Příběh opravdického člověka (978-80-7443-106-7)

Produkt Příběh opravdického člověka (978-80-7443-106-7) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Příběh opravdického člověka (978-80-7443-106-7) upraviť a produkt hľadať znova.

Příběh opravdického člověka (978-80-7443-106-7)

Příběh opravdického člověka (978-80-7443-106-7)
Detail

Kniha - autor Pavel Vilikovský, 240 stran, česky, pevná bez přebalu matná Příběh opravdického člověka je vědomou polemikou s ostentativním heroismem kanonického propagandistického díla Borise Polevého. Naznačuje ji už jemná jazyková distinkce v titulu. Slovo „opravdický“ v sobě nese jednak příznak hovorové expresivnosti, ale také určitý náznak infantility dětské mluvy (zde subjektivně promlouvá osobní paměť autora těchto řádků). To by samo o sobě ovšem bylo značným zjednodušením Vilikovského odvážného a čtenářsky náročného textu. Vazba na jednoduchost a přímočarost dětství je jen jedním z interpretačních klíčů k hlavní postavě, bezejmennému bratislavskému „středoškolskému kádru“, který si během devíti měsíců jakéhosi sedmdesátého roku zapisuje své zážitky a myšlenky. Čteme tak reflexe sebe sama, vztahu k manželce, synovi, rozvíjejícího se milostného vzplanutí ke spolupracovnici, názory na dobovou politickou situaci, na ženy obecně, výchovu, nedávnou historii.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Příběh opravdického člověka (978-80-7443-106-7) , Příběh opravdického člověka (978-80-7443-106-7)

Příběh opravdického člověka (978-80-744-3106-7)

Příběh opravdického člověka (978-80-744-3106-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Vilikovský, 240 stran Příběh opravdického člověka je vědomou polemikou s ostentativním heroismem kanonického propagandistického díla Borise Polevého. Naznačuje ji už jemná jazyková distinkce v titulu. Slovo „opravdický“ v sobě nese jednak příznak hovorové expresivnosti, ale také určitý náznak infantility dětské mluvy (zde subjektivně promlouvá osobní paměť autora těchto řádků). To by samo o sobě ovšem bylo značným zjednodušením Vilikovského odvážného a čtenářsky náročného textu.Vazba na jednoduchost a přímočarost dětství je jen jedním z interpretačních klíčů k hlavní postavě, bezejmennému bratislavskému „středoškolskému kádru“, který si během devíti měsíců jakéhosi sedmdesátého roku zapisuje své zážitky a myšlenky. Čteme tak reflexe sebe sama, vztahu k manželce, synovi, rozvíjejícího se milostného vzplanutí ke spolupracovnici, názory na dobovou politickou situaci, na ženy obecně, výchovu, nedávnou historii.Autorovi se podařilo... (alza.cz)

Podobné produkty ako Příběh opravdického člověka (978-80-744-3106-7) , Příběh opravdického člověka (978-80-744-3106-7)

Příběh opravdického člověka - Pavel Vilikovský

Příběh opravdického člověka - Pavel Vilikovský
Detail

Příběh opravdického člověka je vědomou polemikou s ostentativním heroismem kanonického propagandistického díla Borise Polevého. Naznačuje ji už jemná jazyková distinkce v titulu. Slovo "opravdický" v sobě nese jednak příznak hovorové expresivnosti, ale také určitý náznak infantility dětské mluvy (zde subjektivně promlouvá osobní paměť autora těchto řádků). To by samo o sobě ovšem bylo značným zjednodušením Vilikovského odvážného a čtenářsky náročného textu. Vazba na jednoduchost a přímočarost dětství je jen jedním z interpretačních klíčů k hlavní postavě, bezejmennému bratislavskému "středoškolskému kádru", který si během devíti měsíců jakéhosi sedmdesátého roku zapisuje své zážitky a myšlenky. Čteme tak reflexe sebe sama, vztahu k manželce, synovi, rozvíjejícího se milostného vzplanutí ke spolupracovnici, názory na dobovou politickou situaci, na ženy obecně, výchovu, nedávnou historii. Autorovi se podařilo prostřednictvím jazykové stylizace brilantně vystihnout nejen dobový, ale nadčasový lidský typus, který svou konformností, nevědomou nesoudností kombinovanou s přeceňováním a vysokými ambicemi stál, stojí a pravděpodobně i nadále stát bude u základů každé společnosti, která si adjektivum "občanská" do erbu určitě nedává. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Příběh opravdického člověka - Pavel Vilikovský , Neexistence (978-80-7443-458-7)

Příběh opravdického člověka - Vilikovský Pavel

Příběh opravdického člověka - Vilikovský Pavel
Detail

Příběh opravdického člověka je vědomou polemikou s ostentativním heroismem kanonického propagandistického díla Borise Polevého. Naznačuje ji už jemná jazyková distinkce v titulu. Slovo „opravdický“ v sobě nese jednak příznak hovorové expresivnosti, ale také určitý náznak infantility dětské mluvy (zde subjektivně promlouvá osobní paměť autora těchto řádků). To by samo o sobě ovšem bylo značným zjednodušením Vilikovského odvážného a čtenářsky náročného textu. Vazba na jednoduchost a přímočarost dětství je jen jedním z interpretačních klíčů k hlavní postavě, bezejmennému bratislavskému „středoškolskému kádru“, který si během devíti měsíců jakéhosi sedmdesátého roku zapisuje své zážitky a myšlenky. Čteme tak reflexe sebe sama, vztahu k manželce, synovi, rozvíjejícího se milostného vzplanutí ke spolupracovnici, názory na dobovou politickou situaci, na ženy obecně, výchovu, nedávnou historii. Autorovi se podařilo prostřednictvím jazykové stylizace brilantně vystihnout nejen dobový, ale nadčasový lidský typus, který svou konformností, nevědomou nesoudností kombinovanou s přeceňováním a vysokými ambicemi stál, stojí a pravděpodobně i nadále stát bude u základů každé společnosti, která si adjektivum „občanská“ do erbu určitě nedává. (patro.cz)

Podobné produkty ako Příběh opravdického člověka - Vilikovský Pavel , Mezerovitý plod (978-80-7443-346-7)

Příběh opravdického člověka - Pavel Vilikovský - e-kniha

Příběh opravdického člověka - Pavel Vilikovský - e-kniha
Detail

eBook:,Příběh opravdického člověka je vědomou polemikou s ostentativním heroismem kanonického propagandistického díla Borise Polevého. Naznačuje ji už jemná jazyková distinkce v titulu. Slovo „opravdický“ v sobě nese jednak příznak hovorové expresivnosti, ale také určitý náznak infantility dětské mluvy (zde subjektivně promlouvá osobní paměť autora těchto řádků). To by samo o sobě ovšem bylo značným zjednodušením Vilikovského odvážného a čtenářsky náročného textu. Vazba na jednoduchost a přímočarost dětství je jen jedním z interpretačních klíčů k hlavní postavě, bezejmennému bratislavskému „středoškolskému kádru“, který si během devíti měsíců jakéhosi sedmdesátého roku zapisuje své zážitky a myšlenky. Čteme tak reflexe sebe sama, vztahu k manželce, synovi, rozvíjejícího se milostného vzplanutí ke spolupracovnici, názory na dobovou politickou situaci, na ženy obecně, výchovu, nedávnou historii. Autorovi se podařilo prostřednictvím jazykové stylizace brilantně vystihnoutnejen dobový, ale nadčasový lidský typus, který svou konformností, nevědomou nesoudností kombinovanou s přeceňováním a vysokými ambicemi stál, stojí a pravděpodobně i nadále stát bude u základů každé společnosti, která si adjektivum „občanská“ do erbu určitě nedává. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Příběh opravdického člověka - Pavel Vilikovský - e-kniha , Je mrtvý (978-80-7443-388-7)

