Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život (978-80-257-3648-7)

Produkt Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život (978-80-257-3648-7) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život (978-80-257-3648-7) upraviť a produkt hľadať znova.

Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život (978-80-257-3648-7)

Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život (978-80-257-3648-7)
Detail

Kniha - autor Jordan B. Peterson, 376 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Dlouho očekávané pokračování knihy 12 pravidel pro život, které se po celém světě prodalo více než 5 milionů výtiskůOceňovaný komentátor a psycholog ve své předchozí knize 12 pravidel pro život ()nabídl „protilátky proti chaosu“ v našich životech: odvěké pravdy, uzpůsobené pro moderní život plný úzkostí. Ve své nové knize ukazuje, že smysluplného života nedosáhneme, když budeme ignorovat sféru přesahující to, co víme, a bez schopnosti přizpůsobit se neustále se proměňujícímu světu. Přemíra chaosu nás ohrožuje nejistotou, přemíra řádu zase vede k úbytku zvídavosti a tvořivé vitality a hrozí zkostnatělostí a totalitárními rysy.Kniha Řád není všechno nás tedy vyzývá k hledání rovnováhy mezi oběma principy. Autor opět čerpá z hluboké znalosti psychologie, mytologie i popkultury, uvádí také řadu příkladů ze své klinické praxe, a přichází s dvanácti novými principy, které čtenáře vedou k... (alza.cz)

Podobné produkty ako Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život (978-80-257-3648-7) , Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život (978-80-257-3648-7)

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu (978-80-257-2792-8)

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu (978-80-257-2792-8)
Detail

Kniha - autor Jordan B. Peterson, 424 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Co by měl znát každý člověk v moderním světě? Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď na tuto nesnadnou otázku v sobě propojuje odvěké pravdy a objevy aktuálního vědeckého výzkumu. Motivační self-help kniha.Peterson dokáže být vtipný a překvapivý. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jaký hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, který je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; pouští se do překvapivých odboček a zase se vrací a destiluje poznání o lidském charakteru a osudu do dvanácti navenek jednoduchých pouček, za kterými se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést... (alza.cz)

Podobné produkty ako 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu (978-80-257-2792-8) , Řád není všechno (9788025736968)

12 pravidel pro život ()

12 pravidel pro život ()
Detail

Audiokniha MP3 - Co by měl znát každý člověk v moderním světě? Bestseller od v současnosti nejvlivnějšího intelektuála západního světa. - autor Jordan B. Peterson, čte Aleš Procházka Bestseller od v současnosti nejvlivnějšího intelektuála západního světaCo by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď na tuto nesnadnou otázku v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu.Peterson dokáže být vtipný a překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jaký hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, který je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; pouští se do překvapivých odboček a zase se vrací a destiluje poznání o lidském... (alza.cz)

Podobné produkty ako 12 pravidel pro život ()

12 pravidel pro život (9788025728581)

12 pravidel pro život (9788025728581)
Detail

Elektronická kniha - Bestseller od v současnosti nejvlivnějšího intelektuála západního světa. - autor Jordan B. Peterson, 424 stran, česky Bestseller od v současnosti nejvlivnějšího intelektuála západního světaCo by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď na tuto nesnadnou otázku v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu.Peterson dokáže být vtipný a překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jaký hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, který je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; pouští se do překvapivých odboček a zase se vrací a destiluje poznání o lidském charakteru a osudu do dvanácti navenek... (alza.cz)

Podobné produkty ako 12 pravidel pro život (9788025728581) , 12 pravidel pro život: protilátka proti chaosu (978-80-257-2792-8)

Řád není všechno ()

Řád není všechno ()
Detail

Audiokniha MP3 - Dlouho očekávané pokračování knihy 12 pravidel pro život, které se po celém světě prodalo více než 5 milionů výtisků. - autor Jordan B. Peterson, čte Aleš Procházka Dlouho očekávané pokračování knihy 12 pravidel pro život, které se po celém světě prodalo více než 5 milionů výtiskůOceňovaný komentátor a psycholog ve své předchozí knize 12 pravidel pro život ()nabídl „protilátky proti chaosu“ v našich životech: odvěké pravdy, uzpůsobené pro moderní život plný úzkostí. Ve své nové knize ukazuje, že smysluplného života nedosáhneme, když budeme ignorovat sféru přesahující to, co víme, a bez schopnosti přizpůsobit se neustále se proměňujícímu světu. Přemíra chaosu nás ohrožuje nejistotou, přemíra řádu zase vede k úbytku zvídavosti a tvořivé vitality a hrozí zkostnatělostí a totalitárními rysy.Kniha Řád není všechno nás tedy vyzývá k hledání rovnováhy mezi oběma principy. Autor opět čerpá z hluboké znalosti psychologie, mytologie i popkultury, uvádí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Řád není všechno () , 12 pravidel pro život (9788025728581)

12 pravidel pro život - Peterson Jordan B.

12 pravidel pro život - Peterson Jordan B.
Detail

Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď na tuto nesnadnou otázku v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu. Peterson dokáže být vtipný a překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jaký hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, který je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; pouští se do překvapivých odboček a zase se vrací a destiluje poznání o lidském charakteru a osudu do dvanácti navenek jednoduchých pouček, za kterými se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést správný život. Rozbíjí otřepané poučky týkající se vědy, víry a lidské přirozenosti a proměňuje a povznáší mysl i ducha svých čtenářů. Autor bývá vnímán jako protivník soudobé genderové agendy, ale mnohem spíš než něčí odpůrce je Peterson obhájcem: zastáncem těch nejtradičnějších hodnot – zodpovědnosti za vlastní život i svět kolem sebe, víry v lidské společenství, zodpovědnosti vůči nadosobním hodnotám a vůči Bohu. Jordan B. Peterson vyrostl a dospěl v muže v promrzlých pustinách severní Alberty; létal s akrobatickým letadlem; zkoumal s astronauty meteorický kráter v Arizoně; vyučoval mytologii právníky, lékaře a obchodníky; byl konzultantem generálního tajemníka OSN; pomáhal svým pacientům zvládat deprese, obsesivně-kompulzivní poruchu, úzkost či schizofrenii; byl poradcem v nejvyšším vedení velkých kanadských firem a hojně přednášel po celé severní Americe i Evropě. Působil na Harvardu a v současnosti na Torontské univerzitě, je autorem či spoluautorem více než stovky odborných článků, které proměnily moderní chápání osobnosti; jeho kniha Maps of Meaning: The Architecture of Belief od základu proměnila psychologii náboženství. Autor žije v Torontu, čtenářům jsou k dispozici jeho webové stránky www.jordanbpeterson.com, na YouTube mohou sledovat kanál Jordan Peterson Videos či záznamy Petersonových veřejných vystoupení. (patro.cz)

Podobné produkty ako 12 pravidel pro život - Peterson Jordan B. , Žena pro život není holka pro všechno (978-80-271-3127-3)

12 pravidel pro život - Peterson Jordan B.

