Na cestě k domovu – příběhy zmizelé šumavy

Produkt Na cestě k domovu – příběhy zmizelé šumavy sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Na cestě k domovu – příběhy zmizelé šumavy upraviť a produkt hľadať znova.

Na cestě k domovu – Příběhy zmizelé Šumavy

Na cestě k domovu – Příběhy zmizelé Šumavy
Detail

Audiokniha MP3 Karel Klostermann, čte Jiří Hanák Šestihodinová nahrávka obsahuje celkem jedenáct vybraných a pravděpodobně nejznámějších příběhů, které spisovatel Šumavy zařadil do různých povídkových knih. Při jejich psaní čtenářům vylíčil skutečné události. Odehrály se v českém i německém prostředí, jsou veselé i smutné, někdy až osudově kruté. Jsou to příběhy ze Šumavy, která již zmizela, zůstaly po ní jen stopy v krajině, muzeích, archivech a knihovnách. S ní zmizely i nedotčené, tajemné a neprostupné hvozdy a močály tak barvitě Klostermannem popisované. Nám však jeho povídky i po více než stu letech připomínají, jak mohou v drsných podmínkách zhrubnout lidské charaktery a jak se i přes řadu těžkostí máme dnes po několika generacích až neskutečně dobře. (alza.cz)

Podobné produkty ako Na cestě k domovu – Příběhy zmizelé Šumavy , Na cestě k domovu – příběhy zmizelé šumavy

Na cestě k domovu – Příběhy zmizelé Šumavy - Karel Klostermann - audiokniha

Na cestě k domovu – Příběhy zmizelé Šumavy - Karel Klostermann - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Šestihodinová nahrávka obsahuje celkem jedenáct vybraných a pravděpodobně nejznámějších příběhů, které spisovatel Šumavy zařadil do různých povídkových knih. Při jejich psaní čtenářům vylíčil skutečné události. Odehrály se v českém i německém prostředí, jsou veselé i smutné, někdy až osudově kruté. Jsou to příběhy ze Šumavy, která již zmizela, zůstaly po ní jen stopy v krajině, muzeích, archivech a knihovnách. S ní zmizely i nedotčené, tajemné a neprostupné hvozdy a močály tak barvitě Klostermannem popisované. Nám však jeho povídky i po více než stu letech připomínají, jak mohou v drsných podmínkách zhrubnout lidské charaktery a jak se i přes řadu těžkostí máme dnes po několika generacích až neskutečně dobře. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Na cestě k domovu – Příběhy zmizelé Šumavy - Karel Klostermann - audiokniha , Příběhy ze šumavy v komiksech (978-80-908041-5-9)

Jak si zařídit domov - Váš průvodce na cestě k vysněnému interiéru - Jana Pěkná

Jak si zařídit domov - Váš průvodce na cestě k vysněnému interiéru - Jana Pěkná
Detail

Taky si rádi prohlížíte časopisy o bydlení a chcete to mít stejně krásné u vás doma? Toužíte vytvořit pro sebe a svou rodinu opravdový domov, ale vůbec nevíte, jak na to? V této knize získáte návod, jak postupovat krok za krokem, aby byl výsledek podle vašich představ. Naučte se používat postupy a triky bytových designérů, díky nimž všechno ladí a skvěle vypadá, ale také dobře slouží, funguje a dělá vám každý den radost. V této praktické knize nenajdete žádnou nudnou teorii. Je plná akčních kroků, cvičení a pracovních listů, které vás dovedou k vysněnému bydlení. A navíc – bude vás to bavit! Dozvíte se: • čím začít• jak najít svůj osobní styl• jak vybrat a sladit barvy a materiály• jak využít to, co už máte k dispozici• jak ideálně rozmístit nábytek a mnoho dalších rad, tipů a triků. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Jak si zařídit domov - Váš průvodce na cestě k vysněnému interiéru - Jana Pěkná , Příběhy z poválečné šumavy 2 (978-80-7433-197-8)

Jak si zařídit domov: Váš průvodce na cestě k vysněnému interiéru (978-80-271-0753-7)

Jak si zařídit domov: Váš průvodce na cestě k vysněnému interiéru (978-80-271-0753-7)
Detail

Kniha - autor Jana Pěkná, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Taky si rádi prohlížíte časopisy o bydlení a chcete to mít stejně krásné u vás doma? Toužíte vytvořit pro sebe a svou rodinu opravdový domov, ale vůbec nevíte, jak na to? V této knize získáte návod, jak postupovat krok za krokem, aby byl výsledek podle vašich představ. Naučte se používat postupy a triky bytových designérů, díky nimž všechno ladí a skvěle vypadá, ale také dobře slouží, funguje a dělá vám každý den radost. V této praktické knize nenajdete žádnou nudnou teorii. Je plná akčních kroků, cvičení a pracovních listů, které vás dovedou k vysněnému bydlení. A navíc – bude vás to bavit! Dozvíte se: čím začít jak najít svůj osobní styl jak vybrat a sladit barvy a materiály jak využít to, co už máte k dispozici jak ideálně rozmístit nábytek a mnoho dalších rad, tipů a triků. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jak si zařídit domov: Váš průvodce na cestě k vysněnému interiéru (978-80-271-0753-7) , Úspěch na cestě k bohatství (978-80-242-7320-4)

Na cestě k úspěchu

Na cestě k úspěchu
Detail

Průměrný člověk stráví třicet pět procent času v práci. Tato kniha vznikla, aby pomohla z každé této hodiny udělat něco zvláštního. Díky těmto citátům objevíte radost v maličkostech, které vás posunou o míle kupředu na cestě k pracovním úspěchům. (patro.cz)

Podobné produkty ako Na cestě k úspěchu , Kriminální příběhy ze staré šumavy 2 (978-80-7433-147-3)

Návrat k domovu - Podracký Vlastimil

Návrat k domovu - Podracký Vlastimil
Detail

Otázka, zda je důležitější jednotlivec nebo společnost, vede autora k názoru, že nejdůležitější je lidský rod a jeho fyzické i kulturní zachování. Trvalý lidský rod vyžaduje domov – prostředí k dobrému životu, kolektiv ke spolupráci, štěstí a reprodukci. Pokud se jednotlivec stane účelem sám o sobě, přestane považovat za důležité hodnoty jej přesahující – rodinu, obec, národ a stát. Příliš mnoho lidí se dnes „osvobodilo“ z pout domova, zbavilo se zodpovědnosti za prostředí, které člověka zplodilo a vychovalo. Neukotveni se pohybují světem fyzicky nebo ve svých myslích, bez pevných vazeb k jiným, unikají přirozeným povinnostem ke svému rodu a kultuře předků, spoutáni jen svojí nicotou. Souboru takových odloučenců je potom lhostejné, v jakém stavu po sobě zanechají domov a celou zemi. Společnost může být špatná, instituce mohou být zneužity k nadvládě jednotlivců nebo skupin, jen společnost, na jejíž tvorbě se člověk podílí, je správná. Otevřený světový prostor neposkytuje člověku pravomoci něco ovlivňovat, pravomoci může mít jen v domově. Není trvale možný jiný svět než svět domovů. (patro.cz)

