Loupežnická historie

Produkt Loupežnická historie sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Loupežnická historie upraviť a produkt hľadať znova.

Loupežnická historie

Loupežnická historie
Detail

Audiokniha MP3 Pavel Grym, čte Stanislav Fišer,Eduard Cupák,Petr Kostka,Martin Růžek,Jiřina Jirásková,Irena Kačírková,Josef Hlinomaz,Jan Pivec,Bohumil Bezouška,Bohuš Záhorský Grymova Loupežnická historie, známá i z televizního zpracování, patří k tzv. pohádkám "naruby". Ze zdánlivě strašlivých lupičů, do jejichž zajetí upadne princezna Fňukajda, se vyklubou docela přijatelní strejdové, kteří se ne a ne své rozmazlené zajatkyně zbavit. Pohádce nechybí humor, umocněný skvělými hereckými výkony předních osobností herecké "staré gardy": Jana Pivce, Martina Růžka, Josefa Hlinomaze, Eduarda Cupáka, Bohuše Záhorského, Ireny Kačírkové, Jiřiny Jiráskové a dalších. Nechybějí ani písničky, k nimž hudbu složil šéf legendární "semaforské kapely" Ferdinad Havlík, který ji také se svým orchestrem nahrál. Loupežnická historie je jednou z perliček pohádkového archivu Supraphonu a ani po letech neztratila nic ze svého lesku. (alza.cz)

Podobné produkty ako Loupežnická historie

Loupežnická historie - Pavel Grym - audiokniha

Loupežnická historie - Pavel Grym - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Grymova Loupežnická historie, známá i z televizního zpracování, patří k tzv. pohádkám "naruby". Ze zdánlivě strašlivých lupičů, do jejichž zajetí upadne princezna Fňukajda, se vyklubou docelapřijatelní strejdové, kteří se ne a ne své rozmazlené zajatkyně zbavit. Pohádce nechybí humor, umocněný skvělými hereckými výkony předních osobností herecké " staré gardy: Jana Pivce, Martina Růžka, Josefa Hlinomaze, Eduarda Cupáka, Bohuše Záhorského, Ireny Kačírkové, Jiřiny Jiráskové a dalších. Nechybějí ani písničky, k nimž hudbu složil šéf legendární "semaforské kapely" Ferdinad Havlík, který ji také se svým orchestrem nahrál. Loupežnická historie je jednou z perliček pohádkového archivu Supraphonu a ani po letech neztratila nic ze svého lesku. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Loupežnická historie - Pavel Grym - audiokniha , Rumcajsova loupežnická knížka & vánoce u rumcajsů ()

Rozhlasová historie

Rozhlasová historie
Detail

Audiokniha MP3 Kolektiv autorů, čte Tomáš Garrigue Masaryk, Tomáš Baťa, Edvard Beneš, Josef Suk, Jiří Voskovec, Jan Werich, Milada Horáková, Martin Frič, Emil Hácha, Klement Gottwald, Jan Masaryk, Rudolf Slánský, Zdeněk Nejedlý, Antonín Novotný, Václav Havel, Karel Kyncl Ještě nikdy na žádném zvukovém nosiči nevyšly historické nahrávky z rozhlasového archivu v takovém rozsahu a v tak rozmanitém výběru! Nyní vám nabízíme záznamy rozvržené do pěti kapitol postihující zásadní epochy naší historie v rozmezí let 1923 až 2013. Upřímně řečeno: roky 1923–1927 ve výběru chybí. Nelze je bohužel dost dobře vykreslit zvukem, aniž bychom k tomu použili dobové, komerčně vydávané gramofonové desky, což ovšem nebylo naším úmyslem. Jak známo, program Radiojournalu se v prvních letech odbavoval výhradně živě a snímky pro účely vysílání či archivace se na zvukové fólie začaly nahrávat až začátkem třicátých let. Naštěstí však byly zaznamenány – byť mnohem později – autentické... (alza.cz)

Podobné produkty ako Rozhlasová historie , Pohádka loupežnická z knihy devatero pohádek

Filosofská historie

Filosofská historie
Detail

Audiokniha MP3 Alois Jirásek, čte Jiří Štědroň Filosofská historie zachycuje litomyšlskou mládež v letech 1847 a 1848, v době, kdy celá Evropa bouřila revolucí. Přes tuto skutečnost vyzdvihuje autor poezii studentského života se všemi kouzly i trampotami. Pokud bychom hovořili současným jazykem, jedná se o love story z poloviny devatenáctého století, kde jsou mladí lidé konfrontováni s nástrahami doby, a Alois Jirásek vypráví svůj příběh opravdu poutavě, posuďte sami. (alza.cz)

Podobné produkty ako Filosofská historie , Rumcajsova loupežnická knížka: vánoce u rumcajsů, čte vojtěch kotek

Hardcore historie

Hardcore historie
Detail

Audiokniha MP3 - Jak apokalyptické momenty dějin formovaly lidstvo. - autor Dan Carlin, čte Zbyšek Horák Jak apokalyptické momenty dějin formovaly lidstvoZapomeňte na ospalé hodiny dějepisu a nekonečné seznamy jmen a dat. Zkoumat dějiny s Danem Carlinem je jako vydat se na cizí planetu, kterou také obývají lidé. Biologicky stejní, ale kulturně odlišní. Co všechno se můžeme z trosek vyspělých civilizací dozvědět sami o sobě? Naše planeta už zažila mnoho slavných impérií pyšnících se velkoměsty, bohatou kulturou i neporazitelností. A taky jejich strmé pády a zapomnění. Čeká nás něco podobného? Ustojíme budoucí globální konflikty, přírodní katastrofy a epidemie? Dan Carlin barvitě vypráví dávno minulé příběhy a ukazuje nám, že se snadno mohou stát scénáři naší budoucnosti. Milovníci dějin díky němu nahlédnou na historii z nové perspektivy a ostatní v sobě objeví netušenou fascinaci minulostí lidstva.Kniha hledá mimo jiné odpovědi na provokativní otázky:- Rodí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Hardcore historie

Tajná historie ()

