Kde se rozmanitost setkává s hodnotou - Katalo.cz
Dobrodružství lišky Bystroušky - Marek Eben, Rudolf Těsnohlídek, Jiří Lábus, Václav Vydra, Holub Radek, Taťjana Medvecká, Zindulka Stanislav, Lucie Pe
Audiokniha: Zpracovat v rozhlasovém prostředí román o lišce Bystroušce chce po nastudování četby Karla Högera velkou odvahu. Dramatizátorka Anna Jurásková tak byla postavena před nelehký úkol - přepsat humoristický román v nářečí do dvoudílné hry pro mládež. Jak se jí to povedlo? Poslechněte si dvoudílnou rozhlasovou hru pro mládež. Osoby a obsazení: liška Bystrouška (Lucie Pernetová), revírník (Václav Vydra), revírníková (Taťjana Medvecká), Pepík, jejich syn (Jiří Köhler), farář (Stanislav Zindulka), učitel (Radek Holub), Franta (Jiří Maršál), komár (Marek Eben), pes Lapák (Jiří Lábus), matka liška (Jana Drbohlavová), jezevec (Ota Jirák), cvrček (Jaroslav Vlach), cvrčková (Jitka Smutná), Zlatohřbítek (Michal Zelenka), datel (Tomáš Pergl).
Podívejte se také …Mluviti stříbro - Stanislav Zindulka - Ohlédnutí ()
Máj (1984) - Karel Hynek Mácha, Marek Eben, Rudolf Hrušínský, Taťjana Medvecká, Hana Kofránková, Ljuba Krbová - audiokniha
Audiokniha: Studiová nahrávka představení v pražské poetické vinárně Viola z roku 1984. Slavná a pamětníky oceňovaná interpretace Máchovy básnické skladby Rudolfem Hrušínským.
Podívejte se také louskacek kucera holub zbynek richtr radek rauksul
Liška Bystrouška - Rudolf Těsnohlídek - e-kniha
eBook: Liška Bystrouška je lyrická bajka určená původně pro děti spisovatele a novináře Rudolfa Těsnohlídka z roku 1920. Hlavní postavou knihy je stejnojmenná liška Bystrouška. Revírník Bartoš se vrací ze setkání s přáteli v místní hospůdce. Na své cestě domů usne v lese. Aby měl výmluvu, která by odůvodnila jeho opoždění, chytí zaběhlé liščí mládě Bystroušku, která se má stát domácím mazlíčkem jeho vnuka Pepíka. Domestikace lišky ještě nebyla dotažena do konce, a tak i v tomto případě vítězí pravá povaha šelmy. Poté, co Bystrouška postupně zdecimuje drůbež chovanou v myslivně, prchá na svobodu. Na své cestě za svobodou prožívá hledání nového domova v noře po jezevci, hledání obživy pytlačením v jezerské myslivně, škádlení trhovců s drůbeží, lásku lišáka Zlatohřbítka.
Podívejte se také Eben Marek, Severáček, dětský pěvecký sbor: Elce pelce kotrmelce - CD (SU5478-2)
Podívejte se také
- Holub Kolumb ()
- jiri jurecka
- lucie
- Aria PE-480 (PE-480)
- Lucie Úplet (VPmatr1011nad)
- Lucie: EvoLucie (7128114)
- Lucie a zázraky
- Lucie SilverGuard (VPmatr1004nad)
- Lucie Levandule (VPmatr0983nad)
- JIRI MODELS Minnie 28 barev
- Bílá Lucie: Bílé Vánoce Lucie Bílé - CD (SU6008-2)
- Plyšový ptáček se zvuky Holub (092389263749)
- Bílá Lucie: Bílé Vánoce Lucie Bílé / Živák - CD (SU6723-2)
- Štilc Marek: Má Vlast - CD (UP0180)
- Ahome Plecháček se jménem Marek (23200)
- Národní umělec Václav Vydra 100 let ()
- Banga Radek: Věci jinak - CD (SU6735-2)
- vesele ponozky sob rudolf
- Strieborný holub (978-80-89666-71-3)
- jiri zmozek nejvetsi svetove hity cd
Pásky na vousy - Karel Poláček, Jiří Lábus, Jaroslava Adamová, Jiří Sovák, Taťjana Medvecká, Stanislav Oubram, Milan Neděla, Vlasta Peterková - audiok
Audiokniha: Dramatická anekdota o velké lásce a neprodejném zboží.Časově patří hra do raného období tvorby Karla Poláčka, kdy působil jako novinář, povídkář, fejetonista a soudničkář. Napsal tehdy vynikající Povídky izraelského vyznání, v kterých lze nalézt i řadu dramatických prvků včetně vypravěčských monologů i postavy i děje vztahující se k uvedené komedii. Poláček v ní zpodobnil charakter pražských židovských obchodníků jako součást obce pražského židovského obyvatelstva na počátku státní samostatnosti.Nejvíce to v komedii jiskří, když vedou dialog dva obchodníci těmito intrikami vycepovaní. Jejich touha oklamat se navzájem se zintenzivňuje až k závěru, kdy promluví oba zároveň a ukáže se jejich totožné myšlení. Morálka je pro ně užitkovým zbožím a vyplývá ze zájmů kšeftu. Poláček je nechá o ní hovořit, formulovat ji a zároveň se směje jejich obchodnickému zápalu.Osoby a obsazení: Muž (Stanislav Oubram), Žena (Vlasta Peterková), Leopold Hahn (Jiří Sovák), Paní Hahnová (Jaroslava Adamová), Alfréd Votický (Václav Vydra), Julius Baum (Jan Teplý), Slečna Elsa (Jolana Maurerová), Artur Popper (Jiří Lábus), Paní Paškes (Jana Synková), Hugo Lüftschütz (Milan Neděla) a další. Režie: Petr Adler.Natočeno v roce 1990.
Objev podobné jako Pásky na vousy - Karel Poláček, Jiří Lábus, Jaroslava Adamová, Jiří Sovák, Taťjana Medvecká, Stanislav Oubram, Milan Neděla, Vlasta Peterková - audiok
Myšlenky za volantem 2 - Marek Eben
Co se člověku honí hlavou, když sedí za volantem? Při tak mechanické činnosti prakticky cokoli. A proto i v této knížce sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2020–2024, naleznete vskutku širokou škálu témat. Marek Eben se čtenáři sdílí své radosti i strasti (když mu například nečekaný návštěvník rozbije pračku), občas se zanoří i do vzpomínek a svěří se také se svými, někdy až bizarními zážitky. Nejen dámy jistě ocení možnost nahlédnout do hercova šatníku a každého milovníka zvířat pohladí po duši texty o psech. Ať už se při psaní autor dotýká témat lehčích či těžších, vždy tak činí s notnou dávkou humoru, s patřičným nadhledem a sebeironií.
Objev podobné jako Myšlenky za volantem 2 - Marek Eben
Příhody lišky Bystroušky - Rudolf Těsnohlídek - audiokniha
Audiokniha: Příběh maličké lištičky Bystroušky, která je revírníkem odchycena a odnesena od své rodiny z lesa a darována jeho vnukovi. Po těžkém životě mezi lidmi, dnech otroctví a pokoření a osamění se lištičce nakonec podaří uprchnout a vrací se do lesa, kde nalézá svůj nový domov. Čeká ji doba volnosti, odvety a nakonec i doba štěstí. Rozhlasová nahrávka z roku 1962 .
