Dagmar pecková (978-80-271-3186-0)

Produkt Dagmar pecková (978-80-271-3186-0) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Dagmar pecková (978-80-271-3186-0) upraviť a produkt hľadať znova.

Dagmar Pecková (978-80-271-3186-0)

Dagmar Pecková (978-80-271-3186-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Michaela Zindelová, 192 stran, česky Dagmar Pecková by si dost možná zasloužila označení chameleon. Jaká tedy vlastně je? Má své vize, které chce uskutečnit. Nevzdává se. Srší nápady. Bývá pokaždé jiná: jednou něžná se zavřenýma očima a pohledem dovnitř duše, jindy ohnivý „Beran“. Rázná, ale zároveň empatická. Ví, co chce. Přímá, jako když vyšije. Životní názory má jasně dané a nebojí se je říkat nahlas. A když to nejde tudy, půjde to jinou cestou… I když se jeví všem na první pohled jako energický extrovert, je to naopak. Dalo by se říct, že je taková křížovka s tajenkou, podobně jako tato kniha. Nejprve se něco o Dáše dozvíte v úvodu a poté projdete kapitolkami, kde nesou své příběhy její šaty. Šaty a Dášin životní styl nám posloužily jako odrazový můstek k něčemu schovanému uvnitř. Až pak se vám složí výsledný obrázek, jako byste skládali puzzle… (alza.cz)

Podobné produkty ako Dagmar Pecková (978-80-271-3186-0) , Dagmar pecková (978-80-271-3186-0)

Dagmar Pecková: Šaty noty boty (978-80-271-3186-0)

Dagmar Pecková: Šaty noty boty (978-80-271-3186-0)
Detail

Kniha - 192 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Dagmar Pecková by si dost možná zasloužila označení chameleon. Jaká tedy vlastně je? Má své vize, které chce uskutečnit. Nevzdává se. Srší nápady. Bývá pokaždé jiná: jednou něžná se zavřenýma očima a pohledem dovnitř duše, jindy ohnivý „Beran“. Rázná, ale zároveň empatická. Ví, co chce. Přímá, jako když vyšije. Životní názory má jasně dané a nebojí se je říkat nahlas. A když to nejde tudy, půjde to jinou cestou… I když se jeví všem na první pohled jako energický extrovert, je to naopak. Dalo by se říct, že je taková křížovka s tajenkou, podobně jako tato kniha. Nejprve se něco o Dáše dozvíte v úvodu a poté projdete kapitolkami, kde nesou své příběhy její šaty. Šaty a Dášin životní styl nám posloužily jako odrazový můstek k něčemu schovanému uvnitř. Až pak se vám složí výsledný obrázek, jako byste skládali puzzle… (alza.cz)

Podobné produkty ako Dagmar Pecková: Šaty noty boty (978-80-271-3186-0) , Dagmar pecková: šaty noty boty (978-80-271-3186-0)

Dagmar Pecková - Michaela Zindelová, Dagmar Pecková - e-kniha

Dagmar Pecková - Michaela Zindelová, Dagmar Pecková - e-kniha
Detail

eBook:,Dagmar Pecková by si dost možná zasloužila označení chameleon. Jaká tedy vlastně je? Má své vize, které chce uskutečnit. Nevzdává se. Srší nápady. Bývá pokaždé jiná: jednou něžná se zavřenýma očima a pohledem dovnitř duše, jindy ohnivý „Beran“. Rázná, ale zároveň empatická. Ví, co chce. Přímá, jako když vyšije. Životní názory má jasně dané a nebojí se je říkat nahlas. A když to nejde tudy, půjde to jinou cestou… I když se jeví všem na první pohled jako energický extrovert, je to naopak. Dalo by se říct, že je taková křížovka s tajenkou, podobně jako tato kniha. Nejprve se něco o Dáše dozvíte v úvodu a poté projdete kapitolkami, kde nesou své příběhy její šaty. Šaty a Dášin životní styl nám posloužily jako odrazový můstek k něčemu schovanému uvnitř. Až pak se vám složí výsledný obrázek, jako byste skládali puzzle… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dagmar Pecková - Michaela Zindelová, Dagmar Pecková - e-kniha , Pecková dagmar: best arias - cd (su3758-2)

Dagmar Pecková - Šaty noty boty - Michaela Zindelová, Dagmar Pecková

Dagmar Pecková - Šaty noty boty - Michaela Zindelová, Dagmar Pecková
Detail

Dagmar Pecková by si dost možná zasloužila označení chameleon. Jaká tedy vlastně je?Má své vize, které chce uskutečnit. Nevzdává se. Srší nápady. Bývá pokaždé jiná: jednou něžná se zavřenýma očima a pohledem dovnitř duše, jindy ohnivý „Beran“. Rázná, ale zároveň empatická. Ví, co chce. Přímá, jako když vyšije. Životní názory má jasně dané a nebojí se je říkat nahlas. A když to nejde tudy, půjde to jinou cestou… I když se jeví všem na první pohled jako energický extrovert, je to naopak.Dalo by se říct, že je taková křížovka s tajenkou, podobně jako tato kniha. Nejprve se něco o Dáše dozvíte v úvodu a poté projdete kapitolkami, kde nesou své příběhy její šaty. Šaty a Dášin životní styl nám posloužily jako odrazový můstek k něčemu schovanému uvnitř. Až pak se vám složí výsledný obrázek, jako byste skládali puzzle… (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Dagmar Pecková - Šaty noty boty - Michaela Zindelová, Dagmar Pecková , Pecková dagmar: sny (2x cd) - cd (su4171-2)

Achnaton - S krásnou Nefertiti svrhli staré bohy (978-80-763-3186-0)

Achnaton - S krásnou Nefertiti svrhli staré bohy (978-80-763-3186-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Valery Esperian, 368 stran, česky Když se faraon Achnaton rozhodne vzepřít tradici a namísto uctívání egyptských bohů začne vzývat jediného boha Atona, navždy tím změní tvář celého Egypta. V rozhodnutích ho po celou dobu podporuje jeho překrásná žena Nefertiti, ale ani ona není schopna zabránit nebezpečným intrikám, které bují v hlavách jejich nepřátel. (alza.cz)

Podobné produkty ako Achnaton - S krásnou Nefertiti svrhli staré bohy (978-80-763-3186-0) , Pecková dagmar: árie z mozartových oper - cd (112217-2)

Pecková: Dítě štěstěny - Kuta Lukáš, Dagmar Pecková

Pecková: Dítě štěstěny - Kuta Lukáš, Dagmar Pecková
Detail

Mezzosopranistka Dagmar Pecková je právem nepřehlédnutelnou osobností světové hudební scény. Do všeho jde s maximálním nasazením – ve svém profesním i v civilním životě. Co se leckdy jeví jako nesmlouvavá nekompromisnost, je zároveň její obrovskou předností – z pódií v jejím nezaměnitelném podání doslova čiší smršť emocí a pocit, že se právě teď dotýkáme podstaty umění. O tom, co to obnáší, „být částečkou geniální hudby“, o sólovém zpěvu jako toreadorství, o pozici klasické hudby v době vycizelovaných hudebních nahrávek, o velkém životním štěstí i o držkopádech je niterný a vzácně kompaktní knižní rozhovor Dagmar Peckové s houslistou, skladatelem a hudebním publicistou Lukášem Kutou. Stranou nezůstala ani ryze praktická stránka povolání operní zpěvačky – otázky nás zavedou do zákulisí vzniku opery, jak na hlasovou hygienu, jak skloubit rodinný život s profesním, jak vzít krizi jako životní výzvu a jak „uprostřed mnoha dobře míněných rad neztratit sebe“. Co se nevejde do odpovědí, najdeme ve fotografiích doprovozených osobním komentářem Dagmar Peckové a také v osobním doslovu jedné ze zásadních osobností života Peckové – lékaře Williama Diddena. Kniha nabízí také dosud nejucelenější medailonek umělkyně z pera Jana Králíka. Lukáš Kuta se narodil v roce 1972 v Praze. Vystudoval pražskou Konzervatoř a HAMU v Praze, obor housle a pedagogika. Učil na konzervatoři Jaroslava Ježka. V současné době vyučuje na Arcibiskupském gymnáziu v Praze a na ZUŠ v Černošicích. Působí jako hudební publicista, fotograf, rozhlasový komentátor, učitel, houslista. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Pecková: Dítě štěstěny - Kuta Lukáš, Dagmar Pecková , Pecková dagmar, král darek: the magical gallery - cd (su6569-2)

