Geniální podnikatel tomáš baťa ()

Produkt Geniální podnikatel tomáš baťa () sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Geniální podnikatel tomáš baťa () upraviť a produkt hľadať znova.

Geniální podnikatel Tomáš Baťa ()

Geniální podnikatel Tomáš Baťa ()
Detail

Audiokniha MP3 - Životopis zakladatel firmy Baťa - autor Antonín Cekota, čte Alfréd Strejček Životopis Tomáše Bati, zakladatel firmy BaťaJedná se o životopis Tomáše Bati, zakladatele firmy Baťa (1876 – 1932). Antonín Cekota, redaktor baťovských novin, byl blízkým spolupracovníkem Tomáše Bati. Kniha odhaluje mnohá tajemství ze života Tomáše Bati i klíčových okamžiků firmy Baťa. Sám autor byl mnoha příhodám osobně přítomen, byl tedy schopen detailně popsat klíčové okamžiky a zajímavosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Geniální podnikatel Tomáš Baťa ()

Geniální podnikatel Tomáš Baťa - Antonín Cekota

Geniální podnikatel Tomáš Baťa - Antonín Cekota
Detail

Publikace představuje autobiografii Tomáše Bati, autorem publikace je Antonín Cekota – blízký přítel Tomáše Bati a šéfredaktor někdejšího tisku firmy Baťa. Kniha nabízí mnohé doposud nepublikované informace, které zažil s Tomášem Baťou pouze Antonín Cekota. Kniha nenabízí jen životní příběh tohoto geniálního podnikatele, ale odkrývá zejména jeho povahu a způsob myšlení. Kniha je jedinečná svým motivačním a nadčasovým přístupem ke čtenáři. Poprvé byla kniha publikována v cizích jazycích v zahraničí a to šedesátých letech minulého století, jako svědectví výjimečného životního příběhu a odkazu Tomáše Bati. Českého vydání se kniha dočkala až v osmdesátých letech, publikována byla v nakladatelství Škvoreckých v Torontu. Prvního veřejného vydání v české republice se kniha dočkala až v tomto roce a to k výročí 140 let od narození Tomáše Bati. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Geniální podnikatel Tomáš Baťa - Antonín Cekota , Geniální podnikatel tomáš baťa (978-80-905896-5-0)

Geniální podnikatel Tomáš Baťa - Antonín Cekota - audiokniha

Geniální podnikatel Tomáš Baťa - Antonín Cekota - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Jedná se o životopis Tomáše Bati, zakladatele firmy Baťa (1876 – 1932). Antonín Cekota, redaktor baťovských novin, byl blízkým spolupracovníkem Tomáše Bati. Kniha odhaluje mnohá tajemství ze života Tomáše Bati i klíčových okamžiků firmy Baťa. Sám autor byl mnoha příhodám osobně přítomen, byl tedy schopen detailně popsat klíčové okamžiky a zajímavosti. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Geniální podnikatel Tomáš Baťa - Antonín Cekota - audiokniha , Tomáš baťa zblízka (978-80-739-0307-7)

Geniální podnikatel Tomáš Baťa (978-80-905896-5-0)

Geniální podnikatel Tomáš Baťa  (978-80-905896-5-0)
Detail

Kniha - autor Antonín Cekota, 376 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha Geniální podnikatel Tomáš Baťa ()patří mezi základní baťovskou literaturu. Jejím autorem je Antonín Cekota, šéfredaktor podnikových novin firmy Baťa a blízký přítel Tomáše Bati. Z titulu obou těchto rolí měl dokonalý přístup k detailním informacím jak z pracovního, tak soukromého života Tomáše Bati. Všechny tyto informace zúročil při psaní knihy, která byla nakonec publikována až v exilu.Kniha je rozdělena do 37 kapitol, které vypráví o třech obdobích života Tomáše Bati. Čtenář se tak seznámí s dětstvím i počátky podnikání sourozenců Baťových, krizovými lety i lety rychle rostoucí prosperity. Autor se detailně věnuje i vybraným takzvaným baťovským principům, které se staly základem pozdější Baťovy soustavy řízení. Kniha je dobrou volbou pro čtenáře, kteří chtějí blíže poznat podstatu fenoménu Baťa i osobnosti Tomáše Bati. (alza.cz)

Podobné produkty ako Geniální podnikatel Tomáš Baťa (978-80-905896-5-0) , Tomáš baťa ve vzpomínkách našich prodavačů (978-80-905896-8-1)

Jsem Baťa, dokážu to!: Inspirativní román o geniálním podnikateli (978-80-7376-634-4)

Jsem Baťa, dokážu to!: Inspirativní román o geniálním podnikateli (978-80-7376-634-4)
Detail

Kniha - autor Jozef Banáš, 560 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Kéž by ještě žil! Životní příběh geniálního podnikatele a sociálního reformátora Tomáše Bati st. je fascinující, inspirativní, místy neuvěřitelný a nadčasový. Přirovnávají ho k světovým osobnostem a vizionářům jako Steve Jobs nebo Elon Musk. Osobně ho však vidím ve zcela jiných kontextech - spíše v kategorii velikánů jako Sokrates či Platón. Neproslavily ho totiž boty respektive produkty, ale služba zákazníkovi a přístup k spolupracovníkům. Jeho ambicí nebylo vybudovat podnik, ale člověka, a proto více než podnikatele ho vnímám jako psychologa, který svou filozofií a osobním příkladem výrazně ovlivnil pokrok společnosti a životy mnoha lidí. Uměl si totiž získat jejich srdce. Když jsem poprvé navštívil město Zlín a šel jsem na pohovor do společnosti Baťa, chtěl jsem se dozvědět, co si myslí o Tomáši Baťovi domácí. Oslovil jsem prvního náhodně kolemjdoucího staříka. Na ten pohled nikdy... (alza.cz)

Podobné produkty ako Jsem Baťa, dokážu to!: Inspirativní román o geniálním podnikateli (978-80-7376-634-4) , Geniální přítelkyně i. ()

Zámožnost všem - Tomáš Baťa - audiokniha

Zámožnost všem - Tomáš Baťa - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Autorem audioknihy Zámožnost všem je Tomáš Baťa. Vysvětluje v ní základ a podstatu svého podnikatelského systému. Kniha byla původně určená jeho spolupracovníkům. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zámožnost všem - Tomáš Baťa - audiokniha , Geniální přítelkyně iii. ()

Zámožnost všem - Tomáš Baťa - audiokniha

Zámožnost všem - Tomáš Baťa - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Autorem audioknihy Zámožnost všem je Tomáš Baťa. Vysvětluje v ní základ a podstatu svého podnikatelského systému. Kniha byla původně určená jeho spolupracovníkům. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Zámožnost všem - Tomáš Baťa - audiokniha , Geniální přítelkyně ii. ()

Entrepreneur extraordinary Tomáš Baťa - Antonín Cekota

Entrepreneur extraordinary Tomáš Baťa - Antonín Cekota
Detail

životopis Tomáše Bati (1876-1932) zakladatele firmy Baťa v angličtiněAutorem knihy je Antonín Cekota, redaktor baťovských novin a blízký spolupracovník Tomáše Bati. Kniha odhaluje mnohá tajemství ze života Tomáše Bati i klíčových okamžiků firmy Baťa. Sám autor byl mnoha příhodám osobně přítomen, byl tedy schopen detailně popsat klíčové okamžiky a zajímavosti. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Entrepreneur extraordinary Tomáš Baťa - Antonín Cekota , Geniální přítelkyně i.-iv. ()

