Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Války bez konce - Jiří Kovařík
Války bez konce jsou druhým svazkem projektu o vojenské historii antického Říma, znovu plným příběhů o vojevůdcích a vojácích, o taženích, které prodělali, o vítězných či prohraných bitvách na souši i na moři, o pochodech, táboření, útocích, obranách, obléhání, o slávě a strádání za válek s Jugurthou v Africe, Mithridatem v Malé Asii a s invazí Kimbrů i Teutonů v Galii. Pojednávají ale i o tom, jak v krutých i neznámých letech občanské války mezi Mariem, Sullou, Cinnou braly za své vojenské ctnosti, místo nichž vystupovaly do popředí zrady, vraždy vlastních velitelů a přeběhlictví a dezerce. Přesto šlo o léta, v nichž se legie jako občanská armáda změnily v profesionální vojsko a takticky prošly reformami, nepřesně přisuzovanými Gaiu Mariovi. V nich se manipulární legie změnila v kohortovou. Druhý svazek Římských válek končí Crassovým vítězstvím nad Spartakem a třetí zahrne dobu triumvirátu, čas největší vojenské slávy Caesara, jeho boje v Galii i občanskou válku s Pompeiem. Bude pokračovat až do vítězství nad Caesarovými vrahy a do Octaviánova boje s Marcem Antoniem.
Podívejte se také Svět bez konce (978-80-874-0904-6)
Války bez konce: Římské války II (978-80-7497-061-0)
Kniha - autor Jiří Kovařík, 376 stran, česky, pevná s přebalem matná Války bez konce jsou druhým svazkem projektu o vojenské historii antického Říma, znovu plným příběhů o vojevůdcích a vojácích, o taženích, které prodělali, o vítězných či prohraných bitvách na souši i na moři, o pochodech, táboření, útocích, obranách, obléhání, o slávě a strádání za válek s Jugurthou v Africe, Mithridatem v Malé Asii a s invazí Kimbrů i Teutonů v Galii. Pojednávají ale i o tom, jak v krutých i neznámých letech občanské války mezi Mariem, Sullou, Cinnou braly za své vojenské ctnosti, místo nichž vystupovaly do popředí zrady, vraždy vlastních velitelů a přeběhlictví a dezerce. Přesto šlo o léta, v nichž se legie jako občanská armáda změnily v profesionální vojsko a takticky prošly reformami, nepřesně přisuzovanými Gaiu Mariovi. V nich se manipulární legie změnila v kohortovou. Druhý svazek Římských válek končí Crassovým vítězstvím nad Spartakem a třetí zahrne dobu triumvirátu,...
Podívejte se také jiri jurecka
Odpovědi bez konce - Cyril Höschl
Čtení sloupků profesora Cyrila Höschla je jako pohlazení po duši. Řeknete si, že to by přece mělo být u "dušezpytce" normální. Mělo, ale nebývá. Ne nadarmo se traduje, že: "Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí!" Sama profese psychiatra k tomu nedává pomazání. Teprve když se sejde schopnost nadhledu a přesných formulací s darem srozumitelnosti, člověčenstvím a pochopením pro lidské slabůstky, svébytným humorem a metodou trefných příkladů ze života, může vzniknout dílko, které osvětlí ledacos z dění kolem nás a přitom nementoruje, ale poučí, pobaví a potěší. A to je právě případ Odpovědí bez konce. Vybral a do knižní podoby je sestavil sám autor převážně tak, jak vznikaly jako odpovědi na otázky čtenářů časopisu Reflex. Polemizovat by se dalo snad jenom se samotným názvem. Odpovědi totiž konce mají, a patřičně vypointované!
Podívejte se také JIRI MODELS Minnie 28 barev
Podívejte se také
- Od začátku do konce (9788025705544)
- jiri zmozek nejvetsi svetove hity cd
- JIRI MODELS oboustranné, Princezny, 8 ks
- JIRI MODELS šroubovací, Dino, 12 barev
- JIRI MODELS gelové Minnie 12 barev
- JIRI MODELS oboustranné, Peppa 8 ks
- JIRI MODELS šroubovací, Tlapková patrola, 12 barev
- JIRI MODELS gelové Peppa Pig 12 barev
- Jiri Hauschka (978-80-7437-350-3)
- encyklopedie tanku a obrnenych vozidel od prvni svetove valky do soucasnosti
- Předtucha konce (978-80-722-9199-1)
- Ostré konce (978-80-7332-391-2)
- Já, drak z Konce: Braise, drak z Konce, který chce poznat Nadzemní svět! (978-80-251-4984-3)
- JIRI MODELS gumovací, v setu Mickey - balení 2 ks
- JIRI MODELS fumovací, v setu Dinosauři - balení 2 ks
- Neslavné konce mocných 3 (80-7336-375-5)
- Kronika konce světa (978-80-742-5007-1)
- Od začátku do konce (978-80-257-0245-1)
- Suchý konce a jiné pocity (978-80-257-2199-5)
- 100 nábojů 11 Začátek konce (978-80-7507-604-5)
Letní dny bez konce - Milan Hloušek
Co mají společného Barcelona, Varšava a Kraslice? Zdánlivě nic, avšak ve žhavém a místy i mrazivém románu „Letní dny bez konce“ je spojuje napínavý příběh, který se mohl odehrát tisíce kilometrů daleko, ale klidně i ve Vaší ulici. Autor jde záměrně proti proudu obvyklého vyprávění a svým originálním stylem se tak odlišuje od většiny žánrové produkce. Čtenáře vplétá do tajemného osudu malého děvčátka z horského městečka, které se svojí matkou trpí pod útlakem sadistického tyrana. Jejich trápení by možná zůstalo navždy skryté, nebýt starého muže ze sousedství, jenž začíná tušit, že se za zdmi jejich domu odehrává cosi hrůzostrašného. Ačkoli sám prožívá bol z rozpadu rodiny zapříčiněného tragickou smrtí dcery, rozhodne se k činu, k němuž těžce sbírá odvahu. To je však pouze jeden díl skládačky životního dramatu, který autor svým netradičním vypravěčským stylem přináší. Zajímavě pojatá je i ústřední postava mladého novináře Michala, jenž neplatí za klasického románového hrdinu. Životem je spíše postrkován, než aby se mu sám vzepřel. Z letargie ho vytrhne teprve až dovolená ve Španělsku, kde se potkává s nymfami, které ho vrhnou do víru neočekávaných zvratů a vychýlí jeho osudovou křivku. Milan Hloušek se narodil v roce 1978 v Kraslicích. Devět let pracoval jako žurnalista a stál u založení Českého novinářského klubu. V letech 2011 až 2013 získal mezinárodní ocenění v novinářských soutěžích Visegrad Local Press Awards a PL-CZ Local Press Awards. Je spoluautorem publikace „S komiksem o domácím násilí a stalkingu.“ V současné době působí v neziskovém sektoru.
Objev podobné jako Letní dny bez konce - Milan Hloušek
Svět bez konce - Jean-Mare Jancovici
Jean-Marc Jancovici je významný francouzský odborník na energetiku, který se ve své osvětové práci věnuje především vlivu energetické produkce na klima. V této knize se spojil se známým komiksovým kreslířem Christophem Blainem. Společně tu inteligentním a vtipným způsobem velice srozumitelně vysvětlují, jak fungují různé způsoby produkce energie, jak je lidstvo na energii závislé, jakými zásadními změnami naše planeta v současnosti prochází a jaké jsou jejich důsledky a dopady. Jean-Marc Jancovici se ve své výtečné argumentaci soustředí na otázky ekologické a společenské, ale nezapomíná ani na ekonomické hledisko a nevyhýbá se sporným tématům. Ve spolupráci s Ch. Blainem tak vznikla zasvěcená a zároveň zábavná kniha nabitá informacemi a odpověďmi na mnoho palčivých otázek, které si dnes klademe. Ve Francii se tohoto komiksu prodalo více než 600 000 výtisků. Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.
