Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6)

Produkt Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6) upraviť a produkt hľadať znova.

Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6)

Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6)
Detail

Kniha - autor David Taylor, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha, která vám ukáže úplně nový svět. Svět makrofotografie. Knihu tvoří sedm kapitol, kde v každé z nich najdete spoustu užitečných informací. První kapitola vás seznámí jak se základním vybavením každého fotografa, tak také s dalšími techniky, které můžete při makro fotografování využít. Nabízí se také různé doplňky, které vám mohou ulehčit práci. Ve druhé kapitole se seznámíme s různými druhy objektivů a dozvíme se, které jsou vhodné k fotografování malých objektů. Existuje spousta vychytávek, které si můžeme ke svému objektivu přikoupit a pořizovat mnohem detailnější fotografie než kdy dříve. Tyhle stránky v knize vás o tom jistě přesvědčí. Třetí kapitola vás naučí základní techniky makrofotografie od měření expozice až po ostření. Ukáže vám, jaká pravidla je důležité dodržet pro správné zachycení požadovaného objektu. Najdete zde různé tipy a rady jak postupovat. Čtvrtá... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6) , Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6)

Ovládněte makro fotografii - David Taylor

Ovládněte makro fotografii - David Taylor
Detail

Kniha, která vám ukáže úplně nový svět. Svět makrofotografie. Knihu tvoří sedm kapitol, kde v každé z nich najdete spoustu užitečných informací. První kapitola vás seznámí jak se základním vybavením každého fotografa, tak také s dalšími techniky, které můžete při makro fotografování využít. Nabízí se také různé doplňky, které vám mohou ulehčit práci. Ve druhé kapitole se seznámíme s různými druhy objektivů a dozvíme se, které jsou vhodné k fotografování malých objektů. Existuje spousta vychytávek, které si můžeme ke svému objektivu přikoupit a pořizovat mnohem detailnější fotografie než kdy dříve. Tyhle stránky v knize vás o tom jistě přesvědčí. Třetí kapitola vás naučí základní techniky makrofotografie od měření expozice až po ostření. Ukáže vám, jaká pravidla je důležité dodržet pro správné zachycení požadovaného objektu. Najdete zde různé tipy a rady jak postupovat. Čtvrtá kapitola se zabývá světlem a jeho důležitostí (nejen) v makro fotografii. V kapitole je ukázaná i práce s bleskem a jeho dopad na výsledné snímky. V paté kapitole najdeme různé pokročilé techniky, které můžeme během fotografování začít využívat. Dozvíme se něco o fotografování v exteriéru i interiéru a třeba i o malování světlem. Dále nás bude lákat vyzkoušet si vlastní skládanou makrofotografii podle pokynů v knize. Šestá kapitola nám ukazuje, že je potřeba k fotografovaným objektům vždy přistupovat individuálně. Jiným způsobem se bude fotit rostlina a jinak třeba hmyz. Je potřeba si to uvědomit a být připravený. V sedmé kapitole autor mluví o postprodukci. Provede nás od úprav tónů snímku až po klonování či použití různých filtrů. Každá fotografie si vyžaduje jinou dávku úprav. Během čtení knihy náš vždy na konci každé kapitoly čeká profil fotografa s jeho portfoliem. Každý z uvedených fotografů fotí makro snímky trochu jinak a my se na těchto stránkách můžeme s jejich technikou seznámit. Na konci knihy najdeme slovníček pojmů, který je nepostradatelnou pomůckou pro začínající fotografy. Kniha nabízí netradiční pohledy na obyčejné věci/zvířata a ukazuje nám, že správně vyfocená makro fotografie může působit až kouzelně. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ovládněte makro fotografii - David Taylor , 50 cest ke kreativní fotografii (978-80-7413-348-0)

Ovládněte makro fotografii - Taylor David

Ovládněte makro fotografii - Taylor David
Detail

Kniha, která vám ukáže úplně nový svět. Svět makrofotografie. Knihu tvoří sedm kapitol, kde v každé z nich najdete spoustu užitečných informací. První kapitola vás seznámí jak se základním vybavením každého fotografa, tak také s dalšími techniky, které můžete při makro fotografování využít. Nabízí se také různé doplňky, které vám mohou ulehčit práci. Ve druhé kapitole se seznámíme s různými druhy objektivů a dozvíme se, které jsou vhodné k fotografování malých objektů. Existuje spousta vychytávek, které si můžeme ke svému objektivu přikoupit a pořizovat mnohem detailnější fotografie než kdy dříve. Tyhle stránky v knize vás o tom jistě přesvědčí. Třetí kapitola vás naučí základní techniky makrofotografie od měření expozice až po ostření. Ukáže vám, jaká pravidla je důležité dodržet pro správné zachycení požadovaného objektu. Najdete zde různé tipy a rady jak postupovat. Čtvrtá kapitola se zabývá světlem a jeho důležitostí (nejen) v makro fotografii. V kapitole je ukázaná i práce s bleskem a jeho dopad na výsledné snímky. V paté kapitole najdeme různé pokročilé techniky, které můžeme během fotografování začít využívat. Dozvíme se něco o fotografování v exteriéru i interiéru a třeba i o malování světlem. Dále nás bude lákat vyzkoušet si vlastní skládanou makrofotografii podle pokynů v knize. Šestá kapitola nám ukazuje, že je potřeba k fotografovaným objektům vždy přistupovat individuálně. Jiným způsobem se bude fotit rostlina a jinak třeba hmyz. Je potřeba si to uvědomit a být připravený. V sedmé kapitole autor mluví o postprodukci. Provede nás od úprav tónů snímku až po klonování či použití různých filtrů. Každá fotografie si vyžaduje jinou dávku úprav. Během čtení knihy náš vždy na konci každé kapitoly čeká profil fotografa s jeho portfoliem. Každý z uvedených fotografů fotí makro snímky trochu jinak a my se na těchto stránkách můžeme s jejich technikou seznámit. Na konci knihy najdeme slovníček pojmů, který je nepostradatelnou pomůckou pro začínající fotografy. Kniha nabízí netradiční pohledy na obyčejné věci/zvířata a ukazuje nám, že správně vyfocená makro fotografie může působit až kouzelně. (patro.cz)

Podobné produkty ako Ovládněte makro fotografii - Taylor David , Svícení: věda a magie ve fotografii (978-80-7413-322-0)

Portréty podle fotografií (978-80-7413-345-9)

Portréty podle fotografií (978-80-7413-345-9)
Detail

Kniha - autor Hana Šrubařová; Jana Laštovičková Grygarová; Nikol Charvátová, 160 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Vytvořte si portrét svého oblíbeného hrdiny nebo milovaného mazlíčka. Portrét patří mezi nejoblíbenější výtvarná témata. Vedle fotografování představuje malování a kreslení portrétů tradiční způsob, jak zachytit něčí podobu a uchovat ji tak na věky. V knize Naučte se malovat a kreslit: Portréty podle fotografií vám tři autorky představují tři různé techniky malování a kreslení portrétů – olejomalbu technikou suchého štětce a stírací technikou a kreslení pastelkami. Pomocí detailních návodů krok za krokem můžete vytvořit originální portrét třeba podle fotografie člena rodiny, oblíbené filmové postavy nebo domácího mazlíčka. Naučíte se přenést fotografickou předlohu na plátno nebo papír, správně určit proporce obličeje a také jak dodat oku tu správnou jiskru. Získáte dobrý pocit z vlastnoručně vytvořeného díla, překrásný dárek pro někoho... (alza.cz)

Podobné produkty ako Portréty podle fotografií (978-80-7413-345-9) , Digitální fotografie: krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-489-0)

Očima fotografa: Kompozice pro lepší digitální fotografie (978-80-7413-346-6)

Očima fotografa: Kompozice pro lepší digitální fotografie (978-80-7413-346-6)
Detail

Kniha - autor Michael Freeman, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Existuje řada knih o fotografování, které se věnují technickým problémům digitální fotografie, počínaje výběrem a vlastnostmi fotoaparátů, jejich příslušenství a doplňků, nebo nastavení expozice v nejrůznějších podmínkách, případně následným úpravám fotografií na počítači. Tato kniha Michaela Freemana, známého anglického fotografa a autora celé řady populárních knih o fotografii, se zabývá obsahem fotografie, její kompozicí a skladbou. Od základního zarámování snímku, přes grafické a fotografické prvky až po uplatnění všech principů na konkrétních ukázkách fotografické tvorby vysvětluje autor základy kompozice, které by měl znát každý fotograf. S pomocí velkého množství ilustrativních příkladů, náčrtků a schémat Michael Freeman ukazuje, jak lze zvýšit účinek fotografie na diváka, jak využít různé nástroje, postupy, kompoziční prvky, světlo a barvu ke zdůraznění nebo potlačení různých... (alza.cz)

