
Učebnice vlastivědy pro 5. ročník základních škol.
Objev podobné jako Vlastivěda pro 5. ročník ZŠ - Učebnice - Věra Danielovská, Karel Tupý
Devadesátky ve filmu - Petr Cífka, Václav Rybář, Matěj Svoboda, Ondřej Mrázek, Karel Ryška, Mojmír Sedláček, Milan Rozšafný, Jan Gál, Ondřej Kubín, Jo
Jo tenkrát, to byly časy… jednodušší, roztančenější a hlavně kýčovitější. Komedie s Cameron Diaz a Jimem Carreym vládly kinům a Stiflerovy hlášky (a – ehm – taky jeho matka) z „Prciček“ rezonovaly na každém školním dvoře. Vraťte se do filmových devadesátek s nabušenou encyklopedií plnou fotek. Dozvíte se vše podstatné o hvězdách jako Brad Pitt, Sharon Stone, Bruce Willis a dalších osobnostech, které svými hereckými výkony definovaly tehdejší kinematografii. Nostalgická jízda začíná – kapesníčky připravit!
Objev podobné jako Devadesátky ve filmu - Petr Cífka, Václav Rybář, Matěj Svoboda, Ondřej Mrázek, Karel Ryška, Mojmír Sedláček, Milan Rozšafný, Jan Gál, Ondřej Kubín, Jo
Old Surehand II. - V horách Skalistých - Karel May, Josef Ulrich
Oblíbený román Karla Maye z Divokého západu s Vinnetouem a Old Shatterhandem.
Objev podobné jako Old Surehand II. - V horách Skalistých - Karel May, Josef Ulrich
Old Surehand I. - V Llanu Estacadu - Karel May, Josef Ulrich
LD SUREHAND je poměrně rozsáhlý třídílný dobrodružný román. Titulním hrdinou je zálesák a slavný lovec Old Surehand, jehož válečné jméno znamená v překladu "Jistá ruka " a počáteční Old je přidáno, protože to Karel May považoval za typicky americké a navíc symbolizující, že hrdina je zkušený, protřelý či zasloužilý. Oblíbený román Karla Maye z Divokého západu s Vinnetouem a Old Shatterhandem.
Objev podobné jako Old Surehand I. - V Llanu Estacadu - Karel May, Josef Ulrich
České pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben - audiokniha
Audiokniha: Za sedmero řekami a devíti lesy leží pohádková říše plná kouzel. Ponořte se s námi do světa tradičních českých pohádek z pera Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Tentokrát v novém, ještě kouzelnějším hávu ozdobeném působivě jemnými ilustracemi mladé české výtvarnice Anny-Marie Kohutové. Vraťte se do dětství a prožijte spolu s vašimi dětmi dobrodružství plná zázraků v sedmi klasických pohádkách: Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Drak dvanáctihlavý, Hrnečku, vař!, O dvanácti měsíčkách, O hloupém Peciválovi, O labuti, Sedmero krkavců.
Objev podobné jako České pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben - audiokniha
Cikáni a jiná próza - Karel Hynek Mácha - audiokniha
Audiokniha: Cikáni jsou jediným Máchovým dokončeným románem, nepočítáme-li Křivoklad koncipovaný jako součást nedopsané historické tetralogie Kat. Cikáni jsou motivem blízcí Máji. Nahrávka dále obsahuje snovou Pouť krkonošskou a povídky Večer na Bezdězu a Marinka známé pod společným názvem Obrazy ze života mého. Na závěr jsou zařazeny zlomky nedokončených povídek Valdice, Klášter Sázavský a Návrat.
Objev podobné jako Cikáni a jiná próza - Karel Hynek Mácha - audiokniha
Karel IV. - Císař a císařovna (MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Karel IV. - Císař a císařovna napsal autor: Josef Bernard Prokop, čte: Jiří Dvořák. Jaký byl pro krále Karla IV. rok 1363? Sňatkem s Alžbětou vzal vítr z plachet pouze jednomu ze svých protivníků, ještě jich zůstává dost. Královští manželé se pokoušejí nalézt společnou řeč. Alžběta se snaží zapojit do politického dění a přispět svému muži, což neznamená, že schvaluje vždy jeho jednání. Její naděje se upnou ke korunovaci, která ji podle jejího názoru učiní nadřazenou králi Václavovi, jejímu nevlastnímu synovi. Karel se mezitím chystá definitivně zúčtovat se svým zetěm a současně nepřítelem, vévodou Rudolfem Habsburským, avšak věc dopadne trochu jinak, než předpokládá. Kromě přípravy na císařskou korunovaci a slavnou římskou jízdu musí Karel řešit křížovou výpravu a nebezpečí z toho plynoucí, pátrá po odkazu své matky a vrahovi svého otce. Bitva u Crécy totiž probíhala trochu jinak, než si Karel dlouhá léta myslel. Navíc jej citelně zasáhne ztráta nejvěrnějšího přítele a důvěrníka Arnošta z Pardubic. Může ho nahradit císařovna? Dokáže se po jeho boku změnit z tvrdohlavé dívky v silnou osobnost?