Dagmar Pecková - Zindelová Michaela

Dagmar Pecková - Zindelová Michaela
Detail

Dagmar Pecková by si dost možná zasloužila označení chameleon. Jaká tedy vlastně je? Má své vize, které chce uskutečnit. Nevzdává se. Srší nápady. Bývá pokaždé jiná: jednou něžná se zavřenýma očima a pohledem dovnitř duše, jindy ohnivý „Beran“. Rázná, ale zároveň empatická. Ví, co chce. Přímá, jako když vyšije. Životní názory má jasně dané a nebojí se je říkat nahlas. A když to nejde tudy, půjde to jinou cestou… I když se jeví všem na první pohled jako energický extrovert, je to naopak. Dalo by se říct, že je taková křížovka s tajenkou, podobně jako tato kniha. Nejprve se něco o Dáše dozvíte v úvodu a poté projdete kapitolkami, kde nesou své příběhy její šaty. Šaty a Dášin životní styl nám posloužily jako odrazový můstek k něčemu schovanému uvnitř. Až pak se vám složí výsledný obrázek, jako byste skládali puzzle… (patro.cz)

Podobné produkty ako Dagmar Pecková - Zindelová Michaela , Pecková dagmar, epoque orchestra, kučera jan: písně kurta weilla - cd (su4226-2)

Jablko z oceli: Zrod, vývoj a činnost ukrajinského radikálního nacionalismu v letech 1920–1939 (978-80-200-3186-0)

Jablko z oceli: Zrod, vývoj a činnost ukrajinského radikálního nacionalismu v letech 1920–1939 (978-80-200-3186-0)
Detail

Kniha - autor David Svoboda, 1016 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Konfliktní téma spojené se jmény S. Bandery, R. Šuchevyče, Organizace ukrajinských nacionalistů a Ukrajinské povstalecké armády budí vášně daleko od hranic postsovětského prostoru. Události na Ukrajině roku 2014 ukázaly náchylnost této problematiky ke zneužití, ať již strůjci oživené ruské agrese, polskými nacionalisty, nebo ukrajinskými politickými technology postsovětské éry. Kniha je v českém akademickém prostředí prvním pokusem podat objektivní obraz zrodu a formativní etapy hnutí, jehož historická role dělí nejen historiky, ale i celé národy a jejich politické reprezentace. Publikace se zabývá polsko- -ukrajinským nacionálním soupeřením na pozadí dějin meziválečné Evropy, svým záběrem ale zasahuje ještě do 19. století, jehož duch přeťala první světová válka, a nezastavuje se ani před dramatickým děním na československé Podkarpatské Rusi pomnichovského období. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jablko z oceli: Zrod, vývoj a činnost ukrajinského radikálního nacionalismu v letech 1920–1939 (978-80-200-3186-0) , Pecková dagmar, samek richard, altrichter petr: mahler: píseň o zemi - cd (su4242-2)

Dagmar Pecková - Wanted / Písně Kurta Weilla (CD)

Dagmar Pecková - Wanted / Písně Kurta Weilla (CD)
Detail

Kurt Weill podle Dagmar Peckové. Písně, které jdou až na dřeň! K opeře nemůžeme přistupovat z pozice snobského odmítání. Nemůžeme psát opery, a zároveň bědovat nad nedostatky žánru. Musíme tím, co jeviště nabízí, naplnit vlastní ideál, napsal Kurt Weill roku 1926. To byl teprve začátek Weillova hledání nového hudebního žánru, který by nahradil klasickou operu. Úspěch Třígrošové opery mu dal zapravdu, prosazení nového žánru přišlo v pravou chvíli a zdá se, že i publikum na oživení opery přímo čekalo. Ona dobrodružná cesta, na kterou Weill dostal přesně 50 let, vedla z Německa přes Paříž do New Yorku a přinesla výrazné zjednodušení hudebního jazyka, inspiraci populární hudbou a jazzem a přenesení pěveckých úkolů na herce bez klasického pěveckého školení. Skutečná revoluce. A to je přesně výzva pro mezzosopranistku Dagmar Peckovou. Pěvkyně, která hostovala na světových operních scénách, která je spojována s Mozartem, Mahlerem i Bizetovou Carmen..., která se však nikdy nespokojí s akademismem a prázdnou formou. Jeden z jejích snů, album písní Kurta Weilla, se stává skutečností 25 let poté, co ve Stuttgartské opeře ztvárnila hlavní ženskou roli v opeře Sláva a pád města Mahagony. Takže: neopakovatelná poetika Weillových písní, bezvadně šlapající kapela a skvělé aranže lavírující mezi klasikou a jazzem - a, ovšem, Dagmar Pecková, která nebyla nikdy "jen" operní divou, která si chce plnit své sny a všechno dělat naplno. 1. Surabaya Johnny 06:11 2. Youkali 09:52 3. Der Abschiedsbrief 03:56 4. Berlin im Licht 02:35 5. Das Lied von den braunen Inseln 03:00 6. Zuhälterballade 05:49 7. Die Seeräuber-Jenny 05:28 8. Barbarasong 07:31 9. Je ne t'aime pas 04:40 10. Denn wie man sich bettet, so liegt man 04:30 11. Alabama Song 04:44 12. Buddy on the Nightshift 05:01 13. I'm a Stranger Here Myself 04:09 14. Kanonensong 03:09 15. Die Moritat von Mackie Messer 04:24 (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Dagmar Pecková - Wanted / Písně Kurta Weilla (CD) , Česká filharmonie, mackerras charles, pecková dagmar: janáček : káťa kabanová (2x cd) - cd (su3291-2)

Gustav Mahler, Dagmar Pecková: Píseň o zemi (CD)

Gustav Mahler, Dagmar Pecková: Píseň o zemi (CD)
Detail

Píseň o zemi - poslední kamínek v mahlerovské diskografii Dagmar Peckové! V kontrastu k Osmé "symfonii tisíců" hovoří další Mahlerovo vokálně-symfonické dílo nečekaně intimním jazykem plným něhy a hlubokého smutku, zrcadlícím samu esenci Mahlerovy duše na sklonku jeho života. Onen smutek, odrážející mj. těžké události ve skladatelově životě a procházející v různých odstínech všemi šesti písněmi, jako by se v konci díla rozplýval ve smířeně opakovaném slově "věčně", otevírajícím nekonečný prostor po tomto životě. Jméno mezzosopranistky Dagmar Peckové je již od samého počátku její mezinárodní dráhy organicky spjato s Mahlerovým dílem, jak mj. dokládají vysoce ceněné nahrávky s Jiřím Bělohlávkem a jeho PKF. Jejím partnerem na této nahrávce je tenor Richard Samek, jehož hlas znají návštěvníci řady významných evropských operních domů, a překvapivě komorně obsazený soubor namísto naddimenzovaného romantického orchestru. Sólistka se totiž pro umocnění intimity díla rozhodla natočit Schoenbergovu komorní úpravu Písně o zemi. Dagmar Pecková si touto nahrávkou plní svůj sen a doplňuje symbolicky poslední chybějící kamínek do své mahlerovské diskografie. Tracklist: Gustav Mahler – Píseň o zemi 1. Pijácká píseň o bídě země 08:06 2. Osamělý na podzim 08:59 3. O mládí 03:09 4. O kráse 07:05 5. Opilý na jaře 04:21 6. Rozloučení 26:07 (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Gustav Mahler, Dagmar Pecková: Píseň o zemi (CD) , Ústav (978-80-759-3186-3)