Podobné produkty ako Návrat k domovu - Podracký Vlastimil , Na cestě (9788025719756)

Autíčko na ceste

Autíčko na ceste
Detail

Kniha so šiestimi puzzle. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Autíčko na ceste , Hvězdy na cestě

Autíčko na ceste

Autíčko na ceste
Detail

Kniha so šiestimi puzzle. (patro.cz)

Podobné produkty ako Autíčko na ceste , Na cestě od lilie k růži (978-80-872-4902-4)

Úspěch – na cestě k bohatství - Napoleon Hill

Úspěch – na cestě k bohatství - Napoleon Hill
Detail

Tato kniha je sbírkou nejznámějších a nejsilnějších myšlenek legendy ve svém oboru, autora Napoleona Hilla. V tomto svazku čtenář najde hlavní myšlenky z jiných autorových knih, ale také zatím dosud nepublikované pasáže s jeho pozůstalosti. Kniha je vhodná pro zavedené čtenáře, ale také pro úplné začátečníky, kteří se s dílem Napoleona Hilla teprve seznamují. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Úspěch – na cestě k bohatství - Napoleon Hill , Jaguáří píseň. na cestě k celistvosti (978-80-7530-356-1)

Na cestě k westminsterskému statutu - Jaroslav Valkoun

Na cestě k westminsterskému statutu - Jaroslav Valkoun
Detail

Vztahy ostrovního státu a jeho dominií výrazně ovlivnily vývoj Britského impéria na konci 19. a v první třetině 20. století. Především vzájemný postoj ke konstitucionálním otázkám, o nichž dominiální a britští představitelé kontinuálně jednali na koloniálních, respektive imperiálních konferencích, představoval jeden z hlavních aspektů, formující vazby mezi mateřskou zemí a zámořskými autonomními celky. Monografie se proto zaměřuje na klíčové období, kdy postupně vzrůstal význam britských samosprávných držav nejen v rámci samotného impéria, ale i v oblasti mezinárodních vztahů a kdy dominia získala možnost ovlivňovat směřování imperiální zahraniční politiky. Během první třetiny 20. století tak docházelo k pozvolné přeměně Britského impéria v Britské společenství národů (the British Commonwealth of Nations), v němž vynikl význam dominií. Práce vychází ze studia nevydaných pramenů z britských archivů, velkého počtu vydaných dokumentů a rozsáhlé odborné literatury. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Na cestě k westminsterskému statutu - Jaroslav Valkoun , Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (978-80-262-1738-1)

Úspěch Na cestě k bohatství - Hill Napoleon

Úspěch Na cestě k bohatství - Hill Napoleon
Detail

Tato kniha je sbírkou nejznámějších a nejsilnějších myšlenek legendy ve svém oboru, autora Napoleona Hilla. V tomto svazku čtenář najde hlavní myšlenky z jiných autorových knih, ale také zatím dosud nepublikované pasáže s jeho pozůstalosti. Kniha je vhodná pro zavedené čtenáře, ale také pro úplné začátečníky, kteří se s dílem Napoleona Hilla teprve seznamují. (patro.cz)

Podobné produkty ako Úspěch Na cestě k bohatství - Hill Napoleon , Na nule: ho’oponopono průvodce na cestě k zázrakům (978-80-87802-04-5)

Sila prítomného okamihu: Sprievodca na ceste k duchovnému rastu (978-80-8109-113-1)

Sila prítomného okamihu: Sprievodca na ceste k duchovnému rastu (978-80-8109-113-1)
Detail

Kniha - autor Eckhart Tolle, 224 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha Sila prítomného okamihu je fenomén, o ktorom sa rozpráva už od jej prvého vydania. Dnes je svetovým bestsellerom, hoci ju autor nepísal s úmyslom nadchnúť davy, ale podeliť sa s ľuďmi o svoje poznanie. Patrí k vzácnym knihám, ktoré majú moc radikálne zmeniť život čitateľa k lepšiemu. Eckhart Tolle je súčasný duchovný učiteľ, ktorý sa neprikláňa k nijakému konkrétnemu náboženstvu alebo duchovnej tradícii. Píše s nadčasovou a nekomplikovanou jasnosťou starých duchovných majstrov a odovzdáva jednoduchý a pritom hlboký odkaz: Najpriamejšia cesta ku šťastiu a spokojnosti je schopnosť naplno žiť v prítomnosti. Jeho jasné posolstvo a presvedčivé slová objasňujú filozofiu, ktorej paralely nachádzame v budhizme. Tajomstvo spočíva v uvedomení si skutočnosti, že naše ego sa upína na minulosť (hoci sa už nedá zmeniť) a budúcnosť (hoci ju nemôžeme poznať). Pochopenie, že jediná skutočná... (alza.cz)

Podobné produkty ako Sila prítomného okamihu: Sprievodca na ceste k duchovnému rastu (978-80-8109-113-1) , 12 bran na cestě k osobnímu růstu (978-80-7281-363-6)

Pracovné stroje na ceste

Pracovné stroje na ceste
Detail

Kniha so šiestimi puzzle. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Pracovné stroje na ceste , Spojené státy na cestě k marshallovu plánu (978-80-7232-456-9)

Pracovné stroje na ceste

Pracovné stroje na ceste
Detail

Kniha so šiestimi puzzle. (patro.cz)

Podobné produkty ako Pracovné stroje na ceste , Heidegger a kierkegaard na cestě k myšlení (978-80-7470-044-6)

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu - McNab Andy

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu - McNab Andy
Detail

Profesor Kevin Dutton se na Oxfordské univerzitě zabývá psychopaty už léta. S příslušníkem speciálních jednotek SAS Andym McNabem, novodobým hrdinou, se setkal při jednom výzkumném projektu. Fakt, že psychologické testy McNaba jednoznačně zařadily mezi psychopaty, ho nepřekvapil – zarazilo ho však, že Andy McNab je psychopatem hodným. Na rozdíl od zlých psychopatů totiž využívá charakteristické psychopatické povahové rysy, jako je bezohlednost, nebojácnost či schopnost přečíst pocity druhých, k tomu, aby v nejrůznějších situacích dostal jak ze sebe, tak z ostatních to nejlepší. Spojení Duttonových znalostí a McNabových divokých a neuvěřitelných zkušeností vyústilo v poznatek, že hodný psychopat přemýšlí jinak než běžní lidé, a že kdybychom i my jednali více sebevědomě, zachovávali si vždy chladnou hlavu, lépe využívali svůj šarm a soustředěně žili přítomným okamžikem, byli bychom v pracovním i osobním životě bezpochyby mnohem úspěšnější. Tato kniha vás zajímavou a zábavnou formou naučí, jak toho dosáhnout. Kevin Dutton je experimentální psycholog a spisovatel. Výzkumný pracovník katedry experimentální psychologie na Oxfordské univerzitě je autorem úspěšné knihy Moudrost psychopatů (Portál, 2019). Andy McNab je bývalý příslušník SAS, dnes konzultant a spisovatel. Proslavil se jako velitel hlídky vysazené během první války v Perském zálivu hluboko v nepřátelském území. Svoje drastické zkušenosti popsal v knize Konečná stanice Bagdád (2004). V Portále vychází i jeho dětská kniha Dostaňte mě odsud!. (patro.cz)

