Patnáctiletý kapitán

Patnáctiletý kapitán

Patnáctiletý kapitán

Děj této verneovky se neodehrává dvacet tisíc mil pod mořem, na Měsíci ani na kometě letící hlubokým vesmírem neznámo kam. Je to příběh, který se mohl skutečně odehrát, aniž bychom museli do hry osudu zapojit nějaký převratný vynález, jaké se ve Verneových knihách hojně vyskytují. Zato je to dobrodružství, z něhož se napětím tají dech, plné překvapivých zvratů a nečekaných situací. Jaké je prožít dobrodružný příběh uprostřed rozbouřeného moře na plachetnici bez posádky? Stát v okovech na otrokářském trhu? Proplouvat řekou na domorodém člunu středem africké džungle plné lidojedů? Zažít strach, hrůzu, ale i radost ze setkání s blízkými, pocit vítězství? Mimochodem, víte, že Patnáctiletého kapitána Verne napsal, když měl problémy s výchovou svého syna? Chtěl mu ukázat, jak se má chovat… (patro.cz)

Verne Jules: Patnáctiletý kapitán (2x CD) - CD

Verne Jules: Patnáctiletý kapitán (2x CD) - CD

Rozhlasová adaptace slavného dobrodružného románu v hvězdném obsazení. Patnáctiletý plavčík Dick Sand je nucen ujmout se řízení velrybářské lodi a strastiplný návrat do San Franciska začíná… (mall.cz)

Patnáctiletý kapitán (978-80-00-03631-1)

Patnáctiletý kapitán (978-80-00-03631-1)

Kniha - autor Jules Verne; Ondřej Neff; Zdeněk Burian, 216 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Slavný dobrodružný román francouzského spisovatele vyšel poprvé přesně před 130 lety (1878) v cyklu Podivuhodné cesty. Příběh patnáctiletého plavčíka americké velrybářské lodi Poutník Dicka Sanda o jeho strastiplné pouti nejdříve na lodi a posléze Afrikou je znám z mnoha vydání a adaptací. Vedle poučení z entomologie, námořnictví a přírodopisu Afriky poukazuje román na hrůzy obchodu s otroky v druhé polovině 19. století a vyzdvihuje statečnost a odvahu mladých lidí. (alza.cz)

Patnáctiletý kapitán - Verne Jules, Burian Zdeněk, Neff Ondřej

Patnáctiletý kapitán - Verne Jules, Burian Zdeněk, Neff Ondřej

Slavný dobrodružný román francouzského spisovatele vyšel poprvé přesně před 130 lety (1878) v cyklu Podivuhodné cesty. Příběh patnáctiletého plavčíka americké velrybářské lodi Poutník Dicka Sanda o jeho strastiplné pouti nejdříve na lodi a posléze Afrikou je znám z mnoha vydání a adaptací. Vedle poučení z entomologie, námořnictví a přírodopisu Afriky poukazuje román na hrůzy obchodu s otroky v druhé polovině 19. století a vyzdvihuje statečnost a odvahu mladých lidí. (patro.cz)

Verne Jules: Patnáctiletý kapitán + Ocelové město + Tajemný hrad v…

Verne Jules: Patnáctiletý kapitán + Ocelové město + Tajemný hrad v Karpatech (4x CD) - CD

Pokračování kompletu mapujícího dílo Julese Verna! Komplet přináší tři známé a často vydávané verneovky v klasických dramatizacích. (mall.cz)

Dobeš Pavel: Zum Zum Zum (Patnáctiletý Výběr) - CD

Dobeš Pavel: Zum Zum Zum (Patnáctiletý Výběr) - CD

Začátky Dobešova působení jsou spojeny s ostravskými bigbeatovými kapelami, s nimiž hrál v 60. letech. (mall.cz)

Michal Kraus: Deník 1942-1945 - Zápisky patnáctiletého Míši Krause,…

Michal Kraus: Deník 1942-1945 - Zápisky patnáctiletého Míši Krause, který přežil Holocaust

Michal Kraus přišel v nacistických koncentračních táborech o oba rodiče i část dětství. Neuvěřitelné shody okolností mu umožnily jako 12–14letému chlapci přežít pobyt v Terezíně, Osvětimi, Mauthausenu i dva třídenní pochody smrti. (mall.cz)

