Zničí nás klima nebo boj s klimatem (978-80-271-0589-2)

Produkt Zničí nás klima nebo boj s klimatem (978-80-271-0589-2) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Zničí nás klima nebo boj s klimatem (978-80-271-0589-2) upraviť a produkt hľadať znova.

Zničí nás klima nebo boj s klimatem (978-80-271-0589-2)

Zničí nás klima nebo boj s klimatem (978-80-271-0589-2)
Detail

Kniha - Nová kniha Václava Klause navazuje na jeho velmi úspěšnou „Modrou, nikoli zelenou planetu“, která vyšla česky v roce 2007 a dočkala se osmnácti cizojazyčných vydání. Za těch deset let Václav Klaus své přesvědčení, že přes masivní manipulaci a propagandu údajného globálního oteplování není ohroženo klima, ale naše svoboda, nezměnil. Smyslem této jeho nové knihy není převyprávění knihy „staré“. Jde o originální autorův pokus podělit se s čtenáři o to, co všechno se za uplynulých deset let ve světě na základě bezohledné indoktrinace lidí, mládeže a zejména dětí ideology klimatického alarmismu změnilo a jaké škody byly napáchány. Autor se detailně věnuje nejen souboji klimatického alarmismu s myšlenkami lidské racionality a svobody ve sféře vědy, ekonomiky, politiky i vzdělání, ale důsledky tohoto souboje posuzuje i v širších společenských souvislostech. Současná debata o globálním oteplování ubrala na své intenzitě jen zdánlivě. I proto je třeba nejnovější... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zničí nás klima nebo boj s klimatem (978-80-271-0589-2) , Zničí nás klima nebo boj s klimatem (978-80-271-0589-2)

Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? (978-80-271-0589-2)

Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? (978-80-271-0589-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Václav Klaus, 200 stran Nová kniha Václava Klause navazuje na jeho velmi úspěšnou „Modrou, nikoli zelenou planetu“. Jde o originální autorův pokus podělit se s čtenáři o to, co všechno se za uplynulých deset let ve světě na základě bezohledné indoktrinace lidí, mládeže a zejména dětí ideology klimatického alarmismu změnilo a jaké škody byly napáchány. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? (978-80-271-0589-2) , Mateřský kód: zachrání nás? nebo nás zničí? (978-80-242-6744-9)

Zničí nás klima nebo boj s klimatem - Václav Klaus

Zničí nás klima nebo boj s klimatem - Václav Klaus
Detail

Nová kniha Václava Klause navazuje na jeho velmi úspěšnou „Modrou, nikoli zelenou planetu“, která vyšla česky v roce 2007 a dočkala se osmnácti cizojazyčných vydání.Za těch deset let Václav Klaus své přesvědčení, že přes masivní manipulaci a propagandu údajného globálního oteplování není ohroženo klima, ale naše svoboda, nezměnil. Smyslem této jeho nové knihy není převyprávění knihy „staré“. Jde o originální autorův pokus podělit se s čtenáři o to, co všechno se za uplynulých deset let ve světě na základě bezohledné indoktrinace lidí, mládeže a zejména dětí ideology klimatického alarmismu změnilo a jaké škody byly napáchány.Autor se detailně věnuje nejen souboji klimatického alarmismu s myšlenkami lidské racionality a svobody ve sféře vědy, ekonomiky, politiky i vzdělání, ale důsledky tohoto souboje posuzuje i v širších společenských souvislostech.Současná debata o globálním oteplování ubrala na své intenzitě jen zdánlivě. I proto je třeba nejnovější knihu Václava Klause považovat za další cenný a inspirující příspěvek k obhajobě lidské svobody před zelenou levicovou ideologií. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zničí nás klima nebo boj s klimatem - Václav Klaus , Nevlastní sestra: její příchod všechno zničí (978-80-271-1766-6)

Zničí nás klima nebo boj s klimatem - Klaus Václav

Zničí nás klima nebo boj s klimatem - Klaus Václav
Detail

Nová kniha Václava Klause navazuje na jeho velmi úspěšnou „Modrou, nikoli zelenou planetu“, která vyšla česky v roce 2007 a dočkala se osmnácti cizojazyčných vydání. Za těch deset let Václav Klaus své přesvědčení, že přes masivní manipulaci a propagandu údajného globálního oteplování není ohroženo klima, ale naše svoboda, nezměnil. Smyslem této jeho nové knihy není převyprávění knihy „staré“. Jde o originální autorův pokus podělit se s čtenáři o to, co všechno se za uplynulých deset let ve světě na základě bezohledné indoktrinace lidí, mládeže a zejména dětí ideology klimatického alarmismu změnilo a jaké škody byly napáchány. Autor se detailně věnuje nejen souboji klimatického alarmismu s myšlenkami lidské racionality a svobody ve sféře vědy, ekonomiky, politiky i vzdělání, ale důsledky tohoto souboje posuzuje i v širších společenských souvislostech. Současná debata o globálním oteplování ubrala na své intenzitě jen zdánlivě. I proto je třeba nejnovější knihu Václava Klause považovat za další cenný a inspirující příspěvek k obhajobě lidské svobody před zelenou levicovou ideologií. (patro.cz)

Podobné produkty ako Zničí nás klima nebo boj s klimatem - Klaus Václav , Džungle v nás (978-80-271-1691-1)

Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? - Václav Klaus - e-kniha

Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? - Václav Klaus - e-kniha
Detail

eBook:,Nová kniha Václava Klause navazuje na jeho velmi úspěšnou „Modrou, nikoli zelenou planetu“, která vyšla česky v roce 2007 a dočkala se osmnácti cizojazyčných vydání. Za těch deset let Václav Klaus své přesvědčení, že přes masivní manipulaci a propagandu údajného globálního oteplování není ohroženo klima, ale naše svoboda, nezměnil. Smyslem této jeho nové knihy není převyprávění knihy „staré“. Jde o originální autorův pokus podělit se s čtenáři o to, co všechno se za uplynulých deset let ve světě na základě bezohledné indoktrinace lidí, mládeže a zejména dětí ideology klimatického alarmismu změnilo a jaké škody byly napáchány. Autor se detailně věnuje nejen souboji klimatického alarmismu s myšlenkami lidské racionality a svobody ve sféře vědy, ekonomiky, politiky i vzdělání, ale důsledky tohoto souboje posuzuje i v širších společenských souvislostech. Současná debata o globálním oteplování ubrala na své intenzitě jen zdánlivě. I proto je třeba nejnovější knihu Václava Klause považovat za další cenný a inspirující příspěvek k obhajobě lidské svobody před zelenou levicovou ideologií. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? - Václav Klaus - e-kniha , Třídní klima a školní klima (978-80-247-2742-4)