Podobné produkty ako Očima fotografa: Kompozice pro lepší digitální fotografie (978-80-7413-346-6) , Fotografujeme krajiny: jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4)

50 cest ke kreativní fotografii (978-80-7413-348-0)

50 cest ke kreativní fotografii (978-80-7413-348-0)
Detail

Kniha - autor Michael Freeman, 224 stran, česky, brožovaná s přebalem lesklá Pokud existují tři věci, které posunou vaše fotografování, jsou to: kompozice, kompozice a kompozice. Bylo by možné to říci i jinak třemi slovy na K: kreativní kompozice, kámo. To třetí slovíčko, „kámo“, je možné dle libosti nahradit jiným, vaší přirozenosti bližším, třeba „kapišto?“ apod. Michael Freeman ve své nejnovější knize zúročil mnoho let své fotografické i pedagogické praxe a spolupráce s řadou vydavatelství prestižních časopisů i publikací. Staví před fotografa zásadní otázku: Jak jste spokojen se svými fotografiemi? Chcete se posunout dál? A odpovídá na ni jasně a konkrétně: Jde to, ale musíte probudit svoji kreativitu. Fotografující majitelé fotoaparátů jsou velmi často sváděni vějičkami typu: Tři rady (nebo pět, deset…), které hned a výrazně vylepší vaše fotografie. Tak jako neexistují žádné úžasné a 100% návody na rychlé zhubnutí, zbohatnutí nebo naučení se několika... (alza.cz)

Podobné produkty ako 50 cest ke kreativní fotografii (978-80-7413-348-0) , Digitální fotografie: krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8)

Svícení: Věda a magie ve fotografii (978-80-7413-322-0)

Svícení: Věda a magie ve fotografii (978-80-7413-322-0)
Detail

Kniha - autor Fil Hunter; Steve Biver; Paul Fuqua, 328 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Světlo je základem fotografie – staňte se pány světla: naučte se svítit. Kvalita fotografií obvykle stojí a padá s tím, jak fotograf umí nebo neumí pracovat se světlem. Světlo je základem fotografie a práce s ním vypovídá o umění každého fotografa. Tato kniha se zaměřuje na jednu z velmi důležitých oblastí práce se světlem: na svícení. Na to, jak si fotograf může vytvořit vlastní světlo, nasvítit objekt, který fotografuje, tak, aby dosáhl optimálního výsledku. Skvělé světelné podmínky je možné nalézt, je možné trpělivě čekat, až – možná, někdy – nastanou. Pokud ale fotograf umí tyto podmínky sám vytvořit, bude odměněn skvělými fotografiemi. Publikace Svícení – Věda a magie ve fotografii je upraveným, doplněným a rozšířeným vydáním knihy Fotografie & světlo, která česky vyšla již před téměř deseti lety, v roce 2007. Úvodní části se věnují světlu jako takovému,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Svícení: Věda a magie ve fotografii (978-80-7413-322-0) , Střelené pohádky (978-80-7475-388-6)

Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8)

Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Scott Kelby, 272 stran, česky Nová kniha Digitální fotografie od Scotta Kelbyho přináší ty nejlepší tipy a rady, jak dosáhnout profesionálních snímků. Autor v knize otevírá spoustu témat a rozebírá řadu situací, které nás můžou při fotografování potkat. Je v ní zahrnuto vše od příprav na fotografování přes výběr objektivů pro konkrétní situaci až po samotné focení, kde nám autor ukazuje několik svých ověřených postupů. Těšit se můžete na obecná témata typu: jak dosáhnout perfektně ostrých snímků, jak fotografovat krajinu a k čemu nám poslouží např. polarizační filtr nebo jak vyfotografovat oblíbené turistické destinace bez lidí. Nechybí ani kapitola o fotografování portrétů, jak fotit s odraznou deskou nebo jak využít blesk na maximum. Kapitola týkající se práce s blesky je obzvlášť přínosná, protože jak sám autor zmiňuje – tohle téma řeší téměř každý z nás. Scott Kelby nás provede také světem svatební fotografie a ukáže nám, které... (alza.cz)

Podobné produkty ako Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8) , Seřiďte se (978-80-7413-502-6)

Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8)

Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8)
Detail

Kniha - autor Scott Kelby, 264 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Nová kniha Digitální fotografie od Scotta Kelbyho přináší ty nejlepší tipy a rady, jak dosáhnout profesionálních snímků. Autor v knize otevírá spoustu témat a rozebírá řadu situací, které nás můžou při fotografování potkat. Je v ní zahrnuto vše od příprav na fotografování přes výběr objektivů pro konkrétní situaci až po samotné focení, kde nám autor ukazuje několik svých ověřených postupů. Těšit se můžete na obecná témata typu: jak dosáhnout perfektně ostrých snímků, jak fotografovat krajinu a k čemu nám poslouží např. polarizační filtr nebo jak vyfotografovat oblíbené turistické destinace bez lidí. Nechybí ani kapitola o fotografování portrétů, jak fotit s odraznou deskou nebo jak využít blesk na maximum. Kapitola týkající se práce s blesky je obzvlášť přínosná, protože jak sám autor zmiňuje – tohle téma řeší téměř každý z nás. Scott Kelby nás provede také světem svatební... (alza.cz)

Podobné produkty ako Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8) , Základní vzdělávání prakticky (978-80-7598-388-6)

Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-489-0)

Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-489-0)
Detail

Kniha - autor Scott Kelby, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Nová kniha Digitální fotografie od Scotta Kelbyho přináší ty nejlepší tipy a rady, jak dosáhnout profesionálních snímků. Autor v knize otevírá spoustu témat a rozebírá řadu situací, které nás můžou při fotografování potkat. Je v ní zahrnuto vše od příprav na fotografování přes výběr objektivů pro konkrétní situaci až po samotné focení, kde nám autor ukazuje několik svých ověřených postupů. Těšit se můžete na obecná témata typu: jak dosáhnout perfektně ostrých snímků, jak fotografovat krajinu a k čemu nám poslouží např. polarizační filtr nebo jak vyfotografovat oblíbené turistické destinace bez lidí. Nechybí ani kapitola o fotografování portrétů, jak fotit s odraznou deskou nebo jak využít blesk na maximum. Kapitola týkající se práce s blesky je obzvlášť přínosná, protože jak sám autor zmiňuje – tohle téma řeší téměř každý z nás. Scott Kelby nás provede také světem svatební fotografie a ukáže... (alza.cz)

Podobné produkty ako Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-489-0) , Atentáty na hitlera (978-80-7413-515-6)

Fotografie v praxi POULIČNÍ FOTOGRAFIE (978-80-7413-245-2)

Fotografie v praxi POULIČNÍ FOTOGRAFIE (978-80-7413-245-2)
Detail

Kniha - autor Michael Freeman; Nikol Barochová; Petra Šimáčková, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Existuje fotografický žánr, který kromě schopnosti vidět vyžaduje i jiný smysl: čich. Čich na situaci, tedy schopnost být ve správný okamžik na správném místě, dokázat zachytit jedinečnou situaci, která vzápětí přestane existovat; to vyžaduje zkušenost, předvídavost, vcítění i pohotovost. Publikace je základním průvodcem pro každého, kdo by se chtěl věnovat pouliční (street) fotografii. Na rozdíl od jiných knih o fotografování, se tato více zabývá i chování fotografa: popisuje techniky fotografování na veřejnosti, učí, jak má fotograf splynout s okolím a stát se neviditelným. Samozřejmě se ale uvádí i vhodná fotografická technika pro street fotografii – fotoaparáty, objektivy, ale současně i způsob, jak fotografovat, jak nastavovat expozici a jak ostřit třeba v situacích, kdy fotograf nemůže zdvihnout fotoaparát k oku. V pouliční (street) fotografii... (alza.cz)

Podobné produkty ako Fotografie v praxi POULIČNÍ FOTOGRAFIE (978-80-7413-245-2) , Láska v temné ulici (978-80-7260-388-6)

Cestovatelská fotografie (978-80-7413-494-4)

