Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-757-7122-3)

Produkt Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-757-7122-3) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-757-7122-3) upraviť a produkt hľadať znova.

Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-757-7122-3)

Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-757-7122-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Fredrik Backman, 210 stran Co by můj syn měl vědět o světě je humorný pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět Fredrik Backman, autor bestsellerů Muž jmén Ove nebo Tady byla Britt-Marie, vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné poctivých obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce.Mému synovi. Už teď tě prosím o prominutí. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za šortky. Za tričko „Toto krásné tělo vytvořilo pivo“. Za snahu dát si „high-five“ s tvými kamarády. Za tuhle knihu. Knihu o věcech, které si myslím, že bys měl vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké je být mužem, o Bohu a smažené zmrzlině Snickers. O tom, jaké je to ztratit klíče od auta a proč musel taťka zabít zpívající plastovou žirafu. Většina této knihy je o snaze být dobrým rodičem.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-757-7122-3) , Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-757-7122-3)

Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-7577-122-3)

Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-7577-122-3)
Detail

Kniha - autor Fredrik Backman, 210 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu. Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já. (alza.cz)

Podobné produkty ako Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-7577-122-3) , Co by měl můj syn vědět o světě ()

Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman

Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman
Detail

Vrávoravý pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět. Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné poctivých obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď tě prosím o prominutí. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za šortky. Za tričko "Toto krásné tělo vytvořilo pivo". Za snahu dát si "high-five" s tvými kamarády. Za tuhle knihu. Knihu o věcech, které si myslím, že bys měl vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké je být mužem, o Bohu a smažené zmrzlině Snickers. O tom, jaké je to ztratit klíče od auta a proč musel taťka zabít zpívající plastovou žirafu. Většina této knihy je o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem vážně udělal to nejlepší, co jsem mohl. Nikdo negoogloval tolik jako já. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman , Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-7577-122-3)

Co by můj syn měl vědět o světě - Backman Fredrik

Co by můj syn měl vědět o světě - Backman Fredrik
Detail

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu. Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já. (patro.cz)

Podobné produkty ako Co by můj syn měl vědět o světě - Backman Fredrik , Co by měl vědět příjemce dotace (978-80-247-3076-9)

Co by můj syn měl vědět o světě (MP3-CD) - audiokniha

Co by můj syn měl vědět o světě (MP3-CD) - audiokniha
Detail

Audioknihu Co by můj syn měl vědět o světě napsal autor: Fredrik Backman, čte: Lukáš Hejlík. Humorný pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět. Od autora bestselleru Muž jménem Ove. Generace největších egoistů v dějinách lidstva si pořídila děti a uvědomila si, že je vlastně bezvýznamná. Jak jinak vyléčit všemožné úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století, než je shrnout do jedné výpovědi plné upřímných obav, prozrazených (či očekávaných) trapasů, rodinných i osobních historek a nepodmíněných vyznání lásky? Proč spolu lidé válčí? Jak vyrobit ideální „předjídlo“? Co je třeba vědět o fotbale? Za co může Google? Jak se to má s mužností? Co se stalo se zpívající plastovou žirafou? Jak je to vlastně s dobrem a zlem? A na co člověk potřebuje vlastní kapelu…? Všechny ty technologie dostaly naši generaci pod hrozný tlak, jakmile jsme se stali rodiči, rozumíš? Předchozí generace rodičů se mohly vymlouvat, že „nevěděly“. To tak rodiče dělávají. Ty jsi pila víno, když jsi kojila? „Nevěděla jsem.“ Nechali jste nás snídat skořicové rolky? Sedět na zadním sedadle bez pásu? Brala jsi v těhotenství LSD? „Ale prosím tě, my jsme přece nic n-e-v-ě-d-ě-l-i. To bylo v sedmdesátých letech, však víš. Tehdy to vlastně nebylo nebezpečný!“ Ale moje generace ví, jasný? My víme VŠECHNO! Můžeme si to přece vygooglit. Chci, abys věděl, že jsem se snažil úplně, úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nechal jsem na hřišti všechno. Vypustil jsem tam duši. Nikdo negooglil tolik jako já. (dvd-premiery.cz)

Podobné produkty ako Co by můj syn měl vědět o světě (MP3-CD) - audiokniha , Vše, co by měl vědět každý milovník piva (978-80-907597-7-0)

Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman - e-kniha

Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman - e-kniha
Detail

eBook:,Vrávoravý pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět. Od autora bestselleru Muž jménem Ove. Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu. Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já. ----- Vynikající a dojemné, ale především plné vtipných komentářů a postřehů. Fredrik Backman zase jednou napsal něco naprosto úžasného a pozoruhodného. – Litteratursiden Leckdy užitečná, nečekaně skromná a vtipná kniha. U tohoto chlapáckého vyznání lásky, které nabádá ke hře, honbě za vášní, hledání lásky, k tomu být milý, když můžeš, a silný, když musíš, jsem se smál nahlas. - Varbergs Posten Zobrazení výchovy, společenského dědictví a trávení času se svými milovanými dělá z prózy Fredrika Backmana čistou a oduševnělou knihu. - Göteborgs-Posten Fredrik Backman (nar. 1981) pochází ze Stockholmu, pravidelně píše sloupky do švédských novin a na svůj blog. Proslavil se hned svým prvním románem Muž jménem Ove z roku 2012 (česky Host 2014), který vyšel zároveň s knihou Co by můj syn měl vědět o světě. Backmanovy knihy vycházejí ve třiačtyřiceti zemích a prodalo se jich přes sedm a půl milionu. Anglický překlad románu Muž jménem Ove se drží na předních příčkách žebříčku bestsellerů deníku The New York Times už přes rok, stejně jako německé vydání v žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel. Stejnojmenný film měl českou premiéru v listopadu 2016 a získal nominaci na Oscara v kategorii cizojazyčný film. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman - e-kniha , Vše, co by měl vědět každý milovník vína (978-80-907597-8-7)

Co by měl můj syn vědět o světě ()

Co by měl můj syn vědět o světě ()
Detail

Audiokniha MP3 - Humorný pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět od autora bestselleru Muž jménem Ove - Fredrik Backman, čte Lukáš Hejlík Humorný pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět od autora bestselleru Muž jménem Ove Generace největších egoistů v dějinách lidstva si pořídila děti a uvědomila si, že je vlastně bezvýznamná. Jak jinak vyléčit všemožné úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století, než je shrnout do jedné výpovědi plné upřímných obav, prozrazených (či očekávaných) trapasů, rodinných i osobních historek a nepodmíněných vyznání lásky? Proč spolu lidé válčí? Jak vyrobit ideální „předjídlo“? Co je třeba vědět o fotbale? Za co může Google? Jak se to má s mužností? Co se stalo se zpívající plastovou žirafou? Jak je to vlastně s dobrem a zlem? A na co člověk potřebuje vlastní kapelu…?Všechny ty technologie dostaly naši generaci pod hrozný tlak, jakmile jsme se stali rodiči, rozumíš?... (alza.cz)

Podobné produkty ako Co by měl můj syn vědět o světě () , Jak na ženy: co by muži měli vědět o ženách a ženy by mužům nikdy neřekly (978-80-247-5045-3)

