Krajina nočních jezdců

Produkt Krajina nočních jezdců sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Krajina nočních jezdců upraviť a produkt hľadať znova.

Krajina nočních jezdců

Krajina nočních jezdců
Detail

Audiokniha MP3 - Čtvrtý díl oblíbené historické série od autora Františka Niedla Hynek Tas z Boru. - autor František Niedl, čte Dušan Sitek Čtvrtý díl oblíbené historické série Františka Niedla Hynek Tas z BoruNastal rok 1422 a boj v Čechách nabírá na intenzitě. Katolíci bojují proti husitům a kališníci proti svým bratrům, každý mění strany i vyznání podle toho, jak se mu to hodí a všichni jsou zaprodatelní. Uprostřed tohoto chaosu stojí Hynek Tas z Boru, věrný své víře, svému přesvědčení, a hlavně svým lidem. Dostal zpátky svůj hrádek Vlkov a zdá se, že i přes zuřící válku prožívá nejšťastnější období svého života. Alespoň ze začátku.V těchto hrozivých časech by každý uvítal, kdyby vedle něj držel stráž muž s vlčí korouhví nad hlavou. Jak se Hynek rozhodne? Příjme nabídku spojenectví pyšného Oldřicha II. z Rožmberka nebo té doby už zcela slepého, ale stále obávaného Jana Žižky z Trocnova? Je možné, že se nakonec spokojí s ochranou karavan na Solné... (alza.cz)

Podobné produkty ako Krajina nočních jezdců , Krajina nočních jezdců

Krajina nočních jezdců - František Niedl - e-kniha

Krajina nočních jezdců - František Niedl - e-kniha
Detail

eBook:,Píše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou. V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna… Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela slepý Jan Žižka z Trocnova. Kývne Tas na některou z nabídek na spojenectví? Přidá se k některé ze stran? Chopí se nové příležitosti? Nebo se spokojí s ochranou karavan na Solné stezce? (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Krajina nočních jezdců - František Niedl - e-kniha , Obraz cervena krajina

Krajina nočních jezdců (978-80-243-6483-4)

Krajina nočních jezdců (978-80-243-6483-4)
Detail

Elektronická kniha - autor František Niedl, 320 stran, česky Píše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna… Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela slepý Jan... (alza.cz)

Podobné produkty ako Krajina nočních jezdců (978-80-243-6483-4) , Letopisy dračích jezdců (978-80-763-3080-1)

Krajina nočních jezdců (978-80-279-0322-1)

Krajina nočních jezdců (978-80-279-0322-1)
Detail

Kniha - autor František Niedl, 320 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Píše se rok 1422 a boj v Čechách se rozhořel s plnou intenzitou.V době, kdy bojuje každý s každým, katolíci proti husitům, kališník proti svému bratru, v době, kdy každý je zaprodatelný a mění své vyznání podle toho, jak se mu hodí – stojí Hynek Tas z Boru – věrný své víře, svému přesvědčení a svým lidem. Dostává nazpět hrádek Vlkov a zdá se, že přes veškeré události v království prožívá nejšťastnější dny svého života, ale osud se chová vůči Tasovi potměšile – snad mu splácí za všechny ty, kteří jeho rukou byli sprovozeni ze světa… Nebyl by to ovšem Hynek Tas z Boru, kdyby si nechal líbit příkoří, která jsou jemu a jeho blízkým činěna…Především v těchto rozervaných časech by každý uvítal, kdyby jemu po boku stáli muži s vlčí korouhví nad hlavou. Ať pyšný Oldřich II. z Rožmberka, do nedávné doby úhlavní Tasův nepřítel, tak mocný a všemi obávaný hejtman husitských vojsk – nyní již zcela... (alza.cz)

Podobné produkty ako Krajina nočních jezdců (978-80-279-0322-1) , Ravensburger 150069 krajina (4005556150069)

Putování krajinou

Putování krajinou
Detail

Silová místa v krajině. Mnozí lidé dnes touží po nějakém místě, kde by mohli načerpat sílu a radovat se ze života, odproštění od tíhy každodenního života Kniha zodpovídá pět nejčastěji kladených otázek na téma míst síly: Co je místo síly, Jak se dá najít místo síly, Jak se spojit s místem síly, Jak na nás působí místo síly, K čemu dnes mohou být užitečná místa síly? Místa síly se dají najít kdekoliv. Kniha popisuje různé typy míst se specifickými účinky na tělo, suši a ducha. (patro.cz)

Podobné produkty ako Putování krajinou , Údolí nočních papoušků itikani (978-80-7244-270-6)

Termoska Podzimní krajina

Detail

. Je vyrobena z nerezové oceli a využívá dvojstěnnou konstrukci, čímž je její obsah dokonale izolován. Její víčko lze použít také jako hrnek. Výška: 200 mm. Průměr: 70 mm. Hmotnost 280 g. Objem 350 ml. Na termosku nejde tisknout bílou barvou. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Termoska Podzimní krajina , Vybledlá krajina s kopci (9788025728536)