12 pravidel pro život - Peterson Jordan B.
Detail

Co by měl znát každý člověk v moderním světě? Odpověď jednoho z nejvlivnějších intelektuálů současnosti propojuje odvěké pravdy a nejnovější objevy vědy. Audiokniha renomovaného psychologa Jordana B. Petersona destiluje poznání o lidském charakteru a osudu do dvanácti pravidel, vyrůstajících z těch nejtradičnějších hodnot: zodpovědnosti za vlastní život i svět kolem sebe, víry v lidské společenství a vztah k nadosobním hodnotám. Autor klade důraz na (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost. Cituje množství odborných studií, opírá se o Bibli, klasické ruské romány i vlastní životní zkušenosti. 12 pravidel pro život ()je nekompromisním pokusem přivést nás zpět k tomu, co je dobré, správné a krásné. (patro.cz)

Podobné produkty ako 12 pravidel pro život - Peterson Jordan B. , Život se psem není pod psa (978-80-257-0866-8)

12 pravidel pro život - Jordan B. Peterson - audiokniha

12 pravidel pro život - Jordan B. Peterson - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Audiokniha renomovaného psychologa Jordana B. Petersona destiluje poznání o lidském charakteru a osudu do dvanácti pravidel, vyrůstajících z těch nejtradičnějších hodnot: zodpovědnosti za vlastní život i svět kolem sebe, víry v lidské společenství a vztah k nadosobním hodnotám. Autor klade důraz na (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost. Cituje množství odborných studií, opírá se o Bibli, klasické ruské romány i vlastní životní zkušenosti. 12 pravidel pro život ()je nekompromisním pokusem přivést nás zpět k tomu, co je dobré, správné a krásné. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako 12 pravidel pro život - Jordan B. Peterson - audiokniha , Život po kafkovi (978-80-257-3820-7)

Řád není všechno (9788025736968)

Řád není všechno (9788025736968)
Detail

Elektronická kniha - Dlouho očekávané pokračování knihy 12 pravidel pro život, které se po celém světě prodalo více než 5 milionů výtisků. - autor Jordan B. Peterson, 376 stran, česky Dlouho očekávané pokračování knihy 12 pravidel pro život, které se po celém světě prodalo více než 5 milionů výtisků.Oceňovaný komentátor a psycholog ve své předchozí knize 12 pravidel pro život ()nabídl „protilátky proti chaosu“ v našich životech: odvěké pravdy, uzpůsobené pro moderní život plný úzkostí. Ve své nové knize ukazuje, že smysluplného života nedosáhneme, když budeme ignorovat sféru přesahující to, co víme, a bez schopnosti přizpůsobit se neustále se proměňujícímu světu. Přemíra chaosu nás ohrožuje nejistotou, přemíra řádu zase vede k úbytku zvídavosti a tvořivé vitality a hrozí zkostnatělostí a totalitárními rysy.Kniha Řád není všechno nás tedy vyzývá k hledání rovnováhy mezi oběma principy. Autor opět čerpá z hluboké znalosti psychologie, mytologie i popkultury, uvádí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Řád není všechno (9788025736968) , Žena pro život není holka pro všechno: jak si lépe rozdělit práci v rodině (978-80-271-3127-3)

488 pravidel pro život: Nevděčné umění správného chování (978-80-242-7401-0)

488 pravidel pro život: Nevděčné umění správného chování (978-80-242-7401-0)
Detail

Kniha - autor Kitty Flanaganová, 320 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Tato kniha není tradiční seberozvojovou knihou, protože to nejste vy, kdo potřebuje pomoc. Jsou to jiní lidé. Ať už zírají do telefonu za chůze, dusí vás v MHD svým nesnesitelným parfémem, nebo pravidelně nechávají na záchodě poslední čtvereček toaletního papíru. Někteří lidé, prostě neznají základní životní pravidla. Ale díky tomuto komplexnímu průvodci moderním chováním bude svět brzy mnohem lepším místem. Místem, kde lidé nezničí ovocný salát tím, že do něj dají banán příliš brzy, kde vaši spolupracovníci respektují schopnosti vašeho čichového ústrojí a neohřívají si rybu ve společné kuchyňce, kde muži středního věku nenosí „moderní“ pánské drdůlky… To, co začalo jako vtipná součást australského televizního týdeníku je nyní zásadní knihou, která má moc změnit společnost. (Nebo ji udělat aspoň trochu snesitelnější.) (alza.cz)

Podobné produkty ako 488 pravidel pro život: Nevděčné umění správného chování (978-80-242-7401-0) , 106 zlatých pravidel pro spokojený život (978-80-247-3935-9)

Řád není všechno (MP3-CD) - audiokniha

Řád není všechno (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Řád není všechno - 12 dalších pravidel pro život napsal autor: Jordan B. Peterson, čte: Aleš Procházka. Celková stopáž: 14 hodin, 31 minut. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Řád není všechno (MP3-CD) - audiokniha , Nevlastní sestra: krása není všechno (978-80-7544-865-1)

12 pravidel pro život - Protilátka proti chaosu (2 MP3-CD) - audiokniha

12 pravidel pro život - Protilátka proti chaosu (2 MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu 12 pravidel pro život ()- Protilátka proti chaosu napsal autor: Jordan B. Peterson, čte: Aleš Procházka. 12 pravidel pro život je nekompromisním pokusem přivést nás zpět k tomu, co je dobré, správné a krásné. Co by měl znát každý člověk v moderním světě? Odpověď jednoho z nejvlivnějších intelektuálů současnosti propojuje odvěké pravdy a nejnovější objevy vědy. Audiokniha renomovaného psychologa Jordana B. Petersona destiluje poznání o lidském charakteru a osudu do dvanácti pravidel, vyrůstajících z těch nejtradičnějších hodnot: zodpovědnosti za vlastní život i svět kolem sebe, víry v lidské společenství a vztah k nadosobním hodnotám. Autor klade důraz na (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost. Cituje množství odborných studií, opírá se o Bibli, klasické ruské romány i vlastní životní zkušenosti. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako 12 pravidel pro život - Protilátka proti chaosu (2 MP3-CD) - audiokniha , Život není náhoda (978-80-262-1237-9)

Za hranicou poriadku: Ďalších 12 pravidiel pre život (978-80-222-1260-1)

Za hranicou poriadku: Ďalších 12 pravidiel pre život (978-80-222-1260-1)
Detail

Kniha - autor Jordan B. Peterson, slovensky, pevná s přebalem lesklá Peterson prináša ďalších dvanásť rád, ako si záchrániť život a odolať vyčerpávajúcej dani, ktorú si naša túžba po usporiadaní sveta nevyhnutne vyžaduje. V čase, keď sa človek čoraz intenzívnejšie pokúša ovládnuť všetky oblasti života – od sociálnych štruktúr až po emočné stavy – Peterson varuje, že prílišné bezpečie je nebezpečné. Ponúka stratégie na prekonanie kultúrnych, vedeckých a psychologických tendencií, ktoré môžu viesť až k tyranii, a učí nás, ako sa spoľahnúť na vlastný inštinkt, aby sme našli zmysel a účel, aj keď sa cítime bezmocní. (alza.cz)

