Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Kejklíř Pantalon - Karel Pospíšil, Jan Šťastný, Jaromír Meduna, Bořivoj Navrátil, Nikolaj Semjonovič Leskov - audiokniha
Audiokniha: Rozverné vyprávění o poustevníkovi Pantalonovi, který se nakonec stal kejklířem, vzniklo originálním zpracováním příběhu, který autor našel ve středověké sbírce byzantských legend a mravoučných historií.Četbu na pokračování natočila Markéta Jahodová, účinkují Jan Šťastný, Karel Pospíšil, Bořivoj Navrátil, Jaromír Meduna a další...
Podívejte se také Moravanka: 10x Karel Vacek, 9x Jan Slabák - CD (410083-2)
Až se hnou vody - Nikolaj Leskov
Stylizovaná románová kronika Až se hnou vody (v definitivní podobě vydaná rusky roku 1872) zůstala u nás na rozdíl od Leskovových známých povídek a románů stranou pozornosti - česky vyšla poprvé a naposledy před více než sto dvaceti lety (1903). Nový překlad Jana Machonina potvrzuje neobyčejnou živost a modernost této prózy, v níž Leskov více než jinde opustil formu románu, využíval odcizené perspektivy jakoby filmového vypravěče a ve střídání různých stylových rovin výrazně obohatil jazyk prvky odposlouchané reci. Do bezmála idylického prostředí jednoho ruského městečka, zvláště malého společenství jeho pravoslavných duchovních, proniká atmosféra moderní doby, volnomyšlenkářství a nihilismus, jak se tehdy nové myšlenkové proudy v Rusku označovaly. Tyto střety probouzejí k životu zápletky, jejichž bizarnost nabývá místy až absurdních poloh. Tak Leskov utkal podivuhodnou sít směšných i dojemných příhod, z níž vyvstává působivý obraz duchovní a materiální podstaty Ruska 19. století v celé jeho složitosti.
Podívejte se také Gott Karel: Danke Karel (0602508436178)
Klíč k soudní síni - Karel Havlíček, Jaromír Jirsa, Petr Meduna
Jak jsme uváděli před časem, kdy vzniklo druhé vydání publikace Klíč k soudní síni, už při své premiéře v roce 2006 se tato kniha stala specifickým bestsellerem v oblasti právnické literatury a dočkala se několika – dnes už dávno rozebraných – dotisků. Důvod byl celkem jednoduchý: kniha je originální, čtivou, vskutku praktickou příručkou, zamýšlenou původně pro začínající soudce a advokáty a adepty těchto profesí, ale ukázala se jako velmi přínosný průvodce, jakýsi denní manuál a cenná příležitost pro „zopakování látky", se kterou rádi pracují i zkušení právníci v justici i advokacii (navíc v ní řadu poučení najdou např. i notáři, soudní exekutoři, státní zástupci či insolvenční správci), ale shánějí se po ní i studenti právnických fakult, kteří se rozhodují o své budoucnosti. Třetí, znovu aktualizované a výrazně doplněné vydání Klíče k soudní síni si opět, jako v předchozích letech, vyžádala sama praxe. Autorský tým se nezměnil. Vede jej soudce Ústavního soudu JUDr. Jaromír Jirsa, editorem zůstává zkušený nakladatel JUDr. Karel Havlíček a v týmu mají trvale své nezastupitelné místo přední český trestní soudce, prezident Soudcovské unie JUDr. Libor Vávra a advokáti Mgr. Kryštof Janek a JUDr. Petr Meduna. Publikace, kterou držíte v rukou, vychází strukturálně zásadně z původního rukopisu, ale je bohatě doplněna o partie navazující na novou legislativu a přináší též další praktické a zčásti i teoretické poznatky. Zásadní části publikace zahrnují výklady o cestě a předpokladech pro výkon soudcovského a advokátského povolání, podrobné a zasvěcené pohledy na vnitřní organizaci soudu, vztahy mezi soudcem a jeho kolegy, funkcionáři i zaměstnanci soudu, pracovní režim soudce, jeho činnost v řízení civilním i trestním na všech stupních (se stručnými připomínkami specifik soudního řízení správního a řízení před Ústavním soudem) – přípravu řízení, dokazování, rozhodování atd., stejně jako praktické informace o přípravě na výkon funkce advokáta, jeho úkolech a možnostech při poskytování právních služeb, taktice zastupování a obhajoby, odpovědnosti advokáta i jeho specifických rolích (např. jako mediátora či insolvenčního správce). Cíl publikace výstižně vyjadřuje myšlenka, kterou J. Jirsa uvádí ve svém závěrečném slovu: „Soudci, advokáti, justiční čekatelé, koncipientu i další členové rozvětvené justiční rodiny jsou především služebníky práva a spravedlnosti. To je obrovský smysl, poslání a závazek zároveň."
Podívejte se také Donutil Miroslav, Gott Karel, Kerndl Laďa, Zázvorková Stella, Fialová Květa, Jan Pavel II., Kabátová (8594030607442)
Podívejte se také
- Prázdniny v Evropě (audiokniha na CD)
- Gott Karel: Zpívá Karel Gott - LP (SU6377-1)
- Šíp Karel, Uhlíř Karel: Sentimentální chlápkové (SU5988-2)
- Gott Karel: Zpívá Karel Gott - CD (SU6377-2)
- Železný Jan (9788025705995)
- vecernicek karel cernoch
- Policista Karel (9789463786669)
- Karel žije dál... (Karel Gott) (978-80-87685-82-2)
- Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let: Dokud se žije, čte Jaromír Meduna
- Nikolaj Kelin: Paměti donského Kozáka a českého lékaře (978-80-7689-005-3)
- ABUS JC8320 JAN (4003318901294)
- kysucke povesti podmanicky jan
- Jan Hus - DVD (9279)
- Galerie slávy - Jan Saudek
- Jan Werich a semafor
- Jan Masaryk - pravdivý příběh ()
- Jan Werich za oponou
- Jan Žižka - DVD (N03540)
- karel kryl akordy cd
- Balíček e-kniha a audiokniha Houževnatost za výhodnou cenu
České pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben - audiokniha
Audiokniha: Za sedmero řekami a devíti lesy leží pohádková říše plná kouzel. Ponořte se s námi do světa tradičních českých pohádek z pera Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Tentokrát v novém, ještě kouzelnějším hávu ozdobeném působivě jemnými ilustracemi mladé české výtvarnice Anny-Marie Kohutové. Vraťte se do dětství a prožijte spolu s vašimi dětmi dobrodružství plná zázraků v sedmi klasických pohádkách: Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Drak dvanáctihlavý, Hrnečku, vař!, O dvanácti měsíčkách, O hloupém Peciválovi, O labuti, Sedmero krkavců.
