Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6)

Produkt Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6) upraviť a produkt hľadať znova.

Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6)

Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6)
Detail

Kniha - autor Richard Rokyta, 184 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha se zabývá patofyziologií bolesti, druhy bolesti a rozdíly ve vnímání bolesti (muži, ženy, etnické a geografické rozdíly). Podrobně jsou rozebrány nejčastější typy bolestí, se kterými pacienti do ordinací lékařů primární péče přicházejí (bolesti zad, bolesti hlavy, bolesti břicha). Velká pozornost je věnována léčení bolesti, kde je uvedena veškerá farmakoterapie jako hlavní léčebná metoda bolesti v primární péči. Důležité je, aby i lékaři primární péče byli informováni i o nefarmakologických typech léčby bolesti (neuromodulace, akupunktura, psychoterapie). Lékaři primární péče a zejména praktiční lékaři denně zacházejí s placebo efektem, který je také v knize zmíněn a rozebrán. Významnou součástí lékařů primární péče a praktických lékařů v léčení bolesti je rehabilitace, které je věnována samostatná kapitola. Kromě bolesti samotné se věnujeme i utrpení a to zejména v kapitole... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6) , Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6)

Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6)

Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Richard Rokyta, 188 stran Kniha se zabývá patofyziologií bolesti, druhy bolesti a rozdíly ve vnímání bolesti (muži, ženy, etnické a geografické rozdíly). Podrobně jsou rozebrány nejčastější typy bolestí, se kterými pacienti do ordinací lékařů primární péče přicházejí (bolesti zad, bolesti hlavy, bolesti břicha). Velká pozornost je věnována léčení bolesti, kde je uvedena veškerá farmakoterapie jako hlavní léčebná metoda bolesti v primární péči. Důležité je, aby i lékaři primární péče byli informováni i o nefarmakologických typech léčby bolesti (neuromodulace, akupunktura, psychoterapie). Lékaři primární péče a zejména praktiční lékaři denně zacházejí s placebo efektem, který je také v knize zmíněn a rozebrán. Významnou součástí lékařů primární péče a praktických lékařů v léčení bolesti je rehabilitace, které je věnována samostatná kapitola. Kromě bolesti samotné se věnujeme i utrpení a to zejména v kapitole Spirituální rozměr... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6) , Komplikace onkologických pacientů a možnosti jejich řešení v primární péči (978-80-271-3556-1)

Léčba bolesti v primární péči - Richard Rokyta

Léčba bolesti v primární péči - Richard Rokyta
Detail

Kniha se zabývá patofyziologií bolesti, druhy bolesti a rozdíly ve vnímání bolesti (muži, ženy, etnické a geografické rozdíly). Podrobně jsou rozebrány nejčastější typy bolestí, se kterými pacienti do ordinací lékařů primární péče přicházejí (bolesti zad, bolesti hlavy, bolesti břicha). Velká pozornost je věnována léčení bolesti, kde je uvedena veškerá farmakoterapie jako hlavní léčebná metoda bolesti v primární péči. Důležité je, aby i lékaři primární péče byli informováni i o nefarmakologických typech léčby bolesti (neuromodulace, akupunktura, psychoterapie). Lékaři primární péče a zejména praktiční lékaři denně zacházejí s placebo efektem, který je také v knize zmíněn a rozebrán. Významnou součástí lékařů primární péče a praktických lékařů v léčení bolesti je rehabilitace, které je věnována samostatná kapitola. Kromě bolesti samotné se věnujeme i utrpení a to zejména v kapitole Spirituální rozměr bolesti. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Léčba bolesti v primární péči - Richard Rokyta , Ošetřovatelství v intenzivní péči (978-80-271-0130-6)

Léčba bolesti v primární péči - Rokyta Richard

Léčba bolesti v primární péči - Rokyta Richard
Detail

Kniha se zabývá patofyziologií bolesti, druhy bolesti a rozdíly ve vnímání bolesti (muži, ženy, etnické a geografické rozdíly). Podrobně jsou rozebrány nejčastější typy bolestí, se kterými pacienti do ordinací lékařů primární péče přicházejí (bolesti zad, bolesti hlavy, bolesti břicha). Velká pozornost je věnována léčení bolesti, kde je uvedena veškerá farmakoterapie jako hlavní léčebná metoda bolesti v primární péči. Důležité je, aby i lékaři primární péče byli informováni i o nefarmakologických typech léčby bolesti (neuromodulace, akupunktura, psychoterapie). Lékaři primární péče a zejména praktiční lékaři denně zacházejí s placebo efektem, který je také v knize zmíněn a rozebrán. Významnou součástí lékařů primární péče a praktických lékařů v léčení bolesti je rehabilitace, které je věnována samostatná kapitola. Kromě bolesti samotné se věnujeme i utrpení a to zejména v kapitole Spirituální rozměr bolesti. (patro.cz)

Podobné produkty ako Léčba bolesti v primární péči - Rokyta Richard , Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči (978-80-7496-415-2)

Léčba bolesti v primární péči - Richard Rokyta - e-kniha

Léčba bolesti v primární péči - Richard Rokyta - e-kniha
Detail

eBook:,Kniha se zabývá patofyziologií bolesti, druhy bolesti a rozdíly ve vnímání bolesti (muži, ženy, etnické a geografické rozdíly). Podrobně jsou rozebrány nejčastější typy bolestí, se kterými pacienti do ordinací lékařů primární péče přicházejí (bolesti zad, bolesti hlavy, bolesti břicha). Velká pozornost je věnována léčení bolesti, kde je uvedena veškerá farmakoterapie jako hlavní léčebná metoda bolesti v primární péči. Důležité je, aby i lékaři primární péče byli informováni i o nefarmakologických typech léčby bolesti (neuromodulace, akupunktura, psychoterapie). Lékaři primární péče a zejména praktiční lékaři denně zacházejí s placebo efektem, který je také v knize zmíněn a rozebrán. Významnou součástí lékařů primární péče a praktických lékařů v léčení bolesti je rehabilitace, které je věnována samostatná kapitola. Kromě bolesti samotné se věnujeme i utrpení a to zejména v kapitole Spirituální rozměr bolesti. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Léčba bolesti v primární péči - Richard Rokyta - e-kniha , Polohování v péči o nemocné (978-80-271-2053-6)

Komplikace onkologických pacientů a možnosti jejich řešení v primární péči (978-80-271-3556-1)

Komplikace onkologických pacientů a možnosti jejich řešení v primární péči (978-80-271-3556-1)
Detail

Kniha - autor Samuel Vokurka, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Monografie prakticky zpracovává základní komplikace a postižení u onkologických pacientů v aktivní léčbě nebo po jejím ukončení. Zahrnuje specifické problémy, se kterými může být konfrontován lékař prvního kontaktu (praktický lékař, ambulantní specialista). Jednotlivé kapitoly přinášejí základní informace k projevům a diferenciální diagnostice konkrétní komplikace, jsou uvedeny základní postupy pro farmakologickou a nefarmakologickou intervenci. Autorský kolektiv vedený zkušeným autorem profesorem Vokurkou zpracoval široký okruh témat od kožní toxicity přes onkologické rány, postižení dutiny ústní, nevolnost a zvracení, horečky při infekci nebo malignitě, výživu a malnutrici, průjem a zácpu, bolest, únavu, krvácení, ascites, problematiku stomií, problematiku sexuality až po možnosti fyzické aktivity, rehabilitace, fyzioterapie a řešení akutních stavů v paliativní a domácí péči.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Komplikace onkologických pacientů a možnosti jejich řešení v primární péči (978-80-271-3556-1) , Dětská sestra v primární a komunitní péči (978-80-247-3592-4)

Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči (978-80-7496-415-2)

Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči (978-80-7496-415-2)
Detail

Kniha - autor Hynek Dolanský, 202 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči podává čtenáři přehled o úloze a legislativním ukotvení provádění preventivních prohlídek, s jejich vykazováním a vyúčtováváním úhrad poskytovateli zdravotních služeb. Uveden je také význam všeobecné preventivní prohlídky dospělých a dětí, preventivní prohlídky zubní a gynekologické, včetně onkologické prevence, ve vztahu k vyhledávání nemocí v iniciálních stadiích u bezpříznakových jedinců. Cennou součástí jsou závěry provedených sociologických průzkumů a doporučení pro praxi z pohledu revizního lékaře. Svým obsahem kniha podporuje stanovené cíle programu Zdraví 2020 s prioritami akčních plánů Národní strategie orientovaných k ochraně, podpoře zdraví a prevenci nemocí. - Platná legislativa, - vykazování, vyúčtování, úhrady poskytnutných zdravotních služeb, - preventivní prohlídky dospělých, dětí, - preventivní prohlídky... (alza.cz)

Podobné produkty ako Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči (978-80-7496-415-2) , Léčba pooperační bolesti (978-80-204-3522-4)

Dětská sestra v primární a komunitní péči (978-80-247-3592-4)

Dětská sestra v primární a komunitní péči (978-80-247-3592-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Lucie Sikorová, 184 stran Odborná publikace, zcela ojedinělá na českém trhu, je určena studentům ošetřovatelství, porodní asistence, dětským sestrám a porodním asistentkám působícím v primární a komunitní péči, dále poskytovatelům výchovné péče ve specializovaných zařízeních péče o děti. Publikace obsahuje důležité poznatky a informace nezbytné pro plánování a poskytování ošetřovatelské a edukační péče o děti a dorost v zařízeních primární. Důraz je kladen na rozvoj schopnosti posoudit a identifikovat potřeby dětských členů komunity i schopností sester přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí v prostředí rodiny a komunity. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dětská sestra v primární a komunitní péči (978-80-247-3592-4) , Nefarmakologická léčba v geriatrii (978-80-271-2207-3)

Ošetřovatelství v intenzivní péči (978-80-271-0130-6)

Ošetřovatelství v intenzivní péči (978-80-271-0130-6)
Detail

Kniha - autor Gabriela Kapounová, 404 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Druhé, doplněné vydání úspěšné publikace pro studenty ošetřovatelství. Obsahuje všechny důležité informace spojené s péčí o pacienta na jednotkách intenzivní péče. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ošetřovatelství v intenzivní péči (978-80-271-0130-6) , Léčba bolesti: současné přístupy k léčbě bolesti a bolestivých syndromů (978-80-7345-727-3)

Ošetřovatelství v intenzivní péči (978-80-271-0130-6)

Ošetřovatelství v intenzivní péči (978-80-271-0130-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Gabriela Kapounová, 404 stran, česky Kniha je zdrojem cenných informací i pro studenty a vyučující v oborech všeobecná sestra, sestra v intenzivní péči, zdravotnický asistent a praktická sestra. Publikace je určena všem sestrám, které pracují v prostředí intenzivní péče, i těm, které se starají o akutně nemocné pacienty na ostatních ošetřovatelských jednotkách. Kromě úvodních kapitol, které popisují péči o pacienta při příjmu na oddělení intenzivní péče, překladu na jiné oddělení či propuštění do domácího ošetřování, autorka popisuje především základy a specifika intenzivní ošetřovatelské péče o pacienty podle jednotlivých tělních systémů. Zabývá se rovněž specializovanými ošetřovatelskými postupy při invazivním i neinvazivním monitoringu, intravenózním podávání léků, zajištění dýchacích cest, parenterálním podávání výživy a dalších činnostech. Autorka při psaní knihy vychází ze svých zkušeností na pracovišti ARO i ze studia české a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ošetřovatelství v intenzivní péči (978-80-271-0130-6) , Postupy v ošetřovatelské péči 2 (978-80-271-1243-2)

Léčba pěti bolestí duše (978-80-8100-489-6)

Léčba pěti bolestí duše (978-80-8100-489-6)
Detail

Kniha - autor Lise Bourbeau, 216 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kanadská autorka podrobně rozebírá pět základních citových zranění, které hluboce ovlivňují náš život. Jsou to odmítnutí, opuštění, ponížení, zrada, nespravedlnost. Dozvíme se, jak se projevují a podle čeho poznáme, jaká bolest se probudila. Samozřejmě uvedená zranění duše nejen rozeznáme a pochopíme, ale také se je naučíme úspěšně uzdravit. Tato kniha volně navazuje na knihu Uzdrav svá vnitřní zranění, s níž se navzájem doplňují, avšak je možné číst ji i samostatně, bez předchozích znalostí dalších děl Lise Bourbeau. (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba pěti bolestí duše (978-80-8100-489-6) , Postupy v ošetřovatelské péči 1 (978-80-271-3032-0)

Léčba bolesti: Současné přístupy k léčbě bolesti a bolestivých syndromů (978-80-7345-727-3)

Léčba bolesti: Současné přístupy k léčbě bolesti a bolestivých syndromů (978-80-7345-727-3)
Detail

Kniha - autor Marek Hakl, 216 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Monografie našich předních specialistů v oboru algeziologie si klade za cíl poskytnout čtenáři přehledné a aktuální informace o problematice především chronické bolesti včetně jejích dopadů na pacienta (fyzických, psychických a sociálních) a zároveň (vzhledem ke vzrůstajícímu počtu pacientů trpících chronickou bolestí) i dopadů na ekonomiku. Autoři mj. apelují na racionální volbu farmakoterapie s obezřetností při volbě prodejných přípravků a nepodceňování komunikace s pacientem. V úvodních kapitolách jsou stručně zmíněny patofyziologie bolesti, její dělení a psychosociální souvislosti chronické bolesti. Samostatné kapitoly jsou pak věnovány metodám léčby bolesti - farmakoterapii, invazivním metodám, psychoterapii chronického algického syndromu a dalším léčebným metodám (např. akupunktuře a TENS). V druhé "speciální" části publikace se autoři podrobně zabývají léčbou jednotlivých bolestivých... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba bolesti: Současné přístupy k léčbě bolesti a bolestivých syndromů (978-80-7345-727-3) , Biografie v péči o seniory (978-80-271-1008-7)

Bolest a sexuální dysfunkce mužů (978-80-271-0677-6)