Podobné produkty ako Za hranicou poriadku: Ďalších 12 pravidiel pre život (978-80-222-1260-1) , Život není korektní (978-80-87373-86-6)

488 pravidel pro život - Kitty Flanaganová

488 pravidel pro život - Kitty Flanaganová
Detail

Tato kniha není tradiční seberozvojovou knihou, protože to nejste vy, kdo potřebuje pomoc. Jsou to jiní lidé. Ať už zírají do telefonu za chůze, dusí vás v MHD svým nesnesitelným parfémem, nebo pravidelně nechávají na záchodě poslední čtvereček toaletního papíru. Někteří lidé, prostě neznají základní životní pravidla. Ale díky tomuto komplexnímu průvodci moderním chováním bude svět brzy mnohem lepším místem. Místem, kde lidé nezničí ovocný salát tím, že do něj dají banán příliš brzy, kde vaši spolupracovníci respektují schopnosti vašeho čichového ústrojí a neohřívají si rybu ve společné kuchyňce, kde muži středního věku nenosí „moderní“ pánské drdůlky… To, co začalo jako vtipná součást australského televizního týdeníku je nyní zásadní knihou, která má moc změnit společnost. (Nebo ji udělat aspoň trochu snesitelnější.) (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako 488 pravidel pro život - Kitty Flanaganová , Tahle země není pro starý (978-80-257-3097-3)

488 pravidel pro život - Flanaganová Kitty

488 pravidel pro život - Flanaganová Kitty
Detail

Tato kniha není tradiční seberozvojovou knihou, protože to nejste vy, kdo potřebuje pomoc. Jsou to jiní lidé. Ať už zírají do telefonu za chůze, dusí vás v MHD svým nesnesitelným parfémem, nebo pravidelně nechávají na záchodě poslední čtvereček toaletního papíru. Někteří lidé, prostě neznají základní životní pravidla. Ale díky tomuto komplexnímu průvodci moderním chováním bude svět brzy mnohem lepším místem. Místem, kde lidé nezničí ovocný salát tím, že do něj dají banán příliš brzy, kde vaši spolupracovníci respektují schopnosti vašeho čichového ústrojí a neohřívají si rybu ve společné kuchyňce, kde muži středního věku nenosí „moderní“ pánské drdůlky… To, co začalo jako vtipná součást australského televizního týdeníku je nyní zásadní knihou, která má moc změnit společnost. (Nebo ji udělat aspoň trochu snesitelnější.) (patro.cz)

Podobné produkty ako 488 pravidel pro život - Flanaganová Kitty , Hra bez pravidel (978-80-759-4037-7)

Rady jak umírat a žít lepší život (978-80-257-2100-1)

Rady jak umírat a žít lepší život (978-80-257-2100-1)
Detail

Kniha - autor Jeho Svatost Dalajlama; Martina Moravcová, 184 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha je Dalajlámovým komentářem o duchovní přípravě na smrt a je inspirována klasickým textem tibetského buddhismu – básní ze 17. století, jejímž autorem je první pančhenlama. Tuto značně ezoterní báseň Jeho Svatost 14. Dalajlama komentuje a rozvádí do konkrétních rad pro každodenní život. Vysvětluje, jak a proč meditovat o pomíjivosti, jak vytvořit vhodné prostředí pro umírající, jak praktikovat během umírání. Zvlášť podrobně vysvětluje jednotlivá stadia umírání i způsob, jak si vštěpovat jejich posloupnost, aby naše umírání probíhalo beze strachu a aby hlubší stavy mysli, k nimž během umírání dochází, mohly být využity pro duchovní praxi všech úrovní. Celý výklad prokládá příběhy o vysoce duchovně vyvinutých mniších a mniškách, s nimiž se sám setkal, a seznamuje čtenáře také s událostmi kolem volby posledního pančhenlamy tak, jak je sám prožíval. (alza.cz)

Podobné produkty ako Rady jak umírat a žít lepší život (978-80-257-2100-1) , Život se psem není pro kočku (978-80-759-7978-0)

Filozofie pro život (978-80-86038-80-3)

Filozofie pro život (978-80-86038-80-3)
Detail

Kniha - autor Delia S. Guzmán, 112 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Autorka dokázala prosít to nejlepší z dějin filozofie, kterou tak dobře zná. Proto její slova dýchají ozvěnou jí obdivovaného Marka Aurelia, stoického filozofa, který nás naučil odhalit univerzální zákon, jenž tepe v hvězdném nebi, což o mnoho staletí později učinil jinými slovy také Kant. Jindy nám její bojovná obhajoba jednotlivce a jeho společenských odpovědností připomíná moudrost starodávné Číny, kterou shrnul myslitel Konfucius. V řádcích knihy rovněž odhalujeme myšlenky předsokratovských mudrců prostřednictvím odkazů na přírodu a její tajemství. "Naše ideje jsou platné v té míře, v níž jsou pro nás a pro všechny ostatní dobré a spravedlivé, a v té míře, v níž je můžeme spojit s těmi nejlepšími city, abychom je poté mohli aplikovat tím nejvhodnějším způsobem. Osamocená idea, bez citu a bez následného jednání, je ideou odsouzenou k smrti." Slova autorky jsou živá, protože... (alza.cz)

Podobné produkty ako Filozofie pro život (978-80-86038-80-3) , 488 pravidel pro život: nevděčné umění správného chování (978-80-242-7401-0)

Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky: První komplexní příprava dítěte pro školu i pro život! (978-80-907132-7-7)

Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky: První komplexní příprava dítěte pro školu i pro život! (978-80-907132-7-7)
Detail

Kniha - česky Předškolákovy týdeníčky jsou první a dosud jediná komplexní příprava pro předškoláka na našem knižním trhu. Kniha je rozdělena do 4 sešitů, které jsou koncipovány na 40 týdnů, tedy k 9 měsíční přípravě. Jde o hravé učení pro předškoláky s motivačním prvkem v podobě kosmické mapy formátu A1. Do ní si předškolák za správně vyplněné úlohy lepí celkem 160 ručně malovaných nálepek s vesmírnou tematikou (exoticky pojmenovaní mimozemšťané, raketa, hvězdy, komety apod). Předškolákovy týdeníčky obsahují 4 různě zaměřené sešity s úkoly: Jízda tužkou – grafomotorika, 40 po sobě vývojově navazujících cvičení, cviky k uvolnění ruky, nácvik správného držení tužky (52 stran) Hlavičkové úkoly – rozvíjí dítě mentálně, zahrnuje úkoly týkající se následujícího: barvy, tvary, protiklady, představivost, prostorovou orientaci – nahoře, dole, vpravo, vlevo, první až poslední, nad, pod, za, na…, cestu domů, tvar množného čísla, předčíselné představy,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky: První komplexní příprava dítěte pro školu i pro život! (978-80-907132-7-7) , Život není skákací hrad (978-80-249-4404-3)