Objev podobné jako Karel IV. - Císař a císařovna (MP3-CD) - audiokniha
Prvok, Šampón, Tečka a Karel (MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Prvok, Šampón, Tečka a Karel napsal autor: Patrik Hartl, čte: Martin Hofmann. Celková stopáž: 7 hodin, 13 minut. První audiokniha Patrika Hartla! Literární předloha stejnojmenného filmu. Nahořklá groteska o čtyřech kamarádech, kteří se rozhodnou řešit svou krizi středního věku provokativní hrou. Při setkání na třídním srazu dvacet let po maturitě dojdou k závěru, že jejich životy jsou na hony vzdálené představám, které o nich měli na gymnáziu. A tak si společně vymyslí úkoly pro osvěžení dávné odvahy a svobodomyslnosti. Co je náročnější? Svléknout se na veřejnosti donaha, nebo říkat za všech okolností pravdu? Audiokniha obsahuje jako bonus doslov namluvený Patrikem Hartlem. CD je jediným zvukovým nosičem, na kterém je vydána píseň k filmu "DOBRÁ ZPRÁVA" autorů Romana Holého a Dana Bárty. Zpívají Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert, Dan Bárta, Vladimir 518.
Objev podobné jako Prvok, Šampón, Tečka a Karel (MP3-CD) - audiokniha
Karel IV. - Tajný deník (2 MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Karel IV. - Tajný deník napsal autor: Josef Bernard Prokop, čte: Jiří Dvořák. Slyšte svědectví o životě a duši Otce vlasti, schopného a obratného panovníka, dobrého přítele, oddaného manžela a laskavého rodiče, člověka milujícího, neúnavně budujícího, pevného v zásadách i tápajícího; muže, jenž v České zemi našel svůj domov. Více než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O jeho oficiálním životě bylo napsáno mnoho, jeho ale jenom svému deníku svěřil vzpomínky na dětství, na milovanou matku, královnu Elišku Přemyslovnu, a na svého otce, českého krále Jana Lucemburského, se kterým měl velmi komplikovaný vztah. Jeho myšlenky patřily i všem čtyřem manželkám a dětem, zejména malému synkovi, pozdějšímu českému a římskému králi Václavovi IV. Druhý díl z plánované trilogie, který se jmenuje Karel IV. - Císař a císařovna, vyjde 12. května 2016.
Objev podobné jako Karel IV. - Tajný deník (2 MP3-CD) - audiokniha
Nejčernější les - Karel Šiktanc, Radoslav Brzobohatý, Ladislav Mrkvička, Věra Hučínová, Jiří Langmajer, Antonín Hardt, Karel Weinlich, Marie Spurná -
Audiokniha: "Osloví-li nás znenadání povětří či pták, čistotný oblak, studna vprostřed skal, až zkameníme náhlým úžasem. Však osloven-li chlapec něčím, co má něžný dívčí hlas, jako by na něj promluvil sám zázrak." To je malý úryvek ze scénáře nedělní rozhlasové pohádky. A jak už text napovídá, je to pohádka básníka Karla Šiktance plná kouzel, zázraků i básnivých metafor.
Objev podobné jako Nejčernější les - Karel Šiktanc, Radoslav Brzobohatý, Ladislav Mrkvička, Věra Hučínová, Jiří Langmajer, Antonín Hardt, Karel Weinlich, Marie Spurná -
Sokrates - hledač blaženosti - Josef Toman, Karel Höger, Alfred Strejček, Jana Březinová, Bořivoj Navrátil, Miloš Nedbal, Bohumil Švarc, Antonín Hardt
Audiokniha: Jedna z posledních velkých rozhlasových postav Karla Högera.Na pozadí široce komponovaného obrazu Řecka v 5. století před n. l., postihujícího "zlatý věk" Řecka i dobu úpadku Athén, líčí autor životní osudy starořeckého filozofa od narození až po trest smrti otrávením. V románovém ději,seznamujícím i s řadou historických postav, jako jsou filozofové Anaxagorás, Platón, Sokratovi žáci, státník Periklés, sochař Feidiás, tragičtí básníci Sofoklés, Eurípidés aj., se promítá politické střetávání demokratů a oligarchů a Toman se pokusil také o paralely s pohledem na dnešní svět.Vybrané kapitoly ze stejnojmenného románu. Účinkují Karel Höger, Miloš Nedbal, Josef Chvalina, Karolina Slunéčková, Alfréd Strejček a Jaroslava Brousková-Potměšilová.