Vizitkář Podzimní krajina

Detail

. Rozměr: 97 x 68 mm, místo pro 10 klasických vizitek. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Vizitkář Podzimní krajina , Za zrcadlem: klub nočních můr (978-80-264-4145-8)

Medaile Podzimní krajina

Medaile Podzimní krajina
Detail

. Kovová medaile o celkovém průměru 70mm ve třech základních barvách. Zlaté, stříbrné a bronzové. Dodáváme s originální textilní stuhou v trikolóře, ukončenou kovovým háčkem pro uchycení. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Medaile Podzimní krajina , Balíček audioknih z fantasy série odkaz dračích jezdců za výhodnou cenu

Batoh Podzimní krajina

Detail

. velikost 450 x 300 x 170 mm - nastavitelny popruh s kapsou pro mobil - chytré přihrádky i na dokumenty - 2 hlavní velké přihrádky s kapsičkou na drobnosti uvnitř + 1 menší přední přihrádka - objem : 20L (belabel.cz)

Podobné produkty ako Batoh Podzimní krajina , Atlas nočních živočichů: školákova encyklopedie zvířata (978-80-7567-260-5)

Bryndák Podzimní krajina

Detail

. Dětský bryndák se suchým zipem za krkem jsou perfektním dárkem pro ty nejmenší. Vnější povrch je příjemný a hladký, takže tisk na něm je opravdu kvalitní. Odolný a dlouhotrvající materiál zaručují polyetserová a bavlněná vlákna. Zadní část je tvořena měkkým froté materiálem. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Bryndák Podzimní krajina , Odkaz dračích jezdců: eragon, eldest, brisingr, inheritance (978-80-253-5858-0)

Polštář Podzimní krajina

Polštář Podzimní krajina
Detail

. Rozměry 40x40 cm. Krásně měkoučký, s hypoalergenní výplní, 100% polyester. Potah je na zip a pratelný. Pokud si potisk umístíte až ke krajům či zvolíte (namísto bílého) barevný polštář, cena je vyšší z důvodů nákladnější výroby - je nutné polštář ušít v naší vlastní šicí dílně, proto prosíme o trpělivost, výroba trvá přibližně 10 dní. Při navrhování doporučujeme motiv roztáhnout maximálně až po přerušovanou čáru, v opačném případě nemusí být potisk až do švu polštáře. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Polštář Podzimní krajina , Proč sníme?: o síle našich nočních výprav (978-80-275-0009-3)

Cesta krajinami sveta

Cesta krajinami sveta
Detail

Táto kniha predstavuje kuriozity z krajín a kontinentov celého sveta so stovkami úžasných a zábavných informácií. Čo je to slonie pólo? Ako sa zdravia ľudia v rôznych krajinách sveta? V ktorom štáte sa koná súťaž v tom, kto najďalej odhodí svoj mobilný telefón? Môžete si prečítat’ o divočine, športe, festivaloch, miestnych špecialitách, zvláštnych zvykoch, zaujímavých faktoch, záhadných úkazoch a stvoreniach. Okrem ľahko zrozumiteľných textov tu nájdete úchvatné a veľkolepé obrazy dych vyrážajúcich miest, vtipné scény a charakteristické tvory. Táto kniha je pre vás – pomôže vám cestovať po svete! EURÓPA – ÁZIA – AFRIKA – AMERIKA – AUSTRÁLIA A OCEÁNIA – ANTARKTÍDA viac ako 200 strán • viac ako 1000 fotografií • podrobné ilustrácie • rozmanité témy • mapy a vlajky • zvláštne zvyky • fakty • národy a jazyky • mýty a legendy • symboly • sviatky • šport • vynálezy • hry • námorníci a kolonizátori • film, kino, divadlo (patro.cz)

Podobné produkty ako Cesta krajinami sveta , Malování podle čísel - venkovská zimní krajina (hrabz33333nad)

Rouška Podzimní krajina

Detail

. Grafiku vkládejte do vyznačeného čárkovaného obrysu, cokoliv za touto oblastí nemusí být při pohledu na roušku vidět - bude zašito za okrajem. Dvouvrstvá rouška, vnější materiál 100% polyester, vnitřní vrstva 100% bavlna. Uchycení dle aktuální skladové dostupnosti materiálu a barev - gumičky nebo tkalouny, a šijeme z různých barev nití, které jsou momentálně k dispozici. Možno vyvářet pro zajištění hygieny (potisk to zvládne). Tkalouny perte samostatně, aby nedošlo k náhodnému obarvení roušky. Dodržujte pravidla pro používání roušek. Po použití je nutné roušku vyprat, nepoužívejte roušku opakovaně a déle než 4 hodiny v kuse. V případě zvlhnutí je taktéž nutné roušku vyměnit a použít čistou. Výroba trvá cca 10 dní. Roušky jsou ručně vyráběny v České republice. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Rouška Podzimní krajina , Sonáta pro klavír a krajina: melodram (9790260109261)

