Román o růži: z detektivního cyklu hříšní lidé království českého

Produkt Román o růži: z detektivního cyklu hříšní lidé království českého sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Román o růži: z detektivního cyklu hříšní lidé království českého upraviť a produkt hľadať znova.

Román o růži: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého

Román o růži: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Oldřich z Chlumu, mladý královský prokurátor na dvoře Přemysla Otakara II, se uchází o ruku krásné Ludmily z Vartemberka, proti němu ale stojí mocný pán Hynek Berka z Dubé. Aby toho nebylo málo, kdosi zavraždí bezdězského purkrabího Jindřicha a vzápětí je Oldřich královským komořím obviněn, že zpronevěřil peníze na výstavbu hradu. Oldřich je nucen pátrat v přestrojení za obyčejného vojáka, zatímco jeho panoš Ota je omylem zajat, neboť věznitelé ho považují za královského prokurátora a nutí ho, aby se oženil. A pak je tu jedna zvláštní kniha od Guillauma de Lorris... (alza.cz)

Podobné produkty ako Román o růži: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého , Román o růži: z detektivního cyklu hříšní lidé království českého

Pomsta bílého jednorožce: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého

Pomsta bílého jednorožce: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka Častolov z Frýdlantu přijde za nevyjasněných okolností o manželku Anežku. Najdou ji mrtvou pod skálou, na které se tyčí rodový hrad. Popravce uzavře její smrt jako nešťastnou nehodu, záhy nato je však zabit i on. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu slíbí své ženě Ludmile celou záležitost vyšetřit a přesvědčí se o tom, že nejnevděčnějším úkolem je pomáhat příbuzným. Jakmile se pustí do pátrání, začnou mysteriózními způsoby umírat další lidé. Spojujícím motivem série úmrtí je tajemná soutěska, zvaná Peklo. Protože však nikdo z podezřelých vraždy spáchat nemohl a ďáblovy stopy se zdají být nepopiratelné, dostává se ke slovu inkvizice. (alza.cz)

Podobné produkty ako Pomsta bílého jednorožce: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého , Nitranská brána smrti: z detektivního cyklu hříšní lidé království českého

Msta písecké panny: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého

Msta písecké panny: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Český král Přemysl II. Otakar přijíždí do Prácheňska, kde se má konat zasedání zemského soudu. Spolu s jeho dvorem se do Písku vypraví také Oldřich z Chlumu v doprovodu svých pomocníků. Ale hned první noc poté, co vzácná návštěva projede branami města, je zavražděn zemský sudí Benedikt. Český panovník se hněvá – považuje zločin za ohrožení svého majestátu. Oldřich z Chlumu je okamžitě pověřen vyšetřováním, vzápětí odhalí pachatele a nechá ho zavřít. Protože však rozumí motivům, které vraha k činu vedly, s trestem váhá. Než se však královský prokurátor stačí rozhodnout, je stejným způsobem zavražděn jiný šlechtic a po něm hned další. Vyšetřování se komplikuje a začíná být skutečně nebezpečné. Ve hře je, zdá se mnohem víc, než první stopy napovídaly. (alza.cz)

Podobné produkty ako Msta písecké panny: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého , Pomsta bílého jednorožce: z detektivního cyklu hříšní lidé království českého

Nitranská brána smrti: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého

Nitranská brána smrti: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Při vojenské výpravě do Horních Uher se vojskům krále Přemysla II. Otakara podaří obsadit slovenskou Nitru. Správy města se ujímá prokurátor Oldřich z Chlumu. Jednoho rána se na Dolní bráně najde oběšené tělo kanovníka nitranské kapituly. Nitrou se šíří panika, neboť je právě tato brána považována za prokletou. Kdysi zde za podivných okolností zahynula žena, obviněná ze spojení s ďáblem. Stopy vyšetřovatele zavedou k chrámu svatého Jakuba, další pátrání je však přerušeno vraždou. Oldřich z Chlumu má tři dny na odhalení a usvědčení zločince. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nitranská brána smrti: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého , Msta písecké panny: z detektivního cyklu hříšní lidé království českého

Román o růži - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Román o růži - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu - Román o růži, čte: Jan Hyhlík. Oldřich z Chlumu, mladý královský prokurátor na dvoře Přemysla Otakara II, se uchází o ruku krásné Ludmily z Vartemberka, proti němu ale stojí mocný pán Hynek Berka z Dubé. Aby toho nebylo málo, kdosi zavraždí bezdězského purkrabího Jindřicha a vzápětí je Oldřich královským komořím obviněn, že zpronevěřil peníze na výstavbu hradu. Oldřich je nucen pátrat v přestrojení za obyčejného vojáka, zatímco jeho panoš Ota je omylem zajat, neboť věznitelé ho považují za královského prokurátora a nutí ho, aby se oženil. A pak je tu jedna zvláštní kniha od Guillauma de Lorris. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Román o růži - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Tajemství Tudorovců: z detektivního cyklu Letopisy královské komory

Tajemství Tudorovců: z detektivního cyklu Letopisy královské komory
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Písař královské komory Jiří Adam z Dobronína odjíždí jako vyslanec na dlouhou cestu ke dvoru anglické královny Marie. Společnost mu dělá krásná a inteligentní šlechtična Kateřina Dolanská, kterou poznal při svém vyšetřování v teplických lázních. Záhy se ukáže, že poslání Kateřiny, která se vyzná v diplomacii mnohem lépe než on, je ve skutečnosti úplně jiné. Snaha odhalit dávnou vraždu zavede dvojici nejen do cel ponurého Toweru, ale i do ruin zničeného opatství nedaleko Canterbury... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tajemství Tudorovců: z detektivního cyklu Letopisy královské komory , Tajemství abatyše z assisi: hříšní lidé království českého

