Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz

Rozkymácený svět - Michael Špirit, Josef Vohryzek

Předkládaný výbor představuje literárního kritika a překladatele Josefa Vohryzka (1926-1998) jako kritického myslitele o povaze komunistického režimu, o české a slovenské společnosti ve společném státě a po jeho rozpadu, o vztahu silnějšího a slabšího, většiny a (romské a židovské) menšiny. Kniha je členěna do čtyř oddílů. První tvoří texty o společnosti a politice před rokem 1989 a po sesunu komunistického režimu. Úvodní esej přibližuje životní pocit nestraníka během pražského jara 1968, úvahy psané během tzv. normalizace pro samizdatové sborníky nebo periodika se zabývají faktickými možnostmi Charty 77, mechanikou soudního šikanování a významem nezávislých občanských iniciativ, a stati z první poloviny devadesátých let pojednávají o vztazích k nově se formující moci, o rozpadu federativní republiky, étosu nově vzniklého českého státu a chováním tzv. intelektuálních elit při všech těchto momentech. Druhý díl sestává z textů o rasové nesnášenlivosti. Polemika z roku 1968 ukazujemožné sociálních důsledky tehdy chystané federalizace československého státu, kterým se pak věnuje jeden z prvních dokumentů Charty 77 (z roku 1978), v němž je podrobně rozpracováno postavení Romů v tehdejším Československu. Josef Vohryzek připravil pojednání anonymně, text zveřejněný v samizdatu a v exilových publikacích vyšel s podpisy tehdejších mluvčích Charty 77. Úvahy, které na chartovní dokument navazují, pocházejí už z let 1990-1997 a zabývají se vztahem "bílé" většiny k menšinám a zdroji rasismu, resp. rozdíly ve změnách vzájemných postojů u většinové a menšinové populace. Třetí část přináší texty o knihách, v jejichž prvním plánu figuruje téma politického ("třídního"), národnostního a rasového napětí, nesouladu nebo nenávisti. Jsou zde shromážděny Vohryzkovy reflexe nad díly publicistickými (V. Mrštík), memoárovými (M. Bubeníčková-Kuthanová, S. Wiesenthal, G. Konrád) nebo beletristickými (A. Giňa, V. Třešňák, J. Fränkl, Ch. Potok, I. Ferková, I. B. Singer). Závěrečný oddíl zaujímají Vohryzkovy vzpomínky. Vznikly v roce 1991 pro dokumentační potřeby Židovského muzea v Praze, tiskem vyly vydány posmrtně z autorovy literární pozůstalosti v květnu 2000 v časopise Revolver Revue. Autor v nich podrobně vzpomíná na své dětství odvíjející se v pražské židovské neortodoxní rodině (otec byl advokát), na pobyt ve švédském exilu v letech 1940-1950, kam ho rodiče ještě stačili vyslat, než byly hranice pro židovské občany bývalého Československa definitivně uzavřeny, stejně jako na složitou repatriaci v komunistickém Československu padesátých let 20. století, kam se Vohryzek vrátil, zatímco již věděl, že jeho rodina během války zahynula v nacistických vyhlazovacích táborech. Uspořádal, k vydání připravil, komentáře a medailon napsal Michael Špirit

Podívejte se také lepsi svet

cena 286.0 Kč
Detail

Mirákl - Josef Škvorecký, Michael Špirit

Román Josefa Škvoreckého Mirákl vznikal v letech 1969–1972 a byl vydán v roce 1972 v torontskémnakladatelství Sixty-Eight Publishers. V románu jsou zachyceny události z let 1949 až1970, a to technikou filmových střihů, pomocí nichž se vrací hlavnímu protagonistovi vzpomínkyz různých období jeho života. Čtenář je nucen neustále sledovat různé linie příběhu, které semezi sebou vzájemně prolínají. Vedle sebe jsou řazeny na různém počtu stran popsané událostiz různých časových období, události jak dějinně důležité, tak zcela banální.Kniha má dvě hlavní linie. Hlavními tématy, jež prostupují celý text, jsou učitelská dráhav Kostelci, další osudy Dannyho Smiřického a zázrak, který je inspirován skutečnou událostíz roku 1949. Příběh románu začíná příchodem mladého učitele na dívčí sociální školu, kde se setkávás další postavou, která prochází textem, Liškou, která ho svádí. Spletitý děj popisuje různésituace na dívčí škole, počínaje Dannyho zdrženlivostí, způsobenou kapavkou, konče maturitami.Další, detektivní, linii tvoří události kolem tzv. čihošťského zázraku, který Danny prospal v kosteleckékapli. Tyto události jsou spojené se záhadným zmizením faráře Doufala. Záhaduse snaží více méně neúspěšně objasnit Dannyho přítel redaktor Jůzl.

Podívejte se také carp spirit

cena 357.0 Kč
Detail

Rozkymácený svět: Komunismus – rasismus – literatura – vzpomínky (978-80-7474-376-4)

Kniha - autor Josef Vohryzek, 292 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Předkládaný výbor představuje literárního kritika a překladatele Josefa Vohryzka (1926–1998) jako kritického myslitele o povaze komunistického režimu, o české a slovenské společnosti ve společném státě a po jeho rozpadu, o vztahu silnějšího a slabšího, většiny a (romské a židovské) menšiny. Kniha je členěna do čtyř oddílů. První tvoří texty o společnosti a politice před rokem 1989 a po sesunu komunistického režimu. Úvodní esej přibližuje životní pocit nestraníka během pražského jara 1968, úvahy psané během tzv. normalizace pro samizdatové sborníky nebo periodika se zabývají faktickými možnostmi Charty 77, mechanikou soudního šikanování a významem nezávislých občanských iniciativ, a stati z první poloviny devadesátých let pojednávají o vztazích k nově se formující moci, o rozpadu federativní republiky, étosu nově vzniklého českého státu a chováním tzv. intelektuálních elit při všech...