Dagmar Pecková, Darek Král: The Magical Gallery (CD)

Dagmar Pecková, Darek Král: The Magical Gallery (CD)
Detail

Mimořádný umělecký projekt spojující světy tónů a barev. Nápad na album The Magical Gallery, obsahující skladby inspirované mistrovskými díly světového malířství, nosil skladatel a producent Darek Král v hlavě spoustu let. Postrádal však to hlavní - hlas, který by dokázal v nahrávce vykreslit vše potřebné. I přes zdánlivou protichůdnost mu přišla nejvhodnější a nejpřirozenější kombinace operního hlasu a elektronické hudby. Dagmar Pecková byla celému projektu velmi nakloněná. Lákavá pro ni byla i myšlenka, že bude mít v repertoáru původní hudbu, skladby napsané výhradně pro ni. K projektu byly přizvány i další osobnosti ze světa klasické hudby: harfistka Jana Boušková, violoncellistka Zuzana Dostálová, Epoque Quartet a tenor Richard Samek. Ve výběru obrazů se autor zaměřil na přelom 19. a 20. století a inspiroval se díly deseti malířů, v jejichž tvorbě je patrná nejen fascinace malbou samotnou, ale zároveň je zřetelný i sociální aspekt, který je ovlivňoval. Dalším klíčem k celému konceptu se stal nápad zpívat jednotlivé skladby v rodném jazyce daného malíře. Tak se na albu objevily skladby inspirované obrazy mistrů francouzských (Degas, Toulouse-Lautrec, Monet, Manet), italských (Modigliani, De Nittis), rakouských (Klimt, Schiele), předlohami se stala také plátna Vincenta Van Gogha a Johna Singer Sargenta. O texty skladeb se postarali Luciano Lagazzi, Guillaume Basset, Kate Hamsíková, Radka Stahr a nahrávání probíhalo v prestižních studiích All Senses Production a SONO za zvukové režie Štěpána Škocha. Tracklist: 1. Night Glow Part One 03:46 2. Fleurs de précipices 03:49 3. Die Traumbegegnung 04:21 4. Io e te 05:22 5. Diamanten van de Nacht 04:36 6. Lumiere 05:22 7. Weniger rot, mehr blau 04:27 8. Calze rosse 04:14 9. Somewhere past the Sea 04:15 10. L'offrande 04:22 11. Le passant 03:43 12. Night Glow Part Two 01:52 13. Labutí píseň 03:51 (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Dagmar Pecková, Darek Král: The Magical Gallery (CD) , Achnaton - s krásnou nefertiti svrhli staré bohy (978-80-763-3186-0)

Delikvence (978-80-271-2013-0)

Delikvence (978-80-271-2013-0)
Detail

Kniha - česky Monografie vychází z dlouholetých zkušeností autorů z práce s delikventy ve věznicích a výchovných ústavech. V tomto prostředí dochází k náročným životním situacím, někdy až dramatickým. Následné reakce delikventů se promítají i do jejich výtvarné činnosti a písemných projevů. Rozbor těchto materiálů má značný potenciál jak v diagnostice, tak v procesu resocializace odsouzených. Cílem arteterapeutického přístupu je eliminovat působení zátěžových situací na psychiku a osobnost a dosáhnout resocializačních cílů, tedy korigovat chování delikventů tak, aby se pohybovalo v rámci společensky přijatelných norem. Publikace začíná částí teoretickou, která se věnuje jednak vymezení pojmů v oblasti etiologie delikvence a kriminality a jednak zachycení typických osobnostních rysů a znaků pachatelů trestných činů. Představuje také aktuální otázky ústavní a penitenciární praxe. Praktická část knihy přináší ukázky výtvarných a písemných prací uvězněných... (alza.cz)

Podobné produkty ako Delikvence (978-80-271-2013-0) , Newton (978-80-271-3102-0)

Vinografie (978-80-271-0570-0)

Vinografie (978-80-271-0570-0)
Detail

Kniha - autor Fanny Darrieussecqová; Melody Denturcková, 128 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Přehledná kniha Vás pomocí barevných infografik a ilustrací provede světem vína. Kromě stručné historie vína zjistíte, jak se víno vyrábí, jak si víno správně vybrat a jak ho pít. Nevíte, jak rozpoznat jednotlivé druhy a jak správně zkombinovat jídlo a víno, jakou vybrat sklenici, jak víno správně skladovat (alza.cz)

Podobné produkty ako Vinografie (978-80-271-0570-0) , Slunečnice (978-80-271-0765-0)

Somatologie (978-80-271-0695-0)

Somatologie (978-80-271-0695-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Markéta Křivánková, 224 stran, česky Druhé vydání učebnice somatologie pro žáky středních zdravotnických škol a zdravotnických oborů na jiných středních školách je moderní a přehledné. Předkládá ucelený přehled o stavbě a funkci lidského těla za fyziologických podmínek. Zahrnuje základní poznatky z oblasti anatomie, fyziologie, biologie, chemie a histologie, s respektováním potřeb cílové skupiny studentů. Text je hojně doplněn obrázky, tabulkami a schématy tak, aby byly informace pro žáky co nejlépe uchopitelné. Somatologie patří ke stěžejním předmětům na zdravotnických školách. Správné pochopení a osvojení si vědomostí z této oblasti je nezbytným předpokladem pro studium dalších zdravotnických předmětů, které ze somatologie vycházejí a navazují na ni. (alza.cz)

Podobné produkty ako Somatologie (978-80-271-0695-0) , Vinografie (978-80-271-0570-0)

Delikvence (978-80-271-2013-0)

Delikvence (978-80-271-2013-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jiří Škoda, 160 stran, česky Monografie vychází z dlouholetých zkušeností autorů z práce s delikventy ve věznicích a výchovných ústavech. V tomto prostředí dochází k náročným životním situacím, někdy až dramatickým. Následné reakce delikventů se promítají i do jejich výtvarné činnosti a písemných projevů. Rozbor těchto materiálů má značný potenciál jak v diagnostice, tak v procesu resocializace odsouzených. Cílem arteterapeutického přístupu je eliminovat působení zátěžových situací na psychiku a osobnost a dosáhnout resocializačních cílů, tedy korigovat chování delikventů tak, aby se pohybovalo v rámci společensky přijatelných norem. Publikace začíná částí teoretickou, která se věnuje jednak vymezení pojmů v oblasti etiologie delikvence a kriminality a jednak zachycení typických osobnostních rysů a znaků pachatelů trestných činů. Představuje také aktuální otázky ústavní a penitenciární praxe. Praktická část knihy... (alza.cz)

Podobné produkty ako Delikvence (978-80-271-2013-0) , Somatologie (978-80-271-0695-0)

Sklepy (978-80-271-1700-0)

Sklepy (978-80-271-1700-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Claudia Lorenz-Ladener, 144 stran, česky Chcete skladovat ovoce a zeleninu ekologicky a zachovat jejich vysoké množství vitamínů a živin? Řešením pro vás je přirozeně chladný, samostatně stojící sklep. V této praktické příručce najdete návody na stavbu méně nákladných zahradních sklípků a krechtů až po náročnější stavbu masivních, volně stojících sklepů. Samostatná kapitola je věnována stavbám, které představí přímo jejich stavitelé. Dozvíte se tak, jak lze z teplého sklepa udělat chladný, jak vybudovat kamenný sklípek pod terasou nebo jak je možné postavit přírodní sklep u pasivního domu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Sklepy (978-80-271-1700-0) , Delikvence (978-80-271-2013-0)

Bubákov (978-80-271-0653-0)

