Vražda v lázních ()

Produkt Vražda v lázních () sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Vražda v lázních () upraviť a produkt hľadať znova.

Vražda v lázních ()

Vražda v lázních ()
Detail

Audiokniha MP3 z detektivního cyklu Letopisy královské komory. - Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Vražda v lázních ()z detektivního cyklu Letopisy královské komoryČtvrtý díl nové kriminální řady oblíbeného spisovatele, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny Čech a Moravy za vlády Ferdinanda I Habsburského. Jiří Adam přijíždí a nabrat nové síly do vyhlášených teplických lázní, ty se se však záhy stávají dějištěm záhadných vražd mladých dívek. A tak Jiřímu Adamovi nezbývá nic jiného, než se opět pustit do vyšetřování. Pomocnou ruku mu nabídne inteligentní a charismatická šlechtična Kateřina Dolanská. Záhy se ukáže, že je do případu zřejmě zapletena evropská šlechta, která se zdánlivě sjela do lázní za účelem osvěžení těla. Málokdo je zde však ve skutečnosti tím, kým se zdá být...Vlastimil VondruškaKladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v lázních ()

Vražda v lázních

Vražda v lázních
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Čtvrtý díl kriminální řady oblíbeného spisovatele, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny Čech a Moravy za vlády Ferdinanda I Habsburského. Jiří Adam přijíždí a nabrat nové síly do vyhlášených teplických lázní, ty se se však záhy stávají dějištěm záhadných vražd mladých dívek. A tak Jiřímu Adamovi nezbývá nic jiného, než se opět pustit do vyšetřování. Pomocnou ruku mu nabídne inteligentní a charismatická šlechtična Kateřina Dolanská. Záhy se ukáže, že je do případu zřejmě zapletena evropská šlechta, která se zdánlivě sjela do lázní za účelem osvěžení těla. Málokdo je zde však ve skutečnosti tím, kým se zdá být... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v lázních , Vražda v lázních skalka (978-80-243-5257-2)

Vražda v lázních (MP3-CD) - audiokniha

Vražda v lázních (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Čtvrtý díl nové kriminální řady oblíbeného spisovatele, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny Čech a Moravy za vlády Ferdinanda I Habsburského. Čte: Jan Hyhlík. Jiří Adam přijíždí a nabrat nové síly do vyhlášených teplických lázní, ty se se však záhy stávají dějištěm záhadných vražd mladých dívek. A tak Jiřímu Adamovi nezbývá nic jiného než se opět pustit do vyšetřování. Pomocnou ruku mu nabídne inteligentní a charismatická šlechtična Kateřina Dolanská. Záhy se ukáže, že je do případu zřejmě zapletena evropská šlechta, která se zdánlivě sjela do lázní za účelem osvěžení těla. Málokdo je zde však ve skutečnosti tím, kým se zdá být. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Vražda v lázních (MP3-CD) - audiokniha

Vražda v lázních - Vlastimil Vondruška - audiokniha

Vražda v lázních - Vlastimil Vondruška - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Z detektivního cyklu Letopisy královské komory Čtvrtý díl nové kriminální řady oblíbeného spisovatele, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny Čech a Moravy za vlády Ferdinanda I Habsburského. Jiří Adam přijíždí a nabrat nové síly do vyhlášených teplických lázní, ty se se však záhy stávají dějištěm záhadných vražd mladých dívek. A tak Jiřímu Adamovi nezbývá nic jiného, než se opět pustit do vyšetřování. Pomocnou ruku mu nabídne inteligentní a charismatická šlechtična Kateřina Dolanská. Záhy se ukáže, že je do případu zřejmě zapletena evropská šlechta, která se zdánlivě sjela do lázní za účelem osvěžení těla. Málokdo je zde však ve skutečnosti tím, kým se zdá být... Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc. (1955) Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd ukončil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 40 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze je naším nejčtenějším domácím i zahraničním autorem za roky 2011–2015. Kromě literární tvorby je také autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. V Tympanu vydává audioknižní ságy Přemyslovská epopej, Husitská epopej a detektivní cykly Hříšní lidé království českého a Letopisy královské komory. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu. Jan Hyhlík (1945) Hlasatel, herec a dabér Jan Hyhlík vystudoval ve své rodné Praze divadelní fakultu AMU. Vystřídal divadla v Hradci Králové, Kolíně, Brně, Praze a Pardubicích. Externě spolupracuje od roku 1995 s Českým Rozhlasem 3 Vltava a zhruba stejnou dobu načítá knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana, kde vytvořil již přes 150 audioknih. Tympanum v jeho interpretaci vydalo audioknihu Poutník: Mágův deník, ságy Vlastimila Vondrušky Přemyslovská epopej a Husitská epopej, detektivní cykly Hříšní lidé království českého a Letopisy královské komory a šest titulů Fredericka Forsytha. Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Letopisy královské komory IV vydané nakladatelstvím MOBA v Brně v roce 2009. Copyright © Vlastimil Vondruška, 2009. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2010. Remastering Tympanum s. r. o. Čte Jan Hyhlík. Hudba Pavel Hlaváček. Design obalu Ondřej Fučík. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v červnu 2018. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v lázních - Vlastimil Vondruška - audiokniha , Vražda v ambitu ()

Vražda v lázních Skalka - Jarmila Pospíšilová - e-kniha

Vražda v lázních Skalka - Jarmila Pospíšilová - e-kniha
Detail

eBook:,Blíží se letní prázdniny a v nedaleké Skalce před několika týdny zahájili lázeňskou sezonu. Marie to má z Kapliček jen nějakých deset kilometrů, a když z novinového článku zjistí, co všechno lázně nabízejí, nechá se zlákat k návštěvě. Vyzkouší masáže lávovými kameny i koupele ve zdejší unikátní vodě. Zalíbí se jí jak procedury, tak i klid malých venkovských lázní. Komorní prostředí působí mírumilovně, proto jako šok všechny místní zasáhne nález mrtvé ženy poblíž jednoho z léčivých pramenů. Jde o mladou ženu, cyklistku, která leží poblíž svého kola, bez helmy, s rozbitou hlavou. V první chvíli to vypadá na smrtelný úraz pádem z kola, nic však není takové, jak se na první pohled zdá. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v lázních Skalka - Jarmila Pospíšilová - e-kniha

Vražda v lázních Skalka (978-80-243-5257-2)