Podívejte se také SodaStream Spirit One Touch (Spirit One Touch)

cena 244.0 Kč
Detail

Čtení o Václavu Havlovi - Michael Špirit - e-kniha

eBook: Z nesmírně rozsáhlé havlovské literatury vybírá Čtení o Václavu Havlovi nejcennější bezprostřední kritické ohlasy na autorova dramatická a esejistická díla. Stati Evy Uhlířové, Jana Grossmana, Sergeje Machonina, Jindřicha Černého, Ivana M. Jirouse či Jany Patočkové sledují dramatickou tvorbu Václava Havla od premiéry Zahradní slavnosti v roce 1963 až do posledního dramatického (a filmového) díla Odcházení. Kniha se soustředí na pojednání o tematických a tvárných dominantách Havlovy tvorby (divadelní hry Vyrozumění, Largo desolato a Pokoušení), neopomíjí ale ani kritiku autorových esejí (Dopis Gustávu Husákovi, Moc bezmocných, Letní přemítání, Prosím stručně). Vedle Petra Rezka, Petra Fidelia a Zdeňka Vašíčka jsou do antologie zahrnuty analýzy Havlovy esejistiky od Jiřího Cieslara nebo Viktora Šlajchrta. Jan Lopatka vyjímá Dopisy Olze z kontextu úvahových či filozofujících děl a situuje knihu opět v poli textů literárních. Díky zařazení paralelních pojednání téhož díla je v antologii možné konfrontovat výkladové postupy a závěry různých autorů (například Ladislava Hejdánka a Terezie Pokorné u hry Vyrozumění). Čtení o Václavu Havlovi nemá suplovat potřebnou monografii o Havlově literárním díle, chce však oživit diskusi o autorově umělecké a kritické tvorbě, stejně jako o přístupech, které k ní otevírají cestu. Antologie není určena jen pro literární odborníky; ráda by oslovila širší čtenářskou obec, od zaujatých středoškoláků a jejich učitelů, kteří hledají víc než přehledové výklady, přes běžné návštěvníky divadel a čtenáře knih, kteří chtějí konfrontovat svůj zážitek s míněními, jež obraz o Havlovi teprve ustalovala nebo naopak dávala do pohybu, až po univerzitní studenty a jejich pedagogy, pro něž může být užitečná svým zužujícím a záměrně vyhroceným výběrem. Úvodní studie editora Michaela Špirita představuje literárněkritickou recepci dramatického a esejistického díla Václava Havla od šedesátých let 20. století. Kniha zahrnuje obsáhlou bibliografii děl Václava Havla i strukturovaný soupis literatury o něm. Antologii připravil a bibliografii sestavil Michael Špirit.

Objev podobné jako Čtení o Václavu Havlovi - Michael Špirit - e-kniha

cena 169.0 Kč
Detail

Reportáže a stati 1933-1937 - Jiří Weil, Michael Špirit

Weilovy novinové reportáže a články od července 1933 - tehdy autor odjel na dlouhodobější pobyt do SSSR, kde pracoval jako překladatel a lektor překladů základních děl tzv. klasiků marxismu-leninismu do češtiny, a s českými novinami spolupracoval na dálku z Moskvy - do konce roku 1937, kdy vychází autorův román Moskva-hranice a Weilova roztržka s komunistickou stranou, k níž došlo během jeho pobytu v SSSR v roce 1934, je dokonána.

Objev podobné jako Reportáže a stati 1933-1937 - Jiří Weil, Michael Špirit

cena 525.0 Kč
Detail

Stati a reportáže 1938-1959 - Jiří Weil, Michael Špirit

V letech protektorátu byl Jiří Weil personou non grata, vystoupil pod pseudonymem nebo šifrou jen ojediněle, k soustavné publicistice se mohl vrátit až po konci druhé světové války a do roku 1948 pravidelně přispíval zejména do týdeníku Kulturní politika a měsíčníku Literární noviny (jejž spoluredigoval). Po kampani proti jeho románu Život s hvězdou (1949) a po vyloučení ze Svazu československých spisovatelů (1951) publikoval sporadicky stati, které souvisely s jeho prací ve Státním židovském muzeu v Praze, kde našel zaměstnanecký a zřejmě i lidský azyl. Oproti prvnímu a druhému svazku publicistiky, jejichž stati tematizovaly takřka výhradně literaturu a kulturu Sovětského svazu, se autorův zájem rozšířil na písemnictví domácí a na překlady z dalších literatur. Reflexe sovětského písemnictví ovšem neustala ani po přerušení spolupráce s komunistickými tiskovinami (Rudé právo, Tvorba) a autor své pojetí revoluční literatury v zásadě neměnil.

Objev podobné jako Stati a reportáže 1938-1959 - Jiří Weil, Michael Špirit

cena 525.0 Kč
Detail

Šoa v české literatuře a v kulturní paměti - Petr Málek, Michael Špirit, Jiří Holý, Filip Tomáš

Téma monografie čtyř autorů z Ústavu české literatury a literární vědy Filozofické fakulty UK by šlo shrnout jako "implicitní polemiku" s tradovaným výrokem Theodora W. Adorna o nemožnosti psaní poezie po Osvětimi. Tématem je právě šoa/holokaust v české literatuře s přihlédnutím k literatuře slovenské, dalším literaturám Střední Evropy a také k československému filmu. Umělecké reprezentaci šoa v literatuře a filmu se u nás dosud věnovala velmi malá pozornost, kniha v tomto navazuje na dosud ojedinělou publikaci Holokaust v české, slovenské a polské literatuře (ed. J. Holý, 2007). Studie čtyř autorů zkoumají šoa v literatuře z různých stran, přehledově (Jiří Holý) i detailněji, z hlediska jednotlivých problémů (pamětní práce kultury - Petr Málek, šoa z pohledu viníků či traumatičnosti návratu - Jiří Holý) i autorských osobností a poetik (Michael Špirit se věnuje Josefu Škvoreckému, Filip Tomáš dílu Arnošta Lustiga a neprávem opomíjenému Jiřímu R. Pickovi). Shodují se přitom, že jde o téma zásadní, jehož umělecká reprezentace zasahuje i do hodnotových otázek současného života. Popsat a pochopit tyto na pohled nesdělitelné zkušenosti a rozumem sotva pochopitelné události zůstává pro umění i odborné zkoumání trvalou výzvou bez ohledu na časový odstup.

Objev podobné jako Šoa v české literatuře a v kulturní paměti - Petr Málek, Michael Špirit, Jiří Holý, Filip Tomáš

cena 242.0 Kč
Detail

Šoa v české literatuře a v kulturní paměti - Petr Málek, Michael Špirit, Jiří Holý, Filip Tomáš - e-kniha

eBook: Téma monografie čtyř autorů z Ústavu české literatury a literární vědy Filozofické fakulty UK by šlo shrnout jako „implicitní polemiku" s tradovaným výrokem Theodora W. Adorna o nemožnosti psaní poezie po Osvětimi. Tématem je právě šoa/holokaust v české literatuře s přihlédnutím k literatuře slovenské, dalším literaturám Střední Evropy a také k československému filmu. Umělecké reprezentaci šoa v literatuře a filmu se u nás dosud věnovala velmi malá pozornost, kniha v tomto navazuje na dosud ojedinělou publikaci Holokaust v české, slovenské a polské literatuře (ed. J. Holý, 2007). Studie čtyř autorů zkoumají šoa v literatuře z různých stran, přehledově (Jiří Holý) i detailněji, z hlediska jednotlivých problémů (pamětní práce kultury - Petr Málek, šoa z pohledu viníků či traumatičnosti návratu - Jiří Holý) i autorských osobností a poetik (Michael Špirit se věnuje Josefu Škvoreckému, Filip Tomáš dílu Arnošta Lustiga a neprávem opomíjenému Jiřímu R. Pickovi). Shodují se přitom, že jde o téma zásadní, jehož umělecká reprezentace zasahuje i do hodnotových otázek současného života. Popsat a pochopit tyto na pohled nesdělitelné zkušenosti a rozumem sotva pochopitelné události zůstává pro umění i odborné zkoumání trvalou výzvou bez ohledu na časový odstup. Vychází ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze.