Bubákov (978-80-271-0653-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Michal Vaněček, 88 stran Bubajzlík je malý bubáček, který se narodil ve sněhu před starým hradem Bubákovem. Byla mu zima, a tak se vydal do hradu ohřát. Narazil tam na tři milé čarodějnice – Drátenici, Metrnici a Jitrnici, které vaří pro všechny čokoládu. Postupně se seznamuje s dalšími obyvateli a odhaluje tajemství celého hradu. Pojďte s Bubajzlíkem všechno pořádně prozkoumat a zažít pravé dobrodružství. Kdo se nebojí, zažije s Bubajzlíkem neuvěřitelné příhody! (alza.cz)

Podobné produkty ako Bubákov (978-80-271-0653-0) , Sklepy (978-80-271-1700-0)

Tajemství (978-80-271-1320-0)

Tajemství (978-80-271-1320-0)
Detail

Elektronická kniha - Tragická událost před čtyřiceti lety změní životy mnoha lidí. Přestože by chtěli zapomenout, jsou někteří z nich nuceni vrátit se zpátky. Aby zachránili život… - autor Kathryn Hughesová, 336 stran, česky Mary skrývá tajemstvíPřed čtyřiceti lety učinila rozhodnutí, které navždy změnilo nejen její život, ale i život někoho, kdo je blízký jejímu srdci.Beth hledá odpovědi. Nikdy nepoznala pravdu o svém původu a kořenech. Teď ji ale potřebuje znát. Když se jich dopátrá, může to zachránit její nemocné dítě, které nutně potřebuje pomoc. Když mezi matčinými věcmi objeví starý vybledlý novinový výstřižek, uvědomí si, že klíč k synově budoucnosti leží kdesi hluboko v její minulosti. Musí se vrátit tam, kde to všechno začalo, aby rozluštila tajemství.Napsali o knize TajemstvíNádherný příběh, propojení obou linií se mi líbilo, charaktery postav pěkně vylíčené.bookcaseBeth a Michael majú 5-ročného syna Jaka, ktorý je vážne chorý. Potrebuje... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tajemství (978-80-271-1320-0) , Mauthausen (978-80-271-0299-0)

Slunečnice (978-80-271-0765-0)

Slunečnice (978-80-271-0765-0)
Detail

Elektronická kniha - Je to téměř milostný příběh. Ale tak jednoduché to není… Nezapomenutelný a bolestně něžný nový román Sarah Winmanové, autorky světového bestselleru Když byl bůh králík. - autor Sarah Winmanová, 200 stran Je to téměř milostný příběh. Ale tak jednoduché to není…Nezapomenutelný a bolestně něžný nový román Sarah Winmanové, autorky světového bestselleru Když byl bůh králík, o lásce ve všech jejích podobách. Příběh o lásce, přátelství, ale také osamělosti a pochopení ve vás bude doznívat ještě dlouho po přečtení.Všechno začne obrazem vyhraným v tombole: a těch patnáct slunečnic si na stěnu pověsí žena, jež věří, že chlapci a muži jsou schopni krásných věcí. A pak jsou tu dva chlapci, Ellis a Michael, kteří jsou nerozluční. A z chlapců se stanou muži a potom do jejich životů vstoupí Annie a tím se změní všechno a vlastně nic.Ve Slunečnicích Sarah Winmanová navazuje na poetiku svých slavných románů Když byl bůh králík (česky 2012) a Rok zázraků... (alza.cz)

Podobné produkty ako Slunečnice (978-80-271-0765-0) , Tajemství (978-80-271-1320-0)

Tajemství (978-80-271-1320-0)

Tajemství (978-80-271-1320-0)
Detail

Kniha - autor Kathryn Hughesová, 336 stran, česky, pevná s přebalem matná Mary skrývá tajemstvíPřed čtyřiceti lety učinila rozhodnutí, které navždy změnilo nejen její život, ale i život někoho, kdo je blízký jejímu srdci.Beth hledá odpovědi. Nikdy nepoznala pravdu o svém původu a kořenech. Teď ji ale potřebuje znát. Když se jich dopátrá, může to zachránit její nemocné dítě, které nutně potřebuje pomoc. Když mezi matčinými věcmi objeví starý vybledlý novinový výstřižek, uvědomí si, že klíč k synově budoucnosti leží kdesi hluboko v její minulosti. Musí se vrátit tam, kde to všechno začalo, aby rozluštila tajemství.Napsali o knize TajemstvíNádherný příběh, propojení obou linií se mi líbilo, charaktery postav pěkně vylíčené.bookcaseBeth a Michael majú 5-ročného syna Jaka, ktorý je vážne chorý. Potrebuje transplantáciu obličky, ale žiaľ ani jeden nemôže byť darcom. Bethina mama Mary zomrela a nestačila jej povedať, kto je jej otcom. Keď Beth prehľadáva Maryne veci,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tajemství (978-80-271-1320-0) , Bubákov (978-80-271-0653-0)

Mauthausen (978-80-271-0299-0)

Mauthausen (978-80-271-0299-0)
Detail

Kniha - autor Václav Vlk, 432 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Ďábel v líbezné krajině – i tak se dá nazvat jeden z největších komplexů koncentračních táborů v Evropě za druhé světové války. Navzdory tomu bývá často zastiňován jinými, „většími a hrůznějšími“ tábory smrti. Publicista a novinář Václav Vlk se proto v této knize komplexně a obsáhle zabývá tímto opomíjeným místem nacistického řádění – koncentračním táborem Mauthausen. Autor v knize shrnuje historii tábora a věnuje se Čechům vězněným v táboře. Mauthausen totiž sloužil krom dalšího i jako likvidační koncentrační tábor pro elity českého národa a odbojáře. V táboře zemřelo 294 statečných odpůrců nacismu, kteří pomáhali mimo jiné skupině Anthropoid, mezi nimi například i rodina Josefa Valčíka. U místní „Zdi nářků“ pak zahynul český písničkář Karel Hašler. Dále se autor v knize podrobně zabývá fungováním tábora, jeho vedením, dalšími pobočnými tábory a celkově jeho významem v době druhé... (alza.cz)

Podobné produkty ako Mauthausen (978-80-271-0299-0) , Pecková: dítě štěstěny (978-80-257-2393-7)

Newton (978-80-271-3102-0)

Newton (978-80-271-3102-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jordi Bayarri, 48 stran, česky Komixová biografie vykresluje Isaaca Newtonu od jeho dětství, kdy s touhou pochopit, jak co funguje, provedl mnoho experimentů a objevů, např. sestavil zrcadlový dalekohled. Tuto zvídavost pak rozvíjel na studiích v Cambridgi až k svým průlomovým teoriím v mechanice, optice, matematice i alchymii. Soubor komixově zpracovaných biografií zaměřující se na známá jména ve světě vědy (Luis Pasteur, Isaac Newton, Marie Curie, Albert Einstein) líčí určitou etapu života každé osobnosti i s podrobnostmi o jejích vědeckých objevech a životní práci. Autor předkládá nejen základní informace každé z postav, ale dotkne se také konceptů jejího výzkumu, jako je např. teorie relativity či objev záření. Tyto jednoduché formy seznámení se slavnými osobnostmi vědy mohou děti dovést k dalšímu zájmu o vědce i vědu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Newton (978-80-271-3102-0) , Doba zkoušek a naděje (978-80-904-3186-7)

Hradišťan, Jiří Pavlica, Spirituál kvintet, Dagmar Pecková (2 CD)

