Co se o ní říká (978-80-249-4327-5)

Produkt Co se o ní říká (978-80-249-4327-5) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Co se o ní říká (978-80-249-4327-5) upraviť a produkt hľadať znova.

Co se o ní říká (978-80-249-4327-5)

Co se o ní říká (978-80-249-4327-5)
Detail

Kniha - autor Kristyn Kusek Lewis, 368 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Život v hlavním městě, zářná kariéra v Bílém domě, perfektní manžel a dokonalé děti. Bess měla všechno, co si mohla přát. Alespoň na čas. Začalo to tím, že po nepříjemném skandálu vzala za své její vysněná práce v Bílém domě. Bess zůstala najednou doma a musela začít přemýšlet nad budoucností. Manžel Cole se v tu chvíli rozhodl, že převezme rodinný hotel v malém městečku Greyhill ve Virginii, a tak se celá rodina odstěhovala z rušného velkoměsta do poklidného městečka. Bess si celou dobu myslela, že ví, co může očekávat. Skutečnost však byla velmi odlišná – ne právě přátelská tchyně přes ulici, obavy o děti, které nastupují do soukromé prestižní školy, a místní lidé, kteří nemají rádi turisty a navzájem si vidí do talíře. Bess se snaží zapadnout do rytmu na malém městě, ale pořád to drhne. Proto když dostane nabídku napsat článek do Washington Post, okamžitě po ní skočí. Má to jen... (alza.cz)

Podobné produkty ako Co se o ní říká (978-80-249-4327-5) , Co se o ní říká (978-80-249-4327-5)

Co se o ní říká - Kusek Lewis Kristyn

Co se o ní říká - Kusek Lewis Kristyn
Detail

Život v hlavním městě, zářná kariéra v Bílém domě, perfektní manžel a dokonalé děti. Bess měla všechno, co si mohla přát. Alespoň na čas. Začalo to tím, že po nepříjemném skandálu vzala za své její vysněná práce v Bílém domě. Bess zůstala najednou doma a musela začít přemýšlet nad budoucností. Manžel Cole se v tu chvíli rozhodl, že převezme rodinný hotel v malém městečku Greyhill ve Virginii, a tak se celá rodina odstěhovala z rušného velkoměsta do poklidného městečka. Bess si celou dobu myslela, že ví, co může očekávat. Skutečnost však byla velmi odlišná – ne právě přátelská tchyně přes ulici, obavy o děti, které nastupují do soukromé prestižní školy, a místní lidé, kteří nemají rádi turisty a navzájem si vidí do talíře. Bess se snaží zapadnout do rytmu na malém městě, ale pořád to drhne. Proto když dostane nabídku napsat článek do Washington Post, okamžitě po ní skočí. Má to jen jeden háček: tématem článku je nejznámější obyvatelka Greyhill – Susanah Lane, místní bohatá celebrita, kterou místní nemají právě v lásce. To však Bess neodradí a s chutí se vrhá do práce. Na povrch tak postupně vyplouvají tajemství, která měla být navždy pochována pod vrstvou minulosti. Kdo je vlastně Susanah Lane? Jak vysvětlit tragické události, které se v Greyhill odehrály před mnoha a mnoha lety a dodnes nebyly zcela objasněny? Bess je odhodlaná na to přijít. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Co se o ní říká - Kusek Lewis Kristyn , Numerologie - co o vás říká den narození (978-80-8100-088-1)

Co se o ní říká - Kusek Lewis Kristyn

Co se o ní říká - Kusek Lewis Kristyn
Detail

Život v hlavním městě, zářná kariéra v Bílém domě, perfektní manžel a dokonalé děti. Bess měla všechno, co si mohla přát. Alespoň na čas. Začalo to tím, že po nepříjemném skandálu vzala za své její vysněná práce v Bílém domě. Bess zůstala najednou doma a musela začít přemýšlet nad budoucností. Manžel Cole se v tu chvíli rozhodl, že převezme rodinný hotel v malém městečku Greyhill ve Virginii, a tak se celá rodina odstěhovala z rušného velkoměsta do poklidného městečka. Bess si celou dobu myslela, že ví, co může očekávat. Skutečnost však byla velmi odlišná – ne právě přátelská tchyně přes ulici, obavy o děti, které nastupují do soukromé prestižní školy, a místní lidé, kteří nemají rádi turisty a navzájem si vidí do talíře. Bess se snaží zapadnout do rytmu na malém městě, ale pořád to drhne. Proto když dostane nabídku napsat článek do Washington Post, okamžitě po ní skočí. Má to jen jeden háček: tématem článku je nejznámější obyvatelka Greyhill – Susanah Lane, místní bohatá celebrita, kterou místní nemají právě v lásce. To však Bess neodradí a s chutí se vrhá do práce. Na povrch tak postupně vyplouvají tajemství, která měla být navždy pochována pod vrstvou minulosti. Kdo je vlastně Susanah Lane? Jak vysvětlit tragické události, které se v Greyhill odehrály před mnoha a mnoha lety a dodnes nebyly zcela objasněny? Bess je odhodlaná na to přijít. (patro.cz)

Podobné produkty ako Co se o ní říká - Kusek Lewis Kristyn , Co po ní zbylo ()

Vyber si svou rostlinku a nauč se o ni starat - Aneta Žabková, Petra Bartíková, Katarína Belejová H.

Vyber si svou rostlinku a nauč se o ni starat - Aneta Žabková, Petra Bartíková, Katarína Belejová H.
Detail

Klíčky, zelenina, bylinky, kaktusy, citrusy, bonsaje a masožravé rostliny. Nauč se je pěstovat! V knize ilustrované českou výtvarnicí Anetou Žabkovou najdeš to nejdůležitější: zjistíš, kde si pořídit rostliny a jak se o ně starat, aby dobře prospívaly. Dozvíš se, jaká kouzla se s nimi dají dělat v obyčejném truhlíku, čím jsou výjimečné, jestli jsou k jídlu a jak chutnají. Až dočteš knihu, bude z tebe zahradník jedna radost! (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Vyber si svou rostlinku a nauč se o ni starat - Aneta Žabková, Petra Bartíková, Katarína Belejová H. , O čem se nemluví: co byste byli ochotni obětovat pro lásku? (978-80-249-4775-4)

Mýty o sebevraždě: Jak o ní přemýšlet a mluvit (978-80-262-1812-8)

Mýty o sebevraždě: Jak o ní přemýšlet a mluvit (978-80-262-1812-8)
Detail

Kniha - autor Derek de Beurs, 136 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Sebevražda je bezpochyby tabuizovaným tématem. Žádný jiný způsob úmrtí nevyvolává tolik pocitů studu, lítosti a nepochopení. Kolem sebevražd proto dodnes panuje mnoho mýtů. Autor, uznávaný odborník na sebevraždy, se snaží na tyto mýty podívat z pohledu vědy. Jedná se o devět přesvědčení typu „O sebevraždě je lepší nemluvit“, „Někdo, kdo myslí na sebevraždu, chce zemřít“, „Média mají vliv na počet sebevražd ve společnosti“, „Antidepresiva riziko sebevraždy zvyšují“, „Umělci jsou k sebevraždě náchylnější“, „Ženy o sebevraždě častěji mluví, muži na ni častěji umírají“, „Víc lidí se zabíjí v době svátků“. Některé z těchto výroků jsou skutečně vyvráceny jako mýty, zatímco u jiných se dozvíme, že věda na ně nedává definitivní odpověď. Kniha je určena pro všechny, kdo chtějí více pochopit jedince, již se chtějí zabít, i pro odborníky, kteří chtějí o tomto tématu vhodně komunikovat se svými... (alza.cz)