Objev podobné jako Sokrates - hledač blaženosti - Josef Toman, Karel Höger, Alfred Strejček, Jana Březinová, Bořivoj Navrátil, Miloš Nedbal, Bohumil Švarc, Antonín Hardt
Vyšší princip - Jan Drda, Klapka Dalimil, Josef Červinka, Miloš Nedbal, Antonín Hardt, Karel Houska, Antonín Zíb, Vladimír Hlavatý, Přemysl Pražský, J
Audiokniha: Dramatizace povídky Jana Drdy vás zavede do období heydrichiády, během které jsou za schvalování atentátu na zastupujícího říšského protektora zatčeni tři studenti gymnázia. Jak se k jejich údajnému provinění postaví profesor latiny, přezdívaný pro své uplatňování morálních zásad? Vyšší princip? V titulní roli se s mrazivou působivostí představil rozhlasový režisér: Přemysl Pražský.Účinkují: Přemysl Pražský st.., Josef Roubalík, Antonín Hardt, Dalimil Klapka, Miloš Nedbal, Karel Houska, Josef Chvalina, Vladimír Hlavatý, Antonín Zíb, Josef Červinka, Bohuš Rendl, Karel Augusta, Pavel Bártl, Stanislav Junek, Martin PrášekRežie: Miloslav Disman.
Objev podobné jako Vyšší princip - Jan Drda, Klapka Dalimil, Josef Červinka, Miloš Nedbal, Antonín Hardt, Karel Houska, Antonín Zíb, Vladimír Hlavatý, Přemysl Pražský, J
Okresní město - Jan Vlasák, Karel Poláček - audiokniha
Audiokniha: Román Okresní město je první částí nedokončené pentalogie Poláčkovy ságy maloměsta. Historie začíná v nostalgické době na přelomu prvního desetiletí století, kdy čas byl ještě věčný a plynulý a městečko v něm podřimovalo jako kůň před stavením.Rodina židovského kupce pana Štědrého je ústředním bodem, odkud ironický vypravěč sleduje hemžení maloměstské společnosti s ostře vykreslenými figurkami z jednotlivých jeho vrstev. Poláčkovo Okresní město vyšlo poprvé na pokračování v Lidových novinách v roce 1936 a první knižní vydání se objevilo v knihkupectvích v říjnu téhož roku.Připravil a čte: Jan Vlasák.
Objev podobné jako Okresní město - Jan Vlasák, Karel Poláček - audiokniha
Karel Čapek - Devatero pohádek, výběr 3 (MP3-CD) - audiokniha
Karel Čapek - Devatero pohádek, výběr 3 (121 minut), čte: Miloň Čepelka. Třetí a závěrečný výběr Čapkových pohádek obsahuje „profesní“ příběhy: Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká, Velká pohádka doktorská. Spojuje je mimo jiné autorův smysl pro humor, bohatý jazyk, jasné pointy, Čapkova lidskost a nadčasovost. Z toho všeho pak vyvěrá autorova genialita. Velká pohádka doktorská v sobě obsahuje ještě pět dalších pohádek: O princezně solimánské, Případ s Hejkalem, Případ s Havlovickým vodníkem a Případ s Rusalkami. Pohádky čte výrazná osobnost české kultury – herec, scénárista, básník, spisovatel, redaktor a moderátor Miloň Čepelka, který se proslavil zejména jako protagonista a zakládající člen Divadla Járy Cimrmana. Je to jeho první audiokniha, kterou načetl, a AudioStory ji panu Čepelkovi věnuje jako dárek k 80. narozeninám.