Zrcátko Podzimní krajina

Detail

. Kapesní zrcátko oválného tvaru skvěle padne do každé dámské kabelky. Rozměry: 70x65 mm. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Zrcátko Podzimní krajina , Krajina háďat (978-80-880-2946-5)

Popelník Podzimní krajina

Detail

. Keramický popelník o průměru 8cm a výšce 4cm. Pro váš originální potisk. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Popelník Podzimní krajina , Krajina slobody (978-80-222-1005-8)

Pokladnička Podzimní krajina

Detail

. Keramická pokladnička do které se bez problémů vejdou všechny mince i papírové bankovky. Ve spodní části je otvor uzavřený plastovým uzávěrem, který slouží pro vyprázdnění pokladničky. Celková výška je 95mm a průměr 82mm. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Pokladnička Podzimní krajina , Krajina kanibalov (978-80-898-4018-2)

Peněženka Podzimní krajina

Detail

. rozměry 117x75 mm,černá (belabel.cz)

Podobné produkty ako Peněženka Podzimní krajina , Malování podle čísel - podzimní les krajina (hrabz33340nad)

Placka Podzimní krajina

Placka Podzimní krajina
Detail

. Placky je možno vyrobit ve třech velikostech. Zadní strana odznaku disponuje špendlíkem, díky kterému placka snadno přichytí k jakémukol materiálu. Upozornění: Neumisťujte text nebo části vašeho motivu k samotnému okraji. Počítejte s několika milimetrovou rezervou, která skončí v záhybu placky. Počítejte prosím také s tím, že špendlík je orientován různě, není vždy ve vodorovné poloze. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Placka Podzimní krajina , Led svitici vanocni krajina konstsmide 3447 000

Rohožka Podzimní krajina

Rohožka Podzimní krajina
Detail

. Velká dekorační rohožka ve dvou možných velikostech. Vhodná pro originální přivítání vašich přátel nebo jako mapa vedoucí k pokladu. Materiál: 100% nylon, spodní část je z černé gumy. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Rohožka Podzimní krajina , Anatolian puzzle zimní krajina 2000 dílků (8698543139541)

Penál Podzimní krajina

Penál Podzimní krajina
Detail

. ideální na tužky, pastelky, ale i brýle, makeup apod. rozměry: 230x90x70 mm (belabel.cz)

Podobné produkty ako Penál Podzimní krajina , Krajina ľadu (978-80-573-0153-0)

Chňapka Podzimní krajina

Chňapka Podzimní krajina
Detail

. Materiál: 100% polyester, s poutkem, bez magnetu. Potisk je pouze na jedné straně, horké předměty se uchopují pouze druhou stranou - chňapka je pouze na pravou ruku. Je nutné počítat s tím, že v oblasti ohybu mezi palcem a ukazováčkem může vzniknout cca 1cm dlouhý proužek přeložené nepotištěné látky. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Chňapka Podzimní krajina , Medená krajina (978-80-8115-329-7)

Šerpa Podzimní krajina

Detail

. Taftová šerpa s možností vlastního potisku o délce 185 cm a šířce 11cm. Šerpu je možné zpíchnou plackou, kterou si u nás můžeš také navrhnot přesně podle sebe. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Šerpa Podzimní krajina , Pomoc! můj brácha je zombík!: klub nočních můr (978-80-264-3901-1)

Krajiny zjevení (9788025737811)

Krajiny zjevení (9788025737811)
Detail

Elektronická kniha - autor Václav Vokolek, 496 stran, česky Symetrická kompozice nového románu Václava Vokolka Krajiny zjevení je inspirována středověkými tabulovými oltáři: střed knihy tvoří hlavní výjev, podstatný střed díla, základní téma odehrávající se v roce 1849. Levá a pravá strana jsou tvořeny dvěma křídly se současnými výjevy. Jednotlivé epizody knihy, které se odehrávají v současnosti, jsou se středem propojeny nesčetnými nitkami nečekaných souvislostí. Aby čtenář onu symetrii nahlédl, musí se vydat na cestu mezi krajinami zázračných zjevení: děj se proto odehrává ve středočeských Celích, v bývalém vojenském prostoru v Milovicích, v italském Bolzanu a v imaginárním americkém městečku Twin Peaks Davida Lynche. Zdánlivě vzdálené krajiny spojuje jediné – možnost zázraku uprostřed drtivé reality. Hlavním příběhem, umístěným ve středu pomyslného oltáře, je skutečná událost, která se odehrála roku 1849 v Mcelích u Nymburka. Třem dívkám se tu... (alza.cz)

Podobné produkty ako Krajiny zjevení (9788025737811) , Malování podle čísel - polní krajina s mlýnem (hrabz33189nad)

Krajinou Karla IV.