Bolest a sexuální dysfunkce mužů (978-80-271-0677-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Luděk Daneš, 152 stran Přestože jde v praxi o velice běžnou tematiku, mnozí pacienti mají zkušenost, že léčba některých sexuálních dysfunkcí je velmi náročná. Navíc se zvyšujícím se počtem lidí pokročilého věku v populaci se s touto problematikou lékaři setkávají stále častěji. Publikace proto pojednává o všech známých příčinách chronických bolestí genitálu, se kterými se pacienti obracejí na lékaře-sexuologa, a zmiňuje i důležitou úlohu depresivních a fobických stavů, jež se s chronickými bolestmi často pojí, pojednává tedy o psychofyziologických souvislostech fenoménu bolesti. Z toho důvodu autor v knize upozorňuje mimo jiné na důležitost spolupráce lékařů a odborníků napříč specializacemi. (alza.cz)

Podobné produkty ako Bolest a sexuální dysfunkce mužů (978-80-271-0677-6) , Primární terapie (978-80-750-0073-6)

Bezpečnost a etika v perioperační péči (978-80-271-1029-2)

Bezpečnost a etika v perioperační péči (978-80-271-1029-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Jana Wichsová, 88 stran, česky Vysoce specializovaná perioperační péče je poskytována na základě celé řady standardů a doporučení, která vycházejí z vědeckých poznatků založených na empirických důkazech. Laická ani odborná veřejnost většinou nepředpokládá, že by vzdělaní zdravotničtí profesionálové tyto postupy významně porušovali. Pokud se při chirurgickém výkonu vyskytnou komplikace, předpokládá se, že je to výsledkem nutného rizika, které s sebou operace přináší. Následující publikace přináší celou řadu informací, které tento předpoklad vyvrací. Autorka formuluje pojem bezpečí obecně a bezpečnost pacienta v chirurgii. Z vlastní zkušenosti popisuje situaci v ČR a srovnává ji s perioperační péčí ve Švédsku, kde byla v roce 2013 na stáži. Významnou částí textu je důraz na etické hledisko perioperační péče. Jsou zde zmíněny čtyři principy lékařské etiky Beauchampa a Childresse, etické kodexy lékařů,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bezpečnost a etika v perioperační péči (978-80-271-1029-2) , Psychologie v perinatální péči (978-80-247-5127-6)

Komunikace s pacientem v intenzivní péči (978-80-271-0064-4)

Komunikace s pacientem v intenzivní péči (978-80-271-0064-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Šárka Tomová, 136 stran Komunikace s pacientem ve vážném stavu a s umělou plicní ventilací je nedílnou a velmi důležitou součástí péče o tyto pacienty. Prostudováním publikace čtenář získá komplexní manuál, jak zlepšit komunikaci s pacientem v klinické praxi, včetně praktických komunikačních nástrojů využitelných v obtížných situacích. Detaily knihy: Autor: Šárka Tomová Rok vydání: 2016 ISBN: 978-80-271-0064-4 Počet stran: 136 (alza.cz)

Podobné produkty ako Komunikace s pacientem v intenzivní péči (978-80-271-0064-4) , Komunikace s pacientem v intenzivní péči (978-80-271-0064-4)

Bezpečnost a etika v perioperační péči (978-80-271-1029-2)

Bezpečnost a etika v perioperační péči (978-80-271-1029-2)
Detail

Kniha - autor Jana Wichsová, 88 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Vysoce specializovaná perioperační péče je poskytována na základě celé řady standardů a doporučení, která vycházejí z vědeckých poznatků založených na empirických důkazech. Laická ani odborná veřejnost většinou nepředpokládá, že by vzdělaní zdravotničtí profesionálové tyto postupy významně porušovali. Pokud se při chirurgickém výkonu vyskytnou komplikace, předpokládá se, že je to výsledkem nutného rizika, které s sebou operace přináší. Následující publikace přináší celou řadu informací, které tento předpoklad vyvrací. Autorka formuluje pojem bezpečí obecně a bezpečnost pacienta v chirurgii. Z vlastní zkušenosti popisuje situaci v ČR a srovnává ji s perioperační péčí ve Švédsku, kde byla v roce 2013 na stáži. Významnou částí textu je důraz na etické hledisko perioperační péče. Jsou zde zmíněny čtyři principy lékařské etiky Beauchampa a Childresse, etické kodexy lékařů, sester,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bezpečnost a etika v perioperační péči (978-80-271-1029-2) , Bezpečnost a etika v perioperační péči (978-80-271-1029-2)

Léčba pooperační bolesti (978-80-204-3522-4)

Léčba pooperační bolesti (978-80-204-3522-4)
Detail

Kniha - autor Jiří Málek; Pavel Ševčík, 152 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Třetí aktualizované a doplněné vydání úspěšné monografie podává základní přehled problematiky pro všechny zdravotníky, kteří přicházejí do kontaktu s chirurgickým pacientem. Autoři zde předkládají doporučení pro léčbu pacientů rozdělená podle předpokládané intenzity pooperační bolesti a rovněž i nezbytná základní teoretická východiska. Nechybějí ani kapitoly týkající se specifik pooperační analgezie u dětí, kojících matek, osob s chronickou bolestí, geriatrických a ambulantních pacientů. Závěrečná kapitola se zabývá organizací léčby pooperační bolesti ve zdravotnických zařízeních v podmínkách ČR. Uvedená doporučení nejsou koncipována jako standardy péče, ale jako možné návody řešení pro určité modelové situace – konkrétní postupy zůstávají v zodpovědnosti ošetřujícího lékaře. Se vzrůstajícím vzděláním zdravotních sester je nepochybné, že budou mít stále větší a významnější... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba pooperační bolesti (978-80-204-3522-4) , Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-0624-0)

Bolest na hrudi (978-80-271-3099-3)

Bolest na hrudi (978-80-271-3099-3)
Detail

Kniha - autor Karel Lukáš; Josef Kautzner; Jiří Hoch, 688 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Bolest na hrudi je jedním z nejdramatičtějších příznaků v medicíně, na který je nutno včas reagovat. Bolest na hrudi je subjektivní nepříjemný fyzický pocit. Může se projevovat různě, jako tlak, tíha, svírání, pálení, může vyústit až do nesnesitelného utrpení, a může skončit fatálně, pokud není stanovena včasná a správná diagnóza. Komplexní pohled na tento příznak, který se dotýká téměř všech medicínských oborů, nebyl v tomto rozsahu v českém písemnictví dosud zpracován. Kniha je strukturována do dvou základních částí. V části obecné jsou zařazeny kapitoly anatomie, fyziologie, propedeutika, biochemické vyšetření a vyšetřovací metody od základních až po vysoce specializované. Část speciální je široká diferenciální diagnostika bolestí na hrudi zpracovaná podle nozologických jednotek všech oborů, které se mohou s bolestí na hrudi potkat. Kapitoly zpracovali... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bolest na hrudi (978-80-271-3099-3) , Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-2931-7)

Bolest na hrudi (978-80-271-3099-3)

Bolest na hrudi (978-80-271-3099-3)
Detail

Elektronická kniha Bolest na hrudi je jedním z nejdramatičtějších příznaků v medicíně, na který je nutno včas reagovat. Bolest na hrudi je subjektivní nepříjemný fyzický pocit. Může se projevovat různě, jako tlak, tíha, svírání, pálení, může vyústit až do nesnesitelného utrpení, a může skončit fatálně, pokud není stanovena včasná a správná diagnóza. Komplexní pohled na tento příznak, který se dotýká téměř všech medicínských oborů, nebyl v tomto rozsahu v českém písemnictví dosud zpracován. Kniha je strukturována do dvou základních částí. V části obecné jsou zařazeny kapitoly anatomie, fyziologie, propedeutika, biochemické vyšetření a vyšetřovací metody od základních až po vysoce specializované. Část speciální je široká diferenciální diagnostika bolestí na hrudi zpracovaná podle nozologických jednotek všech oborů, které se mohou s bolestí na hrudi potkat. Kapitoly zpracovali špičkoví specialisté (kardiolog, angiolog, pneumolog, gastroenterolog, pediatr,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bolest na hrudi (978-80-271-3099-3) , Písařská škola v kalahari (978-80-257-0312-0)

Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-2931-7)

Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-2931-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jindřich Špinar, 256 stran, česky Aktualizovaná monografie Léčba kardiovaskulárních onemocnění navazuje na 1. vydání z roku 2018. Přináší léčebné postupy u nejčastějších nebo nejdůležitějších kardiovaskulárních onemocnění. Vzhledem k velmi rychlému pokroku v některých oblastech kardiologie bylo třeba některé kapitoly oproti předchozímu vydání aktualizovat, přibyly kapitoly nové… Autoři v ní aktuálně shrnují moderní postupy léčby srdečních a cévních onemocnění od hypertenze, přes srdeční selhání, zánětlivá onemocnění, ischemickou chorobu srdeční jak akutní, tak chronickou, hypertrofické kardiomyopatie, léčbu poruch srdečního rytmu, tromboembolické choroby, včetně plicní embolie a plicní hypertenze, dále ischemickou chorobu končetin, léčbu spánkové apnoe, dyslipidemie, léčbu po srdeční transplantaci, léčbu erektilní dysfunkce, pro kardiology jak interpretovat závěry klinických studií. Nově jsou dodány kapitoly o léčbě a prevenci... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-2931-7) , Potencialita dětí v náhradní rodinné péči (978-80-261-1073-6)

Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-0624-0)

Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-0624-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jindřich Špinar, 208 stran V předložené publikaci se čtenář dozví o léčebných postupech u nejčastějších nebo nejdůležitějších kardiovaskulárních onemocnění. Najdeme zde moderní postupy léčby srdečních a cévních onemocnění, od hypertenze, přes srdeční selhání, zánětlivá srdeční onemocnění, ischemickou chorobu srdeční – jak akutní, tak chronickou, hypertrofické kardiomyopatie, léčbu poruch srdečního rytmu, tromboembolické choroby včetně plicní embolie a plicní hypertenze, dále také ischemickou chorobu končetin, léčbu spánkové apnoe, dyslipidemie, léčbu po srdeční transplantaci a erektilní dysfunkci. Na závěr je podán návod pro kardiology jak interpretovat závěry klinických studií. Publikace je opět velmi dobře dokumentována obrázky, schématy a tabulkami. S předchozí publikací Farmakoterapie kardiovaskulárních onemocnění tvoří takřka nedílný komplet a obě knihy tak pokrývají celou oblast přístupu ke kardiovaskulárním... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-0624-0) , Vyfarbuj! (978-80-567-0312-0)

Primární terapie (978-80-750-0073-6)

Primární terapie (978-80-750-0073-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Arthur Janov, 345 stran Jak získat přístup k potlačeným pocitům a využít jejich energii k uzdravení Neurologie a psychologie, dva obory, které by se měly vzájemně doplňovat a spolupracovat na léčbě duševních onemocnění, se již dlouho diametrálně rozcházejí. Zatímco neurologové hledají klíč k lidské povaze v mikroskopickém světě neuronů, psychologové zkoumají lidské chování na úkor studia mozku. Kniha Primární terapie, plod více než třiceti let intenzivního psychologického výzkumu, tuto propast překlenuje. Ukazuje, proč je láska nejdůležitějším faktorem pro zdravý vývoj mozku. Přehledně a srozumitelně objasňuje, proč, chceme-li se skutečně uzdravit, musíme sestoupit do nejtemnějších zákoutí mozku, kde se nacházejí vtištěné vzpomínky a bolest, a naplno si prožít své prvotní zkušenosti, jež dodnes ovlivňují naše chování. (alza.cz)

Podobné produkty ako Primární terapie (978-80-750-0073-6) , Dívka v ledu (978-80-271-0370-6)

Muž ve střídavé péči (978-80-267-0582-6)

Muž ve střídavé péči (978-80-267-0582-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Alena Müllerová, 200 stran Barvitý román ze současnosti vypráví příběhy dvou žen, které se dělí o jednoho muže Cyril je známý novinář, který má milující manželku Emu a dvě dcery. Přesto si pořídí syna se svou milenkou Růženkou. Snaží se dělit svůj čas mezi obě rodiny a s určitou nadsázkou se dá říci, že ho jeho ženy mají ve střídavé péči. I když, jak už to v životě bývá, manželka je ta poslední, která se to dozví. Cyril je ponořený do své práce a život ve střídavé péči milenky a manželky mu vlastně vyhovuje. Jeho nemanželský syn je geniální dítě. Ve čtyřech letech zkoumá matematiku, fyziku, zajímá se o politiku a sepisuje vlastní knihu. Jednoho dne ho však na ulici porazí auto a on skončí v bezvědomí v nemocnici.Cyrilův pohodlný život končí. Situace jsou popisovány z ženského i mužského úhlu pohledu, z hlediska manželky i milenky a také očima geniálního dítěte v rodině. To vše vnáší do dramatického příběhu humorné prvky, i přestože... (alza.cz)

Podobné produkty ako Muž ve střídavé péči (978-80-267-0582-6) , Programování v c# (978-80-271-1216-6)

Psychologie v perinatální péči (978-80-247-5127-6)

Psychologie v perinatální péči (978-80-247-5127-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Lea Takács, Daniela Sobotková, Lenka Šulová, kolektiv a, 208 stran Monografie přináší interdisciplinární pohled na problematiku péče o ženu v průběhu porodu a poporodního období. Je užitečnou pomůckou jak pro gynekology-porodníky, neonatology, porodní asistentky a zdravotní sestry, tak pro psychology, psychiatry, duly i další odborníky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Psychologie v perinatální péči (978-80-247-5127-6) , Čajovna v tokiu (978-80-271-1232-6)

Nefarmakologická léčba v geriatrii (978-80-271-2207-3)