Tomáš Baťa s úsměvem - Josef Mach

Tomáš Baťa s úsměvem - Josef Mach
Detail

Tomáš Baťa s úsměvem je upraveným vydáním knihy: „Tomáš Baťa zblízka. Anekdoty a intimní projevy.“ Autorem publikace je Josef Mach. Poprvé byla kniha vydána v roce 1932. Kniha je souborem desítek krátkých příběhů ze života Tomáše Bati. Příběhy jsou vtipné a poučné zároveň. Po jejich přečtení získává čtenář dojem, že Tomáše Baťu zná i jiným způsobem, než jen jako geniálního a nadčasové člověka, že je mu bližší, zejména lidsky. Příběhy odrážejí velikost povahy a osobnosti Tomáše Bati. Původně byly tyto krátké příběhy uveřejňovány v tisku firmy Baťa. Následně byly vydány také knižně. Dobová autenticita textu zůstala nezměněna, včetně předmluvy Antonína Cekoty. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tomáš Baťa s úsměvem - Josef Mach , Jmenuju se tomáš ()

Tomáš Baťa - Železní tovaryši - Jandík Stanislav

Tomáš Baťa - Železní tovaryši - Jandík Stanislav
Detail

Kniha autora Stanislava Jandíka s názvem Železní tovaryši, patří mezi nejvýznamnější díla primární baťovské literatury. Poprvé byla publikována v roce 1938. Obsahuje první objektivní a velmi zajímavé mapování počátků zlínských Baťových podniků i přehledný životopis jejich zakladatele Tomáše Bati. Zahrnuje množství dokumentů, osvětlujících celou řadu průvodních jevů průmyslové revoluce a racionalizace výroby. Dvou skutečností, které byly příčinou i následkem enormního rozvoje výroby bot, poprvé organizované právě Tomášem Baťou. Stanislav Jandík se ve své publikaci vyhnul všemu, co by z ní dělalo pouhý popis výroby a hospodářství. Vložil do ní podstatné a významné informace o racionalizaci práce, fordismu, fayolismu i batismu, a nezapomněl ani na aspekty duševního, filozofického či mravního rázu. Z textu je zřetelná i lidská stránka Tomáše Bati, neboť právě Baťova osobnost je osou celého díla. Knihou Železní tovaryši se naší literatuře dostalo prvního souborného, kritického a objektivního díla o vývoji baťovského fenoménu. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tomáš Baťa - Železní tovaryši - Jandík Stanislav , Černovický baťa (999-00-034-4863-7)

Tomáš Baťa zblízka - Pavel Hajný - e-kniha

Tomáš Baťa zblízka - Pavel Hajný - e-kniha
Detail

eBook:,Dostat se k Tomáši Baťovi tak zblízka je skoro dobrodružství. Z jeho image by si z Čechů přivlastnil kousek kdekdo. V této knize najdete spoustu nově objevených pravd i popření některých z těch už vžitých. I zblízka však zůstává Tomáš géniem, ale i neuvěřitelně blízkým hrdinou, na nějž si chcete málem sáhnout. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tomáš Baťa zblízka - Pavel Hajný - e-kniha , Baťa v kostce (978-80-7473-126-6)

Úvahy a projevy - Tomáš Baťa - e-kniha

Úvahy a projevy - Tomáš Baťa - e-kniha
Detail

eBook:,Pro pochopení Baťovy podnikatelské a životní filozofie je studium tohoto díla nevyhnutelné. Baťa vzpomíná na své podnikatelské začátky, naznačuje své vize, vyjadřuje se k dobové ekonomice a politice, nechybí ani myšlenky o leadershipu a motivaci zaměstnanců. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Úvahy a projevy - Tomáš Baťa - e-kniha , Baťa v kostce (978-80-747-3170-9)

Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů - Jan Knap

Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů - Jan Knap
Detail

Kniha představuje krátké osobní vzpomínky prodavačů firmy Baťa, kteří měli jedinečnou životní příležitost spolupracovat s Tomášem Baťou. Vzpomínky na Tomáše Baťu byly nejprve publikovány jako součást podnikových novin. Knižní podoba vznikla až v roce 1944 zásluhou Jana Knapa, který vzpomínky sesbíral. Jedná se tedy o autentický dobový text. Prodavačem firmy Baťa se mohl stát pouze ten, kdo oplýval nejen obchodními dovednostmi, ale zejména znalostí psychologie a etiky. Prodavač měl být osobním přítelem každého zákazníka. Možnost stát se prodavačem firmy Baťa byla vnímána jako společenská prestiž. Povolání prodavače bylo náročné a přinášelo různé životní situace, které byly vždy umocněny, byl-li přítomen šéf. Mnohé vzpomínky se shodují v tom, že Tomáš Baťa nebyl pro své prodavače pouze autoritou, ale v prvé řadě vzorem. Vzorem člověka, které - ho vystihovala přímost a otevřenost. Tyto vzpomínky jsou úsměvné a vtipné, ukazují situace, ve kterých se zračí Baťův charakter i jeho podnikatelské a lidské vlastnosti. Kniha byla znovu vydána Nadací Tomáše Bati při příležitosti oslav 120. let výročí založení firmy Baťa (1894–2014). Heslo prodavačů firmy Baťa: „Náš zákazník – náš pán!“ (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů - Jan Knap , Baťa across continents (978-80-7678-060-6)

Tomáš Baťa zblízka (978-80-739-0307-7)

Tomáš Baťa zblízka (978-80-739-0307-7)
Detail

Elektronická kniha - autor Pavel Hajný, 272 stran, česky Dostat se k Tomáši Baťovi tak zblízka je skoro dobrodružství. Z jeho image by si z Čechů přivlastnil kousek kdekdo. V této knize najdete spoustu nově objevených pravd i popření některých z těch už vžitých. I zblízka však zůstává Tomáš géniem, ale i neuvěřitelně blízkým hrdinou, na nějž si chcete málem sáhnout. (alza.cz)

Podobné produkty ako Tomáš Baťa zblízka (978-80-739-0307-7) , Geniální psi (978-80-736-3775-0)

Myšlenky Tomáše Bati - Gabriela Končitíková

Myšlenky Tomáše Bati - Gabriela Končitíková
Detail

Myšlenky Tomáše Bati byly vysloveny téměř před sto lety, jejich nadčasovost se nás však dotýká denně. Mnohdy máme pocit, jako by se Tomáš Baťa vyjadřoval k současným ekonomickým, podnikatelským, národohospodářským, politickým i celospolečenským tématům. Tento pocit je zcela oprávněný a vzniká z podstaty myšlení Tomáše Bati, jehož základem byla osobní zkušenost. Nejlépe způsob myšlení definoval Antonín Cekota, blízký spolupracovník Tomáše Bati a šéfredaktor firemního tisku: „Nejsou to akademické nebo teoretické úvahy národohospodáře, sociologa, filozofa a politika, který smí volně povolit svou fantazii a stavět ze svých myšlenek a názorů souvislý, uzavřený svět, bez odpovědnosti vůči skutečnému světu. Jsou to projevy muže, u něhož slovo bylo předchůdcem a součástí činu a které proto nelze odloučit od jeho práce. Snad právě proto mu nejlépe rozumí ti, kteří pracují na svém denním díle, cítí, že všechno živé zůstává neukončeno, že život lze chápat v nekonečnu klíčení, zrodu a usilování, jako jej chápal a prožíval Tomáš Baťa.“ (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Myšlenky Tomáše Bati - Gabriela Končitíková , Geniální potraviny (978-80-7555-179-5)

