Základy úspěšného podnikání: průvodce začínajícího podnikatele (978-80-271-2182-3)

Produkt Základy úspěšného podnikání: průvodce začínajícího podnikatele (978-80-271-2182-3) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Základy úspěšného podnikání: průvodce začínajícího podnikatele (978-80-271-2182-3) upraviť a produkt hľadať znova.

Základy úspěšného podnikání: Průvodce začínajícího podnikatele (978-80-271-2182-3)

Základy úspěšného podnikání: Průvodce začínajícího podnikatele (978-80-271-2182-3)
Detail

Kniha - autor Alena Šafrová Drášilová, 248 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Přemýšlíte o podnikání a stále se nemůžete rozhoupat? Nebo už víte, že podnikání je cesta, po níž chcete jít, a chcete se na ni náležitě připravit? Pak je tato kniha určena právě vám! Najdete v ní stručně, jasně a srozumitelně všechno, co je pro začátek úspěšného malého a středního podnikání dobré vědět. Povede vás od prvního nápadu k podnikatelskému plánu, vysvětlí základní souvislosti a pojmy, ale nezahltí zbytečnými detaily. Řada příkladů, praktických cvičení a postřehů z praxe vás vtáhne do světa reálného podnikání. Nejprve se budete věnovat práci s nápadem a jeho přepracování do podoby podnikatelského plánu a analýze trhu a prostředí, v němž budete podnikat. Klíčovou oblastí knihy je stejně jako v podnikání marketing a marketingové plánování. Následně se seznámíte se základy organizování a personalistiky a s problematikou práva a daní. Na závěr se budete věnovat... (alza.cz)

Podobné produkty ako Základy úspěšného podnikání: Průvodce začínajícího podnikatele (978-80-271-2182-3) , Základy úspěšného podnikání: průvodce začínajícího podnikatele (978-80-271-2182-3)

Základy úspěšného podnikání (978-80-271-2182-3)

Základy úspěšného podnikání (978-80-271-2182-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Alena Drášilová Šafrová, 248 stran, česky Přemýšlíte o podnikání a stále se nemůžete rozhoupat? Nebo už víte, že podnikání je cesta, po níž chcete jít, a chcete se na ni náležitě připravit? Pak je tato kniha určena právě vám! Najdete v ní stručně, jasně a srozumitelně všechno, co je pro začátek úspěšného malého a středního podnikání dobré vědět. Povede vás od prvního nápadu k podnikatelskému plánu, vysvětlí základní souvislosti a pojmy, ale nezahltí zbytečnými detaily. Řada příkladů, praktických cvičení a postřehů z praxe vás vtáhne do světa reálného podnikání. Nejprve se budete věnovat práci s nápadem a jeho přepracování do podoby podnikatelského plánu a analýze trhu a prostředí, v němž budete podnikat. Klíčovou oblastí knihy je stejně jako v podnikání marketing a marketingové plánování. Následně se seznámíte se základy organizování a personalistiky a s problematikou práva a daní. Na závěr se budete... (alza.cz)

Podobné produkty ako Základy úspěšného podnikání (978-80-271-2182-3) , Základy úspěšného podnikání (978-80-271-2182-3)

Produktivní podnikatel: Průvodce řemeslem podnikání (978-80-271-1386-6)

Produktivní podnikatel: Průvodce řemeslem podnikání (978-80-271-1386-6)
Detail

Kniha - autor Štěpán Klein, 352 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Chcete si svou cestu podnikání opravdu užít a vyvarovat se při tom začátečnických chyb? Možná nejste podnikatelský talent od přírody a vaše firma neohromí svět, ale nepotřebujete být supermanem, abyste podnikali dobře. Autor nenapsal jednu z dalších knih o tom, jak dosáhnout podnikatelského úspěchu. Napsal knihu o tom, jak podnikat správně. (alza.cz)

Podobné produkty ako Produktivní podnikatel: Průvodce řemeslem podnikání (978-80-271-1386-6) , Desatero úspěšného podnikatele

Základy úspěšného podnikání - Alena Šafrová Drášilová

Základy úspěšného podnikání - Alena Šafrová Drášilová
Detail

Přemýšlíte o podnikání a stále se nemůžete rozhoupat? Nebo už víte, že podnikání je cesta, po níž chcete jít, a chcete se na ni náležitě připravit? Pak je tato kniha určena právě vám! Najdete v ní stručně, jasně a srozumitelně všechno, co je pro začátek úspěšného malého a středního podnikání dobré vědět. Povede vás od prvního nápadu k podnikatelskému plánu, vysvětlí základní souvislosti a pojmy, ale nezahltí zbytečnými detaily. Řada příkladů, praktických cvičení a postřehů z praxe vás vtáhne do světa reálného podnikání. Nejprve se budete věnovat práci s nápadem a jeho přepracování do podoby podnikatelského plánu a analýze trhu a prostředí, v němž budete podnikat. Klíčovou oblastí knihy je stejně jako v podnikání marketing a marketingové plánování. Následně se seznámíte se základy organizování a personalistiky a s problematikou práva a daní. Na závěr se budete věnovat financím a finančnímu řízení a poznáte i rizika podnikání. Po přečtení knihy byste z každé oblasti měli vědět právě tolik, kolik je potřeba k prvním krokům při budování vlastního úspěšného podniku. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Základy úspěšného podnikání - Alena Šafrová Drášilová , Průvodce úspěšného obchodníka (978-80-271-2218-9)

Základy úspěšného podnikání - Šafrová Drášilová Alena

Základy úspěšného podnikání - Šafrová Drášilová Alena
Detail

Přemýšlíte o podnikání a stále se nemůžete rozhoupat? Nebo už víte, že podnikání je cesta, po níž chcete jít, a chcete se na ni náležitě připravit? Pak je tato kniha určena právě vám! Najdete v ní stručně, jasně a srozumitelně všechno, co je pro začátek úspěšného malého a středního podnikání dobré vědět. Povede vás od prvního nápadu k podnikatelskému plánu, vysvětlí základní souvislosti a pojmy, ale nezahltí zbytečnými detaily. Řada příkladů, praktických cvičení a postřehů z praxe vás vtáhne do světa reálného podnikání. Nejprve se budete věnovat práci s nápadem a jeho přepracování do podoby podnikatelského plánu a analýze trhu a prostředí, v němž budete podnikat. Klíčovou oblastí knihy je stejně jako v podnikání marketing a marketingové plánování. Následně se seznámíte se základy organizování a personalistiky a s problematikou práva a daní. Na závěr se budete věnovat financím a finančnímu řízení a poznáte i rizika podnikání. Po přečtení knihy byste z každé oblasti měli vědět právě tolik, kolik je potřeba k prvním krokům při budování vlastního úspěšného podniku. (patro.cz)

Podobné produkty ako Základy úspěšného podnikání - Šafrová Drášilová Alena , Základy podnikání a podnikatelský proces (978-80-271-3041-2)