Podivné příběhy člověka (978-80-7354-181-1)

Podivné příběhy člověka (978-80-7354-181-1)
Detail

Kniha - autor Marcella Dostálová, 134 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Příběhy odhalují charaktery lidí, kteří se mezi námi stále pohybují – ať již v rodinách, v nemocničním prostředí, v zaměstnání, na ulici i ve školách. Prostě jsou všude. Přátelé, i padouši. Zasahují nám do života. V minulosti mnozí z nich způsobovali lidem bolest, ale i dnes jsou stejní, dalo by se říci – rafinovanější. V těchto povídkách čtenář poznává, že v člověku dříme dvojí svět a my si to často ani neuvědomujeme. Dobro a zlo. Navzájem se proti sobě štvou a střídavě se chtějí projevit. Záleží jen na nás, jestli se dokážeme rozhodnout, abychom zlu nedopřáli zvítězit.. (alza.cz)

Podobné produkty ako Podivné příběhy člověka (978-80-7354-181-1) , Špatný herec (978-80-7443-052-7)

Neexistence (978-80-7443-458-7)

Neexistence (978-80-7443-458-7)
Detail

Kniha - autor Klára Pospíšilová; Eva Pospíšilová, 388 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Romantický, drsný a filozofický příběh, který vám uštědří pořádnou facku. Elias Prescott nemá zrovna tu nejlepší pověst. Naopak. Po škole se o něm šíří nejrůznější zvěsti. Že je to rváč. Opilec. Feťák. A možná je každá z nich pravdivá. Kenneth Nolan oproti němu působí jako ten nejhodnější kluk. Nejspíš ale není důležité, jací jsou, ale kým se teprve můžou stát. Pro sebe navzájem. Jestli jeden druhého zachrání, anebo zničí. Protože k tomu, aby se všechno pokazilo, stačí málo. Třeba se zamilovat. Varování: Užívání návykových látek, explicitní sexuální scény, popsané násilí, vulgarismy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Neexistence (978-80-7443-458-7) , Na/půl (978-80-7443-362-7)

Doma (978-80-7443-429-7)

Doma (978-80-7443-429-7)
Detail

Kniha - autor Judith Hermannová, 200 stran, česky, pevná bez přebalu matná Mladou ženu požádají, ať vleze do krabice a nechá se rozřezat. Starý trik hodlá kouzelník nacvičit se svou novou asistentkou doma, kde vše sleduje jeho žena. Román Judith Hermannové Doma začíná právě touto téměř thrillerovou epizodou z minulosti hlavní postavy. Střih. Hrdinka nechává dosavadní život za sebou a stěhuje se do vlastního domu u moře. Píše krátké dopisy bývalému manželovi, navazuje opatrná přátelství, zkouší milostný poměr, přemýšlí, co dál. Vše plyne pomalu, hvězdná autorka této knihy je proslulá tím, že nikam nespěchá. Vypráví o ženě, která se v krajině na pobřeží po malých krůčcích stává někým jiným. Ohledává paměť a okamžik, v němž v životě člověka nastane předěl, kdy se ze starého rodí nové. Mezi slovy nechává jakoby mimochodem protékat něco neuchopitelného a vyzařuje přitom neodolatelnou pomalost, která mnohým z nás už dávno schází. Za román Doma byla Judith Hrmannová v... (alza.cz)

Podobné produkty ako Doma (978-80-7443-429-7) , Dvojité sklo (978-80-7443-416-7)

Mikrobióm a zdravie človeka (978-80-89797-54-7)

Mikrobióm a zdravie človeka (978-80-89797-54-7)
Detail

Kniha - autor Milan Kuchta, 272 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá K tvorbe publikácie „Mikrobióm a zdravie človeka“ viedol autorov nedostatok relevantných informácií v našom písomníctve z prudko sa rozvíjajúcej oblasti mikrobiálneho osídlenia človeka a vzájomných interakcií medzi makroorganizmom a mikroorganizmami. Publikáciou sa autori snažili naplniť ideu vytvorenia pomôcky tak pre lekárov, aj tých, ktorí sa na oblasť probiotík nešpecializujú, tiež pre farmaceutov, ako aj pre laikov, ktorí chcú byť objektívne informovaní a ktorým záleží na ich zdraví a zdraví ich blízkych. Publikácia koncentruje podstatné informácie na „jedno miesto“ a zároveň zvyšuje prehľadnosť množstva informácií v tejto oblasti. Cieľom bolo podať vedecky preverené a klinicky objektivizované informácie pre využívanie účinkov mikrobiómu, jeho vývoja, zmien a možností jeho terapeutického ovplyvnenia od raného detstva. Fakty a informácie v publikácii čitateľovi objasnia, ako je... (alza.cz)

Podobné produkty ako Mikrobióm a zdravie človeka (978-80-89797-54-7) , Za alpami (978-80-7443-247-7)

Na/půl (978-80-7443-362-7)

Na/půl (978-80-7443-362-7)
Detail

Kniha - autor Jasmin B. Frelih, 446 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Ocitáme se v nepříliš vzdálené budoucnosti, čtvrt století po Velkém řezu, který zničil globální komunikační síť. Svět stále ještě stojí pevně spojený s naší současností, lidská civilizace však funguje jen jaksi napůl. Román dokonalého stylisty, „Murakamiho Slovinska“, Jasmina B. Freliha, sleduje příběhy tří hrdinů, kteří se z různých důvodů ocitají na konci sil. Svět, rozdělen trhlinami a průrvami, někam padá a tito tři cestují na Šev, do nárazníkové zóny. Tam se jejich životy opět protnou, prázdno se plní, střípky a střepy minulosti překrývají. Mezi tím vším čtenář prostupuje ohromující krajinou myšlenek, řeči a slov, která se v proudu odněkud snášejí a pak všechno skončí v půli, uprostřed věty… Kdo, nebo co zachrání svět? (alza.cz)

Podobné produkty ako Na/půl (978-80-7443-362-7) , Dobronínské morytáty (978-80-243-7443-7)

Špatný herec (978-80-7443-052-7)