Hradišťan, Jiří Pavlica, Spirituál kvintet, Dagmar Pecková (2 CD)
Detail

Mimořádné spojení třech výrazných pilířů české hudební scény. 2CD se záznamem koncertu ve Švandově divadle v Praze. Poslední koncert z úspěšné a beznadějně vyprodané šňůry patnácti koncertů po celé České republice v roce 2019. Účinkující vystoupili nejen samostatně, ale spojili své síly také ve společných skladbách, a to napříč hudebními žánry. Kromě stále žádaných a osvědčených hitů uslyšíte také úpravy písní, které vznikly speciálně pro tyto koncerty a vycházejí úplně poprvé. 2CD obsahuje i velice žádaný chorál Joan Krstitel, který Hradišťan zpívá staroslověnským jazykem našich předků z Velké Moravy. Tvorba Hradišťanu, Spirituál kvintetu a Dagmar Peckové, kteří působí na hudební scéně celá desetiletí, přetrvala mnohé a stále je aktuální - vždyť zpívají o základních lidských hodnotách - o lásce, víře a naději. A navíc, všichni zúčastnění na této nahrávce nikdy nepřestali "za svou pravdou stát…". CD 1 1. Na dně každé písně 02:53 2. Lásko, milá lásko 02:51 3. Svět se mi vznášel 03:36 4. Nechvátej osude 04:39 5. Joan Krstitel 03:08 6. Vstávej 06:45 7. Rozpomínání 04:17 8. Další rok přibyl na víčka 02:38 9. Modlitba za vodu 03:59 10. Krátký popis léta 03:42 11. Svět s náma houpá (Why?) 04:10 12. Do ráje nevede most 02:21 13. Babylonská věž 03:16 14. Tak jen pojď (You Don't Knock) 02:38 15. Zahrady v Moorlough Shore (Down in the Sally Gardens) 04:28 16. Za všechno může lhaní (I Heard The Angels) 02:23 17. Žízeň (Give Me Freedom) 03:13 18. Starý příběh (King Jesus) 03:10 19. Batalion 03:17 20. Až se k nám právo vrátí (Little More Fait In Jesus) 02:40 21. Za svou pravdou stát (Which Side Are You On?) 03:04 CD 2 1. Jak to začalo 02:12 2. Steel Away 03:17 3. Jméno zná i král (Everywhere I Go) 04:17 4. Šémeš 03:46 5. Summertime 03:07 6. Habanera 05:03 7. Ej, lásko, Polajka, Zelené jsem sela 05:53 Biblické písně Op. 99 B 185 8. Bože! Bože! Píseň novou zpívati budu. Risoluto maestoso 03:37 9. Salve Regina 06:36 10. Missa brevis: Sanctus 03:25 11. Pocestný 03:43 (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Hradišťan, Jiří Pavlica, Spirituál kvintet, Dagmar Pecková (2 CD) , Mladá čarodějka (978-80-271-3326-0)

Sexuální výchova (978-80-271-2039-0)

Sexuální výchova (978-80-271-2039-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Martin Němec, 184 stran, česky Publikace podává aktuální přehled problematiky sexuální výchovy u nás. Seznamuje s problematikou sexuálního chování, sexuální role v různých věkových obdobích jedince, prevenci nežádoucího těhotenství a pohlavně přenosných chorob v rámci zdravého sexuálního chování. Dává odpovědi na otázky, které zajímají dospívající mládež i rodiče, ale také mnohé zdravotníky. Kniha obsahuje úplné informace o antikoncepci a bezpečném sexu, odpovídá na otázky citového a fyzického dospívání ve vztahu k přátelům a rodině. Obsahuje také základní pojmy ze sexuologie a právní aspekty sexuálního chování. (alza.cz)

Podobné produkty ako Sexuální výchova (978-80-271-2039-0) , Začínáme podnikat (978-80-271-2253-0)

Životní úklid (978-80-271-0877-0)

Životní úklid (978-80-271-0877-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Margareta Magnussonová, 144 stran, česky Ve Švédsku existuje způsob, jak se zbavit letitého nepořádku. Švédové ho nazývají döstädning: dö znamená smrt a städning znamená úklid. Ač může takový název vyvolávat chmury, jedná se o překvapivě povzbuzující proces zbavení se nepotřebných věcí a lze jej uskutečnit v kterémkoli období života. Každopádně je lepší začít dříve, nežli později, kdy už to za vás musejí udělat druzí. V knížce Životní úklid švédská umělkyně Margareta Magnussonová se skandinávským humorem a moudrostí inspiruje čtenáře, aby podlehli kouzlu minimalismu. Její radikální i zábavná metoda může Vám pomoci se pustit do citlivých rozhovorů na téma „co se všemi těmi nashromážděnými věcmi“, díky ní se celý proces vyklízení může namísto zdrcující zkušenosti stát něčím povzbudivým. Margareta napovídá, kterých předmětů se lze zbavit lehce (nenošené šatstvo, nechtěné dárky, nepoužívané talíře) a které si spíš budete... (alza.cz)

Podobné produkty ako Životní úklid (978-80-271-0877-0) , Šumavská kuchařka (978-80-271-3540-0)

Zakázaná slova (978-80-271-0497-0)

Zakázaná slova (978-80-271-0497-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Antonín Doležal, 320 stran Vpravdě „renesanční“ autor se ve své knížce zabývá domněle i skutečně nemravnými či obscénními výrazy. Česká slůvka jsou porovnávána s řečtinou, latinou a mnoha dalšími světovými jazyky. Kromě originálních postřehů a gagů obsahuje kniha celou řadu pasáží etnografických, filozofických a výchovných. Text, který čtenáře potěší, je doplněn zajímavými obrázky, mnoho z nich je nově zařazeno. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zakázaná slova (978-80-271-0497-0) , Aplikovaná psychologie (978-80-271-0187-0)

Acute appendicitis (978-80-271-3342-0)

Acute appendicitis (978-80-271-3342-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Vitězslav et al. Marek, 117 stran, anglicky Generations of Slovak surgeons drew information mostly from renowned Czech publications where the diagnosis of acute appendicitis was described as part of the diagnosis of acute abdomen. The publication Acute appendicitis – early diagnosis and preoperative consideration was created, with the intention of filling this blank space in Slovak professional libraries. The aim of the monograph was to provide the latest, but also time-tested knowledge in the diagnosis of acute appendicitis. We avoided headless transcription of information from other professional books, the effort was their initial evaluation in clinical practice. Thus we wanted to fulfill the main idea of the new publication- maximum practicality. Complexity was our next criterion. We tried to close long-term open question of diagnosis of this most common acute abdominal disease. However, we encountered an unpredictable... (alza.cz)

Podobné produkty ako Acute appendicitis (978-80-271-3342-0) , Malá bojovnice (978-80-271-0794-0)

Dračí úlet (978-80-271-0161-0)

Dračí úlet (978-80-271-0161-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Oldřiška Ciprová, Lenka Němcová, 120 stran Časy v království Middletown se změnily. Nic už nebude jako dřív, dokud se čaroděj Wogard neuráčí pořádně čarovat nebo král Filomen nezačne konečně jednat.Bláznivá, pohádkově laděná a přesto naprosto reálná fantasy na věčné téma láska. Vážně se budete bavit! (alza.cz)

Podobné produkty ako Dračí úlet (978-80-271-0161-0) , Nadané dítě (978-80-271-0512-0)

Aplikovaná psychologie (978-80-271-0187-0)

Aplikovaná psychologie (978-80-271-0187-0)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 240 stran Vztah aplikované psychologie a psychologie jako takové lze připodobnit ke vztahu mezi užitým uměním a uměním obecně. Monografie mapuje uplatňování teoretických psychologických poznatků při praktické činnosti, například v oblasti sociálně psychologického výcviku nebo ve zcela nových oborech lidské činnosti včetně IT, inovací a tvůrčího myšlení. Autoři, vysokoškolští pedagogové, se zaměřují především na oblast psychologických disciplín, personalistiky, marketingu, zdravotnictví, školství a dalších. Aplikovaná sociální psychologie má vedle svého praktického významu velký přesah do výchozích teoretických disciplín, kterým umožňuje zpětnou vazbu. Podílí se tak díky své různorodosti a multidisciplinaritě na utváření soudobých paradigmat. Přínosem aplikované sociální psychologie je flexibilita a rychlost, se kterou je možné aplikovat obecné poznatky na nové situace a okolnosti, s nimiž je nutné se... (alza.cz)