Základy úspěšného podnikání - Alena Šafrová Drášilová - e-kniha

Základy úspěšného podnikání - Alena Šafrová Drášilová - e-kniha
Detail

eBook:,Přemýšlíte o podnikání a stále se nemůžete rozhoupat? Nebo už víte, že podnikání je cesta, po níž chcete jít, a chcete se na ni náležitě připravit? Pak je tato kniha určena právě vám! Najdete v ní stručně, jasně a srozumitelně všechno, co je pro začátek úspěšného malého a středního podnikání dobré vědět. Povede vás od prvního nápadu k podnikatelskému plánu, vysvětlí základní souvislosti a pojmy, ale nezahltí zbytečnými detaily. Řada příkladů, praktických cvičení a postřehů z praxe vás vtáhne do světa reálného podnikání. Nejprve se budete věnovat práci s nápadem a jeho přepracování do podoby podnikatelského plánu a analýze trhu a prostředí, v němž budete podnikat. Klíčovou oblastí knihy je stejně jako v podnikání marketing a marketingové plánování. Následně se seznámíte se základy organizování a personalistiky a s problematikou práva a daní. Na závěr se budete věnovat financím a finančnímu řízení a poznáte i rizika podnikání. Po přečtení knihy byste z každé oblasti měli vědět právě tolik, kolik je potřeba k prvním krokům při budování vlastního úspěšného podniku. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Základy úspěšného podnikání - Alena Šafrová Drášilová - e-kniha , Moderní lektor: průvodce úspěšného vzdělavatele dospělých (978-80-271-0093-4)

Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4)

Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Stanislava Černá, Ivana Štenglová, Irena Pelikánová, Jan Dědič, 736 stran Učebnice v úvodu podává výklad pojmu, povahy, systému a pramenů obchodního práva. Zabývá se postavením podnikatele a instituty, které se vážou k podnikateli a jeho podnikatelské činnosti. Vysvětluje specifika postavení podnikatele v soukromoprávních vztazích a pojednává o závazcích vyplývajících ze smluv, jichž se podnikatel typicky účastní. Současně se zaměřuje i na veřejnoprávní rámec podnikání daný zejména normami živnostenského a rejstříkového práva, právní úpravou účetnictví i právem na ochranu hospodářské soutěže. Podává též výklad práv k nehmotným statkům při podnikání. Stranou pozornosti nezůstává ani úpadek podnikatele, jeho důsledky a způsoby řešení. V závěrečných částech učebnice se vysvětlují důsledky porušení povinností podnikatele v rovině soukromoprávní, které spočívají v odpovědnosti za... (alza.cz)

Podobné produkty ako Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4) , Produktivní podnikatel: průvodce řemeslem podnikání (978-80-271-1386-6)

Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4)

Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4)
Detail

Kniha - autor Stanislava Černá; Ivana Štenglová; Jan Dědič; Irena Pelikánová, 736 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Učebnice v úvodu podává výklad pojmu, povahy, systému a pramenů obchodního práva. Zabývá se postavením podnikatele a instituty, které se vážou k podnikateli a jeho podnikatelské činnosti. Vysvětluje specifika postavení podnikatele v soukromoprávních vztazích a pojednává o závazcích vyplývajících ze smluv, jichž se podnikatel typicky účastní. Současně se zaměřuje i na veřejnoprávní rámec podnikání daný zejména normami živnostenského a rejstříkového práva, právní úpravou účetnictví i právem na ochranu hospodářské soutěže. Podává též výklad práv k nehmotným statkům při podnikání. Stranou pozornosti nezůstává ani úpadek podnikatele, jeho důsledky a způsoby řešení. V závěrečných částech učebnice se vysvětlují důsledky porušení povinností podnikatele v rovině soukromoprávní, které spočívají v odpovědnosti za škodu a za prodlení, a podává se i... (alza.cz)

Podobné produkty ako Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4) , Základy podnikání (978-80-247-3339-5)

Daňová evidence podnikatelů 2020 (978-80-271-1035-3)

Daňová evidence podnikatelů 2020 (978-80-271-1035-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Jaroslav Sedláček, 144 stran, česky Publikace přináší nejnovější informace o vedení daňové evidence podle účetní a daňové legislativy 2019 i 2020. Je psána jednoduchou srozumitelnou formou, zpřístupňující a usnadňující osvojení daňových předpisů a jejich přenos do praxe. Aktuální vydání uvádí nový zvláštní papírový režim EET pro drobné živnostníky, podmínky pro oznámení o osvobozených příjmech včetně postihů při jeho nepodání, přehled uplatnění výdajů u spolupracujících osob. Obsahuje základní přehled nejčastějších chyb v daňové evidenci a přehled uzávěrkových operací. Je vhodná pro zaběhlé podnikatele a živnostníky, ale také pro začínající podnikatele, kteří mají značné výdaje v souvislosti s rozjezdem firmy. Po ruce tak budete mít ke každodennímu využití přehledné minimum daňové optimalizace vhodné pro každého podnikatele. Poslední kapitolou je komplexní příklad a vyplněné vzorové nové daňové přiznání fyzických osob za rok... (alza.cz)

Podobné produkty ako Daňová evidence podnikatelů 2020 (978-80-271-1035-3) , Průvodce úspěšného investora (978-80-247-5133-7)

Daňová evidence podnikatelů 2022 (978-80-271-3593-6)

Daňová evidence podnikatelů 2022 (978-80-271-3593-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Jaroslav Sedláček, 152 stran, česky Publikace přináší nejnovější informace o vedení daňové evidence podle účetní a daňové legislativy 2021 i 2022. Je psána jednoduchou srozumitelnou formou, zpřístupňující a usnadňující osvojení daňových předpisů a jejich přenos do praxe. Aktuální vydání uvádí možnost uplatnění mimořádných odpisů včetně příkladů, stravovací paušál včetně příkladu, režim paušálního poplatníka, přehled uplatnění výdajů u spolupracujících osob. Obsahuje základní přehled nejčastějších chyb v daňové evidenci a přehled uzávěrkových operací. Je vhodná pro zaběhlé podnikatele a živnostníky, ale také pro začínající podnikatele, kteří mají značné výdaje v souvislosti s rozjezdem firmy. Po ruce tak budete mít ke každodennímu využití přehledné minimum daňové optimalizace vhodné pro každého podnikatele. Poslední kapitolou je komplexní příklad a vyplněné vzorové nové daňové přiznání fyzických osob za rok 2021. Knihu oceňují... (alza.cz)

Podobné produkty ako Daňová evidence podnikatelů 2022 (978-80-271-3593-6) , Osobní finance základy podnikání (978-80-904974-2-9)

Daňová evidence podnikatelů 2016 (978-80-271-0035-4)

Daňová evidence podnikatelů 2016 (978-80-271-0035-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Jiří Dušek, Jaroslav Sedláček, 144 stran Publikace přináší praktické úplné informace o vedení daňové evidence podle nejnovější účetní a daňové legislativy roku 2016. Předností této knihy je stručný a názorný výklad. Součástí je základní překladový slovník starých a nových pojmů podle NOZ a vyplněné daňové přiznání za rok 2015. (alza.cz)

Podobné produkty ako Daňová evidence podnikatelů 2016 (978-80-271-0035-4) , Desatero dobrého podnikatele: odhalená pravda o rizicích podnikání