Entrepreneur extraordinary Tomas Bata (978-80-906540-6-8)

Entrepreneur extraordinary Tomas Bata (978-80-906540-6-8)
Detail

Kniha - autor Antonín Cekota, 306 stran, anglicky, pevná bez přebalu lesklá The book Entrepreneur extraordinary Tomas Bata is one of the basic in Bata literature. Written by Antonin Cekota, editor-in-chief of the Bata corporate newspaper and a close friend of Tomas Bata. Both of these roles had perfect access to detailed information of both the professional and private life of Tomas Bata. Cekota used all this information in writing a book that was finally published in exile. The book is divided into 37 chapters which reflect three periods of Tomas Bata´s life. The reader will thus become acquainted with the childhood and the beginnings of the business of Bata siblings, crisis years and years of rapidly growing prosperity. The author also focuses on selected so-called Bata principles, which later became the basis of the Bata management system. The book is a good choice for readers who want to learn more about the essence of the Bata phenomenon and the... (alza.cz)

Podobné produkty ako Entrepreneur extraordinary Tomas Bata (978-80-906540-6-8) , Geniální přítelkyně (978-80-7260-512-5)

Ze Zlína do světa / From Zlin Into the World: Příběh Tomáše Bati / The Story of Tomas Bata (978-80-905896-1-2)

Ze Zlína do světa / From Zlin Into the World: Příběh Tomáše Bati / The Story of Tomas Bata (978-80-905896-1-2)
Detail

Kniha - autor Zdeněk Pokluda, 76 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha zachycuje působení Tomáše Bati jako podnikatele a starosty Zlína. Přibližuje rozsah firmy Baťa, její různá odvětví i expanzi do světa. Podává vývoj za nástupců Tomáše Bati, také za druhé světové války a znárodnění firmy. Připojen je i přehled o působení firmy Baťa v celém světě po druhé světové válce. Česko-anglický text je doplněný řadou fotografií. K přílohám patří také stručné statistické přehledy a ukázky reklam. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ze Zlína do světa / From Zlin Into the World: Příběh Tomáše Bati / The Story of Tomas Bata (978-80-905896-1-2) , Geniální zbraně (978-80-760-1191-5)

Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů (978-80-905896-8-1)

Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů (978-80-905896-8-1)
Detail

Kniha - autor Jan Knap, 80 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha představuje krátké osobní vzpomínky prodavačů firmy Baťa, kteří měli jedinečnou životní příležitost spolupracovat s Tomášem Baťou. Vzpomínky na Tomáše Baťu byly nejprve publikovány jako součást podnikových novin. Knižní podoba vznikla až v roce 1944 zásluhou Jana Knapa, který vzpomínky sesbíral. Jedná se tedy o autentický dobový text. Prodavačem firmy Baťa se mohl stát pouze ten, kdo oplýval nejen obchodními dovednostmi, ale zejména znalostí psychologie a etiky. Prodavač měl být osobním přítelem každého zákazníka. Možnost stát se prodavačem firmy Baťa byla vnímána jako společenská prestiž. Povolání prodavače bylo náročné a přinášelo různé životní situace, které byly vždy umocněny, byl-li přítomen šéf. Mnohé vzpomínky se shodují v tom, že Tomáš Baťa nebyl pro své prodavače pouze autoritou, ale v prvé řadě vzorem. Vzorem člověka, kterého vystihovala přímost a otevřenost. Tyto vzpomínky... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů (978-80-905896-8-1) , Geniální přítelkyně (978-80-7260-340-4)

Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou - Zdeněk Pokluda

Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou - Zdeněk Pokluda
Detail

Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou. 52 Krátkých příběhů na každý den. Jedná se o první knižní novinku Nadace Tomáše Bati v roce 2020, která poodhaluje osobnost Tomáše Bati.Kniha doktora Zdeňka Pokludy nabízí čtenáři odlehčenou formou, jak poznat filozofii, myšlení i činy Tomáše Bati. Kniha představuje 52 krátkých příběhů ze života Tomáše Bati. Součástí každého příběhu je také zdůraznění hlavního poselství či myšlenky, které z příběhu plynou. Jedná se o životní moudra, která jsou aplikovatelná jak v běžném životě, tak i podnikatelské strategii. Tyto myšlenky jsou opravdu hluboké, a proto je kniha rozdělena do 52 dvou kapitol a ideální představou je, aby vás kniha provedla celým rokem. Tím, že se kniha stane součástí vašeho nedělního odpoledne, tak se každý týden seznámíte s jednou myšlenkou či životním postojem Tomáše Bati, které můžete následující týden využívat a aplikovat. Vnímání odkazu Tomáše Bati tak pro vás nebude pouhou instantní informací, ale celoročním budováním sebe sama.Součástí publikace je také malé překvapení pro čtenáře, které nezmíníme, protože by se pak již nejednalo o překvapení. Můžeme prozradit, že naplňuje autorův pracovní název, který zněl: Střípky z Baťovy kuchyně. Kniha opravdu poodkrývá pokličku u Baťovy osobnosti.Kniha je vhodným dárkem pro každého, kdo se s odkazem a osobností Tomáše Bati teprve seznamuje, nebo má zájem jej poznat i z lidského hlediska. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou - Zdeněk Pokluda , Tomáš řepka: deník ze dna ()

Myšlenky Tomáše Bati (978-80-907584-5-2)

Myšlenky Tomáše Bati  (978-80-907584-5-2)
Detail

Kniha - autor Gabriela Končitíková; P. Velev; B. Pivečková, 150 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Myšlenky Tomáše Bati byly vysloveny téměř před sto lety, jejich nadčasovost se nás však dotýká denně. Mnohdy máme pocit, jako by se Tomáš Baťa vyjadřoval k současným ekonomickým, podnikatelským, národohospodářským, politickým i celospolečenským tématům. Tento pocit je zcela oprávněný a vzniká z podstaty myšlení Tomáše Bati, jehož základem byla osobní zkušenost.Nejlépe způsob myšlení definoval Antonín Cekota, blízký spolupracovník Tomáše Bati a šéfredaktor firemního tisku: „Nejsou to akademické nebo teoretické úvahy národohospodáře, sociologa, filozofa a politika, který smí volně povolit svou fantazii a stavět ze svých myšlenek a názorů souvislý, uzavřený svět, bez odpovědnosti vůči skutečnému světu. Jsou to projevy muže, u něhož slovo bylo předchůdcem a součástí činu a které proto nelze odloučit od jeho práce. Snad právě proto mu nejlépe rozumí ti, kteří... (alza.cz)

Podobné produkty ako Myšlenky Tomáše Bati (978-80-907584-5-2) , Klus tomáš: cítím - cd (8590233057404)

Ze Zlína do světa - Příběh Tomáše Bati - Zdeněk Pokluda

Ze Zlína do světa - Příběh Tomáše Bati - Zdeněk Pokluda
Detail

Kniha zachycuje působení Tomáše Bati jako podnikatele a starosty Zlína. Přibližuje rozsah firmy Baťa, její různá odvětví i expanzi do světa. Podává vývoj za nástupců Tomáše Bati, také za druhé světové války a znárodnění firmy. Připojen je i přehled o působení firmy Baťa v celém světě po druhé světové válce. Česko-anglický text je doplněný řadou fotografií. K přílohám patří také stručné statistické přehledy a ukázky reklam. Kniha je v češtině a angličtině. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Ze Zlína do světa - Příběh Tomáše Bati - Zdeněk Pokluda , Produktivní podnikatel: průvodce řemeslem podnikání (978-80-271-1386-6)