Podobné produkty ako Mýty o sebevraždě: Jak o ní přemýšlet a mluvit (978-80-262-1812-8) , Nevěra a co s ní (978-80-755-7049-9)

Dobří sousedé: Co se stalo Shelly Schroederové? (978-80-249-4514-9)

Dobří sousedé: Co se stalo Shelly Schroederové? (978-80-249-4514-9)
Detail

Kniha - autor Sarah Langan, 320 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Vítejte v Maple Street. Na tomto dokonalém předměstí obyvatele pojí nejen jejich děti a práce, ale i falešný pocit bezpečí. Když se sem přistěhují Wildeovi, okamžitě probudí ve svých sousedech obavy. Arlo a Gertie a jejich zvláštní děti se do perfektního obrazu této čtvrti nehodí. V sousedství vládne čím dál větší napětí a v nedalekém parku vznikne závrt, do něhož nechtěně spadne dcera místní královny. Zatímco po ní všichni pátrají, Wildeovi se dočkají hned několika obvinění. Najednou naproti sobě stojí dvě matky a čelí soudu veřejnosti. Strhující a nemilosrdný portrét předměstí odkrývající nebezpečí sociální hierarchie a odvrácenou stranu mateřství a přátelství. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dobří sousedé: Co se stalo Shelly Schroederové? (978-80-249-4514-9) , Dobří sousedé: co se stalo shelly schroederové? (978-80-249-4514-9)

Hrdinové (978-80-249-4091-5)

Hrdinové (978-80-249-4091-5)
Detail

Kniha - autor Danielle Steelová, 264 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Z newyorského letiště vzlétají dvě letadla mířící do San Franciska. Agentka Bernice Adamsová najde u bezpečnostní kontroly pohlednici s obrázkem Golden Gate Bridge, na níž je napsaná nejednoznačná – až hrozivá – zpráva. Vyšetřování se ujme Ben Waterman, který se nakonec zaměří na letadlo A321, pilotované Helen Smithovou. Na palubě je mimo jiné jedna filmová hvězda, pilot, který zrovna ukončil čtyřicetiletou kariéru, nebo rozrušený otec, cestující s malým synem, jehož unesl své bývalé ženě. Ben má podezření, že někdo na palubě Helenina letadla plánuje něco strašného. A má pravdu. Cestující, posádka a odborníci se pod tíhou okolností nedobrovolně stávají hrdiny, kteří se snaží odvrátit tragédii. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hrdinové (978-80-249-4091-5) , O medvídkovi, co neuměl plavat, ale naučil se číst (978-80-7650-924-5)

Blondýnka (978-80-249-4934-5)

Blondýnka (978-80-249-4934-5)
Detail

Kniha - autor Joyce Carol Oatesová, 712 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Nesmírně živý, beletrizovaný portrét herečky Marilyn Monroe od jejího neradostného dětství až po tragický, předčasný a dodnes nevyjasněný konec. Marilyn se stala legendou, ztělesněním pojmu „filmová hvězda“, její soukromý život se však ani vzdáleně nepodobal idyle. Román nám přibližuje křehký vnitřní svět vnímavé mladé ženy, jež znovu a znovu bojuje s překážkami i vlastní nevyrovnanou a zranitelnou osobností. Dává nám nahlédnout do zákulisí hollywoodské „továrny na sny“, nabízí nám překvapivé a často nelichotivé portréty významných mužů, kteří prošli jejím životem. Autorka čtenářům předkládá vzrušující obraz kultury a působivou výpověď o zápase člověka s osudem. (alza.cz)

Podobné produkty ako Blondýnka (978-80-249-4934-5) , O medvídkovi, co neuměl plavat, ale naučil se číst (978-80-765-0924-5)

Dokonalý cizinec (978-80-249-3126-5)

Dokonalý cizinec (978-80-249-3126-5)
Detail

Kniha - Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dokonalý cizinec (978-80-249-3126-5) , Co před ní tají? (978-83-276-6794-6)

Osamělá Meredith (978-80-249-4880-5)

Osamělá Meredith (978-80-249-4880-5)
Detail

Kniha - autor Claire Alexander, 384 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Meredith Maggsová neopustila svůj dům 1 214 dní. Trvá však na tom, že není osamělá. Má kocoura Freda. Její kamarádka Sadie ji navštěvuje, kdykoli může. Navíc je tu její online podpůrná skupina NejsteSami. Čas si krátí skládačkami nebo vařením oblíbených jídel a společnost jí nahrazují milovaná Emily Dickinsonová, internet, poslíček z Tesca a zrádné vzpomínky. Jenže pak se to změní. Nejprve do jejího života vtrhnou noví přátelé Tom a Celeste, poté odcizená sestra, s níž už léta nemluvila. Její domov už není bezpečným útočištěm. Ať se to Meredith líbí, nebo ne, svět přichází k jejím dveřím... (alza.cz)

Podobné produkty ako Osamělá Meredith (978-80-249-4880-5) , Všechno, co dáme (978-80-249-4171-4)

Bez domova (978-80-249-4132-5)

Bez domova (978-80-249-4132-5)
Detail

Kniha - autor Malála Júsufzajová, 224 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Malála pochází z Pákistánu a poprvé vzbudila zájem veřejnosti v jedenácti letech, když začala psát pro BBC o životě pod nadvládou Tálibánu a o tom, jak její rodina bojuje za vzdělávání dívek. V říjnu 2012 se stala terčem útoku – neznámý muž ji střelil do hlavy, když se vracela autobusem domů ze školy. Dívka však zázračně přežila a její osud i odvaha, s níž v Pákistánu dál pokračovala ve své osvětové kampani, jí vynesla Nobelovu cenu míru za rok 2014. Svůj životní příběh vylíčila v knize Já jsem Malála (česky 2014). Nový titul se zaměřuje na fenomén migrace. Malála líčí vlastní zážitky i zážitky dalších migrantů, nelehké podmínky v uprchlických táborech, bezvýchodnost a nepochopení, s nimiž se musí uprchlíci potýkat. Malála je ve světě vnímána jako inspirativní osobnost a její nová kniha, která si všímá také osudu dětí, dokáže oslovit i mladší čtenářské publikum. (alza.cz)

Podobné produkty ako Bez domova (978-80-249-4132-5) , Čemu se báseň říká ()

Nejdražší suvenýr (978-80-249-4822-5)