Podobné produkty ako Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu - McNab Andy , Pohádky ze šumavy

Na cestě k porozumění Orientu a Africe (9788024638386)

Na cestě k porozumění Orientu a Africe (9788024638386)
Detail

Elektronická kniha - autor Luboš Kropáček, 294 stran, česky Studie zařazené v této knize představují reprezentativní průřez mnohostranným dílem předního českého orientalisty Luboše Kropáčka. Časovým rozpětím svého vzniku (od šedesátých let do současnosti) a tematickou šíří pokrývají velkou část Kropáčkova života i všechny významné oblasti jeho badatelského zájmu (islamologie, arabistika, afrikanistika). Většinu tvoří již uveřejněné práce – rozptýlené a mnohdy špatně dostupné –, některé statě však vycházejí tiskem poprvé. Pro tento knižní soubor byly všechny doplněny stručnými úvody, které vysvětlují kontext vzniku a případné další souvislosti, rozšířen byl rovněž poznámkový aparát. Vedle religionistů a orientalistů kniha jistě zaujme i širší okruh čtenářů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Na cestě k porozumění Orientu a Africe (9788024638386) , Smrt krále šumavy

Na ceste za sebaláskou: Vybudujte si vo svojom vnútri najkrajší domov pre vašu dušu (978-80-8090-316-9)

Na ceste za sebaláskou: Vybudujte si vo svojom vnútri najkrajší domov pre vašu dušu (978-80-8090-316-9)
Detail

Kniha - autor Najwa Zebian, 336 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá ): Autorka Najwa Zebian predstavuje revolučné chápanie vnútorného domova pre dušu ako bezpečného miesta, kde sa duša a srdce cítia v pokoji, kde môže každý z nás prejaviť svoju zraniteľnosť a uvedomovať si svoju hodnotu. Mnohí z nás si tento domov budujú v iných ľuďoch, lebo veríme, že naša hodnota sa odvíja od toho, koľkí nám dovolia nazrieť do ich vnútra. No keď potom vzťah s nimi ochladne alebo sa nadobro rozpadne, cítime sa opustení a osamelí. Až vtedy pochopíme, že je dôležité, aby sme si pevné základy vybudovali v sebe samých. V knihe Na ceste za sebaláskou Zebian prvýkrát rozpráva aj svoj osobný príbeh – odchod z Libanonu v šestnástich rokoch, jej príchod ako mladej moslimky do Kanady, kde žije dodnes, a budovanie novej identity, keď sa naučila byť k sebe a ostatným úprimná. Po viacerých zážitkoch, pre ktoré sa od svojho pravého ja vzdialila, dospela k presvedčeniu, že je... (alza.cz)

Podobné produkty ako Na ceste za sebaláskou: Vybudujte si vo svojom vnútri najkrajší domov pre vašu dušu (978-80-8090-316-9) , Črty ze šumavy

12 bran na cestě k osobnímu růstu - Dan Millman

12 bran na cestě k osobnímu růstu - Dan Millman
Detail

Duchovní cvičení začíná na zemi, ne ve vzduchu. Na cestě k osobnímu růstu projdete dvanácti branami, které nabízejí osvícení. Podstatou knihy amerického spirituálního učitele Dana Millmana je sdělení, že vývoj člověka, jeho osobní a duchovní růst zahrnuje 12 bran, kterými je třeba projít. Je to neobyčejná životní univerzita s dvanácti ročníky, kde se v každém roce vyučuje jednomu důležitému předmětu. Přečtení této knihy ve vás nastartuje pozitivní změny; prohlédnete, začnete přemýšlet o mnoha věcech a získáte mnohem hlubší vhled do své vlastní psychiky. Přitom si uvědomíte, že toho sami sice hodně víte, ale až dosud jste si mnohé z toho nedokázali uvědomit. Začnete nahlížet na všední dny novýma očima. Obsah kapitol tohoto vzrušujícího duchovního díla je vhodný pro každého, bez ohledu na kulturní prostředí, výchovu nebo víru. Dvanáct bran osobního růstu lemuje cestu k až dosud skrytým možnostem. Je to způsob, jak se přiblížit svým nejtajnějším přáním. Při četbě této knihy si uvědomíte postupnou a cílenou touhu dosáhnout vrcholu lidského poznání. Vydáte-li se na tuto cestu, pak se vám naskytne příležitost objektivně zhodnotit vaši minulost, pozitivně přemýšlet o své budoucnosti a žít v přítomnosti. Cesta je volná, váš osud vás volá - a nekonečně trpělivý Duch vás očekává. Pochopíte, že každodenní život je vaší nejlepší duchovní školou. Jakmile se vám podaří zřetelně zahlédnout v zrcadle života svůj obraz, dospěli jste do stavu, kdy dokážete věci, o kterých jste se neodvážili ani snít. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako 12 bran na cestě k osobnímu růstu - Dan Millman , Dominika na cestě jižní amerikou ()

Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Ladislav Tajovský

Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Ladislav Tajovský
Detail

V druhé polovině 40. let minulého století prošla americká zahraniční politika dramatickou proměnou. Pod vlivem akcelerujícího konfliktu studené války opustila své více než stoleté základy, izolacionismus a Monroevou doktrínu, a přistoupila na novou roli ve světové politice. Uzavřela tak proces započatý na přelomu století a spjatý se jménem Theodora Roosevelta. Spojené státy v prvních poválečných letech spojily svou bezpečnost a prosperitu s východním břehem severního Atlantiku; Západní Evropa, vzmáhající se z kataklyzmatu 2. světové války, měla v následujících desetiletích sehrát roli klíčového spojence USA. Tato kniha pojednává o klíčovém období let 1945?–?1947, kdy administrativa Spojených států začínala chápat nebezpečí hrozící svobodnému světu od válečného spojence, stalinského SSSR. Pokouší se ukázat rozhodování o hospodářské pomoci Evropě jako krok vynucený jednak sovětskou politikou, jednak domácími ekonomickými problémy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Ladislav Tajovský , Dva na cestě - dvd (n01024)

Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Tajovský Ladislav

Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Tajovský Ladislav
Detail

V druhé polovině 40. let minulého století prošla americká zahraniční politika dramatickou proměnou. Pod vlivem akcelerujícího konfliktu studené války opustila své více než stoleté základy, izolacionismus a Monroevou doktrínu, a přistoupila na novou roli ve světové politice. Uzavřela tak proces započatý na přelomu století a spjatý se jménem Theodora Roosevelta. Spojené státy v prvních poválečných letech spojily svou bezpečnost a prosperitu s východním břehem severního Atlantiku; Západní Evropa, vzmáhající se z kataklyzmatu 2. světové války, měla v následujících desetiletích sehrát roli klíčového spojence USA. Tato kniha pojednává o klíčovém období let 1945?-?1947, kdy administrativa Spojených států začínala chápat nebezpečí hrozící svobodnému světu od válečného spojence, stalinského SSSR. Pokouší se ukázat rozhodování o hospodářské pomoci Evropě jako krok vynucený jednak sovětskou politikou, jednak domácími ekonomickými problémy. (patro.cz)

Podobné produkty ako Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Tajovský Ladislav , Tajemné stezky od šumavy k novohradským horám (978-80-87866-06-1)

Heidegger a Kierkegaard Na cestě k myšlení - Olšovský Jiří

Heidegger a Kierkegaard Na cestě k myšlení - Olšovský Jiří
Detail

Studie Jiřího Olšovského nabízí srovnání filosofických koncepcí dvou předních myslitelů - Martina Heideggera (1889-1976) a Sorena Kierkegaarda (1813-1855), a to s důrazem na propracovanější Heideggerův pokus. Oba tito filosofové se snaží myslet postmetafyzicky, alespoň v náznaku překračovat ontotheologická omezení a subjektivistický voluntarismus moderní doby. Autor se pokouší nalézt společné rysy v jejich jinak odlišném myšlení, blíže vystopovat a určit možný Kierkegaardův vliv na předního fenomenologického ontologa dvacátého století a nastínit, za co ve svém myšlení Heidegger vděčí Kierkegaardovi, k němuž se zejména ve svém raném rozvrhu vztahoval a učil se od něho myslet proti metafyzice. Vlastní Heideggerův rozvrh myšlení je zde ovšem vždy představen v nasvícení Kierkegaardem, nepochybným otcem existenciální filosofie. Vedle podobnosti obou myslitelů studie vyjeví i rozdílnost v jejich pojetí lidské existence a života. Pečlivým zkoumáním obou filosofických rozvrhů se tak nabízí komplexnější pohled na vztah těchto dvou významných myslitelů. (patro.cz)

Podobné produkty ako Heidegger a Kierkegaard Na cestě k myšlení - Olšovský Jiří , Rudy linka na cestě domů… vždycky

Mravček na ceste - Nathalie Choux

Mravček na ceste - Nathalie Choux
Detail

Mravček vystrčil tykadlá z mraveniska a už beží objavovať a preskúmavať okolie. Všetky mravce usilovne pracujú a náš mravček pomáha ostatným nájsť správnu cestu a doniesť do mraveniska zaujímavé poklady. Objavovať svet s týmto leporelom pre najmenšie deti od jedného roka je také zábavné! Pevné stránky s pohyblivými prvkami precvičia aj jemnú motoriku. Stačí len vložiť prštek do správneho otvoru, zľahka vysunúť, zatiahnuť alebo otočiť a hneď bude váš malý objaviteľ poznať odpovede.Knižka s prvkami Montessori. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Mravček na ceste - Nathalie Choux , Na hradě a v podhradí: česko na cestě od havla k zemanovi (978-80-7294-968-7)

Mravček na ceste - Choux Nathalie

Mravček na ceste - Choux Nathalie
Detail

Mravček vystrčil tykadlá z mraveniska a už beží objavovať a preskúmavať okolie. Všetky mravce usilovne pracujú a náš mravček pomáha ostatným nájsť správnu cestu a doniesť do mraveniska zaujímavé poklady. Objavovať svet s týmto leporelom pre najmenšie deti od jedného roka je také zábavné! Pevné stránky s pohyblivými prvkami precvičia aj jemnú motoriku. Stačí len vložiť prštek do správneho otvoru, zľahka vysunúť, zatiahnuť alebo otočiť a hneď bude váš malý objaviteľ poznať odpovede. Knižka s prvkami Montessori. (patro.cz)

Podobné produkty ako Mravček na ceste - Choux Nathalie , Pohádkové příběhy k zábavě i k učení (80-247-1361-6)

Rozhovory o ľudskom tele: Otázky a odpovede na ceste k zdravšiemu životu (978-80-559-0661-4)

Rozhovory o ľudskom tele: Otázky a odpovede na ceste k zdravšiemu životu (978-80-559-0661-4)
Detail

Kniha - autor Zuzana Matkovská, 160 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá Existuje rýchla cesta ako schudnúť? Ako sa môžem ochrániť pred rakovinou? Dokážem zvrátiť následky starnutia? Viem zabrániť tomu, aby sa zo vzťahu vytratila vášeň? Akoby ani neexistovala otázka, na ktorú by veda neponúkala jednoznačnú odpoveď. Stačí sa však usadiť zoči-voči odborníkom a zistíte, že okamžité riešenia a zázračné lieky sú spravidla len marketingovou ilúziou. Rozhovory denníka SME o ľudskom tele ponúkajú širší pohľad na aktuálne medicínske poznanie a pomôžu vám vydať sa na cestu k zdravšiemu životu a hlbšiemu pochopeniu človeka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Rozhovory o ľudskom tele: Otázky a odpovede na ceste k zdravšiemu životu (978-80-559-0661-4) , Sí, vole!: vandráci na cestě střední amerikou

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu - Andy McNab, Kevin Dutton

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu - Andy McNab, Kevin Dutton
Detail

Profesor Kevin Dutton se na Oxfordské univerzitě zabývá psychopaty už léta. S příslušníkem speciálních jednotek SAS Andym McNabem, novodobým hrdinou, se setkal při jednom výzkumném projektu. Fakt, že psychologické testy McNaba jednoznačně zařadily mezi psychopaty, ho nepřekvapil – zarazilo ho však, že Andy McNab je psychopatem hodným. Na rozdíl od zlých psychopatů totiž využívá charakteristické psychopatické povahové rysy, jako je bezohlednost, nebojácnost či schopnost přečíst pocity druhých, k tomu, aby v nejrůznějších situacích dostal jak ze sebe, tak z ostatních to nejlepší. Spojení Duttonových znalostí a McNabových divokých a neuvěřitelných zkušeností vyústilo v poznatek, že hodný psychopat přemýšlí jinak než běžní lidé, a že kdybychom i my jednali více sebevědomě, zachovávali si vždy chladnou hlavu, lépe využívali svůj šarm a soustředěně žili přítomným okamžikem, byli bychom v pracovním i osobním životě bezpochyby mnohem úspěšnější. Tato kniha vás zajímavou a zábavnou formou naučí, jak toho dosáhnout. Kevin Dutton je experimentální psycholog a spisovatel. Výzkumný pracovník katedry experimentální psychologie na Oxfordské univerzitě je autorem úspěšné knihy Moudrost psychopatů (Portál, 2019). Andy McNab je bývalý příslušník SAS, dnes konzultant a spisovatel. Proslavil se jako velitel hlídky vysazené během první války v Perském zálivu hluboko v nepřátelském území. Svoje drastické zkušenosti popsal v knize Konečná stanice Bagdád (2004). V Portále vychází i jeho dětská kniha Dostaňte mě odsud!. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu - Andy McNab, Kevin Dutton , Imt smile: na cestě 1979 - cd (4724228)