Krajinou Karla IV.
Detail

Audiokniha MP3 - Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou. - autor Otomar Dvořák, čte Zbyšek Horák S Otcem vlasti Prahou, Čechami a MoravouOtomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý věnovali sedmou společnou knihu Karlu IV. Vydali se v jeho stopách Prahou, Čechami a Moravou, aby navštívili Karlovy stavby, ukázali jejich význam pro naše země i pro něj osobně a popsali, jak vypadají dnes.Některé z jeho počinů, např. Karlštejn, chrám sv. Víta či Karlův most, zná každý. Existuje však spousta dalších, méně známých hradů, klášterů a kostelů, o nichž se příliš neví, že je založil, nebo alespoň zásadním způsobem upravil, poznamenal je svou přítomností a prožil na nich důležité, ba osudové chvíle své pozemské pouti. Karlova snaha učinit z Čech a Prahy centrum Římské říše nás obohatila o celou řadu skvělých, jedinečných staveb. Otomar a Pepson vyprávějí jejich historii, zařazují je do souvislostí s jeho životem a záměry, popisují jejich další osudy i zajímavosti v okolí…Díky... (alza.cz)

Podobné produkty ako Krajinou Karla IV. , Kirschner jana: krajina rovina (2x lp) - lp (7743586)

Fotografujeme Krajiny: Jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4)

Fotografujeme Krajiny: Jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4)
Detail

Kniha - autor Scott Kelby, 236 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Všichni milujeme fotografie krajiny. Obrázky toho, jak se mlha valí údolím, jak se na hladině jezera zrcadlí zasněžené kopce nebo jak vodopád v krásných sametově jemných pramíncích stéká po skále. Rádi se na ně díváme, dlouho, dlouho… a říkáme si, jak je možné, že to takhle úžasně dokázal někdo vyfotit. Chcete to vědět? Scott Kelby je ten pravý, kdo vám to řekne jasně a stručně. Tak si s ním pojďte zafotit! V knize Fotografujeme KRAJINY vám Scott vysvětlí vše, co pro fotografování krajin potřebujete znát. Seznámí vás s nezbytnou technikou, prozradí různé vychytávky, které vám usnadní práci (i život), a také konkrétní postupy, jak dosáhnout přesně toho snímku, jaký si představujete. Zabývá se také pro krajináře nezbytným postprocesem a na závěr si pro vás připravil oblíbené „fotorecepty“ ze svojí krajinářské kuchyně. Skvělé je, že kniha je sestavená tak, abyste mohli libovolně... (alza.cz)

Podobné produkty ako Fotografujeme Krajiny: Jak zachytit krásu krajin na fotografii (978-80-7413-436-4) , Malování podle čísel - stromy a podzimní krajina (hramal00203nad)

Diamantové malování romantická krajina

Diamantové malování romantická krajina
Detail

Tento magický obrázek je tvořen z barevných umělých kamínků. Barevné "diamanty" nalepujte na označená pole podle čísel. K tomu použijte přiloženou speciální pinzetu, pomocí které lze umělé kamínky snadno uchopit. Kámen po kameni vytváříte zvlášť živý a třpytivý obraz. Lepení kamínků je skvělý způsob, jak si odpočinout. A hotový obrázek je krásnou dekorací k zavěšení. Sada obsahuje plátno na dřevěném rámu, kamínky, lepidlo, pinzetu a nádobku na kamínky. Plátno na dřevěném rámu - 50 x 40 cm. (velkykosik.cz)

Podobné produkty ako Diamantové malování romantická krajina , Krajina půlnočních stínů (978-80-7652-061-5)

V krajině neznámých zvířat

V krajině neznámých zvířat
Detail

V publikaci naleznete materiály rozvíjející tvořivost a fantazii dětí. Nejmenší výtvarníci poznávají netradiční techniky, jako je například landart, práce s digitálním fotoaparátem, se světelnými paprsky, inspirují se tvarovou různorodostí zvířat. Projekty dávají prostor pro seberealizaci dětí, experimentování a seznamování se s výtvarným uměním. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako V krajině neznámých zvířat , Malování podle čísel - pohádková krajina s vodopády (hrabz33274nad)

