Logika smyslu (9788024644301)

Produkt Logika smyslu (9788024644301) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Logika smyslu (9788024644301) upraviť a produkt hľadať znova.

Logika smyslu (9788024644301)

Logika smyslu (9788024644301)
Detail

Elektronická kniha - autor Gilles Deleuze, 392 stran, česky Logika smyslu francouzského filosofa Gillese Deleuze, která poprvé vyšla v roce 1969, patří k hlavním dílům tohoto autora před jeho spoluprací s Felixem Guattarim. Kniha je kolekcí 34 řad paradoxů, na něž v závěru navazuje formou přílohy pět již publikovaných, upravených statí, jež rozvíjí ty body, které jsou v předchozích řadách pouze zběžně naznačeny. Ústředním tématem je myšlení dění, jež se Deleuze snaží ve stopách Henri Bergsona či A. N. Whiteheada prosadit proti dominantní filosofii bytí. V tomto novém rámci pak přetváří klasické pojmy události, smyslu či ideje a chce ukázat, že pouze jiné chápání vztahu mezi diferencí a opakováním otevírá cestu novému obrazu myšlení, jež svou nutnost nečerpá z evidence prvních principů, nýbrž ze zkušenosti setkání s problematičností, v níž se nám ukazuje svět. (alza.cz)

Podobné produkty ako Logika smyslu (9788024644301) , Logika smyslu (9788024644301)

Logika smyslu - Gilles Deleuze - e-kniha

Logika smyslu - Gilles Deleuze - e-kniha
Detail

eBook:,Logika smyslu francouzského filosofa Gillese Deleuze, která poprvé vyšla v roce 1969, patří k hlavním dílům tohoto autora před jeho spoluprací s Felixem Guattarim. Kniha je kolekcí 34 řad paradoxů, na něž v závěru navazuje formou přílohy pět již publikovaných, upravených statí, jež rozvíjí ty body, které jsou v předchozích řadách pouze zběžně naznačeny. Ústředním tématem je myšlení dění, jež se Deleuze snaží ve stopách Henri Bergsona či A. N. Whiteheada prosadit proti dominantní filosofii bytí. V tomto novém rámci pak přetváří klasické pojmy události, smyslu či ideje a chce ukázat, že pouze jiné chápání vztahu mezi diferencí a opakováním otevírá cestu novému obrazu myšlení, jež svou nutnost nečerpá z evidence prvních principů, nýbrž ze zkušenosti setkání s problematičností, v níž se nám ukazuje svět. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Logika smyslu - Gilles Deleuze - e-kniha , Mapy smyslu (9788025740576)

Mapy smyslu (9788025740576)

Mapy smyslu (9788025740576)
Detail

Elektronická kniha - autor Jordan B. Peterson, 604 stran, česky Lidé různých kultur i dob si vyprávějí mýty a příběhy. Čím to je, že tato vyprávění mají tak podobnou strukturu? Co to vypovídá o lidské mysli, morálce i o světě vůbec? Jordan Peterson ve své první knize (1999) zkoumá spojitost mezi tím, co nám moderní neuropsychologie říká o mozku, a tím, co je obsaženo v rituálech, mýtech a náboženských příbězích. Mapy smyslu jsou prací, která spojuje neuropsychologii, kognitivní vědu a freudovský i jungovský přístup k mytologii a vyprávění, a buduje mnohovrstevnatou teorii, která moudrost a smysl obsažené v mýtech zprostředkuje kritické mysli moderního člověka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Mapy smyslu (9788025740576) , Moje první dovednosti logika (8595593832814)

Dřevěný Logik

Dřevěný Logik
Detail

Pamatujete ze školní družiny hru Logik? Logická hra, která rozvíjí myšlení, byla jednou z nejoblíbenějších. My vám přinášíme její dřevěnou verzi, abyste si společně s dětmi zkusili, kdo vyhraje. Cílem hry je uhodnout kombinaci čtyř barevných kolíčků soupeře. Počet šancí je ale omezen, pravidla se mohou měnit a hra je silně návyková. Mohou jít hrát děti i dospělí. Zábava, která navíc děti posouvá v jejich vývoji, je ta nejlepší. Tak s chutí do hry. (familium.cz)

Podobné produkty ako Dřevěný Logik , Bolzanova logika (978-80-88278-25-2)

POPULAR Logik

Detail

Hra na procvičení logiky a kombinatoriky. Na začátku hry první hráč tajně umístí libovolnou kombinaci čtyř barevných kolíčků do skryté části hrací desky. Druhý hráč se tuto kombinaci snaží uhodnout tím, že vytváří kombinaci čtyř kolíčků postupně v jednotlivých řadách na hrací desce. První hráč každý jeho pokus vyhodnotí pomocí malých hodnotících kolíčků. (mall.cz)

Podobné produkty ako POPULAR Logik , Logika mýtu (978-80-7465-465-7)

Navlékadlo "Logik"

Navlékadlo "Logik"
Detail

Navlékadlo "Logik" z kategorie Pro holky, od značky Woody, máme skladem. Do 3 dnů u Vás. (bambule.cz)

Podobné produkty ako Navlékadlo "Logik" , Logika pro střední školy (80-7168-201-2)

Hra Logik

Hra Logik
Detail

Hra na plastové podložce s barevnými kolíčky. Hráči mají za úkol tajně umístnit zvolenou kombinaci kolíčků. Spoluhráč se snaží tuto kombinaci uhodnout, a to tak, že skládá čtyři kolíčky v jednotlivých řadách na hrací desce. Správné zásahy se označují kolíčkem bílé barvy, špatné zásahy kolíčkem černé barvy. Když hádající hráč uhodne správnou kombinaci kolíčků, vyhrává. Přednosti: trénuje kombinačních schopností rozvíjí logické a matematické uvažování Kupte dětem hru Logik a hrajte s nimi! Vhodné pro děti od 3 let Materiál: plast Počet hráčů: 2 Rozměr hrací desky: 35 x 15 x 2,5 cm Rozměr krabice: 35 x 15 x 5,5 cm (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Hra Logik , Metodologie a logika výzkumu v hudební pedagogice (9788024636283)