Objev podobné jako Svět bez konce - Jean-Mare Jancovici
Svět bez konce - Kateřina Pešková - e-kniha
eBook: Ve svém druhém románu nás Kateřina Pešková přivádí do současného Bostonu. Navenek nenápadná dvojice nerozlučných přátel, mladíci Eddie a Mark, se díky jednomu anonymnímu telefonátu stane aktéry prapodivného experimentu… Nebo je to skutečnost? Napínavý příběh s prvky thrilleru nenechá čtenáře vydechnout. Zdánlivě malá příčina pohne celou velkou mašinerií a dává do pohybu všechny policejní složky, členy jedné velmi speciální sekty i okruh přátel hlavních hrdinů. Překvapivé rozuzlení nastavuje zrcadlo současné společnosti a postavení jedince v ní.
Objev podobné jako Svět bez konce - Kateřina Pešková - e-kniha
Hory a řeky bez konce - Gary Snyder
Básnická sbírka, na které autor, nositel Pulitzerovy ceny za rok 1975, pracoval celých čtyřicet let, a jejíž části byly publikovány většinou pouze časopisecky. Básník, esejista, buddhista a ekolog Gary Snyder čtenáři předkládá ucelený epos o planetární geologii, prehistorii a mytologii, inspirovaný východoasijskou krajinomalbou, japonským divadlem nó, zenovou praxí, indiánskými příběhy, či západní poetickou tradicí, jak ji rozvíjeli Whitman, Pound a Williams.
Objev podobné jako Hory a řeky bez konce - Gary Snyder
Svět bez konce (978-80-874-0904-6)
Elektronická kniha - autor Kateřina Pešková, 268 stran
Objev podobné jako Svět bez konce (978-80-874-0904-6)
Cesta bez konce - Za války, 1917 - Cynthia Harrod-Eagles
Čtvrté volné pokračování epické rodinné ságy nabízí pohled na další osudy rodiny Hunterových a jejich služebnictva. Válka už trvá třetím rokem a na všechny začíná doléhat únava. V Británii docházejí základní věci, projevuje se všeobecný nedostatek potravin, mimořádně dlouhá krutá zima vyčerpala zásoby uhlí, národ strádá. Přesto ani za těchto tvrdých podmínek se lidé nevzdávají, zatnou zuby a pokračují dál – zbrojovky nepřetržitě chrlí zbraně na frontu, dobrovolníci se starají o nemocné, organizují se vývařovny pro chudé, rozorávají se starobylé parky, aby vzniklo více orné půdy a zem byla soběstačná a hospodyně se předhánějí v tom, jak vařit úsporně a nahrazovat nedostatkovou mouku. Ty nejchudší pomáhá udržet při životě Válečný bochník, na který vláda stanovila fixní cenu. Do války se stále více zapojují ženy a ženská otázka a volební právo se dostávají i na pořad jednání Parlamentu. Všechno se mění a staré pořádky mizí v nenávratnu. Změny nastávají i u Hunterových a jednotliví členové původně semknuté rodiny se od sebe stále více vzdalují. Diana se pohybuje v nejvyšších společenských kruzích a málokdy má čas zavítat domů, Sadie zažívá první milostná zklamání, Beatrice, které se nedaří vymanit Davida z deprese, do níž ho uvrhlo jeho válečné zranění, podléhá své dávné lásce z mládí. Změny se nevyhýbají ani služebnictvu, kuchařka s údivem zjišťuje, že ji možná čeká zcela jiný život než nadosmrti vařit v panské kuchyni, Emily se vypraví za dobrodružstvím, které končí krutým vystřízlivěním, a zahořklá Ethel se marně snaží najít si své místo na slunci. Všichni musí vybojovat vlastní soukromé bitvy a po svém se vypořádat s válkou i se změnami, které nastávají v jejich životě i v celé zemi. A na Británii zatím stále dopadají bomby.
Objev podobné jako Cesta bez konce - Za války, 1917 - Cynthia Harrod-Eagles
Napoleonovi jezdci - Jiří Kovařík
Legendární muži, slavné útoky, druhy zbraní,způsoby boje a život ve válce i v míruCinkot postrojů, pára od nozder, vrzání sedel, přehlušené svistem tasených šavlí či palašů, rozjezd a sílící dunění kopyt, jak koně přecházejí z klusu do cvalu. Signály trubek, vlající hřívy i zástavy, čepele vytrčené přes koňské krky kupředu, rozmach paže k seku, třesk oceli o ocel při srážce první vlny, ržání a řev, tak asi vypadá naše představa o jezdecké bitvě vytvořená filmem a romány.Je pravdivá? Na to chce tato kniha odpovědět. Najdete v ní osudy legendárních jezdeckých velitelů Napoleonovy armády a střety, jimiž prošli. Budete se setkávat i s tím, co objasňuje roli kavalerie, složitost této zbraně, její strukturu, organizaci, způsoby nasazení, manévrování, taktiku i charakter boje. Pestrá paleta témat je okořeněna úryvky vzpomínek či dopisy těch, kteří vše zažili, a oživena i spoustou obrazového materiálu.
Objev podobné jako Napoleonovi jezdci - Jiří Kovařík
Americká revoluce - Jiří Kovařík
Devátý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků je věnován konfliktu Velké Británie s americkými osadníky ve třinácti koloniích, z nichž se v průběhu války a americké revoluce zrodily Spojené státy americké. Vypráví příběh od počátečních sporů o daně a politické zastoupení, z nichž nejznámější, ne však jediný, je Bostonský čajový dýchánek, věnuje se ale hlavně válečnému měření sil od prvních šarvátek u Lexingtonu a Concordu až po americko-francouzské vítězství u Yorktownu. Jsou zde popsány desítky bitev od Bunker’s Hill u Bostonu přes dobytí New Yorku, první obrat u Princetownu a americké vítězství u Saratogy, britská ofenziva k Philadelphii s následnou bitvou u Monmouth Courthouse, bitvy svedené v Georgii i obou Karolínách (Savannah, Camden, Cowpens, Guilford Courthouse) i námořní bitva v Chesapeake Bay, která předznamenala americké vítězství u Yorktownu. Z osudů protagonistů tady najdete příběh „zrádce všech zrádců“ Benedicta Arnolda a britského spymastera Johna Andrého, který jej ke zradě svedl. Jedná se o první souhrnnou knihu o válce za americkou nezávislost v češtině a zdánlivě nepřehledné, územně velice roztříštěné operace obou soupeřů tu na sebe navazují jasně a s přehledem.
Objev podobné jako Americká revoluce - Jiří Kovařík
Sedmiletá válka - Jiří Kovařík
Osmý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků zachycuje konflikt, který propukal daleko od Evropy za Atlantickým oceánem na pomezí dnešních USA a Kanady, kde soupeřily Francie s Velkou Británií. Přelil se do Středozemního moře a poté vzplanul v Sasku, Čechách, ve Slezsku i na Moravě, kde spolu od předchozí války o rakouské dědictví zápolily Prusko s habsburskou říší. Strhával do sebe další země, německé státy ve Svaté říši římské, Švédsko, Španělsko i Rusko. Britsko-francouzské soupeření se přelilo i na další kontinent, do Asie, kde se válčilo o to, kdo získá větší díl z vlivu v Indii, a okrajově zasáhlo i Afriku. V knize najdete boje v Severní Americe (mj. i o pevnost William Henry, známou z Posledního Mohykána), velké bitvy v Čechách u Lovosic, Štěrbohol a Kolína, vítězství a prohry Fridricha Velikého (Leuthen, Rossbach, Zorndorf, Kunersdorf, Liegnitz, Torgau) i boje na západě Evropy (Bergen, Minden, Cardinaux). Ke ztrátě francouzské Kanady vás povede životní příběh markýze de Montcalm a po stopách války v Evropě pojedete spolu s legendárním jezdeckým generálem von Zietenem.
