Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
O Ječmínkovi - Karel Höger, Berger Jan, Libuše Havelková, Miroslav Moravec, Miroslava Hozová, Miroslav Masopust, František Hanus, Ferdinand Krůta - au
Audiokniha: Jsem hanácké král Ječmínek!, prohlásil o sobe bájný panovník narozený na poli s ječmenem. Dobrým pomáhá a na lenochy má spadeno.Rozhlasová pohádka s nezapomenutelným Karelm Högerem v hlavní roli. Režie Jan Berger.
Podívejte se také Jan Werich a Miroslav Horníček na Kampě
Marjánka - Markéta Zinnerová, Libuše Havelková, Jiří Sovák, Oldřich Vízner, František Filipovský, Miroslava Hozová, Miroslav Masopust - audiokniha
Audiokniha: Původní rozhlasová pohádka Markéty Zinnerové, známá také z televizní podoby pod názvem Čertova nevěsta.Osoby a obsazení: teta Moutelíková (Libuše Havelková), Marjánka (Miroslava Hozová), Vincek (Miroslav Masopust), Kuba, ženich (Oldřich Vízner), hrnčířka (Věra Laňková), dráb (Václav Stýblo), Hejhulák, čert (Jiří Sovák), čerti (František Filipovský a Petr Pospíchal).
Podívejte se také Donutil Miroslav, Gott Karel, Kerndl Laďa, Zázvorková Stella, Fialová Květa, Jan Pavel II., Kabátová (8594030607442)
O čtyřech vodnických oplátkách (1975) - Václav Čtvrtek, Karel Höger, Libuše Havelková, František Filipovský, Miroslav Masopust - audiokniha
Audiokniha: Václav Čtvrtek je oblíbený zejména proto, že čerpá motivy svých pohádkových příběhů z lidové tvorby, plné tajemných figurek a nadpřirozených bytostí. Loupežník Rumcajs, Maková panenka, Křemílek a Vochomůrka, forman Šejtroček, vodník Čepeček a další postavičky patří do pohádek a přece, jako bychom je mohli potkat. Příběhy Václava Čtvrtka jsou plné pohody a smyslu pro spravedlnost, a proto jsou posluchačsky tolik populární.
Podívejte se také Miroslav Horníček na obrazovce
Podívejte se také
- Dobře odtajněný Miroslav Horníček ()
- Donutil Miroslav: Baví vás... Miroslav Donutil (4x CD) - CD (310917-2)
- Paleček Miroslav: Ježkárny - CD (SU6286-2)
- Miroslav Horníček Hýbu se, tedy jsem
- Ahome Plecháček se jménem Miroslav (23210)
- Žbirka Miroslav Meky: K.O. - CD (912313-2)
- cd miroslav donutil cte povidky oty pavla
- Žbirka Meky Miroslav: Posledné veci - CD (4581932)
- Miroslav Šašek (978-80-242-7362-4)
- Táborský Miroslav: Aby se děti divily - CD (859415658422)
- Žbirka Miroslav Meky - Meky unisex - velikost XL (3512903)
- Šroubková Olga, Sekera Miroslav: Mozaika - CD (CR1139-2)
- Žbirka Miroslav Meky: Zlomky poznania - CD (912048-2)
- Žbirka Miroslav Meky: Nemoderný chalan - CD (911608-2)
- Bubenická škola - Hra na dvojpedál 1 - Miroslav Zuk (BM110)
- Žbirka Miroslav Meky: Roky a dni - CD (911447-2)
- Bubenická škola - Hra na dvojpedál 2 - Miroslav Zuk (BM111)
- Trumpet Method Book by Miroslav Hloucal (978-80-907818-8-7)
- Miroslav Horníček: ...očima přátel, očima sběratele... (978-80-7437-269-8)
- Dobře odtajněný Miroslav Horníček: Nahrávky z let 1952-2002, 3 CD
Karel Gott 2 - Miroslav Černý
Druhý díl z řady mapující repertoár našeho největšího zpěváka populární hudby – stovka písniček (Čas růží, Den je krásný, Dívka toulavá, Isabella, Mám rozprávkový dom, Santa Lucia, Zdvořilý Woody a další). Doprovodný text Mirka Černého.
Objev podobné jako Karel Gott 2 - Miroslav Černý
Zeměpis 9 - nová generace - Hybridní učebnice - Miroslav Marada, Martin Hanus
Hybridní verze učebnice nové generace je prostřednictvím QR kódů rozšířena o pestrou nabídku online materiálů zdarma, díky kterým budou hodiny zeměpisu ještě zajímavější a pro žáky inspirativní. Učebnice 9. ročníku se věnuje globalizaci z různých úhlů pohledu a jejímu vlivu na regionální problematiku a běžný život občana. Otevírá prostor pro rozvíjení a utváření klíčových kompetencí, především sociálních, personálních, občanských a komunikativních. Učebnice zeměpisu pro 9. ročník klade důraz na práci s vědomostmi a dovednostmi nabytými v předešlých ročnících a na jejich využití při řešení rozmanitých situací. Učebnice vychází z tzv. konstruktivistického pojetí, a proto se autoři nesnažili podat vyčerpávající přehled daného tématu, ale spíše vybrat témata a informace vypovídající o aktuálních problémech, probíhajících procesech a jejich dopadech na přírodní prostředí i lidskou společnost. Právě posledně zmíněné environmentální hledisko, tedy vzájemné ovlivňování přírody a společnosti, prolíná celou učebnicí i pracovním sešitem. Pozornost je věnovaná jak zdůraznění jevů a procesů, které mají obecný charakter, tak jevů specifických pro Česko.Učebnice zahrnuje řadu úkolů a pracovních aktivit různé náročnosti, širší rozpracování jednotlivých témat je v pracovním sešitu. Učebnice pro 9. ročník zahrnuje následující tematické celky: Proměny současného světa Globalizace v hospodářství Kulturní globalizace Globální problémy životního prostředí Politická globalizace Rozdíly ve vyspělosti zemí Zdroje globálního vývoje My a propojený svět
Objev podobné jako Zeměpis 9 - nová generace - Hybridní učebnice - Miroslav Marada, Martin Hanus
Ethnology for the 21st Century - Miroslav Válka, Karel Altman, Marta Botiková, Jana Ambrózová - e-kniha
eBook: Předkládaná monografie je koncipovaná jako kolektivní dílo univerzitních pedagogů, doktorandů a odborníků z akademických pracovišť k problematice dalšího směřování výuky oboru Etnologie na univerzitách. Záměrem autorů je pojmenovat témata, která by měla ve výuce Etnologie přežít generační i společenské změny na prahu milénia. Jejich představy, záměry i nejistoty jsou ve vizi těchto témat soustředěné.