Mrtvý posel: z detektivního cyklu Letopisy královské komory

Mrtvý posel: z detektivního cyklu Letopisy královské komory
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Královský písař Jiří Adam z Dobronína nalezne u dveří svého domu na Starém Městě pražském těžce raněného muže s ryšavými vlasy. Ještě než zemře, stihne Jiřímu Adamovi prozradit, že se chystá jakési spiknutí. Aby mohlo být jeho pátrání po vrazích úspěšné, rozhodne se Jiří Adam smrt onoho muže zatajit. Nejdříve však musí zjistit, jaké je jeho jméno a proč byl přítomen u všech událostí, které v poslední době otřásly Starým Městem. S pomocí svého služebníka bakaláře Petra a jeho ženy Rozárky pomalu začíná skládat střípky neuvěřitelného zločinu. Netuší však, že proti němu stojí mocní nepřátelé... (alza.cz)

Podobné produkty ako Mrtvý posel: z detektivního cyklu Letopisy královské komory , Apage satanas: hříšní lidé království českého

Hříšní lidé Království českého I ()

Hříšní lidé Království českého I ()
Detail

Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Souborné vydání čtyř audioknih z cyklu Hříšní lidé Království českého I. Králův dluhII. Zdislava a ztracená relikvieIII. Podivná svatba na LichniciIV. Znamení rožmberské růžeSeznamte se s Oldřichem z Chlumu. Prozíravý správce hradu Bezděz, který řeší nejeden zapeklitý případ a starosti korunovaných hlav, je hlavní postavou detektivního cyklu Vlastimila Vondrušky Hříšní lidé Království českého. Jistě není náhodou, že právě Oldřichovy případy odstartovaly hvězdnou dráhu Vlastimila Vondrušky a učinily z něj nejčtenějšího českého spisovatele současnosti.Jedinečná, téměř 50 hodinová série obsahuje případy Králův dluh, Zdislava a ztracená relikvie, Podivná svatba na Lichnici a Znamení rožmberské růže. Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc. (1955) Kladenský rodák po absolvování... (alza.cz)

Podobné produkty ako Hříšní lidé Království českého I () , Adventní kletba: hříšní lidé království českého

Hříšní lidé Království českého I

Hříšní lidé Království českého I
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík I. Králův dluh II. Zdislava a ztracená relikvie III. Podivná svatba na Lichnici IV. Znamení rožmberské růže Seznamte se s Oldřichem z Chlumu. Prozíravý správce hradu Bezděz, který řeší nejeden zapeklitý případ a starosti korunovaných hlav, je hlavní postavou detektivního cyklu Vlastimila Vondrušky Hříšní lidé Království českého. Jistě není náhodou, že právě Oldřichovy případy odstartovaly hvězdnou dráhu Vlastimila Vondrušky a učinily z něj nejčtenějšího českého spisovatele současnosti. Jedinečná, téměř 50hodinová série obsahuje případy Králův dluh, Zdislava a ztracená relikvie, Podivná svatba na Lichnici a Znamení rožmberské růže. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hříšní lidé Království českého I , Spiknutí oběšenců: hříšní lidé království českého

Vzpoura goliardů: Hříšní lidé Království českého

Vzpoura goliardů: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Píše se rok 1261. Přemysl II. Otakar podpoří v boji o trůn římského krále Richarda Cornwalského a za to má přislíben majestát, který mu propůjčuje rakouské a štýrské léno. Evropská diplomacie je však komplikovaná záležitost a tak Oldřich z Chlumu musí záhy poté ještě s několika dalšími významnými velmoži odjet německých Cách s tajným posláním. Jen co dorazí české poselstvo do města, je zavražděn osobní přítel Richarda Cornwalského a císařův komoří. Ze zločinu jsou obviněni čeští šlechtici v čele s Olřichem z Chlumu a uvězněni. Cáchy se zároveň začínají otřásat lidovými nepokoji, za nimiž stojí žáci tamní katedrální školy, potulní vakanti zvaní goliardi. Před panošem Otou a velitelem Divišem leží nelehký úkol očistit jméno svého pána a vypátrat skutečného vraha. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vzpoura goliardů: Hříšní lidé Království českého , Králův dluh: hříšní lidé království českého

Králův dluh: Hříšní lidé Království českého

Králův dluh: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Píše se rok 1266 a český král Přemysl II. Otakar podporuje slabého císaře Richarda Cornwallského. Za to obdrží úřad, který spravuje císařovo jmění na východ od Rýna, a vzápětí se s jeho tichým souhlasem zmocní Chebska. Tamní měšťané s tím nesouhlasí, ale nemají sílu, aby tomu zabránili. Vzápětí se vytasí s listinou, podle které půjčilo jejich město Cheb českému králi Václavovi I. obrovské množství peněz a tyto peníze jim České království stále dluží. Správce královské pokladnice si však pamatuje, že dluh byl splacen a existuje o tom příslušná listina. Jenže nikdo ji nedokáže najít a vzápětí kdosi zavraždí písaře. Český král volí řešení, které považuje za nejrozumnější – povolá správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu. Nezkrácená verze, 1 mp3 CD (alza.cz)

Podobné produkty ako Králův dluh: Hříšní lidé Království českého , Dračí náhrdelník: hříšní lidé království českého

Spiknutí oběšenců: Hříšní lidé Království českého

Spiknutí oběšenců: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Hanuš Bor Poblíž Benešova nad Ploučnicí v severních Čechách budují Vartemberkové pro panovníka hrad Ostrý. Od počátku stavbu provázejí potíže a proto Marek z Vartemberka požádá o pomoc svého švagra, královského prokurátora Oldřicha z Chlumu. Jenže dříve, než se může svých povinností ujmout, je v Benešově v noci zavražděn rychtář. Jeho žena přičítá vraždu čtveřici sourozenců, kteří byli obviněni z lupičství a večer předtím oběšeni v Děčíně. Jejich těla však záhadně zmizela. Krajem se šíří strach a se zástupci královského úřadu nechce nikdo ani promluvit. Proti Oldřichovi z Chlumu se postaví i vlivní příbuzní Hynka Berky z Dubé, kteří ovládají statky v okolí. Když začnou přibývat další mrtví, zvláště na samotném Ostrém, Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci se pustí do pátrání v utajení. (alza.cz)

