Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání: právo prakticky (978-80-7552-643-4)

Produkt Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání: právo prakticky (978-80-7552-643-4) sme našli 50+x, pokiaľ to nie je to čo hľadáte, skúste frázu Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání: právo prakticky (978-80-7552-643-4) upraviť a produkt hľadať znova.

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání: Právo prakticky (978-80-7552-643-4)

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání: Právo prakticky (978-80-7552-643-4)
Detail

Kniha - autor Stanislav Servus; David Elischer; Tomáš Horáček, 280 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání je svým zaměřením, ale i pojetím unikátní publikací, která na trhu významně chyběla. Zabývá se v současné době stále aktuálnějším tématem rodinných firem, a to v souvislosti s předáváním moci (nástupnictvím) v rodinné firmě z jedné generace na generaci následující. Ambicí této publikace je zahájit v rodinné firmě otevřenou diskusi o tom, co by měla firma pro rodinu představovat, jaké bude její další směřování, a nastavit včas společně klíčové principy rozhodování v rodinné firmě, aby mohla úspěšně existovat po generace. Publikace je určena všem současným i budoucím majitelům rodinných firem, ale i advokátům, studentům a dalším zájemcům o problematiku rodinného podnikání. (alza.cz)

Podobné produkty ako Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání: Právo prakticky (978-80-7552-643-4) , Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání: právo prakticky (978-80-7552-643-4)

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - Elischer David

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - Elischer David
Detail

Publikace Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání je svým zaměřením, ale i pojetím unikátní publikací, která na trhu významně chyběla. Zabývá se v současné době stále aktuálnějším tématem rodinných firem, a to v souvislosti s předáváním moci (nástupnictvím) v rodinné firmě z jedné generace na generaci následující. Ambicí této publikace je zahájit v rodinné firmě otevřenou diskusi o tom, co by měla firma pro rodinu představovat, jaké bude její další směřování, a nastavit včas společně klíčové principy rozhodování v rodinné firmě, aby mohla úspěšně existovat po generace. Publikace je určena všem současným i budoucím majitelům rodinných firem, ale i advokátům, studentům a dalším zájemcům o problematiku rodinného podnikání. (patro.cz)

Podobné produkty ako Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - Elischer David , Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání (999-00-017-8922-0)

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání (999-00-017-8922-0)

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání (999-00-017-8922-0)
Detail

Elektronická kniha - autor David Elischer, 280 stran Publikace Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání je svým zaměřením, ale i pojetím unikátní publikací, která na trhu významně chyběla. Zabývá se v současné době stále aktuálnějším tématem rodinných firem, a to v souvislosti s předáváním moci (nástupnictvím) v rodinné firmě z jedné generace na generaci následující. Ambicí této publikace je zahájit v rodinné firmě otevřenou diskusi o tom, co by měla firma pro rodinu představovat, jaké bude její další směřování, a nastavit včas společně klíčové principy rozhodování v rodinné firmě, aby mohla úspěšně existovat po generace. Publikace je určena všem současným i budoucím majitelům rodinných firem, ale i advokátům, studentům a dalším zájemcům o problematiku rodinného podnikání. (alza.cz)

Podobné produkty ako Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání (999-00-017-8922-0) , Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4)

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - David Elischer, Tomáš Horáček, Stanislav Servus

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - David Elischer, Tomáš Horáček, Stanislav Servus
Detail

Publikace Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání je svým zaměřením, ale i pojetím unikátní publikací, která na trhu významně chyběla. Zabývá se v současné době stále aktuálnějším tématem rodinných firem, a to v souvislosti s předáváním moci (nástupnictvím) v rodinné firmě z jedné generace na generaci následující.Ambicí této publikace je zahájit v rodinné firmě otevřenou diskusi o tom, co by měla firma pro rodinu představovat, jaké bude její další směřování, a nastavit včas společně klíčové principy rozhodování v rodinné firmě, aby mohla úspěšně existovat po generace.Publikace je určena všem současným i budoucím majitelům rodinných firem, ale i advokátům, studentům a dalším zájemcům o problematiku rodinného podnikání. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - David Elischer, Tomáš Horáček, Stanislav Servus , Veřejná podpora v příkladech a poznámkách: právo prakticky (978-80-7552-634-2)