Objev podobné jako Sedmiletá válka - Jiří Kovařík
Caesarovy legie - Jiří Kovařík
Caesarovy legie jsou třetím svazkem projektu o vojenské historii antického Říma, tentokrát věnovaným poměrně krátkému, leč bitvami a klíčovými událostmi nabitému úseku římských vojenských dějin, tomu nejproslulejšímu, a přece neznámému. Krom porážky římských legií u Carrhae, kde přišel o život Crassus, vítěz nad Spartakem, sledují výhradně čtyři velké války Gaia Iulia Caesara, tu s Galy, téměř ukončenou vítězstvím nad Vercingetorigem, občanskou válku s Gnaeem Pompeiem, válku v Egyptě, která Caesara přivedla do blízkosti Kleopatry, válku v Africe se stále nezlomenými stoupenci už mrtvého Pompeia a poslední válku Gaia Iulia proti Pompeiovým synům v Hispánii.
Objev podobné jako Caesarovy legie - Jiří Kovařík
Bitva národů - Jiří Kovařík
Napoleonova porážka u Lipska roku 1813 V říjnu 1813 se Napoleonova armáda střetla se čtyřmi armádami protinapoleonské koalice pod velením knížete Schwarzenberga a boje u Lipska trvaly s předehrou a jednodenní přestávkou šest dní. Střetlo se zde na 600 000 mužů s 2 000 děl a zahynulo, bylo raněno, nebo beze stop zmizelo zhruba 90 000 vojáků. Proti sobě bojovali Francouzi, Rakušané, mezi nimiž bylo mnoho vojáků z českých zemí, Rusové, Prusové, Sasové, Württemberčané a další vojáci z německých zemí, Švédové, Španělé, Italové, Belgičané, Nizozemci, Švýcaři, Britové a další, proto dostal střet jméno Bitva národů. Napoleonská Evropa se po ní zhroutila, zůstaly však stovky svědectví a vzpomínek, které vytvořily základ této knihy.
Objev podobné jako Bitva národů - Jiří Kovařík
Dobyvatel Bonaparte - Jiří Kovařík
Roku 1793 dostal dělostřelecký důstojník, který se tehdy ještě psal jako Napoleone Buonaparte, poprvé příležitost ukázat svůj talent a při obléhání Toulonu si vysloužil první generálské epolety. O tři roky později stanul, už jako Napoleon Bonaparte, v čele Italské armády, nejubožejší ze všech vojsk republiky, a vedl ji od vítězství k vítězství. Tažení, které začalo bitvou u Montenotte a dobytím Piemontu, pokračovalo vpádem do Lombardie s legendárním přechodem mostu u Lodi, odražením rakouské ofenzívy u Castiglione, třídenním zápasem u Arcole, bitvou u Rivoli a skončilo na jaře 1797 během pochodu k Vídni, kdy byl uzavřen v Campo Formiu mír. Kniha, napsaná s použitím vzpomínek desítek pamětníků a dokumentů, mimo jiné odpovídá i na otázku, odkud se talent mladého generála vzal a v čem spočívaly principy války, které uplatnil.
Objev podobné jako Dobyvatel Bonaparte - Jiří Kovařík
Peloponnéská válka - Jiří Kovařík
Jako peloponnéská válka se označují dva konflikty, které proběhly v letech 457 až 445 a 431 až 404 př. Kr. Došlo k nim ještě v průběhu války Řeků s Peršany a příčinou, alespoň tak to antičtí autoři tvrdili, byla rozpínavost Athén, nejmocnějšího řeckého městského státu. Obě strany, Athénský spolek a Spartou vedený Peloponnéský spolek, strhly do bratrovražedného zápolení nejen celé Řecko, ale i Sicílii. Se střídavými úspěchy měřily síly v desítkách bitev na souši i na moři, až byli Athéňané pokořeni jak Lakedaimónci, tak sebou samými. Průběh konfliktu i jeho vyústění, které skončilo ovládnutím Řecka Filippem II. a Alexandrem Makedonským, je vzdálený, v nejednom směru se ale podobá velmocenskému soupeření po 2. světové válce…
Objev podobné jako Peloponnéská válka - Jiří Kovařík
Cesta bez konce: Za války, 1917 (978-80-242-6627-5)
Kniha - autor Cynthia Harrod-Eagles, 344 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Čtvrté volné pokračování epické rodinné ságy nabízí pohled na další osudy rodiny Hunterových a jejich služebnictva. Válka už trvá třetím rokem a na všechny začíná doléhat únava. V Británii docházejí základní věci, projevuje se všeobecný nedostatek potravin, mimořádně dlouhá krutá zima vyčerpala zásoby uhlí, národ strádá. Přesto ani za těchto tvrdých podmínek se lidé nevzdávají, zatnou zuby a pokračují dál – zbrojovky nepřetržitě chrlí zbraně na frontu, dobrovolníci se starají o nemocné, organizují se vývařovny pro chudé, rozorávají se starobylé parky, aby vzniklo více orné půdy a zem byla soběstačná a hospodyně se předhánějí v tom, jak vařit úsporně a nahrazovat nedostatkovou mouku. Ty nejchudší pomáhá udržet při životě Válečný bochník, na který vláda stanovila fixní cenu. Do války se stále více zapojují ženy a ženská otázka a volební právo se dostávají i na pořad jednání...
Objev podobné jako Cesta bez konce: Za války, 1917 (978-80-242-6627-5)
Tažení za přeludem - Jiří Kovařík
Příběh tažení 1806–1807, v němž se Napoleon hnal za přeludem, který byl nejspíš jeho největší chybou. Válka císaře Francouzů s nesmiřitelným protivníkem, s Ruskem Alexandra I. Velké bitvy u Gołyminu, Pułtusku, Preussisch Eylau, Heilsbergu a Friedlandu. Utrpení v blátě, mrazu, vedru i prachu a hrdinství bez hranic. Boje, jak je viděli pamětníci francouzští i ruští. 50 map, 150 vyobrazení.
Objev podobné jako Tažení za přeludem - Jiří Kovařík
Války na moři - Jiří Kovařík
Pátý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje volně na Války proti králi i čtyřsvazkové Rytířské bitvy a osudy. Líčí boj o nadvládu na mořích, který probíhal od poloviny XVII. století souběžně s válkami na souši. Zpočátku šlo o soupeření mezi největšími námořními mocnostmi, Spojenými provinciemi nizozemskými a stuartovskou Anglií, do nějž se zvolna zapojovala Francie jako nejprve anglický spojenec a poté protivník, který zatlačil Nizozemce až na třetí místo. Byl to čas velkých bojů, v nichž se zrodila taktika řadových lodí, doba vůbec největšího střetu plachetních lodí všech dob v tzv. Čtyřdenní bitvě, bitev od Lowestoftu až po Vélez-Malagu. Soupeřili v nich velcí admirálové, Angličané James z Yorku, vévoda z Albemarle a Rupert Falcký, Nizozemec de Ruyter či Francouzi de Tourville, Bart a mnozí další. Války na moři jsou první v češtině vydanou ucelenou knihou o námořních bojích 2. pol. XVII. a počátku XVIII. století.