Oběť pro život: Tradice a spiritualita dnešních Mayů (978-80-257-3344-8)

Oběť pro život: Tradice a spiritualita dnešních Mayů (978-80-257-3344-8)
Detail

Kniha - autor Jan Kapusta, 208 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Tato kniha se zabývá náboženstvím dnešních Mayů obývajících Guatemalskou vysočinu. Zkoumá mayskou kosmologii a pojetí božstev, vztah k přírodě a horám, obětní a poutní rituály a jejich existenciálně-fenomenologické ukotvení. Pozornost je věnována i mayskému kulturnímu obrození a s ním spjatému dynamickému a tvůrčímu setkávání a mísení lokální mayské tradice a globálního spirituálního diskursu. Tato kniha prezentuje náboženství jako takové myšlení a praxi, v nichž se podstatnou měrou vyjevují rozhodující témata lidské existence, pramenící ve zkušenosti nepřetržitého procesu utváření vždy nehotových životních forem v tenzi daností světa a možností lidí, kteří tento křehký a vrtkavý svět obývají. Kniha tak nepředstavuje jen první českou odbornou monografii pojednávající o současné mayské religiozitě, ale nabízí i svěží pohled na aktuální situaci nativních, šamanistických a animistických kultur... (alza.cz)

Podobné produkty ako Oběť pro život: Tradice a spiritualita dnešních Mayů (978-80-257-3344-8) , Plečnik (978-80-271-3648-3)

Žena pro život není holka pro všechno (978-80-271-3127-3)

Žena pro život není holka pro všechno (978-80-271-3127-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Laura Fröhlich, 168 stran, česky Také si myslíte, že když se nepostaráte o chod domácnosti a rodiny, neudělá to nikdo? Když si právě vy nevšimnete, že dochází zubní pasta, budete mít v koupelně brzy jen prázdnou tubu? Když nezorganizujete narozeninovou oslavu dítěte včetně dárků, pohoštění a výzdoby, žádná oslava jednoduše nebude? Že je toho prostě moc hlídat všechny úkoly, termíny a povinnosti všech členů rodiny? Jste kvůli tomu unavená a ve stresu? V knize se dozvíte, jak mluvit o této obrovské psychické zátěži s partnerem a jak si lépe a spravedlivěji rozdělit celkový objem práce a starostí. Žena pro život koneckonců není holka pro všechno. (alza.cz)

Podobné produkty ako Žena pro život není holka pro všechno (978-80-271-3127-3) , Nový život (978-80-257-0491-2)

Matematika pro život (978-80-7662-112-1)

Matematika pro život (978-80-7662-112-1)
Detail

Kniha - autor Kit Yates, 328 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Matematika je základem všeho, co děláme. Od způsobu, jakým komunikujeme, pracujeme až po způsob, jak odpočíváme. Jaké matematické principy formují naše každodenní životy? Právě to autor zkoumá na příkladech skutečných událostí. Sledujeme oběti justičních omylů či softwarových chyb, pacienty zmrzačené vadnými geny nebo podnikatele zruinované nesprávnými algoritmy – to vše jen kvůli nepochopení matematiky. A přitom ji můžeme využít v náš prospěch… (alza.cz)

Podobné produkty ako Matematika pro život (978-80-7662-112-1) , Psí život (978-80-257-2406-4)

Algoritmy pro život (978-80-755-5037-8)

Algoritmy pro život (978-80-755-5037-8)
Detail

Elektronická kniha - Skoncujte s nerozhodností díky bestselleru Algoritmy pro život aneb Jak využít počítačové algoritmy při každodenním rozhodování. - autor Brian Christian Skoncujte s nerozhodností díky bestselleru Algoritmy pro životBojujete často s nerozhodností a kladete si otázky jako: Čemu se mám v práci věnovat nejdřív? Bude lepší zaparkovat na prvním volném místě, nebo jet dál do centra? Kolik bytů mám projít před rozhodnutím o koupi? Půjdeme večer do restaurace, nebo se najíme doma? Najdu dvě stejné ponožky? Nejste sami.Jakkoli to zní překvapivě, v běžném životě neustále řešíme obdobu nejtěžších problémů, jimiž se zabývají informatici. Od počítačů neočekáváme váhání, neefektivitu ani lítost nad špatným rozhodnutím – proč tedy nevyužít počítačových postupů pro optimalizaci našich každodenních rozhodnutí? V této důvtipné knize se mimo jiné dozvíte:• Jaké algoritmy využíváme intuitivně a jaké bychom k nim měli přidat.• Co stojí za to udělat a kdy to... (alza.cz)

Podobné produkty ako Algoritmy pro život (978-80-755-5037-8) , Nový světový řád (978-80-87525-48-7)

Matematika pro život (978-80-766-2112-1)

Matematika pro život (978-80-766-2112-1)
Detail

Elektronická kniha - Kit Yates nám v této knize velmi srozumitelným způsobem ukáže, jak můžeme matematiky využít v náš prospěch. Jak nám matematika může změnit život k lepšímu, jak se vyvarovat omylů, jak zachraňovat životy nebo jak číst zprávy a odhalovat lži. - autor Kit Yates, 328 stran, česky Matematika je základem všeho, co děláme. Od způsobu, jakým komunikujeme, jak cestujeme a pracujeme až po způsob, jak odpočíváme. Autor poutavě osvětluje, jaké matematické principy formují naše každodenní životy, a zkoumá jejich mnohdy zásadní roli na příkladech skutečných událostí. Sledujeme nevinné oběti justičních omylů či softwarových chyb, pacienty zmrzačené vadnými geny nebo podnikatele zruinované nesprávnými algoritmy – to vše kvůli nepochopení matematiky. Kit Yates nám v této knize velmi srozumitelným způsobem ukáže, jak můžeme matematiky využít v náš prospěch. Jak nám matematika může změnit život k lepšímu, jak se vyvarovat omylů, jak zachraňovat... (alza.cz)

Podobné produkty ako Matematika pro život (978-80-766-2112-1) , Nic není pravda a všechno je možné (978-80-736-3704-0)

Recepty pro život (978-80-753-6095-3)

