Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění (9788024627670)

Produkt Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění (9788024627670) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění (9788024627670) upraviť a produkt hľadať znova.

Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění (9788024627670)

Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění (9788024627670)
Detail

Elektronická kniha - autor Josef Šimandl, 154 stran, česky Čítanka představuje pestrou paletu latinských textů, s nimiž je možné se setkat v oboru dějin umění. Užitek však přinese všem, kdo si chtějí aktivovat základní poznatky o latinské mluvnici na materiálu ne textů pro výuku zjednodušených, ale autentických, s nesnázemi proměnných způsobů psaní, zkratek, dobových a žánrových zvláštností jazyka ap. Zastoupeny jsou: biblická čtení, kronikářská a životopisná literatura včetně legend, rozmanité latinské nápisy z Prahy i dalších míst v Čechách, texty antických a renesančních autorů, kteří psali o výtvarném umění, texty o předmětech uměleckého zobrazování, texty o hudbě a texty liturgické, latinské texty editorů památek a pramenů i samy prameny k církevnímu majetku v Čechách, včetně výboru ze zakládací listiny litoměřické kapituly. (alza.cz)

Podobné produkty ako Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění (9788024627670) , Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění (9788024627670)

Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění - Josef Šimandl - e-kniha

Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění - Josef Šimandl - e-kniha
Detail

eBook:,Čítanka představuje pestrou paletu latinských textů, s nimiž je možné se setkat v oboru dějin umění. Užitek však přinese všem, kdo si chtějí aktivovat základní poznatky o latinské mluvnici na materiálu ne textů pro výuku zjednodušených, ale autentických, s nesnázemi proměnných způsobů psaní, zkratek, dobových a žánrových zvláštností jazyka ap. Zastoupeny jsou: biblická čtení, kronikářská a životopisná literatura včetně legend, rozmanité latinské nápisy z Prahy i dalších míst v Čechách, texty antických a renesančních autorů, kteří psali o výtvarném umění, texty o předmětech uměleckého zobrazování, texty o hudbě a texty liturgické, latinské texty editorů památek a pramenů i samy prameny k církevnímu majetku v Čechách, včetně výboru ze zakládací listiny litoměřické kapituly. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění - Josef Šimandl - e-kniha , Dějiny křesťanského výtvarného umění ()

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Jiří Mazánek

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Jiří Mazánek
Detail

Celobarevná publikace klade hlavní důraz na onemocnění a stavy, se kterými se ve své praxi setkává lékař – nestomatolog. Sepsal ji zkušený autorský kolektiv, který byl veden legendou české stomatologie, prof. MUDr. J. Mazánkem, DrSc. Kniha je doplněna bohatou a názornou originální obrazovou dokumentací. Poučení v knize najdou ale i praktiční lékaři a specialisté, kteří s různými podobory stomatologie spolupracují. V rozsahu nutném pro výkony léčebně preventivní péče jsou přehledným způsobem zpracovány základy stomatologie i s pokroky v tomto lékařském oboru.V jednotlivých kapitolách se čtenář seznamuje s historií a vývojem oboru stomatologie, stručně jsou popsány základy anatomie a fyziologie ortognátního systému. Se snahou vyzvednout vzájemné souvislosti chorob orofaciální soustavy s onemocněními celého organizmu je zpracována odborná problematika jednotlivých stomatologických subdisciplín – konzervační stomatologie, zubní protetiky, orální a maxilofaciální chirurgie, parodontologie a onemocnění ústních sliznic, pedostomatologie a zobrazovacích metod, kterých stomatologie využívá k diagnostice chorob.Přehledně jsou popsány rovněž náhlé příhody, které se mohou ve stomatologické praxi vyskytnout, a to včetně základů kardiopulmonální resuscitace a poskytování neodkladné první pomoci.V kapitole Projevy systémových onemocnění v ústní dutině jsou shrnuty symptomy různých chorob, které by měly při běžném vyšetření ústní dutiny upozornit lékaře na možná závažná onemocnění v jiných anatomických oblastech lidského organizmu. Kapitola pojednávající o posudkové činnosti lékařů může posloužit začínajícím odborníkům. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Jiří Mazánek , Latinská čítanka (80-7335-067-x)

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Mazánek Jiří

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Mazánek Jiří
Detail

Celobarevná publikace klade hlavní důraz na onemocnění a stavy, se kterými se ve své praxi setkává lékař – nestomatolog. Sepsal ji zkušený autorský kolektiv, který byl veden legendou české stomatologie, prof. MUDr. J. Mazánkem, DrSc. Kniha je doplněna bohatou a názornou originální obrazovou dokumentací. Poučení v knize najdou ale i praktiční lékaři a specialisté, kteří s různými podobory stomatologie spolupracují. V rozsahu nutném pro výkony léčebně preventivní péče jsou přehledným způsobem zpracovány základy stomatologie i s pokroky v tomto lékařském oboru. V jednotlivých kapitolách se čtenář seznamuje s historií a vývojem oboru stomatologie, stručně jsou popsány základy anatomie a fyziologie ortognátního systému. Se snahou vyzvednout vzájemné souvislosti chorob orofaciální soustavy s onemocněními celého organizmu je zpracována odborná problematika jednotlivých stomatologických subdisciplín – konzervační stomatologie, zubní protetiky, orální a maxilofaciální chirurgie, parodontologie a onemocnění ústních sliznic, pedostomatologie a zobrazovacích metod, kterých stomatologie využívá k diagnostice chorob. Přehledně jsou popsány rovněž náhlé příhody, které se mohou ve stomatologické praxi vyskytnout, a to včetně základů kardiopulmonální resuscitace a poskytování neodkladné první pomoci. V kapitole Projevy systémových onemocnění v ústní dutině jsou shrnuty symptomy různých chorob, které by měly při běžném vyšetření ústní dutiny upozornit lékaře na možná závažná onemocnění v jiných anatomických oblastech lidského organizmu. Kapitola pojednávající o posudkové činnosti lékařů může posloužit začínajícím odborníkům. (patro.cz)

Podobné produkty ako Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Mazánek Jiří , Kapitoly z dějin výtvarného umění (8595637000179)