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - David Elischer, Tomáš Horáček, Stanislav Servus - e-kniha

Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - David Elischer, Tomáš Horáček, Stanislav Servus - e-kniha
Detail

eBook:,Publikace Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání je svým zaměřením, ale i pojetím unikátní publikací, která na trhu významně chyběla. Zabývá se v současné době stále aktuálnějším tématem rodinných firem, a to v souvislosti s předáváním moci (nástupnictvím) v rodinné firmě z jedné generace na generaci následující. Ambicí této publikace je zahájit v rodinné firmě otevřenou diskusi o tom, co by měla firma pro rodinu představovat, jaké bude její další směřování, a nastavit včas společně klíčové principy rozhodování v rodinné firmě, aby mohla úspěšně existovat po generace. Publikace je určena všem současným i budoucím majitelům rodinných firem, ale i advokátům, studentům a dalším zájemcům o problematiku rodinného podnikání. (knihydobrovsky.cz)

Podobné produkty ako Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání - David Elischer, Tomáš Horáček, Stanislav Servus - e-kniha , Ukončení podnikání (978-80-7552-565-9)

Veřejná podpora v příkladech a poznámkách: právo prakticky (978-80-7552-634-2)

Veřejná podpora v příkladech a poznámkách: právo prakticky (978-80-7552-634-2)
Detail

Kniha - autor Michael Kincl, 268 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Další kniha z ediční řady Právo prakticky se svým obsahem zaměřila na oblast veřejné podpory. Ve své první části se zabývá veřejnou podporou v obecné rovině – základními zásadami, samotnou identifikací veřejné podpory, vybranými formami poskytování a dalšími obecnými otázkami. Ve druhé části se již autor věnuje vybraným oblastem veřejné podpory, kterými jsou například služby obecného hospodářského zájmu (SGEI), regionální veřejná podpora, veřejná podpora výzkumu, vývoje a inovací, veřejná podpora určená malým a středním podnikům, veřejná podpora významným projektům společného evropského zájmu a další. Díky tomu, že autor o problematice veřejné podpory pravidelně přednáší, má zpětnou vazbu z praxe a jak již napovídá název, je kniha psána srozumitelnou formou příkladů a poznámek. Kniha je tak vhodná i pro neprávníky. (alza.cz)

Podobné produkty ako Veřejná podpora v příkladech a poznámkách: právo prakticky (978-80-7552-634-2) , Vybrané otázky z přepravy a zasílatelství (978-80-7552-573-4)

Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4)

Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4)
Detail

Kniha - autor Stanislava Černá; Ivana Štenglová; Jan Dědič; Irena Pelikánová, 736 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Učebnice v úvodu podává výklad pojmu, povahy, systému a pramenů obchodního práva. Zabývá se postavením podnikatele a instituty, které se vážou k podnikateli a jeho podnikatelské činnosti. Vysvětluje specifika postavení podnikatele v soukromoprávních vztazích a pojednává o závazcích vyplývajících ze smluv, jichž se podnikatel typicky účastní. Současně se zaměřuje i na veřejnoprávní rámec podnikání daný zejména normami živnostenského a rejstříkového práva, právní úpravou účetnictví i právem na ochranu hospodářské soutěže. Podává též výklad práv k nehmotným statkům při podnikání. Stranou pozornosti nezůstává ani úpadek podnikatele, jeho důsledky a způsoby řešení. V závěrečných částech učebnice se vysvětlují důsledky porušení povinností podnikatele v rovině soukromoprávní, které spočívají v odpovědnosti za škodu a za prodlení, a podává se i... (alza.cz)

Podobné produkty ako Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4) , Zdravotnické právo (978-80-7552-321-1)

Systém principů daňového práva (978-80-7552-685-4)

