Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Tajemné stezky - Horním Posázavím po proudu Zlaté řeky - Petr Martinec
Sázava neboli Zlatá řeka, jak ji více než sto let nazývají skalní trampové, vytéká jako malý potůček z divočiny Žďárských vrchů, postupně nabírá na síle a po více než 200 kilometrech spojuje své vody nedaleko středočeské Davle s Vltavou.*****Během putování krajem při horním toku Zlaté řeky navštívíme zajímavá města a vísky s bohatou historií. Namátkou Krucemburk, Chotěboř nebo Žďár nad Sázavou s bývalým klášterem a překrásným Santiniho poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. A zjistíme, že z tohoto města vyrazila dobýt svět síťovka. Občas se od vodního toku odpoutáme, aby nám neušla například lyžařská historie Nového Města na Moravě, Přibyslav a Polná s kdysi rozlehlým hradem, několika kostely a známým zločinem.*****Víte, kde došlo k poslední české havárii stíhaček Mig 21? I na toto místo se dostaneme. Projdeme se malebnými kaňony, navštívíme jeden z největších chrámů v Česku, budeme naslouchat starým příběhům, které nám ševelením listů prozradí stromy. Často se setkáme se jmény známých umělců, kteří se zde buď narodili, žili, anebo měli k hornímu Posázaví nějaký vztah.*****Cestu nám zpestří hradní zříceniny i zámky, spojené s legendami a nadpřirozenými bytostmi, a jako bonus navštívíme Mrkvancovou pouť ke sv. Liguriáši. Závěrem se podíváme do Havlíčkova Brodu i Humpolce, poslední kroky nás dovedou do Světlé nad Sázavou.*****Milí čtenáři, vykročte správnou nohou a vítejte v překrásném kraji horního Posázaví…
Podívejte se také Gibsons Puzzle Unášení po proudu XXL 100 dílků (G2219)
Tajemné stezky - Po proudu Dyje krajem vína a slavné historie - Jan Bauer
Vydejte se s námi do Podyjí, do kraje na pomezí Moravy a Dolních Rakous, kde na prosluněných svazích zraje víno a četné hrady a zámky připomínají dávnou historii.Budeme putovat po Vranovské přehradě, nad jejíž hladinou se tyčí hrad Bítov i trosky Cornštejna, jen o kousek dál je na skále barokní zámek Vranov a přes romantické kaňony Národního parku Podyjí se dostaneme do starobylého Znojma pamatujícího dávnou Velkomoravskou říši.Čeká nás pověstmi opředená a básníky opěvovaná Pálava vévodící kraji, kde pobývali lovci mamutů i římští legionáři, Novomlýnské nádrže, Mikulov se zámkem Dietrichštejnů, Lednice a Valtice s jedinečným přírodním areálem zapsaným v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a konečně lužní lesy na soutoku Dyje s Moravou. A nepříliš daleko odtud je na rakouské straně hranic Moravské pole, kde hrdinsky padl pyšný Přemyslovec Otakar toho jména druhý…
Podívejte se také Tvořivé myšlenky - žít po proudu (978-80-904988-9-1)
Tajemné stezky - Beskydy - údolím řeky Ostravice - Petr Juřák
V našem již druhém povídání o Beskydech povedou naše kroky krajem kolem řeky Ostravice. Její voda byla víc než životadárná, dala totiž vzniknout i množství dílen, provozoven či manufaktur. Podél jejího toku potkáme mnoho větších i menších obcí a s mnohdy pozoruhodnými dějinami a ještě zajímavějšími událostmi. Namátkou jmenujme obec Ostravici nebo Bílou. Hlubokými beskydskými údolími se dostaneme na nejvyšší místa, jež jsou mnohde korunována historickými turistickými chatami, jež k Beskydům neodmyslitelně patří. Zajímá vás, jak lidé kdysi ve vesnicích žili, co jim poskytovalo obživu? Jak se bavili? Nebo jak a kde se vzdělávaly děti? Ano, ani staré školičky a školy a jejich učitelé v knize nechybí, dokreslují mnohovrstevnatou historii zdejšího kraje, v němž svého času kvetlo také pašeráctví. Navštívíme nespočet kaplí a kapliček, kostelíků zachovaných i dávno zapomenutých, které mají v historii tohoto regionu své nezastupitelné místo. Seznámíme se s mnoha rodáky, kteří se nesmazatelným způsobem zapsali do dějin tohoto kraje, ba co víc – už si bez nich mnohá místa ani nedokážeme představit. Víte, že Petr Bezruč byl v útulně U Švarné Hanky domovníkem? Stačí jen se ponořit do časů minulých a pozorně vnímat… A co třeba Gruň, Bílý Kříž, Frýdlant nad Ostravicí, Staré Hamry a další místa? Jejich výčet by byl příliš dlouhý, ale o všech se dočtete. Pojďte s autorem knihy cestou i necestou, dívejte se, naslouchejte a objevujte, co vám kraj kolem řeky Ostravice důvěrně sděluje. Nebudete zklamáni.
Podívejte se také zlate sperky
Podívejte se také
- Po proudu plavou jenom chcíplé ryby (978-80-7566-094-7)
- omezovac proudu
- zlate nausnice pecky
- Stezky tukanů (8595558304080)
- party popper konfety vystrelovaci zlate
- zlate flitrove maxi saty olivia
- zlate sperky nausnice velke kruhy
- zlate flitrove mini saty charlotte
- Tajemné stezky Šumavská toulání: Krajinou zlaté stezky (978-80-87866-38-2)
- Petr Pan ()
- Petr Camenzind (9788025707098)
- Nikl Petr, Korbelář Petr, Kotulán Jan: Protisvětlo - CD (8590236007338)
- Proti proudu (999-00-017-7005-1)
- polstar s flitry v cerno zlate barve dakls
- Kolář Petr: Petr Kolář LIVE (CD+DVD) - DVD (SU6280-2)
- Králíček Petr - DVD (D007942)
- Trefl Černý Petr Mimoni
- prevody jednotek petr kupka
- butterfly petr korbel 700
- Dobrodruzi hlavního proudu (978-80-729-4051-6)
Tajemné stezky - Beskydy: Ve stínu Lysé hory - Petr Juřák
Beskydy, pohoří ležící na východní hranici naší republiky, učarují návštěvníkům nejen překrásnou přírodou, ale také bohatou historií. Beskydy – to jsou nejen hluboké lesy, horské louky, stáda ovcí pasoucích se kolem dřevěných salaší, ale také vzpomínka na slavného zbojníka Ondráše a další nezkrotné goraly, kteří v tvrdých horských podmínkách hospodařili. To vše utváří neopakovatelný genius loci, jímž je beskydské pohoří doslova prodchnuto. Ponořme se spolu s autorem Petrem Juřákem, historikem Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku, do poutavého vyprávění o horách a jejich obyvatelích, o zajímavé historii, pověstech a legendách. V prvním díle, který právě držíte v rukou, se budeme pohybovat v oblasti Slezských Beskyd, ohraničených řekami Olzou (Olší) a Ostravicí. Středobodem našeho putování bude Lysá hora, skutečná vládkyně hor. Toulat se ale budeme i po ostatních vrcholech – Velké Čantoryji, Kozubové, Gírové, Ostrém, Godule, Prašivé a mnoha dalších. Občerstvit se můžeme na některé z horských chat a povíme si i o těch, které již ožívají pouze ve vzpomínkách pamětníků. Nebudeme se ale pohybovat jen v oblacích. Sestoupíme také do údolí a navštívíme malebná městečka, vesnice a osady – Jablunkov, Mosty u Jablunkova, Hrčavu, Horní a Dolní Lomnou, Komorní Lhotku, Krásnou, Raškovice, Pražmo a samozřejmě Morávku. Průvodci nám budou zbojník Ondráš se svým druhem Jurášem, spisovatel Vladimír Vašek alias Petr Bezruč, věčný rebel Jan Koloničný z Morávky nebo národní buditelé František Sláma a Jan Winkler. A cestou se dozvíme rovněž o pohnuté historii Beskyd za druhé světové války i těsně po ní, kdy přes hory prchaly početné skupiny banderovců. Přijměte tedy naše pozvání, Beskydy na vás již čekají.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Beskydy: Ve stínu Lysé hory - Petr Juřák
Po proudu času - Audrey Burgesová
Čtyřiatřicetiletá Myra Maloneová píše ze svého podkroví blog o miniaturní Vilce s velkým V (a neopovažujte se tomu říkat domeček pro panenky!). Její příběhy mají zástupy fanoušků, kteří se zatajeným dechem očekávají každý článek, vyměňují si fotografie pokojů vymodelovaných podle Minivilky a vymýšlí teorie o tajemné a samotářské autorce. Sama Myra je k Vilce připoutána záhadami, které nedokáže pochopit.Na druhém konci země se Alex Rakes setkává se dvěma fanoušky Minivilky, kteří chtějí replikovat jeden z jejích pokojů. Alex však ve Vilce s překvapením pozná odraz vlastního života. Ten pokoj je jeho vlastní ložnice a celá Vilka je dům jeho rodiny, který mu předala babička, jež záhadně zmizela, když byl Alex ještě dítě.
Objev podobné jako Po proudu času - Audrey Burgesová
Tajemné stezky - Šumavská toulání - krajinou Zlaté stezky - Jaroslav Pulkrábek
Jak tři zlaté nitky v zeleni nekonečných lesů protíná Šumavu trojice prastarých obchodních cest. Mezi nimi se rozpíná krajina plná horských potoků a řek, modravých jezírek, bobřích hrází i zrádných močálů. Země kopců, jejichž vrcholky se ztrácejí v mracích, země neprostupných pralesů se stromy, které pamatují husitské války.V této pohádkové zemi se jednoho dne na sklonku osmdesátých let, ve stínu Boubína i železné opony, ocitl i Jaroslav Pulkrábek. Poslouchal příběhy dřevorubců, četl ve starých knihách, hledal místa, kde kdysi stávaly samoty i celé vesnice, a tušil, že mnohé bylo jinak, než se na první pohled mohlo zdát. Mezi jehličím nalézal skleněné korálky, v trávě zarostlé zrezivělé hrnce a v břehu potoka torzo mlýnského kola. Prolézal kostely od krypty až po zvonici, pátral po hřbitovech i archivech, hledal zaniklá sídla, ptal se lidí. Den po dni pronikal hlouběji do minulosti a zpod nánosu zapomnění odkrýval ztracený svět. Svět plný lidských osudů a příběhů často k neuvěření.V první knize z cyklu Šumavská toulání nás autor zavede do podhůří Boubína. Budeme putovat krajem šumavských šlágů, po stopách dávných kupců na Zlaté stezce. Navštívíme Vimperk, Záblatí, Lenoru, Horní Vltavici, Stachy, Zdíkov, ale také místa někdejších vesnic a osad, po nichž nezbylo téměř nic. Odhalíme tajemství hradů Hus a Kunžvart, povíme si o osudech šumavského obra Rankla Seppa, proslulého hajného Waltera Palečka nebo legendárního Krále Šumavy a budeme se toulat po šumavských ladech.Tak neváhejte a vydejte se spolu s autorem na cestu, na níž čekají mnohá překvapení.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Šumavská toulání - krajinou Zlaté stezky - Jaroslav Pulkrábek
Po proudu času (Defekt) - Audrey Burgesová
Čtyřiatřicetiletá Myra Maloneová píše ze svého podkroví blog o miniaturní Vilce s velkým V (a neopovažujte se tomu říkat domeček pro panenky!). Její příběhy mají zástupy fanoušků, kteří se zatajeným dechem očekávají každý článek, vyměňují si fotografie pokojů vymodelovaných podle Minivilky a vymýšlí teorie o tajemné a samotářské autorce. Sama Myra je k Vilce připoutána záhadami, které nedokáže pochopit.Na druhém konci země se Alex Rakes setkává se dvěma fanoušky Minivilky, kteří chtějí replikovat jeden z jejích pokojů. Alex však ve Vilce s překvapením pozná odraz vlastního života. Ten pokoj je jeho vlastní ložnice a celá Vilka je dům jeho rodiny, který mu předala babička, jež záhadně zmizela, když byl Alex ještě dítě.