Objev podobné jako Šoa v české literatuře a v kulturní paměti - Petr Málek, Michael Špirit, Jiří Holý, Filip Tomáš - e-kniha

cena 135.0 Kč
Detail

Svět mysli - Josef Fric

Kniha Svět mysli vznikla během roku 2004, kdy autor při svém pobytu v Indii pod posvátnou Arunáčalou díky milosti Arunáčaly a Šrí Ramany Maharšiho sepsal tuto drobnou publikaci. Ta je určena každému čtenáři, který se občas ptá po smyslu své existence. Neobsahuje podrobný návod na cestu ke štěstí, ale je pokusem poodhalit čtenářům odvěkou moudrost, která je obsažena v náboženských spisech. Kniha tak dává čtenářům námět na přemýšlení o sobě, o světě, o duchu a duši, o hledání a chápání smyslu života všech bytostí. Je určena všem lidem hledajícím, kteří mohou na svou metodu duchovního cvičení pohlédnout z jiné perspektivy, a tak si zkontrolovat, zda nezapomínají na nějakou důležitou podmínku pro rychlý duchovní růst. Cestou ke svobodě a štěstí musí projít každá bytost sama, neexistuje žádný způsob, jak někoho jiného osvobodit nebo jak se nechat osvobodit. - Jaká by to byla svoboda, kdyby závisela na jiné bytosti? U Indického parlamentu je nápis : "Svoboda nesestoupí dolů k lidem. Lidé sami musí vyrůst ke svobodě neboť svoboda je požehnání, které musí být nejprve získáno, aby mohlo být vychutnáno."

Objev podobné jako Svět mysli - Josef Fric

cena 62.0 Kč
Detail

Svět očima psychotronika - Josef Schrötter

Známý psychotronik ve své nové knize názorně přibližuje různé techniky, směry a jejich kombinace i legendární postavy z oblasti psychotroniky a léčitelství. Čtenář tak získá hluboký vhled, dokonalou orientaci a nalezne směr, který je pro něj nejvhodnější, dokáže tak srovnat všechny svoje energetické úrovně, tělo, mysl a duši.

Objev podobné jako Svět očima psychotronika - Josef Schrötter

cena 312.0 Kč
Detail

Malované čtení - Poznáváme svět s Josefem Ladou - Josef Lada, Hana Kneblová

Ve vtipných a veselých příbězích této půvabné knížky jsou některá slova nahrazována obrázky Josefa Lady. Začínající čtenáři v ní mohou „číst“ sami a nečtenáři s dopomocí dospělých. Knížka napomůže k rozvoji čtenářských schopností, představivosti i k vyvozování souvislostí.

Objev podobné jako Malované čtení - Poznáváme svět s Josefem Ladou - Josef Lada, Hana Kneblová

cena 160.0 Kč
Detail

Staré a nové světy - Karel Sabina, Josef Jiří Kolár, Josef Linda

Když se na počátku 19. století rodila novodobá česká společnost, nutně si musela klást i otázky o smyslu své existence, o svém původu a o cílech, k nimž směřuje. V situaci, v níž se nacházela, bez opory tradičních autorit, bez filozofů a myslitelů, nalézala odpovědi mimo jiné v beletristických textech svých spisovatelů. Trojice romantických novel, zahrnutých do tohoto svazku, hledá zdroje národní identity v dávné minulosti, v mytických osobnostech a činech, které rozhodovaly o podobě českého světa. Josef Linda vyhrotil v Záři nad pohanstvem střet Boleslava a Václava jako zápas mezi tradiční, pohanskou a moderní, křesťanskou orientací společnosti. Karel Sabina v Čechovi zobrazil formování národního vědomí na cestě mezi starou východní vlastí a novým domovem v Čechách. A Josef Jiří Kolár se ve fantastické vizi své Libuše v Americe pokusil oživit zestárlý národ jeho přenesením ještě dál na západ, do travnatých planin Nového světa. Erbovní postavy národní minulosti, svatý Václav, Čech a Libuše, tu tedy nejsou jen vzory - stávají se spíše protagonisty stálého boje mezi starým a novým, hrdiny věčného tázání a snahy o definici národa v proměňujícím se světě.

Objev podobné jako Staré a nové světy - Karel Sabina, Josef Jiří Kolár, Josef Linda

cena 241.0 Kč
Detail

Země na střeše světa - Josef Kolmaš

Jde o jedinečnou knihu pojednávající o historii objevování a poznávání Tibetu z pera autora nejpovolanějšího. Prof.PhDr. Josef Kolmaš, DrSc. je totiž přední český tibetolog, sinolog a průkopník československé tibetologie. V letech 1994-2002 byl ředitelem Orientálního ústavu Akademie věd ČR, kde založil jedinečnou Tibetskou knihovnu.

Objev podobné jako Země na střeše světa - Josef Kolmaš

cena 389.0 Kč
Detail

Současný svět, učebnice zeměpisu - Josef Herink

Nové vydání zahrnuje základy sociálního, ekonomického a politického zeměpisu (aktualizovaná původní učebnice Současný svět, nejprodávanější z celé řady) a geografické nauky o krajině (dříve samostatný svazek Lidé a příroda) odpovídající tematickým okruhům Společenské a hospodářské složky krajiny a Politická mapa dnešního světa. Používá se v 8. nebo 9. ročníku. K učebnici Současný svět si zdarma můžete stáhnout příručku pro učitele (www.naseucebnice.cz)