Džínový deník: Cesta do hlubin patnáctileté duše (978-80-7388-671-4)

Džínový deník: Cesta do hlubin patnáctileté duše (978-80-7388-671-4)

Kniha – autor Zuzana Šulajová, 296 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Číst cizí deníky se sice nemá, ale ona je to taková zábava… Patnáctiletá Paula nás nechává nahlédnout do svého nejintimnějšího soukromí – seznámí nás se svými přáteli, s rodinou, svěří nám své obavy z nástupu na novou školu, popíše roztržky s kamarádkami a spolužačkami, ale hlavně se detailně zabývá záhadami klukovských citů. Kdo se v nich má vyznat? (alza.cz)

Kapitán Fracasse

Kapitán Fracasse

Baron de Sigognac, šlechtic z Gaskoňska, žije na svém zchátralém zámku, kterému ironicky říká „Bída“ jen se svým starým sluhou, který je současně jeho přítelem, otcem a učitelem šermu. (mall.cz)

Kapitán Fracasse

Kapitán Fracasse

Baron de Sigognac, šlechtic z Gaskoňska, žije na svém zchátralém zámku, kterému ironicky říká "Bída" jen se svým starým sluhou, který je současně jeho přítelem, otcem a učitelem šermu. Jednoho dne nabídne potulné herecké společnosti přístřeší před nečasem a seznámí se s jejími členy mimo jiné i s mladinkou Isabel. Ta ho okouzlí natolik, že se rozhodne cestovat s nimi. Po smrti jednoho z herců přebírá Sigognac jeho roli a stává se kapitánem Fracassem. Při tom ochraňuje krásnou Isabel před dotěrnými šlechtici a nejvíce pak před mladým knížetem Moussy de Vallombreusem, který chce Isabel získat a Sigognaca zneškodnit… (patro.cz)

Dav Pilkey: Kapitán Bombarďák a zloba zlé Zařezávačky - Série Kapitán…

Dav Pilkey: Kapitán Bombarďák a zloba zlé Zařezávačky - Série Kapitán Bombarďák (5)

George a Harold to tentokrát přehnali… Stvořili totiž NESTVŮRU! Je rychlejší, chytřejší a zlejší než cokoli, co svět dosud spatřil – stvořili Zařezávačku! (mall.cz)

Rudý kapitán (DVD)

Rudý kapitán (DVD)

Detektivka na základě knižního fenoménu Dominika Dána, autora více než 800 000 prodaných knih. Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné“ výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá.Bonusy: - TEASER, TRAILER- VYSTŘIŽENÉ SCÉNY- FILM O FILMU - KOMENTÁŘE K FILMU- ROZBOR TRIKŮ S KOMENT… (dvd-premiery.cz)

Edika Kapitán Koumák

Edika Kapitán Koumák

Edika Kapitán Koumák Kapitán Koumák vede svoji posádku k oprášení starých vědomostí a také novým znalostem z matematiky a prvouky 2.třídy. Pluje se na na vodách důležitých pravidel, zvýrazňovaných barevnými rámečky. Tipy napovídají, jaké by mělo být správné řešení. Příjemným doplněním jsou křížovky, osmisměrky, doplňovačky a vymalovánky. Skladba výukové látky: podstatná jména, slovesa, přídavná jména, čtení číselné řady do 100, násobilka časové údaje, kalendář domácí zvířata Autor: Sandra Hummel Veďte děti ke čtení a studiu odmalička! Vhodné pro děti od 7 let Počet stran: 80 Jazyk: Čeština Vazba: brožovaná lepená Rozměry: 16,8 x 23,8 cm (hracky-4kids.cz)

Rudý kapitán - DVD

Rudý kapitán - DVD

Mladý detektiv Krauz se v roce 1992 vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou stopy jeho případu: Rudého kapitána u STB, specialistu na „konečné” výslechy… (mall.cz)

Kapitán Phillips - DVD

Kapitán Phillips - DVD

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. (mall.cz)

Kapitán Phillips - DVD

Kapitán Phillips - DVD

Jedno z nejlepších filmových dramat roku 2013 KAPITÁN PHILLIPS je komplexní studií události z roku 2009, kdy somálští piráti unesli americkou kontejnerovou loď Maersk Alabama. (mall.cz)

Rudý kapitán - DVD

Rudý kapitán - DVD

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. (mall.cz)

