Přemyslovská epopej ii - jednooký král václav i. (978-80-243-4899-5)

Produkt Přemyslovská epopej ii - jednooký král václav i. (978-80-243-4899-5) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Přemyslovská epopej ii - jednooký král václav i. (978-80-243-4899-5) upraviť a produkt hľadať znova.

Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. (978-80-243-4899-5)

Přemyslovská epopej II -  Jednooký král Václav I. (978-80-243-4899-5)
Detail

Elektronická kniha ze série Přemyslovská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 632 stran Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá. Druhý díl tetralogie končí tím, že Václav I. prohlásí za svého nástupce druhorozeného syna, budoucího krále Přemysla II. Otakara. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. (978-80-243-4899-5) , Přemyslovská epopej ii - jednooký král václav i. (978-80-243-4899-5)

Přemyslovská epopej II: Jednooký král Václav I. (978-80-243-8492-4)

Přemyslovská epopej II: Jednooký král Václav I. (978-80-243-8492-4)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Vondruška, 632 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá. Druhý díl tetralogie končí tím, že Václav I. prohlásí za svého nástupce druhorozeného syna, budoucího krále Přemysla II. Otakara. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej II: Jednooký král Václav I. (978-80-243-8492-4) , Přemyslovská epopej ii. jednooký král (8594072278839)

Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I - Vlastimil Vondruška

Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I - Vlastimil Vondruška
Detail

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá. Druhý díl tetralogie končí tím, že Václav I. prohlásí za svého nástupce druhorozeného syna, budoucího krále Přemysla II. Otakara. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I - Vlastimil Vondruška , Přemyslovská epopej iv. - král básník václav ii. (978-80-243-5549-8)

Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. (3 MP3-CD) - audiokniha

Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. (3 MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Přemyslu I. Otakarovi se po letech obratné diplomacie i bojů podaří získat Zlatou bulu sicilskou, čímž stvrdil nárok na dědičnou vládu svého syna. "Jednooký král" Václav I. (o oko přišel v mládí při honu) se na tento úkol připravuje od útlého dětství, je korunován již za života svého otce a po jeho smrti v roce 1230 se sám ujímá trůnu. Buduje královský dvůr, snaží se ovládnout rakouské území a překonat rodinné problémy. Podaří se mu vyrovnat s odkazem velkého otce? Výmluvné a čtivé poselství ze života slavného Přemyslova rodu. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. (3 MP3-CD) - audiokniha , Přemyslovská epopej iv: král básník václav ii. (978-80-243-8494-8)

Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. - Vlastimil Vondruška - e-kniha

Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. - Vlastimil Vondruška - e-kniha
Detail

eBook:,Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá. Druhý díl tetralogie končí tím, že Václav I. prohlásí za svého nástupce druhorozeného syna, budoucího krále Přemysla II. Otakara. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. - Vlastimil Vondruška - e-kniha , Přemyslovská epopej iv. - král básník václav ii. (8594072279263)

Přemyslovská epopej II. Jednooký král (8594072278839)

Přemyslovská epopej II. Jednooký král (8594072278839)
Detail

Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík. Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů Přemyslu I. Otakarovi se po letech obratné diplomacie i bojů podaří získat Zlatou bulu sicilskou, čímž stvrdil nárok na dědičnou vládu svého syna. "Jednooký král" Václav I. (o oko přišel v mládí při honu) se na tento úkol připravuje od útlého dětství, je korunován již za života svého otce a po jeho smrti v roce 1230 se sám ujímá trůnu. Buduje královský dvůr, snaží se ovládnout rakouské území a překonat rodinné problémy. Podaří se mu vyrovnat s odkazem velkého otce? Výmluvné a čtivé poselství ze života slavného Přemyslova rodu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej II. Jednooký král (8594072278839) , Přemyslovská epopej iii: král rytíř přemysl otakar ii. (978-80-243-8493-1)

Přemyslovská epopej II. Jednooký král - Vlastimil Vondruška - audiokniha

Přemyslovská epopej II. Jednooký král - Vlastimil Vondruška - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Přemyslu I. Otakarovi se po letech obratné diplomacie i bojů podaří získat Zlatou bulu sicilskou, čímž stvrdil nárok na dědičnou vládu svého syna. "Jednooký král" Václav I. (o oko přišel v mládí při honu) se na tento úkol připravuje od útlého dětství, je korunován již za života svého otce a po jeho smrti v roce 1230 se sám ujímá trůnu. Buduje královský dvůr, snaží se ovládnout rakouské území a překonat rodinné problémy. Podaří se mu vyrovnat s odkazem velkého otce? Výmluvné a čtivé poselství ze života slavného Přemyslova rodu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej II. Jednooký král - Vlastimil Vondruška - audiokniha , Král rytíř přemysl ii. otakar: přemyslovská epopej iii

Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. (978-80-243-5549-8)

Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. (978-80-243-5549-8)
Detail

