K hříchu i k modlitbě (9788024635415)

Produkt K hříchu i k modlitbě (9788024635415) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu K hříchu i k modlitbě (9788024635415) upraviť a produkt hľadať znova.

K hříchu i k modlitbě (9788024635415)

K hříchu i k modlitbě (9788024635415)
Detail

Elektronická kniha - autor Milena Lenderová, 352 stran, česky Monografie Mileny Lenderové zachycuje postavení žen, zvláště ze středního městského stavu, v českých zemích v „dlouhém“ 19. století. Přihlíží k vývoji střední a zčásti západní Evropy; využívá pramenných podkladů, opírá se o osobní deníky, korespondenci, memoáry, ženský tisk a autentickou odbornou literaturu lékařskou, filozofickou, pedagogickou, právnickou. Vychází i z dobových feministických textů a obrazových materiálů. Primárním cílem bylo sledovat běh života ženy v jeho cyklech – dětství, dospívání, manželství, mateřství – a závazného modelu feminity pěstovaného zejména ve středních společenských vrstvách. Pozornost je věnována postavení ženy v domácnosti, její hygieně a oblékání, ale také dívčímu vzdělávání včetně úsilí o získání přístupu k středoškolskému (1870 vznikl státní dívčí učitelský ústav, 1890 soukromé dívčí gymnázium Minerva) a univerzitnímu vzdělání (nejdříve se dívkám otevřela... (alza.cz)

Podobné produkty ako K hříchu i k modlitbě (9788024635415) , K hříchu i k modlitbě (9788024635415)

K hříchu i k modlitbě - Milena Lenderová - e-kniha

K hříchu i k modlitbě - Milena Lenderová - e-kniha
Detail

eBook:,Monografie Mileny Lenderové zachycuje postavení žen, zvláště ze středního městského stavu, v českých zemích v „dlouhém“ 19. století. Přihlíží k vývoji střední a zčásti západní Evropy; využívá pramenných podkladů, opírá se o osobní deníky, korespondenci, memoáry, ženský tisk a autentickou odbornou literaturu lékařskou, filozofickou, pedagogickou, právnickou. Vychází i z dobových feministických textů a obrazových materiálů. Primárním cílem bylo sledovat běh života ženy v jeho cyklech – dětství, dospívání, manželství, mateřství – a závazného modelu feminity pěstovaného zejména ve středních společenských vrstvách. Pozornost je věnována postavení ženy v domácnosti, její hygieně a oblékání, ale také dívčímu vzdělávání včetně úsilí o získání přístupu k středoškolskému (1870 vznikl státní dívčí učitelský ústav, 1890 soukromé dívčí gymnázium Minerva) a univerzitnímu vzdělání (nejdříve se dívkám otevřela filozofická, pak lékařská fakulta pražské univerzity) a průniku žen na pracovní trh; obojí je fenoménem až samého sklonku století. Samostatná kapitola připomíná vztah žen k umění – náleží spisovatelkám, malířkám a divadelním umělkyním. Po celé 19. století usilovaly první feministky (Karolina Světlá, Žofie Podlipská, Eliška Krásnohorská, Teréza Nováková a další) o právo žen na slušné zacházení, soukromí, vzdělání, vlastní profesi, ekonomickou nezávislost. To vše jim doposud většina mužů upírala, zesměšňovala novinářky, spisovatelky a obecně ženy, které ženskou emancipaci prosazovaly. Někteří muži – například Vojtěch Náprstek či T. G. Masaryk – jejich snahy naopak podporovali. Drtivá většina žen ovšem považovala za smysl života uzavřít manželství, pečovat o domácnost, manžela a děti; úsilí prvních feministek a jejich zastánců příliš nechápaly a nesouhlasily s ním. Vzdělaných žen a žen materiálně nezávislých však zvolna přibývalo: samostatných živnostnic i učitelek, úřednic, vychovatelek, ba i prvních lékařek, malířek, spisovatelek, novinářek... Zpočátku často rezignovaly na mateřství; lékařky zůstávaly svobodné dobrovolně, pro učitelky v Rakousku-Uhersku vyplýval takovýto celibát ze zákona. Zrušilo ho až Národní shromáždění mladé Československé republiky v roce 1919. Totéž Národní shromáždění pak dalo ženám rovnost a ničím nezpochybnitelné volební právo. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako K hříchu i k modlitbě - Milena Lenderová - e-kniha , Pohádkové příběhy k zábavě i k učení (80-247-1361-6)

František O modlitbe - Anna Maria Foliová

František O modlitbe - Anna Maria Foliová
Detail

„Modlitba je mocná zbraň. Je víťazstvom nad samotou.“FranciscusHovorí sa, že modlitba je ako dýchanie.Ak sa duša nemodlí, vädne a zomiera.Čo je modlitba? Za koho sa máme modliť? Prečo?A ďalej, ako sa modliť?V bohatom duchovnom breviári pápež František hovorí o svojej skúsenosti, ako sa on rozpráva so Stvoriteľom, a pozýva nás, aby sme ho volali otecko, aby sme na neho zložili všetky starosti a obavy.Táto malá knižka sa môže stať cennou spoločníčkou na ceste. Obsahuje viac ako sto modlitieb. Z nich môžeme čerpať slová na každú príležitosť: keď sa chceme zveriť Bohu a prosiť ho o ochranu, môžeme sa modliť za manžela, manželku a deti, za fyzické alebo duchovné uzdravenie, za prácu, za spásu duše, v žiali, počas veľkých liturgických slávností. Je to vademékum, ktoré nás učí byť v prítomnosti Najvyš-šieho, lebo, ako nás František uisťuje: „Modliť sa znamená žasnúť pred Bohom,nie iba opakovať slová ako papagáj!“ (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako František O modlitbe - Anna Maria Foliová , Stagg k-60 (k-60)

František O modlitbe - Foliová Anna Maria

František O modlitbe - Foliová Anna Maria
Detail

„Modlitba je mocná zbraň. Je víťazstvom nad samotou.“ Franciscus Hovorí sa, že modlitba je ako dýchanie. Ak sa duša nemodlí, vädne a zomiera. Čo je modlitba? Za koho sa máme modliť? Prečo? A ďalej, ako sa modliť? V bohatom duchovnom breviári pápež František hovorí o svojej skúsenosti, ako sa on rozpráva so Stvoriteľom, a pozýva nás, aby sme ho volali otecko, aby sme na neho zložili všetky starosti a obavy. Táto malá knižka sa môže stať cennou spoločníčkou na ceste. Obsahuje viac ako sto modlitieb. Z nich môžeme čerpať slová na každú príležitosť: keď sa chceme zveriť Bohu a prosiť ho o ochranu, môžeme sa modliť za manžela, manželku a deti, za fyzické alebo duchovné uzdravenie, za prácu, za spásu duše, v žiali, počas veľkých liturgických slávností. Je to vademékum, ktoré nás učí byť v prítomnosti Najvyš-šieho, lebo, ako nás František uisťuje: „Modliť sa znamená žasnúť pred Bohom, nie iba opakovať slová ako papagáj!“ (patro.cz)