Objev podobné jako Karel Čapek - Devatero pohádek, výběr 3 (MP3-CD) - audiokniha
Šťastný princ (dramatizace) - Oscar Wilde, Pavel Soukup, Jiří Ornest, Ilja Racek, Jaroslav Kaňkovský, Miroslava Hozová, Antonín Hardt, Karel Houska, M
Audiokniha: Jak by měl nejvyšší královský hodnostář osladit život chudým, když královské pokladně kručí v útrobách? Nebude je stačit nakrmit prazvláštní podívanou na sochu Šťastného prince? Takové akce lidé přece milují! Jenže jednoho dne se mezi chodidly sochy usadí malá vlaštovička, která se zpozdila s odletem na jih. Chtěla si jen odpočinout. Ale najednou na ni začaly padat veliké kapky. Nebyl to déšť. Byly to slzy Šťastného prince. Osoby a obsazení: Šťastný princ (Pavel Soukup), vlaštovka (Miroslava Hozová), lord kancléř (Karel Houska), obřadník (Antonín Hardt). Dále účinkují Ilja Racek, Jaroslav Kaňkovský, Jiří Ornest a Miriam Chytilová. režie: Karel Weinlich Natočeno v roce 1984.
Objev podobné jako Šťastný princ (dramatizace) - Oscar Wilde, Pavel Soukup, Jiří Ornest, Ilja Racek, Jaroslav Kaňkovský, Miroslava Hozová, Antonín Hardt, Karel Houska, M
Karel Gott - Má cesta za štěstím (4 MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Má cesta za štěstím napsal autor: karel Gott, čte: Igor Bareš a umělá inteligence hlasem Karla Gotta. Celkem: 30 hodin, 51 minut. Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob.Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Kniha, jejíhož vydání už se zpěvák bohužel nedožil, se okamžitě stala bestsellerem.Nyní si poprvé mohou poslechnout paměti Karla Gotta také v audioverzi, a to navíc s unikátní technologickou novinkou - vybrané pasáže načetla umělá inteligence hlasem Karla Gotta.
Objev podobné jako Karel Gott - Má cesta za štěstím (4 MP3-CD) - audiokniha
Pohádkový klásek - Jana Semelková, Marcela Walterová
Sourozenci Viktorka s Viktorem prožijí báječné prázdniny díky báječným prarodičům - babičce Karle a dědovi Karlovi. Výlet vlakem na hrad je přece krásné dobrodružství, hodně si užijí na chalupě pod lesem dědova bratra Jakuba, kde s jeho vnukem Matyášem Viktor vytvoří nerozlučnou dvojici. I o prázdninách se budou vyprávět pohádky, básničky a veselá říkadla. Léto s rodinou Hrdličkových je veselé a plné pohádkových příběhů. Ptáte se jakých? To se dozvíte hned, jak otevřete knížku! Do letních příhod rodiny Hrdličkových jsou zakomponovány pohádky Boženy Němcové, Elišky Krásnohorské, verše Josefa Václava Sládka a lidová říkadla a rozpočitadla.
Objev podobné jako Pohádkový klásek - Jana Semelková, Marcela Walterová
Arvéd - Jan Poláček
Malostranský ďábel, Malostranský vrah či Ďáblův přítel. Taková přízviska si od poválečného tisku vysloužil Jiří Arvéd Smíchovský – dvojnásobný doktor, proslulý okultista, polyglot s fotografickou pamětí. A také kolaborant s nacistickými okupanty. Faustovský román inspirovaný osudy kontroverzní postavy českých dějin vypráví o tom, kam jsou lidé schopní zajít, aby dosáhli svého cíle. Arvéd byl ochotný vydat se až za hranice samotného pekla.
Objev podobné jako Arvéd - Jan Poláček
Management a hospodaření muzeí - František Ochrana, Michal Plaček, Milan Jan Půček, Antonín Šimčík - e-kniha
eBook: Kniha zkoumá problém řízení a hospodaření muzeí a snaží se ukázat muzeum jako kulturní instituci, která může být analyzována z historického, muzeologického, kulturního, funkčního, sociologického, statistického, ekonomického, manažerského, marketingového i administrativně správního aspektu. Publikace má vedle teoretického přínosu také přínos praktický – teoretické závěry opírající se o empirické prozkoumání reality fungování muzeí mohou být zdrojem informací, jak naplňovat úkoly muzeí uložené legislativou, jak efektivně chránit sbírku a účelně s ní nakládat, jak hospodárně pracovat s rozpočtem a majetkem muzea, jak motivovat a vést zaměstnance a jak účinně provádět prezentaci a marketing muzea. V neposlední řadě mohou být výsledky zkoumání využity také jako zdroj informací pro předkladatele vládních návrhů zákonů, které se týkají zakládání a řízení muzeí a jejich hospodaření.