Objev podobné jako Války na moři - Jiří Kovařík
Boje o trůny - Jiří Kovařík
Druhý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje na Války pro víru i čtyřsvazkové Rytířské bitvy a osudy. Zahrnuje čtvrt století bojů před vypuknutím Třicetileté války 1618-1648 s boji Jindřicha IV. o trůn francouzský, Zikmunda III. Vasy o švédský a prostřednictvím vpádu pasovských i Rudolfa II. o trůn český, těžiště ale spočívá v tzv. České válce, rozpoutané v květnu 1618 vyhozením císařských místodržících z oken Pražského hradu. Stavovské povstání sledujeme skrze tři protichůdné postavy hlavních aktérů tohoto zápasu, prostřednictvím císařského generalissima Buquoye, stavovského generállajtnanta Thurna a žoldnéřského dobrodruha Mansfelda. Z pohledu hrabat Buquoye a Thurna se v knize odehrává i osudová bitva na Bílé hoře, k níž se přidávají zážitky z této války a dojmy z jezdeckého útoku z pera mladého hraběte Anhalta.
Objev podobné jako Boje o trůny - Jiří Kovařík
Korzáři krále Slunce - Jiří Kovařík
Slova korzár a korzárská válka zůstávají synonymem pirátských dobrodružství. V mnoha knihách, včetně renomovaných encyklopedií, je korzár označen za jistý druh piráta, tedy námořního lupiče. I výraz „korzárská válka“ označuje cosi nečestného a nezákonného. Jde však o omyl. Korzár nebyl pirát, ale námořník, který vedl záškodnickou válku se svolením svého vladaře či vlády. Korzárská válka měla přísná pravidla, zákony a specifika. V dějinách války na moři si dobyli francouzští korzáři výjimečné místo. Žádná jiná námořní velmoc nesvedla vést korzárskou válku s takovou intenzitou a v takové šíři. Francie to dokázala dokonce dvakrát. Poprvé ve válkami prosycené době vlády krále Slunce, Ludvíka XIV. Podruhé v dobách Francouzské revoluce a napoleonských válek.První svazek Korzárské války je věnován bojům a plavbám jak proslulých velitelů Jeana Barta, Claude Forbina a René Duguay-Trouina, tak mnoha zapomenutých. Jsou v něm vylíčeny i velké námořní bitvy, Texel, Bévéziers, Barfleur, La Hougue. Mluví však také o podmínkách a zvyklostech korzárské války, způsobech, jímž se vedla, životě na lodích za dlouhých plaveb i pravidlech boje. Byla napsána s použitím řady u nás neznámých dobových materiálů: vzpomínek slavných korzárů Forbina a Duguay-Trouina, statistik, nařízení, zpráv o plavbách, neumělou rukou psaných hlášení kapitánů z bojů. Korzáři krále Slunce jsou literaturou faktu plnou příběhů o nevšední statečnosti, velkých dramatech, strádání, výjimečných osudech, tragických koncích, velkých vítězstvích i slavných bojích.
Objev podobné jako Korzáři krále Slunce - Jiří Kovařík
Napoleon na Dunaji - Jiří Kovařík
Plastické vylíčení bitev u Aspern/Esslingu a Wagramu, svedených proti Rakousku koncem jara a v létě roku 1809 Napoleonem I. a arcivévodou Karlem Rakouským. U Aspern/Esslingu padl mýtus o Napoleonově neporazitelnosti a ani Wagram neskončil přesvědčivým francouzským vítězstvím. Polozapomenuté události války na Dunaji pak představovaly poslední vítězné tažení císaře Francouzů. Formou literatury faktu a stylem, jenž získal jejímu autorovi u čtenářů oblibu, s pomocí řady map, dobových vyobrazení i ordre de bataille, bitevního uspořádání obou vojsk, nechává kniha promlouvat především pamětníky, maršály, generály, důstojníky a vojáky rakouské i francouzské strany, kteří ono krvavé zápolení na bitevních pláních u levého dunajského břehu zažili.
Objev podobné jako Napoleon na Dunaji - Jiří Kovařík
Války proti králi - Jiří Kovařík
Čtvrtý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje na Třicetiletou válku i čtyřsvazkové Rytířské bitvy a osudy. Vypráví o bratrovražedné anglické občanské válce, o boji Parlamentu a posléze Olivera Cromwella proti králi Karlu I. i o mocenském zápase ve Francii, kdy proti králi-děcku, malému Ludvíku XIV., povstaly šlechta a měšťanstvo v rebelii tzv. frondy. Je to doba válek, bitev a mocenských zápasů, které románově zachytil ve Třech mušketýrech po dvaceti letech A. Dumas. Války proti králi líčí klíčové bitvy Karla I. od Edgehillu po Naseby i osudy jeho hlavního vojevůdce Ruperta Falckého. Tento pražský rodák a syn českého „zimního krále“ válčil za Karla I., svého strýce, a za jeho syna nejen na souši, ale i na moři jako pirát, korzár a nakonec anglický admirál. Z doby frondy a mládí Ludvíka XIV. zde najdete bitvy pod hradbami Paříže i u Lensu či Dunes ve Flandrech a osudy dvou největších francouzských válečníků před Napoleonem, prince de Condé a maršála de Turenne.
Objev podobné jako Války proti králi - Jiří Kovařík
Korzáři Francouzské revoluce - Jiří Kovařík
Tři čtvrtě století po smrti krále Slunce plamen korzárské války skomíral. Pak vypukla revoluce a korzárská válka znovu vzplanula. Vedla se však za zcela odlišných podmínek. Lodě korzárů Francouzské revoluce nepřesahovaly velikost fregaty a mnohdy se jednalo o malé kutry, v nichž se dala děla spočítat na prstech. Revoluční Konvent, Direktorium, Bonaparte ani Napoleon nedali korzárským kapitánům to, co poskytl jejich předchůdcům Ludvík XIV. Duguay-Trouin či Bart mohli změřit síly s největšími válečnými koráby anglickými a holandskými. Surcouf, Fourmentin, Füet, Aregnaudeau či Angenard takovou šanci nikdy nedostali. Přesto to byla válka urputná. Francouzští korzáři škodili Britům a jejich spojencům u břehů své země, v Atlantiku, Karibském moři i Indickém oceáně.I tato korzárská válka měla mnoho hrdinů. Autor Korzárů krále Slunce vypráví příběh legendárního Roberta Surcoufa i zapomenutých kapitánů Broquanta, Souvilla, Dutertra a desítek dalších. Využívá, podobně jako v prvním svazku Korzárské války, dobové memoáry a řadu dalších dokumentů. Nepomíjí ani souvislosti s osudy francouzského válečného námořnictva před revolucí a během ní. Na stránkách knihy tak ožívají i velké bitvy, Ouessant, 13. prairial, Aboukir, Trafalgar.
Objev podobné jako Korzáři Francouzské revoluce - Jiří Kovařík
Napoleon a ženy - Jiří Kovařík
Jaké ženy prošly Napoleonovým životem a jaký k nim měl vztah? Kolik jich bylo, které představovaly jen chvilkové rozptýlení a které na něj mohly mít zásadnější vliv? Jak se k nim choval? Co mu daly a co si odnesly od něj? Jak vypadalo soužití s ním? V jakých podmínkách tyto ženy žily, odkud pocházely a jak vypadaly jejich osudy? Čím pro něho byly? Jak se jeho poměr k něžnému pohlaví vyvíjel? Tak znějí alespoň ty nejhlavnější otázky, na něž hledá tato kniha odpověď.