Podobné produkty ako František O modlitbe - Foliová Anna Maria , Liebherr k 230 (k 230)

40 poučení o modlitbe (978-80-8233-125-0)

40 poučení o modlitbe (978-80-8233-125-0)
Detail

Kniha - autor Sv. Ignác Brjančaninov, 20 stran, slovensky, brožovaná bez přebalu lesklá V duchovnej literatúre sa často stretneme s výrokom, že kto začne čítať diela svätých otcov, musí očakávať zmenu vo svojom živote. Tento výrok potvrdzujú všetci, ktorí si osvojili toto asketické cvičenie. Zmena života prichádza kvôli spoznaniu zákonitostí duchovného života, ktoré svätci spoznali praktickým úsilím v napĺňaní Božej vôle zjavenej v evanjeliových prikázaniach. Títo svätí otcovia sa môžu prirovnať k výskumníkom, ktorí za cenu veľkých námah robili výskum na poli duchovného života, aby tým, ktorí sú vo svete, ponúkli prostriedky pre posväcovanie duší. Púšť, naplnená svätými pustovníkmi, sa stala laboratóriom, v ktorom boli objavené duchovné lieky – rôzne asketické cvičenia, ktorých uplatnenie prinieslo svätosť mnohými kresťanom – či už boli mníchmi, alebo žili vo svete. Svätý Ignác Brjančaninov bol verným učeníkom týchto svätých otcov. Študoval diela veľkých... (alza.cz)

Podobné produkty ako 40 poučení o modlitbe (978-80-8233-125-0) , Barrandov vzestup k výšinám i. (978-80-7451-173-8)

František O modlitbe: Dych každodenného života (978-80-573-0037-3)

František O modlitbe: Dych každodenného života (978-80-573-0037-3)
Detail

Kniha - autor Anna Maria Foliová, 208 stran, slovensky, pevná bez přebalu lesklá „Modlitba je mocná zbraň. Je víťazstvom nad samotou.“ Franciscus Hovorí sa, že modlitba je ako dýchanie. Ak sa duša nemodlí, vädne a zomiera. Čo je modlitba? Za koho sa máme modliť? Prečo? A ďalej, ako sa modliť? V bohatom duchovnom breviári pápež František hovorí o svojej skúsenosti, ako sa on rozpráva so Stvoriteľom, a pozýva nás, aby sme ho volali otecko, aby sme na neho zložili všetky starosti a obavy. Táto malá knižka sa môže stať cennou spoločníčkou na ceste. Obsahuje viac ako sto modlitieb. Z nich môžeme čerpať slová na každú príležitosť: keď sa chceme zveriť Bohu a prosiť ho o ochranu, môžeme sa modliť za manžela, manželku a deti, za fyzické alebo duchovné uzdravenie, za prácu, za spásu duše, v žiali, počas veľkých liturgických slávností. Je to vademékum, ktoré nás učí byť v prítomnosti Najvyš-šieho, lebo, ako nás František uisťuje: „Modliť sa znamená žasnúť pred... (alza.cz)

Podobné produkty ako František O modlitbe: Dych každodenného života (978-80-573-0037-3) , Monology k živým i mrtvým (978-80-747-5155-4)

Láska - cesta ke zdraví i k Bohu - Miroslav Hrabica

Láska - cesta ke zdraví i k Bohu - Miroslav Hrabica
Detail

Kniha, která chce čtenáře pohladit slovy, verši i písní a nabídnout mu pestrobarevný střípek štěstí. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Láska - cesta ke zdraví i k Bohu - Miroslav Hrabica , Shure mv7 k černý (s mv7-k)

Pracovní sešit I. k učebnici Český jazyk 3 - Lenka Bradáčová

Pracovní sešit I. k učebnici Český jazyk 3 - Lenka Bradáčová
Detail

Dvojdílný pracovní sešit je účelným doplňkem učebnice Český jazyk 3 ALTER. Cvičení navazují na texty v učebnici, jednotné metodické zpracování zaručuje plynulý přechod od společné činnosti k samostatné práci (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Pracovní sešit I. k učebnici Český jazyk 3 - Lenka Bradáčová , Panasonic dvd-s700ep-k (dvd-s700ep-k)

Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Marie Sochrová

Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Marie Sochrová
Detail

Studenti středních škol, pozor! Získejte pečlivě vybrané ukázky textů, společně s metodickými úkoly pro práci s nimi v I. dílu čítanky k učebnici Literatura v kostce. Tato učebnice je vhodným doplňkem nejen pro přípravu k maturitní zkoušce, ale pro všechny studenty SŠ. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Marie Sochrová , Panasonic rp-htf295e-k (rp-htf295e-k)

Pracovní sešit I. k učebnici Český jazyk 3 - Bradáčová Lenka

Pracovní sešit I. k učebnici Český jazyk 3 - Bradáčová Lenka
Detail

Dvojdílný pracovní sešit je účelným doplňkem učebnice Český jazyk 3. Cvičení navazují na texty v učebnici, jednotné metodické zpracování zaručuje bezproblémový přechod od společné činnosti k samostatné práci. (patro.cz)

Podobné produkty ako Pracovní sešit I. k učebnici Český jazyk 3 - Bradáčová Lenka , Panasonic sc-hc200eg-k (sc-hc200eg-k)

Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Jana Chrástecká

Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Jana Chrástecká
Detail

Publikace přináší ukázky z děl autorů uvedených v učebnici Nová literatura v kostce pro střední školy. Čítanka slouží k seznámení se stěžejními díly českých i světových autorů období starověku, středověku, renesance, baroka, klasicismu, osvícenství a preromantismu, s důrazem na katalog požadavků ke státní maturitní zkoušce. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Jana Chrástecká , Růžová koule apolux sph251-k (sph251-k)

Nová čítanka I. k literatuře v kostce pro SŠ - Mrózková Jana

Nová čítanka I. k literatuře v kostce pro SŠ - Mrózková Jana
Detail

Publikace přináší ukázky z děl autorů uvedených v učebnici Nová literatura v kostce pro střední školy. Čítanka slouží k seznámení se stěžejními díly českých i světových autorů období starověku, středověku, renesance, baroka, klasicismu, osvícenství a preromantismu, s důrazem na katalog požadavků ke státní maturitní zkoušce. (patro.cz)

Podobné produkty ako Nová čítanka I. k literatuře v kostce pro SŠ - Mrózková Jana , Panasonic sc-ua30e-k (sc-ua30e-k)

Pohádkové příběhy k zábavě i k učení (80-247-1361-6)