Objev podobné jako České pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben - audiokniha
Hodinář - Jan Šťastný, Jaroslava Adamová, Zindulka Stanislav, Jitka Smutná, Jan Szymik, Jiří Bruder, Bořivoj Navrátil, Ota Dub, Karel Urbánek, Stanisl
Audiokniha: Ota Dub po osvobození pracoval nejprve jako primář interního oddělení liberecké nemocnice, od roku 1953 tamtéž jako krajský internista; v letech 1955-1978 působil ve stejné funkci v Ústí nad Labem. Významněji se prosadil teprve v sedmdesátých letech, kdy publikoval řadu románů a povídek, v nichž bylo lékařské prostředí ústředním tématem - ať již šlo o práci lékaře v "terénu" při osídlování pohraničí nebo ve výzkumných ústavech a klinikách, v nichž se profesionální etika jedince dostává do konfliktu s kariérismem a korupcí.Příběh mladého lékaře a zvláštního pacienta z cyklu Příběhy z lékařské brašny zdramatizovala a pro rozhlas upravila: Šárka Kosková.Osoby a obsazení: Rezek (Jan Šťastný), Sakař (Stanislav Zindulka), docentka (Jaroslava Adamová), sestry (Jitka Smutná a Magdalena Reifová), vrchní sestra (Eliška Kasanová), hostinský (Jiří Bruder), Harpruder (Bořivoj Navrátil), správce (Steva Maršálek), Klimt (Stanislav Fišer). Dále účinkují Josef Kubíček, Jana Mikolášková, Jan Szymik, Karel Urbánek, Simona Vrbická, Martina Hudečková, Bohumila Dolejšová, Pavel Pípal, Petr Šplíchal, Viktor Dvořák, Jana Stryková, Hana Kliková, Dana Verzichová, Bedřich Švácha a Tomáš Kazmar.
Objev podobné jako Hodinář - Jan Šťastný, Jaroslava Adamová, Zindulka Stanislav, Jitka Smutná, Jan Szymik, Jiří Bruder, Bořivoj Navrátil, Ota Dub, Karel Urbánek, Stanisl
Karel Šiktanc: Hodiny pro nevěstu - Karel Šiktanc, Jana Štěpánková, Jaromír Meduna, Dana Černá, Ladislav Županič - audiokniha
Audiokniha: Pohádka básníka Karla Šiktance - příběh starého hodináře Matouše a jeho ztracené, zakleté dcery. Účinkují Jana Štěpánková, Jaromír Meduna, Štěpánková, Jaromír Meduna, Dana Černá, Ladislav Županič, David Prachař, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vlach, Marek Libert, Lenka Krobotová, Vojtěch Rohlíček, Miloš Rozhoň a Pavel Rímský.
Objev podobné jako Karel Šiktanc: Hodiny pro nevěstu - Karel Šiktanc, Jana Štěpánková, Jaromír Meduna, Dana Černá, Ladislav Županič - audiokniha
Šumavou s Karlem Klostermannem - Karel Klostermann, Jaromír Meduna - audiokniha
Audiokniha: Projděte se místy, o kterých tak poutavě psal a vyprávěl spisovatel Karel Klostermann. Provázejí PhDr. Vladimír Horpeniak a literární kritička Mgr. Hana Klínková. Dále účinkuje Jaromír Meduna. Připravila a uvádí Marie Poláková.
Objev podobné jako Šumavou s Karlem Klostermannem - Karel Klostermann, Jaromír Meduna - audiokniha
Posázavská dráha - Karel Černý, Martin Navrátil
Celobarevná publikace, plná historických fotografií, pohlednic, plánků drážních staveb a dalších dokumentů z konce 19. a první poloviny 20. století, je věnovaná nostalgické dráze vinoucí se podél řeky Sázavy. Ve skutečnosti jde o několik tratí, které jsou různé významem, dobou vzniku, majitelem, resp. provozovatelem a nakonec i vývojem. První díl, věnující se úseku mezi dnešními městy Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Světlá nad Sázavou a Kácovem, představuje nejstarší část (úsek mezi tehdejším Německým Brodem a Světlou z roku 1870) na páteřní dráze společnosti Rakouská severozápadní dráha Vídeň-Praha/Děčín, kterou na přelomu 19. a 20. století, v době vyvrcholení druhé lokálkové vlny výstavby místních svépomocných drah, doplnily Místní dráha Německý Brod-Žďár (1898) a Místní dráha Světlá-Ledeč-Kácov (1903). Nyní už stačí nasednout ve Žďáře do pomyslného vlaku a můžeme vyrazit proti toku času až do Kácova, malebné, dnes mezilehlé stanice, která pro svou autentičnost v minulých letech nejednou posloužila filmařům nabídkou moderními zásahy nedotčeného nádraží. Provázet nás bude - chvíli vpravo, chvíli vlevo - třpytící se hladina Sázavy. Co se nemění, je její krása a romantika, která odsud nezmizela a na níž se velkou měrou podílela i železnice.
Objev podobné jako Posázavská dráha - Karel Černý, Martin Navrátil
Třetí světadíl - Jan Pospíšil
Třetím světadílem je v této knize Jižní Amerika. Autor ji jako osamělý cestovatel projel mezi 1. březnem a 11. červencem r. 2007, na cestách byl tedy čtyři měsíce a jedenáct dní. A které země navštívil? Argentinu, Chile, Bolívii, Peru, Kolumbii, Ekvádor - Galapágy, Venezuelu, Patagonii. Viděl hory Cordillera Blanca, slavná jezera, například Titicaca, v Kolumbii El Dorado, Karibik.Autor si mimo jiné odpovídá na otázku, je-li dobré cestovat sám. Výhodou je, že při cestování single se nemusíte s nikým přít, neohrožuje vás ponorkový efekt, soustředíte se snadněji na to, abyste se učili jazyk. Nevýhodou je, že si musíte vždy a všude sám hlídat zavazadla, ubytování je dražší, jen vy sám musíte procítat průvodce, hledat tipy na výlety. Nejhůř je samotnému cestovateli, když je okraden nebo onemocní.
Objev podobné jako Třetí světadíl - Jan Pospíšil
Kytice - Karel Jaromír Erben
Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní autora Karla Jaromíra Erbena. Klasická sbírka balad z poloviny 19. století, považovaná za vrchol obrozeneckého romantismu i za jednu z nejoblíbenějších básnických knih v české poezii vůbec.
Objev podobné jako Kytice - Karel Jaromír Erben
Pohádky - Karel Jaromír Erben
Snad všechny děti mají rády kouzelný svět pohádkových příběhů, ve kterém dobro vítězí nad zlem a každý dostane to, co si opravdu zaslouží. V této knize mají malí i velcí čtenáři možnost seznámit se nejen s klasickými, ale i s méně známými pohádkami Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Převyprávění v podání Zuzany Pospíšilové je moderní a čtivé, takže se snadno necháte vtáhnout do děje. Žádná pohádková kniha se neobejde bez ilustrací, a tak i tuto knihu provází originální a poutavé obrázky akademického malíře Otakara Čemuse.