Nefarmakologická léčba v geriatrii (978-80-271-2207-3)
Detail

Kniha - autor Katarína Zrubáková, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Monografie je zaměřena na nefarmakologickou léčbu ve vyšším věku a navazuje na již publikovanou monografii Farmakoterapie v geriatrii. V této publikaci autoři stručně charakterizují nefarmakologické léčebné postupy a jejich využití v komplexní léčbě seniorů. Uvádějí, které choroby a geriatrické syndromy jsou nejčastěji indikovány k nefarmakologické léčbě a jaké metody této terapie jsou využívány v péči o seniory v ústavních zdravotnických a sociálních zařízeních, ale i v domácím prostředí. Autorský kolektiv sestávající z významných odborníků z oblasti zdravotnictví, fyzioterapie, sociální práce, veřejného zdravotnictví a léčebné pedagogiky zpracoval jednotlivé metody a zvlášť zdůrazňuje specifika jejich aplikace u seniorů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nefarmakologická léčba v geriatrii (978-80-271-2207-3) , Bolesti hlavy v kazuistikách (978-80-7345-736-5)

Nefarmakologická léčba v geriatrii (978-80-271-2207-3)

Nefarmakologická léčba v geriatrii (978-80-271-2207-3)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 176 stran, česky Monografie je zaměřena na nefarmakologickou léčbu ve vyšším věku a navazuje na již publikovanou monografii Farmakoterapie v geriatrii. V této publikaci autoři stručně charakterizují nefarmakologické léčebné postupy a jejich využití v komplexní léčbě seniorů. Uvádějí, které choroby a geriatrické syndromy jsou nejčastěji indikovány k nefarmakologické léčbě a jaké metody této terapie jsou využívány v péči o seniory v ústavních zdravotnických a sociálních zařízeních, ale i v domácím prostředí. Autorský kolektiv sestávající z významných odborníků z oblasti zdravotnictví, fyzioterapie, sociální práce, veřejného zdravotnictví a léčebné pedagogiky zpracoval jednotlivé metody a zvlášť zdůrazňuje specifika jejich aplikace u seniorů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nefarmakologická léčba v geriatrii (978-80-271-2207-3) , Pes baskervillský (978-80-277-0312-8)

Stavba pece na pizzu a chleba (978-80-271-0008-8)

Stavba pece na pizzu a chleba (978-80-271-0008-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Jaroslav Závacký, 176 stran Chtěli byste si pochutnat na křupavém domácím chlebu nebo si upéct pizzu ve vlastní peci? Nic není nemožné. V knížce najdete návod na stavbu obou druhů pecí v interiéru i na zahradě. (alza.cz)

Podobné produkty ako Stavba pece na pizzu a chleba (978-80-271-0008-8) , Biologická léčba v pediatrii: motolské pediatrické semináře 8 (978-80-7492-527-6)

Stavba pece na pizzu a chleba (978-80-271-0008-8)

Stavba pece na pizzu a chleba (978-80-271-0008-8)
Detail

Kniha - česky Chtěli byste si pochutnat na křupavém domácím chlebu nebo si upéct pizzu ve vlastní peci? Pak je tato kniha právě pro vás. V praktické příručce najdete návod na stavbu interiérových i venkovních pecí na chleba i na pizzu. Autor, který je zároveň jejich stavitelem, popisuje postup stavby krok za krokem. Součástí je i výpis materiálů a seznam potřebného nářadí. Nechybí ani postup, jak pece roztopit a upéci v nich cokoliv, například podle receptů, které jsou také součástí knížky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Stavba pece na pizzu a chleba (978-80-271-0008-8) , Móda v kruhu času (978-80-271-0185-6)

Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči - Hynek Dolanský

Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči - Hynek Dolanský
Detail

Kniha Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči podává čtenáři přehled o úloze a legislativním ukotvení provádění preventivních prohlídek, s jejich vykazováním a vyúčtováváním úhrad poskytovateli zdravotních služeb. Uveden je také význam všeobecné preventivní prohlídky dospělých a dětí, preventivní prohlídky zubní a gynekologické, včetně onkologické prevence, ve vztahu k vyhledávání nemocí v iniciálních stadiích u bezpříznakových jedinců. Cennou součástí jsou závěry provedených sociologických průzkumů a doporučení pro praxi z pohledu revizního lékaře.Svým obsahem kniha podporuje stanovené cíle programu Zdraví 2020 s prioritami akčních plánů Národní strategie orientovaných k ochraně, podpoře zdraví a prevenci nemocí.•Platná legislativa,•vykazování, vyúčtování, úhrady poskytnutných zdravotních služeb,•preventivní prohlídky dospělých, dětí,•preventivní prohlídky zubní, gynekologické,•onkologická prevence,•doporučení do praxe od revizního lékaře.Kniha je určena zejména praktickým lékařům, zubním lékařům a gynekologům. Uplatnění najde jako opora ke studiu odborných předmětů zaměřených na veřejné zdravotnictví, sociální lékařství, ekonomiku zdravotnictví a veřejné zdravotní pojištění, může být podkladem nebo inspirací k vypracování závěrečných odborných prací. Přináší zdroj zajímavých informací pro pojištěnce a všechny odborně zainteresované na této významné problematice veřejného zdravotnictví a veřejného zdravotního pojištění. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči - Hynek Dolanský , Komunikace v ošetřovatelské praxi (978-80-271-0156-6)

Dětská sestra v primární a komunitní péči - Lucie Sikorová

Dětská sestra v primární a komunitní péči - Lucie Sikorová
Detail

Odborná publikace, zcela ojedinělá na českém trhu, je určena studentům ošetřovatelství, porodní asistence, dětským sestrám a porodním asistentkám působícím v primární a komunitní péči, dále poskytovatelům výchovné péče ve specializovaných zařízeních péče o děti. Publikace obsahuje důležité poznatky a informace nezbytné pro plánování a poskytování ošetřovatelské a edukační péče o děti a dorost v zařízeních primární. Důraz je kladen na rozvoj schopnosti posoudit a identifikovat potřeby dětských členů komunity i schopností sester přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí v prostředí rodiny a komunity. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dětská sestra v primární a komunitní péči - Lucie Sikorová , Gerontopsychiatrie v klinické praxi (978-80-271-3465-6)

Léčba pooperační bolesti: 4. přepracované a doplňené vydání (978-80-7345-696-2)

Léčba pooperační bolesti: 4. přepracované a doplňené vydání (978-80-7345-696-2)
Detail

Kniha - autor Jiří Málek; Pavel Ševčík, 196 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Čtvrté aktualizované a doplněné vydání úspěšné monografie podává základní přehled problematiky pro všechny zdravotníky, kteří přicházejí do kontaktu s pacientem v perioperačním období. Autoři zde předkládají doporučení pro léčbu pacientů rozdělená podle předpokládané intenzity pooperační bolesti a rovněž i nezbytná základní teoretická východiska. Nechybějí ani kapitoly týkající se specifik pooperační analgezie u dětí, kojících matek, osob s chronickou bolestí, geriatrických a ambulantních pacientů. Závěrečná kapitola se zabývá organizací léčby pooperační bolesti ve zdravotnických zařízeních v podmínkách ČR. Uvedená doporučení jsou koncipována jako možné návody řešení pro určité modelové situace. Konkrétní postupy zůstávají v zodpovědnosti ošetřujícího lékaře. Se vzrůstajícím vzděláním zdravotních sester je nepochybné, že budou mít stále větší a významnější úlohu ve sledování a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba pooperační bolesti: 4. přepracované a doplňené vydání (978-80-7345-696-2)