Podobné produkty ako Aplikovaná psychologie (978-80-271-0187-0) , Jitík sportovcem (978-80-271-0567-0)

Nadané dítě (978-80-271-0512-0)

Nadané dítě (978-80-271-0512-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Monika Stehlíková, 160 stran, česky Každý rodič i učitel si přeje, aby děti byly šťastné a úspěšné. Ale nadané děti jsou natolik specifické, že jejich motivace, chování, myšlení i prožívání můžou být okolím nesprávně interpretovány a přinášet jim tak trápení, nepochopení a problémy – jak doma, tak ve škole. Intelekt, paměť, vnímavost, citlivost i zvídavost nadaných dětí bývají od útlého věku fenomenální, v některých oblastech může být ale vývoj naopak nerovnoměrný až opožděný. A proto vyžadují specifický přístup. Výchova a vzdělávání těchto dětí může být pro dospělé velmi náročná až stresující a dostávat je do situací bezradnosti i vyčerpání. Tato kniha umožňuje rodičům a učitelům těchto dětí podívat se pod pokličku a tím jim přinést pochopení, porozumění a bezvýhradné přijetí těchto dětí. Nabízí jim praktická doporučení pro výchovu i konkrétní cvičení, techniky a metody vzdělávání – a to s jediným cílem: aby byly... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nadané dítě (978-80-271-0512-0) , Právě teď (978-80-271-2604-0)

Malá bojovnice (978-80-271-0794-0)

Malá bojovnice (978-80-271-0794-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jennifer Adamsová, 32 stran Malá bojovnice je silná a přitom milá. Kamarádí se se sluncem a s větrem. Stará se o své tělo i duši. Pomáhá ostatním a svět je díky ní lepší. Každý může udělat něco dobrého dnes a tady. Díky promyšlené hře mezi úsporným textem a ilustracemi malí čtenáři vytuší, že každý den je plný příležitostí pro dělání lepšího, milejšího a spravedlivějšího světa. Nemusí jít o velké činy, často i ty nejběžnější každodenní rituály mohou mít velkou sílu. Záleží jen, jak se provedou. Inspirací této příjemně zářivě ilustrované knihy byla slavná HeatherAsh Amara, autorka Warrior Goddess Training zabývajícího se povzbuzením sebevědomí a sebeuvědomění žen. V současném boomu povzbuzujících knížek (nejen) pro děti je Malá bojovnice výjimečná svým poselstvím, že skutečná síla a statečnost je v bytí dobrým člověkem. Jednoduchá knížka s poselstvím, které osloví malé i velké holky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Malá bojovnice (978-80-271-0794-0)

Začínáme podnikat (978-80-271-2253-0)

Začínáme podnikat (978-80-271-2253-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jitka Srpová, 264 stran, česky Kolektiv zkušených autorů vám poradí, jak přijít na nové nápady, jak si ověřit zájem zákazníků a pomocí jakých nástrojů u nich vyvolat zájem o váš produkt nebo službu. Dozvíte se, jaké jsou trendy v podnikání a na co si dát pozor při výběru společníka a na co nesmíte zapomenout při řízení zaměstnanců. Získáte přehled o tom, jaké typy byznys modelů existují a jaké jejich charakteristiky jsou úspěšné. Poznáte účetní výkazy, jejich strukturu, jak důležité informace pro finanční řízení vám jednotlivé účetní výkazy poskytují a jak správně postupovat při finančním plánování. Zjistíte, kde můžete najít potřebné informace o založení firmy a platné legislativě, o různých formách podpory podnikání a organizacích, které vám mohou pomoci ve vašem podnikání. Seznámíte se s tím, jaké jsou zásady pro sestavení podnikatelského plánu a jakou by měl mít strukturu. Kniha obsahuje definice základních... (alza.cz)

Podobné produkty ako Začínáme podnikat (978-80-271-2253-0)

Excel 2019 (978-80-271-1391-0)

Excel 2019 (978-80-271-1391-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Marek Laurenčík, 184 stran, česky Kniha je určena uživatelům nejrozšířenějšího tabulkového kalkulátoru MS Excel, kteří s ním již získali základní zkušenosti a potřebují si rozšířit své znalosti o pokročilejší operace. Zaměřuje se na jednotný přístup programu MS Excel k datům získaným z různých zdrojů, a to k datům zapsaným přímo na listu Excelu nebo umístěným v jiném databázovém systému. To uživatelům umožňuje využít všechny možnosti, které Excel nabízí: řazení, filtraci, souhrny, práci s kontingenčními tabulkami a kontingenčními grafy, a to bez ohledu na původ zpracovávaných dat. Přístup k datům využívá všechny novinky obsažené v Excelu 2019, tj. přímou tvorbu dotazů, kombinaci různých datových zdrojů a využití datového modelu Excelu a funkcí jazyka DAX. Kniha vám odpoví na tyto otázky: Jak efektivně pracovat s rozsáhlými tabulkami Jak využít řazení, filtrování a vyhledávání... (alza.cz)

Podobné produkty ako Excel 2019 (978-80-271-1391-0)

Detox smoothies (978-80-271-0471-0)

Detox smoothies (978-80-271-0471-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Eliq Maranik, 144 stran Chybí vám energie? Jste unavení a celkově se necítíte dobře? Máte potíže se zažíváním? Pokud ano, je nejvyšší čas na detox – a jako bonus se zbavíte přebytečných kilogramů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Detox smoothies (978-80-271-0471-0)

Propast smrti (978-80-271-2899-0)

Propast smrti (978-80-271-2899-0)
Detail

Elektronická kniha - ze série Kate Marshallová, autor Robert Bryndza, 368 stran, česky Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá.Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli.Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... (alza.cz)

Podobné produkty ako Propast smrti (978-80-271-2899-0)

Obecná traumatologie (978-80-271-3128-0)

Obecná traumatologie (978-80-271-3128-0)
Detail

Elektronická kniha - autor kolektiv a, 140 stran, česky Publikace, kterou dostáváte do rukou, předkládá komplexní pohled na problematiku v úrazové chirurgii. Zabývá se diagnostikou, léčbou a rehabilitací poranění, a to zejména pohybového ústrojí. Text publikace je stručný a výstižný, doplněný o názornou obrazovou přílohu. Opírá se o nejnovější znalosti oboru, obsahuje nejen teoretické poznatky, ale také praktické zkušenosti. Věříme, že si publikace najde stálé místo při studiu chirurgických oborů v pregraduálním a postgraduálním vzdělávání a umožní zlepšit připravenost studentů a jiných zdravotnických pracovníků na poskytování kvalitní ošetřovatelské péče o pacienty s úrazovým stavem. (alza.cz)

Podobné produkty ako Obecná traumatologie (978-80-271-3128-0)

Osobní finance (978-80-271-2886-0)

Osobní finance (978-80-271-2886-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Petr Syrový, 232 stran, česky Zorientujte se ve vlastních financích! V knize se dozvíte, co je důležité při finančním plánování a na co je potřeba dát si pozor. Získáte rady, jak nedělat hloupé začátečnické chyby a zbytečně se nepřipravovat o peníze. Každá chyba totiž může být dost drahá. Získáte návod, jak postupovat v případě investování. Co si musíte uvědomit před tím, než se do investic pustíte. Co vlastně máte od svých investic chtít, abyste měli reálné požadavky a nechtěli jste „modré z nebe“ nebo „perpetuum mobile“. V knize také najdete, jak se jednotlivé typy investic chovají a jaké plody vám mohou přinést. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením. Čtěte a najdete dále i stručné hodnocení jednotlivých produktů. Zjistíte, které se hodí pro vás a které se hodí spíše pro toho, kdo vám je prodává. Kniha slouží pro toho, kdo chce lépe rozumět vlastním financím nebo jako učebnice financí pro studenty,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Osobní finance (978-80-271-2886-0)

