Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz

Langoše, posúchy a podplameníky

Recepty od babičky s fotopostupem

Podívejte se také Hyundai HCH40V26-A (HCH40V26-A)

cena 45.0 Kč
Detail

Do ruky - Daniela Turecká

Připravte se na padesát vymazlených receptů, které vám ukážou, že pod pojmem streetfood se skrývá víc než olejem nasáklé langoše. I na ulici se dá jíst na úrovni! Stačí k tomu špetka experimentu, kvalitní ingredience a odvaha pořádně se do toho zakousnout. Deset šťavnatých kapitol si pod patronát vzali pořádní chlapi - třeba Lukáš Hejlík, Ben Cristovao nebo Jan Gemrot. Pojďte se s nimi dobře najíst! Rukavičky k tomu vážně potřebovat nebudete.

Podívejte se také Hyundai HBAT40V4-A (HBAT40V4-A)

cena 312.0 Kč
Detail

Královna Barbara - Michal Witkowski

Po kultovních Chlípnicích přichází Královna Barbara, druhý román Poláka Michała Witkowského (1975). Ze socialismu se děj přesouvá do raných devadesátek a na scénu přichází Hubert, bisexuální vyděrač, kmotr a šmelinář, který tak miluje zlato a perly, že mu okolí začne přezdívat Barbara podle jedné legendární polské královny. Postava Huberta je pro Witkowského loutkou, pomocí níž se ironicky vrací k mnoha průvodním jevům politického přelomu, který máme ještě všichni v živé paměti: veksláci a bony, langoše z přívěsu, zastavárny a novozbohatlíci, podnikatelské baroko, letadlové hry, praní peněz.

Podívejte se také VSSL A.1X (A.1X)

cena 269.0 Kč
Detail

Do ruky: Český streetfood nejen pro chlapy (978-80-264-3179-4)

Kniha - autor Daniela Turecká, 200 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Připravte se na padesát vymazlených receptů, které vám ukážou, že pod pojmem streetfood se skrývá víc než olejem nasáklé langoše. I na ulici se dá jíst na úrovni! Stačí k tomu špetka experimentu, kvalitní ingredience a odvaha pořádně se do toho zakousnout. Deset šťavnatých kapitol si pod patronát vzali pořádní chlapi - třeba Lukáš Hejlík, Ben Cristovao nebo Jan Gemrot. Pojďte se s nimi dobře najíst! Rukavičky k tomu vážně potřebovat nebudete.

Objev podobné jako Do ruky: Český streetfood nejen pro chlapy (978-80-264-3179-4)

cena 269.0 Kč
Detail

Nejkrásnější z orchidejí - Jana Jurečková

Johanka Chrabrá je státní zástupkyně, které se podařilo objasnit zločin, odhalila mezinárodní síť pašeráků přísně chráněných orchidejí. O svém životním úspěchu jede přednášet na konferenci Wildelife crime, organizovanou maďarským Ministerstvem spravedlnosti. Na své cestě potkává sympatického Lukáše, elegantního Larse a především rytířského Arpáda, který jí odhalí všechny krásy Budapešti a poklady maďarské kuchyně. Tato kniha není jen křehkým milostným příběhem dvou lidí, jejichž cesty se na tři dny protnou v čarovném městě, ale může posloužit i jako přesný a podrobný průvodce Budapeští. Spolu s Johankou se čtenářky mohou projít po Andrássyho třídě, navštívit lázně Gellért a Széchenyi, přejít Alžbětin most a projít starou Budu, listovat v básních od Sándora Petőfiho a také ochutnat magyar kávé, langoše a pravé halászlé a nakonec prožít nezapomenutelný večer v opeře.

Objev podobné jako Nejkrásnější z orchidejí - Jana Jurečková

cena 196.0 Kč
Detail

České bezlepkové pečení - Hana Čechová Šimková - e-kniha

eBook: I život bez lepku může být plný lákavých sladkých dortíků, vdolečků, sušenek, ale také pizzy, slaného lístkového pečiva a dalších dobrot! Recepty v této knize vycházejí ze zvyklostí a tradic běžné české rodiny pro potřeby celého roku, včetně klasických svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce, jsou však připraveny z bezlepkových surovin, a některé počítají také s dalšími alergiemi. Autorka je maminkou pěti dětí, pro něž už více než dvacet let připravuje bezlepkovou stravu. Velmi cenné jsou její zkušenosti a postřehy, které usnadní práci těm, kdo s bezlepkovým pečením začínají. V knize mimo jiné naleznete: Kynutá těsta (chleba, housky, dalamánky, rohlíky, vánočka, mazanec, americké koblížky, Honzovy buchty, dukátové buchtičky, bavorské vdolečky, moravské koláčky, svatební koláče, ale také pizza, langoše…) Lístková těsta (štrúdly, bramborová těsta, povidlové trojhránky, kremrole, ale také lístkový hotdog, plněné škeble, zelná kapsa, sýrové tyčinky, slané tyčinky…) Buchty, bábovky, dorty a řezy (anglický perník, muffiny, bábovky – pudinková, šlehačková, banánová, tvarohová, strakatá, stracciatella, pohankové vafle, vánoční štola, velikonoční beránek, ovocná bublanina, rolády, buchty, moučníky, smaženky, úžasné řezy, tvarožník, dorty, tiramisu, lívanečky, piškotové korpusy…) Sušenky a cukroví (linecké pudinkové těsto, máslové čajové pečivo, perníčky, trubičky, zázvorky, vanilkové rohlíčky, roládky, tlapky, sušenky, mrkvové cukroví, vosí hnízda, kokosky, odpalované věnečky, ovocné košíčky, nepečená roláda, pohankové bochánky, marcipán, marcipán z marshmallow…) Polevy a krémy (tvarohový, odlehčený tvarohový, bezmléčný, žloutkový, pařížský, karamelovo -máslový…)

Objev podobné jako České bezlepkové pečení - Hana Čechová Šimková - e-kniha

cena 189.0 Kč
Detail

Podívejte se také