Objev podobné jako Ethnology for the 21st Century - Miroslav Válka, Karel Altman, Marta Botiková, Jana Ambrózová - e-kniha
Obchodní korporace - Igor Večeř, František Klimeš, Miroslava Večeř
Kniha přináší ucelený přehled o právních aspektech spojených s činností obchodních korporací. Díky multidisciplinárnímu přístupu postihuje jak oblast práva obchodního s akcentem na právo obchodních společností, tak práva finančního a daňového včetně účetnictví. Celý výklad je doplněn o náhled do oblasti insolvence a restrukturalizace. Publikace představí čtenářům firemní procesy od založení a vzniku obchodních korporací přes období jejího životního cyklu až k jejímu případnému zrušení a likvidaci. Zvláštní důraz se klade na povinnosti orgánů obchodních korporací. Značná část publikace je věnována otázkám přeměn obchodních korporací a daňovým a účetním aspektům. Nechybí ani nařízení EU týkající se právního rámce pro implementaci nástrojů AI. Kniha je určena pro posluchače právních a ekonomických oborů, advokáty, podnikové právníky, daňové poradce a podnikatele.
Objev podobné jako Obchodní korporace - Igor Večeř, František Klimeš, Miroslava Večeř
Mýty a tradice středoevropské univerzitní kultury - Miroslav Huptych, Lukáš Fasora, Jiří Hanuš
Prostřednictvím takzvaných „mýtů“ se autoři pokusili odkrýt několik problémů univerzit, které jsou z historické perspektivy významné pro evropské (středoevropské) prostředí a zvláště pak pro prostředí české. Cílem historického bádání na poli univerzitní kultury je poukázat na kontinuitu i diskontinuitu vývoje univerzit, a to od jejich středověkých počátků až po současnost. Autoři proti sobě staví obraz starých středověkých univerzit a mýtů kolem nich a reálné fungování dnešních vysokých škol. Připomínají, jak bylo chápáno univerzitní vzdělávání právě ve středověku nebo v 19. století a ptají se například na to, zda dnes vlivy z politiky a ekonomiky nepronikly na školy natolik, že proměnily jejich vnitřní strukturu i cíle.
Objev podobné jako Mýty a tradice středoevropské univerzitní kultury - Miroslav Huptych, Lukáš Fasora, Jiří Hanuš
Aha! Takhle voní Praha! - Miroslav Klíma, Aneta Františka Holasová
Co vidí dětský návštěvník, když vyrazí do Prahy na výlet? Lanovky, labutě, Šemíka, metro, paneláky, semafory, mosty, věže, divadlo nebo multikino? To všechno a taky spěch a tramvaje a modré majáčky a metronom i demonstraci. Ve třech desítkách básní autor skládá obrazy i specifické vůně a láká nás k procházce po kvetoucím Petříně i k zamyšlení, jak vnímat a obdivovat město, ve kterém žijeme.
Objev podobné jako Aha! Takhle voní Praha! - Miroslav Klíma, Aneta Františka Holasová
Jan Slabák Pan Moravanka - Miroslav Graclík, Václav Nekvapil
Kapela Moravanka byla a je fenoménem, který pomohl zpopularizovat moravský folklór u nás i ve světě. Jen těžko bychom hledali na naší hudební scéně jiné těleso, se kterým by se na první poslech pojila radost, dobrá nálada i přátelská atmosféra soudržnosti a moravské vzájemnosti tak jako s Moravankou. Dechová hudba Moravanka přitom rozhodně nebyla uskupení okresního formátu, složené z nadšených amatérů. Tvořili ji profesionální muzikanti, často absolventi Janáčkovy akademie múzických umění. V jejich čele pak stál kapelník Jan Slabák, který sám mnoho let hrál ve Státní filharmonii Brno na prestižním postu prvního trumpetisty. Dokladem toho, o jak kvalitní kapelu lidové hudby šlo, je i úspěšná kariéra několika sólistů, kteří Moravankou prošli. Výpravná kniha Pan Moravanka mapuje uměleckou i osobní cestu Jana Slabáka z malé moravské vísky Kelčany až na pomyslný vrchol, kterým bylo několikeré turné s Moravankou po USA. Jeho bohatý život, včetně několika nečekaných profesních i osobních zvratů, je ilustrován více než tisícem obrázků, dobových dokumentů a fotografií ze soukromého archivu Jana Slabáka, z nichž mnohé jsou publikovány vůbec poprvé.
Objev podobné jako Jan Slabák Pan Moravanka - Miroslav Graclík, Václav Nekvapil
Středověk - Miroslav Mudra, Miroslav Hrdina, Eduard Wagner
Třetí svazek z díla Eduarda Wagnera pro všechny milovníky historie a válečnictví - tentokrát je zaměřen na dobu předhusitskou a husitskou a v jednotlivých kapitolách názorně zobrazuje odívání, jak civilní tak i bojové, přilby, štíty, chladné zbraně, střelné zbraně, obléhací stroje, korouhve, praporce, jezdecké postroje, vozy a polní ležení. Čtenář je takto seznámen s životem, módou, zbrojí i s vojenskou technikou tohoto období. Barevný tisk na 170 g ofsetovém chamoix papíru, vazba tuhá s přebalem a zlatou ražbou.
Objev podobné jako Středověk - Miroslav Mudra, Miroslav Hrdina, Eduard Wagner
Jan Slabák Pan Moravanka (Defekt) - Miroslav Graclík, Václav Nekvapil
Kapela Moravanka byla a je fenoménem, který pomohl zpopularizovat moravský folklór u nás i ve světě. Jen těžko bychom hledali na naší hudební scéně jiné těleso, se kterým by se na první poslech pojila radost, dobrá nálada i přátelská atmosféra soudržnosti a moravské vzájemnosti tak jako s Moravankou. Dechová hudba Moravanka přitom rozhodně nebyla uskupení okresního formátu, složené z nadšených amatérů. Tvořili ji profesionální muzikanti, často absolventi Janáčkovy akademie múzických umění. V jejich čele pak stál kapelník Jan Slabák, který sám mnoho let hrál ve Státní filharmonii Brno na prestižním postu prvního trumpetisty. Dokladem toho, o jak kvalitní kapelu lidové hudby šlo, je i úspěšná kariéra několika sólistů, kteří Moravankou prošli. Výpravná kniha Pan Moravanka mapuje uměleckou i osobní cestu Jana Slabáka z malé moravské vísky Kelčany až na pomyslný vrchol, kterým bylo několikeré turné s Moravankou po USA. Jeho bohatý život, včetně několika nečekaných profesních i osobních zvratů, je ilustrován více než tisícem obrázků, dobových dokumentů a fotografií ze soukromého archivu Jana Slabáka, z nichž mnohé jsou publikovány vůbec poprvé.
Objev podobné jako Jan Slabák Pan Moravanka (Defekt) - Miroslav Graclík, Václav Nekvapil
Na hradech a tvrzích - Dejmal Miroslav, Procházka Jan Rudolf
Před několika desítkami let se začal v Čechách a na Moravě rozvíjet obor vědy o hradech, zvaný kastellologie. Jedním z průkopníků této historické disciplíny se stal právě doc. Ing PhDr. Miroslav Plaček (nar. 1943), český kastellolog, archeolog a vysokoškolský učitel, původním vzděláním i povoláním strojař, absolvent VUT v Brně v letech 1960-1965. Již záhy jej však začaly vábit historické vědy. Do ohniska jeho zájmu se hned z počátku dostaly vrcholně středověké hrady, zejména moravské. Později se však jeho zájem rozšířil i na problematiku českou, slovenskou, rakouskou, a dokonce středomořskou. Určujícím momentem pro něj byla dlouholetá spolupráce s naším předním archeologem Zdeňkem Měřínským. V letech 1989-1995 si našel čas na dvouoborové studium historie a archeologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, což mu umožnilo dovršení profesionalizace. Krom desítek či spíše stovek odborných studií a článků přispěl zejména skvěle připravenou Ilustrovanou encyklopedií moravských hradů, hrádků a tvrzí (2001) a spolu s Martinem Bónou Encyklopedií slovenských hradů (2007).
Objev podobné jako Na hradech a tvrzích - Dejmal Miroslav, Procházka Jan Rudolf
Legenda H + Z - Miroslav Náplava, Miroslav Zikmund, Jiří Hanzelka
Výběr toho nejlepšího z cest Hanzelky a Zikmunda po více než padesáti letech upravil Miroslav Zikmund. Kniha je doplněna množstvím zajímavého materiálu. Speciální vložená obálka tvoří originální přílohu, která obsahuje dosud nezveřejněné dobové dokumenty: šestnáctistránkový barevný komiks o výstupu na Kilimandžáro, původní pas pana Zikmunda, povolení k průjezdu Núbijskou pouští, zápis o nehodě v Sirtě, první originální reportáž vydanou ve Světě motorů a další zprávy z dobového tisku.
Objev podobné jako Legenda H + Z - Miroslav Náplava, Miroslav Zikmund, Jiří Hanzelka
Labyrint světa a ráj srdce - Jan Ámos Komenský, Miroslav Huptych
Nejvýznamnější filozofické dílo napsané v českém jazyce v exkluzivním vydání s jedinečnými kolážemi Miroslava Huptycha. Kniha jako objekt. Vedle původního textu obsáhne kniha i text v jazyce 21. století - upravený Lukášem Makovičkou. Dominantou této velkoformátové knihy je však více než 50 dvoustranných koláží Miroslava Huptycha. Miroslav Huptych je svými kolážemi k Labyrintu proslulý i za hranicemi ČR - vystavoval je například v Naardenu.
Objev podobné jako Labyrint světa a ráj srdce - Jan Ámos Komenský, Miroslav Huptych
Ošetřovatelská péče v neonatologii - Miroslava Kachlová, Jana Kučová, Veronika Petrášová
Kniha je určena studentům těchto zdravotnických nelékařských profesí: všeobecným sestrám, dětským sestrám a porodním asistentkám. Předkládá ucelený pohled na problematiku ošetřovatelské péče o novorozence a zároveň se zaměřuje na inovativní postupy a standardy doporučované zahraničními výzkumy a Českou neonatologickou společností ČLS JEP. Shrnuje obecné zásady oboru neonatologie z pohledu ošetřovatelství, zároveň poskytuje ukázku specifických postupů u novorozenců s určitými zdravotními komplikacemi.Tato publikace může sloužit jako základní učebnice pro studenty a sestry daných profesí, ale obsahuje také témata specializačních postgraduálních programů pro sestry – Dětská sestra nebo Intenzivní péče v neonatologii. Publikace nabízí čtenáři teoretické znalosti nutné k poskytování ošetřovatelské péče o fyziologické novorozence, ale také o novorozence rizikové či s určitou patologií a nutností hospitalizace na neonatologickém oddělení vyššího stupně.Dílo obsahuje dosud souhrnně nepublikované informace o různých onemocněních novorozence, ale také informace o psychologické podpoře a péči o rodiče novorozenců v paliativní péči. Díky technologickým pokrokům se během posledních 30 let zlepšila kvalita poskytované intenzivní péče a došlo ke snížení neonatální mortality a morbidity. Podle současných trendů je pozornost zdravotníků zaměřena nejen na dítě, ale také na rodiče. Této problematice se věnuje kapitola krizová intervence u rodičů. Důležitá je i kapitola o resuscitaci, která odráží nejnovější trendy a postupy. I přes svou vysokou odbornost je publikace vhodná také pro pediatrické sestry pracující v ambulancích či v terénu a pro laickou veřejnost.Kniha je doplněna tabulkami a obrázky.
Objev podobné jako Ošetřovatelská péče v neonatologii - Miroslava Kachlová, Jana Kučová, Veronika Petrášová
Snílek - Viktor Preiss, Miroslav Moravec, Otakar Brousek, Petr Svojtka, Miroslav Masopust, Jana Dítětová, Karel Houska, Josef Chvalina, Jindřiška Jaro
Audiokniha: Jindra Jarošová. Životní příběh zakladatele Mezinárodního červeného kříže Henri Dunanta. Režie Jana Bezdíčková.Účinkují Viktor Preiss, Jana Dítětová, Karel Houska, Soběslav Sejk, Otakar Brousek I., Josef Velda, Miroslav Masopust, Miroslav Moravec, Milan Mach, Petr Svojtka a Josef Chvalina.
Objev podobné jako Snílek - Viktor Preiss, Miroslav Moravec, Otakar Brousek, Petr Svojtka, Miroslav Masopust, Jana Dítětová, Karel Houska, Josef Chvalina, Jindřiška Jaro
Poplach v Kovářské uličce - Václav Řezáč, Václav Knop, Libuše Havelková, Miroslav Moravec, Slávka Budínová, Petr Haničinec, Ilja Prachař, Josef Beyvl,
Audiokniha: Dnes již (ne)právem zapomenutá literární předloha patřila kdysi k povinné školní četbě a zůstala v hlavách několika generací. I proto nabízíme tuhle retro rozhlasovou vzpomínku.Osoby a obsazení: Frantík Severín (Václav Knop), Ferdinand Bočan, obchodník z Kovářské uličky (Ladislav Boháč), Bočanová, jeho žena (Slávka Budínová), Frantíkův dědeček Severín (Jan Faltýnek), strážmistr Brejcha (František Hanus), Kolísko, autosprávkař (Ilja Prachař), Vasil, šofér (Miroslav Moravec), Božka (Miroslava Hozová), Bílková (Libuše Havelková), děda Charouzek (Josef Beyvl), babička Halíková (Josefa Pechlátová), komisař (Petr Haničinec).
Objev podobné jako Poplach v Kovářské uličce - Václav Řezáč, Václav Knop, Libuše Havelková, Miroslav Moravec, Slávka Budínová, Petr Haničinec, Ilja Prachař, Josef Beyvl,
Donutil Miroslav: Baví vás... Miroslav Donutil (4x CD) - CD (310917-2)
Hudební CD - Miroslav Donutil vypráví dnes už doslova zlidovělé uvěřitelné i neuvěřitelné historky... Miroslav Donutil jako úžasný bavič v estrádních pořadech • Pořád se něco děje • Furt ve střehu • Ptejte se mě na co chcete • ...Já na co chci odpovím Miroslav Donutil vypráví dnes už doslova zlidovělé uvěřitelné i neuvěřitelné historky ze studií a z Divadla Husa na provázku, vzpomíná na siláka a kamaráda Frantu Kocourka a odpovíídá na dotazy diváků z publika. Seznam stop Pořád se něco děje / Furt ve střehu / Ptejte se mě na co chcete / ...Já na co chci odpovím
Objev podobné jako Donutil Miroslav: Baví vás... Miroslav Donutil (4x CD) - CD (310917-2)
Collected Works of Jan Firbas: Volume Three (1979–1986) - Miroslav Černý
Třetí svazek sebraných spisů Jana Firbase obsahuje články vydané mezi lety 1979 a 1986. Jan Firbas v tomto období dále rozvíjel významné koncepty z oblasti funkční větné perspektivy, přičemž se zaměřil především na vztahy mezi čtyřmi faktory FSP. Publikované články pojednávají o dynamické sémantice a popisují význam intonace v hovoru. Kniha navazuje na dříve vydané publikace: První svazek (1951–1967) a Druhý svazek (1968–1978) a předchází dalším dvěma svazkům, které završí výzkum díla jednoho z nejvýznamnějších českých lingvistů 20. století.
Objev podobné jako Collected Works of Jan Firbas: Volume Three (1979–1986) - Miroslav Černý
Převaděč - Miroslav Petrík
Převaděč je člověk, který je imunní vůči temné magii a nemůže jí být otráven. Je schopný projít magickou pastí. Dokáže se vyhnout temno-magickým bytostem. Díky zvláštnímu smyslu vidí magické věci skryté obyčejným lidem.
Objev podobné jako Převaděč - Miroslav Petrík
Tsagiglálal - Miroslav Černý
Sbírka vyprávění indiánů obývajících náhorní plošiny severozápadu USA a jihu kanadské Britské Kolumbie. Dvacet pět příběhů v pěti kapitolách zaznamenaných podle původních vyprávění indiánských kmenů. Jedná se ucelený soubor mýtů a ledend z amerického severozápadu přeložený do češtiny.
Objev podobné jako Tsagiglálal - Miroslav Černý
Letnice - Miroslav Hlaučo
Přejít po vodě suchou nohou, lámat kámen hvízdáním, rozmlouvat s anděly a se sochami svatých – to všechno jsou pro obyvatele zapadlého městečka Svatý Jiří naprosto běžné věci. Na začátku 20. století žijí úplně odtrženě od světa, ale začínají pomalu tušit, že se přiblížila doba velkých technických zázraků, které nahradí ty jejich tradiční. Do městečka se vrací místní rodák Odysseus, považovaný dosud za mrtvého. Jako zkušený světoběžník pomáhá sousedům připravit se na nastávající převratné změny. Současně soupeří s mladším bratrem Tomášem o přízeň krásné a dočasně němé Julie, kterou Tomáš našel před pár lety polomrtvou v lese. Nebývalé vzrušení přinese také správní kontrola z hlavního města, před níž je třeba některé věci, včetně dosud fungujících zázraků, utajit. Všichni se v roce 1904 těší na skvělé nové století, v němž bude všechno krásné a šťastné i bez kouzel. Vše tak, jak to má být.Román s nápaditě využitými prvky magického realismu odkazuje na velká vyprávění minulosti od Odyssea přes Dona Quijota po Tristrama Shandyho.
Objev podobné jako Letnice - Miroslav Hlaučo
Gamby - Miroslav Tuščák
Ve druhém dílu knižního seriálu Hráčky pod názvem Gemby (Gemblerky), nabírá příběh na dramatičnosti. Ta určitě zaujme čtenáře každého věku. Dospívající mladá žena, studentka Bobina-Gemba prožívá další nečekané životní příběhy. Každodenní a zdánlivě obyčejné. Dělí se o ně s babičkou Klárou, dědou Viktorem, spolužáky a dalšími hrdiny. Je osamocená a citově strádá a tak se snaží to nahradit poznáním lásky. Tělesné i duševní. První plánované rande se spolužákem studentským playboyem Petrem i přes čarování na způsob "indiánské lásky s třešněmi" končí nezdarem. Poznává další nástrahy a úskalí života a vidí, že ne všechno co se třpytí je zlato. Obklopují jí mnohá tajemství čarodějnice Bábušky a mistra Vikinga schovaná ve sklepení domu na Vidrholci. Rozmazlenost, drogy a alkohol jsou výsledkem neštěstí, které potká její spolužáky Petra a Žoržíka. Gemba má pocit, že měla s Petrem jednat jinak a tak si ve výčitkách svědomí neumí poradit sama se sebou. Čím dál víc propadá hazardu. Řídí se polehčujícím heslem svého dědy: "Člověk je svobodný tvor a měl by poznat vše!" Za jakou cenu? To vše se dozvíte v druhém dílu této knížky.
Objev podobné jako Gamby - Miroslav Tuščák
Zoologie - Miroslav Papáček
Učebnice pro 2. ročník gymnázia, zpracovaná na vysoké odborné úrovni, přináší zevrubné informace o všech hlavních aspektech biologie živočichů. Důraz je kladen především na moderní zoologický systém, spolu s ním jsou však zařazeny i poznatky z obecné zoologie, ekologie a etologie. Tyto pasáže jsou použitelné i ve 3. ročníku, případně v rámci nepovinného předmětu cvičení z biologie či ve volitelných seminářích. Protože je učebnice koncipována poměrně široce, rozlišují autoři pomocí odlišného typu písma tři různé stupně náročnosti poznatků tak, aby se v knize dobře orientovali studenti různých zaměření. Učebnice je vybavena barevnou obrazovou přílohou. Ilustrace M. Justová, M. Polcar, H. Storchová, M. Papáček, V. Matěnová. Rozsah 288 stran a 12 stran přílohy. V8a. Můžete nám napsat svůj komentář k této knize. Váš email obdrží redaktor publikace, příp. obchodní oddělení. 3. vydání
Objev podobné jako Zoologie - Miroslav Papáček
Mainstream - Miroslav Pech
Současný mladý český pár – Matěj je začínající spisovatel, Klára je na mateřské s dvouměsíční Sárou. Vše by mělo být fajn, jenže Matěj najednou o Klářině minulosti zjistí něco, co mu vyrazí dech. Něco se naruší, zvolna se roztočí spirála pochybností, která se jako naostřená vývrtka začne zarývat do míst, kde to dost bolí. Hlavní hrdinové se vydávají na výlet poznat sami sebe, obnažit svou podstatu. A to doslova. Miroslav Pech je výrazný hlas nové české prózy. Po několika mainstreamově laděných titulech, v nichž jako soustředěný pozorovatel realisticky nahlížel na život běžných smrtelníků v naší nedávné minulosti či bezprostřední současnosti, provádí smělý úkrok do sféry hororu, dveře žánru zničehonic rozkopává způsobem, jaký tuzemská literatura patrně ještě nezažila. Vedle Mainstreamu v knize vycházejí povídky: Věc ukrytá mezi stříbřitými vlákny Mašina! Verunka Demolice Petro Álvarez. Celebrita. Více životů
Objev podobné jako Mainstream - Miroslav Pech
Kocour v botách (1973) - Věra Provazníková, Karel Höger, Petr Kostka, Jana Drbohlavová, Miroslav Masopust, Josef Beyvl - audiokniha
Audiokniha: Neprávem pozapomenutá rozhlasová dramatizace francouzské pohádky Charlese Perraulta, ovšem ve skvělém hereckém obsazení a v režii klasika rozhlasových pohádek: Jana Bergera. Hrají: Miroslav Masopust, Petr Kostka, Josef Beyvl, Jana Drbohlavová a Karel Höger!. Pěkný poslech.
Objev podobné jako Kocour v botách (1973) - Věra Provazníková, Karel Höger, Petr Kostka, Jana Drbohlavová, Miroslav Masopust, Josef Beyvl - audiokniha
Moudrost stezky - Miroslav Černý
Moudrost stezky je logickým vyústěním dosavadního literárního vývoje Miroslava Černého. Dalo se předpokládat, že autora, který se vedle knih odborných a populárně?naučných prosadil především jako cestopisec a básník, dříve či později zláká nová tvůrčí perspektiva a bude si chtít vyzkoušet možnosti na poli prózy. Předkládaná knížka je pochopitelně teprve prvním krokem, jak dokládá její podtitul: povídky, básně, texty; i zde totiž Černý přináší texty jak básnické, tak cestopisné. Části, jež bychom mohli označit za prozaické, sice převažují, jde ale o kratší příběhy, které by v duchu Raymonda Carvera mohly být klidně psány ve verších, stejně jako některé básně by na druhou stranu bylo možné převést do prózy. Pozornější čtení jednotlivých čísel sbírky ukazuje, že Černý zůstává věrný svým oblíbeným tématům: dobrodružným výpravám po světě, původním národům, a z nich zejména Indiánům, vymírajícím jazykům, legendám, mytologii, šermu či bushcraftu. Zároveň se otevřeně i skrytěji hlásí ke svým oblíbeným spisovatelům a písničkářům: například k Jacku Londonovi, Otakaru Batličkovi, k Townesi Van Zandtovi, Bruci Springsteenovi nebo Bobu Dylanovi. Není přitom překvapující, že jde o literáty a muzikanty s tuláckým srdcem. Totéž platí i o Černého oblíbených básnících, z nichž explicitně zmiňuje Garyho Snydera, Santóku Tanedu a Arthura Rimbauda. Z cestovatelů jsou v knížce přítomni enfant terrible Richard Francis Burton (a.k.a. Frank Baker) a také polozapomenutý český objevitel Josef Wünsch. Součástí svazku jsou jednak doposud nepublikované povídky a básně, jednak práce starší, pocházející z dřívějších autorových knih, přičemž ve většině případů jde o knihy buďto dávno rozebrané (Karavansaraj), nebo jen obtížně dostupné (Africká pohlednice). Hlavním důvodem pro jejich aktualizaci v novém literárním kontextu je skutečnost, že zde slouží novému celku. Moudrost stezky se mi totiž při opakovaném čtení jeví jako pečlivá kompozice, v níž jsou jednotlivé segmenty nenásilně propojeny a umně odkazují jeden na druhý. V tomto smyslu rozumím i pro někoho možná nečekanému zařazení písňových textů.
Objev podobné jako Moudrost stezky - Miroslav Černý
Krvavá odyssea - Miroslav Šedivý
Oboustranná brutalita založená na náboženských rozdílech a bezpočet menších i větších střetnutí na souši i na moři byly charakteristickými projevy krvavé války mezi Řeky a Turky ve dvacátých letech 19. století - války, která vedla ke vzniku nezávislého řeckého státu. Provázely ji i další jevy, jako řecké mrhání zahraničními půjčkami či občanské války mezi samotnými Řeky. Negativní roli sehrála také jednostranná propaganda v západoevropské společnosti, vyplývající z neznalosti skutečné situace ve východním Středomoří, a vojenské i diplomatické vměšování evropských velmocí. Přestože od konce oné války uplynulo již 180 let, nepozbyla na svém historickém významu a aktuálnosti. Animozita mezi Řeky a Turky je stále živá a řecká společenskoekonomická realita dnešních dnů způsobená plýtváním se vine jako červená nit řeckými dějinami již od této války, která je významnou kapitolou moderních evropských dějin. Připomíná to antickou tragédii i absurdní drama zároveň.
Objev podobné jako Krvavá odyssea - Miroslav Šedivý
Páté indigo - Miroslav Tuščák
Nový díl knižního seriálu Hráčky Páté indigo je příběhem na úrovni slezení pětitisícové hory ve velmi krátké době. Fyzicky a fakticky je to neuskutečnitelný kousek. Naše hlavní hrdinka Bobina - Bó to ale dokázala. Z premiantky školy a stříbrné medailistky mladších dorostenek v džudu na mistrovství Evropy se během několika měsíců stala gamblerka, chuligánka, alkoholička a bezcitná nestvůra. Forbes jí ničí život. Její osobní vztahy na všech úrovních dosáhly téměř negativní dokonalosti. Nenažrané hráčské médium ji dohání ke každodenním kouskům, které přesně dokladují postupný úpadek osobnosti mladého člověka. Neví sice, co má dělat, ale přesně ví, že škola to není - a na prvním místě se rázem ocitá zábava, hraní a pocit nenaplněného života. Puberťačka Bó pohrdá vším, dokonce i hodnotovým žebříčkem, který jí těsně před svou smrtí vřele doporučovala její maminka. Varováním staříků mistra Vikinga a Bábušky se vysmívá, jsou jí jen pro legraci. Dům na Vindrholci mlčí a zeje duchovní prázdnotou. Všechny pokusy jeho obyvatel, přátel a poručníka doktora Patrika se míjejí účinkem. Bomba je tvrdá jako kus betonu. Nebere na nic zřetel. Cílem je pro ni jen získávání peněz, a to za každou cenu. Mazaný Bobánek rozkrádá rodinný majetek, zadlužuje rodinu a ničí její dobré jméno. Zneužívá přátelských vztahů všech lidí, které zná. Půjčuje si, podvádí, hraje, kouří marijánku a pije. Nic jí nestačí, její posedlost hraním překračuje všechny meze a je odhodlaná k čemukoliv. I k prodeji vlastního těla. Teprve několik závažných rodinných událostí a tajemný kněz z Hradce ji ze dne na den postaví před otázku: Být či nebýt?