Přenesená krajina - Pavel Kovář

Přenesená krajina - Pavel Kovář
Detail

Území jižního Rumunska, kde tvoří hranici se Srbskem veletok Dunaje, se dostal do povědomí veřejnosti pod označením Banát. Má složitou historii opakovaného dosidlování různými etniky, která měla pomezní divočinu rakousko-uherské monarchie hospodářsky povznést a zároveň bránit hranici mocnářství proti tureckému ohrožení z východu. Významný podíl na utváření zdejší krajiny měli osadníci z Českých zemí, kteří sem přicházeli ve vlnách počínaje 20. lety 19. století. Změnili převážně krasovou hornatinu z lesní na obhospodařovanou tradičním malorolnickým a pastevním způsobem a přežili se svými zvyky, zděděným jazykem a způsobem života v izolované části pozdějšího Rumunska do doby pádu dosavadních politických hranic (1989). Podmínky života promítající se do ekologie krajiny této oblasti se tak staly vzácnou příležitostí studovat různé aspekty přírody a kultury, zejména v době aktuálně probíhajících změn, odlivu obyvatel a průniku soudobých technologií do běžného sídelního provozu. Do dnešního dne v oblasti zbylo šest vesnic s převládajícím českým obyvatelstvem (Svatá Helena, Gerník, Rovensko, Eibentál, Bígr, Šumice). Kniha přináší unikátní zachycení jak konzervovaných, tak měnících se vztahů lidí s českými kořeny a přírody, obsahuje podrobné kapitoly o obyčejích, místních názvech, lidovém umění, osudech vesnic, o lesích, loukách a úhorech s jejich bohatostí biologických druhů a podmíněností biodiverzity tím, jak se nakládá s půdou, o vpádu moderních prvků do tradiční zemědělské komunity. Hodnota komplexně pojatého odborného „průvodce“ spočívá nejen v prvním takto široce pojatém zpracování, ale současně i v řadě obecných nových poznatků pro ekologii jako obor. Kniha je bohatě ilustrována fotografiemi, mapami a diagramy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Přenesená krajina - Pavel Kovář , Gibsons panoramatické puzzle impozantní krajina 636 dílků (g4602)

Krajina slobody - Ken Follett

Krajina slobody - Ken Follett
Detail

Strhujúci príbeh Kena Folletta sa vracia k takmer zabudnutej kapitole anglicko-americkýchdejín. Mladý charizmatický Mack McAsh hrdlačí celé dni od svitu do mrku na Škótskej vysočinev pekle uhoľnej bane patriacej bohatej rodine Jamissonovcov. Plavé vlasy mu stmavli od uhoľnéhoprachu, ťažkej práci vďačí za široký chrbát a svalnaté ruky aj nohy. Je zákonom zviazaný so svojímzamestnávateľom na celý život, ustavične ho ohrozuje banský plyn, ktorý sa môže kedykoľvekvznietiť, vybuchnúť a pochovať ho v troskách štôlne. Neskrotný a hrdý Mack však horí túžbou poslobode. Prahne po inom živote: sníva, že si postaví dom na pôde, ktorú bude môcť nazvať svojou,a v rieke chytať ryby, ktoré nepatria pánovi, ale tomu, kto si ich uloví. Jedného dňa sa rozhodne utiecťdo Londýna.Pri úteku nájde nepravdepodobného spojenca v Lizzie Hallimovej, krásnej tvrdohlavejaristokratke, ktorá nedbá na spoločenské konvencie a túži uniknúť z vlastného pekla.Mackov hlad po slobode ho znovu a znovu ženie do konfliktov so ziskuchtivými zamestnávateľmi.V Londýne sa uchytí ako zápasník v ringu a neskôr ako vykladač uhlia. Keď bojuje za spravodlivúplácu, obvinia ho z podnecovania ku vzbure, čo je hrdelný zločin. Macka odsúdia a s tisíckamiďalších trestancov odvezú na lodiach do amerických kolónií, kde má sedem rokov pracovať ako otrok.Dobrodružný príbeh plný odvahy a vášne mapuje intímne túžby srdca spolu s dramatickýmiudalosťami vo svete, kde to vrie ako v kotle. Londýn sa potáca na pokraji chaosu, americké kolónie sabúria proti anglickej nadvláde, nezávislá žena trhá putá manželstva bez lásky a mladý hrdý mužpodstupuje všetky riziká, len by naplnil svoj vábivý sen o slobode.Uchvacujúci román nás zavedie z horských úbočí malebného Škótska do pestrých pokútnychuličiek Londýna, na virgínske plantáže a nekonečné pláne Nového sveta a spolu s nezabudnuteľnýmihrdinami, zloduchmi, milencami a rebelmi, pokrytcami, výtržníkmi, vzbúrencami a pobehlicami námsprítomní pestrú mozaiku života v 18. storočí. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Krajina slobody - Ken Follett , Lipno krajina pod hladinou (978-80-905916-6-0)