Stvořitelé katastrof (978-80-271-3272-0)

Stvořitelé katastrof (978-80-271-3272-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Michal Vaněček, 256 stran, česky Smrtící nemoc, záhadné výbuchy, spiknutí umělé inteligence… a jedna zdánlivě nevinná sázka, která to všechno spustila. Lidstvo kráčí bezohlednou cestou pokroku. Na pomoc si zve roboty, kteří mohou pracovní činnosti ulehčit. Stroje jsou však pro dobro společnosti schopny udělat víc, než po nich kdokoli požadoval. Ponořte se do strhujícího příběhu o třech přátelích, jejichž cesty se po vysoké škole rozešly, aby se za děsivých okolností opět provázaly. Helena Gloryová, konstruktérka robotů, Marek Prokop, expert na vývoj výbušnin, a Filip Galén, toužící po vývoji geniálního léku, spojí své síly k zdánlivě nevinnému experimentu. K pokusu, který má ochránit lidstvo, ale místo toho je uvede na pokraj chaosu. Románová pocta třem klasickým dílům Karla Čapka (R.U.R., Bílá nemoc, Krakatit) představí mladým čtenářům nesmrtelná témata zneužití techniky, strachu, manipulace a podstaty lidství, to vše... (alza.cz)

Podobné produkty ako Stvořitelé katastrof (978-80-271-3272-0)

Vražedné úmysly (978-80-271-2505-0)

Vražedné úmysly (978-80-271-2505-0)
Detail

Elektronická kniha - ze série Arliss Cutter, autor Marc Cameron, 328 stran, česky Arliss Cutter je drsný, ale nesmírně charismatický policista s dokonalým pozorovacím talentem. Studená, temná, téměř neobydlená jihovýchodní Aljaška, často ponořená do deště a mlhy, není však i přes veškeré jeho zkušenosti zrovna Cutterovým šálkem kávy. Temná však není jen Aljaška. Ze šokující vraždy domorodé dívky tuhne krev v žilách, a to i tak ostřílenému strážci zákona. Natáčení reality show Ženy rybářů převrátí život v dosud poklidném místě vzhůru nohama, a to zvláště poté, co se ztratí dva členové štábu. Snad každý tu má nějaké tajemství, pověstného kostlivce ve skříni. Dokáže Cutter odhalit, kdo všechno je do zločinů zapojen? (alza.cz)

Podobné produkty ako Vražedné úmysly (978-80-271-2505-0)

Noční návštěva (978-80-271-2282-0)

Noční návštěva (978-80-271-2282-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Carol Goodmanová, 248 stran, česky Ani největší sněhová bouře nepohřbí děsivá tajemstvíJedné noci, uprostřed sněhové bouře, vystoupí z autobusu Alice s desetiletým synem Orenem. Prchají před jejím násilnickým manželem a zoufalá Alice se snaží schovat a ochránit sebe i své dítě. Jedno tajemství si ovšem nechává pro sebe. U autobusu je vyzvedne Mattie, padesátiletá sociální pracovnice, která žije sama v polorozpadlém domě uprostřed lesa. Když je potřeba se uprostřed noci o někoho postarat, volají právě jí. Podle pravidel by měla odvézt Alici a Orena na místní ubytovnu, ale místo toho je vezme k sobě domů. Že Oren jí připomíná mladšího bratra, který před třiceti lety zemřel, když mu bylo deset, si ovšem Mattie nechává pro sebe.Zatímco sněhová bouře okolo nich zesiluje, vyplouvá minulost obou žen na povrch. Která z nich je víc nebezpečná a která ve větším nebezpečí?Autorka bestselleru New York Times. Za svou tvorbu získala ocenění... (alza.cz)

Podobné produkty ako Noční návštěva (978-80-271-2282-0)

Nosní polypóza (978-80-271-3045-0)

Nosní polypóza (978-80-271-3045-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Petr Schalek, 136 stran, česky Nosní polypóza je zánětlivé onemocnění postihující sinonazální sliznici, které patří do velmi heterogenní skupiny chronických rinosinusitid. Toto onemocnění významně snižuje kvalitu života nemocných a jeho výskyt v populaci je uváděn přibližně mezi 2–5 %. Poslední souborné dílo zabývající se problematikou nosních polypů bylo u nás publikováno již více než před 17 lety a od této doby úroveň poznání, zejména patofyziologie, polypózy značně pokročila. V současné době je kladen důraz na rozlišení jednotlivých patofyziologických mechanizmů tzv. endotypů, které jsou zodpovědné za klinický obraz a průběh onemocnění, tedy fenotyp. V blízké budoucnosti by tedy mělo být cílem, aby se toto určité rozdělení odrazilo i v individualizaci terapie, k čemuž by mělo významně přispět i zavedení biologické léčby do léčby nosní polypózy. Kniha je určena zejména pro postgraduální vzdělání v... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nosní polypóza (978-80-271-3045-0)

Polibek kobry (978-80-271-1742-0)

Polibek kobry (978-80-271-1742-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Barbora Hu, 304 stran, česky Tato inspirativní kniha o ženském principu a jeho proměnách se dotýká citlivou cestou témat jako: – tělesnost jako zdroj sebepoznání – menstruace jako dar a tabu – světlo a stín mateřství – dechová potence – erós a ženská sexualita – kreativní vyjádření ženskosti – kontakt s primární silou – chaos a řád v cykličnosti Kniha Polibek kobry jako bonus obsahuje rozhovory s zajímavými osobnostmi, které se věnují cestě ženy. Čekají na vás: Emma Balnavesová z Austrálie (učitelka tradiční praxe z linie náthské tantry), Rob Preece z Anglie (učitel buddhistické tantry a jungovsky orientovaný terapeut), Terezie Dubinová (kulturoložka a hebraistka zabývající se ženskou spiritualitou), Toko-pa Turner z Kanady (lektorka, „porodní bába psýché“, autorka knihy Přináležení, zabývající se vztahem k Zemi, zármutkem a transformací) a Alita Zaurak... (alza.cz)

Podobné produkty ako Polibek kobry (978-80-271-1742-0)

Nosní polypóza (978-80-271-3045-0)

Nosní polypóza (978-80-271-3045-0)
Detail

Kniha - autor Petr Schalek, 136 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Nosní polypóza je zánětlivé onemocnění postihující sinonazální sliznici, které patří do velmi heterogenní skupiny chronických rinosinusitid. Toto onemocnění významně snižuje kvalitu života nemocných a jeho výskyt v populaci je uváděn přibližně mezi 2–5 %. Poslední souborné dílo zabývající se problematikou nosních polypů bylo u nás publikováno již více než před 17 lety a od této doby úroveň poznání, zejména patofyziologie, polypózy značně pokročila. V současné době je kladen důraz na rozlišení jednotlivých patofyziologických mechanizmů tzv. endotypů, které jsou zodpovědné za klinický obraz a průběh onemocnění, tedy fenotyp. V blízké budoucnosti by tedy mělo být cílem, aby se toto určité rozdělení odrazilo i v individualizaci terapie, k čemuž by mělo významně přispět i zavedení biologické léčby do léčby nosní polypózy. Kniha je určena zejména pro postgraduální vzdělání v... (alza.cz)

Podobné produkty ako Nosní polypóza (978-80-271-3045-0)

Projektový management (978-80-271-0075-0)

Projektový management (978-80-271-0075-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Alena Svozilová, 424 stran Již třetí vydání publikace je komplexním a praktickým průvodcem pro všechny projektové manažery, podnikatele a studenty. Kniha je doplněna o řadu nových metod, zkušeností i témat, kterými jsou např. nové procesní modely, aktuální SW podpora pro řízení projektů, specifika mezinárodního prostředí a mnohé další. Detaily knihy: Autor: Alena Svozilová Rok vydání: 2016 ISBN: 978-80-271-0075-0 Počet stran: 424 (alza.cz)