Objev podobné jako Příhody lišky Bystroušky - Rudolf Těsnohlídek - audiokniha
Příhody lišky Bystroušky - Rudolf Těsnohlídek - audiokniha
Audiokniha: Původní titul SU 5234-4 - vyprávění Rudolfa Těsnohlídka o lišce Bystroušce propojené s orchestrální suitou z opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky - vyšel v roce 1999 pouze na audio kazetě - nyní jej vydáváme poprvé digitálně.
Objev podobné jako Příhody lišky Bystroušky - Rudolf Těsnohlídek - audiokniha
Mravenečkova dobrodružství - Stanislava Reschová
Mraveneček se opět vydává na cestu. Tentokrát je to ale cesta opravdu dobrodružná! Mraveneček musí zachránit svého zraněného strýčka, který se vydal na průzkum až k dalekému řepnému poli. Cestou malý dobrodruh potkává mnoho hmyzích kamarádů, ale i nepřátel, před kterými je třeba se mít opravdu na pozoru. Za každou kapitolou knihy následuje zajímavost vztahující se k postavě z příběhu, básnička či hádanka a zábavný úkol. Kniha tak malým především předškolním dětem přináší nejen zajímavý příběh o síle přátelství, ale i poučení a zábavu. Knihu lze číst zcela samostatně nebo v návaznosti na předchozí dílo Stanislavy Reschové Mraveneček na cestách. Stanislava Reschová je úspěšnou autorkou mnoha pohádkových příběhů pro děti. V Portále vyšly její knihy Pohádky do kapsy (nominovány na Zlatou stuhu 2015), Pohádkové hrátky se zvířátky a Mraveneček na cestách.
Objev podobné jako Mravenečkova dobrodružství - Stanislava Reschová
Dobrodružství vzduchoplavby - Radek Chajda
Prožijte báječné dobrodružství s odvážnými vzduchoplavci! Lidé odjakživa toužili létat vzduchem jako ptáci. Cesta k uskutečnění tohoto snu však nebyla ani snadná, ani přímočará. Vydejte se s námi na dobrodružnou výpravu historií vzduchoplavby, na níž vás bude provázet patnáctiletý Matěj, řečený Monty. Tuto přezdívku dostal od svého dědečka, nadšeného vzduchoplavce, podle vynálezce prvního balónu. Monty pod dědečkovým vedením poznává vzduchoplavbu na vlastní kůži a vy se můžete spolu s ním dozvědět mnoho zajímavostí o vývoji balónů, vzducholodí a jiných leteckých prostředků. Podnikněte s Montym cestu po převratných objevech a důvtipných konstrukcích! Na této odvážné pouti se však dostanete i do slepých uliček, kde na vás čeká řada podivných vynálezů. I tudy totiž kráčel vývoj vzduchoplavby! A také se připravte na Montyho otázky a úkoly, které proklepnou váš technický talent. Vzhůru na palubu, odlétáme! Mgr. Radek Chajda se zajímal o vzduchoplavbu odmalička. Bavil se výrobou vlastních modelů balónů od těch malých pokojových až po větší, které testoval spolu s padáky na plyšácích. Sám se proletěl různými typy letadel a samozřejmě nevynechal ani let balonem. Zabývá se také historií vzduchoplavby. Po studiu fyziky pracoval jako učitel, v současnosti píše populárně- naučné knihy pro děti. Navštěvuje školy se svým programem pokusů Hravá věda, kde představuje dětem fyziku zábavnou formou, a nezapomíná ani na principy vzduchoplavby.
Objev podobné jako Dobrodružství vzduchoplavby - Radek Chajda
Slon v polievke - Jiří Holub
Bláznivá knižka, v ktorej je možné úplne všetko, vás vezme na prázdninové dobrodružstvo, kde vie slon zmiznúť bez stopy, kohút hrať futbal na svetovej úrovni a morča všetko, len nie sedieť v debničke plnej pilín.
Objev podobné jako Slon v polievke - Jiří Holub
Krakonoš a bába Foukalka - Holub Radek, David Novotný, Zindulka Stanislav, Anna Jurásková, Jitka Ježková, Zuzana Kajnarová, Pavel Batěk, Jana Andresík
Audiokniha: S rozhlasovou hudební pohádkou se vydáme do Krkonoš, kde to povážlivě fičí a fouká. A tenhle nečas má na svědomí bába Foukalka, která se zlobí na svého vnuka Krakonoše. Nic mu není vhod. Ba dokonce si troufne ublížit mlžné víle Serafínce. Jenže překročit horský zákon není jen tak, to je dovoleno pouze lásce. A pokud někdo neumí rozpoznat, která je ta pravá, tak tomu to naznačí pohádka... Osoby a obsazení: bába Foukalka (Jana Andersíková), Krakonoš (David Novotný), Serafínka (Jitka Ježková), Baruška (Zuzana Kajnarová), Vendelín (Pavel Batěk), děda (Stanislav Zindulka), hostinský (Antonín Molčík).
Objev podobné jako Krakonoš a bába Foukalka - Holub Radek, David Novotný, Zindulka Stanislav, Anna Jurásková, Jitka Ježková, Zuzana Kajnarová, Pavel Batěk, Jana Andresík
Příhody lišky Bystroušky (Rudolf Těsnohlídek-Karel Höger) (2 CD)
Příhody lišky Bystroušky - Rozhlasová nahrávka z roku 1962. Vypráví Karel Höger. CD 1 1. Úvod, Jak se revírník Bartoš s Bystrouškou seznámil 23:20 2. Bystrouška přijde do Jezerské myslivny 23:22 3. Jak se Bystrouška vrátila do lesa 26:45 CD 2 1 Pamatuj, abys byl mužem dobrým 29:34 2. Jak revírník střílel po lišce a byly z toho vepřové hody 23:51 3. Láska je veliká věc a i ta liška jednou zhloupne 24:44
Objev podobné jako Příhody lišky Bystroušky (Rudolf Těsnohlídek-Karel Höger) (2 CD)
Zádušná omša za grófku - Jiří Holub
Kastelánka poštátneného zámku dostane v sedemdesiatych rokoch minulého storočia list od bývalého majiteľa: grófka Sofia zomrela a chce byť uložená v zámockej kaplnke. Napriek smutným časom sa bývalé služobníctvo rozhodne splniť posledné grófkino prianie. Plán je pripravený a všetci ho začínajú do bodky plniť. Lenže svet ukazuje aj druhú tvár...
Objev podobné jako Zádušná omša za grófku - Jiří Holub
Karel Šiktanc: Dar nedar - Karel Šiktanc, Jiří Lábus, Radoslav Brzobohatý, Viktor Preiss, Zindulka Stanislav, Soběslav Sejk, Martin Preiss, Petra Špal
Audiokniha: Pohádka o třech narozeninových dárcích, které věnuje pastucha Prokop starostově dceři.Mají-li se dva lidi potkat, má-li to tak po správnosti být, pak se to jednoho dne natotata stane, ať si třeba jeden uhání na koni jako ztřeštěný a druhý třeba leze po kolenou v křoví? jako teď ? řekli byste "Ticho, ticho jako v kapli", nikde nic. Však ale poprubujte našpicovat uši, slyšíte? To je Prokopovo stádo, jeho pes Cikán a tahle slečinka je Anna-Marie? " Osoby a obsazení: vypravěč (Viktor Preiss), pastucha Prokop (Martin Preiss), Berka z Šacnberka (Radoslav Brzobohatý), Anna Marie, jeho dcera (Petra Špalková), Martin, pastýřský patron (Antonín Molčík) a další.
