Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Jak se chodí za holkama po letech - Václav Bárta
28 lehce poetických, lehce erotických básní o ženách a jednom muži. Kniha je vyzdobena 11 uhlovými kresbami Oty Janečka.
Podívejte se také Manželky po letech (978-80-8111-597-4)
Knížka o šelmách - Václav Bárta
Šelmy se do příběhů dokážou pořádně zakousnout. A ty nejlepší historky vám uloví na počkání. Možná byste to do nich neřekli, ale vydrží vyprávět celé hodiny. A my naštěstí známe někoho, kdo šelmí řeči rozumí.O svém vypravěčském talentu vás přesvědčí šelmy z celého světa – třeba neposedná opička kynkažu, mlsný nosál nebo fretčí tanečnice, bez kterých se neobejde žádný fotbalový zápas.
Podívejte se také Jak se po anglicku vytratit (978-80-204-3663-4)
Knížka o opicích - Václav Bárta
Opice jsou někdy pořádně drzé. Chvíli na vás dělají opičky, pak se po vás opičí a nakonec se beze slova vytratí. Kdo má být na jejich opičí nálady zvědavý! Ale když je uplatíte banánem či nanukem, stanou se z nich ty nejlepší vypravěčky. A my naštěstí známe někoho, kdo vás o tom přesvědčí.Přečtěte si o domýšlivém chvostanovi, kuchařských dovednostech orangutana, zběsilém útěku váhavého outloně nebo o sifakovi, který napálil nejednoho piráta.
Podívejte se také Huascarán Zastavení po padesáti letech (978-80-85613-44-5)
Podívejte se také
- Mělnické přípitky po 100 letech (978-80-722-9357-5)
- Setkání po letech, s vraždou (978-80-237-3636-6)
- Jak se žije za zdmi Valdic (978-80-206-1810-8)
- Jak se naučit 100 slovíček za hodinu (978-80-271-0319-5)
- Obr z mlhy: Mytická postava obřího sériového vraha se po letech opět objevuje (978-80-7625-188-5)
- Ohroženi hmyzem?: Neobvyklá setkání po 40 letech (978-80-200-3030-6)
- Jak Bzuk a Ťuk putovali za sluníčkem
- Jak se stát milionářem za minimum práce aneb 16 důvodů proč investovat do nemovitostí ()
- Dívej se, jak padám
- Jak se těží miliardy?
- Jak se co dělá
- Jak se dělá chalupa
- Jak se dělá zoo ()
- Za sopkami po Čechách (978-80-247-3796-6)
- Anna Franková Příběh zrady: Záhada odhalena po 75 letech (978-80-277-0044-8)
- Princip barona Prášila: Jak se za pačesy vytáhnout z bažiny (978-80-7357-931-9)
- Někdo to s holkama umí (978-80-247-5670-7)
- Cesty Václava Mencla za architekturou (v letech 1925–1973) (999-00-036-5830-2)
- Nový domov Jany Giovanni Bellofato: anebo Syflárna po pětačtyřiceti letech (978-80-88151-16-6)
- Jak se dělá bluegrass (9790706556192)
Knížka o mořských zvířátkách - Václav Bárta
Ulovit v moři dobrý příběh může být pořádně náročné. Obzvlášť když se vás vypravěč snaží slupnout jako malinu. Nebo když se máte vyznat v klapání tlamiček a mávání ploutviček. Ryby toho mají hodně co říct. A naštěstí známe někoho, kdo rozumí rybí řeči.O svém vypravěčském talentu vás přesvědčí nejen ryby, ale také další mořská zvířátka – třeba hádavá hvězdice nebo kareta, která přelstila nejednoho predátora.
Objev podobné jako Knížka o mořských zvířátkách - Václav Bárta
Koník Toník a jeho kamarádi - Dalibor Gregor, Václav Bárta
Celobarevná fotografická kniha plná humorných fotografií hříbat, které pořídil fotograf koní Dalibor Gregor, je určena všem dětem, které mají rády koně a hříbata. Knihu obohatil svými nádhernými verši a povídkami pan Václav Bárta, kterého děti kromě řady knih a písniček jistě znají jako autora textu známé písničky "Princezna ze mlejna" ze stejnojmenné filmové pohádky.
Objev podobné jako Koník Toník a jeho kamarádi - Dalibor Gregor, Václav Bárta
Jak se učí poezie - Václav Jindráček
Jak učitelé a žáci přistupují k poezii? Kniha vychází z dat získaných pozorováním a nahrávkami výuky na základních a středních školách. V bohatě rozvrstveném materiálu jsou popsány různé typy mluvených projevů, které pronášejí učitelé a žáci, když hodnotí poezii a tvoří její metatextový obraz: na jedné straně jsou mytizující soudy, mnohdy vyvolané potřebou vytvořit představu o jasné kategorizaci literární produkce, na straně druhé se ocitají výroky, které rozrušují tyto vžité představy a v posuzování básnických textů připouštějí nesnadnou a nesamozřejmou uchopitelnost jejich významu.
Objev podobné jako Jak se učí poezie - Václav Jindráček
Dvacet let české měny - Václav Klaus
Dvacet let české měny je věnována aktuálnímu výročí události, kterou si většinou ani příliš nevybavujeme, nijak si jí nepřipomínáme a její důsledky považujeme za zcela samozřejmé. Jde o unikátní ekonomickou, finanční, technickou a administrativní operaci, kterou bylo rozdělení původní československé měny a vznik samostatných národních měn. V perspektivě uplynulých dvaceti let sehrála samostatná česká měna nesmírně důležitou úlohu jak v počáteční transformační fázi našeho hospodářského vývoje, tak i ve druhé polovině dvacetiletí, kdy prokázala svůj zásadní význam pro ekonomický vývoj v naší zemi v období finanční krize a krize eura v současnosti. Předělem mezi těmito dvěma obdobími byla naše specifická měnová krize roku 1997, která byla českou variací na tehdejší asijskou finanční krizi s řadou místních specifik. Autorem tří textů publikace, které se vznikem samostatné měny a její první vážnou krizí v roce 1997 zabývají, je autor nad jiné povolaný – politik a ekonom, který v oněch dnes již historických událostech hrál klíčovou úlohu – tehdejší premiér a současný prezident republiky Václav Klaus. Publikace čtenáři předkládá příspěvek prezidenta republiky na konferenci České národní banky pořádané k dvacátému výročí vzniku české koruny a pak dvě kapitoly z připravované knihy "My, Evropa a svět", která by měla v blízké budoucnosti vyjít. Jejich názvy jsou "Rozdělení Československa (a jeho měny)" a "Tržní ekonomika automaticky neznamená ekonomický růst (aneb česká měnová krize roku 1997)". Kombinace pohledu analytického ekonoma a odborníka v širší oblasti společenských věd s názorem přímého účastníka a autora tehdejších kroků a rozhodnutí je velmi zajímavým návratem a zamyšlením nad tehdejšími událostmi, jejich širšími příčinami a následky i poučením pro dnešek.