Objev podobné jako Pohádky - Karel Jaromír Erben
Kytice - Karel Jaromír Erben
Kytice je nejproslulejším dílem českého spisovatele a básníka Karla Jaromíra Erbena. Poprvé byla vydána v roce 1853 pod nezkráceným názvem Kytice z pověstí národních. Pozoruhodná sbírka třinácti skladeb inspirovaných lidovou slovesností poukazuje na hodnotu mezilidských vztahů. Erben v ní věnuje velkou pozornost ženám, povětšinou matkám, neboť podle jeho názoru je nejzákladnějším lidským vztahem pouto mezi matkou a dítětem.Výjimečně propracovaným, citlivým a jemným stylem doprovodil toto vydání svými ilustracemi výtvarník Martin Augustín. Po předchozí práci na vydání neméně slavného díla, jakým je Máj K. H. Máchy, byl osloven ke spolupráci i na tomto vydání Kytice. Spojení těchto dvou děl osobou výtvarníka je symbolické a stává se trvalou připomínkou obrozenectví obou českých velikánů.
Objev podobné jako Kytice - Karel Jaromír Erben
Kytice - Karel Jaromír Erben
Významný český historik, básník a spisovatel Karel Jaromír Erben zasvětil velkou část života studiu a porovnávání folklórních materiálů posbíraných na českém a moravském venkově.Tak vznikla i překrásná sbírka balad Kytice, která bezpochyby patří mezi nejdůležitější klasická díla naší literatury. Mrazivě hororové, i když zároveň často velmi romantické příběhy jako Vodník, Svatební košile nebo Polednice byly inspirací pro generace umělců a spolu s dalšími básněmi se dočkaly řady zajímavých dramatických zpracování. Na motivy sedmi balad ze sbírky vznikl v roce 2000 jedinečný film Františka A. Brabce.
Objev podobné jako Kytice - Karel Jaromír Erben
Kytica - Karel Jaromír Erben, Ľubomír Feldek
Klasické balady českej romantickej literatúry, ktoré je považované za vrcholné dielo českého spisovateľa a zberateľa ľudovej slovesnosti Karla Jaromíra Erbena v prebásnení vynikajúceho slovenského spisovateľa Ľubomíra Feldeka s ilustráciami Kataríny Vavrovej sa po prvýkrát vcelku dostáva aj k slovenskému čitateľovi.
Objev podobné jako Kytica - Karel Jaromír Erben, Ľubomír Feldek
Pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
Reedice úspěšného výboru českých klasických pohádek našich největších pohádkářů. Z Erbenových vyprávění si přečteme třeba Zlatovlásku, Sněhurku, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Božena Němcová nám zase nabídne čtení o Divotvorném meči, Lesní žence, Moudrém zlatníkovi, Princi Bajajovi a další báchorky. Pohádky doprovázejí ilustrace nemenší osobnosti – Josefa Lady.
Objev podobné jako Pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
Kuchařka pro zamilované - Karel Sýs, Jaromír Pelc
Tato kuchařská kniha si vytkla za cíl být především přehlednou příručkou pro lidi zamilované. Ani v lásce se vždycky všechno nepovede, proto se Vám může hodit kniha první pomoci. Návštěva už klepe na dveře? Necítíte se fit? Tak obyčejnou věc jako třeba papriku má přece doma každý. Stačí nalistovat písmeno P, vybrat příslušný recept a zbytek už šikovnáruka zvládne sama.Á propos paprika: lékař Kolumbovy výpravy Chanca, když po návratu předával španělské královně Izabelle semínka papriky, rostiliny v Evropě dosud neznámé, neopomněl zdůraznit, že obyvatelé právě objeveného světadílu ji pokládají za účinné afrodisiakum.Nuže, přesvědčte se sami ...
Objev podobné jako Kuchařka pro zamilované - Karel Sýs, Jaromír Pelc
České pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
Pohádky, které potěší malé i velké čtenáře. * O perníkové chaloupce * Moudrý zlatník * O Popelce * Boháč a chudák * Dračí jezero * Jak se Honza učil latinsky
Objev podobné jako České pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
Karel IV. - Hrozba temných časů - Jaromír Jindra
Zatímco Karel IV. očekává v Norimberku narození syna, do vesnic v okolí pražských měst se vkrádá strach, vyvolaný četnými nálezy mrtvých a zohavených žen. Podle všeobecného mínění je má na svědomí pekelný démon. Současně se zemí toulá záhadný prorok, jehož slova o brzkém konci světa si lidé vykládají tak, že je zbytečné všechno, co konají, a smysl má jen pokání. „Prorok“ je nabádá, aby opouštěli svou práci a opakovali jeho slova o všeobecném zmaru všude, kam přijdou. Z císařova pověření se po stopách vraždící stvůry i tajemného kazatele vydává Matouš Rozoumek. Podaří se mu odhalit příšeru i zvěstovatele temných časů?
Objev podobné jako Karel IV. - Hrozba temných časů - Jaromír Jindra
O zvonech a lidech - Alfred Strejček, Jaromír Meduna, Dana Černá, Karel Urbánek - audiokniha
Audiokniha: Poslechněte si starší pásmo legend, pověstí, pověr a pravd z historie zvonů u nás. V pořadu dr. Libuše Pterové účinkují: Alfred Strejček, Karel Urbánek, Jaromír Meduna a Dana Černá.
Objev podobné jako O zvonech a lidech - Alfred Strejček, Jaromír Meduna, Dana Černá, Karel Urbánek - audiokniha
Delfín - Jules Verne, Jiří Prager, Zdeněk Kryzánek, Bořivoj Navrátil, Jan Faltýnek, František Vicena - audiokniha
Audiokniha: Příběh se odehrává v době federalistické námořní blokády přístavu v Charlestonu v Jižní Karolíně. Na motivy Verneovy povídky Prorazili blokádu napsal Miroslav Slach, režie Gustav Heverle. Osoby a obsazení: Zdeněk Kryzánek (rejdař Vincent Playfair), Bořivoj Navrátil (poručík Matthew), Oldřich Musil (loďmistr), Milan Mach (Crockston), Daniela Šrajerová (Jenny Haliburttová), Jan Faltýnek (zpěv), Jiří Práger (stráž vězení), Otto Lackovič (námořník), Mirko Musil (námořník), František Vicena (kapitán James Playfair).
Objev podobné jako Delfín - Jules Verne, Jiří Prager, Zdeněk Kryzánek, Bořivoj Navrátil, Jan Faltýnek, František Vicena - audiokniha
České lidové pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
Pohádky, které potěší malé i velké čtenáře. * Princ Bajaja * Čtyři bratři * Zvířátka a Petrovští * Švec a čert * Alabastrová ručička * Kdo je hloupější?
Objev podobné jako České lidové pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
České pohádky K. J. Erbena - Karel Jaromír Erben
Krásná kniha velkého českého pohádkáře Karla Jaromíra Erbena přináší jak klasické báchorky, jako je Zlatovláska nebo Hrnečku, vař, tak i ty méně známé jako Dvojčata nebo Živá voda. Doprovázejí je skutečně pohádkové ilustrace Václava Karla. Vychází v edici Zlatý tucet Albatrosu.