Hledání smyslu života - Rami Bleckt

Hledání smyslu života - Rami Bleckt
Detail

Poutavé vyprávění, jež tvoří tuto knihu, začíná tím, že se v letadle setkají čtyři lidé. Tři z nich jsou nespokojení se svým životem - postrádají jeho opravdové naplnění. Čtvrtý (muž středního věku jménem Artur) už zašel na své pouti dál; nalezl vnitřní mír, štěstí, lásku i hodnotný cíl. Začne ostatním vyprávět svůj příběh - příběh duchovního prozření a růstu, nemoci a uzdravení, těžkých a povznášejících chvil, náročných událostí a úspěchu. Popisuje dramatickou cestu plnou osudových zvratů, klíčových náhod, momentů transformace, tichého rozjímání, hledání i nalézání. Poslední stránky vám prozradí, jak se změnily životy ostatních cestovatelů poté, co si vyslechli Arturův příběh, který na ně měl hluboký dopad. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Hledání smyslu života - Rami Bleckt , Mapy smyslu: architektura přesvědčení (978-80-257-3919-8)

Z hlediska smyslu... - Eva Krásová

Z hlediska smyslu... - Eva Krásová
Detail

Kniha je monografickou studií životní dráhy Émila Benvenista (1902-1977) skrze pojem smyslu (sens). Za použití metodologických postojů vyvinutých K. Koernerem se věnuje teoretickým východiskům Benvenistova myšlení v pařížské škole (A. Meillet a M. Bréal), pražské škole (R. Jakobson a V. Skalička) a kodaňské škole (texty z roku 1939). Následně se věnuje Benvenistovu konceptu lingvistiky promluvy (discours) a souvisejícím pojmům "sémiotika a sémantika", resp. "sémiotické a sémantické" (le/la sémiotique, sémantique), "vypovídání" (énonciation), "přivlastnění" (appropriation) a "hierarchie systémů" jako místa, kde se smysl rodí. Jsou rozlišeny dva významy pojmu smyslu a upozorňuje se na problémy vzniklé z jejich konfuze. Na základě zkoumání rukopisných a archivních zdrojů je dále zkoumán vliv L. Hjelmsleva, R. Jakobsona, J. L. Austina, Ch. S. Peirce a V. Skaličky na Émila Benvenista. Reflexe identity v čase ve francouzském myšlení je použita jako východisko pro studii podobností mezi myšlením É. Benvenista a J. Derridy, zejména vzhledem k pojmu écriture. Krátká studie Benvenistova významu pro "strukturální analýzu vyprávění" (R. Barthes, T. Todorov) ukazuje jeho význam v dějinách francouzského strukturalismu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Z hlediska smyslu... - Eva Krásová , O smyslu českých dějin (978-80-7335-615-6)

Hledání smyslu života - Bleckt Rami

Hledání smyslu života - Bleckt Rami
Detail

Poutavé vyprávění, jež tvoří tuto knihu, začíná tím, že se v letadle setkají čtyři lidé. Tři z nich jsou nespokojení se svým životem – postrádají jeho opravdové naplnění. Čtvrtý (muž středního věku jménem Artur) už zašel na své pouti dál; nalezl vnitřní mír, štěstí, lásku i hodnotný cíl. Začne ostatním vyprávět svůj příběh – příběh duchovního prozření a růstu, nemoci a uzdravení, těžkých a povznášejících chvil, náročných událostí a úspěchu. Popisuje dramatickou cestu plnou osudových zvratů, klíčových náhod, momentů transformace, tichého rozjímání, hledání i nalézání. Poslední stránky vám prozradí, jak se změnily životy ostatních cestovatelů poté, co si vyslechli Arturův příběh, který na ně měl hluboký dopad. (patro.cz)

Podobné produkty ako Hledání smyslu života - Bleckt Rami , Mystika a logika a jiné eseje (978-80-200-2356-8)

O smyslu českých dějin - Josef Pekař

O smyslu českých dějin - Josef Pekař
Detail

Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870–1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin. Pekař přibližuje současnému čtenáři dávné dění velmi dramaticky a nešablonovitě, vždy však s ohledem na všechna zásadní fakta. Uvádí na pravou míru všechny zmatené zápasy o význam Bílé hory, Husa, Žižky, sv. Václava i Kristiána a vysvětluje periodizaci českých dějin především jako kulturní historii epoch – gotiky, renesance či baroka. Zdůrazňuje přitom nesourodost dobových kontextů, které není možné vřadit do jednotné národní ideologie. Přenášení těžko pochopitelných sporů a vášní ze vzdálených dob do současnosti národnímu životu škodí, přestože je paradoxně „smyslem dějin“ národní existence, jež je o tolik starší než národní stát. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako O smyslu českých dějin - Josef Pekař , Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti (978-80-7387-597-8)

Umění jako vyjádření smyslu - Miloš Ševčík

Umění jako vyjádření smyslu - Miloš Ševčík
Detail

Monografie Umění jako vyjádření smyslu. Filozofie umění Jana Patočky je prvním obsáhlejším systematickým pokusem o shrnutí motivů Patočkovy filozofie umění. Mezi témata Patočkova myšlení, která autor v knize sleduje, patří zejména umělecká vzdělanost, pojetí vztahu literatury a mýtu, vzájemná souvislost a odlišnost architektury, sochařství a malířství, styl ve výtvarném umění, spojitost a rozdíl mezi uměním minulosti a přítomnosti a rovněž aspekty vztahu mezi uměním a vědeckým poznáním. Patočkova filozofie je zkoumána do značné míry chronologicky, od raných Patočkových textů ze 30. a 40. let k textům ze 60. a 70. let, chronologii vzniku je však nadřazeno zdůraznění obsahových spojitostí mezi jednotlivými pojednáními. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Umění jako vyjádření smyslu - Miloš Ševčík , Český bestiář: pátraní po smyslu českých dějin (80-7336-325-9)