Systém principů daňového práva (978-80-7552-685-4)
Detail

Kniha - autor Stanislav Kouba, 182 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Daňové právo lze označit za jednu z nejsložitějších právních disciplín, a to zejména v kontextu jeho rozsáhlosti (často však nejen z hlediska rozsahu šíře právní úpravy, ale i kazuistiky a rozsahu legislativního textu). Uvedené vede mimo jiné k tomu, že daňové právo nikdo (ve smyslu fyzické osoby) již nedokáže vnímat jako celek. Vytváří se tedy specialisté na určité daně, kteří svým selektivním poznáváním a bádáním právní úpravu zpravidla dále oddalují od ostatních daňových zákonů, v rámci kterých působí specialisté jiní (tato specializace se prosazuje též v normotvorbě či judikatuře). ...kniha je postavena na přístupu, který vychází z jednoty vědeckého poznání a nikoli konkurence, ale kolaborace vědeckých disciplín. Váže tak na odkazy a poznatky nejen právních praktiků a teoretiků, ale také poznatky ekonomické a historicko-komparativní. Tato publikace má v zásadě obecnou (globální)... (alza.cz)

Podobné produkty ako Systém principů daňového práva (978-80-7552-685-4) , Sociální právo eu (978-80-7552-701-1)

Ukončení podnikání (978-80-7552-565-9)

Ukončení podnikání (978-80-7552-565-9)
Detail

Kniha - autor Jan Ondřej, česky Monografie věnovaná ukončení podnikání čtenáře podrobně provede jak obecnými informacemi o skončení podnikání (např. statistickými údaji o tom, jaká je šance nového podniku přežít první rok), tak konkrétními případy (např. diagnostickým testem, jestli stávající krize podniku směřuje k bankrotu), jakými lze podnikatelskou činnost ukončit, případně ukončení zabránit. Hlavním účelem knihy je, jak autoři zmiňují v jejím závěru, obsáhnout z jakých důvodů k ukončení podnikání dochází. Publikace však může posloužit i jako pomůcka podnikatelům, kteří se teprve rozhodují, zda mají začít v určitém oboru podnikat, aby mohli posoudit, zda mají vůbec šanci na prosazení se na trhu a úspěch. Autorský kolektiv se skládá z odborníků z různých oblastí, kteří tak zajišťují obsažení tématu jak z roviny právní, účetní (finanční, daňové), tak i z roviny obchodní nebo marketingové. Celkově tedy může monografie sloužit jako komplexní průvodce různými... (alza.cz)

Podobné produkty ako Ukončení podnikání (978-80-7552-565-9) , Správní právo: casebook (978-80-7552-938-1)

Podnikání v globalizovaném světě (978-80-7552-754-7)

Podnikání v globalizovaném světě (978-80-7552-754-7)
Detail

Kniha - autor František Janatka, 340 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha představuje praktickou učební pomůcku zejména pro studenty ekonomických oborů. Autoři v knize vykládají vztah podnikání a globalizace velmi komplexně; reflektují nejen finanční a ekonomické, ale rovněž prostorové, sociální, politické, kulturní, environmentální, právní a informační souvislosti podnikání v globalizovaném světě. „Text publikace je zpracován na potřebné odborné úrovni, srozumitelným jej však shledají i čtenáři z řad studentů a široké veřejnosti. Vydání publikace představuje záslužný počin, který ocení jak zájemci o přehledný text nabízející široké spektrum informací o podnikání v globalizovaném prostředí, tak podnikatelé, kteří výzvám globalizace reálně čelí. Celkově lze velmi pozitivně hodnotit aktivitu autorského kolektivu, který připravil monografii s názvem ‚Podnikání v globalizovaném světě‘ k tisku. Lze důvodně předpokládat zájem nejen ze strany široké... (alza.cz)

Podobné produkty ako Podnikání v globalizovaném světě (978-80-7552-754-7) , Československé právo ústavní (978-80-7552-891-9)

Zdravotnické právo (978-80-7552-321-1)