Tajná historie ()
Detail

Audiokniha MP3 - Vysoce hodnocený a hojně diskutovaný bestseller jedné z nejuznávanějších současných autorek. Vysoce hodnocený a hojně diskutovaný bestseller jedné z nejuznávanějších současných autorek.Co by dokázalo dohnat pět rozumně uvažujících lidí k vraždě? Richardovi se na univerzitě podaří zařadit mezi elitní kroužek pěti studentů klasické řečtiny a užívá si idylu intelektuálního přátelství v uzavřené skupince. Následný rozklad sounáležitosti mu tedy připadá o to palčivější a pouští se do pátrání, co jej mohlo zapříčinit. Kdy se vlastně opojení životem a věděním proměnilo v natolik destruktivní síly, aby přimělo v podstatě sympatické hrdiny ke zločinu?„Nepovažuji se za žádného zloducha. Kdykoliv čtu v novinách o spáchaných vraždách, pokaždé mě zaráží ta zatvrzelá, skoro až dojemná sebejistota, s níž všichni ti sérioví škrtiči, úchylní pedofilové a zvrácení zločinci všeho druhu odmítají rozpoznat zlo, které se v nich skrývá, a dokonce pociťují nutkání... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tajná historie () , Tajná historie ()

Obrazová historie letectví

Obrazová historie letectví
Detail

Od montgolfiéry po SpaceShipTwo - skutečná kronika letectví, zachycená v celkovém pohledu i v působivých detailech. Poznáte průkopníky, vizionáře, konstruktéry, a především osm stovek strojů, jež se zapsaly do dějin. Balony a vzducholodě, první letadla, dopravní, cvičné, vojenské, civilní, pístové, turbovrtulové i proudové letouny. Nechybí samozřejmě ani kompletní popis vývoje vrtulníků. To vše prostřednictvím krásných ilustrací a detailních fotografií, které vás provedou legendárním Concordem či Spitfirem. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Obrazová historie letectví , Rozhlasová historie

Historie vojenské techniky

Historie vojenské techniky
Detail

Výjimečná kniha zobrazující, jak člověk dosáhl věku moderního válčení na příkladu téměř 100 neuvěřitelných válečných zbraních, zrekonstruovaných 3D technologií. Kniha analyzuje 60 válečných strojů všech dob, od primitivních válečných strojů Chetitů po moderní tank T-34, od řeckých trojveslic po letadlové lodě třídy Nimitz, od jednomístných stíhacích letounů Fokker Dr. I z první světové války po moderně vybavené stíhací letouny Grumman F-14 Tomcat; zkrátka v bojích na zemi, na moři i ve vzduchu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Historie vojenské techniky , Historie jawa

O historii - Plútarchos

O historii - Plútarchos
Detail

Plútarchos (po 45-po 120) z řecké Chairóneie patří k nejznámějším jménům antické literatury. Proslavily ho především Životopisy slavných Řeků a Římanů (vyd. v AK 2006 a 2007), v nichž vylíčil životní osudy významných řeckých a římských osobností. Mimoto je autorem více než dvou set drobnějších děl, jež věnoval nejrůznějším, především etickým otázkám lidského života (v AK soubory O lásce a přátelství, 1987, O politické činnosti, 2014). Z nich čerpá i svazek O historii, obsahující čtyři pojednání, věnovaná nejslavnějším obdobím a nejproslulejším představitelům řecké a římské historie (O Štěstěně Římanů, O Štěstěně či Zdatnosti Alexandra, Proslavili se Athéňané více ve válce než v umění?). Plútarchos líčí, jak se přitom uplatnila bohyně Tyché (Štěstěny) soupeřící s Areté (Zdatností) a dokládá řadu příkladů z dějin politických a dějin umění. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako O historii - Plútarchos , Stručná historie času

Piráti – Ilustrovaná historie

Piráti – Ilustrovaná historie
Detail

Tato bohatě ilustrovaná encyklopedie představuje piráty v těch nejživějších barvách. Poznáte, jak jejich řemeslo vzniklo a jakými se řídili pravidly. Proniknete do tajů jejich dobrodružného života a dozvíte se zajímavé informace o stavbě lodí či námořní navigaci. Dočtete se, jak krvavá éra pirátů skončila, co zlomilo jejich moc a donutilo je opustit vody Karibiku. Tak neváhejte a vydejte se s námi na plavbu pod pirátskou vlajkou! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Piráti – Ilustrovaná historie

Filosofská historie (DVD)

Filosofská historie (DVD)
Detail

DVD film Filosofská historie [1937]. Československý film pro pamětníky. Dolby Digital. "Ó, léta studentská! Kdož by z celé duše na vás nevzpomína" Tento titulek nás zavádí do Litomyšle roku 1847 a představuje nám obrázek ze života mladých filosofů. Alois Jirásek by měl určitě radost. Ztvárnění jeho "Filosofské historie" se povedlo. Film začíná vzpourou litomyšlských studentů, kterým nechtělo vedení církevního gymnázia povolit pořádání tradičního majálesu. Tato událost předcházela revolučním událostem v Praze v roce 1848 (kdy na Prahu zaútočil generál Windisgräz a Praha se musela po marných bojích nakonec vzdát). Přesto místy úsměvná, a svěží adaptace známé předlohy byla přijata s velkými sympatiemi kritiky, a tentokrát se vzácně shodla i s diváky. Otakar Vávra jako režisér úspěšně odstartoval svou režijní kariéru, protože převzal současně před ukončením natáčení "Filosofské historie" režii po Josefu Rovenském k dalšímu velice uznávanému filmu "Panenství". (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Filosofská historie (DVD) , Václav babinský: život loupežníka a loupežnická legenda (978-80-7277-392-3)

Albi Similo Historie

Albi Similo Historie
Detail

Deduktivní hra, ve které mohou hráči uplatnit vzájemnou domluvu pro postup ve hře. Hráči hledají v rychlosti co nejrychlejší nápovědu, pro uhádnutí světově známé postavy. Ve hře se setkají například s Kleopatrou, van Goghem nebo také volbou mezi vynálezcem či královnou. Hráči potrénují paměť i rychlou úvahu. Kupte dětem kooperativní hru a hrajte s nimi! Vhodné pro děti od 2 let Počet hráčů: 2+ Průměrná doba hry: 10+ min. (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Albi Similo Historie , Filosofská historie - dvd (9542)