Třídní klima a školní klima (978-80-247-2742-4)

Třídní klima a školní klima (978-80-247-2742-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Robert Čapek, 328 stran Publikace shrnuje odborné poznatky o klimatu třídy a školy v praktickém kontextu tak, aby byla zřejmá souvislost jednotlivých faktorů klimatu, a doplňuje je řadou příkladů z praxe. Popisuje nejen kategorie klimatu, ale také možnosti jejich zlepšování a aktivního působení na ně, a uvádí různé projekty jako příklady zkvalitňování školního klimatu i možnosti posilování klimatu ve třídě. Kniha předkládá nástroje na měření klimatu spolu s metodami hodnocení a analyzování, aby tyto činnosti byly přístupné nejen odborníkům, ale také učitelům i studentům. Součástí textu jsou výsledky starších i nejnovějších šetření (včetně dosud nepublikovaných výzkumů autora), podané v přehledné podobě, aby měl čtenář možnost srovnání s hodnotami klimatu, které případně naměří on sám. (alza.cz)

Podobné produkty ako Třídní klima a školní klima (978-80-247-2742-4) , Zapomenutý boj (978-80-755-7978-2)

Ani na to nemyslete: Proč náš mozek ignoruje změnu klimatu (978-80-275-1024-5)

Ani na to nemyslete: Proč náš mozek ignoruje změnu klimatu (978-80-275-1024-5)
Detail

Kniha - autor George Marshall, 348 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Zachránit planetu? Nejdřív je potřeba prozkoumat klima našich mozků. Klimatická krize je tady a je reálná. Hory vědeckých dat a důkazů prostě nejde ignorovat. A přece se nám to daří. Na vině je však vedle obvyklých podezřelých (politiky, fosilní lobby nebo médií) i někdo další: naše vlastní mysl. Hledání odpovědi na trpkou otázku současnosti — proč navzdory kupícím se faktům o globálním oteplování vlastně nic moc nepodnikáme — proto klimatického experta George Marshalla vedlo do ordinací psychologů, vědeckých laboratoří, aktivistických štábů či politických kanceláří. Ať už se však jedná o vystrašené klimatology, konzervativní aktivisty popírající klimatickou krizi, nebo cynické politiky, Marshall nepátrá po příčinách jejich sporů a rozdílných názorů, ale naopak sleduje to společné — lidskou psychologickou a kognitivní výbavu. Jsou to totiž obranné mechanismy v našich hlavách,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ani na to nemyslete: Proč náš mozek ignoruje změnu klimatu (978-80-275-1024-5) , Duchovní boj (978-80-907926-2-3)

Kniha o klimatu (978-80-242-8226-8)

Kniha o klimatu (978-80-242-8226-8)
Detail

Kniha - autor Greta Thunberg, česky, pevná bez přebalu lesklá Odehrává se největší příběh naší planety, o kterém se musí mluvit. To je důvod, proč se Greta Thunberg rozhodla využít svou plat... (alza.cz)

Podobné produkty ako Kniha o klimatu (978-80-242-8226-8) , Důchodce, blondýna, nebo dinosaurus? (978-80-271-0737-7)

Jiné klima - jiný les (978-80-200-3300-0)

Jiné klima - jiný les (978-80-200-3300-0)
Detail

Kniha - autor Petr Petřík; Josef Fanta, 212 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Petr Petřík; Josef Fanta, 212 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Klima se v lesnictví odjakživa považuje za nezávislý stanovištní faktor. Změna klimatu ale představuje podstatnou změnu podmínek pro vývoj, fungování a růst lesa jako nenahraditelné součásti naší krajiny. Tuto změnu musí respektovat i hospodářské využívání lesa. Důsledkem zanedbání tohoto principu je mj. probíhající kůrovcová kalamita, co do rozsahu a dopadů jedna z největších v historii středoevropského lesnictví. Cílem publikace Jiné klima – jiný les je pobídnout k tomu, aby se změnilo jednostranné uvažování a nastoupilo k jiné cestě pro nakládání s lesem než jen té spotřební. Dosud nevíme, jak se bude klimatická změna dále vyvíjet, kde se zastaví a jaké budou při tom její dopady na les. Přechod k přírodě blízkému hospodaření s využitím přírodních procesů v lesích je podle nás za této nejisté... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jiné klima - jiný les (978-80-200-3300-0) , Boj s reťazou (978-80-88969-77-8)

Ladislav Klíma Český román (978-80-7215-578-1)

Ladislav Klíma Český román (978-80-7215-578-1)
Detail

Kniha - autor Ladislav Klíma, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá První úplné a autentické vydání klíčového beletristického díla filosofa Ladislava Klímy. Román vznikl mezi léty 1907 a 1910/1912 nejen pro autorovu „zábavu a zotavení“, ale souběžně a hlouběji jako experiment s vytvořením nové, „naprosto volné, vše si dovolující“ a všeobjímající formy románu. Čtenář v této knize nalezne poprvé kompletní, necenzurované torzo Českého románu tak, jak ho jeho solipsistní pánbůh (autor) stvořil: bez složitého textově kritického aparátu, ale též a hlavně bez přídavků a vynechávek, přísně a přesně podle znění autorova rukopisu. Klímův román jako by o dvacet pět let později přesně charakterizoval Henry Miller: „To není žádná kniha, je to prodloužená nadávka, plivanec do tváře umění, kopanec do zadku Boha, Člověka, Osudu, Lásky, Krásy ... čeho chcete.“ (alza.cz)

Podobné produkty ako Ladislav Klíma Český román (978-80-7215-578-1) , Astonishing x-men boj (978-80-7449-844-2)

Naše vtipná historie (978-80-271-0349-2)

Naše vtipná historie (978-80-271-0349-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Kantorek, 88 stran Jedinečný soubor vtipů Pavla Kantorka vás provede napříč naší historií od pravěku až po konec socialistické éry. Užijte si tvorbu, která v knižní podobě vychází po téměř 20 letech! (alza.cz)

Podobné produkty ako Naše vtipná historie (978-80-271-0349-2) , Komunikace s nemocným (978-80-271-2288-2)

Naše vtipná historie (978-80-271-0349-2)

Naše vtipná historie (978-80-271-0349-2)
Detail

Kniha - autor Pavel Kantorek, 88 stran, česky Nudili jste se v hodinách dějepisu? Soubor vtipů Pavla Kantorka vás provede napříč naší historií od pravěku až po konec socialistické éry. Ale pozor! Mezi záchvaty smíchu vás geniální humor autora donutí také k hlubokému zamyšlení nejen nad dobou minulou, ale i současnou a budoucí. Užijte si tvorbu, která v knižní podobě vychází po téměř 20 letech! (alza.cz)