Zdravotnické právo (978-80-7552-321-1)
Detail

Kniha - autor Petr Šustek; Tomáš Holčapek, 852 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá - autor Petr Šustek; Tomáš Holčapek, 852 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Monografie představuje ojedinělou syntézu zdravotnického práva, jako svébytného právního odvětví, které již nesporně našlo své místo také v české právnické vědě a právní praxi. Multidisciplinární povaha zdravotnického práva, která ve své podstatě pramení ze vzájemného prolínání medicíny, práva a etiky, přináší v praxi řadu otázek, na které předkládaná monografie nabízí odpovědi. Autoři se podrobně věnují všem tématům tohoto oboru - od medicínského (lékařského) a farmaceutického práva přes organizaci zdravotní péče, právo zdravotnických pracovníků včetně povinné mlčenlivosti až po práva pacienta včetně jeho informovaného souhlasu a otázky odpovědnosti (ať už trestněprávní, nebo soukromoprávní). Nevyhýbají se ani tématům, jako je eutanazie nebo medicínský výzkum. Autoři pojali tuto publikaci... (alza.cz)

Podobné produkty ako Zdravotnické právo (978-80-7552-321-1) , Stavební smluvní právo (978-80-7552-117-0)

Teorie práva (978-80-7552-000-5)

Teorie práva (978-80-7552-000-5)
Detail

Kniha - autor František Weyr, 420 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Jako další z řady klasických právnických děl vychází Teorie práva od prof. Františka Weyra z roku 1936. Osobnost a dílo Františka Weyra jsou neodmyslitelně spjaty s meziválečným Brnem. František Weyr se významně zasloužil o založení Masarykovy univerzity v Brně a v jejím rámci zejména o založení a rozvoj právnické fakulty, na níž přednášel ústavní právo a teorii práva a jejímž prvním děkanem se stal. Význam jeho osobnosti a díla však Brno dalece překročil. Nejenže se zásadně podílel na sepsání první československé ústavy, ale především svými myšlenkami založil tzv. brněnskou školu právní teorie a soustředil kolem sebe řadu žáků a pokračovatelů. Brněnská škola právní teorie ve své době silně rezonovala s tzv. ryzí naukou právní vídeňského profesora Hanse Kelsena, s nímž Weyra pojilo také osobní přátelství. Dílo Teorie práva z roku 1936 je syntézou Weyrových teoretických úvah o právu a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Teorie práva (978-80-7552-000-5) , Právo mezinárodního obchodu (978-80-7552-770-7)

Družstvo v novém soukromém právu a v právní praxi (978-80-7552-094-4)

Družstvo v novém soukromém právu a v právní praxi (978-80-7552-094-4)
Detail

Kniha - autor Zdeněk Čáp; Jiří Čáp; Miroslav Machala, 368 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Současná právní úprava družstva, jejíž základ je zahrnut v zákoně č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), účinném od 1. ledna 2014, přinesla (spolu s novým základem právní úpravy právnických osob v zákoně č. 89/2012 Sb., občanský zákoník) řadu změn majících nutně svůj odraz jak v samotné praxi družstev, tak v právní teorii a praxi. Snahou autorů této publikace, kteří jsou dlouholetými odborníky působícími v družstevnictví v oblasti legislativy, metodické činnosti, poradenství i lektorské činnosti a současně mají řadu zkušeností z praxe v družstvech i v publikační činnosti, je nejen připomenout čtenářům stručně základy dlouholeté historie družstev, ale zejména zabývat se uceleně jednotlivými instituty a právními vztahy v právní úpravě družstva ve vazbě na aplikaci při založení a činnosti družstva. (alza.cz)

Podobné produkty ako Družstvo v novém soukromém právu a v právní praxi (978-80-7552-094-4) , Atmosféra a klima. aktuální otázky znečištění ovzduší (9788024631189)

Právo mezinárodního obchodu (978-80-7552-770-7)