Objev podobné jako Karel Šiktanc: Dar nedar - Karel Šiktanc, Jiří Lábus, Radoslav Brzobohatý, Viktor Preiss, Zindulka Stanislav, Soběslav Sejk, Martin Preiss, Petra Špal
Kapustův případ (Švec a knejp) - Ignát Herrmann, Pavel Soukup, Josef Somr, Václav Vydra, David Novotný, Jana Boušková, Zindulka Stanislav - audiokniha
Audiokniha: Václav Vydra v hlavní roli humorně laděného kriminálního příběhu z minulých časů o napraveném pytlákovi, který se poctivě drží ševcovského řemesla, a přesto je obžalován z vraždy.Účinkují: Václav Vydra, Jana Boušková, Josef Somr, Stanislav Zindulka, Vlastimil Zavřel, Dalimil Klapka, Pavel Soukup, David Novotný a Petr ŠplíchalRežie: Ivan Chrz
Objev podobné jako Kapustův případ (Švec a knejp) - Ignát Herrmann, Pavel Soukup, Josef Somr, Václav Vydra, David Novotný, Jana Boušková, Zindulka Stanislav - audiokniha
Slon v Polívce - Jiří Holub, Juraj Martiška
Co uděláte, když se ve vašem oblíbeném koupacím rybníku zničehonic objeví maringotka tažená slonem a ne ledajakým? Přesně to se totiž stane čtveřici kamarádů, která u rybníka Polívka tráví svoje letní dny. Bláznivá knížka, v níž je možné úplně všechno, vás vezme na prázdninové dobrodružství, kde umí slon zmizet beze stopy, kohout hrát fotbal na světové úrovni a morče všechno, jen ne sedět v bedýnce plné pilin. Vstupte s námi do pomyslné manéže cirkusu Vomáčka. Velevážené publikum, pohodlně se usaďte a nalistujte první kapitolu. Nejbáječnější představení právě začíná!
Objev podobné jako Slon v Polívce - Jiří Holub, Juraj Martiška
Kaiser Oldřich, Lábus Jiří: Vlak do Santa Fe - CD (54001-2)
Hudební CD - Oldřich Kaiser jako Old Shatterhand a Jiří Lábus jako Vinnetou v parodii na slavné příběhy Karla Maye! Oba tvůrci a spolu s nimi řada dalších známých herců přichází v této humoristické dramatizaci s vlastní verzí známých dobrodružství z Divokého západu. Oldřich Kaiser jako Old Shatterhand a Jiří Lábus jako Vinnetou v parodii na slavné příběhy Karla Maye! Oba tvůrci a spolu s nimi řada dalších známých herců přichází v této humoristické dramatizaci s vlastní verzí známých dobrodružství z Divokého západu. Jak Sam Hawkens přišel o vlasy, jak se Old Shatterhand s Vinnetouem sbratřili nebo jak Vinnetou zemřel, se posluchači dozví na reedici nahrávky z roku 1992. Seznam stop Vlak do Santa Fe
Objev podobné jako Kaiser Oldřich, Lábus Jiří: Vlak do Santa Fe - CD (54001-2)
Vánoční příběh - Lucie Lukačovičová, Dobeš Marek
Petr a Magda jsou dvojčata, věčně se hašteřící, věčně jsou ve sporu. Co se ale stane, když se něco podivného začne dít s Vánoci? Zvonky nezvoní a dárky věnované z lásky se rozpadají pod rukama. Mohou za to hádky sourozenců a odcizení rodičů, nebo tady působí nějaké jiné síly? Co zmůžou dvě malé děti?
Objev podobné jako Vánoční příběh - Lucie Lukačovičová, Dobeš Marek
Vítězslava - František Němec, Jan Novotný, Lukáš Hlavica, Taťjana Medvecká, Eva Salzmannová, Hana Roguljič, Lucie Juřičková, Marek Holý, Magdaléna Bor
Audiokniha: Osud české hudební skladatelky Vítězslavy Kaprálové má tragický nádech. Talentovaná mladá žena, která měla všechny předpoklady pro velkou mezinárodní kariéru, zemřela ve věku 25 let. Daleko od svých rodičů a vlasti, v chaosu na začátku 2. světové války. V krátkém čase, který jí byl vyměřen, napsala víc než 40 skladeb, vysoce ceněných už za jejího života... Jaká byla dívka, která se dokázala prosadit v profesi považované (tehdy i dnes) za výhradně mužskou doménu? A jak se její posedlost hudbou a sebeuplatněním promítla do osobního života a do vztahů k mužům, které navazovala s provokativní lehkostí?Režisérem inscenace je Aleš Vrzák, do titulní role obsadil Magdalenu Borovou.
Objev podobné jako Vítězslava - František Němec, Jan Novotný, Lukáš Hlavica, Taťjana Medvecká, Eva Salzmannová, Hana Roguljič, Lucie Juřičková, Marek Holý, Magdaléna Bor
Příhody lišky Bystroušky ()
Audiokniha MP3 Rudolf Těsnohlídek, čte Karel Höger Vyprávění Rudolfa Těsnohlídka o lišce BystroušcePůvodní titul SU 5234-4 - vyprávění Rudolfa Těsnohlídka o lišce Bystroušce propojené s orchestrální suitou z opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky - vyšel v roce 1999 pouze na audio kazetě - nyní jej vydáváme poprvé digitálně.