Objev podobné jako Dvacet let české měny - Václav Klaus
30 let polemiky o Evropě - Václav Klaus
Před dvaceti lety rozhodlo dosud jediné u nás konané referendum výraznou většinou o přání občanů, aby se Česká republika stala součástí evropské unie. Veřejnost 15 let po pádu komunismu chápala vstup do EU jako potvrzení úspěšné transformace a jako vyjádření naší opětovné příslušnosti ke společenství normálních vyspělých evropských zemí. S tímto pocitem byla spojena i řada velkých, mnohdy značně naivních očekávání. Dnes, po dvaceti letech, můžeme oprávněně zdůraznit jejich iluzornost a naivitu. Dnešní EU není dynamickým a výrazně prosperujícím uskupením, žije z podstaty a v mnoha ohledech už dávno není záchranou a nadějí, ale příčinou nebo součástí problémů, které se před námi vrší. Václav Klaus naši politiku ve vztahu k EU nejenom formuloval a prakticky prováděl, ale také o ní od počátku své politické kariéry intenzivně a pravidelně veřejně diskutoval. Kniha 30 let polemiky o Evropě přináší texty přibližující pohled bývalého premiéra a prezidenta na unii. Čtenáři tak dostávají možnost posoudit, zda se ve svých pohledech na evropskou integraci a směřování EU mýlil, či nikoliv.
Objev podobné jako 30 let polemiky o Evropě - Václav Klaus
Klikaté příhody ze Zaječí hůrky (edice čti +): 6-7 let - Václava Ledvinková
Pohádkové příběhy pro malé čtenáře s úkoly pro rozvoj čtenářské gramotnosti.
Objev podobné jako Klikaté příhody ze Zaječí hůrky (edice čti +): 6-7 let - Václava Ledvinková
Ušaté příhody ze Zaječí hůrky (edice čti +): 6-7 let - Václava Ledvinková
Pohádkové příběhy pro malé čtenáře s úkoly pro rozvoj čtenářské gramotnosti.
Objev podobné jako Ušaté příhody ze Zaječí hůrky (edice čti +): 6-7 let - Václava Ledvinková
Tisíc let nemocí a válek z kostnic Čech a Moravy - Václav Smrčka, Zdenka Musilová
Z nálezů lze sledovat vývoj chorob na našem území, od lepry ve 12. a 13. století přes syfilidu a tuberkulózu v 16.–19. století až do současnosti. Přičemž jen u syfilidy v každém století lékaři viděli různý obraz a i kostnicové nálezy jsou rozdílné. Lze zaznamenat 21 epidemií chřipkových onemocnění, 3 epidemie prokazatelně způsobené morem. Některé epidemie jsou v časové souvislosti s přírodními katastrofami typu výbuchu sopky či velkého zemětřesení. To a mnohé další najde čtenář v této knize… Autoři dlouhodobě studují nálezy z kostnic z hlediska historie medicíny a paleopatologie. Ve výzkumu moru spolupracují v této souvislosti s genomickou skupinou univerzity v Kodani a s oddělením výzkumu chorob univerzity v Cambridgi. V Radiokarbonovém centru v Poznani byly choroby nalezené v kostnicích roztříděny datováním do jednotlivých století. Bohatě obrazově dokumentovaná publikace obsahuje na 1500 fotografií a instruktivních kreseb. Určena je zejména historikům, paleopatologům, epidemiologům a dalším zájemcům z řad odborné veřejnosti.
Objev podobné jako Tisíc let nemocí a válek z kostnic Čech a Moravy - Václav Smrčka, Zdenka Musilová
Jak se chodí s manekýnou - Jiří Melíšek
Filmový scenárista Jiří Melíšek vzpomíná na svou manželku Olgu a okruh přátel od divadla a filmu.
Objev podobné jako Jak se chodí s manekýnou - Jiří Melíšek
Jak se chodí do světa - Jiří Žáček
Kniha básní Jiřího Žáčka v doprovodu obrazů Josefa Lady, kterým dal promluvit ve svých verších. Tak jako slavní ilustrátoři knih Jiřího Žáčka se snažili vystihnout kouzlo jeho pohádek, humor jeho veršů, poezii jeho dětských knih a přidat k textu ještě něco, co tam patří, tak se Jiří Žáček snaží zachytit ve svých básních Ladovy obrazy, které ho oslovily, chce rozluštit, co vyjadřují, a říct k tomu ještě něco navíc. O obrazech Josefa Lady, které vybral do této knihy a opatřil svými básněmi, Jiří Žáček napsal: „Nějakým zázračným kouzlem začaroval Josef Lada své obrazy a kresby, proto se v nich cítím jako doma. Jako by to byl svět mého dětství. Jako bych já byl ten kluk, který zjara otlouká píšťalku, v létě staví na potoce hráz, na podzim si v ohníčku peče brambory a v zimě staví na návsi sněhuláka a sjíždí na saních ty nejprudší stráně.“
Objev podobné jako Jak se chodí do světa - Jiří Žáček
Manželky po letech - Táňa Keleová-Vasilková
Čtyři kamarádky – Diana, Martina, Michaela a Iva – se k autorce po dvaadvaceti letech vrátily a vracejí se i k vám, čtenářkám.Příběhy žen, jejichž život v průběhu let prošel nevyhnutelnou proměnou… nebo taky ne. V něčem se změnily ony, hodně se toho v jejich životě událo, ale jejich sny a touhy zůstaly podobné těm z doby před dvěma desítkami let. Pouze se staly o něco skromnějšími. Dotkl se jich čas a občas musely něco přehodnotit, vyřešit, změnit. Anebo to udělal sám život?Sama jsem byla zvědavá, co s nimi po padesátce bude, jak se změní, zda budou žít se stejnými partnery, co se stane s jejich dětmi, nyní už dospělými, některá z nich už možná bude babičkou…Knihu jsem psala s velkou radostí, těšila jsem se na setkání s Ivou, Dianou, Martinou a Michaelou, s ženami, které jsem si před dvaceti dvěma lety tak oblíbila. Už i mně chyběly!