Elektronická kniha ze série Přemyslovská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 664 stran Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III.Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a šlechtou. On sám byl ovšem v duši umělcem, sám vynikající minesengr, ale také muž známý svou erotickou náruživostí. Jeho doba je dobou dvorských intrik, zápasu mezi šlechtou, dobou nástupu měst. Právě na přelomu 13. a 14. století se dotvořila tvář středověkých Čech, na níž už Lucemburkové mnoho nezměnili. Stejně jako v předchozích dílech se děj románu odehrává na širokém prostoru celé křesťanské Evropy, v ději vystupují všichni členové... (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. (978-80-243-5549-8) , Husitská epopej i (978-80-243-6156-7)

Přemyslovská epopej IV: Král básník Václav II. (978-80-243-8494-8)

Přemyslovská epopej IV: Král básník Václav II. (978-80-243-8494-8)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Vondruška, 664 stran, česky, pevná s přebalem matná Osudy Přemyslovců v největším románovém zpracování. Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Kniha Přemyslovská epopej IV. byla nominována na cenu Český bestseller za rok 2013. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej IV: Král básník Václav II. (978-80-243-8494-8) , Husitská epopej ii (978-80-243-6480-3)

Přemyslovská epopej I: Velký král Přemysl Otakar I. (978-80-243-8488-7)

Přemyslovská epopej I: Velký král Přemysl Otakar I. (978-80-243-8488-7)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Vondruška, 624 stran, česky, pevná s přebalem matná První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaří získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církvi a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej I: Velký král Přemysl Otakar I. (978-80-243-8488-7) , Přemyslovská epopej iii. (8594072270321)

Přemyslovská epopej III: Král rytíř Přemysl Otakar II. (978-80-243-8493-1)

Přemyslovská epopej III: Král rytíř Přemysl Otakar II. (978-80-243-8493-1)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Vondruška, 632 stran, česky, pevná s přebalem matná Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane následníkem trůnu. Aby Přemyslovci udrželi rakouské země, musí se mladý Přemysl oženit s Markétou Babenberskou, starší o více než třicet let. Nové česká královna je však ve věku, kdy není schopna dát zemím následníka. Proto se s ní rozvede a ožení se mladou uherskou princeznou Kunhutou, když předtím ve válce porazí jejího děda uherského krále Belu IV. Přemysl II. se stává nekorunovaným vládcem zemí na sever od Alp, protože postupně ovládne Rakousko, Štýrsko, Korutany a Chebsko. Navíc se mu narodí kýžený dědic – Václav. Přemysl je na vrcholu své moci. Kniha Přemyslovská epopej III. byla nominována... (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej III: Král rytíř Přemysl Otakar II. (978-80-243-8493-1) , Lucemburská epopej i: král cizinec (1309-1333) (978-80-279-0446-4)

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar (978-80-243-5247-3)

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar (978-80-243-5247-3)
Detail

Elektronická kniha ze série Přemyslovská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 632 stran Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane následníkem trůnu. Aby Přemyslovci udrželi rakouské země, musí se mladý Přemysl oženit s Markétou Babenberskou, starší o více než třicet let. Nové česká královna je však ve věku, kdy není schopna dát zemím následníka. Proto se s ní rozvede a ožení se mladou uherskou princeznou Kunhutou, když předtím ve válce porazí jejího děda uherského krále Belu IV. Přemysl II. se stává nekorunovaným vládcem zemí na sever od Alp, protože postupně ovládne Rakousko, Štýrsko, Korutany a Chebsko. Navíc se mu narodí kýžený dědic – Václav. Přemysl je na vrcholu své moci. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar (978-80-243-5247-3) , Václav ii. král na stříbrném trůnu (978-80-257-1544-4)

Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. (8594072279263)

Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. (8594072279263)
Detail

Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík. Závěrečný díl tetralogie o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin Závěrečný díl tetralogie o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin. O době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a šlechtou. Závěrečný díl tetralogie o jedné z nejslavnějších epoch českých dějinO době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi... (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. (8594072279263) , Balíček audioknih přemyslovská epopej za výhodnou cenu

Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar (978-80-243-5617-4)

Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar (978-80-243-5617-4)
Detail

Elektronická kniha ze série Přemyslovská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 624 stran První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar (978-80-243-5617-4) , Husitská epopej v (978-80-243-7472-7)

Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. - Vlastimil Vondruška - audiokniha

Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. - Vlastimil Vondruška - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Závěrečný díl tetralogie o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a šlechtou. On sám byl ovšem v duši umělcem, vynikajícím básníkem, ale také mužem známým svou erotickou náruživostí. Jeho doba je dobou, kdy se dotvořila tvář středověkých Čech. Stejně jako v předchozích dílech se děj románu odehrává na širokém prostoru celé křesťanské Evropy a poutá svými nitkami členy přemyslovského rodu i významné osobnosti té doby. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. - Vlastimil Vondruška - audiokniha , Husitská epopej vi. (978-80-243-7655-4)

Přemyslovská epopej IV - Král básník - Václav II. (3 MP3-CD) - audiokniha

Přemyslovská epopej IV - Král básník - Václav II. (3 MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Závěrečný díl tetralogie o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a šlechtou. On sám byl ovšem v duši umělcem, vynikajícím básníkem, ale také mužem známým svou erotickou náruživostí. Jeho doba je dobou, kdy se dotvořila tvář středověkých Čech. Stejně jako v předchozích dílech se děj románu odehrává na širokém prostoru celé křesťanské Evropy a poutá svými nitkami členy přemyslovského rodu i významné osobnosti té doby. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej IV - Král básník - Václav II. (3 MP3-CD) - audiokniha , Husitská epopej i

Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. - Vlastimil Vondruška - e-kniha

Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. - Vlastimil Vondruška - e-kniha
Detail

eBook:,Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a šlechtou. On sám byl ovšem v duši umělcem, sám vynikající minesengr, ale také muž známý svou erotickou náruživostí. Jeho doba je dobou dvorských intrik, zápasu mezi šlechtou, dobou nástupu měst. Právě na přelomu 13. a 14. století se dotvořila tvář středověkých Čech, na níž už Lucemburkové mnoho nezměnili. Stejně jako v předchozích dílech se děj románu odehrává na širokém prostoru celé křesťanské Evropy, v ději vystupují všichni členové přemyslovského rodu a rovněž významné osobnosti té doby. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. - Vlastimil Vondruška - e-kniha , Dřevěný král (978-80-243-8649-2)

Husitská epopej I (978-80-243-6156-7)

Husitská epopej I (978-80-243-6156-7)
Detail

Elektronická kniha - ze série Husitská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 600 stran, česky Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě. První díl se odehrává v letech 1400 až 1415. V té době se rodina Prokopů rozdělí, část se usazuje v Praze, zbytek zůstává v rodných jižních Čechách. Kniha popisuje život na dvoře krále Václava, prostředí pražské univerzity, mládí Jana Žižky, bitvu u Grunwaldu a také počátky reformačního hnutí a upálení Mistra Jana Husa. (alza.cz)

Podobné produkty ako Husitská epopej I (978-80-243-6156-7) , Husitská epopej ii

Husitská epopej II (978-80-243-6480-3)

Husitská epopej II (978-80-243-6480-3)
Detail

Elektronická kniha - ze série Husitská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 616 stran, česky Několikadílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království Snad žádná jiná historická epocha našich dějin není v obecných představách tak kontroverzní jako právě husitství. Ta doba je pro dějepisné líčení o to složitější, že obě strany, katolická i kališnická, měly svým způsobem pravdu, ale obě současně páchaly bezpráví. Snad poprvé se v naší literatuře objevuje dílo, které se odehrává v obou znepřátelených táborech, aniž by jeden upřednostňovalo před druhým. Snaží se postihnout důvody, proč se chudí postavili proti bohatým, prostí proti vzdělaným, Češi proti Němcům, a jak dopadl střet rozumných s fanatiky. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví ne úprosný osud proti sobě. Druhý díl se odehrává v letech 1416 až 1425. Rodina Prokopů se rozrůstá... (alza.cz)

Podobné produkty ako Husitská epopej II (978-80-243-6480-3) , Lucemburská epopej i (978-80-279-0446-4)

Král rytíř Přemysl II. Otakar: Přemyslovská epopej III

Král rytíř Přemysl II. Otakar: Přemyslovská epopej III
Detail

Audiokniha na CD - autor Vlastimil Vondruška Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane následníkem trůnu. Aby Přemyslovci udrželi rakouské země, musí se mladý princ oženit s Markétou Babenberskou, starší o více než třicet let. V boji za dynastický zájem i své osobní štěstí se Přemysl II. stává nekorunovaným vládcem zemí na sever od Alp. Postupně ovládne Rakousko, Štýrsko, Korutany i Chebsko. Ale vrtkavá Štěstěna, krutá k mocným i vlídná k poníženým, ještě nevynesla svou poslední kartu... Nezkrácená verze | mp3 CD (alza.cz)

Podobné produkty ako Král rytíř Přemysl II. Otakar: Přemyslovská epopej III , Král nezná bratra (978-80-243-5550-4)

Přemyslovská epopej II - Vondruška Vlastimil

Přemyslovská epopej II - Vondruška Vlastimil
Detail

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá. Druhý díl tetralogie končí tím, že Václav I. prohlásí za svého nástupce druhorozeného syna, budoucího krále Přemysla II. Otakara. (patro.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej II - Vondruška Vlastimil , Jsi můj král (978-80-243-8316-3)

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar - Vlastimil Vondruška

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar - Vlastimil Vondruška
Detail

Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době, kdy král Václav I. realizuje svůj politický sen - prostřednictvím sňatku svého prvorozeného syna Vladislava ovládnout rakouské země. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar - Vlastimil Vondruška , Král má starosti (978-80-243-8658-4)

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar (3 MP3-CD) - audiokniha

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar (3 MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane následníkem trůnu. Aby Přemyslovci udrželi rakouské země, musí se mladý princ oženit s Markétou Babenberskou, starší o více než třicet let. V boji za dynastický zájem i své osobní štěstí se Přemysl II. stává nekorunovaným vládcem zemí na sever od Alp. Postupně ovládne Rakousko, Štýrsko, Korutany i Chebsko. Ale vrtkavá Štěstěna, krutá k mocným i vlídná k poníženým, ještě nevynesla svou poslední kartu. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar (3 MP3-CD) - audiokniha , Král zvedá meč (978-80-243-4650-2)