Cestovatelská fotografie (978-80-7413-494-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Scott Kelby, 272 stran, česky Naučte se pořizovat špičkové fotografie z cest s využitím stejných triků, jaké používají profesionální fotografové. Ať už jste vyrazili na cesty za účelem fotografování, nebo jen jedete s rodinou na dovolenou, chcete se vrátit s perfektními snímky, které si můžete vystavit doma na poličce nebo vytisknout ve velkém formátu a pověsit na zeď. Pořizování skvělých fotografií z cest může být složité… Pokud ovšem neznáte tajemství, která vám prozradí Scott v knize Cestovatelská fotografie (v orig. The Travel Photography Book). Scott Kelby, světově nejprodávanější autor fotografických knih, se s vámi podělí o všechna svá tajemství a časem prověřené techniky. Věnuje se všemu od svého základního vybavení na cesty a prvotního průzkumu před cestou přes nastavení fotoaparátu až po speciální techniky cestovatelské fotografie, které vám pomohou s pořízením skutečně úchvatných snímků. V této knize se dozvíte: - Co stojí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Cestovatelská fotografie (978-80-7413-494-4) , Ovládněte tržní cykly (978-80-271-2500-5)

Působivé fotografie (978-80-7413-504-0)

Působivé fotografie (978-80-7413-504-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Mitchell Kanashkevich, 168 stran, česky Jaký je nejlepší způsob, jak se naučit pořizovat působivé fotografie? Právě na takové se podívat a prostudovat si je, uvědomit si, v čem spočívá jejich kouzlo.A to je obsahem této knihy. Naleznete zde několik desítek autorových nejlepších fotografií z cest po Jižní Americe, kde strávil několik posledních let. Vybrané snímky pokrývají celou řadu žánrů a jsou doprovázeny příběhem jejich vzniku, který vás může inspirovat při vašem vlastním fotografování, podrobnou analýzou přímo ve fotografiích a detailním popisem toho, proč pro diváka „fungují“Když se dobrý fotograf dívá na scénu, všímá si zároveň mnoha různých detailů a nuancí. Autor se v této knize soustředí na to, aby vám pomohl s jejich rozpoznáním. Proč je to tak důležité? Když si jich všimnete a pochopíte jejich význam, otevře se vám cesta k vytváření silných a působivých snímků. Nedílnou součástí doprovodných fotografií jsou i užitečné... (alza.cz)

Podobné produkty ako Působivé fotografie (978-80-7413-504-0) , Seřiďte se: zázračná síla clock genu (978-80-7413-502-6)

Od SOUMRAKU do SVÍTÁNÍ: Průvodce noční krajinářskou fotografií (978-80-7413-413-5)

Od SOUMRAKU do SVÍTÁNÍ: Průvodce noční krajinářskou fotografií (978-80-7413-413-5)
Detail

Kniha - autor Glenn Randall, 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V dnešní době se fotografům krajinářům otevírá zcela nový svět. To, co ještě před několika lety bylo nesmírně obtížnou disciplínou, je dnes dostupné téměř každému. Mluvíme samozřejmě o fotografii noční oblohy. Nejnovější digitální fotoaparáty umožňují vstoupit do této krajinářské disciplíny opravdu každému. Bez znalostí a zkušeností to ale nepůjde. Glenn Randall s vámi na stránkách této knihy sdílí 40 let zkušeností krajinářského fotografa a fotografa noční oblohy. Naučíte se vše od fotografování hvězdných drah (star trails) přes focení měsíce a mléčné dráhy až po speciality, jako je fotografování polární záře. Každá z disciplín je specifická a často vyžaduje jiný přístup k expozici, kompozici i následné úpravě snímků. Ponořte se do nejlepší knihy o fotografování noční oblohy a posuňte své krajinářské fotografie zase o kus dál! (alza.cz)

Podobné produkty ako Od SOUMRAKU do SVÍTÁNÍ: Průvodce noční krajinářskou fotografií (978-80-7413-413-5) , Ovládněte své hormony jídlem (978-80-85936-72-8)

Fotografujeme Krajiny: Jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4)

Fotografujeme Krajiny: Jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4)
Detail

Kniha - autor Scott Kelby, 236 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Všichni milujeme fotografie krajiny. Obrázky toho, jak se mlha valí údolím, jak se na hladině jezera zrcadlí zasněžené kopce nebo jak vodopád v krásných sametově jemných pramíncích stéká po skále. Rádi se na ně díváme, dlouho, dlouho… a říkáme si, jak je možné, že to takhle úžasně dokázal někdo vyfotit. Chcete to vědět? Scott Kelby je ten pravý, kdo vám to řekne jasně a stručně. Tak si s ním pojďte zafotit! V knize Fotografujeme KRAJINY vám Scott vysvětlí vše, co pro fotografování krajin potřebujete znát. Seznámí vás s nezbytnou technikou, prozradí různé vychytávky, které vám usnadní práci (i život), a také konkrétní postupy, jak dosáhnout přesně toho snímku, jaký si představujete. Zabývá se také pro krajináře nezbytným postprocesem a na závěr si pro vás připravil oblíbené „fotorecepty“ ze svojí krajinářské kuchyně. Skvělé je, že kniha je sestavená tak, abyste mohli libovolně... (alza.cz)

Podobné produkty ako Fotografujeme Krajiny: Jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4) , Je mrtvý (978-80-7443-388-7)

Digitální fotografie 4 (978-80-7413-226-1)

Digitální fotografie 4 (978-80-7413-226-1)
Detail

Kniha - 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Řada knih, jejímž tématem je vše kolem digitální fotografie a autorem je digitální mág Scott Kelby, se dočkala dalšího, již čtvrtého pokračování. V současnosti asi světově nejprodávanější autor populárních knih o fotografování, digitální fotografii a jejích úpravách přidal další díl, který je vytvořen opět podle osvědčeného konceptu: Na každé stránce jeden praktický tip, žádné teoretizování nebo zbytečné a zdlouhavé vysvětlování. Vše se odehrává ve stylu: „Chceš dosáhnout toho nebo onoho? Udělej to tak a tak.“ Kelby sám v knize píše: „Já vám řeknu, co a jak máte udělat, co a kde zmáčknout. A až dokážete dělat lepší fotky a bude vás skutečně zajímat teorie, jděte a kupte si některou z těch skvělých knih o teorii fotografování.“ Čtvrtý díl doplňuje a rozšiřuje předchozí knihy, zastoupeno je samozřejmě fotografování portrétu, krajinářská fotografie, práce s blesky a nechybí další kapitola odhalující tajemství... (alza.cz)

Podobné produkty ako Digitální fotografie 4 (978-80-7413-226-1) , Šansony & spol. (978-80-7244-388-8)

Kompletní Fotografie: Nejlepší fotografie z každého aparátu (978-80-7413-378-7)

Kompletní Fotografie: Nejlepší fotografie z každého aparátu (978-80-7413-378-7)
Detail

Kniha - 397 stran, česky Nemáte seznam vánočních dárků ještě kompletní? Tak právě pro vás je tento tip. Pokud máte mezi svými blízkými fotografa, tak si u jeho jména poznamenejte "kniha Kompletní fotografie". Je určená jak majitelům kompaktů, tak i zrcadlovek. Na trhu je spousta knih, které o sobě tvrdí, že jsou kompletní průvodci. Tato JE! (alza.cz)

Podobné produkty ako Kompletní Fotografie: Nejlepší fotografie z každého aparátu (978-80-7413-378-7) , Hrabě nula (978-80-7193-388-5)

Střelené pohádky (978-80-7475-388-6)

Střelené pohádky (978-80-7475-388-6)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Peška, 120 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Po úspěšném titulu Nové povídání o pejskovi a kočičce přichází Vlastimil Peška s netradičními pohádkami, ve kterých je zakořeněn jeho humorný pohled na svět.Ve Střelených pohádkách se kromě tradičních princezen, princů, králů, královen či čarodějů stávají hrdiny příběhů věci, které patří do běžného života. Například fusekle, kuchyňská chňapka, šroubovák, hřebíky, banán, PT lahve, děravý hrnec, peřinka z kočárku a další. I tyto předměty denní potřeby se mohou stát pohádkovými postavami! Zajímavostí Střelených pohádek, které si autor sám ilustroval, je i to, že na zvolené téma vypráví vždy dvě pohádky, přičemž ta druhá je „navíc“. (alza.cz)

Podobné produkty ako Střelené pohádky (978-80-7475-388-6) , Kraul: ovládněte techniku nejrychlejších plavců (978-80-204-6021-9)

Velká kniha stylů portrétní fotografie (978-80-7413-249-0)

Velká kniha stylů portrétní fotografie (978-80-7413-249-0)
Detail

Kniha - autor Peter Travers; James Cheadles; Rostislav Kavan, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kuchařka profesionálních portrétních stylů. Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších, ale také obtížných žánrů. Na kvalitu portrétu, na vystižení charakteristických rysů portrétovaného, ale přitom na podání, které by mělo být přiměřeně lichotivé je kladen velký důraz. Začínající fotografové tak stojí před obtížným problémem: na jedné straně dokonale zvládnout techniku samotného fotografování, současně zvolit a udržet portrétovanou osobu v póze, která je zajímavá nebo pro portrétovaného charakteristická nebo typická, a navíc musí dokázat využít dostupné světlo nebo nasvítit model tak, aby vznikl působivý portrét. Tato kniha byla napsána právě proto, aby fotografům pomohla tyto problémy vyřešit. Uvádí celkem 60 portrétů se všemi potřebnými informacemi: od technických údajů s uvedením fotoaparátu, nastavení expozice, použitého osvětlení nebo... (alza.cz)