Daňová evidence podnikatelů 2017 (978-80-271-0424-6)

Daňová evidence podnikatelů 2017 (978-80-271-0424-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Jaroslav Sedláček, 144 stran Publikace přináší praktické úplné informace o vedení daňové evidence podle nejnovější účetní a daňové legislativy roku 2017. Předností této knihy je stručný a názorný výklad. Součástí je základní překladový slovník starých a nových pojmů podle NOZ a vyplněné daňové přiznání za rok 2016. Detaily knihy: Autor: Jaroslav Sedláček Rok vydání: 2017 ISBN: 978-80-271-0424-6 Počet stran: 144 (alza.cz)

Podobné produkty ako Daňová evidence podnikatelů 2017 (978-80-271-0424-6) , Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4)

Daňová evidence podnikatelů 2019 (978-80-271-2248-6)

Daňová evidence podnikatelů 2019 (978-80-271-2248-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Jaroslav Sedláček, 144 stran, česky Publikace přináší nejnovější informace o vedení daňové evidence podle účetní a daňové legislativy 2018 i 2019. Je psána jednoduchou srozumitelnou formou, zpřístupňující a usnadňující osvojení daňových předpisů a jejich přenos do praxe. Aktuální vydání uvádí mj. přehled podmínek, kdy musí fyzická osoba podat daňové přiznání, informace ke sdružení od roku 2019, přehled o virtuální měně a o tom, co je to bytová potřeba nebo přehled uplatnění výdajů u spolupracujících osob. Obsahuje základní přehled nejčastějších chyb v daňové evidenci a přehled uzávěrkových operací. Je vhodná pro zaběhlé podnikatele a živnostníky, ale také pro začínající podnikatele, kteří mají značné výdaje v souvislosti s rozjezdem firmy. Po ruce tak budete mít ke každodennímu využití přehledné minimum daňové optimalizace vhodné pro každého podnikatele. Poslední kapitolou je komplexní příklad a vyplněné vzorové nové daňové... (alza.cz)

Podobné produkty ako Daňová evidence podnikatelů 2019 (978-80-271-2248-6) , Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4)

Daňová evidence podnikatelů 2018 (978-80-271-0869-5)

Daňová evidence podnikatelů 2018 (978-80-271-0869-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Jaroslav Sedláček, 144 stran Publikace přináší nejnovější informace o vedení daňové evidence podle účetní a daňové legislativy 2018. Předností knihy je stručný a názorný výklad. Součástí je vyplněné daňové přiznání za rok 2017. (alza.cz)

Podobné produkty ako Daňová evidence podnikatelů 2018 (978-80-271-0869-5) , Pravidla podnikání do kapsy: stručný průvodce světem podnikání (978-80-908401-0-2)

Daňová evidence podnikatelů 2023 (978-80-271-3986-6)

Daňová evidence podnikatelů 2023 (978-80-271-3986-6)
Detail

Kniha - autor Jiří Dušek; Jaroslav Sedláček, 152 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace přináší nejnovější informace o vedení daňové evidence podle účetní a daňové legislativy 2022 i 2023. Je psána jednoduchou srozumitelnou formou, zpřístupňující a usnadňující osvojení daňových předpisů a jejich přenos do praxe. Aktuální vydání uvádí možnost uplatnění mimořádných odpisů včetně příkladů, stravovací paušál včetně příkladu, režim paušálního poplatníka, daňové podmínky pro bytovou potřebu, přehled uplatnění výdajů u spolupracujících osob. Obsahuje základní přehled nejčastějších chyb v daňové evidenci a přehled uzávěrkových operací. Je vhodná pro zaběhlé podnikatele, ale také pro začínající podnikatele, kteří mají značné výdaje v souvislosti s rozjezdem firmy. Po ruce tak budete mít ke každodennímu využití přehledné minimum daňové optimalizace vhodné pro každého podnikatele. Poslední kapitolou je komplexní příklad a vyplněné daňové přiznání fyzických... (alza.cz)

Podobné produkty ako Daňová evidence podnikatelů 2023 (978-80-271-3986-6) , Stručný manuál úspěšného lenocha (978-80-271-2228-8)

Pravidla podnikání do kapsy: Stručný průvodce světem podnikání (978-80-908401-0-2)

Pravidla podnikání do kapsy: Stručný průvodce světem podnikání (978-80-908401-0-2)
Detail

Kniha - autor Petr Syrový, 68 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Možná byste rádi měli větší přehled v podnikatelských formalitách a principech, ale nejste ochotni se brodit se slovníkem cizích slov skrze bichle plné paragrafů a teorie. Pak právě z těchto důvodů jsou tady Pravidla podnikání do kapsy. Během chvíle získáte odpovědi na otázky jako: Na co se v podnikání připravit? Jakou formu podnikání zvolit? Na jaké úřady a povinnosti si dát pozor? jak řešit účetnictví a administrativu? Jak správně nastavit cenu svých služeb? S jakými riziky počítat? a mnoho dalších... Knížka vám pomůže naprosto jednoduše a bez trapných frází objasnit ty nejdůležitější principy a upozornit rizika, která k podnikání prostě patří. Pravidla podnikání do kapsy zvládnete přečíst během jediného dopoledne. Navíc je můžete vzít všude, a čerpat tak informace okamžitě a kdykoli je potřebujete. (alza.cz)

Podobné produkty ako Pravidla podnikání do kapsy: Stručný průvodce světem podnikání (978-80-908401-0-2) , Základy statistiky (978-80-271-3421-2)

Udržitelné podnikání v praxi (978-80-271-3303-1)

Udržitelné podnikání v praxi (978-80-271-3303-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavla Vrabcová, 192 stran, česky Udržitelný rozvoj je interdisciplinární koncepce, která se neustále vyvíjí, přičemž je diskutována na globální, národní i lokální úrovni. Důležitost tohoto pojetí tkví v jeho komplexnosti. Význam odpovědného podnikání spočívá v odrazu základních hodnot společnosti, je podstatné pro velké i malé podniky, které mohou prostřednictvím inovativních výrobků a služeb, nových schopností a zapojení zainteresovaných stran zlepšit z krátkodobého i dlouhodobého hlediska své hospodářské, environmentální a sociální charakteristiky. Zahrnuje závazek organizace vyvíjet ekonomické aktivity efektivně, zodpovědně vůči společnosti a životnímu prostředí při zohlednění zájmů všech stakeholderů. Předložená monografie poskytuje přehledný a komplexní pohled na udržitelné podnikání z teoretického i praktického hlediska se zaměřením na aktuální výzvy zemědělských a lesnických podniků pro oblasti implementace společenské... (alza.cz)

Podobné produkty ako Udržitelné podnikání v praxi (978-80-271-3303-1) , Průvodce úspěšného obchodníka: prodej je hra. naučíme vás hrát a vydělávat moderními způsoby! (978-80-271-2218-9)

Slavné plzeňské firmy a podnikatelé (978-80-7640-002-3)