Latinská čítanka - Pech Jiří

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Jiří Mazánek - e-kniha

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Jiří Mazánek - e-kniha
Detail

eBook:,Celobarevná publikace klade hlavní důraz na onemocnění a stavy, se kterými se ve své praxi setkává lékař – nestomatolog. Sepsal ji zkušený autorský kolektiv, který byl veden legendou české stomatologie, prof. MUDr. J. Mazánkem, DrSc. Kniha je doplněna bohatou a názornou originální obrazovou dokumentací. Poučení v knize najdou ale i praktiční lékaři a specialisté, kteří s různými podobory stomatologie spolupracují. V rozsahu nutném pro výkony léčebně preventivní péče jsou přehledným způsobem zpracovány základy stomatologie i s pokroky v tomto lékařském oboru. V jednotlivých kapitolách se čtenář seznamuje s historií a vývojem oboru stomatologie, stručně jsou popsány základy anatomie a fyziologie ortognátního systému. Se snahou vyzvednout vzájemné souvislosti chorob orofaciální soustavy s onemocněními celého organizmu je zpracována odborná problematika jednotlivých stomatologických subdisciplín – konzervační stomatologie, zubní protetiky, orální a maxilofaciální chirurgie, parodontologie a onemocnění ústních sliznic, pedostomatologie a zobrazovacích metod, kterých stomatologie využívá k diagnostice chorob. Přehledně jsou popsány rovněž náhlé příhody, které se mohou ve stomatologické praxi vyskytnout, a to včetně základů kardiopulmonální resuscitace a poskytování neodkladné první pomoci. V kapitole Projevy systémových onemocnění v ústní dutině jsou shrnuty symptomy různých chorob, které by měly při běžném vyšetření ústní dutiny upozornit lékaře na možná závažná onemocnění v jiných anatomických oblastech lidského organizmu. Kapitola pojednávající o posudkové činnosti lékařů může posloužit začínajícím odborníkům. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů - Jiří Mazánek - e-kniha , Latinská syntax (9788024633145)

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů (978-80-247-5807-7)

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů (978-80-247-5807-7)
Detail

Kniha - autor Jiří Mazánek, 528 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Celobarevná publikace klade hlavní důraz na onemocnění a stavy, se kterými se ve své praxi setkává lékař – nestomatolog. Sepsal ji zkušený autorský kolektiv, který byl veden legendou české stomatologie, prof. MUDr. J. Mazánkem, DrSc. Kniha je doplněna bohatou a názornou originální obrazovou dokumentací. Poučení v knize najdou ale i praktiční lékaři a specialisté, kteří s různými podobory stomatologie spolupracují. V rozsahu nutném pro výkony léčebně preventivní péče jsou přehledným způsobem zpracovány základy stomatologie i s pokroky v tomto lékařském oboru. V jednotlivých kapitolách se čtenář seznamuje s historií a vývojem oboru stomatologie, stručně jsou popsány základy anatomie a fyziologie ortognátního systému. Se snahou vyzvednout vzájemné souvislosti chorob orofaciální soustavy s onemocněními celého organizmu je zpracována odborná problematika jednotlivých stomatologických... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů (978-80-247-5807-7) , Nástin dějin evropského umění i.: období starověku středověku (80-7168-996-3)

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů (978-80-247-5807-7)

Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů (978-80-247-5807-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Jiří Mazánek, 400 stran Celobarevná publikace klade hlavní důraz na onemocnění a stavy, se kterými se ve své praxi setkává lékař – nestomatolog. Sepsal ji zkušený autorský kolektiv, který byl veden legendou české stomatologie, prof. MUDr. J. Mazánkem, DrSc. Kniha je doplněna bohatou a názornou originální obrazovou dokumentací. Poučení v knize najdou ale i praktiční lékaři a specialisté, kteří s různými podobory stomatologie spolupracují. V rozsahu nutném pro výkony léčebně preventivní péče jsou přehledným způsobem zpracovány základy stomatologie i s pokroky v tomto lékařském oboru. V jednotlivých kapitolách se čtenář seznamuje s historií a vývojem oboru stomatologie, stručně jsou popsány základy anatomie a fyziologie ortognátního systému. Se snahou vyzvednout vzájemné souvislosti chorob orofaciální soustavy s onemocněními celého organizmu je zpracována odborná problematika... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů (978-80-247-5807-7) , Nástin dějin evropského umění 2: období renesance a baroka (978-80-7373-086-4)

Latinská čítanka (80-7335-067-X)

Latinská čítanka (80-7335-067-X)
Detail

Kniha - autor Jiří Pech, 158 stran, brožovaná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Latinská čítanka (80-7335-067-X) , Martínkova čítanka

Učebnice české morfologie s cvičebnicí pro studující bohemistiky a příbuzných oborů (9788024652825)

Učebnice české morfologie s cvičebnicí pro studující bohemistiky a příbuzných oborů (9788024652825)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Sojka, 170 stran, česky Učebnice poskytuje čtenáři základní přehled o současné české morfologii a zároveň mu prostřednictvím osmnácti sad cvičení nabízí možnost soustavnějšího procvičení osvojených znalostí. Umožňuje čtenáři pochopit šíři morfologické problematiky, získat povědomí o důležitých vývojových tendencích ve spisovném českém tvarosloví a uvědomit si provázanost morfologie s dalšími oblastmi jazykového systému, jakož i s grafickou stránkou jazyka. Ve cvičeních se pak čtenář může přesvědčit, do jaké míry je schopen morfologicky analyzovat konkrétní text a do jaké míry je schopen zasadit morfologickou problematiku do širších souvislostí. K rozvíjení těchto schopností by mu kromě úvodního teoretického výkladu měl pomoci i komentovaný klíč, v němž nalezne nejen odpovědi na položené otázky, ale často i odkazy na další bohemistickou literaturu. Učebnice je tedy vhodná i pro samostudium a zároveň by měla... (alza.cz)

Podobné produkty ako Učebnice české morfologie s cvičebnicí pro studující bohemistiky a příbuzných oborů (9788024652825) , Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů (978-80-247-5807-7)

Tvorcovia svetových dejín

Tvorcovia svetových dejín
Detail

Tretia zo série štyroch kníh, v každej 100 osobností, ktoré stáli v popredí historického vývinu a svojimi myšlienkami a činmi ovplyvnili ďalšie smerovanie ľudstva. Nájdeme tu velikánov z oblasti politiky, vedy, umenia, filozofie či náboženstva od Dantona, Beethovena, Napoleona, Goetheho, Huga, cisára Františka Jozefa, Verdiho, Nobela, Edisona až po Pasteura a ďalších. Encyklopédia je dokumentovaná množstvom farebných reprodukcií, ilustrácií a máp a doplnená prehľadným registrom. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tvorcovia svetových dejín , Učebnice české morfologie s cvičebnicí pro studující bohemistiky a příbuzných oborů (9788024652825)

Prehľad slovenských dejín

Prehľad slovenských dejín
Detail

Slovenské dejiny od praveku až po súčasnosť vhodné pre študentov základných a stredných škôl. Titul okrem iného obsahuje úplný zoznam slovenských panovníkov, zoznam predsedov vlád, 31 historických mapiek a erbov. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Prehľad slovenských dejín , Hledání dějin (9788024641034)