O smyslu českých dějin - Pekař Josef

O smyslu českých dějin - Pekař Josef
Detail

Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870–1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin. Pekař přibližuje současnému čtenáři dávné dění velmi dramaticky a nešablonovitě, vždy však s ohledem na všechna zásadní fakta. Uvádí na pravou míru všechny zmatené zápasy o význam Bílé hory, Husa, Žižky, sv. Václava i Kristiána a vysvětluje periodizaci českých dějin především jako kulturní historii epoch – gotiky, renesance či baroka. Zdůrazňuje přitom nesourodost dobových kontextů, které není možné vřadit do jednotné národní ideologie. Přenášení těžko pochopitelných sporů a vášní ze vzdálených dob do současnosti národnímu životu škodí, přestože je paradoxně „smyslem dějin“ národní existence, jež je o tolik starší než národní stát. (patro.cz)

Podobné produkty ako O smyslu českých dějin - Pekař Josef , Logika onticky neurčitých domén: jsou logické pravdy nahodilé? (978-80-7476-114-0)

Hledání ztraceného smyslu revoluce - Kopeček Michal

Hledání ztraceného smyslu revoluce - Kopeček Michal
Detail

Kniha nabízí zcela nový pohled jak na dynamický vztah marxismu a mocenské politiky, tak na celkový politický a intelektuální vývoj ve středoevropských komunistických diktaturách po Stalinově smrti. Analyzuje počátky tzv. marxistického revizionismu, který se v tomto období formoval do specifického politického jazyka štěpícího zdánlivě monolitní ideologickou strukturu partajní moci a který byl základní myšlenkovou oporou reformních hnutí let 1956 v Maďarsku a Polsku a 1968 v Československu. Časový odstup, důraz na období druhé poloviny 50. let, které bylo dosud v historické literatuře spíše opomíjené, a komparativní perspektiva porovnávající vývoj politicko-ideologického diskurzu v několika zemích tehdejšího východního bloku, jsou předními klady této studie. Právě ony totiž autorovi umožnily překonat řadu přetrvávajících myšlenkových stereotypů pocházejících z osobní emocionální a politické angažovanosti svědků a aktivních účastníků tehdejších událostí či nereflektovaných historicko-sociálních kódů české, polské či maďarské národní kultury. (patro.cz)

Podobné produkty ako Hledání ztraceného smyslu revoluce - Kopeček Michal , Zábavná matematika a logika pro bystré děti 2 (978-80-253-4811-6)

Bigjigs Toys Logik

Bigjigs Toys Logik
Detail

Strategická cestovní hra v podobě oblíbeného Logiku, který lze hrát s různými pravidly, a to podle úrovni obtížnosti.Hráči se snaží uhádnout kombinaci čtyř barevný kolíčků protivníka v celkem 10 šancích. Značka BigJigs reprezentuje anglickou rodinnou firmu jak na evropském trhu, tak i v dalších zemích světa, např. v USA. Tato firma vyrábějící od svého založení roku 1985 především dřevěné puzzle, rozšířila svoji výrobu na mnohé další hračky, s důrazem na kvalitu materiálů i kvalitu výroby. Přednosti: rozvíjí logickou úvahu zdravotně bezpečná hračka splňující evropské normy Obsah balení: dřevěná perforovaná základna kolíčky osmi barev po cca 15-17 kusech od každé barvy baleno v pevné kartónové krabičce Vyberte dětem kvalitní hračku značky BigJigs! Vhodné pro děti od 3 let Materiál: dřevo Rozměry: 18,5 x 28 x 4 cm (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Bigjigs Toys Logik , Věci v právním smyslu: judikatura k rekodifikaci (978-80-7478-040-0)

Piatnik Logik Town

Detail

Hlavolam Logik Town je nové vydání oblíbeného hlavolamu Club 2% odvozeného od známé Einsteinovy hádanky, kterou údajně dokáže vyřešit pouze 2% lidí. Patříte mezi ně? Logik Town přichází s celou sadou různě obtížných zadání. Nejjednodušší úlohy jsou vhodné již pro děti od 4 let, ale ty nejobtížnější dají zabrat téměř každému. (mall.cz)

Podobné produkty ako Piatnik Logik Town , Hravá škôlka počítanie a logika: pracovný zošit pre predškolákov (978-80-551-8203-2)

Woody Navlékadlo "Logik"

Detail

Dřevěné navlékadlo Logik přináší zábavnou formu učení. Dítě dle předlohy nakreslené na dřevěných destičkách navléká na tyčku barevné korále, tak aby odpovídaly předloze. Motoricko-didaktická hra, která nenásilnou formou učí děti rozeznávat základní barvy a tvary. (mall.cz)

Podobné produkty ako Woody Navlékadlo "Logik" , Hledání smyslu života: zkušenosti těch, kteří jej našli (978-80-8100-597-8)

Bigjigs Toys Logik

Detail

Inteligentní myšlení a strategie jsou zatěžkávací zkouškou v této klasické hře jménem Logik. Cílem hry je uhodnout kombinace čtyř barevný kolíčků protivníka, pozor ale, máte pouze 10 šancí! Tato hra je zábavnou skvělou cestovní hračkou a lze ji hrát s různými pravidly v závislosti na požadované úrovni obtížnosti. (mall.cz)

Podobné produkty ako Bigjigs Toys Logik , O smyslu života: v každé krizi se skrývá příležitost (978-80-271-3357-4)

Headu CS: Logika

Detail

Co jí koala? Jaké jídlo má ráda želva? Toto puzzle se zvířecími mláďaty a jejich oblíbeným jídlem pomůže dětem odpovědět na tyto otázky jednoduchým a zábavným způsobem. Bavte se při spojování spousty veselých a nádherných zvířátek s jejich vlastními mláďaty a jídlem, kterému dávají přednost. (mall.cz)