Kapitán Phillips (DVD)

Kapitán Phillips (DVD)

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského… (dvd-premiery.cz)

Kapitánem na zkoušku

Kapitánem na zkoušku

Ježdění na kajaku už je nuda? Co takhle si vyzkoušet ovládání skutečné lodi? Během jednodenního kurzu jachtingu se nadšenec naučí, jak vyplouvat, přistávat, kdy používat kosatku (plachtu umístěnou nad přídí lodi), jak křižovat proti větru nebo kotvit. U kormidla bude stát i zkušený kapitán, který se postará, aby vše hladce proběhlo a zodpoví zvídavé otázky. Součástí zážitku je i welcome drink. Zážitek je určen pro dvě osoby a trvá zhruba 6 hodin. Po této plavbě se nebude chtít nikomu vrátit zpět nohama na zem. Prostě jachtařská póóóóhoda na Lipně! (adrop.cz)

S genderem na trh: Rozhodování o dalším vzdělání patnáctiletých (978…

S genderem na trh: Rozhodování o dalším vzdělání patnáctiletých (978-80-7419-030-8)

Kniha – 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Kniha se věnuje vzdělávání a trhu práce, které zkoumá jako provázané systémy. Jádrem knihy je kvalitativní výzkum, provedený v rodinách a školách patnáctiletých dívek a chlapců, který je zasazen do kontextu současných českých a evropských výzkumů vzdělávacího systému a sféry placené práce se zaměřením na genderové aspekty. Výzkum se zabýval problémem rozhodování o střední škole a budoucím povolání dívek a chlapců na konci povinné školní docházky. Výzkumný tým analyzoval jejich očekávání, jejich vysněné školy a zaměstnání, volby, které skutečně udělali, i bariéry, které jim stojí v cestě, a způsoby jejich překonávání. Poznatky z výzkumu jsou ukotveny jak v sociologických teoriích akcentujících propojenost sociální struktury s jednáním… (alza.cz)

Tameči Hara: Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941…

Tameči Hara: Nepotopitelný kapitán - Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpédoborce

Tato velice uznávaná válečná autobiografie se stala ve Spojených státech i v Japonsku bestsellerem. Historici si ji cení pro její pohled na hladinovou námořní válku v Tichomoří japonskýma očima. (mall.cz)

Kapitán Bombarďák a zloba zlé Zařezávačky: Série Kapitán Bombarďák (5…

Kapitán Bombarďák a zloba zlé Zařezávačky: Série Kapitán Bombarďák (5) (978-80-269-0829-6)

Kniha – autor Dav Pilkey, 152 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Pro George a Harolda je to týden jako každý jiný. Včera zjistili, že propadnou. Dnes stvořili strašně zlou a supermocnou příšeru, která je rychlejší, chytřejší a zlejší, než co kdy kdo na světě spatřil. Zlá Zařezávačka chce ovládnout svět… a zařízne spodky každému, kdo se jí postaví do cesty - včetně Kapitána Bombarďáka! Čeká naše hrdiny zkáza z rukou mocné a zlé Zařezávačky? (alza.cz)

Rudý kapitán - Dán Dominik

Rudý kapitán - Dán Dominik

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd - začínající Richard Krauz a zkušený Eduard Burger. Kolotoč vyšetřování se roztočil. Detektivové záhy zjišťují, že nebožtíkem je bývalý kostelník z kostela svaté Barbory. Vyšetřování však probíhá k nelibosti všech - vyšších míst i církve samé. Proč? Krauz s Burgerem i přesto pokračují v pátrání... (patro.cz)

Pilkey Dav: Kapitán Bombarďák

Pilkey Dav: Kapitán Bombarďák

Čtvrťáci a třídní šašci George a Harold stvořili toho největšího superhrdinu v historii jejich základky – a teď ho dokonce oživili! Seznamte se s Kapitánem Bombarďákem. Jeho skutečná totožnost je TAK tajná, že ani ON sám neví, kdo doopravdy je! (mall.cz)

Sailor Marine Teddy Kapitän

Sailor Marine Teddy Kapitän

Plyšový medvídek v uniformě námořního kapitána. (muziker.cz)

Hrdinný kapitán Korkorán (DVD)

Hrdinný kapitán Korkorán (DVD)