Vražda v lázních Skalka (978-80-243-5257-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Jarmila Pospíšilová, 240 stran Blíží se letní prázdniny a v nedaleké Skalce před několika týdny zahájili lázeňskou sezonu. Marie to má z Kapliček jen nějakých deset kilometrů, a když z novinového článku zjistí, co všechno lázně nabízejí, nechá se zlákat k návštěvě. Vyzkouší masáže lávovými kameny i koupele ve zdejší unikátní vodě. Zalíbí se jí jak procedury, tak i klid malých venkovských lázní. Komorní prostředí působí mírumilovně, proto jako šok všechny místní zasáhne nález mrtvé ženy poblíž jednoho z léčivých pramenů. Jde o mladou ženu, cyklistku, která leží poblíž svého kola, bez helmy, s rozbitou hlavou. V první chvíli to vypadá na smrtelný úraz pádem z kola, nic však není takové, jak se na první pohled zdá. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v lázních Skalka (978-80-243-5257-2) , Vražda v salonním coupé

Rozruch v lázních ()

Rozruch v lázních ()
Detail

Audiokniha MP3 Miloslav Šimek, čte Miloslav Šimek,Jiří Krampol - autor Miloslav Šimek, čte Jiří Krampol a Miloslav Šimek Záznam představení Miloslava Šimka a Jiřího KrampolaŠimek a Krampol: Rozruch v lázních ()- audiokniha obsahuje záznam představení Miloslava Šimka a Jiřího Krampola v Lázeňském divadle v Luhačovicích ze srpna 1988. Vydal Supraphon na LP a MC albu Rozruch v lázních (11 0913-1,4) v roce 1990. Jednotlivé scénky byly většinou již digitálně vydány, ale v původní podobě vychází tento titul digitálně poprvé. (alza.cz)

Podobné produkty ako Rozruch v lázních () , Vyznání mariánským lázním v červnu a červnu v mariánských lázních

Barbie Wellness panenka v lázních

Barbie Wellness panenka v lázních
Detail

Mattel Barbie wellness panenka v lázních Připoj se k panence Barbie a jejímu štěňátku a užijte si společně den plný odpočinku ve wellness. Naplň vanu vodou, umísti panenku do vany a přidej jeden sáček voňavé třpytivé pěny a nech Barbie relaxovat v této luxusní bublinkové koupeli. Díky speciální poličce, kterou lze připevnit k okrajům vany, bude mít navíc panenka všechny nezbytnosti na dosah. Barbie má 7 pohyblivých kloubů, díky čemuž ji můžeš snadno uvést do různých pozic. - Vhodné pro děti od 3 let (hawaj.cz)

Podobné produkty ako Barbie Wellness panenka v lázních , Eurographics puzzle jóga v lázních xl 500 dílků (628136154543)

Vražda v lázních - Pospíšilová Jarmila

Vražda v lázních - Pospíšilová Jarmila
Detail

Čtvrtý díl kriminální řady oblíbeného spisovatele, v níž písař královské komory Jiří Adam z Dobronína řeší neobvyklé zločiny Čech a Moravy za vlády Ferdinanda I Habsburského. Jiří Adam přijíždí a nabrat nové síly do vyhlášených teplických lázní, ty se se však záhy stávají dějištěm záhadných vražd mladých dívek. A tak Jiřímu Adamovi nezbývá nic jiného, než se opět pustit do vyšetřování. Pomocnou ruku mu nabídne inteligentní a charismatická šlechtična Kateřina Dolanská. Záhy se ukáže, že je do případu zřejmě zapletena evropská šlechta, která se zdánlivě sjela do lázní za účelem osvěžení těla. Málokdo je zde však ve skutečnosti tím, kým se zdá být... (patro.cz)

Podobné produkty ako Vražda v lázních - Pospíšilová Jarmila , Když je muž v lázních (80-254-1537-6)

Rozruch v lázních - Miloslav Šimek - audiokniha

Rozruch v lázních - Miloslav Šimek - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Záznam představení Miloslava Šimka a Jiřího Krampola v Lázeňském divadle v Luhačovicích ze srpna 1988 vydal Supraphon na LP a MC albu Rozruch v lázních ()(11 0913-1,4) v roce 1990. Jednotlivé scénky byly většinou již digitálně vydány, ale v původní podobě vychází tento titul digitálně poprvé. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Rozruch v lázních - Miloslav Šimek - audiokniha , Když je muž v lázních (999-00-001-2561-6)

Když je muž v lázních - Irena Fuchsová

Když je muž v lázních - Irena Fuchsová
Detail

Ve dvacáté knize Ireny Fuchsové najdete záletníky i muže věrné, mladé i dříve narozené, staré mládence i muže ženaté, muže sympatické i muže na zabití, stanete se svědky trapasů, rozchodů, lásek, nedorozumění, nevěr i osudových náhod. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Když je muž v lázních - Irena Fuchsová , Když je žena v lázních (999-00-001-2562-3)

Mattel Barbie Wellness panenka - V lázních GKH73

Detail

Panenka Barbie ví, že nejlepší je dopřát si tu nejlepší péči! Tato sada panenky a doplňků je oslavou oblíbeného způsobu, jakým panenka Barbie nabírá energii v lázních! Panenka je oblečena do roztomilého župánku s citronovým potiskem. (mall.cz)

Podobné produkty ako Mattel Barbie Wellness panenka - V lázních GKH73 , Vražda v orient expresu - dvd (d007946)

Když je muž v lázních - Fuchsová Irena

Když je muž v lázních - Fuchsová Irena
Detail

Ve dvacáté knize povídek Ireny Fuchsové KDYŽ JE MUŽ V LÁZNÍCH najdete záletníky i muže věrné, mladé i dříve narozené, zapřísáhlé staré mládence i muže ženaté, muže sympatické i muže na zabití, trapasy, rozchody, lásky, nedorozumění, nevěry i osudové náhody. A pokud si chcete zahrát divadlo, můžete. V knize je totiž i divadelní hra KDYŽ SE V LÁZNÍCH (NE)DAŘÍ HOUBÁM. (patro.cz)

Podobné produkty ako Když je muž v lázních - Fuchsová Irena , Vražda v ostrovní ulici - dvd (9628)

Privátní wellness v lázních pro 2 osoby Praha

Privátní wellness v lázních pro 2 osoby Praha
Detail

Neobyčejný relax v pražských privátních lázních Tom pro dvě osoby už čeká. K dispozici je vířivka s vodou ošetřenou bezchlórovou technologií, takže si koupel užijí i ti, kteří mají citlivou pokožku. Odpočinek pokračuje v infrasauně (50–60 °C). Obsluha nejdřív vysvětlí, jak vše funguje, a pak už začíná ta správná nerušená relaxace. V areálu lázní je také minibar s drobným občerstvením (není v ceně). V ceně zážitku je: pobyt v lázních zapůjčení ručníků a prostěradla karafa s vodou káva Nespresso kvalitní francouzská kosmetika L’Occitane Parkování je o víkendech zdarma a týdnu za 20 Kč/h na fialové zóně. (adrop.cz)