Slavné plzeňské firmy a podnikatelé (978-80-7640-002-3)
Detail

Kniha - autor Ladislav Silovský, 160 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha přibližuje osudy úspěšných plzeňských podnikatelů, kteří budovali v období od poloviny 19. století do poloviny 20. století společnosti, jejichž význam daleko přesáhl hranice města. Některé plzeňské společnosti měly až evropský dosah – například Müller a Kapsa, Brožík, Cingroš, Bartelmus.... Většina úspěšných společností skončila v roce 1948 a jejich sláva neprávem upadla v zapomenutí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Slavné plzeňské firmy a podnikatelé (978-80-7640-002-3) , Udržitelné podnikání v praxi (978-80-271-3303-1)

Základy podnikání a podnikatelský proces (978-80-271-3041-2)

Základy podnikání a podnikatelský proces (978-80-271-3041-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Miroslav Hučka, 200 stran, česky Předkládaná publikace představuje základ podnikání založený na podnikatelském objevování, posuzování a využití podnikatelských příležitostí. V teoretické části se zabýváme tržním procesem a konkurencí, analyzujeme vztah podnikání a teorie firmy. Hlavní důraz klademe na podnikatelské příležitosti a na poznávací a individuální charakteristiky podnikání. V aplikační části je prezentován model podnikatelského procesu sestavený z patnácti kroků, který lze považovat za určitý návod postupu pro nového začínajícího podnikatele. Publikaci přivítají zejména podnikatelé ve všech oborech podnikání, zejména však začínající podnikatelé. Užitečné poznatky v ní najdou rovněž studenti a lektoři. (alza.cz)

Podobné produkty ako Základy podnikání a podnikatelský proces (978-80-271-3041-2) , Praktický průvodce podnikatele: aneb jak vést daňovou evidenci (978-80-905622-2-6)

Základy podnikání a podnikatelský proces (978-80-271-3041-2)

Základy podnikání a podnikatelský proces (978-80-271-3041-2)
Detail

Kniha - autor Miroslav Hučka, 200 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Základy podnikání a podnikatelský proces (978-80-271-3041-2) , Rozvoj obchodních a vyjednávacích dovedností: manuál pro start úspěšného obchodníka (978-80-271-1725-3)

Manuál začínajícího podnikatele - Kolektiv autorů - Podnikatel.cz - e-kniha

Manuál začínajícího podnikatele - Kolektiv autorů - Podnikatel.cz - e-kniha
Detail

eBook:,Začněte podnikat s jednoduchým průvodcem pro začínající podnikatele, který pro vás připravil odborný server Podnikatel.cz. Jednotlivé kapitoly jsou uspořádany za sebou tak, jak na sebe navazují fáze běžného podnikání. Texty obsahují odkazy na související obsah, který je dostupný přímo na serveru Podnikatel.cz. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Manuál začínajícího podnikatele - Kolektiv autorů - Podnikatel.cz - e-kniha , Základy fyziologie člověka (978-80-271-2208-0)

Průvodce věřitele (978-80-271-1228-9)

Průvodce věřitele (978-80-271-1228-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Švábová Jana Boháčková, 176 stran, česky Publikace čtenářsky atraktivním způsobem shrnuje základy právní úpravy týkající se nejen správy a vymáhání pohledávek ve velkých korporacích, ale také metody vymáhání pohledávek drobných věřitelů. Čtivým, srozumitelným způsobem shrnuje základní informace o aktuální legislativě, včetně odkazů na nejnovější změny i soudní rozhodnutí, poskytuje odpovědi na často kladené otázky a přibližuje zkoumanou oblast pomocí praktických příkladů. Hlavní výhodou publikace je její čtivost a přehlednost pro čtenáře, který není právníkem. Výklad obsažený v publikaci poskytuje čtenáři jasné řešení konkrétních praktických problémů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Průvodce věřitele (978-80-271-1228-9) , Základy všeobecnej farmakológie (978-80-271-1746-8)

Začínáme podnikat: s případovými studiemi začínajících podnikatelů (978-80-271-2253-0)

Začínáme podnikat: s případovými studiemi začínajících podnikatelů (978-80-271-2253-0)
Detail

Kniha - autor Jitka Srpová, 264 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace zkušených autorů ukazuje, jak hledat podnikatelské nápady a objevovat podnikatelské příležitosti, jak svůj nápad strukturovat do podoby byznys modelu, jak vytvořit zakladatelský rozpočet a podnikatelský plán a jaké jsou možnosti financování začínajících podnikatelů. Pro inspiraci v knize najdete případové studie začínajících firem. (alza.cz)

Podobné produkty ako Začínáme podnikat: s případovými studiemi začínajících podnikatelů (978-80-271-2253-0) , Základy klinické obezitologie (978-80-271-1302-6)

Finanční analýza: Komplexní průvodce s příklady - 3., kompletně aktualizované vydání (978-80-271-0563-2)

Finanční analýza: Komplexní průvodce s příklady - 3., kompletně aktualizované vydání (978-80-271-0563-2)
Detail

Kniha - autor Drahomíra Pavelková; Adriana Knápková, 232 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Třetí, kompletně aktualizované vydání knihy zohledňuje všechny změny v oblasti účetnictví, které od roku 2016 vstoupily v platnost. Nová legislativa přinesla změny v účetních výkazech, které jsou používané ve finanční analýze. Zkušení autoři připravili novou případovou studii, se vzorovou finanční analýzou reálného podniku a důkladnými komentáři, která prochází celou knihou a prakticky ilustruje výklad. Publikace vám krok za krokem ukáže, jak kvalitně provést finanční analýzu a získat tak informace o finančním zdraví, a o tom, co je třeba udělat, aby se hospodaření podniku zlepšilo. Velkou předností knihy je úzká provázanost s praxí, řada praktických příkladů na procvičení a srozumitelný a přehledný výklad s řadou ilustrativních schémat. Cenná je i kapitola o slabých stránkách klasické finanční analýzy, autoři poukazují zejména na problémy spojené s využitím... (alza.cz)

Podobné produkty ako Finanční analýza: Komplexní průvodce s příklady - 3., kompletně aktualizované vydání (978-80-271-0563-2) , Průvodce věřitele (978-80-271-1228-9)

Praktický průvodce pistolnice (978-80-271-2547-0)

Praktický průvodce pistolnice (978-80-271-2547-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Dominik Valášek, 128 stran, česky Máte někdy chuť „jenom tak si zastřílet“, ale nevíte, jak udělat první krok? Máte strach, že svět zbraní a střelnic je doménou mužů? Odhoďte obavy a nechte se přesvědčit, že holky můžou střílet taky. Ať už chcete zbraň k sebeobraně, jako nový koníček, nebo prostě jako pojistku do domácnosti pro všechny případy, autor vás provede krok za krokem na cestě ke zbrojnímu průkazu. Komplexní průvodce základů střelectví s krátkou palnou zbraní, tedy s pistolí a revolverem, vám dá odpověď na všechny otázky, které vás v souvislosti s ním napadnou: Jak zabezpečit zbraň v domácnosti a co se stane, když náboj upadne? Jak se dostat ke střelbě bez zbrojního průkazu a co vás čeká, když se rozhodnete ho získat? Je lepší pistole, nebo revolver? A i když je kniha určena především ženám, svižně napsané rady nepochybně pomůžou i začínajícím střelcům. (alza.cz)