Podobné produkty ako Naše vtipná historie (978-80-271-0349-2) , Experimentování s dětmi (978-80-271-1751-2)

Poznejte hmyz našich zahrad (978-80-271-3012-2)

Poznejte hmyz našich zahrad (978-80-271-3012-2)
Detail

Kniha - autor Bärbel Oftringová, 144 stran, česky Všimli jste si, kolik drobných obyvatel má vaše zahrada? Zjistěte, co jsou zač a přečtěte si, jak zajímavý život žijí a jak jsou mnozí z nich pro vás užiteční. (alza.cz)

Podobné produkty ako Poznejte hmyz našich zahrad (978-80-271-3012-2) , Dva roky v hajzlu (978-80-275-0589-0)

Poznejte hmyz našich zahrad (978-80-271-3012-2)

Poznejte hmyz našich zahrad (978-80-271-3012-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Bärbel Oftringová, 144 stran, česky Příručka pro poznávání hmyzu, který se vyskytuje na zahradách a v okolí lidských sídel jak ve městě, tak na vesnici. Jsou zde zastoupeny hlavní a nejběžnější druhy, které většina lidí neumí určit. U každého druhu hmyzu jsou také informace o jeho životě a vlivu na vaší zahradu (např. mšice). Najdeme zde blanokřídlý hmyz (vosy, pestřenky, včely, drvodělky), rovnokřídlý hmyz (luční koníci, cikády), brouky, drabčíky, ploštice, slunéčka, můry, motýly, ale i hmyz, který se vyskytuje u vodních loch (šídla, vážky). Jednotlivé druhy jsou řazeny podle barev, což usnadní orientaci v knize. (alza.cz)

Podobné produkty ako Poznejte hmyz našich zahrad (978-80-271-3012-2) , Jak na rakovinu: prevence a boj s nemocí (978-80-7406-261-2)

Ekologie, etika a změna klimatu (978-80-760-1254-7)

Ekologie, etika a změna klimatu (978-80-760-1254-7)
Detail

Elektronická kniha - Co se děje s planetou, na které žijeme? Kniha má přitažlivou formu dialogu, ve kterém se zasvěcení odborníci navzájem doplňují, dalajlama vstupuje do hovoru a obohacuje jej o vlastní myšlenky. - autor Daniel Goleman, 272 stran, česky Ekologie, etika a změna klimatu. Dalajlama v dialogu se světovými odborníkyCo se děje s planetou, na které žijeme?Zajímá vás etická stránka odpovědnosti za životní prostředí, včetně naší odpovědnosti vůči budoucím generacím? Jak vypočítat ekologickou stopu výrobků a služeb? Co dělat s rostoucí konzumací masa, která má negativní dopad na klima a navíc způsobuje utrpení? Jak čelit závratnému konzumerismu, jenž je de facto motorem ekologické krize? Jaká je role médií v této věci? Jak komunikovat ekologickou krizi a získat pro její řešení veřejnost? A jakou roli mají pozitivní a negativní emoce, respektive zprávy?Na tyto a další palčivé otázky dneška hledal odpovědi Jeho Svatost dalajlama v rámci týdenní konference... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ekologie, etika a změna klimatu (978-80-760-1254-7) , Nebo vonia tebou (978-80-569-1025-2)

Asistent pedagoga a klima třídy (978-80-7496-419-0)

Asistent pedagoga a klima třídy (978-80-7496-419-0)
Detail

Kniha - autor Jitka Gabašová; Miroslav Vosmik, 108 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Asistenti pedagoga personálně posilují pedagogické sbory a je třeba se zabývat funkčností jejich působení. Tito pracovníci mohou svou prací posilovat pozitivní klima ve třídě i v celé škole. Naše publikace si klade za cíl zbavit se některých stereotypů jak na straně školy, tak na straně rodičů i celé veřejnosti. Dozvíte se také, jakou roli hraje zážitková pedagogika pro budování a posílení vnitřní motivace dětí k učení a jak je možné využít asistenta pedagoga při zážitkovém učení ve prospěch celé skupiny. Text je určen především pedagogickým a poradenským pracovníkům škol, asistentům pedagoga i pracovníkům školských poradenských zařízení. (alza.cz)

Podobné produkty ako Asistent pedagoga a klima třídy (978-80-7496-419-0) , Stýkání, nebo potýkání? (978-80-87256-57-2)

Náš boj s Islámským státem (978-80-87525-51-7)

Náš boj s Islámským státem (978-80-87525-51-7)
Detail

Kniha - autor Stanislav Balík; Stanislav Polnar, 170 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Po letech našich amatérských reportérských snah o jakž takž jasné zobrazení hrozby, jakou pro západní civilizaci představuje zradikalizovaný islám, konečně přichází tolik potřebná analýza vojenská. Soustředěná na Islámský stát, stopuje spoluúčast Západu na jeho vzniku "vývozem demokracie" a "budováním států". Čili svrháváním diktátorských ale diplomaticky zvládnutelných režimů a jejich nahrazováním "svobodnými" volbami generujícími ty nejhorší výstřelky středověké krutosti a oživujícimi tradiční úlohu islámu jako dobyvatele světa. Ač dnes je na pokraji porážky na svém původním území, Islámský stát coby globální revoluční hnutí metastázoval do desítek zemí, včetně Evropy, kde si vytváří svými zákony a svou kulturou ovládané vlastní islámistány vykonávající neustálý tlak na islamizaci domorodé společnosti. Děje se tak v kontrastu s bezradností, neschopností, ne-li... (alza.cz)

Podobné produkty ako Náš boj s Islámským státem (978-80-87525-51-7) , Boj s rakouskou hydrou (978-80-755-7040-6)

Zachraňme naši planetu!: Globální krize klimatu (978-80-242-7819-3)

Zachraňme naši planetu!: Globální krize klimatu (978-80-242-7819-3)
Detail

Kniha - autor Frank Schätzing, 312 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Žijeme v thrilleru. Nikdy jsme nebyli vystaveni tolika potenciálním hrůzám najednou jako dnes. Ale to nic nemění na faktu, že vedle pandemie koronaviru představuje největší existenciální hrozbu v našich dějinách změna klimatu. A stejně jako s virem se ani s ní nedá smlouvat. Je čas začít jednat. Autor s vědeckou fundovaností, napínavě a s humorem jako vždy rozvíjí různé scénáře naší budoucnosti, v nichž jednou selžeme, podruhé zvítězíme. Napřed poznáme protagonisty a antagonisty, zodpovědné činitele v politice, vědě a společnosti, popírače a zastánce konspiračních teorií, ale pak nám autor nabídne paletu proveditelného, bezpočet našich možností a řešení nikoli až v daleké budoucnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zachraňme naši planetu!: Globální krize klimatu (978-80-242-7819-3) , Kryptografie okolo nás (978-80-881-6849-2)