Tvorcovia svetových dejín

Tvorcovia svetových dejín
Detail

Druhá zo série štyroch kníh a v každej 100 osobností. Dominujú v nej veľkí európski a ázijskí monarchovia, objavitelia nových kontinentov, zakladatelia modernej vedy, náboženskí reformátori, filozofi 18. storočia a umelci. Tvorcovia projektovali toto dielo s presvedčením, že každá doba má svojich velikánov, dielo ktorých formovalo podobu sveta a politické dejiny, dejiny umenia, filozofie, vedy, náboženstva. Dejiny sú predovšetkým dejinami vládcov, umelcov, vedcov, filozofov, mysliteľov a prorokov – všetci majú oprávnené miesto v tejto bohatej reprezentatívnej encyklopédii. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tvorcovia svetových dejín , Cesta křesťanského povolání (978-80-7412-425-9)

Prehľad slovenských dejín

Prehľad slovenských dejín
Detail

Slovenské dejiny od praveku až po súčasnosť vhodné pre študentov základných a stredných škôl. Titul okrem iného obsahuje úplný zoznam slovenských panovníkov, zoznam predsedov vlád, 31 historických mapiek a erbov. (patro.cz)

Podobné produkty ako Prehľad slovenských dejín , Umění milovat

Absurdity dejín - Ladislav Švihran

Absurdity dejín - Ladislav Švihran
Detail

Neznáme, šokujúce podrobnosti o známych historických udalostiach. Podujal sa vypátrať ich Ladislav Švihran, autor vyše dvadsiatich kníh literatúry faktu. Čitateľa zavedie najprv na začiatok dejín, k starogréckemu dobyvateľovi Pyrrhovi, ktorému zmeny na mape sveta zatrhla tehla - padla mu na hlavu. Autor si medziiným všíma udalosti okolo katastrofálnej bitky pri Moháči v roku 1526, keď ťažko posúdiť, kto väčšmi raboval, Turci alebo uhorské vojsko. Ladislav Švihran osobitnú pozornosť venuje novovekým dejinám, obdobiu komunizmu a fašizmu, zvráteným ideológiám, ktoré sa zrodili proti zákonom logiky a aj konali proti zákonom logiky. Vo vyše sto osemdesiatich príbehoch defilujú absurdity z najrozličnejších oblastí, z politiky, vojenstva, vedy, kultúry... (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Absurdity dejín - Ladislav Švihran , Válka umění ()

Absurdity dejín - Švihran Ladislav

Absurdity dejín - Švihran Ladislav
Detail

Neznáme, šokujúce podrobnosti o známych historických udalostiach. Podujal sa vypátrať ich Ladislav Švihran, autor vyše dvadsiatich kníh literatúry faktu. Čitateľa zavedie najprv na začiatok dejín, k starogréckemu dobyvateľovi Pyrrhovi, ktorému zmeny na mape sveta zatrhla tehla - padla mu na hlavu. Autor si medziiným všíma udalosti okolo katastrofálnej bitky pri Moháči v roku 1526, keď ťažko posúdiť, kto väčšmi raboval, Turci alebo uhorské vojsko. Ladislav Švihran osobitnú pozornosť venuje novovekým dejinám, obdobiu komunizmu a fašizmu, zvráteným ideológiám, ktoré sa zrodili proti zákonom logiky a aj konali proti zákonom logiky. Vo vyše sto osemdesiatich príbehoch defilujú absurdity z najrozličnejších oblastí, z politiky, vojenstva, vedy, kultúry... (patro.cz)

Podobné produkty ako Absurdity dejín - Švihran Ladislav , Umění radosti

Výhybky dejín - Moravčík Leopold

Výhybky dejín - Moravčík Leopold
Detail

V knihe Výhybky dejín autor Leopold Moravčík naznačuje, že svet mohol byť aj iný, a často nechýbalo veľa, aby sme žili inak alebo nežili vôbec. Preto sa kniha zameriava na dvanásť zlomových udalostí dvadsiateho storočia a jej autor, tieto udalosti "zaľudnil" osobnosťami, ktoré sa v rozhodujúcom okamihu ocitli v strede diania a svojím konaním prehodili výhybku dejín. Niekedy na takú zmenu naozaj nebolo treba veľa. Napríklad Máhátmá Gándhí dokázal rozložiť britské impérium pomocou štipky soli. Čitateľa iste zaujme, čo prispelo k tomu, že z talentovaného gruzínskeho básnika a tenoristu sa nestal pravoslávny kňaz, ale krutý diktátor známy pod menom Stalin. A naopak, prečo Eugenio Pacelli, neskorší pápež Pius XII., dostal počas druhej svetovej vojny nelichotivý prívlastok Mlčanlivý. V knihe nechýbajú mnohé dramatické udalosti ľudstva a pohľady do zákulisia vysokej politiky, keď sa pravda pred národmi skrývala pod hrubou vrstvou manipulácie. Takto autor odkrýva pozadie a príčiny kubánskej krízy, keď sa svet ocitol na okraji jadrovej katastrofy. Ďalšou takouto udalosťou je neúspešný puč v Moskve v auguste 1991, ktorého organizátori chceli zabrániť rozpadu Sovietskeho zväzu, ale paradoxne urýchlili jeho kolaps. Kniha prináša nielen málo známe udalosti, ale navyše, obohacuje ich aj o doteraz nezverejnené fakty. Preto nepochybne siahnu po nej tak milovníci dejín, svetovej politiky, ako aj prívrženci rozličných konšpiračných teórií. (patro.cz)

Podobné produkty ako Výhybky dejín - Moravčík Leopold , Umění války

Osudové bitky dejín - Jiří Fidler

Osudové bitky dejín - Jiří Fidler
Detail

Dejiny ľudstva sú okrem iného aj dejinami vojen a záujem širokej verejnosti o históriu bojových stretnutí časom nijako neutícha. Medzi obľúbené publikácie patria prehľady najvýznamnejších bitiek svetových dejín, ktoré vo väčšej (alebo dokonca zásadnej) miere ovplyvnili osudy jednotlivých štátov či celých kontinentov. Kniha Osudové bitky dejín z dielne uznávaného historika Jiřího Fidlera zahŕňa 55 bitiek svetových dejín (od bitky pri Tymbre až po vojnu o Kosovo), ktoré podľa autorovho odborného názoru spĺňajú podmienky osudovosti v kontexte ďalšieho historického vývoja. Všetky bitky sú spracované jednotným spôsobom a dopĺňa ich nadštandardná obrazová príloha vo forme reprodukcií dobových alebo neskorších výtvarných diel. Jednotlivé kapitoly obsahujú tiež základné životopisné medailóny vojvodcov zúčastnených strán, doplnené ich portrétmi v jednotnom výtvarnom stvárnení. Ťažiskovú časť príloh tvoria mapy, ktoré zobrazujú politickú situáciu protagonistov pred danou osudovou zrážkou, ako aj niekoľko vývojových fáz väčšiny sledovaných bitiek. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Osudové bitky dejín - Jiří Fidler , Umění vnímat umění pro děti a rodiče (978-80-267-1659-4)