Objev podobné jako Příhody lišky Bystroušky ()
Zuby nehty - Ivona Březinová, Jiří Holub, Zuzana Frantová
Dvacet strašidelných povídek napsalo deset autorů - členů tvůrčí skupiny Hlava nehlava. Jde o druhé vydání sborníku - aktualizované, doplněné o dva nové příběhy a vybavené novými ilustracemi Tomáše Tvrdého. Povídky jsou určené náctiletým čtenářům, všechny příběhy se odehrávají v současném světě. Opravdu, zdá se, že všechno, o čem lekavé povídky vyprávějí, se skutečně mohlo stát: Chi chi chi - možná vůbec netušíte, co se může skrývat v trubkách pod vanou snad v každé koupelně… Polichinello - i historická loutka může mít mouchy, možná je za staletí pěkně mstivá a zlá za všechna příkoří, která se jí stala. Za zdí - v novém bytě (ale nejen tam) můžete narazit na nečekanou potíž - propadnete se do meziprostoru, odkud není cesty ven. Ukradené duše - na válečném poli se nábojnice nesbírají, duše mrtvých vás pak jistojistě navštíví… Noční bojovka - taková prima noční akce na letním táboře se může proměnit v děsivou noční můru. Operátor - není radno odpovídat na lákavé nabídky mobilních operátorů, nepřečíst si řádně její podmínky, pak můžete zaplatit i daň nejvyšší… Živý plot - zdalipak víte, jak moc živý je živý plot a co vlastně jí? Všechno zlé je pro něco dobré - v den, kdy naděluje Mikuláš s čerty a andělem, nemusí jít jen o příjemné večerní strašení, může totiž jít přímo o život! Vlasy, vlasy, kolik je vás asi - krutý příběh jedné slečny, kterou souží podivný cizí pramen, který znenadání začne růst v její vlastní kštici. Dobrou noc, paní knihovnice - není dobré zůstávat v knihovně po jejím uzavření, některým knižním hrdinům by se to nemuselo líbit… Markéta byla rychlejší - vyvolávání duchů může být lákavé, ale někdy se to vymkne a je průšvih na světě. Poslední metro - někdy máme strach z těch, co chtějí pomoci a naopak - raději necestujte posledním metrem v téměř prázdném vagoně, nevíte, s kým jedete! Návrat do tmy - mít nad druhým moc, uvést ho do hypnotického stavu a nechat ho plnit rozličné úkoly - to by možná chtěl umět každý. Ale co když se hypnóza nepovede? Večírek ve dvou - ne vždy nás rodiče ochrání tím, že nás zamknou doma, v bezpečí. Zlo totiž může být už dávno předtím uvnitř… Zavřené dveře - záhadný dům, záhadný deník a záhadní kamarádi - kdo čeká za dveřmi a proč? Cedulka pro Jakuba - ani ve škole nemusí být bezpečno, obzvlášť v některých kabinetech! Holka z výtahu - když se ztrácejí boty v domě, nemusí je odnášet z domu nějaký lapka, může jít o daleko horší zločin! Červené oči - není radno strašit mladší sestru, může se stát, že se to strašení nevyplatí. Medvídek - v nemocnici nebývá veselo, a co teprve tehdy, když se v ní usadí krutost. Leze, leze po železe - chodit po trati by se nemělo ani ve dne, natož v noci…
Objev podobné jako Zuby nehty - Ivona Březinová, Jiří Holub, Zuzana Frantová
Dobrodružství historie - Jiří Sommer
Odborníka i laika často napadne, zda dějiny mají nějakou vnitřní logiku, do jaké míry jsou jednotlivé historické události vzájemně provázány (prostorem, časem, osobnostmi), nebo zda každá událost měla svoji vlastní příčinu a důsledek. V tomto díle nazvaném Dobrodružství historie se autor pokouší nahlédnout pod pokličku těchto a podobných tajemství. Předkládaná kniha deseti příběhů z českých dějin otevírá období spojené s legendárním knížetem a soudcem Krokem a dále prostupuje takovými událostmi, které autor považuje za stěžejní. V každé z nich je něco dramatického, je v ní jak láska, tak nenávist, krutost a podlost, přátelství a nepřátelství. Pokud bude čtenář pozorně číst, najde tam odpovědi na některé tyto otázky. A zároveň se může seznámit s netradičním autorským pohledem na jejich výklad.
Objev podobné jako Dobrodružství historie - Jiří Sommer
Osm kroků - Jiří Horák, Jiří Šrámek, Pavel Soukup, Berger Jan, Jiří Hromada, Zindulka Stanislav, Rudolf Pellar, Boris Rösner, Raoul Schránil, Luděk Ne
Audiokniha: Dokumentární hra o posledních dnech K. H. Franka - režie Jan Berger, v hlavní roli: Boris Rösner Osoby a obsazení: Karl Hermann Frank (Boris Rösner), Kamil Resler, advokát (Jiří Šrámek), Kroupa (Pavel Soukup), Kozák (Stanislav Zindulka), zřízenec / Navara (Luděk Nešleha), Pravda (Raoul Schránil), Ečer (Oldřich Janovský), Jankovský (Jan Berger), Tylínek (Josef Patočka), správce věznice (Jiří Hromada), lékař (Jaromír Meduna), Haller / velitel (Josef Červinka), tlumočník / strážný (Rudolf Pellar), hlasatelka rádia (Hana Středová) a další
Objev podobné jako Osm kroků - Jiří Horák, Jiří Šrámek, Pavel Soukup, Berger Jan, Jiří Hromada, Zindulka Stanislav, Rudolf Pellar, Boris Rösner, Raoul Schránil, Luděk Ne
Jak se zbavit Mstivý Soni - Jiří Holub, Juraj Martiška
Než k nám do Žábokudel přišla Mstivá Soňa, bylo vlastně všechno úplně v pořádku. Jsme malý městečko, kde, jak říká naše babi, vidí do talíře každej každýmu. Máme jedno náměstí, radnici, na kopci hrad a naši slavnou školu. Právě tam chodím já, Čalabounová, Žvejkalová, Vřeteno nebo srabík Vášnivý a všichni jsme žáky páté třídy. Není nás moc, asi patnáct, protože jak říkám, Žábokudly jsou maličký město mezi kopcema a lesama, a tak je možný, že jste o něm ani neslyšeli. Učitelé nás moc rádi nemají, prej všichni rosteme pro polepšovnu, ale my si to nemyslíme. Asi trochu zlobíme, ale kdo ne? A tím vlastně víte, vše potřebné - v Žábokudlech se jednoduše rozpoutala válka páťáků proti přísné paní učitelce. I když, občas to vypadá, že je to přesně naopak. V každém případě příhody dětí, rodičů i učitelského sboru, které se udály během druhého pololetí v jedné malé základní škole, vám přinesou spoustu legrace a inspirace pro vlastní rošťárny.
Objev podobné jako Jak se zbavit Mstivý Soni - Jiří Holub, Juraj Martiška
Hostina Barona Prášila - Květa Fialová, Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Holub Radek, David Novotný, Dana Černá, Ladislav Frej, Miroslav Etzler - audiokni
Audiokniha: Osoby a obsazení: Ladislav Frej (baron Prášil), Květa Fialová (hraběnka), Dana Černá (dáma / Venuše), Jiří Lábus (poživačný host / sultán), David Novotný (host / Bucefalost / pokladník / důstojník), Vladimír Brabec (hrabě / kapitán / Vulkán), Michal Zelenka (Rychlonožka), Vladimír Javorský (Bystroouško), Pavel Batěk (Střelec), Martin Zahálka (Silák), Miroslav Etzler (Fukač), Radek Holub (majordomus / dveřník / kanonýr / kat / velvyslanec na Měsíci / námořník). Režie: Aleš Vrzák.
Objev podobné jako Hostina Barona Prášila - Květa Fialová, Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Holub Radek, David Novotný, Dana Černá, Ladislav Frej, Miroslav Etzler - audiokni
S matematikou za dobrodružstvím - Honba za pokladem - Radek Chajda
Přijmi pozvání strýce Konráda, který má rád nejen matematiku, ale také bojovky. Připravil pro tebe honbu za pokladem, ovšem najít jej nebude tak snadné. Pomáhat ti budou tvé matematické schopnosti, ale nezoufej, když něco spleteš. Dozvíš se, kde se stala chyba, takže ji už příště neuděláš a budeš vrácen do hry. Procvičíš si učivo 3.-5. třídy ZŠ a jako malý přídavek tě na konci knížky čeká zajímavé povídání o pokladech se zábavnými doplňovačkami.
Objev podobné jako S matematikou za dobrodružstvím - Honba za pokladem - Radek Chajda
Moderní analýza biologických dat 4 - Marek Brabec, Stanislav Pekár
Kniha doplňuje předchozí tři díly o další regresní modely, konkrétně parametrické i semiparametrické modely pro analýzu času do události, regresní stromy a vybrané mnohorozměrné metody, jako je PCA nebo LDA. Text knihy je praktickou příručkou analýzy dat v prostředí R. Je sestaven z 20 vzorově vyřešených a okomentovaných příkladů, které mají za cíl nejen představit danou metodu, ale také poukázat na problémy, na které může čtenář narazit při analýze vlastních dat. Text je psán jednoduchým jazykem, srozumitelným pro čtenáře s biologickým vzděláním. Kniha je určena především studentům a kolegům z biologických oborů, ale také veterinárních, lékařských a farmaceutických oborů.