Podobné produkty ako Spiknutí oběšenců: Hříšní lidé Království českého , Olomoucký bestiář: hříšní lidé království českého

Masopustní maškary: Hříšní lidé Království českého

Masopustní maškary: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka Detektivní příběh z prostředí pražského královského dvora líčí první setkání druhorozeného syna pána z Chlumu s budoucím králem železným a zlatým. Po studiích přijme pětadvacetiletý Oldřich z Chlumu místo královského písaře, i když by se mnohem radši proháněl na koni po kolbišti. Doufá, že si ho všimne nějaký mocný velmož a bude moci své zemi sloužit i jinak než jen opisováním úředních listin. Příležitost se mu naskytne v okamžiku, kdy se mladému královskému synovi Přemyslu Otakarovi II. ztratí z jeho soukromé komnaty cenný předmět a děkan svatovítské kapituly pověří Oldřicha z Chlumu jeho nalezením. Mladý princ, proslulý svou prchlivostí, dá oběma čas jen do rána. Je masopust a nádvoří a chodby pražského hradu zaplnily maškary. Skrývá se snad pod jednou z veselých masek zloděj? (alza.cz)

Podobné produkty ako Masopustní maškary: Hříšní lidé Království českého , Masopustní maškary: hříšní lidé království českého

Olomoucký bestiář: Hříšní lidé Království českého

Olomoucký bestiář: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Na panství olomouckého biskupa se stalo několik žen obětí bestiální vraždy, kterou vesničané připisují vlkodlakovi. I když se místním po usilovné snaze podaří vraha chytit vraha a odsoudit k smrti na hranici, po čase vraždy pokračují. Přemysl Otakar II. dojde k závěru, že spíše než inkvizice pomůže zkušený vyšetřovatel a rozhodne se na Moravu vyslat královského prokurátora Oldřicha z Chlumu. Doprovází ho pomocník panoš Ota a písař Wolfgang. Zdá se, že stopy zločinu míří velice vysoko a aby Oldřich z Chlumu prokázal svá podezření, musí připravit neobvyklou léčku. (alza.cz)

Podobné produkty ako Olomoucký bestiář: Hříšní lidé Království českého , Vzpoura goliardů: hříšní lidé království českého

Dračí náhrdelník: Hříšní lidé Království českého

Dračí náhrdelník: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Uprostřed okázalé slavnosti na hradě Šternberku zmizí krásná paní Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Elška nemá zrovna pověst ctnostné manželky, takže celé události nepřikládá nikdo z hostů váhu. Jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena byla unesena. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se Elšce předešlého večera dvořil. Na první pohled se vše jeví jako banální msta podváděného manžela, pak ale Oldřich z Chlumu najde mezi trubadůrovými věcmi cosi velmi podivného... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dračí náhrdelník: Hříšní lidé Království českého , Záhada zlaté štoly: hříšní lidé království českého

Apage Satanas: Hříšní lidé Království českého

Apage Satanas: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka Ludmilu z Vartemberka, manželku královského prokurátora Oldřicha z Chlumu, navštíví na hradě Bezdězu její přítelkyně Anna z Rohozce. Již delší čas ji trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí v jeskyni zjevuje démon a zmocňuje jejího těla. Její otec přikládá Anniny vidiny častému pití vína a povolává exorcistu. Ludmila je však přesvědčena, že Anna mluví pravdu. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy zjistí, že něco podobného zde zažily i jiné dívky. Naštěstí se právě vrací domů její manžel Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Čeká je nerovný boj nejen s krutým vrahem, ale také s pověrami místních a intrikami severočeské šlechty. (alza.cz)

Podobné produkty ako Apage Satanas: Hříšní lidé Království českého , Strážce boleslavského mysteria: hříšní lidé království českého

Osudný turnaj: Hříšní lidé Království českého

Osudný turnaj: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka Spory pánů z Dubé s Vartemberky už delší dobu trápí celé severní Čechy, skoro stejně jako lapkové, kterými se zemské stezky jen hemží. Ostatně, co dobrého může prostým lidem přinést drancování a boj mezi urozenými rody? Na hradě Vartemberku se však chystá předem domluvená svatba mezi Ludmilou z Vartemberka a Benešem z Dubé, které má nepokojům učinit přítrž. Na hostinu přijíždí také královský prokurátor Oldřich z Chlumu, pověřený dohledem nad stavbou hradu Bezdězu. Jaké je však jeho překvapení, když jej vyhledá Ludmila z Vartemberka a prosí ho o pomoc. Brzy se ukáže, že sňatku nestojí v cestě jen odpor mladé nevěsty, ale i úkladná vražda přímo ve zdech hradu… (alza.cz)

Podobné produkty ako Osudný turnaj: Hříšní lidé Království českého , Vražda v ambitu: hříšní lidé království českého

Adventní kletba: Hříšní lidé Království českého

Adventní kletba: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka Zdánlivě obyčejná návštěva hradu Krašova se změní v noční můru. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu slíbil pomoci příbuzné, která se mu svěří s dávným prokletím hroznatovského rodu. Nejprve však jeho výpravu málem smete rozbouřená řeka a když pak uprostřed ledové vánice dorazí na Krašov, Oldřich z Chlumu na vlastní oči spatří, jak se kdosi uprostřed noci vrhne z oken hradu dolů do propasti. Obyvatelé hradu věří, že to byl přízrak zesnulé hradní paní Anny, královský prokurátor však hledá prozaičtější vysvětlení. Co spojuje vraždy šlechtičen a pověst o skrytém pokladu? Kdo je ve skutečnosti tajemný černý rytíř, který vyšetřovatele pronásleduje? Snaha rozřešit záhadu starší než jedno století přivede Oldřicha a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše do řídce obydlených lesů kolem Berounky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Adventní kletba: Hříšní lidé Království českého , Prokletí brněnských řeholníků: hříšní lidé království českého