99 trefných postřehů Tomáše Bati (978-80-907584-8-3)

99 trefných postřehů Tomáše Bati (978-80-907584-8-3)
Detail

Kniha - autor Gabriela Končitíková, 286 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha 99 trefných postřehů Tomáše Bati charakterizuje osobnost Tomáše Bati v jeho lidské přirozenosti. Baťovských 99 krátkých příběhů jej představuje jako šéfa, podnikatele, otce, manžela, přítele i obyčejného člověka. Z každého příběhu je cítit jeho přímočarost a schopnost využívat selský rozum, jak pri řešení národohospodářských otázek, tak i každodenních problémů. Je možné tak poznat Tomáše Baťu skrze osobní zkušenosti jeho blízkých spolupracovníků, kteří své vzpomínky na společnou práci zaznamenali. Každý příběh je doplněn fotografií, které tak zachycují Tomáše Baťu při významných událostech, každodenní práci i obyčejných nedělních výletech s rodinou. součástí knihy jsou také krátké úvody do jednotlivých sfér Systému řízení Baťa. Kniha je rozdělena do pěti tématických částí. Pokud máte zájem poznat Tomáše Baťu i jako obyčejného člověka a muže, který se občas mýlí, je pro vás... (alza.cz)

Podobné produkty ako 99 trefných postřehů Tomáše Bati (978-80-907584-8-3) , Baťa inspirace pro československo (978-80-906540-8-2)

Člověk a práce z ekonomických principů a vizí Tomáše Bati - Zdeněk Pokluda

Člověk a práce z ekonomických principů a vizí Tomáše Bati - Zdeněk Pokluda
Detail

Autorem knihy je PhDr. Zdeněk Pokluda a česko-anglický text je doplněn i dobovými fotografiemi ze života Tomáše Bati. V krátkých, přehledných kapitolách se tu přibližují základní principy Baťova podnikání – účast na zisku, samospráva dílen, Baťova služba veřejnosti, Zámožnost všem atd. Poprvé se tu zveřejňují některé Baťovy texty, které byly k dispozici jen v archivech – úvaha o bankách a memorandum premiérovi o regionální politice. Vydala Nadace Tomáše Bati a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta managementu a ekonomiky v dubnu 2015. Kniha je v češtině a angličtině. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Člověk a práce z ekonomických principů a vizí Tomáše Bati - Zdeněk Pokluda , Jan baťa: známý neznámý (978-80-764-2012-0)

Sága o životě a smrti Jana Bati a jeho bratra Tomáše - Miroslav Ivanov

Sága o životě a smrti Jana Bati a jeho bratra Tomáše - Miroslav Ivanov
Detail

Náš přední autor literatury faktu Miroslav Ivanov poutavě zpracoval osudy Jana A. Bati a jeho bratra Tomáše. Při psaní využil nových a do té doby neznámých dokumentů z osobního archivu Jana Bati, a mohl tak napsat o jeho pracovním nasazení, boji za lidskou spravedlnost, porážce a smutném konci. Kniha je také nevšedním svědectvím o historii našeho druhého zahraničního odboje či o životě československého exilu po roce 1948. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Sága o životě a smrti Jana Bati a jeho bratra Tomáše - Miroslav Ivanov , Jan baťa: známý, neznámý (978-80-7642-012-0)

Rozhovory Tomáše Bati a Huga Vavrečky Jak překonat hospodářskou krizi (978-80-908563-1-8)

Rozhovory Tomáše Bati a Huga Vavrečky Jak překonat hospodářskou krizi (978-80-908563-1-8)
Detail

Kniha - autor Hugo Vavrečka; Tomáš Baťa, 66 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Jedná se o velmi vzácnou stať, která vznikla nedlouho před smrtí Tomáše Bati. Jedná se o zachycení rozhovorů mezi ním a jeho blízkým přítelem Hugem Vavrečkou. Hlavním tématem jejich dlouhých diskusí bylo hledání příčin a řešení národohospodářské krize. Společně se věnovali tématům, jako jsou ceny klíčových surovin pro průmysl, osobnost podnikatele, postoje státu vůči podnikatelům, transparentnost ve veřejné správě, ale také morálce a etice nejen v podnikáni a veřejné správě, ale i ve společnosti všeobecně. V diskusích byl silně cítit smysl Tomáše Bati pro používání zásad selského rozumu, a to i u složitých témat. Hugo Vavrečka dokázal jeho názory uchopit tak, aby zůstala zachována podstat řešení, ale přednes se upravil do podoby vhodné k prezentaci vládě. Bohužel, stať musel do publikovatelné podoby dokončit Hugo Vavrečka sám. Rozhovory s Tomášem Baťou vedl od roku 1929... (alza.cz)

Podobné produkty ako Rozhovory Tomáše Bati a Huga Vavrečky Jak překonat hospodářskou krizi (978-80-908563-1-8) , Jmenuju se tomáš: čte aleš háma

Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou: 52 krátkých příběhů na každý týden (978-80-905896-6-7)

Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou: 52 krátkých příběhů na každý týden (978-80-905896-6-7)
Detail

Kniha - autor Zdeněk Pokluda; Tomáš Baťa, 148 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha doktora Zdeňka Pokludy Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou nabízí čtenáři odlehčenou formou návod, jak poznat jeho filozofii, myšlení i činy. Kniha představuje 52 krátkých příběhů ze života Tomáše Bati. Součástí každého příběhu je jedno poselství. Jedná se o životní moudro, které je aplikovatelné jak v běžném životě, tak i podnikatelské strategii. Kniha je rozdělena do 52 kapitol a ideální představou je, aby vás kniha provedla celým rokem. Tím, že se kniha stane součástí vašeho nedělního odpoledne, se každý týden seznámíte s jednou myšlenkou či životním postojem Tomáše Bati, které můžete následující týden využívat a aplikovat. Vnímání odkazu Tomáše Bati tak pro vás nebude pouhou instantní informací, ale celoročním budováním sebe sama. Kniha je vhodným dárkem pro každého, kdo se s odkazem a osobností Tomáše Bati teprve seznamuje, nebo má zájem jej poznat z lidského... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou: 52 krátkých příběhů na každý týden (978-80-905896-6-7) , Víška tomáš: unreleased - cd (up0240-2)

Člověk a práce / Man and work: z ekonomických principů a vizí Tomáše Bati (978-80-905896-3-6)

Člověk a práce / Man and work: z ekonomických principů a vizí Tomáše Bati (978-80-905896-3-6)
Detail