Podobné produkty ako Privátní wellness v lázních pro 2 osoby Praha , Vražda v pentagonu (80-85876-39-6)

Vražda v ambitu ()

Vražda v ambitu ()
Detail

Audiokniha MP3 - Detektivní příběh se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Na studiích v Magdeburku se stává svědkem vraždy mladé dívky. Podaří se mu ji vyřešit? - autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka Historická detektivka Vlastimila Vondrušky ze série Hříšní lidé Království českého se vrací do doby mládí Oldřicha z ChlumuDetektivní příběh se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Na studiích v Magdeburku se stává svědkem vraždy mladé dívky. Podaří se mu ji vyřešit? Napínavý detektivní příběh, odehrávající se v polovině 13. století, se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Audiokniha objasňuje některé důležité události, předcházející příběhům královského prokurátora publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. Jako druhorozenému synovi je Oldřichovi z Chlumu určeno stát se knězem. Protože je velmi bystrý a má vynikající paměť, starý děkan Ignatius ho už brzy nemá co učit a pošle chlapce do klášterní školy v německém Magdeburku. Zde se... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v ambitu () , Vražda v ambitu: hříšní lidé království českého

Když je muž v lázních - Irena Fuchsová - e-kniha

Když je muž v lázních - Irena Fuchsová - e-kniha
Detail

eBook:,Ve dvacáté knize Ireny Fuchsové najdete záletníky i muže věrné, mladé i dříve narozené, staré mládence i muže ženaté, muže sympatické i muže na zabití, stanete se svědky trapasů, rozchodů, lásek, nedorozumění, nevěr i osudových náhod. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Když je muž v lázních - Irena Fuchsová - e-kniha , Vražda v orient expresu - blu-ray (bd001614)

Když je žena v lázních - Irena Fuchsová - e-kniha

Když je žena v lázních - Irena Fuchsová - e-kniha
Detail

eBook:,Druhé vydání knihy KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH si rádi přečtou nejenom ti, kdo v lázních byli, ale i ti, kdo o lázních slyšeli jen vypravovat. Do lázeňského světa vás zavedou žárliví manželé, nevěrné ženy, sadistická sestřička, záletníci, lázeňští lháři, nešťastné lásky, osudová lázeňská setkání, ale i lázeňské vejšplechty.. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Když je žena v lázních - Irena Fuchsová - e-kniha , Vražda v orient expresu - blu-ray (d01469)

CLEMENTONI Puzzle s drahokamy Štěňátka v lázních 104 dílků

CLEMENTONI Puzzle s drahokamy Štěňátka v lázních 104 dílků
Detail

Puzzle ze série Jewels obsahuje navíc samolepicí zářivé nepravé drahokamy , kterými můžete obrázek ozdobit podle své fantazie. Puzzle SuperColor Collection - edice navržená speciálně pro děti, pomáhá jim rozvíjet manuální zručnost a schopnost pozorování. Kvalita materiálů a exkluzivní technika tisku zaručují trvale krásné, živé a zářivé barvy. Doporučeno pro děti od 6 let. Rozměr složeného puzzle cca 33,5 x 23,5 cm (patro.cz)

Podobné produkty ako CLEMENTONI Puzzle s drahokamy Štěňátka v lázních 104 dílků , Vražda v ambitu (978-80-243-4140-8)

Když je muž v lázních (80-254-1537-6)

Když je muž v lázních (80-254-1537-6)
Detail

Kniha - autor Irena Fuchsová,, česky Ve dvacáté knize povídek Ireny Fuchsové KDYŽ JE MUŽ V LÁZNÍCH najdete záletníky i muže věrné, mladé i dříve narozené, zapřísáhlé staré mládence i muže ženaté, muže sympatické i muže na zabití, trapasy, rozchody, lásky, nedorozumění, nevěry i osudové náhody. A pokud si chcete zahrát divadlo, můžete. V knize je totiž i divadelní hra KDYŽ SE V LÁZNÍCH (NE)DAŘÍ HOUBÁM. (alza.cz)

Podobné produkty ako Když je muž v lázních (80-254-1537-6) , Vražda v schönbrunnu (978-80-243-9739-9)

Eurographics Puzzle Jóga v lázních XL 500 dílků (628136154543)

Eurographics Puzzle Jóga v lázních XL 500 dílků (628136154543)
Detail

Puzzle - 500 dílků v balení, téma zvířata, pro náročné, vhodné od 14 let Skládání puzzle zkrátí dlouhé zimní večery a zároveň přispívá k rozvoji logického myšlení. I přes různé modifikace se princip nemění, a tak může tato aktivita bavit po generace. Kvalitní puzzle EUROGRAPHICS je určeno od 14 let. V balení vás čeká 500 dílků, jejichž skládání bude výzvou pro trpělivější hráče. Nabízené puzzle vás bude svým pěkným obrázkem motivovat k dokončení práce. Těšit se můžete na náročnější skládání, takže u něj strávíte i více času. Pro jeho vytvoření byl použit materiál, konkrétně papír. Hlavní přednosti puzzle Eurographics Puzzle Jóga v lázních XL 500 dílků Puzzle pomůže s rozvíjením jemné motoriky, předvídavosti a koncentrace Jeho skládání navíc přispívá k relaxaci Zajímavé puzzle EUROGRAPHICS je svým motivem vhodné pro děti od 14 let Téma: zvířata Puzzle obsahuje celkem 500 dílků Řadí se mezi klasické puzzle, které zná zajisté každý U tohoto typu můžete očekávat... (alza.cz)

Podobné produkty ako Eurographics Puzzle Jóga v lázních XL 500 dílků (628136154543) , Vražda v nemocnici (978-80-243-9466-4)

Vražda v Orient expresu ()

Vražda v Orient expresu ()
Detail

Audiokniha MP3 - Audiokniha roku 2017: Nejlepší jednohlasá četba. Nové zpracování nejslavnější detektivky Agathy Christie. - Agatha Christie, čte Lukáš Hlavica Nové zpracování nejslavnější detektivky Agathy Christie Vražda v Orient expresuHercule Poirot, jehož naléhavý telegram odvolá z Istanbulu do Anglie, jen tak tak získá místo na palubě luxusního rychlíku Orient-expres, který je mimo sezónu nečekaně plný. Ve vlaku jej osloví bohatý Američan Ratchett, který ho požádá o ochranu, protože se obává, že mu hrozí nebezpečí. Detektiv odmítne a následující ráno je muž nalezen ve svém kupé ubodaný. Následně vlak uvízne v závějích a cestující i posádka zůstanou ponecháni napospas osudu. Je to zvláštní směsice: Američané, Angličané, švédská misionářka, Ital, maďarský diplomat s chotí… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí – a teď i s podezřením ze zločinu. Protože vrah je stále mezi nimi. A všichni jsou podezřelí.Málokterá detektivka se dočkala... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Orient expresu () , Vražda v ledu (978-80-271-3067-2)