Podobné produkty ako Velká kniha stylů portrétní fotografie (978-80-7413-249-0) , Ovládněte svůj čas i život (978-80-760-1365-0)

Skvělé fotografie přímo z fotoaparátu (978-80-7413-349-7)

Skvělé fotografie přímo z fotoaparátu (978-80-7413-349-7)
Detail

Kniha - autor Gordon Laing, 208 stran, česky Získejte skvělé fotografie stiskem spouště fotoaparátu a bez klikání na počítači. „Někteří lidé tvrdí, že aby z vás byl správný fotograf, musíte být mistrem v používání manuálního režimu. Další říkají, že musíte fotit ve formátu RAW, aby vás šlo brát vážně. Jiní říkají, že na focení skvělých fotek potřebujete velký foťák, jinak si jen tak hrajete. Co na to já? Tvrdím, že je to všechno pitomost, a v této knize vám ukážu proč, “ říká Gordon Liang v úvodu své knihy. Pro řadu fotografujících se staly úpravy fotografií na počítači zcela nezbytnou součástí fotografování. Možná i to je důvod, proč si lidé tak oblíbili chytré telefony a sociální sítě: stačí stisknout jedno tlačítko na mobilu a snímek je vytvořen a téměř okamžitě může být sdílen na internetu. Většina i těch velmi jednoduchých fotoaparátů ale dnes dokáže zvládat totéž a dokonce mnohem více. Velká skupina fotografujících se spoléhá na to, že chyby, kterých... (alza.cz)

Podobné produkty ako Skvělé fotografie přímo z fotoaparátu (978-80-7413-349-7) , Jako v pavučině (978-80-7211-388-0)

Fotografie: Praktické otázky, praktické odpovědi (978-80-7413-310-7)

Fotografie: Praktické otázky, praktické odpovědi (978-80-7413-310-7)
Detail

Kniha - autor Zack Arias, 312 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá O všem kolem fotografování, na co jste se chtěli zeptat, a co vám asi ještě nikdo neřekl. Zack Arias je zajímavý fotograf. Je to Američan, specializuje se na tutoriálovou fotografii, fotografuje hudební skupiny a baví ho street fotografie. Má svůj blog a svým nezaměnitelným způsobem odpovídá na nejrůznější dotazy začínajících fotografů, zejména těch, kteří uvažují o fotografii jako o svém povolání. Kniha Fotografie – praktické otázky a praktické odpovědi je výběrem asi stovky otázek, které se na tomto blogu objevily, a Zackových odpovědí na ně. Jsou to odpovědi často drsné, ale vždy vycházející z praktických zkušeností. Zack nikomu nevykládá o tom, jak nádherné je povolání fotografa, že stačí být odhodlaný, mít svůj styl, věřit si a jít do toho. Zack Arias zná řemeslo fotografa do detailu, ví, co obnáší shánění zakázek, jak je to s konkurencí, s náklady na techniku i s úskalími při... (alza.cz)

Podobné produkty ako Fotografie: Praktické otázky, praktické odpovědi (978-80-7413-310-7) , Moře: zvuková knížka (978-80-7292-388-5)

Základní vzdělávání prakticky (978-80-7598-388-6)

Základní vzdělávání prakticky (978-80-7598-388-6)
Detail

Kniha - autor Monika Puškinová, 360 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace Základní vzdělávání prakticky zodpovídá desítky dotazů spojených s problematickými situacemi, s nimiž se musejí vypořádávat především vedoucí pracovníci základních škol. Výklad ve formě otázek a odpovědí, doplněný o shrnující schémata a přehledy, zpracovalo šest odborníků na příslušnou oblast práva – prakticky, konkrétně a srozumitelně. V odpovědích na dotazy a schématech čtenář nalezne jak rozbor vztahů, ve kterých se uskutečňuje vlastní základní vzdělávání (např. používané učebnice, účast žáka na škole v přírodě, poskytování podpůrných opatření, ukládání kázeňských opatření), tak širší rovinu činností bezprostředně souvisejících (např. zajištění dohledu, podávání léků, zpracování osobních údajů, spolupráce školy se zákonnými zástupci žáků, OSPOD, policií). Seznámí se tak nejen s aplikací „školských“ právních předpisů (školského zákona, zákona o pedagogických... (alza.cz)

Podobné produkty ako Základní vzdělávání prakticky (978-80-7598-388-6) , Lovy opředené vzpomínkami (978-80-7497-388-8)

Fotografie v praxi SVĚTLO A SVÍCENÍ (978-80-7413-196-7)

Fotografie v praxi SVĚTLO A SVÍCENÍ (978-80-7413-196-7)
Detail

Kniha - autor Michael Freeman, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Dobře fotografovat znamená rozumět světlu a tato kniha vás to naučí. Ediční řada Fotografie v praxi je určena všem zájemcům o digitální fotografii (i když ji mohou využít i fotografové pracující stále s klasickými filmovými fotoaparáty). Postupně v této řadě vycházejí specializované publikace pro různé okruhy problémů, které zajímají každého fotografa. Výhodou těchto knih je skutečnost, že se v nich stále dokola neopakují informace o základech fotografování, fungování digitálního fotoaparátu a podobné věci, kterým se v jiných publikacích věnuje spousta místa. Každá z knih se zabývá pouze určitou oblastí fotografování a probírá ji důkladně v rozsahu vhodném pro začínajícího až středně pokročilého fotografa. Kniha Světlo a svícení se po úvodní části, která probírá obecná témata jako dynamický rozsah, barevná hloubka, tonalita apod., věnuje nejprve fotografování v různých situacích za... (alza.cz)

Podobné produkty ako Fotografie v praxi SVĚTLO A SVÍCENÍ (978-80-7413-196-7) , Najdi moje auto (978-80-7547-388-2)

Láska v temné ulici (978-80-7260-388-6)

Láska v temné ulici (978-80-7260-388-6)
Detail

Kniha - autor Irwin Shaw, 360 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Paříž, New York, Švýcarsko, zapadlý kout amerického venkova – to všechno jsou místa, která Irwin Shaw, jeden z nejlepších amerických prozaiků 20. století, mistrovsky zachytil ve své povídkové sbírce Láska v temné ulici. Věrně zobrazené prostředí však nebylo jeho jedinou doménou, vynikal především jako výborný vypravěč. Jako málokterý spisovatel dovedl spojit zvučný, mužný a někdy lehce ironický projev svých povídek s nevšedně jemným pochopením i těch nejniternějších pohnutek lidského chování. Shawův svět je v podstatě tragický, přestože on sám zdaleka není pesimista. V jeho civilních příbězích nejednou zazáří lidská něha, nesobeckost, obětavost a upřímný cit. Shaw obdivuje člověka a přes všechny výhrady věří v jeho morální sílu. Povídky dosahují po formální stránce vysoké úrovně, vynikají jak vtipnými dialogy, tak skvělou kresbou charakterů a Irwin Shaw v nich dokazuje, že je právem... (alza.cz)

Podobné produkty ako Láska v temné ulici (978-80-7260-388-6) , Môj tajný denník (978-80-8444-388-3)

Jeden blesk!: Skvělé fotografie pomocí jediného světla (978-80-7413-367-1)

Jeden blesk!: Skvělé fotografie pomocí jediného světla (978-80-7413-367-1)
Detail

Kniha - autor Tilo Gockel, 232 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Žijeme v době, kdy i ty nejkompaktnější blesky v sobě skrývají ohromnou sílu. Je až k neuvěření, jak může zařízení, které snadno schováte do fotobrašny nebo i kapsy u bundy a na jehož napájení stačí několik tužkových baterií, pozitivně ovlivnit vaše fotografie… tedy pokud víte, jak s ním správně pracovat. Fotografování s bleskem rozděluje fotografickou komunitu na dva tábory. Jedni ho nenávidí, druzí milují. Pokud jej milujete, kniha Jeden blesk! je přesně pro vás. Pokud nenávidíte, zkuste ochutnat zakázané ovoce. Myslím, že se nám podaří vás konvertovat. Někteří lidé nedají dopustit na fotografování v přirozeném světle, protože pokud je u snímku použit blesk, je to přece vždycky poznat. Vsadím se s vámi, že u některých fotografií z knihy Jeden blesk! od německého autora Tilo Gockela to nepoznáte. Ale použití blesku k posílení a vylepšení přirozeného světla je jen jedna strana mince.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jeden blesk!: Skvělé fotografie pomocí jediného světla (978-80-7413-367-1) , Sběratel hvězd (978-80-7413-514-9)