Recepty pro život (978-80-753-6095-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan Žák, 159 stran Sto šest minipovídek dá čtenáři nahlédnout do zákulisí pestrého života autora. Ten se nespokojí s pouhým líčením příběhů v jednotlivých povídkách, ale hledá souvislosti a příčiny problémů dnešní společnosti. Mnohdy nastiňuje i řešení, které bývá nekonvenční, ale experimentování je autorovi vlastní, což někdy vyústí v nové poznatky, které už překračují rámec povídky, ale právě to přidává knížce na zajímavosti. V povídkách se prolíná realita s fikcí, a pozorný čtenář může toto vnímat jako pokus o nový trend v současné tvorbě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Recepty pro život (978-80-753-6095-3) , Smysl pro řád: studie o psychologii dekorativního umění (978-80-257-3695-1)

Nápady pro život a byznys: Paretovo pravidlo 80/20 v praxi (978-80-271-3697-1)

Nápady pro život a byznys: Paretovo pravidlo 80/20 v praxi (978-80-271-3697-1)
Detail

Kniha - autor Karel Červený, 320 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Proč vítěz bere vše? Proč mají někteří lidé tolik bohatství, slávy a vlivu? Proč některým lidem jde vše tak snadno? Jak mohu já vést plnohodnotný a šťastný život? Jak se firmy mohou stát více efektivními? Jak získat více klientů? Jak získat nejlepší zaměstnance? Odpověď je jednoduchá: Uplatňovat důsledně Paretovo pravidlo a využívat synergie. Ne všechny věci jsou v životě důležité, přesto jim věnujeme mnoho pozornosti: křivdy, pocity viny, neúspěchy. Některé věci naopak důležité jsou: nápady, soustředění, načasování, rozhodnutí, vytrvalost, dobří přátelé, přemýšlení o vlastním myšlení. Všude okolo nás jsou malé příčiny s velkými následky. Naučte se je vidět a uplatňovat je. Získáte zdraví, oblibu, úspěch, pocit naplnění. Neuvěřitelné efekty s minimem úsilí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nápady pro život a byznys: Paretovo pravidlo 80/20 v praxi (978-80-271-3697-1) , Hubené nohy a všechno ostatní (978-80-257-1464-5)

Příliš mladej pro život (978-80-883-3560-3)

Příliš mladej pro život (978-80-883-3560-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Marek Otta, 144 stran, česky Vysokoškolák Kevin tráví většinu času v hospodách a barech. Když se mu konečně splní jeho životní sen a vydává knížku, zdaleka se necítí být šťastný. Věci se nezmění ani poté, co se zamiluje do novinářky Annie, která s jeho opileckým stylem života postupně ztrácí trpělivost. Nekonečné večery plné alkoholu mají za následek spoustu zábavných situací, ale také vzrůstající problémy v životě hlavního hrdiny… Kniha nejen pro studenty inspirovaná zážitky ze studentských let. (alza.cz)

Podobné produkty ako Příliš mladej pro život (978-80-883-3560-3) , Řád (978-83-276-5372-7)

Právní minirádce pro život (978-80-271-0179-5)

Právní minirádce pro život (978-80-271-0179-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Jarmila Rýdlová, 192 stran Potýkáte se s reklamací zboží? Víte, na co máte právo, když nakupujete přes internet? Hledáte vhodného dodavatele plynu a elektřiny, ale ztrácíte se v záplavě zaručeně nejvýhodnějších nabídek? Přete se se sousedem, kdo má uklidit spadané listí? Kniha provádí čtenáře právní problematikou v běžných životních situacích. (alza.cz)

Podobné produkty ako Právní minirádce pro život (978-80-271-0179-5) , Život se psem není pro kočku: aneb krušný život městského psa na venkově (978-80-7597-978-0)

Příliš mladej pro život (978-80-88335-60-3)

Příliš mladej pro život (978-80-88335-60-3)
Detail

Kniha - autor Marek Otta, 144 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Vysokoškolák Kevin tráví většinu času v hospodách a barech. Když se mu splní životní sen a vydává knížku, zdaleka se necítí být šťastný. Věci se nezmění ani poté, co se zamiluje do novinářky Annie, která s jeho opileckým stylem života postupně ztrácí trpělivost. Nekonečné večery plné alkoholu mají za následek spoustu zábavných situací, ale také vzrůstající problémy v životě hlavního hrdiny… Kniha inspirovaná zážitky ze studentských let. (alza.cz)

Podobné produkty ako Příliš mladej pro život (978-80-88335-60-3) , Miluj vášnivě: 7 pravidel pro naplněný sex (978-80-7554-150-5)

Jídla Světla: Kuchařka pro život (978-80-907684-9-9)

Jídla Světla: Kuchařka pro život (978-80-907684-9-9)
Detail

Kniha - autor Jolana Janišová, 336 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha vychází z improvizačního vaření Jolany Janišové, poradkyně pro výživu. Autorka a nakladatelka knihy tvoří vlastní zdravé recepty s vášnivým zaujetím pro funkční komplexnost zdravého životního stylu, čtenáře přivádí v úžas – nad netušeně pestrým, barevným, energeticky bohatým a výživným jídlem. Autorka nám předává důležité informace přesahující běžné rady pro ty, kteří se rozhodli zdravě se stravovat. Autorka neteoretizuje – všechny uvedené systémy sama vyzkoušela v praxi, svůj zdravotní stav si nechala vždy změřit na biorezonančních přístrojích jako je BICOM OPTIMA, Sensitiv Imago 500, kvantový Oberon, Salvia, EAV Vollův přístroj, DiaDENS-PK. Kniha představuje osvětu komplexního zdravého životního stylu včetně doporučení, receptů a fotografií devadesáti autorčiných jedinečných živých a výživných jídel. Kniha je originální paletou předkládaných možností, jak... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jídla Světla: Kuchařka pro život (978-80-907684-9-9) , Meritum daňový řád 2022 (978-80-7676-265-7)

Jak žít snadněji: Recepty pro život (978-80-905584-6-5)

Život po Kafkovi (978-80-257-3820-7)

Život po Kafkovi   (978-80-257-3820-7)
Detail

Kniha - autor Magdaléna Platzová, 240 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Román inspirovaný osudem Kafkovy snoubenky Felice Bauerové. Kdo vlastně byla Kafkova snoubenka Felice Bauerová, žena, kterou generace Kafkových fanoušků znají jen jako milovnici masitých pokrmů, těžkého nábytku a přesně nařízených hodinek? Kdo se skrýval za vyrovnanou povahou a srdečným smíchem, o kterém existuje svědectví? A kam až v jejím životě dosáhl Kafkův stín? Literárním vědcům nikdy nestála za samostatné studium, o jejím životě po rozchodu s pražským spisovatelem se ví málo. Provdala se, měla dvě děti, emigrovala do Ameriky. Čtyřicet let opatrovala dopisy muže, který ji opustil. Autorka začala pátrat po Feliciných stopách v Americe v roce 2010, kdy dosud žil její syn. Ze setkání s ním a jeho rodinou vznikla kniha, která nakonec není jen o Felici, ale i o dalších lidech, kteří byli Kafkovi nějakým způsobem blízcí a jejichž osudy jsou spojené s předválečnou Evropou a jejími... (alza.cz)