Co by měl můj syn vědět o světě - Fredrik Backman - audiokniha

Co by měl můj syn vědět o světě - Fredrik Backman - audiokniha
Detail

Audiokniha:,Humorný pokus otce vysvětlit dvouletému synovi, jak funguje svět. Od autora bestselleru Muž jménem Ove. Generace největších egoistů v dějinách lidstva si pořídila děti a uvědomila si, že je vlastně bezvýznamná. Jak jinak vyléčit všemožné úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století, než je shrnout do jedné výpovědi plné upřímných obav, prozrazených (či očekávaných) trapasů, rodinných i osobních historek a nepodmíněných vyznání lásky? Proč spolu lidé válčí? Jak vyrobit ideální „předjídlo“? Co je třeba vědět o fotbale? Za co může Google? Jak se to má s mužností? Co se stalo se zpívající plastovou žirafou? Jak je to vlastně s dobrem a zlem? A na co člověk potřebuje vlastní kapelu…? Všechny ty technologie dostaly naši generaci pod hrozný tlak, jakmile jsme se stali rodiči, rozumíš? Předchozí generace rodičů se mohly vymlouvat, že „nevěděly“. To tak rodiče dělávají. Ty jsi pila víno, když jsi kojila? „Nevěděla jsem.“ Nechali jste nás snídat skořicové rolky? Sedět na zadním sedadle bez pásu? Brala jsi v těhotenství LSD? „Ale prosím tě, my jsme přece nic n-e-v-ě-d-ě-l-i. To bylo v sedmdesátých letech, však víš. Tehdy to vlastně nebylo nebezpečný!“ Ale moje generace ví, jasný? My víme VŠECHNO! Můžeme si to přece vygooglit. Chci, abys věděl, že jsem se snažil úplně, úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nechal jsem na hřišti všechno. Vypustil jsem tam duši. Nikdo negooglil tolik jako já... Fredrik Backman (* 1981) Pochází ze Stockholmu, pravidelně píše sloupky do švédských novin a na svůj blog. Jeho prvního románu Muž jménem Ove (2012, česky Host 2014) se jen ve Švédsku prodalo přes sedm set tisíc výtisků a práva byla prodána do třiceti zemí. Na jeho základě také vznikl v roce 2015 stejnojmenný film, který získal nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný snímek. Po úspěšné prvotině autorovi vyšly další čtyři knihy: Co by můj syn měl vědět o světě (2012), Babička pozdravuje a omlouvá se (2013), Byla tady Britt-Marie (2014) a Medvědín (2017). Všechny už mají také svoji audiopodobu. Lukáš Hejlík (* 1980) Vystudoval obchodní akademii v Lounech a po ní Vyšší odbornou hereckou školu v Praze Michli. Hned po studiu získal angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, o dva roky později přesídlil do Městského divadla Brno. Za sebou má celou řadu divadelních rolí, v televizi ho proslavily zejména role v seriálech Ošklivka Katka, Ordinace v růžové zahradě nebo Terapie, na filmovém plátně debutoval ve snímku Crash Road (2007) a zahrál si v originální komedii Marka Najbrta Polski film (2012). Kromě hraní a moderování je autorem populárního a také už kultovního projektu LiStOVáNí, což jsou putovní scénická čtení z právě vycházejících knih. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Co by měl můj syn vědět o světě - Fredrik Backman - audiokniha , Encyklopedie pro zvídavé děti: všechno, co musím vědět o světě kolem sebe (978-80-256-2642-9)

Čísla nelžou: 71 věcí, které byste měli vědět o světě (978-80-7662-220-3)

Čísla nelžou: 71 věcí, které byste měli vědět o světě (978-80-7662-220-3)
Detail

Kniha - autor Václav Smil, 400 stran, česky, pevná s přebalem lesklá Čísla nelžou. Ale jakou pravdu sdělují?Celosvětově uznávaný kanadský vědec českého původu Vaclav Smil nás ve své knize bere na faktografickou výpravu za poznáním, na níž pomocí překvapivých statistik a názorných grafů zpochybňuje naše mnohdy pohodlné myšlení a vyvrací novodobé mýty o tom, jak svět funguje.71 tematických kapitol přináší kromě nových informací a fascinujících příkladů z energetiky, dopravy či ekologie také odpovědi na otázky typu: Proč elektrická auta zatím nejsou šetrná k životnímu prostředí? Proč je těžké předpovědět, jak zlá bude probíhající pandemie? A jak lidstvo a vynálezy moderního světa ovlivňují život na naší planetě?Knihu doporučuje Bill Gates. (alza.cz)

Podobné produkty ako Čísla nelžou: 71 věcí, které byste měli vědět o světě (978-80-7662-220-3) , Čísla nelžou: 71 věcí, které byste měli vědět o světě (978-80-7662-220-3)

Hovory o světě (978-80-88406-19-8)

Hovory o světě (978-80-88406-19-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Honza Čermák, 263 stran, česky Čím si cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vysvětluje svůj úspěch? Mezi jakými světy se pohybuje moderátorka Lucie Výborná? Proč herec Martin Písařík vyrazil na motorce do Iráku a Afriky? Stovky otázek a upřímných odpovědí v jedenadvaceti rozhovorech šéfredaktora časopisu Lidé a Země skládají pestrý pohled na svět kolem nás – očima náruživých cestovatelů, kapitána největšího dopravního letadla, uznávané fotografky, architekta, zoologa, lingvisty, stříbrného olympionika, dobrodružného lékaře či strojaře, který dobyl svět rozhýbáním soch na Velikonočním ostrově. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hovory o světě (978-80-88406-19-8) , O naší vlasti co by měl každý znát: od pravěku do osvícenství (978-80-7346-249-9)

Hovory o světě (978-80-88406-19-8)

Hovory o světě  (978-80-88406-19-8)
Detail

Kniha - autor Honza Čermák, 264 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Čím si cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vysvětluje svůj úspěch? Mezi jakými světy se pohybuje moderátorka Lucie Výborná? Proč herec Martin Písařík vyrazil na motorce do Iráku a Afriky? Stovky otázek a upřímných odpovědí v jedenadvaceti rozhovorech šéfredaktora časopisu Lidé a Země skládají pestrý pohled na svět kolem nás – očima náruživých cestovatelů, kapitána největšího dopravního letadla, uznávané fotografky, architekta, zoologa, lingvisty, stříbrného olympionika, dobrodružného lékaře či strojaře, který dobyl svět rozhýbáním soch na Velikonočním ostrově. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hovory o světě (978-80-88406-19-8) , O karmě: co byste měli vědět (978-80-8100-054-6)

Superzvedavci XXL: Otázky a odpovede o svete (978-80-8226-071-0)

Superzvedavci XXL: Otázky a odpovede o svete (978-80-8226-071-0)
Detail

Kniha - 112 stran, slovensky, pevná bez přebalu matná Nemali by sme ísť večer do postele bez toho, aby sme si počas dňa nepoložili aspoň jednu otázku. S knihou Superzvedavci XXL sa môžete každý deň naučiť niečo nové, sú v nej totiž otázky na všetky dni v roku. Malí a či veľkí, pre každého sa nájdu zaujímavé fakty i vtipné ilustrácie. Už ste zvedaví? To je dobre, lebo zvedavosť je cestou k poznaniu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Superzvedavci XXL: Otázky a odpovede o svete (978-80-8226-071-0) , O naší vlasti co by měl každý znát: od národního obrození do současnosti (978-80-7346-219-2)

Co by měl vědět příjemce dotace (978-80-247-3076-9)