Úspěch Na cestě k bohatství (978-80-242-7320-4)

Úspěch Na cestě k bohatství (978-80-242-7320-4)
Detail

Kniha - autor Napoleon Hill, česky, pevná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Úspěch Na cestě k bohatství (978-80-242-7320-4) , Jak si zařídit domov: váš průvodce na cestě k vysněnému interiéru (978-80-271-0753-7)

Na ceste Potiahni a otvor okienko

Na ceste Potiahni a otvor okienko
Detail

Vydajte sa s nami na výlet po ceste, na ktorej stretnete zaujímavé dopravné prostriedky. Posunutím okienka uvidíte, ako sa vymieňa prepichnuté koleso alebo ako pracuje vysokozdvižný vozík. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Na ceste Potiahni a otvor okienko , Zásvětí na cestě k proměně: od mýtu až po soudobý román (978-80-7530-350-9)

Brm, píp a tutút na ceste

Brm, píp a tutút na ceste
Detail

Táto farebná zvuková kniha predstavuje rôzne vozidlá. Deti sa hravou a zábavnou formou učia o rôznych druhoch vozidiel a stláčaním obrázkov sa zabávajú počúvaním zvukov áut. Jednotlivé strany si aktivuj stlačením spúšťacieho tlačidla. Potom už iba stláčaj obrázok so zvieratkom na vyznačenom mieste a vypočuj si zvuk. (patro.cz)

Podobné produkty ako Brm, píp a tutút na ceste , Člověk na cestě k moudrosti: filosofie a etika pro střední školy (978-80-7182-317-9)

Na ceste Potiahni a otvor okienko

Na ceste Potiahni a otvor okienko
Detail

Vydajte sa s nami na výlet po ceste, na ktorej stretnete zaujímavé dopravné prostriedky. Posunutím okienka uvidíte, ako sa vymieňa prepichnuté koleso alebo ako pracuje vysokozdvižný vozík. (patro.cz)

Podobné produkty ako Na ceste Potiahni a otvor okienko , Amissa zmizelé (978-80-277-0259-6)

Na cestě k úspěchu: Motivační citáty na každý den - Helen Exley

Na cestě k úspěchu: Motivační citáty na každý den - Helen Exley
Detail

Průměrný člověk stráví třicet pět procent času v práci. Tato kniha vznikla, aby pomohla z každé této hodiny udělat něco zvláštního. Díky těmto citátům objevíte radost v maličkostech, které vás posunou o míle kupředu na cestě k pracovním úspěchům. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Na cestě k úspěchu: Motivační citáty na každý den - Helen Exley , Bůh ve škole: na cestě od uzavřeného dogmatu k dospělé křesťanské spiritualitě (978-80-7465-498-5)

Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Ladislav Tajovský - e-kniha

Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Ladislav Tajovský - e-kniha
Detail

eBook:,V druhé polovině 40. let minulého století prošla americká zahraniční politika dramatickou proměnou. Pod vlivem akcelerujícího konfliktu studené války opustila své více než stoleté základy, izolacionismus a Monroevou doktrínu, a přistoupila na novou roli ve světové politice. Uzavřela tak proces započatý na přelomu století a spjatý se jménem Theodora Roosevelta. Spojené státy v prvních poválečných letech spojily svou bezpečnost a prosperitu s východním břehem severního Atlantiku; Západní Evropa, vzmáhající se z kataklyzmatu 2. světové války, měla v následujících desetiletích sehrát roli klíčového spojence USA. Tato kniha pojednává o klíčovém období let 1945 – 1947, kdy administrativa Spojených států začínala chápat nebezpečí hrozící svobodnému světu od válečného spojence, stalinského SSSR. Pokouší se ukázat rozhodování o hospodářské pomoci Evropě jako krok vynucený jednak sovětskou politikou, jednak domácími ekonomickými problémy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu - Ladislav Tajovský - e-kniha

Děláme si všechno sami - Průvodce na cestě k soběstačnosti - Wright Liz

Děláme si všechno sami - Průvodce na cestě k soběstačnosti - Wright Liz
Detail

Chcete si pěstovat pár kousků zeleniny, nebo si rovnou koupit živé prase a odstěhovat se na venkov? Tento neocenitelný průvodce vás provede každým úskalím snahy o soběstačnost. Najdete v něm praktické informace, rady odborníků i zkušenosti z praktického života. Nepostradatelná kniha pro každého, kdo chce učinit další krok k šetrnému a udržitelnému využívání zemědělské půdy.• Chovejte vlastní domácí zvířataRady expertů, jak si vybrat a chovat slepice, kachny, husy, vepře, kozy, ovce, krávy, včely a další.• Pěstujte vlastní ovoce a zeleninuPodrobné pokyny a tipy, jak pěstovat více než 100 druhů zeleniny, ovoce a bylinek.• Potraviny z přírodyNaučte se nacházet a využívat zdroje potravy v divoké přírodě, s praktickým kalendářem a atlasem druhů.• Od úrody do kuchyněNaučte se připravovat a uchovávat potravu. Rady pro sušení, mrazení, konzervování, zavařování, vaření, dušení, základy porcování masa a výrobu vlastního másla, chleba, jogurtů a sýrů.• Proměňte svůj domov v soběstačnýInformace o ekologickém stavitelství, recyklování a tradičních řemeslech, jako je tkaní, pletení, barvení, výroba svící a vydělávání kůží. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Děláme si všechno sami - Průvodce na cestě k soběstačnosti - Wright Liz

Na cestě k porozumění Orientu a Africe - Luboš Kropáček - e-kniha

Na cestě k porozumění Orientu a Africe - Luboš Kropáček - e-kniha
Detail

eBook:,Studie zařazené v této knize představují reprezentativní průřez mnohostranným dílem předního českého orientalisty Luboše Kropáčka. Časovým rozpětím svého vzniku (od šedesátých let do současnosti) a tematickou šíří pokrývají velkou část Kropáčkova života i všechny významné oblasti jeho badatelského zájmu (islamologie, arabistika, afrikanistika). Většinu tvoří již uveřejněné práce – rozptýlené a mnohdy špatně dostupné –, některé statě však vycházejí tiskem poprvé. Pro tento knižní soubor byly všechny doplněny stručnými úvody, které vysvětlují kontext vzniku a případné další souvislosti, rozšířen byl rovněž poznámkový aparát. Vedle religionistů a orientalistů kniha jistě zaujme i širší okruh čtenářů. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Na cestě k porozumění Orientu a Africe - Luboš Kropáček - e-kniha