Cestovatelská fotografie: Fotografujte na cestách jako profesionál (978-80-7413-494-4)

Cestovatelská fotografie: Fotografujte na cestách jako profesionál (978-80-7413-494-4)
Detail

Kniha - autor Scott Kelby, 272 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Naučte se pořizovat špičkové fotografie z cest s využitím stejných triků, jaké používají profesionální fotografové. Ať už jste vyrazili na cesty za účelem fotografování, nebo jen jedete s rodinou na dovolenou, chcete se vrátit s perfektními snímky, které si můžete vystavit doma na poličce nebo vytisknout ve velkém formátu a pověsit na zeď. Pořizování skvělých fotografií z cest může být složité… Pokud ovšem neznáte tajemství, která vám prozradí Scott v knize Cestovatelská fotografie (v orig. The Travel Photography Book). Scott Kelby, světově nejprodávanější autor fotografických knih, se s vámi podělí o všechna svá tajemství a časem prověřené techniky. Věnuje se všemu od svého základního vybavení na cesty a prvotního průzkumu před cestou přes nastavení fotoaparátu až po speciální techniky cestovatelské fotografie, které vám pomohou s pořízením skutečně úchvatných snímků. V této... (alza.cz)

Podobné produkty ako Cestovatelská fotografie: Fotografujte na cestách jako profesionál (978-80-7413-494-4) , Cook anime (978-80-7413-480-7)

Fotografická škola Bryana Petersona: Kurz mistrovské fotografie (978-80-7413-471-5)

Fotografická škola Bryana Petersona: Kurz mistrovské fotografie (978-80-7413-471-5)
Detail

Kniha - autor Bryan Peterson, 208 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Fotografujete a chcete své snímky dostat na vyšší úroveň? Hlavním Petersonovým mottem, nejen této knihy, ale i jeho kurzů, je, proč čekat na postproces, když můžu na místě vyfotit takovou fotku, jakou chci. Proto v knize ukazuje vždy onen krok navíc, který je možné ještě udělat, aby byla fotografie perfektní a dosáhli jste v ní toho, po čem toužíte. Autor předává klíče ke zlepšení vašeho fotografického řemesla pomocí příkladů „před“ a „po“ s použitím fotografií studentů svých workshopů počínaje výběrem zajímavého úhlu záběru přes nastavení expozice až po volbu objektivu a filtrů, od možností kreativního využití expozičního času, vyvážení bílé, měření expozice až po úpravy fotografií a mnoho dalšího. Pokrývá všechna témata, ať už chcete fotografovat krajiny, květiny, abstrakci, divokou zvěř, lidi, západy slunce, stromy, oceány, hory, sport nebo nepříznivé počasí. Tato kniha je... (alza.cz)

Podobné produkty ako Fotografická škola Bryana Petersona: Kurz mistrovské fotografie (978-80-7413-471-5) , Kočičí filozofie (978-80-7413-470-8)

Seřiďte se (978-80-7413-502-6)

Seřiďte se (978-80-7413-502-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Dr. Suhas Kshirsagar, 256 stran, česky Žijete zdravě, cvičíte, máte dostatek spánku, ale i přes to přibíráte na váze a ráno pětkrát posouváte budík? Diety, které radí odborníci fungují na všechny ostatní, ale na vás zásadně ne? Řešení je jednoduché – seřiďte se!V knize Seřiďte se (Change Your Schedule, Change Your Life) Dr. Suhas Kshirsagar, jehož výzkum spojuje starodávnou ájurvédskou moudrost s nejnovějšími vědeckými poznatky, předkládá čtenářům 30denní plán, pomocí kterého se vydáte na cestu za harmonií, zdravím a ideální váhou. Na příbězích svých pacientů ukazuje, jak důležité je si uvědomit jedinečný vnitřní rytmus vedený cirkadiánním kódem a Clock geny a přizpůsobit svůj životní styl potřebám těla. Uvědomuje si, že každý jsme jiný, máme jiný metabolismus, což je koneckonců důvod, proč nikdy nefungují ony výše zmíněné diety. Dělí čtenáře do čtyř skupin a pro každou z nich navrhuje individuální postup, jak dosáhnout... (alza.cz)

Podobné produkty ako Seřiďte se (978-80-7413-502-6) , Game changers (978-80-7413-437-1)

Kompozice: v [digitální] fotografii pohledem dvaceti pěti českých fotografů (978-80-7413-358-9)

Kompozice: v [digitální] fotografii pohledem dvaceti pěti českých fotografů (978-80-7413-358-9)
Detail

Kniha - 168 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Mary Poppins říká: When you need me, but do not want me, then i will stay. If you want me, but no longer need me then i have to go. Kompozice k fotografům promlouvá mnohem stručněji: „Toužíš po mně? Trap se. Nezajímáš se o mě? Je mi to jedno.“ Kompozice ve fotografii – pro někoho nedosažitelný fotografický svatý grál, pro jiného noční můra a pro dalšího něco, čím se moc nezabývá. Neexistuje snímek bez kompozice, ale jenom ve vzácných případech stmelí kompozice vše na snímku tak, že vznikne skvělá fotografie (nebo alespoň dobrá). Kompozici je možné umravňovat pomocí zlatého řezu, vodicími liniemi, kontrastem a mnoha dalšími pomůckami – ty ale samy o sobě tu úžasnou fotografii nezajistí. Dobře kompozičně řešit fotografii znamená mít představu a naplňovat ji, zkoušet, hledat, porovnávat – myslím, že se tomu říká tvořit. V publikaci KOMPOZICE v [digitální] fotografii pohledem dvaceti pěti českých fotografů... (alza.cz)

Podobné produkty ako Kompozice: v [digitální] fotografii pohledem dvaceti pěti českých fotografů (978-80-7413-358-9) , Působivé fotografie (978-80-7413-504-0)

Zoner Photo Studio X Úpravy fotografií v modulu Vyvolat (978-80-7413-414-2)

Zoner Photo Studio X  Úpravy fotografií v modulu Vyvolat (978-80-7413-414-2)
Detail

Kniha - autor Pavel Kristián, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Zatímco předchozí kniha Pavla Kristiána o Zoner Photo Studiu X byla celá věnována modulu Editor, tato nová publikace se věnuje modulu, který fotografové ke své práci používají nejvíce – modulu VYVOLAT. Modul Vyvolat poskytuje velké množství nástrojů na doladění i pokročilé úpravy fotografií. Ať už pracujete s JPEG nebo RAW soubory, najdete zde vše potřebné k úpravě snímků. Od ořezu a vyrovnání bílé, po nástroje na odstranění šumu a barevné korekce. Díky knize se naučíte: Jak si nastavit modul VYVOLAT a jak v něm pracovat. Pracovat s jednotlivými nástroji. Využívat efektivně globální i lokální úpravy snímku. Využívat hromadné úpravy několika fotografií. Jak na převod do černobílé. J ak maximálně využít formát RAW i JPEG. To vše je doplněno praktickými příklady a ukázkami práce včetně sejmutých obrazovek s konkrétním nastavením. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zoner Photo Studio X Úpravy fotografií v modulu Vyvolat (978-80-7413-414-2) , Sběratel hvězd (978-80-7413-513-2)

Zoner Photo Studio X: Úpravy fotografií v modulu EDITOR (978-80-7413-381-7)

Zoner Photo Studio X: Úpravy fotografií v modulu EDITOR (978-80-7413-381-7)
Detail

Kniha - autor Pavel Kristián, 264 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Zoner Photo Studio X je aplikace pokrývající téměř všechny potřeby fotografa při práci s digitální fotografií, od stažení do počítače přes komplexní správu snímků nejen na počítači, ale i na vzdálených úložištích, až po různé možnosti publikování a sdílení snímků. Velmi rozsáhlá nabídka nástrojů, filtrů a efektů nabízí fotografům propracovaný systém umožňující bez omezení upravovat fotografie podle záměru fotografa. Tato publikace se věnuje pouze jedné vybrané možnosti práce s fotografiemi, kterou aplikace Zoner Photo Studio X nabízí: použití modulu Editor. Editor byl v posledních verzích aplikace výrazně pozměněn, zdokonalen a doplněn především o práci s vrstvami. Kniha je koncipována jako podrobný manuál popisující vlastnosti a použití jednotlivých nástrojů a možnosti Editoru a současně uvádí celou řadu komplexních postupů, které ukazují praktické využití nástrojů a jejich kombinací... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zoner Photo Studio X: Úpravy fotografií v modulu EDITOR (978-80-7413-381-7)