Právo mezinárodního obchodu (978-80-7552-770-7)
Detail

Kniha - autor Bohumil Poláček, 340 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Učebnice tradičního názvu odpovídá svým pojetím jednosemestrálnímu základnímu kurzu vyučovanému na všech českých právnických fakultách. Struktura je však odlišná od stávajících učebních textů. Snaží se o určité zjednodušení při zachování podstaty dané problematiky, protože první, co by studenta nemělo odradit od učení přímo z učebnice, je její rozsah. V knize proto ani nejsou zahrnuty akademické úvahy a názory osobností. Taktéž je upuštěno od odkazů navádějících čtenáře zabývat se přílišnými podrobnostmi, které jsou při intenzivním studiu časově náročné. Z didaktických důvodů jsou názvy, čísla norem a některé krátké pasáže někdy opakovány v různých souvislostech. Student tedy nemusí ztrácet čas zbytečným listováním oproti tomu, pokud by se v textu pouze odkazovalo na jinou pasáž knihy. Z důvodu přehlednosti byl zvolen postup současného zvýraznění textu tučným písmem, kurzívou a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Právo mezinárodního obchodu (978-80-7552-770-7) , Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4)

Stavební smluvní právo (978-80-7552-117-0)

Stavební smluvní právo (978-80-7552-117-0)
Detail

Kniha - autor Lukáš Klee, 440 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Druhé vydání rozsáhlé monografie Stavební smluvní právo nově zahrnuje především aktualizovanou judikaturu, významné změny v oblasti zadávání veřejných zakázek a jejich vliv na smluvní vztahy a informace o nových smluvních standardech. V 16 kapitolách autor vysvětluje specifika výstavbových projektů, vliv rozhodného práva v různých zemích,věnuje se obvyklým dodavatelským systémům včetně Design-build, popisuje specifika metody EPC a EPCM, analyzuje ve velkém detailu význam času a harmonogramů, určení ceny díla, problematiku změn v průběhu výstavby, claim managementu a řešení sporů. Dále se autor věnuje unifikaci a globalizaci ve stavebnictví, vzorovým smlouvám, jako jsou FIDIC, VOB, NEC apod., pojištění, zajištění a výstavbě v podzemí. Kniha obsahuje též desetijazyčný slovník stavební smluvní terminologie. Autorovi je vlastní praktický přístup založený na hluboké analýze reality... (alza.cz)

Podobné produkty ako Stavební smluvní právo (978-80-7552-117-0) , Právo proti nekalé soutěži (978-80-7552-880-3)

Správní právo: Casebook (978-80-7552-938-1)

Správní právo: Casebook (978-80-7552-938-1)
Detail

Kniha – autor Richard Pomahač; Martin Kopecký; Lenka Pítrová, 304 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá - autor Richard Pomahač; Martin Kopecký; Lenka Pítrová, 304 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Učebnice představuje správní právo v České republice ojedinělé formě. Je připravená na bázi soudních rozhodnutí, zdůrazňuje dynamičnost tvorby a aplikace práva a inspiruje tedy čtenáře svým důrazem na nehotové odpovědi, namísto odpovědí perfektních. V tomto ohledu je velmi blízká realitě správního práva. Realistický pohled totiž vede ke zjištění, že pravidla je nutné hledat souběžně v legislativě i v judikativě a že i tak se občas jednoznačného výsledku nedobereme. Casebook správního práva tedy není jen klíčem k zákonodárství a soudnictví, ale především nástrojem pro porozumění veřejné správě. Casebook je rozčleněn na 94 částí, z nichž každá je věnována některému klíčovému soudnímu rozhodnutí. Rozhodnutí předchází úvod o skutečnostech a průběhu... (alza.cz)

Podobné produkty ako Správní právo: Casebook (978-80-7552-938-1) , Musíš znát... finanční právo (978-80-7552-392-1)

Československé právo ústavní (978-80-7552-891-9)

Československé právo ústavní (978-80-7552-891-9)
Detail

Kniha - autor František Weyr, 424 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Po Teorii práva (2015) vychází v reprintu také druhá nejvýznamnější práce prof. Františka Weyra – Československé právo ústavní z roku 1937. Vysokoškolská učebnice ústavního práva vyšla necelý rok před podepsáním mnichovské dohody, která ukončila dvacetiletou existenci první Československé republiky a také vývoj československého ústavního práva, jehož ohniskem byla Ústavní listina z roku 1920. Duchovní otec této Ústavní listiny František Weyr tak ve své učebnici završil jednu etapu svého vědeckého bádání na poli ústavního práva. Učebnice tvoří jeden celek s Teorií práva, protože František Weyr v ní ústavní právo vyložil důsledně z pozice tzv. ryzí nauky právní, jedné z nejvýznamnějších právních teorií 20. století, která dala vzniknout tzv. brněnské škole normativní teorie. Kniha vychází s obsáhlou předmluvou prof. JUDr. Jana Filipa, CSc., profesora Právnické fakulty Masarykovy univerzity... (alza.cz)