Veľká ilustrovaná encyklopédia svetových dejín

Veľká ilustrovaná encyklopédia svetových dejín
Detail

Cieľom našej publikácie je, aby ako doplnok školských učebníc sprevádzala mladého čitateľa najvýznamnejšími obdobiami histórie ľudstva od praveku až po súčasnosť. Predstavuje najdôležitejšie udalosti, slávne osobnosti a každodenného človeka jednotlivých dôb. Zaujímavú a pútavú publikáciu spestrujú umelecké ilustrácie. Knižka môže byť užitočným spoločníkom školákov, dúfame však, že upúta aj pozornosť dospelých čitateľov zaujímajúcich sa o históriu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Veľká ilustrovaná encyklopédia svetových dejín , Na vlnách dějin (9788025735879)

Tvorcovia svetových dejín - Kolektív autorov

Tvorcovia svetových dejín - Kolektív autorov
Detail

Druhá zo série štyroch kníh a v každej 100 osobností. Dominujú v nej veľkí európski a ázijskí monarchovia, objavitelia nových kontinentov, zakladatelia modernej vedy, náboženskí reformátori, filozofi 18. storočia a umelci. Tvorcovia projektovali toto dielo s presvedčením, že každá doba má svojich velikánov, dielo ktorých formovalo podobu sveta a politické dejiny, dejiny umenia, filozofie, vedy, náboženstva. Dejiny sú predovšetkým dejinami vládcov, umelcov, vedcov, filozofov, mysliteľov a prorokov – všetci majú oprávnené miesto v tejto bohatej reprezentatívnej encyklopédii. (patro.cz)

Podobné produkty ako Tvorcovia svetových dejín - Kolektív autorov , Temné počátky českých dějin

Osudové bitky dejín - Fidler Jiří

Osudové bitky dejín - Fidler Jiří
Detail

Dejiny ľudstva sú okrem iného aj dejinami vojen a záujem širokej verejnosti o históriu bojových stretnutí časom nijako neutícha. Medzi obľúbené publikácie patria prehľady najvýznamnejších bitiek svetových dejín, ktoré vo väčšej (alebo dokonca zásadnej) miere ovplyvnili osudy jednotlivých štátov či celých kontinentov. Kniha Osudové bitky dejín z dielne uznávaného historika Jiřího Fidlera zahŕňa 55 bitiek svetových dejín (od bitky pri Tymbre až po vojnu o Kosovo), ktoré podľa autorovho odborného názoru spĺňajú podmienky osudovosti v kontexte ďalšieho historického vývoja. Všetky bitky sú spracované jednotným spôsobom a dopĺňa ich nadštandardná obrazová príloha vo forme reprodukcií dobových alebo neskorších výtvarných diel. Jednotlivé kapitoly obsahujú tiež základné životopisné medailóny vojvodcov zúčastnených strán, doplnené ich portrétmi v jednotnom výtvarnom stvárnení. Ťažiskovú časť príloh tvoria mapy, ktoré zobrazujú politickú situáciu protagonistov pred danou osudovou zrážkou, ako aj niekoľko vývojových fáz väčšiny sledovaných bitiek. (patro.cz)

Podobné produkty ako Osudové bitky dejín - Fidler Jiří , Čítanka 8 pro zš a vg nová generace

Tvorcovia svetových dejín - Kolektív autorov

Tvorcovia svetových dejín - Kolektív autorov
Detail

Tretia zo série štyroch kníh, v každej 100 osobností, ktoré stáli v popredí historického vývinu a svojimi myšlienkami a činmi ovplyvnili ďalšie smerovanie ľudstva. Nájdeme tu velikánov z oblasti politiky, vedy, umenia, filozofie či náboženstva od Dantona, Beethovena, Napoleona, Goetheho, Huga, cisára Františka Jozefa, Verdiho, Nobela, Edisona až po Pasteura a ďalších. Encyklopédia je dokumentovaná množstvom farebných reprodukcií, ilustrácií a máp a doplnená prehľadným registrom. (patro.cz)

Podobné produkty ako Tvorcovia svetových dejín - Kolektív autorov , Čítanka pro prvňáčky (978-80-7235-664-5)

Veľká ilustrovaná encyklopédia svetových dejín

Veľká ilustrovaná encyklopédia svetových dejín
Detail

Cieľom našej publikácie je, aby ako doplnok školských učebníc sprevádzala mladého čitateľa najvýznamnejšími obdobiami histórie ľudstva od praveku až po súčasnosť. Predstavuje najdôležitejšie udalosti, slávne osobnosti a každodenného človeka jednotlivých dôb. Zaujímavú a pútavú publikáciu spestrujú umelecké ilustrácie. Knižka môže byť užitočným spoločníkom školákov, dúfame však, že upúta aj pozornosť dospelých čitateľov zaujímajúcich sa o históriu. (patro.cz)

Podobné produkty ako Veľká ilustrovaná encyklopédia svetových dejín , Dánská čítanka: gutenbergova čítanka současné dánské prózy (978-80-86349-55-8)

Čo nevošlo do dejín - Albert Marenčin

Čo nevošlo do dejín - Albert Marenčin
Detail

Spomienky na moje životné príbehy a na tých, čo ma pri nich sprevádzali. Boli to roky dospievania a mladosti, keď som sa usiloval využívať všetky svoje tvorivé schopnosti a ambície. Snažil som sa uplatniť v každej činnosti, ktorá sa mi ponúkla – od básnických a výtvarných pokusov až po noviny a film. Skúšal som všetko, čo ma provokovalo a lákalo, a so všetkým neznámym som si meral sily. Boli to takpovediac moje učňovské roky, ktoré sa však neskončili nijakým výučným listom ani diplomom a trvajú dodnes.Albert Marenčin (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čo nevošlo do dejín - Albert Marenčin , Cesta k plnosti křesťanského života (978-80-7387-890-0)