Potencialita dětí v náhradní rodinné péči (978-80-261-1073-6)

Potencialita dětí v náhradní rodinné péči (978-80-261-1073-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Karel Řezáč, 379 stran, česky Cílem knihy je nalezení odpovědi na hlavní výzkumnou otázku „Jaká očekávání mají dospívající děti v náhradní rodinné péči od sociálních pracovníků z hlediska svých potencialit?“. Publikace se zabývá výzkumným problémem roztříštěnosti moci rozhodovat o životě ohrožených dětí v České republice a s ním související problematikou autonomie a participace těchto dětí na procesu rozhodování. V rámci konceptualizace jsou vymezena teoretická východiska pojmů očekávání, capability approach, dospívající dítě, náhradní rodinná péče a sociální pracovník. Dále kniha zahrnuje metodickou a interpretační část dvoufázového výzkumu smíšené strategie. Součástí výzkumu bylo kvantitativní psychometrické dotazníkové šetření výzkumného vzorku dospívajících dětí v náhradní rodinné péči, které bylo podrobené statistické analýze, a kvalitativní rozhovory s dospívajícími dětmi v náhradní rodinné péči, jejich pěstouny a sociálními... (alza.cz)

Podobné produkty ako Potencialita dětí v náhradní rodinné péči (978-80-261-1073-6)

Karcinom rekta: od diagnózy po multidisciplinární léčbu (978-80-271-3219-5)

Karcinom rekta: od diagnózy po multidisciplinární léčbu (978-80-271-3219-5)
Detail

Kniha - autor Peter Ihnát, 272 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Diagnostika a multidisciplinární léčba nemocných s karcinomem rekta představuje klinickou výzvu pro gastroenterology, chirurgy, onkology, radiology, patology a další odborníky. Pokrok dosažený v této oblasti fascinuje! Je však léčebný management postaven správně a z čeho vycházejí odborné postupy? (alza.cz)

Podobné produkty ako Karcinom rekta: od diagnózy po multidisciplinární léčbu (978-80-271-3219-5)

Omron HeatTens léčba bolesti

Omron HeatTens léčba bolesti
Detail

Dvojí terapii pro léčbu bolesti. Teplo zahřívá a uvolňuje sval. Program Tens poskytuje 3 typy masáže a přináší úlevu od bolesti díky trojitému účinku. (drmax.cz)

Podobné produkty ako Omron HeatTens léčba bolesti

Omron PocketTens léčba bolesti

Omron PocketTens léčba bolesti
Detail

Masážní přístroj pro léčbu bolesti na principu elektrostimulace. Přednastavené programy pro jednotlivé části těla + volba intenzity masáže. (drmax.cz)

Podobné produkty ako Omron PocketTens léčba bolesti

Dětská sestra v primární a komunitní péči - Lucie Sikorová - e-kniha

Dětská sestra v primární a komunitní péči - Lucie Sikorová - e-kniha
Detail

eBook:,Odborná publikace, zcela ojedinělá na českém trhu, je určena studentům ošetřovatelství, porodní asistence, dětským sestrám a porodním asistentkám působícím v primární a komunitní péči, dále poskytovatelům výchovné péče ve specializovaných zařízeních péče o děti. Publikace obsahuje důležité poznatky a informace nezbytné pro plánování a poskytování ošetřovatelské a edukační péče o děti a dorost v zařízeních primární. Důraz je kladen na rozvoj schopnosti posoudit a identifikovat potřeby dětských členů komunity i schopností sester přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí v prostředí rodiny a komunity. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dětská sestra v primární a komunitní péči - Lucie Sikorová - e-kniha

Léčba kardiovaskulárních onemocnění: 2., aktualizované a doplněné vydání (978-80-271-2931-7)

Léčba kardiovaskulárních onemocnění: 2., aktualizované a doplněné vydání (978-80-271-2931-7)
Detail

Kniha - autor Jiří Vítovec, 256 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Aktualizovaná monografie Léčba kardiovaskulárních onemocnění navazuje na 1. vydání z roku 2018. Přináší léčebné postupy u nejčastějších nebo nejdůležitějších kardiovaskulárních onemocnění. Vzhledem k velmi rychlému pokroku v některých oblastech kardiologie bylo třeba některé kapitoly oproti předchozímu vydání aktualizovat, přibyly kapitoly nové… Autoři v ní aktuálně shrnují moderní postupy léčby srdečních a cévních onemocnění od hypertenze, přes srdeční selhání, zánětlivá onemocnění, ischemickou chorobu srdeční jak akutní, tak chronickou, hypertrofické kardiomyopatie, léčbu poruch srdečního rytmu, tromboembolické choroby, včetně plicní embolie a plicní hypertenze, dále ischemickou chorobu končetin, léčbu spánkové apnoe, dyslipidemie, léčbu po srdeční transplantaci, léčbu erektilní dysfunkce, pro kardiology jak interpretovat závěry klinických studií. Nově jsou dodány kapitoly o léčbě a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba kardiovaskulárních onemocnění: 2., aktualizované a doplněné vydání (978-80-271-2931-7)

Pain gone - stimulační léčba bolesti

Pain gone - stimulační léčba bolesti
Detail

PAIN®GONE (PAIN-GONE) je mobilní zařízení (přístroj) ve tvaru silnějšího propisovacího pera, se snadným a rychlým použitím. Baterie či jiný zdroj není třeba a lze jej použít kdekoliv a kdykoliv. Jde o mezinárodně testovaný a uznávaný léčebný produkt třídy IIa. Přístroj využívá nízko frekvenční elektrický náboj, který produkují krystaly uvnitř přístroje k potlačení bolesti a poskytnutí úlevy, což je plně prokázáno klinickými testy. PAIN®GONE vysílá elektrické impulsy, které aktivují nervové cesty a zakončení. Výsledkem této nervové stimulace -Trancutaneous Electrical Nerve Stimulation (TENS) je to, že mozek a mícha uvolní v těle přírodní endorfiny (látky potlačující bolest) a tím dojde k úlevě či zmizení bolesti. Způsob použití: PAIN®GONE 30-40x zmáčkněte v místě bolesti či akupunkturních bodů. Stiskem tlačítka se generuje elektrický impulz, který je veden pomocí elektrody v místě dotyku s pokožkou pacienta. Podrobnosti naleznete v přiloženém návodu k výrobku. Produkt ke vyráběn podle nejvyšších standardů kvality, vysokou životnost a je zcela bezúdržbový. (velkykosik.cz)

Podobné produkty ako Pain gone - stimulační léčba bolesti

Léčba zraněného srdce: Bolest ze sexuálního zneužití a naděje na proměnu (978-80-7553-518-4)

Léčba zraněného srdce: Bolest ze sexuálního zneužití a naděje na proměnu (978-80-7553-518-4)
Detail