Podobné produkty ako Život po Kafkovi (978-80-257-3820-7)

Umění empatie: Kompletní průvodce nejdůležitější schopnosti pro život (978-80-8111-528-8)

Umění empatie: Kompletní průvodce nejdůležitější schopnosti pro život (978-80-8111-528-8)
Detail

Kniha - autor Karla McLarenová, 334 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Představte si, že by existovala jednoduchá dovednost, která by okamžitě a zásadně dokázala zlepšit váš vztah a emocionální život. Karla Mclarenová říká, že právě touto dovedností je empatie. V knize Umění empatie nás Karla naučí, jak rozeznat a pochopit zážitky jiných jasně a autenticky, abychom se s nimi mohli spojit hlouběji a efektivněji. Pomocí poznatků z neurologie, sociální psychologie a z oblasti tradičního léčení nám tato kniha vysvětlí: - že empatie není žádný tajemný fenomén, ale přirozená vlastnost, kterou lze zdokonalovat - jak rozeznat a regulovat své emoce a definovat své hranice - jak se podívat na věci očima druhých a zaujmout jejich úhel pohledu - jak pomáhat jiným, a to zdravým způsobem - jak vnímavě proniknout a zapojit se do emočních interakcí - jak se zaměřit na zlepšení vztahů v rodině, zaměstnání i intimní oblasti - jak rozšířit svou empatii do svého okolí, do... (alza.cz)

Podobné produkty ako Umění empatie: Kompletní průvodce nejdůležitější schopnosti pro život (978-80-8111-528-8)

Nevlastní sestra: Krása není všechno (978-80-7544-865-1)

Nevlastní sestra: Krása není všechno (978-80-7544-865-1)
Detail

Kniha - autor Jennifer Donnellyová, 376 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Isabelle by měla být navždy šťastná – princovu lásku má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček. Je tuctovou nevlastní sestrou, která si usekla prsty na noze, aby se do botky vešla. Když princ odhalí její podvod, s hanbou ji vyžene. Isabelle se ale nevzdá a neskloní hlavu před světem vážícím si pouze krásy. Naopak. Rozhodne se všem ukázat, že je v ní mnohem víc, než si všichni myslí! (alza.cz)

Podobné produkty ako Nevlastní sestra: Krása není všechno (978-80-7544-865-1)

Taje Dubaje: Není všechno zlato (978-80-971222-3-2)

Taje Dubaje: Není všechno zlato (978-80-971222-3-2)
Detail

Kniha - autor Emíre Khidayer, 236 stran, česky, pevná bez přebalu matná Má-li to přijít, Dubaj přijde sama. Byznys, láska a vztahy v nejkosmopolitnějším městě Blízkého východu. Ambiciózní Emma přichází do Dubaje prosadit slovensko-českou IT firmu. Obklopena spletí nejrůznějších národů poznává místní i přistěhovalce. Žádnou lásku nečeká. Jak funguje zahraniční firma v mekce arabského byznysu? Jak se chovají Emiráťané, když jim do duše nahlédne cizinec? Mění Emma Dubaj, nebo Dubaj mění Emmu? Emma vás dovede za hranice vlastního nitra, ale sahá i pod závoj a masku místní společnosti. To všechno vám poví v příběhu, kde i písek dokáže být úrodný. Emíre Khidayer se narodila úžasné slovenské mámě a vášnivému iráckému otci. Vyrostla na Trnavsku a vystudovala arabistiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Jako diplomatka působila v Egyptě, Kuvajtu a Iráku; v Kuvajtu jako vedoucí mise. Vedla firmu ve Spojených arabských emirátech. I u nás jsou dobře známy její knihy... (alza.cz)

Podobné produkty ako Taje Dubaje: Není všechno zlato (978-80-971222-3-2)

106 zlatých pravidel pro spokojený život (978-80-247-3935-9)

106 zlatých pravidel pro spokojený život (978-80-247-3935-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Richard Templar, 240 stran Zdá se, že někteří lidé prostě umějí žít. Bez velkého úsilí dosahují úspěchů a zvládají problémy, přičemž jako by vždy a v každé situaci věděli, co říci a co udělat. Každý je má rád - výborně se s nimi pracuje a je úžasné s nimi žít. Jsou šťastní, mají čas na druhé lidi a rozeznají, co je opravdu důležité. Existuje snad něco, co vědí a dělají, a ostatní lidé ne? Je to něco, co se můžeme my všichni naučit? Odpověď zní: ano! Stačí znát 106 zlatých pravidel pro spokojený život. Tato pravidla vám pomohou více si užít života, snadněji zvládat nepříznivé události a být celkově šťastnějším, klidnějším a naplněnějším člověkem. Uvidíte sami - a stejně tak to poznají lidé okolo vás. Je to váš život. Jak dobrý by mohl být? (alza.cz)

Podobné produkty ako 106 zlatých pravidel pro spokojený život (978-80-247-3935-9)

Holubí tunel: Příběhy ze života (978-80-257-2984-7)

Holubí tunel: Příběhy ze života (978-80-257-2984-7)
Detail

Kniha - autor John Le Carré, 352 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Ani ne tak memoár jako spíše vzpomínání starého přítele, s kterým sedíte nad sklenkou sherry u krbu, a on vám vypráví příběhy ze svého předlouhého života. Pětaosmdesátiletý autor, vlastním jménem David Cornwell, tu v třiceti osmi kapitolách mluví o své práci pro MI6, o svém otci, který byl špatným tátou, velkým šarmérem a také často vězněným podvodníkem, o svých knihách a jednotlivých událostech, jež je ovlivnily, stejně jako o jednotlivcích, které potkal a jimiž se pak nechal inspirovat pro své literární hrdiny. Po dočtení knihy máme pocit, že jsme pochopili, jak se Cornwell – Le Carré stal jedním z nejuznávanějších a nejplodnějších autorů špionážních románů s naprosto pravděpodobnými zápletkami a motivacemi postav. (alza.cz)

Podobné produkty ako Holubí tunel: Příběhy ze života (978-80-257-2984-7)

1599 Rok v životě Williama Shakespeara (978-80-257-2351-7)

1599 Rok v životě Williama Shakespeara (978-80-257-2351-7)
Detail

Kniha - autor James Shapiro, česky Jak se z talentovaného dramatika a básníka stal jeden z největších autorů v dějinách literatury (alza.cz)

Podobné produkty ako 1599 Rok v životě Williama Shakespeara (978-80-257-2351-7)

Toulky s Puff: Lehká hra života (978-80-257-1600-7)