Objev podobné jako České pohádky K. J. Erbena - Karel Jaromír Erben
České klasické pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
České klasické pohádky s ilustracemi Otakara Čemuse. Kniha obsahuje pohádky Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové. Čert a Káča, Sůl nad zlato, Pták Ohnivák a liška Ryška, Hrnečku, vař!, Chytrost nejsou žádné čáry, Potrestaná pýcha, Březové listí, Statečný mládenec,
Objev podobné jako České klasické pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
Dravci, sokoli a sovy - Pavel Procházka, Karel Šťastný
Kniha přibližuje zájemci o dravé ptáky (živící se lovem živé kořisti, případně požíráním mršin či jiné potravy) z celosvětově cca 500 známých druhů přes 100 ptáků. Přednost byla dána těm, kteří se vyskytují v naší krajině a významným zástupcům z ostatních světadílů - Evropy, Asie, Afriky, obou Amerik a Austrálie vč. Oceánie. Každý dospělý exemplář je zobrazený v názorných ilustracích Pavla Procházky (většinou i s letovkou, mladým ptákem či samicí) a v textu známého ornitologa prof. Karla Šťastného se čtenář dozví kde žije, jaké je jeho přirozené prostředí, kde a jak hnízdí, kolik snáší vajec, jak vychovává mláďata, kolik se dožívá let, čím se živí, kde a jak loví, je-li tažný nebo není, kterému jinému druhu se podobá atd. Nechybějí ani údaje o velikosti, váze, rozpětí křídel, barevnosti peří, hlase apod.
Objev podobné jako Dravci, sokoli a sovy - Pavel Procházka, Karel Šťastný
Zatím dobrý - Jan Novák, Jaromír 99
Je to největší příběh studené války. Pětice mladíků s pistolemi se postavila po zuby ozbrojené dvacetitisícové armádě východoněmecké Volkspolizei a prostřílela se do svobodného Západního Berlína. Příběh bratří Mašínů a jejich rodiny vyprávěl spisovatel Jan Novák v románu Zatím dobrý jako strhující, napínavý western, za který získal cenu Magnesia Litera pro nejlepší knihu roku. Teď se jeho scénáře chopil výtvarník Jaromír 99 a vytvořil dramatický a vizuálně působivý komiks ve svém osobitém, noirovém stylu.
Objev podobné jako Zatím dobrý - Jan Novák, Jaromír 99
České pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben, Václav Říha
Klasické známé i méně známé pohádky Boženy Němcové, Karla Jaromíra Erbena a Václava Tille-Říhy doprovázejí ilustrace Artuše Scheinera, jednoho z našich nejoriginálnějších ilustrátorů dětské literatury. Ilustrace v knize jsou tištěny pouze z originálů, po mnoha letech tedy vycházejí Scheinerovy ilustrace v kvalitě, kterou čtenáři na našem trhu postrádali.
Objev podobné jako České pohádky - Božena Němcová, Karel Jaromír Erben, Václav Říha
Anna Elliotová - Jane Austenová, Zuzana Šťastná
Anna Elliotová už má dívčí mládí dávno za sebou. Jako devatenáctiletá poslechla přítelkyni a zrušila zasnoubení s bezvýznamným námořníkem Frederickem Wentworthem. Když se ale po osmi letech znovu setkají, je všechno jinak. Její rodina opouští rodinné sídlo a stěhuje se do Bathu, zatímco se kapitán Wentworth jako bohatý muž se zvučným jménem vrací z cest. Probudí se staré city, když se mladí lidé opět shledají? Nebo je osm let odloučení pro lásku už moc dlouhá doba?
Objev podobné jako Anna Elliotová - Jane Austenová, Zuzana Šťastná
Mediální výchova - aktualizované 2. vydání - Lucie Sára Závodná, Jan Závodný Pospíšil
Média jsou neodmyslitelnou součástí dnešního světa. Z billboardů se na nás valí reklamní slogany, každý den vycházejí desítky novin a časopisů. Televizní a internetové zpravodajství patří k nejsledovanějším informačním kanálům, diskuse na sociálních sítích se snaží ovlivňovat naše postoje. Médiím nelze uniknout. Je ale potřeba naučit se je vnímat, rozklíčovat, co nám chtějí sdělit, a rozpoznat objektivní informace od těch, které se nám média snaží „podsunout“. To je nutné zejména v současnosti, kdy je internet a sociální sítě přetížen záplavou sdělení. Mediální výchova je již stálým předmětem českého školství. Druhé vydání úspěšné učebnice pomáhá v orientaci v problematice – předkládá srozumitelným a názorným způsobem poznatky spjaté s historií a vznikem prvních mediálních titulů, obeznamuje se zásadami žurnalistiky, uplatněním modeních médií a využitím sociálních sítí. Pozornost je věnována i aktuálním hrozbám, kterými jsou pro společnost fake-news a dezinformace šířené ve většině případů v kybernetickém prostoru. Učivo je doplněno množstvím obrázků, infografiky, schémat a souvislostí ze světa médií, součástí výkladu je i více jak 70 úkolů a námětů k doplňkovému studiu a vypracování ze strany studenta.