Malá krajina - Gaël Faye

Malá krajina - Gaël Faye
Detail

Fayeho Malá krajina prináša ohromujúci príbeh plný spomienok na blažené detstvo, stratený domov a hrôzy vojny. Besnenie genocídy sa nedá opísať slovami. Gaël Faye však našiel spôsob, ako rozprávať o ničivej nenávisti, ktorú ľudia pustili z reťaze. Šťastie sa rýchlo vytratilo, ako keby vôbec neexistovalo.Po krajine voňajúcej mangom a citrónovou trávou sa nenápadne a plazivo rozlievala nenávisť. Nikto netušil, že časom prerastie do zverského vyčínania. Samotná príslušnosť k národu Tutsiov alebo Hutuov znamenala rozsudok smrti. Masaker národov je ako čierne bahno, koho nezhltne, toho táto špirála násilia poznačí na celý život.Rozprávač Gabriel, syn francúzskeho podnikateľa a rwandskej matky, prežíva bezstarostné a blahobytné detstvo prežíva vo vile v Bujumbure. Detským zrakom vníma dianie okolo seba a prináša veľmi osobný pohľad na stratený raj a okolité hrôzy. Patrí medzi vyvolených, ktorým sa v poslednej chvíli podarilo odísť do Francúzska, ale na malú krajinu svojho detstva nikdy nezabudol. Autorov živý a rytmický štýl umocňuje dojem z príbehu a vystihuje Afriku v celej jej protirečivosti. Malá Krajina sa právom zaradila k najlepším dielam francúzskej literatúry 21. storočia a bola preložená do 30 jazykov. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Malá krajina - Gaël Faye , Vybledlá krajina s kopci (978-80-257-2766-9)

Srdečná krajina - René Kaminský

Srdečná krajina - René Kaminský
Detail

Po dvoch predchádzajúcich básnických zbierkach (Len sny a 8 minút k Slnku) prichádza René Kaminský s ďalšou zbierkou, ktorá obsahuje 65 krátkych básničiek. V nich autor vyjadruje svoj bytostný a nefalšovaný vzťah k prírode, vnútorné prežívania, pocity, radosť i sklamania z toho, čo sa na prvý pohľad možno zdá až banálne a všedné. Ide však o emocionálny i bolestný ponor Kaminského do jeho srdcom blízkej srdečnej krajiny, ktorá aj nás obklopuje, ktorou denno-denne prechádzame a ktorú si v dnešnom pretechnizovanom svete nevdojak ani neuvedomujeme. Niet teda pochýb, že aj tieto Kaminského verše chytia za srdce vnímavých čitateľov a rozdúchajú v nich tie najcitlivejšie struny romantiky. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Srdečná krajina - René Kaminský

Krajina snů - Neil Gaiman

Krajina snů - Neil Gaiman
Detail

Už třetí svazek úspěšné série Sandman v barvě! Kniha obsahuje čtyři příběhy vyprávějící mimo jiné o únosu Kalliopé, o netradičním sehrání Snu noci svatojánské a o tom, jaký byl svět v dobách, kdy byl člověk malý jako morče a kočky jej lovily pro zábavu... Nový Gaiman je prostě tu! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Krajina snů - Neil Gaiman

Krajiny umění - Galmiche Xavier

Krajiny umění - Galmiche Xavier
Detail

Švýcarský kritik William Ritter (1867-1955) byl prvním francouzsky píšícím autorem, který se systematicky zajímal o kulturní život střední Evropy. Tento nadšenec pro neoidealistické teorie zkoumal svět, v němž díky umění mizejí "hranice mezi životem a snem", a velmi brzy rozpoznal, že skutečná území, v nichž mohl obdivovat krajiny ideálního světa, se nacházejí v Rumunsku, Maďarsku, Černé Hoře, Albánii, v Čechách, na Moravě a ve "slovenském kraji". Ve svých kritických statích k výtvarným, hudebním a obecněji ke kulturněhistorickým událostem střední Evropy se stal originálním a symbolickým zprostředkovatelem atmosféry konce 19. století. William Ritter se od roku 1893 usadil ve Vídni a poté od roku 1901 v Mnichově, s dvouletou přestávkou (1903-1904), kdy pobýval v Praze. V této době objevil mnoho proslulých i dnes již pozapomenutých umělců (také se stal "učitelem" Charlese-Édouarda Jeannereta, pozdějšího modernistického architekta Le Corbusiera, který díky němu cestoval "do Orientu" - přes střední Evropu i Balkán). Tato monografie se soustředí na období mezi Ritterovou první cestou do Prahy v roce 1888 až do jeho kvapného odjezdu z Mnichova na počátku první světové války v roce 1914 - s přesahem do let po první světové válce, kdy navázal zvláštní vztah s Leošem Janáčkem. Kniha obsahuje tyto studie: Xavier Galmiche - William Ritter a střední Evropa: "Sen jako život a život jako sen" Markéta Theinhardtová - William Ritter, ne/moderní kritik výtvarného umění střední Evropy Marie-Jeanne Dumontová - William Ritter a Le Corbusier: "Cesty do Orientu" Petra Kočová - Podkarpatský Michelangelino. Leoš Janáček a William Ritter (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Krajiny umění - Galmiche Xavier