Lexikón právnych dejín Slovenska - Ladislav Hubenák

Lexikón právnych dejín Slovenska - Ladislav Hubenák
Detail

Právne dejiny Slovenska sú integrálnou súčasťou národnej histórie a úzko súvisia so všeobecnými dejinami štátu a práva aj súčasnými dejinami práva krajín Európy. Cieľom predkladanej publikácie nie je poskytnúť čitateľovi vyčerpávajúcu syntézu právnych dejín na území Slovenska, je skôr encyklopedickou pomôckou, ako doplniť súčasné publikácie a učebnice, pretože registruje podrobný priebeh historických faktov, ale aj pojmov tak, aby si čitateľ mohol utvoriť ucelený obraz týchto dejov a nájsť fundovaný výklad ich výpovedí. Publikácia je rozdelená na tri časti – prvá časť obsahuje chronologický prehľad základných právno-historických udalostí od 5. storočia nášho letopočtu do roku 1993, druhá časť je encyklopedický slovník obsahujúci výklad pojmov, právnych inštitútov a pod., tretia časť obsahuje tabuľky (napr. prehľad panovníkov, vlád, výsledky volieb) v snahe priblížiť čitateľovi kľúčové medzníky štátoprávneho vývoja, ale aj historických zákonitostí vývoja štátu a práva aj právnych pojmov, ktoré umožňujú nájsť v dejinách nášho národa také momenty, ktoré vedu o spoločnosti obohatia o ďalšie poznatky. Ako každá príručka, aj tento prehľad znamená určitý výber, pretože nie je možné v takejto publikácii zaznamenať všetky historicky dôležité fakty, ktoré sa odohrali v priebehu viac ako v rozpätí vyše poldruha tisícročného obdobia. Usilovali sme sa preto vybrať najmä to, čo má priamy súvis s dejinami Slovenska a Slovákov, ale aj v primeranej miere a súvislostiach sledovať vývoj aj v kontexte s českými a rakúskymi dejinami okrem uhorských, pretože priamo súviseli a navzájom sa ovplyvňovali. Publikácia je určená širokej verejnosti, pracovníkom štátnych a samosprávnych orgánov, justičným orgánom, politikom, publicistom a novinárom. Osobitne je určená poslucháčom vysokých škôl, najmä právnických, filozofických, pedagogických, ekonomických fakúlt a fakúlt verejnej správy. Publikácia môže byť úspešne využívaná aj študentmi – maturantmi, uchádzačmi o vysokoškolské štúdium práva a histórie najmä v prípravných kurzoch, ktoré sa každoročne realizujú, pretože im veľmi dostupnou formou poskytuje základné a vyčerpávajúce údaje o koreňoch našej modernej štátnosti, o štátoprávnych procesoch a zložitej ceste národa od najstarších čias po súčasnosť. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Lexikón právnych dejín Slovenska - Ladislav Hubenák , Pravěké umění (9788024647715)

Čo nevošlo do dejín - Marenčin Albert

Čo nevošlo do dejín - Marenčin Albert
Detail

Spomienky na moje životné príbehy a na tých, čo ma pri nich sprevádzali. Boli to roky dospievania a mladosti, keď som sa usiloval využívať všetky svoje tvorivé schopnosti a ambície. Snažil som sa uplatniť v každej činnosti, ktorá sa mi ponúkla – od básnických a výtvarných pokusov až po noviny a film. Skúšal som všetko, čo ma provokovalo a lákalo, a so všetkým neznámym som si meral sily. Boli to takpovediac moje učňovské roky, ktoré sa však neskončili nijakým výučným listom ani diplomom a trvajú dodnes.Albert Marenčin (patro.cz)

Podobné produkty ako Čo nevošlo do dejín - Marenčin Albert , Angažovaná čítanka romana jakobsona (9788024637204)

Lexikón právnych dejín Slovenska - Hubenák Ladislav

Lexikón právnych dejín Slovenska - Hubenák Ladislav
Detail

Právne dejiny Slovenska sú integrálnou súčasťou národnej histórie a úzko súvisia so všeobecnými dejinami štátu a práva aj súčasnými dejinami práva krajín Európy. Cieľom predkladanej publikácie nie je poskytnúť čitateľovi vyčerpávajúcu syntézu právnych dejín na území Slovenska, je skôr encyklopedickou pomôckou, ako doplniť súčasné publikácie a učebnice, pretože registruje podrobný priebeh historických faktov, ale aj pojmov tak, aby si čitateľ mohol utvoriť ucelený obraz týchto dejov a nájsť fundovaný výklad ich výpovedí. Publikácia je rozdelená na tri časti – prvá časť obsahuje chronologický prehľad základných právno-historických udalostí od 5. storočia nášho letopočtu do roku 1993, druhá časť je encyklopedický slovník obsahujúci výklad pojmov, právnych inštitútov a pod., tretia časť obsahuje tabuľky (napr. prehľad panovníkov, vlád, výsledky volieb) v snahe priblížiť čitateľovi kľúčové medzníky štátoprávneho vývoja, ale aj historických zákonitostí vývoja štátu a práva aj právnych pojmov, ktoré umožňujú nájsť v dejinách nášho národa také momenty, ktoré vedu o spoločnosti obohatia o ďalšie poznatky. Ako každá príručka, aj tento prehľad znamená určitý výber, pretože nie je možné v takejto publikácii zaznamenať všetky historicky dôležité fakty, ktoré sa odohrali v priebehu viac ako v rozpätí vyše poldruha tisícročného obdobia. Usilovali sme sa preto vybrať najmä to, čo má priamy súvis s dejinami Slovenska a Slovákov, ale aj v primeranej miere a súvislostiach sledovať vývoj aj v kontexte s českými a rakúskymi dejinami okrem uhorských, pretože priamo súviseli a navzájom sa ovplyvňovali. Publikácia je určená širokej verejnosti, pracovníkom štátnych a samosprávnych orgánov, justičným orgánom, politikom, publicistom a novinárom. Osobitne je určená poslucháčom vysokých škôl, najmä právnických, filozofických, pedagogických, ekonomických fakúlt a fakúlt verejnej správy. Publikácia môže byť úspešne využívaná aj študentmi – maturantmi, uchádzačmi o vysokoškolské štúdium práva a histórie najmä v prípravných kurzoch, ktoré sa každoročne realizujú, pretože im veľmi dostupnou formou poskytuje základné a vyčerpávajúce údaje o koreňoch našej modernej štátnosti, o štátoprávnych procesoch a zložitej ceste národa od najstarších čias po súčasnosť. (patro.cz)

Podobné produkty ako Lexikón právnych dejín Slovenska - Hubenák Ladislav , Obrazy z dějin národa českého ()

Prehľad dejín spisovnej slovenčiny - Kačala Ján

Prehľad dejín spisovnej slovenčiny - Kačala Ján
Detail

Náš spisovný jazyk je živý fenomén, ktorý má za sebou dramatické dejiny, významné medzníky, obdobia ohrození i prudkého vývinu. Dvojica popredných jazykovedcov predkladá synteticky spracované výsledky najnovšieho bádania o zložitom historickom vývine spisovnej slovenčiny, jej východiskách a vplyvoch, ktoré spoluurčovali podobu nášho dnešného jazyka. Osobitnú pozornosť venujú autori rozvoju spisovnej slovenčiny v 20. storočí, ktoré sa vyznačuje prudkou dynamikou zmien. (patro.cz)