Objev podobné jako Napoleon a ženy - Jiří Kovařík
Ať žije národ! - Jiří Kovařík
V jedenáctém svazku Bitev a osudů válečníků pokračují druhou částí příběhy válek Francouzské revoluce. Líčí další boje s 1. protifrancouzskou koalicí jak v Německu, tak i v Itálii, kde vítězil mladý Napoleon Bonaparte, a pokračují válkou s 2. protifrancouzskou koalicí. Ta začala pro Francii prohrami jak v Německu u Ostrachu a Stockachu, tak i v Itálii u Trebie a Novi. Francie přišla o vše, co předtím Bonaparte získal, pak ale dokázal generál Masséna zvítězit ve 2. bitvě u Curychu nad rusko-rakouskými silami a odrazit i maršála Suvorova, který útočil přes Alpy. Generál Brune ve stejné době ubránil nizozemské pobřeží před britsko-ruskou invazí. Bonaparte, který se po převratu 18. brumairu stal Prvním konzulem, porazil Rakušany u italského Marenga a generál Moreau vítězně dokončil válku s 2. koalicí u bavorského Hohenlinden.
Objev podobné jako Ať žije národ! - Jiří Kovařík
Evropa v plamenech - Jiří Kovařík
Šestý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje volně na Války proti králi. Název není náhodný, neboť Evropou od Pyrenejského poloostrova na západě až po Balkán a Uhersko na jihovýchodě se hnaly plameny války s nebývalou silou. Západní a střední Evropu pustošily války Ludvíka XIV., krále Slunce, a z jihovýchodu se drali Turci. V příbězích o velkých střetech tak projdeme bojišti u Blenheimu, Fleurusu, Malplaquet, Denainu, Zenty, Svatého Gotthardu i Temešváru, obranou Vídně, obléháním Bělehradu a řadou dalších bojišť. Válečnické osudy a vojenské umění doby dokládají životy těch nejproslulejších francouzských maršálů de Turenna, de Luxembourga a de Vaubana, anglického vévody z Marlborough a jednoho z největších vojevůdců habsburské monarchie prince Evžena Savojského.
Objev podobné jako Evropa v plamenech - Jiří Kovařík
Trafalgar - Jiří Kovařík - e-kniha
eBook: V říjnu 2008 vyšla nová kniha oblíbeného autora Jiřího Kovaříka. Svazek nazvaný Trafalgar aneb anatomie námořní bitvy bude mít rozsah 496 stran a mnoho černobílých ilustrací (dobové malby, portréty, mapky, schémata). Námětem je bitva u španělského mysu Trafalgar, svedená 21. října 1805 mezi 33 řadovými loďmi francouzsko-španělské floty admirála Villeneuva a 27 britskými řadovými loďmi admirála Nelsona, který zde padnul. Jedná se o jeden z největších a nejproslulejších námořních střetů v dějinách. Dílo si skutečně zaslouží podtitul Anatomie námořní bitvy. Líčí Trafalgar na základě vyprávění mnoha očitých svědků od admirálů a kapitánů po prosté členy posádek všech zúčastněných národností. Přibližuje i zásady bojové taktiky plachetních lodí, manévrů, dělostřelby a plavby samotné. Popisuje vše, co bitvě předcházelo od úniku spojeneckého loďstva přes složitou plavbu do Karibiku a zpět, střet u mysu Finisterre až po tečku za Trafalgarem, bitvu u mysu Ortegal. Odpovídá i na otázku, zda admirál Villeneuve skutečně zhatil Napoleonovy plány na invazi do Anglie.
Objev podobné jako Trafalgar - Jiří Kovařík - e-kniha
Do zbraně, občané! - Jiří Kovařík
Desátý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků zahrnuje první a nejbouřlivější část Francouzské revoluce od pádu Bastily 14. července 1789, kterou vše začalo, po dramatický konec jakobínského teroru v horkém červencovém dni roku 1794, kterému se podle revolučního kalendáře říká 9. thermidor roku II republiky. Těch pět let vyplňují bitvy, v nichž revoluční Francie bojovala s Pruskem, Habsburky, Brity i Nizozemci o bytí a nebytí; Valmy, Jemmapes, Neerwinden, Hondschoote, Wattignies a Fleurus zvolna přenášely válku z francouzského území za hranice a otevíraly cestu k dalším vítězstvím… Revoluce byla ovšem krvavá záležitost a bojovala nejen s vnějším, ale i s vnitřním nepřítelem, především s povstáním ve Vendée, potlačeném s neslýchanou krutostí a líčeném skrze osudy pana de Charette, nejznámějšího z povstalců, i madame de Lescure, pozdější paní de La Rochejaquelein, která o vendéeské válce zanechala strhující paměti. Stejně krvavý je i závěr, dramatický konec Robespierrova teroru v onom 9. thermidoru…
Objev podobné jako Do zbraně, občané! - Jiří Kovařík
Bitva o Francii 1814 - Jiří Kovařík
V říjnu 1813 prohrál Napoleon gigantický střet v Bitvě národů u Lipska a ustoupil přes celé Německo se zdecimovanou armádou až na linii Rýna. Tady začala doslova v prvním dni roku 1814 invaze spojenců, Rusů, Rakušanů, Prusů, Bavorů i dalších. Přes tři měsíce pak hořela bitva, v níž se Napoleon snažil uhájit nejen Francii, ale i trůn své dynastie. Bojovalo se nejen na hlavním směru přes Champagne na Paříž, ale i na jihovýchodě před Lyonem a na jihozápadě pod Pyrenejemi. Napoleon, který odmítl uzavřít mír v duchu podmínek svých protivníků, sice vyhrával bitvy, prohrával ale tažení a po pádu Paříže mu nezbylo než abdikovat. Tvrdí se, že bitva o Francii byla nejgeniálnějším Napoleonovým tažením a on tu ze sebe jako vojevůdce vydal to nejlepší. Byla to pravda, nebo jde jen o další napoleonskou legendu? Tyto otázky i řadu dalších si klade kniha provázená téměř 170 vyobrazeními a 34 mapami. S využitím řady dokumentů a vzpomínek vojáků obou stran podává nejpodrobnější obraz předposledního Napoleonova boje, po němž už následovalo roku 1815 jenom Waterloo…
Objev podobné jako Bitva o Francii 1814 - Jiří Kovařík
Napoleonova invaze 1807-1810 - Jiří Kovařík
V mnohém přispěl k Napoleonovu pádu. Proč císař Francouzů uloupil španělskou korunu, čím proti sobě vzbudil nenávist většiny Španělů i Portugalců a proč nemohl vyhrát válku, i když Francouzi ve většině bitev vítězili? Jak probíhal barvitý zápas, do nějž se stále více zapojovali britští vojáci pod velením Arthura Wellesleye, budoucího vévody z Wellingtonu? To vše líčí na podkladě dobových pramenů.
Objev podobné jako Napoleonova invaze 1807-1810 - Jiří Kovařík
Stoletá válka - Francouzské prohry - Jiří Kovařík
Konflikt mezi Francií a Anglií, jemuž dali později historikové název Stoletá válka, začal sporem o Akvitánské vévodství, které bylo anglickým lénem ve Francii, a na opačné straně Francie anglo-francouzským soupeřením ve Flandrech. Kulminoval, když Edvard III. Anglický vystoupil s nároky na francouzskou korunu. V knize ožívají epické boje, námořní bitva u Sluys, rytířský střet u Crécy/Kresčaku 1346, v němž padl český král Jan Lucemburský, či bitva u Poitiers 1356, kde padl do zajetí francouzský král. Francie utrpěla katastrofální porážky, po nich se ale začalo poprvé blýskat na lepší časy, když se do čela francouzských armád dostal bretonský válečník Bertrand du Guesclin… Dobu velkých bojů, politických zvratů, krvavých účtování, vražd, obrovské selské vzpoury i hrozné morové epidemie oživuje autor s pomocí těch, kteří tyto zlé časy prožili, kronikářů francouzských, anglických i jiných.