Podobné produkty ako Praktický průvodce pistolnice (978-80-271-2547-0) , Big data: věda o datech - základy a aplikace (978-80-271-3031-3)

Průvodce úspěšného obchodníka (978-80-271-2218-9)

Průvodce úspěšného obchodníka (978-80-271-2218-9)
Detail

Elektronická kniha - autor David Kolář, 312 stran, česky Buďte o několik kroků před konkurencí a zvyšte své obchodní úspěchy! Kniha pro začínající i zkušené obchodníky, manažery a majitele obchodních firem, která na trhu dosud chyběla, přináší konkrétní rady a tipy z praxe, žádné teoretické poučky. To, jak jste obchod doposud znali, se po přečtení této knihy úplně změní. Objevíte nejmodernější obchodní postupy, které odpovídají digitální době, ve které se nyní nacházíme. Tento kompletní průvodce moderním obchodováním vás provede nejrůznějšími technikami: od toho, jak najít kontakt, přes to, co říkat a neříkat v telefonním hovoru, při online schůzce, automatizovaném domlouvání schůzky, až po rady, jak obchod úspěšně uzavřít pomocí prověřených moderních technik prodeje. Ne každý obchod vyjde, ale když víte, jak postupovat a reagovat na námitky, jak vést schůzku a co a jak efektivně dělat po ní, tak se vaše šance na úspěch výrazně zvyšuje.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Průvodce úspěšného obchodníka (978-80-271-2218-9) , Základy gymnastické přípravy dětí (978-80-271-1284-5)

Velký průvodce karavanisty (978-80-271-1771-0)

Velký průvodce karavanisty (978-80-271-1771-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan Bordovský, 192 stran, česky Cestování s vlastním obytným autem nebo přívěsem se u nás věnuje čím dál více lidí. Pokud jste i vy propadli kouzlu karavaninku, nebo o něm zatím jen přemýšlíte, nahlédněte do této knihy. Dozvíte se vše od výběru vozu po rady na cesty. (alza.cz)

Podobné produkty ako Velký průvodce karavanisty (978-80-271-1771-0) , Základy finančního řízení podniku (978-80-271-0194-8)

Krotitel rizik podnikání zasahuje: 10 příběhů podnikatelů, které se skutečně staly (978-80-906944-1-5)

Krotitel rizik podnikání zasahuje: 10 příběhů podnikatelů, které se skutečně staly (978-80-906944-1-5)
Detail

Kniha - autor Vladimír John, 224 stran, česky Do jakých situací jsou podnikatelé schopni se dostat podceněním rizik, která mohli znát a mnohdy jim i předejít? A jak přesně jim v takových momentech může pomoci Krotitel rizik podnikání? Seznamte se s deseti skutečnými a zároveň typickými příběhy z jeho praxe a nechte se inspirovat pro své vlastní podnikání. (alza.cz)

Podobné produkty ako Krotitel rizik podnikání zasahuje: 10 příběhů podnikatelů, které se skutečně staly (978-80-906944-1-5) , Jak budovat image úspěšného a vlivného člověka (978-80-271-3423-6)

Praktický průvodce státní službou (978-80-271-1756-7)

Praktický průvodce státní službou (978-80-271-1756-7)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 144 stran, česky Publikace slouží běžnému čtenáři i profesionálovi k orientaci v jednotlivých fázích a institutech služebního poměru od jeho vzniku, přes jeho průběh, až k jeho konci, včetně případné soudní dohry. Nejde o právnický komentář, ale srozumitelnou „uživatelskou příručku“, zahrnující ilustrační příklady, poznatky z dosavadní aplikační praxe, upozornění na možné nejednoznačnosti a komplikace i doporučení k řešení problémů. Mezi zdroje nepatří jen samotný zákon o státní službě, ale všechny související zákony, prováděcí předpisy, všechny dostupné dokumenty Sekce pro státní službu MV (gestor státní služby) i vlastní praktické zkušenosti autorů, kteří v dané problematice působí v různých pozicích. (alza.cz)

Podobné produkty ako Praktický průvodce státní službou (978-80-271-1756-7) , Daně v podnikání (978-80-7676-359-3)

GDPR: Praktický průvodce implementací (978-80-271-0668-4)

GDPR: Praktický průvodce implementací (978-80-271-0668-4)
Detail

Kniha - autor Luděk Mezmar, 304 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Praktický průvodce implementací o ochraně osobních údajů známého pod názvem General Data Protection Regulation - GDPRPovinnost dopadne na všechny subjekty, které zpracovávají osobní údaje občanů EU - tedy na valnou většinu firem, organizací, obcí, škol nebo státních institucí. Smyslem nařízení GDPR je ochránit data běžných občanů, která mohou být jednoduše zneužita. Norma zakládá firmám a organizacím mnoho povinností v oblasti práva, managementu, nastavení a zabezpečení struktury informačních technologií. Naopak jasně definuje práva lidí vůči těm, kteří osobní data sbírají a využívají jich ke své činnosti.V současné době není na trhu, kromě právního rozboru této problematiky, žádná publikace popisující a vysvětlující, jak jednotlivá ustanovení a povinnosti ovlivní chod firem a organizací. Neexistuje popsaný postup, jak tuto normu v organizacích zavést a fakticky zrealizovat. Odpovědí na... (alza.cz)

Podobné produkty ako GDPR: Praktický průvodce implementací (978-80-271-0668-4) , Základy konstruování (978-80-261-0844-3)

Praktický průvodce státní službou (978-80-271-1756-7)

Praktický průvodce státní službou (978-80-271-1756-7)
Detail

Kniha - autor Šárka Homfray, 144 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace slouží běžnému čtenáři i profesionálovi k orientaci v jednotlivých fázích a institutech služebního poměru od jeho vzniku, přes jeho průběh, až k jeho konci, včetně případné soudní dohry. Nejde o právnický komentář, ale srozumitelnou „uživatelskou příručku“, zahrnující ilustrační příklady, poznatky z dosavadní aplikační praxe, upozornění na možné nejednoznačnosti a komplikace i doporučení k řešení problémů. Mezi zdroje nepatří jen samotný zákon o státní službě, ale všechny související zákony, prováděcí předpisy, všechny dostupné dokumenty Sekce pro státní službu MV (gestor státní služby) i vlastní praktické zkušenosti autorů, kteří v dané problematice působí v různých pozicích. (alza.cz)

Podobné produkty ako Praktický průvodce státní službou (978-80-271-1756-7)

GDPR: Praktický průvodce implementací (978-80-271-0668-4)