Duch znojemských katakomb: Hříšní lidé Království českého

Duch znojemských katakomb: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Nejde o žádnou vážnou rozmíšku a tak král očekává, že bude potvrzen a náležitě oslaven úspěšný výsledek vyjednávání. Pár dní po svém příjezdu se však jeden z českých šlechticů beze stopy ztratí. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. Vzápětí je na hradě nalezen zavražněný purkrabí Mannhard a hradem se začne šířit zvěst, že duch před lety zmizelého šlechtice se ukázal a poté zmizel v katakombách, jimiž je město pod zemí protkáno. (alza.cz)

Podobné produkty ako Duch znojemských katakomb: Hříšní lidé Království českého , Znamení rožmberské růže: hříšní lidé království českého

Smrt ve Vratislavi: Hříšní lidé Království českého

Smrt ve Vratislavi: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Při diplomatických jednáních ve slezské Vratislavi zmizí vyslanec českého krále. Na příkaz Přemysla Otakara II se proto do Polska vydává královský prokurátor Oldřich z Chlumu i v doprovodu své ženy Ludmila, velitele Diviše a panoše Oty. Protože jde o delikátní diplomatickou misi, Oldřich z Chlumu raději volí přestrojení. Jakmile však dorazí na místo, dojde k vraždě, která nejen že pátrání zkomplikuje, ale odvede jejich pozornost zdánlivě úplně jiným směrem. Do vyšetřování se zaplétají i vratislavský rychtář a vyslanec francouzského krále... (alza.cz)

Podobné produkty ako Smrt ve Vratislavi: Hříšní lidé Království českého , Smrt ve vratislavi: hříšní lidé království českého

Znamení rožmberské růže: Hříšní lidé Království českého

Znamení rožmberské růže: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Královský prokurátor Oldřich z Chlumu narazí nedaleko hradu Bezdězu na umírajícího mnicha. Od něho se dozví, že se připravuje zavraždění Přemysla II. Otakara. Okamžitě odjíždí krále varovat. Na Pražském hradě dojde k vraždě muže, který mohl o spiknutí podat svědectví. Navíc zločinci unesou Oldřichovu manželku Ludmilu. Pak se objeví stopy, které vedou k mocnému Vokovi z Rožmberka. O pomoc v jisté choulostivé věci požádá Oldřicha z Chlumu i královna Kunhuta. Nezkrácená verze, 1 mp3 CD (alza.cz)

Podobné produkty ako Znamení rožmberské růže: Hříšní lidé Království českého , Duch znojemských katakomb: hříšní lidé království českého

Prokletí brněnských řeholníků: Hříšní lidé Království českého

Prokletí brněnských řeholníků: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty - krádež v klášteře tamních minoritů. Věci se stanou vážnějšími, když je ihned po jeho příjezdu brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého... Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | 12 h 40 min (alza.cz)

Podobné produkty ako Prokletí brněnských řeholníků: Hříšní lidé Království českého , Podivná svatba na lichnici: hříšní lidé království českého

Vražda v ambitu: Hříšní lidé Království českého

Vražda v ambitu: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka Napínavý detektivní příběh, odehrávající se v polovině 13. století, se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Audiokniha objasňuje některé důležité události, předcházející příběhům královského prokurátora publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. Jako druhorozenému synovi je Oldřichovi z Chlumu určeno stát se knězem. Protože je velmi bystrý a má vynikající paměť, starý děkan Ignatius ho už brzy nemá co učit a pošle chlapce do klášterní školy v německém Magdeburku. Zde se čtrnáctiletý Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem vraždy mladé dívky. Tajemný vrah, skrývající se v mnišském hábitě, začne usilovat o mladíkův život. Jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu… (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražda v ambitu: Hříšní lidé Království českého , Zdislava a ztracená relikvie: hříšní lidé království českého

Záhada zlaté štoly: Hříšní lidé Království českého

Záhada zlaté štoly: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Původně mělo čekat Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníky na dvoře Přemysla Otakara II. jen krátké státnické jednání, brzy po příjezdu si ho však uprostřed noci nechá zavolat sám král. Při cestě z dolů v Jílovém u Prahy se ztratila truhlice plná zlata. Přeprava nákladu s bohatstvím v hodnotě celých severních Čech byla držena v přísném utajení. Zlato totiž mířilo do rukou rakouských pánů a mělo sehrát důležitou roli ve válce proti uherskému králi Bélovi. Podezření padne na přední muže českého království. (alza.cz)

Podobné produkty ako Záhada zlaté štoly: Hříšní lidé Království českého , Román o růži ()

Strážce boleslavského mysteria: Hříšní lidé Království českého

Strážce boleslavského mysteria: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti svatému Václavovi. A tak je Oldřich z Chlumu i se svým panošem Otou vtažen do děsivého víru násilí, pronásledování a vražd. Jen díky své odvaze, rytířskému umění a moudrosti se jim podaří záhadné klubko rozplést. Odhalí, co se tají v poznámkách kronikáře Kosmy, najdou kryptu zasvěcených, rozluští smysl posvátného kryptogramu a nakonec zlomí moc tajemného bratrstva. Jenže tím případ nekončí, protože se do celé věci vloží český král... (alza.cz)

Podobné produkty ako Strážce boleslavského mysteria: Hříšní lidé Království českého , Dýka s hadem: hříšní lidé království českého, čte jan hyhlík