Objev podobné jako Současný svět, učebnice zeměpisu - Josef Herink

cena 138.0 Kč
Detail

Svět mysli - Josef Fric - e-kniha

eBook: Kniha Svět mysli vznikla během roku 2004, kdy autor při svém pobytu v Indii pod posvátnou Arunáčalou díky milosti Arunáčaly a Šrí Ramany Maharšiho sepsal tuto drobnou publikaci. Ta je určena každému čtenáři, který se občas ptá po smyslu své existence. Neobsahuje podrobný návod na cestu ke štěstí, ale je pokusem poodhalit čtenářům odvěkou moudrost, která je obsažena v náboženských spisech. Kniha tak dává čtenářům námět na přemýšlení o sobě, o světě, o duchu a duši, o hledání a chápání smyslu života všech bytostí. Je určena všem lidem hledajícím, kteří mohou na svou metodu duchovního cvičení pohlédnout z jiné perspektivy, a tak si zkontrolovat, zda nezapomínají na nějakou důležitou podmínku pro rychlý duchovní růst. Cestou ke svobodě a štěstí musí projít každá bytost sama, neexistuje žádný způsob, jak někoho jiného osvobodit nebo jak se nechat osvobodit. – Jaká by to byla svoboda, kdyby závisela na jiné bytosti? U Indického parlamentu je nápis: „Svoboda nesestoupí dolů k lidem. Lidé sami musí vyrůst ke svobodě neboť svoboda je požehnání, které musí být nejprve získáno, aby mohlo být vychutnáno.“

Objev podobné jako Svět mysli - Josef Fric - e-kniha

cena 49.0 Kč
Detail

Lokomotivy a vlaky celého světa - Josef Schrötter

Připravte se na nezapomenutelnou jízdu do historie železniční techniky. Tato obrazová encyklopedie vás provede úchvatným světem lokomotiv a vlaků od samých počátků až po žhavou současnost. Od prvních parních lokomotiv až po dnešní supervlaky, od Evropy až po Austrálii. Každá stránka je nabitá informacemi o různých strojích, inovativních technických řešeních i funkčním designu – to vše v doprovodu jedinečných ilustrací. Ať už jste fanoušek železnice, nebo výpravných publikací, tahle kniha je právě pro vás!

Objev podobné jako Lokomotivy a vlaky celého světa - Josef Schrötter

cena 499.0 Kč
Detail

Podivuhodný svět keltského křesťanství - Gorazd Josef Vopatrný

Kniha je výsledkem mnoha let studia, cest na Britské ostrovy i po kontinentální Evropě, získávání relevantní literatury i pořizování fotodokumentace. Poznatky, které přináší vytvářejí úplnější obraz historického keltského křesťanství jako osobité formy orthodoxního křesťanství. Publikace se věnuje též Keltům v předkřesťanském období včetně Keltů v Bohemii a na Moravě. Pojednává o druidech - i o ženách druidkách - a jejich vztahu ke křesťanství. Opomenut není ani král Artuš a příběh o Tristanu a Isoldě - tedy to, co je možné o nich seriózně říci.

Objev podobné jako Podivuhodný svět keltského křesťanství - Gorazd Josef Vopatrný

cena 268.0 Kč
Detail

Svět rychlých vlaků - Josef Schrötter - e-kniha

eBook: Rychle, rychleji, nejrychleji! Železnice znamenala obrovský průlom v oblasti přepravy nákladů a osob. Jak se zdokonalovaly dopravní cesty a hnací vozidla, rostla rovněž rychlost železniční dopravy. A právě s historií i současností honby za rychlostí a s výstavbou moderních vysokorychlostních železnic se seznámíte v této knize. Od dob dávno minulých, až po futuristickou budoucnost, od parních rekordmanů po levitující vlaky, z Evropy až do Austrálie… Nechybí řada technických zajímavostí, medailonky významných konstruktérů a samozřejmě překrásné ilustrace Bohuslava Fultnera.

Objev podobné jako Svět rychlých vlaků - Josef Schrötter - e-kniha

cena 249.0 Kč
Detail

Půl světa mocným - Josef Patera - e-kniha

eBook: Píše se rok 2170. Svět stojí před hrozbou obrovské přírodní katastrofy. Ta by měla v případě, že by se vyplnila předpověď mladé profesorky Cooperové, pro celou planetu zničující následky. Radě Mocných, řídící chod celého Světa, jsou předloženy dva projekty na záchranu, a i když bohatě stačí vybrat a zrealizovat jen jeden, Rada chce využít obou. Jenže ne každý projekt bude využit k původnímu záměru. A tak i když je podle jednoho plánu planeta skutečně zachráněna, podle toho druhého se obě poloviny rozdělené Země díky bezohlednosti několika Mocných ocitají opět v existenčním nebezpečí. Jestli se podaří týmu vědců zachránit naši planetu i podruhé, zjistíte v napínavém příběhu, plném zvratů a nečekaných událostí.

Objev podobné jako Půl světa mocným - Josef Patera - e-kniha

cena 99.0 Kč
Detail

Světem na vlastní pěst v 55+ - Josef Donát

Knížka Světem je trochu neobvyklý cestopis - jde o jedinečný výběr z cest do zemí pěti světadílů. V podtitulu má na vlastní pěst, je to o cestách bez cestovních kanceláří, často zorganizovaných narychlo bez patřičného zajištění, jak se říká „na blind“, kterým se nevyhýbaly ani nečekané komplikace. V konečném výsledku však přinášely nezapomenutelné vzpomínky na danou zemi a dobré lidi.A 55+ je věk, kdy už máte více času a možná i peněz, a kdy si to zasloužíte. Turistům jedoucím jen za odpočinkem a zábavou možná stačí formální popis z katalogu cestovní kanceláře, ale těm, kteří chtějí navštívené země poznat i hlouběji a s osobními poznatky toho, kdo v nich něco zažil, to stačit nemusí. A právě těmto turistům ve středním a plus věku je knížka určena. Každá kapitola je doplněna množstvím zajímavých fotografií.

Objev podobné jako Světem na vlastní pěst v 55+ - Josef Donát

cena 357.0 Kč
Detail

Josef Sochor - Svět je báječnej kout (CD + DVD)

CD + DVD album Josef Sochor - Svět je báječnej kout (2013), 14 písní. CD + DVD komplet od oblíbeného Josefa Sochora. Seznam skladeb: 1. Křižovatka srdcí 2. Spěch žít 3. Arrivederci 4. Pramínek vlasů 5. Růžový pahorek 6. Ráno (La lontananza) 7. Bílá růže (Ramblin Rose) 8. Svět je báječnej kout (What a Wonderful World) 9. Starý mlýn 10. Bláznem zdám se (Crazy) 11. Každý jednou velkou lásku potká (Everybody Loyes Somebody Sometimes) 12. Marina 13. Ten pán, co tančí s vámi 14. Starý honec kráv