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (978-80-262-1738-1)

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (978-80-262-1738-1)
Detail

Kniha - autor Kevin Dutton; Andy McNab, 344 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Profesor Kevin Dutton se na Oxfordské univerzitě zabývá psychopaty už léta. S příslušníkem speciálních jednotek SAS Andym McNabem, novodobým hrdinou, se setkal při jednom výzkumném projektu. Fakt, že psychologické testy McNaba jednoznačně zařadily mezi psychopaty, ho nepřekvapil – zarazilo ho však, že Andy McNab je psychopatem hodným. Na rozdíl od zlých psychopatů totiž využívá charakteristické psychopatické povahové rysy, jako je bezohlednost, nebojácnost či schopnost přečíst pocity druhých, k tomu, aby v nejrůznějších situacích dostal jak ze sebe, tak z ostatních to nejlepší. Spojení Duttonových znalostí a McNabových divokých a neuvěřitelných zkušeností vyústilo v poznatek, že hodný psychopat přemýšlí jinak než běžní lidé, a že kdybychom i my jednali více sebevědomě, zachovávali si vždy chladnou hlavu, lépe využívali svůj šarm a soustředěně žili přítomným okamžikem, byli... (alza.cz)

Podobné produkty ako Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (978-80-262-1738-1)

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (978-80-262-1738-1)

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (978-80-262-1738-1)
Detail

Elektronická kniha - autor Andy McNab, 344 stran, česky Profesor Kevin Dutton se na Oxfordské univerzitě zabývá psychopaty už léta. S příslušníkem speciálních jednotek SAS Andy McNabem, britským novodobým hrdinou, se setkal právě při jednom svém výzkumném projektu. Fakt, že psychologické testy McNaba jednoznačně zařadily mezi psychopaty, ho nepřekvapil – zarazilo ho však, že Andy McNab je psychopatem hodným. Na rozdíl od zlých psychopatů totiž využívá charakteristické psychopatické povahové rysy, jako jsou bezohlednost či odvaha, k tomu, aby v nejrůznějších situacích dostal jak ze sebe, tak z ostatních to nejlepší. Spojení McNabových divokých a neuvěřitelných zkušeností a Duttonových znalostí vyústilo v poznatek, že hodný psychopat přemýšlí jinak než většina z nás, a že kdybychom i my dokázali prohloubit a lépe využívat vlastnosti jako šarm, chladnokrevnost, sebevědomí nebo odvahu, byli bychom v pracovním i osobním životě bezpochyby mnohem úspěšnější. V... (alza.cz)

Podobné produkty ako Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (978-80-262-1738-1)

Jaguáří píseň. Na cestě k celistvosti (978-80-7530-356-1)

Jaguáří píseň. Na cestě k celistvosti (978-80-7530-356-1)
Detail

Kniha - autor Tiny Astur; Milan Hanuš, 150 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha je společným dílem autorky procházející osobní transformací a terapeutického průvodce v roli interpreta vnitřních obsahů. Ve světě hlubinné a transpersonální psychologie se příležitostně stává, že je proces intenzivní osobní proměny a vývoje provázen až nutkavou potřebou uměleckého ztvárnění. Podobné vnitřní puzení vedlo i ke vzniku díla Jaguáří píseň autorky píšící pod pseudonymem Tiny Astur. Tento mytopoetický příběh se skládá z relativně samostatných archetypových obrazů, které se postupně vynořovaly z autorčina nevědomí v průběhu jejího individuačního procesu. Z hlediska literárního stylu připomíná nejvíce pohádkový příběh s prvky nadpřirozena, což je žánr vhodný pro vyjádření archetypických obsahů nevědomí, jak si povšiml již Carl Gustav Jung... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jaguáří píseň. Na cestě k celistvosti (978-80-7530-356-1)

Leximapping Na ceste za úspechom - Kacafírková Petra

Leximapping Na ceste za úspechom - Kacafírková Petra
Detail

Ide o ucelený systém výuky cudzích jazykov založený na kontextovom a hĺbkovom učení a efektívnom zápise a opakovaní. Jeho hlavnou časťou je tvorba lexikariet na základe myšlienkových máp. Je určený pre samoukov a učiteľov cudzích jazykov, ale aj pre všetkých, ktorí sa snažia dosiahnuť plynulosť a prirodzenosť pri používaní cudzieho jazyka. Funguje vo webovej aj mobilnej aplikácii a v tlačenej podobe je vydaná knižka, ku ktorej je priložených 90 ks lexikariet a 4 testovacie karty. (patro.cz)

Podobné produkty ako Leximapping Na ceste za úspechom - Kacafírková Petra

Na ceste (978-80-8150-353-5)

Na ceste (978-80-8150-353-5)
Detail

Kniha - autor Jack Kerouac, 328 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá Román Na ceste spôsobil v Amerike konca päťdesiatych rokov kultúrny výbuch a Jack Kerouac sa stal ikonou novej, spontánnej a odtabuizovanej literatúry. Legendárna biblia bítnickej generácie je dnes jednou z najlepších kníh minulého storočia. Je generačnou výpoveďou a reakciou na spoločenský paradox svojej doby: Amerika bola síce na vrchole hospodárskej stability, no jej choroby boli čoraz viditeľnejšie. Kniha vychádza pri príležitosti 100. výročia narodenia Jacka Kerouaca. Jack Kerouac (1922 – 1969) je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov beat generation a autorom troch zbierok poézie a vyše pätnástich, často autobiografických, románov. V sedemnástich si zbalil kufre a presťahoval sa do New Yorku. Ohromujúce veľkomesto bolo explóziou nepoznaného. Kerouacovi do života vniesol celoživotnú lásku k jazzu a rozhodnutie venovať sa písaniu, no aj experimentovanie s drogami. Oddal sa... (alza.cz)

Podobné produkty ako Na ceste (978-80-8150-353-5)

Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie (9788024632223)

Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie (9788024632223)
Detail

Elektronická kniha - autor Tomáš Nigrin, Martin Landa a Tereza Svobodová, 156 stran, česky Německo se po havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě rozhodlo urychleně ukončit provoz všech svých jaderných elektráren. Jaderná energie přitom po řadu desetiletí představovala nepostradatelný zdroj elektrické energie.Monografie Německo bez jádra? představuje v Česku výjimečný pohled na jadernou energetiku. Nespatřuje v ní jen technický problém, spadající pouze do kompetence inženýrů a techniků, nýbrž jedno z klíčových politicko-společenských témat posledních desetiletí. Autoři zasazují rozhodnutí vlády Angely Merkelové o ukončení provozu jaderných elektráren do širšího kontextu, sledují vývoj problematiky od počátku civilního využití jaderné energie v Německu a věnují se řadě aktuálních otázek, např. motivům pro rozhodnutí o opuštění jádra, reakci německé veřejnosti, následkům ukončení provozu jaderných elektráren a také tématu radioaktivního... (alza.cz)