Toulky s Puff: Lehká hra života (978-80-257-1600-7)
Detail

Kniha - autor Richard Bach, 288 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá V Toulkách s Puff, kde Richard Bach popisuje svoji cestu z Floridy do Washingtonu malým hydroplánem pokřtěným Puff, navazuje autor nejen na tradici Johna Steinbecka a jeho Toulek s Charliem, ale také na svůj vlastní bestseller s názvem Iluze. Richard Bach, autor světoznámého bestselleru Jonathan Livingston Racek, který se udržel dva roky na první příčce žebříčku New York Times (prodalo se 40 miliónů výtisků), havaroval na rozjezdové dráze při startu svého malého, amatérsky postaveného vodního letounu. Stalo se to den poté, co dokončil svoji novou knihu Touky s Puff, v níž vypráví příběh právě o tomto letadle a dobrodružstvích, co v něm zažil. Se svým pověstným humorem, moudrostí a bohatými zkušenostmi pilota zpochybňuje naše vžité představy o osudu a budoucnosti. Můžeme najít bezpečí? A je bezpečí opravdu vždy to, po čem nejvíc toužíme? Richard David Bach (* 23. června 1936 v Oak Park,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Toulky s Puff: Lehká hra života (978-80-257-1600-7)

Začátek na řadu způsobů (978-80-257-2803-1)

Začátek na řadu způsobů (978-80-257-2803-1)
Detail

Kniha - autor Jon McGregor, 344 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Životní příběh Davida Cartera, který celé poválečné dětství a dospívání sbíral a skladoval různé předměty a snil o tom, že jednou bude mít své muzeum. Až jako dospělý, ve dvaadvaceti letech, od dozví, že jeho rodiče nejsou jeho rodiče, ale že byl adoptován. Od té doby se jeho život začne odvíjet jinak. Ožení se, má dceru, vychovává ji, ale manželka s bipolární poruchou mu situaci neusnadňuje. On navíc musí pořád myslet na svou biologickou matku; zatímco až obsesivně archivuje a katalogizuje svůj život, ona pro něho zůstává velkou neznámou. Až s příchodem internetu mu nakonec svitne naděje, že ji opravdu najde. (alza.cz)

Podobné produkty ako Začátek na řadu způsobů (978-80-257-2803-1)

Žena pro život není holka pro všechno: Jak si lépe rozdělit práci v rodině (978-80-271-3127-3)

Žena pro život není holka pro všechno: Jak si lépe rozdělit práci v rodině (978-80-271-3127-3)
Detail

Kniha - autor Laura Fröhlich, 168 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Také máte pocit, že veškerý chod domácnosti a rodiny závisí pouze na vás? Že je toho prostě moc hlídat všechny úkoly, termíny a povinnosti všech členů rodiny? Že jste kvůli tomu unavená a ve stresu? V knize se dozvíte, jak mluvit o této obrovské psychické zátěži s partnerem a spravedlivěji si rozdělit celkový objem práce a starostí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Žena pro život není holka pro všechno: Jak si lépe rozdělit práci v rodině (978-80-271-3127-3)

Rady pro život - Allan a Barbara Peasovi

Rady pro život - Allan a Barbara Peasovi
Detail

Kniha světoznámé dvojice vás seznámí s dovednostmi, které potřebujete, abyste dosáhli úspěchu. Autoři uvádějí tři základní prvky lidské přirozenosti: lidé se potřebují cítit důležití, v první řadě se zajímají jen o sebe a mají přirozenou touhu oplácet. Na základě těchto poznatků se dozvíte, jak upřímně chválit, pozorně naslouchat, klást skvělé otázky, udržovat rozhovor, vyvolat dobrý dojem, vytvořit příznivou atmosféru, vyrovnat se s kritikou, přednést přesvědčivý projev a mnoho dalšího. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Rady pro život - Allan a Barbara Peasovi

Psí život (978-80-257-2406-4)

Psí život (978-80-257-2406-4)
Detail

Kniha - autor Peter Mayle, 160 stran, česky Memoáry chlupatého stvoření neznámého původu, toulavého psiska, které jednoho dne našla autorova manželka opuštěné na pokraji jedné vesnice v Provenci, jsou plné pozoruhodných postřehů o lidském životě viděném z perspektivy sahající člověku asi po kolena, osvěžených humorem, kterému se sice říká anglický, ale k českému má opravdu blízko. Skutečným „autorem“ je totiž pes, a člověk se z té psí filozofie o sobě ledacos dozví. (alza.cz)

Podobné produkty ako Psí život (978-80-257-2406-4)

Nový život (978-80-257-0491-2)

Nový život (978-80-257-0491-2)
Detail

Kniha – autor Orhan Pamuk, 270 stran, česky, pevná s přebalem matná - česky V románu Nový život student Osman propadne kouzlu záhadné knihy a zároveň i překrásné dívce Canan, v jejíchž rukou knihu poprvé spatřil. Když Canan zničehonic zmizí, vydává se ji Osman hledat a zároveň odhalovat záhady světa popsaného v knize. Opouští všechny dosavadní jistoty a podniká dalekou cestu, aby unikl moderní civilizaci a znovu objevil tradiční způsob života. V knize nacházíme téma střetu modernity a tradice, Východu a Západu, ale můžeme ji chápat i jako napínavou road-movie s kriminální zápletkou, jako mystickou cestu za poznáním Boha či smyslu života. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nový život (978-80-257-0491-2)

Postřehy z poslední řady: Vybrané texty (978-80-257-2897-0)

Postřehy z poslední řady: Vybrané texty (978-80-257-2897-0)
Detail

Kniha - autor Neil Gaiman, 496 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Když Neila Gaimana posadili při udílení Oscarů za rok 2009 na první balkón, odkud toho moc neviděl, neměl příliš dobrou náladu a nudil se. Díky tomu zážitku vznikl text Postřehy z poslední řady, který později propůjčil název sbírce projevů, esejů, úvah a sloupků. Gaiman v tomto souboru dokazuje, že se bravurně orientuje nejen ve sci-fi, fantasy a komiksu, ale také v hudbě, politice, literatuře a umění obecně. Posaďte se s Neilem Gaimanem do poslední řady a nechte si vyprávět o pohádkách, Batmanovi a H. P. Lovecraftovi, ale také o Douglasu Adamsovi, Tori Amos nebo nově se rodící americké mytologii. (alza.cz)

Podobné produkty ako Postřehy z poslední řady: Vybrané texty (978-80-257-2897-0)

Pí a jeho život (978-80-257-3128-4)

Pí a jeho život (978-80-257-3128-4)
Detail

Kniha - autor Yann Martel, 342 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Pí a jeho život (978-80-257-3128-4)

Příprava na příští život (978-80-257-1971-8)