Tato komedie s Vlastou Burianem vyléčí i mořskou nemoc. Kapitán parníku pan Adam Korkorán působí svou horlivostí takové škody, že jej paroplavební společnost pošle na bezplatnou dovolenou. Když se omylem ubytuje v luxusním hotelu, je považován za bývalého korvetního kapitána. (dvd-premiery.cz)

Rudý kapitán (BLU-RAY)

Rudý kapitán (BLU-RAY)

Detektivka na základě knižního fenoménu Dominika Dána, autora více než 800 000 prodaných knih. Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné“ výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá.Bonusy: - TEASER, TRAILER- VYSTŘIŽENÉ SCÉNY- FILM O FILMU - KOMENTÁŘE K FILMU- ROZBOR TRIKŮ S KOMENT… (dvd-premiery.cz)

Dán Dominik: Rudý kapitán

Dán Dominik: Rudý kapitán

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. (mall.cz)

Gautier Théophile: Kapitán Fracasse

Gautier Théophile: Kapitán Fracasse

Baron de Sigognac, šlechtic z Gaskoňska, žije na svém zchátralém zámku, kterému ironicky říká „Bída“, jen se svým starým sluhou, který je současně jeho přítelem, otcem a učitelem šermu. (mall.cz)

Kapitán Phillips - Blu-ray

Kapitán Phillips - Blu-ray

Režisér Paul Greengrass se v dramatu KAPITÁN PHILLIPS zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks) a kapitánem somálských pirátů Musem (Barkhad Abdi), který se stane Phillipsovým únoscem. (mall.cz)

Rudý kapitán - Blu-ray

Rudý kapitán - Blu-ray

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. (mall.cz)

Michael Bronec: Tři kapitáni

Michael Bronec: Tři kapitáni

Pozemský Koordinátor osobně vstupuje do akce, aby vyzvedl artefakt z Krypty. Korzáři letí vyzvednout pravý poklad, ale na paty se jim lepí smůla. Nebo sabotéři? Astrobiologická loď Pegas se dostává do úzkých u První přestupní. Vakuum smršící napětím! (mall.cz)

Dominik Dán: Rudý kapitán

Dominik Dán: Rudý kapitán

Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. (mall.cz)

Kipling Rudyard: Stateční kapitáni

Kipling Rudyard: Stateční kapitáni

Napínavý román z námořnického prostředí od autora slavné Knihy džunglí!“ Osudná vlna smete mladého Harveye z paluby a zcela změní jeho život. Posádka škuneru Už jsme tu chlapce zachrání a Harvey tak nalezne mezi drsnými rybáři svůj druhý domov. (mall.cz)

Allegria jachta s kapitánem

Allegria jachta s kapitánem

Představujeme zážitkový poukaz Jachta s kapitánem , který nadchne každého! Tento zážitkový poukaz je skvělým dárkem pro Vašeho blízkého, partnera či někoho z Vašich známých. (mall.cz)

Polštář štít Kapitána Ameriky

Polštář štít Kapitána Ameriky

Polštář v podobě štítu Captain America pro všechny fanoušky tohoto superhrdiny od Marvelu! Ideální měkká zbraň i štít do polštářových bitev! (mall.cz)

Hrdinný kapitán Korkorán - DVD

Hrdinný kapitán Korkorán - DVD

Český název: HRDINNÝ KAPITÁN KORKORÁN Originální název: HRDINNÝ KAPITÁN KORKORÁN [Československo, 1934] Nosič (platforma): DVD Délka: 90 minut Adam Korkorán je kapitánem parníku brázdícího hladinu Vltavy a stále sní svůj sen o velení zaoceánskému kolosu. (mall.cz)

Kapitán (DVD) (papírový obal)

Kapitán (DVD) (papírový obal)

Jean Marais nesmrtelná legenda světového filmu. Píše se rok 1616 a odpůrci Ludvíka XIII. usilují o jeho trůn. Neohroženého ochránce však mladý král nalezne v rytíři de Capestang (Jean Marais), známém pod přezdívkou Kapitán. Píše se rok 1616 a odpůrci Ludvíka XIII. usilují o jeho trůn. Neohroženého ochránce však mladý král nalezne v rytíři de Capestang (Jean Marais), známém pod přezdívkou Kapitán. Tento vyhlášený šermíř, vítěz bezpočtu šarvátek a turnajů, se postaví intrikám všemocného kardinála a získá si tak nejen přízeň královského dvora, ale i lásku krásné tmavovlásky, která mu při jedné šermířské potyčce zachránila život. Jednu z výrazných rolí obsadil i populární komik Bourvil, proto fi lm kromě dobrodružství a romantiky slibuje i notnou dávku humoru. (dvd-premiery.cz)