Objev podobné jako Páté indigo - Miroslav Tuščák
Umění těšení - Miroslav Hájek
Prostá žena a vlivný muž, Popelka a princ… kolik klišé příběhů na toto téma už bylo zpracováno. Náš příběh je ale jiný; jeho strhující děj vás chytí pod krkem a nepustí, takže noc bude krátká. Román vás překvapí neotřelými postřehy, gradací příběhu a šokujícími zvraty. Není to typická love-story; po jejím přečtení možná zůstanete stát, sedět či ležet bez dechu. Autor čerpá i z vlastních životních, novinářských a cestovatelských zkušeností, používá zajímavý vypravěčský jazyk, dovedně pracuje s prvky napětí, elegantně kreslí překvapenému čtenáři šokující kotrmelce vztahů muže a ženy. Rozuzlení je nečekané. A sehraje v něm roli i malý černý kocourek Gigantík.
Objev podobné jako Umění těšení - Miroslav Hájek
Miroslav Šašek - Martin Salisbury
Ponořte se do světa kouzelných ilustrací Miroslava Šaška, českého spisovatele a ilustrátora, který procestoval celý svět. Mnozí z nás znají jeho tvorbu zejména v podobě řady turistických průvodců pro děti nazvaných To je… S lehkostí sobě vlastní a s velkou úctou k zobrazovaným místům v nich dětem i dospělým představil mnoho světových metropolí a dalších míst – Paříž, Londýn, New York, Hongkong, ale také například Austrálii, americkou kosmickou základnu Cape Canaveral a mnoho dalších. Získaly si světovou proslulost a motivy z jejich ilustrací se objevují i na pohlednicích, plakátech a užitkových předmětech. Šašek však nezůstával jenom u knih pro děti. Kromě průvodců po městech a zemích vydal další autorské knížky, řadu titulů ilustroval, pro rádio Svobodná Evropa, kde pracoval v padesátých letech 20. století jako hlasatel, herec a ilustrátor, později pravidelně psal a namlouval fejetony a postřehy ze svých cest po světě. Seznamte se spolu s námi s jeho bohatou tvorbou, ale i s Miroslavem Šaškem jako člověkem, mezinárodně uznávaným umělcem a světoběžníkem. Jeho domovem byla celá planeta. To byl… Miroslav Šašek.
Objev podobné jako Miroslav Šašek - Martin Salisbury
Očima kriminalistů - Miroslav Vaňura
Štoček, Hyhlík, Lottes, Antl, Pleskot... To jsou jen některá ze zvučných jmen české kriminalistiky, jejichž nositelé přijali pozvání reportéra Mirka Vaňury a nechali se vyzpovídat v jeho úspěšném podcastu Na panáka…? Vznikla tak ojedinělá série rozhovorů s předními českými kriminalisty. Ponořte se do výpovědí o jejich každodenním životě, nečekaných odhaleních i nervydrásajících setkáních s pachateli – dostanete se až na samou dřeň policejní práce! Jestli hledáte esenci žánru true crime, právě jste ji našli.
Objev podobné jako Očima kriminalistů - Miroslav Vaňura
Jesenná mandala - Miroslav Daniš
Nová zbierka poézie Miroslava Daniša - Jesenná mandala, prináša príbeh istej symboliky. Kruhu, ktorý svojou dokonalosťou a harmóniou hovorí o nekonečne, tak ako v básni...,,som ako pohodený meteorit“...ako dve sýkorky na verande čakajú na návštevy z Vesmíru...“Autor sa spomienkovo dotýka najsilnejších momentov života. Istú auru tajomna, v ktorej spočíva tichá sila osobnosti, kúzlo, ktorým vie inšpirovať druhých, to všetko môžeme nájsť v tejto novej zbierke...,,osobnosť visí od neba po zem...“Každý čitateľ nájde tú svoju mandalu. Jej harmóniu, čistotu, bezhraničnosť, pretože kruh nemá začiatok ani koniec. ...,,rozumiem smútku briez...“, ako aj ,,...duša...stratí roztopašné krídla...“Domnievam sa, že aj tieto príbehy-básne, stanú sa silným impulzom do vnútra človeka, k istému návratu, k harmónii sveta, zvlášť v tomto rozkolísanom období...,,namiesto nábojov kamene, po boji sa spočítali obete, víťazi aj porazení sme sa vrátili domov k večeri.“
Objev podobné jako Jesenná mandala - Miroslav Daniš
Chýbajúce strany - Miroslav Brück
Miroslav Brück (1964) básnicky debutoval v roku 1989 zbierkou Noc, tráva v pozadí. Potom mu v takmer pravidelných intervaloch vyšlo ďalších šesť kníh poézie, naposledy Podstata rieky (2012). Novou básnickou zbierkou Chýbajúce strany Brück potvrdzuje pohyb na svojej literárnej ceste, keď počiatočný mladícky údiv a očarenie svetom vystriedala občas príjemná, inokedy trpká životná skúsenosť, ktorá u neho ústi do jej racionálnej reflexie. Aj v tejto zbierke rozvíja poetiku svojich lyrických denníkov, ktorých vecný, civilný výraz zavše okresáva až do tvaru miniatúry pripomínajúcej starojaponskú poéziu.
Objev podobné jako Chýbajúce strany - Miroslav Brück
Do Tramtárie - Miroslav Válek
Poézia Miroslava Válka, básnika par excellence, vychádza vo výbere s humorným názvom Do Tramtárie. V zbierke nájdu deti kultové básne ako Panpulóni, Ako sa Kubo stratil, Ozvena, v ktorých iskrí radostná detská hra so slovom, ale i s obrazom. Válkovu inšpiratívnu nonsensovú hru pre deti skvele rozvíja akademický maliar Svetozár Mydlo a čitateľom v doslove vrelo odporúča Tomáš Janovic.
Objev podobné jako Do Tramtárie - Miroslav Válek
Grafitové děvče - Miroslava Varáčková
Táňa kráčí vstříc bezútěšné budoucnosti – dostudovat s odřenýma ušima, najít si nejpodřadnější práci ve městě a doufat, že ji nechytí policajti. Nemá to v životě lehké. Doma ji čeká jen matka alkoholička, která jí nedokáže dát ani pár drobných na jídlo, natož na něco jiného, bez čeho se sedmnáctiletá holka prostě neobejde. Z reality uniká jen s kámošem při drobných krádežích. Když ji osloví fotograf Ben, Táňa nabude pocit, že po letech trápení a soužení jí bude v životě konečně něco dopřáno. Jenže vztah založený na neupřímnosti a falši nemůže vydržet. A neštěstí nikdy nechodí samo.Miroslava Varáčková vytvořila ve svém nejnovějším a částečně grafickém románu opět nezapomenutelnou hrdinku, která se v kruté realitě nebojí postavit předurčenému osudu, vzít život do vlastních rukou a pokusit se vybudovat světlejší budoucnost.