Objev podobné jako Josef Sochor - Svět je báječnej kout (CD + DVD)

cena 299.0 Kč
Detail

Letadlem a lodí světem - Josef Kramoliš, Walter Karl Recht

V knize se sejdeme se známou leteckou posádkou letadla Lockheed L 10A Electra, s piloty Šerhantem a Brtníkem, radiotelegrafistou Bačovským, mechanikem Josefem Englišem, s Janem A. Baťou a především s lékařem výpravy Walterem K. Rechtem, jehož očima budeme celé dění pozorovat v širším horizontu, neboť zde otiskujeme celý letecký deník Waltera Karl Rechta. Putování lodí, vlaky, auty doplní 34 200 kilometrů známého letu. Připojujeme další deníkové záznamy, které byly opět získány od rodiny Waltera Rechta z Londýna, avšak - týkají se - tentokrát německy psaného lodního deníku z lodi MORAVA, který během plavby z Gdyně do Singapuru MUDr. W.K. Recht psal společně se svou ženou Mášou, zdravotnicí a sestrou MUDr. B. Alberta, prvního ředitele Baťovy nemocnice ve Zlíně. Velmi pečlivé záznamy dalšího účastníka plavby Josefa Kramoliše nám byly nabídnuty jeho synem Ing. Jiřím Kramolišem, který je – včetně fotografií – pečlivě zpracoval. Fotografie byly pořízeny během plavby, ale rovněž v místech, kde loď kotvila. Jsou zde snímky osobní a také ty, které se týkají činnosti v Singaruru a setkání s jinými spolupracovníky, zejména s vedoucími baťovských expozitur ve světě. Kniha se má stát inspirátorkou pro další možnosti kontaktů s lidmi i rodinami, které opustily ČR (tehdejší ČSR) před okupací a válkou. Víme, že Jan Antonín Baťa osobně dbal o to, aby zejména židovským rodinám, zařídil pobyt a zaměstnání v cizině. Patřila k nim i rodina Stoppardova a Sir T. Stoppard, přední dramatik žijící v Londýně a narozený ve Zlíně, chystanou knihu obohatí o vzpomínku. Podklady o lékařích židovského původu z BN Zlín půjčuje paní Julia Albert-Recht z Londýna, vnučka MUDr. W. K. Rechta. Tento materiál bude doplňovat knihu, kterou napsal MUDr. Jiří Bakala a vyjde samostatně. Celá kniha znovu připomíná střípky osudů příslušníků národa, který je rozptýlen po celém světě a v rozličných krajanských komunitách dál udržuje národní tradice, mnohdy živé a stále obohacované.

Objev podobné jako Letadlem a lodí světem - Josef Kramoliš, Walter Karl Recht

cena 313.0 Kč
Detail

Lokomotivy a vlaky celého světa - Josef Schrötter - e-kniha

eBook: Připravte se na nezapomenutelnou jízdu do historie železniční techniky. Tato obrazová encyklopedie vás provede úchvatným světem lokomotiv a vlaků od samých počátků až po žhavou současnost. Od prvních parních lokomotiv až po dnešní supervlaky, od Evropy až po Austrálii. Každá stránka je nabitá informacemi o různých strojích, inovativních technických řešeních i funkčním designu – to vše v doprovodu jedinečných ilustrací. Ať už jste fanoušek železnice, nebo výpravných publikací, tahle kniha je právě pro vás!

Objev podobné jako Lokomotivy a vlaky celého světa - Josef Schrötter - e-kniha

cena 349.0 Kč
Detail

Kouzelný svět bakterií - Lhotský Josef, Halina Šimková - e-kniha

eBook: Pojďte s námi na úchvatný výlet do miniaturního světa bakterií Všude kolem nás, i v nás, se rozprostírá okem neviditelný svět plný těch nejmenších, nejstarších a nejúžasnějších tvorů na Zemi – bakterií. Dokázaly se přizpůsobit životu na nejneuvěřitelnějších místech a naučily se spolupracovat nejen mezi sebou, ale i se stvořeními mnohem většími: rostlinami, živočichy i člověkem. Jsou to geniální maličcí stavitelé, lékaři, umělci, vynálezci i sportovci a život na naší modré planetě by bez nich nikdy nemohl existovat.

Objev podobné jako Kouzelný svět bakterií - Lhotský Josef, Halina Šimková - e-kniha

cena 279.0 Kč
Detail

Šestina světa pod křídly českých letounů - Josef Náhlík - e-kniha

eBook: Autor publikace, který mnoho let působil v leteckém průmyslu, poutavě a na faktech dokládá vývoj a úspěchy dopravního letounu L-410 vyráběného v Letu Kunovice. Vyspělá technika úspěšně pracovala ve všech klimatických pásmech v teplotním rozsahu od -50C do +45C a více. Čtenář se seznámí s přírodními podmínkami v oblasti tajgy, tundry, stepí, pouští, flórou i faunou. Autor autenticky popisuje lidské charaktery a oblasti ve kterých tyto letouny šířily povědomí o vyspělosti našeho leteckého průmyslu, zejména v bývalém SSSR.

Objev podobné jako Šestina světa pod křídly českých letounů - Josef Náhlík - e-kniha

cena 129.0 Kč
Detail

Průvodce světem kapesních počítačů - Josef Tkáč, Ondřej Zaoral - e-kniha

eBook: Autoři v knize Průvodce světem kapesních počítačů – PDA na dlani shrnují dlouholeté praktické zkušenosti s použitím kapesních počítačů. První, obecná část knihy se rozsáhle věnuje osobnímu informačnímu managementu a jeho specifikům na PDA. Základní použití PDA přibližuje na příkladech nejrůznějších profesí. Nezapomíná ani na další využití PDA v pracovní i osobní sféře, nasazení ve firmách a v současné době velice důležitou problematiku mobilní komunikace pomocí kapesního počítače či zabezpečení dat.Druhou část knihy tvoří přehledný katalog užitečných programů pro platformy Palm OS a Pocket PC. Zejména začínající uživatelé v něm najdou zástupce základních kategorií programů, popisovaných v obecné části knihy. Užitečné informace v knize nenajdou pouze ti, kteří se ještě s kapesním počítačem nesetkali, či uvažují o jeho koupi, ale i uživatelé, kteří hledají inspiraci pro co nejefektivnější využití jejich přístroje. Kapesní počítač je bezesporu skvělou investicí a tato kniha čtenáři poradí, jak začít využívat všechny jeho možnosti co nejdříve.