Co by měl vědět příjemce dotace (978-80-247-3076-9)
Detail

Kniha - autor Zuzana Strnadová, 136 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Čerpat dotaci může každý - kniha jako jediná na trhu uceleně příjemci dotace poradíBýt příjemcem dotace není snadné - s čerpáním dotace je totiž spojeno velké množství úkolů, které je příjemce dotace povinen splnit. Kniha jako jediná na trhu podává ucelenou informaci o tom, co by příjemce dotace měl vědět, na co by si měl dát pozor a jak by měl postupovat či co může očekávat v případě, že se dostane do problémů s plněním povinností spojených s čerpáním dotace.Kniha poskytne informace o postupech poskytovatele ve vztahu k příjemci dotace v případě, že je zjištěno neplnění povinností ze strany příjemce dotace a o postupech finančního úřadu ve vztahu k příjemci dotace při prověřování případného porušení rozpočtové kázně a stanovení následných „sankcí“.Kniha je určena pro příjemce dotací ze státních zdrojů, tj. státního rozpočtu včetně evropského spolufinancování, státních finančních... (alza.cz)

Podobné produkty ako Co by měl vědět příjemce dotace (978-80-247-3076-9) , Všechno, co byste měli vědět o islámu (978-80-906573-6-6)

Co by měl vědět příjemce dotace (978-80-247-3076-9)

Co by měl vědět příjemce dotace (978-80-247-3076-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Zuzana Strnadová, 192 stran, česky Být příjemcem dotace není snadné - s čerpáním dotace je totiž spojeno velké množství úkolů, které je příjemce dotace povinen splnit. Kniha jako jediná na trhu podává ucelenou informaci o tom, co by příjemce dotace měl vědět, na co by si měl dát pozor a jak by měl postupovat či co může očekávat v případě, že se dostane do problémů s plněním povinností spojených s čerpáním dotace. Kniha poskytne informace o postupech poskytovatele ve vztahu k příjemci dotace v případě, že je zjištěno neplnění povinností ze strany příjemce dotace a o postupech finančního úřadu ve vztahu k příjemci dotace při prověřování případného porušení rozpočtové kázně a stanovení následných „sankcí“. Kniha je určena pro příjemce dotací ze státních zdrojů, tj. státního rozpočtu včetně evropského spolufinancování, státních finančních aktiv, Národního fondu a státních fondů (v režimu zákona č. 218/2000 Sb., o... (alza.cz)

Podobné produkty ako Co by měl vědět příjemce dotace (978-80-247-3076-9) , Co byste měli vědět o rakovině prsu (978-80-271-2055-0)

Vše, co by měl vědět každý milovník vína (978-80-907597-8-7)

Vše, co by měl vědět každý milovník vína (978-80-907597-8-7)
Detail

Kniha - autor Melissa Monosoff, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Vše, co by měl vědět každý milovník vína je příručka pojednávající o víně, tedy kouzelném nápoji, jenž v sobě skrývá schopnost sblížit lidi, podílet se na našich emocích, vzpomínkách, společenských interakcích a vztazích. Pouhý název odrůdy či pohled na lahev může člověka přenést do konkrétní doby a na určité místo nebo mu v mysli vyvolat vzpomínky na výjimečnou osobu či událost. V prosté sklence vína se navíc skrývá obrovské množství informací: doba, místo, člověk, historie, geologie, chemie, biologie, botanika, enologie… a mnoho dalšího! Víno je dobrodružstvím a celoživotním učením. Tato publikace má posloužit nejen jako informační zdroj, ale také jako zábavná inspirace pro bádání a experimentování. Nahlédněte do ohromného světa vína, přečtěte si něco o historii tohoto moku a zjistěte, jak se vyrábí různé druhy. Poznejte hlavní pěstitelské oblasti a odrůdy hroznů, zjistěte, jak víno... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vše, co by měl vědět každý milovník vína (978-80-907597-8-7) , Co byste měli vědět o rakovině prsu (978-80-247-3063-9)

Vše, co by měl vědět každý milovník piva (978-80-907597-7-0)

Vše, co by měl vědět každý milovník piva (978-80-907597-7-0)
Detail

Kniha - Vše, co by měl vědět každý milovník piva je humorná i poučná příručka. - autor Ellen Goldstein, 160 stran, česky, Brožovaná bez přebalu matná Vše, co by měl vědět každý milovník piva je humorná i poučná příručka pojednávající o pivě, tedy nápoji milovaném nespočtem lidí.Ať už si vychutnáváte jedno dobře vychlazené na terase, v hospodě, v obýváku, nebo doma u svého nejlepšího kamaráda, tato malá knížka vám pomůže naplno si užít svůj život pivního snoba. Pivo je koneckonců tak kouzelným nápojem, že jeho zkoumání se vám bude určitě velmi zamlouvat, nemluvě o tom, jak skvělou příležitost poskytuje povyrazit si s lidmi, které máte rádi.Tato publikace má posloužit nejen jako informační zdroj, ale také jako zábavná inspirace pro objevování nových druhů piva. Nahlédněte do ohromného světa tohoto lákavého moku, přečtěte si něco o jeho historii, zjistěte, jak se pivo vyrábí, čím se od sebe jednotlivé druhy liší, jak pivo degustovat a jak jej kombinovat s jídlem.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Vše, co by měl vědět každý milovník piva (978-80-907597-7-0) , Můj syn terorista (978-80-265-0605-8)

Můj syn feťák (978-80-264-3753-6)

Můj syn feťák (978-80-264-3753-6)
Detail

Elektronická kniha - autor Eva Hacalová, 264 stran, česky Uprostřed rodiny, kterou zasáhly drogy. Skutečný příběh jedné závislosti. Mluvíte se svými dětmi o drogách? Myslíte si, že vás se tahle problematika týkat nemůže? Svoje zlatíčka jste přece vychovali dobře. Monika Kolářová si to taky myslela. Věřila, že její syn je bezproblémový kluk, kterému se v životě bude dařit. Až do chvíle, kdy se předávkoval neznámou látkou. Autentické zápisky matky a syna spolu se záznamy z terapeutických deníků ukazují nepříjemnou skutečnost v celé nahotě – závislost jednoho vždy zasáhne celou rodinu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Můj syn feťák (978-80-264-3753-6) , Můj syn feťák (978-80-264-3753-6)

Můj syn terorista (978-80-265-0605-8)

Můj syn terorista (978-80-265-0605-8)
Detail

Elektronická kniha - autor Ondřej Kundra a Tomáš Lindner, 208 stran Jak se rodí evropští džihádistéTeroristy se nestávají jen muslimové. Nikdo není vůči riziku džihádismu imunní. Tato zkušenost může potkat každou rodinu. Ondřej Kundra z Respektu s kolegou Tomášem Lindnerem líčí příběhy Evropanů, kteří odešli bojovat za Islámský stát a v řadě případů tam zemřeli.Proč byli ochotni se všeho vzdát, včetně svého života? Co je vedlo ke konvertování, radikalizování se a přidání se k IS? Kniha mapuje i příběh jediného českého radikála, s nímž probíhá soud. (alza.cz)

Podobné produkty ako Můj syn terorista (978-80-265-0605-8) , Genderová ideologie: co všichni potřebují vědět? (978-80-87606-51-3)

Můj syn není Rain Man (978-80-266-1287-2)

Můj syn není Rain Man (978-80-266-1287-2)
Detail

Elektronická kniha - Toto je příběh jednoho otce a jednoho syna, kteří se vzájemně učí žít své životy, příběh kde nechybí radost, láska a touha být součástí společnosti. - autor John Williams, 216 stran Chtěl bych, aby dostal šanci na pořádný život John Williams cítil, že je něco jinak, že nejsou jako jiná dvojice otec a syn. Jejich svět byl prostě jiný, a ani oni, ani jejich rodina nevěděli proč. Dlouhou dobu jim dokonce i lékaři tvrdili, že je všechno v pořádku, jenže se mýlili. U Johnova syna byl později diagnostikován autismus a spastická diplegie a teprve tehdy začaly přicházet odpovědi. Toto je příběh jednoho otce a jednoho syna, kteří se vzájemně učí žít své životy, příběh kde nechybí radost, láska a touha být součástí společnosti. (alza.cz)