Objev podobné jako Stoletá válka - Francouzské prohry - Jiří Kovařík
Napoleonova prohra 1810-1814 - Jiří Kovařík
Poloostrovní válka je název letitého konfliktu napoleonských válek, který zuřil ve Španělsku a Portugalsku v letech 1807 až 1814 a v mnohém přispěl k Napoleonovu pádu. Proč císař Francouzů uloupil španělskou korunu, čím proti sobě vzbudil nenávist většiny Španělů i Portugalců a proč nemohl vyhrát válku, i když Francouzi ve většině bitev vítězili? Jak probíhal barvitý zápas, do nějž se stále více zapojovali britští vojáci pod velením Arthura Wellesleye, budoucího vévody z Wellingtonu? To vše líčí na podkladě dobových pramenů druhý a závěrečný svazek dvoudílného projektu známého napoleonského autora, v němž projdeme mj. bitvami u Bussaka, Funtes de Onoro, Salamanky a Vitorie až k poslednímu boji této války, svedenému u francouzského Toulouse
Objev podobné jako Napoleonova prohra 1810-1814 - Jiří Kovařík
Válka Řeků s Peršany - Jiří Kovařík
Ladé-Marathón-ThermopylyArtemisium-Salamina-Plataje-MykaléPrvní v celé šíři historicky zdokumentovaný konflikt v dějinách lidstva a současně velký střet dvou odlišných civilizací ožívá v této knize v plné šíři.
Objev podobné jako Válka Řeků s Peršany - Jiří Kovařík
Napoleonův voják - Jiří Kovařík - e-kniha
eBook: ">> „Popojeli jsme trochu dopředu a já se ocitl poprvé v životě na bojišti. Tohle bylo doslova poseté mrtvými. Doznávám, že ta podívaná mého válkychtivého ducha notně zchladila (…). Myslel jsem na otce, matku, bratra, na všechny, které jsem zanechal v Normandii.“
Objev podobné jako Napoleonův voják - Jiří Kovařík - e-kniha
Napoleonův kavalerista - Jiří Kovařík - e-kniha
eBook: Poutavě sepsané autobiografické vzpomínky zachycují bitvy, válečná tažení i každodenní život vojáků Napoleonova vojska, a to v rozmezí let 1803-1814 (od Parquinova vstupu k jezdectvu až po Napoleonovu abdikaci v dubnu 1814). Parquin se rozhodl k napsání pamětí až v posledních letech svého života, v době, kdy byl uvězněn v pevnosti Doullens pro účast při pokusu o státní převrat. Memoáry vyšly poprvé ve dvou svazcích v letech 1843 a 1845 v Paříži a staly se pro svou čtivost jedním z nejoblíbenějších vzpomínkových textů, které přibližují období napoleonských válek. V doslovu seznamuje editor a překladatel s dalšími osudy kapitána Parquina po roce 1814.
Objev podobné jako Napoleonův kavalerista - Jiří Kovařík - e-kniha
Stoletá válka - Francouzské vítězství - Jiří Kovařík
Konflikt mezi Francií a Anglií, jemuž dali později historikové název Stoletá válka, pokračoval ve své druhé polovině vítězstvími francouzského konétabla Bertranda du Guesclina i jeho dobrodužným tažení do Španělska, pak ale francouzský král zešílel a země se propadla do naprostého chaosu. Anglie Richarda II. a Jindřicha IV. naštěstí vedla válku s Francií jen vlažně, zato Jindřich V. ji obnovil s plnou silou a u Azincourtu r. 1415 Francouze na hlavu porazil. Teprve po jeho smrti se Francie zvolna vzpamatovávala. Zvrat jí přinesla Johanka z Arku, konec ale představovala až dvě desetiletí po jejím upálení bitva u Formigny, která znamenala definitivní vítězství Francouzů. Dobu velkých bitev a tažení, politických zvratů, mocenským zápasů na obou stranách La Manche, intrik i vražd oživuje autor s pomocí těch, kteří ony zlé časy prožili, kronikářů francouzských, anglických i jiných.
Objev podobné jako Stoletá válka - Francouzské vítězství - Jiří Kovařík
Odpovědi bez konce: aneb Sloupky z Reflexu 2002 (978-80-7262-219-1)
Kniha – autor Cyril Höschl, 144 stran, česky, pevná bez přebalu matná Čtení sloupků profesora Cyrila Höschla je jako pohlazení po duši. Řeknete si, že to by přece mělo být u „dušezpytce" normální. Mělo, ale nebývá. Ne nadarmo se traduje, že: „Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí!" Sama profese psychiatra k tomu nedává pomazání. Teprve když se sejde schopnost nadhledu a přesných formulací s darem srozumitelnosti, člověčenstvím a pochopením pro lidské slabůstky, svébytným humorem a metodou trefných příkladů ze života, může vzniknout dílko, které osvětlí ledacos z dění kolem nás a přitom nementoruje, ale poučí, pobaví a potěší. A to je právě případ Odpovědí bez konce. Vybral a do knižní podoby je sestavil sám autor převážně tak, jak vznikaly jako odpovědi na otázky čtenářů časopisu Reflex. Polemizovat by se dalo snad jenom se samotným názvem. Odpovědi totiž konce mají, a patřičně vypointované!
Objev podobné jako Odpovědi bez konce: aneb Sloupky z Reflexu 2002 (978-80-7262-219-1)
Napoleon na Dunaji - Jiří Kovařík - e-kniha
eBook: Napoleon na Dunaji je plastickým vylíčením bitev u Aspern/Esslingu a Wagramu, svedených proti Rakousku koncem jara a v létě roku 1809 Napoleonem I. a arcivévodou Karlem Rakouským. U Aspern/Esslingu padl mýtus o Napoleonově neporazitelnosti a ani Wagram neskončil přesvědčivým francouzským vítězstvím. Polozapomenuté události války na Dunaji pak představovaly poslední vítězné tažení císaře Francouzů. Formou literatury faktu a stylem, jenž získal jejímu autorovi u čtenářů oblibu, s pomocí řady map, dobových vyobrazení i ordre de bataille, bitevního uspořádání obou vojsk, nechává kniha promlouvat především pamětníky, maršály, generály, důstojníky a vojáky rakouské i francouzské strany, kteří ono krvavé zápolení na bitevních pláních u levého dunajského břehu zažili.
Objev podobné jako Napoleon na Dunaji - Jiří Kovařík - e-kniha
Pád říše římské - Římské války V - Jiří Kovařík
Pád říše římské je posledním svazkem pětidílného projektu o vojenské historii antického Říma, zahrnujícím dlouhé období od válek dynastie Flaviovců po roce 69 až po vyplenění Říma Alarichem roku 410. Jedná se o nesmírné množství bitev a tažení římských císařů i jejich vojevůdců, o krvavé boje se sousedními Peršany, s tzv. barbary i o vnitřní války, v nichž se jeden císař snažil svrhnout druhého. Období expanze na východ, zejména do Mezopotámie a Dácie, představovalo poslední dobyvatelské úsilí římských legií, po němž následovala jen snaha o udržení dobytého území a ve stále větší míře obrana zejména dunajské hranice před stále většími vpády, zejména Gótů. Syntéza válečných dějin Římské říše od konce 1. století až po zhroucení vojenské síly Západořímské říše nemá obdoby ani v západní literatuře.
Objev podobné jako Pád říše římské - Římské války V - Jiří Kovařík
Vítězové nad Kartágem - Římské války I - Jiří Kovařík
LATINSKÉ, ETRUSKÉ, GALSKÉ A SAMNITSKÉ VÁLKY, VÁLKA S PYRRHEM, TŘI PUNSKÉ A TŘI MAKEDONSKÉ VÁLKYVítězové nad Kartágem je kniha o vojenské historii antického Říma, plná příběhů o vojevůdcích a vojácích, o taženích, které prodělali, o vítězných či prohraných bitvách na souši i na moři, o pochodech, táboření, útocích, obranách, obléhání, o slávě, strádání i vlastnostech pravých římských vojáků, jimiž byly dignitas – důstojnost, disciplína – ukázněnost a virtus – statečnost. Také o tom, jak legie vypadaly, kterak manévrovaly, z čeho se skládaly, čím bojovaly a čím žily. První svazek cyklu Římské války začíná dobou před zrodem legií, pokračuje zrodem občanské armády římské republiky přes přerod falangy v manipulární legii a její existencí do doby, než se změnila na legii kohortovou a v profesionální armádu. Líčí války od doby, kdy je těžké oddělit pravdu od legend, přes válku s Pyrrhem až k historii punských válek či k podmanění Řecka. Další svazek zahrne dobu soumraku římské republiky, války Mariovy a Sullovy za hranicemi i jednoho proti druhému, Crassovo vítězství nad Spartakem i jeho porážku v bitvě s Parthy a první triumfy Pompeiovy.
Objev podobné jako Vítězové nad Kartágem - Římské války I - Jiří Kovařík
Napoleon I. - Generál Bonaparte (1769-1804) - Jiří Kovařík
První svazek dvoudílné práce sleduje dobu mládí a vzestupu Korsičana, který se stal Francouzem, vyhnaným z rodného ostrova těmi, kteří chtěli jeho samostatnost. Generálské epolety si Napoleon Bonaparte vysloužil dobytím Toulonu, velení armádě v Itálii potlačením pokusu o roajalistický převrat v Paříži a roku 1796 zahájil své první vítězné tažení. V roce 1798 si podmanil Egypt a po návratu do Francie svrhl vládu Direktoria. Jako První konzul vítězně dokončil 2. italské tažení a dal Francii po dlouhé době mír. Přetvořil zákonodárství, stabilizoval porevoluční Francii a roku 1804 dostal z vůle národa císařskou korunu…Text doplňuje 15 map a přes 170 vyobrazení.
Objev podobné jako Napoleon I. - Generál Bonaparte (1769-1804) - Jiří Kovařík
Od Slavkova po Waterloo - Jiří Kovařík, Octave Levavasseur
V desetiletí napoleonských válek vyplněných taženími a bitvami nenajdeme proslulejší a barvitější postavu než byl maršál Michel Ney. Za jednu z prvních bitev dunajské kampaně roku 1805, která skončila v jasu slavkovského slunce, dostal titul vévody z Elchingenu, za to, co dokázal během tragického ústupu z Ruska roku 1812, obdržel titul knížete Moskevského, největší ocenění mu ale dali sami vojáci, když jej nazvali Nejstatečnějším ze statečných. Octave Levavasseur, jehož paměti právě držíte v rukou, byl po většinu svojí vojenské kariéry Neyovým pobočníkem, což se samo o sobě rovnalo vyznamenání a uznání odvahy, neboť maršál chtěl od svých důstojníků totéž, co od sebe, a mnohdy šlo o smrtelně nebezpečné akce. V jeho memoárech proto najdete příběhy dramatické a poutavé. Z hlediska vojenské i politické historie napoleonských válek jde navíc o svědectví mimořádně cenné, neboť jejich autor dotváří psychologický profi l Neye nejen ve chvílích bojů, ale i v klíčových dějinných okamžicích, v nichž tento muž donutil Napoleona k abdikaci a o rok později jej doslova dosadil zpět na trůn. Vděku se mu za to dostalo málo a osudové rozhodnutí v květnu 1815 pak stálo Neye život… Levavasseur mu byl tehdy nejblíže, a třebaže se netají láskou i oddanosti ke svému maršálovi, neskrývá kritické výhrady k tomu, co Ney udělal… Octave Levavasseur ovšem zanechal i jiné svědectví. Je neméně klíčové, neboť dokládá přerod revoluční armády v císařskou, i změnu myšlení vojáků, kteří bojovali proti monarchii, až ji nakonec pomohli v jiném hávu vytvořit. Z hlediska našich dějin pak není rozhodně bez zajímavosti Levavasseurovo svědectví o bitvě u Austerlitz/Slavkova.
Objev podobné jako Od Slavkova po Waterloo - Jiří Kovařík, Octave Levavasseur
Mušketýr - Život a doba hraběte d´ Artagnan - Jiří Kovařík
Mušketýr je formou literatury faktu napsaným životopisem Charlese de Batz de Castelmore, hraběte d’Artagnan, hrdiny, z něhož pak Alexandre Dumas učinilhlavní postavu Tří mušketýrů.
Objev podobné jako Mušketýr - Život a doba hraběte d´ Artagnan - Jiří Kovařík
Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války - Jiří Kovařík
Dvoudenní střetnutí v severovýchodním prostoru Severního moře, kterému Britové říkají bitva u Jutska a Němci bitva u Skagerraku, se odehrálo v posledních květnových dnech roku 1916 a stalo se až do bojů v Tichomoří v letech 2. světové války největším střetem hladinových válečných lodí všech dob. Strategickým cílem německé strany bylo oslabit Royal Navy natolik, že by se síly obou stran vyrovnaly, císařské Německo by pak mělo šanci ovládnout Severní moře, pronikat do Atlantiku a vážně ohrožovat anglické břehy. K vlastní bitvě však došlo, aniž si to německá strana přála. Strategický záměr se jí naplnit nepodařilo, i když takticky lze boj pokládat za německé vítězství. Jutsko/Skagerrak je epickým příběhem o střetu Home Fleet s Hochseeflotte plným nečekaných zvratů, o souboji dvou velkých admirálů Scheera a Jellicoea, který ožívá prostřednictvím mnoha vzpomínek těch, co největší námořní střet 1. světové války zažili. Je to drama plné statečnosti, obětavosti, utrpení a odhodlání zvítězit.
Objev podobné jako Jutsko 1916 - Největší námořní bitva Velké války - Jiří Kovařík
Seržant Bourgogne - Válka s ohněm a zimou - Jiří Kovařík
Vzpomínky vojáka císařské gardy na Napoleonovo tažení do Ruska roku 1812.
Objev podobné jako Seržant Bourgogne - Válka s ohněm a zimou - Jiří Kovařík
Soumrak rytířstva - Rytířské bitvy a osudy IV. 1461-1525 - Jiří Kovařík
Závěrečný svazek projektu Rytířské bitvy a osudy vypráví o střetech a osobnostech „podzimu středověku“, kdy na bojištích získávaly hlavní slovo neurozená pěchota a střelné zbraně. Válkou růží projdeme přes bitvu u Towtonu, staneme se svědky vzestupu i pádu „Králotvůrce“ Warwicka a budeme uvažovat, kde i jak došlo k poslednímu boji krále Richarda III. Spatříme trpký konec rytířské slávy burgundského vévody Karla Smělého a budeme sledovat boje Maurů i španělských rytířů o Granadu. Skrze bitvu u Fornova a životní osudy Pierra Bayarda se přeneseme do posledních rytířských střetů na italských bojištích, za nimiž udělala tečku bitva u Pávie. Reedice tohoto svazku je rozšířena o poslední bitvu „rudé růže“ Lancasterů u Tewkesbury (1471) a vítězství Františka I. Francouzského nad Švýcary u Marignanu (1515).