Podobné produkty ako Headu CS: Logika , Zábavná matematika a logika pro bystré děti: rozvíjejete nadání svých dětí! (978-80-253-5159-8)

Dětská hra - Logika

Dětská hra - Logika
Detail

Dětská hra - Logika Hra Logika je vhodná pro děti ve věku od 2 do 5 let. Při veselé hře se zvířátky se vaše dítě zabaví, ale zároveň mu to pomáhá v rozvoji logického myšlení. Spojování zvířátek s mláďátky a jejich oblíbeným jídlem pomůže dětem odpovědět na tyto otázky jednoduchým a zábavným způsobem. jazyk: český věk: 2-5 let (heliumking.cz)

Podobné produkty ako Dětská hra - Logika , 100 let proher a vítězství: o politice a smyslu českých dějin (978-80-7229-654-5)

Tarot a hledání smyslu života - Vurm Bohumil

Tarot a hledání smyslu života - Vurm Bohumil
Detail

Kniha popisuje základní význam jednotlivých karet Velké arkány a zároveň vzájemný význam karet ve výkladu. Jednotlivé symboly tarotu autor vysvětluje pomocí detailů z obrazu „Zahrada pozemských rozkoší“ Hieronyma Bosche. Závěr knihy je věnován způsobům vykládání, které jsou názorně zobrazeny a jsou zde uvedeny i příklady otázek a vysvětlení konkrétních výkladů. Knihu uzavírá část ukazující souvislosti tarotu s psychologií C. G. Junga. (patro.cz)

Podobné produkty ako Tarot a hledání smyslu života - Vurm Bohumil , Až do konce času: vědomí, hmota a naše hledání smyslu ve vesmíru (978-80-7637-209-2)

Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti - Mahendra Perera

Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti - Mahendra Perera
Detail

Jak může jedinec prožívat zostřené vědomí vně svého těla ve chvíli, kdy mozek během klinické smrti již nefunguje a křivka EEG se mění v plochou linii? Takový mozek je analogický počítači odpojenému od všech zdrojů energie. Nemůže halucinovat; nemůže dělat vůbec nic. Zážitek blízkosti smrti (near-death experience, NDE) je autentická zkušenost, kterou nelze redukovat na důsledek představivosti, strachu ze smrti, halucinace, psychózy, vlivu léčiv nebo nedostatku kyslíku. Současný světonázor na vztah mezi mozkem a vědomím, zastávaný většinou západních lékařů, filosofů a psychologů, je příliš omezený, než aby mohl přispět k opravdovému pochopení tohoto fenoménu. Dnes máme dobrý důvod předpokládat, že vědomí nemusíme vždycky ztotožňovat s fungováním mozku: zostřené vědomí je někdy možné prožívat nezávisle, mimo tělo. Tento jedinečný sborník, zahrnující i zajímavé postřehy ze zemí mimo Evropu a USA, se zrodil v důsledku snahy šířit obeznámenost s fenoménem zážitku blízkosti smrti mezi odborníky, u nichž lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že přicházejí do styku s klienty či pacienty, kteří mají zkušenost s NDE. Je neocenitelný nejen pro klinické pracovníky, ale také pro všechny jedince, kteří zážitek už měli, a samozřejmě i pro všechny čtenáře, kteří se o fenomén NDE zajímají. *** "Ještě nepřišel tvůj čas, abys tu byl. Tvůj čas teprve přijde. Pošlu pár lidí, aby tě odvedli zpátky… musíš se vrátit." Měl jsem se vrátit, ale nebyla tam žádná silnice, po které bych se mohl vydat, a tak hlas přikázal: "Spusťte ho dolů." Zazářil světelný paprsek a už jsem kráčel po silnici. Sešel jsem po schodech, a pak, když jsem se ohlédl, nebylo tam nic, jen les… Tak jsem šel podél světelného paprsku, nejdřív lesem, pak po úzké pěšině. Došel jsem ke svému domku, opět jsem vstoupil do svého těla a znovu jsem žil. . (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti - Mahendra Perera , Hledání ztraceného smyslu revoluce: počátky marxistického revizionismu ve střední evropě 1953-1960 (978-80-257-0100-3)

Flow - O štěstí a smyslu života - Mihaly Csikszentmihalyi

Flow - O štěstí a smyslu života - Mihaly Csikszentmihalyi
Detail

Pojem flow neboli plynutí jeho autor popisuje jako „stav, ve kterém jsou lidé tak ponořeni do určité činnosti, že nic jiného se jim nezdá důležité“, okamžik, „kdy se naše tělo nebo mysl vzepne k hranicím svých možností ve vědomé snaze dosáhnout něčeho obtížného, co stojí za to“. Při prožitku flow lidé zapomínají na sebe samé, přestávají vnímat čas a splývají s tím, k čemu je upřeno jejich vědomí. Jedná se o jedno z nejznámějších témat pozitivní psychologie, které jeho autor označuje za podstatu lidského štěstí. Ve své slavné knize se věnuje mnohostranné aplikaci flow a hledá odpověď na otázku, do jaké míry jsme flow schopni sami navozovat a ovlivňovat i bez ohledu na vnější okolnosti svých životů. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Flow - O štěstí a smyslu života - Mihaly Csikszentmihalyi , Žena na tahu: odpovědi na otázky o smyslu mateřství, vesmíru a tak vůbec (978-80-249-3731-1)

Věci v právním smyslu - Petra Polišenská, Petr Lavický

Věci v právním smyslu - Petra Polišenská, Petr Lavický
Detail

Nakladatelství Wolters Kluwer ČR, a. s., zahajuje vydávání nové řady přehledů judikatury, jejíž jednotlivé svazky budou obsahovat rozhodnutí českých, československých a případně i slovenských soudů, která jsou dle názoru autorů použitelná pro právní vztahy řídící se novým občanským zákoníkem. První svazek je věnován klíčové kategorii obecné části občanského práva hmotného – věcem v právním smyslu. Věříme, že se nová řada přehledů judikatury stane pro první léta účinnosti nového občanského zákoníku užitečnou pracovní pomůckou pro soudce, advokáty i nejširší právnickou veřejnost. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Věci v právním smyslu - Petra Polišenská, Petr Lavický , Devět dní nekonečna: o tom, co se mi mimo tělo odhalilo o vědomí, fyzické existenci a smyslu života

Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti - Perera Mahendra

Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti - Perera Mahendra
Detail

Jak může jedinec prožívat zostřené vědomí vně svého těla ve chvíli, kdy mozek během klinické smrti již nefunguje a křivka EEG se mění v plochou linii? Takový mozek je analogický počítači odpojenému od všech zdrojů energie. Nemůže halucinovat; nemůže dělat vůbec nic. Zážitek blízkosti smrti (near-death experience, NDE) je autentická zkušenost, kterou nelze redukovat na důsledek představivosti, strachu ze smrti, halucinace, psychózy, vlivu léčiv nebo nedostatku kyslíku. Současný světonázor na vztah mezi mozkem a vědomím, zastávaný většinou západních lékařů, filosofů a psychologů, je příliš omezený, než aby mohl přispět k opravdovému pochopení tohoto fenoménu. Dnes máme dobrý důvod předpokládat, že vědomí nemusíme vždycky ztotožňovat s fungováním mozku: zostřené vědomí je někdy možné prožívat nezávisle, mimo tělo. Tento jedinečný sborník, zahrnující i zajímavé postřehy ze zemí mimo Evropu a USA, se zrodil v důsledku snahy šířit obeznámenost s fenoménem zážitku blízkosti smrti mezi odborníky, u nichž lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že přicházejí do styku s klienty či pacienty, kteří mají zkušenost s NDE. Je neocenitelný nejen pro klinické pracovníky, ale také pro všechny jedince, kteří zážitek už měli, a samozřejmě i pro všechny čtenáře, kteří se o fenomén NDE zajímají. (patro.cz)

Podobné produkty ako Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti - Perera Mahendra , Probuďte své třetí oko: aktivace šestého smyslu pro dosažení osvícení, poznání a intuice (978-80-7651-052-4)

O smyslu života (978-80-271-3357-4)

O smyslu života (978-80-271-3357-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Viktor Emil Frankl, 120 stran, česky Držíte v rukou nové vydání tří přednášek Viktora Frankla z roku 1946, které mají obrovskou sílu a jsou překvapivě aktuální a které shrnují celé myšlení tohoto velkého lékaře a psychoterapeuta. Jejich smyslem je ukázat, že život má navzdory všemu smysl – navzdory bídě, smrti, utrpení, nemoci, osudu – a je možné mu říci Ano. Mnoho lidí po celém světě skličuje poznání, že materiální blahobyt sám o sobě není tím, co by jejich životu dávalo smysl. Viktor Frankl říká, že je to sám život, kdo nám klade otázky, na něž máme odpovídat. A jedině když na ně odpovídáme, máme možnost naplnit smysl života. Frankl rozvíjí své základní přesvědčení, že být člověkem znamená být schopen zvolit si, jak budeme v různých situacích reagovat, jak k nim budeme přistupovat. Důkazem toho jsou jeho vlastní bolestivé zkušenosti se ztrátou, hladem a strachem ze smrti, ve kterých přese všechno dokázal nalézt i... (alza.cz)

Podobné produkty ako O smyslu života (978-80-271-3357-4) , Deset zenových vteřin: dvanáct zaklínadel pro hledání a nalézání smyslu, klidu a vnitřní síly (978-80-7554-301-1)

Babi, dědo, hrajeme - Logika

Babi, dědo, hrajeme - Logika
Detail

Babi, dědo, hrajeme je řada her z edice Mozkovna, procvičující hravou formou mozkové funkce a jemnou motoriku. Jsou i skvělými hrami pro hraní prarodičů s vnoučaty. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Babi, dědo, hrajeme - Logika , Nástrahy a překážky při hledání smyslu života: jak je rozpoznat a zvládnout na své duchovní cestě (978-80-8100-441-4)

Logika mýtu - Jakov Golosovker

Logika mýtu - Jakov Golosovker
Detail

Výbor z Golosovkerova díla otevírá práce Imaginativní absolutno, která obsahuje jádro autorovy filosofie. Absolutno zde není představeno jako metafyzická, statická entita, nýbrž jako proces imaginativní tvorby, která je věčným základem lidské existence. Další dva eseje věnované obrazotvornosti antického mýtu odrážejí myšlenkovou strukturu úvodní studie a jsou praktickým vyjádřením autorova filosofického názoru na ontologickou funkci obrazotvornosti. Tyto eseje jsou příkladnou ukázkou živé interpretace, která nespoléhá na umrtvující systematizační nástroje klasické filologie, ale snaží se představit antický mýtus jako prostor specifického rozvíjení smyslu. Ten není čistě historicky definovatelný, ale vztahuje se k životní problematice starověkého Řeka stejně jako dnešního člověka. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Logika mýtu - Jakov Golosovker

Hra stolní TEDDIES Logik

Hra stolní TEDDIES Logik
Detail

Hra stolní TEDDIES Logik (tipa.eu)

Podobné produkty ako Hra stolní TEDDIES Logik

Bonaparte Hra Logik junior

Bonaparte Hra Logik junior
Detail

Logik Junior je hra pro dva hráče, kdy mají hráči za úkol tajně umístnit zvolenou kombinaci kolíčků. Spoluhráč se snaží tuto kombinaci uhodnout, a to tak, že skládá čtyři kolíčky v jednotlivých řadách na hrací desce. Když hádající hráč uhodne správnou kombinaci kolíčků, vyhrává. Přednosti: trénuje kombinačních schopností rozvíjí logické a matematické uvažování Kupte dětem hru Logik a hrejte s nimi! Vhodné pro děti od 6 let Materiál: plast Rozměr krabice: 19,5 x 29 x 3,5 cm (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Bonaparte Hra Logik junior