Podobné produkty ako Československé právo ústavní (978-80-7552-891-9) , Musíš znát... pozemkové právo a právo životního prostředí (978-80-7552-729-5)

Sociální právo EU (978-80-7552-701-1)

Sociální právo EU (978-80-7552-701-1)
Detail

Kniha - autor Kristina Koldinská; Igor Tomeš; Filip Křepelka, 340 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Autoři monografie se snaží postihnout velice široký fenomén sociálního práva Evropské unie, tedy oblasti představující jednu ze stěžejních dimenzí Evropské unie a jejího práva. Kniha provede čtenáře filozofickými, historickými a mezinárodními souvislostmi současného sociálního práva Evropské unie. Zvláštní část knihy pak postupně osvětluje jednotlivé oblasti sociálního práva EU, nejdříve z pohledu rovnosti a svobody jako základních principů, na kterých stojí většina norem sociálního práva EU. Specificky je také pojednáno o dvou důležitých aspektech sociálního práva EU, a sice o zakotvení práva na vzdělání a práva na zdraví. Celou knihu pak uzavírá pojednání o sociálních politikách EU v oblastech, kterým se dosud nedostalo závazné právní úpravy, přesto jsou ale pro EU jako celek velmi důležité, tedy například o politice zaměstnanosti, o sociální... (alza.cz)

Podobné produkty ako Sociální právo EU (978-80-7552-701-1) , Právo, etika a kmenové buňky (978-80-7552-977-0)

Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4)

Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4)
Detail

Elektronická kniha - autor Stanislava Černá, Ivana Štenglová, Irena Pelikánová, Jan Dědič, 736 stran Učebnice v úvodu podává výklad pojmu, povahy, systému a pramenů obchodního práva. Zabývá se postavením podnikatele a instituty, které se vážou k podnikateli a jeho podnikatelské činnosti. Vysvětluje specifika postavení podnikatele v soukromoprávních vztazích a pojednává o závazcích vyplývajících ze smluv, jichž se podnikatel typicky účastní. Současně se zaměřuje i na veřejnoprávní rámec podnikání daný zejména normami živnostenského a rejstříkového práva, právní úpravou účetnictví i právem na ochranu hospodářské soutěže. Podává též výklad práv k nehmotným statkům při podnikání. Stranou pozornosti nezůstává ani úpadek podnikatele, jeho důsledky a způsoby řešení. V závěrečných částech učebnice se vysvětlují důsledky porušení povinností podnikatele v rovině soukromoprávní, které spočívají v odpovědnosti za... (alza.cz)

Podobné produkty ako Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4) , Musíš znát... právo cenných papírů (978-80-7552-350-1)

GDPR - Praktická příručka implementace (978-80-7552-248-1)

GDPR - Praktická příručka implementace (978-80-7552-248-1)
Detail

Kniha - autor Eva Janečková, 136 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Ochrany osobních údajů se dotýká řada právních předpisů. V této aktuální monografii autorka shrnuje veškeré povinnosti týkající se nakládání s osobními údaji, dále povinnosti obsažené v novém nařízení GDPR, základní zásady tohoto nařízení, ale také předkládá přesný popis, jak provést analýzu GDPR, její vyhodnocení a implementaci.Nechybí ani informace o sankcích v případě porušení povinností jednotlivými subjekty zpracovávajícími osobní údaje. GDPR - Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) nabude účinnosti dne 25. 5. 2018. (alza.cz)

Podobné produkty ako GDPR - Praktická příručka implementace (978-80-7552-248-1) , Musíš znát... trestní právo procesní (978-80-7552-053-1)

Musíš znát... