Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Návraty nenávraty - Ota Ulč
Román o návratu dvou emigrantů po čtyřiceti letech do rodné země je naplněn zajímavými fakty, která se v příběhu ekonoma Loma a architekta Hromka dostávají do ironického kontextu s domácími představami o tom, co bylo a co bude, jak se vyrovnat s minulými křivdami, a při pokusu odčinit jednu dávnou hanebnost dojde až k neskutečné zápletce, která připomene trikové akce tajných služeb.
Podívejte se také Ota Pavel (978-80-275-0176-2)
Škvorečtí - Ota Ulč
Po úspěšné knize o českých exulantech 20. století Velikáni a malikáni napsal Ota Ulč knihu o svém přátelství s Josefem Škvoreckým na americkém kontinentu. Osobně se poznali teprve za mořem na Cornellově univerzitě v Ithace v roce 1969. Bylo to setkání náhodné, ale od začátku si náramně rozuměli, přestože mezi nimi byl podstatný rozdíl: "On byl mediální celebrita, kdežto já tehdy naprostá nula." Dalších čtyřicet let si byli nejbližšími přáteli a to platilo i o jejich rodinách. Josef Škvorecký žil v kanadském Torontu a Ota Ulč v americkém Binghamtonu, a tak nemohli být spolu denně v osobním styku. Vynahrazovali se to korespondencí, která je součástí této knihy. Sbližovaly je názory na svět, politiku a literaturu, ale také smysl pro humor a absurdno. Škvorecký pobídl Ulče, který se dostal do Ameriky o deset let dříve a publikoval anglicky, aby začal psát knihy zase česky, a to je přivedlo ke spolupráci na poli literatury. Pravidelně se navštěvovali a se svými rodinami se vydávali i na několikaměsíční cesty. Rádi si všímali podivuhodných zvláštností a možných nemožností, s kterými se dá šedivá skutečnost snadněji přežít, jak oba věřili. Sem patří i příběh, kdy Škvoreckému připisovali české feministky vytvoření slova harašení, ale jak v jednom svém článku Josef Škvorecký potvrdil, harašení vymyslel už dávno předtím Ota Ulč, který měl na své univerzitě s feministkami divoké zkušenosti. Vedle těchto zajímavých podrobností, o kterých autor s velkou chutí vypráví a zasazuje je do širších souvislostí, je jeho kniha nejlepším svědectvím o Škvoreckých, přináší nová fakta a přispívá k pochopení starých mýtů.
Podívejte se také Ota Pavel: Pod povrchem (978-80-275-0176-2)
Priscilla - Ota Ulč
V nové knize vypráví Ota Ulč pozoruhodný životní příběh své čínsko-švýcarské manželky Priscilly Lim. Narodila se v šlechtické rodině, která na konci 19. století měla v držbě více než polovinu Taiwanu a prakticky mu vládla. Po prohrané čínsko-japonské válce se rodina z okupovaného ostrova vrátila do Amoye na čínskou pevninu, kde dědeček založil čtyři banky, byl přijat u císařského dvora a obdařen titulem ambasadora. Posbíral řadu funkcí, stal se předsedou čínské obchodní komory, ředitelem železnice, pojišťovny, telefonní společnosti - moderním průmyslovým a finačním velmožem. Priscillin čínský otec K. K. Lim, známý malíř, později zeti vysvětlil, že dům, jehož počet místností si lze pamatovat, si nezaslouží, aby se v něm žilo. Mezitím jak Mao Ce-tung, tak Čankajšek mu rozšlápli takové principy, rodina se musela rozprchnout do různých částí světa, ale v současnosti se vrátila na Taiwan, kde jí patří mrakodrapy, hotely, průmyslové podniky a banky. Priscilla jako úplně chudá princezna se vydala do Ameriky, pracovala pro UNICEF v New Yorku a tam se poznala s plebejským emigrantem z Plzeňska Otou Ulčem. Pro Číňany byla málo žlutá a naopak v Americe byla až příliš rasově jinobarevná, a nejvíc se jí dotklo, když ji někdo označil za Japonku. Priscilla tvrdila, že si univerzitního profesora Otu Ulče zvolila za manžela proto, že se s ním nikdy nenudila. Jejich rasově smíšené manželství se naplnilo i příchodem potomka, jak doporučuje Konfucius. Třikrát spolu objeli celý svět a přesvědčili se, jak je rozmanitý a bohatý, ale kolik v něm taky vře nesnašenlivosti, kolik absurdit člověka obklopuje a kolik nových zkušeností ho může obohatit.
Podívejte se také Jirák Ota: Bacha na raracha aneb Čerchmantojflum - CD (859415658392)
Podívejte se také
Návraty nenávraty (978-80-7244-276-8)
Kniha - autor Ota Ulč, 240 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Objev podobné jako Návraty nenávraty (978-80-7244-276-8)
Slasti plavby - Ota Ulč
Ve své nové knize líčí suchozemec Ota Ulč deset týdnů plavby na zaoceánské lodi. Zcestoval celý svět několikrát dokola a vždy to bylo letadlem, nyní se ale vypravil do čtyř úhlů světa na velké lodi. Plavil se kolem Aljašky, Karibikem vnikl do Panamského průplavu, aby ho důkladně prostudoval. Srovnává nebetyčné rozdíly ve vývoji Ameriky na severní a jižní polokouli a medituje o tom, jak by to bylo dopadlo, kdyby Britové a Španělé jeli kolonizovat opačným směrem. Z Chile pak obeplul Ameriku děsivými vodami kolem Ohňové země, v intimním sousedství Antarktidy, kam si už neodskočil, ale něco užitečného k zapamatování z polárního kontinentu se také dozvíme. O to více místa věnoval čtvrté plavbě z Nového Zélandu do Japonska po bojištích 2. světové války, kde se pustil do nástinu válečných strategií z Pacifiku, čtenářům v Evropě vesměs málo známých. Kniha o slastech plavby je pro nás suchozemce dvojnásob přitažlivá: přibližuje zajímavá místa na opačném konci světa a přesvědčí nás, že na zaoceánské lodi se cestuje příjemněji než po pevnině, nemusíte se starat o ubytování, vláčet se s kufry z místa na místo, loď se stane vaším domovem.
Objev podobné jako Slasti plavby - Ota Ulč
Pachtění za třpytem - Ota Ulč
V knize je téměř vše o diamantech. Za jejich třpytem se pachtí postavy s různou motivací. V malé hromádce představují velkou horu zlata, jsou lákadlem pro lupiče i vhodným prostředkem k financování islámských teroristů. S těmi všemi se střetne knihovník Břetislav Holeček jako tajný agent Brent Holm na lodi plující z Kapského Města do Sydney. Napínavý příběh má jeden konec,ale dvě protichůdná řešení a čtenář se sám musí rozhodnout, která pravda je podle něj ta pravá.
Objev podobné jako Pachtění za třpytem - Ota Ulč
Škvorečtí - Ota Ulč - e-kniha
eBook: Tato kniha Oty Ulče je věnována jeho nejbližšímu americkému příteli Josefu Škvoreckému. Ač jeden žil v Torontu a druhý v Binghamtonu a v polovině cesty mezi nimi byly Niagarské vodopády, stýkali se pravidelně čtyřicet let, vydávali české knihy a exilové časopisy, jejich rodiny se navštěvovaly. Sbližovaly je názory na svět, politiku a literaturu, ale také smysl pro humor a absurdno. Kniha je důkladný pramen o Škvoreckých, vychází z autorových živých vzpomínek a korespondence.Po úspěšné knize o českých exulantech 20. století Velikáni a malikáni napsal Ota Ulč knihu o svém přátelství s Josefem Škvoreckým na americkém kontinentu. Osobně se poznali teprve za mořem na Cornellově univerzitě v Ithace v roce 1969. Bylo to setkání náhodné, ale od začátku si náramně rozuměli, přestože mezi nimi byl podstatný rozdíl: „On byl mediální celebrita, kdežto já tehdy naprostá nula.“ Dalších čtyřicet let si byli nejbližšími přáteli a to platilo i o jejich rodinách. Josef Škvorecký žil v kanadském Torontu a Ota Ulč v americkém Binghamtonu, a tak nemohli být spolu denně v osobním styku. Vynahrazovali se to korespondencí, která je součástí této knihy. Sbližovaly je názory na svět, politiku a literaturu, ale také smysl pro humor a absurdno. Škvorecký pobídl Ulče, který se dostal do Ameriky o deset let dříve a publikoval anglicky, aby začal psát knihy zase česky, a to je přivedlo ke spolupráci na poli literatury. Pravidelně se navštěvovali a se svými rodinami se vydávali i na několikaměsíční cesty. Rádi si všímali podivuhodných zvláštností a možných nemožností, s kterými se dá šedivá skutečnost snadněji přežít, jak oba věřili. Sem patří i příběh, kdy Škvoreckému připisovali české feministky vytvoření slova harašení, ale jak v jednom svém článku Josef Škvorecký potvrdil, harašení vymyslel už dávno předtím Ota Ulč, který měl na své univerzitě s feministkami divoké zkušenosti. Vedle těchto zajímavých podrobností, o kterých autor s velkou chutí vypráví a zasazuje je do širších souvislostí, je jeho kniha nejlepším svědectvím o Škvoreckých, přináší nová fakta a přispívá k pochopení starých mýtů.Josef Škvorecký a Ota Ulč spolu prožili v Americe dvacet let v exilu a pak další dvě desetiletí po pádu železné opony, kdy se občas vraceli i do své domoviny. Sbližoval je český původ, univerzitní kariéra, vydávání českých knih, exilových časopisů, společné cesty, jejich manželky se celou dobu přátelily a Škvorecký byl kmotr Ulčova syna. O životě a díle Josefa Škvoreckého přináší autor zasvěcené a objevné informace, podložené společnými zážitky a korespondencí.
Objev podobné jako Škvorečtí - Ota Ulč - e-kniha
Velikáni a malikáni - Ota Ulč - e-kniha
eBook: Kniha o Češích v exilu. Ota Ulč je potkával na všech kontinentech, ale nejvíc v Americe, kam se vystěhoval. Za půl století důvěrně poznal řadu zajímavých osobností (Egon Hostovský, Ferdinand Peroutka, Karel Steinbach, Jaroslav Vašata, Rudolf Firkušný, Josef Škvorecký, Ivan Sviták, Evžen Balon a mnoho dalších). A protože měl boty z toulavého telete, našel krajany na tichomořských ostrovech i mezi kanibaly, v kanadské divočině, v Austrálii, Jižní Africe či Jižní Americe. Emigrací v roce 1959 se dostal do svobodného světa, kde má člověk odpovědnost za vlastní rozhodování. A to je někdy břemeno k neunesení pro malikány i velikány.
Objev podobné jako Velikáni a malikáni - Ota Ulč - e-kniha
Dvě dávné zkušenosti, dvě čerstvé plavby - Ota Ulč
Světoběžník Ota Ulč se v této knize vrátil do míst, která procestoval s manželkou a malým synem v minulém století. Tehdy navštívil hlavně Srí Lanku a Indii, v 21. století pobyl zase delší dobu na Kypru, v Izraeli a na Krymu. A co bylo výsledkem takového srovnání? Hranice náboženské a etnické nesnášenlivosti se posouvá blíž k Evropě, zatímco na východě se mor násilné nevraživosti částečně rozpouští v ekonomickém růstu.
Objev podobné jako Dvě dávné zkušenosti, dvě čerstvé plavby - Ota Ulč
Druhá derivace touhy Pravdoláskaři a Bohémové: Pravdoláskaři a Bohémové. Úvahy nad (ne)končícími otá (978-80-88268-53-6)
Kniha - autor Tomáš Sedláček, 436 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Třetí kniha trilogie úvah Druhá derivace touhy nadčasově komentuje události, které se během našich životů dotýkaly nás všech. Tomáš Sedláček je však nazírá veskrze jinak, čerstvě: politiku a ekonomii vnímá optikou filozofie, teologie a psychologie, rád hledá náš odraz ve filmech a příbězích, po původu dějů pátrá až v prastarých mýtech, zamýšlí se nad českou velikostí v malé Evropě či západní civilizací a jí prožívanou katarzí. Jeho obdivuhodně široký záběr a dechberoucí styl z něj udělaly světoběžníka, který je žádaným řečníkem po celé planetě napříč velmi rozsáhlou odbornou škálou. Tématické okruhy třetího svazku: hospodářská politika a růst / u EU / krizí k ekomomice ryzí / my Češi / lidská práva / cizinci v Evropě / cykli(sti)cká společnost / NERV(y) a reformy.
Objev podobné jako Druhá derivace touhy Pravdoláskaři a Bohémové: Pravdoláskaři a Bohémové. Úvahy nad (ne)končícími otá (978-80-88268-53-6)
Škvorečtí: Čtyřicet let zážitků a korenspondence (978-80-7244-359-8)
Kniha – autor Ota Ulč, 240 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Po úspěšné knize o českých exulantech 20. století Velikáni a malikáni napsal Ota Ulč knihu o svém přátelství s Josefem Škvoreckým na americkém kontinentu. Osobně se poznali teprve za mořem na Cornellově univerzitě v Ithace v roce 1969. Bylo to setkání náhodné, ale od začátku si náramně rozuměli, přestože mezi nimi byl podstatný rozdíl: "On byl mediální celebrita, kdežto já tehdy naprostá nula." Dalších čtyřicet let si byli nejbližšími přáteli a to platilo i o jejich rodinách. Josef Škvorecký žil v kanadském Torontu a Ota Ulč v americkém Binghamtonu, a tak nemohli být spolu denně v osobním styku. Vynahrazovali se to korespondencí, která je součástí této knihy. Sbližovaly je názory na svět, politiku a literaturu, ale také smysl pro humor a absurdno. Škvorecký pobídl Ulče, který se dostal do Ameriky o deset let dříve a publikoval anglicky, aby začal psát knihy zase česky, a to je přivedlo ke...
Objev podobné jako Škvorečtí: Čtyřicet let zážitků a korenspondence (978-80-7244-359-8)
Velikáni a malikáni (978-80-7244-307-9)
Kniha - autor Ota Ulč, 272 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha o Češích v exilu. Ota Ulč je potkával na všech kontinentech, ale nejvíc v Americe, kam se vystěhoval. Za půl století důvěrně poznal řadu zajímavých osobností (Egon Hostovský, Ferdinand Peroutka, Karel Steinbach, Jaroslav Vašata, Rudolf Firkušný, Josef Škvorecký, Ivan Sviták, Evžen Balon a mnoho dalších). A protože měl boty z toulavého telete, našel krajany na tichomořských ostrovech i mezi kanibaly, v kanadské divočině, v Austrálii, Jižní Africe či Jižní Americe. Emigrací v roce 1959 se dostal do svobodného světa, kde má člověk odpovědnost za vlastní rozhodování. A to je někdy břemeno k neunesení pro malikány i velikány.
Objev podobné jako Velikáni a malikáni (978-80-7244-307-9)
Velikáni a malikáni (978-80-724-4307-9)
Elektronická kniha - autor Ota Ulč, 265 stran Kniha o Češích v exilu. Ota Ulč je potkával na všech kontinentech, ale nejvíc v Americe, kam se vystěhoval. Za půl století důvěrně poznal řadu zajímavých osobností (Egon Hostovský, Ferdinand Peroutka, Karel Steinbach, Jaroslav Vašata, Rudolf Firkušný, Josef Škvorecký, Ivan Sviták, Evžen Balon a mnoho dalších). A protože měl boty z toulavého telete, našel krajany na tichomořských ostrovech i mezi kanibaly, v kanadské divočině, v Austrálii, Jižní Africe či Jižní Americe. Emigrací v roce 1959 se dostal do svobodného světa, kde má člověk odpovědnost za vlastní rozhodování. A to je někdy břemeno k neunesení pro malikány i velikány.
Objev podobné jako Velikáni a malikáni (978-80-724-4307-9)
Klokánie a obtížné sousedství (80-7244-192-2)
Kniha - autor Ota Ulč; Jiří Slíva, 320 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá
Objev podobné jako Klokánie a obtížné sousedství (80-7244-192-2)
Škvorečtí (978-80-724-4359-8)
Elektronická kniha - autor Ota Ulč, 240 stran Tato kniha Oty Ulče je věnována jeho nejbližšímu americkému příteli Josefu Škvoreckému. Ač jeden žil v Torontu a druhý v Binghamtonu a v polovině cesty mezi nimi byly Niagarské vodopády, stýkali se pravidelně čtyřicet let, vydávali české knihy a exilové časopisy, jejich rodiny se navštěvovaly. Sbližovaly je názory na svět, politiku a literaturu, ale také smysl pro humor a absurdno. Kniha je důkladný pramen o Škvoreckých, vychází z autorových živých vzpomínek a korespondence. Po úspěšné knize o českých exulantech 20. století Velikáni a malikáni napsal Ota Ulč knihu o svém přátelství s Josefem Škvoreckým na americkém kontinentu. Osobně se poznali teprve za mořem na Cornellově univerzitě v Ithace v roce 1969. Bylo to setkání náhodné, ale od začátku si náramně rozuměli, přestože mezi nimi byl podstatný rozdíl: „On byl mediální celebrita, kdežto já tehdy naprostá nula.“ Dalších čtyřicet let si byli nejbližšími přáteli a...
Objev podobné jako Škvorečtí (978-80-724-4359-8)
Dvě dávné zkušenosti, dvě čerstvé plavby (978-80-7244-437-3)
Kniha - autor Ota Ulč, 208 stran, česky, pevná bez přebalu matná Nový cestopis Oty Ulče srovnává dávné cestovatelské zkušenosti z minulého století se dvěma plavbami lodí, které podnikl před několika lety na Blízký východ a k černomořskému pobřeží. V minulém století procestoval Ota Ulč třikrát celý svět a napsal o tom řadu knih. V novém cestopise se vrací ke svým prvním cestovatelským zkušenostem, kdy s manželkou a malým synem navštívil severní Afriku, Blízký východ, Srí Lanku a Indii, a srovnává je se současným stavem, s kterým se seznámil při dvou plavbách lodí Černým mořem a východním Středomořím. Jako vždy píše jen o zajímavých zážitcích, všímá si různých jedinečností i absurdit, které zkušenému cestovateli neuniknou, snaží se vysvětlit rozdílnosti života lidí v různých místech dané historií, kulturou, náboženstvím, ekonomií a politikou, které vedly k současnému mezinárodnímu napětí a vojenským konfliktům. Při posledních dvou plavbách sledoval, jak se...
Objev podobné jako Dvě dávné zkušenosti, dvě čerstvé plavby (978-80-7244-437-3)
Priscilla: Dost svévolně se košatící osud (978-80-7244-390-1)
Kniha - autor Ota Ulč, 320 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V nové knize vypráví Ota Ulč pozoruhodný životní příběh své čínsko-švýcarské manželky Priscilly Lim. Narodila se v šlechtické rodině, která na konci 19. století měla v držbě více než polovinu Taiwanu a prakticky mu vládla. Po prohrané čínsko-japonské válce se rodina z okupovaného ostrova vrátila do Amoye na čínskou pevninu, kde dědeček založil čtyři banky, byl přijat u císařského dvora a obdařen titulem ambasadora. Posbíral řadu funkcí, stal se předsedou čínské obchodní komory, ředitelem železnice, pojišťovny, telefonní společnosti - moderním průmyslovým a finačním velmožem. Priscillin čínský otec K. K. Lim, známý malíř, později zeti vysvětlil, že dům, jehož počet místností si lze pamatovat, si nezaslouží, aby se v něm žilo. Mezitím jak Mao Ce-tung, tak Čankajšek mu rozšlápli takové principy, rodina se musela rozprchnout do různých částí světa, ale v současnosti se vrátila na Taiwan, kde jí...
Objev podobné jako Priscilla: Dost svévolně se košatící osud (978-80-7244-390-1)
Slasti plavby: od Radbuzy k oceánům (978-80-7244-255-3)
Kniha – autor Ota Ulč, 204 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Ve své nové knize líčí suchozemec Ota Ulč deset týdnů plavby na zaoceánské lodi. Zcestoval celý svět několikrát dokola a vždy to bylo letadlem, nyní se ale vypravil do čtyř úhlů světa na velké lodi. Plavil se kolem Aljašky, Karibikem vnikl do Panamského průplavu, aby ho důkladně prostudoval. Srovnává nebetyčné rozdíly ve vývoji Ameriky na severní a jižní polokouli a medituje o tom, jak by to bylo dopadlo, kdyby Britové a Španělé jeli kolonizovat opačným směrem. Z Chile pak obeplul Ameriku děsivými vodami kolem Ohňové země, v intimním sousedství Antarktidy, kam si už neodskočil, ale něco užitečného k zapamatování z polárního kontinentu se také dozvíme. O to více místa věnoval čtvrté plavbě z Nového Zélandu do Japonska po bojištích 2. světové války, kde se pustil do nástinu válečných strategií z Pacifiku, čtenářům v Evropě vesměs málo známých. Kniha o slastech plavby je pro nás suchozemce dvojnásob...
Objev podobné jako Slasti plavby: od Radbuzy k oceánům (978-80-7244-255-3)
Aby zas bylo ticho - Ota Karel - e-kniha
eBook: Básně po třicetiletém mlčení. Intimní lyrika autora zralého věku, kde ticho a smutek jsou střídány nadějí a vírou v život. Nejen návraty k dětství, ale také myšlenky o životě, lásce, naději. Krátká čtyřverší, ale i delší básně, sdělující často až skácelovsky průzračně mnohé, čím nás život obdarovává. Básně vyrůstají ze samé podstaty autorova rodného kraje - Jižní Moravy. Vínečko se mísí s veselím i smutkem, píseň doznívá až k laskavému tichu. A uprostřed přírody stojí prostý člověk se svými starostmi i radostmi.
Objev podobné jako Aby zas bylo ticho - Ota Karel - e-kniha
Moje návraty aneb kudy jsem chodil - Ota Gregor
Ota Gregor (* 1916)Český lékař, účastník zahraničního odboje, internista - gastroenterolog, profesor vnitřního lékařství, spolutvůrce české psychosomatické školy v naší poválečné medicíně, autor řady populárně vědeckých publikací, předseda redakční rady nakladatelství Galén, nositel řady státních vyznamenání a odborných ocenění, nositel Ceny J. E. Purkyně. Z předmluvy profesora MUDr. Jaroslava Blahoše, DrSc.: Otovi Gregorovi zůstaneme vděčni, že dokazuje, že biologický věk nemusí zdaleka vtisknout stopu do tváře a mysli. Ti mladí kolegové, kteří na nás hledí shovívavě jak na fosilní exempláře, musí v něm vidět důkaz svého hlubokého omylu. Tak nás zaštiťuje proti věkové diskriminaci, a ukazuje navíc mladším směr, kam jít, jak rychle jít, s kým jít, kudy jít, aby dosáhli takové kalokagatie, jak ji vidí u něho. Děkujeme mu, že jeho klinika v nemocnici Pod Petřínem, která již dávno zanikla, žije dál v jeho spolupracovnících a žácích, sestrách. Ti všichni patří k exkluzivní společnosti Klubu přátel Oty Gregora (KPOG), jež má vždy u příležitosti jeho narozenin jednou ročně svoji plenární schůzi v přívětivém prostředí, v němž jeho milá choť, a někdy i jeho dva synové, kteří přijedou z Anglie, přispívají k všeobecné pohodě, ambiance amicale.Návraty profesora Gregora jsem si přečetl jedním dechem. Víme sice o sobě navzájem hodně, ale přece jen komplexní skladba celé mozaiky podává ucelený a příjemný pohled na přítele, který nezapomenutelně patří k životu i k odkazu velkého okruhu jeho přátel, známých, žáků, pacientů a našich velkých lékařů.
Objev podobné jako Moje návraty aneb kudy jsem chodil - Ota Gregor
Návraty domů - Ilse Tielschová
V dílech Ilse Tielschové, úspěšné rakouské autorky s jihomoravskými kořeny, se zpravidla objevuje motiv vykořenění a vyhnání. Nepřekvapí proto, že autorka sní o návratech. Ve svých verších se touží vrátit nejen domů, na rodnou Moravu, ale i do dětství, ke svým předkům a kořenům. Její návraty jsou o to působivější, že o nich dokáže vyprávět prostými slovy a srozumitelnými obrazy.
Objev podobné jako Návraty domů - Ilse Tielschová
Strašidlo minulosti - Jaroslav Velinský - audiokniha
Audiokniha: Ota Fink se vydává po stopách vraha. Sympatický chlapík, soustružník Ota Fink, je důvtipný a neohrožený sukničkář. V detektivce Jaroslava Velinského aka Kapitána Kida hledá vraha své dávné lásky. Soustružník Ota Fink je sympatický chlapík, který se umí postavit k práci, rozzářit hospodskou společnost i poplést děvčatům hlavu. A taky má dost pod čepicí, aby si dokázal dát dvě a dvě dohromady a sesbírat střípky informací tam, kam se policie nedostane. Zájezdový autobus n. p. Pragokov zastaví v osamělém hostinci, v němž Ota Fink rozpozná někdejší brigádnickou ubytovnu, kde kdysi prožil svou první lásku ke krásné Lucii. Vybaví se mu krásné vzpomínky a po návratu do Prahy jde po Luciiných stopách. Zjistí však, že dívka je mrtvá… Ota se vydává po stopách vraha. Jenže stopa už dávno vychladla a pátrání v socialistickém Československu roku 1959 bude pěkně zapeklité.
Objev podobné jako Strašidlo minulosti - Jaroslav Velinský - audiokniha
Návraty domů (978-80-7485-263-3)
Kniha - 110 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná V dílech Ilse Tielschové, úspěšné rakouské autorky s jihomoravskými kořeny, se zpravidla objevuje motiv vykořenění a vyhnání. Nepřekvapí proto, že autorka sní o návratech. Ve svých verších se touží vrátit nejen domů, na rodnou Moravu, ale i do dětství, ke svým předkům a kořenům. Její návraty jsou o to působivější, že o nich dokáže vyprávět prostými slovy a srozumitelnými obrazy.
Objev podobné jako Návraty domů (978-80-7485-263-3)
Pánská tepláková souprava OTA zelená
Pánská tepláková souprava OTA zelená
Objev podobné jako Pánská tepláková souprava OTA zelená
Návraty k sobě - Markéta Vostrá - e-kniha
eBook: Kniha Návraty k sobě přináší pohled na nelehký, a přesto zázračný úděl ženského bytí. Cesta ženy je archetypální poutí za objevením všech aspektů ženské bytosti. Teprve jejich pochopením, přijetím a ucelením může žena získat plnohodnotný pocit z vlastního bytí. Kniha může být lékem na ženskou bolest, která pramení v dávné minulosti a je předávána z generace na generaci. Nyní nastává čas uvědomění si, vyléčení a odpuštění. Cesta ženy nás vede k osvobození z dogmat patriarchální společnosti a návratu ženy na trůn po bok muže.
Objev podobné jako Návraty k sobě - Markéta Vostrá - e-kniha
Dámské šaty s volánky OTA růžové
Dámské šaty s volánky OTA růžové
Objev podobné jako Dámské šaty s volánky OTA růžové
Pánské džínové kalhoty OTA modré
Pánské džínové kalhoty OTA modré
Objev podobné jako Pánské džínové kalhoty OTA modré
Pánské elegantní kalhoty OTA světle šedé
Pánské elegantní kalhoty OTA světle šedé
Objev podobné jako Pánské elegantní kalhoty OTA světle šedé
Pánská bunda přechodná prošívaná OTA tmavě modrá
Pánská bunda přechodná prošívaná OTA tmavě modrá
Objev podobné jako Pánská bunda přechodná prošívaná OTA tmavě modrá
Dámská halenka plus size s žebrováním OTA zelená
Dámská halenka plus size s žebrováním OTA zelená
Objev podobné jako Dámská halenka plus size s žebrováním OTA zelená
Strašidlo minulosti - Jaroslav Velinský - audiokniha
Audiokniha: Sympatický chlapík, soustružník Ota Fink, je důvtipný a neohrožený sukničkář. V detektivce Jaroslava Velinského aka Kapitána Kida hledá vraha své dávné lásky. Soustružník Ota Fink je sympatický chlapík, který se umí postavit k práci, rozzářit hospodskou společnost i poplést děvčatům hlavu. A taky má dost pod čepicí, aby si dokázal dát dvě a dvě dohromady a sesbírat střípky informací tam, kam se policie nedostane. Zájezdový autobus n. p. Pragokov zastaví v osamělém hostinci, v němž Ota Fink rozpozná někdejší brigádnickou ubytovnu, kde kdysi prožil svou první lásku ke krásné Lucii. Vybaví se mu krásné vzpomínky a po návratu do Prahy jde po Luciiných stopách. Zjistí však, že dívka je mrtvá… Ota se vydává po stopách vraha. Jenže stopa už dávno vychladla a pátrání v socialistickém Československu roku 1959 bude pěkně zapeklité.
Objev podobné jako Strašidlo minulosti - Jaroslav Velinský - audiokniha
Nejen o rybách - Ota Pavel - audiokniha
Audiokniha: Z pozůstalosti nezapomenutelného Oty Pavla vybrala jeho žena Věra některé známé i méně známé povídky, které měl i Ota rád. Titul uvádí režisér Jiří Šrámek, který vás seznámí s hlasy předních členů rodiny.
Objev podobné jako Nejen o rybách - Ota Pavel - audiokniha
Nejlepší české povídky - Karel Čapek, Jan Neruda, Jaroslav Hašek, Ota Pavel - audiokniha
Audiokniha: Nejlepší české povídky - audiokniha obsahuje pět vybraných povídek. Autoři Karel Čapek, Jaroslav Hašek, Jan Neruda, Ota Pavel. Čtou Martin Růžek, Vojtěch Dyk, Zdeněk Štěpánek, Jiří Sovák, Radovan Lukavský.
Objev podobné jako Nejlepší české povídky - Karel Čapek, Jan Neruda, Jaroslav Hašek, Ota Pavel - audiokniha
Zlatí úhoři - Ota Pavel - e-kniha
eBook: Ota Pavel se ve svých knihách často vrací do časů svého dětství, kdy Berounka byla plná ryb, na jejím břehu pokuřoval pan Prošek a středem vesmíru byl tatínek Leo Popper, snílek a dobrodruh. Nejinak je tomu v povídkovém souboru Zlatí úhoři.V první ze tří částí potkáváme Otu Pavla coby chlapce v kouzelném prostředí Branova, část druhá vypráví smutný příběh jeho tatínka a bratrů, zavlečených nacisty do koncentračního tábora. V části třetí se pak už dospělý Ota Pavel vrací na místa bezstarostného dětství, aby naposledy vzdal hold tatínkovi, panu Proškovi a zlatým úhořům, kterých bývala plná Berounka…Podle knihy vznikl stejnojmenný film režiséra Karla Kachyni.
Objev podobné jako Zlatí úhoři - Ota Pavel - e-kniha
Ač zemřeli - ještě mluví IV.
Audiokniha MP3 František Trávníček, čte František Trávníček,Ota Sklenčka Původní LP album z cyklu Supraphonu Ač zemřeli - ještě mluví - díl IV. bylo vydáno v roce 1982. Ota Sklenčka spojuje zasvěceným průvodním slovem dokumentární záznamy hlasů významných osobností - na tomto albu promlouvá např. o mateřštině český jazykovědec a proslulý bohemista akademik František Trávníček, na svůj život vzpomíná spisovatelka Anna Marie Tilschová, moravský prozaik a básník Metoděj Jahn vypráví o jeho rodném kraji, Valašsku, spisovatel Ota Pavel mluví o knize Jak jsem potkal ryby, kterou právě píše, zazní i vzpomínky prvního sportovního redaktora a rozhlasového reportéra Josefa Laufra, malíř Jan Zrzavý vypravuje o svých malířských začátcích...další a další vzpomínky známých osobností či na známé osobnosti vycházejí poprvé digitálně
Objev podobné jako Ač zemřeli - ještě mluví IV.
Zlatí úhoři (978-80-748-6063-8)
Elektronická kniha - autor Ota Pavel, 109 stran Ota Pavel se ve svých knihách často vrací do časů svého dětství, kdy Berounka byla plná ryb, na jejím břehu pokuřoval pan Prošek a středem vesmíru byl tatínek Leo Popper, snílek a dobrodruh. Nejinak je tomu v povídkovém souboru Zlatí úhoři. V první ze tří částí potkáváme Otu Pavla coby chlapce v kouzelném prostředí Branova, část druhá vypráví smutný příběh jeho tatínka a bratrů, zavlečených nacisty do koncentračního tábora. V části třetí se pak už dospělý Ota Pavel vrací na místa bezstarostného dětství, aby naposledy vzdal hold tatínkovi, panu Proškovi a zlatým úhořům, kterých bývala plná Berounka… Podle knihy vznikl stejnojmenný film režiséra Karla Kachyni.
Objev podobné jako Zlatí úhoři (978-80-748-6063-8)
Pohádka o Raškovi - Ota Pavel - audiokniha
Audiokniha: Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili ve skocích na lyžích na středním můstku. Fanoušci v Československu byli nadšeni, spisovatel Ota Pavel později dva dokonalé skoky popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. „Já také skákal! Na můstku ze sněhu“! „Zřejmě se pan režisér dozvěděl, že já jsem také skákal. Ve druhé třídě jsem se umístil na druhém místě. Nebyla to tedy konstrukce skokanského můstku, byl pouze ze sněhu. Ale na druhé místo to byl dobrý výsledek. Na to, že jsme byli dva.“ Oldřich Kaiser „Rychlost na nájezdu kontroloval ušima, v uších slyšel, jak rychle jede, jak to sviští. Potom se odrazil a srovnal a pak už prožíval jen radost z letu. Zahlédl koutkem oka šišky na vrcholech smrků, které si vždy mohl lehce utrhnout, protrhl už párkrát kožich beránků pasoucích se nízko nad zemí a svistem lyží vyděsil upovídané havrany,“ užíval si Oldřich Kaiser znovu známá slova. Část, v níž Ota Pavel popisuje zápolení o zlatou medaili, má z celé Pohádky o Raškovi nejraději i režisér audioknihy Aleš Vrzák. „Ta součást boje, kdy sportovec bojuje se svým tělem, okolím, s tím, že mu nikdo nepřeje, a nakonec zvítězí, mi přijde hrozně povzbuzující a optimistická celkově pro náš život,“ vysvětluje v rozhlasové režii. Ota Pavel (1930 - 1973) Spisovatel a novinář Ota Pavel, původním jménem Ota Popper, se narodil v Praze jako syn obchodního cestujícího. Za války začal pracovat jako havíř. V letech 1949-56 pracoval Pavel v Československém rozhlase jako sportovní redaktor. Ota Pavel začal publikovat velice záhy, už od počátku 50. let uveřejňoval v denním tisku drobnější, převážně reportážní práce. Jeho prvním velkým literárním úspěchem byla kniha Dukla mezi mrakodrapy (1964), kterou se uvedl v žánru tzv. sportovní beletrie. Po ní následovaly soubory kratších próz a črt o našich předních i méně známých sportovcích (Plná bedna šampaňského, 1967, Pohár od Pánaboha, 1971, Syn celerového krále, 1972). Celou knížku věnoval vyprávění o Jiřím Raškovi (Pohádka o Raškovi, 1974). V únoru 1964 Ota Pavel onemocněl vážnou duševní chorobou (maniodepresivní psychóza) a byl nucen pobývat v psychiatrických ústavech a trvale se léčit. Z léčeben se vracel do zaměstnání a ke své tvůrčí práci pouze na krátká období. R. 1966 mu byl přiznán plný invalidní důchod. Přes velké zdravotní potíže Pavel i v posledních letech svého života horečně literárně tvořil. 31. 3. 1973 náhle zemřel na zástavu srdeční činnosti. Oldřich Kaiser (1955) Geniální komik patří k nejkontroverznějším hereckým osobnostem současného českého divadla a filmu. Vystudoval brněnskou konzervatoř a pražskou DAMU. Po absolutoriu nastoupil do Divadla na Vinohradech, dlouhé roky byl členem Ypsilonky, posléze člen Národního divadla. Spolu s partnerem Jiřím Lábusem získal obrovskou diváckou oblibu díky zábavným televizním pořadům jako Možná přijde i kouzelník, (později v pořadech Ruská ruleta či Zeměkoule), hrál i v několika televizních seriálech (Dynastie Nováků, Nemocnice na kraji města). bu života.
Objev podobné jako Pohádka o Raškovi - Ota Pavel - audiokniha
Cesta pro vraha - Jaroslav Velinský
POŽÁR V ÚDOLÍ PAVUČIN, ZMRZLÁ KREV V ZÁVĚJÍCH A JEDEN MLADÝ BEZDĚČNÝ DETEKTIV…Bezděčný detektiv Ota Fink – v civilu soustružník – doprovází po Vánocích roku 1960 jako učňovský dozor podnikové rekreanty na horskou chatu. Zájezdu se účastní i Marie Zvoníčková, jedna z jeho dávných femme fatale. A právě ta cestou při přesunech přeplněnými vlaky záhadně zmizí – což ale vyjde najevo až v horách. Znepokojený Ota se vydává po jejích stopách.Během mrazivého předsilvestrovského putování mezi závějemi, trampy, hospodskými štamgasty a jinou, mnohem podezřelejší společností Ota postupně pochopí, že Marii, dnes vzornou soustružnici, dohnala pohnutá minulost holky z pasťáku.Kdo je čahoun ve vaťáku a se španěláckou lodičkou na hlavě, kterého zahlédl na nádraží? Přinese pavouček umotaný z drátků Marii štěstí, nebo spíš smůlu? A jaké temné tajemství skrývá zapomenutá jeskyně v zasněžené rokli?
Objev podobné jako Cesta pro vraha - Jaroslav Velinský
Cesta pro vraha - Jaroslav Velinský - e-kniha
eBook: POŽÁR V ÚDOLÍ PAVUČIN, ZMRZLÁ KREV V ZÁVĚJÍCH A JEDEN MLADÝ BEZDĚČNÝ DETEKTIV… Bezděčný detektiv Ota Fink – v civilu soustružník – doprovází po Vánocích roku 1960 jako učňovský dozor podnikové rekreanty na horskou chatu. Zájezdu se účastní i Marie Zvoníčková, jedna z jeho dávných femme fatale. A právě ta cestou při přesunech přeplněnými vlaky záhadně zmizí – což ale vyjde najevo až v horách. Znepokojený Ota se vydává po jejích stopách. Během mrazivého předsilvestrovského putování mezi závějemi, trampy, hospodskými štamgasty a jinou, mnohem podezřelejší společností Ota postupně pochopí, že Marii, dnes vzornou soustružnici, dohnala pohnutá minulost holky z pasťáku. Kdo je čahoun ve vaťáku a se španěláckou lodičkou na hlavě, kterého zahlédl na nádraží? Přinese pavouček umotaný z drátků Marii štěstí, nebo spíš smůlu? A jaké temné tajemství skrývá zapomenutá jeskyně v zasněžené rokli?
Objev podobné jako Cesta pro vraha - Jaroslav Velinský - e-kniha
Velice dlouhé schody - Jaroslav Velinský
NA ROZHRANÍ VRŠOVIC A NUSLÍ ŘÁDÍ VRAH. DOKÁŽE HO OTA FINK NAJÍT DŘÍV, NEŽ ZNOVU UDEŘÍ? ***** Bezděčný detektiv Ota Fink – v civilu soustružník – se na začátku léta roku 1960 dostane k řešení dalšího případu. Panu Štechrovi, číšníkovi z restaurace U Kryštofa Haranta z Polžic, zmizela blízko jejich bydliště na Dlouhých schodech manželka Marie. ***** Ota vzápětí zjišťuje, že právě tady, na rozhraní Vinohrad, Vršovic a Nuslí, byla naposledy viděna nejen ona, ale i známý fotbalový reprezentant Konvický. ***** Další podivné okolnosti, včetně nálezu zakopané lidské hlavy v lepenkové krabici, svědčí o tom, že kdesi v okolí schodiště s málo romantickým výhledem na michelský plynojem a vršovické nádraží řádí bestiální vrah. ***** Podaří se Otovi vyřešit případ záhadných zmizení a zároveň zbavit podezření z vraždy krásnou Barboru Konvickou? A co o tom všem ví zadumaný dlouhán, tajemný „fantom“ Dlouhých schodů? Není snad vrahem on sám?
Objev podobné jako Velice dlouhé schody - Jaroslav Velinský
Volání odnikud - Jaroslav Velinský
PODIVNÝ TELEFONÁT, ZAMČENÝ BUNKR, ZMIZELÁ ŽENA – A UPROSTŘED TOHO BEZDĚČNÝ DETEKTIV OTA FINK...*****Bezděčný detektiv Ota Fink – v civilu soustružník – pozve v létě roku 1960 svoje trampské kamarády na vandr do pustých lesů zrušeného vojenského újezdu u Holetína, kde byl na jaře na vojenském cvičení. Nechtěně je tím všechny zatáhne do temného, bizarního dobrodružství, které se hned první večer ohlásí zazvoněním polního telefonu uprostřed tmavého lesa.*****Po setkání s velitelem holetínské posádky, svérázným plukovníkem Hlomozou, začíná Ota tušit záhadu ještě temnější: Hlomozova krásná manželka, přezdívaná Sulika, před časem zmizela. Šušká se, že utekla s milencem, ale vůbec to nemusí být pravda.*****Zatímco na taneční zábavě v Holetíně vyhrává narychlo sestavený trampský band, Otovi vrtá hlavou podivný vzkaz, který mu diktoval neznámý telefonista. Jaké tajemství skrývá nedbale zamčený betonový bunkr? A co o tom ví plukovník Hlomoza? Může být Sulika ještě naživu?
Objev podobné jako Volání odnikud - Jaroslav Velinský
Nežádoucí návraty E. F. Buriana (978-80-7262-847-6)
Kniha – autor Jan Burian, 494 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Publikace Nežádoucí návraty E. F. Buriana se pokouší zmapovat osobnost Emila Františka Buriana netradičně, nikoli obvyklou formou teatrologické studie nebo oblíbenou knihou typu „řekli o...“. Autor, syn EFB, vytvořil mozaiku, v níž kombinuje různé texty: neznámé či zapomenuté dokumenty, úryvky z veřejných vystoupení, intimní, soukromé zápisky, dopisy a básně E. F. Buriana a jeho první necenzurovaný životopis, citáty z recenzí, rozhovorů, článků, vzpomínek, dopisů a jiných archivních materiálů pamětníků i současníků. Knihu doplňuje dvacet autorových dopisů otci, napsaných nyní při práci na této knize. Nechybí svědectví A. J. Liehma, Otomara Krejči, Jana Grossmana, Františka Hrubína, Františka Listopada, Ludvíka Vaculíka, Pavla Tigrida, Františka Halase, Ivana Medka, Sergeje Machonina, Jana Klusáka, Jiřího Sováka, Vlastimila Brodského, Vladimíra Menšíka, Jana Wericha, Bertolta Brechta,...
Objev podobné jako Nežádoucí návraty E. F. Buriana (978-80-7262-847-6)
Návraty (9788024632995)
Elektronická kniha - autor , 388 stran Konec druhé světové války je často vnímán jako ukončení násilí, počátek míru a návrat k normalitě. Avšak monografie Návraty. Poválečná rekonstrukce židovských komunit v zemích středovýchodní, jihovýchodní a východní Evropy ukazuje, že takový obraz je do značné míry zjednodušující. Kniha zkoumá nejen samotnou cestu přeživších holocaust zpět, ale především mnohost a různorodost toho, jak jejich fyzický a mentální návrat ovlivnil je samotné a jejich okolí. Kam se vlastně vracejí? Kdo na ně čeká? A jak společnost jejich návrat přijímá? Čtenář záhy pozná, že autobiografické příběhy přeživších, kteří prožili rasovou perzekuci během druhé světové války v úkrytech, koncentračních a vyhlazovacích táborech, v odboji nebo pod falešnou nežidovskou identitou, dávají návratu, tedy klíčovému pojmu této knihy, jinou a v mnoha případech hořkou příchuť. Kniha za pomoci více než stovky rozhovorů v sedmnácti jazycích vykresluje poválečnou...
Objev podobné jako Návraty (9788024632995)
Šumavské návraty - Vladimír Kunc, Toník (Yetti) Jelínek
Kniha zachycuje krásy Šumavy ve čtyřech ročních obdobích ve fotografiích Vladimíra Kunce a obsahuje DVD s videoklipy písní Toníka (Yettiho) Jelínka, taktéž se šumavskou tématikou.
Objev podobné jako Šumavské návraty - Vladimír Kunc, Toník (Yetti) Jelínek
Pohádka o Raškovi
Audiokniha na CD - autor Ota Pavel, čte Josef Somr Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili ve skocích na lyžích na středním můstku. Fanoušci v Československu byli nadšeni, spisovatel Ota Pavel později dva dokonalé skoky popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. "Rychlost na nájezdu kontroloval ušima, v uších slyšel, jak rychle jede, jak to sviští. Potom se odrazil a srovnal a pak už prožíval jen radost z letu. Zahlédl koutkem oka šišky na vrcholech smrků, které si vždy mohl lehce utrhnout, protrhl už párkrát kožich beránků pasoucích se nízko nad zemí a svistem lyží vyděsil upovídané havrany," užíval si Oldřich Kaiser znovu známá slova. Část, v níž Ota Pavel popisuje zápolení o zlatou medaili, má z celé Pohádky o Raškovi nejraději i režisér audioknihy Aleš Vrzák. "Ta součást boje, kdy sportovec bojuje se svým tělem, okolím, s tím, že mu nikdo nepřeje, a nakonec zvítězí, mi přijde hrozně povzbuzující a...