Atentáty na Hitlera (978-80-7413-515-6)

Atentáty na Hitlera (978-80-7413-515-6)
Detail

Elektronická kniha - autor John Grehan, 288 stran, česky Spiknutí mnoha osob, ale i jednotlivci, kteří se postavili čelem k nebezpečí s jediným cílem – zlikvidovat Adolfa Hitlera.Během svého politického života se Adolf Hitler stal cílem řady připravovaných atentátů, z nichž se některé uskutečnily, ale všechny skončily neúspěchem. Zejména dva jsou všeobecně známé: výbuch bomby v mnichovské pivnici Bürgerbräukeller v roce 1939 a Stauffenbergův pokus označovaný jako Valkýra a provedený ve Vlčím doupěti 20. července 1944. Mnoha dalším se dostalo méně pozornosti – až doposud.John Grehan se v této knize zabývá známými plánovanými nebo zvažovanými atentáty na Hitlera od Chicaga po Londýn a od Švédska po Ukrajinu, z nichž některé historici ještě nepředstavili široké veřejnosti.Ti, kdo chtěli Hitlerův život předčasně ukončit, navrhovali nejrůznější způsoby, jak to provést, a Hitler si byl nebezpečí, které hrozilo za ohbím každé silnice, na železniční trati, v jakékoliv... (alza.cz)

Podobné produkty ako Atentáty na Hitlera (978-80-7413-515-6)

Působivé fotografie: Jak o nich přemýšlet a jak jich dosáhnout (978-80-7413-504-0)

Působivé fotografie: Jak o nich přemýšlet a jak jich dosáhnout (978-80-7413-504-0)
Detail

Kniha - autor Mitchell Kanashkevich, 168 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Jaký je nejlepší způsob, jak se naučit pořizovat působivé fotografie? Právě na takové se podívat a prostudovat si je, uvědomit si, v čem spočívá jejich kouzlo. A to je obsahem této knihy. Naleznete zde několik desítek autorových nejlepších fotografií z cest po Jižní Americe, kde strávil několik posledních let. Vybrané snímky pokrývají celou řadu žánrů a jsou doprovázeny příběhem jejich vzniku, který vás může inspirovat při vašem vlastním fotografování, podrobnou analýzou přímo ve fotografiích a detailním popisem toho, proč pro diváka „fungují“ Když se dobrý fotograf dívá na scénu, všímá si zároveň mnoha různých detailů a nuancí. Autor se v této knize soustředí na to, aby vám pomohl s jejich rozpoznáním. Proč je to tak důležité? Když si jich všimnete a pochopíte jejich význam, otevře se vám cesta k vytváření silných a působivých snímků. Nedílnou součástí doprovodných... (alza.cz)

Podobné produkty ako Působivé fotografie: Jak o nich přemýšlet a jak jich dosáhnout (978-80-7413-504-0)

Portrét v přirozeném světle (978-80-7413-432-6)

Portrét v přirozeném světle (978-80-7413-432-6)
Detail

Kniha - autor Scott Kelby, 208 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Krok za krokem popsané postupy, které potřebujete pro úžasné fotografie ve stylu profesionálů. Jaký by byl váš život, kdybyste dokázali fotografovat naprosto úžasné portréty? Kdybyste si byli jisti, že vždy pořídíte skvělé portréty v jakékoli situaci za přirozeného světla, ať již uvnitř nebo venku? Pokud jste někdy snili o portrétech, nad kterými by vaši přátelé a rodina říkali: „Počkej, to je tvoje fotografie!? To jsi fotografoval ty?“ Potom máte štěstí. Cenami ověnčený autor knih o fotografii Scott Kelby vás naučí, jak fotografovat nádherné portréty za přirozeného světla. Scott se s vámi podělí o všechna svá tajemství a časem prověřené postupy, probere s vámi vše od základního vybavení pro portrétní fotografii přes nastavení fotoaparátu až po techniky, které jsou potřebné pro vytvoření ohromujících snímků. Scott vás provede vším od využití světla u okna až po zkrocení drsného... (alza.cz)

Podobné produkty ako Portrét v přirozeném světle (978-80-7413-432-6)

Naučte se fotografovat ženy: 1000 dokonalých póz: Encyklopedie grafika a fotografie (978-80-7413-239-1)

Naučte se fotografovat ženy: 1000 dokonalých póz: Encyklopedie grafika a fotografie (978-80-7413-239-1)
Detail

Kniha - autor Eliot Siegel, 320 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jedinečná kniha přistupující k fotografování žen a ženské postavy velmi praktickým a názorným způsobem. Pokud jste si někdy po focení řekli, že fotografie je dobrá, jen jí něco chybí, problém mohl být například pouze v drobné změně úhlu záběru postavy, možná jste fotili z příliš nízkého podřepu, nebo se naopak nehodilo fotit ze vzpřímeného stoje. Možná vaše modelka nevěděla, co dělat při focení s rukama, možná se vám nelíbil její postoj, ale nedokázali jste jí vysvětlit, co vlastně chcete. A možná se chcete jen naučit, jak správně pracovat a fotit s ženským modelem. Ať už patříte do jakékoli skupiny, Naučte se fotografovat ženy: 1000 dokonalých póz vám můžeme vřele doporučit. Kniha je nabitá ukázkami různých póz, různých záběrů těchto póz a postojů, ale také schématy popisujícími, jak vůbec ta a ta fotografie byla nafocena a osvětlena. Na přehledných ukázkách se dozvíte, kdy jsou které pózy... (alza.cz)

Podobné produkty ako Naučte se fotografovat ženy: 1000 dokonalých póz: Encyklopedie grafika a fotografie (978-80-7413-239-1)

Průvodce fotografováním portrétů a postav: Jak vytvořit skvělé fotografie v každé situaci (978-80-7413-517-0)

Průvodce fotografováním portrétů a postav: Jak vytvořit skvělé fotografie v každé situaci (978-80-7413-517-0)
Detail

Kniha - autor Lindsay Adlerová, 445 stran, brožovaná bez přebalu lesklá Správná póza je základ kvalitní fotografie. Naučte se, jak prostřednictvím pózování dosáhnout přesně toho, co chcete! Při fotografování lidí můžete mít skvělou kompozici, dokonalé světlo a správné nastavení fotoaparátu, ale pokud váš objekt nevypadá správně – pokud póza „nefunguje“ – nedosáhnete dokonalého snímku. Pózování je skutečně zásadní dovedností, kterou fotografové musí mít, aby vytvořili skvělé fotografie. Pokud chcete zlepšit svou schopnost pózovat objekty, ať už jsou to muži, ženy, páry, nebo skupiny, kniha skvělé fotografky Lindsay Adlerové Průvodce fotografováním portrétů a postav: Jak vytvořit skvělé fotografie v každé situaci (The Photographer's Guide to Posing: Techniques to Flatter Everyone) je pro vás dokonalým zdrojem informací. V první části knihy Lindsay pojednává o tom, jak fotoaparát „vidí“, tedy, jak úhel fotoaparátu, výběr objektivu a perspektiva ovlivňují... (alza.cz)

Podobné produkty ako Průvodce fotografováním portrétů a postav: Jak vytvořit skvělé fotografie v každé situaci (978-80-7413-517-0)

Naučte se fotografovat street fotografie: Jak na podmanivé snímky přímo na ulici (978-80-7413-522-4)

Naučte se fotografovat street fotografie: Jak na podmanivé snímky přímo na ulici (978-80-7413-522-4)
Detail

Kniha - autor Bryan Peterson, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Odhalte tajemství ke zvládnutí street fotografie – od městských ulic po venkovské silnice a uličky mezi nimi – od uznávaného mezinárodního fotografa, učitele a autora bestsellerů Bryana Petersona. Street (pouliční) fotografie nabízí cenné okamžiky téměř na každém kroku, pokud víte, kde hledat. V knize Naučte se fotografovat street fotografie se čtenáři seznámí s technikami pro zachycení skvělých scén, včetně snímků pořízených po celém světě, od pulzujících ulic v indickém Váránasí po přeplněné chodníky na Karlově mostě v Praze a v mnoha dalších koutech světa. V tomto mistrovském kurzu je street fotografie definována jako snímky, které zprostředkovávají důkazy o lidské interakci, ať už se jedná o pozoruhodné panorama města, obraz dopravní špičky, zbytky napůl snědeného sendviče, nebo portrét chodce. Bryan Peterson poskytuje čtenářům 120 „mini deníků“, díky nim mohou jeho práci... (alza.cz)

Podobné produkty ako Naučte se fotografovat street fotografie: Jak na podmanivé snímky přímo na ulici (978-80-7413-522-4)