Pohádkové příběhy k zábavě i k učení (80-247-1361-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Renata Šikulová, Vlasta Rytířová, 156 stran Publikace, kterou právě držíte v ruce, vznikla se záměrem nabídnout učitelům a vychovatelům, kteří pracují s dětmi 1. stupně základní školy, a studentům učitelství náměty a didaktické hry. Obě autorky vycházely ze svých dlouholetých pedagogických zkušeností a společně se zamýšlely nad prostředky, které by u žáků posilovaly zájem o učení. Rozhodly se probudit u dětí chuť spolupracovat s učitelem i spolužáky na společných úkolech, podporovat čtenářské a komunikativní dovednosti, rozvíjet představivost a tvořivost. A jak žáky motivovat? Nejlépe pohádkovými příběhy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Pohádkové příběhy k zábavě i k učení (80-247-1361-6) , Panasonic rx-d550e-k (rx-d550e-k)

Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Jana Mrózková - e-kniha

Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Jana Mrózková - e-kniha
Detail

eBook:,Oblíbená řada učebnic ve zbrusu novém vydání! Publikace přináší ukázky z děl autorů uvedených v učebnici Nová literatura v kostce pro SŠ. Je určena studentům středních škol, ale nejen jim. Slouží k seznámení se stěžejními díly světových i českých autorů s důrazem na katalog požadavků ke státní maturitní zkoušce. Čítanka je zaměřena na tato témata: • Starověk • Středověk • Renesance a humanismus • Baroko • Klasicismus, osvícenství a preromantismus Autorka při přípravě publikace využila své dlouholeté zkušenosti s výukou literatury na střední odborné škole a zvláště s přípravou studentů ke státní maturitní zkoušce. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Jana Mrózková - e-kniha , Panasonic rx-d552e-k (rx-d552e-k)

Pohádkové příběhy k zábavě i k učení - Renata Šikulová, Vlasta Rytířová - e-kniha

Pohádkové příběhy k zábavě i k učení - Renata Šikulová, Vlasta Rytířová - e-kniha
Detail

eBook:,Publikace, kterou právě držíte v ruce, vznikla se záměrem nabídnout učitelům a vychovatelům, kteří pracují s dětmi 1. stupně základní školy, a studentům učitelství náměty a didaktické hry. Obě autorky vycházely ze svých dlouholetých pedagogických zkušeností a společně se zamýšlely nad prostředky, které by u žáků posilovaly zájem o učení. Rozhodly se probudit u dětí chuť spolupracovat s učitelem i spolužáky na společných úkolech, podporovat čtenářské a komunikativní dovednosti, rozvíjet představivost a tvořivost. A jak žáky motivovat? Nejlépe pohádkovými příběhy. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Pohádkové příběhy k zábavě i k učení - Renata Šikulová, Vlasta Rytířová - e-kniha , Technics eah-a800e-k (eah-a800e-k)

Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-0186-9)

Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-0186-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Kantorek, Marie Sochrová, 140 stran Studenti středních škol pozor! V I. dílu čítanky k učebnici Literatura v kostce získáte pečlivě vybrané ukázky textů řazených v chronologickém sledu od nejstarší literatury po literaturu ofenzivní fáze národního obrození. Tato kniha je vhodná doplňková učebnice pro všechny studenty SŠ, doporučujeme ji také pro přípravu k maturitní zkoušce. Detaily knihy: Autor: Sochrová Marie Rok vydání: 2011 ISBN: 978-80-253-0186-9 Počet stran: 140 (alza.cz)

Podobné produkty ako Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-0186-9) , Panasonic rp-ht265e-k (rp-ht265e-k)

VIVACO CBD EXTRAC100% Konopný tělový olej vhodný i k masážím 100 ml (8595635212710)

VIVACO CBD EXTRAC100% Konopný tělový olej vhodný i k masážím 100 ml (8595635212710)
Detail

Masážní olej - regenerační, zjemňující, ideální na lupénku a na křečové žíly, aktivní látka CBD a konopný olej, s přírodními oleji, BIO, objem 100 ml Chcete mít pokožku, která by byla perfektně vyživená a zářila zdravím? V tom případě vás určitě zaujme tělový olej VIVACO. Produkt má masážní, regenerační a zjemňující účinek. O vaši pokožku bude výborně postaráno díky prvotřídnímu složení s přírodními oleji. Patří mezi BIO produkty a díky tomu přináší jen to nejčistší, co příroda nabízí. Jeho konopná esence vás zajisté okouzlí a zpříjemní vaše každodenní pečující rituály. Za skvělými efekty masážního oleje stojí především CBD a konopný olej. Masážní olej VIVACO na lupénku a na křečové žíly poskytuje prvotřídní péči, intenzivně zvláčňuje pokožku, udržuje ji hebkou a zlepšuje její pevnost. Klíčové vlastnosti masážního oleje VIVACO CBD EXTRAC100% Konopný tělový olej vhodný i k masážím 100 ml S masážním olejem dodáte své pokožce zdravě vypadající vzhled Má masážní,... (alza.cz)

Podobné produkty ako VIVACO CBD EXTRAC100% Konopný tělový olej vhodný i k masážím 100 ml (8595635212710) , Technics sa-c100eg-k (sa-c100eg-k)

Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Pavel Kantorek, Marie Sochrová - e-kniha

Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Pavel Kantorek, Marie Sochrová - e-kniha
Detail

eBook:,Studenti středních škol pozor! Získejte pečlivě vybrané ukázky textů, společně s metodickými úkoly pro práci s nimi v I. dílu čítanky k učebnici Literatura v kostce. Tato učebnice je vhodným doplňkem nejen pro přípravu k maturitní zkoušce, ale pro všechny studenty SŠ. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ - Pavel Kantorek, Marie Sochrová - e-kniha , Panasonic rx-d500eg-k (rx-d500eg-k)

Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-4316-6)

Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-4316-6)
Detail

Elektronická kniha - ze série Nová čítanka k Literatuře v kostce pro SŠ, autor Jana Mrózková, 120 stran, česky Oblíbená řada učebnic ve zbrusu novém vydání! Publikace přináší ukázky z děl autorů uvedených v učebnici Nová literatura v kostce pro SŠ. Je určena studentům středních škol, ale nejen jim. Slouží k seznámení se stěžejními díly světových i českých autorů s důrazem na katalog požadavků ke státní maturitní zkoušce. Čítanka je zaměřena na tato témata: • Starověk • Středověk • Renesance a humanismus • Baroko • Klasicismus, osvícenství a preromantismus Autorka při přípravě publikace využila své dlouholeté zkušenosti s výukou literatury na střední odborné škole a zvláště s přípravou studentů ke státní maturitní zkoušce. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nová čítanka I. k Literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-4316-6) , Panasonic rf-2400deg-k (rf-2400deg-k)

Nová čítanka I. k literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-4316-6)

Nová čítanka I. k literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-4316-6)
Detail

Kniha - autor Jana Mrózková, 120 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace přináší ukázky z děl autorů uvedených v učebnici Nová literatura v kostce pro střední školy. Čítanka slouží k seznámení se stěžejními díly českých i světových autorů období starověku, středověku, renesance, baroka, klasicismu, osvícenství a preromantismu, s důrazem na katalog požadavků ke státní maturitní zkoušce. (alza.cz)

Podobné produkty ako Nová čítanka I. k literatuře v kostce pro SŠ (978-80-253-4316-6) , Panasonic sc-hc300eg-k (sc-hc300eg-k)