Nejdražší suvenýr  (978-80-249-4822-5)
Detail

Kniha - autor Petra Jirglová, 256 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Třiatřicetiletý Roman, který se ještě pořád tak trochu drží máminy sukně, se vydává do dalekého Mexika. Co mělo být původní svatební cestou a posléze nechtěnou dovolenou, stane se jeho životním dobrodružstvím – to když pozná energickou a svůdnou Maríu, která se chce naopak za každou cenu vymanit z vlivu své rodiny. Jejich setkání okamžité obrátí naruby Romanův doposud pohodlný a nudný život. Může ale tenhle románek dvou naprosto protichůdných povah vedle slunného a rozpáleného Mexika fungovat i v zatažené, deštivé Praze? (alza.cz)

Podobné produkty ako Nejdražší suvenýr (978-80-249-4822-5) , Kniha proč se říká...? (978-80-88104-19-3)

Opouštím ostrov (978-80-249-4893-5)

Opouštím ostrov (978-80-249-4893-5)
Detail

Kniha - autor Tomáš Zástěra, 192 stran, česky Mohl jsem být uklízečem v nemocnici. Mohl jsem utonout v hluboké noci uprostřed přehrady. Kormidlovat plachetnice na Jadranu, hrát na klavír v koncertních sálech nebo být gynekologem. O tom, že se tak nestalo, rozhodovaly životní náhody a příhody, které směřovaly a protínaly můj život. Na řadu z nich jsem si znovu vzpomněl až při vyklízení svého bytu. Budu se stěhovat z místa, které pro mě vždy bylo ostrovem bezpečí. A věci, které balím do krabic nebo vyhazuji, mi znovu rozehrály události, se kterými jsou úzce spojeny. Sedmnáct věcí. Sedmnáct příběhů. A sedmnáct situací, které se mi v životě skutečně staly. U některých jsem se hurónsky smál, U jiných ronil slzy a brodil se v smutku. Bohužel, bohudík. Protože až s odstupem času můžeme bezpečně říct, že všechno se odehrálo tak, jak mělo. A pokud se tato kniha stane jednou z vašich věcí, doufám, že s ní budou ve vašem životě spojeny jenom situace pohodové a plné úsměvů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Opouštím ostrov (978-80-249-4893-5) , Proč se to říká (978-80-7557-008-6)

Jiskra života (978-80-249-4736-5)

Jiskra života (978-80-249-4736-5)
Detail

Kniha - autor Erich Maria Remarque, 368 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Koncentrační tábor Mellern slouží jako odkladiště vězňů – převážně Židů, kteří v důsledku tělesné slabosti již nejsou schopni práce. V nelidských podmínkách, špíně a o hladu, navíc pod kuratelou bezcitných fašistických katanů tady na sklonku války „přežívá“ dvanáct „veteránů“, obklopených řadou nově příchozích zbídačelých kostlivců. Téměř všichni již ztratili svou osobnost, minulost a individuální lidské rysy, jejich ponížené lidství se omezuje jen na základní živočišné potřeby. Stali se pouhými vězeňskými čísly s koncentráčnickými mimikry. Přesto se mezi nimi najdou i tací, kteří si dokázali zachovat své „já“… (alza.cz)

Podobné produkty ako Jiskra života (978-80-249-4736-5) , Říká se mu banksy (978-80-264-4425-1)

Jezevčíkova láska (978-80-249-4707-5)

Jezevčíkova láska  (978-80-249-4707-5)
Detail

Kniha - autor Frauke Scheunemannová, 216 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá All you need is love. To se pokouší jezevčík Herkules vysvětlit svému novému příteli, malému kocouru Schröderovi. Protože jen tak je možné pochopit podivné chování babičky Hedwig a vnučky Luisy. Zatímco Hedwig si užívá své druhé jaro, Luisa prožívá první milostné trápení. Ale láska není vyhrazena jen lidem. Také Herkules už jednou věnoval srdce krásné retrívřici Cherie, na kterou nedokáže zapomenout… (alza.cz)

Podobné produkty ako Jezevčíkova láska (978-80-249-4707-5) , In czechia we don't say: co se v česku říká trochu jinak (978-80-264-3704-8)

Divoké labutě (978-80-249-4215-5)

Divoké labutě (978-80-249-4215-5)
Detail

Kniha - autor Jung Chang, 536 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Není divu, že nesmírně poutavá autobiografická kniha čínské autorky, žijící od roku 1978 ve Velké Británii, se po vydání v její nové vlasti a v USA okamžitě stala bestsellerem — v díle se totiž velmi šťastně snoubí solidní, věcné vylíčení historie Číny 20. století, plné neuvěřitelných zvratů, se střízlivě a skromně popsanou, avšak pohnutou osobní historií žen tří generací autorčiny rodiny. Příběh začíná vyprávěním o osudu babičky, narozené v r. 1909, nejkrásnější dívky na malém městě, kterou její otec „provdal" jako konkubínu za starého generála, aby zvýšil svoji prestiž a domohl se bohatství; pokračuje matkou, která se stala komunistickou funkcionářkou, a vrcholí autorkou, narozenou v roce 1952, jež podobně jako ostatní členové rodiny prošla všemi hrůzami a krutostmi tzv. kulturní revoluce, posléze studovala na univerzitě angličtinu, vyhrála konkurs na stipendium do Británie a stala se první... (alza.cz)

Podobné produkty ako Divoké labutě (978-80-249-4215-5) , Strážci země (978-80-253-4327-2)

Manželské nehody (978-80-249-3238-5)

Manželské nehody (978-80-249-3238-5)
Detail

Kniha - česky Ben a Maddy jsou svoji už patnáct let a mají tři děti. Maddy je klidná žena, kdežto Ben má výbušnou povahu a sebemenší rozepři řeší křikem. Svou ženu však nadevše miluje. Jenomže jednoho dne Benova prchlivost způsobí autonehodu, při níž Maddy upadne do kómatu. Benovi nejenže hrozí vězení, ale musí se ještě spolu s nejstarší dcerou postarat o domácnost. A teprve v tu chvíli se začíná ukazovat jeho pravý charakter…Vynikající psychologické drama o vině, odpuštění a možnostech změnit to špatné v nás, ale také o všednodenních maličkostech, jež nemusí být tak nevinné, jak se zprvu zdají být. (alza.cz)

Podobné produkty ako Manželské nehody (978-80-249-3238-5) , Co nám říká kočka?: kočičí řeč pro dvounožce (978-80-7541-020-7)

Bez viny (978-80-249-4509-5)

Bez viny (978-80-249-4509-5)
Detail

Kniha - autor Charlotte Linková, 336 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Další případ pro Kate Linvillovou a Caleba Halea. Ve vlaku z Londýna do Yorku střílí neznámý muž na ženu. Ta unikne v poslední vteřině. Dva dny nato se mladá cyklistka zřítí z kola, protože někdo natáhl přes cestu lanko. Upadne do bezvědomí a následující výstřel už neslyší. Zůstává navždy ochrnutá po celém těle. Obě ženy vůbec nic nespojuje, ale na obě se střílelo ze stejné zbraně. Kate Linvillová je okamžitě přidělena k vyšetřování tohoto případu. Přijde na stopu strašlivého tajemství a sama se ocitne ve smrtelném nebezpečí. Protože pachatel, který se mstí za údajnou vinu, se nikdy nevzdává... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bez viny (978-80-249-4509-5) , Mýty o sebevraždě: jak o ní přemýšlet a mluvit (978-80-262-1812-8)