Fotografujeme KRAJINY - Scott Kelby

Fotografujeme KRAJINY - Scott Kelby
Detail

Všichni milujeme fotografie krajiny. Obrázky toho, jak se mlha valí údolím, jak se na hladině jezera zrcadlí zasněžené kopce nebo jak vodopád v krásných sametově jemných pramíncích stéká po skále. Rádi se na ně díváme, dlouho, dlouho… a říkáme si, jak je možné, že to takhle úžasně dokázal někdo vyfotit. Chcete to vědět? Scott Kelby je ten pravý, kdo vám to řekne jasně a stručně. Tak si s ním pojďte zafotit! V knize Fotografujeme KRAJINY vám Scott vysvětlí vše, co pro fotografování krajin potřebujete znát. Seznámí vás s nezbytnou technikou, prozradí různé vychytávky, které vám usnadní práci (i život), a také konkrétní postupy, jak dosáhnout přesně toho snímku, jaký si představujete. Zabývá se také pro krajináře nezbytným postprocesem a na závěr si pro vás připravil oblíbené „fotorecepty“ ze svojí krajinářské kuchyně. Skvělé je, že kniha je sestavená tak, abyste mohli libovolně přeskakovat na různá témata, která vás zajímají. Kromě jiného se naučíte: Tajemství, které se skrývá za super ostrými fotografiemi (aniž byste museli kupovat nové objektivy). Jaké nastavení fotoaparátu funguje nejlépe pro krajinářské snímky (a čemu se vyhnout). Jak a kam ostřit, abyste dosáhli ostrosti od popředí až do vzdálených hor. Jak fotografovat krásné HDR snímky a široká panoramata (a dokonce i HDR panoramata!) a jak je upravovat v počítači. Jak fotografovat ohromující snímky dlouhým expozičním časem. Jaké vybavení nutně potřebujete, jaké můžete nechat doma, jaké příslušenství funguje nejlépe a spousty dalších tipů a rad, které nejenže vylepší vaše fotografie, ale také vám zpříjemní celý fotografický proces. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Fotografujeme KRAJINY - Scott Kelby

Medailonek obdélník Podzimní krajina

Detail

. Přívěšek na krk o rozměrech 30 x 50 mm z nerezového materiálu. Součástí medailonku je také klasický řetízek. Dodáván s dárkovým pytlíčkem. Kvalitní potisk odolný proti poškrábání nehtem. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Medailonek obdélník Podzimní krajina

Dámská peněženka Podzimní krajina

Detail

. Rozměry 120x100 mm. Materiál: 70% PVC, 10% polyester, 15% papír vyztužený 5% pravou kůží. Peněženka má 3 přihrádky na kreditní karty a 1 kapsu na bankovky, magnetické zapínání. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Dámská peněženka Podzimní krajina

Zrcátko srdce Podzimní krajina

Detail

. Kapesní zrcátko srdíčkového tvaru skvěle padne do každé dámské kabelky. Rozměry: 70 x70 mm. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Zrcátko srdce Podzimní krajina

Dětská zástěra Podzimní krajina

Detail

. Materiál: 100% bavlna, Gramáž: 280g/m² (belabel.cz)

Podobné produkty ako Dětská zástěra Podzimní krajina

Peněženka velká Podzimní krajina

Detail

. imitace kůže, prostorná. rozměry: 185x83mm (belabel.cz)

Podobné produkty ako Peněženka velká Podzimní krajina

Plyšová žába Podzimní krajina

Detail

. Veselá plyšová žába 27cm velká s tričkem. Tričko je vyrobeno zo 100% polyesteru a je možné ho svléknout a vyprat. Krásný dárek pro děti nebo pro zamilované. Hračka není vhodná pro děti do 3 let. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Plyšová žába Podzimní krajina

Medailonek oválný Podzimní krajina

Detail

. Přívěšek na krk o rozměrech 32 x 43 mm z nerezového materiálu. Součástí medailonku je také klasický řetízek. Dodáván s dárkovým pytlíčkem. Kvalitní potisk odolný proti poškrábání nehtem. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Medailonek oválný Podzimní krajina

Dámské šaty Podzimní krajina

Detail

. Materiál: 100% bavlna (Heather Grey: 90% bavlna / 10% viskóza), Gramáž: 200 g/m². (belabel.cz)

Podobné produkty ako Dámské šaty Podzimní krajina

Srdcové těžítko Podzimní krajina

Detail

. Vlož vlastní fotku do tohoto magického těžítka. Dárek pro zamilované. Můžeš měnit i své vlastní fotky. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Srdcové těžítko Podzimní krajina