Seřiďte se: Zázračná síla Clock genu (978-80-7413-502-6)

Seřiďte se: Zázračná síla Clock genu (978-80-7413-502-6)
Detail

Kniha - autor Suhas Kshirsagar, 256 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Žijete zdravě, cvičíte, máte dostatek spánku, ale i přes to přibíráte na váze a ráno pětkrát posouváte budík? Diety, které radí odborníci fungují na všechny ostatní, ale na vás zásadně ne? Řešení je jednoduché – seřiďte se! V knize Seřiďte se (Change Your Schedule, Change Your Life) Dr. Suhas Kshirsagar, jehož výzkum spojuje starodávnou ájurvédskou moudrost s nejnovějšími vědeckými poznatky, předkládá čtenářům 30denní plán, pomocí kterého se vydáte na cestu za harmonií, zdravím a ideální váhou. Na příbězích svých pacientů ukazuje, jak důležité je si uvědomit jedinečný vnitřní rytmus vedený cirkadiánním kódem a Clock geny a přizpůsobit svůj životní styl potřebám těla. Uvědomuje si, že každý jsme jiný, máme jiný metabolismus, což je koneckonců důvod, proč nikdy nefungují ony výše zmíněné diety. Dělí čtenáře do čtyř skupin a pro každou z nich navrhuje individuální postup, jak... (alza.cz)

Podobné produkty ako Seřiďte se: Zázračná síla Clock genu (978-80-7413-502-6)

Lidské tělo Malý objevitel: Poznej ten nejůžasnější stroj na světě - sebe (978-80-7567-388-6)

Lidské tělo Malý objevitel: Poznej ten nejůžasnější stroj na světě - sebe (978-80-7567-388-6)
Detail

Kniha - 48 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Vydejte se s námi na cestu poznání. Tato kniha vám pomůže nahlédnout do tajemného světa lidského těla a nabídne vám spoustu informací o funkci a stavbě nejrůznějších orgánů. Poznejte lépe svou kostru a svaly, nervy a žlázy s vnitřním vyměšováním. Trávení, dýchání, krevní a mízní oběh, kůži ledviny a rozmnožování. (alza.cz)

Podobné produkty ako Lidské tělo Malý objevitel: Poznej ten nejůžasnější stroj na světě - sebe (978-80-7567-388-6)

Dravce a sovy: 150 úchvatných fotografií (978-80-255-1117-6)

Dravce a sovy: 150 úchvatných fotografií (978-80-255-1117-6)
Detail

Kniha - 156 stran, slovensky, pevná bez přebalu matná (alza.cz)

Podobné produkty ako Dravce a sovy: 150 úchvatných fotografií (978-80-255-1117-6)

České země v letech 1584 - 1620: První Habsburkové na českém trůně 2 (978-80-7277-388-6)

České země v letech 1584 - 1620: První Habsburkové na českém trůně 2 (978-80-7277-388-6)
Detail

Kniha - autor Jaroslav Čechura, 496 stran, česky, pevná bez přebalu matná Líčení skončilo v předchozím svazku přenesením sídla proslulého císaře Rudolfa II. do Prahy. Následuje popis jeho vlády, nástup Matyáše až po potlačení stavovského povstání bitvou na Bílé hoře a vítězstvím Ferdinanda II. Jako vždy vedle politického dění autor sleduje vývoj hospodářství, ale i kulturu, umění, náboženskou situaci a tzv. všední den. Text provází černobílé ilustrace a barevná příloha. Svazek obsahuje i jmenný rejstřík-slovníček procházející oběma díly. (alza.cz)

Podobné produkty ako České země v letech 1584 - 1620: První Habsburkové na českém trůně 2 (978-80-7277-388-6)

Hron vodná turistika: Viac ako 200 fotografií (978-80-8133-047-6)

Hron vodná turistika: Viac ako 200 fotografií (978-80-8133-047-6)
Detail

Kniha - autor Vladimír Preložník; František Franko; Peter Juhás, 104 stran, slovensky, spirálová, kroužková Sprievodca obsahuje všetky potrebné informácie pre človeka na vode či v sprievodnom vozi-dle. Celý tok Hrona nájdete na 16 mapách s informačnými rovnako číslovanými stranami. Sprievodcu dopĺňaju plány dvoch miest - Banskej Bystrice a Zvolena, tiež dve mapy chráne-ných území - Burdy a okolia Banskej Štiavnice. Všeobecná časť sa venuje ochrane prírody, popisu a splavnosti Hrona, bezpečnosti plavby, potrebnému výstroju, plánovaniu splavov, možnostiam rybolovu na Hrone, ... V 3. vydaní sme aktualizovali zoznam táborísk: pretože oficiálnych táborísk (majú správcu, aspoň minimálne vybavenie a väčšinou sú platené) je na Hrone len pár, uvádzame aj táboriská neoficiálne - tradičné, na ktorých sa vodáci tolerujú - ide o lúky bez vybavenia. Pre vašu in-formáciu uvádzame prístupnosť táboriska autom či autobusom, jeho kapacitu, vzdialenosť od najbližšieho... (alza.cz)

Podobné produkty ako Hron vodná turistika: Viac ako 200 fotografií (978-80-8133-047-6)

Naučte se exponovat kreativně: nové, přepracované a doplněné vydání (978-80-7413-320-6)

Naučte se exponovat kreativně: nové, přepracované a doplněné vydání (978-80-7413-320-6)
Detail

Kniha - autor Bryan Peterson, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Bryan Peterson se vrací s fotografickým bestsellerem o expozici. Bryan Peterson je známý fotograf, školitel a organizátor velmi populárních fotografických workshopů, ale především jeden z nejznámějších a nejvýznamnějších autorů publikací, které vychovaly celou generaci fotografů. Publikaci Naučte se exponovat kreativně (v originále Understanding Exposure) je možné označit za legendu mezi knihami o fotografování: pomohla stovkám tisíců fotografů po celém světě v jejich fotografických začátcích. Je to jedna z nejprodávanějších knih o fotografování vůbec, která i u nás patří mezi absolutní bestsellery mezi publikacemi pro začínající a středně pokročilé fotografy, a právě vychází v nové, rozšířené a aktualizované verzi. Jako jeden z mála autorů dokáže Bryan Peterson ve svých knihách vysvětlovat věci jednoduše, prakticky a bez zbytečných teorií, které zejména začínající fotografy mnohdy... (alza.cz)

Podobné produkty ako Naučte se exponovat kreativně: nové, přepracované a doplněné vydání (978-80-7413-320-6)

43 chyb v podnikání: ...a jak se jim vyhnout (978-80-7413-180-6)

43 chyb v podnikání: ...a jak se jim vyhnout (978-80-7413-180-6)
Detail

Kniha - autor Duncan Bannatyne, 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V byznysu se chyby nevyplácejí. To ví asi každý, kdo se alespoň jednou pokusil podnikat. Málokdo však ví, jaké bývají nejčastější chyby, kterých se podnikatelé dopouštějí, a ještě méně je těch, kteří vědí, jak se těmto chybám nejlépe vyhnout. Duncan Bannatyne patří mezi ty, kteří se vlastním přičiněním v byznysu prosadili - začínal jako prodavač zmrzliny a dnes je předsedou představenstva Bannatyne Group, společnosti, která vlastní a provozuje síť hotelů, fitness center, lázní a barů po celé Velké Británii. Rozhodnutí napsat tuto knihu uzrálo i díky Duncanovu působení v podnikatelské reality show The Dragons'Den, u nás známé jako Den D: pět investorů si vyslechne podnikatelský záměr a rozhoduje se, zda do něj vloží vlastní finance nebo ne. Duncan Bannatyne je ale autorem již jednoho bestselleru - jeho kniha Anyone Can Do It (Každý to může dokázat) se prodala v nákladu přes 200 tisíc... (alza.cz)

Podobné produkty ako 43 chyb v podnikání: ...a jak se jim vyhnout (978-80-7413-180-6)

Čtvrtý věk: Inteligentní roboti, myslící počítače a budoucnost lidstva (978-80-7413-490-6)

Čtvrtý věk: Inteligentní roboti, myslící počítače a budoucnost lidstva (978-80-7413-490-6)
Detail