Ladislav Klíma Český román - Klíma Ladislav

Ladislav Klíma Český román - Klíma Ladislav
Detail

První úplné a autentické vydání klíčového beletristického díla filosofa Ladislava Klímy. Román vznikl mezi léty 1907 a 1910/1912 nejen pro autorovu „zábavu a zotavení“, ale souběžně a hlouběji jako experiment s vytvořením nové, „naprosto volné, vše si dovolující“ a všeobjímající formy románu. Čtenář v této knize nalezne poprvé kompletní, necenzurované torzo Českého románu tak, jak ho jeho solipsistní pánbůh (autor) stvořil: bez složitého textově kritického aparátu, ale též a hlavně bez přídavků a vynechávek, přísně a přesně podle znění autorova rukopisu. Klímův román jako by o dvacet pět let později přesně charakterizoval Henry Miller: „To není žádná kniha, je to prodloužená nadávka, plivanec do tváře umění, kopanec do zadku Boha, Člověka, Osudu, Lásky, Krásy ... čeho chcete.“ (patro.cz)

Podobné produkty ako Ladislav Klíma Český román - Klíma Ladislav , Kryptografie okolo nás (978-80-88168-49-2)

Jak se vyznat v klimatu: Encyklopedie pro školáky (978-80-262-1639-1)

Jak se vyznat v klimatu: Encyklopedie pro školáky (978-80-262-1639-1)
Detail

Kniha - česky "Je opravdu stále tepleji? Pocítí vůbec člověk rozdíl jednoho stupně? Bohatě ilustrovaná encyklopedie pro děti mladšího školního věku popisuje všechno důležité kolem klimatu: jeho rozdíl s počasím, proč existují klimatická pásma či roční období, podle čeho poznáme, jaké počasí bylo v minulosti, i rozmanité ekologické problémy: co jsou skleníkové plyny a jak vznikají, jak můžeme šetřit přírodu a přírodní zdroje, jak vyrábět obnovitelnou energii, jaký důsledek mají klimatické změny i k jakým rozhodnutím v této oblasti v poslední době došlo. Děti si prostřednictvím knihy osvojí základní poznatky o klimatu i způsoby, jakými chránit své životní prostředí. Kristina Scharmacher-Schreiber se živí jako překladatelka a spisovatelka populárně-naučných knih pro děti. Stephanie Marian je spisovatelka a ilustrátorka knih pro děti. " (alza.cz)

Podobné produkty ako Jak se vyznat v klimatu: Encyklopedie pro školáky (978-80-262-1639-1) , Bylo nás pět (978-80-748-7167-2)

Třídní klima a školní klima - Robert Čapek - e-kniha

Třídní klima a školní klima - Robert Čapek - e-kniha
Detail

eBook:,Publikace shrnuje odborné poznatky o klimatu třídy a školy v praktickém kontextu tak, aby byla zřejmá souvislost jednotlivých faktorů klimatu, a doplňuje je řadou příkladů z praxe. Popisuje nejen kategorie klimatu, ale také možnosti jejich zlepšování a aktivního působení na ně, a uvádí různé projekty jako příklady zkvalitňování školního klimatu i možnosti posilování klimatu ve třídě. Kniha předkládá nástroje na měření klimatu spolu s metodami hodnocení a analyzování, aby tyto činnosti byly přístupné nejen odborníkům, ale také učitelům i studentům. Součástí textu jsou výsledky starších i nejnovějších šetření (včetně dosud nepublikovaných výzkumů autora), podané v přehledné podobě, aby měl čtenář možnost srovnání s hodnotami klimatu, které případně naměří on sám. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Třídní klima a školní klima - Robert Čapek - e-kniha , Svet okolo nás (978-80-567-0769-2)

Pegas Boj o Olymp (978-80-271-1264-7)

Pegas Boj o Olymp (978-80-271-1264-7)
Detail

Kniha - autor Kate O'Hearnová, 256 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Druhý díl dobrodružné série, kterou doporučuje sám Rick Riordan, autor populárních fantasy knih. Podaří se nádhernému Pegasovi a odvážné Emily i tentokrát vyváznout bez újmy? (alza.cz)

Podobné produkty ako Pegas Boj o Olymp (978-80-271-1264-7) , S dětmi v přírodě (978-80-271-3322-2)

Pleteme copy a copánky 2: Naše nejoblíbenější copy (978-80-271-0243-3)

Pleteme copy a copánky 2: Naše nejoblíbenější copy (978-80-271-0243-3)
Detail

Kniha - autor Laura Arnesen; Marie Wivel, 112 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá LAURA A MARIE jsou zpět s novými, zábavnými, krásnými, vzrušujícími, obtížnými i snadnými, a hlavně nápaditými účesy. Ukáží copy a copánky, které se dají snadno zaplétat „sama na sobě“, vlny bez kulmy, vlnité vlasy s pomocí brček a gumiček, „Masterclass“ – zapletené účesy pro pokročilé, a mnoho dalších. Obě dívky také prozradí něco o sobě i o dobrodružství, které zažily po vydání své první knihy. Naše nejoblíbenější copy obsahují opět spoustu nádherných obrázků a detailní fotodokumentaci postupu krok za krokem u všech účesů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Pleteme copy a copánky 2: Naše nejoblíbenější copy (978-80-271-0243-3) , Exotické koření s recepty (978-80-271-0042-2)

Hazard s nebesy: Dlouhá historie ovlivňování počasí a klimatu (978-80-7651-093-7)

Hazard s nebesy: Dlouhá historie ovlivňování počasí a klimatu (978-80-7651-093-7)
Detail