Špatný herec (978-80-7443-052-7)
Detail

Kniha - česky Strhujícím jazykem zapsaný komicko tragický obraz novodobého zbytečného člověka. Na malém prostoru, ve všedních souřadnicích je představeno drama zralého muže, který je nespokojen sám se sebou, se svou pozicí při práci druhořadého dabingového herce, se svou rozpadlou rodinou, s přáteli z profesního kruhu (záměrně nechci použít slovo branže, protože by to Keratovu knihu řadilo tam, kam nepatří, není o branži, je o lidech, o člověku). S velkým odstupem a přitom takřka důvěrně je zachyceno specifické prostředí dabingových herců, a herců obecně, s mediálními dominantami i outsidery. V okamžiku, kdy by alespoň mladá žena mohla do života stárnoucího herce přinést novou životní sílu, přichází, v parafrázi slov jisté filmové postavy povzdech: Proč sakra musí být vždycky a všude tam, kde o něco jde, nablízku nějaká svině. To ale není zdaleka katastrofa tohoto urbánního dramatu. Ta přichází až v okamžiku nečekaného, ale nikoliv postavě nepřirozeného a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Špatný herec (978-80-7443-052-7) , Příběh se závorkami: (alternativy) (80-7108-106-x)

Za Alpami (978-80-7443-247-7)

Za Alpami (978-80-7443-247-7)
Detail

Kniha - česky Mathias s Marií jsou úspěšní němečtí lékaři, šťastní manželé. K tělu si pouštějí pouze to, co chtějí. Z Evropy bez hranic těží pouze výhody; pokud si usmyslí, dokáží mezi sebou a okolím postavit nepropustné bariéry, mají na to prostředky. Pro oba se vše mění ve chvíli, kdy Maria odjíždí na misi Lékařů bez hranic do afrického Čadu. Nad životy manželské dvojice přebírají vládu hluboce skryté a zdánlivě překonané principy… Román o současné Evropě a o uprchlické krizi, která do Evropy jen zdánlivě přichází odkudsi z vnějšku. Román o barvě kůže, o mládnutí a stárnutí lidí i kultur. Jsme coby kontinent na cestě k vrcholku, na vrcholku, nebo již za vrcholem? (alza.cz)

Podobné produkty ako Za Alpami (978-80-7443-247-7) , Strach a bída strašidel (978-80-7443-461-7)

Mezerovitý plod (978-80-7443-346-7)

Mezerovitý plod (978-80-7443-346-7)
Detail

Kniha - autor Veronika Šikulová, 212 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Mezerovitý plod (978-80-7443-346-7) , Příběh odpadu (978-80-266-1310-7)

Je mrtvý (978-80-7443-388-7)

Je mrtvý (978-80-7443-388-7)
Detail

Kniha - autor Vladimír Balla, 202 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jízda Ballovým vlakem stojí za to, krajinou za okny je sice nevábné současné Slovensko, spolucestujícími jsou obskurní postavičky slovenského mikrosvěta – potkat tu lze kohokoliv, mafiána, kanibala, sestřičku pracující v cizině, průvodčího i přítele z dětství – autorovy sarkastické až hyperbolické komentáře ale dělají i z ubíjející reality zajímavé představení, kterému nechybí humor a spád. O Ballově aktuální knize lze říci, že absurdita, ironie a grotesknost nejsou únikem od skutečnosti, ale jejím zkoncentrováním přes zvětšovací sklo autorova zvídavého pohledu zaměřeného na detaily každodennosti. Dalfar (Fraktál, 3/2019) Balla je stále stejně autentický a s vervou naštvaný na sebe i na svět. Tomuto velmi lidskému naštvání se dá navzdory, i díky, sofistikovanému literárnímu překryvu velmi dobře uvěřit. Právě v tom je Ballova autentičnost, v tom je skutečná hodnota jeho psaní. Peter... (alza.cz)

Podobné produkty ako Je mrtvý (978-80-7443-388-7) , Zvláštní příběh (978-80-267-1517-7)

Dvojité sklo (978-80-7443-416-7)

Dvojité sklo (978-80-7443-416-7)
Detail

Kniha - autor HALLDÓRA THORODDSEN, 100 stran, česky, pevná bez přebalu matná City, které v rámci společenských stereotypů spojujeme převážně s mladými lidmi, se nevyhýbají ani seniorům. Toto je love story a intimní sonda do života stále vitální, skoro osmdesátileté ženy, která ztratila manžela a postupně přichází i o další blízké. Přestože dychtí po životě, spíš ho jen pozoruje, jak ubíhá za oknem jejího bytu. Pak se objeví šarmantní Sverrir a ona se zamiluje. Zároveň ji někde uvnitř hlodá pochybnost a obava. Nebude směšná, neodsoudí ji okolí? Má se i v tak pokročilém věku oddat nečekanému citu? Novela Dvojité sklo ohledává motiv osamělého stáří i blízké smrti a zároveň se dotýká emocí, které v člověku zůstávají i v pokročilém věku, přestože se s tím už moc nepočítá. Avšak je to tak, ani stáří se nevyhýbá láska a vášeň. Islandská spisovatelka Halldóra Thoroddsen (1950–2020) za knihu obdržena náruč ocenění po celém světě, mj. Cenu Evropské unie za literaturu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dvojité sklo (978-80-7443-416-7) , Příběh slasti (978-80-7287-236-7)

Mythra Invictus: O údele človeka (978-80-8202-085-7)

Mythra Invictus: O údele človeka (978-80-8202-085-7)
Detail

Kniha - autor Radoslav Rochallyi, 104 stran, slovensky, pevná bez přebalu lesklá Hľadanie odpovedí na zásadné otázky bytia je podstatou filozofie. Kto sme? Odkiaľ prichádzame? Kam smerujeme? Čo je to bytie? Stále sa pýtame, no stále nevieme. Niekedy tušíme, inokedy iba dúfame. Hľadáme a tápeme. Tak ako Caut, hrdina knihy Mythra invictus, ktorého sprevádzame cestou duchovného precitnutia a uvedomenia si zmyslu života. Chvíľu sa zdá, že to je fikcia, a chvíľu zase, že je to fakt, že niečo také tu už bolo, je... Radoslav Rochallyi je autor, ktorý dokáže na malej ploche rozvinúť veľký príbeh. Večný príbeh. (alza.cz)

Podobné produkty ako Mythra Invictus: O údele človeka (978-80-8202-085-7) , Příběh lvice elsy (978-80-249-4419-7)

Strach a bída strašidel (978-80-7443-461-7)

Strach a bída strašidel (978-80-7443-461-7)
Detail

Kniha - autor Josef Merhaut, 116 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Od dětské nemocnice až do Štefánikovy čtvrti běží Merhautova ulice, jedna z nejdelších brněnských ulic. Ale když se zeptáte náhodného chodce, po kom je pojmenována, nejspíš se dozvíte, že po nějakém politikovi. Je to ostudné, ale spisovatel Josef Merhaut, který jako první psal příběhy situované do Brna, upadl pro mnohé Brňany v zapomnění. A tak, aby vzkřísil merhautovské jméno, napsal jeho pravnuk román Strach a bída strašidel, strhující příběh, k němuž si vypůjčil pointu z filmu Někdo to rád horké. (alza.cz)

Podobné produkty ako Strach a bída strašidel (978-80-7443-461-7) , Stručný příběh architektury (978-80-271-2902-7)

Dobroninské morytáty (978-80-243-7443-7)

Dobroninské morytáty (978-80-243-7443-7)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Vondruška, 224 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby, kdy v Dobroníně vyrůstal. I když je advent a křesťané by měli očekávat narození Páně, dojde k dalším mordům a smrt hrozí i jemu. Naštěstí má své dva oddané pomocníky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dobroninské morytáty (978-80-243-7443-7) , Příběh princezny viktorie (978-80-908642-0-7)