Objev podobné jako Průvodce světem kapesních počítačů - Josef Tkáč, Ondřej Zaoral - e-kniha

cena 139.0 Kč
Detail

Vysokohorské túry - Západní Alpy - Ralf Gantzhorn, Edwin Schmitt, Wolfgang Pusch, Waeber MIchael

Aktuální průvodce pro oblast švýcarských Západních Alp nejen podrobně popisuje výstupy na vrcholy velehor, ale současně je také atraktivní publikací, nad kterou je možné i doma snít o jejich dechberoucí kráse. Bohatý zdroj užitečných informací jak pro začátečníky, tak pro zkušené vysokohorské turisty a horolezce, kteří už mají něco za sebou. V knížce najdete: Podrobné aktuální popisy všech túr Barevné ilustrativní fotografie Situační snímky se zákresem tras Orientační mapky v měřítku 1 : 50 000 Klasifikace obtížnosti podle směrnic UIAA

Objev podobné jako Vysokohorské túry - Západní Alpy - Ralf Gantzhorn, Edwin Schmitt, Wolfgang Pusch, Waeber MIchael

cena 402.0 Kč
Detail

Čapek & Čapek: Hravě světem velkých umělců Josefa a Karla (978-80-87971-28-4)

Kniha - autor Monika Švec Sybolová; Karin Vrátná Militká, 72 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Skicář ke knize Čapek & Čapek rozvíjí obsah první části (knihy). Je plný úkolů určených k dotvoření, dopsaní či dokreslení. Vyzkoušíte si namalovat autoportrét, vytvoříte rodokmen, zjistíte, co obnáší život s domácím mazlíčkem, zahrajete si pexeso a přitom se naučíte námořní abecedu.. Čeká na vás zkrátka 72 stran zábavy. Skicář je učen jako doplněk ke stejnojmenné knize. Pro děti od osmi let.

Objev podobné jako Čapek & Čapek: Hravě světem velkých umělců Josefa a Karla (978-80-87971-28-4)

cena 189.0 Kč
Detail

Stromy znamenají svět - Nic kolem nás není tak společenské jako stromy - Josef Basl, Richard Powers

Známe ještě osobní nasazení? Umíme riskovat ve prospěch odvážně chápané společné věci? Ve prospěch budoucnosti, pro generace, jež doufejme budou následovat?Richard Powers v tomto strhujícím chorálu velebícím kořeny života přivádí na světlo vášnivé zaujetí proti světu plnému obav, chladu, lhostejnosti, netečnosti, nenávisti a sobectví. Líčí riziko, jež vyplývá z dobromyslně zápecnického i z krvavě kořistnického života, i to, jež může způsobit odpor proti nim. Dokazuje, že spokojené konvenční žití musí být vyváženo vzpurnou obětí druhých. Oba postoje jsme zdědili po našich předcích a obě protichůdné skupiny jsou pro přežití nepostradatelné. Obě taky za svoje přesvědčení platí – která z nich víc? Jsou živé příklady v našem okolí? Co když jsme všechna zaujatá slova poslali do vyhnanství, takže se stala cizí, neznámá a nesrozumitelná?Román přináší hned několik úchvatných, jedinečných milostných příběhů s tématy nevysvětlitelných jisker lásky a síly citu, jenž převrátí naruby svět. Dostane se nám dobrodružného thrilleru i románu – tragédie o vině a trestu. Také úchvatného profesního románu, jemuž stačí několik vět, aby přesně vylíčil sezení v ordinaci klinického psychologa nebo povahu příslušníků policie. Přijmeme dědictví Dostojevského, Thoreaua i Camuse, Anny Kareninové i Dona Quijota. Nejde však o literární herbář, ale o živé, krvácející kusy tkáně obětované z těl našich předků.

Objev podobné jako Stromy znamenají svět - Nic kolem nás není tak společenské jako stromy - Josef Basl, Richard Powers

cena 446.0 Kč
Detail

Proměny modelu světa v ruské próze na přelomu XIX. a XX. století - Josef Dohnal - e-kniha

eBook: Monografie je zaměřena na sledování změn, které nastaly v ruské literatuře přelomu 19. a 20. století po obsahové i formální stránce. V první části zkoumá práce příčiny posunu v hodnotovém systému a v pojetí jedince oproti 19. století a odvozuje z toho záměry týkající se odlišnosti modelu světa, jež je v literárních dílech prezentován. Ve druhé části práce pak autor sleduje konkrétní jevy, jimiž se změny projevují v konkrétních literárních dílech především V. Brjusova, L. N. Andrejeva, L. N. Tolstého, I. Šmejlova, S. N. Sergejeva-Cenského a F. Sologuba, a to v souvislosti s tvorbou např. F. Kafky a R. Musila.

Objev podobné jako Proměny modelu světa v ruské próze na přelomu XIX. a XX. století - Josef Dohnal - e-kniha

cena 153.0 Kč
Detail

SodaStream Spirit One Touch (Spirit One Touch)

Výrobník sody celkový objem láhve 1l, typ láhve plastová fuse, uchycení láhve zacvaknutí, regulace perlivosti tlačítky s předvolbou, barva černá Pokud máte rádi perlivou vodu, Sodastream Spirit One Touch je k její výrobě vybavený vším potřebným. Výrobník vás na první pohled zaujme čistým designem a jeho výhodou je i mechanismus pro uchycení láhve bez nutnosti šroubování. Jednoduše nainstalujte bombičku s potravinářským CO2 plynem, pod nerezový úchyt umístěte lahev s kohoutkovou vodou a s pomocí vrchních tlačítek si vyberte jeden ze tří stupňů perlivosti. Hotovou sodovku si pak můžete zpestřit přidáním čerstvých citrusů, mátou nebo jiným ovocem. Klíčové vlastnosti výrobníku Sodastream Spirit One TouchRychlá, jednoduchá & levná příprava domácí sodovkyZjednodušený mechanismus pro uchycení láhveNastavení stupně perlivosti pomocí tří tlačítek, umístěných na vrchní straně výrobníkuSnadná výměna plynové bombičky (kapacita pro výrobu až 80 l...

Objev podobné jako SodaStream Spirit One Touch (Spirit One Touch)

cena 2789.0 Kč
Detail

Weber® tál Spirit/Spirit II 300 série (7579)

Plech - pro grily řady Spirit II série 300 a Spirit série 300, nepřilnavý, rovnoměrně rozvádí teplo, mírný sklon, snadné čištění, materiál porcelánem smaltovaná litina, černá barva, rozměry 55,6 × 41,4 × 13,2 cm Tál Weber umožní přípravu všech druhů pokrmů na vašem grilu. Vhodný je pro grily řady Spirit II série 300 a Spirit série 300 a vyrobený je z porcelánem smaltované litiny, díky které je nepřilnavý a rovnoměrně rozvádí teplo. Kromě toho se také snadno čistí. Na dostatečně velké grilovací ploše připravíte i větší množství pokrmů současně a disponuje mírným sklonem, díky čemuž odvádí přebytečné tekutiny a tuk z pokrmu. Tál Weber zaručí vždy dokonale připravené grilované speciality. Klíčové vlastnosti tálu Weber Spirit/Spirit II 300 sérieTál určený pro grily řady Spirit II série 300 a Spirit série 300Vyrobený z porcelánem smaltované litinyRovnoměrně rozvádí teploGrilovací plocha disponuje dostatečnou velikostíOdvádí přebytečné...