Kniha - autor Zdeněk Pokluda, 76 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha Člověk a práce je součástí trilogie knih Zdeňka Pokludy, jedná se o česko-anglické vydání. Anglický text paralelně kopíruje český. Kniha se věnuje tématu osobnosti Tomáše Bati v jednotlivých podnikatelských i veřejných rolích. Představuje jej jako zaměstnavatele, kapitalistu, podnikatele, starostu, národohospodáře, učitele, ekonoma a mnohé další. Blíže specifikuje jeho vztah k bankám, vládě, veřejné správě, světovým organizacím, odborovým organizacím, ale i konkurenci. Text je bohatě ilustrován fotografiemi Tomáše Bati s významnými osobnostmi tehdejšího celorepublikového dění. Zároveň kniha informuje o finančních detailech firmy Baťa – zaplacené daně, růst mezd, úspor spolupracovníků apod. Čtenář má prostřednictvím této knihy možnost poznat odkaz Baťa z ekonomického pohledu a vnímat jej v kontextu tehdejší ekonomiky Československa. Kniha je určena čtenáři, který se zajímá o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Člověk a práce / Man and work: z ekonomických principů a vizí Tomáše Bati (978-80-905896-3-6) , Jamník tomáš, symfonický orchestr českého rozhlasu, netopil tomáš: kompletní dílo pro violoncello (2 (su4034-2)

Šíření pravdivých údajů o podnikateli jako nekalá soutěž a/nebo narušení dobré pověsti - Dana Ondrejová, Kamila Římanová, Tomáš Zvoníček - e-kniha

Šíření pravdivých údajů o podnikateli jako nekalá soutěž a/nebo narušení dobré pověsti - Dana Ondrejová, Kamila Římanová, Tomáš Zvoníček - e-kniha
Detail

eBook:,Publikace se věnuje otázce šíření pravdivých informací, jež může být za určitých okolností protiprávní. Rozebírá podmínky, za nichž může být takové jednání považováno za nekalou soutěž a/nebo neoprávněný zásah do osobnosti, resp. pověsti právnické osoby. Cílem je upozornit na tyto v praxi spíše opomíjené možnosti postihu a představit ucelený výklad užitečný také pro potřeby praktické argumentace. Za účelem vyhodnocení, zda je uvádění určitého tvrzení o podnikateli (ne)oprávněné a jaké nároky lze požadovat, používají autoři nejen argumentaci aktuální judikaturou, ale také množství uchopitelných příkladů a modelových situací. V dílčích částech se pak monografie věnuje úskalím spojeným s šířením pravdivých informací o podnikatelích v online prostředí na příkladu recenzí na služby podnikatele a jednání tzv. influencerů, a dále pak odpovědnosti při tzv. spotřebitelských testech kvality a odpovědnosti dozorových orgánů zasahující do dobré pověsti podnikatele. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Šíření pravdivých údajů o podnikateli jako nekalá soutěž a/nebo narušení dobré pověsti - Dana Ondrejová, Kamila Římanová, Tomáš Zvoníček - e-kniha , Podnikání firmy baťa v jugoslávii (978-80-7454-800-0)

Geniální přítelkyně I. ()

Geniální přítelkyně I. ()
Detail

Audiokniha MP3 - První díl mistrovské tetralogie o přátelství, lásce, křivdě, věrnosti i zradě. - autor Elena Ferrante, čte Taťjana Medvecká Audiokniha Geniální přítelkyně – první díl „neapolské tetralogie“ Eleny FerrantePrvní díl mistrovské tetralogie o přátelství, lásce, křivdě, věrnosti i zradě.Dvě ženy, které se poprvé setkaly v první třídě obecné školy a přes absolutní opačnost svých povah se spřátelily a přátelství jim vydrželo celý život. Hodná a učenlivá Elena a vzpurná a divoká Lily, dvě nerozlučné přítelkyně v Neapoli 50. let, kdy je pro dívky jedinou jistotou nemít právo na vzdělání, lásku nebo soucit. Jistotou je i bití a nekonečné půtky, které někdy končí smrtí. Pokud máte přítelkyni, můžete to přežít. Příběh Lily a Elen budete chtít poslouchat bez přestávky s napětím a očekáváním dalšího dílu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Geniální přítelkyně I. () , Max einsteinová geniální experiment (978-80-7529-973-4)

Geniální přítelkyně II. ()

Geniální přítelkyně II. ()
Detail

Audiokniha MP3 - autor Elena Ferrante, čte Taťjana Medvecká Audiokniha Příběh nového jména – druhý díl „neapolské tetralogie“ Eleny FerranteAudioverze bestselleru tajemné Eleny Ferrante z cyklu Geniální přítelkyně.Druhý díl nás provádí dospíváním obou hrdinek a jejich tápáním ve světě. Společný svět obou dívek se po svatbě Lily rozdělil. Provdaná kamarádka vzhledem ke svému rodinnému stavu zažívá úplně jiné starosti, než pilná studentka Elena. Nevybouřené mládí obou dívek je žene do nových dobrodružství a ta nejsou bez následků. Těhotná Lila opouští manžela s Ninem, kterého ale bezmezně miluje i Elena. Zašmodrchané vztahy se rozhodne Elena vyřešit odchodem na univerzitu v Pise, kterou vystuduje s červeným diplomem a pozná tam i svého budoucího manžela Pietra. Vypadá to na poklidný happyend, ale to by nebyla Elena Ferrante, aby nám nepřipravila nejeden dějový zvrat a překvapení. (alza.cz)

Podobné produkty ako Geniální přítelkyně II. () , Kočko tomáš & orchestr: ona - lp (sm22007-1)

Geniální přítelkyně III. ()

Geniální přítelkyně III. ()
Detail

Audiokniha MP3 - Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou. - autor Elena Ferrante, čte Taťjana Medvecká Audiokniha Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou – třetí díl „neapolské tetralogie“ Eleny FerranteTřetí díl zachycuje naše hrdinky už dospělé a budující své vlastní životy.V třetím pokračování příběhu Eleny Grecové a Lily Cerrullové sledujeme, jak se z dospívajících dívek staly mladé ženy a vypadá to, že se jejich cesty definitivně rozcházejí. Elena se stěhuje s manželem do Florencie, kde chce budovat spisovatelskou kariéru. Dokáže dát svému životu náboj a směr, aniž by jí Lila byla na blízku? Ta totiž zůstává v bídě neapolského předměstí. Lze přátelství udržovat jen „po telefonu“, nebo je lepší pouto utnout? A co s dívčím přátelstvím udělá, když do něj vstoupí Nino Sarratore, od dětství tajná láska Eleny, ale také milenec a příčina krachu prvního manželství Lily? Ferrante zde opět podává strhující sílu výpovědi o těch nejzákladnějších... (alza.cz)

Podobné produkty ako Geniální přítelkyně III. ()

Geniální přítelkyně IV. ()

Geniální přítelkyně IV. ()
Detail

Audiokniha MP3 - Závěrečný díl neapolské tetralogie Geniální přítelkyně odkrývá další osudy Eleny a Lily. - autor Elena Ferrante, čte Taťjana Medvecká Audiokniha Příběh ztracené holčičky – čtvrtý díl „neapolské tetralogie“ Eleny FerranteV závěrečném díle tetralogie přijde vyvrcholení příběhu a tvrdé zúčtování.Elena opustila manžela, aby žila s Ninem Sarratorem, kterého si oblíbily i její dvě dcery. Z bouřlivého vztahu se zrodí dcera Immacolata a ve stejné době porodí Lila Enzovi dceru Nunzii. Děvčátka vyrůstají skoro jako sestry a z rodiny Eleny i Lily se stane jeden velký a impulzivní klan. Jenže štěstí se pomalu zakaluje, aby vyvrcholilo tragickou událostí v životě Lily, která znovu vystaví přátelství obou kamarádek těžké zkoušce. Itálie se proměňuje, stejně tak i Neapol a život obou hrdinek se chýlí ke konci. A na konci přichází i zúčtování. (alza.cz)