Objev podobné jako Soumrak rytířstva - Rytířské bitvy a osudy IV. 1461-1525 - Jiří Kovařík
Třicetiletá válka - Bitvy a osudy válečníků III. 1618-1648 - Jiří Kovařík
Třetí svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje na Války pro víru i čtyřsvazkové Rytířské bitvy a osudy a obsahově do značné míry také na díl druhý, nazvaný Boje o trůny. V něm začal bitvou na Bílé hoře (i skrze osudy tří hlavních protagonistů tzv.České války 1690-1620, Buquoye,, Thurna a Mansfelda) třicetiletý evropský konflikt. Třicetiletá válka pokračuje slavným obléháním Bredy a La Rochelle, líčí životní osudy císařského generalissima Tillyho, jedné z nejbarvitějších osobností té doby, nepomíjí vyplenění Magdeburku a přes bitvu u Breitenfeldu dospívá k Valdštejnem podstoupené bitvě u Lutzenu, v níž padl švédský král Gustav II. Adolf. Pokračuje ,,bitvou dvou Ferdinandů", klíčovou porážkou Švédů u Nordlingenu, francouzským vstupem do války a bitvou u Rocroi, která se stala labutí písní španělských tercios. Nakonec se vrací do Čech k bitvě u Jakova, nekrvavějšímu střetu a největší bitvě závěru Třicetileté války 1618-1648.
Objev podobné jako Třicetiletá válka - Bitvy a osudy válečníků III. 1618-1648 - Jiří Kovařík
Murat - Napoleonův maršál a neapolský král / Bonapartové - Jiří Kovařík, Josef N. Kunz
MuratJoachim Murat (1767–1815) byl venkovan z francouzského jihu a voják, který se přidal k Francouzské revoluci. V Itálii získal pod Bonapartem generálské epolety a v Egyptě pověst skvělého jezdeckého velitele. Stal se Bonapartovým švagrem a při vzniku císařství maršálem i císařským princem. Šel z tažení do tažení, z bitvy do bitvy a toužil po slávě i moci. Napoleon mu dal velkovévodství Berg a v roce 1808 z něj učinil neapolského krále, kterého ale pokládal jen za svou loutku. Muratův svár mezi oddaností Napoleonovi a touze po samostatnosti kulminoval s francouzskými prohrami a král Gioacchino, tedy Joachim, nevěděl, zda myslet víc na svého císaře, nebo na sebe. Snaha po udržení neapolské koruny jej vedla k přechodu do tábora Napoleonových protivníků a nakonec ho dovedla před popravčí peloton v kalabrijském Pizzu.Text doplňuje 25 map a 130 vyobrazení.-----------------------BonapartovéObsáhlý, podrobný lexikon s téměř sto hesly, životopisy členů a příslušníků jedné staré italské rodiny, která se stala nejmladším, ale na krátkou dobu i nejmocnějším císařským domem Evropy - dynastie Bonapartů. Nadšenec do historie i současnosti královských rodů vytvořil formou kratších či delších hesel jedinečnou mozaiku portrétů Bonapartů od praotce francouzské imperiální rodiny Carla Buonaparte a jeho ženy Letizie až po současnost. Atlas je uveden studií o Bonapartech, hesla jsou za sebou řazena abecedně. Genealogické stromy a bohatý fotografický doprovod názorně přibližují jednotlivé postavy tohoto fascinujícího rodu. Tato kniha může být považována za jednu z nejkomplexnějších studií dynastie Bonapartů.
Objev podobné jako Murat - Napoleonův maršál a neapolský král / Bonapartové - Jiří Kovařík, Josef N. Kunz
Války v krajkách - Bitvy a osudy válečníků VII. 1709-1748 - Jiří Kovařík
Sedmý svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje v dějové linii na Evropu v plamenech. Je věnován dvěma velkým evropským konfliktům 1. poloviny 18. století, Velké severní válce 1700-1721 a Válce o dědictví rakouské 1740-1748. V té první potáhneme se švédským králem Karlem XII. proti caru Petru I., který jej porazil u Poltavy, a vyplujeme na severská moře s dánsko-norským národním hrdinou admirálem Tordenskjoldem. V té druhé budeme svědky bojů mezi vojsky Marie Terezie a Fridricha II. u Mollwitz, Chotusic, Hohenfriedbergu i Žďáru, krom toho se ale podíváme do Prahy dobyté i vyklizené Francouzi. Stejně tak navštívíme Flandry, kde Francouzi porazili ohromujícími způsobem Brity a Nizozemce u Fontenoy. Průběh francouzské části války i její konec pak budeme sledovat prostřednictvím impozantní osobnosti maršála Maurice de Saxe. Název Války v krajkách není náhodný, neboť se vedly sice krvavě, ale zdvořile, galantně a na smrt šli ti výše postavení s elegancí, podobnou jejich uniformám.
Objev podobné jako Války v krajkách - Bitvy a osudy válečníků VII. 1709-1748 - Jiří Kovařík
Války pro víru - Bitvy a osudy válečníků I. 1526-1588 - Jiří Kovařík
První svazek projektu Bitvy a osudy válečníků navazuje na tetralogii Rytířské bitvy a osudy rokem 1526 a bitvou u Moháče, v níž zemřel český a uherský král Ludvík Jagellonský. Pokračuje napříč válkami křesťanů s muslimy i katolíků s protestanty, obranou Malty, bitvou u Lepanta, zkázou španělské Velké Armady či náboženskou válku ve Francii a líčí životní osudy řady velkých válečníků, osmanského admirála Chaireddina Barbarossy, tragický osud hraběte Egmonta nebo život vévody z Alby, největšího španělského vojevůdce.
Objev podobné jako Války pro víru - Bitvy a osudy válečníků I. 1526-1588 - Jiří Kovařík
Podívejte se také
- Podivné konce v českých dějinách (978-80-7268-557-8)
- jiri schelinger f r cech hrrr na ne nam se libi cd
- Dějiny psychologie do konce 19. století (978-80-7553-608-2)
- All-Star Batman 2 Konce světa (978-80-7449-619-6)
- CD Bez bontonu, bez konvencí
- symfonicky orchestr hl m prahy fok jiri belohlavek dvorak suk orchestralni skladby cd
- Hospodářský vzestup českých zemí od poloviny 18. století do konce monarchie (9788024629476)
- diverzanti a agenti v akci specialni operace od prvni svetove valky do soucasnosti 978 80 247 5103 0
- Neslavné konce slavných 2: Co se do dějepisu nevešlo (80-7336-285-6)
- bez kostic
- bez pointy
- Bez duše
- Bez těla ()
- Bárta Jiří, Pražská komorní filharmonie/Hrůša Jakub: Martinů / Foerster / Novák: Violoncellové konce (SU3989-2)
- Do posledních sil.: Tři dokumentární povídky z konce protektorátu (978-80-7577-543-6)
- Neslavné konce mocných: Boží mlýny v dějinách, fanatici a jejich oběti (80-7336-079-9)
- Hořké konce vyzvědačů: Od neúspěšné likvidace Lenina k Putinovým agentům (978-80-259-1052-8)
- Vztahy bez stížností
- Cesta bez návratu ()
- bez mrazaku lednice
- hodiny bez tikani
- laska bez podminek