Objev podobné jako Weber® tál Spirit/Spirit II 300 série (7579)

cena 2999.0 Kč
Detail

Josef Husák. Fotografie - Josef Husák

Josef Husák patří k předním českým představitelům subjektivního dokumentu, směru, který dnes zaujímá stále významnější pozici v současné tvůrčí fotografii. V současném desetiletí počet našich fotografů, pracujících rozličnými modifikacemi subjektivního dokumentu, vzrostl přímo geometrickou řadou. Je pochopitelné, že s přibývajícím počtem autorů se stále více objevují i čistě formální aplikace některých principů, dochází ke zplanění a zevšednění ještě nedávno objevných postupů. Fotografové, kteří mají a umějí co říci, však dovedou těchto principů využít k myšlenkově závažným a vizuálně působivým dílům. Patří k nim nesporně i Josef Husák, autor, jehož práce z posledních let upoutaly velkou pozornost. Mnohé z jeho fotografií zachycují zdánlivě zcela banální motivy, které jsou ovšem prezentovány velmi invenčně v překvapivých pohledech a souvislostech.

Objev podobné jako Josef Husák. Fotografie - Josef Husák

cena 313.0 Kč
Detail

Říkadla Josef Lada - Josef Lada

Výběr lidových říkadel a písniček vám přináší bohatě ilustrovaná knížka se známými a překrásnými ilustracemi Josefa Lady, která potěší nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Skákal pes přes oves...Antonín veze kmín...Kalamajka mik, mik, mik...Šel zajíček brázdou, měl kapsičku prázdnou...Ten náš Pavel, to je kos, ztratil boty, chodí bos...Karlíku, Karlíku, dobrá kaše na mlíku...Krtek leze podle meze, vyměřuje louku... atp.

Objev podobné jako Říkadla Josef Lada - Josef Lada

cena 124.0 Kč
Detail

Lidová říkadla Josef Lada - Josef Lada

Známá říkadla nejen pro nejmenší.Kočka leze dírou, pes oknem...Jedna dvě, Honza jde, nese pytel mouky...Havel, Havel, do pekla zajel...Foukej, foukej, větříčku, shoď mi jednu hruštičku...Byla jedna babka, prodávala jabka...Ivánku náš, copak děláš? Děti jdou ze školy...Řekla vrána vráně: Koupíme si sáně...Kočka byla na bále, ztratila tam korále...Koleda, koleda, Štěpáne! Co to neseš ve džbáně?..atp.

Objev podobné jako Lidová říkadla Josef Lada - Josef Lada

cena 124.0 Kč
Detail

Čaroděj Mordydy - Josef Lada, Josef Brukner

Kniha přináší soubor méně známých lidových pohádek, které převyprávěl Josef Brukner. Pohádky potěší děti, které mají rády, když v příbězích vítězí dobro nad zlem. Pohádkové texty jako Skleněný vrch, Modřínek, Zázračná mošna, Zlatý střevíček, Chlapíček a malíček a další doprovází ilustrace oblíbeného Josefa Lady.

Objev podobné jako Čaroděj Mordydy - Josef Lada, Josef Brukner

cena 178.0 Kč
Detail

Novéna k svatému Josefovi - Josef Prokeš

Svatí, které církev uctívá, mohou nenápadně, ale zato velmi jasně osvěcovat náš život. Každý z nich tiše inspiruje naši každodennost, a to osobitým a jedinečným způsobem, v lásce, která překračuje i hranici smrti. Tichým, ale zato velkým spojencem je nám svatý Josef. Dobře Ježíše zná, zná ho ze své každodennosti. A právě v ní nás může skvěle inspirovat. Může nám vyprošovat odvahu k tomu, abychom dokázali vykročit na nové cesty, odvahu k přijímání hledajících, ke skryté službě i k dobrým vzájemným vztahům. (z předmluvy autora novény)

Objev podobné jako Novéna k svatému Josefovi - Josef Prokeš

cena 35.0 Kč
Detail

České podsvětí Josefa Klímy - Josef Klíma

Kdo jiný by měl vyprávět o zločinech 90. let než Josef Klíma? Legenda investigativní novinařiny se vrací k podcastu České podsvětí a popisuje zásadní kauzy z 90. let: navštívíte s ním Discoland Ivana Jonáka, nahlédnete pod pokličku ruskojazyčných mafií, připomenete si řádění Ivana Roubala či Orlických vrahů a posvítíte si na Radovana Krejčíře i Františka Mrázka. Josef Klíma původní materiál podcastů prohloubil, rozšířil o výpovědi vyšetřovatelů a doplnil obrazovou přílohou.

Objev podobné jako České podsvětí Josefa Klímy - Josef Klíma

cena 339.0 Kč
Detail

Spirit kouzelná vyjížďka

Staňte se součástí přátelství, odvahy a dobrodružství s animovaným filmem společnosti DreamWorks Divoký Spirit! Herní set Spirit Kouzelná vyjížďka™ je inspirován filmem a obsahuje funkci nasedání na koně, která umožňuje panence Lucky (18 cm) nasednout na Spirita (20 cm).

Objev podobné jako Spirit kouzelná vyjížďka

cena 1637.0 Kč
Detail

Traser Green Spirit

Novinka pro rok 2015, s názvem Traser Green Spirit, rozšiřuje velmi oblíbenou řadu Tactical. Hodinky jsou, tak jako jako ostatní modely z této řady, vhodné i do toho nejnáročnějšího prostředí. Vzhledem k dvojité konstrukci pouzdra, kdy vnitřní ocelová část je kryta části plastovou vyztuženou o skelná vlákna, mají zvýšenou odolnost vůči mechanickému poškození. Další kvalitní parametry jako je safírové sklíčko, vysoká vodotěsnost (200m), šroubovací korunka, či obousměrně otočná luneta, dělají z hodinek…

Objev podobné jako Traser Green Spirit

cena 14500.0 Kč
Detail

Spirit Festival (0887961955507)

Figurka - doplňkový předmět, sběratelská, výška 25,5 cm, materiál plast, nepohyblivá, vhodná od 4 let Postavička koně táhnoucí stánek na motivy filmu Spirit od DreamWorks. Stánky Spirit Festival Stand nabízí výběr mezi stánkem se zmrzlinou či stánkem s nabídkou čištění bot, mají otočná kolečka, plachtu a příslušné doplňky. Stánek se zmrzlinou se dodává s příslušenstvím na výrobu kornoutů se zmrzlinou a stánek na čistění bot s doplňky pro naleštěné boty. Každý stánek se prodává samostatně, v závislosti na dostupnosti. Velikost poníka je cca 13 cm a stánku 25,5 cm. Klíčové vlastnosti panenky Spirit FestivalPostavička koně táhnoucí stánek na motivy filmu Spirit od DreamWorksStánky Spirit Festival Stand nabízí výběr mezi stánkem se zmrzlinou či stánkem s nabídkou čištění botKaždý stánek se prodává samostatně, v závislosti na dostupnostiStánky mají otočná kolečka, plachtu a příslušné doplňkyVelikost poníka je cca 13 cm a stánku...