Podobné produkty ako Geniální přítelkyně IV. ()

Geniální přítelkyně - Ferrante Elena

Geniální přítelkyně - Ferrante Elena
Detail

Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (poslední díl byl mj. nominován na italskou cenu Strega a dostal se mezi šestici kandidátů na The Man Booker International Prize). Neapolská periferní čtvrť Luzzatti (v textu však její název nikdy nezazní), padesátá léta minulého století. Právě tam a tehdy začíná příběh jednoho ženského přátelství. Jeho vypravěčkou je Elena, která už jako stará žena vzpomíná na svůj život, který byl, kam její paměť sahá, vždycky ovlivňován silnou osobností geniální Lily. Sama je přitom klíčovou postavou zas pro Lilin osud, v jejích očích je tou geniální kamarádkou naopak ona. Úhelným kamenem jejich komplikovaného vztahu je snaha obstát v mužském světě, jehož konvenční hranice jsou pro ně stejně tak svazující jako hranice jejich čtvrti plné pokrytectví a násilí. Čtenář se v románu seznamuje nejen se dvěma protagonistkami, ale i s celým mikrokosmem neapolské čtvrti propojené hustým předivem konvencí a vášní, jehož kořeny sahají až do doby fašismu, do let druhé světové války, do světa „před Elenou a Lilou“. Vypravěčka nás sice na vzorku jedné čtvrti provede vývojem italské společnosti od poválečné chudoby až k ekonomickému zázraku šedesátých let, zasvětí nás do ideologických i přízemních sporů mezi komunisty a camorristy, ale ústředním tématem románu i celé série zůstává přátelství vzájemně odlišných hrdinek, vylíčené s až nemilosrdnou otevřeností jako systém „spojených nádob“, jako bolestné zrcadlení, jako celoživotní soupeření, jako pevné pouto, které často škrtí. (patro.cz)

Podobné produkty ako Geniální přítelkyně - Ferrante Elena

Geniální přítelkyně I.-IV. ()

Geniální přítelkyně I.-IV. ()
Detail

Audiokniha MP3 - Mistrovská tetralogie o přátelství, lásce, křivdě, věrnosti i zradě... - autor Elena Ferrante, čte Taťjana Medvecká Audiokniha Geniální přítelkyně – mistrovská tetralogie o přátelství, lásce, křivdě, věrnosti i zradě...Příběh Lily a Elen budete chtít poslouchat jedním dechem až do konce.Ferrante podává strhující sílu výpovědi o těch nejzákladnějších citových poutech a v tom je nepřekonatelná. Cítíte prach, špínu, chudobu, radosti i utrpení té doby. Soucítíte se všemi postavami. Velmi vyhraněné charaktery dvou děvčátek, později dívek a žen se svými protichůdnými nejen postoji, ale i životy, je popsán tak živě, poutavě a realisticky, že sedíte a přemýšlíte, jak jste mohli mít Itálii za úžasné místo k žití. Poprvé se setkaly v první třídě obecné školy a přes absolutní opačnost svých povah se spřátelily a přátelství jim vydrželo celý život. Hodná a učenlivá Elena a vzpurná a divoká Lily, dvě nerozlučné přítelkyně v Neapoli 50. let, kdy je pro dívky... (alza.cz)

Podobné produkty ako Geniální přítelkyně I.-IV. ()

Jan Baťa - Hajný Pavel

Jan Baťa - Hajný Pavel
Detail

Setkat se s Janem Antonínem Baťou musel být opravdu zážitek. Dnes už může sotva kdo říci, že měl to štěstí. Svérázný Hradišťan, snad trochu hřmotný, ale hudebně zdatný a vždy zábavný společník, jenž necestoval jinak nežli s tahací harmonikou, opustil republiku už v roce 1939, aby se do ní po válce už nevrátil. Mohl by, ale jen v roli obžalovaného v procesu, v němž ho komunisté odsoudili za velezradu, z níž byl očištěn až po smrti. V knize Jan Baťa – známý, neznámý se dozvíme, co tomu předcházelo: vražda ševce, od níž se začal odvíjet i celý příběh Baťů, učňovská léta u krále bot – nevlastního bratra Tomáše – a téměř vrozená touha objevovat. Kniha je svým poutavým vyprávěním skoro rukovětí Janova života. Kromě dosud nepublikovaných fotografií, faktů, myšlenek a statí přináší i dokumenty, pro něž byl odsuzován: pověstný plán na přesídlení republiky do Patagonie či dopisy, které si vyměňoval nejen s bratrem, ale i mnoha dalšími. (patro.cz)

Podobné produkty ako Jan Baťa - Hajný Pavel

Spolupráce - Baťa Jan Antonín

Spolupráce - Baťa Jan Antonín
Detail

Jan Baťa se nejprve pod vedením svého bratra Tomáše a poté jako jeho nástupce stal jedním z hlavních strůjců nebývalého rozvoje mezinárodního podnikání. Jeho příklad je jedinečný svou koncepcí spolupráce všech – jak majitelů, tak dělníků; jak ředitelů, tak podřízených. Projevilo se to nejenom na práci, ale i na jejích výsledcích. Kniha představuje výbor z článků a projevů Jana Bati z let 1921–1936, které se dotýkají všech oblastí života podniku včetně celospolečenského kontextu. Dodnes představuje unikátní pramen inspirace pro podnikatele, národohospodáře a každého zvídavého člověka. Reprint původního vydání z roku 1936. (patro.cz)

Podobné produkty ako Spolupráce - Baťa Jan Antonín

Geniální přítelkyně 2 - Ferrante Elena

Geniální přítelkyně 2 - Ferrante Elena
Detail

Ve druhém dílu tetralogie Geniální přítelkyně italské autorky Eleny Ferrante je přesvědčivě zachyceno období mládí dvou přítelkyň Eleny a Lily, objevování vlastního těla a sexuality. Toto téma rezonuje s historickým pozadím děje, s báječnými šedesátými lety, kdy se Itálie jakoby probouzí k životu, poznává zábavu, bezstarostnost, hmotný blahobyt (či alespoň jeho iluzi). Přichází sexuální revoluce, ale i studentské a dělnické nepokoje, vyostřují se střety mezi pravicí a levicí… Příběh nového jména zachycuje dobu mládí obou hrdinek a soustřeďuje se na objevování jejich vlastní sexuality, slasti a bolesti, jež jsou s ní spjaty, a také na nesnadnou situaci „geniálních“, svobodomyslných a zároveň po lásce toužících dívek ve světě neapolských mužů, pro které milovat znamená především vlastnit. Toto téma rezonuje s historickým pozadím děje, s báječnými šedesátými lety, kdy se Itálie po letech fašismu a války konečně probouzí k životu, hospodářsky se rozvíjí, podporuje obchod a podnikání, ale taky bezskrupulózní dravost, poznává zábavu a hmotný blahobyt (či alespoň jeho iluzi). Přichází sexuální revoluce, ale i studentské a dělnické nepokoje, vyostřují se střety mezi pravicí a levicí, camorristé Solarovi se stávají neomezenými vládci periferní čtvrti, ale jejich ambice sahají daleko za její hranice… A Elena s Lilou prožívají osudové horké léto na Ischii, které jim oběma vnese do života cit, vášeň a spoustu bolesti, s níž se budou moci vyrovnat jedině pomocí psaného slova. Psaní jako terapie, jako hledání řádu, jako způsob oživování i umrtvování skutečnosti dostává v jejich příběhu a osudu stále větší prostor a upřímná výpověď o ženském přátelství opět strhne čtenáře svou hloubkou a intenzitou. (patro.cz)