Hříšní lidé Království českého I - Vlastimil Vondruška - audiokniha

Hříšní lidé Království českého I - Vlastimil Vondruška - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Hříšní lidé Království českého I I. Králův dluh II. Zdislava a ztracená relikvie III. Podivná svatba na Lichnici IV. Znamení rožmberské růže Seznamte se s Oldřichem z Chlumu. Prozíravý správce hradu Bezděz, který řeší nejeden zapeklitý případ a starosti korunovaných hlav, je hlavní postavou detektivního cyklu Vlastimila Vondrušky Hříšní lidé Království českého. Jistě není náhodou, že právě Oldřichovy případy odstartovaly hvězdnou dráhu Vlastimila Vondrušky a učinily z něj nejčtenějšího českého spisovatele současnosti. Jedinečná, téměř 50hodinová série obsahuje případy Králův dluh, Zdislava a ztracená relikvie, Podivná svatba na Lichnici a Znamení rožmberské růže. Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc. (1955) Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd ukončil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 40 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze je naším nejčtenějším domácím i zahraničním autorem za roky 2011, 2012 i 2013. Kromě literární tvorby je také autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. V Tympanu vydává audioknižní ságu Přemyslovská epopej. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu. Jan Hyhlík (1945) Hlasatel, herec a dabér Jan Hyhlík vystudoval ve své rodné Praze divadelní fakultu AMU. Vystřídal divadla v Hradci Králové, Kolíně, Brně, Praze a Pardubicích. Externě spolupracuje od roku 1995 s Českým Rozhlasem 3 Vltava a zhruba stejnou dobu načítá knihy pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana, kde vytvořil již přes 150 audioknih. Tympanum v jeho interpretaci vydalo audioknihu Poutník: Mágův deník, ságy Vlastimila Vondrušky Přemyslovská epopej a Husitská epopej, detektivní cyklus Hříšní lidé království českého a pět titulů Fredericka Forsytha. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Hříšní lidé Království českého I - Vlastimil Vondruška - audiokniha , Vzpoura goliardů: hříšní lidé království českého (978-80-243-7631-8)

Podivná svatba na Lichnici: Hříšní lidé Království českého

Podivná svatba na Lichnici: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Při ústupu českého vojska z Bavorska se dostane v Mühldorfu zádní voj do obležení. V něm bojuje i Oldřich z Chlumu. Rytířům se podaří probojovat na svobodu, ale i když by měli slavit, jejich velitelé Smil z Lichtemburka a Vok z Rožmberka jsou nervózní. Záhy poté pozve Smil Oldřicha na svůj hrad Lichnice, kde se má konat svatba jeho druhorozeného syna. Když Oldřich na hrad dorazí, uvědomí si, že něco není v pořádku. Jako svatební hosté tu jsou všichni, se kterými se nedávno ocitl v obležení. Ani příprava svatby neprobíhá klidně, neboť dojde k prudké hádce mezi snoubenci. Oldřich z Chlumu to rozmrzele sleduje, ale než stačí pochopit, co se vlastně děje, dojde k první vraždě. Nezkrácená verze, 1 mp3 CD (alza.cz)

Podobné produkty ako Podivná svatba na Lichnici: Hříšní lidé Království českého , Smrt ve vratislavi: hříšní lidé království českého (978-80-279-0095-4)

Tajemství abatyše z Assisi: Hříšní lidé Království českého

Tajemství abatyše z Assisi: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Pouť ke svatému Jakubovi do Compostely patří k vrcholným projevům křesťanské zbožnosti. Oldřicha z Chlumu dosud plně zaměstnávaly světské starosti, ale král Přemysl II. Otakar nařídí, aby jeho prokurátor byl členem družiny, která na zbožné pouti doprovodí jeho tetu abatyši Anežku. Ještě než výprava překročí hranice království, dojde k první vraždě. V blízkosti poutníků se začínají pohybovat papežovi vyslanci, tajemní templáři i zvědové francouzského krále. A tehdy se Anežka Oldřichovi přizná, že k pouti ji nevedly jen zbožné úmysly. Před svou smrtí jí slovutná Klára z Assisi napsala o znepokojivém podezření. Návrat odmítá, a tak malá družina pokračuje v cestě za tajemstvím, jehož odhalení musí mnozí vykoupit svou krví. Historická detektivka | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD (alza.cz)

Podobné produkty ako Tajemství abatyše z Assisi: Hříšní lidé Království českého , Vražda v ambitu: hříšní lidé království českého (978-80-243-9998-0)

Zdislava a ztracená relikvie: Hříšní lidé Království českého

Zdislava a ztracená relikvie: Hříšní lidé Království českého
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Prokurátor krále Přemysla II. Otakara Oldřich z Chlumu a zároveň správce hradu Bezdězu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Tentokrát řeší krádež trnu z Kristovy koruny; vzácné relikvie, již získal Havel z Lemberka hodlá ji věnovat chrámu sv. Víta v Praze. Zločin byl proveden pouhé dva dny před příjezdem krále, jenž se má zúčastnit slavnostního vysvěcení relikvie, takže celá kauza hrozí pěknou ostudou. V krátkém čase se vrší další zločiny - vraždy zemana Jan ze Střelče, lemberského kaplana a zlatníka Ruprechta z Jablonného. Nezkrácená verze, 1 mp3 CD (alza.cz)

Podobné produkty ako Zdislava a ztracená relikvie: Hříšní lidé Království českého , Tajemství tudorovců: z detektivního cyklu letopisy královské komory