Objev podobné jako Po proudu času (Defekt) - Audrey Burgesová
Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů - Miroslav Kobza
Zábřežsko vždy bývalo krajem na pomezí. Rozkládalo se na pomyslné i faktické hranici Čech a Moravy, na rozhraní podhůří Jeseníků a Hané, na předělu německého jazykového ostrova Hřebečska, českého osídlení severozápadní Moravy a sudetoněmeckého pohraničí. Střetávala se tady kultura, zvyky i životní styl obyvatel úrodných rovin, kopcovitého podhůří i horských planin. Nebyl to kraj bohatý, ale ani úplně chudý. Lidé zde žili, jak mohli. Za staletí dokázali vybudovat nejen mnoho pozoruhodných památek, ale také osobitou kulturu, zvyky, obyčeje a slovesnost, kde se mísí vlivy české i německé. A právě rozmanitost zdejší krajiny, stavebních stylů, folkloru i naturelu místních obyvatel je největší předností Zábřežska. Kdo čeká, že bude zdejší krajinou ohromen, patrně odjede zklamán. Čeká-li však poutník okouzlení, bezpochyby jej najde. Nechybí rozkvetlé horské louky, smrkové lesy plné mechovitých balvanů, doubravy ukrývající v trávě lesní květenu i lužní lesy plné blatouchů, bledulí či medvědího česneku. Najdete zde vesničky jako malované i města a městečka plná historických zákoutí. Zábřežsko je kraj, kde se patrně nebudete prodírat davy turistů. O to více si ale užijete túru po horské hřebenovce nebo pohodový výlet rovinatým říčním údolím. Jsou zde sjezdovky i běžkařské trasy, značené turistické stezky i cyklotrasy. Kdo se rád toulá, určitě využije stovky polních a lesních cest a pěšin, které lákají k objevování tajemných zákoutí, jež vás chytnou za srdce. Možná potkáte fajrmóny, víly, hastrmany a další havěť zdejších bájí. Z mlhy se vynoří dávné příběhy které přispívají k jedinečnému geniu loci tohoto malebného kraje. Tato kniha není turistickým průvodcem. Je spíše pozvánkou a vyznáním části Moravy, do které pokud vás jednou okouzlí, zůstanete zamilováni až do konce života.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů - Miroslav Kobza
Po proudu času - Audrey Burgesová - e-kniha
eBook: Čtyřiatřicetiletá Myra Maloneová píše ze svého podkroví blog o miniaturní Vilce s velkým V (a neopovažujte se tomu říkat domeček pro panenky!). Její příběhy mají zástupy fanoušků, kteří se zatajeným dechem očekávají každý článek, vyměňují si fotografie pokojů vymodelovaných podle Minivilky a vymýšlí teorie o tajemné a samotářské autorce. Sama Myra je k Vilce připoutána záhadami, které nedokáže pochopit. Na druhém konci země se Alex Rakes setkává se dvěma fanoušky Minivilky, kteří chtějí replikovat jeden z jejích pokojů. Alex však ve Vilce s překvapením pozná odraz vlastního života. Ten pokoj je jeho vlastní ložnice a celá Vilka je dům jeho rodiny, který mu předala babička, jež záhadně zmizela, když byl Alex ještě dítě.
Objev podobné jako Po proudu času - Audrey Burgesová - e-kniha
Žít po proudu - Karel Spilko - e-kniha
eBook: Obrazový ebook s doprovodným textem ŽÍT PO PROUDU je praktický průvodce o našem nejpřirozenějším způsobu života. ŽÍT PO PROUDU je být vědomě sám sebou a respektovat svůj jedinečný energetický potenciál, své vlastnosti a sklony. ŽÍT PO PROUDU znamená žít v souladu se svým Skutečným Severem a jít po své Stezce Srdce. ŽÍT PO PROUDU znamená, že si uvědomíte, kdo jste a co doopravdy chcete a nesnažíte se nesmyslně jít cestou, která není vaše. Pokud žijete v souladu se svým proudem, máte pocit, že váš život má smysl. Zaplaví vás vnitřní spokojenost ze sebe sama, i když vnější podmínky tomu nemusí odpovídat. ŽÍT PO PROUDU je jednoduchý a úžasný způsob, jak být v životě spokojený. Během tohoto způsobu žití (náhledu) přirozeně najdete vnitřní klid a radost, které jsou naším nejhlubším přáním. Ebook ŽÍT PO PROUDU vám změní vaše prožívání ve fyzické realitě. Ebook (formát PDF) ŽÍT PO PROUDU obsahuje 332 snímků s fotografiemi a doprovodným textem.
Objev podobné jako Žít po proudu - Karel Spilko - e-kniha
Tvořivé myšlenky - Žít po proudu - Karel Spilko
Tato kniha vás naučí přirozenému životu po proudu. Žít po proudu je ten nejpřirozenější způsob života, protože v proudu jste sami sebou a respektujete svůj jedinečný energetický potenciál. Žít po proudu znamená žít v souladu se svým Skutečným Severem a jít po své Stezce Srdce. Žít po proudu znamená, že si uvědomíte, kdo jste a co doopravdy chcete a nesnažíte se nesmyslně si plnit cíle, které nejsou vaše. Pokud žijete v souladu se svým proudem, máte pocit, že váš život má smysl. Zaplaví vás vnitřní spokojenost ze sebe sama. Budete spokojeni, i když vnější podmínky tomu nemusí alespoň ze začátku odpovídat. Žít po proudu je to, proč jsme sem na planetu Zemi přišli. Je to jednoduchý a úžasně účinný nástroj, jak v životě být spokojený a plnit si bez zbytečného úsilí svá přání. A během tohoto způsobu žití automaticky najdete radost a vše, co každý z nás ve své výjimečnosti hledá.
Objev podobné jako Tvořivé myšlenky - Žít po proudu - Karel Spilko
Tajemné stezky Šumavská toulání: Krajinou zlaté stezky (978-80-87866-38-2)
Kniha - autor Jaroslav Pulkrábek, 208 stran, česky Jak tři zlaté nitky v zeleni nekonečných lesů protíná Šumavu trojice prastarých obchodních cest. Mezi nimi se rozpíná krajina plná horských potoků a řek, modravých jezírek, bobřích hrází i zrádných močálů. Země kopců, jejichž vrcholky se ztrácejí v mracích, země neprostupných pralesů se stromy, které pamatují husitské války. V této pohádkové zemi se jednoho dne na sklonku osmdesátých let, ve stínu Boubína i železné opony, ocitl i Jaroslav Pulkrábek. Poslouchal příběhy dřevorubců, četl ve starých knihách, hledal místa, kde kdysi stávaly samoty i celé vesnice, a tušil, že mnohé bylo jinak, než se na první pohled mohlo zdát. Mezi jehličím nalézal skleněné korálky, v trávě zarostlé zrezivělé hrnce a v břehu potoka torzo mlýnského kola. Prolézal kostely od krypty až po zvonici, pátral po hřbitovech i archivech, hledal zaniklá sídla, ptal se lidí. Den po dni pronikal hlouběji do minulosti a zpod nánosu zapomnění...
Objev podobné jako Tajemné stezky Šumavská toulání: Krajinou zlaté stezky (978-80-87866-38-2)
Tajemné stezky - Křivoklátským královským hvozdem - Otomar Dvořák
V samém srdci Čech, západně od Prahy se rozkládá rozsáhlé lesnaté území, jehož přírodní ráz nebyl dosud podstatněji narušen vlivem člověka. Křivoklátsko, nazývané podle významného gotického hradu, bývalo výsadním lovištěm českých knížat a králů a zdejší hluboké hvozdy si dodnes zachovaly ráz dávné divočiny. Tato kniha se vám pokusí přiblížit Křivoklátskou vrchovinu v celé mnohotvárnosti a rozmanitosti. Projdeme se skalnatým údolím řeky Berounky kolem místa, kde čert kdysi stavěl most, nebo kde slavný spisovatel Ota Pavel „potkal ryby“, spatříme romantické hrady Křivoklát, Týřov, Jivno, Jenčov a Nižbor, odhalíme tajemství keltských zlatých pokladů, „propadlých zámků“, osamělých poutních kostelíků a zaniklých hradišť, pokusíme se nalézt „kamenné ráčky“ - trilobity, nahlédneme do štol dávných horníků i do divoké Skryjských jezírek, vystoupíme na posvátnou horu staroslovanského boha Velese a podnikneme safari rájem zvěře v Lánské oboře. A k hlubokým lesům samozřejmě také patří napínavé historky o krutých bojích hajných s pytláky, o loveckých tradicích a nebývalých honech, o loupežnících, čarodějích a démonických strašidlech. Otomar Dvořák, známý spisovatel, autor poutavých cestopisů a historických románů je zasvěceným průvodcem, neboť se v tomto kraji narodil, prochodil ho křížem krážem a dodnes tady často pobývá. Vázané, 208 stran s množstvím dobových ilustrací a starých pohlednic
Objev podobné jako Tajemné stezky - Křivoklátským královským hvozdem - Otomar Dvořák
Tajemné stezky - Krajem blanických rytířů - Zuzana Koubková
Pověst o blanických rytířích zná každý. Někdo jako tajemný příběh vážící se k mytickému vrchu, jiný jako žertovnou hru v podání divadla Járy Cimrmana. Podblanicko ale nejsou pouze rytíři. Na Blanících můžete obdivovat vzácná rostlinná i živočišná společenstva, z rozhledny na Velkém Blaníku obhlédnout široké okolí, na Malém pro změnu rozjímat ve stínu zřícené kaple sv. Máří Magdaleny. Městečko Louňovice pod Blaníkem láká dlouhou historií sahající do roku 1149, ale i místním minipivovarem. Blaníky obtéká zlatonosná říčka Blanice, po níž vedl své čtenáře v knize Stříbrnou cestou od Tábora k Mladé Vožici Otomar Dvořák. Na dohled Blaníků ve středočeském Kamberku předal pomyslnou štafetu louňovické spisovatelce Zuzaně Koubkové. Ta zve čtenáře nejen na Blaníky, ale i do starobylého a trochu ospalého Načeradce, Pravonína, Zdislavic a dalších městeček a vesnic rozesetých po kraji kolem bájných vrchů. Nejsou nijak slavné, ale v každé z nich objevíte nějaký skvost - románský kostelík, zapomenutý židovský hřbitov nebo třeba bylinkovou zahrádku. Ve Vlašimi se můžete projít nádherným anglickým parkem a pokochat místním zámkem. Čekají na vás handicapovaná zvířátka i bizarní příběhy a pověsti o vodnících, strašidlech či zakopaných pokladech. Po zlatě se budete moci porozhlédnout na Roudném, v Jankově vás ohluší ryk nejkrvavější bitvy třicetileté války a ve Voticích se na vás těší nejen památky a s nimi spojené pověsti a příběhy, ale i poněkud tragikomické historky z relativně nedávné doby. Možná budete mít štěstí a někde vám přes cestu přeletí ledňáček, nad hlavou se vám zatřepotá moták pochop nebo nonšalantně proplachtí výr velký, z řeky vystrčí hlavu nutrie a třeba i vydra… Vydejte se do líbezného kraje plného překvapení, ať už s knihou nebo po vlastní ose, a poznáte, že nebudete litovat. Zjistíte, že jsem neslibovala nic nadarmo, naopak uvidíte a dozvíte se mnohem víc. Přeji vám šťastnou cestu!