Arpalit Neo spray roztok k léčbě ektoparazitóz i k desinsekci příbytků zvířat 300 ml (8594013703673)

Arpalit Neo spray roztok k léčbě ektoparazitóz i k desinsekci příbytků zvířat 300 ml (8594013703673)
Detail

Antiparazitní sprej pro velké psy, účinnost: blechy, klíšťata, všenky a vši, s repelentním účinkem Pro hubení klíšťat u vašich psích mazlíčků vám přijde vhod antiparazitní přípravek Arpalit Neo spray. Je určený k hubení klíšťat, blech, vší, všenek a to všech jejich vývojových stádií. Přípravek Arpalit Neo spray je vhodný pro větší plemena psů i jejich příbytky. Je vhodný také pro mláďata od 2 měsíců. Arpalit Neo spray působí také repelentně. V tom případě aplikujte sprej preventivně každé 4 týdny. Tak se můžete vyhnout zamoření parazity u vašeho pejska. Klíčové vlastnosti antiparazitního přípravku Arpalit Neo sprayKlíšťata, blechy, vši ani všenky nemají u antiparazitního přípravku Arpalit Neo spray šanciNičí parazity ve všech stádiích jejich vývojeJe vhodný pro větší plemena psů i jejich příbytkůLze používat také pro mláďata od 2 měsíců Arpalit Neo spray bojuje proti klíšťatům i blechámAntiparazitní... (alza.cz)

Podobné produkty ako Arpalit Neo spray roztok k léčbě ektoparazitóz i k desinsekci příbytků zvířat 300 ml (8594013703673) , Technics su-g700m2e-k (su-g700m2e-k)

Čítanka I. k literatuře v kostce pro střední školy: Přepracované vydání 2007 (80-253-0186-9)

Čítanka I. k literatuře v kostce pro střední školy: Přepracované vydání 2007 (80-253-0186-9)
Detail

Kniha - autor Marie Sochrová; Pavel Kantorek, 140 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Studenti středních škol pozor! Získejte pečlivě vybrané ukázky textů, společně s metodickými úkoly pro práci s nimi v I. dílu čítanky k učebnici Literatura v kostce. Tato učebnice je vhodným doplňkem nejen pro přípravu k maturitní zkoušce, ale pro všechny studenty SŠ. (alza.cz)

Podobné produkty ako Čítanka I. k literatuře v kostce pro střední školy: Přepracované vydání 2007 (80-253-0186-9) , Odmaturuj! z anglického jazyka 1: průvodce mluvnicí ang.jazyka, příprava k maturitě, k státní i mezi (80-86285-85-5)

Čítanka I. k literatuře v kostce pro střední školy - Přepracované vydání 2007 - Marie Sochrová, Pavel Kantorek - Kantorek Pavel

Čítanka I. k literatuře v kostce pro střední školy - Přepracované vydání 2007 - Marie Sochrová, Pavel Kantorek - Kantorek Pavel
Detail

Studenti středních škol pozor! Získejte pečlivě vybrané ukázky textů, společně s metodickými úkoly pro práci s nimi v I. dílu čítanky k učebnici Literatura v kostce. Tato učebnice je vhodným doplňkem nejen pro přípravu k maturitní zkoušce, ale pro všechny studenty SŠ. (patro.cz)

Podobné produkty ako Čítanka I. k literatuře v kostce pro střední školy - Přepracované vydání 2007 - Marie Sochrová, Pavel Kantorek - Kantorek Pavel , Technics eah-az60e-k černá (eah-az60e-k)

Opakujeme si český jazyk I: Pro školu, na doma i k přípravě na osmiletá gymnázia (80-7235-059-5)

Opakujeme si český jazyk I: Pro školu, na doma i k přípravě na osmiletá gymnázia (80-7235-059-5)
Detail

Kniha - autor Vlastimil Styblík, 136 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Opakujeme si český jazyk I: Pro školu, na doma i k přípravě na osmiletá gymnázia (80-7235-059-5) , Panasonic sc-dm502e-k černá (sc-dm502e-k)

Sexie - deníček nymfomanky - Starcante - e-kniha

Sexie - deníček nymfomanky - Starcante - e-kniha
Detail

eBook:,Nezpochybnitelný šarm, nekonečná krása a neodmítnutelná touha a svádění k hříchu – to je divoká Paříž i její divoká obyvatelka Sexie. Užívá si všeho, co se jí nabízí, a nabírá si plnými doušky. Své lechtivé zážitky pak stejně vášnivě, jako je prožívá, i popisuje… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Sexie - deníček nymfomanky - Starcante - e-kniha , Shure se215-k-efs (s se215-k-efs)

Síla manželovy modlitby - Stormie Omartianová - e-kniha

Síla manželovy modlitby - Stormie Omartianová - e-kniha
Detail

eBook:,Jedná se o další povzbuzení k modlitbě ve vztazích, tentokrát zaměřené na manželovu modlitbu za svou ženu. Po přečtení této knihy si uvědomíte, že když do svého manželství pozvete Boha, i ta nejbezradnější situace se může změnit k lepšímu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Síla manželovy modlitby - Stormie Omartianová - e-kniha , Panasonic dmp-bd84eg-k černý (dmp-bd84eg-k)

Růženec hrou

Růženec hrou
Detail

Knížka pomáhá dětem přiblížit tuto krásnou a jednoduchou modlitbu. Při růženci rozjímáme s Marií o Kristově životě - o událostech, které člověku přinesly spásu. Knížka obsahuje - brožurku s návodem k modlitbě růžence, přehled růžencových tajemství, samolepky, které dětem pomůžou lépe pochopit růženec. Ke každé knížce je přibalen dětský dřevěný barevný růženec. (patro.cz)

Podobné produkty ako Růženec hrou , Panasonic rf-d30bteg-k černá (rf-d30bteg-k)

Sexie - deníček nymfomanky (978-80-738-8850-3)

Sexie - deníček nymfomanky (978-80-738-8850-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Starcante, 208 stran Nezpochybnitelný šarm, nekonečná krása a neodmítnutelná touha a svádění k hříchu – to je divoká Paříž i její divoká obyvatelka Sexie. Užívá si všeho, co se jí nabízí, a nabírá si plnými doušky. Své lechtivé zážitky pak stejně vášnivě, jako je prožívá, i popisuje… (alza.cz)

Podobné produkty ako Sexie - deníček nymfomanky (978-80-738-8850-3) , Panasonic sc-pm250eg-k černý (sc-pm250eg-k)

Růst v nadpřirozeném životě - Otec Jeroným - e-kniha

Růst v nadpřirozeném životě - Otec Jeroným - e-kniha
Detail

eBook:,Otec Jeroným rád opakoval, že v duchovním životě je třeba „stavět na pevných základech“. Růst v nadpřirozeném životě seznamuje jednoduchým způsobem se zákony života s Bohem. Láska k modlitbě, má-li dojít svého cíle, musí být osvětlena přesným poznáním. Otec Jeroným podává čtenáři pomocnou ruku, aby se na cestě k Bohu vyvaroval omylů a neztratil odvahu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Růst v nadpřirozeném životě - Otec Jeroným - e-kniha , K&n bm-1205 pro bmw k 1200 gt, k 1300 gt (bm-1205)