Objev podobné jako Grafitové děvče - Miroslava Varáčková
Dar zdraví - Miroslav Hrabica
Poklad tvého zdraví leží ukrytý ve třech komnatách. První je komnata stravy a tělu prospěšných látek, ve druhé najdeš vitální sílu a různé energie a v třetí místnosti si nabereš síly duchovní podle ušlechtilosti své povahy a charakteru.Tato kniha jednak popisuje, co v jednotlivých komnatách naješ, a dále obsahuje doporučení, jak je vhodné nakládat s pokladem, i pár rad, jak ti s jeho hledáním může vypomoci partner (anebo ty jemu).
Objev podobné jako Dar zdraví - Miroslav Hrabica
Sedmero apokryfů - Miroslav Žák
Kdysi bylo dobrým zvykem k uctění Nejvyššího stavět chrámy, kapličky, nebo alespoň boží muka a kříže u cesty. Autor naší knížky není stavitel ani zednický mistr, který by mohl na nějaké podobné dílo, byť jen pomýšlet. Ze stejného důvodu však vytvořil sedm literárních apokryfů pro poučení a pochopení souvislostí i pro potěšení. Do jaké míry se mi to podařilo, musí již posoudit laskaví čtenáři sami. Ponořte se s námi do onoho Sedmera, názvy kapitol napoví: Josef (aneb O důvěře), Tři mudrci (aneb Putování za hvězdou), Syn člověka (aneb Trýznivé tajemství), Petr (aneb Proměna věků), Vidění biskupa Augustina (aneb O Pravdě), Benedikt (aneb O práci), František (aneb O stvoření).
Objev podobné jako Sedmero apokryfů - Miroslav Žák
Století Miroslava Zikmunda (DVD)
Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků, narodil se pět měsíců po vzniku první republiky. Přežil 2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. StB byl označen jako „nebezpečná osoba nejvyšší třídy nebezpečnosti". Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém. Setkal se s pre-zidenty, seznámil se s Gagarinem i Hillarym. Zažil nástup demokracie a „všemo-cného" kapitalismu... Vydejme se napříč dějinami a nechme si vyprávět příběh minulého století prostřednictvím muže, který jej zažil.
Objev podobné jako Století Miroslava Zikmunda (DVD)
To je Paříž - Miroslav Šašek
Ano, toto je Paříž! První ze série slavných ilustrovaných průvodců světoznámého českého emigranta, ilustrátora, malíře, komentátora a redaktora rádia Svobodná Evropa Miroslava Šaška. Jeho procházka po Paříži proběhla před padesáti lety, je však překvapivě aktuální. Ač dnes v matce všech měst ubylo domovníků, koček i poštovních schránek, tržnice"les Halles" se přesunuly do jiných čtvrtí a přibylo aut, její střechy jsou stále stříbrnošedé, bulváry široké, v kavárnách je od rána plno a voní tam máslové croissanty i dobrá káva. Procházet se Paříží je zkrátka pořád skvělé: ať už si jen listujete touto knihou, anebo ji strčíte podpaží a vydáte se objevovat na vlastní oči. Šaškovy knihy jsou nejen výborným průvodcem po městě, ale představují města taková, jaká jsou: okouzlující i obyčejná, plná slavných památek i drobných momentek všedního dne, a autor nezapomíná ani na děti, hry a atrakce, domácí mazlíčky, typické profese, oslovení… Své knihy tvořil uprostřed míst, o kterých psal: "Musíš se s těmi lidmi sžít, musíš je trochu poznat a oni musí poznat tebe… (…) Pak to začneš vidět jejich očima, pak už to nejsou jen domy a pamětihodnosti, ale život, takovej obyčejnej život, a ten ty města dělá." Svou velkorysou sérií knih o městech a zemích provedl Miroslav Šašek již několik generací dětí i rodičů na celém světě. Nyní se po 66 letech vrací do Čech.
Objev podobné jako To je Paříž - Miroslav Šašek
Přírodopis 8 Člověk - Miroslav Navrátil
V pořadí čtvrtá učebnice nové přírodopisné řady seznamuje žáky se stavbou a fungováním lidského těla, s původem člověka a s jeho vývinem. Zaměřuje se také na zásady zdravého životního stylu a na základy zdravovědy.Přírodopisná látka je provázána s poznatky z fyziky, chemie, zeměpisu, dějepisu, výtvarné výchovy a dalších oborů. Publikace klade důraz na rozvoj samostatného uvažování a na praktické využití přírodopisných poznatků v běžném životě. Jejím základem jsou přehledně strukturované dvoustrany.Učebnice se vyznačuje zejména: uceleným a přehledně strukturovaným textem, poutavým a co do objemu nadstandardním obrazovým doprovodem (čítajícím přes 300 fotografií, schémat a obrázků) a atraktivním grafickým zpracováním, motivačními a aktivizačními prvky rozvíjejícími samostatné myšlení a tvořivost žáků. Učebnice volně tematicky navazuje na Přírodopis 6 – Vývoj života na Zemi, Obecná biologie, Biologie hub, na Přírodopis 6 – Rostliny a na titul Přírodopis 7 – Živočichové.
Objev podobné jako Přírodopis 8 Člověk - Miroslav Navrátil
To je Edinburgh - Miroslav Šašek
Edinburgh: do tohohle města s nejhezčí siluetou na světě se - zásluhou páně Šaškovou a navzdory dešti a zimě - zamilují malí i velcí. A Skotové - ať už knížku četli, nebo ne - budou všemi deseti pro. Na britské ostrovy se Miroslav Šašek vydal několikrát. Jako druhý ze svých průvodců sepsal a nakreslil To je Londýn a jako poslední knihu o historické Británii. Teď můžete s Šaškem navštívit Edinburgh: ten výlet stojí za to, ať už skotskou metropoli znáte, nebo ji objevíte teprve prostřednictvím téhle knížky.
Objev podobné jako To je Edinburgh - Miroslav Šašek
Kapesní atlas hub - Miroslav Smotlacha
Podle této knihy se naučíte základní charakteristiku, třídění a názvy hub a dozvíte se, jak je poznávat a určovat podle vnějších znaků - vzhledu či pachu. Poskytne vám informace o době růstu a místech výskytu jednotlivých druhů i důležité údaje o možnostech záměny s nejedlými či jedovatými houbami. Pokud budete mít tuto publikaci po ruce, nemusíte se bát připravit si večeři z nasbíraných hub.
Objev podobné jako Kapesní atlas hub - Miroslav Smotlacha
Zrada rytiera Andreasa - Miroslav Majerník
Autor v cykle piatich beletrizovaných dobrodružných príbehov, na základe menej známych skutočných historických udalostí, podáva plastický obraz o živote svojich hrdinov, mocných a bohatých, chudobných i bezvýznamných, ktorí ovplyvnili beh dejín na terajšom východnom Slovensku v období od 15. do začiatku 20. storočia. Je to pohodové čítanie pre všetky vekové kategórie, ktoré majú rady vzrušenie popretkávané láskou, intrigami, zradou, späté s napätím a poznaním vlastnej histórie. Deje príbehov majú historický základ a odvíjajú sa od skutočných udalostí, ktoré sa odohrávali v malom mestečku, jeho mocnom kamennom hrade a v podhradí, na terajšom severovýchode Slovenska, v jeho bývalých historických župách, odkiaľ prenikali do významných kráľovských miest a opevnených hradov mocných feudálnych rodov vtedajšieho uhorského kráľovstva. Autorovi sa podarilo vystihnúť dobové reálie, v ktorých dominuje spojenectvo ľudí veriacich v dobro, čestnosť a zmysel pre povinnosť, ale nevyhýba sa ani takým zákernostiam, ako je podlosť, zrada a vražda, ktoré v boji o moc a bohatstvo platia, žiaľ, aj v súčasnej rozdelenej spoločnosti.