Jedu dál (978-80-249-3564-5)

Jedu dál (978-80-249-3564-5)
Detail

Kniha - autor Blanka Matragi, 208 stran, česky, pevná s přebalem matná Proslulá oděvní výtvarnice je známá především svým haute couture pro manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a magnátů v zemích Perského zálivu. Její již druhá knihu přináší kromě vzpomínek na napínavou a dramatickou třicetiletou cestu z Českomoravské vrchoviny až na nejvyšší světovou úroveň módy také otevřenou výpověď o událostech při jejích návratech do vlasti a přibližuje nejnovější oblasti její tvorby. (alza.cz)

Podobné produkty ako Jedu dál (978-80-249-3564-5) , Ten, co kráčí se smrtí (978-80-765-0896-5)

Francouzský manžel (978-80-249-4471-5)

Francouzský manžel  (978-80-249-4471-5)
Detail

Kniha - autor Klára Janečková, 256 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Kamila Oliverová je známá autorka knih o záhadách a krásná žena. Albert Gabriel je synem přísného vojáka, který doma vládne tvrdou rukou. Albert Gabriel tak žije i přes mnohočetná nadání ve strachu a poslušnosti, což zanechá stopu na jeho osobnosti. Jako dospělý muž je bohatý a úspěšný, ale i nestálý; miluje a vzápětí nenávidí, navíc se často uchyluje k agresi. Svým chováním od sebe odežene obě manželky a zůstává sám ve srubu v lesích. Kamila se zrovna dostává z bolestivé ztráty partnera a utápí se v žalu i alkoholu a polyká prášky na uklidnění, když ji osloví mladá Běloruska pátrající po své kamarádce. Kamila, milovnice tajemna, souhlasí s tím, že jí pomůže. Její úkol však nebude lehký; musí se sblížit s podivínským starším Francouzem, získat si ho a zjistit, kam se poděla jeho předchozí žena, po níž jako by se slehla zem. Jenže když šarmantního Alberta Gabriela potká, její plány... (alza.cz)

Podobné produkty ako Francouzský manžel (978-80-249-4471-5) , Co na prajzske se povědalo (978-80-7502-357-5)

9. listopad (978-80-249-4989-5)

9. listopad (978-80-249-4989-5)
Detail

Kniha - autor Colleen Hooverová, 336 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje se začínajícím spisovatelem Benem. Jejich neovladatelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem? (alza.cz)

Podobné produkty ako 9. listopad (978-80-249-4989-5) , Ten, co kráčí se smrtí (978-80-7650-896-5)

Proč se to říká (978-80-7557-008-6)

Proč se to říká (978-80-7557-008-6)
Detail

Kniha - Krátké texty, vysvětlující často používaná česká úsloví, vycházely pod názvem "Proč se to říká?" v časopisu Dikobraz v letech 1975 až 1977. Encyklopedické znalosti Mistra Neprakty a humorné podání Mistra Švandrlíka dávají tomuto seriálu trvalejší hodnotu. Jistě by byla škoda, aby dílko zůstalo jen v paměti jeho současníků. Odborníci možná budou s některými tématy polemizovat nebo dokonce nesouhlasit, ale knížka patří k literárnímu humoru a tam mohou být i zcela vymyšlené příběhy - hlavně když jsou překvapivé a vtipné. (alza.cz)

Podobné produkty ako Proč se to říká (978-80-7557-008-6) , Hrdinové (978-80-249-4091-5)

Kniha Proč se říká...? (978-80-88104-19-3)

Kniha Proč se říká...? (978-80-88104-19-3)
Detail

Kniha - autor Kateřina Maďa; Petra Hežová, 48 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Knížka, kterou právě držíte v rukou je má spisovatelská prvotina. Klade si za úkol nejen probudit dětskou zvědavost a představivost, ale zároveň se vrátit k českým kořenům a přiblížit význam krásných českých přísloví. Zdá se, že se tento národní poklad dědící se z generace na generaci pomalu vytrácí. Necháme-li „padnout“ česká přísloví, přijdeme nejen o malebnou hříčku našeho mateřského jazyka, ale také o moudrost našich předků. Hýčkejme své děti tím, že jim zábavnou formou předáme ono dědictví. Základní morální a lidské hodnoty, které nám přísloví přináší, by nikdy neměly vyjít z módy a tím spíše by neměly padnout v zapomnění. Pocházím z Jirkova, menšího města na úpatí Krušných hor. Ačkoli mě hory odmalička fascinovaly, za místo svého vysokoškolského studia (a později se ukázalo, že i místo pro život) jsem si vybrala sice nížinatou, zato ale krásnou a úrodnou oblast Hané.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Kniha Proč se říká...? (978-80-88104-19-3) , Bezejmenná (978-80-7470-249-5)

Manželé v běhu (978-80-249-4921-5)

Manželé v běhu (978-80-249-4921-5)
Detail

Kniha - autor Soňa Hrabec Kotulková; Michal Hrabec, 224 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jsou dva a jsou sví. Ona je Býk a on Beran. Ona dámička, která odjakživa nesnášela běhání i soutěžení. On kluk, co běhal každý den do školy a taky závodil. Ona byla odjakživa samá ruka, samá noha a snědla toho víc než všichni chlapi v rodině. On se sportem praštil v pubertě a postupně se projedl k váze menšího slona, takže bez zadýchání nevyšel ani schody. Stačila jedna pracovní porada v redakci a svět se jim obrátil naruby. Soňa jako mávnutím kouzelného proutku vyměnila podpatky, sukně a parfémy za tenisky a zpocená trička. A zanedlouho se účastnila závodů, nad kterými zůstává rozum stát. Michal potřeboval zhubnout, a tak se k běhu zase vrátil. Šlo to pomalu, ale každý krůček a shozený gram ho posouval dále k cíli – k maratonům, ultraběhům, a nakonec až k minus čtyřiceti kilům. A pak se na jednom závodě potkali. Zajímá vás, proč Michal po půlmaratonu oněměl, jaké... (alza.cz)

Podobné produkty ako Manželé v běhu (978-80-249-4921-5) , Proč se říká… ? ječí jako siréna… a další známá úsloví (978-80-253-3927-5)

Dům hedvábí Intriky (978-80-249-4819-5)

Dům hedvábí Intriky (978-80-249-4819-5)
Detail

Kniha - autor Tabea Bachová, 304 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Angela je šťastná. Ve Vittoriovi našla skvělého partnera a tkalcovna vzkvétá. Tenhle úspěch ale zakolísá, když se náhle objeví neznámý konkurent. Navíc Angela naráží na odmítavost Vittoriovy matky. Zřejmě by jako snachu mnohem raději viděla atraktivní architektku Tizianu, s níž si byl její syn před časem velmi blízký. Dokáže Angela zachránit Dům hedvábí a zároveň bojovat o svou velkou lásku? (alza.cz)

Podobné produkty ako Dům hedvábí Intriky (978-80-249-4819-5) , Povídky o nelásce (978-80-249-3815-8)

Všechno nejlepší, Anno (978-80-249-4330-5)