Objev podobné jako Tajemné stezky - Krajem blanických rytířů - Zuzana Koubková
Tajemné stezky - Podkrkonoší barevným Podzvičinskem - Jan Řehounek
Od knih Zlatým pruhem Polabí, Svatojiřským lesem, Starobylým Českobrodskem a Toulky krajem dolní Cidliny z edice Tajemných stezek odbočil tentokrát nymburský spisovatel a publicista Jan Řehounek do podkrkonošského podhůří. Při léčení v Lázních Bělohradu si zamiloval barevnou krajinu Podzvičinska, jejímž středem se klikatí modrá stužka říčky Javorky. Z prvních drobných postřehů, které si při toulkách těmito místy zaznamenával, se postupně začala rodit kniha, v níž zúročil svoji novinářskou zvídavost, zaujetí poutníka, vášeň pro historická bádání i posedlost národopisem a regionální slovesností. Podzvičinsko a vlastně i celé Podkrkonoší je oblast s nádherným přírodním bohatstvím, obohaceným kulturním dědictvím nesmírné hodnoty. Autor spolu s čtenáři putuje od pramene Javorky v kopcích, jimž dominuje hora Zvičina, sestupuje zalesněnými úbočími s kamenitými stržemi a úžlabinami potůčků do přívětivé bělohradské kotliny s lesíky, ovocnými sady a rybníky, prochází sevřeným Mezihořským údolím do mírně zvlněného kraje Podchlumí. Odtud se otevírá rovina s obilnými poli a loukami, mezi nimiž splyne Javorka s Cidlinou. Spisovatel navštěvuje větší města s mnohdy pohnutou historií a starobylými památkami - Starou a Novou Paku, Miletín, Hořice, Lázně Bělohrad, Ostroměř, Smidary… hrady Pecku a Kumburk… v Hřídelci dokonce vejde do útrob sopky. V malebných vesničkách obdivuje lidovou architekturu, někde nachází větrný mlýn, jinde památný dub, pod nímž Karel Jaromír Erben psal svoji Kytici, hledá odkazy na lidové pověsti a báchorky v podkrkonošském dialektu, ochutnává kyselo či miletínské modlitbičky. Kromě toho se setkává s báječnými a pohostinnými lidmi. Pojďte se tedy spolu s Janem Řehounkem vydat tajemnými stezkami barevného Podzvičinska.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Podkrkonoší barevným Podzvičinskem - Jan Řehounek
Tajemné stezky – Za branami Prahy - Jan Bauer
V předcházející knize Před branami Prahy jsme se seznámili s východní částí okolí naší stověžaté matičky. Tentokrát budeme obcházet českou metropoli ze západní strany. Začneme na Zbraslavi, kde král Václav II. založil proslulý cisterciácký klášter Aula Regia. Dokonce zde mělo být pohřebiště přemyslovských panovníků, ale se smrští husitské revoluce vzal tento bohulibý záměr za své. Poté se vydáme za tajemstvím bájného Kazína a pokusíme se odpovědět na otázku, zda vůbec existoval. Ostatně v těch hodně dávných dějinách zůstaneme povětšinu našeho putování, které bychom bez valného přehánění mohli nazvat cestování časem. Není divu. Vždyť oblast na západ od Vltavy směrem k dnešnímu průmyslovému Kladnu bývala hodně dávno jádrem území kmene Čechů, jak to potvrzují archeologické vykopávky na hradištích v Budči nebo v Šárce. A ještě o mnoho let dříve vešla do dějin pravěké Evropy tajemná svatyně u Makotřas, záhadná mohyla v Rudné – Dušníkách, menhir ve Zbuzanech či nálezy z doby bronzové u Únětic. Navštívíme také místa spjatá s tragickými okamžiky našich dějin, ať už jde o Bílou horu nebo ves Lidice. Cestou potkáme četné proslulé osobnosti, například spisovatele Vladislava Vančuru, básníka Jaroslava Vrchlického, francouzského geologa Joachima Barrande, loupežníka Václava Babinského, malíře Mikoláše Alše, slavného „lovce orchidejí“ Benedikta Roezla, druhého komunistického prezidenta Antonína Zápotockého, průkopníka moderní archeologie MUDr. Čeňka Rýznera či malířku Zdenku Braunerovou … Samozřejmě se dostane i na pověsti spojované třeba s jeskyní v Dalejském údolí, odkud vyhnal svatý Prokop čerty, se zříceninou hradu Okoře či se soutěskou v Divoké Šárce, kde prý bojechtivá děvčata nastražila past na dobrosrdečného siláka Ctirada. Zkrátka, máme se na co těšit.
Objev podobné jako Tajemné stezky – Za branami Prahy - Jan Bauer
Tajemné stezky - Zlatým pruhem Polabí - Jan Řehounek
Nymburský spisovatel, publicista a znalec historie regionu středního Polabí Jan Řehounek se vydal podél toku Labe z Kolína do Mělníka, aby vám – čtenářům – zprostředkoval a přiblížil krásy tohoto „zlatého pruhu české země“.Spolu s ním navštívíme ještě další starobylá města, jako jsou např. Poděbrady, Nymburk, Lysá nad Labem, Stará Boleslav či Brandýs nad Labem, s mimořádně hodnotnými památkami, ale i se zajímavými osudy neméně zajímavých lidí. Projdeme se lužními lesy u Libice nad Cidlinou, kolem někdejšího hradu Mydlovar a podél slepých labských ramen se vzácnou flórou. Potkat tu můžeme také vodníky, bludičky a divoženky. Nejstarší historii našeho státu si připomeneme na někdejší akropoli libického slavníkovského hradiště, u zaniklého hradu Oldříš, na dřevčické tvrzi a především ve Staré Boleslavi, spjaté se zavražděním svatého Václava. V Kolíně, Kovanicích a Brandýse položíme kamínky na zašlé náhrobky židovských hřbitovů, v Čelákovicích a Lysé před námi ze starých pohřebišť vystoupí upíři. V posbíraných lidových povídačkách se to hemží loupeživými rytíři, loupežníky, do borovic zakletými dívkami, ukrytými a nalezenými poklady, legendy a pověsti vyprávějí o kněžně Libuši, svatém Vojtěchu, husitském hejtmanu Janu Žižkovi, ale i o kalhotách hraběte Šporka. Od toku Labe se ale také někdy trochu vzdálíme, abychom si zabloudili v bludištích a labyrintech, rozhlédli se z rozhledny v rovině a ochutnali chleby ve stejnojmenné vesnici.Doufáme, že společně s autorem dojdete k poznání, že střední Polabí za ten literární (možná nejen) výlet stálo.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Zlatým pruhem Polabí - Jan Řehounek
Tajemné stezky - České středohoří - Luboš Y. Koláček
Překrásná krajina Českého středohoří, je jakýmsi přirozeným valem malých i větších kupovitých a kuželovitých vrchů – dávných třetihorních sopek. Nejvýrazněji z nich se do výše 837 metrů vypíná Milešovka, nazývaná zde „královnou Středohoří“. A výhled z jejího vrcholu - v celé Evropě nenajdete podobného! Historický význam celé oblasti potvrzuje i hustota zde rozesetých tvrzí, hradů, vsí, městeček a měst. V průběhu věků tudy prošli mnozí význační učenci, vojevůdci, vévodové, králové i císaři - a někteří si magicky krásné končiny Českého středohoří zamilovali. Navštivme i my - spolu s autorem – horu Říp či slavnou Budyni s laboratoří největších evropských alchymistů, města jako Roudnici nad Labem, Libochovice, Terezín, Žatec, Louny, Teplice, Most, Ústí nad Labem či předlouhé Lovosice, ale též podmanivé hrady a zámky jako Házmburk, Peruc, Střekov, záhadný Paradies, loupežnickou jeskyni u Olešnice či rodiště nejslavnějšího českého loupežníka Babinského v Pokraticiích u Litoměřic. Nahlédneme do historie zámku Duchcov, v jehož zdech dožil svůj dobrodružný život legendární Casanova, vystoupíme na tajemný vrch Boreč, čedičový kužel Lovoš či znělcový vrch Kybička. Svoji pouť ukončíme uprostřed tajemné alchymistické zahrady v Zákupech. O každém z těchto míst se vždy dozvíme leccos zajímavého, povíme si, kdo ze slavných tu žil - a rozhodně se nevyhneme ani celé řadě půvabných příběhů a pověstí.