Podobné produkty ako Prehľad dejín spisovnej slovenčiny - Kačala Ján , Z dějin české každodennosti (9788024635347)

Čítanka pro 9. ročník

Čítanka pro 5. ročník

Čítanka pro 5. ročník
Detail

Čítanka 5 vhodná pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, především pro žáky se specifickou poruchou učení, dyslexií a dysortografií Verze pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami obsahuje vše co nová Čítanka 5, ale navíc je zvětšena na formát A4 a je doplněna o prvky usnadňující žákům čtení a porozumění textu. Žáci tak budou moci pracovat se stejnou učebnicí jako jejich spolužáci. Rozšířená verze Čítanky pro 5. ročník pamatuje na žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Na jednotlivých stránkách jsou v barevných bočních pruzích a v dolní části stránek přidány další úkoly, které je možné využívat pro nápravu některých individuálních specifických obtíží. Úkoly se zaměřují zejména na: • rozvoj čtenářských dovedností • zlepšení verbálního projevu a obratnosti ve vyjadřování • zpevnění percepce sluchové • zpevnění percepce zrakové • jistotu v pravolevé orientaci • rozšíření znalostí • posílení logického myšlení Učebnice má mnohostranné využití. Práce s ní se doporučuje: • pro vyučující 5. ročníků, kteří mají ve svých třídách žáky se speciálními vzdělávacími potřebami; • pro školní speciální pedagogy, kteří pro reedukaci poruch využívají disponibilní hodiny, kroužky nebo individuální péči; • pro rodiče a učitele žáků pátých tříd, kteří chtějí se svými dětmi stimulačně pracovat. (patro.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 5. ročník , Čítanka pro 6. ročník (978-80-7289-775-9)

Čítanka pro 8. ročník

Čítanka pro 8. ročník
Detail

Čítanka byla sestavena tak, aby byla pro žáky 8. tříd co nejzajímavější a nejčtivější. Skládá se ze tří hlavních celků: vývoj světové a české literatury v 19. století, ukázky na téma vývoj člověka a Literární toulky Evropou. Zařazeny jsou také ukázky z literatury 20. století. Ukázky jsou mezipředmětově propojeny s dějepisem, přírodopisem a zeměpisem. Součástí jsou stručné chronologické přehledy vývoje literatury. Do čítanky je zařazen literární test, pomocí kterého můžete zjistit, jak pozorně žáci četli a zda umějí správně interpretovat literární text. (patro.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 8. ročník

Čítanka pro 2. ročník

Čítanka pro 2. ročník
Detail

V úvodu čítanky jsou zařazeny texty kratší a jednodušší, postupně se jejich obtížnost stupňuje. Čítanka se velkou měrou (avšak nenásilnou a zábavnou formou) zaměřuje na nácvik techniky čtení. Zařazeny jsou jak texty prozaické, tak básně a písně, a dokonce i čtyři dramatické scénky (na každé čtvrtletí jedna), jejichž úkolem je vnést do hodin literatury zábavu (scénky je možné využít např. při školních besídkách). Jednoduché úkoly napomáhají žákům lépe pochopit smysl čtených textů a oživit si znalosti dříve nabyté. Práce s úkoly je zaměřena jak na práci jednotlivců, tak na práci ve skupině. Tematicky čítanka reflektuje střídání ročních období, zabývá se tématy probíranými v prvouce, tj. člověk a jeho zdraví, rodina, domov, dopravní prostředky a bezpečnost na silnici, svět kolem nás. Dále je čítanka mezipředmětově propojena zejména s učivem českého jazyka, hudební a pracovní výchovy. (patro.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 2. ročník

Čítanka pro 7.ročník ZŠ

Čítanka pro 7.ročník ZŠ
Detail

Seznamuje žáky s dalšími literárními žánry, jako je legenda, cestopis, fejeton, píseň apod. Zařazeny jsou i ukázky z titulů oblíbených u dospívajících čtenářů (např. témata fantasy, bestseller, detektivka a humorné příběhy). Stranou však nezůstávají ani závažná témata, jako je problematika smrti a její ztvárnění v umělecké literatuře. Zároveň se velké množství textů tematicky prolíná s učivem dějepisu, zeměpisu a přírodopisu 7. ročníku. Celou čítanku provází dobrovolné úkoly motivované soutěží "Světové přístavy". K jejímu vyhodnocení slouží vložená karta. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 7.ročník ZŠ

Čítanka pro 1. ročník základní školy

Čítanka pro 1. ročník základní školy
Detail

Knížka je součástí souboru Český jazyk pro 1. třídu ZŠ, který obsahuje dále Živou abecedu tetky Abecedky, Slabikář a pět dílů písanek. Čítanka obsahuje úryvky pohádek, básničky a lidová říkadla vybrané ze zlatého fondu české dětské literatury. Je psána velkým písmem dobře čitelným pro prvňáčky, které koresponduje s písmem ve slabikářích, a je bohatě ilustrována. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 1. ročník základní školy

Čítanka pro 5. ročník ZŠ - Rousová A.

Čítanka pro 5. ročník ZŠ - Rousová A.
Detail

Jedním z hlavních cílů publikace je snaha motivovat žáky ke čtenářství, naučit je přemýšlet o textu a nadchnout je pro četbu i pro umění celkově. Kniha obsahuje kromě textové části také rozsáhlou úkolovou část, která umožňuje aktivní práci s textem i s dalšími materiály: encyklopediemi, internetem, ale i přílohami publikace: Slovníčkem literárních pojmů a Medailony spisovatelů a ilustrátorů. Vybrané texty prokazují velkou žánrovou rozmanitost; vedle textů uměleckých jsou zařazeny také texty věcné literatury, které vedou k pochopení rozdílů mezi uměleckou neuměleckou literaturou a posilují vazbu na komunikační a slohovou výchovu. Čítanka obsahuje bohatý obrázkový aparát, který tvoří nedílnou součást uměleckých textů a spoluvytváří celkový estetický zážitek. Koncepce knihy se shoduje s cíli Rámcového vzdělávacího programu; mj. učí děti přemýšlet v mezipředmětových souvislostech a zařazuje průřezová témata Multikulturní, Osobnostní a sociální a Enviromentální výchovy, na které navazují projekty obsažené v Průvodci pro učitele. S doložkou MŠMT (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 5. ročník ZŠ - Rousová A.