Síla manželovy modlitby (978-80-745-0221-7)

Síla manželovy modlitby (978-80-745-0221-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Stormie Omartianová, 222 stran, česky Jedná se o další povzbuzení k modlitbě ve vztazích, tentokrát zaměřené na manželovu modlitbu za svou ženu. Po přečtení této knihy si uvědomíte, že když do svého manželství pozvete Boha, i ta nejbezradnější situace se může změnit k lepšímu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Síla manželovy modlitby (978-80-745-0221-7) , Prodejem k vítězství

Růženec hrou: Knížka se samolepkami a růžencem pro děti (978-80-7566-178-4)

Růženec hrou: Knížka se samolepkami a růžencem pro děti (978-80-7566-178-4)
Detail

Kniha - 18 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Knížka pomáhá dětem přiblížit tuto krásnou a jednoduchou modlitbu. Při růženci rozjímáme s Marií o Kristově životě - o událostech, které člověku přinesly spásu. Knížka obsahuje - brožurku s návodem k modlitbě růžence, přehled růžencových tajemství, samolepky, které dětem pomůžou lépe pochopit růženec. Ke každé knížce je přibalen dětský dřevěný barevný růženec. (alza.cz)

Podobné produkty ako Růženec hrou: Knížka se samolepkami a růžencem pro děti (978-80-7566-178-4)

Růst v nadpřirozeném životě (978-80-747-4135-7)

Růst v nadpřirozeném životě (978-80-747-4135-7)
Detail

Elektronická kniha - autor otec Jeroným, 104 stran Otec Jeroným rád opakoval, že v duchovním životě je třeba „stavět na pevných základech“. Růst v nadpřirozeném životě seznamuje jednoduchým způsobem se zákony života s Bohem. Láska k modlitbě, má-li dojít svého cíle, musí být osvětlena přesným poznáním. Otec Jeroným podává čtenáři pomocnou ruku, aby se na cestě k Bohu vyvaroval omylů a neztratil odvahu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Růst v nadpřirozeném životě (978-80-747-4135-7)

Lhotecká křížová cesta (978-80-7684-014-0)

Lhotecká křížová cesta (978-80-7684-014-0)
Detail

Kniha - 72 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Ve lhoteckém kostele Panny Marie Královny míru najdeme originální křížovou cestu, jejímž autorem je akademický sochař a jáhen Karel Stádník. Jedná se o jedinečné umělecké a duchovní dílo, vzniklé po pražském jaru a představující dějiny, osoby a události, které mají konkrétní vztah k Ježíšovým pašijím. Tohoto duchovního průvodce jednotlivými zastaveními křížové cesty – knihu, která je inspirujícím pozváním k meditaci a k modlitbě – vytvořila skupinka mladých kněží ve spolupráci s tehdejším duchovním správcem farnosti P. Vladimírem Rudolfem. (alza.cz)

Podobné produkty ako Lhotecká křížová cesta (978-80-7684-014-0)

Modlitba s Terezií od Ježíše - Milada Jiřina Burgerová

Modlitba s Terezií od Ježíše - Milada Jiřina Burgerová
Detail

Jednoho dne mě chtěl Pán potěšit, a tak mi s velkou láskou řekl, abych se netrápila, neboť v tomto životě nemůžeme být stále v tomtéž rozpoložení; že jednou budu horlivá, a jindy vyprahlá; jednou zneklidněná, a jindy v klidu i v pokušeních, abych mu však důvěřovala a nebála se. (Ž 40,18). Svatá Terezie měla mimořádný dar přivádět druhé lidi k Bohu a k modlitbě, ukazovat na krásu vnitřního života a uvádět do tajemství života s ním. Své nadšení a fascinaci Bohem přenášela i na druhé. Záměrem knihy bylo představit smysl a význam modlitby, modlitební a duchovní rozvoj a každodenní život s Pánem podle učení svaté Terezie - to vše z praktického hlediska, které by čtenáři pomohlo v jeho modlitební praxi a posílilo jeho duchovní život. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Modlitba s Terezií od Ježíše - Milada Jiřina Burgerová

Stalo se v New Yorku (978-80-249-4706-8)

Stalo se v New Yorku (978-80-249-4706-8)
Detail

Kniha - autor Ella Careyová, 336 stran, česky, pevná s přebalem lesklá 1942, New York. Lily Rose si užívá perfektního života pod dozorem milujících rodičů a práce snů, kterou má ve vyhlášené secesní restauraci Valentino´s. V srdci ji to však táhne do bohémské sicilské komunity v Green Village, kde voní čerstvé cannoli svádějící k hříchu. Částečně za to může Tom Morelli, talentovaný kuchař s hlubokýma hnědýma očima. Tom a lily jsou vzájemně přitahování, pak však přijde povolávací rozkaz. Lily se uteče k rodičům pro útěchu, ale šokovaně zjistí, že její matka vztah s Tomem zuřivě neschvaluje. Lily se měla slušně vdát, vychovávat děti a být součástí smetánky. Nic víc. Dokonce dá dceři ultimátum, že vztah musí skončit. Ovšem srdci nelze poručit, i když váš se váš milovaný nemusí nikdy vrátit… (alza.cz)

Podobné produkty ako Stalo se v New Yorku (978-80-249-4706-8)

Modlitba s Terezií od Ježíše - Burgerová Milada Jiřina

Modlitba s Terezií od Ježíše - Burgerová Milada Jiřina
Detail

Jednoho dne mě chtěl Pán potěšit, a tak mi s velkou láskou řekl, abych se netrápila, neboť v tomto životě nemůžeme být stále v tomtéž rozpoložení; že jednou budu horlivá, a jindy vyprahlá; jednou zneklidněná, a jindy v klidu i v pokušeních, abych mu však důvěřovala a nebála se. (Ž 40,18) Svatá Terezie měla mimořádný dar ukazovat na krásu vnitřního života, přivádět druhé lidi k Bohu a k modlitbě a uvádět do tajemství života s ním. Své nadšení a fascinaci Bohem přenášela i na druhé. Záměrem této knihy je představit smysl a význam modlitby, modlitební a duchovní rozvoj a každodenní život s Pánem podle učení svaté Terezie – to vše z praktického hlediska, které by čtenáři pomohlo v jeho modlitební praxi a posílilo jeho duchovní život. (z úvodu autorky) (patro.cz)