Historie v kostce

Historie v kostce
Detail

Mimořádná kniha vám dovolí vrátit se zpátky do historie a pomocí názorných ilustrací se zúčastnit lovu mamutů, pochodu římských legií nebo se seznámit s každodenním životem středověkých kultur. Dozvíte se také o vynálezech, které změnily svět, včetně těch z poslední doby. Bohatě ilustrovanou knihu doplňují i mapy a nejrůznější tabulky s popisky. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Historie v kostce , Intimní historie od antiky po baroko ()

Rozhlasová historie - audiokniha

Rozhlasová historie - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Ještě nikdy na žádném zvukovém nosiči nevyšly historické nahrávky z rozhlasového archivu v takovém rozsahu a v tak rozmanitém výběru! Nyní vám nabízíme záznamy rozvržené do pěti kapitol postihující zásadní epochy naší historie v rozmezí let 1923 až 2013. Upřímně řečeno: roky 1923–1927 ve výběru chybí. Nelze je bohužel dost dobře vykreslit zvukem, aniž bychom k tomu použili dobové, komerčně vydávané gramofonové desky, což ovšem nebylo naším úmyslem. Jak známo, program Radiojournalu se v prvních letech odbavoval výhradně živě a snímky pro účely vysílání či archivace se na zvukové fólie začaly nahrávat až začátkem třicátých let. Naštěstí však byly zaznamenány – byť mnohem později – autentické vzpomínky celé řady účastníků prvních kroků naší radiofonie, a tak Vás o obrázek ze stanu ve Kbelích u Prahy nepřipravíme. Tak jako má svoje příslovečné čertovo kopýtko práce s nejstaršími zvukovými poklady, má je také práce se snímky naopak z poslední doby. Tomáš Černý, Miloslav Turek (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Rozhlasová historie - audiokniha , Historie psaná šelakem - pohádky 1929-1946

Historie vojenské techniky

Historie vojenské techniky
Detail

Výjimečná kniha zobrazující, jak člověk dosáhl věku moderního válčení na příkladu téměř 100 neuvěřitelných válečných zbraních, zrekonstruovaných 3D technologií. Kniha analyzuje 60 válečných strojů všech dob, od primitivních válečných strojů Chetitů po moderní tank T-34, od řeckých trojveslic po letadlové lodě třídy Nimitz, od jednomístných stíhacích letounů Fokker Dr. I z první světové války po moderně vybavené stíhací letouny Grumman F-14 Tomcat; zkrátka v bojích na zemi, na moři i ve vzduchu. (patro.cz)

Podobné produkty ako Historie vojenské techniky , Az kvíz - historie a zeměpis (8590878621749)

Historie starověkých civilizací

Historie starověkých civilizací
Detail

V této knize se dozvíš, jak žila první lidská společenství v paleolitu, proč začali lidé v neolitu zakládat osady a jak začaly vznikat městské státy, z nichž se později vyvinuly první civilizace. Poznáš také historii starověkého Egypta, Řecka a Říma. (patro.cz)

Podobné produkty ako Historie starověkých civilizací , Historie špionáže (978-80-242-6772-2)

O historii - Plútarchos

O historii - Plútarchos
Detail

Plútarchos (po 45-po 120) z řecké Chairóneie patří k nejznámějším jménům antické literatury. Proslavily ho především Životopisy slavných Řeků a Římanů (vyd. v AK 2006 a 2007), v nichž vylíčil životní osudy významných řeckých a římských osobností. Mimoto je autorem více než dvou set drobnějších děl, jež věnoval nejrůznějším, především etickým otázkám lidského života (v AK soubory O lásce a přátelství, 1987, O politické činnosti, 2014). Z nich čerpá i svazek O historii, obsahující čtyři pojednání, věnovaná nejslavnějším obdobím a nejproslulejším představitelům řecké a římské historie (O Štěstěně Římanů, O Štěstěně či Zdatnosti Alexandra, Proslavili se Athéňané více ve válce než v umění?). Plútarchos líčí, jak se přitom uplatnila bohyně Tyché (Štěstěny) soupeřící s Areté (Zdatností) a dokládá řadu příkladů z dějin politických a dějin umění. Poprvé do češtiny přeložil Pavel Oliva. (patro.cz)

Podobné produkty ako O historii - Plútarchos , Hardcore historie (978-80-7555-128-3)

Letadla Kompletní historie

Letadla Kompletní historie
Detail

Nastupte na palubu a vydejte se na velkolepý let historií letectví s padesáti legendárními letadly, od roku 1903 se strojem Wright Flyer až po rok 2009 s Boeingem 787 Dreamliner. Kniha nabízí: - 50 věrných trojrozměrných modelů. - Jednotlivé díly jsou v reálných barvách a lze je snadno vyjmout. - Srozumitelné pokyny vás krok za krokem povedou při sestavování nádherných modelů. - Detailní informace o roli každého z letounů v letecké historii. (patro.cz)

Podobné produkty ako Letadla Kompletní historie , Překvapená historie (978-80-7376-493-7)

Stručná historie času

Stručná historie času
Detail

Audiokniha MP3 - Bestseller populárně naučné literatury vysvětlující podstatu vesmíru jedním z nejvýznamnějších vědců současnosti. - Stephen Hawking, čte Filip Švarc, 6 hod. 16 min. Bestseller populárně naučné literatury vysvětlující podstatu vesmíruJaká je povaha prostoru a času? Kde se vzal vesmír a kam směřuje? Mohl se na jeho vzniku podílet Bůh? Dá se cestovat časem? Co se stane astronautovi v černé díře? Na takové otázky se pokouší co nejsrozumitelněji odpovědět jeden z nejvýznamnějších vědců současnosti, britský matematik a astrofyzik Stephen Hawking. Tato populárně vědecká publikace se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků.Stephen William HawkingBritský teoretický fyzik a jeden z nejznámějších vědců vůbec se narodil 8. ledna v Oxfordu. Otec z něj chtěl mít lékaře, on sám se však zajímal o matematiku, fyziku a chemii. Ještě před maturitou si podal žádost o přijetí na Oxfordskou univerzitu, kam byl přijat a dostal i... (alza.cz)

Podobné produkty ako Stručná historie času , Historie ss (978-80-206-1536-7)

Stručná historie času ()

Stručná historie času ()
Detail

Elektronická kniha - Bestseller populárně naučné literatury vysvětlující podstatu vesmíru jedním z nejvýznamnějších vědců současnosti. - autor Stephen Hawking, 205 stran, česky Bestseller populárně naučné literatury vysvětlující podstatu vesmíruJaká je povaha prostoru a času? Kde se vzal vesmír a kam směřuje? Mohl se na jeho vzniku podílet Bůh? Dá se cestovat časem? Co se stane astronautovi v černé díře? Na takové otázky se pokouší co nejsrozumitelněji odpovědět jeden z nejvýznamnějších vědců současnosti, britský matematik a astrofyzik Stephen Hawking. Tato populárně vědecká publikace se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků.Stephen William HawkingBritský teoretický fyzik a jeden z nejznámějších vědců vůbec se narodil 8. ledna v Oxfordu. Otec z něj chtěl mít lékaře, on sám se však zajímal o matematiku, fyziku a chemii. Ještě před maturitou si podal žádost o přijetí na Oxfordskou univerzitu, kam byl přijat a dostal i studijní... (alza.cz)

Podobné produkty ako Stručná historie času () , Historie střelectví z ručních palných zbraní (9788024639062)

Queen – Neznámá historie

Queen – Neznámá historie
Detail

Audiokniha MP3 - Audiokniha od britského autora Petera Hince vás zavede do zákulisí jedné z?nejslavnějších rockových kapel v dějinách. Audiokniha Queen – Neznámá historie vás zavede do zákulisí jedné z nejslavnějších rockových kapel v dějináchPeter Hince se coby řadový „bedňák“ a později šéf technického doprovodu skupiny Queen zúčastnil mezi lety 1973 a 1986 řady mezinárodních koncertních turné kapely. Ve své knize Queen – Neznámá historie nabízí unikátní vhled do života rockových hvězd s jeho radostmi i strastmi. Popisuje zástupy fanynek, nekonečné večírky, ale i detaily z provozu arén a stadionů ve všech koutech světa. Poznejte opravdový život Freddieho Mercuryho a dalších členů slavného uskupení pohledem jednoho z jejich nejbližších spolupracovníků.Nechte se vtáhnout do světa, kterému vládnou sex, drogy a rokenrol. Díky autorovu zábavnému, a přitom laskavému stylu vyprávění si budete připadat, jako byste byli u toho.Peter HinceZnámý fotograf a bývalý... (alza.cz)

Podobné produkty ako Queen – Neznámá historie , Intimní historie (978-80-243-5589-4)

Historie vlků - Emily Fridlundová

Historie vlků - Emily Fridlundová
Detail

Čtrnáctiletá Linda žije v zapadlém kraji obklopeném krásnou a drsnou přírodou. Se spolužačkami si nerozumí a rodiče si jí nijak zvlášť nevšímají. Až když začne hlídat čtyřletého Paula, připadá si potřebná a má pocit, že konečně někam patří. Stále častěji však naráží na zvláštní způsob myšlení Paulových rodičů. A s onemocněním jejich syna vše graduje. Jak však může dospívající dívka, která o světě neví skoro nic, odhadnout následky svých rozhodnutí? (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Historie vlků - Emily Fridlundová , Historie včel (978-80-739-0329-9)

Odklínanie histórie - Viktor Timura

Odklínanie histórie - Viktor Timura
Detail

Kniha Odklínanie histórie - a pravdy o vzťahoch Západu k Slovanom prináša v prvých kapitolách výrazne skrátenú syntézu základných myšlienok publikácií Dávnovekej Európy (2011, 2016) a Zamlčaných dejín (2014, 2015, 2016), a zároveň však aj nové analýzy a interpretácie, ktoré idú za pohľady a poznanie v uvedených publikáciách. Ide doslova o odklínanie pravdy o európskej a našej minulosti s osobitným dôrazom na odhalenie pravdy o nepriateľských postojoch Západu k Slovanom. Tieto postoje sa ako smutná a tragická niť tiahnu európskymi dejinami viac ako dve tisícročia. Toto všetko autor dokladá faktograficky bohatým poznatkovým materiálom. Málokto si uvedomuje, že oficiálne európske dejiny tak ako sú podávané, sa stali významným ideologickým nástrojom propagandy a manipulácii s vedomím Európanov. Interpretácia a pohľad na konkrétne historické udalostí sa menili a menia s každou zmenou politického systému alebo aj vládnej garnitúry. Oficiálna interpretácia konkrétnych historických udalostí európskych dejín z týchto príčin nedáva objektívny pohľad na európske dejiny. Publikácia Odklínanie histórie... prináša nové poznanie, ktoré predtým zostalo skryté a neodhalené. Prehlbuje pohľad na európsku a našu minulosť a preniká do doteraz neobjavených a zmanipulovaných pomerov a udalostí o našej minulosti, zvlášť o osídlení strednej Európy medzi Rýnom, Vislou a Karpatmi v období okolo prelomu letopočtov a neskôr. Autor zdôrazňuje, že štúdium histórie nie je samoúčelné ale dáva nám odpovede aj na našu súčasnosť. Je toho hodne, nad čím by sme sa mali zamyslieť, lebo nejde len o našu súčasnosť, ale aj našu budúcnosť a možno aj existenciu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Odklínanie histórie - Viktor Timura , Hacafracká historie (999-00-025-8330-8)

Historie nacismu první část

Historie nacismu první část
Detail

Tento unikátní snímek dokumentuje zrod, vývoj a šíření nacismu v Evropě od jeho počátků až po proces u norimberského tribunálu. Sledujte fakta ekonomického, politického a ideologického růstu nacistického hnutí na dvoudílném DVD. Jak to, že se tak zvrácená ideologie dočkala takové popularity? (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Historie nacismu první část , Historie ošetřovatelství (978-80-247-3224-4)

Dobrodružství historie - Jiří Sommer

Dobrodružství historie - Jiří Sommer
Detail

Odborníka i laika často napadne, zda dějiny mají nějakou vnitřní logiku, do jaké míry jsou jednotlivé historické události vzájemně provázány (prostorem, časem, osobnostmi), nebo zda každá událost měla svoji vlastní příčinu a důsledek. V tomto díle nazvaném Dobrodružství historie se autor pokouší nahlédnout pod pokličku těchto a podobných tajemství. Předkládaná kniha deseti příběhů z českých dějin otevírá období spojené s legendárním knížetem a soudcem Krokem a dále prostupuje takovými událostmi, které autor považuje za stěžejní. V každé z nich je něco dramatického, je v ní jak láska, tak nenávist, krutost a podlost, přátelství a nepřátelství. Pokud bude čtenář pozorně číst, najde tam odpovědi na některé tyto otázky. A zároveň se může seznámit s netradičním autorským pohledem na jejich výklad. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dobrodružství historie - Jiří Sommer , Historie čísla pí (978-80-200-3133-4)

Historie pirátství - Lehr Peter

Historie pirátství - Lehr Peter
Detail

Nová historie pirátství, od Vikingů po somálské nájezdníky. Dozvíte se o původu pirátství, jeho počátky sahají k době, kdy lidé poprvé začali využívat lodě. V současnosti je pirátství omezeno jen na některé lokality. Jsou popsány způsoby přepadávání lodí, přístavů nebo vesnic a měst na pobřeží. A jak se postupem času tyto strategie vyvíjely s příchodem nových technologií, politických spojenectví apod. Vyvrací se romantické představy o pirátech, které byly vytvořeny mnoha příběhy a hollywoodskými filmy. Nechybí ani portréty nejslavnějších pirátů. Pro přehlednost je kniha doplněna mapkami a kresbami lodí. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Historie pirátství - Lehr Peter , Historie traktorů zetor (978-80-264-0042-4)

Historie špionáže - Ernest Volkman

Historie špionáže - Ernest Volkman
Detail

Fascinující kniha odkrývá dějiny špionáže, od prvních středověkých průkopníků po moderní rafinované techniky současné digitální doby. Americký investigativní reportér Ernest Volkman odhaluje techniky špionáže jako nikdo jiný před ním. Celobarevnou knihu doplňují unikátní fotografie. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Historie špionáže - Ernest Volkman , Skautské století - historie (978-80-868-2572-4)

Zmizelá historie - Tomáš Sniegoň

Zmizelá historie - Tomáš Sniegoň
Detail

Autor hledá v knize Zmizelá historie odpověď na otázku, proč se z české a slovenské historické paměti vytratilo slovo holocaust, a to i přesto, že jak v Protektorátu Čechy a Morava, tak i ve formálně samostatném Slovenském štátu došlo k vyvraždění několika set tisíc obyvatel židovského původu. Příčiny nachází jak v konstruování historické paměti v době komunistické diktatury, tak ve vědomém opomíjení židovské otázky po roce 1989, ve způsobu traktování druhé světové války v českém a především slovenském prostředí, v proměnách výkladu protiválečného odboje i kolaborace ve válečných letech, resp. v jen obtížném vyrovnávání se Čechů a Slováků s vlastní minulostí 20. století. Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zmizelá historie - Tomáš Sniegoň , Pod tíhou historie (978-80-742-9751-9)

Překvapená historie - Petr Vokáč

Překvapená historie - Petr Vokáč
Detail

„Nejkrásnější věc, kterou můžeme objevit, je záhada,“ prohlásil kdysi Albert Einstein. On sám se celý život zabýval záhadami vesmíru a fyziky a snažil se poodhalit roušku tajemství, které skrývá. My se však přidržme při zemi. Podívejme se s Petrem Vokáčem, známým záhadologem, do jeskyní v Altausee, na spojeneckou operaci Torch, na záležitost Kolčakova zlata i smrt princezny Diany. Že všechno znáte? Petr Vokáč vás přesvědčí o tom, že skutečnosti zdaleka nemusí být takové, jak se zdají. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Překvapená historie - Petr Vokáč , Tajná historie mimozemšťanů (978-80-7651-133-0)

Djeco Trio Puzzle Historie

Djeco Trio Puzzle Historie
Detail

Djeco Trio Puzzle Historie Praktické balení osmi puzzle obrázků. Holčičky a kluci mají za úkol přiložit k sobě vždy správné obrázky, které k sobě patří. Ve výsledku uvidí odvíjející se příběh. Přednosti: trénují zručnost posilují fantazii a trpělivost Kupte dětem jednoduché puzzle obrázky Djeco! Vhodné pro děti od 3 let Počet obrázků: 8 Počet dílků: 24 Rozměr balení: 18 x 12 x 6 cm (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Djeco Trio Puzzle Historie , Tajná historie bornnu (978-80-7456-430-7)

Hardcore historie - Dan Carlin

Hardcore historie - Dan Carlin
Detail

Zapomeňte na ospalé hodiny dějepisu a nekonečné seznamy jmen a dat. Zkoumat dějiny s Danem Carlinem je jako vydat se na cizí planetu, kterou také obývají lidé. Biologicky stejní, ale kulturně odlišní. Co všechno se můžeme z trosek vyspělých civilizací dozvědět sami o sobě? Naše planeta už zažila mnoho slavných impérií pyšnících se velkoměsty, vyspělou kulturou i neporazitelností. A taky jejich strmé pády a zapomnění. Čeká nás něco podobného? Ustojíme budoucí globální konflikty, přírodní katastrofy a epidemie? Dan Carlin barvitě vypráví dávno minulé příběhy a ukazuje nám, že se snadno mohou stát scénáři naší budoucnosti. Milovníci dějin díky němu nahlédnou na historii z nové perspektivy a ostatní v sobě objeví netušenou fascinaci minulostí lidstva. Kniha hledá mimo jiné odpovědi na provokativní otázky: Rodí tvrdá doba tvrdé lidi? A doba spokojeného blahobytu lidi změkčilé? Proč zkolabovala celá středomořská civilizace doby bronzové? Jak změnily morové rány středověkou společnost a další běh světa? Znamenal pád Římské říše pro její obyvatele pohromu, nebo vítanou změnu? Ochrání nás hrůza z nukleárních zbraní před další světovou válkou? Kolikrát jsme už stanuli na jejím prahu? O autorovi Dan Carlin (* 1965) je americký podcaster, politický komentátor a herec. Dříve působil jako televizní reportér a rozhlasový moderátor, nyní vysílá tři populární podcasty: Hardcore History, Hardcore History: Addendum a Common Sense. Za své pořady obdržel řadu ocenění. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Hardcore historie - Dan Carlin