Všechno nejlepší, Anno (978-80-249-4330-5)
Detail

Kniha - autor Petra Jirglová, 344 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Osmadvacetiletá Anna život, který by jí mohl leckdo závidět. Bydlí v krásném bytě s úžasným přítelem, jehož firma je na vzestupu, a tak se Anna může plně soustředit na péči o domácnost. Jejich vztah je bez poskvrny a je jen otázkou času, kdy Radim před Annou poklekne a požádá ji o ruku – a Anniny blížící se narozeniny by mohly být tím dnem, zvlášť když je Radim poslední dobou takový tajnůstkář… Jenomže namísto zásnubního prstenu se Anně dostane k narozeninám zjištění, že není jedinou ženou v životě svého milého a mladá dívka je najednou postavena do situace, kterou dlouho nepoznala: musí se o sebe postarat úplně sama. Rychlý sled událostí ji zavede do Velké Británie, aby zde začala úplně novou kariéru, a ne, není to ve velké londýnské právnické firmě, jak si myslí otec s matkou. Na zapadlém anglickém venkově jsou klientelou coby novopečené au-pair dvě nezvladatelné dospívající dívky, pár... (alza.cz)

Podobné produkty ako Všechno nejlepší, Anno (978-80-249-4330-5) , O minutu později (978-80-249-4297-1)

Příslib nás dvou (978-80-249-4512-5)

Příslib nás dvou (978-80-249-4512-5)
Detail

Kniha - autor Jamie Becková, 296 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jsou naprosto rozdílní... mohli by být jeden pro druhého tím pravým? Claire už toho v životě ztratila hodně. Chronické bolesti po střelném zranění ukončily její slibnou kariéru profesionální tenistky a donutily ji smířit se s klidným životem v ospalém městečku Sanctuary Sound. Následně ji opustil přítel a utekl za její dobrodružnější nejlepší kamarádkou Peyton. A teď to vypadá, že se její renovační firma ocitla ve finančních potížích. Claire to ale bere jako výzvu, překonala už složitější překážky a jen tak něco ji nezlomí... nebo si to aspoň myslí. Dokud se ve městě neobjeví Logan, Claiřina láska z dětství, a v těsném závěsu za ním jeho sestra Peyton, zrádkyně, která Claire kdysi odloudila přítele. Logan je odhodlaný přesvědčit Claire, aby jeho sestře odpustila. Teď když Peyton diagnostikovali rakovinu, potřebuje kolem sebe všechny, na kterých jí záleží. Logan se nebojí využít ani svého... (alza.cz)

Podobné produkty ako Příslib nás dvou (978-80-249-4512-5) , Sny o pádu (978-80-249-4166-0)

Puberťačka před důchodem (978-80-249-4918-5)

Puberťačka před důchodem (978-80-249-4918-5)
Detail

Kniha - autor Hana Vondráčková, česky, pevná s přebalem lesklá Hana Vondráčková pečuje o mámu v pokročilém stádiu Alzheimerovy choroby. Doma jí říkají Ali a je to nejvěrnější přítel, kterého kdy babi měla. Je paličatý i dobrosrdečný, dokáže být zlý stejně jako dobrák, bavič i prudič. S Alim je to jako na houpačce – prožijte s ním spoustu zmaru, bolesti, beznaděje, ale i humorných a roztomilých situací. Knižní zpracování blogu, který původně vznikl pro potřeby upouštění páry. Každý kotel má totiž takový pojistný ventil, aby nevybouchnul. Nominováno na cenu Magnesia Litera 2022 v kategorii Blog roku. (alza.cz)

Podobné produkty ako Puberťačka před důchodem (978-80-249-4918-5) , Všechno, co jste chtěli vědět o bohu, a báli jste se zeptat (978-80-7297-130-5)

Dívky z trajektu (978-80-249-4765-5)

Dívky z trajektu  (978-80-249-4765-5)
Detail

Kniha - autor Lone Theilsová, 320 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadlo, že krom nového úlovku možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidech, které z kufru vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před pár lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc objeví jmenovku, jež napovídá, že toto zavazadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi, pustí se do pátrání v dávném, nikdy nevyřešeném případu. Vynikající temná prvotina, jež hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Dívky z trajektu (978-80-249-4765-5) , Jíst slušně: přemýšlejme o tom, co jíme (978-80-7363-514-5)

Tajnosti vdaných žen (978-80-249-4244-5)

Tajnosti vdaných žen (978-80-249-4244-5)
Detail

Kniha - autor Carol Masonová, 344 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jak dobře ve skutečnosti známe vlastního manžela, nejlepší kamarádky a konečně i samy sebe? Román Tajnosti vdaných žen odemyká dveře k životu v manželství. Nevěra je snazší, než byste si mysleli. Jill a Rob žijí ve šťastném manželství, dokud ovšem nezjistí, že kvůli Robovi nemohou mít děti. Pro Jill to rozhodně neznamená konec světa. Ke štěstí jí stačí věrný manžel, který ji hluboce miluje a dává jejímu životu smysl. Jenže Rob úplně ztratil zájem o sex a odmítá se s ní o tom dokonce i bavit. Vlastně už si neumí promluvit vůbec o ničem. Manželství se ocitá v krizi, a když se na obzoru objeví jiný muž, Jill, zmítaná pochybnostmi, bojuje s pokušením… To vše se odehrává ve chvíli, kdy si jedna z jejích nejlepších kamarádek právě užívá nejlepšího sexu svého života (za manželovými zády) a ta druhá sebe i své okolí přesvědčuje o tom, že má báječného muže, který po ní ještě i po letech touží.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tajnosti vdaných žen (978-80-249-4244-5) , Co si představíš, když se řekne... (978-80-00-06236-5)

Bridgertonovi 4-6 (978-80-249-4905-5)

Bridgertonovi 4-6 (978-80-249-4905-5)
Detail

Kniha - autor Julia Quinnová, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Přeneste se opět do Londýna na počátku 19. století a nechte se unést vyprávěním o svérázných aristokratech, sebevědomých ženách ... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bridgertonovi 4-6 (978-80-249-4905-5)

Šepot vzdálených chvil (978-80-249-4260-5)

Šepot vzdálených chvil (978-80-249-4260-5)
Detail

Kniha - autor Kate Mortonová, 496 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Edie Burchillová si se svojí matkou nikdy nebyly moc blízké, když však maminka dostane nečekaný dopis, vydává se Edie do Milderhurst Castle, vznosného, ale chátrajícího sídla, kde žijí neprovdané sestry Blytheovy. S nimi a s jejich stárnoucím otcem zde před padesáti lety během druhé světové války Ediina matka strávila po evakuaci z Londýna část dětství. Starší sestry Blytheovy jsou dvojčata a většinu svého života zasvětily péči o nejmladší sestru Juniper, která se nikdy nevzpamatovala z psychického šoku, který utrpěla v roce 1941, kdy ji opustil snoubenec. Eddie pomalu začíná rozplétat matčinu minulost, v kamenných zdech Milderhurstu se však skrývají ještě mnohem větší tajemství… Co všechno se vlastně před oním půlstoletím stalo? (alza.cz)

Podobné produkty ako Šepot vzdálených chvil (978-80-249-4260-5)

Bezejmenná (978-80-7470-249-5)