Vražda v salonním coupé

Vražda v salonním coupé
Detail

Audiokniha MP3 Zdeněk Svěrák,Ladislav Smoljak,Jára Cimrman, čte Ladislav Smoljak,Miloň Čepelka,Pavel Vondruška,Jaroslav Vozáb,Václav Kotek Divadelní hra z repertoáru Divadla Járy Cimermana od Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Představení je rozděleno do dvou částí. První z nich je seminář, v kterém se dozvídáme o životě Járy Cimermana a druhá část je už samotnou hrou. Detektivní činohra se odehrává v salonním kupé, kde továrníka Bienhanzela rozbolí zub. Steward situaci zachrání, zub vyvrtá a továrníkovi je lépe. Ovšem jen do té doby, než zemře. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v salonním coupé , Zapomenutá vražda ()

Vražda v Amsterodamu - Ian Buruma

Vražda v Amsterodamu - Ian Buruma
Detail

Byl to demonstrativní zločin. Jednoho listopadového dne zavraždil mladý rozhněvaný muslim výstřelem z pistole holandského filmového režiséra Theo van Gogha za to, že se spolu s černou imigrantkou a političkou Aján Hirsi Aliovou odvážil natočit ostrý prtiislámský snímek promítnutý v nizozemské televizi. Zavraždění známého kulturního provokatéra z ideově-náboženských důvodů rukou marockého přistěhovalce otřásla poklidným a tradičně tolerantním Holandskem a vyvolala vlnu hněvivých protestů po celém světě. Ian Buruma, profesor americké university, se vrací do rodného Holandska, aby řadou rozhovorů s muslimy, kulturními a veřejnými činiteli pátral po okolnostech a motivech, jež vedou zejména mladé Maročany k odmítání evropské kultury, jejich demokratických hodnot, proč podléhají vábení a návodům fundamentalistických džihádistů, kteří vedou "svatou válku" proti liberálnímu Západu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Amsterodamu - Ian Buruma , Smysluplná vražda

Vražda v nemocnici - Petr Bým

Vražda v nemocnici - Petr Bým
Detail

Násilná smrt primáře dětské chirurgie tentokrát tým kapitána Petra Brandla zavádí do velké pražské nemocnice. Na počátku vyšetřování se zdá, že motivem vraždy je vyřizování rodinných či pracovních sporů, které jsou v dnešní době víceméně obvyklé a nezřídka jsou řešeny i na půdorysu paragrafů trestního zákona. Další vraždy a koneckonců i nezvyklá vražedná zbraň - malorážková sportovní pistole z padesátých let 20. století - však kriminalisty postupně nasměrují do vzdálenější minulosti… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v nemocnici - Petr Bým , Vražda v dívčí garsoniéře (978-80-243-8290-6)

Vražda v Ostrovní ulici (DVD)

Vražda v Ostrovní ulici (DVD)
Detail

DVD film Vražda v Ostrovní ulici [1933]. Československý film pro pamětníky. Dolby Digital. Kdo, proč a jak vraždil v Ostrovní ulici? Ve 3 hodiny ráno je zalarmována pražská policie panem Zacharem, který doma našel zavražděnou manželku. Případu se ujímá detektiv Klubíčko, který umí zachovat klidnou hlavu při vyšetřování. Zato jeho přítel, novinář Maurin, píše do „Denního kurýra“ o každém podezřelém, že je vrah. Maurin byl oprávněn usuzovat předem, ale detektiv se musí držet důkazů a dokázat kdo byl vrahem, proč vraždil a jak vraždu provedl. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Ostrovní ulici (DVD) , Vražda v pevnosti terezín (999-00-036-1942-6)

Vražda v Schönbrunnu - Beate Maxian

Vražda v Schönbrunnu - Beate Maxian
Detail

Vídeňské policii se v Schönbrunn naskytne příšerný obraz: v zámeckém parku leží uprostřed záhonu z růží mrtvé ženské tělo ve svatebních šatech. Oběť je záhy identifikována. Jde o bývalou snoubenku prominentního vídeňského hoteliéra Felixe Beermanna, která zmizela beze stopy před pěti lety. Beerman si za několik dní bere za ženu svou novou lásku. Případ vrtá hlavou nejenom policii, ale také novinářce Sarah, která se zajímá o symboly, mýty a obyčeje a právě pracuje na článku o svatebních zvycích. Když krátce nato obdrží tajuplnou zprávu týkající se nálezu mrtvého těla v Schönbrunnu, pouští se do pátrání na vlastní pěst. Objevuje další záhadné stopy, kvůli nimž se dostává nebezpečně blízko k pachateli tohoto strašlivého činu… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Schönbrunnu - Beate Maxian , Vražda v krajině přízraků (978-80-721-1350-7)

Vražda v Schönbrunnu - Maxian Beate

Vražda v Schönbrunnu - Maxian Beate
Detail

Vídeňské policii se v Schönbrunn naskytne příšerný obraz: v zámeckém parku leží uprostřed záhonu z růží mrtvé ženské tělo ve svatebních šatech. Oběť je záhy identifikována. Jde o bývalou snoubenku prominentního vídeňského hoteliéra Felixe Beermanna, která zmizela beze stopy před pěti lety. Beerman si za několik dní bere za ženu svou novou lásku. Případ vrtá hlavou nejenom policii, ale také novinářce Sarah, která se zajímá o symboly, mýty a obyčeje a právě pracuje na článku o svatebních zvycích. Když krátce nato obdrží tajuplnou zprávu týkající se nálezu mrtvého těla v Schönbrunnu, pouští se do pátrání na vlastní pěst. Objevuje další záhadné stopy, kvůli nimž se dostává nebezpečně blízko k pachateli tohoto strašlivého činu… (patro.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Schönbrunnu - Maxian Beate , V hlavní roli vražda (978-80-243-8622-5)