Objev podobné jako Tajemné stezky - České středohoří - Luboš Y. Koláček
Tajemné stezky - Pustinami středních Brd - Otomar Dvořák
Tajemné pohoří Brdy přetíná jako temná hradba střed české kotliny. V předchozí knize "Za poklady brdských Hřebenů" jsme prošli jeho východní, nejužší a nejznámější část. Tentokrát se však vydáme přímo do srdce hor, do "zakázané země", kam nevedou žádné turistické značky, do končin, kde jenom houštím zarůstající základy zbořených vesnic připomínají, že tady kdysi žili lidé. Vstoupíme do končin zakletých a dokonce prokletých; nejen, že můžeme snadno narazit na rezavějící nevybuchlou munici nebo se dokonce dostat do palebného koridoru; číhají tu i zrádná rašeliniště, zvětralé srázy skal, neprůchodná, krátery bomb zjizvená vřesoviště; poznáme zlověstnou Jedovou horu, Chodbu smrti, setkáme se s černou paní, pekelným psem a do cesty se nám vplazí záludný bludný kořen. Budou nám také odhalena místa zázraků a zjevení: neujde nám legendární Svatá Hora ani méně známá Svatá Dobrotivá, poznáme očarovanou studánku Panny Lídy a ve stopách vášnivého kata dojdeme spolu s K. H. Máchou do romantických zřícenin hradu Valdeku. Oddychneme si na místech plných malebné krásy, na vyhlídkách Kazatelny, Koníčku či Jindřichovy skály, u hornických kaplí na Březových Horách či v Mrtníku, u roubených chalup v Olešné, u zádumčivých lesních rybníků Láz, Pilský, Octárna či Padrť. Samozřejmě, že si nenecháme ujít výstup na nejvyšší brdskou horu Tok a další "osmistovky", projdeme přes dopadové plochy vojenských střelnic Jordán a Brdo, napijeme se z pramene Litavky a konečně zjistíme, kde skutečně pramení Červený potok. A cestou také zahlédneme zvířata, jaká už jinde neuvidíte - a dokonce i taková, o nichž ani netušíte, že vůbec existují. Viděli jste už někdy útočícího potočního upíra, nebo drželi v dlani mrskajícího se příbuzného trilobitů? Sestoupíme také do podhůří, abychom si prohlédli hornickou Příbram, železářský Komárov a Hořovice, které si svou polohou vysloužily pojmenování "český betlém". A protože je naším průvodcem romanopisec Otomar Dvořák, je jisté, že to bude cesta dobrodružná a plná všelijakých překvapení.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Pustinami středních Brd - Otomar Dvořák
Tajemné stezky - Tajnosti kraje bechyňského - Otomar Dvořák
Tentokrát nás spisovatel Otomar Dvořák seznámí se starobylým „krajem bechyňským“, jenž kdysi sahal od rakouských a moravských hranic až k pohoří Brdy a k Vltavě nad Prahou. Spíše než turistické značky a mapy nás povedou bizarní příběhy místních obyvatel, záznamy starých kronik, tajemné pověsti a nevyřešené záhady. Budeme společně sledovat tok řeky Lužnice od Příběnic až do Týna nad Vltavou, dopřejeme si nostalgickou retro jízdu Křižíkovým elektrickým vláčkem, prozkoumáme pravěké mohylníky a obětiště v kraji mrtvých kolem říčky Smutné, pokusíme se odhalit tajemství rituálních předmětů z magického vrchu Burkováku, uvidíme „jihočeskou Svatou Horu“, pramen znásilněné panny Rosalie a poustevnu Na Poušti, obklopenou zkamenělým stádem, na bechyňském zámku si zajdeme na svatební hostinu Petra Voka z Rožmberka, budeme se brodit potokem pod skalními převisy v divoké Židově strouze, prohlédneme si orientální cestopisné fresky v zámku Kolodějích, připomeneme si tragédii na císařském dělostřeleckém cvičišti Velkém Depotu, spustíme se do podzemního labyrintu pod Týnem nad Vltavou, a samozřejmě se pokusíme najít podivné bechyňské koule či vzácné vltavíny.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Tajnosti kraje bechyňského - Otomar Dvořák
Tajemné stezky - Soutěskami Českého krasu - Otomar Dvořák
Na předměstí Prahy začíná oblast divoce rozervaných skal, hlubokých strží a jeskynních labyrintů. Táhne se směrem k západu a končí až za Berounem. Voda tady vytvarovala poddajné vápencové usazeniny pravěkých moří a vytvořila krajinu, která se podobá některým romantickým scenériím z Balkánu; proto byla tato část středních Čech podle proslulého slovinského pohoří Kras nazvána Českým krasem. Tato kniha nás zavede i na pohádkový hrad Karlštejn, klášter ve stínu gigantického útesu ve Sv. Janu pod Skalou, prastaré hradiště Tetín, nebo rozsáhlé Koněpruské jeskyně s dílnou středověkých padělatelů mincí, ale především nám odhalí zákoutí neprávem opomíjená. Spatříme jeskyně, v nichž poustevníci sv. Prokop a sv. Ivan sváděli vítězný zápas s mocnostmi pekelnými, u trampských ohňů vyslechneme legendy o děsivém fantomu opuštěných lomů Hansi Hagenovi, spustíme se s jeskyňáři na dno propasti a objevíme tam divné, nevysvětlitelné stopy, osvěžíme se vodou ze zázračných krasových pramenů, posedíme s filmovými hvězdami třicátých let na Barrandovských terasách, zahloubáme se nad záhadnými okolnostmi zavraždění sv. Ludmily a nad hrobem "Růže tetínské" vzpomeneme na nenaplněnou lásku jednoho mladého básníka. Zasvěceným průvodcem nám opět bude spisovatel Otomar Dvořák, s nímž jsme v předcházející knize putovali po tajemných stezkách křivoklátskými lesy.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Soutěskami Českého krasu - Otomar Dvořák
Tajemné stezky - Vodním světem Soběslavska - Otomar Dvořák
Spisovatel Otomar Dvořák se "ponořil" do vodního světa na Soběslavsku, do typické jihočeské krajiny, třpytící se hladinami četných rybníků. Navštívíme s ním Kafkův zámek Strkov v Plané nad Lužnicí, poznáme starobylé slovanské hradiště Chýnov a po Čertových schodech vstoupíme do barvami hýřící Chýnovské jeskyně. Také vyšplháme na věže romantického hradu Choustníku, spatříme poslední husitské bojiště u Křeče a zapomenuté lázně Svaté Anny. Sestoupíme z okraje Vysočiny zpátky do rybničních nížin s centrem v městě čápů - Tučapech. Přejdeme na druhý břeh Lužnice, posedíme na malebném tvrzišti Skalná, prohlédneme si mohylový kraj duchů, Zkamenělou svatbu u Hlavatců a strašidelná místa na okrajích Černické obory. Hlavně nás ale čeká fascinující a zcela svérázná krajina Soběslavských blat, rašelinné močály obklopené věncem blatských obcí, jejichž krása se stala symbolem jižních Čech. Prozkoumáme je všechny, opojeni malebností statků, jejichž oblé tvary a dekorativní zdobení připomíná sváteční lidové perníčky. Poznáme zblízka selské baroko a jeho tvůrce. Čeká nás také cesta po stopách hrdinů Jiráskova románu Proti všem, z Horního a Dolního Bukovska do Hvozdna a záhadných Radonic, jejichž tvrz se prý propadla do pekel. A potom už nás Tajemné stezky zavedou přímo do Soběslavi. I ta je plná starobylých památek a záhad!
Objev podobné jako Tajemné stezky - Vodním světem Soběslavska - Otomar Dvořák
Tajemné stezky - Slavkovský les - Otilie K. Grezlová
Ve své další knize pozve autorka Otilie K. Grezlová čtenáře i tuláky do míst kdysi zvaných Kaiserwald. Podělí se s vámi o své poznatky i zážitky, připomene bohatou historii, i tu méně slavnou v polovině 20. století. Vyprávění začíná tvrdě: dvěma mordy, jeden ze žárlivosti, druhý z touhy po penězích. Nechybí výšlap na nejvyšší horu Slavkovského lesa, návštěva okouzlující Kladské s připomínkou dávných časů. Lázně Kynžvart zahrnují nejen pomyslnou návštěvu u Metternichů. Zjistíte, jak to bylo s prameny v Pramenech, vydáte se za nejkrásnější rozhlednou i za kostelem, v němž bylo kino. Do cesty se vám často připletou minerální vody, jako třeba v Mnichově. Kdo nenavštívil Tři kříže, jako by ve Slavkovském lese nebyl. V Bečově nad Teplou vás uhrane slavný relikviář sv. Maura, historií budete žít i v nedalekém Horním Slavkově. Dostanete se na Krudum a pod ním si prohlédnete zbytky kostela doslova vypreparovaného ze země. Březová připomínající Hollywood má v dějinách i cara Petra Velikého. Loket je zázrak sám o sobě, s památkami se tu doslova roztrhl pytel, má chráněné břečťany a v blízkosti Svatošské skály. Poputujete k viklanům, monastýru i do Kostelní Břízy, jejímž čestným občanem byl Karel Höger. Objevíte nespočet židovských hřbitovů, užasnete nad socialistickým experimentem v obci Rovná a vydáte se hledat zaniklý hrad Plikenštejn. Zjistíte, jak byla tato oblast "úrodná" na slavné a zajímavé osobnosti. Pozůstatkům šibenic se možná někteří vyhnete. Řada míst Slavkovského lesa má dobře našlápnuto, jinde se zastavil čas, někde přetrvává pocit zmaru. To vše dává dohromady přepestrou mozaiku, z níž si vybere každý. Nicméně nevybírejte, abyste nepřebrali, raději poznávejte Slavkovský les v plné škále jeho rozmanitostí. A užívejte si ticha hlubokých lesů, cest i steziček vedoucích odnikud nikam.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Slavkovský les - Otilie K. Grezlová
Žít po proudu (999-00-036-6366-5)
Elektronická kniha - autor Karel Spilko, 332 stran, česky Obrazový ebook s doprovodným textem ŽÍT PO PROUDU je praktický průvodce o našem nejpřirozenějším způsobu života. ŽÍT PO PROUDU je být vědomě sám sebou a respektovat svůj jedinečný energetický potenciál, své vlastnosti a sklony. ŽÍT PO PROUDU znamená žít v souladu se svým Skutečným Severem a jít po své Stezce Srdce. ŽÍT PO PROUDU znamená, že si uvědomíte, kdo jste a co doopravdy chcete a nesnažíte se nesmyslně jít cestou, která není vaše. Pokud žijete v souladu se svým proudem, máte pocit, že váš život má smysl. Zaplaví vás vnitřní spokojenost ze sebe sama, i když vnější podmínky tomu nemusí odpovídat. ŽÍT PO PROUDU je jednoduchý a úžasný způsob, jak být v životě spokojený. Během tohoto způsobu žití (náhledu) přirozeně najdete vnitřní klid a radost, které jsou naším nejhlubším přáním. Ebook ŽÍT PO PROUDU vám změní vaše prožívání ve fyzické realitě. Ebook (formát PDF) ŽÍT PO PROUDU obsahuje 332 snímků s...