Bezejmenná (978-80-7470-249-5)
Detail

Kniha - autor Egon Bondy, 172 stran, česky, polotuhá flexo Dvoudílná próza Bezejmenná (1986) je podobně jako Sklepní práce (1973) a Leden na vsi (1977) textovou koláží, v níž převažují pasáže deníkového záznamu, konkrétní osobní zpovědi, záznamy o životě přátel z undergroundu a disentu, polemiky, případně politické a filosofické úvahy. Na rozdíl od těchto knih je však Bezejmenná také dilogií skládající se ze dvou textů vskutku naprosto nesourodných: první, rozsáhlejší část je onou typicky bondyovskou směsicí textů nejrůznějších, byť vesměs velmi konkrétních, osobních a dobových témat, druhá je jakýmsi „postmortálním“, chmurným epilogem k antiutopii Invalidní sourozenci (1974). Svými silně kritickými poznámkami zejména na adresu Charty 77 a jejího „stínového establishmentu“ vzbudil Bondy, poté co samizdatově vyšel první díl této prózy, značnou nelibost hlavně redaktorů tehdejší Revolver Revue, na jejíchž stránkách pak byla publikována řada ostrých kritik. (alza.cz)

Podobné produkty ako Bezejmenná (978-80-7470-249-5)

Sophiina naděje Barvy krásy (978-80-249-4710-5)

Sophiina naděje Barvy krásy (978-80-249-4710-5)
Detail

Kniha - autor Corina Bomannová, 376 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Berlín 1926. Rozrušená, těhotná Sophia opouští dům rodičů. Její otec ji už nechce vidět, matka se utápí v slzách. Když posléze Sophia stane před svým milencem, pochopí, že musí jejich dítě vychovávat sama. Navíc jako neprovdaná. Naprosto zoufalá odjíždí s přítelkyní do Paříže, kde se jí naskytne jedinečná příležitost. Slavná Helena Rubinsteinová je Sophiiným šarmem a jedním z jejích vlastnoručně zhotovených krémů nadšená. A nabídne jí, aby pracovala pro její impérium krásy. Sophia se tak plná naděje v nové štěstí vydává do New Yorku… (alza.cz)

Podobné produkty ako Sophiina naděje Barvy krásy (978-80-249-4710-5)

Bridgertonovi Falešná manželka: prequel (978-80-249-4695-5)

Bridgertonovi Falešná manželka: prequel (978-80-249-4695-5)
Detail

Kniha - autor Julia Quinnová, 312 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Cecilie Harcourtová se ocitá v nelehké životní situaci. Její bratr je těžce zraněn ve válce v koloniích a ona se o sebe musí najednou postarat sama. Zdá se, že má jen dvě možnosti: zůstat svobodná a stát se starou pannou, nebo se výhodně vdát. Cecilie si překvapivě zvolí třetí variantu – vydává se přes Atlantik, pevně rozhodnuta najít svého bratra a vyléčit jej. Místo něj však nachází jeho nejlepšího přítele, hezkého důstojníka Edwarda Rokesbyho, který je v bezvědomí a nutně potřebuje její pomoc. Cecilie přísahá, že s ním zůstane a zachrání mu život, i kdyby si proto musela vymyslet malou lež. Když se Edward po šesti měsících probere, je více než zmatený. Jeho vzpomínky jsou velmi mlhavé, a když mu všichni tvrdí, že Cecilie je jeho žena, věří tomu. Avšak až vyjde pravda najevo, i novou paní Rokesbyovou mohou čekat netušená překvapení… (alza.cz)

Podobné produkty ako Bridgertonovi Falešná manželka: prequel (978-80-249-4695-5)

Bridgertonovi Skandál na spadnutí (978-80-249-4525-5)

Bridgertonovi Skandál na spadnutí (978-80-249-4525-5)
Detail

Kniha - autor Julia Quinnová, 280 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Pověst Georgiany Bridgertonové je v troskách. S mužem, který ji unesl kvůli věnu, strávila nějaký čas bez gardedámy a nikdo nevěří, že si uchránila svou nevinnost. Teď má jen dvě možnosti – buď si toho ničemu vzít, nebo se nikdy neprovdat. Kmotr Georgiany, hrabě Rokesby, soused rodiny Bridgertonových, poručí svému nezadanému synovi Nicolasovi, aby Georgianu požádal o ruku. Ten je nejdřív v šoku, ale nakonec to pro mladou ženu udělá. Ona ho nejprve odmítá, nakonec však se sňatkem souhlasí a oba odjíždějí na líbánky do Skotska. Může však v manželství z rozumu vzplanout osudová láska? (alza.cz)

Podobné produkty ako Bridgertonovi Skandál na spadnutí (978-80-249-4525-5)

99 dní s Tebou (978-80-249-4385-5)

99 dní s Tebou  (978-80-249-4385-5)
Detail

Kniha - autor Catherine Millerová, 264 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Emma a Nathan by už nemohli být rozdílnější. Když se ale potkají v nemocniční čekárně plné vybledlých časopisů a zvuku tikajících hodin, jsou oba vyděšení, nervózní a sami. Netuší, co je čeká… Emmin život je tichý. Pracuje v knihovně. Stará se o hendikepovanou matku. Nikdy ji nikdo nepolíbil, nikdy nebyla v zahraničí, nikdy neochutnala šampaňské. Opravdový život na ni čeká jen mezi zažloutlými stránkami milovaných knih. Nathan tráví dny kilometry nad zemí jako instruktor sky divingu, miluje adrenalin a žije naplno. Nikdy se ale nezamiloval, nenosil tlusté pohodlné ponožky, nikdy se o nic nestaral. Když je osud spojí, všechno se změní. Zamilují se do sebe i navzdory tomu, že se možná brzy budou muset zase rozloučit. Slíbí si proto, že nepromarní ani hodinu společného času. Ale není na všechno už příliš pozdě? 99 dní s tebou je dojemný i nadějeplný příběh o nekonečné síle lásky a o tom,... (alza.cz)

Podobné produkty ako 99 dní s Tebou (978-80-249-4385-5)

Není to moje dcera: Riskovala jsi pro ni vše. Ale dokážeš ji zachránit? (978-80-249-4436-4)

Není to moje dcera: Riskovala jsi pro ni vše. Ale dokážeš ji zachránit? (978-80-249-4436-4)
Detail

Kniha - autor Kate Hewittová, 320 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Milly celý život snila o tom, že bude maminkou. Sama je adoptovaná, takže vždycky toužila po důvěrném poutu se svým vlastním dítětem. Proto když se s manželem Mattem dozví, že nemohou mít děti, zhroutí se jí svět. Pak jim ale Millyina nejlepší kamarádka Anna a Mattův bratr Jack nabídnou, že jim darují vajíčko a sperma, aby mohla Milly odnosit své dítě a stát se matkou. Milly je nadšená a věří, že teď už se nemůže nic pokazit. Nikdo z nich ale není připravený na to, jak se jejich pocity a vzájemné vztahy promění, když se Alice narodí. Jejich přátelství utrží těžkou ránu. Holčička roste jako z vody, ale po několika letech se rodiče dozvídají zdrcující diagnózu. Všichni, kdo Alice milují, si budou muset položit otázku, co to skutečně znamená být rodičem. (alza.cz)