Vražda v nemocnici - Bým Petr

Vražda v nemocnici - Bým Petr
Detail

Násilná smrt primáře dětské chirurgie tentokrát tým kapitána Petra Brandla zavádí do velké pražské nemocnice. Na počátku vyšetřování se zdá, že motivem vraždy je vyřizování rodinných či pracovních sporů, které jsou v dnešní době víceméně obvyklé a nezřídka jsou řešeny i na půdorysu paragrafů trestního zákona. Další vraždy a koneckonců i nezvyklá vražedná zbraň – malorážková sportovní pistole z padesátých let 20. století – však kriminalisty postupně nasměrují do vzdálenější minulosti… (patro.cz)

Podobné produkty ako Vražda v nemocnici - Bým Petr , Vražda v hotelu sacher (978-80-243-9452-7)

Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška

Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška
Detail

Tři detektivní příběhy, odehrávající se v polovině 13. století, se vracejí do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Vysvětlují některé události, předcházející románům publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. První příběh vypráví o tajemné vraždě, jíž se Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem při svém studiu v Magdeburku. Tajemný vrah usiluje o jeho život a jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu. Druhý příběh se odehrává v době, kdy mladý Oldřich z Chlumu poprvé přichází na Pražský hrad. Zde vstoupí do jeho služeb panoš Ota ze Zástřizlí, jehož dostane z ošemetné situace a za své zásluhy je jmenován královským prokurátorem. Třetí příběh Osudný turnaj se odehrává nedaleko hradu Bezdězu, kde se dostane k vyšetřování spletitého případu boje o moc mezi nejmocnějšími severočeskými šlechtickými rody. Odhalí tajemnou vraždu a v krvavém souboji si vybojuje srdce Ludmily z Vartemberka, své budoucí ženy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška , Vražda v orient expresu (978-80-242-7734-9)

Vražda v Pentagonu - Trumanová Margaret

Vražda v Pentagonu - Trumanová Margaret
Detail

Margit Falková, advokátka s hodností majora, se zůčastní párty, během níž dojde k vraždě významného vědce, předního spolupracovníka Pentagonu. Díky zvláštnímu zákulisnímu postupu se později stane obhájkyní muže, označeného americkým ministerstvem obrany za vraha. Události dostanou spád ve chvíli, kdy "pachatel" spáchá ve vazbě "sebevraždu". Falková zjišťuje, že nitky souvislostí vedou mnohem dál a výš... (patro.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Pentagonu - Trumanová Margaret , Vražda v průhonickém parku (978-80-247-5408-6)

Vražda v ambitu - Vondruška Vlastimil

Vražda v ambitu - Vondruška Vlastimil
Detail

Napínavý detektivní příběh, odehrávající se v polovině 13. století, se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Audiokniha objasňuje některé důležité události, předcházející příběhům královského prokurátora publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. Jako druhorozenému synovi je Oldřichovi z Chlumu určeno stát se knězem. Protože je velmi bystrý a má vynikající paměť, starý děkan Ignatius ho už brzy nemá co učit a pošle chlapce do klášterní školy v německém Magdeburku. Zde se čtrnáctiletý Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem vraždy mladé dívky. Tajemný vrah, skrývající se v mnišském hábitě, začne usilovat o mladíkův život. Jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu… (patro.cz)

Podobné produkty ako Vražda v ambitu - Vondruška Vlastimil

Když je žena v lázních (999-00-001-2562-3)

Když je žena v lázních (999-00-001-2562-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Irena Fuchsová, 208 stran Knihu si rádi přečtou nejenom ti, kdo v lázních byli, ale i ti, kdo o lázních slyšeli jen vypravovat. Do lázeňského světa vás zavedou žárliví manželé, nevěrné ženy, sadistická sestřička, záletníci, lázeňští lháři, nešťastné lásky, osudová lázeňská setkání, ale i lázeňské vejšplechty.. (alza.cz)

Podobné produkty ako Když je žena v lázních (999-00-001-2562-3)

Když je muž v lázních (999-00-001-2561-6)

Když je muž v lázních (999-00-001-2561-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Irena Fuchsová, 256 stran Ve dvacáté knize Ireny Fuchsové najdete záletníky i muže věrné, mladé i dříve narozené, staré mládence i muže ženaté, muže sympatické i muže na zabití, stanete se svědky trapasů, rozchodů, lásek, nedorozumění, nevěr i osudových náhod. (alza.cz)

Podobné produkty ako Když je muž v lázních (999-00-001-2561-6)

Clementoni Puzzle s drahokamy Štěňátka v lázních 104 dílků (8005125201679)

Clementoni Puzzle s drahokamy Štěňátka v lázních 104 dílků (8005125201679)
Detail

Puzzle - 104 dílků v balení, vhodné od 6 let Skládání puzzle zkrátí dlouhé zimní večery a zároveň přispívá k rozvoji logického myšlení. Jde o nestárnoucí klasiku, která děti velmi baví. Kvalitní puzzle CLEMENTONI je určeno od 6 let. V balení na děti čeká 104 dílků, jejich složení nevyžaduje příliš trpělivosti. Nabízené puzzle bude svým pěkným obrázkem motivovat k dokončení práce. K jeho výrobě posloužil kvalitní materiál, jakým je konkrétně papír. Zásadní vlastnosti puzzle Clementoni Puzzle s drahokamy Štěňátka v lázních 104 dílků Puzzle se skvěle hodí pro rozvíjení jemné motoriky, představivosti a koncentrace Skládání puzzle přispívá k relaxaci Zajímavé puzzle CLEMENTONI je svým motivem vhodné pro děti od 6 let V balení je celkem 104 dílků Řadí se mezi klasické puzzle, které zná zajisté každý K jeho výrobě slouží papír (alza.cz)

Podobné produkty ako Clementoni Puzzle s drahokamy Štěňátka v lázních 104 dílků (8005125201679)

Vražda v Orient expresu (2017) (DVD)

Vražda v Orient expresu (2017) (DVD)
Detail

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří.BONUSY:• Agatha Christie: Důvěrný portrét • Hovory o Herculu Poirotovi • Vynechané scény s volitelným komentářem Kennetha Branagha & Michaela Greena • Komentář režiséra Kennetha Branagha (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Orient expresu (2017) (DVD)

Vražda v hotelu Sacher - Beate Maxian

Vražda v hotelu Sacher - Beate Maxian
Detail

V luxusním hotelu Sacher se koná opulentní jarní ples. Mezi věhlasnými hosty je také Sarah Pauliová, novinářka Vídeňského posla. Oslava běží na plné obrátky, když tu se náhle ozve výkřik. Vzápětí je na dámských toaletách nalezeno mrtvé tělo. Brzy vyjde najevo, že obětí se stala Iris Reuterová, která pracovala v malém cukrářství nedaleko hotelu Sacher. Iris byla proslulou cukrářkou, její sladké výtvory se těšily velké oblibě. Při dotazování přítomných hostí padne podezření na Maxe Brückera. Je to nadřízený Reuterové a její bývalý přítel, který se s ní nerozešel právě v dobrém. Zatímco bulvární tisk vnímá Brückera jako jasného pachatele, Sarah pochybuje a pouští se do pátrání na vlastní pěst v blízkém okolí zavražděné ženy. Záhy narazí na záhadné dekorace na dortech a na další temná tajemství… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v hotelu Sacher - Beate Maxian

Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška - audiokniha

Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Detektivní příběh se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Na studiích v Magdeburku se stává svědkem vraždy mladé dívky. Podaří se mu ji vyřešit? Napínavý detektivní příběh, odehrávající se v polovině 13. století, se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Audiokniha objasňuje některé důležité události, předcházející příběhům královského prokurátora publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. Jako druhorozenému synovi je Oldřichovi z Chlumu určeno stát se knězem. Protože je velmi bystrý a má vynikající paměť, starý děkan Ignatius ho už brzy nemá co učit a pošle chlapce do klášterní školy v německém Magdeburku. Zde se čtrnáctiletý Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem vraždy mladé dívky. Tajemný vrah, skrývající se v mnišském hábitě, začne usilovat o mladíkův život. Jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška - audiokniha

Vražda v hotelu Sacher - Maxian Beate

Vražda v hotelu Sacher - Maxian Beate
Detail

V luxusním hotelu Sacher se koná opulentní jarní ples. Mezi věhlasnými hosty je také Sarah Pauliová, novinářka Vídeňského posla. Oslava běží na plné obrátky, když tu se náhle ozve výkřik. Vzápětí je na dámských toaletách nalezeno mrtvé tělo. Brzy vyjde najevo, že obětí se stala Iris Reuterová, která pracovala v malém cukrářství nedaleko hotelu Sacher. Iris byla proslulou cukrářkou, její sladké výtvory se těšily velké oblibě. Při dotazování přítomných hostí padne podezření na Maxe Brückera. Je to nadřízený Reuterové a její bývalý přítel, který se s ní nerozešel právě v dobrém. Zatímco bulvární tisk vnímá Brückera jako jasného pachatele, Sarah pochybuje a pouští se do pátrání na vlastní pěst v blízkém okolí zavražděné ženy. Záhy narazí na záhadné dekorace na dortech a na další temná tajemství… (patro.cz)

Podobné produkty ako Vražda v hotelu Sacher - Maxian Beate

Vražda v Ostrovní ulici - DVD (9628)

Vražda v Ostrovní ulici - DVD (9628)
Detail

Film na DVD - Ve 3 hodiny ráno je zalarmována pražská policie panem Zacharem, který doma našel zavražděnou manželku. Případu se ujímá detektiv Klubíčko, který umí zachovat klidnou hlavu při vyšetřování. Ve 3 hodiny ráno je zalarmována pražská policie panem Zacharem, který doma našel zavražděnou manželku. Případu se ujímá detektiv Klubíčko, který umí zachovat klidnou hlavu při vyšetřování. Zato jeho přítel, novinář Maurin, píše do Denního kurýra o každém podezřelém, že je vrah. Maurin byl oprávněn usuzovat předem, ale detektiv se musí držet důkazů a dokázat kdo byl vrahem, proč vraždil a jak vraždu provedl. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Ostrovní ulici - DVD (9628)

Vražda v Orient expresu - DVD (D007946)

Vražda v Orient expresu - DVD (D007946)
Detail

Film na DVD - Když v Orient expresu dojde k záhadné vraždě, každý z cestujících se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami - nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot. Nové filmové zpracování slavného románu Agathy Christie. To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Orient expresu - DVD (D007946)

Záhadná vražda v Zelenej oranžérii - D. Edwards

Záhadná vražda v Zelenej oranžérii - D. Edwards
Detail

Veselá kniha o neveselej prítomnosti a smutnej budúcnosti vzbudila pozornosť aj mnohých redakcií denníkov, ktoré uverejnili ohlasy významných osobností, z ktorých vyberáme: avšak, možno novinám veriť? Mark Twain: Trochu som si pri čítaní diela, ktoré mi poslali po druhej korektúre, poplakal, aj som sa párkrát usmial. Dobre, že som stihol zomrieť v pravý čas. Jean Paul Belmondo: S napätím budem čakať, kým niekto pretaví tento nevšedný román do scenára a s radosťou si vo filmovom spracovaní zahrám. Najradšej éterickú Zuzanku. Barack Obama: Ten zásah na Balkáne nebol ktoviečo, ale aspoň mám možnosť naše meno vo svete vylepšiť. Nie je to ľahké, ale veľmi užitočné a potrebné. George Bernard Shaw: Fakt tu už bolo asi všetko, okrem ukradnutej ruky. Škoda, že mi nič podobné nezišlo na um, na tomto nápade by som si schuti zgustol. Edit Piaf: V Zelenej oranžérii síce nikto nespieva, no je v nej toľko symbolickej nostalgie, že sa mi pri pomyslení na životné osudy hrdinov tlačia slzy do očí. A zahral si v nej aj Beethoven. Vladimír Putin: Základom prosperity je poriadok a akceptovanie kolobehu života a funkcií. Mám v úmysle osloviť autora, pána Edwardsa, a pozvať ho do môjho konzultačného zboru. Nad seriálmi, ktoré autor paroduje, sa netreba zamýšľať, no nad paródiou áno, pretože je tak trochu diváckym či čitateľským zrkadlom. Súčasná slovenská literatúra sa žánrom paródie príliš nezaoberá, preto treba knihu Záhadná vražda v Zelenej oranžérii považovať za oživenie v tejto oblasti literatúry. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Záhadná vražda v Zelenej oranžérii - D. Edwards

Vražda v hotelu Excelsior (DVD) (papírový obal)