Znamení Jidáš - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Znamení Jidáš - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Na Pražském hradě došlo k neslýchanému zločinu. Přímo v úředním paláci byl jedné noci zavražděn zemský sudí Dobřej a v jeho těle byla nalezena dýka se satanskými znaky. Král Přemysl II. Otakar nemá k lidem na svém dvoře důvěru, a proto svěří vyšetřování mladému Oldřichovi z Chlumu. To se samozřejmě nelíbí zemským úředníkům, zvláště když se začne proslýchat, že král hodlá bezdězskému správci svěřit vlivný úřad. Pražský purkrabí na vlastní pěst obviní synovce zavražděného a král mladíka odsoudí k smrti. Jenže Oldřich z Chlumu má pochybnosti. Co se skrývalo ve ztraceném spise, označeném jako "Jidáš"…? (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Znamení Jidáš - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha , Mrtvý posel: z detektivního cyklu letopisy královské komory

Králův dluh - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Králův dluh - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Píše se rok 1266 a český král Přemysl II. Otakar podporuje slabého císaře Richarda Cornwallského. Za to obdrží úřad, který spravuje císařovo jmění na východ od Rýna, a vzápětí se s jeho tichým souhlasem zmocní Chebska. Tamní měšťané s tím nesouhlasí, ale nemají sílu, aby tomu zabránili. Vzápětí se vytasí s listinou, podle které půjčilo jejich město Cheb českému králi Václavovi I. obrovské množství peněz a tyto peníze jim České království stále dluží. Správce královské pokladnice si však pamatuje, že dluh byl splacen a existuje o tom příslušná listina. Jenže nikdo ji nedokáže najít a vzápětí kdosi zavraždí písaře. Český král volí řešení, které považuje za nejrozumnější - povolá správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Králův dluh - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Hříšní lidé Království českého I (4 MP3-CD) - audiokniha

Hříšní lidé Království českého I (4 MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Jedinečná, téměř 50 hodin dlouhá série obsahuje případy Králův dluh, Zdislava a ztracená relikvie, Podivná svatba na Lichnici a Znamení rožmberské růže. Seznamte se s Oldřichem z Chlumu. Prozíravý správce hradu Bezděz, který řeší nejeden zapeklitý případ a starosti korunovaných hlav, je hlavní postavou detektivního cyklu Vlastimila Vondrušky Hříšní lidé Království českého. Jistě není náhodou, že právě Oldřichovy případy odstartovaly hvězdnou dráhu Vlastimila Vondrušky a učinily z něj nejčtenějšího českého spisovatele současnosti. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Hříšní lidé Království českého I (4 MP3-CD) - audiokniha