Podobné produkty ako Není to moje dcera: Riskovala jsi pro ni vše. Ale dokážeš ji zachránit? (978-80-249-4436-4)

Bílá vrána (978-80-7432-249-5)

Bílá vrána (978-80-7432-249-5)
Detail

Kniha - česky V románu Bílá vrána vypráví autor o putování pětice mužů po polských Nízkých Beskydech, jež pro některé z nich znamená útěk před realitou, pro další se stává výpravou osudovou. Dějištěm jsou liduprázdné hory zapadané sněhem, ve hře pak základní lidské hodnoty. Hrdinové celou dobu balancují na hraně jakési propasti. Cítí se uvěznění ve své době a každý se snaží po svém vypořádat s okolním světem i se sebou samotným. Rekvizitami románu, ve kterém Stasiuk klade celou řadu esenciálnách otázek, přičemž jen zřídka nabízí odpovědi, jsou jim lahve od vypitého alkoholu a oharky cigaret.Za své dílo získal prestižní polské ocenění – Cenu Kościelských. (alza.cz)

Podobné produkty ako Bílá vrána (978-80-7432-249-5)

TPMS Cube NISSAN X-trail T31 01/2013 - 01/2014, T32 12/2013 - 08/2016 [O (NI-1)O (NI-1)/ A (NI-2)] (3372S720)

TPMS Cube NISSAN X-trail T31 01/2013 - 01/2014, T32 12/2013 - 08/2016 [O (NI-1)O (NI-1)/ A (NI-2)] (3372S720)
Detail

TPMS senzor pro vybrané modely značky NISSAN, párování přes diagnostiku, 1 ks v balení Snímač tlaku v pneumatikách, neboli TPMS senzor, zajistí řidičům dokonalé monitorování a při případném poklesu tlaku ihned závadu opravit. Model ACI se dodává a programuje pro vozy NISSAN X-TRAIL (T32_) (SUV) [10/13-]. Jde o TPMS senzory, které je nutné spárovat s řídicí jednotkou skrze OBDII diagnostiku. Budou fungovat jak u alu disků, tak u disků plechových, proto je jedno, které upřednostňujete. Neocenitelnou výhodou čidel tlaku TPMS Cube NISSAN X-trail T31 01/2013 - 01/2014, T32 12/2013 - 08/2016 [O (NI-1)O (NI-1)/ A (NI-2)] bude opravdu velká výdrž baterie, její životnost je více než 5 let, oproti běžných modelům vydrží až o 30 % déle. Zajisté oceníte jeho precizní hliníkové provedení, jež dokáže vzdorovat okolním nepříznivým vlivům. Ventilky se senzorem tlaku byly také testovány na funkčnost po opravě pneumatiky pěnou po defektu. Zajímavé přednosti TPMS senzoru TPMS... (alza.cz)

Podobné produkty ako TPMS Cube NISSAN X-trail T31 01/2013 - 01/2014, T32 12/2013 - 08/2016 [O (NI-1)O (NI-1)/ A (NI-2)] (3372S720)

Můj život a Adolf Loos (978-80-249-4398-5)

Můj život a Adolf Loos (978-80-249-4398-5)
Detail

Kniha - autor Elsie Altmann-Loos, 312 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Ve svých velmi osobních vzpomínkách vykresluje Elsie Altmann-Loos s jemnými nuancemi obraz Adolfa Loose, jak ho poznala v soukromí, ale i obraz celé epochy… Vídeň, Paříž a Côte d’Azur jsou zastávky na jejich společné cestě, k jejich každodennímu životu patřili významní současníci jako Peter Altenberg, Karl Kraus a OskarKokoschka. Životopis zblízka, bez retuší, necenzurovaný, s dosud nezveřejněnými fotografiemi a dokumenty ze soukromých archivů. (alza.cz)

Podobné produkty ako Můj život a Adolf Loos (978-80-249-4398-5)

Krátké pohádky pro unavené rodiče (978-80-249-4851-5)

Krátké pohádky pro unavené rodiče (978-80-249-4851-5)
Detail

Kniha - autor Michal Viewegh, 112 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá První pohádková knížka pro děti i rodiče od populárního českého spisovatele Michala Viewegha. Hlavními hrdiny jsou čtyřletá Sára, její dvouletá sestřička Bára, ale také maminka s tatínkem. Velkou výhodou těchto příběhů je, že oproti klasickým pohádkám lze každý z nich dětem přečíst do deseti minut. Kromě toho se v nich ukrývají peprnější historky, jež ocení především unavení rodiče. Těžko říct, jestli je knížka určená spíše dětem, nebo dospělým. V těchto (ne)pohádkách si však přijdou na své jedni i druzí, protože je autor napsal tak, aby se nikdo nenudil. Knihu ilustrovala Pavla Filip Navrátilová. (alza.cz)

Podobné produkty ako Krátké pohádky pro unavené rodiče (978-80-249-4851-5)

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít (978-80-249-4723-5)

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít (978-80-249-4723-5)
Detail

Kniha - autor Susanna Leonardová, 336 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Snít nestačí, je třeba si sny i plnit. Tímto heslem se řídila Marie Curie-Skłodowská (1867–1934), která už v dětství toužila studovat na univerzitě, ale v 19. století musela jako dívka, která navíc pochází ze skromné rodiny polského učitele, za svůj sen tvrdě bojovat. Marie však ví, co chce, a nakonec se jí podaří získat stipendium na francouzské Sorbonně. Když v Paříži potkává uznávaného fyzika Pierra Curieho, otvírá se před ní nový život. Biografický román zpracovává zrození výjimečné osobnosti světové vědy. (alza.cz)

Podobné produkty ako Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít (978-80-249-4723-5)

Vlčice: Historická fantasy (978-80-7425-249-5)

Vlčice: Historická fantasy (978-80-7425-249-5)
Detail

Kniha - autor Zdeněk Žemlička, 440 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Zdeněk Žemlička (narozen 1957) debutoval roku 1998 povídkami Sny Avarů (sborník Cizinec) a Rusalka (Dech draka). Známá je jeho série povídek o námořním lupiči Krutobojovi (Bílé útes rujanské, Čas rytířů, Ostrov duchů, Smečka, Smích černého racka a Striga). Povídky vycházely v různých časopisech (Ikarie, Dech draka a Pevnost), roku 2007 vyšly knižně v edici „Pevnost“ (Čas rytířů). Jinou sérii tvoří příběhy nedoučené čarodějky Lenky (Noční bojovník, Když kvetly vlčí máky, Veš v košili a Něco horšího). Z dalších povídek jmenujme: Běs, Balmgund, Na západ od Tanais, Útok dračí legie, Legenda o bludném psu a Jezero. Jeho nejpopulárnějším dílem je však série o vlkodlačici Kroaně, kterou zatím tvoří romány Vlčice, Vlčice a Mandragora, Vlčice a děti noci a Vlčice a staré plemeno. Jeho poznávacím znakem jsou nečekané zvraty, nápaditý dobrodružný děj a cit pro historické reálie. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vlčice: Historická fantasy (978-80-7425-249-5)