Podobné produkty ako Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie (9788024632223)

Heidegger a Kierkegaard Na cestě k myšlení (978-80-7470-044-6)

Heidegger a Kierkegaard Na cestě k myšlení (978-80-7470-044-6)
Detail

Kniha - autor Jiří Olšovský,, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Studie Jiřího Olšovského nabízí srovnání filosofických koncepcí dvou předních myslitelů - Martina Heideggera (1889-1976) a Sorena Kierkegaarda (1813-1855), a to s důrazem na propracovanější Heideggerův pokus. Oba tito filosofové se snaží myslet postmetafyzicky, alespoň v náznaku překračovat ontotheologická omezení a subjektivistický voluntarismus moderní doby. Autor se pokouší nalézt společné rysy v jejich jinak odlišném myšlení, blíže vystopovat a určit možný Kierkegaardův vliv na předního fenomenologického ontologa dvacátého století a nastínit, za co ve svém myšlení Heidegger vděčí Kierkegaardovi, k němuž se zejména ve svém raném rozvrhu vztahoval a učil se od něho myslet proti metafyzice. Vlastní Heideggerův rozvrh myšlení je zde ovšem vždy představen v nasvícení Kierkegaardem, nepochybným otcem existenciální filosofie. Vedle podobnosti obou myslitelů studie vyjeví i rozdílnost v jejich pojetí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Heidegger a Kierkegaard Na cestě k myšlení (978-80-7470-044-6)

Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu (978-80-7232-456-9)

Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu (978-80-7232-456-9)
Detail

Kniha - autor Ladislav Tajovský, 124 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V druhé polovině 40. let minulého století prošla americká zahraniční politika dramatickou proměnou. Pod vlivem akcelerujícího konfliktu studené války opustila své více než stoleté základy, izolacionismus a Monroevou doktrínu, a přistoupila na novou roli ve světové politice. Uzavřela tak proces započatý na přelomu století a spjatý se jménem Theodora Roosevelta. Spojené státy v prvních poválečných letech spojily svou bezpečnost a prosperitu s východním břehem severního Atlantiku; Západní Evropa, vzmáhající se z kataklyzmatu 2. světové války, měla v následujících desetiletích sehrát roli klíčového spojence USA. Tato kniha pojednává o klíčovém období let 1945?-?1947, kdy administrativa Spojených států začínala chápat nebezpečí hrozící svobodnému světu od válečného spojence, stalinského SSSR. Pokouší se ukázat rozhodování o hospodářské pomoci Evropě jako krok vynucený jednak sovětskou... (alza.cz)

Podobné produkty ako Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu (978-80-7232-456-9)

12 bran na cestě k osobnímu růstu (978-80-7281-363-6)

12 bran na cestě k osobnímu růstu (978-80-7281-363-6)
Detail

Kniha - autor Dan Millman, 312 stran, česky, pevná s přebalem matná Podstatou knihy amerického spirituálního učitele Dana Millmana je sdělení, že vývoj člověka, jeho osobní a duchovní růst zahrnuje dvanáct bran, kterými je třeba projit. Je to neobyčejná životní univerzita s dvanácti ročníky, kde se v každém roce vyučuje jednomu důležitému předmětu. Přečtení této knihy ve vás nastartuje pozitivní změny. Prohlédnete, začnete přemýšlet o mnoha věcech a získáte mnohem hlubší vhled do své vlastní psychiky. Přitom si uvědomíte, že toho sami sice hodně víte, ale až dosud jste si to nedokázali uvědomit. Začnete nahlížet na všední dny novýma očima. (alza.cz)

Podobné produkty ako 12 bran na cestě k osobnímu růstu (978-80-7281-363-6)

Na Nule: Ho’oponopono průvodce na cestě k zázrakům (978-80-87802-04-5)

Na Nule: Ho’oponopono průvodce na cestě k zázrakům (978-80-87802-04-5)
Detail

Kniha - autor Joe Vitale, 232 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Ohlasy „Joeho nová kniha splnila beze zbytku moje očekávání, je naprosto SKVĚLÁ! Strhující příklady i hluboké myšlenky mi zvedly náladu a naplnily duši láskou. Je to vskutku cesta k zázrakům!“ – Janet Bray Attwood, spoluautorka knihy The Passion Test, bestselleru New York Times „Tato kniha by si zasloužila filmové zpracování. Skvělé vyprávění a informace o principech, na kterých havajský léčebný systém Ho’oponopono pracuje.“ – Barnet Bain, filmový producent, Jak přicházejí sny a Celestinské proroctví (alza.cz)

Podobné produkty ako Na Nule: Ho’oponopono průvodce na cestě k zázrakům (978-80-87802-04-5)

Návrat k domovu: Řešení pro Evropu (978-80-88162-04-9)

Návrat k domovu: Řešení pro Evropu (978-80-88162-04-9)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Podracký, 148 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Otázka, zda je důležitější jednotlivec nebo společnost, vede autora k názoru, že nejdůležitější je lidský rod a jeho fyzické i kulturní zachování. Trvalý lidský rod vyžaduje domov – prostředí k dobrému životu, kolektiv ke spolupráci, štěstí a reprodukci. Pokud se jednotlivec stane účelem sám o sobě, přestane považovat za důležité hodnoty jej přesahující – rodinu, obec, národ a stát. Příliš mnoho lidí se dnes „osvobodilo“ z pout domova, zbavilo se zodpovědnosti za prostředí, které člověka zplodilo a vychovalo. Neukotveni se pohybují světem fyzicky nebo ve svých myslích, bez pevných vazeb k jiným, unikají přirozeným povinnostem ke svému rodu a kultuře předků, spoutáni jen svojí nicotou. Souboru takových odloučenců je potom lhostejné, v jakém stavu po sobě zanechají domov a celou zemi. Společnost může být špatná, instituce mohou být zneužity k nadvládě jednotlivců nebo skupin, jen... (alza.cz)

Podobné produkty ako Návrat k domovu: Řešení pro Evropu (978-80-88162-04-9)

Na cestě k úspěchu: Motivační citáty na každý den (978-80-7529-552-1)

Na cestě k úspěchu: Motivační citáty na každý den (978-80-7529-552-1)
Detail

Kniha - 368 stran, česky Průměrný člověk stráví třicet pět procent času v práci. Tato kniha vznikla, aby pomohla z každé této hodiny udělat něco zvláštního. Díky těmto citátům objevíte radost v maličkostech, které vás posunou o míle kupředu na cestě k pracovním úspěchům. (alza.cz)

Podobné produkty ako Na cestě k úspěchu: Motivační citáty na každý den (978-80-7529-552-1)

MiniPÉDIA Mravček na ceste (978-80-567-0685-5)