Goki Logická hra Logik

Goki Logická hra Logik
Detail

Logická hra pro dva hráče, známá pod názvem Logik, je vyrobená ze dřeva. Hráči si s ní mohou potrénovat logickou úvahu. Hráč nastaví v zákrytu kombinaci z pěti barevných kolíků a druhý hráč se ji snaží během deseti pokusů uhádnout. Přednosti: hra podporuje psychomotorický vývoj dětí stimuluje uchopovací reflexy, je bezpečná Kupte dětem kvalitní hračku Goki! Vhodné pro děti od 4 let Materiál: dřevo Počet hráčů: 2 Délka hry: 20 min Rozměr: 21 x 12 x 2 cm (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Goki Logická hra Logik

Rodinná hra Logik Town

Rodinná hra Logik Town
Detail

Jedna ze stálic na nebi logických her, oblíbená u všech věkových generací. 70 úloh na procvičení logického myšlení. Kdo je zvládne vyřešit? Původ těchto logických úloh vychází z prastaré hádanky, o které se říká, že jí zvládnou vyřešit pouze 2% lidstva. V ulici žijí různí obyvatelé, z nichž někteří mají domácí zvířátko. Úkolem je vyřešit hádanku: „Kdo kde a s kým bydlí? Pod jakou střechou? Kdo jsou jeho sousedé?“ Každá hádanka má jen jediné řešení. (bambule.cz)

Podobné produkty ako Rodinná hra Logik Town

Havolam Logik společenská hra

Havolam Logik společenská hra
Detail

Stolní hra v podobě oblíbeného Logiku, která lze hrát jak doma, tak na cestách. Hráči se snaží uhádnout kombinaci pěti barevný kolíčků protivníka v celkem 10 šancích. Oblíbenost této hry se traduje po několik generací. Přednosti: rozvíjí logickou úvahu podporuje kombinační schopnosti Vyberte dětem hru Logik! Vhodné pro děti od 6 let Materiál: plast Rozměry: 14 x 29 x 3 cm (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Havolam Logik společenská hra

Teddies Logik společenská hra

Detail

Retro hra určena pro dva hráče, vás jistě polapí a nepustí. Hráči si hrou užijí spoustu zábavy a zároveň potrénují své mozkové závity. Hráč nastaví pod stříškou kombinaci z pěti barevných kolíků a druhý hráč se ji snaží během deseti pokusů odhalit, po každém kole má indicie kolik kolíků je umístěno správně. (mall.cz)

Podobné produkty ako Teddies Logik společenská hra

Woody Dřevěná hra Logik

Detail

Na začátku hry první hráč tajně umístí libovolnou kombinaci čtyř barevných kolíčků do skryté části pod hrací desku. Druhý hráč se tuto kombinaci snaží uhodnout tím, že vytváří kombinaci čtyř kolíčků postupně v jednotlivých řadách na hrací desce. Hra končí, když hádající hráč uhodne správně kombinaci všech barevných kolíčků. (mall.cz)

Podobné produkty ako Woody Dřevěná hra Logik

Woody Dřevěná hra Logik

Woody Dřevěná hra Logik
Detail

Woody Dřevěná hra Logik Hra na dřevěné desce s dřevěnými kolíčky. Hráči mají za úkol tajně umístnit zvolenou kombinaci kolíčků. Spoluhráč se snaží tuto kombinaci uhodnout, a to tak, že skládá čtyři kolíčky v jednotlivých řadách na hrací desce. Správné zásahy se označují kolíčkem bílé barvy, špatné zásahy kolíčkem černé barvy. Když hádající hráč uhodne správnou kombinaci kolíčků, vyhrává. Přednosti: trénuje kombinačních schopností rozvíjí logické a matematické uvažování Kupte dětem hru Logik a hrejte s nimi! Vhodné pro děti od 3 let Rozměr desky: 30 x 17 cm Rozměr balení: 32 x 17,5 cm (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Woody Dřevěná hra Logik

Bolzanova logika - Valenta Lubomír

Bolzanova logika - Valenta Lubomír
Detail

Třetí svazek Sebraných spisů Lubomíra Valenty zahrnuje práce zabývající se dílem Bernarda Bolzana, významného českého matematika, logika a filozofa první poloviny 19. století. Jádro tvoří dvě rozsáhlé statě. Za prvé se jedná o kapitolu „Vědosloví“, která byla dříve publikována jako součást průkopnické monografie Jaroslava Loužila s názvem Bernard Bolzano. Za druhé je zde poprvé zveřejněna Valentova habilitační práce „Logicko-sémantická teorie Bernarda Bolzana a její význam pro epistemologii“, v níž se autor kriticky vyrovnává s Bolzanovou logikou a sémantikou a promýšlí její důsledky pro pozdější filozofii. Pozornost je také věnována posouzení Bolzanova vlivu a jeho srovnání s některými význačnými mysliteli 20. století. Předkládaná kniha tvoří jedinečný vhled do Bolzanova intelektuálního odkazu, je ale zároveň vyjádřením Valentova originálního filozofického myšlení. (patro.cz)

Podobné produkty ako Bolzanova logika - Valenta Lubomír

Logika mýtu - Golosovker Jakov

Logika mýtu - Golosovker Jakov
Detail

Výbor z Golosovkerova díla otevírá práce Imaginativní absolutno, která obsahuje jádro autorovy filosofie. Absolutno zde není představeno jako metafyzická, statická entita, nýbrž jako proces imaginativní tvorby, která je věčným základem lidské existence. Další dva eseje věnované obrazotvornosti antického mýtu odrážejí myšlenkovou strukturu úvodní studie a jsou praktickým vyjádřením autorova filosofického názoru na ontologickou funkci obrazotvornosti. Tyto eseje jsou příkladnou ukázkou živé interpretace, která nespoléhá na umrtvující systematizační nástroje klasické filologie, ale snaží se představit antický mýtus jako prostor specifického rozvíjení smyslu. Ten není čistě historicky definovatelný, ale vztahuje se k životní problematice starověkého Řeka stejně jako dnešního člověka. (patro.cz)