Plzeňský místopis: Depa a pročba se takhle říká? (978-80-87338-92-6)

Plzeňský místopis: Depa a pročba se takhle říká? (978-80-87338-92-6)
Detail

Kniha - 176 stran, česky Velmi podrobný plzeňský místopis, který volně navazuje na Plzeňsko-český slovník. Několik stovek hesel vysvětlí, proč se jednotlivé plzeňské lokality tak jmenují a kde leží. (alza.cz)

Podobné produkty ako Plzeňský místopis: Depa a pročba se takhle říká? (978-80-87338-92-6)

Strážci Země (978-80-253-4327-2)

Strážci Země (978-80-253-4327-2)
Detail

Elektronická kniha - autor Tomáš Crlík, 248 stran, česky Strážci Země usnuli tvrdým spánkem a nepřítel splétá své nekalé plány! Olaw, jeden ze strážců Země, byl probuzen ze sladkého spánku v kmeni svého modřínu. Dozvěděl se, že jeden z dalších strážců není k nalezení, a jeho vždy usměvavý obličej se zachmuřil. V podobě puštíka se okamžitě rozletěl k městu. Divočina i zvěř kolem něj však začaly mizet a on se ocitl v neznámém světě. V patách mu jsou nejen vojáci, ale i okřídlenci chrlící oheň, kteří nemají na Zemi co dělat… (alza.cz)

Podobné produkty ako Strážci Země (978-80-253-4327-2)

Strážci Země (978-80-253-4327-2)

Strážci Země (978-80-253-4327-2)
Detail

Kniha - autor Tomáš Crlík, 248 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Olaw, jeden ze strážců Země, byl probuzen ze sladkého spánku v kmeni svého modřínu. Dozvěděl se, že jeden z dalších strážců není k nalezení, a jeho vždy usměvavý obličej se zachmuřil. V podobě puštíka se okamžitě rozletěl k městu. Divočina i zvěř kolem něj však začaly mizet a on se ocitl v neznámém světě. V patách mu jsou nejen vojáci, ale i okřídlenci chrlící oheň, kteří nemají na Zemi co dělat… (alza.cz)

Podobné produkty ako Strážci Země (978-80-253-4327-2)

Za vším hledej Bridgertonovy: Bridgertonovi – prequel (978-80-249-4749-5)

Za vším hledej Bridgertonovy: Bridgertonovi – prequel (978-80-249-4749-5)
Detail

Kniha - autor Julia Quinnová,, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Oblíbená série o rodině Bridgertonových se vrací v čase na konec 18. století k mladé Billie Bridgertonové, jejíž temperament se později projeví v mnoha dalších generacích. Billie je umíněná, nechová se jako dáma a celé dětství strávila potloukáním se po venkově s bratry Rokesbyovými. Předpokládalo se, že jednoho z nich si nakonec vezme. Jen ten třetí, nejstarší, pro ni není vhodný, a ona by ho stejně nechtěla, ani za nic. Vždyť George je tak upjatý a nudný. Když se postupně začnou poznávat, vidí se vzájemně v čím dál příznivějším světle, ale než si cokoliv stačí říct, hrozí rodině tragická ztráta – Edward Rokesby se v americké válce pohřešuje a dost možná je i mrtev… (alza.cz)

Podobné produkty ako Za vším hledej Bridgertonovy: Bridgertonovi – prequel (978-80-249-4749-5)

Slunečná 5: Pokračování vašich oblíbených příběhů (978-80-249-4715-0)

Slunečná 5: Pokračování vašich oblíbených příběhů (978-80-249-4715-0)
Detail

Kniha - autor René Decastelo, 216 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Přeneste se zpět na váš oblíbený statek s oblíbenými hrdiny a užijte si jejich životní příhody tentokrát v knižní podobě. Váš nejoblíbenější seriál můžete hltat velmi čtivým jazykem a sblížit se tak se svými oblíbenými postavami jiným způsobem. Čtvrtý díl vašich oblíbených příběhů je zde pro vás. Kniha volně navazuje na první tři díly. (alza.cz)

Podobné produkty ako Slunečná 5: Pokračování vašich oblíbených příběhů (978-80-249-4715-0)

Třetí pečeť: Záhada mrtvé dvorní dámy (978-80-249-4848-5)

Třetí pečeť: Záhada mrtvé dvorní dámy (978-80-249-4848-5)
Detail

Kniha - autor Hana Whitton, 176 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá V příběhu zasazeném do středověké Anglie se opět setkáme s Grace a Simonem de Wallrey, s nimiž jsme se seznámili v historické detektivce Sedmý hřích se trestá smrtí. Nedaleko godstowského kláštera, nacházejícího se poblíž sídla Wallreyových, byla spáchána vražda a další na sebe nenechá dlouho čekat. Smrt půvabné dvorní dámy a královského rádce však zdaleka není posledním zločinem. Grace, která působí v královských službách, se ujme vyšetřování a zanedlouho odhalí předivo podlých intrik namířených proti králi. Dokáže je rozplést dřív, než dojde k další vraždě? (alza.cz)

Podobné produkty ako Třetí pečeť: Záhada mrtvé dvorní dámy (978-80-249-4848-5)
Co se o ní říká (978-80-249-4327-5), Numerologie - co o vás říká den narození (978-80-8100-088-1), Co po ní zbylo (), O čem se nemluví: Co byste byli ochotni obětovat pro lásku? (978-80-249-4775-4), Nevěra a co s ní (978-80-755-7049-9), Dobří sousedé: Co se stalo Shelly Schroederové? (978-80-249-4514-9), O medvídkovi, co neuměl plavat, ale naučil se číst (978-80-7650-924-5), O medvídkovi, co neuměl plavat, ale naučil se číst (978-80-765-0924-5), Co před ní tají? (978-83-276-6794-6), Všechno, co dáme (978-80-249-4171-4), Čemu se báseň říká (), Kniha Proč se říká...? (978-80-88104-19-3), Proč se to říká (978-80-7557-008-6), Říká se mu Banksy (978-80-264-4425-1), In Czechia We Don't Say: Co se v Česku říká trochu jinak (978-80-264-3704-8), Strážci Země (978-80-253-4327-2), Co nám říká kočka?: Kočičí řeč pro dvounožce (978-80-7541-020-7), Mýty o sebevraždě: Jak o ní přemýšlet a mluvit (978-80-262-1812-8), Ten, co kráčí se Smrtí (978-80-765-0896-5), Co na Prajzske se povědalo (978-80-7502-357-5), Ten, co kráčí se Smrtí (978-80-7650-896-5), Hrdinové (978-80-249-4091-5), Bezejmenná (978-80-7470-249-5), Proč se říká… ? Ječí jako Siréna… a další známá úsloví (978-80-253-3927-5), Povídky o nelásce (978-80-249-3815-8), O minutu později (978-80-249-4297-1), Sny o pádu (978-80-249-4166-0), Všechno, co jste chtěli vědět o Bohu, a báli jste se zeptat (978-80-7297-130-5), Jíst slušně: Přemýšlejme o tom, co jíme (978-80-7363-514-5), Co si představíš, když se řekne... (978-80-00-06236-5)