Objev podobné jako Manželky po letech - Táňa Keleová-Vasilková
Poslední pomazlení - Radim Bártů
Iniciační román odehrávající se v první polovině devadesáty´ch let. Realita viděná pohledem teenagerů, nekompromisně hodnotících společenské změny, ktery´m sami příliš nerozumí. Devadesátá léta na malomestě, plném extravagantních figur, nově vznikajících podniků, politické všehochuti, podnikatelsky´ch dravců a jejich obětí, nové možnosti realizace čehokoliv. Projevy pravicového i levicového extremismu, kapitalistická transformace, společenské události, kdy se v publiku může potkat by´valy´ príslušník StB s disidentem, starosta města se schizofrenikem, a pít při tom z jedné láhve. Román, ktery´ je věrny´m portrétem devadesátek, doby, jejíž lesk a bída nám dodnes dy´chá na zátylek.
Objev podobné jako Poslední pomazlení - Radim Bártů
Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách - Zdeněk Šmíd - audiokniha
Audiokniha: Proč bychom se nezasmáli i na horské túře. Humoristická knížka oblíbeného spisovatele o předávání zkušeností, kterak chodit po horách. Údiv nad tím, jak krásná umí být horská turistika, doprovázejí vtipná ponaučení, glosy a postřehy. Jste-li otcem dospívající dcery, chcete jí do života předat to nejlepší. Trávili-li jste v mládí s přáteli každé léto ve Vysokých Tatrách, chcete dceři ukázat, jak krásná umí být horská turistika. Příběh humoristické novely Zdeňka Šmída z roku 1984 se odehrává ve dvou časových rovinách – v jedné tatínek vzpomíná na svá mladá léta s partou, v druhé pak ukazuje své dceři Magdaléně krásy Tater. Do příběhu jsou navíc vložené „edukační“ kapitoly o horských turistech, neboli horácích, které vás rozesmějí i uprostřed horské túry: „Kromě tak zvaného orientačního smyslu, který ti, kdo ho nevlastní, považují za nesmysl, existuje několik jiných prostředků, jimiž lze bloudění zkvalitnit a prodlužovat na dobu prakticky neomezenou. Jsou to především: mapa, kompas, knižní průvodce.“ Příjemný, vtipný, oddechový příběh z dob, kdy vlaky měly kuřácká kupé, nikdo neměl GPS ani smartphone a jediné velehory, které mohl obyvatel Československa navštívit, byly Vysoké Tatry.
Objev podobné jako Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách - Zdeněk Šmíd - audiokniha
Zvolen a Zvolenčania - Vladimír Bárta
Kniha s rôznorodými súčasnými i historickými fotografiami a zaujímavými informačnými textami predstavuje staré, historické, ale zároveň aj životaschopné a moderné mesto Zvolen. Mesto, ktoré vzniklo pod legendárnymi múrmi stredovekého hradu a leží na križovatke železničných i asfaltových ciest, kde sa stretávajú Štiavnické a Kremnické vrchy s Poľanou a Javorím. Kedysi ho nazývali mesto železničiarov. V súčasnosti sa pýši prívlastkom Mesto lesníkov a drevárov, lebo v ňom sídli bývalá Vysoká škola lesnícka a drevárska, dnes Technická univerzita, Lesnícke múzeum a niekoľko lesníckych a drevárskych inštitúcií. Okrem zrúcanín starého hradu, známeho ako Pustý hrad, sa v samotnom centre mesta nachádza Zvolenský zámok, ktorý uzatvára námestie – údajne najdlhšie na Slovensku. Táto, formátom menšia, ale obsahom zaujímavá, publikácia predstavuje hrady, kostoly, parky, námestia, ulice a ďalšie pamiatkové i turisticky významné objekty mesta a jeho okolia. Mesto však tvoria nielen budovy, ale aj ľudia, jeho obyvatelia i rodáci. V knihe preto čitatelia nájdu aj krátke spomienky Zvolenčanov, rodákov i študentov, ktorí približujú život v tomto meste.
Objev podobné jako Zvolen a Zvolenčania - Vladimír Bárta
Žiar nad Hronom - Vladimír Bárta
V edícii Ako sme tu žili, v ktorej vydavateľstvo AB ART press približuje život ľudí vo vybraných slovenských mestách, vychádza obrazovo-textová kniha Žiar nad Hronom - Ako sme ťa budovali. Ako napovedá názov, knižné dielo literatúry faktu, prináša spomienky, udalosti a príbehy ľudí, ktorí roku 1952 na zelenej lúke začali stavať fabriku a neďaleko neho aj mesto. Bojovali so všade prítomnou hlinou, blatom, nepriazňou počasia. Postavili továreň a byty pre svoje rodiny, škôlky a školy pre svoje deti. Zároveň budovali aj športoviská, kino, obchody a kancelárie pre mestských i okresných úradníkov a pre rôzne inštitúcie.Kniha má tri časti. V prvej, nazvanej Obec, autori predstavujú slovom a čiernobielymi, ale aj kolorovanými obrázkami dedinku, v ktorej žili roľníci i remeselníci dediny vtedy nazývanej Hronský Svätý Kríž. V susedných obciach ich však prezývali Hurkári, lebo hlavným produktom chýrnych svätokrížskych jarmokov boli práve chutné a voňavé hurky. Druhá časť publikácie sa nazýva Fabrika a približuje obetavú až hrdinskú lopotu ľudí, ktorí svoju fabriku, neskôr pomenovanú ako Závod SNP, v pote tváre postavili a s veľkou slávou v nej vyrobili prvý hliník. Tretia časť sa nazýva Mesto. Zostavovateľ knihy a jeho vrstovníci, obyvatelia i rodáci zo Žiaru si zaspomínajú na život v meste v druhej polovici 20. storočia. Opisujú začiatky budovania športového kultúrneho i spoločenského diania. Ich autentické, živé príbehy opisujú atmosféru a udalosti, ktorými kedysi žilo nové socialistické mesto. Aj tieto príbehy z dávnych ale aj nedávnych čias dopĺňajú staré časom zožltnuté čiernobiele fotografie, ktoré autori našli vo svojich súkromných albumoch. Na 80 stranách sú okrem textu a vzácnych historických fotografií aj príťažlivé farebné obrázky kaštieľa, parku a kostola v Žiari nad Hronom a hradu Šášov.