Podobné produkty ako Můj syn není Rain Man (978-80-266-1287-2) , Supervelmoc?: vše, co potřebujete vědět o současné čín (978-80-278-0047-6)

Můj syn feťák: Skutečný příběh (978-80-264-3753-6)

Můj syn feťák: Skutečný příběh (978-80-264-3753-6)
Detail

Kniha - autor Eva Hacalová; Petr Hacala; Luboš Hacala, 264 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Mluvíte se svými dětmi o drogách? Myslíte si, že vás se tahle problematika týkat nemůže? Svoje zlatíčka jste přece vychovali dobře. Monika Kolářová si to taky myslela. Věřila, že její syn je bezproblémový kluk, kterému se v životě bude dařit. Až do chvíle, kdy se předávkoval neznámou látkou. Autentické zápisky matky a syna spolu se záznamy z terapeutických deníků ukazují nepříjemnou skutečnost v celé nahotě – závislost jednoho vždy zasáhne celou rodinu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Můj syn feťák: Skutečný příběh (978-80-264-3753-6) , Jak jsem se měl na světě (978-80-862-1280-7)

Co by měl vědět příjemce dotace - Zuzana Strnadová

Co by měl vědět příjemce dotace - Zuzana Strnadová
Detail

Být příjemcem dotace není snadné - s čerpáním dotace je totiž spojeno velké množství úkolů, které je příjemce dotace povinen splnit. Kniha jako jediná na trhu podává ucelenou informaci o tom, co by příjemce dotace měl vědět, na co by si měl dát pozor a jak by měl postupovat či co může očekávat v případě, že se dostane do problémů s plněním povinností spojených s čerpáním dotace. Kniha poskytne informace o postupech poskytovatele ve vztahu k příjemci dotace v případě, že je zjištěno neplnění povinností ze strany příjemce dotace a o postupech finančního úřadu ve vztahu k příjemci dotace při prověřování případného porušení rozpočtové kázně a stanovení následných „sankcí“. Kniha je určena pro příjemce dotací ze státních zdrojů, tj. státního rozpočtu včetně evropského spolufinancování, státních finančních aktiv, Národního fondu a státních fondů (v režimu zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla). (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Co by měl vědět příjemce dotace - Zuzana Strnadová , Běhej s námi: všechno co potřebujete vědět o běhání (978-80-87575-55-0)

Co by měl vědět příjemce dotace - Strnadová Zuzana

Co by měl vědět příjemce dotace - Strnadová Zuzana
Detail

Čerpat dotaci může každý - kniha jako jediná na trhu uceleně příjemci dotace poradí. Obsahuje také kapitoly o postupech poskytovatele i finančního úřadu. Kniha je určena pro příjemce dotací ze státních zdrojů, tj. ze státního rozpočtu včetně evropského spolufinancování, státních finančních aktiv, Národního fondu a státních fondů. (patro.cz)

Podobné produkty ako Co by měl vědět příjemce dotace - Strnadová Zuzana , Koťata a kočky: vše, co o nich potřebuješ vědět (978-80-271-2542-5)

Co by měl vědět příjemce dotace - Zuzana Strnadová - e-kniha

Co by měl vědět příjemce dotace - Zuzana Strnadová - e-kniha
Detail

eBook:,Být příjemcem dotace není snadné - s čerpáním dotace je totiž spojeno velké množství úkolů, které je příjemce dotace povinen splnit. Kniha jako jediná na trhu podává ucelenou informaci o tom, co by příjemce dotace měl vědět, na co by si měl dát pozor a jak by měl postupovat či co může očekávat v případě, že se dostane do problémů s plněním povinností spojených s čerpáním dotace. Kniha poskytne informace o postupech poskytovatele ve vztahu k příjemci dotace v případě, že je zjištěno neplnění povinností ze strany příjemce dotace a o postupech finančního úřadu ve vztahu k příjemci dotace při prověřování případného porušení rozpočtové kázně a stanovení následných „sankcí“. Kniha je určena pro příjemce dotací ze státních zdrojů, tj. státního rozpočtu včetně evropského spolufinancování, státních finančních aktiv, Národního fondu a státních fondů (v režimu zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla). (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Co by měl vědět příjemce dotace - Zuzana Strnadová - e-kniha , Moderní ekonomie: jednoduše o všem, co byste měli vědět (978-80-271-0120-7)

Vše, co by měl vědět každý milovník vína - Monosoff Melissa

Vše, co by měl vědět každý milovník vína - Monosoff Melissa
Detail

Vše, co by měl vědět každý milovník vína je příručka pojednávající o víně, tedy kouzelném nápoji, jenž v sobě skrývá schopnost sblížit lidi, podílet se na našich emocích, vzpomínkách, společenských interakcích a vztazích. Pouhý název odrůdy či pohled na lahev může člověka přenést do konkrétní doby a na určité místo nebo mu v mysli vyvolat vzpomínky na výjimečnou osobu či událost. V prosté sklence vína se navíc skrývá obrovské množství informací: doba, místo, člověk, historie, geologie, chemie, biologie, botanika, enologie… a mnoho dalšího! Víno je dobrodružstvím a celoživotním učením. Tato publikace má posloužit nejen jako informační zdroj, ale také jako zábavná inspirace pro bádání a experimentování. Nahlédněte do ohromného světa vína, přečtěte si něco o historii tohoto moku a zjistěte, jak se vyrábí různé druhy. Poznejte hlavní pěstitelské oblasti a odrůdy hroznů, zjistěte, jak víno degustovat a jak jej kombinovat s jídlem. Kniha obsahuje také pár tipů od mistra someliéra, jak přežít v restauraci s obsáhlým vinným lístkem. (patro.cz)

Podobné produkty ako Vše, co by měl vědět každý milovník vína - Monosoff Melissa , Lidské tělo: všechno, co potřebujete vědět o svém těle (978-80-7525-484-9)

Vše, co by měl vědět každý milovník piva - Goldstein Ellen

Vše, co by měl vědět každý milovník piva - Goldstein Ellen
Detail

Vše, co by měl vědět každý milovník piva je humorná i poučná příručka pojednávající o pivě, tedy nápoji milovaném nespočtem lidí. Ať už si vychutnáváte jedno dobře vychlazené na terase, v hospodě, v obýváku, nebo doma u svého nejlepšího kamaráda, tato malá knížka vám pomůže naplno si užít svůj život pivního snoba. Pivo je koneckonců tak kouzelným nápojem, že jeho zkoumání se vám bude určitě velmi zamlouvat, nemluvě o tom, jak skvělou příležitost poskytuje povyrazit si s lidmi, které máte rádi. Tato publikace má posloužit nejen jako informační zdroj, ale také jako zábavná inspirace pro objevování nových druhů piva. Nahlédněte do ohromného světa tohoto lákavého moku, přečtěte si něco o jeho historii, zjistěte, jak se pivo vyrábí, čím se od sebe jednotlivé druhy liší, jak pivo degustovat a jak jej kombinovat s jídlem. Kniha obsahuje také tipy, jak uspořádat degustační párty nebo jak se připravit na domácí vaření piva. (patro.cz)

Podobné produkty ako Vše, co by měl vědět každý milovník piva - Goldstein Ellen , Koně a poníci: vše, co o nich potřebuješ vědět (978-80-271-2880-8)

Encyklopedie pro zvídavé děti: Všechno, co musím vědět o světě kolem sebe (978-80-256-2642-9)

Encyklopedie pro zvídavé děti: Všechno, co musím vědět o světě kolem sebe (978-80-256-2642-9)
Detail