Objev podobné jako Žít po proudu (999-00-036-6366-5)
Tajemné stezky - Krajinou Jizerských hor - Luboš Y. Koláček
Nechte se provést Krajinou Jizerských hor – kouskem země s nádhernou přírodou, bohatou historií, krajem pověstí, legend i reálných příběhů místních lidí a lidiček …Můžete zde narazit na stopy geniálního konstruktéra Ferdinanda Porsche, neblaze proslulého sudetoněmeckého politika, budoucího Obergruppenführera SS Konráda Henleina či místního doktora Fausta - čarodějného lékaře Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela. Své otisky zde zanechali i příslušníci slavných šlechtických rodů Redernů, Clam-Gallasů, Valdštejnů, zdejší krajinu spoluvytvářely celé dynastie úspěšných podnikatelů – Liebigů, Riedlů a mnoha dalších. Spolu s autorem, milovníkem zdejšího kraje, Lubošem Y. Koláčkem navštívíte velká města v podhůří, místní hrady a zámky, obří sudy na Javorníku či v Libverdě a vystoupíte na nejvyšší vrcholy Ještědského hřbetu a Jizerských hor. Z ochozů místních rozhleden na Černé Studnici, Bramberku, Královce, Slovance či Smrku můžete přehlédnout celé krásné Pojizeří. A také, budete – li mít štěstí, uvidíte nad hladinou bažinatých jezírek na Čihadlech tančit víly lákající do svých tenat neopatrné poutníky. Račte vstoupit.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Krajinou Jizerských hor - Luboš Y. Koláček
Tajemné stezky - Po březích Orlické přehrady - Vladimír Šiška
Vydejte se spolu s badatelem a spisovatelem Vladimírem Šiškou do kraje kolem Orlické přehrady. Kdysi jej protínalo hluboké údolí s divokou Vltavou a rozeklanými skalami. Dnes je tu jezero dlouhé 68 kilometrů. Okolí nabízí plno rozmanitých přírodních krás, zajímavou historii i pamětihodnosti na doby dávno minulé. Připomeneme si, jak se budovala přehrada s nejvyšší hrází u nás i jak se stavěly a bouraly mosty přes vltavské údolí, dozvíme se, které památky měly štěstí a podařilo se je zachránit. V kraji nacházíme spoustu bývalých tvrzí, hrádků i zámečků. Jaký byl jejich osud a kolik pověstí se k nim váže? Potkáme zde i mnohem starší pozoruhodnosti: nad vltavským údolím byla kdysi velká strážní hradiště z doby dávných Keltů i Slovanů. Jak asi vypadala v době největší slávy? Nemůžeme vynechat ani dvě nejslavnější památky s bohatou a tajemnou historií: zámek Orlík a hrad Zvíkov. Obě stavby, původně hrady na vysokých skalách nad řekou, se dnes zrcadlí na vodní hladině. Na každém kroku narážíme na chráněná území, kde ještě nedotčená příroda skrývá své skvosty v podobě vzácných zvířat, především ptáků, i chráněných rostlin. Při výstupu na Makovou horu nad Orlickou přehradou se nám na chvilku zastaví dech, když se před námi na vrcholku kopce uprostřed lesů zjeví mystický kostelík, který právě zde stojí patrně nikoliv pouhou náhodou. Jen škoda, že mnoho takto klidných, nádherných až magických míst rychle ubývá pod náporem turistického průmyslu.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Po březích Orlické přehrady - Vladimír Šiška
Tajemné stezky - Mlžnou krásou Rychlebských hor - Miroslav Kobza
Tajemné Rychlebské hory. Kraj hlubokých údolí, průzračných potoků, starých hradů, zaniklých vesnic a v podzemí ukrytého nezměrného bohatství. Kraj, kudy kráčela historie, i země na kterou se zapomnělo.Jmenují se podle stejného města, ale jejich název zní jinak v Polsku a jinak v Česku. Ani mnozí místní netuší, kde hřebeny Rychlebských hor začínají a kde končí. Najdeme v nich kouty opuštěné a zapomenuté Bohem i lidmi, stejně jako místa, kde kypí život a voda uzdravuje tisíce lázeňských hostů. Je to prostě pohoří plné rozporů. Snad je tím vinna historie, která dala tomuto kraji poznat bohatství obsažené ve zlatě a dalších nerostech ukrytých v podzemí či v obchodu a výrobě. Poskytla mu vzdělanost, kulturu i krásnou architekturu. Pak však tento kraj rozdělila a uvrhla ho do chudoby i zapomnění. A aby toho nebylo dost, nakonec odsud odvedla i lidi, kteří tyto hory osídlovali, dobývali i chránili. Přivedla na obě strany hranice nové osadníky, jenže ti mnohdy nevěděli, co si s nově nabytým domovem počít. Zanikly vesničky, které dávaly zdejšímu kraji pestrost, zůstaly jen nezhojené rány v krajině.Ani turisté se do Rychlebských hor v poválečných letech příliš nehrnuli. Byl to kraj osamělých trampů, milovníků samoty a podivínů. I díky tomu si Rychlebské hory uchovaly nedotčenost a do jisté míry nádech divočiny.Vše se mění, i tyto hory. Stále více lidí touží po klidu, takže ten se zde stává stále vzácnější komoditou. Lidé z obou stran hranice opět objevují půvab zdejší krajiny a vzájemnou spolupráci. Rychlebské hory přestávají být kopečky na konci světa a stále více se stávají krajem uprostřed Evropy. A také domovem pro generaci lidí, kteří sice nemají kořeny v tomto kraji zarostlé tak hluboko jako staré rychlebské buky, ale kořínky pomalu zapouštějí a začínají být novodobými pravými „Rychlebáky“.Tato kniha je jak pohledem do minulosti Rychlebských hor, tak nahlédnutím do jejich možné budoucnosti, a to očima autora, který těmto horám věnoval své srdce.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Mlžnou krásou Rychlebských hor - Miroslav Kobza
Tajemné stezky - Toulky krajem dolní Cidliny - Jan Řehounek
Po putování po Tajemných stezkách Zlatého pruhu Polabí, Svatojiřského lesa a Českobrodska se tentokrát nymburský spisovatel a publicista Jan Řehounek vydal tajemnými stezkami dolního Pocidliní. Jeho literární pouť vede od soutoku s Labem proti proudu Cidliny po soutok s Javorkou. Je to oblast, která leží tak trochu stranou turistického zájmu veřejnosti, ač nabízí opravdu velké množství mimořádně zajímavých míst s bohatou historií a se spoustou architektonických památek. Všeobecně známá jsou dvě města regionu – Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov, z obcí pak např. Žehuň se souborem barokních památek a obrovským rybníkem či slavníkovská Libice nad Cidlinou.Kdo však zná například oboru Kinských u Kněžiček, keltské Dobšice, Zbraň se zajímavým technickým zařízením na přítoku Žehuňského rybníka, historické Žiželice, dřevěné zvonice ve Skřivanech, Končicích, Vysočanech či Měníku, místo posledního odpočinku Kinských v Mlékosrbech, kostely v Opočnici, Nepolisech, Smidarech, Lučici, Starém Bydžově, dientzenhoferovský zámek ve Sloupnu, lidovou architekturu v Libni či Olešnici?Pocidliní je rovněž velmi bohaté lidovou slovesností. Vždyť jen bájný vrch Oškobrh je opředen řadou příběhů o vojsku svatého Vojtěcha, svatovojtěšské legendy se tradují v Libici nad Cidlinou, čerti a hastrmani se hemží kolem Žehuňského rybníka, ohnivý kočár se prohání Hradišťkem, zakleté duby najdete v lese u Mlékosrb, v Zábědově se vypráví o Kudibalovi s koňskou hlavou…Samotná řeka Cidlina s řadou přítoků, mlýnských struh a s okolními rybníky dotváří malebnou krajinu Pocidliní, v níž určitě najdete místa svému srdci blízká.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Toulky krajem dolní Cidliny - Jan Řehounek
Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska - Aleš Česal
Vydejme se spolu s Alešem Česalem do nejzápadnějšího koutu naší vlasti, na Chebsko a Ašsko. Krajinou, kterou formovala řeka Ohře. Do země s pečetí podzemního ohně a léčivých pramenů. Do krajiny plné středověkých památek i přírodních krás. Poodhalíme záhady Chebského hradu i symboliku jeho tajemné kaple. Navštívíme nejzápadnější bod České republiky, vypravíme se i do nitra jedné z nejmladších sopek na našem území a necháme se uchvátit krásou nejzápadnějšího českého hradu. Budeme sledovat stopy básníka a učence Johanna Wolfganga von Goetha, posledního chebského kata a sběratele starožitností Karla Hussa a nezapomeneme ani na vévodu Valdštejna, který byl v Chebu i se svými věrnými zavražděn. Odhalíme mysterium Bismarckových věží, lidské oběti na hradě Skalná i chebského upíra. Navštívíme památky a zajímavosti známé, ale i zapomenuté. Projdeme se místy svatými i klatými. Autor se věnuje i době poměrně nedávné, kdy v pohraničí vládli nacisté a poté jej uzamkla železná opona. Dozvíme se, kdy a proč v Chebu přistála vzducholoď, jak je to se zdejším zemětřesením, jak vznikla legenda o populárním novodobém "bůžkovi" plodnosti Františkovi, řekneme si, jak to bylo s nacistickou podzemní továrnou a krátce zavítáme i k sousedům na bavorskou stranu hranice.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Za skrytou krásou Chebska - Aleš Česal
Gibsons Puzzle Unášení po proudu XXL 100 dílků (G2219)
Puzzle - 100 dílků v balení, rozměry sestaveného puzzle 34 × 48 cm (V׊) Skládání puzzlí se řadí mezi nejoblíbenější hry. A není to zábava pouze pro děti. Také dospělí si rádi hrají s těmito malými dílky, díky kterým si budou moci složit oblíbený motiv. Tyto puzzle GIBSONS se dají použít pro kohokoliv. Před jejich pořízením musíte mít jasno, pro koho je pořizujete. Obsah těchto puzzlí je 100 dílků. Řadí se mezi klasické puzzle, které zná doslova každý. Tvoří je materiál, kterým je papír. Důležité funkce puzzlí Gibsons Puzzle Unášení po proudu XXL 100 dílků Rozviňte jemnou motoriku, koncentraci a představivost nejen u vašeho dítěte Díky skládání puzzlů vlastně relaxujete Puzzle Gibsons Puzzle Unášení po proudu XXL 100 dílků můžete koupit pro kluky i holky Téma: jiné téma V balení je celkem 100 dílků Spadají mezi klasické puzzle, které musí znát každý Materiál, ze kterého jsou vyrobeny je papír
Objev podobné jako Gibsons Puzzle Unášení po proudu XXL 100 dílků (G2219)
Tvořivé myšlenky - žít po proudu - Karel Spilko - e-kniha
eBook: Žít po proudu je ten nejpřirozenější způsob života, protože v proudu jste sami sebou a respektujete svůj jedinečný energetický potenciál. Žít po proudu znamená žít v souladu se svým Skutečným Severem a jít po své Stezce Srdce. Žít po proudu znamená, že si uvědomíte, kdo jste a co doopravdy chcete a nesnažíte se nesmyslně si plnit cíle, které nejsou vaše. Pokud žijete v souladu se svým proudem, máte pocit, že váš život má smysl. Zaplaví vás vnitřní spokojenost ze sebe sama. Budete spokojeni, i když vnější podmínky tomu nemusí alespoň ze začátku odpovídat. Žít po proudu je to, proč jsme sem na planetu Zemi přišli. Je to jednoduchý a úžasně účinný nástroj, jak v životě být spokojený a plnit si bez zbytečného úsilí svá přání. A během tohoto způsobu žití automaticky najdete radost a vše, co každý z nás ve své výjimečnosti hledá.