Objev podobné jako Žiar nad Hronom - Vladimír Bárta
Dnes má svátek... - Luděk Bárta
Kdo má dnes svátek? No přece já! Hravá obrázková encyklopedie, která vám prozradí leccos o původu a významu jmen v kalendáři. Věděli jste, že Ctirad znamená „ten čestný“? A že oblíbené jméno Jiří je řeckého původu a že tohle jméno v různých podobách nosily celé zástupy státníků, vědců a umělců? To a mnoho dalšího vám prozradí tahle nápaditá knížka plná rozpustilých komiksových příběhů.
Objev podobné jako Dnes má svátek... - Luděk Bárta
Kozí válka - Václav Bárta
Mezi kluky horní a dolní části vsi na Plzeňsku probíhá válka. Zatímco druhá světová válka končí, klukovská pokračuje. V pětačtyřicátém roce osvobodí obec dvě armády. Spodní část sovětská armáda a horní americká. Kluci se s vojáky obou armád brzy skamarádí. Netrvá to dlouho a mladší příslušníci obou armád pomáhají svým kamarádům klukovskou válku vyhrát. Demarkační čára, která probíhá polovinou obce, má na svědomí řadu legračních i vážnějších příběhů. Vypráví je jedenáctiletý náčelník klukovské bandy z Fidlačky Vašek, řečený Bimbas.
Objev podobné jako Kozí válka - Václav Bárta
Rudolf Volráb (1933–1969) - Jaroslav Barta
Malíř, kreslíř a grafik Rudolf Volráb, kterému bohužel smrt v roce 1969 zabránila rozvíjet tvůrčí schopnosti, dospěl v obsáhlém souboru kreseb, obrazů a objektů z let 1966-1969 k originálnímu řešení práce s tvarem a barvou. Tematicky by bylo možné mluvit o figuraci, ovšem v širším smyslu slova, kdy je figurální tvarosloví podkladem pro celou řadu nejrůznějších formálních i obsahových přístupů. Nečekaně barevná, provokující díla plná vnitřní dynamiky a pohybu odkazují k fascinaci a téměř obsesivnímu ohledávání těla a jeho detailů, často převedených do univerzálně srozumitelných symbolů, jež lze chápat jako autorovu reflexi archetypální duality mužského a ženského principu. Od roku 1967 vzniká řada radikálně barevných obrazů a kreseb, v nichž jsou lidské tělo či jeho část proměněny v téměř amorfní strukturu, vířící nijak nedefinovaným prostorem. Hlavně v kresbách je možné sledovat nekonečnou proměnu figury. Volráb se postupně vyvazoval z dvourozměrné plochy obrazu a otevřel díla do prostoru. Figura v nich zůstává přítomná už jenom v latentní podobě, nicméně přesto právě tyto práce mají silný fyzický charakter. Souborná monografie je prvním retrospektivním shrnutím umělcovy tvorby. Představuje Rudolfa Volrába jako sebevědomého a progresivního autora, kterému právem patří důležité místo v příběhu českých dějin umění.
Objev podobné jako Rudolf Volráb (1933–1969) - Jaroslav Barta
Simpsonovi - Velká vymazlená kniha Barta Simpsona
Další nálož Bartových dobrodružství! Bart vyráží na komiksový sraz, ovšem nejde nakupovat – jde prodávat na stánek otylého Komiksáka. Čehož bude litovat nejprve Bart, a pak všichni ostatní. Vydá se i na let balónem, odhodí pytle s pískem a vznese se v balónu vysoko nad Springfield. Samozřejmě, aniž by tušil, co to vlastně dělá. Takže si pište, že půjde o život. Ovšem to není všechno. Líza se vydá po stopě sabotéra, který se jí snaží zničit saxofonový koncert, a Bart udělá všechno, aby se zmocnil samolepky, která mu zaručí obrovskou výhru. A jako by to nestačilo, tak se Líza a Bart vydají na lov... upírů. Ano, ve Springfieldu řádí pijáci krve a proti nim se nepostaví nikdo menší než školník Willie! Obsahuje díly 25–28 z původní sešitové série!
Objev podobné jako Simpsonovi - Velká vymazlená kniha Barta Simpsona
Sami v moři konkurence - Leoš Bárta
Při nelehké plavbě v moři konkurence se vám mohou hodit znalosti o: - správném přemýšlení na cestě za úspěchem – ve světě, životě a byznysu, - marketingu, - podnikání, - myšlení člověka, který nechce prohrávat, - myšlení firmy, která touží uspět na konkurenčním trhu, - filosofii podnikání, - podstatě marketingového managementu, - zkušenostech a nápadech z přednášek, workshopů i z mého rozhlasového pořadu Byznys poradna na rádiu Zet. Navíc bez jediného odborného termínu.
Objev podobné jako Sami v moři konkurence - Leoš Bárta
Dámské tepláky s kapsami BARTA béžové
Dámské tepláky s kapsami BARTA béžové
Objev podobné jako Dámské tepláky s kapsami BARTA béžové
Knížka o ptácích - Václav Bárta
Ptáci mají rádi velké publikum. To se hned natřásají, čepýří a nafukují. A jaký mají rozhled. Nic jim neuteče a vědí, co se kde šustne. A když je uplatíte dobrůtkou, vydrží pípat, štěbetat i čimčarat celé hodiny. Nevěříte? Naštěstí známe někoho, kdo vás o jejich vypravěčském talentu přesvědčí.Přečtěte si o mlsné labuti, nedoceněných dovednostech kukačky, rozčepýřeném vrabci nebo o vráně, která nosila chlapečky.
Objev podobné jako Knížka o ptácích - Václav Bárta
Knížka o motýlech - Václav Bárta
Chytit ten správný příběh je se síťkou na motýly hračka. Jenže vyzpovídejte takového motýla! Nevydá ani hlásku, ale ani nemlčí. Motýli totiž ševelí. A naštěstí známe někoho, kdo si s motýlím ševelením dokáže poradit.Přečtěte si o módním úspěchu babočky paví oko, o hrůzostrašných historkách lišaje smrtihlava nebo o babočce admirál, která vyhlásila válku vosám.
Objev podobné jako Knížka o motýlech - Václav Bárta
Knížka o kočkách - Václav Bárta
Co kočkám dělá největší radost? Když si s nimi povídáte a vyslechnete si, co mají na srdci. Do každého příběhu pořádně zatnou drápky a vydrží mňoukat celé hodiny. A jejich historky jsou plné legrace a zábavy. Nevěříte? Naštěstí známe někoho, kdo vás o jejich vypravěčském talentu přesvědčí.Přečtěte si o lásce k rybaření norské lesní kočky, o kuchařském umění mainského mývalího kocoura nebo o ruském modrém kocourovi, který se chtěl dostat ke hvězdám.