Podobné produkty ako Logika mýtu - Golosovker Jakov

Nástrahy a překážky při hledání smyslu života - Mariana Caplan

Nástrahy a překážky při hledání smyslu života - Mariana Caplan
Detail

Tato kniha velmi erudovaně a komplexně varuje před syndromem tzv. duchovního procitnutí. Většina z nás možná ví, jak úžasné a opojné je zjistit, že nám je najednou všechno jasné, že jsme našli to, co jsme hledali, že jsme pochopili smysl našeho života, nebo že jsme "spaseni". Zvlášť jestliže za sebou máme těžkou a bolestnou cestu. Onen pocit je tedy krásný, je však i nesmírně nebezpečný. Ve skutečnosti nám totiž může bránu k opravdovému pochopení smyslu života a dalšímu duchovnímu růstu zavřít přímo před nosem - a my uvízneme ve slepé uličce bez toho, abychom si toho byli vůbec vědomi... (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Nástrahy a překážky při hledání smyslu života - Mariana Caplan

Nástrahy a překážky při hledání smyslu života - Caplan Mariana

Nástrahy a překážky při hledání smyslu života - Caplan Mariana
Detail

Tato kniha velmi erudovaně a komplexně varuje před syndromem tzv. duchovního procitnutí. Většina z nás možná ví, jak úžasné a opojné je zjistit, že nám je najednou všechno jasné, že jsme našli to, co jsme hledali, že jsme pochopili smysl našeho života, nebo že jsme „spaseni“. Zvlášť jestliže za sebou máme těžkou a bolestnou cestu. Onen pocit je tedy krásný, je však i nesmírně nebezpečný. Ve skutečnosti nám totiž může bránu k opravdovému pochopení smyslu života a dalšímu duchovnímu růstu zavřít přímo před nosem – a my uvízneme ve slepé uličce bez toho, abychom si toho byli vůbec vědomi... (patro.cz)

Podobné produkty ako Nástrahy a překážky při hledání smyslu života - Caplan Mariana

O smyslu českých dějin (978-80-7335-615-6)

O smyslu českých dějin (978-80-7335-615-6)
Detail

Kniha - autor Josef Pekař, 368 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tento reprezentativní průřez dílem Josefa Pekaře (1870–1937), největšího českého moderního historika, má být zásadní pomůckou těm, kdo se chtějí v kostce seznámit s Pekařovým objektivním a čtivým výkladem českých dějin. Pekař přibližuje současnému čtenáři dávné dění velmi dramaticky a nešablonovitě, vždy však s ohledem na všechna zásadní fakta. Uvádí na pravou míru všechny zmatené zápasy o význam Bílé hory, Husa, Žižky, sv. Václava i Kristiána a vysvětluje periodizaci českých dějin především jako kulturní historii epoch – gotiky, renesance či baroka. Zdůrazňuje přitom nesourodost dobových kontextů, které není možné vřadit do jednotné národní ideologie. Přenášení těžko pochopitelných sporů a vášní ze vzdálených dob do současnosti národnímu životu škodí, přestože je paradoxně „smyslem dějin“ národní existence, jež je o tolik starší než národní stát. (alza.cz)

Podobné produkty ako O smyslu českých dějin (978-80-7335-615-6)

Masnaví: Básně vnitřního smyslu (978-80-85905-91-5)

Masnaví: Básně vnitřního smyslu (978-80-85905-91-5)
Detail

Kniha - autor Džaláleddín Rúmí, 238 stran, brožovaná bez přebalu lesklá Mystické příběhy a paraboly největšího básníka islámského súfismu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Masnaví: Básně vnitřního smyslu (978-80-85905-91-5)

Mapy smyslu: Architektura přesvědčení (978-80-257-3919-8)

Mapy smyslu: Architektura přesvědčení (978-80-257-3919-8)
Detail

Kniha - autor Jordan B. Peterson, 604 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Lidé různých kultur i dob si vyprávějí mýty a příběhy. Čím to je, že tato vyprávění mají tak podobnou strukturu? Co to vypovídá o lidské mysli, morálce i o světě vůbec? Jordan Peterson ve své první knize (1999) zkoumá spojitost mezi tím, co nám moderní neuropsychologie říká o mozku, a tím, co je obsaženo v rituálech, mýtech a náboženských příbězích. Mapy smyslu jsou prací, která spojuje neuropsychologii, kognitivní vědu a freudovský i jungovský přístup k mytologii a vyprávění, a buduje mnohovrstevnatou teorii, která moudrost a smysl obsažené v mýtech zprostředkuje kritické mysli moderního člověka. (alza.cz)

Podobné produkty ako Mapy smyslu: Architektura přesvědčení (978-80-257-3919-8)

Tarot a hledání smyslu života (80-86767-08-6)

Tarot a hledání smyslu života (80-86767-08-6)
Detail

Kniha - autor Bohumil Vurm, 78 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha popisuje základní význam jednotlivých karet Velké arkány a zároveň vzájemný význam karet ve výkladu. Jednotlivé symboly tarotu autor vysvětluje pomocí detailů z obrazu „Zahrada pozemských rozkoší“ Hieronyma Bosche. Závěr knihy je věnován způsobům vykládání, které jsou názorně zobrazeny a jsou zde uvedeny i příklady otázek a vysvětlení konkrétních výkladů. Knihu uzavírá část ukazující souvislosti tarotu s psychologií C. G. Junga. (alza.cz)

Podobné produkty ako Tarot a hledání smyslu života (80-86767-08-6)

Olejárová encyklopédia logiky - Marián Olejár

Olejárová encyklopédia logiky - Marián Olejár
Detail

1250 abecedne zoradených encyklopedických hesiel ponúka prehľad logiky od elementárnych pojmov z učiva základných a stredných škôl až po témy vysokoškolského štúdia.Kniha je vhodná ako doplnková literatúra k základným kurzom a učebniciam, pre študentov aj odborníkov. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Olejárová encyklopédia logiky - Marián Olejár