Objev podobné jako Moderní analýza biologických dat 4 - Marek Brabec, Stanislav Pekár
Příhody lišky Bystroušky
Audiokniha MP3 Rudolf Těsnohlídek, čte Karel Höger Příběh maličké lištičky Bystroušky, která je revírníkem odchycena a odnesena od své rodiny z lesa a darována jeho vnukovi. Po těžkém životě mezi lidmi, dnech otroctví a pokoření a osamění se lištičce nakonec podaří uprchnout a vrací se do lesa, kde nalézá svůj nový domov. Čeká ji doba volnosti, odvety a nakonec i doba štěstí. Rozhlasová nahrávka z roku 1962 .
Objev podobné jako Příhody lišky Bystroušky
Za Rudolfem a Milenou Zahradníkovými - Jiří Padevět
Profesor Rudolf Zahradník byl v letech 1993 až 2001 předsedou Akademie věd České republiky, poté jejím čestným předsedou. Především byl ale výraznou postavou vědeckého i společenského života, daleko přesahující hranice své vlasti. V této knize, která je zároveň poctou i jeho paní Mileně, na manžele Zahradníkovy vzpomínají přátelé, rodina, kolegové i žáci, kteří měli všichni možnost zažít laskavou, ale zároveň nesmlouvavou přítomnost Rudolfa Zahradníka a nekonečnou přívětivost jeho manželky.
Objev podobné jako Za Rudolfem a Milenou Zahradníkovými - Jiří Padevět
Máj
Audiokniha MP3 Karel Hynek Mácha, čte Dagmar Jaklová,David Vejražka,Hana Kofránková,Jan Grygar,Jiří Schwarz,Lenka Trhlíková,Ljuba Krbová,Marek Eben,Regina Lodrová,Rudolf Hrušínský,Taťjana Medvecká Původní LP album 1218 4027 vydal Supraphon v roce 1986 - nyní vydáváme tento titul poprvé digitálně.Lyricko-epická básnická skladba KARLA HYNKA MÁCHY (*16.11.1810 - † 6.11.1836) vypráví ve čtyřech zpěvech a dvou intermezzech tragický příběh tří lidí:Vilém zavraždí svůdce své milé Jarmily, aniž by věděl, že je jím jeho vlastní otec, který jej kdysi zavrhl a kvůli němuž se z něj stal obávaný vůdce loupežníků - "Lesů pán", Ve vězení, kde čeká na popravu, přemýšlí o vině a trestu, o životě a smrti, o marnosti, nicotě, o osudné náhodě, která jej do této bezvýchodné situace přivedla.. .Loučí se s životem a vzpomíná na svou milou Jarmilu; sám sebe vidí jako oběť sobeckého, nemilujícího otce.Nejsilnější moment celé básně je právě zde, ve Vilémových úvahách o životních...
Objev podobné jako Máj
Atomová baba - Radek Štěpánek, Jiří Plešek
Rozhovor s Danou Drábovou není jen povídáním o jaderné energii, aktuálních rizicích a výhodách jejího využívání, o čtvrtstoletí Atomové baby v čele Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Přibližuje i politické zákulisí, které poznala při otevírání Temelína a plánech na dostavbu Dukovan, angažmá v komunální politice doma v Pyšelích či ruskou agresi na Ukrajině a její dopady na obor jaderné bezpečnosti. Zejména je ale příležitostí k tomu, hlouběji poznat veřejně známou osobnost v jiných kontextech a v prostředí, které její osobnost a názory utváří, a jejím prostřednictvím neformálně poznat obor, který má a bude mít dopad na život každého z nás. Rozhovor vedli vědec a vysokoškolský pedagog Jiří Plešek a environmentalista a redaktor Radek Štěpánek. Dana Drábová (*3.6.1961 v Praze) pochází ze středočeských Pyšel, kde celý život žije a od roku 2010 působí také jako místostarostka. Vystudovala Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT, později pokračovala doktorskému studiu v oboru jaderné inženýrství. V letech 1985–1995 pracovala v Centru hygieny záření Institutu hygieny a epidemiologie (později ve Státním zdravotním ústavu), kde se zabývala ochranou před škodlivými účinky ionizujícího záření. Od 1. listopadu 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, v říjnu 2023 jí bylo předsednictví potvrzeno na další pětileté období. 18. října roku 2016 se setkala s tibetským duchovním vůdcem Dalajlámou. Ve stejném roce kandidovala v krajských volbách do Středočeského kraje a byla zvolena krajskou zastupitelkou, k 31.květnu následujícího roku se rozhodla rezignovat kvůli neslučitelnosti politické funkce s funkcí vysoce postavené státní úřednice. V říjnu 2013 převzala na liberecké Technické univerzitě v Liberci čestný doktorát za propagaci vědy, 28. října 2014 jí český prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy I. stupně a v dubnu 2016 převzala na Vysoké škole báňské v Ostravě další čestný doktorát. 3.11.2022 ji ministryně obrany ocenila Záslužným křížem za mimořádné aktivity na podporu Ukrajiny v jejím boji proti ruské invazi.
Objev podobné jako Atomová baba - Radek Štěpánek, Jiří Plešek
Sociální politika - Lucie Kozlová, David Urban, Alena Hricová, Stanislav Ondrášek
Publikace se zaměřuje na komplexní analýzu současného stavu a trendů v oblasti sociální politiky v evropském kontextu. Autoři nabízejí čtenářům pohled na historický vývoj, základní principy a současné mechanismy sociální politiky s důrazem na Českou republiku a Evropskou unii. Kniha pokrývá široké spektrum témat, od demografických změn, jako jsou stárnutí populace a migrace, po ekologické výzvy a jejich dopad na sociální systémy.Autoři seznamují s vývojem sociální politiky v Evropské unii a objasňují její význam pro jednotlivé členské státy. Analyzují klíčová sociální práva, jako jsou právo na práci, vzdělání, zdravotní péči či důstojné bydlení, a popisují český systém sociálního zabezpečení se zaměřením na aktuální změny v systému, včetně důchodové reformy. Kniha přináší pohled na sociální služby a jejich roli v evropském kontextu. Pokrývá rovněž témata rovnosti a solidarity, rovnoprávnosti pohlaví, feminizace chudoby a zdůrazňuje význam sociální politiky v boji proti diskriminaci. Dalším důležitým tématem je evropský sociální model a role institucí EU při formování sociální politiky. Samostatná kapitola je věnována alternativním modelům a výzvám pro budoucnost sociální politiky, jako jsou univerzální základní příjem, čtyřdenní pracovní týden, sociální podnikání a komunitní rozvoj.Kniha cílí především na studenty oboru sociální práce a příbuzných oborů. Užitečné informace v ní ovšem naleznou i zájemci z řad sociálních pracovníků a dalších odborníků, kteří se touto problematikou zabývají ve své praxi.