Objev podobné jako Knížka o kočkách - Václav Bárta
Knižka o psoch - Václav Bárta
Psy sú najlepší spoločníci a prekvapivo uvravené stvorenia. Namiesto bĺch vám z kožucha vysypú mnoho neuveriteľných príbehov. Hovoríte, že im nerozumiete? Nevadí, pretože poznáme niekoho, kto psej reči rozumie. Prečítajte si o krčmovom bitkárovi buldogovi, jazvečíkovi cestujúcom v čase, basetovej láske k hudbe alebo o trampotách dvoch salašníckych čuvačov.
Objev podobné jako Knižka o psoch - Václav Bárta
Knížka o psech - Václav Bárta
Psi jsou nejlepší parťáci a překvapivě upovídaná stvoření. Místo blech vám z kožichu vysypou plno neuvěřitelných historek. Říkáte, že jim nerozumíte? Nevadí, protože známe někoho, kdo té psí řeči rozumí. Přečtěte si o hospodském rváči buldokovi, jezevčíkovi cestujícím v čase, basetově lásce k hudbě nebo o trampotách dvou salašnických čuvačů.
Objev podobné jako Knížka o psech - Václav Bárta
Zvířátka ze ZOO - Václav Bárta
Promluvili jste si někdy se zvířaty v zoologické zahradě? Pokud ne, přicházíte o velkou legraci! Mají pro vás řadu neuvěřitelných příběhů, kterými vás rozveselí. Naštěstí se našel někdo, kdo jejich řeči rozumí. Přečtěte si o žirafí výpravě do kina, neposedném klokanovi, zamilovaném dikobrazovi nebo o podivném vztahu mezi ledním medvědem a kalendářem.
Objev podobné jako Zvířátka ze ZOO - Václav Bárta
Setkání po letech, s vraždou - Josef Škvorecký, Zdena Salivarová - e-kniha
eBook: Druhý díl (s podtitulem Detektivka, zčásti romance) je volné pokračování knihy Krátké setkání s vraždou. Detektivní příběh z kanadského Toronta nás zavede do známého prostředí českých emigrantů. Od chvíle, kdy v bytě manželů Lomnických došlo k vraždě mladé dívky, uplynulo deset let. Anna a Tony stojí však znovu před vážným problémem. V okolí jejich přátel došlo ke zločinu a mezi podezřelými jsou i blízcí lidé Anny a Tonyho.
Objev podobné jako Setkání po letech, s vraždou - Josef Škvorecký, Zdena Salivarová - e-kniha
Velká uličnická kniha Barta Simpsona - kolektiv autorů
Když uličník Bart sáhne do své nepřeberné zásoby lotrovin a vybalí některou z nich na nic netušící přátele a členy rodiny, nikdo není v bezpečí a ze všech se stává štvaná kořist!Nejdříve Bart nahradí Seymoura Skinnera ve funkci ředitele a Springfieldská základní škola už nikdy nebude jako předtím. Pak se tomu malému rošťákovi dostane do rukou nejnovější vynález profesora Frinka a věci se poněkud vymknou kontrole a přerostou všem přes hlavu. A když k tomu navíc přidáte Bartův nejnovější komiksový výtvor, Tátu Pruďase, nebo třeba plán, jak z Ralpha Wigguma udělat nejobávanějšího kluka na škole, budete se s Bartem Simpsonem válet smíchy celou cestu do ředitelny!
Objev podobné jako Velká uličnická kniha Barta Simpsona - kolektiv autorů
Dámské šaty s páskem BARTA tmavě růžové
Dámské šaty s páskem BARTA tmavě růžové
Objev podobné jako Dámské šaty s páskem BARTA tmavě růžové
Simpsonovi - Velká nabušená kniha Barta Simpsona - Matt Groening
V pořadí čtvrtý soubor sešitů komiksového magazínu Barta Simpsona. Tohle si přece nemůžete nechat ujít! Příběhy: Bartzan a bájné zapovězené zlaté město ze zlata Patronský den Poseroutkové Bartův velký pokec Lupič času! Školní rodičovský den Hrátky s kompem Barťas smrdí od hlavy! Knižní večer Bart verze 2.0 Táborový deník šílené saxofonistky Bartova příručka pro nečestný lov bobříků Úlet s účesem Invaze zlodějů dětí Třídní foto Tříšť smrti Případ bezhlavých panenek Zónové válkyObsahuje sešity série Bart Simpson 13-16.
Objev podobné jako Simpsonovi - Velká nabušená kniha Barta Simpsona - Matt Groening
Knížka o ptácích - Václav Bárta - e-kniha
eBook: Ptáci mají rádi velké publikum. To se hned natřásají, čepýří a nafukují. A jaký mají rozhled! Nic jim neuteče a vědí, co se kde šustne. A když je uplatíte dobrůtkou, vydrží pípat, štěbetat i čimčarat celé hodiny. Nevěříte? Naštěstí známe někoho, kdo vás o jejich vypravěčském talentu přesvědčí. Přečtěte si o mlsné labuti, nedoceněných dovednostech kukačky, rozčepýřeném vrabci nebo o vráně, která nosila chlapečky.
Objev podobné jako Knížka o ptácích - Václav Bárta - e-kniha
Knížka o kočkách - Václav Bárta - e-kniha
eBook: Co kočkám dělá největší radost? Když si s nimi povídáte a vyslechnete si, co mají na srdci. Do každého příběhu pořádně zatnou drápky a vydrží mňoukat celé hodiny. A jejich historky jsou plné legrace a zábavy. Nevěříte? Naštěstí známe někoho, kdo vás o jejich vypravěčském talentu přesvědčí. Přečtěte si o lásce k rybaření norské lesní kočky, o kuchařském umění mainského mývalího kocoura nebo o ruském modrém kocourovi, který se chtěl dostat ke hvězdám.
Objev podobné jako Knížka o kočkách - Václav Bárta - e-kniha
Zvířátka ze zoo - Václav Bárta - e-kniha
eBook: Promluvili jste si někdy se zvířaty v zoologické zahradě? Pokud ne, přicházíte o velkou legraci! Mají pro vás řadu neuvěřitelných příběhů, kterými vás rozveselí. Naštěstí se našel někdo, kdo jejich řeči rozumí. Přečtěte si o žirafí výpravě do kina, neposedném klokanovi, zamilovaném dikobrazovi nebo o podivném vztahu mezi ledním medvědem a kalendářem.