Kniha - 160 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Tato velká encyklopedie je určena pro všechny zvídavé děti. Najdou v ní všechno, co by měly vědět o moderním světě kolem sebe. Obsahuje přes 500 názorných barevných ilustrací. Vše je tematicky uspořádáno do pěti kapitol, ve kterých najdou nejen základní informace, zajímavá fakta, příběhy ze života slavných vědců a slovníček výrazů, ale i ilustrovaná cvičení. (alza.cz)

Podobné produkty ako Encyklopedie pro zvídavé děti: Všechno, co musím vědět o světě kolem sebe (978-80-256-2642-9) , Můj syn není rain man (978-80-266-1287-2)

O ostatních nevím nic (978-80-757-7542-9)

O ostatních nevím nic (978-80-757-7542-9)
Detail

Elektronická kniha - autor Kristina Májová, 336 stran, česky Kolikrát musíte zopakovat přání, aby se vám splnilo? O ostatních lidech nevím nic, zjistí Alice už jako malá. Celé dny se cítí osamělá, matka mizí do práce a babičku, která ji hlídá, nesnáší. Věčně to tak ale nebude. Je tu totiž On, se kterým po nocích mluvívá Tajnou řečí. On, který jí plní všechna přání. Někdy hned, někdy za mnoho let, ale splní je všechna. Alice si je naprosto jistá, že jde jen o to, kolikrát musí přání zopakovat. Přesně 5647krát. V dětství vše funguje, získá kamaráda, tajnou lásku a nakonec i jinou babičku. Jenže čím je Alice starší, tím víc si uvědomuje, že se přání splní vždy trochu jinak, než jak se dohodli. Až ji napadne, jestli to s ní On vlastně myslí dobře. A pokud ne, jak dokáže žít ve světě, kde se každé její přání může obrátit proti ní? ––– Románová prvotina Kristiny Májové je dramatickým příběhem dětství a dospívání, kdy je tím nejtěžším úkolem vyrovnat se se... (alza.cz)

Podobné produkty ako O ostatních nevím nic (978-80-757-7542-9) , Můj syn feťák: skutečný příběh (978-80-264-3753-6)

Vše o Depeche Mode: Co potřebujete vědět o nejlepší synt-popové kapele na světe (978-80-11-00360-9)

Vše o Depeche Mode: Co potřebujete vědět o nejlepší synt-popové kapele na světe (978-80-11-00360-9)
Detail

Kniha - autor Michael Christopher, 242 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná Přední synt-popová kapela Depeche Mode se na scéně objevuje již čtyři desetiletí. Prochází neustále se měnící hudební krajinou, bojuje s m´dními vlnami i osobními démony. A nějakým kouzlem zvládá pokračovat a udržet se v hitparádách i posluchačů, jejichž počet se neustále rozrůstá, jak je objevují nové generace a stávají se jejich "Devotees" neboli oddanými. (alza.cz)

Podobné produkty ako Vše o Depeche Mode: Co potřebujete vědět o nejlepší synt-popové kapele na světe (978-80-11-00360-9) , Příručka pro nezkušené spisovatele: všechno, co potřebuješ vědět o psaní (978-80-253-4335-7)

Jak na ženy: Co by muži měli vědět o ženách a ženy by mužům nikdy neřekly (978-80-247-5045-3)

Jak na ženy: Co by muži měli vědět o ženách a ženy by mužům nikdy neřekly (978-80-247-5045-3)
Detail

Kniha - autor Regina Swoboda, 176 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Rádi byste našli tu pravou, ale nevíte jak? Nebo ji už máte doma, ale nejste si jistí, zda si ji dokážete udržet? Jak rozdmýchávat a udržovat v ženě oheň? Jak v sobě skloubit mužného rytíře činu a zároveň citlivého naslouchajícího partnera? Je třeba ženu chápat, nebo ji stačí milovat? Jak překonat bariéry emancipace a probít se až k přirozené ženské podstatě vaší vyvolené? Jak přestat být věčným kamarádem a stát se namísto toho věhlasným lovcem ve svém revíru? S tím vším a ještě s mnoha dalšími radostmi i strastmi soužití s něžným pohlavím vám v této knize poradí zkušená autorka a komunikační trenérka. Na mnoha příkladech vám ukáže, jak můžete vylepšit své vztahy se ženami a co udělat pro to, aby byly spokojené. Odměnou vám budou úspěchy, jichž u žen dosáhnete! (alza.cz)

Podobné produkty ako Jak na ženy: Co by muži měli vědět o ženách a ženy by mužům nikdy neřekly (978-80-247-5045-3) , Adhd krok za krokem: vše, co potřebujete vědět o adhd. (978-80-7496-438-1)

Nejhorší děti na světě (978-80-257-2119-3)

Nejhorší děti na světě (978-80-257-2119-3)
Detail

Kniha - autor David Walliams, 268 stran, česky, polotuhá flexo Jste připravení setkat se s nejhoršími dětmi na světě? Seznamte se s pěti příšernými kluky a pěti hroznými holkami! Třeba s Žofkou, která stojí jen o jedno: válet se celý den na válendě a koukat na telku. Není divu, že se jí stane ta hrozná věc, o níž se tady snad ani nebudeme zmiňovat! Nebo se Slintou Samem slintajícím tak, že se na školním výletě dostane do strašného průšvihu! A nezapomeňte ani na Brečivou Bertu, ubulenou holku, která si příšerně vymýšlí! David Walliams tentokrát sepsal sbírku deseti báječně zlomyslných historek, ilustrace opět nakreslil geniální Tony Ross. Knihy Davida Walliamse se už staly celosvětovým fenoménem, byly přeloženy do 53 jazyků, jen ve Velké Británii se prodalo přes deset milionů výtisků! (alza.cz)

Podobné produkty ako Nejhorší děti na světě (978-80-257-2119-3) , Respekt: všechno, co kluci potřebují vědět o sexu a lásce (978-80-7637-011-1)

Kdepak jsi, krásný světe (978-80-257-3914-3)

Kdepak jsi, krásný světe (978-80-257-3914-3)
Detail

Kniha - autor Sally Rooneyová, 288 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Odhalující až intimní vhled do života mladých lidí V novém románu se opět setkáváme se čtyřlístkem hrdinů, kteří jsou sice ještě pořád mladí, ale už je dohání realita života. Alice, intelektuálka a spisovatelka, se po psychickém zhroucení přestěhuje na venkov a seznámí se s Felixem, obyčejným klukem, který pracuje ve skladu. Její kamarádka Eileen zůstává po škole v Dublinu, prochází krizí po rozchodu a myšlenkami se neustále vrací ke své lásce z dětství, Simonovi. Autorka opět nabízí zcela odhalující až intimní vhled do života mladých lidí a zároveň v něm však čím dál víc zaznívá i hlas uvědomující si současné problémy světa – jeho nespravedlivost, nerovnoprávnost a zejména neudržitelnost.Napsali o knize Kdepak jsi, krásný světěNejvlivnější autorka své generaceThe Guardian (alza.cz)

Podobné produkty ako Kdepak jsi, krásný světe (978-80-257-3914-3)

Bez Boha na světě (978-80-903530-5-3)

Bez Boha na světě (978-80-903530-5-3)
Detail

Kniha - autor Kristína Royová, 76 stran, česky, pevná bez přebalu matná (alza.cz)

Podobné produkty ako Bez Boha na světě (978-80-903530-5-3)

Nejhorší děti na světě (978-80-257-3026-3)