Objev podobné jako Sociální politika - Lucie Kozlová, David Urban, Alena Hricová, Stanislav Ondrášek
Divoký sen maxipsa Fíka - Rudolf Čechura, Jiří Šalamoun
Maxipes Fík líčí Áje, co se mu v noci zdálo. Představte si to - postavy z Ájiny pohádkové knížky ožily a vydaly se na výlet! A to se ví, že Ája toužila jet taky. Ale tím si pěkně zavařila... Nové leporelo pro nejmenší děti.
Objev podobné jako Divoký sen maxipsa Fíka - Rudolf Čechura, Jiří Šalamoun
Jiří Stivín, Rudolf Dašek - Tandem Live 1989 (CD)
CD album Jiří Stivín, Rudolf Dašek - Tandem Live 1989, 9 písní.
Objev podobné jako Jiří Stivín, Rudolf Dašek - Tandem Live 1989 (CD)
Ať tvé tělo mluví pravdu - Jan Jícha, Jiří Lábus, Barbora Hrzánová, Václav Vydra, Martin Zahálka, Hanuš Bor, Viktorie Hrachovcová, Matěj Havelka - aud
Audiokniha: Malé město, kde se pevnou rukou snaží vládnout starosta spolu s dvěma zmatenými radními, navštíví na posvícení cikánská skupina - kromě hudby, zpěvu a neustálého veselí přivezou také špínu, blechy a nemoci. Alespoň to si myslí ustrašení obyvatelé, kteří v cikánském táboře sice nikdy nebyli, ale mají pocit, že všechno ví nejlépe. Jednoho dne se navíc ztratí syn velkoobchodníka Získala. Opravdu se Oliver ztratil nebo ho snad někdo ukradl? Pátrat po něm bude jeho starší sestra Laura, která jako jediná nevěří všemu, co se mezi lidmi říká...
Objev podobné jako Ať tvé tělo mluví pravdu - Jan Jícha, Jiří Lábus, Barbora Hrzánová, Václav Vydra, Martin Zahálka, Hanuš Bor, Viktorie Hrachovcová, Matěj Havelka - aud
Endometrióza - Luděk Fiala, Jiří Lenz, Radek Chvátal
První část knihy je věnována teoretickému úvodu, popsány jsou historické aspekty endometriózy, její etiologie a patogenetické mechanismy. Zmíněny jsou jednotlivé teorie vzniku endometriózy, zvýšená pozornost je věnována teorii kmenových buněk. Podrobněji jsou popsány jednotlivé druhy kmenových buněk v lidském endometriu, rovněž je popsána role kmenových/progenitorových buněk v procesu regenerace endometria, vývoji a progresi některých onemocnění se zaměřením na endometriózu a adenomyózu. V samostatné kapitole jsou shrnuty současné poznatky o epidemiologii a rizikových faktorech endometriózy. Dále se autoři podrobně zabývají patofyziologickými mechanismy bolestí spojených s endometriózou a imunologickými aspekty endometriózy. Další část knihy je věnována patomorfologii endometriózy. Z důvodu onkologických souvislostí je zdůrazněna problematika atypické endometriózy. Jedná se o ,,tajemnou“ podskupinu endometriózy, která je považována za prekurzory nádorů asociovaných s endometriózou. Velká část knihy se zabývá klinickými aspekty endometriózy. V samostatných kapitolách jsou přehledně popsány diagnostika a léčebná strategie, současné trendy konzervativní léčby endometriózy a v neposlední řadě taky chirurgické principy léčby tohoto onemocnění se zaměřením na hlubokou infiltrující endometriózu v jednotlivých anatomických lokalitách. V knize nechybí zmínka o ENZIAN klasifikaci a certifikačních systémech SEF a EEL určených pro středoevropská centra léčby endometriózy. V závěru knihy jsou podrobně popsány sexuologické a psychologicko-psychiatrické aspekty endometriózy. Kniha zaujme především gynekology a sexuology, ale i další odbornosti, jako jsou patologové, onkologové, chirurgové, algeziologové, lékaři z center reprodukční medicíny, praktičtí lékaři, ale také vědečtí pracovníci zabývající se endometriózou na úrovní základního nebo aplikovaného výzkumu.
Objev podobné jako Endometrióza - Luděk Fiala, Jiří Lenz, Radek Chvátal
Paleček, Barborka a pohádkové střípky - Lucie Víchová, Stanislava Kociánová, Ivana Polereceká
Seznamte děti s novými kamarády – Palečkem, Barborkou a lesními i domácími skřítky, ať zažívají společná dobrodružství a společně se učí. Čemu? Zdravým návykům, rozpoznávání částí lidského těla a tajům přírody. Budou tak rozvíjet například výtvarnou tvořivost, prosociální chování a komunikační dovednosti včetně slovní zásoby a předčtenářské gramotnosti.
Objev podobné jako Paleček, Barborka a pohádkové střípky - Lucie Víchová, Stanislava Kociánová, Ivana Polereceká
Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 dní - Jaroslav Hašek, Luba Skořepová, Emil Artur Longen, Marek Eben, Josef Kemr, Jiří Lábus, Oldřich K
Audiokniha: Autorské trio Hašek, Kisch, Longen je podepsáno pod hrou Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 dní, jejíž původní divadelní podoba vznikla téměř souběžně s psaním a prvním divadelním inscenováním Haškova Švejka.S využitím prvků parodie a mystifikace líčí autoři průběh plavby vltavského parníčku Lanna 8, jehož posádka plní poněkud nesmyslný příkaz.
Objev podobné jako Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 dní - Jaroslav Hašek, Luba Skořepová, Emil Artur Longen, Marek Eben, Josef Kemr, Jiří Lábus, Oldřich K
Rekviem za tři české krále - Poslední dny a hodiny Václava IV., Rudolfa II. a Ferdinanda V. - Václav Junek
Historický triptych Václava Junka Rekviem za tři krále pojednává ve třech samostatných kapitolách o třech pozoruhodných a přesto tragických králích na českém trůnu. Jednotlivé kapitoly jsou věnovány Václavu IV., poslednímu českému králi s přemyslovskou krví, Rudolfu II. Habsburskému, velkodušnému sběrateli umění, který neuměl vládnout, a také Ferdinandovi V., poslednímu Habsburkovi, který si nasadil na hlavu korunu českých králů. Kniha je rozdělena do tří částí a doplněná o bohatý doprovod ve třech barevných přílohách.
Objev podobné jako Rekviem za tři české krále - Poslední dny a hodiny Václava IV., Rudolfa II. a Ferdinanda V. - Václav Junek
Nůše plná pohádek poskládaných do řádek - Jiří Žáček
Nová kniha lidových i jiných pohádek ve verších okouzlí malé čtenáře nejen pohádkovými příběhy, ale také jim ukáže, jak líbezná, důvěrná, vtipná a krásná je jejich mateřština, jak umí zpívat. Zázračnou moc pohádek a jejich lidový výraz neopakovatelně vystihla svými obratnými a barevně poutavými ilustracemi Veronika Balcarová. Pozvánka pro děti do knihy veršovaných pohádek Tobě se ještě nechce spát? Pojď, vydáme se do pohádky! Víš přece, že já půjdu rád – jen jestli projdu kouzelnými vrátky. Musíš mít kuráž, to mi věř! Žijí tam čerti, skřítkové i draci, princezny, obři, divá zvěř – jedni jsou pro strach, druzí pro legraci. A když tě úzkost zaskočí, jen zatni zuby – vždyť jsem s tebou, kluku! Hloupým se vysměj do očí, zlým nastav pěst a dobrým podej ruku.