Čtyři kapitáni - Čukovskij Nikolaj

Čtyři kapitáni - Čukovskij Nikolaj

Tichý oceán zabírá skoro polovinu všeho vodstva. Je-li na jednom jeho břehu den, je na druhém noc. Větry, jimž se nic nestaví do cesty, vanou celé měsíce jedním směrem. Mohutné vlny se valí a neznají překážek. Z vod tohoto nekonečného oceánu vystupuje na tisíc ostrovů. Postupně lidé objevovali nové a nové země. Obrysy ohromného oceánu se rýsovaly stále zřetelněji. Někteří hrdinové utonuli, jiní zahynuli v bojích a jen někteří zemřeli ve své vlasti. Ale svět nikdy nezapomene na čtyři odvážné kapitány: Jamese Cooka, Jeana LaPeérouse, Ivana Kruzenšterna a Dumonda d´Urvilla. (patro.cz)

Moji kapitáni - Orlita Albert

Moji kapitáni - Orlita Albert

Předkládám ctěnému čtenáři text, který je odrazem uplynulých třiceti let, které jsem strávil v kokpitech mnoha letadel L-410. Velká část těchto letových hodin se odehrávala podle pravidel letu podle přístrojů, nad dvěma dalšími kontinenty a s mnoha kapitány, jak naznačuje titul publikace. (patro.cz)

Kapitán Bombarďák - Pilkey Dav

Kapitán Bombarďák - Pilkey Dav

Čtvrťáci a třídní šašci George a Harold stvořili toho největšího superhrdinu v historii jejich základky – a teď ho dokonce oživili! Seznamte se s Kapitánem Bombarďákem. Jeho skutečná totožnost je TAK tajná, že ani ON sám neví, kdo doopravdy je! Dobrodružství Kapitána Bombarďáka autora a ilustrátora Dava Pilkeyho je první díl série plné akce a humoru o dvou kamarádech, kteří zažívají bláznivá dobrodružství, když Kapitán Bombarďák ožije a rozhodne se postavit všem padouchům. Série Kapitán Bombarďák (1) (patro.cz)

Tři kapitáni - Bronec Michael

Tři kapitáni - Bronec Michael

Galaxie daleké budoucnosti. Země i celý zbytek Republiky se zmítá na pokraji Třetí galaktické války. Napětí přituhuje; mír jev nedohlednu. Přesto pozemský Koordinátor vysílá své nejlepší muže za podivnými úkoly, na první pohled nepochopitelnými. Vždyť k čemu jsou teď nějaké dávné poklady nebo exotický živočišný druh? Akční a dobrodružná space opera! Korzáři se Vám budou líbit! (patro.cz)

Allegria kapitánem na zkoušku

Allegria kapitánem na zkoušku

Staňte se kapitánem na třináctimetrové lodi! Vyzkoušíte si na vlastní kůži, jaké to je mít vítr ve vlasech, když stojíte za kormidlem, ale i jak se přistává („parkuje“) podélně. Dvouhodinová cvičná plavba na lodi Explorer vám ukáže, jak to v praxi vypadá na palubě. (mall.cz)

Dav Pilkey: Kapitán Bombarďák

Dav Pilkey: Kapitán Bombarďák

Čtvrťáci a třídní šašci George a Harold stvořili toho největšího superhrdinu v historii jejich základky – a teď ho dokonce oživili! Seznamte se s Kapitánem Bombarďákem. Jeho skutečná totožnost je TAK tajná, že ani ON sám neví, kdo doopravdy je! (mall.cz)

Deník 1942-1945: Zápisky patnáctiletého Míši Krause, který přežil…

Deník 1942-1945: Zápisky patnáctiletého Míši Krause, který přežil Holocaust (978-80-904916-2-5)