Nejhorší děti na světě (978-80-257-3026-3)
Detail

Kniha - autor David Walliams, 844 stran, česky, polotuhá flexo Jste připraveni setkat se s nejhoršími dětmi na světě? Dárkové balení tří dílů. Knihy Davida Walliamse se už staly celosvětovým fenoménem, byly přeloženy do 53 jazyků, jen ve Velké Británii se prodalo přes deset milionů výtisků! (alza.cz)

Podobné produkty ako Nejhorší děti na světě (978-80-257-3026-3)

Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli (978-80-262-1513-4)

Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli (978-80-262-1513-4)
Detail

Kniha - autor Sharon Saline, 240 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Všichni známe rady expertů, ale někdy potřebujeme pomocnou ruku i od těch, kteří s ADHD žijí, od dětí a dospívajících s hyperaktivitou a poruchou osobnosti. Jak zvládnout nároky školy? Jak se nepoštěkat u snídaně? Jak zařídit, aby každá rodinná oslava neskončila pláčem a práskáním dveří? Autorka shromáždila zkušenosti desítek dětí a mladých lidí, kteří jsou hyperaktivní a nepozorní, a zjistila, že nejlépe funguje, pokud je rodiče zapojí do rozhodování o věcech, které se doma odehrávají. Čtenář v knize najde řadu praktických doporučení a příkladů, které mu pomohou najít si vlastní cestu k tomu, jak co nejlépe vyjít se svým někdy vznětlivým a náročným, ale také milovaným a jedinečným dítětem. (alza.cz)

Podobné produkty ako Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli (978-80-262-1513-4)

Domov (978-80-757-7755-3)

Domov (978-80-757-7755-3)
Detail

Elektronická kniha - "Švédský Stephen King". Syrové vyprávění o lásce, přátelství a nejhorší noční můře: ztrátě kontroly nad sebou samým. - autor Mats Strandberg, 342 stran, česky Syrové vyprávění o lásce, přátelství a nejhorší noční můře: ztrátě kontroly nad sebou samýmJoel se vrací do rodného města, aby se postaral o svou matku Moniku. Okolnosti ho donutí umístit nemocnou ženu do domova Tallskuggan, určeného pro pacienty trpící stařeckou demencí. V domově pracuje Nina, Joelova kamarádka z dětství. Od chvíle bolestného rozloučení před dvaceti lety spolu však nepromluvili jediné slovo.Moničin stav se v Tallskuggan dramaticky zhoršuje. Prodělává čím dál těžší záchvaty a začíná být nebezpečná i pro své okolí. Navíc se zdá, že ví o věcech, o kterých by neměla mít ani tušení. Jako by se jí zmocnil někdo cizí. Joel a Nina se musejí opět semknout, aby ochránili Moniku i sami sebe.Napsali o knize Domov„V románu Domov odhaluje Mats Strandberg důmyslnější stránku své... (alza.cz)

Podobné produkty ako Domov (978-80-757-7755-3)

Ana (978-80-757-7586-3)

Ana (978-80-757-7586-3)
Detail

Elektronická kniha - Vyhořelá právnička se musí postavit králům hazardu a netuší, že se bude hrát i o její život… - autor Roberto Santiago, 831 stran Vyhořelá právnička se musí postavit králům hazardu a netuší, že se bude hrát i o její život…Právnička s temnou minulostí Ana Tramelová právě dopadla až na dno své kariéry. Před lety pracovala jako obhájkyně pro nejlepší firmy ve městě – teď nemá koho obhajovat a své city otupuje léky a popíjením ginu. Jednoho rána ji z kocoviny probudí nečekaný telefonát – volá její bratr Alejandro, se kterým nemluvila už pět let. Byl obviněn z vraždy ředitele kasina a kromě své sestry nemůže nikomu věřit. Ana mu chce pomoct, ačkoli všechno, včetně záznamu z bezpečnostní kamery, ukazuje na jeho vinu. Krátce po zadržení Alejandro v cele spáchá sebevraždu. Ana je přesvědčená, že ho k tomu nátlakem dohnalo kasino, které zneužilo jeho závislosti na hraní.Ana postupně zjišťuje, že její úkol bude těžší, než předpokládala. Bratr jí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ana (978-80-757-7586-3)

Chiméra (978-80-757-9087-3)

Chiméra (978-80-757-9087-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Vladimír Pistorius, 352 stran, česky Sebastiano Vassalli situoval svou nejslavnější knihu Chiméra do vesničky jménem Zardino, jež kdysi ležela v Pádské nížině nedaleko města Novary, kde se za jasných dní jako chiméra vynořuje na obzoru vysokánská hora Monte Rosa. Zde se na přelomu 16. a 17. století odehrává příběh dívky jménem Antonia, „zardinské čarodějnice“. Antonia vyrůstala u jeptišek v novarském nalezinci, odkud si ji v jejích deseti letech odvezli bezdětní manželé Nidasiovi, kteří se k ní chovali jako k vlastní a poskytli jí šťastné dětství a dospívání. Zato ve vesnici ji lidé nemohli odpustit její krásu a jinakost. A lidská nenávist, spojená s nevědomostí a strachem, se stane Antonii osudnou. Příběh „zardinské čarodějnice“ se odehrává na pozadí široké historické fresky zaplněné řadou výrazných postav. Setkáváme se tu loupeživým rytířem Caccettou a jeho ozbrojenou bandou, falešným knězem pěstujícím v kostele bource morušového a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Chiméra (978-80-757-9087-3)

Cizinec (978-80-757-7250-3)

Cizinec (978-80-757-7250-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Yakup Kadri Karaosmanoglu, 224 stran Zásadní román moderní turecké literaturyPožár celého světa nám nestačil, abychom se sjednotili. Jsme si tak vzdáleni, že bychom se nesešli ani o soudném dnu. V rozvalinách po bitvě na turecké řece Sakaryi naleznou vojáci ohořelý tužkou psaný sešit. Jedná se o zápisky Ahmeta Celâla, který v bojích za tureckou nezávislost utrpěl zranění a léčí se v zapadlé anatolské vesnici.Vesničané přijímají svého istanbulského krajana s nedůvěrou, která časem přerůstá v otevřené nepřátelství. Inteligentní vlastenec, stoupenec Atatürkových snah o záchranu Turecka, naráží při každém pokusu o sblížení na nepochopení prostých lidí, udržovaných po staletí v nevědomosti a bídě hmotné i duchovní. Stává se cizincem ve vlastní zemi a znova a znova se vrací do bezvýchodného kruhu nevzdělanosti, zaostalosti, rozkladu národa a palčivých otázek o jeho budoucnosti.Napsali o knize Cizinec"Romány Yakupa Kadriho jsou působivé... (alza.cz)

Podobné produkty ako Cizinec (978-80-757-7250-3)

Člověk a jeho postavení ve světě (978-80-725-4861-3)

Člověk a jeho postavení ve světě (978-80-725-4861-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan Poněšický, 272 stran Současný proces globalizace otvírá i nabízí nejrůznější alternativní způsoby bytí, spolužití, uvažování i politického jednání. Postmoderní postoj znamená nic nehodnotit coby správnější, pravdivější či morálnější. Přitom se v současné době jedná o stále naléhavější nutnost správně a odpovědně se rozhodovat a chovat a nenechávat narůstat globální problémy týkající se přelidnění, úbytku nerostných zdrojů, ničení přírody, nezaměstnanosti a migrace, konfliktů mezi bohatými a chudými, náboženskými a etnickými společenstvími apod. Tento nový (další)... (alza.cz)

Podobné produkty ako Člověk a jeho postavení ve světě (978-80-725-4861-3)

Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme: Aktivity pro celý rok (978-80-262-1518-9)

Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme: Aktivity pro celý rok (978-80-262-1518-9)
Detail