Objev podobné jako Mediální výchova - aktualizované 2. vydání - Lucie Sára Závodná, Jan Závodný Pospíšil
Zednáři, Masaryk, katolíci - Veronika Řeháková, Jan Sušer, Ctirad Pospíšil - e-kniha
eBook: Monografie je výsledkem mnohaleté badatelské práce, jejíž hlavní autor – renomovaný teolog prof. Ctirad Václav Pospíšil – přiznává, že sám musel projít dlouhou trnitou cestou od strachu ze zednářů k odhalení skutečného stavu věcí, tedy k určitému druhu osvobození. Spolu s kolegy Veronikou Řehákovou a Janem Sušerem nyní chtějí stejnou cestou provést i čtenáře. Jedná se o první takový počin v dějinách české katolické teologie a historiografie od obrození po současnost. Kniha vznikla na základě řady pilotních studií, a proto je rozčleněna do čtyř částí. V první se poprvé detailně mapuje Masarykův poměr k problematice evolučního vzniku člověka. Ve druhé kapitole se prezentuje postoj prvorepublikových zednářů k téže problematice. Pro mnohé bude překvapivé, že prezident Osvoboditel i zednáři jsou v dané oblasti velmi blízcí křesťanské recepci vzniku-stvoření člověka. Druhá část knihy pojednává o poměru T. G. Masaryka ke svobodným zednářům, a to v průběhu celého jeho života, což opět dosud nebylo tímto způsobem nikým zpracováno. V dalších kapitolách se následně rekonstruuje to, jak se k první hlavě našeho státu stavěli svobodní zednáři. Třetí část je věnována historickým postavám, které jsou na stránkách prvorepublikových zednářských periodik zmiňovány častěji než kdokoli jiný, totiž vnímání Jana Amose Komenského a Wolfganga Amadea Mozarta ze strany frekventantů lóžových prací. Po tomto trojím pohledu do duchovního a kulturního života svobodných zednářů následuje poslední, stěžejní partie, v níž se pojednává o dějinách vztahu instituce katolické církve ke svobodnému zednářství, a to především na základě církevních dokumentů a také řady partikulárních dialogů mezi katolíky a zednáři. Především ve dvacátém století došlo oboustranně k výraznému posunu směrem k dialogu. Jelikož zednářství má v každé zemi osobitou historii a následně také jiné charakteristiky, jednotlivé místní církve by měly své zednáře poznat a – pokud je to možné – vstoupit s nimi do dialogu. V kontextu názorového rozrůznění české společnosti je pravděpodobné, že kniha vyvolá široké spektrum kontrastních reakcí, ale pokud k ní čtenář přistoupí bez předsudků, zůstane pouze na něm, jaký si z předložených faktů vytvoří úsudek. Kniha má šanci zaujmout nejen ty, kdo se chtějí něco dozvědět o českém i světovém zednářství, ale i zájemce o studium historie a širší veřejnost. O autorech: Ctirad Václav Pospíšil (* 1958), kněz Arcidiecéze pražské, člen Mezinárodní papežské mariánské akademie, přednáší systematickou teologii na TF JU v Českých Budějovicích, na KTF UK a HTF UK v Praze. Specializuje se na metodu v systematické teologii, trojiční teologii, christologii a soteriologii, teologii stvoření a mariologii. Kromě toho se snaží proměňovat pohled nejen katolíků na Jana Husa a husitství, na postavu T. G. Masaryka a nyní také na problematiku svobodných zednářů. Z jeho publikací připomínáme například: Masaryk iritující a fascinující, Praha: Karolinum, 2018; Průkopníci a jejich odpůrci. Světová katolická teologie 1871–1910 a evoluční vznik-stvoření člověka, Praha: Karolinum, 2018; I řekl Bůh. Trinitární teologie stvoření, Praha: Karolinum, 2019; Úvod do husovských dilemat: historie a teologie, Praha: Karolinum, 2020. Veronika Řeháková (* 1977), příslušnice řeholní kongregace Sester dítěte Ježíše, vystudovala historii a religionistiku na FF MU v Brně, teologii na CMTF UP v Olomouci a velký doktorát z teologie získala na KTF UK v Praze. Přednáší na Biskupském gymnáziu v Brně a TF JU v Českých Budějovicích. Specializuje se na systematickou teologii, spiritualitu, specificky na oblast duchovního doprovázení. Z jejích publikací připomínáme: Buditel, historik, apologeta Matěj Procházka (1811–1889), Brno: CDK, 2021. Jan Sušer (* 1984), religionista, člen Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, vystudoval religionistiku a husitskou teologii na HTF UK, nyní je tamtéž studentem doktorského programu. Je členem redakční rady populárně-vědeckého časopisu Dingir. Specializuje se na současnou religiozitu a hnutí s kořeny v západních esoterických tradicích.
Objev podobné jako Zednáři, Masaryk, katolíci - Veronika Řeháková, Jan Sušer, Ctirad Pospíšil - e-kniha
Horská železnice Liberec - Jelenia Góra na starých pohlednicích - Karel Černý, Martin Navrátil, Josef Kárník
Celobarevná publikace, plná historických pohlednic, fotografií a plánků drážních staveb z období první poloviny dvacátého století, je věnovaná nostalgické dráze propojující české Jizerské hory s polskou stranou Krkonoš. Autoři chtějí prostřednictvím této (již deváté) publikace připomenout nejen nostalgii rakousko-uherské (v tomto případě i pruské) a naší prvorepublikové železnice, ale také vzpomenout na mistrovství projektantů, techniků a dělníků, kteří před více než stoletím vybudovali a uvedli do provozu jizerskou železnici z Liberce přes Tanvald do Kořenova a její krkonošské pokračování přes Harrachov do dolnoslezské Jeleni Góry (dříve Hirschberg). Úsek trati mezi Tanvaldem a Kořenovem je nejstrmější a jedinou normálně rozchodnou ozubnicovou železnicí v České republice. Pomocí ozubnice Abtova systému vlak vyšplhá na necelých sedmi kilometrech mezi Tanvaldem (466 m n.m.) a Kořenovem (701 m n.m.) o 235 metrů výše! Ozubnicovými pásy v kolejišti jsou vystrojeny tři nejstrmější úseky o celkové délce 4,4 km a pomocí nich ozubnicové vlaky překonávají největší sklon o hodnotě až 58 promile tak, že ozubená kola lokomotiv zapadávají do zubů pásové ozubnice. Výstavba této horské trati v létě roku 1902 si vyžádala proražení čtyř tunelů, mnoha skalních zářezů a výstavbu několika mostů. Z Kořenova pokračuje trať přes 25 m vysoký Jizerský viadukt esovitým tunelem do Harrachova a přes Novosvětský průsmyk (886 m n. m.) do polské Szklarske Poręby a Jeleni Góry. Dráha, která nyní slouží převážně pro osobní dopravu, nabízí mnoho výhledů na Jizerské hory a Krkonoše, včetně nejvyšší české hory Sněžky (1602 m n. m.).
Objev podobné jako Horská železnice Liberec - Jelenia Góra na starých pohlednicích - Karel Černý, Martin Navrátil, Josef Kárník
Sokrates - hledač blaženosti - Josef Toman, Karel Höger, Alfred Strejček, Jana Březinová, Bořivoj Navrátil, Miloš Nedbal, Bohumil Švarc, Antonín Hardt
Audiokniha: Jedna z posledních velkých rozhlasových postav Karla Högera.Na pozadí široce komponovaného obrazu Řecka v 5. století před n. l., postihujícího "zlatý věk" Řecka i dobu úpadku Athén, líčí autor životní osudy starořeckého filozofa od narození až po trest smrti otrávením. V románovém ději,seznamujícím i s řadou historických postav, jako jsou filozofové Anaxagorás, Platón, Sokratovi žáci, státník Periklés, sochař Feidiás, tragičtí básníci Sofoklés, Eurípidés aj., se promítá politické střetávání demokratů a oligarchů a Toman se pokusil také o paralely s pohledem na dnešní svět.Vybrané kapitoly ze stejnojmenného románu. Účinkují Karel Höger, Miloš Nedbal, Josef Chvalina, Karolina Slunéčková, Alfréd Strejček a Jaroslava Brousková-Potměšilová.