Základy logiky přesvědčení - Jiří Raclavský

Základy logiky přesvědčení - Jiří Raclavský
Detail

Kniha Základy logiky přesvědčení přináší nový a doširoka rozvinutý přístup k postojům přesvědčení (znalosti, domnívání se atd.). Autor v několika kapitolách úspěšně provede čtenáře úskalími Fregeho paradoxy identity, Cresswellova paradoxu hyperintenzionálních kontextů, Hintikkova paradoxu logické vševědoucnosti, několika epistemických paradoxů (např. poznatelnosti) i souvisejících paradoxů sémantických. Centrální část knihy se opírá o adekvátně navržené pravidlo substituce, neboť to je v teoriích typů (tj. v logikách vyššího řádu) jedním z klíčových pravidel. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Základy logiky přesvědčení - Jiří Raclavský

Djeco Hra Ovce a Logika

Djeco Hra Ovce a Logika
Detail

Hra, ve které hráči uplatní svoji logickou úvahu. Jednoduše vyobrazené obrázky se skládají podobně jako klasické domino. Hráči mají za úkol posouvat po desce obrázky a složit co nejdříve všech deset ovcí. Obsah balení: dřevěná deska pro umístění 10 dominových kamenů na desce vyobrazení části ovcí, 30 úkolových kartiček Kupte dětem zábavnou hru a hrajte s nimi! Vhodné pro děti od 5 let Rozměr balení: 21,5 x 21,5 x 3 cm (hracky-4kids.cz)

Podobné produkty ako Djeco Hra Ovce a Logika

Základy logiky přesvědčení - Raclavský Jiří

Základy logiky přesvědčení - Raclavský Jiří
Detail

(patro.cz)

Podobné produkty ako Základy logiky přesvědčení - Raclavský Jiří

Olejárová encyklopédia logiky - Olejár Marián

Olejárová encyklopédia logiky - Olejár Marián
Detail

1250 abecedne zoradených encyklopedických hesiel ponúka prehľad logiky od elementárnych pojmov z učiva základných a stredných škôl až po témy vysokoškolského štúdia. Kniha je vhodná ako doplnková literatúra k základným kurzom a učebniciam, pre študentov aj odborníkov. (patro.cz)

Podobné produkty ako Olejárová encyklopédia logiky - Olejár Marián

Woody Dřevěná hra Logik (8591864909162)

Woody Dřevěná hra Logik (8591864909162)
Detail

Herní set - vhodné od 3 let Logik se stal klasikou mezi logickými hrami. Nově pro vás máme dřevěný Logik, ve kterém máte příležitost procvičit logické myšlení a kombinatoriku. Princip je velice jednoduchý, pomocí kolíčků skrytě vytvoříte barevnou kombinaci a soupeř má 10 pokusů na to, aby ji uhodl. Ten kdo na správnou kombinaci použije méně pokusů, vyhrál. Klíčové vlastnosti Woody dřevěné hry LogikLogic v kvalitním dřevěném provedeníVytvářejte nekonečné množství kombinacíCílem hry je uhodnout kombinaci soupeřeVhodný pro děti od 3 letRozvíjí logické myšlení a kombinatorikuRozměr:30,5 × 16,5 × 2,5 cm (alza.cz)

Podobné produkty ako Woody Dřevěná hra Logik (8591864909162)
Logika smyslu (9788024644301), Mapy smyslu (9788025740576), Moje první dovednosti Logika (8595593832814), Bolzanova logika (978-80-88278-25-2), Logika mýtu (978-80-7465-465-7), Logika pro střední školy (80-7168-201-2), Metodologie a logika výzkumu v hudební pedagogice (9788024636283), Mapy smyslu: Architektura přesvědčení (978-80-257-3919-8), O smyslu českých dějin (978-80-7335-615-6), Mystika a logika a jiné eseje (978-80-200-2356-8), Hledání smyslu v zážitcích blízkosti smrti (978-80-7387-597-8), Český bestiář: Pátraní po smyslu českých dějin (80-7336-325-9), Logika onticky neurčitých domén: Jsou logické pravdy nahodilé? (978-80-7476-114-0), Zábavná matematika a logika pro bystré děti 2 (978-80-253-4811-6), Věci v právním smyslu: Judikatura k rekodifikaci (978-80-7478-040-0), Hravá škôlka Počítanie a logika: Pracovný zošit pre predškolákov (978-80-551-8203-2), Hledání smyslu života: Zkušenosti těch, kteří jej našli (978-80-8100-597-8), O smyslu života: V každé krizi se skrývá příležitost (978-80-271-3357-4), Zábavná matematika a logika pro bystré děti: Rozvíjejete nadání svých dětí! (978-80-253-5159-8), 100 let proher a vítězství: O politice a smyslu českých dějin (978-80-7229-654-5), Až do konce času: Vědomí, hmota a naše hledání smyslu ve vesmíru (978-80-7637-209-2), Hledání ztraceného smyslu revoluce: Počátky marxistického revizionismu ve střední Evropě 1953-1960 (978-80-257-0100-3), Žena na tahu: Odpovědi na otázky o smyslu mateřství, vesmíru a tak vůbec (978-80-249-3731-1), Devět dní nekonečna: O tom, co se mi mimo tělo odhalilo o vědomí, fyzické existenci a smyslu života, Probuďte své třetí oko: Aktivace šestého smyslu pro dosažení osvícení, poznání a intuice (978-80-7651-052-4), Deset zenových vteřin: Dvanáct zaklínadel pro hledání a nalézání smyslu, klidu a vnitřní síly (978-80-7554-301-1), Nástrahy a překážky při hledání smyslu života: Jak je rozpoznat a zvládnout na své duchovní cestě (978-80-8100-441-4)