Podobné produkty ako Modlitba s Terezií od Ježíše - Burgerová Milada Jiřina

Růst v nadpřirozeném životě - Jeroným otec

Růst v nadpřirozeném životě - Jeroným otec
Detail

Otec Jeroným rád opakoval, že v duchovním životě je třeba „stavět na pevných základech“. Růst v nadpřirozeném životě seznamuje jednoduchým způsobem se zákony života s Bohem. Láska k modlitbě, má-li dojít svého cíle, musí být osvětlena přesným poznáním. Otec Jeroným podává čtenáři pomocnou ruku, aby se na cestě k Bohu vyvaroval omylů a neztratil odvahu. Otec JERONÝM (17. července 1907 – 29. ledna 1985) vstoupil ve svých jednadvaceti letech do trapistického kláštera Sept-Fons ve střední Francii. V roce 1934 složil slavné sliby a o dva roky později byl vysvěcen na kněze. Po celý život zůstal věrný svému mnišskému a kněžskému povolání a s jistotou vedl své učedníky v oblastech teologie, filosofie a duchovního života. Opatství Sept-Fons mu vděčí za svůj současný rozkvět a za založení kláštera v Novém Dvoře. (patro.cz)

Podobné produkty ako Růst v nadpřirozeném životě - Jeroným otec

Sex Zero Sex: aneb Bohové nejsou online (978-80-87193-31-0)

Sex Zero Sex: aneb Bohové nejsou online (978-80-87193-31-0)
Detail

Kniha - autor Lada M. Chárková, 216 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá cestopis pro mírně pokročilé a zvídavé české turistky dokument o vášnivém i humorném sbližování dvou kontinentů, kultur i genotypů reálná místa, žijící osoby, skutečný příběh Strhující příběh, který se odehrává střídavě v Čechách a u Rudého moře, je plný exotiky, poznávání, humoru, vášně i erotiky. Ponoříte se do šťavnatých, nebývale intimních, s humorem i nadsázkou vylíčených zážitků zralé vdané Evropanky s podstatně mladším ženatým arabským lékařem z tamní vládní garnitury. Pikantní zpověď mapuje období, kdy oba „dali svým hlavám holiday a nechali konat jen svá těla“. Téměř dokumentárně a cestopisně se s autorkou vydáte na lákavou cestu k hříchu, tedy k poznání, které zakazuje společnost i většina náboženství. Ale popravdě, znáte lepší způsob, jak nejlépe poznat toho druhého? Vše je v příběhu autentické, je vylíčen slovo po slovu tak, jak se stal. Osoby jsou... (alza.cz)

Podobné produkty ako Sex Zero Sex: aneb Bohové nejsou online (978-80-87193-31-0)

3 novény k sv. Rite (978-80-9718-810-8)

3 novény k sv. Rite (978-80-9718-810-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Juraj Pigula, 62 stran, slovensky Brožúrka 3 novény k sv. Rite – patrónke neriešiteľných situácii obsahuje tri špecifické novény pochádzajúce priamo z talianskej Cascie. Prostredníctvom týchto novén je možné vyprosiť si mnohé milosti. Prvá, malá novéna je charakteristická krátkosťou a striedmosťou. Druhá novéna je popretkávaná citátmi zo sv. Písma. Tretia má slávnostnejší ráz a sprevádzajú ju dlhšie modlitby. Okrem novén je v knižočke uvedený aj krátky životopis Rity: svätej do každej rodiny. Bola dcérou, manželkou, matkou, vdovou a rehoľnou sestrou. Pestrosť jej života a duchovnej sily, ktorú čerpala z modlitby a lásky k Ukrižovanému, nadchýna a udivuje veriacich podnes. Publikácia je pozvaním k modlitbe s vytrvalosťou a dôverou v Božiu moc a v pomoc sv. Rity, ruže z Rocaporeny. Zostavovateľom je páter Juraj Pigula, predstavený Rehole sv. Augustína na Slovensku. Cirkevne schválené. Obsahuje fotografie z Cascie. (alza.cz)

Podobné produkty ako 3 novény k sv. Rite (978-80-9718-810-8)

Skrytý modlitební život (978-80-755-3223-7)

Skrytý modlitební život (978-80-755-3223-7)
Detail

Elektronická kniha - autor David Martin MacIntyre, 191 stran Modlitební život lze chápat jako stoupání duše před tvář Boží. Podobá se planetám, jež se nastavují světlu klidné tváře slunce, nebo květině, jež se natahuje ke světlu, prozářená krásou, koupající se ve vůni. Modlitba je zároveň soustředění všech schopností ke chvalořečení v horlivém nadšení, posvátné úctě a lásce. Je nesmysl tvrdit, že skrytý modlitební život je neužitečný a nerealistický. Realita patří do sféry nebeských věcí v pozadí. „Vzorce“ a „korespondence“ zdejšího světa jsou jen jejich pozemským odrazem. Jak máme přistupovat k modlitbě, co můžeme zlepšovat, čím se nechat inspirovat? Odpovědi na tyto stále aktuální otázky přináší kniha Skrytý modlitební život, jejímž autorem je významný a oblíbený skotský protestantský autor z přelomu 19. a 20. století David Martin MacIntyre (1859–1938). Tato nestárnoucí modlitební příručka, v níž autor na základě detailní znalosti Písma sepsal užitečná... (alza.cz)

Podobné produkty ako Skrytý modlitební život (978-80-755-3223-7)

Život víry 2017/11 (999-00-017-6572-9)

Život víry 2017/11 (999-00-017-6572-9)
Detail

Elektronická kniha ze série Život víry, autor KMS, 36 stran Život víry – rozmanité stránky církvemezidenominační měsíčník, který vydává Křesťanská misijní společnostV listopadovém čísle najdete:* rozhovor: evangelista Daniel Kolenda- „Boží království má mít pobočku před branami pekla,“ říká nástupce známého Reinharda Bonnkeho, který se svou organizací CfaN (Kristus pro všechny národy) působí hlavně v Africe. V rozhovoru popisuje, jak vnímá duchovní situaci v Evropě a v Africe, mluví muslimech, kteří se obracejí ke křesťanství, ale dává nahlédnout i do svého osobního života s Bohem.* téma: Ukázat dětem směr- Jak má vypadat duchovní výchova v rodině? Kde hledat pomoc? Lze děti nutit k modlitbě? Co lze očekávat od nedělní školy, křesťanských klubů či táborů? Jak v nedělní besídce udržet pozornost předškoláků? Co můžeme nabídnout „elektronickým“ dětem? O tom všem píšou např. Radomír a Dagmar Kalenští, Miluše Šálková, Daniel Fér, Jana Frantíková nebo Alena... (alza.cz)

Podobné produkty ako Život víry 2017/11 (999-00-017-6572-9)

Istanbul (978-80-7236-957-7)

Istanbul (978-80-7236-957-7)
Detail

Kniha - autor Michael Neumann-Adrian, 128 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kdo přijíždí do Istanbulu, zcela jistě je připraven na orientální exotiku a velkolepé památky minulosti. Ale tato turecká metropole na Bosporu je také rušným moderním, byť rozporuplným velkoměstem. Rozporuplnost města pramení především z toho, že jedna jeho část se rozkládá na evropské pevnině, druhá náleží již plně k islámskému Orientu. Zatímco v ulicích čtvrti Fatih nepotkáte ženu, která by nebyla zahalena závojem, a muže bez turbanu, jenž by nespěchal do mešity k modlitbě, mladé to táhne do pestrými neony blikajících nákupních center se západními značkovými oděvy na okraji metropole. Tady se scházejí, poslouchají moderní hudbu z walkmanů a na venkovních parkovištích pořádají rapové „dýchánky“. O Istanbulu se povídá, že snad i zdejší prach je zlatý, a tak není divu, že počet obyvatel prudce roste – do metropole přichází z venkovských regionů stále více lidí, protože... (alza.cz)