Objev podobné jako Tvořivé myšlenky - žít po proudu - Karel Spilko - e-kniha
Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí - Jan Řeháček
Spolu s autorem Janem Řeháčkem se tentokrát podíváme do východních Čech. Naše putování zahájíme v Pardubicích, které za svou slávu vděčí moravskému šlechtickému rodu Pernštejnů a v pozdějších dobách rozvoji železnice. Budeme obdivovat pozůstatky pernštejnských vodních děl - rybníky, kanály a akvadukty. Vždyť Pardubicko ve své době sneslo srovnání i s mnohem slavnějším Třeboňskem. Povíme si také o vojenské nemocnici Karanténa a o dvou výstavách, které Pardubice proslavily nejen doma, ale i v zahraničí. A nesmíme zapomenout ani na Jana Kašpara, průkopníka českého letectví, slavnou dostihovou tradici a tajemství výroby perníku.Po prozkoumání pardubického okolí se vydáme na východ k českomoravskému pomezí. Navštívíme řadu hradů - Kunětickou horu, Lichnici, Košumberk nebo Svojanov, rodiště hudebních skladatelů Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů Litomyšl a Poličku, v Podlažicích si povíme o pověstné Ďáblově bibli. Vynechat nesmíme ani řadu měst a městeček - Chrudim, Vysoké Mýto, Hrochův Týnec nebo Heřmanův Městec. Ve Vraclavi se seznámíme s pohnutou historií rodu Vršovců a v bývalé osadě Ležáky se pokloníme obětem krveprolití z doby po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Nechte se pozvat k návštěvě tohoto překrásného a na historii bohatého kraje. Věřte, že nebudete litovat.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí - Jan Řeháček
Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska - Ladislav Smejkal
Vydejme se spolu s autorem, historikem Ladislavem Smejkalem, na cestu za krásami a pamětihodnostmi nádherného kousku země na pomezí severních a středních Čech - Dubska a Kokořínska.Výchozím bodem našich toulek bude severní dominanta tohoto kraje - hora Vlhošť. Z ní sestoupíme do roklin a borovými háji budeme pokračovat k vesničkám pod skalami. Na březích rybníků u Holan navštívíme ruiny starobylých hrádků a kolem osad s půvabnými jmény a nádhernými staveními dojdeme až k městu - svého času okresnímu - Dubé.Odtud se, s krátkou odbočkou do Doks, vydáme údolím Liběchovky k Liběchovu. Prohlédneme si skalní oblasti nazývané v minulosti Dubským Švýcarskem, na zámku v Liběchově poznáme osudy autora monumentálních sochařských děl Václava Levého, mecenáše Antonína Veitha či básníka a exkomunikovaného kněze Františka Matouše Klácela.Přes Kokořín a Mšeno, půvabné městečko, kde se snad zastavil čas, přes Štorchovu Lobeč a Nosálov vystoupíme na Vrátenskou horu s rozhlednou a nádhernými výhledy. Zastavíme se i na tajuplném hradě Houska, ve Skalsku se projedeme zajímavou zahradní železnicí. Z Katusic doputujeme do Bělé pod Bezdězem a naše putování zakončíme na Bezdězu, hoře opěvované básníky, z níž lze, za dobré viditelnosti, přehlédnout téměř třetinu naší krásné země.Autor knihu okořenil množstvím dalších zajímavých příběhů lidí, kteří zde, v tomto kraji žili, spoluvytvářeli jeho historii a tím vlastně i jeho dnešní podobu. Co více dodat? Snad už jen: Račte vstoupit…
Objev podobné jako Tajemné stezky - Skalními městy Dubska a Kokořínska - Ladislav Smejkal
Tajemné stezky - Kouzelným pomezím Lužických hor - Luboš Y. Koláček
Buďte vítáni na procházce Kouzelným pomezím Lužických hor, nádherným přírodním koutem ohraničeným Jěštědským hřbetem na východě, Žitavskými horami na severu, malebnou říčkou Ploučnicí na jihu a rozervanými skalami Českosaského Švýcarska na západě. Potkat zde můžete svérázného šamana Václavka z Vlčí Hory, aristokrata mezi výtvarníky Michala Vitanovského, nesmazatelné stopy zde zanechal slavný opat zbraslavského kláštera Petr Žitavský, světice Zdislava z Lemberka, geniální hudebník Bedřich Smetana, ruralista František Křelina či spisovatelka českého venkova Karolina Světlá.Spolu s autorem Lubošem Y. Koláčkem navštívíme mnohé z místních hradů, hrádků, měst, městeček a tvrzí – Jablonné, Grabštejn, Lemberk,Vartemberk, Milštejn, Žitavu, sklářský Nový Bor či Kamenický Šenov a mnohé další. Nádherný výhled do všech světových stran nám nabídnou starobylé rozhledny na Hvozdu, Jedlové, Dymníku a Tanečnici i ty novější na Ještědu, nebo Na Stráži ve Sloupu v Čechách.Dozvíme se zajímavosti z historie pivovarnictví a ve Varnsdorfu ochutnáme pivo z místního pivovaru. A potom, budeme-li mít štěstí, můžeme potkat i horské trpaslíky, strašidelné psy, krvavé přízraky a jiná místní strašidla.Nač čekat? Magická krajina Lužických hor a Podještědí se těší na vaši návštěvu.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Kouzelným pomezím Lužických hor - Luboš Y. Koláček
Tajemné stezky - Za ztracenou slávou západního Krušnohoří - Stanislav Burachovič
Hřeben Krušných hor od pradávna tvořil hranici mezi Čechami a sousedním Saskem. Jednalo se o nespoutaný kraj plný divoké zvěře a strašidelných bytostí, kterému se lidé raději vyhýbali. S koncem středověku však nastala změna. Mohla za to stříbrná horečka, která z Jáchymova a dalekého okolí udělala na čas pomyslný střed Českého království. Vydejme se spolu s autorem Stanislavem Burachovičem po stopách dávných prospektorů a prvních horníků a oprašme spolu s ním zašlou slávu západního Krušnohoří.Naše putování zahájíme pod svahy bájného Mědníku a ukončíme ho v údolí řeky Svatavy pod romantickými zříceninami hradů Hausberg a Hartenberg. Po cestě navštívíme mnohé z místních měst a městeček - Boží Dar, Jáchymov, Abertamy, Pernink, Horní Blatnou, Nejdek, Přebuz a řadu dalších, budeme pátrat po zaniklých obcích - Rýžovna, Jelení, Chaloupky, Nancy a podíváme se také za hranici, neboť dějiny české a saské části Krušnohoří byly vždy silně provázané. Daleké výhledy nám nabídnou rozhledny na Klínovci, Blatenském vrchu, Plešivci nebo Pajndlu. Krajinou nás budou provázet humanističtí učenci Georius Agricola a Johannn Mathesius, lidoví písničkáři Anton Günther a Hans Soph, do tajů magie nás zasvětí krušnohorský Faust Adalbert Hahn a zázračný doktor Johann Baptista Rölz a spolu s Peterem Epperleinem a Karlem Stülpnerem se vydáme na pytláckou stezku. Zjistíme také, jak si místní usedlíci vydělávali na chleba, jak žili, jak se bavili a jaký neslavný osud je po konci druhé světové války potkal. Pojďme se tedy ponořit do hlubokých lesů krušnohorského pohoří. Buďme však potichu, abychom nevyplašili vládkyni místních hor, tajemnou lesní žínku Marzebillu.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Za ztracenou slávou západního Krušnohoří - Stanislav Burachovič
Tajemné stezky - Tábor tajemné město nad Lužnicí - Otomar Dvořák
Na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí se tyčí legendární pevnost husitů s biblickým jménem Tábor. Každý si tohle město pamatuje z hodin školního dějepisu, také pro turisty je atraktivním cílem – a přesto možná ani někteří z jeho obyvatel netuší, jaká podivuhodná tajemství jsou spjatá s jeho původem a dávnou, ještě předhusitskou historií. Spisovatel Otomar Dvořák má k městu osobní vztah, neboť v něm prožil část dětství, znal některé ze zdejších rodáků a vyslechl jejich téměř neuvěřitelné příběhy, z nichž mnohé jsou vůbec poprvé zveřejněny tiskem.Provede nás skrytými zákoutími spletitých uliček, a připomene nám Tábor jako město hornické a lázeňské. Spustíme se spolu s ním do labyrintu podzemních chodeb i na dno přehradní nádrže Jordán, pokusíme se odhalit tajemství táborské „lochnesky“, krvavého mordýře Pinty, pravěkých mohyl, zaniklého středověkého města Sezimova Ústí či zázraků Panny Marie Klokotské. Vydáme se i do nejbližšího městského okolí a romantickým údolím řeky Lužnice dojdeme až k legendárnímu hradu Příběnice.V chystaném druhém dílu knihy poznáme důkladněji táborské zázemí; cesta bude pokračovat širokým okruhem přes Bechyni, Soběslav, Choustník, Chýnov, Borotín až po Jistebnici.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Tábor tajemné město nad Lužnicí - Otomar Dvořák
Tajemné stezky - Orlické hory - královstvím princezny Kačenky - Jiří Mach
Zveme vás na objevné a romantické putování Orlickými horami a jejich podhůřím. Nejen že navštívíme nekrásnější zákoutí, památky a přírodní zajímavosti, ale také se seznámíme s pozoruhodnými příběhy, které se zde v minulosti odehrály. Zasvěceným průvodcem nám bude bývalý dlouholetý ředitel vlastivědného muzea v Dobrušce Jiří Mach. Těšit se můžeme na podhorská města a městečka Opočno, Dobrušku, Vamberk nebo Rychnov nad Kněžnou, hostit nás budou horské obce Olešnice v Orlických horách, Deštné v Orlických horách nebo Orlické Záhoří. Téměř všude po cestě budeme obdivovat překrásnou vesnickou lidovou architekturu. Staneme se svědky slávy i pádu rodu Trčků z Lípy, přečteme si moudré, ale i poněkud lechtivé nápisy na stěnách opočenského zámku, dozvíme se, odkud byla babička Boženy Němcové, co inspirovalo světoznámého malíře Františka Kupku, jaké byly životní osudy arcibiskupa Otčenáška, projdeme se po hřebenech Orlických hor a navštívíme třeba také tajemný potštejnský hrad nebo unikátní kostel v Neratově. Naši cestu budou provázet příběhy o osudech zdejších řezbářů, sochařů či malířů, ale i pověsti o strašidlech nebo vládcích Orlických hor Rampušákovi a princezně Kačence. Představíme si také zajímavosti současné, mezi něž nepochybně patří kvasinská automobilka nebo ekologické středisko v Dobrém. Přijměte tedy pozvání do krásného koutu naší vlasti a nechte se jím inspirovat k jeho osobní návštěvě.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Orlické hory - královstvím princezny Kačenky - Jiří Mach
Tajemné stezky - Hornickou krajinou středního Krušnohoří - Otilie K. Grezlová