Objev podobné jako Sokrates - hledač blaženosti - Josef Toman, Karel Höger, Alfred Strejček, Jana Březinová, Bořivoj Navrátil, Miloš Nedbal, Bohumil Švarc, Antonín Hardt
Kniha džunglí - Jsme jedné krve ty i já - Rudyard Kipling, Karel Höger, Jiří Adamíra, Bořivoj Navrátil, Dana Medřická - audiokniha
Audiokniha: První díl dramatizace Kiplingova románu Kniha džunglí, režie Jiří Horčička. Mauglí je chlapec, kterého unesl z jeho rodné vesnice lidožravý tygr a zachránila ho vlčí smečka. Mauglí se po čase, kdy žije ze zvířaty, naučí jejich řeči a stane se tak obyvatelem zvířecího světa a zároveň příslušníkem vlčí smečky, se kterou zažívá mnohá dobrodružství. Klasické literární dílo, které stále přitahuje řadu dětí a znovu tak otevírá napínavé příběhy z džungle. Ze svých nespočetných rozhlasových rolí dodnes herec Bořivoj Navrátil, vzpomíná především na Mauglího z Knihy džunglí. "Byla to jedna z mých prvních rolí před mikrofonem, když jsem přišel do rozhlasu. A po mnoha letech, když jsem byl na výletě, šlapali jsme na Lysou horu. Po cestě mě z ničeho nic oslovil úplne neznámý člověk a říká: Dobrý deň, nejste náhodou Mauglí? Byl to pro mě neuvěřitelný zážitek."
Objev podobné jako Kniha džunglí - Jsme jedné krve ty i já - Rudyard Kipling, Karel Höger, Jiří Adamíra, Bořivoj Navrátil, Dana Medřická - audiokniha
Posázavská dráha Praha-Čerčany-Kácov s odbočkami do Dobříše a Kolína - Karel Černý, Martin Navrátil
K nejhezčím železničním tratím u nás jsou právem považovány ty, které byly situovány do údolí řeky Sázavy. Někdejší inženýři, stavitelé a dělníci tu odvedli dílo, na které mohli být pyšní a které dones uvádíme jako ukázky umu techniky a železničního stavitelství. Milovníci viaduktů a tunelů tu naleznou ty nejvýznamnější stavby. V letošním roce uplynulo sedm let od vydání knihy "Posázavská dráha Žďár-Německý Brod-Světlá-Kácov". Knihou Karla Černého a Martina Navrátila "Posázavská dráha Praha-Čerčany-Kácov s odbočkami do Dobříše a Kolína", s téměř třemi stovkami unikátních fotografií, nabízíme volné pokračování knihy z roku 2017. Tentokrát se vydáváme Posázavským pacifikem opačným směrem - z Prahy proti toku Vltavy a Sázavy. Vedle zajímavých textů mohou čtenáři vidět mnoho dosud nepublikovaných snímků z archivních zdrojů i sbírek soukromých sběratelů. Patří mezi ně zejména soubor kolorovaných fotografií z počátku 20. století ze sbírek Národního muzea v Praze.
Objev podobné jako Posázavská dráha Praha-Čerčany-Kácov s odbočkami do Dobříše a Kolína - Karel Černý, Martin Navrátil
Šťastná za všech okolností - Ivanka Devátá - audiokniha
Audiokniha: „Až umřu, kluci,“ říkám svým synům, „chci, abyste věděli, že jsem byla šťastná, protože já dovedla být šťastná za všech okolností.“ Úspěšná herečka a ještě úspěšnější spisovatelka Ivanka Devátá se po letech odhodlala k sepsání autobiografie, které se tak dlouho bránila. I když její život nebyl vždycky šťastný, i když i ji potkávaly problémy, zrady a zklamání, i když i jí bylo často spíš do breku než do smíchu, její talent na štěstí vždycky zvítězil.
Objev podobné jako Šťastná za všech okolností - Ivanka Devátá - audiokniha
Šťastná za všech okolností (MP3-CD) - audiokniha
Audioknihu Šťastná za všech okolností napsala autorka: Ivanka Devátá, čte: Pavla Tomicová. Celková stopáž: 5 hodin, 27 minut. Nic není tak černé, aby se na to nešlo dívat růžovými brýlemi. „Až umřu, kluci,“ říkám svým synům, „chci, abyste věděli, že jsem byla šťastná, protože já dovedla být šťastná za všech okolností.“ Úspěšná herečka a ještě úspěšnější spisovatelka Ivanka Devátá se po letech odhodlala k sepsání autobiografie, které se tak dlouho bránila. I když její život nebyl vždycky šťastný, i když i ji potkávaly problémy, zrady a zklamání, i když i jí bylo často spíš do breku než do smíchu, její talent na štěstí vždycky zvítězil.
Objev podobné jako Šťastná za všech okolností (MP3-CD) - audiokniha
Hněv kejklíře - Amo Jones
„Vítejte v Půlnočním běsnění. Nejsme cirkus, nejsme lunapark. Nemusíte se však ničeho bát – jen toho, že vás připravíme o rozum.“Killian Cornelii je okouzlující kejklíř a šejdíř bez srdce, jemuž se ženy vrhají k nohám. Saskia je však jiná. Vyhýbá se mu a odolává jeho šarmu. Jako nová posila v Půlnočním běsnění si zvyká na divoký život mezi karavany. Brzy se ovšem stane hvězdou představení, protože má v srdci nejen tanec, ale i oheň.
Objev podobné jako Hněv kejklíře - Amo Jones
Škola robinsonů - Jules Verne, Lukáš Hlavica, Michal Pavlata, Jaromír Meduna, Jan Teplý, Sabina Laurinová, Ladislav Trojan - audiokniha
Audiokniha: Méně známý Vernův dobrodružný román, ve stylu tzv. robinzonády ovšem s vědeckofantastickými prvky z cyklu Podivuhodné cesty. Česky byl román vydán také pod názvem Dva Robinsoni. Příběh knihy začíná v San Franciscu dražbou tichomořského ostrova Spencer ležícího asi 860 kilometrů od pobřeží Kalifornie. Ostrov nakonec získá za čtyři milióny dolarů v souboji s milionářem Taskinarem kalifornský průmyslník William T. Kolderup...
Objev podobné jako Škola robinsonů - Jules Verne, Lukáš Hlavica, Michal Pavlata, Jaromír Meduna, Jan Teplý, Sabina Laurinová, Ladislav Trojan - audiokniha
Karel IV. - Hana Whitton - audiokniha
Audiokniha: Další z řady historických románů české spisovatelky Hany Whitton, jejímiž hrdiny jsou Karel IV., jeho matka Eliška Přemyslovna a jeho žena Anna Svídnická. Karel IV. dovedl země Koruny české k nebývalému rozkvětu, ale v soukromí jako by se mu štěstí vyhýbalo. Nebylo mu přáno, aby ho královským životem provázela milovaná Blanka. I když pak uzavíral politické sňatky, své manželky měl upřímně rád. Netušil, že jediná Isabella z Valois ho celý život hluboce milovala a tajně doufala, že si ji ovdovělý král vezme. Oblíbený román české autorky žijící na anglickém venkově do podoby audioknihy načetli Saša Rašilov, Andrea Elsnerová a další.