GDPR: Praktický průvodce implementací (978-80-271-0668-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Luděk Nezmar, 304 stran Praktický průvodce implementací o ochraně osobních údajů známého pod názvem General Data Protection Regulation - GDPRPovinnost dopadne na všechny subjekty, které zpracovávají osobní údaje občanů EU - tedy na valnou většinu firem, organizací, obcí, škol nebo státních institucí. Smyslem nařízení GDPR je ochránit data běžných občanů, která mohou být jednoduše zneužita. Norma zakládá firmám a organizacím mnoho povinností v oblasti práva, managementu, nastavení a zabezpečení struktury informačních technologií. Naopak jasně definuje práva lidí vůči těm, kteří osobní data sbírají a využívají jich ke své činnosti.V současné době není na trhu, kromě právního rozboru této problematiky, žádná publikace popisující a vysvětlující, jak jednotlivá ustanovení a povinnosti ovlivní chod firem a organizací. Neexistuje popsaný postup, jak tuto normu v organizacích zavést a fakticky zrealizovat. Odpovědí na tuto potřebu většiny... (alza.cz)

Podobné produkty ako GDPR: Praktický průvodce implementací (978-80-271-0668-4)

SQL: Podrobný průvodce uživatele (978-80-271-0774-2)

SQL: Podrobný průvodce uživatele (978-80-271-0774-2)
Detail

Kniha - 216 stran, česky Jazyk SQL (Structured Query Language) je účinným nástrojem pro práci s tabulkami v relačních databázích. Začínající i mírně pokročilí uživatelé zde najdou přehledný a věcný výklad práce s tímto jazykem. (alza.cz)

Podobné produkty ako SQL: Podrobný průvodce uživatele (978-80-271-0774-2)

Windows 11: Průvodce uživatele (978-80-271-3617-9)

Windows 11: Průvodce uživatele (978-80-271-3617-9)
Detail

Kniha - autor Karel Klatovský, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Vývoj v oblasti IT se neustále posouvá kupředu, staré technologie odcházejí a uvolňují místo novým a modernějším. Operační systém Windows je ale stále zde a nadále nám spolehlivě slouží. Jeho poslední verzí jsou Windows 11, které přinášejí celou řadu novinek, modernizací i zdokonalení toho, co se osvědčilo ve verzích předchozích. (alza.cz)

Podobné produkty ako Windows 11: Průvodce uživatele (978-80-271-3617-9)

Účtová osnova, České účetní standardy 2021: Postupy účtování pro podnikatele (978-80-7554-310-3)

Účtová osnova, České účetní standardy 2021: Postupy účtování pro podnikatele (978-80-7554-310-3)
Detail

Kniha - autor Jana Pilátová, 416 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace ve svém 3. vydání obsahuje úplné znění právních předpisů platných pro účetní období započaté 1. 1. 2021 a dále v oblasti účetnictví podnikatelů, tj. České účetní standardy pro podnikatele, vyhlášku č. 500/2002 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o účetnictví pro účetní jednotky, které jsou podnikateli účtujícími v soustavě podvojného účetnictví, a zákon o účetnictví. Úplné aktuální znění právních předpisů, komentář, příklady Jednotlivé účetní předpisy jsou doplněny komentářem k novinkám, které nastaly v průběhu posledních let, praktickými příklady, účetními souvztažnostmi a upozorněními, na co si dát v praxi pozor. Kniha je obohacena o přehledné tabulky, ve kterých se čtenář rychle zorientuje, dále o minimální zákonem stanovené povinnosti, jež mají jednotlivé kategorie účetních jednotek, tematicky zpracované účetní souvztažnosti pro účtování o dlouhodobém... (alza.cz)

Podobné produkty ako Účtová osnova, České účetní standardy 2021: Postupy účtování pro podnikatele (978-80-7554-310-3)

Praktický průvodce podnikatele: aneb jak vést daňovou evidenci (978-80-905622-2-6)

Praktický průvodce podnikatele: aneb jak vést daňovou evidenci (978-80-905622-2-6)
Detail

Kniha - autor Dagmar Halabrinová,, česky Publikace slouží především jako výukový materiál. Je psaná srozumitelnou formou a jednotlivá témata jsou vysvětlena na praktických příkladech. Kniha zároveň obsahuje řešení úkolů. Je určena především pro začátečníky v této oblasti. Čtenář se dozví, jaké druhy příjmů mohou mít podnikatelé fyzické osoby a jak jsou tyto příjmy zdaňovány. Převážná část knihy se zaměřuje na zdanění příjmů z podnikání a vedení daňové evidence. Součástí knihy je komplexní praktický příklad, který je zpracován v účetním software Pohoda. Kniha je vhodná pro studenty, účetní a podnikatele, kteří chtějí tento software používat. (alza.cz)

Podobné produkty ako Praktický průvodce podnikatele: aneb jak vést daňovou evidenci (978-80-905622-2-6)

Průvodce pro vysoce citlivé lidi (978-80-271-0776-6)

Průvodce pro vysoce citlivé lidi (978-80-271-0776-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Judith Orloff, 192 stran Jak prožít šťastnější a vyrovnanější životV knize naleznete praktické tipy, cenné rady a techniky, díky nimž se naučíte zvládat výzvy spojené s citlivostí, stanete se silnějšími a zároveň si v životě udržíte soucit a empatii. Zjistíte, jak s citlivostí co nejlépe zacházet v partnerských vztazích, pracovních kolektivech i při výchově dětí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Průvodce pro vysoce citlivé lidi (978-80-271-0776-6)

Prokoukněte svého šéfa: Praktický průvodce (978-80-271-0069-9)

Prokoukněte svého šéfa: Praktický průvodce (978-80-271-0069-9)
Detail

Kniha - autor Michaela Daňková, 184 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Nevycházíte se svým šéfem? Řekneme vám, proč to mezi vámi „neklape“. Máte nového šéfa a nechcete nic pokazit? Poradíme vám, jak na to. Inspirujte se příběhy ze života a zjistěte, co zafungovalo jinde. Tato kniha vnese do vašeho vztahu se šéfem nové podněty a pomůže vám, aby se vám společně lépe pracovalo. (alza.cz)

Podobné produkty ako Prokoukněte svého šéfa: Praktický průvodce (978-80-271-0069-9)

Mzdové účetnictví 2022: praktický průvodce (978-80-271-3592-9)

Mzdové účetnictví 2022: praktický průvodce (978-80-271-3592-9)
Detail

Kniha - 480 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Nepostradatelná kniha pro všechny mzdové účetní, ekonomy, personalisty, podnikatele, studenty a další! Řeší ohromné množství odborných otázek, které si každodenně klade mzdová praxe. Předností knihy je přehledné zpracování a velké množství příkladů, tabulek, přehledů a vyplněných formulářů. Publikace je aktualizována k 1. 1. 2022 v souladu s novelami zákonů. Reaguje na široký vějíř odborných otázek z oblasti mzdové a navazující problematiky, které musí každodenně řešit mzdová účetní a ostatní odborná veřejnost s akcentací spektra novelizovaných předpisů a zapracování všech legislativních změn. Podrobně je vysvětlen postup při stanovení jednotlivých mzdových plnění včetně všech náhrad a příplatků podle zákoníku práce, průměrného výdělku, náhrad za dovolenou, denního vyměřovacího základu včetně jeho redukce, náhrad za nemoc, dále výpočet výše jednotlivých dávek nemocenského a důchodového pojištění,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Mzdové účetnictví 2022: praktický průvodce (978-80-271-3592-9)