Kniha – autor Michal Kraus, 112 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Michal Kraus přišel v nacistických koncentračních táborech o oba rodiče i část dětství. Neuvěřitelné shody okolností mu umožnily jako 12-14letému chlapci přežít pobyt v Terezíně, Osvětimi, Mauthausenu i dva třídenní pochody smrti. Podrobnosti z těchto let si zapsal ihned po válce do svého Deníku, který nikdy neplánoval zveřejnit. O své bolestivé zážitky, které jsou poutavě zapsány s emocemi patnáctiletého kluka, se rozhodl podělit až nyní ve svých 81 letech, aby umožnil dnešní mladé generaci nahlédnout do stále ještě živé minulosti našeho kontinentu, na kterou by se nemělo zapomenout. (alza.cz)

Nepotopitelný kapitán: Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima…

Nepotopitelný kapitán: Námořní bitvy v Tichomoří 1941-45 očima kapitána japonského torpédoborce (978-80-87788-14-1)

Kniha - autor Hara Tameči, 264 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Tato velice uznávaná válečná autobiografie se stala ve Spojených státech i v Japonsku bestsellerem. Historici si ji cení pro její pohled na hladinovou námořní válku v Tichomoří japonskýma očima. Její autor přežil víc než sto bojových plaveb proti Spojencům a v Japonsku se mu říkalo Nepotopitelný kapitán. Kapitán Hara popisuje, jak během druhé světové války velel japonskému torpédoborci ve všech velkých bitvách v Tichém oceánu – v zátoce císařovny Augusty, v Korálovém moři, při vylodění na Filipínách, u Guadalcanalu, u ostrova Savo a u Midwaye. V srpnu 1943, při plavbě Blackettskou úžinou, zpozoroval ohnivou kouli exploze blízko torpédoborce „Amagiri“ před svým torpédoborcem „Šigure“ a nařídil posádce své lodě, aby… (alza.cz)

Děti kapitána Granta - Verne Jules

Děti kapitána Granta - Verne Jules

Tento dobrodružný román tvoří první díl volné trilogie,do níž dále patří Dvacet tisíc mil pod mořem a Tajuplný ostrov . Do děje vstupujeme dne 26. července 1864 , kdy posádka zábavní jachty Duncan vyloví v průlivu mezi Irskem a Skotskem žraloka kladivouna. V jeho útrobách objeví láhev se třemi dopisy, které mají totožný obsah, ale každý je napsán jiným jazykem – francouzsky , anglicky a německy . Navíc jsou značně poškozeny vodou, takže je jejich rozluštění ještě o něco složitější.. Dopisy obsahují zprávu o ztroskotání lodi Britannia na 37° 11´ jižní šířky . Majitel jachty lord Glenarvan neváhá ani vteřinu a vydává se s manželkou, kapitánem Johnem Manglesem, majorem Mac Nabbsem, roztržitým zeměpiscem Jacquesem Paganelem a s Mary a Robertem Grantovými na dobrodružnou záchrannou… (patro.cz)

Albatros Zamrzlá loď kapitána Flinta

Albatros Zamrzlá loď kapitána Flinta

Albatros Zamrzlá loď kapitána Flinta Arthur Ransome je autorem dalšího dobrodružného příběhu, odehrávající se v zimní krajině u jezera s vypínajícími se horami kolem. Děti zde žijící, zde prožívají pohádkovou zimu. Stmelí je výprava na severní pól, kdy se z nich stávají nerozluční přátelé. Tento několika generacemi obdivovaný příběh podtrhují svérázným způsobem vanikající ilustrace Zdeňka Buriana. Autor: Arthur Ransome Vhodné pro děti od 9 let Počet stran: 344 Jazyk: čeština Rozměry: 17 x 24,5 cm Země původu: ČR (hracky-4kids.cz)

Mandolína kapitána Corelliho (BLU-RAY)

Mandolína kapitána Corelliho (BLU-RAY)

Užijte si perfektní obraz a čistý digitální zvuk s BLU-RAY filmem Mandolína kapitána Corelliho. Díky nezapomenutelnému výkonu Nicolase Cage a Penélope Cruz pod vedením uznávaného režiséra Johna Maddena vznikl úžasný obraz Řecka v době 2. světové války. Konkrétně se ocitnete ve dnech vylodění italské okupační jednotky na březích nedotčeného ostrova Kefalonie. Když se zde kapitán Antonio Corelli (Nicolas Cage) a jeho italské mužstvo objeví, přivítá je houževnatá mladá Pelagia (Penélope Cruz) a ostatní vesničané se značným roztrpčením. Navzdory původní nenávisti si však vojsko brzy dokáže získat jejich přízeň svým italským šarmem a vášní pro život. Pelagia a Antonio se začnou sbližovat, což je v rozporu s jejich národnostmi i životní situací. Na konci války tak kapitán stojí před těžkým… (dvd-premiery.cz)