Objev podobné jako Spirit Festival (0887961955507)

cena 499.0 Kč
Detail

Spirit domov Lucky

Buďte součástí všeho toho přátelství, statečnosti a dobrodružství s animovaným filmem Spirit od DreamWorks! Herní set Lucky's Train Home obsahuje panenku Štístko (přibližně 7 palců/17,78 cm) v rozkošných dlouhých šatech na její cestě vlakem domů! Vlak má kolečka, která

Objev podobné jako Spirit domov Lucky

cena 1423.0 Kč
Detail

Černá košilka Spirit

Černá košilka Spirit z kategorie Dámské košilky značky Anais, velikost L/XL, barva černá.

Objev podobné jako Černá košilka Spirit

cena 1109.0 Kč
Detail

Černá košilka Spirit

Černá košilka Spirit z kategorie Dámské košilky značky Anais, velikost S/M, barva černá.

Objev podobné jako Černá košilka Spirit

cena 1109.0 Kč
Detail

Spirit stáje snů

Buďte součástí všeho toho přátelství, statečnosti a dobrodružství s animovaným filmem Spirit od DreamWorks! S herní sadou roztomilých stájí Spirit Sweet Stables se děti mohou naučit, jak se starat o koně, a umístit je do svého výběhu pro zábavu při vyprávění! Součástí

Objev podobné jako Spirit stáje snů

cena 926.0 Kč
Detail

Divoký Spirit (DVD)

DVD film Divoký Spirit [Spirit Untamed, 2021]. Český dabing. České titulky. Dolby Digital. Studio DreamWorks Animation (Shrek, Jak vycvičit draka, Madagaskar), natočilo další pohádku, která chytne diváky za srdce.

Objev podobné jako Divoký Spirit (DVD)

cena 99.0 Kč
Detail

Josef Kožíšek dětem - Josef Kožíšek, Marie Tichá

Kdo by neznal básničku Polámal se mraveneček či Svatojánek, nebo nikdy nerecitoval Náš kocourek bělovousek, je ho ještě malý kousek? Pestrá knížka veršů, pohádek a příběhů z pera nezapomenutelného Josefa Kožíška. Jeho verše o dětech, zvířátkách, ročních obdobích i různých činnostech jsou stále krásné, živé a mnohé říkanky už dávno zlidověly.

Objev podobné jako Josef Kožíšek dětem - Josef Kožíšek, Marie Tichá

cena 205.0 Kč
Detail

Nejlepší pohádky Josefa Lady - Josef Lada - audiokniha

Audiokniha: Malíř Josef Lada byl nejenom ilustrátorem, ale také spisovatelem pohádek, které, právě tak jako jeho obrázky, patří ke zlatému fondu tvorby pro děti. Z archivu Supraphonu jsme vybrali čtyři zdramatizované příběhy z jeho knih nejznámějších. V našem výběru se kocour Mikeš spolu s Pašíkem vydali na motorce na pouť, tam vyděsili několik vesničanů, ale užili si pouťových dobrot. V dalším příběhu se chytrá kmotra liška (v interpretaci Aleny Vránové) nechala napálit pohádkou o kouzelném stolečku. Třetí pohádku, tentokrát naruby, vypráví Marek Eben. Není o Popelce, ale o Popelákovi, urostlém jinochovi s obrovskými botami, kterého jeho macecha odstrkuje tak dlouho, až se do něj na plese zamiluje princezna. Závěrečný příběh líčí bouřku ve škole. Do ní si přinesli mlýnek na počasí dvě strašidlácké děti - Bubáček a Pulec. V tomto průřezu Ladovou tvorbou objevíme ty nejpovedenější a zároveň nejhumornější kapitoly. Pro ty, kteří i z toho nejlepšího vybírají jen to nejlepší!

Objev podobné jako Nejlepší pohádky Josefa Lady - Josef Lada - audiokniha

cena 69.0 Kč
Detail

Fotokuchařka Josefa Drábka - Josef Drábek - e-kniha

eBook: Úspěšný kuchař a blogger Josef Drábek představuje kuchařku se svými oblíbenými a ověřenými recepty. Najdete zde vše od svíčkové, moravského vrabce až po zahraniční speciality - francouzskou cibulačku, lasagne, boršč, cheesecake a další dobroty z celého světa. Vše velice jednoduše popsané a doplněné nafocenými postupy krok za krokem. Více než 80 receptů je seřazeno dle náročnosti od nejjednodušších až po náročná jídla pro fajnšmekry. Nenechte se ale odradit, díky jednoduchému návodu jistě brzy zvládnete všechny druhy receptů - polévky, saláty, koláče, pomazánky, hlavní chody. Samotné fotografie Vás budou inspirovat k vaření a zkoušení nových receptů. S recepty Josefa Drábka jste se již mohli setkat v mnoha časopisech nebo v televizním pořadu Což takhle dát si VIP?

Objev podobné jako Fotokuchařka Josefa Drábka - Josef Drábek - e-kniha

cena 297.0 Kč
Detail

Krásné české písničky Josef Lada - Josef Lada

Zazpívejte si nejznámější lidové písničky doprovázené nezapomenutelnými ilustracemi Josefa Lady.

Objev podobné jako Krásné české písničky Josef Lada - Josef Lada

cena 178.0 Kč
Detail

České podsvětí Josefa Klímy - Josef Klíma - e-kniha

eBook: Kdo jiný by měl vyprávět o zločinech 90. let než Josef Klíma? Legenda investigativní novinařiny se vrací k podcastu České podsvětí a popisuje zásadní kauzy z 90. let: navštívíte s ním Discoland Ivana Jonáka, nahlédnete pod pokličku ruskojazyčných mafií, připomenete si řádění Ivana Roubala či Orlických vrahů a posvítíte si na Radovana Krejčíře i Františka Mrázka. Josef Klíma původní materiál podcastů prohloubil, rozšířil o výpovědi vyšetřovatelů a doplnil obrazovou přílohou.

Objev podobné jako České podsvětí Josefa Klímy - Josef Klíma - e-kniha

cena 279.0 Kč
Detail

Podívejte se také