Kniha - autor James Rodger Fleming; Jan Kozák; Jana Staňková, 458 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Jak se šíří znepokojení nad globálním oteplováním, radikální myšlenky nabírají na síle. Zapomeňte na snižování emisí skleníkových plynů, tvrdí někteří vědci. Místo toho odrazme sluneční světlo zpět do vesmíru pumpováním reflexních nanočástic do atmosféry. Vypusťme na oběžnou dráhu kolem Země zrcadla. Udělejme mraky silnější a jasnější, aby vznikl „planetární termostat“. Tyto myšlenky mohou znít jako sci-fi, ale ve skutečnosti jsou součástí velmi starého příběhu. Déle než století se vědci, vojáci a šarlatáni pokoušeli manipulovat počasí a klima a stejně jako oni i dnešní klimatičtí inženýři divoce zveličují, co všechno je možné. Jen stěží přitom berou v úvahu politické, vojenské a etické důsledky řízení světového klimatu, právě naopak – tito jedinci kují plány s potenciálními důsledky, které dalece převažují nad vším, čemu mohli čelit jejich předchůdci.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Hazard s nebesy: Dlouhá historie ovlivňování počasí a klimatu (978-80-7651-093-7) , Ženy, klíč ke spokojenosti je v nás (978-80-271-2032-1)

39 způsobů, jak zachránit planetu: Reálná řešení změny klimatu (978-80-7413-510-1)

39 způsobů, jak zachránit planetu: Reálná řešení změny klimatu (978-80-7413-510-1)
Detail

Kniha - autor Tom Heap, 256 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Fascinující výzkum projektů po celém světě, které mají za cíl zastavit změnu klimatu. Dostali jsme se do toho sami a sami také musíme najít cestu ven. Problémy, se kterými se potýkáme, známe – ztráta biodiverzity, zvyšující se množství odpadu a znečištění, množství skleníkových plynů, které doslova pumpujeme do ovzduší… je to neudržitelné. Musíme něco udělat! Tom Heap, autor knihy 39 způsobů, jak zachránit planetu (39 Ways to Save the Planet) je optimista! Nestraší, nevytváří hororové scénáře a nesnaží se své čtenáře uvrhnout do pocitu bezvýchodnosti a selhání. Právě naopak. Procestoval svět a objevil lidi, kteří zasvětili svůj život záchraně planety. Sdílením jejich příběhů dokazuje, že naděje je, jen se musíme vydat správnou cestou, ačkoliv to mnohdy není jednoduché. Kniha je rozdělena do sedmi částí – Energetika, Životní prostředí, Zemědělství, Společnost, Doprava, Výstavba a průmysl,... (alza.cz)

Podobné produkty ako 39 způsobů, jak zachránit planetu: Reálná řešení změny klimatu (978-80-7413-510-1) , Náš boj s islámským státem (978-80-87525-51-7)

Naše letadla (978-80-271-2513-5)

Naše letadla (978-80-271-2513-5)
Detail

Kniha - autor Václav Minář, 64 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá VYBARVĚTE SI LETADLA NAŠÍ HISTORIE Vybarvovací album 31 významných typů letadel, vytvořených v českých a československých továrnách od poválečných let až do současnosti. Jsou zde zahrnuté stroje našich i zahraničních konstruktérů, které se u nás vyráběly v licenci. (alza.cz)

Podobné produkty ako Naše letadla (978-80-271-2513-5) , Sebeobrana: extrémní boj beze zbraně podle speciálních jednotek sas (978-80-271-3443-4)

Album našeho děťátka (978-80-271-0337-9)

Album našeho děťátka (978-80-271-0337-9)
Detail

Kniha - autor Helena Zmatlíková, 48 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Vytvořte si originální knihu jedinečných vzpomínek na první roky vašeho děťátka. Na tyto krásné okamžiky budete rádi vzpomínat nejen vy, ale určitě vyloudí úsměv na tváři i vašemu čerstvému přírustku do rodiny, až dospěje do vašeho věku. (alza.cz)

Podobné produkty ako Album našeho děťátka (978-80-271-0337-9) , Jak nás mozek klame (978-80-766-2061-2)

Vzpomínky naší babičky (978-80-271-1328-6)

Vzpomínky naší babičky (978-80-271-1328-6)
Detail

Kniha - 96 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Víte, kde se vaše babička narodila, co dělali její rodiče a podle koho ji pojmenovali? Čím chtěla být, když byla malá a jestli jí to šlo ve škole? A jaké to bylo, když se seznámila s dědečkem? Zavzpomínejte si společně s babičkou, najděte staré fotografie, recepty a jiné zapomenuté rodinné poklady, které jsou k nezaplacení! (alza.cz)

Podobné produkty ako Vzpomínky naší babičky (978-80-271-1328-6) , Jeden z nás lže (978-80-242-7829-2)

Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky (978-80-7601-254-7)

Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky (978-80-7601-254-7)
Detail

Kniha - autor Daniel Goleman; John Dunne, 272 stran, česky, pevná s přebalem lesklá V současnosti stojíme na rozcestí a čelíme palčivým problémům: Co se děje s naší planetou? Jak jí můžeme pomoci? A jak sladit lidské zájmy s právy ostatních živých tvorů a potřebami ekosystému? Na tyto a další aktuální otázky hledal odpovědi duchovní vůdce tibetského buddhismu během týdenní konference věnované změně klimatu. Vstupte do podnětného dialogu předních klimatologů, ekologických aktivistů a spirituálních osobností buddhismu i křesťanství. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ekologie, etika a změna klimatu: Dalajlama v dialogu se světovými odborníky (978-80-7601-254-7) , Jak nás mozek klame (978-80-7662-061-2)

Kdo chce naše peníze? (978-80-271-0679-0)

Kdo chce naše peníze? (978-80-271-0679-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Hana Lipovská, 208 stran Proč máme tak nízkou mzdu? Proč nás banka trestá za to, že spoříme? Proč se všem státům neodpustí dluhy a nezačne se znovu od nuly? Proč dotace našemu hospodářství nepomáhají, nýbrž škodí? Ještě nikdy nebyl náš život tolik závislý na ekonomii. A ještě nikdy se neobjevovalo tolik falešných proroků jako dnes. Moderní ekonomická lákadla na nás útočí ze všech stran, vyznat se v nich je stále složitější. Skutečně se ale chceme zbavit hotovosti? A opravdu je pro nás výhodné platit eurem? Co se stane, když dáme všem lidem základní příjem? Kdo budou vítězové a kdo poražení nových ekonomických nápadů? Knížka přední české ekonomky mladé generace se nevyhýbá nepříjemným otázkám. Je určena pro každého, kdo chce slyšet jasné ekonomické odpovědi a kdo se nebojí používat zdravý rozum. (alza.cz)

Podobné produkty ako Kdo chce naše peníze? (978-80-271-0679-0) , Farma, ktorá nás živí (978-80-567-0561-2)

Kamarádi z naší ulice (978-80-271-3428-1)