Objev podobné jako Management a hospodaření muzeí - František Ochrana, Michal Plaček, Milan Jan Půček, Antonín Šimčík - e-kniha
Karel Jerie - Karel Jerie
Galerie Nemesis uvádí poprvé na knižní a sběratelský trh portfolia nejlepších fantasy a sci-fi malířů z České a Slovenské republiky. Jedná se o vysoce kvalitní barevné a černobílé tisky na volných listech o velikosti menší A3 (260x390 mm), vhodné k zarámování i jako sběratelský artikl. Autorské portfolio Karla Jerie obsahuje 6 barevných a 6 černobílých tisků.
Objev podobné jako Karel Jerie - Karel Jerie
Karel IV.- zakladatel lázenské slávy Karlových Varů - Otakar Bořík, Jana Boříková
Velmi zajímavá kniha, která ukazuje císaře Karla IV. jako člověka s běžnými starostmi i zdravotními neduhy. Ojedinělý náhled na jeho život je doplněn málo publikovanými dokumenty z té doby
Objev podobné jako Karel IV.- zakladatel lázenské slávy Karlových Varů - Otakar Bořík, Jana Boříková
Pavel Landovský - Soukromá vzpoura, rozhovor s Karlem Hvížďalou (MP3-CD) - audiokniha
Pavel Landovský - Soukromá vzpoura, rozhovor s Karlem Hvížďalou. Celková stopáž: 5 hodin, 54 minut. Knižní rozhovor Karla Hvížďaly s Pavlem Landovským vznikl před téměř čtyřiceti lety, kdy byli oba jeho autoři ještě v exilu. Karel Hvížďala v doslovu vzpomíná, jak Pavel Landovský přijel do Bonnu a okamžitě okupoval celý náš domek. Všem vařil, nikoho nepustil do kuchyně, o všechny se po svém staral, nože nabrousil o schody nejen nám, ale skoro celé ulici. Vydržel vyprávět hodiny, hrál, skákal na židle, válel se po zemi, dělal grimasy, převlékal se, tahal za kšandy... Před posluchači, které jsem kvůli němu svážel z okolí, aby měl publikum, se odehrávala nezapomenutelná inscenace, na kterou dodnes vzpomínají. Naštěstí se podařilo hercův košatý projev převést do psaného jazyka a můžeme si tak znovu připomenout mimořádnou a charizmatickou osobnost nejen českého divadla. Milovat Lanďáka je snadné, namáhavější bývalo někdy vydržet jeho sršatý a nekompromisní humor, který však odhaloval nekompromisně každé pokrytectví. Pavel Landovský se stal hereckou legendou již během svého života, pro své okolí byl však něčím víc - veselým a spolehlivým přítelem, skvělým vypravěčem s nezapomenutelnou životní filozofií.
Objev podobné jako Pavel Landovský - Soukromá vzpoura, rozhovor s Karlem Hvížďalou (MP3-CD) - audiokniha
Podívejte se také
- cesi 1948 kosatik pavel osoha karel
- karel vlach orchestra 1939 1949 cd
- Karel Hynek Mácha - DVD (60-48)
- Gott Karel: Zázrak vánoční - CD (8594013240031)
- Ahome Plecháček se jménem Karel (23197)
- Karel a já - DVD (60-64)
- Sherlock Holmes a případ Karel Marx
- Kryl Karel: Miláčku... - CD (SU5694-2)
- Jak zní klavír: Kohout Karel (9789463996372)
- Černoch Karel: Písničky potichu (SU6231-2)
- Somr Josef: Velká vánoční audiokniha - MP3-CD (55306-2)
- Suk Josef, Ivan Ženatý: Maličkosti - CD (LT0048-2)
- Život s láskou Ivana a Karel Gottovi: Ivana a Karel Gottovi (978-80-87685-93-8)
- Podobizny z Mojí galerie: Jana Černá, Jiří Lederer, Karel Trinkewitz, Václav Černý (978-80-87683-74-3)
- Karel Kramář (978-80-257-0348-9)
- Gott Karel: Čas růží - LP (SU6369-1)
- Gott Karel: Dotek lásky - CD (SU6075-2)
- Karel Peterka: Recitál (2x DVD) - DVD (CSM4823)
- Gott Karel: Ta pravá - CD (SU6525-2)
- Plíhal Karel: Kluziště (2x LP) - LP (9029564077)
- Prvok, Šampón, Tečka a Karel - DVD (N03505)
- Höger Karel: Zahrada / Trnka - CD (SU5845-2)