Podobné produkty ako Projektový management (978-80-271-0075-0)

Tajemství pergamenů (978-80-271-0202-0)

Tajemství pergamenů (978-80-271-0202-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Marek Hladký, 184 stran Legenda o statečné malé dívce ožívá, hranice času mizí. Nechte se strhnout magickým příběhem, který se odehrává v současnosti a zároveň i v roce 1648! Zažijte Prahu v době třicetileté války! Poutavé vyprávění vás od první stránky vtáhne do napínavého dobrodružství, které trojice přátel prožívá v zákoutích staré Prahy. Detaily knihy: Autor: Marek Hladký Rok vydání: 2016 ISBN: 978-80-271-0202-0 Počet stran: 184 (alza.cz)

Podobné produkty ako Tajemství pergamenů (978-80-271-0202-0)

Osudové vzplanutí (978-80-271-0129-0)

Osudové vzplanutí (978-80-271-0129-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jindřiška Mendozová, 160 stran Hlavním hrdinou romanticko-dobrodružného příběhu je Manuel Castro, budoucí student práv na madridské univerzitě a nadšený cestovatel. Za přijetí na školu mu rodiče zaplatí cestu do Ekvádoru a Manuel si tak může splnit svůj sen – najít bájný indiánský kmen Amazonek. Jeho cesta hluboko do džungle se ovšem nečekaně zkomplikuje a z Madridu mu na pomoc vyrážejí Luz, která by s Manuelem velmi ráda chodila, a Fernando, který by zase velmi rád chodil s Luz. Netuší ale, že se všichni nevědomky stávají nejen účastníky hry o lásku, ale i o peníze a v neposlední řadě o život. A že jejich osud bude v rukou tajemné dívky z džungle, Irami… (alza.cz)

Podobné produkty ako Osudové vzplanutí (978-80-271-0129-0)

Staré sídlo (978-80-271-3087-0)

Staré sídlo (978-80-271-3087-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Mary Ellen Taylor, 384 stran, česky Libby má špatné období a po smrti otce si připadá osamělá. Jediné, co ji drží nad vodou, je přítelkyně Sierra a práce svatební fotografky. Ta ji zavede do historického sídla Woodmont, jehož majitelkou je Elaine Grantová. Snaží se sídlo obnovit, vrátit mu někdejší půvab a otevřít ho co nejdřív veřejnosti. Mladá fotografka se jí hned zalíbí, a tak jí zadá úkol udělat fotodokumentaci oprav. Libby na první pohled okouzlí starý skleník obrostlý zimolezem i dávné příběhy, které jsou s ním spojené. Když nakonec dokáže posbírat odvahu, aby vyklidila kancelář svého otce, najde dopis, který převrátí naruby vše, co si dosud myslela, že ví o svých rodičích, o sobě i o sídle Woodmont. (alza.cz)

Podobné produkty ako Staré sídlo (978-80-271-3087-0)

Microsoft Teams (978-80-271-1023-0)

Microsoft Teams (978-80-271-1023-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jaroslav Šindler, 208 stran, česky Potřebujete ve vaší škole nebo firmě nástroj, kde můžete sdílet společné dokumenty a úkoly, kde s ostatními členy týmu budete rychle komunikovat s využitím rychlých zpráv nebo při online schůzkách? Pak je pro vás Microsoft Teams tím nejvhodnějším pomocníkem. Komunikační platforma Microsoft Teams vám umožní vybudovat bezpečné a agilní prostředí pro organizaci pracovních týmů, sdílení informací a vytváření nových hodnot. Ve školách Microsoft Teams představuje vhodné prostředí pro online výuku, komunikaci nad rámec vyučování mezi učiteli a žáky nebo zapojování žáků vzdáleně do vyučovacích hodin. Ve firmách pak zaměstnanci nemusejí docházet do kanceláří, ale mohou svou práci konat z libovolného místa na světě. Stačí mít vhodné „počítačové“ vybavení a připojení k internetu. Rychlá komunikace, výměna informací a spolupráce jsou zkrátka v dnešním světě klíčové.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Microsoft Teams (978-80-271-1023-0)

Jitík sportovcem (978-80-271-0567-0)

Jitík sportovcem (978-80-271-0567-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Jitka Molavcová, 72 stran Ona je Jitka, on je Jitík. Padli si do oka a je z toho pohádkové vyprávění. Řeč je o oblíbené herečce Jitce Molavcové a jejím novém, sportovním hrdinovi. Velké sportovní zážitky malého kluka překvapí všechny pohádkomily a možná je přimějí běhat, plavat, bruslit, prostě sportovat. Jitík se nezalekne prudkého kopce, velké výšky, klouzavého ledu ani živého koně. Tenhle malý velký hrdina má zkrátka odhodlání, pevnou vůli a taky štěstí na neuvěřitelné zážitky. Originální pohádkové příběhy Jitky Molavcové doprovodila ilustracemi legendární Vlasta Švejdová. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jitík sportovcem (978-80-271-0567-0)

Právě teď (978-80-271-2604-0)

Právě teď (978-80-271-2604-0)
Detail

Elektronická kniha - autor Toni Packerová, 144 stran, česky Život nám často určuje plno představ o tom, jací bychom měli být a jak náš život měl vypadat. Toni Packerová proslula svojí schopností pomoci této představy rozlišit a dostat se za ně. Tato vzrušující knížečka složená z rozhovorů, esejí, otázek a odpovědí i dopisů představuje radikálně prostý a originální přístup cesty spirituálního růstu, aniž by se hlásila k nějakému náboženství nebo duchovní tradici. „Je možné se na sebe navzájem dívat a naslouchat si zcela novým způsobem – aniž by nás naše zvyky nutily opravovat a měnit druhé podle toho, co se nám líbí a nelíbí? Můžeme znovu objevovat, co se děje právě teď, a reagovat spíše díky jasnému porozumění a ne na základě představ?“ TONI PACKEROVÁ (alza.cz)

Podobné produkty ako Právě teď (978-80-271-2604-0)
Dagmar Pecková (978-80-271-3186-0), Dagmar Pecková: Šaty noty boty (978-80-271-3186-0), Pecková Dagmar: Best Arias - CD (SU3758-2), Pecková Dagmar: Sny (2x CD) - CD (SU4171-2), Pecková Dagmar: Árie z Mozartových oper - CD (112217-2), Pecková Dagmar, Král Darek: The Magical Gallery - CD (SU6569-2), Pecková Dagmar, Epoque Orchestra, Kučera Jan: Písně Kurta Weilla - CD (SU4226-2), Pecková Dagmar, Samek Richard, Altrichter Petr: Mahler: Píseň o zemi - CD (SU4242-2), Česká filharmonie, Mackerras Charles, Pecková Dagmar: Janáček : Káťa Kabanová (2x CD) - CD (SU3291-2), Ústav (978-80-759-3186-3), Achnaton - S krásnou Nefertiti svrhli staré bohy (978-80-763-3186-0), Newton (978-80-271-3102-0), Slunečnice (978-80-271-0765-0), Vinografie (978-80-271-0570-0), Somatologie (978-80-271-0695-0), Delikvence (978-80-271-2013-0), Sklepy (978-80-271-1700-0), Mauthausen (978-80-271-0299-0), Tajemství (978-80-271-1320-0), Bubákov (978-80-271-0653-0), Pecková: Dítě štěstěny (978-80-257-2393-7), Doba zkoušek a naděje (978-80-904-3186-7), Mladá čarodějka (978-80-271-3326-0), Začínáme podnikat (978-80-271-2253-0), Šumavská kuchařka (978-80-271-3540-0), Aplikovaná psychologie (978-80-271-0187-0), Malá bojovnice (978-80-271-0794-0), Nadané dítě (978-80-271-0512-0), Jitík sportovcem (978-80-271-0567-0), Právě teď (978-80-271-2604-0)