Podobné produkty ako Geniální přítelkyně 2 - Ferrante Elena

Účetnictví pro podnikatele

Účetnictví pro podnikatele
Detail

Komplet tištěné publikace s nejnovější legislativou, e-booku, bezplatných aktualizací a servisní webovém stránkyOd 1. ledna 2014 došlo k největší reformě soukromého práva za posledních padesát let. V souvislosti s novým občanským zákoníkem se změnily také všechny předpisy pro vedení účetnictví (zákon, prováděcí vyhláška, České účetní standardy). Publikace Účetnictví pro podnikatele přináší aktuální znění všech předpisů v přehledné úpravě a garantovaným bezplatným aktualizačním servisem pro všechny uživatele. Publikace má vlastní servisní internetovou stránku www.uctzak.cz. Registrace k bezplatnému aktualizačnímu servisu probíhá formou načtení QR kódu na obálce. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Účetnictví pro podnikatele

Účetnictví pro podnikatele

Účetnictví pro podnikatele
Detail

Od 1. ledna 2016 dochází k velké novelizaci účetních předpisů pro vedení podvojného účetnictví pro podnikatelskou sféru. Publikace Účetnictví pro podnikatele přináší aktuální znění všech předpisů v přehledné úpravě a garantovaným bezplatným aktualizačním servisem pro všechny uživatele. Publikace má vlastní servisní internetovou stránku www.uctzak.cz. Registrace k bezplatnému aktualizačnímu servisu probíhá formou načtení QR kódu na obálce. Jediný titul tohoto typu na českém trhu: tištěná příručka + e-book v pdf + zákony v podobě e-booků pro tablety a čtečky + celoroční aktualizační servis + online přístup k aktuálním úplným zněním. NOVINKY pro rok 2016: - servisní webová stránka www.uctzak.cz s možností volného stahování novel a informacemi o aktualitách - aktualizační servis zasílaný mailem - e-booky ve formátech pdf, mobi, epub - volný on-line přístup k aktuálnímu platnému znění zákona a dalším bonusům - velkorysé místo pro vlastní poznámky přizpůsobeno pro sdílení a zpracování v mobilních zařízeních (systém White Lines) (patro.cz)

Podobné produkty ako Účetnictví pro podnikatele

Desatero dobrého podnikatele

Desatero dobrého podnikatele
Detail

Audiokniha MP3 Vladimír John, čte Helena Brabcová, Tomáš Borůvka Desatero dobrého podnikatele je první audiokniha, ze série Odhalená pravda o rizicích podnikání. Jedná se o sérii rozhovorů na různá zajímavá témata, související s riziky, ale i úspěchem v podnikání. Posluchače čekají rozhovory s odborníky specializujícími se na poradenství pro malé a střední firmy, vedené velmi srozumitelnou formou a hlavně s mnoha příklady z praxe. V DESATERU DOBRÉHO PODNIKATELE se dozvíte zejména to, na co byste neměli zapomenout, než začnete podnikat a pokud již podnikáte, jaké kroky byste měli učinit k ochraně svého podnikatelského i rodinného majetku. (alza.cz)

Podobné produkty ako Desatero dobrého podnikatele

Desatero úspěšného podnikatele

Desatero úspěšného podnikatele
Detail

Audiokniha MP3 Vladimír John, čte Helena Brabcová, Tomáš Borůvka Desatero úspěšného podnikatele odhaluje soubor pravidel, kterých se drží podnikatelé, kteří jsou ve svém podnikání dlouhodobě úspěšní. Podnikání a úspěch v něm ovlivňuje mnoho proměnlivých faktorů, ale ty, které jsou pro úspěch v podnikání klíčové může každý podnikatel ovlivnit sám. Která to jsou? Právě ty přináší další audiokniha, určená všem podnikatelům. (alza.cz)

Podobné produkty ako Desatero úspěšného podnikatele

Desatero úspěšného podnikatele

Desatero úspěšného podnikatele
Detail

Audiokniha na CD - autor Vladimír John, čte Helena Brabcová DESATERO ÚSPĚŠNÉHO PODNIKATELE odhaluje soubor pravidel, kterých se drží podnikatelé, kteří jsou ve svém podnikání dlouhodobě úspěšní. Podnikání a úspěch v něm ovlivňuje mnoho proměnlivých faktorů, ale ty, které jsou pro úspěch v podnikání klíčové, může každý podnikatel ovlivnit sám. Která to jsou? RADA NA ÚVOD: Milujte svého zákazníka. 10 PRAVIDEL UDRŽENÍ ÚSPĚCHU: Držte své podnikání pevně v rukách Nepřestávejte myslet na strategii Buďte jedničkou na trhu Budujte jen jednu značku Inovujte citlivě Sbírejte vizitky Budujte svou firmu s cílem prodat Věnujte se zisku, aktivům i pasivům Stále se rozvíjejte Nemyslete jen na zisk RADA NA ZÁVĚR:: Žijte a nechte žít. (alza.cz)

Podobné produkty ako Desatero úspěšného podnikatele

AmeliaHome Koupelnová předložka Bati béžová

AmeliaHome Koupelnová předložka Bati béžová
Detail

Koupelnová předložka Bati se stane nepostradatelnou součástí každé koupelny a toalety. Je vyrobena z měkkého, extrémně savého materiálu se speciální strukturou, která je velmi příjemná na dotek. Díky protiskluzové vrstvě na spodní straně předložky je velice bezpečná, dokonale přilne k zemi, nehrne se a nesmeká.Předložku lze prát na 30 °C a sušit v bubnové sušičce na nižší teplotu. Nežehlit ani nebělit. (4home.cz)

Podobné produkty ako AmeliaHome Koupelnová předložka Bati béžová

AmeliaHome Koupelnová předložka Bati hnědá

AmeliaHome Koupelnová předložka Bati hnědá
Detail

Koupelnová předložka Bati se stane nepostradatelnou součástí každé koupelny a toalety. Je vyrobena z měkkého, extrémně savého materiálu se speciální strukturou, která je velmi příjemná na dotek. Díky protiskluzové vrstvě na spodní straně předložky je velice bezpečná, dokonale přilne k zemi, nehrne se a nesmeká.Předložku lze prát na 30 °C a sušit v bubnové sušičce na nižší teplotu. Nežehlit ani nebělit. (4home.cz)

Podobné produkty ako AmeliaHome Koupelnová předložka Bati hnědá

AmeliaHome Koupelnová předložka Bati vínová

AmeliaHome Koupelnová předložka Bati vínová
Detail

Koupelnová předložka Bati se stane nepostradatelnou součástí každé koupelny a toalety. Je vyrobena z měkkého, extrémně savého materiálu se speciální strukturou, která je velmi příjemná na dotek. Díky protiskluzové vrstvě na spodní straně předložky je velice bezpečná, dokonale přilne k zemi, nehrne se a nesmeká.Předložku lze prát na 30 °C a sušit v bubnové sušičce na nižší teplotu. Nežehlit ani nebělit. (4home.cz)