Objev podobné jako Zrada rytiera Andreasa - Miroslav Majerník
To je Texas - Miroslav Šašek
Všechno, co uvidíte v Texasu, je největší - buď ve vesmíru, nebo na světě, nebo ve Spojených státech, anebo aspoň ve městě. Miroslav Šašek se tam vydal a viděl toho spoustu: nejhrbatější býky, nejméně pohodlné boty, nejhbitější jezdce rodea i knihkupectví se sbírkou nejpádnějších argumentů ve výloze… A taky krajinu kamení a kaktusů, o které se říká, že ji stvořil ďábel. Jestli je to pravda, odvedl po čertech dobrou práci. Stejně jako autor téhle knížky.
Objev podobné jako To je Texas - Miroslav Šašek
Sto studentských evolucí - Miroslav Vaněk
Třídílná publikace Sto studentských evolucí. Vysokoškolští studenti roku 1989. Životopisná vyprávění v časosběrné perspektivě navazuje na projekt z konce devadesátých let Studenti v době pádu komunismu v Československu - biografické rozhovory. Stejně jako před dvaceti lety se věnuje studentským aktivistům z roku 1989 a díky (nově využité) časosběrné orálněhistorické metodě zachycuje vliv formativní zkušenosti listopadové revoluce v roce 1989 na životní cesty bývalých studentů v osobním, profesním, případně politickém životě. V prvním svazku autoři představují výsledky časosběrného projektu. V úvodní části knihy ozřejmují metodicko-technické přístupy, následující tři interpretativní kapitoly zachycují různé druhy vztahů někdejších stávkujících studentů - např. zda se po dvaceti, resp. třiceti letech považují za homogenní studentskou generaci roku 1989, jakým způsobem "devadesátky" reflektují nebo jaké jsou jejich vlastní zkušenosti z 90. let a ze současného politického a společenského vývoje. Obsahem druhého a třetího svazku je soubor 91 redakčně upravených (z celkem 100 nahraných) rozhovorů, který představuje cenný pramen nejen pro zkoumání listopadu 1989, ale i období, jež následovalo po něm. Třebaže individuální životní cesty a zkušenosti jednotlivých studentů se různí, z rozhovorů jednoznačně vyplývá, že převážná většina z nich přisuzuje své zkušenosti ze sametové revoluce podobně zásadní, neoddiskutovatelný význam.
Objev podobné jako Sto studentských evolucí - Miroslav Vaněk
Jiskřičky v popelu - Miroslava Dvořáková
Mizeon, domov démonů zrozených z Krvavého deště, opanovali Staří bohové. Poražení si lížou rány na vojenské základně pod vedením regenta Sibiela Arci-Quinna. Jenom vydání Dárce života bývalým nepřátelům dělí exulanty od definitivní porážky. Je těžké kšeftovat s Dárcem života jako s košíkem vajec, pokud je to současně váš přítel Rawantes. Ale záchrana rasy má přednost. Naštěstí je tu Sibielův všehoschopný bratr Arrakiel, který má dva dobré ryze osobní důvody, aby Rawanta doprovodil. A bude to právě Arrakiel, kdo způsobí největší rozruch…
Objev podobné jako Jiskřičky v popelu - Miroslava Dvořáková
Saturnin zasahuje - Miroslav Macek - audiokniha
Audiokniha: Legendární sluha Saturnin se vrací – a pojede lyžovat! Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá opět v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který má po kapsách zásobu povedených historek. Kdo tímto dobrodružstvím prosviští s elegantními obloučky? Komu se podaří salto nazad? A pro koho se tentokrát rozezní svatební zvony?
Objev podobné jako Saturnin zasahuje - Miroslav Macek - audiokniha
Ve světle důkazů - Miroslav Pavlíček
300 nejlepších policejních anekdot.
Objev podobné jako Ve světle důkazů - Miroslav Pavlíček
Záhada zamčeného pokoje - Miroslav Macek
Přijdete na to, kdo spáchal tento zločin, mon ami? Miroslav Macek ve sbírce dvanácti rafinovaných variací vzdává hold klasickým detektivkám. S lehkostí, nadhledem a detailní znalostí předlohy se pohybuje mezi různými autory a jejich detektivními přístupy – od Agathy Christie přes Emila Vachka až po Iana Fleminga. Vydejte se do atmosférického světa prohnaných zločinců a proslulých vyšetřovatelů, v němž může každá stopa vést k překvapivému rozuzlení!
Objev podobné jako Záhada zamčeného pokoje - Miroslav Macek
Podívejte se také
- Miroslav Donutil 70: Ani málo, ani moc... (978-80-908760-1-9)
- svaty frantisek salesky
- kruta cena za kg
- Hegerová Hana, Horníček Miroslav: Recital Hegerová & Horníček 1966 (2x CD) - CD (SU6491-2)
- Příslušník StB Miroslav Pich-Tůma: Příběh opravdového komunisty (978-80-7573-096-1)
- Atomový dědek Miroslav Grégr: Se skromností sobě vlastní (978-80-242-7081-4)
- Miroslav Singer Jak shodit kila a oslabit korunu (978-80-87034-52-1)
- Ferdinand - DVD (D007692)
- Moravanka: 10x Karel Vacek, 9x Jan Slabák - CD (410083-2)
- Niečo ako láska, niečo ako soľ: Miroslav Válek v interpretáciách (978-80-8119-075-9)
- Berger TB Basic (8596165010296)
- MAONO AU-CM11P (AU-CM11P)
- MAONO AU-A04TR (AU-A04TR)
- Nerez: Masopust - LP (SU6571-1)
- Nerez: Masopust - CD (SU6571-2)
- Sociální pedagogika a její dvě české osobnosti: Přemysl Pitter a Miroslav Dědič (978-80-87573-13-6)
- Donutil Miroslav, Goldflam Arnošt, Lakomý Ladislav: Pan Kaplan má stále třídu rád (2x CD) - CD (CR0259-2)
- Berger TB Light Black (8596165010234)
- Století Miroslava Zikmunda - DVD (N01228)
- Franz Ferdinand: Always Ascending - CD (0887828040827)
- SCOTTISH FINE SOAPS Sada péče o ruce - Au Lait, 2ks (5016365016346)
- Gott Karel: Danke Karel (0602508436178)