Kniha - autor Dan B. Allender, 14 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha Dana Allendera Zraněné srdce pomohla statisícům lidí vyrovnat se s pohlavním zneužíváním v minulosti. V této publikaci autor otvírá další dveře do duší obětí znásilnění, incestu, sextingu, sexuální šikany apod., které jsou zahlceny pocity bezmoci, zahanbení a viny. Prožitky obětí nebagatelizuje, ani nepředkládá laciné odpovědi; nazývá zlo zlem a osvětluje cestu k obnovené radosti. Věnuje se i dosud víceméně tabuizovaným momentům aktu zneužití (tělesné reakce). To všechno uvolňuje prostor pro zpracování traumatu a umenšení jeho přesahů do dalšího života. Text obsahuje řadu příběhů, s nimiž se Allender setkal ve své terapeutické praxi. Je obohacen o poznatky z výzkumů sledujících trvalé fyzické, emocionální, vztahové a duchovní následky zneužívání. Duchovně-terapeutickou hodnotu této knihy ocení všichni, kdo se s tématem sexuálního zneužívání setkávají jak na profesní, tak na... (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba zraněného srdce: Bolest ze sexuálního zneužití a naděje na proměnu (978-80-7553-518-4)

Betablokátory v léčbě kardiovaskulárních onemocnění: Farmakoterapie pro klinickou praxi (978-80-271-3220-1)

Betablokátory v léčbě kardiovaskulárních onemocnění: Farmakoterapie pro klinickou praxi (978-80-271-3220-1)
Detail

Kniha - autor Jiří Vítovec, 136 stran, česky Betablokátory patří mezi základní léky v kardiologii. Mezi jejich indikace patří hypertenze, ischemická choroba srdeční, poruchy srdečního rytmu a srdeční selhání. Monografie je další publikací v nové farmaceutické knižní řadě, kterou bude profesor Svačina, předseda České lékařské společnosti... (alza.cz)

Podobné produkty ako Betablokátory v léčbě kardiovaskulárních onemocnění: Farmakoterapie pro klinickou praxi (978-80-271-3220-1)

Léčba citrusy (978-80-88913-69-6)

Léčba citrusy (978-80-88913-69-6)
Detail

Kniha - autor N. I. Kudrjašova, 134 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V této příručce se seznámíte s léčbou citrusy, s jejich účinky, vlastnostmi a možnostmi použití pro zdraví, vitalitu i krásu. V knize najdete recepty a návody vzhledem ke konkrétním problémům, jejich abecední uspořádání vám umožní lehce se zorientovat. (alza.cz)

Podobné produkty ako Léčba citrusy (978-80-88913-69-6)

Slzy pre bolesť (978-80-8202-178-6)

Slzy pre bolesť (978-80-8202-178-6)
Detail

Kniha - autor Gabriel Németh, 268 stran, slovensky, pevná bez přebalu lesklá Je sivé daždivé poludnie ako stvorené na melanchóliu. Dážď za oknami nekompromisne bubnuje svoje blues, kvapka po kvapke steká po skle a splýva v symfóniu chladného sychravého októbra. V tú zvláštnu jeseň, ktorá si tyká s oblohou roztrhanou na mraky. Upreto sedím a zovieram päste v dlaň, ani nedýcham, pritom sa držím operadla stoličky a hľadím bezradne na lekára. Prikovaná o podlahu nemocničnej ambulancie sa cítim príšerne, priamo pod psa. Celým telom mi prechádza akási silná vibrácia, elektrický šok, akoby do mňa udrel blesk. Cítim sa zničená, úplne na dne svojich síl po tom, čo lekár na do mnou, vyniesol svoj verdikt. V ordinácii vládne zvláštne napätie, dalo by sa ho krájať nožom ako chlieb. Celá sa chvejem nedočkavosťou. Koľko krát som si vravela, mne sa to stať nemôže, aj e to tu: je pondelok, pätnásteho októbra dvetisíctri, čosi po trinástej hodine. Všetko je v pohybe, len môj... (alza.cz)

Podobné produkty ako Slzy pre bolesť (978-80-8202-178-6)

Endokrinologie pro praxi: Diagnostika a léčba od A do Z (978-80-271-1040-7)

Endokrinologie pro praxi: Diagnostika a léčba od A do Z (978-80-271-1040-7)
Detail

Kniha - autor Frank Herrmann; Peter Muller; Tobias Lohmann; Henri Wallaschofski, 400 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Překlad již sedmého vydání této vyhledávané učebnice nakladatelství Thieme s původním názvem Endokrinologie für die Praxis je určen zejména lékařům bez endokrinologické nebo diabetologické atestace. Využijí ji tak zejména praktiční lékaři, lékaři v první linii kontaktu s pacientem, lékaři „emergency“, internisti a samozřejmě také medici. Vzhledem k rozmanitosti projevů endokrinologických onemocnění ale může takový pacient navštívit ordinaci lékaře jakéhokoli odborného zaměření. Kniha je přehledná, její didaktičnost zvyšuje 109 jednoduchých schematických obrázků a 29 tabulek. (alza.cz)

Podobné produkty ako Endokrinologie pro praxi: Diagnostika a léčba od A do Z (978-80-271-1040-7)

Aristokrat (978-80-271-3353-6)

Aristokrat (978-80-271-3353-6)
Detail

Elektronická kniha - ze série Alexandr Kraus, autor Antonín Mazáč, 352 stran, česky Miluje zvířata, straní se lidí, fascinuje ho smrt... Uprostřed Karlových Varů je nalezeno torzo těla zabalené v igelitu a označené podivným symbolem – písmenem A v trojcípé hvězdě a kruhu. Případu se ujímá ambiciózní policistka Andrea Šimečková se svým vyšetřovacím týmem a postupně odhalují závoj nejasností, za nímž se skrývá dávno zaniklá ázerbájdžánská organizace s tajemným názvem Aristokratiya. Ale zmizeli její členové opravdu ze světa? Má být znak na mrtvole varováním, nebo výzvou k obnovení její činnosti? Andree je kromě kolegů k ruce i její přítel Alexandr Kraus, novinář a bývalý policista. Ten po počátečních pochybách pomáhá synovi své bývalé přítelkyně nalézt odpovědi na to, kam zmizel jeho nejlepší kamarád. Hledat začnou v ázerbájdžánské restauraci. Náhoda? Vyšetřování jede na plné obrátky. Reakce lidí, kterých se to dotýká, na sebe nenechají dlouho čekat a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Aristokrat (978-80-271-3353-6)

Psychopatologie (978-80-271-2529-6)

Psychopatologie (978-80-271-2529-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Miroslav Orel, 432 stran, česky Třetí vydání úspěšné, hojně využívané publikace nabízí stručný přehled o dnes stále aktuálnějším oboru psychopatologie. Přístupnou a čtivou formou přináší základní informace o široké oblasti duševních poruch všem, kdo knihu vezmou do ruky kvůli splnění studijních povinností, kvůli potřebám své profese nebo jen ze zájmu. Tato moderní, přehledná a bohatě ilustrovaná publikace vychází z klinické praxe i z výuky v rámci univerzity, a tvoří tedy kompendium oboru. Od předchozího vydání se objevily nové vědecké poznatky a přibyly nové okolnosti, mimo jiné došlo ke změnám legislativy a byla přijata aktualizace Mezinárodní klasifikace nemocí MKN-10. Celý text knihy byl proto zrevidován, doplněn a zpřesněn. V třetím vydání přibyla tematika vývoje mozku od embryonálního období a biologicko-vývojové hledisko v kontextu vzniku psychických poruch, nárys jejich diferenciální diagnostiky a shrnutí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Psychopatologie (978-80-271-2529-6)