MiniPÉDIA  Mravček na ceste (978-80-567-0685-5)
Detail

Kniha - autor Nathalie Choux, 12 stran, slovensky, prostorové pohádky, leporela Mravček vystrčil tykadlá z mraveniska a už beží objavovať a preskúmavať okolie. Všetky mravce usilovne pracujú a náš mravček pomáha ostatným nájsť správnu cestu a doniesť do mraveniska zaujímavé poklady. Objavovať svet s týmto leporelom pre najmenšie deti od jedného roka je také zábavné! Pevné stránky s pohyblivými prvkami precvičia aj jemnú motoriku. Stačí len vložiť prštek do správneho otvoru, zľahka vysunúť, zatiahnuť alebo otočiť a hneď bude váš malý objaviteľ poznať odpovede. Knižka s prvkami Montessori. (alza.cz)

Podobné produkty ako MiniPÉDIA Mravček na ceste (978-80-567-0685-5)

Cestou domů: sny jako průvodce na cestě k sebepoznání a celistvosti (978-80-7551-086-0)

Cestou domů: sny jako průvodce na cestě k sebepoznání a celistvosti (978-80-7551-086-0)
Detail

Kniha - 136 stran, česky Cítíte, že sny Vám nesou nějaké poselství, zprávu – ale neumíte ji rozluštit? Umíte ji přečíst, ale přesto často nejste s výsledkem spokojeni? Nahlížíte do snářů, ale odpovědi nenacházíte? Co když jsou sny takovými dopisy od Vaší duše, které lze pochopit, pokud se naučíte rozumět jejich specifickému jazyku? Co když jediný, kdo může vyložit Váš sen, jste Vy sami? Učebnice snového jazyka Cestou domů – sny jako průvodce na cestě k sebepoznání a celistvosti Vás naučí symbolickému jazyku snů, které se tak stanou Vašimi průvodci na cestě životem. Co kdybyste na svůj život už nikdy nebyli sami? Každý den činíme myriády rozhodnutí o tom, co budeme nebo nebudeme dělat, a tato rozhodnutí pak utváří náš život. Často ale vůbec nerozumíme, proč se rozhodujeme tak, jak se rozhodujeme, jednáme tak, jak jednáme a dějí se nám události, které se nám dějí. Býváme zmatení a nevíme si rady – tu hledáme v našem okolí, někdy nacházíme a někdy ne. A přitom v... (alza.cz)

Podobné produkty ako Cestou domů: sny jako průvodce na cestě k sebepoznání a celistvosti (978-80-7551-086-0)

Zásvětí na cestě k proměně: Od mýtu až po soudobý román (978-80-7530-350-9)

Zásvětí na cestě k proměně: Od mýtu až po soudobý román (978-80-7530-350-9)
Detail

Kniha - autor Eva Markvartová, 232 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha se zabývá posmrtným životem v různých náboženských systémech, vztahy snů a smrti aj. Od podob zásvětí v antických mýtech (s motivem sestupu do podsvětí), eposech a jeho podob v baroku a romantismu přechází k literárním dílům 20. a 21. století, zejména k těm, která se na onom světě z větší části odehrávají, barvitě a detailně jej popisují a metaforicky vyjevují jeho povahu. Zásvětí je v knize přitom pojímáno nejen jako prostor, ale i jako dimenze vědomí prostupující hmotnou skutečnost. Může se zdát paradoxní, že postavy nikoli ve světě, ale právě v zásvětí dostávají možnost porozumět svému předchozímu životu. Podstatná část knihy je věnována poetice času, postav, především však prostoru – jeho podobné uspořádání v analyzovaných dílech totiž odkazuje k archetypální podstatě zásvětních příběhů a současně skýtá naději, že život po smrti pokračuje a pobyt v zásvětí může člověka vést... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zásvětí na cestě k proměně: Od mýtu až po soudobý román (978-80-7530-350-9)

Člověk na cestě k moudrosti: Filosofie a etika pro střední školy (978-80-7182-317-9)

Člověk na cestě k moudrosti: Filosofie a etika pro střední školy (978-80-7182-317-9)
Detail

Kniha - česky Učebnice filosofie a etiky je rozdělena na 28 lekcí. Každá obsahuje žákovský list, přílohu, čítanku a shrnutí. Učitelská část obsahuje metodiku ke všem lekcím. Součástí je sada pracovních listů. Titul navazuje na učebnice psychologie, sociologie a ekonomie pod názvy "Člověk jako osobnost" a "Člověk ve společnosti a v ekonomickém životě" (alza.cz)

Podobné produkty ako Člověk na cestě k moudrosti: Filosofie a etika pro střední školy (978-80-7182-317-9)

Nebojte se ztratit hlavu: Na cestě k pravdě, vědomí a blaženosti (978-80-7593-400-0)

Nebojte se ztratit hlavu: Na cestě k pravdě, vědomí a blaženosti (978-80-7593-400-0)
Detail

Kniha - autor Osho, 280 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Nebojte se ztratit hlavu: Na cestě k pravdě, vědomí a blaženosti (978-80-7593-400-0)
Na cestě k domovu – Příběhy zmizelé Šumavy, Příběhy ze Šumavy v komiksech (978-80-908041-5-9), Příběhy z poválečné Šumavy 2 (978-80-7433-197-8), Úspěch Na cestě k bohatství (978-80-242-7320-4), Kriminální příběhy ze staré Šumavy 2 (978-80-7433-147-3), Na cestě (9788025719756), Hvězdy na cestě, Na cestě od lilie k růži (978-80-872-4902-4), Jaguáří píseň. Na cestě k celistvosti (978-80-7530-356-1), Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (978-80-262-1738-1), Na Nule: Ho’oponopono průvodce na cestě k zázrakům (978-80-87802-04-5), 12 bran na cestě k osobnímu růstu (978-80-7281-363-6), Spojené státy na cestě k Marshallovu plánu (978-80-7232-456-9), Heidegger a Kierkegaard Na cestě k myšlení (978-80-7470-044-6), Pohádky ze Šumavy, Smrt krále Šumavy, Črty ze Šumavy, Dominika na cestě Jižní Amerikou (), Dva na cestě - DVD (N01024), Tajemné stezky od Šumavy k Novohradským horám (978-80-87866-06-1), Rudy Linka Na cestě domů… vždycky, Na Hradě a v podhradí: Česko na cestě od Havla k Zemanovi (978-80-7294-968-7), Pohádkové příběhy k zábavě i k učení (80-247-1361-6), Sí, vole!: Vandráci na cestě Střední Amerikou, IMT Smile: Na cestě 1979 - CD (4724228), Jak si zařídit domov: Váš průvodce na cestě k vysněnému interiéru (978-80-271-0753-7), Zásvětí na cestě k proměně: Od mýtu až po soudobý román (978-80-7530-350-9), Člověk na cestě k moudrosti: Filosofie a etika pro střední školy (978-80-7182-317-9), Amissa Zmizelé (978-80-277-0259-6), Bůh ve škole: Na cestě od uzavřeného dogmatu k dospělé křesťanské spiritualitě (978-80-7465-498-5)