Dobronínské morytáty (978-80-243-7443-7)

Dobronínské morytáty (978-80-243-7443-7)
Detail

Elektronická kniha - ze série Letopisy královské komory, autor Vlastimil Vondruška, 216 stran, česky Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby, kdy v Dobroníně vyrůstal. Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dobronínské morytáty (978-80-243-7443-7) , Příběh lidského těla (978-80-755-5005-7)

Nemístní hrdinové: Ikaros a Faethón jako emblematické figury moderního člověka (978-80-7476-186-7)

Nemístní hrdinové: Ikaros a Faethón jako emblematické figury moderního člověka (978-80-7476-186-7)
Detail

Kniha - autor Eva Bendová; Václav Hájek; Lubomír Konečný, 284 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Co když Íkaros a Faetón přežili svůj střemhlavý pád? Co když procitli na pobřeží budoucnosti se ztrátou paměti, nevědouc kým jsou, leč ponechávajíc si svůj aviatický instinkt? Co když se v ústraní stihli oženit a vtiskli svou podobu generacím svých potomků? Čtveřice autorů této knížky, každý po svém inspirován dílem německého historika umění Abyho M. Warburga, se po stopách těchto ratolestí vydává a v trojici vzájemně provázaných esejů podává svědectví jak o podivuhodných osudech legendárních aviatiků, tak o živé provázanosti současnosti s tradicí: od íkarovské vzletnosti renesančních emblémů přes heroický humanismus meziválečného letectví až po daidalovskou skepsi českého umění za železnou oponou. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nemístní hrdinové: Ikaros a Faethón jako emblematické figury moderního člověka (978-80-7476-186-7) , Muž z gulagu: skutečný příběh člověka, kterého nezlomily neuvěřitelné krutosti (978-80-206-1448-3)

...to jsou těžké vzpomínky: I. svazek (978-80-7443-403-7)

...to jsou těžké vzpomínky: I. svazek (978-80-7443-403-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jana Horváthová, 772 stran, česky Kniha přináší tematicky utříděné úryvky vzpomínek pamětníků z původních skupin českých a moravských Romů a Sintů. Ti se v českých zemích usazovali od konce 17. století a postupně zde nalézali svůj skutečný domov, a to až do doby, než byli v průběhu druhé světové války z rasových důvodů ve své většině vyvražděni. Jde o vzpomínky na dobu předválečnou a dobu protektorátu. Dvě teoretické kapitoly uvádějí do historických souvislostí kapitoly následující, které obsahují jádro knihy – narativy k daným epochám. Publikace je prvním svazkem plánovaného dvousvazkového díla, který z původních, jen velmi málo redakčně upravovaných výpovědí skládá obraz téměř nepostřehnutelných počátků pozdější genocidy. Ty se odvíjely ještě v době mírové, tedy na půdě první Československé republiky, kdy byl vztah většinové společnosti k romské menšině poznamenán hluboce zakořeněnými předsudky a úřady prohlubovaly staleté... (alza.cz)

Podobné produkty ako ...to jsou těžké vzpomínky: I. svazek (978-80-7443-403-7) , Gnostický adam: stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie (978-80-87054-51-2)

… to jsou těžké vzpomínky: I. svazek (978-80-7443-403-7)

… to jsou těžké vzpomínky: I. svazek (978-80-7443-403-7)
Detail

Kniha - autor Jana Horváthová, 772 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha přináší tematicky utříděné úryvky vzpomínek pamětníků z původních skupin českých a moravských Romů a Sintů. Ti se v českých zemích usazovali od konce 17. století a postupně zde nalézali svůj skutečný domov, a to až do doby, než byli v průběhu druhé světové války z rasových důvodů ve své většině vyvražděni. Jde o vzpomínky na dobu předválečnou a dobu protektorátu. Dvě teoretické kapitoly uvádějí do historických souvislostí kapitoly následující, které obsahují jádro knihy – narativy k daným epochám. Publikace je prvním svazkem plánovaného dvousvazkového díla, který z původních, jen velmi málo redakčně upravovaných výpovědí skládá obraz téměř nepostřehnutelných počátků pozdější genocidy. Ty se odvíjely ještě v době mírové, tedy na půdě první Československé republiky, kdy byl vztah většinové společnosti k romské menšině poznamenán hluboce zakořeněnými předsudky a úřady prohlubovaly... (alza.cz)

Podobné produkty ako … to jsou těžké vzpomínky: I. svazek (978-80-7443-403-7) , ...to jsou těžké vzpomínky: i. svazek (978-80-7443-403-7)

Mission „renegade vigil” completed: NATO Summit 2002 Prague (978-80-7573-106-7)

Mission „renegade vigil” completed: NATO Summit 2002 Prague (978-80-7573-106-7)
Detail

Kniha - autor Miloslav Bauer; Radim Kostelecký, česky Kniha pojednává o ženách a mužích, kteří v době Summitu NATO 2002 v Praze, nebyli nikde vidět, ale důsledně střežili vzdušný prostor České republiky na svých pracovištích ve struktuře Vzdušných sil AČR. „Rok 2002, vojenská letecká základna Čáslav. Těžké olověné mraky a drobný déšť. Přilétá 555. letka F-16. A naši budou ve spolupráci s celou aliancí chránit vzdušný prostor nad Českou republikou.“ „Součástí knihy jsou snímky letecké techniky, využívané VzS AČR nebo aliančními partnery ve prospěch NATO Summit 2002 Praha. Kniha obsahuje rovněž QR kódy pro ilustrační video aktivit sil a prostředků Vzdušných sil AČR, a to nejen v době Summitu 2002.“ (alza.cz)

Podobné produkty ako Mission „renegade vigil” completed: NATO Summit 2002 Prague (978-80-7573-106-7) , Poezie (978-80-7443-154-8)

Velikost člověka (978-80-7260-455-5)

Velikost člověka (978-80-7260-455-5)
Detail

Kniha - autor Marco Malvaldi, 272 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Rok 1493, Milán, vrchol renesance. Ve městě žije svérázný umělec a vynálezce Leonardo da Vinci, vegetarián píšící zprava doleva. Pověst všestranného genia již překročila Alpy a dostala se až k francouzskému dvoru. Povídá se, že má zápisník, do něhož si zaznamenává své nejsmělejší projekty – možná dokonce i návrh neporazitelného automatického bojovníka – který nosí pod košilí, přímo u srdce. Leonardo má plné ruce práce s výrobou modelu jezdecké sochy, když je povolán, aby vyšetřil podezřelou smrt muže, na jehož těle se nenašly stopy násilí. Je třeba co nejrychleji zahnat stíny moru a pověrčivosti… Marcu Malvaldimu se podařilo dokonale propojit historii, vědu a zločin a oživit jednu z největších postav renesance. (alza.cz)

Podobné produkty ako Velikost člověka (978-80-7260-455-5) , Berlín (978-80-7443-090-9)

Velikost člověka (978-80-726-0455-5)