Objev podobné jako Zvířátka ze zoo - Václav Bárta - e-kniha
Maestro Václav Zapadlík - Václav Zapadlík
Nové rozšířené vydání knížky Maestro Václav Zapadlík nabízí to nejlepší z tvorby světově uznávaného malíře, kterého obrazy fascinují dokonalými historickými automobily. Při sestavování publikace jsme se snažili zařadit díla všeobecně známá, ale i méně známé kresby tak, abychom zachytili co nejširší záběr autorovy tvorby. Václav Zapadlík je nepochybně nejvýznamnějším současným výtvarníkem s motoristickou tematikou, a to nejen u nás, ale hlavně v zahraničí. Automobily, motocykly, letadla, lokomotivy a scenérie kolem nich překvapují svou propracovaností a precizním vyobrazením. Historické automobily okouzlují svou krásou a atmosféra obrazů nás dokáže vtáhnout do světa elegance a šarmu, ale i vzrušení při automobilových závodech. Završením a zaslouženým oceněním celoživotního díla Maestra Zapadlíka se stalo pozvání České pošty k vytvoření série známek s obrazy historických vozidel nejslavnějších českých i světových značek. Touto nádhernou prací rozšířil okruh svých obdivovatelů o milovníky těch nejmenších uměleckých děl - filatelisty
Objev podobné jako Maestro Václav Zapadlík - Václav Zapadlík
Zdraví vás velice jazzová babice - Jana Koubková, Luděk Bárta
Zpěvačka Jana Koubková patří již po několik desetiletí k předním osobnostem našeho jazzu. Ve své nové knížce Zdraví vás velice jazzová babice nabízí koláž básnivých textových improvizací, básní, slovních skečů, jazykových hříček, oblíbených citátů a aforismů a také výkřiků. Doplnila ji množstvím vzpomínek na své kolegy z hudební branže a dosud nepublikovaných fotografií a dokumentů. Kniha, kterou nezaměnitelně ilustroval a graficky upravil Luděk Bárta, vychází k významnému životnímu jubileu Jany Koubkové. Autorka jako vždy čtenáře pobaví, přiměje k zamyšlení a v upřímnosti s otevřenou lehkostí předestře, co se zpěvačce honí hlavou. Křížem krážem všechny její cesty vedou k jazzu, zpěvu a hravosti češtiny.*****OBSAH:Nejsem ženská, jsem muzikant! * To není možný! * Tony Brych, 31. 5. 1986 PKOJF * Páternoster v Čs. rozhlase na Vinohradské * Dotaz * 2. 4. – 11. 4. 1990 * Věnování – darovací židle… * Rok 2001 * Nový rok je za dveřmi… * Proč vypadáte ušle? * Štír * Duben 1984 * Čtyřikrát BEZ… * Štěstí… * Vítr vane pofukuje… * Milí dovolenci i jiní přioděnci… * Duch na duchně se naduch a chtěl vzduch… * Klikátor… * Naproti v domě sedí pán… * Balada o očích zavřených… * Jsem v čirém stavu… * Bouře vichr průvan… * Loudá se spermie… * 6. 1. 1993 * Jana Koubková – Jiří Šedivý * Spánek… * Léto budiž pochváleno, ale za co? * Co mají společného Afričani s našimi poslanci? * Co to tu vlastně houká… * Kulínský * Dávám k lepšímu svůj článek z roku 2004 * Jiná… * Proč by Češi měli jezdit do Alžíru? Protože tam ještě nebyli... * Co má společného Maroko s komorou? * Poušť… * Půjčte mi svého chřestýše… * V čí kůži nechci být… * Když řidič se řítí rychlostí velkou… * Kolečkové brusle koloběžka… * Ve tmě nejsi vidět… * Píseň ulítlého řidiče… * Když ulici přecházíme… * Zelenou mám rád… * Píseň přepečlivého řidiče… * O ženách a jejich urputnosti prosadit se mezi muži v jazzu... * Špindl není švindl... * Igelitka * Blues o staré igelitce… * Školní rap… * Šok! * O jisté dámě ve vlaku… * Dobrý přítel z internetu… * Dá-li Dali Dalidu… * Nejde si nevšímat…! * Na chodníku ve městě jeleni se nepasou… * Je nás moc a sil je málo…? * Doma čeká ticho (povzdech muzikanta)… * Robot… * Tony blues… * Co je Jazz Sanatorium? * Dopis Emmy Kovárnové, 22. 4. 2007 * Koš? Šok! * Jó, tuhle se mi zdálo… * Jsem závanem starých časů…
Objev podobné jako Zdraví vás velice jazzová babice - Jana Koubková, Luděk Bárta
Dan Bárta & Illustratosphere - Kráska A Zvířený Prach (2 LP)
Typ: Album;LP deska Dekáda interpreta: 2010 - 2019;2020 - 2029;1990 - 1999;2000 - 2009 Žánr: Jazz Subžánr: Contemporary Jazz Hmotnost: 140 g Vydavatelství: Warner Music Balení obsahuje: LP Rychlost: 33 1/3 RPM Rok vydání: 2020.0 Barva: Černá Země interpreta: Česká republika Interpret / Téma: Dan Bárta & Illustratosphere Země původu: Evropská unie Složení setu: 2 ks Barva podle výrobce: Black Varianta: Kráska A Zvířený Prach (2 LP) Gramáž desky: 140 g
Objev podobné jako Dan Bárta & Illustratosphere - Kráska A Zvířený Prach (2 LP)
Jiří Bárta: Bach - The Six Cello Suites (2 CD)