Objev podobné jako Nůše plná pohádek poskládaných do řádek - Jiří Žáček
Moravský kras - Rudolf Musil, Jiří Cihlář, Zdeněk Cihlář - e-kniha
eBook: Interdisciplinární průvodce jedinečným terénem mezi Adamovem na západě a Křtinami na východě upozorňuje "poutníka" na zajímavosti z různých přírodních i společenskovědních oborů. Josefovské a Křtinské údolí jsou neopakovatelným krajinným jevem, jehož studium umožňuje pochopit dlouhý vývoj celého Moravského krasu. Zasvěcený a originální text kolektivu odborníků pracuje s nejnovějšími informacemi, které doplňuje množství fotografií, map a tabulek.
Objev podobné jako Moravský kras - Rudolf Musil, Jiří Cihlář, Zdeněk Cihlář - e-kniha
O Honzovi
Audiokniha MP3 Zdeněk Boubelík,Tomáš Vondrovic, čte Julie Jurištová,Marek Eben,Pavel Trávníček,Tomáš Töpfer,Jaroslav Moučka,Jiří Bruder,Ota Šimánek,Václav Vydra,Mirko Musil,Marcel Vašinka Dramatizace klasické české pohádky, jejímž hrdinou je hloupý Honza, doplňuje řada melodických písniček, které titul posouvají do žánru pohádkového muzikálu. K přitažlivosti titulu přispívají skvělé interpretační výkony jednotlivých herců, zejména Václava Vydry v titulní roli. Pohádka o Honzovi je určena dětem bez rozdílu věku.
Objev podobné jako O Honzovi
Boušková Jana, Vydra Václav, Brousek Otakar st.: Pohádky a písničky 1 - O Červené Karkulce - CD (VM0150-2)
Hudební CD - Pohádky a písničky 1 - O Červené Karkulce Pohádky a písničky 1 - O Červené Karkulce 4 pohádky • Červená Karkulka • Tři zlaté vlasy • Děda Vševěda • O třech groších • O Palečkovi vypráví: Jana Boušková, Otakar Brousek st., Václav Vydra
Objev podobné jako Boušková Jana, Vydra Václav, Brousek Otakar st.: Pohádky a písničky 1 - O Červené Karkulce - CD (VM0150-2)
Liška Bystrouška – Sto let od zrodu legendy - Rudolf Těsnohlídek, Lolek Stanislav - e-kniha
eBook: Kniha Liška Bystrouška vychází při příležitosti stého výročí jejího prvního vydání v roce 1920. Alotria nezkrotného liščího mláděte, zachycená v kresbách malíře Stanislava Lolka, inspirovala spisovatele Rudolfa Těsnohlídka k sepsání humorné povídky, ve které se prolínají osudy lidí a zvířat. Hlavní postavou je liška Bystrouška, jež dobrovolně vyměnila bezpečný blahobyt v hájovně za nejistý ale svobodný život v přírodě a rodném lese. Toto jubilejní vydání je obohaceno o několik historických i soudobých pojednání o proslulém Těsnohlídkově díle. K autorům příspěvků mj. patří prof. František Dvořák, Mgr. Hana Kraflová, Stanislav Motl, MUDr. Milan Navrátil (Těsnohlídkův syn), Miloš Štědroň, Jaroslava Bitterová, Miroslav Bitter, Pavel Horník, Pavel Kováč a PhDr. Ctirad Lolek. Úvod ke knize napsal spisovatel, básník a rozhlasový redaktor František Novotný.
Objev podobné jako Liška Bystrouška – Sto let od zrodu legendy - Rudolf Těsnohlídek, Lolek Stanislav - e-kniha
Karel Šíp: Všechnopárty (DVD)
Výběr ze skvělé talk show Karla Šípa na DVD. Moderátor, textař, zábavný společník a showmann Karel Šíp slaví svým televizním humoristickým pořadem Všechnopárty stále větší a větší úspěchy. Do své talkshow si zve vždy po třech hostech, které spojuje jedno téma. V diskusi s nimi pak mimořádně milým, neagresivním postojem, dokáže v hostech objevit skryté démanty, zakutanéuvnitř každé z pozvaných osobností. Překvapivá odhalení dokáže neobyčejně vtipně komentovat a pohotově rozvíjet dalšími dotazy, takže inspiruje hosty k nečekaným zábavným sdělením. Bolek Polívka se například rozhovořil o popíjení slivovice při hraní pinkpongu, Irena Obermannová, spolu s Olgou Sommerovou, přesvědčovala Karla Šípa, že Bůh je žena, Jiří Lábus vypráví o své příruční lékárničce a fintě, jak vyzrát na choroby, Marek Eben o golfové vášni. Při stém pořadu oblíbené talkshow vznikl v ČT tzv. speciál, který tvoří základ našeho výběru. Ten je pak doplněn o řadu dalších výborných momentů, jež se do speciálu nevešly. Nyní máme před sebou na jednom DVD opravdu to nejlepší z úspěšné televizní podívané, která každý týden láká k obrazovkám velké množství diváků.Hosté: Bolek Polívka, Jitka Němcová, Jiří Suchý, Maroš Kramár, Karel Gott, Irena Obemannová, Olga Sommerová, Marek Eben, Antonín Kinský, Jiří Lábus, Václav Tomšovský, Josef Alois Náhlovský,Varhan Orchestrovič Bauer, Štefan Margita, Eva Holubová, Štěpán Mareš, Petr Urban
Objev podobné jako Karel Šíp: Všechnopárty (DVD)
Věda a politika - Lucie Filipová, Jiří Pešek - e-kniha
eBook: Kniha představuje unikátní síť německých společenskovědních a humanitních ústavů v zahraničí, jak se utvářela a vyvíjela od osmdesátých let 19. století do poslední zásadní reformy v roce 2009. Předmětem zájmu je patnáct pracovišť působících v Evropě, USA nebo Asii, která provádějí výzkum především v oboru historie, ale i dějin umění, archeologie, ekonomie či orientalistiky. Analýza se soustředí jak na vývoj, publikační produkci a vůdčí osobnosti jednotlivých ústavů, tak na jejich kooperaci s vědci a institucemi hostitelských zemí. Badatelská pracoviště jsou zároveň sledována z perspektivy německé zahraniční kulturní politiky, v níž hrají sice nenápadnou, ale trvale velmi významnou roli.
Objev podobné jako Věda a politika - Lucie Filipová, Jiří Pešek - e-kniha
Liška Bystrouška ()
Audiokniha MP3 - Klasické dílo české literatury, v podání Arnošta Goldflama, plném nadčasového humoru a porozumení, zůstává i dnes otevřeno posluchačům všech generací. - autor Rudolf Těsnohlídek, čte Arnošt Goldflam Klasické dílo české literatury, v podání Arnošta Goldflama, plném nadčasového humoru a porozumení, zůstává i dnes otevřeno posluchačům všech generacíPříběh lišky, kterou našel opuštěnou místní revírník a vychoval ji mezi domácími zvířaty dal vzniknout proslulé opeře Leoše Janáčka i dětmi oblíbenému večerníčkovému seriálu. Příhody lišky Bystroušky odehrávající se v malebných lesích poblíž Blanska, se staly klasickým dílem české literatury.Vyprávění o cestě malé lišky za svobodou, které za sto let od svého prvního vydání nezestárlo, bývá automaticky řazeno do kánonu literatury pro děti a mládež. Díky šťavnatému, živému jazyku, osobitému koloritu a přesvědčení o harmonickém vztahu mezi přírodou a člověkem zůstává i dnes Liška Bystrouška otevřená...