Dračí náhrdelník - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Dračí náhrdelník - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu - Dračí náhrdelník, čte: Jan Hyhlík. Uprostřed okázalé slavnosti na hradě Šternberku zmizí krásná paní Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Elška nemá zrovna pověst ctnostné manželky, takže celé události nepřikládá nikdo z hostů váhu. Jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena byla unesena. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se Elšce předešlého večera dvořil. Na první pohled se vše jeví jako banální msta podváděného manžela, pak ale Oldřich z Chlumu najde mezi trubadůrovými věcmi cosi velmi podivného. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Dračí náhrdelník - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Masopustní maškary - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Masopustní maškary - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Masopustní maškary napsal autor: Vlastimil Vondruška, čte: Aleš Procházka. Celková stopáž: 2 hodiny, 5 minut. Masopustní rej na Pražském hradě jako zástěrka zločinu. Napínavý detektivní příběh odehrávající se v polovině 13. století líčí první setkání druhorozeného syna pána z Chlumu s budoucím králem železným a zlatým. Detektivní příběh z prostředí pražského královského dvora líčí první setkání druhorozeného syna pána z Chlumu s budoucím králem železným a zlatým. Po studiích přijme pětadvacetiletý Oldřich z Chlumu místo královského písaře, i když by se mnohem radši proháněl na koni po kolbišti. Doufá, že si ho všimne nějaký mocný velmož a bude moci své zemi sloužit i jinak než jen opisováním úředních listin. Příležitost se mu naskytne v okamžiku, kdy se mladému královskému synovi Přemyslu Otakarovi II. ztratí z jeho soukromé komnaty cenný předmět a děkan svatovítské kapituly pověří Oldřicha z Chlumu jeho nalezením. Mladý princ, proslulý svou prchlivostí, dá oběma čas jen do rána. Je masopust a nádvoří a chodby pražského hradu zaplnily maškary. Skrývá se snad pod jednou z veselých masek zloděj? (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Masopustní maškary - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Ďáblův sluha - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Ďáblův sluha - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Mocný jihočeský velmož Oldřich z Hradce se soukromě obrátí na královského prokurátora a správce severních Čech Oldřicha z Chlumu s prosbou o pomoc. Na jeho panství se totiž začaly dít věci, které jsou nejen proti lidskému rozumu, ale i proti křesťanské víře. Došlo také k nevysvětlitelné vraždě, jejíž obětí se stal jeho otec Vítek. Zdá se, že nitky zla sahají až za hranice Českého království. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Ďáblův sluha - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Osudný turnaj - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Osudný turnaj - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Osudný turnaj - Hříšní lidé Království českého napsal autor: Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka. Celková stopáž: 4 hodiny, 54 minut. Severní Čechy trápí šarvátky a spory místní šlechty. Domluvená svatba mezi Ludmilou z Vartemberka a Benešem z Dubé má nepokojům učinit přítrž. Spory pánů z Dubé s Vartemberky už delší dobu trápí celé severní Čechy, skoro stejně jako lapkové, kterými se zemské stezky jen hemží. Ostatně, co dobrého může prostým lidem přinést drancování a boj mezi urozenými rody? Na hradě Vartemberku se však chystá předem domluvená svatba mezi Ludmilou z Vartemberka a Benešem z Dubé, které má nepokojům učinit přítrž. Na hostinu přijíždí také královský prokurátor Oldřich z Chlumu, pověřený dohledem nad stavbou hradu Bezdězu. Jaké je však jeho překvapení, když jej vyhledá Ludmila z Vartemberka a prosí ho o pomoc. Brzy se ukáže, že sňatku nestojí v cestě jen odpor mladé nevěsty, ale i úkladná vražda přímo ve zdech hradu. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Osudný turnaj - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Pečeť smrti - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Pečeť smrti - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Pečeť smrti - Hříšní lidé Království českého, Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Oldřich z Chlumu se sice ocitl v nemilosti českého krále, ale přesto je povolán do Prahy, aby vyřešil na první pohled jednoduchý případ. Malostranský špitál vlastní darovací listinu na tři vesnice vystavenou Václavem I., otcem Přemysla Otakara II. a jeho předchůdcem na královském trůně. Král si ovšem nepamatuje, že by kdy jeho otec špitál obdaroval. Královský prokurátor začne případ prošetřovat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky, která se nechala vydržovat několika zámožnými muži, kromě jiného i nejvyšším komořím. A ačkoli tomu ze začátku nic nenasvědčuje, Oldřich z Chlumu záhy odhalí, že oba zločiny spolu úzce souvisejí. Pomalu začíná rozplétat klubko složitých intrik, které ho tentokrát zavedou do křivolakých a ponurých uliček Starého Města pražského. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Pečeť smrti - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Spiknutí oběšenců - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Spiknutí oběšenců - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Spiknutí oběšenců - Hříšní lidé Království českého napsal autor: Vlastimil Vondruška, čte: Hanuš Bor. Celková stopáž: 10 hodin. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Spiknutí oběšenců - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Adventní kletba - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Adventní kletba - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Adventní kletba - Hříšní lidé Království českého napsal autor: Vlastimil Vondruška, čte: Aleš Procházka. Celková stopáž: 9 hodin, 41 minut. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Adventní kletba - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Vražda v ambitu - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Vražda v ambitu - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Vražda v ambitu napsal autor: Vlastimil Vondruška, čte: Aleš Procházka. Mladý Oldřich z Chlumu řeší svůj první detektivní případ. Detektivní příběh se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Na studiích v Magdeburku se stává svědkem vraždy mladé dívky. Podaří se mu ji vyřešit? Napínavý detektivní příběh, odehrávající se v polovině 13. století, se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Audiokniha objasňuje některé důležité události, předcházející příběhům královského prokurátora publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. Jako druhorozenému synovi je Oldřichovi z Chlumu určeno stát se knězem. Protože je velmi bystrý a má vynikající paměť, starý děkan Ignatius ho už brzy nemá co učit a pošle chlapce do klášterní školy v německém Magdeburku. Zde se čtrnáctiletý Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem vraždy mladé dívky. Tajemný vrah, skrývající se v mnišském hábitě, začne usilovat o mladíkův život. Jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Vražda v ambitu - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Znamení rožmberské růže - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Znamení rožmberské růže - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu narazí nedaleko hradu Bezdězu na umírajícího mnicha. Od něho se dozví, že se připravuje zavraždění Přemysla II. Otakara. Okamžitě odjíždí krále varovat. Na Pražském hradě dojde k vraždě muže, který mohl o spiknutí podat svědectví. Navíc zločinci unesou Oldřichovu manželku Ludmilu. Pak se objeví stopy, které vedou k mocnému Vokovi z Rožmberka. O pomoc v jisté choulostivé věci požádá Oldřicha z Chlumu i královna Kunhuta. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Znamení rožmberské růže - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Záhada zlaté štoly - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Záhada zlaté štoly - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Záhada zlaté štoly - Hříšní lidé Království českého napsal autor: Vlastimil Vondruška, čte: Aleš Procházka. Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Původně mělo čekat Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníky na dvoře Přemysla Otakara II. jen krátké státnické jednání, brzy po příjezdu si ho však uprostřed noci nechá zavolat sám král. Při cestě z dolů v Jílovém u Prahy se ztratila truhlice plná zlata. Přeprava nákladu s bohatstvím v hodnotě celých severních Čech byla držena v přísném utajení. Zlato totiž mířilo do rukou rakouských pánů a mělo sehrát důležitou roli ve válce proti uherskému králi Bélovi. Podezření padne na přední muže českého království. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Záhada zlaté štoly - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Dýka s hadem - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Dýka s hadem - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

První případ královského prokurátora Oldřicha z Chlumu - křest ohněm na hradě Grabštejn. Čte: Jan Hyhlík. Píše se rok 1269 a Oldřich z Chlumu byl nedávno jmenován královským prokurátorem a správcem hradu Bezděz. Má čerstvě po svatbě, na líbánky však není čas. Jindřich z Donína, pán hradu Grabštejn, je chladnokrevně zavražděn, a to ještě v době, kdy na jeho sídle pobývali hned tři význační šlechtici. Zdá se, že k vraždě velmože Jindřicha, který byl proboden dýkou s hadem ve své vlastní ložnici, měli motiv všichni tři pánové. Jak s tím však souvisí vražda v johanitské komendě v Dubu? Když už se zdá, že je vše vyřešeno, případ se ještě více zaplétá. Úvodní příběh detektivní série Hříšní lidé království českého. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Dýka s hadem - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Apage Satanas - Hříšní lidé Království českého (2 MP3-CD) - audiokniha

Apage Satanas - Hříšní lidé Království českého (2 MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Apage Satanas - Hříšní lidé Království českého napsal autor: Vlastimil Vondruška, čte: Aleš Procházka. Ludmilu z Vartemberka, manželku královského prokurátora Oldřicha z Chlumu navštíví na hradě Bezdězu její přítelkyně Anna z Rohozce. Již delší čas ji trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí v jeskyni zjevuje démon a zmocňuje jejího těla. Její otec přikládá Anniny vidiny častému pití vína a povolává exorcistu. Ludmila je však přesvědčena, že Anna mluví pravdu. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy zjistí, že něco podobného zde zažily i jiné dívky. Naštěstí se právě vrací domů její manžel Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Čeká je nerovný boj nejen s krutým vrahem, ale také s pověrami místních a intrikami severočeské šlechty. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Apage Satanas - Hříšní lidé Království českého (2 MP3-CD) - audiokniha