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar - Vlastimil Vondruška - e-kniha

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar - Vlastimil Vondruška - e-kniha
Detail

eBook:,Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane následníkem trůnu. Aby Přemyslovci udrželi rakouské země, musí se mladý Přemysl oženit s Markétou Babenberskou, starší o více než třicet let. Nové česká královna je však ve věku, kdy není schopna dát zemím následníka. Proto se s ní rozvede a ožení se mladou uherskou princeznou Kunhutou, když předtím ve válce porazí jejího děda uherského krále Belu IV. Přemysl II. se stává nekorunovaným vládcem zemí na sever od Alp, protože postupně ovládne Rakousko, Štýrsko, Korutany a Chebsko. Navíc se mu narodí kýžený dědic – Václav. Přemysl je na vrcholu své moci. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar - Vlastimil Vondruška - e-kniha , Josef i., můj přítel (978-80-243-8312-5)

Přemyslovská epopej I. - Velký král (8594072278822)

Přemyslovská epopej I. - Velký král (8594072278822)
Detail

Audiokniha MP3 Vlastimil Vondruška, čte Jan Hyhlík. První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů Historická sága začíná v českém knížectví, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Země je rozvrácena rodovými spory a oslabena agresivní politikou císaře. Přemysl se však nemíní vzdát. Miluje vlast svých předků a touží po moci. Vede obratná diplomatická jednání a bojuje s mečem v ruce. Třicet let trvá jeho boj, než se mu podaří zemi ovládnout a sjednotit. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři i královskou korunu. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století. (alza.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej I. - Velký král (8594072278822) , Král & král & rodina (978-80-7443-238-5)

Přemyslovská epopej IV - Král básník - Vlastimil Vondruška

Přemyslovská epopej IV - Král básník - Vlastimil Vondruška
Detail

Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej IV - Král básník - Vlastimil Vondruška , Husitská epopej i-vii ()

Lucemburská epopej I (978-80-279-0446-4)

Lucemburská epopej I (978-80-279-0446-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Vlastimil Vondruška, 448 stran, česky Začátek románové freskyTa začíná nástupem Jana Lucemburského na český trůn a končí smrtí jeho syna, římského císaře a českého krále Karla IV.Je to jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše, ale aspirovala i na to, aby se stala „druhým Římem“ křesťanstva.Složitý zápas obou panovníků o vládu doma i v zahraničí se prolíná se snahou severočeské a jihočeské šlechty upevnit otřesené postavení českých zemí a chránit stavovské výsady šlechty.Třetí rovinou románového děje je život prostého lidu očima měšťanského rodu Rotlevů. V epopeji se střídají mocenské intriky a válečné scény s běžnými denními starostmi románových hrdinů, a to vše v barvitém obraze života vrcholného středověku. (alza.cz)

Podobné produkty ako Lucemburská epopej I (978-80-279-0446-4) , Husitská epopej vii 1472-1485 (978-80-243-8327-9)

Přemyslovská epopej I. - Velký král - Vlastimil Vondruška - audiokniha

Přemyslovská epopej I. - Velký král - Vlastimil Vondruška - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Historická sága začíná v českém knížectví, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Země je rozvrácena rodovými spory a oslabena agresivní politikou císaře. Přemysl se však nemíní vzdát. Miluje vlast svých předků a touží po moci. Vede obratná diplomatická jednání a bojuje s mečem v ruce. Třicet let trvá jeho boj, než se mu podaří zemi ovládnout a sjednotit. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři i královskou korunu. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej I. - Velký král - Vlastimil Vondruška - audiokniha , Pozorovatelka (978-80-754-4899-6)

Letopisy královské komory I (978-80-243-2480-7)

Letopisy královské komory I (978-80-243-2480-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Vlastimil Vondruška, 372 stran, česky První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata. Detaily knihy: Autor: Vlastimil Vondruška Rok vydání: 2012 ISBN: 978-80-243-2480-6 Počet stran: 372 (alza.cz)

Podobné produkty ako Letopisy královské komory I (978-80-243-2480-7) , Jednooký králík (978-80-87697-18-4)

Přemyslovská epopej I. - Velký král Přemysl Otakar I - Vlastimil Vondruška

Přemyslovská epopej I. - Velký král Přemysl Otakar I - Vlastimil Vondruška
Detail

První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej I. - Velký král Přemysl Otakar I - Vlastimil Vondruška , Bílý král (978-80-86862-67-5)

Skřetí král Meč skřetího krále: Díl I. (978-80-7520-064-8)

Skřetí král Meč skřetího krále: Díl I. (978-80-7520-064-8)
Detail

Kniha - autor Jarmila Kadlecová, 200 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Dobrodružná fantasy, plná magie, hrdinství i bájných bytostí, o tajemných branách mezi světy, které může otevřít jedině meč, jejž vlastní král skřetů. Před dávnými časy jeden mág přišel na způsob, jak procházet z jednoho světa do jiného. Některé z bytostí, které tyto cizí dimenze obývají, se na delší či kratší dobu přestěhovaly do světa lidí, ale většina z nich se po čase vrátila zpět a zůstaly po nich pouze legendy. Proto by už nikoho nenapadlo, že se nejedná o výplody bujné fantazie ani pověrčivého strachu, ale o střípky událostí, které se kdysi skutečně děly. Mladý rytíř Zdislav na svém hradě objeví tajnou skrýš a v ní knihu, kterou o putování mezi světy onen dávný mág napsal. On i jeho bratři vše zpočátku považují pouze za podivnou báchorku, které se přece nedá věřit. Jenže velmi rychle zjistí, že skutečnost je mnohem fantastičtější, než by čekali i jen ve svých snech. Splnit... (alza.cz)