Objev podobné jako Liška Bystrouška ()
Kubíkova dobrodružství na Dinoostrově - Lukáš Veselý, Jiří Schön - e-kniha
eBook: Vydejte se spolu s Kubíkem na dobrodružnou výpravu Dinoostrovem! Prožijete sedm úžasných příběhů, které se odehrávají na souši, ve vzduchu i pod mořskou hladinou. Kniha obsahuje nejen jedinečný příběh, ale také naučná fakta vycházející z nejnovějších poznatků o dinosaurech a jejich životě před milióny let. Popis knihy a příběhu: Příběh knihy vypráví o malém Kubíkovi, který se vydává na Dinoostrov za svým strýcem Alanem, aby zde poznal svět dinosaurů. Kubík se velice zajímá o dinosaury. Doma ve svém pokoji si rád hraje s figurkami dinosaurů, prohlíží si dinosauři knížky nebo sleduju filmy a seriály na toto téma. Po příjezdu na ostrov vezme strejda Alan Kubíka na dobrodružné výpravy za poznáním dinosaurů. Kubík dostane vlastní uniformu malého průzkumníka a spolu se svým strýcem zažívají neuvěřitelné příběhy v prostředí triasu, juri i křídy. V jedné z kapitol se Kubík stane dokonce hrdinou když zachrání strejdu Alana a jednoho z návštěvníků Dinoostrova před rozzuřeným Tyrannosaurem rexem. Do svého deníčku si kreslí vše co na Dinoostrově zažije. O tyto a další barevné ilustrace je knížka také doplněna. Kromě dobrodružství ve skalách se Kubík s Alanem vydají také na výpravu vrtulníkem nebo pod mořskou hladinu v ponorce. Alan se vždy snaží Kubíka naučit něco nového a vypráví mu vše co zná o jednotlivých druzích dinosaurů a jejich způsobu života. Díky tomu knížka obsahuje také mnoho zajímavých faktů, které vycházejí z nejnovějších poznatků z oboru paleontologie. Přečtěte svým nejmilejším tento poutavý příběh a předejte jim zábavnou formou nejnovější poznatky o tvorech, kteří zde žili miliony let před námi. Seznam kapitol a jednotlivých druhů dinosaurů: Kapitola 1. Příjezd na ostrov Kapitola 2. První dinosauři Dinosauři coelophysis plateosaurus Ostatní pravěcí tvorové placerias postosuchus pterosaurus kynodont Kapitola 3. Po stopách zastřešeného ještěra Dinosauři stegosaurus brachiosaurus diplodocus dryosaurus allosaurus Ostatní pravěcí tvorové jurský savec Kapitola 4. Vodní svět Dinosauři protoceratops mamenchisaurus Ostatní pravěcí tvorové amonit archelon plesiosaurus ichtyosaurus pliosaurus Kapitola 5. Na křídlech opeřeného hada Dinosauři alamosaurus Ostatní pravěcí tvorové quetzalcoatlus Kapitola 6. Král dinosaurů Dinosauři edmontosaurus triceratops tyrannosaurus rex ankylosaurus parasaurolophus corythosaurus Kapitola 7. Návrat domů
Objev podobné jako Kubíkova dobrodružství na Dinoostrově - Lukáš Veselý, Jiří Schön - e-kniha
Sbíráme holubinky - Radomír Socha, Jiří Baier, Václav Hálek
Knížka, kterou autoři předkládají čtenářům, je určena hlavně praktickým houbařům. Nabízí přehled u nás nejhojněji se vyskytujících holubinek se zvláštním zřetelem na jedlost a kulinářské využití. Vyfotografované druhy jsou koncipovány tak, aby je houbař mohl co nejlépe rozlišit. V kniha je jedna kapitola věnována zpracování holubinek, která obsahuje 56 receptů a další návody, jak holubinky konzervovat.
Objev podobné jako Sbíráme holubinky - Radomír Socha, Jiří Baier, Václav Hálek
Rostliny na každém kroku - Václav Větvička, Jiří Kolbek
Nové, doplněné vydání klasiky mezi botanickými příručkami. Ve dvanácti kapitolách zažijete dvanáct setkání s rostlinami středoevropských biotopů. Představují se ve svém typickém prostředí a společenstvech, jaká známe z procházek přírodou, z nichž vystupují jednotlivé květiny, trávy i kapradiny svou nesmírnou krásou. Knížka vám pomůže vyznat se v pestrosti porostů, jež nás obklopují na každém kroku, a prozradí i něco z tajemstvích jednotlivých rostlin: jak přišly ke svým jménům, jak lidem od nepaměti pomáhaly při léčení i jakými pověstmi je lidé opředli.
Objev podobné jako Rostliny na každém kroku - Václav Větvička, Jiří Kolbek
Rudolfinská noc - František Němec, Oldřich Daněk, Hana Maciuchová, Lukáš Hlavica, Taťjana Medvecká, Jaroslav Kepka, Rudolf Pellar, Petr Pelzer, Mirosl
Audiokniha: Hra Oldřicha Daňka má dva hrdiny: hvězdáře a matematika Keplera a rudolfínskou Prahu. Keplerova životní dráha, vykoupena omyly i ztrátami, je ve hře vylíčena jako cesta ke svobodě ducha. Historie se ve hře váže s Kellerovým osudem a živé téma svobody s problémem její křehkosti, uchování a rozvíjení.
Objev podobné jako Rudolfinská noc - František Němec, Oldřich Daněk, Hana Maciuchová, Lukáš Hlavica, Taťjana Medvecká, Jaroslav Kepka, Rudolf Pellar, Petr Pelzer, Mirosl
Podívejte se také
- JIRI MODELS oboustranné, Princezny, 8 ks
- JIRI MODELS šroubovací, Dino, 12 barev
- JIRI MODELS gelové Minnie 12 barev
- JIRI MODELS oboustranné, Peppa 8 ks
- Jezero: čte Lucie Žáčková
- Lucie Aloe Vera (VPmatr0976nad)
- Lucie: Pohyby - CD (3746168)
- Eben Trio: Elegiac Stories - CD (UP0143)
- vaclav chaloupek jaroslav samson lenk pisnicky a pribehy zviratek z vecernicku
- Zlatá vydra (978-80-7557-185-4)
- Baby Ono Plyšová vydra Maggie s chrastítkem
- Jen vzpomínky zůstanou... Václav Vydra, Josef Suk.... ()
- Holub a Mašukulumbové (999-00-018-5539-0)
- panske boxerky vanocni sob rudolf
- JIRI MODELS šroubovací, Tlapková patrola, 12 barev
- JIRI MODELS gelové Peppa Pig 12 barev
- Jiri Hauschka (978-80-7437-350-3)
- Bellatex Saténové povlečení Lucie Vějíř
- Petr a Lucie. Dramatická montáž
- Breiner Peter, Lenko Boris, Palúch Stanislav: Triango - CD (PM0034-2)
- Radek Štěpánek: český lev (978-80-759-7050-3)
- Malování podle čísel - Vydra rybář (Holly Simental) (HRAbz33127nad)