Intimní historie - Vlastimil Vondruška

Intimní historie - Vlastimil Vondruška
Detail

V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic. Kniha Intimní historie čtenáře seznamuje s tím, co doprovázelo každodenní život lidí od starověku až do 19. století. Autor si vytkl za cíl čtenáře nejen poučit, ale především pobavit. A tak se vedle základních dějepisných faktů objevují historky ze života, ať již ze starých kronik, či z renesanční satirické literatury. Vybrané dokumenty či příběhy nejsou samoúčelné, ale snaží se přiblížit základní lidské potřeby v historických souvislostech a objasnit, jaký člověk ve skutečnosti byl. Kniha je prvním dílem na českém literárním trhu, která se čtenářsky přístupnou a zábavnou formou souborně zabývá např. dějinami mytí, toalet, ubytování, holení a stříhání vlasů, nevěstinců, milostných praktik a dalšími projevy všedního života, od těch běžných až k velice intimním. Sleduje, jak se přirozené lidské úkony postupně stávaly společenským tabu a jak se rodil ostych a stud, to vše na rozsáhlém materiálu z celé Evropy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Intimní historie - Vlastimil Vondruška

Zpátky v čase: Historie

Zpátky v čase: Historie
Detail

Vrať se s Alenkou, Oldou a jejich pejskem Jožkou do minulosti. Dozvíš se nejrůznější zajímavosti o významných obdobích dějin, od doby ledové až po americký Divoký západ. Zajímá tě například: Co jedli Aztékové? Co se dělo při středověkém rytířském turnaji? Které disciplíny byly součástí prvních olympijských her? Pojď se vrátit do historie a zjistit to! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zpátky v čase: Historie

Mindok Desítka: Historie rozšíření

Detail

Nové rozšíření ke stále oblíbenější hře Desítka. 100 nových okruhů, 1000 nových otázek a odpovědí týkajících se českých i zahraničních panovníků, bitev, objevů či dalších historických zajímavostí. (mall.cz)

Podobné produkty ako Mindok Desítka: Historie rozšíření

Historie vlků - Fridlundová Emily

Historie vlků - Fridlundová Emily
Detail

Čtrnáctiletá Linda žije v zapadlém kraji obklopeném krásnou a drsnou přírodou. Se spolužačkami si nerozumí a rodiče si jí nijak zvlášť nevšímají. Až když začne hlídat čtyřletého Paula, připadá si potřebná a má pocit, že konečně někam patří. Stále častěji však naráží na zvláštní způsob myšlení Paulových rodičů. A s onemocněním jejich syna vše graduje. Jak však může dospívající dívka, která o světě neví skoro nic, odhadnout následky svých rozhodnutí? (patro.cz)

Podobné produkty ako Historie vlků - Fridlundová Emily

Intimní historie - Vondruška Vlastimil

Intimní historie - Vondruška Vlastimil
Detail

V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic. Kniha Intimní historie čtenáře seznamuje s tím, co doprovázelo každodenní život lidí od starověku až do 19. století. Autor si vytkl za cíl čtenáře nejen poučit, ale především pobavit. A tak se vedle základních dějepisných faktů objevují historky ze života, ať již ze starých kronik, či z renesanční satirické literatury. Vybrané dokumenty či příběhy nejsou samoúčelné, ale snaží se přiblížit základní lidské potřeby v historických souvislostech a objasnit, jaký člověk ve skutečnosti byl. Kniha je prvním dílem na českém literárním trhu, která se čtenářsky přístupnou a zábavnou formou souborně zabývá např. dějinami mytí, toalet, ubytování, holení a stříhání vlasů, nevěstinců, milostných praktik a dalšími projevy všedního života, od těch běžných až k velice intimním. Sleduje, jak se přirozené lidské úkony postupně stávaly společenským tabu a jak se rodil ostych a stud, to vše na rozsáhlém materiálu z celé Evropy. (patro.cz)

Podobné produkty ako Intimní historie - Vondruška Vlastimil

Historie špionáže - Volkman Ernest

Historie špionáže - Volkman Ernest
Detail

Fascinující kniha odkrývá dějiny špionáže, od prvních středověkých průkopníků po moderní rafinované techniky současné digitální doby. Americký investigativní reportér Ernest Volkman odhaluje techniky špionáže jako nikdo jiný před ním. Celobarevnou knihu doplňují unikátní fotografie. (patro.cz)

Podobné produkty ako Historie špionáže - Volkman Ernest

Provařená historie - Kohoutová Marcela

Provařená historie - Kohoutová Marcela
Detail

Retro vyprávění jedné z úspěšných panských kuchařek z doby, kdy končilo rakouské mocnářství a z dvacátých let První republiky. Vzpomínky na život autorčiny prababičky vycházejí přímo z jejího vlastního vyprávění. Stala se velmi oblíbenou kuchařkou, kterou si žádali v lepších rodinách ve Vídni a Budapešti a po vzniku republiky také na Podkarpatské Rusi v Berehovu a Užhorodu. Její vyhlášenou svíčkovou dokonce ochutnala a osobně pochválila první dáma Hana Benešová a její manžel dr. Edvard Beneš. Ovšem v době, kdy došlo k této příhodě, byl budoucí prezident teprve ministrem zahraničí nově vzniklé republiky. Celé vyprávění jednoho nevšedního života doplňují recepty pokrmů, které všem tolik chutnaly. Některá jídla jsou už dnes téměř zapomenutá a budou pro čtenáře možná zajímavou možností, tak trochu si zavzpomínat a uvařit něco z toho, na čem si pochutnávali naši předkové. U většiny receptů si ale dnešní kuchařinky nejspíš uvědomí, jak naše prababičky neváhaly věnovat vaření opravdu dostatek času a nikdy nic neošidily, na rozdíl od nás, které chceme mít co nejrychleji navařeno. A právě proto, že nikdy nic neošidila a vařila vždy poctivě, bylo kulinářské umění této panské kuchařky tolik oblíbené. (patro.cz)