Prokletí brněnských řeholníků - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Prokletí brněnských řeholníků - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty - krádež v klášteře tamních minoritů. Věci se stanou vážnějšími, když je ihned po jeho příjezdu brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Prokletí brněnských řeholníků - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Právo první noci - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Právo první noci - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího manžela. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Navíc se musí věnovat jinému zločinu, který poškodil českého krále. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Právo první noci - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Nitranská brána smrti - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Nitranská brána smrti - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu - Nitranská brána smrti, čte: Jan Hyhlík. Při vojenské výpravě do Horních Uher se vojskům krále Přemysla II. Otakara podaří obsadit slovenskou Nitru. Správy města se ujímá prokurátor Oldřich z Chlumu. Jednoho rána se na Dolní bráně najde oběšené tělo kanovníka nitranské kapituly. Nitrou se šíří panika, neboť je právě tato brána považována za prokletou. Kdysi zde za podivných okolností zahynula žena, obviněná ze spojení s ďáblem. Stopy vyšetřovatele zavedou k chrámu svatého Jakuba, další pátrání je však přerušeno vraždou. Oldřich z Chlumu má tři dny na odhalení a usvědčení zločince. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Nitranská brána smrti - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Smrt ve Vratislavi - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Smrt ve Vratislavi - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Smrt ve Vratislavi, Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Při diplomatických jednáních ve slezské Vratislavi zmizí vyslanec českého krále. Na příkaz Přemysla Otakara II. se proto do Polska vydává královský prokurátor Oldřich z Chlumu i v doprovodu své ženy Ludmily, velitele Diviše a panoše Oty. Protože jde o delikátní diplomatickou misi, Oldřich z Chlumu raději volí přestrojení. Jakmile však dorazí na místo, dojde k vraždě, která nejen že pátrání zkomplikuje, ale odvede jejich pozornost zdánlivě úplně jiným směrem. Do vyšetřování se zaplétají i vratislavský rychtář a vyslanec francouzského krále. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Smrt ve Vratislavi - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Dýka s hadem: Hříšní lidé Království českého, čte Jan Hyhlík

Dýka s hadem: Hříšní lidé Království českého, čte Jan Hyhlík
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík Píše se rok 1269 a Oldřich z Chlumu byl nedávno jmenován královským prokurátorem a správcem hradu Bezděz. Má čerstvě po svatbě, na líbánky však není čas. Jindřich z Donína, pán hradu Grabštejn, a je chladnokrevně zavražděn to ještě v době, kdy na jeho sídle pobývali hned tři význační šlechtici. Zdá se, že k vraždě velmože Jindřicha, který byl proboden dýkou s hadem ve své vlastní ložnici, měli motiv všichni tři pánové. Jak s tím však souvisí vražda v johanitské komendě v Dubu? Když už se zdá, že je vše vyřešeno, případ se ještě více zaplétá. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dýka s hadem: Hříšní lidé Království českého, čte Jan Hyhlík

Zdislava a ztracená relikvie - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha

Zdislava a ztracená relikvie - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Prokurátor krále Přemysla II. Otakara Oldřich z Chlumu a zároveň správce hradu Bezdězu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Tentokrát řeší krádež trnu z Kristovy koruny; vzácné relikvie, již získal Havel z Lemberka hodlá ji věnovat chrámu sv. Víta v Praze. Zločin byl proveden pouhé dva dny před příjezdem krále, jenž se má zúčastnit slavnostního vysvěcení relikvie, takže celá kauza hrozí pěknou ostudou. V krátkém čase se vrší další zločiny - vraždy zemana Jan ze Střelče, lemberského kaplana a zlatníka Ruprechta z Jablonného. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Zdislava a ztracená relikvie - Hříšní lidé Království českého (MP3-CD) - audiokniha
Román o růži: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého, Nitranská brána smrti: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého, Pomsta bílého jednorožce: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého, Msta písecké panny: z detektivního cyklu Hříšní lidé Království českého, Tajemství abatyše z Assisi: Hříšní lidé Království českého, Apage Satanas: Hříšní lidé Království českého, Adventní kletba: Hříšní lidé Království českého, Spiknutí oběšenců: Hříšní lidé Království českého, Králův dluh: Hříšní lidé Království českého, Dračí náhrdelník: Hříšní lidé Království českého, Olomoucký bestiář: Hříšní lidé Království českého, Masopustní maškary: Hříšní lidé Království českého, Vzpoura goliardů: Hříšní lidé Království českého, Záhada zlaté štoly: Hříšní lidé Království českého, Strážce boleslavského mysteria: Hříšní lidé Království českého, Vražda v ambitu: Hříšní lidé Království českého, Prokletí brněnských řeholníků: Hříšní lidé Království českého, Znamení rožmberské růže: Hříšní lidé Království českého, Smrt ve Vratislavi: Hříšní lidé Království českého, Duch znojemských katakomb: Hříšní lidé Království českého, Podivná svatba na Lichnici: Hříšní lidé Království českého, Zdislava a ztracená relikvie: Hříšní lidé Království českého, Román o růži (), Dýka s hadem: Hříšní lidé Království českého, čte Jan Hyhlík, Vzpoura goliardů: Hříšní lidé Království českého (978-80-243-7631-8), Smrt ve Vratislavi: Hříšní lidé Království českého (978-80-279-0095-4), Vražda v ambitu: Hříšní lidé Království českého (978-80-243-9998-0), Tajemství Tudorovců: z detektivního cyklu Letopisy královské komory, Mrtvý posel: z detektivního cyklu Letopisy královské komory