Kniha - autor Miroslava Baxová, 160 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Miroslava Baxová, 160 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha se věnuje výukovým projektům v mateřské škole, ve kterých se vypravíme například k moři nebo do sněhového království, vydáme se po stopách medvědů a do šumavského lesa, kde se s dětmi dozvíme něco hlubšího o významu dřeva, budeme zkoumat a objevovat různé materiály, seznamovat se z některými povoláními a nahlédneme i do světničky našich předků. Aktivity vycházejí z prožitkového učení, pohádek, básniček, písniček i běžných situací, které v mateřské škole nastávají. S knihou je možné pracovat během celého školního roku, počítá s prací s dětmi ve smíšené věkové skupině a v rámci všeobecného rozvoje dětí předškolního věku a všech jeho oblastí je plně v souladu s RVP. (alza.cz)

Podobné produkty ako Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme: Aktivity pro celý rok (978-80-262-1518-9)

Tiché roky (978-80-757-7911-3)

Tiché roky (978-80-757-7911-3)
Detail

Elektronická kniha - Nový román úspěšné české autorky vypráví o rodině, v níž vedle sebe lidé jen žijí, ale vlastně se vůbec neznají. - autor Alena Mornštajnová, 296 stran Tiché roky jsou nový román jedné z nejoblíbenějších českých autorek. Co všechno nevíme o svých nejbližších?Bohdana je uzavřená dívka žijící jen s mrzoutským otcem a dobrosrdečnou, leč poddajnou Bělou. Trápí ji napětí v domě a tajemství, které jí nepřestává vrtat hlavou: Proč ji těžce nemocná babička při poslední návštěvě v léčebně oslovila „Blanko“?Vedle toho se odvíjí příběh Svatopluka Žáka, oddaného komunisty, který celý svůj život zasvětil budování socialismu, lásce ke své ženě a dceři, jejíž budoucnost měla být stejně zářivá jako hvězda na rudém praporu. Ale jak se říká: Chcete-li Boha rozesmát, povězte mu o svých plánech. A tak se v jednom okamžiku oba příběhy slijí do jednoho a ukáže se, že nic není takové, jak se doposud zdálo, a už vůbec ne takové, jaké by to být mělo.Nový román... (alza.cz)

Podobné produkty ako Tiché roky (978-80-757-7911-3)

Čtyři hry (978-80-757-7995-3)

Čtyři hry (978-80-757-7995-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Jan Werich, 376 stran, česky Z období rané a vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha přináší Česká knižnice soubor čtyř her: Improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927), převracející tradiční postupy ztvárnění činohry i opery, představuje volný proud hraných a zpívaných výjevů z cesty kolem světa, během níž se zuřivý fotograf snaží získat snímek slavného spisovatele. Romantická groteskní revue Golem (1931), zasazená do tajemných kulis rudolfínské Prahy, pod divadelní maskou zdánlivé apolitičnosti kriticky komentuje moderní dobu a mimo jiné též předznamenává budoucí filmovou komedii Císařův pekař a Pekařův císař. Útočně parodická férie z antického Říma Caesar (1932) o politických machinacích, korupci, bezpáteřnosti a prosazování osobních zájmů na úkor státu nahrává i dnes mnohým aktualizacím. Vzpurná, a přesto lyrická sociální satira Balada z hadrů (1935) zachycuje milostnou epizodku ze života prokletého... (alza.cz)

Podobné produkty ako Čtyři hry (978-80-757-7995-3)

Entomologův odkaz (978-80-757-7164-3)

Entomologův odkaz (978-80-757-7164-3)
Detail

Elektronická kniha – Čtvrtý díl bestsellerové kriminální série Akta Enzo. Dávný slib umírajícímu muži zavede Enza na ostrov u pobřeží Bretaně – autor Peter May, 390 stran Entomologův odkaz je čtvrtý díl bestsellerové kriminální série Akta Enzo Dávný slib umírajícímu muži zavede Enza na ostrov u pobřeží Bretaně, kde se nachází více než dvacet let nedotčená pracovna zavražděného sběratele hmyzu. V tomto klaustrofobním prostředí musí Enzo rozluštit šifru, kterou muž zanechal všem na očích. Enzo čelí nepřátelství místních obyvatel, kteří netouží nechvalně proslulou vraždu opět vidět v novinových titulcích.Pohledná vdova, místní rváč, jehož se nepodařilo usvědčit, místo činu zamrzlé v čase, nebezpečná propast u útesů a sbírka matoucích zpráv dělají z případu jeden z nejsložitějších, které Enzo zatím řešil. Napsali o knize Entomologův odkaz Entomologův odkaz je jednoduše řečeno ... (alza.cz)

Podobné produkty ako Entomologův odkaz (978-80-757-7164-3)

Obcházení ostrova (978-80-757-7094-3)

Obcházení ostrova (978-80-757-7094-3)
Detail

Elektronická kniha ze série ReX, autor Milan Děžinský, 64 stran I ve své šesté knize, sdružující verše z let 2011 až 2016, básník předkládá nenápadné, ale silné svědectví; plody osobní (i lyrické) zralosti. Jak sám píše, jeho básně představují jakési „štíty proti prázdnotě“. Tíhu existence vyjadřuje vždy jemnými, ale přesnými tahy a obrazy, bez zbytečné expresivity. Stěžejní situace zachycená v názvu sbírky se tak stává metaforou pro celé dílo. Neběží zde ale pouze o ohledávání hranic lidského údělu, ale je zde nabídnut i prostor ke šťastnému setkávání a sdílení. „Nejraději mám básně, které vyprávějí prostě o prostých věcech“, píše Děžinský. (alza.cz)

Podobné produkty ako Obcházení ostrova (978-80-757-7094-3)

Bitevní pole (978-80-757-7809-3)

Bitevní pole (978-80-757-7809-3)
Detail

Elektronická kniha - Puberta očima rodičů. Román o lásce mezi rodiči a dětmi, připomínající mnohdy spíš klání na bitevním poli. - autor Jérôme Colin, 175 stran, česky Puberta očima rodičů. Román o lásce mezi rodiči a dětmi, připomínající mnohdy spíš klání na bitevním poli. S dětmi je ta potíž, že rostou. Jednoho krásného dne začnou bez varování práskat dveřmi, nosit špatné známky a vyjadřovat se nanejvýš mručením. A hlavně své rodiče přestanou považovat za bohy. S tím ovšem není snadné se smířit, zvlášť pokud jste otec.Věda tvrdí, že jsou v tom nevinně. Ty líné a vznětlivé tvory, neschopné uklidit po sobě špinavé ponožky, z nich dělá fakt, že jejich rozumové schopnosti jsou teprve ve vývinu. Ale stejně — nic horšího než puberťáka digitálního věku pánbůh ještě nestvořil.Manželé, které chování jejich patnáctiletého syna přivedlo na pokraj nervového zhroucení, si kladou otázku: Co jsme udělali špatně? Nejspíš nic. Válka se však už rozhořela. A oni na ni... (alza.cz)

Podobné produkty ako Bitevní pole (978-80-757-7809-3)

Střípky času (978-80-757-7812-3)

Střípky času (978-80-757-7812-3)
Detail

Elektronická kniha - Nápaditý young adult román, v němž jsou čarodějové i cestování časem nedílnou součástí temné Ostravy - autor Petra Slováková, 320 stran, česky Nápaditý young adult román, v němž jsou čarodějové i cestování časem nedílnou součástí temné OstravyJana by mohla být obyčejná středoškolačka, kdyby ovšem neměla schopnost cestovat časem. V tíživé rodinné situaci se Jana musí postarat sama o sebe, a tak si přivydělává prodejem starožitností přenesených z minulosti. Na svých cestách nejednou bezohledně poruší časové předivo a upoutá na sebe pozornost bytostí střežících časovou kontinuitu. Jeden takový přesun ji málem stojí život. Zachrání ji policejní vyšetřovatel, který jí posléze dokonce nabídne práci ve zvláštním oddělení. Jana se musí začlenit do týmu cizích lidí a naučit se svou schopnost řádně ovládat. Záhy se dozvídá, že existují i jiní, kteří jsou mnohem nadanější než ona — čarodějové. Podmanili si město a ve skrytu mezi sebou... (alza.cz)