Kamarádi z naší ulice (978-80-271-3428-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Lukáš Fibrich, 136 stran, česky Kluci a holky z našeho města prožívají každý den spoustu zábavy. A ty můžeš s nimi! Vydej se s Vojtou a jeho tatínkem na vodu a pak pomoz Jůlince postarat se o zatoulanou kočičku. S Radimem a jeho sourozenci pofrčíte z kopce na starém kole po dědovi. Jen pozor, ať se nevybouráte! S rozbitým kolenem přece na lov tajemné umbošky lesní nemůžeš. Verunka s Klárkou už jsou jí na stopě a doufají, že jim ji pomůžeš přivábit na vůni opékaných špekáčků (alza.cz)

Podobné produkty ako Kamarádi z naší ulice (978-80-271-3428-1)

Kouzelné pověsti našich krajů (978-80-271-0724-7)

Kouzelné pověsti našich krajů (978-80-271-0724-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Michal Vaněček, 96 stran Vydejte se za úžasným dobrodružstvím po krajích naší vlasti a navštivte města Čech, Moravy i Slezska. Dozvíte se například, jak to bylo s půlkou koně, kterou mají Pardubice ve svém znaku, proč se řeka Metuje jmenuje právě Metuje nebo co vyvádějí permoníci v Koněpruských jeskyních či v Jihlavě. Odkryjete tajemství, kterak Praděd ke svému bohatství přišel. A zjistíte, jestli to s tím brněnským drakem opravdu bylo tak, jak se vypráví… (alza.cz)

Podobné produkty ako Kouzelné pověsti našich krajů (978-80-271-0724-7)

Kouzelné pověsti našich krajů (978-80-271-0724-7)

Kouzelné pověsti našich krajů (978-80-271-0724-7)
Detail

Kniha - autor Michal Vaněček; Renata Petříčková, 96 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Vydejte se za úžasným dobrodružstvím po krajích naší vlasti a navštivte města Čech, Moravy i Slezska. Dozvíte se například, jak to bylo s půlkou koně, kterou mají Pardubice ve svém znaku, proč se řeka Metuje jmenuje právě Metuje nebo co vyvádějí permoníci v Koněpruských jeskyních či v Jihlavě. Odkryjete tajemství, kterak Praděd ke svému bohatství přišel. A zjistíte, jestli to s tím brněnským drakem opravdu bylo tak, jak se vypráví… (alza.cz)

Podobné produkty ako Kouzelné pověsti našich krajů (978-80-271-0724-7)

Kamarádi z naší ulice (978-80-271-3428-1)

Kamarádi z naší ulice (978-80-271-3428-1)
Detail

Kniha - autor Markéta Bolfová; Lukáš Fibrich, 136 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kluci a holky z našeho města prožívají každý den spoustu zábavy. A ty můžeš s nimi! Vydej se s Vojtou a jeho tatínkem na vodu a pak pomoz Jůlince postarat se o zatoulanou kočičku. S Radimem a jeho sourozenci pofrčíte z kopce na starém kole po dědovi. Jen pozor, ať se nevybouráte! S rozbitým kolenem přece na lov tajemné umbošky lesní nemůžeš. Verunka s Klárkou už jsou jí na stopě a doufají, že jim ji pomůžeš přivábit na vůni opékaných špekáčků (alza.cz)

Podobné produkty ako Kamarádi z naší ulice (978-80-271-3428-1)

Angola - Klíma Jan

Angola - Klíma Jan
Detail

Autor, vysokoškolský pedagog a přední odborník na problematiku bývalých portugalských kolonií v Africe, popisuje dějiny Angoly od nejstarších dob, jak jsou známy především z ústní tradice a pozdějších záznamů kolonizátorů, až po současnost. Velký prostor je věnován hlavně druhé polovině 20. století, kdy probíhal nejprve protikoloniální boj, později krvavá občanská válka, do níž byli jako rukojmí vtaženi i Čechoslováci (anabázi mají ještě mnozí v paměti). (patro.cz)

Podobné produkty ako Angola - Klíma Jan

Šarlatán - Klíma Josef

Šarlatán - Klíma Josef
Detail

Josef Klíma převedl do knižní podoby scénář Marka Epsteina – Šarlatán. Vzniklo tak strhující životopisné drama Jana Mikoláška, muže s léčitelskými schopnostmi. Příběh vznikl podle skutečné události, na Mikoláška se obracely tisíce lidí s žádostí o pomoc, včetně osobností politického a kulturního života. I když léčitel neměl medicínské vzdělání, dovedl jim svým nevšedním umem chorobu diagnostikovat a pomocí bylin vyléčit. (patro.cz)

Podobné produkty ako Šarlatán - Klíma Josef

Nigérie - Klíma Vladimír

Nigérie - Klíma Vladimír
Detail

(patro.cz)

Podobné produkty ako Nigérie - Klíma Vladimír

Brazílie - Klíma Jan

Brazílie - Klíma Jan
Detail

(patro.cz)

Podobné produkty ako Brazílie - Klíma Jan

Učitelské sbory základních škol a jejich sociální klima: Vícepřípadová studie učitelských sborů (978-80-7598-677-1)

Učitelské sbory základních škol a jejich sociální klima: Vícepřípadová studie učitelských sborů (978-80-7598-677-1)
Detail

Kniha - autor Petr Urbánek; Jitka Novotová; Andrea Rozkovcová; Helena Picková; Jitka Jursov..., 292 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Monografie je jedním z výstupů tříletého smíšeného výzkumu učitelských sborů ZŠ a představuje výsledky šetření jeho kvalitativní fáze, která byla realizována v roce 2017. Výběr devíti učitelských sborů pro vícepřípadovou studii byl postaven na výsledcích dotazníkového šetření (2016) sociálního klimatu ve 125 ZŠ v České republice. S využitím vícepřípadové studie se šestice autorů snažila odkrýt příčiny a souvislosti výrazně rozdílných hodnot klimatu ve sborech vybraných základních škol. Případové studie těžily z bohatých dat získaných individuálními rozhovory a focus group, dotazníky, analýzou dokumentů a pozorováním. Publikace se v prvních dvou kapitolách zabývá teoretickým ukotvením doposud málo sledovaného tématu. Analyzováno je specifikum současné školy, její kultura, učitelský sbor a fenomén sociálního klimatu.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Učitelské sbory základních škol a jejich sociální klima: Vícepřípadová studie učitelských sborů (978-80-7598-677-1)

Velká cesta: aneb jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu (978-80-88316-29-9)

Velká cesta: aneb jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu (978-80-88316-29-9)
Detail