Podobné produkty ako Skřetí král Meč skřetího krále: Díl I. (978-80-7520-064-8)

Husitská epopej V (978-80-243-7472-7)

Husitská epopej V (978-80-243-7472-7)
Detail

Elektronická kniha - ze série Husitská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 643 stran, česky Pátý díl velkolepé historické ságy Husitská epopej Vlastimila VondruškyPátý díl začíná klíčovým zlomem v zápase mezi katolíky, kteří se snaží o návrat ke starým pořádkům, a kališníky, vedenými mladým Jiřím z Poděbrad, který obsadí Prahu. Doba klidu končí a rozhoří se domácí válka. Mladý Ladislav Pohrobek dospívá a ujímá se českého královského trůnu. Jenže záhy umírá a po složitém diplomatickém zápase se novým českým králem stává Jiří z Poděbrad. Proti Čechám se formuje nová nepřátelská koalice. ?V tomto prostředí postupně odcházejí ze světa pozemského příslušníci prvních generací rodu Prokopů a na jejich místo nastupují jejich děti. Vyprávění nás opět zanese do Prahy, na Tábor i Písek, do Plzně a dalších měst, ale také na rožmberská a poděbradská panství a rovněž do Horních Uher. (alza.cz)

Podobné produkty ako Husitská epopej V (978-80-243-7472-7)

Husitská epopej IV (978-80-243-6973-0)

Husitská epopej IV (978-80-243-6973-0)
Detail

Elektronická kniha - ze série Husitská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 640 stran, česky Čtvrtý díl začíná těsně po smrti císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský. Ten však záhy také umírá a v zemi se znovu rozhoří domácí válka, kterou proti sobě vede šlechta podporovaná městy. Již třetí generace rodu Prokopů prožívá své drobné soukromé starosti, ale podílí se také na dramatických zemských událostech. Vyprávění nás zanese do Prahy, Písku, Plzně, na Tábor i do dalších měst...Pohnutá doba v největším románovém zpracováníSedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Snad žádná jiná historická epocha našich dějin není v obecných představách tak kontroverzní jako právě husitství. Ta doba je pro dějepisné líčení o to složitější, že obě strany, katolická i kališnická, měly svým způsobem pravdu, ale obě současně páchaly bezpráví.Snad poprvé se v naší literatuře objevuje dílo, které se... (alza.cz)

Podobné produkty ako Husitská epopej IV (978-80-243-6973-0)

Husitská epopej III (978-80-243-6755-2)

Husitská epopej III (978-80-243-6755-2)
Detail

Elektronická kniha - ze série Husitská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 624 stran, česky Oblíbená historická sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Třetí díl se odehrává v letech 1426 až 1437. Rodina Prokopů prožívá krizi husitské revoluce. Hlad, mor, rozvrat země a morální devastace, to provází osud země i rodu Prokopů. V knize se popisuje závěr radikálního husitství, úpadek polních vojsk, jednání basilejského koncilu, nástup císaře Zikmunda na český královský trůn a jeho smrt.Oblíbená historická sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém královstvíSnad žádná jiná historická epocha našich dějin není v obecných představách tak kontroverzní, jako právě husitství. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě.Třetí díl se odehrává v letech 1426 až 1437. Rodina Prokopů prožívá krizi... (alza.cz)

Podobné produkty ako Husitská epopej III (978-80-243-6755-2)

Husitská epopej VII. (978-80-243-8327-9)

Husitská epopej VII. (978-80-243-8327-9)
Detail

Elektronická kniha - ze série Husitská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 632 stran, česky Sedmý díl velkolepé historické ságy Vlastimila VondruškyPoslední díl ságy představuje léta, kdy se českým králem stal Vladislav Jagellonský, jemuž se postupně podařilo otupit ostří nepřátelské zahraniční politiky, zvláště té papežovy. Nakonec byl z Čech sejmut cejch kacířství, neboť po desetiletích bojů byl utrakvismus uznán všemi církevními autoritami. Husitská epopej tak dospěla ke svému závěru.Jenže místo aby se domácí poměry uklidnily, začaly doutnat nové politické i sociální konflikty. Postupně umírají starší členové rodu Prokopů a na jejich místo nastupují jejich potomci. Ti však o ideálech svých rodičů vědí málo a hledají si svůj svět. Svět středověké víry nahrazuje svobodomyslná renesance. Osudy husitských generací rodu se uzavírají. (alza.cz)

Podobné produkty ako Husitská epopej VII. (978-80-243-8327-9)

Husitská epopej VI. (978-80-243-7655-4)