Bronec Michael: Tři kapitáni 1

Bronec Michael: Tři kapitáni 1

Galaxie daleké budoucnosti. Země i celý zbytek Republiky se zmítá na pokraji Třetí galaktické války. Napětí přituhuje; mír jev nedohlednu. Přesto pozemský Koordinátor vysílá své nejlepší muže za podivnými úkoly, na první pohled nepochopitelnými. (mall.cz)

Verne Jules: Děti kapitána Granta

Verne Jules: Děti kapitána Granta

Tento dobrodružný román tvoří první díl volné trilogie,do níž dále patří Dvacet tisíc mil pod mořem a Tajuplný ostrov . Do děje vstupujeme dne 26. (mall.cz)

Allegria staňte se kapitánem lodi

Allegria staňte se kapitánem lodi

Představujeme zážitkový poukaz Staňte se kapitánem lodi, který nadchne každého! Tento zážitkový poukaz je skvělým dárkem pro Vašeho blízkého, partnera či někoho z Vašich známých. (mall.cz)

Matej Pavlovič: Kapitán - Zbierka výrokov

Matej Pavlovič: Kapitán - Zbierka výrokov

Kapitán je tragikomická kniha, ktorá archivuje dôležité, humorné a nepodarené výroky kapitána Andreja Danka. (mall.cz)

Bronec Michael: Tři kapitáni 1

Bronec Michael: Tři kapitáni 1

Galaxie daleké budoucnosti. Země i celý zbytek Republiky se zmítá na pokraji Třetí galaktické války. Napětí přituhuje; mír jev nedohlednu. Přesto pozemský Koordinátor vysílá své nejlepší muže za podivnými úkoly, na první pohled nepochopitelnými. (mall.cz)

Křelina František: Můj otec kapitán

Křelina František: Můj otec kapitán

Román, určený především mladým lidem, jistě upoutá i čtenáře starší. Je svébytným svědectvím o životě a odboji u nás za druhé světové války, o naději a odvaze. (mall.cz)

Jules Verne: Děti kapitána Granta

Jules Verne: Děti kapitána Granta

Tento dobrodružný román tvoří první díl volné trilogie,do níž dále patří Dvacet tisíc mil pod mořem a Tajuplný ostrov . Do děje vstupujeme dne 26. července 1864 , kdy posádka zábavní jachty Duncan vyloví v průlivu mezi Irskem a Skotskem žraloka kladivouna. (mall.cz)

Mandolína kapitána Corelliho - Blu-ray

Mandolína kapitána Corelliho - Blu-ray

Idylickou krásu řeckého pobřeží narušila válka. Italské okupační jednotky se vylodily na kdysi klidný ostrov Kefalonie. Kapitán Antonio Corelli (Nicolas Cage) se svým mužstvem bere svůj pobyt na ostrově jako dovolenou, s tím, že válka je na dosah vysílačky. (mall.cz)

Bronec Michael: Tři kapitáni 3

Bronec Michael: Tři kapitáni 3

Trojice kapitánů se rozdělila. Arnošt Kodex zůstává na Zemi, kde řeší problémy vládce Republiky a nenápadně podporuje své druhy vyslané za tajnými úkoly. Astrobiologa Fixe jsme na konci 2. (mall.cz)

Allegria kapitán: Tři dobrodružné hodiny

Allegria kapitán: Tři dobrodružné hodiny

Pokud Vás zajímá vojenství, vojenská technika i výcvik, pak máte jedinečnou příležitost přijít si užít aktivní odpoledne. Zahrajete si paintball na jednom z nejlepších hřišť, jaké v ČR najdete. Naplánujeme Vám originální scénář. Svou kondici prověříte na překážkové dráze postavené po… (mall.cz)

Fusakle Ponožky Kapitán - 43 - 46

Fusakle Ponožky Kapitán - 43 - 46

Ponožky Fusakle Kapitán. Vyrobený z 90% bavlny, 8% polyamid a 2% elastán. (mall.cz)

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Zavřít