Velikost člověka (978-80-726-0455-5)
Detail

Elektronická kniha - autor Marco Malvaldi, 272 stran, česky Leonardo Da Vinci v hlavní roli historického detektivního románuRok 1493, Milán. Žije zde svérázný umělec a vynálezce Leonardo da Vinci, vegetarián píšící zprava doleva. Z jeho talentu se snaží lacino těžit milánský vévoda Ludovico il Moro. O Leonardovy nápady a vědomosti však mají zájem i Francouzi, kteří se zrovna chystají na výbojnou výpravu proti Aragoncům. Povídá se, že italský génius má zápisník, do něhož si zaznamenává své nejsmělejší projekty – mj. také návrh neporazitelného mechanického bojovníka.Leonardo má plné ruce práce s výrobou olbřímí bronzové jezdecké sochy na počest Francesca Sforzy, když je náhle povolán, aby vyšetřil podezřelou smrt muže. Na těle se nenašly zjevné stopy násilí, přesto si je Leonardo jist, že jde o vraždu…Uznávanému italskému spisovateli Marcovi Malvaldimu se podařilo dokonale propojit historii, vědu a zločin a oživit jednu z největších postav renesance. Provází... (alza.cz)

Podobné produkty ako Velikost člověka (978-80-726-0455-5) , Zu (978-80-7443-112-8)

Biomechanika člověka (978-80-271-0367-6)

Biomechanika člověka (978-80-271-0367-6)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 208 stran Biomechanika člověka je novou učebnicí České společnosti pro biomechaniku shrnující současné poznatky z oboru. Je určena nejen studentům magisterských oborů aplikované mechaniky-biomechaniky a biomedicíny, ale svým obsahem, srozumitelným jazykem, grafickým ztvárněním a matematickým aparátem popisujícím základní fyzikální vztahy je vhodná i pro studenty lékařských oborů, kteří si chtějí rozšířit své znalosti z oboru biomechaniky. Studenti po jejím prostudování pochopí chování biologických tkání z pohledu mechaniky, seznámí se s experimentálními a výpočtovými přístupy v oboru a porozumí vývojovému cyklu vzniku implantátů. Jde o publikaci, která bude důležitou učebnicí na současném trhu s odbornou literaturou, zaměřenou na nelékařské zdravotnické profese. Autoři působí napříč organizacemi v ČR a představují velmi vyvážený autorský kolektiv. (alza.cz)

Podobné produkty ako Biomechanika člověka (978-80-271-0367-6) , Krev (978-80-7443-077-0)

Biomechanika člověka (978-80-271-0367-6)

Biomechanika člověka (978-80-271-0367-6)
Detail

Kniha - autor Lukáš Čapek; Petr Hájek, 208 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Biomechanika člověka je oficiální učebnicí České společnosti pro biomechaniku shrnující současné poznatky z oboru. Je určena nejen studentům magisterských oborů aplikované mechaniky-biomechaniky a biomedicíny, ale svým obsahem, srozumitelným jazykem, grafickým ztvárněním a matematickým aparátem popisujícím základní fyzikální vztahy je vhodná i pro studenty lékařských oborů, kteří si chtějí rozšířit své znalosti z oboru biomechaniky. Studenti po jejím prostudování pochopí chování biologických tkání z pohledu mechaniky, seznámí se s experimentálními a výpočtovými přístupy v oboru a porozumí vývojovému cyklu vzniku implantátů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Biomechanika člověka (978-80-271-0367-6) , Toxo (978-80-7443-266-8)

Synové člověka (978-80-243-8296-8)

Synové člověka (978-80-243-8296-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Arnaldur Indridason, 256 stran, česky V centru Reykjavíku je nalezen brutálně zavražděný penzionovaný učitel. Téměř ve stejnou dobu spáchá jeden z jeho bývalých žáků v psychiatrické klinice sebevraždu. Bratr sebevraha zjistí jako první, že oba dva případy mají souvislost. To už jde o případy inspektora Erlendura a jeho kolegy z kriminálky Reykjavík... (alza.cz)

Podobné produkty ako Synové člověka (978-80-243-8296-8) , Telegram (978-80-7443-236-1)

Perspektivy člověka... (978-80-278-0020-9)

Perspektivy člověka... (978-80-278-0020-9)
Detail

Kniha - autor Zdeněk Pospíšil, 128 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Předchozí epocha skončila a provázena řadou bolestí se rodí nová. Většina lidí tuto změnu nepostřehla nebo jí z různých důvodů nepřikládá takový význam, aby ji podpořila či jen akceptovala, ani nečiní kroky, aby nenastala. Jinými slovy řečeno, perspektiva a volba budoucnosti lidstva značně pokulhávají za probíhajícími procesy. Jak se ukazuje, příroda je dosud mocnější než člověk a neustále nás překvapuje. Přetrvání lidského rodu však není založeno na pouhé reakci, ale na zkoumání alternativ budoucí existence. A ty má jenom skutečně svobodný člověk. Zaměňování technických a technologických prostředků za volbu a rozhodování lidí pravděpodobně nevytvoří možnost trvání dalších pokolení. Někomu se to bude zdát jako vzdálená a předčasná úvaha, ale pandemie nás mimo jiné poučila, že dnešní rozhodnutí se projeví už zítra. (alza.cz)

Podobné produkty ako Perspektivy člověka... (978-80-278-0020-9) , Analfabet (978-80-7443-361-0)

Perspektivy člověka... (978-80-278-0020-9)

Perspektivy člověka... (978-80-278-0020-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Zdeněk Pospíšil, 128 stran, česky Předchozí epocha skončila a provázena řadou bolestí se rodí nová. Většina lidí tuto změnu nepostřehla nebo ji z různých důvodů nepřikládá takový význam, aby ji podpořila či jen akceptovala, ani nečiní kroky, aby nenastala. Jinými slovy řečeno, perspektiva a volba budoucnosti lidstva značně pokulhávají za probíhajícími procesy. Jak se ukazuje, příroda je dosud mocnější než člověk a neustále nás překvapuje. Přetrvání lidského rodu však není založeno na pouhé reakci, ale na zkoumání alternativ budoucí existence. A ty má jenom skutečně svobodný člověk. Zaměňování technických a technologických prostředků za volbu a rozhodování lidí pravděpodobně nevytvoří možnost trvání dalších pokolení. Někomu se to bude zdát jako vzdálená a předčasná úvaha, ale pandemie nás mimo jiné poučila, že dnešní rozhodnutí se projeví už zítra. (alza.cz)

Podobné produkty ako Perspektivy člověka... (978-80-278-0020-9) , Vzduchch (978-80-7443-231-6)

Zrození člověka (978-80-207-2093-1)

Zrození člověka  (978-80-207-2093-1)
Detail

Kniha - autor Maxim Gorkij, 280 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Maxim Gorkij (1868–1936) je jednou z nejpozoruhodnějších postav ruské literatury. Tento skutečný „muž z lidu“ právě mezi oním lidem čerpal témata pro svá malá i velká díla – a tak je i hodnocení jeho tvorby velmi rozmanité: jedni ho označují za génia a mistra literární epiky, jiní zase za pouhého sběratele laciných banalit. Zvláštní místo v jeho uměleckém odkazu zaujímají povídky, jimiž začínal a jejichž psaní se věnoval po celý život. Jak se zdá, zejména autorovy povídky hravě překonávají propast času, která dělí dobu jejich vzniku a dnešek. Výbor nazvaný Zrození člověka vychází v novém překladu Libora Dvořáka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zrození člověka (978-80-207-2093-1)