Příprava na příští život (978-80-257-1971-8)
Detail

Kniha - česky Může mít román z prostředí současných Spojených států závažnost klasické tragédie, aniž by se vzdal strohého, nezaujatého realismu? Je opravdový příběh velké lásky slučitelný s vášní pro kulturistiku a fastfoodové restaurace? Lze bez falešného patosu popsat brutalitu moderních válek, úmornou dřinu novodobých otroků a vůbec onu „odvrácenou stranu“ americké společnosti po 11. září? Atticus Lish svou strhující knihou odpovídá na tyto otázky kladně. Cou Lej je ilegální imigrantka z Číny. Brad Skinner je veterán z Iráku. Ona má za sebou těžké chvíle v rodné zemi a několikaměsíční vězení v nové vlasti, on má na těle zhojené jizvy po šrapnelu, psychicky však funguje jen díky antidepresivům a alkoholu. Oba je přitáhne New York – ona se chce ztratit v nesčetném davu jiných ilegálních přistěhovalců, on plánuje propít se k nové chuti do života. V brilantně vylíčených kulisách společenského dna dnešního velkoměsta se odehraje jejich smutně uvěřitelný... (alza.cz)

Podobné produkty ako Příprava na příští život (978-80-257-1971-8)

Mami, mám tě ráda (978-80-257-2213-8)

Mami, mám tě ráda (978-80-257-2213-8)
Detail

Kniha - autor William Saroyan, 244 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha Mami, mám tě ráda je upřímnou zpovědí devítileté holčičky, která vnímá každodenní činnosti čerstvým dětským pohledem – stačí jít po ulici, zastavit se v parku, sníst s maminkou palačinku. A nakonec dívenka mamince pomáhá i s divadelní kariérou. Hořkosladké vidění světa se snoubí s láskyplným mateřským citem – po této knize neuvěří v člověka jen ten nejzachmuřenější škarohlíd. (alza.cz)

Podobné produkty ako Mami, mám tě ráda (978-80-257-2213-8)

Praktický rádce pro život seniora (978-80-264-2709-4)

Praktický rádce pro život seniora (978-80-264-2709-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Jitka Suchá, 168 stran, česky Jak prožít novou životní kapitolu šťastně a spokojeně! Kniha je určena všem, které zajímá kvalita života ve vyšším věku. Autorky jsou odbornice v problematice stárnutí a přináší komplexní dílo, které zodpoví všechny důležité otázky ohledně stáří, přinese spoustu dobrých rad a pomůže všem čtenářům překonat obtíže ať už své nebo svých blízkých. V první části se kniha věnuje takzvanému zdravého stárnutí, ve druhé části se zabývá nejčastějšími onemocněními a potížemi spojenými s vyšším věkem. Uvnitř najdete také návody na různé cviky nebo úlohy pro trénink paměti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Praktický rádce pro život seniora (978-80-264-2709-4)

Keramika pro život s přírodou (978-80-271-0463-5)

Keramika pro život s přírodou (978-80-271-0463-5)
Detail

Kniha - autor Veronika Tymelová, 120 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kde stále brát inspiraci, aby člověk nebyl jen bezduchým „kopírákem“? Jak vzniká ložisko hlíny? Kde a jak v přírodě najít a nakopat si trochu vlastní keramické hmoty? Jak zjistit její vlastnosti? Jak z ní vytvořit a vypálit vlastní výrobek? Na to vše autorka v knize odpovídá a doplňuje: „nerada vyrábím předměty, které postrádají svůj účel...“ Autorka složila knihu jako barevnou koláž. Zabývá se v ní nejen technikami keramické tvorby, ale předkládá také způsoby hledání inspirace v přírodě. Nahlíží do života hmyzu, ptactva a rostlin a těmto poznatkům přizpůsobuje svoje výrobky. Kniha je určena pro všechny, bez rozdílu věku nebo schopností, jimž je vrozená touha objevovat, tvořit a zanechat po sobě smysluplné stopy. Je vhodná také pro rodiče, kteří rádi prožívají čas se svými dětmi, poznávají s nimi přírodu a osvojují si nové tvůrčí dovednosti, třeba při tvorbě z keramické hlíny. (alza.cz)

Podobné produkty ako Keramika pro život s přírodou (978-80-271-0463-5)

Keramika pro život s přírodou (978-80-271-0463-5)

Keramika pro život s přírodou (978-80-271-0463-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Veronika Tymelová, 120 stran Kde stále brát inspiraci, aby člověk nebyl jen bezduchým „kopírákem“? Jak vzniká ložisko hlíny? Kde a jak v přírodě najít a nakopat si trochu vlastní keramické hmoty? Jak zjistit její vlastnosti? Jak z ní vytvořit a vypálit vlastní výrobek? Na to vše autorka v knize odpovídá a doplňuje: „nerada vyrábím předměty, které postrádají svůj účel...“ Autorka složila knihu jako barevnou koláž. Zabývá se v ní nejen technikami keramické tvorby, ale předkládá také způsoby hledání inspirace v přírodě. Nahlíží do života hmyzu, ptactva a rostlin a těmto poznatkům přizpůsobuje svoje výrobky. Kniha je určena pro všechny, bez rozdílu věku nebo schopností, jimž je vrozená touha objevovat, tvořit a zanechat po sobě smysluplné stopy. Je vhodná také pro rodiče, kteří rádi prožívají čas se svými dětmi, poznávají s nimi přírodu a osvojují si nové tvůrčí dovednosti, třeba při tvorbě z keramické... (alza.cz)

Podobné produkty ako Keramika pro život s přírodou (978-80-271-0463-5)
Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život (978-80-257-3648-7), Řád není všechno (9788025736968), 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu (978-80-257-2792-8), 12 pravidel pro život (9788025728581), Žena pro život není holka pro všechno (978-80-271-3127-3), Život se psem není pod psa (978-80-257-0866-8), Život po Kafkovi (978-80-257-3820-7), Žena pro život není holka pro všechno: Jak si lépe rozdělit práci v rodině (978-80-271-3127-3), 106 zlatých pravidel pro spokojený život (978-80-247-3935-9), Nevlastní sestra: Krása není všechno (978-80-7544-865-1), Život není náhoda (978-80-262-1237-9), Život není korektní (978-80-87373-86-6), Tahle země není pro starý (978-80-257-3097-3), Hra bez pravidel (978-80-759-4037-7), Život se psem není pro kočku (978-80-759-7978-0), 488 pravidel pro život: Nevděčné umění správného chování (978-80-242-7401-0), Život není skákací hrad (978-80-249-4404-3), Plečnik (978-80-271-3648-3), Nový život (978-80-257-0491-2), Psí život (978-80-257-2406-4), Nový Světový řád (978-80-87525-48-7), Nic není pravda a všechno je možné (978-80-736-3704-0), Smysl pro řád: Studie o psychologii dekorativního umění (978-80-257-3695-1), Hubené nohy a všechno ostatní (978-80-257-1464-5), Řád (978-83-276-5372-7), Život se psem není pro kočku: aneb Krušný život městského psa na venkově (978-80-7597-978-0), Miluj vášnivě: 7 pravidel pro naplněný sex (978-80-7554-150-5), meritum Daňový řád 2022 (978-80-7676-265-7), Život Ludvíka Svatého (978-80-257-1270-2)