Mukl (978-80-271-1399-6)

Mukl (978-80-271-1399-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Petra Čeřovská, 408 stran, česky Kolik ran dokáže člověk přijmout, než učiní falešné doznání? Jak silná je vůle žít na místech, kde je smrt vysvobozením? Je možné projít peklem a zůstat přitom člověkem? Kniha inspirovaná skutečným příběhem muže, který byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k patnácti letům odnětí svobody. V pouhých 19 letech prošel velmi krutými výslechovými metodami StB a na vlastní kůži okusil lidskou krutost v její nejsyrovější podobě. Nejinak tomu bylo po vynesení rozsudku. Osm let strávených v uranových dolech na Jáchymovsku, nelidské podmínky a každodenní boj o život, to vše se podepsalo nejen na jeho fyzickém zdraví, ale rovněž na zdraví psychickém. Přežil, ale nikdy nezapomněl… (alza.cz)

Podobné produkty ako Mukl (978-80-271-1399-6)

Korea (978-80-271-2558-6)

Korea (978-80-271-2558-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Veronika Válková, 160 stran, česky Co všechno se musí stát, aby se naplnila před dávnými věky vyřčená věštba? A má člověk vůbec možnost ji ovlivnit? Zejména když ví, že na jejím splnění závisí něčí život, ale tím, že o ní promluví, riskuje ten svůj? Přesně do téhle situace se Bára dostala, když se ocitla uprostřed války mezi Koreou a Japonskem. Setkání s nefalšovanou mořskou pannou a záměna s hladovým démonem patřily k těm méně dramatickým příhodám… Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí. (alza.cz)

Podobné produkty ako Korea (978-80-271-2558-6)

Vyšetřovatel (978-80-271-0507-6)

Vyšetřovatel (978-80-271-0507-6)
Detail

Elektronická kniha - Fascinující příběh člověka, který se ocitl takříkajíc na místě činu, když jako jediný český vyšetřovatel z pověření Mezinárodního tribunálu pracoval v 90. letech na území bývalé Jugoslávie. - autor Vladimír Dzuro, 256 stran Otřesný, lidskými tragédiemi přetékající takřka deníkový záznam událostí, které tehdy hýbaly Evropou a jsou dosud velmi živéUnikátní svědectví českého kriminalisty Vladimíra Dzura, který byl dlouhá léta jediným českým vyšetřovatelem pracujícím u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu.Jeho vyprávění o operacích, které vedly k zatčení prvního válečného zločince v bývalé Jugoslávii, a rovněž tak o vyšetřování a následném souzení celé řady válečných zločinců, si místy nezadá s opravdovým thrillerem. Jeho rozhodnost, houževnatost a vysoká profesionalita u akcí, při nichž měly být dopadeny osoby, mající na svědomí zavraždění mnoha nevinných civilních obyvatel na území Chorvatska, Srbska a Bosny a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vyšetřovatel (978-80-271-0507-6)

Trolejbusy (978-80-271-2839-6)

Trolejbusy (978-80-271-2839-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Martin Harák, 216 stran, česky Trolejbusové systémy v České republice i ve světě rozhodně neřekly poslední slovo. „Hitem“ dnešní doby jsou hybridní bateriové trolejbusy, které jsou schopné jezdit (byť jen několik kilometrů) i mimo trolejové vedení. Trolejbusům pak zdatně začínají sekundovat elektrobusy, z nichž se v mnoha městech stávají účinní pomocníci veřejné dopravy. Úplnou novinkou jsou nákladní elektrokamiony, pro něž se staví experimentální trolejové trasy na dálnicích (například v Německu nebo ve Švédsku). Kniha se podrobně věnuje historii trolejbusů a elektrobusů, stejně jako jejich výrobě a provozu v České republice a také na Slovensku, které bylo dlouhá léta součástí bývalého společného státu. Chybět nemohou ani hlavní světoví výrobci, přehled nejzajímavějších trolejbusových systémů doma i v zahraničí, množství zajímavých historických i současných fotografií a speciálně pro knihu připravené mapy... (alza.cz)

Podobné produkty ako Trolejbusy (978-80-271-2839-6)

Ebru (978-80-271-2488-6)

Ebru (978-80-271-2488-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Tereza Gemelová, 112 stran, česky Vše o této znovu objevené populární technice barvení a dekorování materiálů, zejména papíru a textilu, pomocí barevných vzorů utvořených na vodní hladině, a jak tyto zdobené materiály následně využít pro praktické výrobky. Malba na vodní hladině je již velmi stará technika, kdy se barva z vody aplikovala původně jen na papír. Dnes tato technika prožívá svoji renezanci, a to díky novým technologiím a barvám, které již nabízí mnohem více možností. Ebru techniku už lze použít na veškeré savé materiály – textil, keramiku, dřevo aj. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ebru (978-80-271-2488-6)
Léčba bolesti v primární péči (978-80-271-0312-6), Komplikace onkologických pacientů a možnosti jejich řešení v primární péči (978-80-271-3556-1), Ošetřovatelství v intenzivní péči (978-80-271-0130-6), Preventivní prohlídky v primární ambulantní péči (978-80-7496-415-2), Polohování v péči o nemocné (978-80-271-2053-6), Dětská sestra v primární a komunitní péči (978-80-247-3592-4), Léčba pooperační bolesti (978-80-204-3522-4), Nefarmakologická léčba v geriatrii (978-80-271-2207-3), Léčba bolesti: Současné přístupy k léčbě bolesti a bolestivých syndromů (978-80-7345-727-3), Postupy v ošetřovatelské péči 2 (978-80-271-1243-2), Postupy v ošetřovatelské péči 1 (978-80-271-3032-0), Biografie v péči o seniory (978-80-271-1008-7), Primární terapie (978-80-750-0073-6), Psychologie v perinatální péči (978-80-247-5127-6), Komunikace s pacientem v intenzivní péči (978-80-271-0064-4), Bezpečnost a etika v perioperační péči (978-80-271-1029-2), Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-0624-0), Léčba kardiovaskulárních onemocnění (978-80-271-2931-7), Písařská škola v Kalahari (978-80-257-0312-0), Potencialita dětí v náhradní rodinné péči (978-80-261-1073-6), Vyfarbuj! (978-80-567-0312-0), Dívka v ledu (978-80-271-0370-6), Programování v C# (978-80-271-1216-6), Čajovna v Tokiu (978-80-271-1232-6), Bolesti hlavy v kazuistikách (978-80-7345-736-5), Pes baskervillský (978-80-277-0312-8), Biologická léčba v pediatrii: Motolské pediatrické semináře 8 (978-80-7492-527-6), Móda v kruhu času (978-80-271-0185-6), Komunikace v ošetřovatelské praxi (978-80-271-0156-6), Gerontopsychiatrie v klinické praxi (978-80-271-3465-6)