Dovolím si položit Vám několik otázek. Máte rádi krásnou přírodu? Dlouhé, táhlé pláně, potoky, říčky a rybníky, vodní nádrže i hluboké lesy a úchvatné výhledy - to vše v nerušeném tichu? Máte rádi městečka a vesnice s přebohatou historií a množstvím památek i stopy po důlní činnosti? Fandíte nečekaným překvapením i nezodpovězeným otázkám? Umíte se dívat na současnost s otevřenýma očima? A chtěli byste trochu poznat například Gabrielu Buquoyovou, České Hamry, ojcovské břízy, kostel ve Výsluní, Jiřího Popela z Lobkovic, lesní hřbitov ve Vejprtech, Julia Kallu, vápenku u Kovářské, Halže, výrobu pozamentů, hrady Perštejn a Hasištejn, Bezručovo údolí, kapličky na Měděnci, v Krušných horách snad nejfotografovanější a nejfotogeničtější kostel v Kalku, rašelinového mužíčka, zaniklé vesnice, život obyčejných lidí… a k tomu spoustu dalších osobností, míst a zajímavostí? A na skok zavítat k sousedům na druhé straně hranice? Pak neváhejte a přidejte se, hornická krajina středního Krušnohoří nás netrpělivě očekává. Právě vyrážíme.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Hornickou krajinou středního Krušnohoří - Otilie K. Grezlová
Tajemné stezky - Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska - Otomar Dvořák
Zbytky starého hvozdu lemují dávnou hranici mezi Plzeňskem a Pražskem. Vydejme se spolu se spisovatelem Otomarem Dvořákem do kraje jeho předků, do míst, kde Brdy splývají s Křivoklátskou vrchovinou. I tentokrát to bude dobrodružné putování, které začneme hledáním stop po středověkých Rokycanech, vzpomeneme na americké osvoboditele z května 1945 a dramatické příhody na demarkační čáře, naše cesta povede přes Břaskou planinu poznamenanou hornickou tradicí a podél říčky Klabavy až k řece Berounce, poznáme legendární léčitelku z Radnic a projdeme se po hřebeni pověstmi opředeného pohoří Radče, pokocháme se malebným světem dřevěných chaloupek na Zbirožsku, navštívíme největší háj jedovatých tisů v Čechách, poznáme taje zapomenutého provaznického řemesla a podíváme se do železitých lázní v Cerhovicích.Prozkoumáme také nejzáhadnější český hrad Zbiroh, neméně podivnou hradní dvojici Žebrák a Točník, v lesích ztracený Řebřík a další neznámé zříceniny či hradiště. Budeme hledat „rokycanské koule“ a „žebrácký meteorit“. Nakonec si odpočineme u Kařezských rybníků, kde si budeme připadat jako v Jižních Čechách. Během cesty vyslechneme spousty napínavých historek, poznáme neuvěřitelné osudy zdejších rodáků a narazíme i na několik opravdu nevysvětlitelných záhad.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska - Otomar Dvořák
Tajemné stezky - Šumavská toulání, slzy stožecké Madony - Jaroslav Pulkrábek
Sotva najdeme jiný kousek země toliko naplněný příběhy. Co kopec či údolí, co zákrut cesty, brod nebo most přes říčku, co samota i ves, to příběh. O zradě a lásce, zbabělosti i odvaze, krutosti a milosrdenství. O zdánlivě všedních věcech i nadpřirozených úkazech. Na každém kroku se otevírá nová stránka knihy osudů. Až se člověk bojí došlápnout, aby nezneuctil místo, kde se zrodil či vyhasl život, kde došlo k nějaké památné události. Přestože od jednoho konce ke druhému je to sotva čtyřicet kilometrů a přejdeme ho za jediný den, poznat ho trvá měsíce i roky. A ten, kdo hledá pozorně, nestihne to za celý svůj život. Jaroslav Pulkrábek nás v další knize z cyklu Šumavská toulání zavede na Volarsko. Budeme poznávat kraj kolem hory Stožec s poutní kaplí, navštívíme Volary, Soumarský Most, České Žleby, Stožec, Želnavu a mnohá další zajímavá místa. Vzpomeneme na oběti pochodů smrti, které přes Šumavu koncem války procházely, ale i na Charlese Havlata z Nebrasky, který jako poslední americký voják padl na našem území. Budeme potkávat němé svědky mnohdy neuvěřitelných příběhů, ale i současné zdejší obyvatele, kteří sice leccos pamatují, ale poté, co jim položíte otázku, raději přenesou řeč jinam či sklopí zrak.A uprostřed toho tajemného světa, ukrytý v hloubi pralesa pod mohutnou skálou, na níž hnízdí sokol, najdeme obraz Madony s bílou růží. Právě sem, kde pod nádhernou kaplí vyvěrá zázračný pramen, nechť vedou naše první kroky. Tady poprosme o ochranu a pomoc při pochopení veškerého toho dění. Neboť ne každý, kdo přijde, uvidí, ne každý, kdo uviděl, porozumí.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Šumavská toulání, slzy stožecké Madony - Jaroslav Pulkrábek
Tajemné stezky - Poolšavím cestou králů i špehýřů - Jiří Jilík
Je mnoho větších a známějších řek jako je Olšava. Spíš říčka, nežli řeka, ba dokonce potok, jak ji ve své kronice nazval kronikář Kosmas, je dnes stejně zapomenutá jako události, které se v jejím povodí kdysi odehrály. Dlouhou dobu tvořila hranici mezi Moravou a Uhry a navíc podél ní vedla zemská stezka spojující obě země. Vydáme se podél ní i my a začneme hned u pramene Olšavy pod hřebenem Bílých Karpat.Na zámku nový Světlov budeme přítomni koncertu orchestru poddaných a v Bojkovicích doprovodíme miškáře-zvěroklestiče před jejich dlouhou cestou do dalekých zemí k „uplakanému dubu“, kde se loučili s rodinami. Navštívíme všechna tři zaručená rodiště J. A. Komenského a měšťanům v Uherském Brodě pomůžeme spolu s Černým Jankem bránit hradby města před dobyvateli. Válečná vřava nás doprovodí i na místa dvou velkých bitev – na Lucké pole, kde kníže Vladislav porazil dvanáctiletého uherského krále Štěpána, a ke Hrubému boru. Na tamní slavné vítězství Jindřicha z Poděbrad nad Matyášem Korvínem mládenci z Vlčnova podnes vzpomínají jízdou králů. Obětí války, té poslední, se stal zámeček Pepčín v Oboře nad Veletinami, postavený stárnoucím hrabětem Václavem Kounicem pro Josefínu, dívku nešlechtického původu. Na dolním toku nás řeka přivede do blízkosti velkomoravského Veligradu. Na Výšině sv. Metoděje staneme u hrobů Velkomoravanů, jejichž potomci podnes v kraji žijí. Pokud jde o vzdálenost v kilometrech, proputujeme sice malý kousek Moravy, v čase však mnohem větší - od lovců mamutů až po rok slavného vítězství našich hokejistů v Naganu. Tož, vzhůru na cestu!
Objev podobné jako Tajemné stezky - Poolšavím cestou králů i špehýřů - Jiří Jilík
Tvořivé myšlenky - žít po proudu (978-80-904988-9-1)
Elektronická kniha - autor Karel Spilko, 170 stran, česky Žít po proudu je ten nejpřirozenější způsob života, protože v proudu jste sami sebou a respektujete svůj jedinečný energetický potenciál. Žít po proudu znamená žít v souladu se svým Skutečným Severem a jít po své Stezce Srdce. Žít po proudu znamená, že si uvědomíte, kdo jste a co doopravdy chcete a nesnažíte se nesmyslně si plnit cíle, které nejsou vaše. Pokud žijete v souladu se svým proudem, máte pocit, že váš život má smysl. Zaplaví vás vnitřní spokojenost ze sebe sama. Budete spokojeni, i když vnější podmínky tomu nemusí alespoň ze začátku odpovídat. Žít po proudu je to, proč jsme sem na planetu Zemi přišli. Je to jednoduchý a úžasně účinný nástroj, jak v životě být spokojený a plnit si bez zbytečného úsilí svá přání. A během tohoto způsobu žití automaticky najdete radost a vše, co každý z nás ve své výjimečnosti hledá.
Objev podobné jako Tvořivé myšlenky - žít po proudu (978-80-904988-9-1)
Po proudu plavou jenom chcíplé ryby - Dojčár Robert, Bajer Pavel
Kniha dává nahlédnout do života jednoho muže ve středním věku, který se probíjí všednodenním životem jako my všichni. Který hledá, co znamená být člověkem, manželem, otcem a křesťanem v dnešním světě. A svoje vzestupy i pády popisuje se sympatickou moravskou otevřeností.
Objev podobné jako Po proudu plavou jenom chcíplé ryby - Dojčár Robert, Bajer Pavel
Podkrkonoší Barevným Podzvičinskem: Tajemné stezky (978-80-87866-60-3)
Kniha - autor Jan Řehounek, 272 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Od knih Zlatým pruhem Polabí, Svatojiřským lesem, Starobylým Českobrodskem a Toulky krajem dolní Cidliny z edice Tajemných stezek odbočil tentokrát nymburský spisovatel a publicista Jan Řehounek do podkrkonošského podhůří. Při léčení v Lázních Bělohradu si zamiloval barevnou krajinu Podzvičinska, jejímž středem se klikatí modrá stužka říčky Javorky. Z prvních drobných postřehů, které si při toulkách těmito místy zaznamenával, se postupně začala rodit kniha, v níž zúročil svoji novinářskou zvídavost, zaujetí poutníka, vášeň pro historická bádání i posedlost národopisem a regionální slovesností. Podzvičinsko a vlastně i celé Podkrkonoší je oblast s nádherným přírodním bohatstvím, obohaceným kulturním dědictvím nesmírné hodnoty. Autor spolu s čtenáři putuje od pramene Javorky v kopcích, jimž dominuje hora Zvičina, sestupuje zalesněnými úbočími s kamenitými stržemi a úžlabinami potůčků do...
Objev podobné jako Podkrkonoší Barevným Podzvičinskem: Tajemné stezky (978-80-87866-60-3)
Tajemné stezky Tajnosti kraje bechyňského (978-80-87866-40-5)
Kniha - 200 stran, česky Tentokrát nás spisovatel Otomar Dvořák seznámí se starobylým „krajem bechyňským“, jenž kdysi sahal od rakouských a moravských hranic až k pohoří Brdy a k Vltavě nad Prahou. Spíše než turistické značky a mapy nás povedou bizarní příběhy místních obyvatel, záznamy starých kronik, tajemné pověsti a nevyřešené záhady. Budeme společně sledovat tok řeky Lužnice od Příběnic až do Týna nad Vltavou, dopřejeme si nostalgickou retro jízdu Křižíkovým elektrickým vláčkem, prozkoumáme pravěké mohylníky a obětiště v kraji mrtvých kolem říčky Smutné, pokusíme se odhalit tajemství rituálních předmětů z magického vrchu Burkováku, uvidíme „jihočeskou Svatou Horu“, pramen znásilněné panny Rosalie a poustevnu Na Poušti, obklopenou zkamenělým stádem, na bechyňském zámku si zajdeme na svatební hostinu Petra Voka z Rožmberka, budeme se brodit potokem pod skalními převisy v divoké Židově strouze, prohlédneme si orientální cestopisné fresky v zámku Kolodějích,...