Vražda v hotelu Excelsior (DVD) (papírový obal)
Detail

Vše začíná jednoho večera v luxusním hotelu Excelsior, kde můžete potkat manžele Matoušovy a Janíkovy, Němce Hanse-Joachima Kirchmayera, číšníka Pepiho, pianistu Krofta, tajemného perského diplomata Mohameda Rasul Zade a samozřejmě... Vše začíná jednoho večera v luxusním hotelu Excelsior, kde můžete potkat manžele Matoušovy a Janíkovy, Němce Hanse-Joachima Kirchmayera, číšníka Pepiho, pianistu Krofta, tajemného perského diplomata Mohameda Rasul Zade a samozřejmě ředitele hotelu Arneho Hnízda. Ti všichni se totiž vzápětí stanou podezřelými z vraždy, jejíž obětí se stala Dana Matoušová. Vyšetřování se ujímá inspektor Brůžek ze známé "mordparty", a když se případ ukáže komplikovanější než se zdálo, přichází také jeho kolega Bouše a jejich nadřízený, pan vrchní rada Vacátko. Vražedným nástrojem byla láhev od koňaku, jejíž střepy se ředitel Hnízdo pokusil nenápadně uklidit, a jak se postupně ukazuje, každý z podezřelých měl osudnou láhev v rukou nebo se alespoň nacházel v inkriminovanou dobu na místě činu.Vychází najevo i další překvapivá odhalení, jimiž se rada Vacátko se svými muži pomalu prodírají k odhalení pachatele. K tomu samozřejmě dojde během závěrečné konfrontace, kdy se na místě činu setkají všichni podezřelí. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Vražda v hotelu Excelsior (DVD) (papírový obal)

Vražda v Orient expresu (2017) (BLU-RAY)

Vražda v Orient expresu (2017) (BLU-RAY)
Detail

Perfektní obraz a čistý digitální zvuk na dosah s BLU-RAY filmem Vražda v Orient expresu ()(2017). Kenneth Branagh se ujal režie a zároveň ztvárnil hlavní roli v novém filmovém zpracování slavného románu Agathy Christie. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří.BONUSY:• Agatha Christie: Důvěrný portrét • Hovory o Herculu Poirotovi • Vynechané scény s volitelným komentářem Kennetha Branagha & Michaela Greena • Komentář režiséra Kennetha Branagha (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Orient expresu (2017) (BLU-RAY)

Vražda v Orient expresu (MP3-CD) - audiokniha

Vražda v Orient expresu (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Vražda v Orient expresu ()napsal autor: Agatha Christie, čte: Lukáš Hlavica. Hercule Poirot, jehož naléhavý telegram odvolá z Istanbulu do Anglie, jen tak tak získá místo na palubě luxusního rychlíku Orient-expres, který je mimo sezónu nečekaně plný. Ve vlaku jej osloví bohatý Američan Ratchett, který ho požádá o ochranu, protože se obává, že mu hrozí nebezpečí. Detektiv odmítne a následující ráno je muž nalezen ve svém kupé ubodaný. Následně vlak uvízne v závějích a cestující i posádka zůstanou ponecháni napospas osudu. Je to zvláštní směsice: Američané, Angličané, švédská misionářka, Ital, maďarský diplomat s chotí. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí – a teď i s podezřením ze zločinu. Protože vrah je stále mezi nimi. A všichni jsou podezřelí. Audiokniha roku 2017: Nejlepší jednohlasá audiokniha (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Orient expresu (MP3-CD) - audiokniha

Vražda v Orient expresu - Agatha Christie - audiokniha

Vražda v Orient expresu - Agatha Christie - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Hercule Poirot, jehož naléhavý telegram odvolá z Istanbulu do Anglie, jen tak tak získá místo na palubě luxusního rychlíku Orient-expres, který je mimo sezónu nečekaně plný. Ve vlaku jej osloví bohatý Američan Ratchett, který ho požádá o ochranu, protože se obává, že mu hrozí nebezpečí. Detektiv odmítne a následující ráno je muž nalezen ve svém kupé ubodaný. Následně vlak uvízne v závějích a cestující i posádka zůstanou ponecháni napospas osudu. Je to zvláštní směsice: Američané, Angličané, švédská misionářka, Ital, maďarský diplomat s chotí… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí – a teď i s podezřením ze zločinu. Protože vrah je stále mezi nimi. A všichni jsou podezřelí. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: kromě snímku z roku 1974, nominovaného na šest Oscarů, a televizního filmu (jednoho z dílů seriálu Hercule Poirot) s Davidem Suchetem existují komiksová zpracování, japonská minisérie i počítačová hra. Nejnovější filmové verze (v kinech od 9. 11. 2017) se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp a titulní role se chopil sám. „Zatímco nejznámější divadelní hrou Agathy Christie je Past na myši, jejím nejčtenějším dílem po Vraždě Rogera Acroyda (1926) je Vražda v Orient-expresu. Je ironií, že kniha je pravděpodobně nejznámější díky stejnojmenné filmové adaptci z roku 1974. Rozhodně existuje mnoho fanoušků, kteří znají povšechně děj a dokonce dokáží vyjmenovat některé postavy, i když původní román nikdy nečetli. Je to ke škodě věci, neboť Orient-expres zůstává jedním ze skutečně mistrovských děl.“ – Matthew Bunson, Encyklopedie Agathy Christie Agatha Christie (1890–1976) Anglická spisovatelka, nejznámější autorka detektivních příběhů, napsala jen s Herculem Poirotem během své téměř šedesátileté literární kariéry 33 románů a skoro 60 povídek. Vytvořila i postavy jiných detektivů (kromě slečny Marplové třeba tajemného pana Quina či úředníka na penzi Parkera Pynea), ale Poirot zůstává jejím nejznámějším a nejoblíbenějším vyšetřovatelem. Úspěšná byla též jako autorka divadelních her (její Past na myši je vůbec nejdéle hranou divadelní hrou) a pod pseudonymem vydávala romantické příběhy. Neustupující zájem o její dílo potvrzuje také množství už realizovaných či teprve chystaných adaptací, k nimž patří i nová filmová verze Vraždy v Orient-expresu. Lukáš Hlavica (* 1965) Je absolventem herectví na pražské DAMU, kde posledních dvacet let působí jako pedagog. Kromě herectví a výuky se úspěšně věnuje divadelní i rozhlasové režii. Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem, působil v Národním divadle i v Divadle na Vinohradech, poté na čtyři roky zakotvil jako režisér v Dejvickém divadle (jeho inscenace Bratři Karamazovi se hrála bezmála 15 let). (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Orient expresu - Agatha Christie - audiokniha

Vražda v nemocnici - Petr Bým - e-kniha

Vražda v nemocnici - Petr Bým - e-kniha
Detail

eBook:,Násilná smrt primáře dětské chirurgie tentokrát tým kapitána Petra Brandla zavádí do velké pražské nemocnice. Na počátku vyšetřování se zdá, že motivem vraždy je vyřizování rodinných či pracovních sporů, které jsou v dnešní době víceméně obvyklé a nezřídka jsou řešeny i na půdorysu paragrafů trestního zákona. Další vraždy a koneckonců i nezvyklá vražedná zbraň – malorážková sportovní pistole z padesátých let 20. století – však kriminalisty postupně nasměrují do vzdálenější minulosti… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v nemocnici - Petr Bým - e-kniha

Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška - e-kniha

Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška - e-kniha
Detail

eBook:,Tři detektivní příběhy, odehrávající se v polovině 13. století, se vracejí do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Vysvětlují některé události, předcházející románům publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. První příběh vypráví o tajemné vraždě, jíž se Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem při svém studiu v Magdeburku. Tajemný vrah usiluje o jeho život a jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu. Druhý příběh se odehrává v době, kdy mladý Oldřich z Chlumu poprvé přichází na Pražský hrad. Zde vstoupí do jeho služeb panoš Ota ze Zástřizlí, jehož dostane z ošemetné situace a za své zásluhy je jmenován královským prokurátorem. Třetí příběh Osudný turnaj se odehrává nedaleko hradu Bezdězu, kde se dostane k vyšetřování spletitého případu boje o moc mezi nejmocnějšími severočeskými šlechtickými rody. Odhalí tajemnou vraždu a v krvavém souboji si vybojuje srdce Ludmily z Vartemberka, své budoucí ženy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v ambitu - Vlastimil Vondruška - e-kniha

Vražda v Schönbrunnu - Beate Maxian - e-kniha

Vražda v Schönbrunnu - Beate Maxian - e-kniha
Detail

eBook:,Vídeňské policii se v Schönbrunn naskytne příšerný obraz: v zámeckém parku leží uprostřed záhonu z růží mrtvé ženské tělo ve svatebních šatech. Oběť je záhy identifikována. Jde o bývalou snoubenku prominentního vídeňského hoteliéra Felixe Beermanna, která zmizela beze stopy před pěti lety. Beerman si za několik dní bere za ženu svou novou lásku. Případ vrtá hlavou nejenom policii, ale také novinářce Sarah, která se zajímá o symboly, mýty a obyčeje a právě pracuje na článku o svatebních zvycích. Když krátce nato obdrží tajuplnou zprávu týkající se nálezu mrtvého těla v Schönbrunnu, pouští se do pátrání na vlastní pěst. Objevuje další záhadné stopy, kvůli nimž se dostává nebezpečně blízko k pachateli tohoto strašlivého činu… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Schönbrunnu - Beate Maxian - e-kniha

Záhadná vražda v Zelenej oranžérii - Edwards D.

Záhadná vražda v Zelenej oranžérii - Edwards D.
Detail

Veselá kniha o neveselej prítomnosti a smutnej budúcnosti vzbudila pozornosť aj mnohých redakcií denníkov, ktoré uverejnili ohlasy významných osobností, z ktorých vyberáme: avšak, možno novinám veriť? Mark Twain: Trochu som si pri čítaní diela, ktoré mi poslali po druhej korektúre, poplakal, aj som sa párkrát usmial. Dobre, že som stihol zomrieť v pravý čas. Jean Paul Belmondo: S napätím budem čakať, kým niekto pretaví tento nevšedný román do scenára a s radosťou si vo filmovom spracovaní zahrám. Najradšej éterickú Zuzanku. Barack Obama: Ten zásah na Balkáne nebol ktoviečo, ale aspoň mám možnosť naše meno vo svete vylepšiť. Nie je to ľahké, ale veľmi užitočné a potrebné. George Bernard Shaw: Fakt tu už bolo asi všetko, okrem ukradnutej ruky. Škoda, že mi nič podobné nezišlo na um, na tomto nápade by som si schuti zgustol. Edit Piaf: V Zelenej oranžérii síce nikto nespieva, no je v nej toľko symbolickej nostalgie, že sa mi pri pomyslení na životné osudy hrdinov tlačia slzy do očí. A zahral si v nej aj Beethoven. Vladimír Putin: Základom prosperity je poriadok a akceptovanie kolobehu života a funkcií. Mám v úmysle osloviť autora, pána Edwardsa, a pozvať ho do môjho konzultačného zboru. Nad seriálmi, ktoré autor paroduje, sa netreba zamýšľať, no nad paródiou áno, pretože je tak trochu diváckym či čitateľským zrkadlom. Súčasná slovenská literatúra sa žánrom paródie príliš nezaoberá, preto treba knihu Záhadná vražda v Zelenej oranžérii považovať za oživenie v tejto oblasti literatúry. (patro.cz)

Podobné produkty ako Záhadná vražda v Zelenej oranžérii - Edwards D.

Vražda v Orient expresu - Blu-ray (D01469)

Vražda v Orient expresu - Blu-ray (D01469)
Detail

Film na Blu-ray - Kenneth Branagh se ujal režie a zároveň ztvárnil hlavní roli v novém filmovém zpracování slavného románu Agathy Christie. V dalších rolích stylového a napínavého mysteriózního thrilleru září herecké hvězdy včetně Johnnyho Deppa. Kenneth Branagh se ujal režie a zároveň ztvárnil hlavní roli v novém filmovém zpracování slavného románu Agathy Christie. V dalších rolích stylového a napínavého mysteriózního thrilleru září herecké hvězdy včetně Johnnyho Deppa. Bonusy: • Agatha Christie: Důvěrný portrét • Hovory o Herculu Poirotovi • Vynechané scény s volitelným komentářem Kennetha Branagha & Michaela Greena • Komentář režiséra Kennetha Branagha (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v Orient expresu - Blu-ray (D01469)
Vražda v lázních Skalka (978-80-243-5257-2), Vražda v ambitu (), Vražda v salonním coupé, Vyznání Mariánským Lázním v červnu a červnu v Mariánských Lázních, Eurographics Puzzle Jóga v lázních XL 500 dílků (628136154543), Když je muž v lázních (80-254-1537-6), Když je muž v lázních (999-00-001-2561-6), Když je žena v lázních (999-00-001-2562-3), Vražda v Orient expresu - DVD (D007946), Vražda v Ostrovní ulici - DVD (9628), Vražda v Pentagonu (80-85876-39-6), Vražda v ambitu: Hříšní lidé Království českého, Vražda v Orient expresu - Blu-ray (BD001614), Vražda v Orient expresu - Blu-ray (D01469), Vražda v ambitu (978-80-243-4140-8), Vražda v Schönbrunnu (978-80-243-9739-9), Vražda v nemocnici (978-80-243-9466-4), Vražda v ledu (978-80-271-3067-2), Zapomenutá vražda (), Smysluplná vražda, Vražda v dívčí garsoniéře (978-80-243-8290-6), Vražda v pevnosti Terezín (999-00-036-1942-6), Vražda v krajině přízraků (978-80-721-1350-7), V hlavní roli vražda (978-80-243-8622-5), Vražda v hotelu Sacher (978-80-243-9452-7), Vražda v Orient expresu (978-80-242-7734-9), Vražda v Průhonickém parku (978-80-247-5408-6)