Posttraumatický rozvoj člověka (978-80-247-3007-3)

Posttraumatický rozvoj člověka (978-80-247-3007-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Jiří Mareš, 200 stran Na našem trhu ojedinělá publikace se věnuje pozitivním důsledkům negativních událostí. Součástí života každého člověka jsou nejen chvíle pohody a štěstí, ale také nepříznivé zážitky. Prožité trauma může nastartovat pozitivní změny, přivést člověka na novou cestu životem. Jde o téma relativně nové, teprve v posledních letech se tyto jevy začaly vědecky zkoumat. Publikace ukazuje, které přístupy byly zatím vyzkoušeny, jak se změny k lepšímu zjišťují a jak rozvoji osobnosti napomáhat. Zabývá se zvláštnostmi posttraumatického rozvoje u dětí, seniorů, pacientů, obětí přírodních katastrof nebo účastníků válečných konfliktů.Kniha je určena nejen pracovníkům tzv. pomáhajících profesí, ale i širšímu okruhu čtenářů. Ti se dozvědí, jak po prožité negativní události dosáhnout pozitivní změny ve svém životě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Posttraumatický rozvoj člověka (978-80-247-3007-3)

Ježíš Syn člověka (978-80-760-1251-6)

Ježíš Syn člověka (978-80-760-1251-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Chalíl Džibrán, 200 stran, česky Edice: Mozaika Ježíš Syn člověka Z anglického originálu přeložila Marie Čapková Další dílo libanonského spisovatele Chalíla Džibrána, autora slavného Proroka Známý libanonský autor Chalíl Džibrán svým nezaměnitelným, poeticko-mystickým rukopisem oživuje osobnost Ježíše Nazaretského. Ve své knize se snaží podívat na postavu Bohočlověka očima těch, kteří se s ním setkali a kteří vydávají svá nejrůznější svědectví o jeho životě. V jednotlivých kapitolách o něm vyprávějí jeho učedníci, následovníci, ženy, aristokraté, učenci, kupci, ale i oponenti a nepřátelé, v jejichž vzpomínkách probleskují novozákonní zprávy a výroky. Vyprávění jednotlivých postav se však Džibránovi stávají především prostorem pro vlastní úvahy, v nichž se nejen vyznává z niterného vztahu k Synu člověka, ale také rozjímá o mnoha věčných tématech lidského života. Každá z kapitol je tak, podobně jako promluvy slavného Džibránova... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ježíš Syn člověka (978-80-760-1251-6)

Základy fyziologie člověka (978-80-271-2208-0)

Základy fyziologie člověka (978-80-271-2208-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Petřek, 172 stran, česky Předkládaný text není klasickou učebnicí fyziologie v pravém slova smyslu, ale má spíše charakter repetitoria. Jsou v něm shrnuty základní poznatky z fyziologie člověka, které jsou podle názoru autora nezbytné k pochopení aktivity funkčních systémů zdravého člověka. Předností knihy je malý stránkový rozsah – vše podstatné je prezentováno v komprimované formě. Stručnost však není překážkou srozumitelnosti. Ke srozumitelnosti přispívá i přehlednost textu a jeho grafická úprava; důležité informace jsou odlišeny od rozšiřujících pomocí tučného písma. Pochopení prezentovaných faktů usnadňují i obrázky, tabulky a schémata. To vše studentům umožní snadnou orientaci v textu a výběr informací pro promýšlení a opakování učiva, což zkvalitní jejich přípravu na závěrečnou zkoušku. V neposlední řadě může text přispět k vytvoření dobrých předpokladů pro studium navazujících medicínských disciplín. (alza.cz)

Podobné produkty ako Základy fyziologie člověka (978-80-271-2208-0)

Hon na člověka (978-80-206-1629-6)

Hon na člověka (978-80-206-1629-6)
Detail

Kniha - autor Alexander Stilwell, 320 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Příručka speciálních jednotek Hon na člověka seznamuje s dovednostmi potřebnými pro hledání a sledování uprchlých osob. Čtenář se blíže dozví o výcviku pátračů, o moderní technice, o pátrání na bojišti a ve městě a o zadržení hledaných lidí. Sdělte prosím (alza.cz)

Podobné produkty ako Hon na člověka (978-80-206-1629-6)

Šaty dělají člověka (978-80-762-5105-2)

Šaty dělají člověka (978-80-762-5105-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Dawnn Karenová, 256 stran, česky Móda je nedílnou součástí našich životů a nově se rozvíjející obor psychologie módy to dokládá. Průkopnice Dawnn Karenová ve své knize popisuje vliv oblečení nejen na nositele, ale i na jeho okolí.Ukazuje, proč si vybíráme konkrétní oblečení, a vysvětluje, jak se obléci podle nálady nebo abychom si náladu ovlivnili. Na základě průzkumu a skutečných příkladů ukazuje, jak využít oblečení k transformaci svého života. V této knize vás naučí: • jak volit oblečení podle nálady, nebo jak si díky němu náladu naopak vylepšit • jak díky barvám zmírnit pocity úzkosti nebo nervozity • jak si díky oblečení udržet svou kulturní identitu • jak vyzařovat sílu v pracovním i osobním životě Vstupte do světa módní psychologie a Dawnn vám pomůže posunout váš vzhled i život na vyšší úroveň. (alza.cz)

Podobné produkty ako Šaty dělají člověka (978-80-762-5105-2)

Rehabilitace motoriky člověka (978-80-271-0084-2)

Rehabilitace motoriky člověka (978-80-271-0084-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Rastislav Druga, 320 stran Kniha přehledně shrnuje poznatky o centrálních mechanismech řízení hybnosti a informuje o možnostech odstranění, popřípadě zmírnění poruch motoriky metodami moderní léčebné rehabilitace. (alza.cz)

Podobné produkty ako Rehabilitace motoriky člověka (978-80-271-0084-2)

Rehabilitace motoriky člověka (978-80-271-0084-2)

Rehabilitace motoriky člověka (978-80-271-0084-2)
Detail

Kniha - autor Olga Švestková, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace, která je výsledkem spolupráce teoretiků a klinických pracovníků, navazuje na tři úspěšná vydání oblíbené a úspěšné knihy FYZIOLOGIE A LÉČEBNÁ REHABILITACE MOTORIKY ČLOVĚKA. Kniha byla aktualizována, v některých oblastech zcela přepracována, doplněna více než 50 novými originálními obrázky, autorský kolektiv byl rovněž zásadně pozměněn. Barevná kniha je dobře dokumentována 150 instruktivními obrázky, fotografiemi a tabulkami. Publikace je určena pracovníkům v oboru rehabilitace a fyzioterapie, lékařům i nelékařům, studentům celé řady oborů, ale i širší veřejnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Rehabilitace motoriky člověka (978-80-271-0084-2)

Karlaz: Cesta člověka (978-80-907-5510-9)