Podobné produkty ako Istanbul (978-80-7236-957-7)

Růst v nadpřirozeném životě (978-80-7474-135-7)

Růst v nadpřirozeném životě (978-80-7474-135-7)
Detail

Kniha - autor otec Jeroným, 104 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Otec Jeroným rád opakoval, že v duchovním životě je třeba „stavět na pevných základech“. Růst v nadpřirozeném životě seznamuje jednoduchým způsobem se zákony života s Bohem. Láska k modlitbě, má-li dojít svého cíle, musí být osvětlena přesným poznáním. Otec Jeroným podává čtenáři pomocnou ruku, aby se na cestě k Bohu vyvaroval omylů a neztratil odvahu. Otec JERONÝM (17. července 1907 – 29. ledna 1985) vstoupil ve svých jednadvaceti letech do trapistického kláštera Sept-Fons ve střední Francii. V roce 1934 složil slavné sliby a o dva roky později byl vysvěcen na kněze. Po celý život zůstal věrný svému mnišskému a kněžskému povolání a s jistotou vedl své učedníky v oblastech teologie, filosofie a duchovního života. Opatství Sept-Fons mu vděčí za svůj současný rozkvět a za založení kláštera v Novém Dvoře. (alza.cz)

Podobné produkty ako Růst v nadpřirozeném životě (978-80-7474-135-7)

Modlitba s Terezií od Ježíše (978-80-7195-852-9)

Modlitba s Terezií od Ježíše (978-80-7195-852-9)
Detail

Kniha - autor Milada Jiřina Burgerová, 424 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jednoho dne mě chtěl Pán potěšit, a tak mi s velkou láskou řekl, abych se netrápila, neboť v tomto životě nemůžeme být stále v tomtéž rozpoložení; že jednou budu horlivá, a jindy vyprahlá; jednou zneklidněná, a jindy v klidu i v pokušeních, abych mu však důvěřovala a nebála se. (Ž 40,18) Svatá Terezie měla mimořádný dar ukazovat na krásu vnitřního života, přivádět druhé lidi k Bohu a k modlitbě a uvádět do tajemství života s ním. Své nadšení a fascinaci Bohem přenášela i na druhé. Záměrem této knihy je představit smysl a význam modlitby, modlitební a duchovní rozvoj a každodenní život s Pánem podle učení svaté Terezie – to vše z praktického hlediska, které by čtenáři pomohlo v jeho modlitební praxi a posílilo jeho duchovní život. (z úvodu autorky) (alza.cz)

Podobné produkty ako Modlitba s Terezií od Ježíše (978-80-7195-852-9)

Zjavenia sv. Brigity Švédskej (978-80-8986-605-2)

Zjavenia sv. Brigity Švédskej (978-80-8986-605-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Brigita Švédska, 272 stran, slovensky Po smrti svojho manžela sa Brigita Švédska druhýkrát nevydala a rozhodla sa žiť jedine pre Boha. Obrovská dôvera, oddanosť Bohu a túžba po večnosti ju čoraz častejšie viedli na kolená, k modlitbe a meditácii. Práve postoj pokory a bezhraničnej úprimnej lásky ku Kristovi sa stali základom pre mystické zážitky a zjavenia, ktoré prežívala. Jej vízie o narodení, živote, umučení Krista a o živote Panny Márie, či osobnom súde, v ktorých sa výrazne odráža jej hlboká oddanosť a dôvera Bohu, výrazne ovplyvnili celú Cirkev. Rovnako vtedy, ako aj dnes. Svojím životom a službou sa stala vzorom nielen hlbokého a vrúcneho vzťahu k Bohu, ale aj vernej manželky a milujúcej matky. V roku 1999 ju pápež Ján Pavol II. menoval za patrónku Európy a pri tejto príležitosti o nej povedal: „Z Brigity vyžaruje prorocká sila. S určitou otvorenosťou hovorí ku kniežatám a pápežom. V záujme... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zjavenia sv. Brigity Švédskej (978-80-8986-605-2)

Skrytý modlitební život: Krev křesťanského života (978-80-7553-223-7)

Skrytý modlitební život: Krev křesťanského života (978-80-7553-223-7)
Detail

Kniha - autor David Martin McIntyre, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Modlitební život lze chápat jako stoupání duše před tvář Boží. Podobá se planetám, jež se nastavují světlu klidné tváře slunce, nebo květině, jež se natahuje ke světlu, prozářená krásou, koupající se ve vůni. Modlitba je zároveň soustředění všech schopností ke chvalořečení v horlivém nadšení, posvátné úctě a lásce. Je nesmysl tvrdit, že skrytý modlitební život je neužitečný a nerealistický. Realita patří do sféry nebeských věcí v pozadí. „Vzorce“ a „korespondence“ zdejšího světa jsou jen jejich pozemským odrazem. Jak máme přistupovat k modlitbě, co můžeme zlepšovat, čím se nechat inspirovat? Odpovědi na tyto stále aktuální otázky přináší kniha Skrytý modlitební život, jejímž autorem je významný a oblíbený skotský protestantský autor z přelomu 19. a 20. století David Martin MacIntyre (1859–1938). Tato nestárnoucí modlitební příručka, v níž autor na základě detailní znalosti Písma... (alza.cz)

Podobné produkty ako Skrytý modlitební život: Krev křesťanského života (978-80-7553-223-7)

Růst v nadpřirozeném životě - Otec Jeroným

Růst v nadpřirozeném životě - Otec Jeroným
Detail

Otec Jeroným rád opakoval, že v duchovním životě je třeba "stavět na pevných základech". Růst v nadpřirozeném životě seznamuje jednoduchým způsobem se zákony života s Bohem. Láska k modlitbě, má-li dojít svého cíle, musí být osvětlena přesným poznáním. Otec Jeroným podává čtenáři pomocnou ruku, aby se na cestě k Bohu vyvaroval omylů a neztratil odvahu. Otec Jeroným (17. července 1907 - 29. ledna 1985) vstoupil ve svých jednadvaceti letech do trapistického kláštera Sept-Fons ve střední Francii. V roce 1934 složil slavné sliby a o dva roky později byl vysvěcen na kněze. Po celý život zůstal věrný svému mnišskému a kněžskému povolání a s jistotou vedl své učedníky v oblastech teologie, filosofie a duchovního života. Opatství Sept-Fons mu vděčí za svůj současný rozkvět a za založení kláštera v Novém Dvoře. V Triádě vyšly svazky: Dopisy bratru Patrikovi (2002, 2. vyd. 2003, výběr dopisů, adresovaných v letech 1971-1984 bratru Patrikovi, současnému opatovi kláštera Sept-Fons), Otec Jeroným. Mnich - částečný portrét (2003, album fotografií otce Jeronýma zobrazující všechny etapy jeho života, doprovozené úryvky z jeho textů). Od roku 2010 vycházejí Duchovní spisy otce Jeronýma (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Růst v nadpřirozeném životě - Otec Jeroným