Kniha - autor Byron Reese, 336 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Blížíme se k velkému obratu v historii! Díky technologickému pokroku jsme připraveni předefinovat, co znamená být člověkem. Čtvrtý věk nabízí fascinující pohled na umělou inteligenci, robotiku a jejich mimořádné důsledky pro náš druh. V knize Čtvrtý věk ( The Fourth Age ) Byron Reese tvrdí, že technologie přetvořila lidstvo jen třikrát v historii: Před 100 000 lety jsme se naučili používat oheň, což vedlo ke vzniku jazyka. Před 10 000 lety jsme rozvinuli zemědělství, což vedlo ke vzniku měst a k válčení. Před 5000 lety jsme vynalezli kolo a písmo, a tento pokrok vedl až ke konstituci národních států. Nyní jsme na prahu čtvrtého věku, tedy v éře další zásadní změny, kterou přinesly dvě technologie: umělá inteligence a robotika. Čtvrtý věk přináší mimořádné a přehledné informace o tom, jak jsme se dostali do tohoto bodu, a jak – spíše než o čem – bychom měli přemýšlet o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Čtvrtý věk: Inteligentní roboti, myslící počítače a budoucnost lidstva (978-80-7413-490-6)

Atentáty na Hitlera: Spiknutí, místa a lidé, kteří téměř změnili dějiny (978-80-7413-515-6)

Atentáty na Hitlera: Spiknutí, místa a lidé, kteří téměř změnili dějiny (978-80-7413-515-6)
Detail

Kniha - autor John Grehan, 288 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Spiknutí mnoha osob, ale i jednotlivci, kteří se postavili čelem k nebezpečí s jediným cílem – zlikvidovat Adolfa Hitlera. Během svého politického života se Adolf Hitler stal cílem řady připravovaných atentátů, z nichž se některé uskutečnily, ale všechny skončily neúspěchem. Zejména dva jsou všeobecně známé: výbuch bomby v mnichovské pivnici Bürgerbräukeller v roce 1939 a Stauffenbergův pokus označovaný jako Valkýra a provedený ve Vlčím doupěti 20. července 1944. Mnoha dalším se dostalo méně pozornosti – až doposud. John Grehan se v této knize zabývá známými plánovanými nebo zvažovanými atentáty na Hitlera od Chicaga po Londýn a od Švédska po Ukrajinu, z nichž některé historici ještě nepředstavili široké veřejnosti. Ti, kdo chtěli Hitlerův život předčasně ukončit, navrhovali nejrůznější způsoby, jak to provést, a Hitler si byl nebezpečí, které hrozilo za ohbím každé silnice, na... (alza.cz)

Podobné produkty ako Atentáty na Hitlera: Spiknutí, místa a lidé, kteří téměř změnili dějiny (978-80-7413-515-6)

Základy digitální fotografie (978-80-251-4149-6)

Základy digitální fotografie (978-80-251-4149-6)
Detail

Kniha - autor Tom Ang, 224 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Tom Ang, 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Světoznámý fotograf Tom Ang vás v této knize naučí, jak plně a bez zbytečných průtahů ovládnout základy digitální fotografie. Věnuje se všem důležitým aspektům fotografování: od techniky přes postprodukci až po výběr správného vybavení. S knihou se mimo jiné naučíte, jak: • Ovládnout základní techniky fotografování • Používat fotografické vybavení od mobilů po zrcadlovky • Upravovat fotografie ve Photoshopu • Správně FOTOGRAFOVAT rozmanité objekty a situace • dostat maximum z vašeho současného vybavení (alza.cz)

Podobné produkty ako Základy digitální fotografie (978-80-251-4149-6)

GAME CHANGERS (978-80-7413-437-1)

GAME CHANGERS (978-80-7413-437-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Dave Asprey, 352 stran, česky Slavný BIOHACKER Dave Asprey se s vámi podělí o převratné informace, které nashromáždil z rozhovorů s tzv. „game changers“, lidmi, kteří mění sebe, aby mohli měnit svět. - Strach je zabiják mysli- Získejte díky sexu ty nejlepší drogy- Brzké vstávání z vás dobrého člověka nedělá- Nejezte jako neandrtálec, jezte jako vaše babička- Honem! Meditujte rychleji- Dýchejte v lese, a ne ve vaně- Vděčnost je silnější než strach Dave před několika lety založil podcast s názvem Bulletproof Radio s cílem dozvědět se něco užitečného od lidí, kteří jsou špičkami v tom, co dělají, aby sám dosáhl osobního růstu. Šel si pro radu za nekonformními vědci, špičkovými sportovci, biochemiky a lékaři, co se nebáli inovací. Zpovídal i výživové poradce olympijských sportovců, odborníky na meditaci, příslušníky námořních jednotek Navy SEALs nebo vůdčí osobnosti v oblasti osobního rozvoje – prostě každého, kdo měl nějaké neobvyklé... (alza.cz)

Podobné produkty ako GAME CHANGERS (978-80-7413-437-1)

Kočičí filozofie (978-80-7413-470-8)

Kočičí filozofie (978-80-7413-470-8)
Detail

Elektronická kniha - autor John Gray, 128 stran, česky Kočky – milujeme je, staráme se o ně, mazlíme se s nimi. Ale opravdu víme, jaké jsou? Taky se ptáte, proč je váš kočičí společník šťastnější než vy? Jestli vás má vůbec rád, nebo vás jen trpí díky pohodlnému ubytování a stravě? Začtěte se do Kočičí filozofie a odhalte smysl kočičího života. Že kočky smysl života nemají? Možná je jím jejich pouhá přítomnost v naší osamělé lidské existenci, protože to ony se rozhodly s naším druhem žít. Na základě několika příběhů silných a více či méně milovaných koček autor polemizuje s několika filozofickými směry a filozofy a přemítá nad rozdílem v přístupu k životu a ke smrti lidí a těchto „domestikovaných“ šelem. Právě to, jestli si živá bytost uvědomuje vlastní smrtelnost, ovlivňuje kvalitu a směr jejího života. Zatímco se člověk neustále zaobírá vlastní smrtelností, co dělají kočky? Kdo se má od koho co učit? O autoroviFilozof John Gray je emeritním profesorem na... (alza.cz)

Podobné produkty ako Kočičí filozofie (978-80-7413-470-8)

Humor seriózně (978-80-7413-485-2)

Humor seriózně (978-80-7413-485-2)
Detail

Kniha - autor Jennifer Aakerová; Naomi Bagdonasová, 240 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V posledních letech zažíváme období nebývalé nejistoty a otřesů. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že důvěra, lidský kontakt a duševní pohoda jsou na ústupu. Není to žádná legrace. Výzkumy ale ukazují, že humor a smích patří k nejcennějším nástrojům, které máme k dispozici pro upevnění vzájemných vztahů, rozptýlení napětí a zvýšení psychické odolnosti a výkonnosti... zejména ve chvílích, kdy jde o hodně. V této knize najdete poznatky behaviorálních vědců, světových bavičů a inspirativních lídrů, které vám pomohou odhalit, jak humor vlastně funguje a – což je nejdůležitější – jak ho můžete lépe a častěji aplikovat ve svém osobním i profesním životě. Autorky nenásilným způsobem odhalují teorii humoru a jeho použití: proč je něco vtipné, jak vytěžit vtipný materiál z vlastního života, jak rozpoznat a používat svůj jedinečný styl humoru. S využitím mnoha příkladů rovněž... (alza.cz)

Podobné produkty ako Humor seriózně (978-80-7413-485-2)
Ovládněte makro fotografii (978-80-7413-388-6), 50 cest ke kreativní fotografii (978-80-7413-348-0), Svícení: Věda a magie ve fotografii (978-80-7413-322-0), Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-489-0), Fotografujeme Krajiny: Jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4), Digitální fotografie: Krok za krokem k profesionální fotografii (978-80-7413-438-8), Střelené pohádky (978-80-7475-388-6), Seřiďte se (978-80-7413-502-6), Základní vzdělávání prakticky (978-80-7598-388-6), Atentáty na Hitlera (978-80-7413-515-6), Láska v temné ulici (978-80-7260-388-6), Ovládněte tržní cykly (978-80-271-2500-5), Seřiďte se: Zázračná síla Clock genu (978-80-7413-502-6), Ovládněte své hormony jídlem (978-80-85936-72-8), Je mrtvý (978-80-7443-388-7), Šansony & spol. (978-80-7244-388-8), Hrabě nula (978-80-7193-388-5), Kraul: Ovládněte techniku nejrychlejších plavců (978-80-204-6021-9), Ovládněte svůj čas i život (978-80-760-1365-0), Jako v pavučině (978-80-7211-388-0), Moře: Zvuková knížka (978-80-7292-388-5), Lovy opředené vzpomínkami (978-80-7497-388-8), Najdi moje auto (978-80-7547-388-2), Môj tajný denník (978-80-8444-388-3), Sběratel hvězd (978-80-7413-514-9), Cook anime (978-80-7413-480-7), Kočičí filozofie (978-80-7413-470-8), GAME CHANGERS (978-80-7413-437-1), Působivé fotografie (978-80-7413-504-0), Sběratel hvězd (978-80-7413-513-2)