Husitská epopej VI. (978-80-243-7655-4)
Detail

Elektronická kniha - ze série Husitská epopej, autor Vlastimil Vondruška, 632 stran, česky Šestý díl historické ságy Husitská epopej Vlastimila Vondrušky Předposlední díl celé ságy představuje léta, kdy byl český král Jiří z Poděbrad na vrcholu své moci. Právě v té době se mu podařilo zlomit odpor vedlejších zemí Koruny české. Jenže posilování moci panovníka, který si v očích zbytku Evropy nesl cejch kacíře, znamenalo zesílení tlaku proti němu. A jako už několikrát v minulosti se papežově politice podařilo poštvat proti českým zemím uherského krále. Jenže Jiří z Poděbrad byl nejen obratný válečník, ale také mimořádně šikovný diplomat. Navíc musel stále zápasit s domácí opozicí katolicky smýšlejícího panstva a s nároky církve.Šestý díl epopeje končí smrtí Jiřího z Poděbrad. V prostředí boje a intrik postupně umírají příslušníci i druhé generace rodu Prokopů a na jejich místo nastupují děti a vnuci. Jejich svět však už není... (alza.cz)

Podobné produkty ako Husitská epopej VI. (978-80-243-7655-4)

Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl Otakar I. (3 MP3-CD) - audiokniha

Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl Otakar I. (3 MP3-CD) - audiokniha
Detail

Autor: Vlastimil Vondruška, Čte: Jan Hyhlík. Historická sága začíná v českém knížectví, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Země je rozvrácena rodovými spory a oslabena agresivní politikou císaře. Přemysl se však nemíní vzdát. Miluje vlast svých předků a touží po moci. Vede obratná diplomatická jednání a bojuje s mečem v ruce. Třicet let trvá jeho boj, než se mu podaří zemi ovládnout a sjednotit. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři i královskou korunu. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl Otakar I. (3 MP3-CD) - audiokniha

Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar - Vlastimil Vondruška - e-kniha

Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar - Vlastimil Vondruška - e-kniha
Detail

eBook:,První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar - Vlastimil Vondruška - e-kniha

Václav II. Král na stříbrném trůnu (978-80-257-1544-4)

Václav II. Král na stříbrném trůnu (978-80-257-1544-4)
Detail

Kniha - autor Libor Jan, 740 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá V monografii předposledního přemyslovského panovníka autor přináší nové pohledy založené na několikaletém studiu pramenů i moderní literatury. V první části knihy představuje panovníkův život v souřadnicích domácí i zahraniční politiky, ve druhé se zamýšlí nad fungováním středověkého státu, dvorským prostředím a rytířskou kulturou, jíž se právě okolí tohoto posledního velkého Přemyslovce vyznačovalo. Všímá si také faktorů, které spoluurčovaly směr vlády (královští rádci, zemská šlechta, duchovní hodnostáři), a sdostatek prostoru věnuje i nálezům bohatých stříbrných ložisek na Kutnohorsku i expanzi české moci do Polska a Uher. V posuzování vývoje české společnosti přemyslovského období se do značné míry rozchází s běžně publikovanými názory. Václava II. zobrazuje jako panovníka s bystrým úsudkem a silnou vůlí, jako jedince na vrcholu společenské pyramidy, kterému není nic lidského cizí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Václav II. Král na stříbrném trůnu (978-80-257-1544-4)

Husitská epopej VII 1472-1485 (978-80-243-8327-9)

Husitská epopej VII 1472-1485 (978-80-243-8327-9)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Vondruška, 624 stran, česky Sedmý díl historické ságy Vlastimila VondruškyPoslední díl ságy představuje léta, kdy se českým králem stal Vladislav Jagellonský, jemuž se postupně podařilo otupit ostří nepřátelské zahraniční politiky, zvláště té papežovy. Nakonec byl z Čech sejmut cejch kacířství, neboť po desetiletích bojů byl utrakvismus uznán všemi církevními autoritami. Husitská epopej tak dospěla ke svému závěru.Jenže místo aby se domácí poměry uklidnily, začaly doutnat nové politické i sociální konflikty. Postupně umírají starší členové rodu Prokopů a na jejich místo nastupují jejich potomci. Ti však o ideálech svých rodičů vědí málo a hledají si svůj svět. Svět středověké víry nahrazuje svobodomyslná renesance. Osudy husitských generací rodu se uzavírají. (alza.cz)

Podobné produkty ako Husitská epopej VII 1472-1485 (978-80-243-8327-9)

12 králů Šarachaje: Píseň rozvátých písků I. (978-80-7479-071-3)