Podobné produkty ako AmeliaHome Koupelnová předložka Bati vínová

AmeliaHome Koupelnová předložka Bati bílá

AmeliaHome Koupelnová předložka Bati bílá
Detail

Koupelnová předložka Bati se stane nepostradatelnou součástí každé koupelny a toalety. Je vyrobena z měkkého, extrémně savého materiálu se speciální strukturou, která je velmi příjemná na dotek. Díky protiskluzové vrstvě na spodní straně předložky je velice bezpečná, dokonale přilne k zemi, nehrne se a nesmeká.Předložku lze prát na 30 °C a sušit v bubnové sušičce na nižší teplotu. Nežehlit ani nebělit. (4home.cz)

Podobné produkty ako AmeliaHome Koupelnová předložka Bati bílá

1968 - Carlo Bata, Gianni Morelli

1968 - Carlo Bata, Gianni Morelli
Detail

Rok 1968 si historie pamatuje jako období společenských a politických změn a celosvětových protestů proti stávajícímu sociálnímu modelu: dělníci, studenti i etnické menšiny požadovali reformy, spravedlnost a zlepšení životních podmínek. Desetitisíce lidí procházely ulicemi a volaly po ukončení vietnamské války. Od Mexika po Japonsko, od Francie po Československo docházelo v ulicích ke střetům a represím ze strany mocenských sil. Pražské jaro bylo zadušeno sovětskými tanky. Ale to není zdaleka vše, co tento na události bohatý rok přinesl: vesmírné mise, medializované vraždy, Beatová generace i vlna pacifismu ovládla hlavní zprávy. Tato kniha předkládá fotografie, na nichž jsou zachyceny nejdůležitější události roku 1968. Snoubí v sobě talent nejlepších fotografů s doprovodným vysvětlujícím textem. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako 1968 - Carlo Bata, Gianni Morelli

Nové knížectví - Jan Antonín Baťa

Nové knížectví - Jan Antonín Baťa
Detail

Další svazek z Baťova literárního odkazu nás poprvé uvádí do baťovského podnikání v Brazílii. Děj románu se začíná odvíjet ve Zlíně za 2. republiky. Baťovi Mladí muži absolvují složitou 200-denní cestu přes Francii do Brazílie. Hlavní hrdina Jarka Rotal s rodinou cestuje ve druhé půli roku 1940 do Indiany, kam přijíždí i šéf s rodinou a s plány kolonizace ve státě Mato Grosso. Práci komplikuje problém černých listin. Plán města v pralese, úvahy o vystěhovalectví v dějinách. Po prvních neúspěších výstavba prvního "města v pralese".. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Nové knížectví - Jan Antonín Baťa

Baťové versus Československo - Karel Nedbálek

Baťové versus Československo - Karel Nedbálek
Detail

Autor knihu rozdělil mezi hlavní tři protagonisty Tomáš Baťa st. (1876), J. A. Baťu a Tomáše Baťu ml. (1914). Snaží se provést ekonomickou a právní analýzu z pohledu znalostí roku 2021. Celou knihou prostupují sto korunové bankovky různých vzorů, májí symbolizovat cenu bot ve dvacátých letech dvacátého století. Tomáš Baťa st. (1876), jako by ve své závěti zanechal takový rébus, předpokládal, že ten, kdo jej vyřeší, má nárok na pokračování v jeho díle. Musíme předpokládat, že majetek světového koncernu, který zanechal, byl mnohonásobně větší, než který uvedl v kupní smlouvě, mluví se dokonce o minimálně pětinásobku až desetinásobku hodnoty majetku firmy. Kdyby tato částka podléhala našim československým zákonům v té době, tak by byla daň kolem 20 % a částka mezi 50 až 100 milióny korun československých. Další problém byla v nástupnictví, kdy velmi lpěl na potomku, jak ukazuje jeho osobní trauma, před světovou válkou, kdy jeho nastávající nemohla mít děti a Tomáš Baťa ml. (1914), jeho jediný syn byl zatím nezkušený. U Tomáše Bati st. (1876) vznikla geniální myšlenka, ve formě správcovství, a tak přesně nedefinoval jméno firmy v zahraničí, a to švýcarské společnosti Leader A.G. Další problém je ten, jak bylo uhrazeno 50 mil., z "ústní" kupní smlouvy, kdy firmu prodával J. A. Baťovi. Úhrada se jenom prováděla z firemních zdrojů, a kdy jenom roční zisk byl větší. Jak taky historicky vyplynulo ten, kdo proces nástupnictví právně obhájí, tak ten má právo na pokračování v baťových ideách a baťovým duchem. Tomáši Baťovi ml. (1914) se to nakonec v roce 1973 podařilo a byly ukončeny všechny soudní spory a byla rozdělena sféra vlivu ve světě. V neposlední řadě jsou zveřejněny některé úvahy vládních a stranických orgánů, jak věc vyřešit, "aby se vlk nažral a koza zůstala celá." Je zde také zveřejněna fotokopie poslední vůle Tomáše Bati st. (1876), která zatím nebyla často publikována. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Baťové versus Československo - Karel Nedbálek

Nové knížectví - Baťa Jan Antonín

Nové knížectví - Baťa Jan Antonín
Detail

Další svazek z Baťova literárního odkazu nás poprvé uvádí do baťovského podnikání v Brazílii. Děj románu se začíná odvíjet ve Zlíně za 2. republiky. Baťovi Mladí muži absolvují složitou 200denní cestu přes Francii do Brazílie. Hlavní hrdina Jarka Rotal s rodinou cestuje ve druhé půli roku 1940 do Indiany, kam přijíždí i šéf s rodinou a s plány kolonizace ve státě Mato Grosso. Práci komplikuje problém černých listin. Plán města v pralese, úvahy o vystěhovalectví v dějinách. Po prvních neúspěších výstavba prvního „města v pralese“. (patro.cz)

Podobné produkty ako Nové knížectví - Baťa Jan Antonín
Geniální podnikatel Tomáš Baťa (978-80-905896-5-0), Tomáš Baťa zblízka (978-80-739-0307-7), Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů (978-80-905896-8-1), Geniální přítelkyně I. (), Geniální přítelkyně III. (), Geniální přítelkyně II. (), Geniální přítelkyně I.-IV. (), Jmenuju se Tomáš (), Černovický Baťa (999-00-034-4863-7), Baťa v kostce (978-80-7473-126-6), Baťa v kostce (978-80-747-3170-9), Baťa across continents (978-80-7678-060-6), Geniální psi (978-80-736-3775-0), Geniální potraviny (978-80-7555-179-5), Geniální přítelkyně (978-80-7260-512-5), Geniální zbraně (978-80-760-1191-5), Geniální přítelkyně (978-80-7260-340-4), Tomáš Řepka: Deník ze dna (), Klus Tomáš: Cítím - CD (8590233057404), Produktivní podnikatel: Průvodce řemeslem podnikání (978-80-271-1386-6), Baťa Inspirace pro Československo (978-80-906540-8-2), Jan Baťa: Známý neznámý (978-80-764-2012-0), Jan Baťa: Známý, neznámý (978-80-7642-012-0), Jmenuju se Tomáš: čte Aleš Háma, Víška Tomáš: Unreleased - CD (UP0240-2), Jamník Tomáš, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Netopil Tomáš: Kompletní dílo pro violoncello (2 (SU4034-2), Podnikání firmy Baťa v Jugoslávii (978-80-7454-800-0), Max Einsteinová Geniální experiment (978-80-7529-973-4), Kočko Tomáš & Orchestr: Ona - LP (SM22007-1)