Objev podobné jako Karel IV. - Hana Whitton - audiokniha
Kovy - Ovšem - Karel Kovář - audiokniha
Audiokniha: "Ze života za kamerou. Bez filtrů. Bez scénáře. O všem."Ve sbírce osobních příběhů a básní sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama. Od téměř idylického dětství, přes komplikované dospívání a tragikomické vztahy, až po budování kariéry na YouTube a smíření se se svou identitou. O stránce života, která byla důsledně skryta. O rodině a snaze zůstat sám sebou. O slzách smutku, štěstí a hlavně smíchu, protože toho není nikdy dost... Jednoduše o všem! Délka nahrávky: 12 000 min.
Objev podobné jako Kovy - Ovšem - Karel Kovář - audiokniha
Občanský a společenskovědní základ - Sociologie, Média - Lucie Sára Závodná, Jan Závodný Pospíšil, Tereza Konečná
Učebnicový titul z edice Občanského a společenskovědního základu se zaměřením na sociologii a média. Učebnice se zabývá dvěma okruhy občanského a společenskovědního základu, a to problematikou sociologie a dále médii a jejich vlivu na člověka.Kromě celkové aktualizace obsahu nově obsahuje kapitolu věnovanou dezinformacím. Témata celku sociologie se věnují vymezení nauky a základních pojmů sociologie, struktuře společnosti a procesu socializace člověka. Seznamuje také s problematikou rodiny a věnuje se rovněž vztahu člověka, kultury a přírody; procesu integrace člověka v kultuře dané společnosti. Celek zaměřený na média poměrně úzce souvisí s celkem předchozím. Média a reklama provázejí v současné společnosti člověka na každém kroku; je proto vhodné naučit se jim rozumět, umět si informace třídit a ověřovat si je z více zdrojů. Seznámí vás s problematikou komunikačního procesu, médii jako takovými, mediálními celky a žurnalistickými žánry. Poměrně podrobně se tato část učebnice věnuje masmédiím a novým médiím, zejména pak těm, která jsou založena na internetových technologiíchUčebnice má doložku MŠMT.
Objev podobné jako Občanský a společenskovědní základ - Sociologie, Média - Lucie Sára Závodná, Jan Závodný Pospíšil, Tereza Konečná
Zbraslavská kronika - Petr Žitavský, Ota Durynský, Jaromír Meduna - audiokniha
Audiokniha: Četba z latinské kroniky zbraslavských opatů Oty a Petra Žitavského od počátku vlády krále Václava II. až po nástup Karla IV. na český trůn.Latinsky psaná Zbraslavská kronika (Chronicon aulae regiae) vznikala v rozmezí let 1305-1339 v cisterciáckém klášteře na Zbraslavi, který byl založen roku 1292 českým králem Václavem II. Autory tohoto monumentálního díla jsou dva zbraslavští opati: Ota a Petr Žitavský.
Objev podobné jako Zbraslavská kronika - Petr Žitavský, Ota Durynský, Jaromír Meduna - audiokniha
Skutečné příběhy se šťastným koncem – Zachráněný koník - Jana Olivová
Lucku odmalička trápí alergie. Když se její stav během léta zhorší, pošle ji pan doktor na tři týdny do ozdravovny v Krkonoších. Tady se Lucka spřátelí nejen se svými třemi spolubydlícími, ale také s Lunou – nemocným hříbátkem s krásnýma, ale smutnýma očima. Luna měla být vycvičena na těžkou práci v lese, tu však kvůli své vrozené nemoci dělat nemůže. Dokážou dívky vymyslet plán, jak nešťastného koníka zachránit? Najdou mu nový domov?
Objev podobné jako Skutečné příběhy se šťastným koncem – Zachráněný koník - Jana Olivová
Nové příběhy se šťastným koncem – Statečný čáp - Jana Olivová
Lenka vyráží na dvoutýdenní tábor do jižních Čech. Protože však jede bez své nejlepší kamarádky Petry, vůbec se tam netěší. Poradí si v novém prostředí sama? Obavy z Lenky rychle spadnou, jakmile pozná své spolubydlící v chatičce, oddílovou vedoucí i ostatní účastníky tábora. A když potom cestou do města objeví v komíně chátrající továrny poraněného čápa, je jí jasné, že na tohle dobrodružství nikdy nezapomene.
Objev podobné jako Nové příběhy se šťastným koncem – Statečný čáp - Jana Olivová
Situace - Jiří Hubač, Vlastimil Brodský, Vilém Besser, Bořivoj Navrátil, Čestmír Řanda - audiokniha
Audiokniha: K čemu všemu je možné donutit člověka tím, že ho uzavřeme do situace plné nejistoty a strachu? Rozhlasová hra o lámání charakterů a hledání zástupné oběti s Vlastimilem Brodským, Čestmírem Řandou, Vilémem Besserem a Bořivojem Navrátilem.V době stanného práva vyklízí nacistická armáda hotel a zadrží z neznámých důvodů na čas jeho hosty ve třídě školy. Čtyři muži se ocitají v situaci umožňující nejrůznější dohady, při nichž se odhalují charaktery a společenské postoje.
Objev podobné jako Situace - Jiří Hubač, Vlastimil Brodský, Vilém Besser, Bořivoj Navrátil, Čestmír Řanda - audiokniha
Člověk s příběhem - Ladislav Mrkvička, Petr Dudek, David Novotný, Jaromír Dulava, Magdaléna Borová, Jan Meduna, Jana Stryková - audiokniha
Audiokniha: Ani 70 let po konci druhé světové války nebyly uzavřeny všechny příběhy, které v jejím chaosu započaly. Ladislav Mrkvička v roli muže, který prožil celý život na cizí účet. Ve hře Petra Dudka se děj odvíjí ve dvou časových pásmech - v roce 1942 a v současnosti. Brzy se ukáže, že úběžníkem obou linií je Pavel Zvolánek, válečný sirotek, syn odbojářů popravených v Mauthausenu. Pětasedmdesátiletý muž vystupoval povětšinu života jako strážce hrdinského odkazu svých rodičů, přestože na ně vlastně nemá žádné autentické vzpomínky. Za všechno, co o své rodině a raném dětství ví, vděčí tetě, která ho se značným osobním nasazením zachránila z nacistického ústavu pro válečné sirotky. Ale mohl tak Zvolánek poznat skutečně celou pravdu o své minulosti? Nebo si o ní utvořil představu, kterou pro něj bylo jednodušší přijmout?
Objev podobné jako Člověk s příběhem - Ladislav Mrkvička, Petr Dudek, David Novotný, Jaromír Dulava, Magdaléna Borová, Jan Meduna, Jana Stryková - audiokniha
Vyprávění o chudém básníku nešťastné lásky - Jana Dohnalová - e-kniha
eBook: Pod pojmem český romantismus si většina z nás vybaví Máchu, Zeyera či Vrchlického. Neprávem se přitom zapomíná na jednoho z nejtalentovanějších českých básníků, Václava Bělohrobského. Jeho život byl příběhem chudoby, nešťastné lásky a podlomeného zdraví, které způsobilo brzkou smrt. Nejen literaturou, kterou psal, ale i svým životem byl Václav Bělohrobský ztělesněním romantického hrdiny.