Kniha - autor Jana Steingässer, 160 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Proč snesla slepice Ema svoje první vajíčko v prosinci? Zbláznila se snad? Dvanáctiletá Paula se svojí rodinou tomu chtějí přijít na kloub - a tak se vydávají po stopách klimatických změn na neuvěřitelnou cestu kolem světa. Jde o skutečný příběh jedné rodiny a celá kniha obsahuje mnoho krásných fotografií, které dokumentují příběhy z cesty po Africe, přes Alpy a krásy Grónska. V knize se také např. dozvíme, proč aloe rozsochatá shazuje větve. Prostě i na ní je moc horko a tak má aloe v zásobě jeden trik, kterým se snaží tohle nezvyklé počasí přestát - postupně odhazuje svoje větve. To v Albánii zase horští koně šplhají ve skalnatém terénu jako opice. Když se celá rodina vrátí domů, mají děti v zásobě spoustu nápadů, jak svět změnit. Kniha obsahuje interview s Josteinem Gaarderem autorem bestselleru Sofiin svět (alza.cz)

Podobné produkty ako Velká cesta: aneb jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu (978-80-88316-29-9)

Já a ty: Náš příběh (978-80-271-2865-5)

Já a ty: Náš příběh (978-80-271-2865-5)
Detail

Kniha - 88 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Každý vztah má různé fáze. Ať už jde o první okouzlení a zamilovanost, nebo jste spolu třeba deset let, tahle knížka je určená právě pro vás. Pomůže vám připomenout si zlomové okamžiky vašeho vztahu i spoustu společných zážitků, ujasnit si, kam byste se chtěli ubírat dál i jak dobře se znáte, a zjistit o sobě i to, co jste dosud netušili. Kdy to mezi vámi poprvé zajiskřilo? Kam jste vyrazili na první výlet a kvůli čemu jste se poprvé pohádali? Jakou největší hloupost jste spolu vyvedli? Kam byste se chtěli vydat a kde byste se chtěli milovat? Vyprávějte příběh vašeho vztahu... váš příběh. (alza.cz)

Podobné produkty ako Já a ty: Náš příběh (978-80-271-2865-5)

Naše lidové zvyky v obrazech (978-80-271-2496-1)

Naše lidové zvyky v obrazech (978-80-271-2496-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Jana Jiroušková, 192 stran, česky Seznamte se s našimi lidovými zvyky tou nejhumornější obrazovou formou, jakou ještě nebyly dosud zpracovány. Poznáte, kolik legrace si naši předkové uměli užít. Jednotlivé události a jim odpovídající rituály jsou za sebou chronologicky řazeny podle ročních období. Tradiční lidové zvykové úkony jsou vybrány z rozsáhlé publikace a u nás asi nejznámějšího folkloristy Čeňka Zíbrta. (alza.cz)

Podobné produkty ako Naše lidové zvyky v obrazech (978-80-271-2496-1)

Naše lidové zvyky v obrazech (978-80-271-2496-1)

Naše lidové zvyky v obrazech (978-80-271-2496-1)
Detail

Kniha - autor Jana Jiroušková, 192 stran, česky Seznamte se s našimi lidovými zvyky tou nejhumornější obrazovou formou, jakou ještě nebyly dosud zpracovány. Poznáte, kolik legrace si naši předkové uměli užít. Jednotlivé události a jim odpovídající rituály jsou za sebou chronologicky řazeny podle ročních období. Tradiční lidové zvykové úkony jsou vybrány z rozsáhlé publikace a u nás asi nejznámějšího folkloristy Čeňka Zíbrta. (alza.cz)

Podobné produkty ako Naše lidové zvyky v obrazech (978-80-271-2496-1)

Dějiny Angoly - Jan Klíma

Dějiny Angoly - Jan Klíma
Detail

Angola je jednou z největších afrických zemí. Díky dramatickému civilizačnímu střetu jsou angolské dějiny cenným vkladem do poznání globalizované historie, ale i do historie globalizace. Titul mapuje dějiny Angoly od jejích počátků, přičemž neopomíjí jak domácí, tak koloniální linii historie této země. Součástí svazku je i etnografický a sociografický vhled do současné podoby země, stejně jako popis česko-angolských vztahů. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dějiny Angoly - Jan Klíma

Kokrhací hodiny - Ivan, Klíma

Kokrhací hodiny - Ivan, Klíma
Detail

Byli jste někdy v Pohádsku? Pokud ne, pojďte tuto podivuhodnou zemi procestovat s opravdovým reportérem. Navštívíte zvláštní města, například Vlašské Klobúky, kde žijí samé klobouky, či Hrochův Mlýnec, kde stavějí místo soch sněhuláky. Ale dozvíte se i spoustu dalších věcí, třeba kdy chodí a kdy nechodí děti v Pohádsku do školy, v jakém autě jezdí žirafa nebo jak vypadají kokrhající hodiny. Vtipná vyprávění, která podporují dětskou fantazii, se v některých příbězích i lehce parodicky dotýkají naší současnosti. Díky jednoduchému jazyku je mohou rodiče předčítat dětem již od tří let. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Kokrhací hodiny - Ivan, Klíma

O dramaturgii - Miloslav Klíma

O dramaturgii - Miloslav Klíma
Detail

Významný divadelní dramaturg a profesor DAMU nabízí ucelený pohled na dramaturgii, obor, který jinak neoplývá odbornou literaturou. Je to souhrn obecných poznatků a vlastních zkušeností z bohaté dramaturgické praxe, doplněný literaturou ke studiu dramaturgie. Kniha poslouží nejen zájemcům o hlubší poznání divadla, ale je to i vhodná příručka pro studenty divadelní dramaturgie a zájemce o tento obor. Úvodní analýzou termínu přispěl estetik prof. Bohumil Nuska. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako O dramaturgii - Miloslav Klíma

Kosmické listy - Jan Klíma

Kosmické listy - Jan Klíma
Detail

Hrdinou knihy je teoretický fyzik Aleš Král, který zmožen vědeckou kariérou přichází do redakce měsíčníku Kosmické listy, aby se ucházel o místo vedoucího literární přílohy. Po dobu jednoho roku pak v časopise zveřejňuje vlastní sci-fi povídky odehrávající se v nepříliš vzdálené budoucnosti roku 2034. Kniha představuje ojedinělé spojení realistického humoristického románu líčícího život redakce Kosmických listů a krátkých sci-fi příběhů, jejichž hrdinové přecházejí i se svými problémy z jedné povídky do druhé a jejichž osudy tak tvoří druhou narativní rovinu knihy. Autor zde nápaditě využil svých znalostí teoretické fyziky i obeznámenosti s problémy, které přinesou pokročilé informační technologie. Nelíčí ovšem - jak je ve sci-fi žánru časté - katastrofický osud lidstva. Vize blízké budoucnosti jsou inspirovány všednodenními událostmi hlavního hrdiny, který s nadhledem a humorem představuje čtenáři futuristická zařízení, jako jsou stroj na sny, generátor trapných situací či dobré nálady. Jak ostatně známe i z naší současnosti, ani sebedokonalejší přístroje se většinou nechovají tak, jak jejich tvůrci i uživatelé očekávali. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Kosmické listy - Jan Klíma