Podobné produkty ako Provařená historie - Kohoutová Marcela

Letadla Historie v obrázcích

Letadla Historie v obrázcích
Detail

Měli jste někdy chuť létat? A věděli jste, že existuje mnoho typů letadel? A lidé je stále vylepšují! Vynalezli dokonce i kluzák, který léta bez motoru, anebo ještě něco lepšího: padák a rogalo! Tahle knížka Vám pomůže objevit ještě mnohem víc příběhů o létajících strojích. (patro.cz)

Podobné produkty ako Letadla Historie v obrázcích

Hardcore historie - Carlin Dan

Hardcore historie - Carlin Dan
Detail

Jaké příběhy prožívají lidé, zatímco jejich civilizace kolabuje? Rodí tvrdá doba tvrdé lidi? Má způsob výchovy dětí vliv na společnost jako celek? Dokážeme nakládat s moderními zbraněmi, aniž bychom zničili sami sebe? Je pokrok nezadržitelný, anebo můžeme o naše současné schopnosti, poznání a technologie přijít? Hardcore historie není obyčejná historická kniha. Dan Carlin, tvůrce stejnojmenného úspěšného podcastu, kombinuje vyprávění příběhů s podivuhodnými událostmi a spojuje tak minulost a budoucnost překvapivými způsoby. Rozhodně nečekejte suchopárný seznam jmen, dat a událostí. Naopak uvidíte, že velké příběhy prožívali lidé z masa a kostí, v mnoha ohledech stejní jako my. Zpochybňuje pojmy jako pokrok, úpadek, vzestup či pád, kterými jsme si dřívější doby onálepkovali, a připomíná, že od zhroucení doby bronzové až po výzvy jaderné éry, každou apokalypsu spojuje nejdůležitější představitelný problém: přežití člověka. Milovníci dějin uvidí minulost z jiné perspektivy a ti, kdo hodiny dějepisu ve škole protrpěli, v sobě díky Carlinovi objeví netušené sympatie k tomuto oboru. Příběhy Hardcore historie jsou živými dějinami i lékem proti domýšlivosti a příkrým soudům vůči našim předkům. Dějiny se koneckonců valí dál a kapitoly z minulosti možná představují potenciální scénáře naší budoucnosti. (patro.cz)

Podobné produkty ako Hardcore historie - Carlin Dan

Cobi 1917 Historie Concorde

Detail

Postavte si model legendárního britsko-francouzského nadzvukového dopravního letadla Concorde G-BBDG. Sestavený model v měřítku 1:95 měří 53 cm na délku, 12,5 cm na výšku a rozpětí křídel má 27 cm. Model má zatahovací pohyblivá kola s gumovými pneumatikami a pohyblivé směrové kormidlo. Balení obsahuje 455 kostek stavebnice. (mall.cz)

Podobné produkty ako Cobi 1917 Historie Concorde

Auta Historie v obrázcích

Auta Historie v obrázcích
Detail

My lidé jsme vždycky rádi cestovali a zároveň jsme potřebovali převážet věci z místa na místo. Proto jsme vynalezli vůz. Byl to první dopravní prostředek na kolech. Pak se objevily kočáry a různé vozy tažené koňmi a nakonec automobil. Skoro se nechce věřit, jak moc se dopravní prostředky od svého počátku do dneška změnily! Tato knížka Vám to ukáže. (patro.cz)

Podobné produkty ako Auta Historie v obrázcích

Historie SS - Graber G.S.

Historie SS - Graber G.S.
Detail

Autor ukazuje aspekty SS, které doteď nebyly široce známé: rituály SS, jak SS fungovaly jako obchodní organizace a jak se klíčoví muži SS (Himmler, Heydrich, Eichmann a jiní) v SS chovali a často stáli jeden proti druhému. Zdůrazňuje hlavní historické okamžiky v historii SS: okupace Evropy, Kristallnacht, atentát na Heydricha, potlačení povstání ve varšavském ghettu, provozování koncentračních táborů, pokus o atentát na Hitlera a konec třetí říše. S velmi neobvyklým přístupem k SS také ukazuje, jak různé aspekty života SS přežívají – a nabývají nových forem – v dnešním světě. (patro.cz)

Podobné produkty ako Historie SS - Graber G.S.

Překvapená historie - Vokáč Petr

Překvapená historie - Vokáč Petr
Detail

"Nejkrásnější věc, kterou můžeme objevit, je záhada," prohlásil kdysi Albert Einstein. On sám se celý život zabýval záhadami vesmíru a fyziky a snažil se poodhalit roušku tajemství, které skrývá. My se však přidržme při zemi. Podívejme se s Petrem Vokáčem, známým záhadologem, do jeskyní v Altausee, na spojeneckou operaci Torch, na záležitost Kolčakova zlata i smrt princezny Diany. Že všechno znáte? Petr Vokáč vás přesvědčí o tom, že skutečnosti zdaleka nemusí být takové, jak se zdají. (patro.cz)

Podobné produkty ako Překvapená historie - Vokáč Petr

Odklínanie histórie - Timura Viktor

Odklínanie histórie - Timura Viktor
Detail

Kniha Odklínanie histórie - a pravdy o vzťahoch Západu k Slovanom prináša v prvých kapitolách výrazne skrátenú syntézu základných myšlienok publikácií Dávnovekej Európy (2011, 2016) a Zamlčaných dejín (2014, 2015, 2016), a zároveň však aj nové analýzy a interpretácie, ktoré idú za pohľady a poznanie v uvedených publikáciách. Ide doslova o odklínanie pravdy o európskej a našej minulosti s osobitným dôrazom na odhalenie pravdy o nepriateľských postojoch Západu k Slovanom. Tieto postoje sa ako smutná a tragická niť tiahnu európskymi dejinami viac ako dve tisícročia. Toto všetko autor dokladá faktograficky bohatým poznatkovým materiálom. Málokto si uvedomuje, že oficiálne európske dejiny tak ako sú podávané, sa stali významným ideologickým nástrojom propagandy a manipulácii s vedomím Európanov. Interpretácia a pohľad na konkrétne historické udalostí sa menili a menia s každou zmenou politického systému alebo aj vládnej garnitúry. Oficiálna interpretácia konkrétnych historických udalostí európskych dejín z týchto príčin nedáva objektívny pohľad na európske dejiny. Publikácia Odklínanie histórie... prináša nové poznanie, ktoré predtým zostalo skryté a neodhalené. Prehlbuje pohľad na európsku a našu minulosť a preniká do doteraz neobjavených a zmanipulovaných pomerov a udalostí o našej minulosti, zvlášť o osídlení strednej Európy medzi Rýnom, Vislou a Karpatmi v období okolo prelomu letopočtov a neskôr. Autor zdôrazňuje, že štúdium histórie nie je samoúčelné ale dáva nám odpovede aj na našu súčasnosť. Je toho hodne, nad čím by sme sa mali zamyslieť, lebo nejde len o našu súčasnosť, ale aj našu budúcnosť a možno aj existenciu. (patro.cz)