Přední a oceňovaný český violoncellista Jiří Bárta přináší na svém novém albu komplet Bachových cellových suit. Jiří Bárta se vrací k k repertoáru, který nahrál již před 23 lety, obohacen o mnoho životních i interpretačních zkušeností, a to ve zcela novém pojetí - pro nahrávku tentokrát použil barokní violoncello se střevovými strunami, čímž celkové vyznění skladby přiblížil její pravděpodobné originální podobě - namísto expresivity přichází spíše meditace a zklidnění. Bárta ke kompletu přistupuje jako k šestivěté symfonii ("Vzpomínám na chvíli, kdy jsem před lety hrál komplet poprvé. Bylo to jako zjevení: jednotlivé suity se mi zpodobnily v dokonalém tvaru jako symfonie o šesti větách, jako příběh života o šesti kapitolách; naprosto logická a prokomponovaná skladba.") a nácviku nového provedení a přípravě studiové nahrávky věnoval mnoho času a interpretační i zvukové péče. Nahrávka aspiruje na vážno-hudební událost sezóny. Tracklist: CD 1 Johann Sebastian Bach – Suita pro violoncello č. 1 G dur BWV 1007 1. Suita pro violoncello č. 1 G dur : I. Prélude 03:31 2. Suita pro violoncello č. 1 G dur : II. Allemande 04:02 3. Suita pro violoncello č. 1 G dur : III. Courante 02:49 4. Suita pro violoncello č. 1 G dur : IV. Sarabande 02:47 5. Suita pro violoncello č. 1 G dur : V. Menuet I, II 03:17 6. Suita pro violoncello č. 1 G dur : VI. Gigue 01:58 Johann Sebastian Bach – Suita pro violoncello č. 2 d moll BWV 1008 7. Suita pro violoncello č. 2 d moll : I. Prélude 03:15 8. Suita pro violoncello č. 2 d moll : II. Allemande 03:33 9. Suita pro violoncello č. 2 d moll : III. Courante 01:48 10. Suita pro violoncello č. 2 d moll : IV. Sarabande 05:03 11. Suita pro violoncello č. 2 d moll : V. Menuet I, II 03:19 12. Suita pro violoncello č. 2 d moll : VI. Gigue 02:54 Johann Sebastian Bach – Suita pro violoncello č. 3 C dur BWV 1009 13. Suita pro violoncello č. 3 C dur : 1. Prélude 03:10 14. Suita pro violoncello č. 3 C dur : 2. Allemande 04:12 15. Suita pro violoncello č. 3 C dur : 3. Courante 02:50 16. Suita pro violoncello č. 3 C dur : 4. Sarabande 03:58 17. Suita pro violoncello č. 3 C dur : 5. Bourrée I, II 03:41 18. Suita pro violoncello č. 3 C dur : 6. Gigue 03:18 Johann Sebastian Bach – Suita pro violoncello č. 4 Es dur BWV 1010 19. Suita pro violoncello č. 4 Es dur : I. Prélude 05:24 20. Suita pro violoncello č. 4 Es dur : II. Allemande 04:03 CD 2 Johann Sebastian Bach – Suita pro violoncello č. 4 Es dur BWV 1010 1. Suita pro violoncello č. 4 Es dur : III. Courante 04:04 2. Suita pro violoncello č. 4 Es dur : IV. Sarabande 04:11 3. Suita pro violoncello č. 4 Es dur : V. Bourrée I,II 04:33 4. Suita pro violoncello č. 4 Es dur : VI. Gigue 02:44 Johann Sebastian Bach – Suita pro violoncello č. 5, "Discordant" c moll BWV 1011 5. Suita pro violoncello č. 5, "Discordant" c moll : I. Prélude 06:22 6. Suita pro violoncello č. 5, "Discordant" c moll : II. Allemande 07:09 7. Suita pro violoncello č. 5, "Discordant" c moll : III. Courante 02:08 8. Suita pro violoncello č. 5, "Discordant" c moll : IV. Sarabande 03:06 9. Suita pro violoncello č. 5, "Discordant" c moll : V. Gavotte I., II 04:50 10. Suita pro violoncello č. 5, "Discordant" c moll : VI. Gigue 03:04 Johann Sebastian Bach – Suita pro violoncello č. 6, "A cinq cordes" D dur BWV 1012 11. Suita pro violoncello č. 6, "A cinq cordes" D dur : I. Prélude 05:11 12. Suita pro violoncello č. 6, "A cinq cordes" D dur : II. Allemande 08:59 13. Suita pro violoncello č. 6, "A cinq cordes" D dur : III. Courante 03:51 14. Suita pro violoncello č. 6, "A cinq cordes" D dur : IV. Sarabande 05:08 15. Suita pro violoncello č. 6, "A cinq cordes" D dur : V. Gavotte I, II 04:21 16. Suita pro violoncello č. 6, "A cinq cordes" D dur : VI. Gigue 04:22
Objev podobné jako Jiří Bárta: Bach - The Six Cello Suites (2 CD)
Jak se kreslí dinosauři
Pojďte s námi na výlet do druhohor. Vezměte pastelky a vytvořte svět pravěkých ještěrů. Naučte se s dětmi malovat krok za krokem kreslit 12 druhů dinosaurů. A navíc sešit obsahuje i 4 celostránkové omalovánky ze života těchto pravěkých plazů.
Objev podobné jako Jak se kreslí dinosauři
Jak se co dělá
Audiokniha MP3 Karel Čapek, čte Jaroslava Adamová,Jiří Adamíra,Karel Höger,Rudolf Hrušínský Dílo Karla Čapka JAK SE CO DĚLÁ je soubor fejetonů z roku 1938. Čapek v nich barvitě líčí zákulisí tří oborů, které vyzkoušel sám na "vlastní kůži" – noviny, divadlo a film.Dílo Karla Čapka JAK SE CO DĚLÁ je soubor fejetonů z roku 1938. Čapek v nich barvitě líčí zákulisí tří oborů, které vyzkoušel sám na "vlastní kůži" – noviny, divadlo a film.Nesnaží se ve svém líčení "výrobních postupů" jednotlivých pofesí poučovat, naopak: popisuje je - jak je pro něj typické - barvitě, bohatým jazykem, s laskavým humorem i lehkou ironií. Naše nahrávka z února 1973 se věnuje dvěma z těchto oborů - divadlu a filmu.Ústy Jiřího Adamíry, Karla Högera, Jaromíry Adamové či Rudolfa Hrušínského v ní vypráví Karel Čapek o náročnosti procesu vzniku divadelní hry či filmu, o lidech, kteří stojí na jejich počátku - autoři, scénáristé, dramaturgové a nakonec o těch, kteří takové dílo realizují -...
Objev podobné jako Jak se co dělá
Knížka o mořských zvířátkách - Václav Bárta - e-kniha
eBook: Ulovit v moři dobrý příběh může být pořádně náročné. Obzvlášť když se vás vypravěč snaží slupnout jako malinu. Nebo když se máte vyznat v klapání tlamiček a mávání ploutviček. Ryby toho mají hodně co říct. A naštěstí známe někoho, kdo rozumí rybí řeči. O svém vypravěčském talentu vás přesvědčí nejen ryby, ale také další mořská zvířátka – třeba hádavá hvězdice nebo kareta, která přelstila nejednoho predátora.