Celopotištěný ručník Podzimní krajina

Detail

. Potištěná plocha je z příjemného mikrovlákna a bílá strana ze stoprocentní bavlny. Jde navíc o ultra-savý a velmi příjemný materiál, do kterého se nemusíte bát zabalit ani děti. Barvy potisku jsou syté a stálé, velmi věrné originálnímu obrázku, takže se nemusíte bát ani motivů se stíny nebo abstraktního umění. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Celopotištěný ručník Podzimní krajina

Kuchyňské prkénko Podzimní krajina

Detail

. Kvalitní skleněné prkénko. Rozměry 33x23 cm. Motiv je tištěn zezpodu, tzn. nepoškrábe se. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Kuchyňské prkénko Podzimní krajina

Klíčenka ovál Podzimní krajina

Klíčenka ovál Podzimní krajina
Detail

. Kovový přívěšek na klíče v jednoduchém oválném tvaru. Klíčenka je zabalena v černé dárkové krabičce s černou sametovou vložkou. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Klíčenka ovál Podzimní krajina

Dětské dupačky Podzimní krajina

Detail

. Dětské dupačky ze 100% česané bavlny. Zapínají se mezi nožičkama na patentky bez obsahu niklu. Zejmána maminky s citlivými dětmi toto ocení. Dlouhý rukáv i nohavičky umožňují dupačky nosit i v chladnějším období (belabel.cz)

Podobné produkty ako Dětské dupačky Podzimní krajina

Cestovní kelímek Podzimní krajina

Detail

. Láhev z nerezové oceli 20OZ (bez BPA, žádné škodlivé chemikálie, bezpečné a zdravé), s přizpůsobitelným průhledným víckem. Rozměry: 6,8 x 21,9 cm. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Cestovní kelímek Podzimní krajina

Plechová cedule Podzimní krajina

Detail

. Bílý lesklý hliníkový plech ve formátu A2, A3, A4(20x30), A5(15x20) a A6(10x15) vhodný pro vlastní potisk. Plechy jsou ideální řešení pro výrobu originálních cen, poděkování, upomínkových a dárkových předmětů. (belabel.cz)

Podobné produkty ako Plechová cedule Podzimní krajina

Černý hrnek Podzimní krajina

Černý hrnek Podzimní krajina
Detail

. Kvalitní keramický glazovaný hrnek, 320 ml. Celý je v černé barvě. Oproti běžnému bílému hrnku není možné tisknout až do krajů a celá plocha je menší. Na okraji plochy, kterou je možné potisknout, je při bližším zkoumání vidět nepatrná hrana, tedy je podél celého hrnku z blízka lehce znatelný obdélník, jak je naznačeno na náhledovém obrázku. Pozor - aby byl vybraný potisk vidět přesně při držení v pravé ruce, je nutné ho umístit cca doprostřed pravé třetiny roztažené plochy hrnku (ale zvolit vhodný rozměr, aby nezasahoval mimo naznačenou potiskovou plochu) (belabel.cz)

Podobné produkty ako Černý hrnek Podzimní krajina
Krajina nočních jezdců, obraz cervena krajina, Letopisy dračích jezdců (978-80-763-3080-1), Ravensburger 150069 Krajina (4005556150069), Údolí nočních papoušků Itikani (978-80-7244-270-6), Vybledlá krajina s kopci (9788025728536), Za zrcadlem: Klub nočních můr (978-80-264-4145-8), Balíček audioknih z fantasy série Odkaz Dračích jezdců za výhodnou cenu, Atlas nočních živočichů: Školákova encyklopedie zvířata (978-80-7567-260-5), Odkaz Dračích jezdců: Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance (978-80-253-5858-0), Proč sníme?: O síle našich nočních výprav (978-80-275-0009-3), Malování podle čísel - Venkovská zimní krajina (HRAbz33333nad), Sonáta pro klavír a Krajina: melodram (9790260109261), Krajina háďat (978-80-880-2946-5), Krajina slobody (978-80-222-1005-8), Krajina kanibalov (978-80-898-4018-2), Malování podle čísel - Podzimní les krajina (HRAbz33340nad), led svitici vanocni krajina konstsmide 3447 000, Anatolian Puzzle Zimní krajina 2000 dílků (8698543139541), Krajina ľadu (978-80-573-0153-0), Medená krajina (978-80-8115-329-7), Pomoc! Můj brácha je zombík!: Klub nočních můr (978-80-264-3901-1), Malování podle čísel - Polní krajina s mlýnem (HRAbz33189nad), Kirschner Jana: Krajina Rovina (2x LP) - LP (7743586), Malování podle čísel - Stromy a podzimní krajina (HRAmal00203nad), Krajina půlnočních stínů (978-80-7652-061-5), Malování podle čísel - Pohádková krajina s vodopády (HRAbz33274nad), Gibsons Panoramatické puzzle Impozantní krajina 636 dílků (G4602), Lipno Krajina pod hladinou (978-80-905916-6-0), Vybledlá krajina s kopci (978-80-257-2766-9)