Karlaz: Cesta člověka (978-80-907-5510-9)
Detail

Elektronická kniha - autor PhDr. Tomáš Gavlas, 198 stran, česky Eliáš potkává KARLAZE, který ho přenáší do světa za sněžnou čarou. Chlapec tam spatří svou duši směřovat k městu přízraků. Pozná, že v životě nevykonal to, co vykonat měl a svůj čas promrhal. Sevře se mu hrdlo a zatouží se napravit. KARLAZ mu prozradí, že existuje cesta, která by mu mohla pomoci dojít tam, kam si přeje. Do průzračného města, kde poutníci, kteří prožili dobrý život, rozeznívají bubny věčnosti. Eliáš požádá KARLAZE, aby se stal jeho učitelem. Ten souhlasí a na vyhlídce nad řekou ho zasvětí. KARLAZ v dvaceti devíti promluvách vysloví, co je v životě důležité. Oživí příběhy dávno zapomenutých klášterů, pouštních oáz i zaniklých měst. V nadčasových rozmluvách s chromými poustevníky, zkušenými léčitelkami a mocnými vládci nabídne praktické instrukce k řešení zásadních životních otázek. Dotkne se témat, jako jsou vztahy, sebepoznání, mluvení, hřích, temná noc, strach, bolest, víra, čas,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Karlaz: Cesta člověka (978-80-907-5510-9)

Devět tváří člověka (978-80-254-2330-1)

Devět tváří člověka (978-80-254-2330-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Eva Velechovská, 211 stran Kniha Devět tváří člověka vám otevře fascinující pohled na mapu emočních a myšlenkových návyků člověka. Poznání této mapy umožňuje člověku najít mnoho odpovědí na otázky Kdo jsem? a Kdo jsou ti druzí? Ennegram jako nástroj sebeuvědomění vám odhalí hloubku vnitřních motivů a umožní poznat strukturu návyků, kterou lidé používají - s respektem a úctou k jedinečnosti každého člověka. Co získáte? · Poznání o tom, kdo jste. · Pochopení vlastního jednání. · Porozumíte jednání druhých lidí. · Poznáte možnosti změny návyků. · Mapu, která vám pomůže se lépe orientovat v mnoha životních situacích: v konfliktech, vedení lidí, vlastní rozvoji atd. · Nástroj pro porozumění sobě i druhým. (alza.cz)

Podobné produkty ako Devět tváří člověka (978-80-254-2330-1)

Neomezené možnosti člověka (978-80-89227-11-2)

Neomezené možnosti člověka (978-80-89227-11-2)
Detail

Kniha - autor Vitalij Tichoplavov; Taťjana Tichoplavová, 240 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V knize naleznete šokující objevy vědců z celého světa (například jakými zdroji disponuje lidský mozek, jaký je smysl energetického systému organizmu), přičemž většina z nich byla potvrzena i experimentálně a fyzikálně objasněna. Dozvíte se pravdu o filipínských léčitelích, o časoprostorových fenoménech i o biopoli. (alza.cz)

Podobné produkty ako Neomezené možnosti člověka (978-80-89227-11-2)

Víra v člověka (978-80-7465-483-1)

Víra v člověka (978-80-7465-483-1)
Detail

Kniha - autor František Lesař, 582 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Souborná edice povídek Víra v člověka zpřístupňuje podstatnou část prozaického díla pozapomenutého českého spisovatele Františka Lesaře (1901–1945). Za svůj nedlouhý život tento rodák z Kostelce nad Orlicí publikoval čtyři knihy, povídky Ovečky na horách (1939) a Všude s námi (1943), romány Tvůj bližní (1942) a Tváří k domovu (1944), další prozaické práce pak zůstaly roztříštěny v mnoha denících a časopisech. Lesařovy prózy byly soudobou literární kritikou nejčastěji přirovnávány k spisovatelům, jako byli Josef Karel Šlejhar nebo Jan Čep, a to jak pro své melancholické ladění, tak pro úsporný literární výraz. Předčasná smrt Františka Lesaře a společenská situace po roce 1948 pak znemožnily důstojné připomenutí jeho jedinečného a nadčasového literárního odkazu. Ústředním tématem Lesařových povídek jsou mezilidské vztahy poznamenávané neporozuměním, míjením, zlem. Jejich etická i umělecká... (alza.cz)

Podobné produkty ako Víra v člověka (978-80-7465-483-1)

Zrození výjimečného člověka (978-80-8100-670-8)

Zrození výjimečného člověka (978-80-8100-670-8)
Detail

Kniha - autor Petr Uspenskij, 120 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Významný myslitel a mystik ruského původu Petr Uspenskij (nebo též Uspenský) se v těchto textoch zamýšlí nad smyslem lidského života. Cituje také jiné vědce a filozofy. Zabývá se rovněž tématy, jako jsou matematická představa nekonečna, anebo co by prožívalo zvíře, kdyby se stalo člověkem. Snaží se pochopit, co je to vlastně duše, anebo jak funguje vyšší logika, vesmírné vědomí či náboženské cítění. Na závěr si klade odvěkou otázku, zda má větší smysl a opodstatnění materializmus, anebo idealizmus. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zrození výjimečného člověka (978-80-8100-670-8)

Bratislava známa-neznáma: Bratislava v 18. storočí očami Mateja Bela (978-80-8136-106-7)

Bratislava známa-neznáma: Bratislava v 18. storočí očami Mateja Bela (978-80-8136-106-7)
Detail

Kniha - autor Erika Juríková, 160 stran, slovensky, pevná bez přebalu lesklá Nová publikácia Bratislava v 18. storočí (očami Mateja Bela) je prekladom časti Belových Notícií o Bratislave tak ako vyšli v latinskom jazyku v prvej polovici 18. storočia. Ide o prechádzku Bratislavou začiatkom 18. storočia a čitateľ sa tu dozvie na základe textov a starých obrazov ako vyzerala Bratislava pred takmer 300 rokmi. (alza.cz)

Podobné produkty ako Bratislava známa-neznáma: Bratislava v 18. storočí očami Mateja Bela (978-80-8136-106-7)

Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie (978-80-87054-51-2)

Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie (978-80-87054-51-2)
Detail

Kniha - autor Zuzana Vítková, 200 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Řecké slovo gnósis znamená „poznání“, které se podle gnostiků týkalo především odhalení skutečné povahy pozemského světa a vlastní spřízněnosti se světem božským. Úkolem člověka je svou božskou část „probudit“, a otevřít si tak možnost pro opravdovou spásu (která představovala návrat do světa božského). Gnostické interpretace se napájely z mnoha tradic (náboženských, filosofických i mytologických), ale základním zdrojem pro ně byl Starý zákon v čele s počátkem knihy Genesis, který je věnován stvoření světa a prvního člověka. Gnostičtí vykladači přistupovali k biblickému příběhu velmi kriticky, ale zároveň byli přesvědčeni, že obsahuje hluboký smysl, který lze náležitou interpretací objasnit. S pomocí řady paralel a interpretačních prostředků proto mezi řádky hledali „pravý příběh“, který se nachází za tím oficiálním. Tato kniha představuje a analyzuje různé verze gnostického mýtu o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie (978-80-87054-51-2)

Muž z gulagu: Skutečný příběh člověka, kterého nezlomily neuvěřitelné krutosti (978-80-206-1448-3)

Muž z gulagu: Skutečný příběh člověka, kterého nezlomily neuvěřitelné krutosti (978-80-206-1448-3)
Detail