Anglická terminologie pro učitele: Praktický průvodce (978-80-271-2470-1)

Anglická terminologie pro učitele: Praktický průvodce (978-80-271-2470-1)
Detail

Kniha - autor Dita Hochmanová; Veronika Dvořáčková; Dita Trčková, 224 stran, česky, lepená, trhací Publikace, která na trhu dosud chyběla, se věnuje odbornému a profesnímu anglickému jazyku pro pedagogy. Autorky představují odbornou terminologii v následujících oblastech: vybraná témata pedagogiky problematika vzdělávání žáků se speciálními potřebami profesní rozvoj pedagogů Kniha je určena široké pedagogické veřejnosti – studentům středoškolských a vysokoškolských pedagogických oborů, praktikujícím pedagogům v primárním a sekundárním stupni vzdělávání, pedagogickým pracovníkům, kteří působí v dalších vzdělávacích kontextech, a akademikům věnujícím se vedle výzkumu i pedagogické praxi napříč obory na vyšších odborných a vysokých školách. (alza.cz)

Podobné produkty ako Anglická terminologie pro učitele: Praktický průvodce (978-80-271-2470-1)

Moderní lektor: Průvodce úspěšného vzdělavatele dospělých (978-80-271-0093-4)

Moderní lektor: Průvodce úspěšného vzdělavatele dospělých (978-80-271-0093-4)
Detail

Kniha - autor Tomáš Langer, 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Jak kurz sestavit, aby byli účastníci i zadavatelé spokojeni? Jak s účastníky vzdělávání komunikovat a jak je motivovat? Které metody vzdělávání jsou efektivní a na které byste měli raději zapomenout? Co je e-beam, vizualizér a jak tyto a další moderní pomůcky v kurzu efektivně využít? Jaké jsou zásady i nejčastější chyby při práci s učebními pomůckami? Jak do výuky zapojit hlasování nebo jiné interaktivní metody? Na tyto a další otázky vám odpoví tento moderní průvodce úspěšného vzdělavatele dospělých. Jako jediný mezi mnoha zahrnuje na dvou stovkách stran celý komplex základů lektorské činnosti. Prakticky pojatá příručka je určena zejména začínajícím lektorům, ale i ti zkušenější v ní najdou mnoho zajímavých informací a inspirativních podnětů. Dozvíte se, jak kurz dobře připravit po stránce organizační a metodické i jak jej správně lektorsky zahájit a úspěšně dovést až k jeho... (alza.cz)

Podobné produkty ako Moderní lektor: Průvodce úspěšného vzdělavatele dospělých (978-80-271-0093-4)

Průvodce věřitele: Praktické a přehledné postupy (978-80-271-1228-9)

Průvodce věřitele: Praktické a přehledné postupy (978-80-271-1228-9)
Detail

Kniha - autor Jana Švábová, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace čtenářsky atraktivním způsobem shrnuje základy právní úpravy týkající se nejen správy a vymáhání pohledávek ve velkých korporacích, ale také metody vymáhání pohledávek drobných věřitelů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Průvodce věřitele: Praktické a přehledné postupy (978-80-271-1228-9)

Zastoupení podnikatele (978-80-7598-286-5)

Zastoupení podnikatele (978-80-7598-286-5)
Detail

Kniha - autor Kateřina Eichlerová, 444 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Předkládaná monografie velmi zevrubně zpracovává téma zastoupení podnikatele. Je zaměřena na tzv. výlučné zástupce podnikatele (prokuristu, vedoucího odštěpného závodu a obecného obchodního zmocněnce), tedy zástupce, kteří mají úzkou vazbu na obchodní závod a které jiná osoba než podnikatel k zastoupení využít nemůže. Ústřední zkoumanou otázkou je, jaké okolnosti jsou právně relevantní pro přičtení jednání podnikatelova výlučného zástupce podnikateli a v čem se právní režim výlučných zástupů shoduje a v čem nikoli. Autorka se proto zabývá mimo jiné souběhy jednatelských oprávnění, věcným rozsahem zástupčího oprávnění, způsobem zastoupení, střetem zájmů, zjevným a skrytým překročením zástupčího oprávnění a významem materiální publicity. Publikace nabízí komplexní zpracování problematiky zastoupení podnikatele novým způsobem a přináší nové poznatky,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zastoupení podnikatele (978-80-7598-286-5)

Diverse (978-80-260-2182-7)

Diverse (978-80-260-2182-7)
Detail

Kniha - autor Pavel Brunclík, 168 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Velká bilanční kniha známého fotografa Pavla Brunclíka (*1950). Obsahuje representativní výběry z jeho čtyř fotografických cyklů Cizí ženy (Other women, 1986–1995), Krajiny (Landscapea, 1994– 2011), Geometrie nahoty (Geometry of nudity, 2005–2007) a 46 Čechů (46 Czechs, 2009–2011). Kniha obsahuje úvodní texty Jiřího Machalického a Miroslava Petříčka v češtině a angličtině a je určena zájemcům o moderní fotografii. (alza.cz)

Podobné produkty ako Diverse (978-80-260-2182-7)

Mýtus státu podnikatele (978-80-908526-1-7)

Mýtus státu podnikatele (978-80-908526-1-7)
Detail

Kniha - autor Deirdre Nansen McCloskey; Alberto Mingardi, 256 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha Mýtus STÁTU podnikatele je ideální knihou pro tuto dobu. McCloskeyová a Mingardi dokáží být velmi kritičtí a svůj nesouhlas s argumenty svých intelektuálních oponentů dát jasně najevo – koneckonců proč také ne. Vždyť ve své knize se nesnaží zachránit před etatismem nic menšího než osud svobodného světa. Sepsala ji jedna z nejzajímavějších osobností dnešní politické ekonomie Deirdre McCloskeyová a vlivný italský politický filosof a komentátor veřejného dění Alberto Mingardi. Propojují své dva světy, aby v zábavně psaném textu mohli ukázat, jaké jsou hybné síly moderní tržní ekonomiky, a jak je tento pohled v příkrém kontrastu s vizí světa řízeného z centra. STÁT „je zprostředkovatelem drancování a každé volby jsou svým způsobem předběžnou aukcí ukradených věcí“. „Dát Státu peníze a moc, je jako dát teenagerovi lahev alkoholu a klíčky od auta.“ (alza.cz)

Podobné produkty ako Mýtus státu podnikatele (978-80-908526-1-7)

Vědění pro nejisté časy: Průvodce věkem úzkosti (978-80-271-1000-1)