Podobné produkty ako Střípky času (978-80-757-7812-3)

Rudý kříž (978-80-757-9032-3)

Rudý kříž (978-80-757-9032-3)
Detail

Elektronická kniha - Nevelká novela je nabitá dějem a šokujícími dokumenty. Hlavní hrdinka románu, Taťána Alexejevna, stará paní stižena Alzheimerovou chorobou, se pokouší v marném zápase se slábnoucí pamětí převyprávět otřesný příběh svého života. - autor Saša Filipenko, 184 stran, česky Nevelká novela je nabitá dějem a šokujícími dokumentyNěkteré pocházejí ze sovětských, respektive ruských archivů, např. směrnice o rozebrání zařízení německých koncentračních táborů a jejich opětovném složení v táborech GULAGu nebo směrnice o zacházení se zlatými zuby vězňů zemřelých v sibiřských lágrech, většinu z nich však autor objevil během své výzkumné práce v ženevských archivech Červeného kříže.Hlavní hrdinka románu devadesátiletá Taťána Alexejevna se v marném zápase s Alzheimerovou chorobou pokouší převyprávět otřesný příběh svého života. Narodila se v Londýně na začátku 20. let 20. století. Spolu se svým otcem, který se stal diplomatem nového režimu, se vrátila do... (alza.cz)

Podobné produkty ako Rudý kříž (978-80-757-9032-3)

Zpětný ráz (978-80-757-7627-3)

Zpětný ráz (978-80-757-7627-3)
Detail

Elektronická kniha - Pátý díl populární kriminální série Akta Enzo od autora bestsellerové trilogie Ostrov Lewis. - autor Peter May, 303 stran Pátý díl populární detektivní série Akta EnzoProslýchá se, že přednímu francouzskému šéfkuchaři Marcu Frayssovi hrozí ztráta jedné ze tří prestižních michelinských hvězd, proto Fraysse svolá novináře z celého světa, aby učinil šokující prohlášení. Po příjezdu do odlehlé restaurace na vulkanické náhorní plošině ve střední Francii je však přivítá zpráva, že kulinářský génius byl zavražděn a své poselství už nikomu nepředá.Sedm let po jeho smrti zůstává totožnost vraha stále záhadou. Enzo Macleod se pouští do svého pátého případu a při rozkrývání složité pavučiny vztahů, jež geniálního kuchaře s nešťastnou povahou obklopovala, nachází podivné paralely s vlastním životem, které otevírají staré rány z minulosti.Napsali o knize Zpětný ráz"Autor čtenáře naláká několika zápletkami, dodá jim pocit falešného bezpečí a nakonec jim... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zpětný ráz (978-80-757-7627-3)

Ta druhá (978-80-757-7148-3)

Ta druhá (978-80-757-7148-3)
Detail

Elektronická kniha - autor Marta Rojalsová, 359 stran Výjimečný román o tajemství, vztazích a nutnosti zapomínatGrafická designérka Anna a její partner Nel vyrůstali v době blahobytu, takže když ve Španělsku udeří ekonomická krize, obrátí se jejich život vzhůru nohama. Jakmile jeden z nich přijde o práci, musí se naučit uskromňovat, a navíc řeší další důležitou otázku — Anna stojí na prahu čtyřicítky, a pokud chce mít s Nelem dítě, nesmí to odkládat. Jenže stejně silně jako po dítěti touží Anna i po svém o osmnáct let mladším milenci, díky kterému uniká z šedivé reality.Každé jejich setkání má být tím posledním, a přece vždy následuje další. Anna prožívá vnitřní boj. Ví, že by měla cítit vinu, ale cloumá jí jen vztek vůči okolí i vůči sobě samé, a uzavírá se tak do bludného kruhu. Kořeny jejího trápení však možná sahají mnohem hlouběji, než si je ochotna připustit. (alza.cz)

Podobné produkty ako Ta druhá (978-80-757-7148-3)

Můj syn terorista - Ondřej Kundra, Tomáš Lindner

Můj syn terorista - Ondřej Kundra, Tomáš Lindner
Detail

Teroristy se nestávají jen muslimové. Nikdo není vůči riziku džihádismu imunní. Tato zkušenost může potkat každou rodinu. Ondřej Kundra z Respektu s kolegou Tomášem Lindnerem líčí příběhy Evropanů, kteří odešli bojovat za Islámský stát a v řadě případů tam zemřeli. Proč byli ochotni se všeho vzdát, včetně svého života? Co je vedlo ke konvertování, radikalizování se a přidání se k IS? Kniha mapuje i příběh jediného českého radikála, s nímž probíhá soud. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Můj syn terorista - Ondřej Kundra, Tomáš Lindner
Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-757-7122-3), Co by měl můj syn vědět o světě (), Co by můj syn měl vědět o světě (978-80-7577-122-3), Co by měl vědět příjemce dotace (978-80-247-3076-9), Vše, co by měl vědět každý milovník piva (978-80-907597-7-0), Vše, co by měl vědět každý milovník vína (978-80-907597-8-7), Jak na ženy: Co by muži měli vědět o ženách a ženy by mužům nikdy neřekly (978-80-247-5045-3), Encyklopedie pro zvídavé děti: Všechno, co musím vědět o světě kolem sebe (978-80-256-2642-9), Čísla nelžou: 71 věcí, které byste měli vědět o světě (978-80-7662-220-3), O naší vlasti Co by měl každý znát: od pravěku do osvícenství (978-80-7346-249-9), O karmě: Co byste měli vědět (978-80-8100-054-6), O naší vlasti Co by měl každý znát: od národního obrození do současnosti (978-80-7346-219-2), Všechno, co byste měli vědět o Islámu (978-80-906573-6-6), Co byste měli vědět o rakovině prsu (978-80-271-2055-0), Co byste měli vědět o rakovině prsu (978-80-247-3063-9), Můj syn terorista (978-80-265-0605-8), Můj syn feťák (978-80-264-3753-6), Genderová ideologie: Co všichni potřebují vědět? (978-80-87606-51-3), Supervelmoc?: Vše, co potřebujete vědět o současné Čín (978-80-278-0047-6), Jak jsem se měl na světě (978-80-862-1280-7), Běhej s námi: Všechno co potřebujete vědět o běhání (978-80-87575-55-0), Koťata a kočky: Vše, co o nich potřebuješ vědět (978-80-271-2542-5), Moderní ekonomie: Jednoduše o všem, co byste měli vědět (978-80-271-0120-7), Lidské tělo: Všechno, co potřebujete vědět o svém těle (978-80-7525-484-9), Koně a poníci: Vše, co o nich potřebuješ vědět (978-80-271-2880-8), Můj syn není Rain Man (978-80-266-1287-2), Můj syn feťák: Skutečný příběh (978-80-264-3753-6), Příručka pro nezkušené spisovatele: Všechno, co potřebuješ vědět o psaní (978-80-253-4335-7), ADHD krok za krokem: Vše, co potřebujete vědět o ADHD. (978-80-7496-438-1), Respekt: Všechno, co kluci potřebují vědět o sexu a lásce (978-80-7637-011-1)