Čítanka pro 3. ročník - Lenka Bičanová

Čítanka pro 3. ročník - Lenka Bičanová
Detail

3-67 K nové Čítance pro 3. ročník doporučujeme i její rozšířenou verzi- Čítanku 3 NOVĚ vhodná i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Čítanka pro 3. ročník tematicky navazuje na čítanku pro 2. ročník, přidána jsou však témata nová, probíraná v prvouce pro 3. ročník, tj. např. škola, domov, povolání, podmínky života na Zemi, vesmír, život v přírodě, zdraví, prázdniny v přírodě apod. Navíc je zařazena kapitola Bylo, nebylo…, ve které jsou zařazeny pohádky na zimní večery. Cíle a úkoly čtení navazují na 2. ročník, dále se však prohlubují a rozvíjejí. Důraz je kladen na práci s texty (především úkoly na čtení s porozuměním), naopak ubývá nácviku čtení. Žáci se učí některé krátké texty nazpaměť, hrají divadelní scénky, umějí reprodukovat text vlastními slovy a vyjadřovat pocity, které v nich texty vyvolávají. Žáci se učí pracovat s různými literárními žánry a útvary. Z hlediska multikulturní výchovy byly do čítanky zařazeny romské texty, a to jak texty s dětským hrdinou, tak pohádky, a dále texty dalších kultur, např. vietnamské pohádky, indiánské pohádky apod. Žánrově čítanka postihuje báseň, píseň, říkadlo, pohádku, text s dětským hrdinou, jednoduchý odborný text, komiks aj. V dolní části každé stránky jsou zařazena klíčová slova v anglickém jazyce. Žáci si tak upevní anglickou slovní zásobu, kterou již znají, nebo se seznámí se slovní zásobou novou. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 3. ročník - Lenka Bičanová

Čítanka pro 6. ročník - Dymáčková Lucie

Čítanka pro 6. ročník - Dymáčková Lucie
Detail

Do čítanky pro 6. ročník byly vybrány zajímavé příběhy s dětským hrdinou, představen je žánr moderní pohádky. (patro.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 6. ročník - Dymáčková Lucie

Čítanka pro druhý ročník - Staudková Hana

Čítanka pro druhý ročník - Staudková Hana
Detail

Čítanka 2/2 rozšiřuje výběr ukázek z prvního dílu Čítanky 2/1 o úryvky ze současné české i světové dětské literatury. Čítanka umožňuje zážitkové čtení i naslouchání a poutavostí vybraných ukázek motivuje žáky k vlastní četbě. Doplňkem je Pracovní sešit k Čítance 2/2, který vede žáky k práci s textem, obsahuje činnosti vedoucí k rozvoji čtenářských dovedností. (patro.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro druhý ročník - Staudková Hana

Prehľad dejín spisovnej slovenčiny - Ján Kačala, Rudolf Krajčovič

Prehľad dejín spisovnej slovenčiny - Ján Kačala, Rudolf Krajčovič
Detail

Náš spisovný jazyk je živý fenomén, ktorý má za sebou dramatické dejiny, významné medzníky, obdobia ohrození i prudkého vývinu. Dvojica popredných jazykovedcov predkladá synteticky spracované výsledky najnovšieho bádania o zložitom historickom vývine spisovnej slovenčiny, jej východiskách a vplyvoch, ktoré spoluurčovali podobu nášho dnešného jazyka. Osobitnú pozornosť venujú autori rozvoju spisovnej slovenčiny v 20. storočí, ktoré sa vyznačuje prudkou dynamikou zmien. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Prehľad dejín spisovnej slovenčiny - Ján Kačala, Rudolf Krajčovič

Osudove bitky dejín (978-80-7451-692-4)

Osudove bitky dejín (978-80-7451-692-4)
Detail

Kniha - autor Jiří Fidler, 304 stran, slovensky, pevná bez přebalu lesklá Dejiny ľudstva sú okrem iného aj dejinami vojen a záujem širokej verejnosti o históriu bojových stretnutí časom nijako neutícha. Medzi obľúbené publikácie patria prehľady najvýznamnejších bitiek svetových dejín, ktoré vo väčšej (alebo dokonca zásadnej) miere ovplyvnili osudy jednotlivých štátov či celých kontinentov. Kniha Osudové bitky dejín z dielne uznávaného historika Jiřího Fidlera zahŕňa 55 bitiek svetových dejín (od bitky pri Tymbre až po vojnu o Kosovo), ktoré podľa autorovho odborného názoru spĺňajú podmienky osudovosti v kontexte ďalšieho historického vývoja. Všetky bitky sú spracované jednotným spôsobom a dopĺňa ich nadštandardná obrazová príloha vo forme reprodukcií dobových alebo neskorších výtvarných diel. Jednotlivé kapitoly obsahujú tiež základné životopisné medailóny vojvodcov zúčastnených strán, doplnené ich portrétmi v jednotnom výtvarnom stvárnení. Ťažiskovú časť... (alza.cz)

Podobné produkty ako Osudove bitky dejín (978-80-7451-692-4)

Čítanka pro 2. ročník gymnázií - Josef Soukal

Čítanka pro 2. ročník gymnázií - Josef Soukal
Detail

Učebnice je druhou částí nové čtyřdílné řady učebnic osvědčeného autorského týmu odborníků a středoškolských učitelů. Pro každý ročník je určena jedna učebnice literatury a jedna čítanka. Jejich pojetí vychází z platných učebních osnov pro gymnázia, připravuje již žáky na nové pojetí maturit. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 2. ročník gymnázií - Josef Soukal

Čítanka pro 4. ročník SOŠ - Josef Soukal

Čítanka pro 4. ročník SOŠ - Josef Soukal
Detail

Učebnice je závěrečnou částí čtyřdílné řady vytvořené speciálně pro SOŠ. Nový ucelený soubor učebnic je zpracován podle nejnovějších osnov pro SOŠ. Studenty již připravuje na nové pojetí maturity. Pro každý ročník je určena jedna učebnice literatury a jedna čítanka. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 4. ročník SOŠ - Josef Soukal

Čítanka pro 3. ročník gymnázií - Josef Soukal

Čítanka pro 3. ročník gymnázií - Josef Soukal
Detail

Učebnice je třetí částí nové čtyřdílné řady učebnic osvědčeného autorského týmu odborníků a středoškolských učitelů. Pro každý ročník je určena jedna učebnice literatury a jedna čítanka. Jejich pojetí vychází z platných učebních osnov pro gymnázia, připravuje již žáky na nové pojetí maturit. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 3. ročník gymnázií - Josef Soukal