12 králů Šarachaje: Píseň rozvátých písků I. (978-80-7479-071-3)
Detail

Kniha - autor Bradley Beaulieu, 512 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Šarachaj, skvostné město na poušti, centrum obchodu a kultury, od nepaměti podvládou dvanácti Králů – krutých, bezcitných, mocných a nesmrtelných. S pomocíarmády Stříbrných Kopiníků, elitních oddílů Panen Ebenového Ostří a posvátnýchobránců, děsivých asirim, si Králové udržují svou pozici nesporných, neporazitelnýchpánů pouště. Pod jejich vládou nikdo nepozná svobodu.Život se zdá neutěšený až do chvíle, kdy se Çeda, statečná dívka z chudinské západníčtvrti města, vzepře královským zákonům. Za svaté noci Beht Zha´ir přes přísnýzákaz opouští svůj domov. Pod rouškou tmy jí spletitá cesta odhaluje hrůznoupravdu o zastřené minulosti Králů a skrytých záhadách jejího vlastního dědictví. Odkrytátajemství mohou konečně rozbít železné sevření moci Králů… pokud Çeduvšemocní Králové nenaleznou jako první.První kniha brilantní série „Píseň rozvátých písků“ jednoho z nejpopulárnějších současnýchautorů... (alza.cz)

Podobné produkty ako 12 králů Šarachaje: Píseň rozvátých písků I. (978-80-7479-071-3)

Zachraňte krále (978-80-243-5244-2)

Zachraňte krále (978-80-243-5244-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan Bauer, 224 stran, česky Jakub Protiva z Protivce se vzdal svého úřadu novoměstského rychtáře a po bratrově smrti se vrátil na svou rodnou tvrz do jižních Čech. Z poklidného sedlačení ho však vytrhne nenadálá návštěva z královského dvora. Dozvídá se, že českého krále Václava IV. zajal jeho nevlastní bratr uherský král Zikmund a vězní ho neznámo kde. Navíc se ztratily i české korunovační klenoty. Jakub Protiva je jako zkušený vyšetřovatel pověřen pátráním po králi a po klenotech. Do cesty se mu staví nemálo překážek, ještě štěstí, že se včas ukáže jeho přítel mnich Blasius, na jehož důvtip obvykle spoléhá. Podaří se naší dvojici zachránit krále a nalézt ztracené korunovační klenoty? (alza.cz)

Podobné produkty ako Zachraňte krále (978-80-243-5244-2)

Jménem krále (978-80-243-3706-7)

Jménem krále (978-80-243-3706-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Vlastimil Vondruška, 144 stran, česky Oldřich z Chlumu, zástupce krále Přemysla II. Otakara a správce hradu Bezdězu, odjíždí z pověření svého panovníka na hrad Vartemberk. Mají se zde konat slavnostní zásnuby rytíře Beneše z Dubé a krásné Ludmily z Vartemberka, jimiž má být potvrzen mír mezi znepřátelenými šlechtickými rody. Během cesty narazí na mrtvolu kupce, kterého přepadli a oloupili. Po stopách lupičů pošle svého panoše Otu, ale vrahům se podaří uniknout. V té době ještě nikdo netuší, jak tento zločin ovlivní slavnost, která se má spolu s turnajem konat následujícího dne. Jenže ještě téhož večera se na slavnostní tabuli na hradě Vartemberku objeví citrony, které vrazi uloupili z kupeckého vozu. A vzápětí je zavražděn purkrabí Jošt. Ale není to poslední mrtvý... Upravená literární předloha, podle níž byl natočen stejnojmenný film, čerpala z knihy Vražda v ambitu - příběh Osudný turnaj. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jménem krále (978-80-243-3706-7)

Královi rytíři (978-80-243-9433-6)

Královi rytíři (978-80-243-9433-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Richard Dostál, 232 stran, česky Román z počátku čtrnáctého století se odehrává za vlády krále Václava II. Popisuje jeho cestu, která pozvedla České království a udělala z něj politickou velmoc. Václav získává polskou korunu a brzy nato i uherskou. Zároveň však chápe, že střet s Římskou říší je nevyhnutelný. Ve hře je i stará zášť k habsburské dynastii, která kdysi zničila jeho otce Přemysla Otakara. Když konečně ke střetu dojde a království je napadeno ze tří stran současně, vlivem politických her ztrácí veškeré spojence. Přesto se mu podaří útok odrazit… (alza.cz)

Podobné produkty ako Královi rytíři (978-80-243-9433-6)

Dřevěný král (978-80-243-8649-2)

Dřevěný král (978-80-243-8649-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Thomas McConnell, 336 stran, česky ?Dramatický příběh zasazený do období druhé světové válkyŽivot Viktora Trna, hrdiny McConnellova románu, který se odehrává ve čtyřicátých letech minulého století v Československu, se nenávratně mění poté, co se totalitní moc plíživě zmocní jeho města i osudů jeho rodiny. Nakonec se tento nenápadný profesor historie, hloubavý pacifista, ocitá mezi dvěma obřími armádami – nacistickou a sovětskou – a musí se rozhodnout, jakým způsobem ochrání životy těch, které miluje.Dramatický příběh, zasazený do období druhé světové války, hledá odpověď na otázku, co všechno musí mírumilovný člověk udělat, když totalitní moc ohrožuje všechno, co kdy miloval. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dřevěný král (978-80-243-8649-2)

Královi rytíří (978-80-243-9433-6)

Královi rytíří (978-80-243-9433-6)
Detail

Kniha - česky (alza.cz)

Podobné produkty ako Královi rytíří (978-80-243-9433-6)

Případ mrtvého krále (978-80-243-9464-0)