Objev podobné jako Pohádka o Raškovi
Ota Pavel Povídky: O rodině - o tvorbě - o rybách - o sportu (099925661625)
Audiokniha na CD - autor Ota Pavel; čte Jiří Sovák; Karel Heřmánek; Vlastimil Brodský; Igor Orozovič K výročí narození slavného spisovatele vydává Supraphon na 2CD-MP3 i v digitálních formátech rozsáhlou audioknihu, která obsahuje bezmála devět hodin legendárních nahrávek ze sedmdesátých až devadesátých let i zcela nové nahrávky z knihy Povídky z šuplíku objevené v pozůstalosti a publikované teprve v roce 2004 při souborném vydání celého díla Oty Pavla v nakladatelství Slávky Kopecké. Vznikl tak unikátní komplet, který posluchačům dopřeje nebývalé množství znamenitých nahrávek, zachycujících souznění hereckých interpretů čtyř generací s poetickým dílem Oty Pavla. Nová audiokniha byla příznačně nazvaná Ota Pavel - Povídky. Mezi slavnými povídkami na prvním CD například nechybí: Sedm deka zlata, Smrt krásných srnců, Kapři pro wehrmacht, Jak jsem potkal ryby, Moje první ryba či Zlatí úhoři v interpretaci hereckých legend jako Vlastimil Brodský, Rudolf Hrušínský,...
Objev podobné jako Ota Pavel Povídky: O rodině - o tvorbě - o rybách - o sportu (099925661625)
Život víry 2023/03 ()
Audiokniha MP3 - autor Život víry, čte Daniel Zeman, Pavel Kohl, Kateřina Hodecová a Ludmila Matušková Život víry – rozmanité stránky církvemezidenominační měsíčník, který vydává Křesťanská misijní společnostV březnovém čísle najdete:Hana a Ota Pinknerovi; Proměny chval a mýty kolem nich; Pornografie – sex v kapse; Jak se vedou slepí?; Když Bůh spí* Hana a Ota Pinknerovi: Ani slepé uličky nejsou marnéHana a Ota Pinknerovi za sebou zanechali brázdu konferencemi „Hrejte dobře a zvučně“, kterými v 90. letech prošla řada vedoucích chval. V rozhovoru mluví nejen o tom, jak se na to dá navázat a jaké jsou chvály dnes. Navenek spokojená rodina si totiž prošla také dlouhým obdobím boje s depresí a manželskou krizí. Pinknkerovi s otevřeností i životním nadhledem sdílejí, co jim pomohlo a jak čelili výzvám různých životních etap.* téma: Zpívat píseň láskyChvály jsou odnepaměti součástí bohoslužeb. Rozumíme ale tomu, co děláme? Jak se dnešní církevní hudba mění? Co z...
Objev podobné jako Život víry 2023/03 ()
Ota Pavel: POSTSKRIPTUM (978-80-750-5274-2)
Elektronická kniha - autor Pavel Kovář, 216 stran Vzpomínka na mimořádně nadaného umělce. Když Ota Pavel zemřel, nebylo mu ještě třiačtyřicet. Napsal sedm knížek – pět o sportu a dvě o svém dětství, rodičích, bratrech, lidech a rybaření. Své příběhy psal jako básně v próze: poctivě a – jak sám přiznával – pracně, až mučivě. Přesto jako krásnou literaturu v tom pravém smyslu slova.Vzpomínka na mimořádně nadaného umělceKdyž Ota Pavel zemřel, nebylo mu ještě třiačtyřicet. Napsal sedm knížek – pět o sportu a dvě o svém dětství, rodičích, bratrech, lidech a rybaření. Své příběhy psal jako básně v próze: poctivě a – jak sám přiznával – pracně, až mučivě. Přesto jako krásnou literaturu v tom pravém smyslu slova.V roce 1964 mu vyšla první knížka Dukla mezi mrakodrapy. Tehdy onemocněl maniodepresivní psychózou a do konce života mu zbývalo devět let. V nich byl šestnáctkrát hospitalizován na psychiatrii a zároveň se stal uznávaným autorem. Povídkové sborníky Smrt krásných...
Objev podobné jako Ota Pavel: POSTSKRIPTUM (978-80-750-5274-2)
Valdštejn a Lukrecie (978-80-7294-494-1)
Kniha - autor Ota Filip, 220 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Historický román významného českého autora Oty Filipa. Když byl jeden z nejvýznamnějších vojevůdců a politiků z doby třicetileté války Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (1583–1634) ještě neznámým a chudým šlechticem, učinil z dnešního pohledu dva taktické kroky: přestoupil ke katolicismu a oženil se s bohatou vdovou Lukrecií Nekšovou z Landeku, majitelkou vsetínského panství. Po pěti letech paní Lukrecie zemřela a Albrechtovi se podařilo získat její majetek jako dědictví. Jak k tomu došlo? Co se tenkrát ve Vsetíně odehrálo? Byl to klíčový moment pro Valdštejnovu budoucí kariéru? Takové otázky si kladl spisovatel Ota Filip, podle vlastních slov z poloviny Valach z Hošťálkové u Vsetína, v sedmdesátých letech minulého století, v prvním období svého exilu v Bavorsku. Tehdejší odborná literatura o tomto období Valdštejnova života mlčela, a proto se Ota Filip rozhodl ten příběh vyprávět tak, jak...
Objev podobné jako Valdštejn a Lukrecie (978-80-7294-494-1)
Dívka s copem - Jaroslav Velinský
DALŠÍ ZAPEKLITÝ PŘÍPAD BEZDĚČNÉHO DETEKTIVA OTY FINKA...Noční setkání dvou osamělých poutníků na opuštěné silnici v létě roku 1961 by nemuselo nic znamenat – kdyby jedním z nich nebyl bezděčný detektiv Ota Fink, v civilu soustružník. Jen díky tomu, že zabloudil cestou do údolí Oranžových skal, narazil na spoře oděnou dívku, která se mu představila jako Viola Těšínská, manželka krále Václava III.Poté co vnadné děvče odveze na rámu svého kola domů, prchá Ota před deštěm zpátky do Prahy. Tajemná „zaklínačka hadů“ mu však stále leží v hlavě, stejně jako dohasínající požár za nedalekým lesem, který ani trochu nesplňuje představu táboráku pro opékání buřtů.Uběhne jen pár dní a Ota se znovu vydává do míst, kde Violu potkal. Jenomže v domě, kam ji zavezl, o ní nikdo nikdy neslyšel. Zmizela, nebo prostě jenom lhala? K tomu se přidává nová záhada: Kdo je tajemný Haštal, na něhož se vyptávají kriminalisté? Má se zvláštní dívkou něco společného? A je Viola ještě vůbec naživu?
Objev podobné jako Dívka s copem - Jaroslav Velinský
Jak jsem potkal ryby, Smrt krásných srnců - Ota Pavel
Jak jsem potkal ryby Ota Pavel vědomě navázal na úspěšnou sbírku Smrt krásných srnců. Opustil definitivně svět sportovců a sportu a vrátil se opět do krajin svého dětství a mládí na Buštěhrad, na Berounku, k řekám, potokům a mořím... Hrdiny jeho povídek jsou opět členové rodiny v čele s "povedeným tatínkem", bratry Jirkou a Hugem, ale prim tu hraje příroda, ryby především ... A hlavně pokora a úcta k člověku.
Objev podobné jako Jak jsem potkal ryby, Smrt krásných srnců - Ota Pavel