Skrytý modlitební život - Petr Václav, David Martin MacIntyre

Skrytý modlitební život - Petr Václav, David Martin MacIntyre
Detail

Modlitební život lze chápat jako stoupání duše před tvář Boží. Podobá se planetám, jež se nastavují světlu klidné tváře slunce, nebo květině, jež se natahuje ke světlu, prozářená krásou, koupající se ve vůni. Modlitba je zároveň soustředění všech schopností ke chvalořečení v horlivém nadšení, posvátné úctě a lásce. Je nesmysl tvrdit, že skrytý modlitební život je neužitečný a nerealistický. Realita patří do sféry nebeských věcí v pozadí. "Vzorce" a "korespondence" zdejšího světa jsou jen jejich pozemským odrazem. Jak máme přistupovat k modlitbě, co můžeme zlepšovat, čím se nechat inspirovat? Odpovědi na tyto stále aktuální otázky přináší kniha Skrytý modlitební život, jejímž autorem je významný a oblíbený skotský protestantský autor z přelomu 19. a 20. století David Martin MacIntyre (1859-1938). Tato nestárnoucí modlitební příručka, v níž autor na základě detailní znalosti Písma sepsal užitečná doporučení nejvýznamnějších osobností křesťanských dějin od Augustina až po Spurgeona, již změnila život celým generacím čtenářů. Může nás nejen naučit modlit se, ale pokud si její obsah vezmeme k srdci, může se bez nadsázky stát mocným katalyzátorem změn ve světě kolem. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Skrytý modlitební život - Petr Václav, David Martin MacIntyre

Skrytý modlitební život - David Martin MacIntyre - e-kniha

Skrytý modlitební život - David Martin MacIntyre - e-kniha
Detail

eBook:,Modlitební život lze chápat jako stoupání duše před tvář Boží. Podobá se planetám, jež se nastavují světlu klidné tváře slunce, nebo květině, jež se natahuje ke světlu, prozářená krásou, koupající se ve vůni. Modlitba je zároveň soustředění všech schopností ke chvalořečení v horlivém nadšení, posvátné úctě a lásce. Je nesmysl tvrdit, že skrytý modlitební život je neužitečný a nerealistický. Realita patří do sféry nebeských věcí v pozadí. „Vzorce“ a „korespondence“ zdejšího světa jsou jen jejich pozemským odrazem. Jak máme přistupovat k modlitbě, co můžeme zlepšovat, čím se nechat inspirovat? Odpovědi na tyto stále aktuální otázky přináší kniha Skrytý modlitební život, jejímž autorem je významný a oblíbený skotský protestantský autor z přelomu 19. a 20. století David Martin MacIntyre (1859–1938). Tato nestárnoucí modlitební příručka, v níž autor na základě detailní znalosti Písma sepsal užitečná doporučení nejvýznamnějších osobností křesťanských dějin od Augustina až po Spurgeona, již změnila život celým generacím čtenářů. Může nás nejen naučit modlit se, ale pokud si její obsah vezmeme k srdci, může se bez nadsázky stát mocným katalyzátorem změn ve světě kolem. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Skrytý modlitební život - David Martin MacIntyre - e-kniha

Skrytý modlitební život - McIntyre David Martin

Skrytý modlitební život - McIntyre David Martin
Detail

Modlitební život lze chápat jako stoupání duše před tvář Boží. Podobá se planetám, jež se nastavují světlu klidné tváře slunce, nebo květině, jež se natahuje ke světlu, prozářená krásou, koupající se ve vůni. Modlitba je zároveň soustředění všech schopností ke chvalořečení v horlivém nadšení, posvátné úctě a lásce. Je nesmysl tvrdit, že skrytý modlitební život je neužitečný a nerealistický. Realita patří do sféry nebeských věcí v pozadí. „Vzorce“ a „korespondence“ zdejšího světa jsou jen jejich pozemským odrazem. Jak máme přistupovat k modlitbě, co můžeme zlepšovat, čím se nechat inspirovat? Odpovědi na tyto stále aktuální otázky přináší kniha Skrytý modlitební život, jejímž autorem je významný a oblíbený skotský protestantský autor z přelomu 19. a 20. století David Martin MacIntyre (1859–1938). Tato nestárnoucí modlitební příručka, v níž autor na základě detailní znalosti Písma sepsal užitečná doporučení nejvýznamnějších osobností křesťanských dějin od Augustina až po Spurgeona, již změnila život celým generacím čtenářů. Může nás nejen naučit modlit se, ale pokud si její obsah vezmeme k srdci, může se bez nadsázky stát mocným katalyzátorem změn ve světě kolem. (patro.cz)

Podobné produkty ako Skrytý modlitební život - McIntyre David Martin
K hříchu i k modlitbě (9788024635415), Pohádkové příběhy k zábavě i k učení (80-247-1361-6), Stagg K-60 (K-60), LIEBHERR K 230 (K 230), Barrandov Vzestup k výšinám I. (978-80-7451-173-8), Monology k živým i mrtvým (978-80-747-5155-4), Shure MV7 K černý (S MV7-K), Panasonic DVD-S700EP-K (DVD-S700EP-K), Panasonic RP-HTF295E-K (RP-HTF295E-K), Panasonic SC-HC200EG-K (SC-HC200EG-K), Růžová koule APOLUX SPH251-K (SPH251-K), Panasonic SC-UA30E-K (SC-UA30E-K), Panasonic RX-D550E-K (RX-D550E-K), Panasonic RX-D552E-K (RX-D552E-K), Technics EAH-A800E-K (EAH-A800E-K), Panasonic RP-HT265E-K (RP-HT265E-K), Technics SA-C100EG-K (SA-C100EG-K), Panasonic RX-D500EG-K (RX-D500EG-K), Panasonic RF-2400DEG-K (RF-2400DEG-K), Panasonic SC-HC300EG-K (SC-HC300EG-K), Technics SU-G700M2E-K (SU-G700M2E-K), Odmaturuj! z anglického jazyka 1: Průvodce mluvnicí ang.jazyka, příprava k maturitě, k státní i mezi (80-86285-85-5), Technics EAH-AZ60E-K černá (EAH-AZ60E-K), Panasonic SC-DM502E-K černá (SC-DM502E-K), Shure SE215-K-EFS (S SE215-K-EFS), Panasonic DMP-BD84EG-K černý (DMP-BD84EG-K), Panasonic RF-D30BTEG-K černá (RF-D30BTEG-K), Panasonic SC-PM250EG-K černý (SC-PM250EG-K), K&N BM-1205 pro BMW K 1200 GT, K 1300 GT (BM-1205), Prodejem k Vítězství