Vědění pro nejisté časy: Průvodce věkem úzkosti (978-80-271-1000-1)
Detail

Kniha - autor Alan Watts, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Vždy mě fascinovalo, jak nám může reverzní psychologie pomoci, když se snažíme dosáhnout nějakého cíle. Někdy tomu říkám „zákon opaku.“ Znáte to, když se snažíte udržet na hladině, potopíte se, ale jakmile se chcete potopit, táhne vás to zpět nahoru. Stačí se pokusit zadržet dech a hned vydechnete… Připomíná mi to prastarý a často opomíjený výrok: „Kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde.“ Kniha, která se vám dostala do rukou, se zabývá způsoby, jakými se tato zákonitost dá využít při cestě za pocitem bezpečí a duchovními i intelektuálními jistotami, které s oporou v náboženství či filozofii hledá snad každý z nás. Jsem přesvědčen, že toto téma je v dnešní době nejistoty a obav ještě aktuálnější než kdy dříve. Tato kniha vychází z předpokladu, že nejistota pramení pouze z úpěnlivé snahy o vytvoření pevně daných jistot, a že jediná cesta ke spáse a udržení si zdravého rozumu... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vědění pro nejisté časy: Průvodce věkem úzkosti (978-80-271-1000-1)

Drony: Kompletní průvodce včetně přehledu nové legislativy (978-80-271-0775-9)

Drony: Kompletní průvodce včetně přehledu nové legislativy (978-80-271-0775-9)
Detail

Kniha - autor Jan Antonín Novák, 34 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Odpovědí na otázku Co je dron? mohou být desítky: pro dítě hračka, pro fotografy a filmaře létající kamera, pro kutily a modeláře skvělá zábava, pro podnikatele výrobní prostředek atd. Tak by se dalo pokračovat dlouho, jednoznačně je dron budoucnost. Pro úplné začátečníky je kniha vstupenkou do světa dronů. Formou vyprávění osobních zkušeností a příhod se dozvíte, jak začít (nebo jak nezačít), podle čeho stroj vybírat, o základních parametrech a dílech dronu, o nejvýznamnějších značkách a o tom, jak poprvé vyrazit do vzduchu. Mírně pokročilí mohou začít číst o kus dál, kde se píše o základních principech letu, o dálkovém ovládání, o kamerách a postupech při fotografování nebo natáčení i o způsobech využití dronů. V knize nechybí podrobný popis konstrukce, tipy pro kutily, pasáž věnovaná závodění (drone racing) a podvodním dronům. Nezbytnou součástí publikace jsou... (alza.cz)

Podobné produkty ako Drony: Kompletní průvodce včetně přehledu nové legislativy (978-80-271-0775-9)

Umění vykládat sny: Průvodce krajinou vašich snů (978-80-271-3314-7)

Umění vykládat sny: Průvodce krajinou vašich snů (978-80-271-3314-7)
Detail

Kniha - autor Theresa Cheungová; Léa Chassagneová, 176 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Objevte teorie a techniky, které vám každou noc zajistí bohatý snový svět. Dešifrujte svoje sny – je zde do detailu rozebráno více než 50 snových scénářů. Co znamenají právě pro vás? Pochopte, co vám ve spánku říká vaše mysl, a odhalíte svůj skutečný potenciál v bdělém stavu. Umění vykládat sny zná odpovědi. (alza.cz)

Podobné produkty ako Umění vykládat sny: Průvodce krajinou vašich snů (978-80-271-3314-7)

Jin jóga: Ucelený průvodce teorií i praxí (978-80-271-2449-7)

Jin jóga: Ucelený průvodce teorií i praxí (978-80-271-2449-7)
Detail

Kniha - autor Bernie Clark, 368 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jin jóga je součástí tradice hatha jógy. Ve své moderní podobě kombinuje jin jóga prvky indické jógy a čínských taoistických cvičení se západní vědou o zdraví, aby přispívala ke zlepšení stavu organismu na mnoha úrovních. Důraz je kladen na dlouhé pasivní držení pozic vytvářející tlak na hluboké pojivové tkáně, čímž jin jóga mobilizuje a posiluje klouby, vazy a hluboké fasciové tkáně. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jin jóga: Ucelený průvodce teorií i praxí (978-80-271-2449-7)

Daně v podnikání (978-80-7676-359-3)

Daně v podnikání (978-80-7676-359-3)
Detail

Kniha - autor Alena Vančurová; Hana Zídková, 368 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace vychází již podruhé, v aktualizovaném znění, poprvé pod hlavičkou společnosti Wolters Kluwer ČR, a. s. Poskytuje základní přehled o daňových povinnostech malého podnikatelského subjektu, a to od začátku podnikání přes postupně vyvstávající problémy až po nastínění možných forem ukončení podnikání. Je zarámována střípky z podnikatelských zkušeností a postupně přicházejících problémů dvou začínajících podnikatelů, z nichž jeden podniká jako fyzická osoba a druhý jako jediný společník společnosti s ručením omezeným. Ti dva postupně zjišťují, že chtějí střechu nad hlavou svého podnikání, že to bez možnosti pohybu, a tedy aut nejde, že už na své podnikání sami nestačí a potřebují zaměstnance, že jejich podnikání nemůže být omezeno jen Českou republikou atd. Publikace podává základní přehled o daňových úskalích nejen u obou daní z příjmů, ale také u daně z... (alza.cz)

Podobné produkty ako Daně v podnikání (978-80-7676-359-3)
Základy úspěšného podnikání: Průvodce začínajícího podnikatele (978-80-271-2182-3), Základy úspěšného podnikání (978-80-271-2182-3), Desatero úspěšného podnikatele, Průvodce úspěšného obchodníka (978-80-271-2218-9), Základy podnikání a podnikatelský proces (978-80-271-3041-2), Moderní lektor: Průvodce úspěšného vzdělavatele dospělých (978-80-271-0093-4), Produktivní podnikatel: Průvodce řemeslem podnikání (978-80-271-1386-6), Základy podnikání (978-80-247-3339-5), Průvodce úspěšného investora (978-80-247-5133-7), Osobní finance Základy podnikání (978-80-904974-2-9), Desatero dobrého podnikatele: Odhalená pravda o rizicích podnikání, Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4), Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4), Pravidla podnikání do kapsy: Stručný průvodce světem podnikání (978-80-908401-0-2), Stručný manuál úspěšného lenocha (978-80-271-2228-8), Základy statistiky (978-80-271-3421-2), Průvodce úspěšného obchodníka: Prodej je hra. Naučíme vás hrát a vydělávat moderními způsoby! (978-80-271-2218-9), Udržitelné podnikání v praxi (978-80-271-3303-1), Praktický průvodce podnikatele: aneb jak vést daňovou evidenci (978-80-905622-2-6), Rozvoj obchodních a vyjednávacích dovedností: Manuál pro start úspěšného obchodníka (978-80-271-1725-3), Základy fyziologie člověka (978-80-271-2208-0), Základy všeobecnej farmakológie (978-80-271-1746-8), Základy klinické obezitologie (978-80-271-1302-6), Průvodce věřitele (978-80-271-1228-9), Big data: Věda o datech - základy a aplikace (978-80-271-3031-3), Základy gymnastické přípravy dětí (978-80-271-1284-5), Základy finančního řízení podniku (978-80-271-0194-8), Jak budovat image úspěšného a vlivného člověka (978-80-271-3423-6), Daně v podnikání (978-80-7676-359-3), Základy konstruování (978-80-261-0844-3)