Podobné produkty ako Odklínanie histórie - Timura Viktor

Dobrodružství historie - Sommer Jiří

Dobrodružství historie - Sommer Jiří
Detail

Odborníka i laika často napadne, zda dějiny mají nějakou vnitřní logiku, do jaké míry jsou jednotlivé historické události vzájemně provázány (prostorem, časem, osobnostmi), nebo zda každá událost měla svoji vlastní příčinu a důsledek. V tomto díle nazvaném Dobrodružství historie se autor pokouší nahlédnout pod pokličku těchto a podobných tajemství. Předkládaná kniha deseti příběhů z českých dějin otevírá období spojené s legendárním knížetem a soudcem Krokem a dále prostupuje takovými událostmi, které autor považuje za stěžejní. V každé z nich je něco dramatického, je v ní jak láska, tak nenávist, krutost a podlost, přátelství a nepřátelství. Pokud bude čtenář pozorně číst, najde tam odpovědi na některé tyto otázky. A zároveň se může seznámit s netradičním autorským pohledem na jejich výklad. (patro.cz)

Podobné produkty ako Dobrodružství historie - Sommer Jiří

Na obranu historie (9788025730966)

Na obranu historie (9788025730966)
Detail

Elektronická kniha - Evans zde nastoluje otázky morálních aspektů hodnocení dějin, moci vědění a manipulace společnosti prostřednictvím historických výkladů, objektivity a subjektivity nazírání dějin, významu individualit a společenství v dějinách. - autor Richard J. Evans, 304 stran, česky Kniha Na obranu dějin představuje v Evansově díle zdánlivou výjimku. Ve skutečnosti však odráží jeho hlubokou znalost moderního dějepisectví a soudobých teoretických přístupů. Jedinečným způsobem se v ní zrcadlí po desetiletí vedená debata o smyslu historie, o dějepisectví jako tvrdé či měkké vědě, o historii jako beletrii, o dějepisectví jako disciplíně pohybující se mezi jasnými fakty a čirou fikcí.Evans zde nastoluje otázky morálních aspektů hodnocení dějin, moci vědění a manipulace společnosti prostřednictvím historických výkladů, objektivity a subjektivity nazírání dějin, významu individualit a společenství v dějinách.Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha. (alza.cz)

Podobné produkty ako Na obranu historie (9788025730966)

Filosofská historie - DVD (9542)

Filosofská historie - DVD (9542)
Detail

Film na DVD - Na pozadí bezstarostného studentského života vidíme rostoucí národní uvědomění i vlastenectví, náročnost zkoušek, ale i první lásky. Na pozadí bezstarostného studentského života vidíme rostoucí národní uvědomění i vlastenectví, náročnost zkoušek, ale i první lásky. Zlomový revoluční rok 1848 zavádí mladé filosofy Frýborta a Vavřenu z nově vytvořené studentské legie na barikády, kam vyrazili pomoci svým bojujícím kolegům proti útlaku Metternichovy vlády... (alza.cz)

Podobné produkty ako Filosofská historie - DVD (9542)

Desítka: rozšíření historie (8595558305162)

Desítka: rozšíření historie (8595558305162)
Detail

Rozšíření společenské hry pro 2–8 hráčů, vhodné od 10 let, alespoň na 20 min hraní, česká lokalizace V tomto rozšíření najdete 50 nových oboustranných karet. 100 nových okruhů, 1000 nových otázek a odpovědí týkajících se českých i zahraničních panovníků, bitev, objevů či dalších historických zajímavostí. Těmito kartami můžete nahradit polovinu karet ze základní hry. Jednotlivá rozšíření lze libovolně kombinovat. (alza.cz)

Podobné produkty ako Desítka: rozšíření historie (8595558305162)

Český les - příroda, historie, život

Český les - příroda, historie, život
Detail

Publikace navazuje na první svazek ediční řady Krajina a lidé / Naše pohoří Šumava - příroda, historie, život a na jejím vzniku se opět podílí celá řada renomovaných odborníků všech vědních oborů (geologové, geografové, meteorologové, zoologové, botanici, ekologové, etnografové, historikové, historikové umění, památkáři, historikové techniky, sociologové). V roce vzniku Chráněné krajinné oblasti Český les tak vzniká jedinečná encyklopedie, která mapuje celý region Českého lesa téměř ze všech stran. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Český les - příroda, historie, život
Rumcajsova loupežnická knížka & Vánoce u Rumcajsů (), Pohádka loupežnická z knihy Devatero pohádek, Rumcajsova loupežnická knížka: Vánoce u Rumcajsů, Čte Vojtěch Kotek, Tajná historie (), Rozhlasová historie, historie jawa, Stručná historie času, Václav Babinský: Život loupežníka a loupežnická legenda (978-80-7277-392-3), Filosofská historie - DVD (9542), Intimní historie od antiky po baroko (), Historie psaná šelakem - Pohádky 1929-1946, AZ Kvíz - Historie a zeměpis (8590878621749), Historie špionáže (978-80-242-6772-2), Hardcore historie (978-80-7555-128-3), Překvapená historie (978-80-7376-493-7), Historie SS (978-80-206-1536-7), Historie střelectví z ručních palných zbraní (9788024639062), Intimní historie (978-80-243-5589-4), Historie včel (978-80-739-0329-9), Hacafracká historie (999-00-025-8330-8), Historie ošetřovatelství (978-80-247-3224-4), Historie čísla Pí (978-80-200-3133-4), Historie traktorů Zetor (978-80-264-0042-4), Skautské století - historie (978-80-868-2572-4), Pod tíhou historie (978-80-742-9751-9), Tajná historie mimozemšťanů (978-80-7651-133-0), Tajná historie Bornnu (978-80-7456-430-7)