Kniha - autor Jolana Lacková, 208 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Skutečný příběh člověka, kterého nezlomily neuvěřitelné krutosti. Dokážete si představit, že kráčíte ulicí ve městě, kde žijete, máte radost, že válka skončila vítězstvím nad fašismem, a náhle vás vojáci osvoboditelé odvlečou do zajateckého pekla gulagu? A to jen proto, že jste byli ve špatném čase na špatném místě a jim chyběli vězni do počtu? Přečtěte si o zvrácené tváři socialismu, přečtěte si o zvěrstvech páchaných na nevinných lidech, o znásilňování a střelbě do lidí pro zábavu. Zažijte „živagovskou“ pouť Slováka Ladislava Erbana, kterému se život v roce 1945, na prahu dospělosti, v jediném okamžiku změnil na skutečné utrpení. Přečtěte si, jak ho nezlomilo ani dvacet let, kdy marně toužil po návratu domů, kdy zažil sovětské peklo zvané gulag, kdy se stal člověkem bez práv. Přečtete si také, jak našel lásku, a také sílu vystudovat v cizí zemi lékařství, i o tom, že neztratil... (alza.cz)

Podobné produkty ako Muž z gulagu: Skutečný příběh člověka, kterého nezlomily neuvěřitelné krutosti (978-80-206-1448-3)

Architektura vnitřního světa člověka (978-80-872-4916-1)

Architektura vnitřního světa člověka (978-80-872-4916-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Artho Stefan Wittemann, 371 stran Artho S. Wittemann se už dvacet let intenzivně zabývá otázkami systémové sebeorganizace psýché. Dlouhou dobu byl žákem a posléze spolupracovníkem dr. Hala a dr. Sidry Stoneových, zakladatelů metody Voice Dialogue. Pak se společně se svou ženou Veetou vydal vlastní cestou a výsledky pod pojmem IndividualSystemik© (individuální systematika) rozvinul do obsáhlé psychologické teorie a praxe. Ve své první knize, nazvané Inteligence duše, představuje základní koncepci individuální systematiky. Další, hlubší výzkum v psychoterapeutické praxi a ve vzdělávacích seminářích pro terapeuty a poradce vedl k poznatkům a technikám, jež jsou popsány v této knize. Kniha Architektura vnitřního světa člověka je skutečným obohacením pro psychologickou praxi. Na pozadí „skrytého řádu“ psýché pochopíme stagnaci a rozporuplnost v terapeutickém procesu. Artho Wittemann velice působivě ukazuje cestu, jak zpřístupnit a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Architektura vnitřního světa člověka (978-80-872-4916-1)

Zelenina ve výživě člověka (978-80-247-2845-2)

Zelenina ve výživě člověka (978-80-247-2845-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Karel Kopec, 168 stran Renomovaný český autor, prof. Ing. Karel Kopec, DrSc., přináší současný pohled na nezastupitelný význam zeleniny pro zdravou výživu, v níž teprve komplexní masozeleninová strava s dostatečným zastoupením zeleniny jsou předpokladem zdraví. V textu i v tabulkách autor zdůrazňuje nutriční, senzorickou a ochrannou hodnotu rozsáhlého sortimentu zeleninových druhů. Uvádí, jak uchovat jakostní znaky čerstvé, skladované, konzervované, a zejména kuchyňsky zpracované zeleniny. Publikace obsahuje také příklady zdokonalování chuti a zpestření jídelníčku tradičními a moderními úpravami. Přejeme vám dobrou chuť a mnoho nových podnětů při přípravě zeleniny. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zelenina ve výživě člověka (978-80-247-2845-2)

Jalové myšlenky lenivého člověka (978-80-7429-891-2)

Jalové myšlenky lenivého člověka (978-80-7429-891-2)
Detail

Kniha - Eseje slavného humoristy z anglického originálu přeložil Milan Žáček S nezaměnitelným pozorovacím talentem a humornou nadsázkou nás Jerome K. Jerome provází labyrintem svých úvah. Najdeme mezi nimi zamyšlení o prázdné kapse, o světobolu, o marnivosti a marnivých lidech, o úspěchu ve světě, o lenošení, o zamilovanosti, o počasí, o kočkách a psech, o ostýchavosti, o dětech, o jídle a pití, o zařízených pokojích, o šatech a chování či o paměti. Vlídné úvahy slavného anglického humoristy o běžných věcech kolem nás s podtitulem vycházejí ve Vyšehradu v novém překladu Milana Žáčka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jalové myšlenky lenivého člověka (978-80-7429-891-2)

O posledních věcech člověka (978-80-749-2138-4)

O posledních věcech člověka (978-80-749-2138-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Naděžda Špatenková, 315 stran Umírání, smrt, pohřbívání a truchlení představují hluboká lidská témata, která je možné pojímat z různých hledisek. Autoři postihují danou problematiku komplexně: od fáze pre finem přes fázi in finem až po fázi post finem, která zahrnuje péči o mrtvé tělo, pohřební rituály a doprovázení pozůstalých. Publikace terminologicky vymezuje základní thanatologické pojmy, popisuje potřeby umírajících i pozůstalých, a také společenské představy o důstojné i nedůstojné smrti. Je pojednáno o infamii sebevrahů, poradenství pro pozůstalé, pohřebních a smutečních rituálech i o thanatopraktickém zaopatření mrtvého těla. Nejsou opomenuta ani témata dědictví a projektování obřadních síní či hřbitovů. Monografie předkládá argumenty a relevantní informace vztahující se k posledním věcem člověka a umožňuje čtenářům (z řad odborníků i dalších zájemců) nacházet informace, inspiraci a seznamovat se s nejrůznějšími jevy, procesy... (alza.cz)

Podobné produkty ako O posledních věcech člověka (978-80-749-2138-4)
Příběh opravdického člověka (978-80-7443-106-7), Příběh opravdického člověka (978-80-744-3106-7), Neexistence (978-80-7443-458-7), Mezerovitý plod (978-80-7443-346-7), Je mrtvý (978-80-7443-388-7), Špatný herec (978-80-7443-052-7), Na/půl (978-80-7443-362-7), Dvojité sklo (978-80-7443-416-7), Za Alpami (978-80-7443-247-7), Dobronínské morytáty (978-80-243-7443-7), Příběh se závorkami: (Alternativy) (80-7108-106-X), Strach a bída strašidel (978-80-7443-461-7), Příběh odpadu (978-80-266-1310-7), Zvláštní příběh (978-80-267-1517-7), Příběh slasti (978-80-7287-236-7), Příběh lvice Elsy (978-80-249-4419-7), Stručný příběh architektury (978-80-271-2902-7), Příběh princezny Viktorie (978-80-908642-0-7), Příběh lidského těla (978-80-755-5005-7), Muž z gulagu: Skutečný příběh člověka, kterého nezlomily neuvěřitelné krutosti (978-80-206-1448-3), Gnostický Adam: Stvoření člověka a rajský příběh podle setovské mytologie (978-80-87054-51-2), ...to jsou těžké vzpomínky: I. svazek (978-80-7443-403-7), Poezie (978-80-7443-154-8), Berlín (978-80-7443-090-9), Zu (978-80-7443-112-8), Krev (978-80-7443-077-0), Toxo (978-80-7443-266-8), Telegram (978-80-7443-236-1), Analfabet (978-80-7443-361-0), Vzduchch (978-80-7443-231-6)