Případ mrtvého krále (978-80-243-9464-0)
Detail

Elektronická kniha - ze série Zločiny na Velké Moravě, autor Stanislav Češka, 240 stran, česky Píše se rok 894. Moravské království sice musí vzdorovat zvýšenému tlaku Východofranské říše, ovšem je na vrcholu své moci. Při jedné slavnosti neznámý ozbrojenec neočekávaně zaútočí na krále Svatopluka. Králova stráž rychle zasáhne a královo zranění se zpočátku nejeví nijak vážné. Brzy však dochází k silnému krvácení a král Svatopluk umírá. Kníže Slavomír s Vikingem Erikem tak stojí před nejzávažnějším pátráním po pachateli zločinu, jaké doposud zažili… (alza.cz)

Podobné produkty ako Případ mrtvého krále (978-80-243-9464-0)

Výkupné za krále (978-80-243-4031-9)

Výkupné za krále (978-80-243-4031-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan Bauer, 224 stran, česky V Čechách je mimořádně rušno. Čeští páni zajali krále Václava a vězní ho neznámo kde. Rychtář Jakub Protiva z Protivce má spoustu starostí s tlupou vyděračů a žhářů, kteří terorizují celé Nové Město pražské. Navíc ještě kdosi uloupil jedinečný kláštěrní poklad augustiniánů na Karlově a beze stopy s ním zmizel. Zoufalý rychtář už pomýšlí na to, že by složil svůj úřad a vrátil se na rodnou tvrz do jižních Čech. Zvláště když mu jeho přítel mnich Blasius odmítá pomoci, vysedává v Černém pivovaru na Dobytčím trhu a obrací do sebe jedno pivo za druhým... (alza.cz)

Podobné produkty ako Výkupné za krále (978-80-243-4031-9)

Případ zrazeného krále (978-80-243-6476-6)

Případ zrazeného krále (978-80-243-6476-6)
Detail

Elektronická kniha - ze série Zločiny na Velké Moravě, autor Stanislav Češka, 256 stran, česky Děj románu je zasazen do roku 870 a zachycuje skutečný příběh zrady velkomoravského vládce Rastislava jeho synovcem Svatoplukem. Na jaře roku 870 pořádá král Rastislav hostinu, kterou si mají Moravané připomenout úspěšné odražení franských útoků z předchozího roku a kde se mají upevnit Svatoplukovou vinou narušené vztahy mezi oběma Mojmírovci. Při hostině ovšem dojde k otravě opilého vladyky, který se omylem napije z Svatoplukova poháru. A v krátké době následují další vraždy... (alza.cz)

Podobné produkty ako Případ zrazeného krále (978-80-243-6476-6)

Král má starosti (978-80-243-8658-4)

Král má starosti (978-80-243-8658-4)
Detail

Kniha - autor Jan Bauer, 368 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Nové vydání dvou historických detektivek Číše jedu pro krále a Císařova poslední vůle. Na večeři u krále Václava IV. byl otráven bavorský vévoda Fridrich. Zdá se, že nešťastnou náhodou vypil číši vína s jedem, která byla určena pro samotného panovníka. A tak jsou na Pražský hrad pozváni novoměstský rychtář Jakub Protiva z Protivce a jeho přítel mnich Blasius, aby zjistili, kdo se pokusil krále zavraždit. V druhé knize se Václav IV. ocitne v nebezpečí trochu jiného druhu. Pražský arcibiskup Jan z Jenštejna má v držení poslední vůli císaře Karla IV., podle níž měl být na český trůn povolán císařský levoboček Jindřich... (alza.cz)

Podobné produkty ako Král má starosti (978-80-243-8658-4)
Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I. (978-80-243-4899-5), Přemyslovská epopej II. Jednooký král (8594072278839), Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. (978-80-243-5549-8), Přemyslovská epopej IV: Král básník Václav II. (978-80-243-8494-8), Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. (8594072279263), Přemyslovská epopej III: Král rytíř Přemysl Otakar II. (978-80-243-8493-1), Král rytíř Přemysl II. Otakar: Přemyslovská epopej III, Husitská epopej I (978-80-243-6156-7), Husitská epopej II (978-80-243-6480-3), Přemyslovská epopej III. (8594072270321), Lucemburská epopej I: Král cizinec (1309-1333) (978-80-279-0446-4), Václav II. Král na stříbrném trůnu (978-80-257-1544-4), Balíček audioknih Přemyslovská epopej za výhodnou cenu, Husitská epopej V (978-80-243-7472-7), Husitská epopej VI. (978-80-243-7655-4), Husitská epopej I, Dřevěný král (978-80-243-8649-2), Husitská epopej II, Lucemburská epopej I (978-80-279-0446-4), Král nezná bratra (978-80-243-5550-4), Jsi můj král (978-80-243-8316-3), Král má starosti (978-80-243-8658-4), Král zvedá meč (978-80-243-4650-2), Josef I., můj přítel (978-80-243-8312-5), Král & král & rodina (978-80-7443-238-5), Husitská epopej I-VII (), Husitská epopej VII 1472-1485 (978-80-243-8327-9), Pozorovatelka (978-80-754-4899-6), Jednooký králík (978-80-87697-18-4), Bílý král (978-80-86862-67-5)