Splátka životem - Josef Klíma

Splátka životem - Josef Klíma
Detail

V horkém létě 2015 se provalí aféra: hokejový idol Vladimír Růžička vzal potají půl milionu od otce jednoho mladého hokejisty, aby mu poskytl výhody, jaké jiní nemají. S ostudou odstupuje z místa reprezentačního kouče, hrozí mu trestní stíhání. Reportér a spisovatel Josef Klíma zpovídá desítky lidí od hokeje a postupně odkrývá daleko závažnější skutečnosti ze zákulisí nejoblíbenějšího zimního sportu. Nejde v něm jen o peníze, ale doslova o život. Mladých hráčů, kteří přišli ne vlastní vinou o životní sen, ale i zhrzených rodičů, kteří se chtějí mstít. Jenže nikdo nechce vypovídat, všichni se bojí. Anebo jsou spoluviníky? Text na pomezí thrilleru a psychologické sondy přečtou jedním dechem i čtenáři, kteří o hokeji nic nevědí. Popisuje totiž skutečnosti platné univerzálně. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Splátka životem - Josef Klíma

Obilovinová kuchařka - Petr Klíma

Obilovinová kuchařka - Petr Klíma
Detail

Konzumace výrobků z obilovin, především těch z pšenice, bývá spojována s různými zdravotními riziky a obezitou. Řada lidí dnes řeší také některou z forem intolerance lepku. Obiloviny ale zdaleka nejsou jen produkty z bílé pšeničné mouky, nudné "zrní" nebo prázdné sacharidy… Třetí kniha veganského šéfkuchaře Petra Klímy představuje tuto důležitou skupinu rostlinných surovin v úplně jiném a lákavém světle. Hlavní roli zde hrají tradiční i méně známé druhy obilovin a pseudoobilovin, včetně těch bezlepkových - ale v jejich přirozené, průmyslově co nejméně upravené, a tedy výživné podobě: plné vlákniny, minerálů, bílkovin a zdravých tuků. Existuje tolik druhů a tolik možností zdravého a kreativního zpracování! Zapojte je s pomocí pestré palety skvělých receptů do svého každodenního jídelníčku! ŠPALDA, ČERVENÁ PŠENICE, KAMUT, PŠENICE OZIMÁ, JEČMEN, ŽITO, OVES, JÁHLY, POHANKA, KUKUŘICE, RÝŽE MNOHA DRUHŮ, QUINOA, AMARANT, ČIROK • krémové a lehké polévky, originální pomazánky, saláty, placky a tataráky, knedlíky, noky či halušky, risotta, zapékané pokrmy a další rozmanité hlavní chody, ale i snídaňové kaše, palačinky, moučníky, energetické tyčinky a sušenky • celá zrna, klíčky, vločky, celozrnná mouka, bulgur, kuskus, polenta, těstoviny • přehledné a inspirativní představení jedné (pseudo)obiloviny za druhou, doplněných spoustou lokální zeleniny, čerstvých bylinek, sezonního ovoce a voňavého koření recepty plné chuti, živin a vlákniny, včetně bezlepkových variant, a naopak bez masa, mléka, vajec i cukru (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Obilovinová kuchařka - Petr Klíma

Kokrhací hodiny - Klíma Ivan

Kokrhací hodiny - Klíma Ivan
Detail

Byli jste někdy v Pohádsku? Pokud ne, pojďte tuto podivuhodnou zemi procestovat s opravdovým reportérem. Navštívíte zvláštní města, například Vlašské Klobúky, kde žijí samé klobouky, či Hrochův Mlýnec, kde stavějí místo soch sněhuláky. Ale dozvíte se i spoustu dalších věcí, třeba kdy chodí a kdy nechodí děti v Pohádsku do školy, v jakém autě jezdí žirafa nebo jak vypadají kokrhající hodiny. Vtipná vyprávění, která podporují dětskou fantazii, se v některých příbězích i lehce parodicky dotýkají naší současnosti. Díky jednoduchému jazyku je mohou rodiče předčítat dětem již od tří let. Ivan Klíma je přední český spisovatel. Jeho rozsáhlé a žánrově pestré dílo bylo přeloženo do mnoha světových jazyků. V nakladatelství Portál mu v roce 2011 vyšla kniha Jak daleko je slunce. Ilustrace Hana Pavlátová (patro.cz)

Podobné produkty ako Kokrhací hodiny - Klíma Ivan
Zničí nás klima nebo boj s klimatem (978-80-271-0589-2), Mateřský kód: Zachrání nás? Nebo nás zničí? (978-80-242-6744-9), Nevlastní sestra: Její příchod všechno zničí (978-80-271-1766-6), Džungle v nás (978-80-271-1691-1), Třídní klima a školní klima (978-80-247-2742-4), Zapomenutý boj (978-80-755-7978-2), Duchovní boj (978-80-907926-2-3), Důchodce, blondýna, nebo dinosaurus? (978-80-271-0737-7), Boj s reťazou (978-80-88969-77-8), Astonishing X-Men Boj (978-80-7449-844-2), Komunikace s nemocným (978-80-271-2288-2), Experimentování s dětmi (978-80-271-1751-2), Dva roky v hajzlu (978-80-275-0589-0), Jak na rakovinu: Prevence a boj s nemocí (978-80-7406-261-2), Nebo vonia tebou (978-80-569-1025-2), Stýkání, nebo potýkání? (978-80-87256-57-2), Boj s rakouskou hydrou (978-80-755-7040-6), Kryptografie okolo nás (978-80-881-6849-2), Kryptografie okolo nás (978-80-88168-49-2), Bylo nás pět (978-80-748-7167-2), Svet okolo nás (978-80-567-0769-2), S dětmi v přírodě (978-80-271-3322-2), Exotické koření s recepty (978-80-271-0042-2), Ženy, klíč ke spokojenosti je v nás (978-80-271-2032-1), Náš boj s Islámským státem (978-80-87525-51-7), Sebeobrana: Extrémní boj beze zbraně podle speciálních jednotek SAS (978-80-271-3443-4), Jak nás mozek klame (978-80-766-2061-2), Jeden z nás lže (978-80-242-7829-2), Jak nás mozek klame (978-80-7662-061-2), Farma, ktorá nás živí (978-80-567-0561-2)