Objev podobné jako Tajemné stezky Tajnosti kraje bechyňského (978-80-87866-40-5)
Tajemné stezky - Za pohnutými osudy východního Krušnohoří - Otilie K. Grezlová
Ve čtvrté knize o Krušných horách se spolu s Otilií K. Grezlovou dostáváme na jejich nejvýchodnější výspu. Tato část má opět svébytnou charakteristiku: je tu více větších měst a okouzlující náhorní planina s pozoruhodným reliéfem, připomínajícím obrovské valící se vlny. To vše provází spousta událostí, dějinných zvratů, zajímavých lidí i poutavých a tklivých příběhů a jedinečných přírodních i uměleckých památek. Naše závěrečné toulání po Krušných horách začíná v Oseku, městě nejen s úchvatným klášterem. Dál na východ nás čekají podhorské obce, v jedné z nich se narodila někdejší první dáma republiky. A pak obec nezvyklého jména Hrob, kde svým způsobem započala třicetiletá válka. Vysoko nad nimi, na hranicích s Německem, nás okouzlí Moldava, místo vyznávané běžkaři a proslulé unikátní železniční tratí do podhůří. Nevynecháme Nové Město ani Mikulov, zavítáme na mnohé vrchy v okolí a uvidíme kamenná slunce. Cínovec je pro mnohé spjat s Dlouhým rybníkem, vřesovišti a Eliškou Junkovou, ale my se přesvědčíme, že k vidění je toho tady mnohem víc. Dubí nejsou pouze lázně a jedinečný kostel, ale také město porcelánu "cibuláku", secesních domů, nádraží jako ze starých časů i dalších pozoruhodností. V Krupce a okolí se budeme pohybovat po hornické krajině zařazené na Seznam světového dědictví UNESCO a seznamovat se s netušenými historickými událostmi jakož i historickou lanovou dráhou na Komáří hůrku. Odtud krajina k Fojtovicím a Habarticím připomíná spíše nížinu, ovšem počasí nás rychle vyvede z omylu. Končíme Špičákem a Krásným Lesem, kde se k životu navrací zámeček, a definitivně se loučíme ve Ždírnici, je symbolicky na konci abecedy. Východní Krušnohoří je nesmírně rozmanité, a tak si každý z čtenářů v knize jistě najde to "své".
Objev podobné jako Tajemné stezky - Za pohnutými osudy východního Krušnohoří - Otilie K. Grezlová
Tajemné stezky - Po stopách čarodějů podél říčky Střely - Otomar Dvořák
Spisovatel Otomar Dvořák nás tentokrát zve do krajiny bizarních stolových hor, které jako by přímo vystoupily z mýtů a pohádek. Své putování začneme v klášteře Teplá, založeném rytířem Hroznatou, poznáme překvapivou historii léčivých pramenů Mariánských Lázní i zdejší zlověstné démony. Pověst o pekelných havranech a zázračném krystalu nás povede k říčce Střele, kterou budeme sledovat od jejího pramene na Toužimské plošině, přes starobylé Žlutice, romantickou Chyši a nejmenší město v Evropě Rabštejn (Havraní kámen), až k jejímu ústí do Berounky.Poznáme tajemství mocné hory Vladař s rozsáhlým hradištěm na temeni, zapomenuté poutní místo Skoky, obří balvany u Žihle, Odlezelské jezero, které vzniklo jako důsledek přírodní katastrofy, barokní perlu Manětín, klášter Plasy, postavený odvážně na močále, pozoruhodnou Čertovu hráz, a posléze dvojici nedobytných hradů Libštejn a Krašov, střežících přechody přes Berounku. Zajímavé informace prolínají s autorovými zážitky z cesty, a také s napínavými příběhy, které našel ve starých knihách či vyslechl z úst pamětníků.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Po stopách čarodějů podél říčky Střely - Otomar Dvořák
Tajemné stezky - Chřiby Strážci středního Pomoraví - Jiří Jilík, Bořek Žižlavský
Vydejte se s námi na jihovýchodní Moravu na hranici dvou národopisných regionů - Hané a Slovácka, které od sebe odděluje pohoří Chřiby. Není sice rozsáhlé a navenek vypadá poklidně a smírně, neboť četné dramatické příběhy vepsané historií do jeho tváře dávno zastiňují stoleté bučiny. Přitom stěží nalezneme v naší historické literatuře častěji skloňované slovo než Velehrad, považovaný od středověku až do počátku 20. století za hlavní město Velkomoravské říše, sídlo moravských králů i rezidenci soluňských bratří sv. Cyrila a Metoděje. Avšak lidé vstupovali do těchto míst již za pravěku, neboť podél řeky Moravy, jíž je pohoří strážcem, vedla proslulá jantarová stezka.Pojďme se tedy spolu s autory Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským projít po valech výšinných hradisek na Holém kopci či na Brdu, obdivujme zlatý solid byzantského císaře Teofila nalezený na hoře sv. Klimenta, zapátrejme ve zříceninách hradů Cimburku a stříleckého hradu po vstupu po podzemních chodeb a v mohylovém poli na Tabarkách po zlaté rakvi krále Belly. Budeme-li pozorní, možná zahlédneme na cimbuří hradu Buchlova řasnatý šat černé paní, která ohlašovala tragickou událost v rodině majitelů, a v temném zákoutí jeskyně na Budačině třpyt zbojnického pokladu.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Chřiby Strážci středního Pomoraví - Jiří Jilík, Bořek Žižlavský
Krajinou Jizerských hor: Tajemné stezky (978-80-87866-01-6)
Kniha - autor Luboš Y. Koláček, 264 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Nechte se provést Krajinou Jizerských hor - kouskem země s nádhernou přírodou, bohatou historií, krajem pověstí, legend i reálných příběhů místních lidí a lidiček … Můžete zde narazit na stopy geniálního konstruktéra Ferdinanda Porsche, neblaze proslulého sudetoněmeckého politika, budoucího Obergruppenführera SS Konráda Henleina či místního doktora Fausta - čarodějného lékaře Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela. Své otisky zde zanechali i příslušníci slavných šlechtických rodů Redernů, Clam-Gallasů, Valdštejnů, zdejší krajinu spoluvytvářely celé dynastie úspěšných podnikatelů - Liebigů, Riedlů a mnoha dalších. Spolu s autorem, milovníkem zdejšího kraje, Lubošem Y. Koláčkem navštívíte velká města v podhůří, místní hrady a zámky, obří sudy na Javorníku či v Libverdě a vystoupíte na nejvyšší vrcholy Ještědského hřbetu a Jizerských hor. Z ochozů místních rozhleden na Černé Studnici,...
Objev podobné jako Krajinou Jizerských hor: Tajemné stezky (978-80-87866-01-6)
Soutěskami Českého krasu: Tajemné stezky (978-80-87866-50-4)
Kniha - autor Otomar Dvořák, 208 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Na předměstí Prahy začíná oblast divoce rozervaných skal, hlubokých strží a jeskynních labyrintů. Táhne se směrem k západu a končí až za Berounem. Voda tu vytvarovala poddajné vápencové usazeniny pravěkých moří a vytvořila krajinu, která se podobá některým romantickým scenériím z Balkánu; proto byla tato část středních Čech podle proslulého slovinského pohoří Kras nazvána Českým krasem. Tato kniha nás zavede i na pohádkový hrad Karlštejn, klášter ve stínu gigantického útesu ve Sv. Janu pod Skalou, prastaré hradiště Tetín nebo rozsáhlé Koněpruské jeskyně s dílnou středověkých padělatelů mincí, ale především nám odhalí zákoutí neprávem opomíjená. Spatříme jeskyně, v nichž poustevníci sv. Prokop a sv. Ivan sváděli vítězný zápas s mocnostmi pekelnými, u trampských ohňů vyslechneme legendy o děsivém fantomu opuštěných lomů Hansi Hagenovi, spustíme se s jeskyňáři na dno propasti a objevíme...
Objev podobné jako Soutěskami Českého krasu: Tajemné stezky (978-80-87866-50-4)
Tajemné stezky - Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou - Jan Řehounek
Nymburský spisovatel, publicista a znalec regionu středního Polabí Jan Řehounek tentokrát odbočil od Labe po jeho přítoku Výrovce, aby čtenářům přiblížil turisticky dosud téměř neobjevený kus země, obecně známý jako Českobrodsko. Protože jde ale o území sevřené toky Výrovky a Šembery, říká se mu Pošembeří. Začíná kousek za velkou Prahou na hranicích Úval, ve Vyšehořovicích, Tuklatech a Škvorci. Na severu ho ohraničuje dálnice D11, na jihu silnice z Mukařova do Zásmuk. Na východě sahá téměř ke Kolínu. Nejsou tu velké městské aglomerace, největšími městy jsou Český Brod, Kostelec nad Černými lesy, Kouřim a Pečky. Zato ale Pošembeří oplývá krásnou přírodou a historickými památkami. Známá jsou např. městská památková centra výše jmenovaných měst, skanzen v Kouřimi, kostely v Plaňanech či lipanské bojiště… Jen málokdo ale zná soubor gotických památek ve Vyšehořovicích, zámek ve Škvorci, románskou baziliku v Tismicích, rodiště svatého Prokopa v Chotouni a odtud se táhnoucí Čertovu brázdu, tvrze v Tuchorazi či Hradeníně, markomanská archeologická naleziště u Dobřichova, barokní sladovnu v Kounicích, židovský hřbitov v Přistoupimi… Z přírodních krás stojí za návštěvu kopec Klepec u Přišimas, romantické Údolí Šembery, přírodní rezervace u Chroustova, svědecké kopce u Bříství a Přerova… Na kole si lze projet Středočeskou ovocnou cyklostezku, jež vede napříč Pošembeřím. Ani Tajemným stezkám v nadtitulu knihy nezůstaneme nic dlužni. Spousta míst je opředena pověstmi a lidovými povídačkami. Od těch nejstarších legend o svatém Prokopovi až po říkačky související s lidovými zvyky a svátky. Doufáme, že se spolu s autorem, zaníceně zaujatým historií a krásami tohoto koutu středních Čech, s chutí vydáte po tajemných stezkách Pošembeří.
Objev podobné jako Tajemné stezky - Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou - Jan Řehounek
Podívejte se také
- Veslovat proti proudu (978-80-86038-78-0)
- Muk Petr: Petr Muk (Edice k 20. výročí) (2x CD) - CD (9029580804)
- Trefl Černý Petr Myška Minnie
- Králíček Petr - Blu-ray (BD001674)
- Petr a Lucie. Dramatická montáž
- Praxe Přímé Stezky 2 (978-80-852-0235-9)
- Praxe Přímé Stezky 1 (978-80-852-0205-2)
- Janovo tajemství: Proti proudu III. (978-80-88215-47-9)
- Tristar PO-2602 (PO-2602)
- Černý Petr (DIGITÁLNĚ RESTAUROVANÝ FI (FHV1254)
- Obyčejný muž Petr Spálený: Zpěvník (9790706556147)
- Pokladnice pohádek Aladin, Auta, Petr Pan
- Various: Petr Pan - MP3-CD (8594072273957)
- Čtvrtníček Petr: Pane prezidente - CD (9029652366)
- Victor Full Frame Petr Koukal (4005543145726)
- Petr Pan SE - Blu-ray (D00621)
- Pohnutiny (krutej román): Proti proudu I. (978-80-88215-43-1)
- Tajemné stezky Tajnosti kraje bechyňského (978-80-87866-40-5)
- Podkrkonoší Barevným Podzvičinskem: Tajemné stezky (978-80-87866-60-3)
- Soutěskami Českého krasu: Tajemné stezky (978-80-87866-50-4)
- Petr Brukner (978-80-7260-508-8)
- Novák Petr: Klaunova zpověď - DVD (SU7138-9)