Čítanka pro 3. ročník ZŠ - Lenka Bradáčová

Čítanka pro 3. ročník ZŠ - Lenka Bradáčová
Detail

Čítanka byla upravena podle požadavků RVP ZV. Čítanka 3, 1. ediční řada, pokračuje v seznamování s knihami autorů klasické dětské literatury. Přináší texty vhodné pro nácvik plynulého čtení, které žáky zaujmou i po stránce obsahové, a tím je motivují k rozvoji čtenářství. Čítanka také dále rozšiřuje poznání dětí o dílech ilustrátorů, kteří tvořili pro tuto věkovou skupinu. Prohlubuje znalosti v oblasti teorie literatury – poezie (přirovnání, zosobnění, dějová báseň), próza (pověst, děj, prostředí, postava), divadlo, autor a jeho dílo, fantazie atd. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 3. ročník ZŠ - Lenka Bradáčová

Čítanka pro 7. ročník ZŠ - Jana Čeňková

Čítanka pro 7. ročník ZŠ - Jana Čeňková
Detail

V druhém dílu učebnice jsou zastoupeny eposy, bajky, lidová slovesnost, vědeckofantastický, detektivní, historický román a povídky, v širším výběru poezie. Z autorů můžeme jmenovat Homéra, Euripida, Halliburtona, Hulpacha, Mickiewicze, Burnse, Erbena, Nerudu, Wolkera, Thurbera, Šiktance, Skácela, Seiferta, Kainara, Březinu, Okudžavu, Lenona, Mahlera, Vaculíka, Schweitzera, Vančuru, Sienkiewicze, Čapka, Wyndhama, Bradburyho, Leacocka, Aškenazyho. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 7. ročník ZŠ - Jana Čeňková

Čítanka pro 3. ročník SOŠ - Josef Soukal

Čítanka pro 3. ročník SOŠ - Josef Soukal
Detail

Učebnice je třetí částí čtyřdílné řady speciálně vytvořené pro SOŠ. Nový ucelený soubor učebnic je zpracován podle nejnovějších osnov pro SOŠ· Studenty již připravuje na nové pojetí maturity. Pro každý ročník je určena jedna učebnice literatury a jedna čítanka. Závěrečný díl řady vyjde v roce 2004. Všechny učebnice mají schvalovací doložku MŠMT ČR. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 3. ročník SOŠ - Josef Soukal

Čítanka pro 1. ročník SOŠ - Josef Soukal

Čítanka pro 1. ročník SOŠ - Josef Soukal
Detail

Tato publikace je první částí čtyřdílné koncepční řady čítanek pro SOŠ. Tvoří komplet s učebnicí literatury. Pojetí učebnic je dáno jednak platnými učebními osnovami pro SOŠ, jednak Katalogem cílových požadavků ke společné části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury. Celá řada tak směřuje ke kvalitní přípravě na maturitní zkoušku v novém pojetí.Tuto řadu doplňuje soubor učebnic ČJ. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 1. ročník SOŠ - Josef Soukal

Čítanka pro 4. ročník - učebnice - Zita Janáčková

Čítanka pro 4. ročník - učebnice - Zita Janáčková
Detail

Čítanka je součástí nové edice Čtení s porozuměním a rozšiřuje řadu učebnic zaměřených na podporu čtenářské gramotnosti. Učebnice odpovídá pojetí a cílům RVP ZV. Hlavním cílem je dále v dětech prohlubovat zájem o literaturu a nenásilnou formou je poutavými články a zábavnými úkoly motivovat k četbě. Každá literární ukázka je doplněna otázkami a úkoly směřujícími k rozvoji čtenářské gramotnosti dětí. Texty jsou voleny tak, aby zahrnovaly všechny literární žánry přiměřené dané věkové skupině a aby zároveň korespondovaly s učivem probíraným v hodinách přírodovědy. Na znalosti z přírodovědy je současně cílena i většina mezipředmětových otázek. Dále v čítance najdete hádanky a náměty na skupinové úkoly. Zařazeny jsou rovněž otázky a úkoly zaměřené na etickou výchovu žáků. Stručné informace o nejzákladnějších pojmech z literární teorie nebo zajímavosti k tématům z ukázky přibližuje krátký encyklopedický výklad uvedený symbolem sovy. Na konci učebnice najdete řešení hádanek. NOVA5565 (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 4. ročník - učebnice - Zita Janáčková

Čítanka pro 2. ročník SOŠ - Josef Soukal

Čítanka pro 2. ročník SOŠ - Josef Soukal
Detail

Učebnice je druhou částí čtyřdílné řady speciálně vytvořené pro SOŠ. Nový ucelený soubor učebnic je zpracován podle nejnovějších osnov pro SOŠ·; studenty již připravuje na nové pojetí maturity. Pro každý ročník je určena jedna učebnice literatury a jedna čítanka. Závěrečný díl řady vyjde v roce 2004. Všechny učebnice mají schvalovací doložku MŠMT ČR. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro 2. ročník SOŠ - Josef Soukal

Čítanka pro I. ročník gymnázií - Josef Soukal

Čítanka pro I. ročník gymnázií - Josef Soukal
Detail

Učebnice je první částí nové čtyřdílné řady učebnic osvědčeného autorského týmu odborníků a středoškolských učitelů. Pro každý ročník je určena jedna učebnice literatury a jedna čítanka. Jejich pojetí vychází z platných učebních osnov pro gymnázia, připravuje již žáky na nové pojetí maturit. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka pro I. ročník gymnázií - Josef Soukal
Latinská čítanka pro studující dějin křesťanského umění (9788024627670), Dějiny křesťanského výtvarného umění (), Latinská čítanka (80-7335-067-X), Kapitoly z dějin výtvarného umění (8595637000179), Metody dějin umění (978-80-210-5315-1), Latinská syntax (9788024633145), Nástin dějin evropského umění I.: Období starověku středověku (80-7168-996-3), Nástin dějin evropského umění 2: období renesance a baroka (978-80-7373-086-4), Martínkova čítanka, Zubní lékařství pro studující nestomatologických oborů (978-80-247-5807-7), Učebnice české morfologie s cvičebnicí pro studující bohemistiky a příbuzných oborů (9788024652825), Hledání dějin (9788024641034), Cesta křesťanského povolání (978-80-7412-425-9), Umění milovat, Válka umění (), Umění radosti, Umění války, Umění vnímat umění pro děti a rodiče (978-80-267-1659-4), Na vlnách dějin (9788025735879), Temné počátky českých dějin, Čítanka 8 pro ZŠ a VG nová generace, Čítanka pro prvňáčky (978-80-7235-664-5), Dánská čítanka: Gutenbergova čítanka současné dánské prózy (978-80-86349-55-8), Cesta k plnosti křesťanského života (978-80-7387-890-0), Pravěké umění (9788024647715), Angažovaná čítanka Romana Jakobsona (9788024637204), Obrazy z dějin národa českého (), Z dějin české každodennosti (9788024635347), Čítanka pro 2. ročník (978-80-87591-34-5), Čítanka pro 6. ročník (978-80-7289-775-9)