Objev podobné jako Knížka o mořských zvířátkách - Václav Bárta - e-kniha
Muzikantská pohádka pro tuze pěknou princeznu - Václav Bárta - audiokniha
Audiokniha: ...představ si princeznu, která sedí u takové truhlice s jarmarou a hraje na ni...a vezme si jenom toho, kdo dokáže zahrát tak, jako ona... Tak začíná pohádka plná muziky a písniček o putování muzikanta Martina za tou tuze pěknou princeznou, co hraje na ..na co to vlastně hraje? A co to říká Martin na začátku svého putování... " Slyšíte, tak takhle se chodí se štěbencem za princeznou, co prý na truhlici s jarmarou hraje..." A na konci zase ..."Slyšíte, tak takhle se chodí se štěbencem, dudama a basou, lesním rohem, s píšťalkou a s bubínkem za princeznou, co prý na truhlici s jarmarou hraje..." Na všechny otázky jsou v naší pohádce odpovědi - jen poslouchejte!
Objev podobné jako Muzikantská pohádka pro tuze pěknou princeznu - Václav Bárta - audiokniha
Samolepková knížka - Jak se cítím
Samolepková knížka obsahuje 16 barevných stran a 8 stran samolepek k dolepení.
Objev podobné jako Samolepková knížka - Jak se cítím
Jak se žilo - Vlasta Pittnerová
Vlasta Pittnerová v tomto díle zachytila obraz způsobu života na malém městě v 18.-19. století.
Objev podobné jako Jak se žilo - Vlasta Pittnerová
Bonboniera Zahradník jak se patří
Směs pralinek v mléčné čokoládě (32%). Složení: cukr, rostlinné oleje (palmové, řepkové) v různých poměrech, demineralizovaná sušená syrováka, (mléko), kakaový tuk, plnotučné sušené mléko, kakaová hmota, odtučněné sušené mléko, kakao se sníženým obsahem tuku 1,7%, strouhaný kokos 1,3%, hmota z arašídových ořechů 1%, sezamový krokant 0,7% (sezam, cukr) mléčný tuk, emulgátory (sójový lecitin, E 476), mletá káva 0,5%, zahuštěné neslazené mléko, aromata, barvivy (E 160a, E 150a), rozpustná káva, přírodní aroms: vanilka. Kakaová sušina nejméně 25% v mléčné čokoládě. Kakaová sušina nejméně 35% v čokoládě. Výrobek může obsahovat jiné ořechy, lepek, SO2 a vejce.
Objev podobné jako Bonboniera Zahradník jak se patří
Bárta Dan & Illustratosphere: Kráska a zvířený prach (2x LP) - LP (9029535184)
LP vinyl - Album Kráska a zvířený prach obsahuje jedenáct nových původních písní a celkově třináct tracků vzniklých buď pod bdělým aranžérským dohledem Filipa Jelínka nebo jako výsledek společného hráčského ohmatávání a napínání základní struktury písně. Album Kráska a zvířený prach obsahuje jedenáct nových původních písní a celkově třináct tracků vzniklých buď pod bdělým aranžérským dohledem Filipa Jelínka nebo jako výsledek společného hráčského ohmatávání a napínání základní struktury písně. Žánrově obtížně zařaditelná deska s charakteristickým zvukem Illustratosphere - který je nota bene také součástí autorské práce, neboť sound design je dílem kytaristy M. Chyšky - je i přes pestrost jednotlivých aranžmá hutným a soudržným celkem postaveným na smyslu pro kompozici, citlivé interpretaci, kreativitě a síle hráčského umu jednotlivých členů a textech Dana Bárty, které se vyznačují jeho osobitou poetikou. Dvě písně v angličtině z pera Alžběty Plívové a jedna...
Objev podobné jako Bárta Dan & Illustratosphere: Kráska a zvířený prach (2x LP) - LP (9029535184)
Knížka o motýlech - Václav Bárta, Zuzana Dreadka Krutá - e-kniha
eBook: Chytit ten správný příběh je se síťkou na motýly hračka. Jenže vyzpovídejte takového motýla! Nevydá ani hlásku, ale ani nemlčí. Motýli totiž ševelí. A naštěstí známe někoho, kdo si s motýlím ševelením dokáže poradit. Přečtěte si o módním úspěchu babočky paví oko, o hrůzostrašných historkách lišaje smrtihlava nebo o babočce admirál, která vyhlásila válku vosám.
Objev podobné jako Knížka o motýlech - Václav Bárta, Zuzana Dreadka Krutá - e-kniha
Knížka o opicích - Václav Bárta, Zuzana Dreadka Krutá - e-kniha
eBook: Opice jsou někdy pořádně drzé. Chvíli na vás dělají opičky, pak se po vás opičí a nakonec se beze slova vytratí. Kdo má být na jejich opičí nálady zvědavý! Ale když je uplatíte banánem či nanukem, stanou se z nich ty nejlepší vypravěčky. A my naštěstí známe někoho, kdo vás o tom přesvědčí. Přečtěte si o domýšlivém chvostanovi, kuchařských dovednostech orangutana, zběsilém útěku váhavého outloně nebo o sifakovi, který napálil nejednoho piráta.
Objev podobné jako Knížka o opicích - Václav Bárta, Zuzana Dreadka Krutá - e-kniha
Podívejte se také
- Jak se dělá evoluce (9788073638498)
- Jak se vraždí v Čechách
- Jak se zbavit mstivý Soni ()
- Jak se stát dobrým psychoterapeutem ()
- vaclav chaloupek jaroslav samson lenk pisnicky a pribehy zviratek z vecernicku
- Jak se dělá film: Cesta za filmovým řemeslem pro malé i velké (978-80-257-2999-1)
- Carson Lupa se světlem PO-55 (4250138224625)
- Jak podnikat po vstupu do EU (80-247-0906-6)
- 365 tipů pro vysoce citlivé lidi: Jak se cítit dobře po celý rok (978-80-271-2910-2)
- Jak se zbavit nevěsty - DVD (D007715)
- Jak se Hurvínek učil řeči zvířat
- Jak se vyrábí sociologická znalost (9788024626192)
- Vesnice: Tři zmizelí chlapci a tajemství, které po letech vyplouvá na povrch (978-80-242-7980-0)
- Pařížanky: Jak žily, milovaly a umíraly ženy Paříže ve 40. letech (978-80-906996-4-9)
- Študáci a kantoři: Za starého Rakouska. České střední školy v letech 1867 - 1918 (80-7277-163-9)
- Válka začala v Mnichově: Československý boj za svobodu v letech 1938-1939 (978-80-206-1746-0)
- Otevři se lásce: Jak si za sedm týdnů přivolat do života partnera svých snů (978-80-7370-561-9)
- Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření ()
- Jak se zbavit starostí a začít žít ()
- Jak se oblékají Princezny Koně a poníci
- Jak se dal Trautenberk na čáry máry ()
- Jak si postavit kolo (za víkend) (978-80-271-3339-0)