Objev podobné jako Vyprávění o chudém básníku nešťastné lásky - Jana Dohnalová - e-kniha
Etika urgentní medicíny z pohledu každodenní praxe - Jana Šeblová, Jaromír Matějek
Kniha je zaměřena na oborově specifická témata akutní a urgentní péče z hlediska etiky. Autoři se snaží popsat dilemata, která zatím nejsou v české medicínskoetické diskuzi příliš častá, ale lékaři a záchranáři se s nimi setkávají. Texty vycházejí z praxe a jsou také na klinickou praxi orientovány.Tato kniha není o teoretickém bádání, ale klade otázky, na které dříve či později narazí nejen specialisté na urgentní medicínu, ale všichni zdravotníci, kteří se s akutními stavy mohou setkat. Je nutné resuscitovat vždy? A pokud ne, kdy je resuscitace škodlivá? Jak mluvit s pacientem v terminální fázi života, jak zůstat lidský a neschovávat se za medicínu a technologie? Je etika potřebná i při zvládání mimořádných událostí a katastrof? Jak přijmout princip třídění, když je nemocných nebo raněných příliš a prostředků pomoci málo? Je omezení svobody jednotlivce při katastrofě správné? Co je etické při informování o nemoci, zdraví a mimořádných událostech v médiích? Existují nerovnosti v poskytování zdravotní péče? Jak zvládat pacienty, kteří si sami ničí zdraví, jak ošetřovat viníky dopravních nehod, agresory, sebevrahy? Na tyto, ale i mnohé další otázky se pokusili autoři v této publikaci odpovědět.
Objev podobné jako Etika urgentní medicíny z pohledu každodenní praxe - Jana Šeblová, Jaromír Matějek
Encyklopedie fantasy filmu - Jiří Pospíšil, Petr Cífka, Václav Rybář, Matěj Svoboda, Ondřej Mrázek, Karel Ryška, Mojmír Sedláček, Milan Rozšafný
Dílem encyklopedie, dílem rozcestník a rádce pro všechny fanoušky filmové magie. Tahle kniha je velkou mapou pro všechny ochotné turisty, co chtějí navštěvovat nepřeberné množství kouzelných krajin. Fantasy ale není jen o udatných hrdinech, spanilých princeznách, zlých čarodějích a nepřemožitelných dracíc, zalistujte a zjistíte, že na otevření brány do žánru filmové fantasy nepotřebujete žádné speciální zaklínadlo.
Objev podobné jako Encyklopedie fantasy filmu - Jiří Pospíšil, Petr Cífka, Václav Rybář, Matěj Svoboda, Ondřej Mrázek, Karel Ryška, Mojmír Sedláček, Milan Rozšafný
Cymbelín - William Shakespeare, Soběslav Sejk, Bořivoj Navrátil, Otakar Brousek, Jaromír Spal, Miroslav Doležal, Otomar Korbelář, Marie Glázrová - aud
Audiokniha: Dramatická romance, Shakespeare v ní přetvořil k pohádkovému obrazu nejen staré pověsti o bojích Británie s antickým Římem, ale i renesanční boccacciovský příběh o věrné manželce a žárlivém manželovi. Hru plnou dějových zápletek (napočítáno jich bylo dvacet) uvádíme v nastudování režiséra Miloslava Jareše (z roku 1963), ve kterém účinkují Miroslav Doležal, Marie Glázrová, Soběslav Sejk, Viola Zinková, Otakar Brousek, Otomar Korbelář a řada dalších vynikajících hereckých osobností.
Objev podobné jako Cymbelín - William Shakespeare, Soběslav Sejk, Bořivoj Navrátil, Otakar Brousek, Jaromír Spal, Miroslav Doležal, Otomar Korbelář, Marie Glázrová - aud
Slovo nad zlato - Karel Oliva, Jan Rosák
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas. Povídají si o zajímavých slovech, jejich původu a širších historických souvislostech. Mimořádná obliba stejnojmenného pořadu na stanici Dvojka přiměla vydavatelství Radioservis připravit více než šedesát hesel pro knižní vydání.
Objev podobné jako Slovo nad zlato - Karel Oliva, Jan Rosák
Lokis - Jiří Schwarz, Prosper Mérimée, Jaroslava Adamová, Jiří Ornest, Marta Vančurová, Bořivoj Navrátil - audiokniha
Audiokniha: Pouhopouhé vyřčení slova Lokis je prý předzvěstí strašlivého neštěstí a obvykle s sebou přináší smrt. To vše ale netuší profesor Wittenbach, když se vydá na Litvu za studiem starých textů psaných ve žmuďštině. Seznamuje se zde s hrabětem Michalem Szemiotem, který má knihovnu plnou vzácných svazků a bohaté znalosti místních tradic a folkloru. Jak může tragický osud Szemiotovy matky ovlivnit budoucnost tohoto mladého muže, který se chystá oženit? Co vlastně znamená slovo lokis?Účinkují: Bořivoj Navrátil, Jiří Ornest, Miloš Rozhoň, Jiří Schwarz, Jaroslava Adamová, Marta Vančurová a další.
Objev podobné jako Lokis - Jiří Schwarz, Prosper Mérimée, Jaroslava Adamová, Jiří Ornest, Marta Vančurová, Bořivoj Navrátil - audiokniha
Podívejte se také
- Somr Josef: Velká vánoční audiokniha - MP3-CD (55306-2)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 1 - CD (SU3661-2)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 6 - CD (SU3666-2)
- Šejna Karel: Karel Šejna. Great Czech Conductors (2x CD) - CD (SU4081-2)
- Česká filharmonie, Ančerl Karel: Karel Ančerl - Gold Edition 5 - CD (SU3665-2)
- Schulmeister Jan: Piano - CD (UP0248)
- Jan Vojáček: Umění být zdráv
- Jan Kraus: Můj soukromý buzynes
- Skoumal Petr, Vodňanský Jan, Burian Jan, Dědeček Jiří: Večírek rozpadlých dvojic (SU5815-2)
- karel zich vsechno nejlepsi cd
- parfem karel gott lady carneval
- karel vlach orchestra 1939 1949
- Karel IV. - Císař a císařovna
- Karel Hašler Písně: komplet (9790706556093)
- Národní umělec Karel Vacek vzpomíná ()
- Prvok, Šampón, Tečka a Karel ()
- Balíček e-kniha a audiokniha Nastavení mysli za výhodnou cenu
- Balíček e-kniha a audiokniha Válka umění za výhodnou cenu
- Balíček e-kniha a audiokniha Konec prokrastinace za výhodnou cenu
- Smigmator Jan: Vánoce & Christmas - CD (8590233017057)
- Jan Werich vypráví pohádky a povídky
- Ahome Plecháček se jménem Jan (23192)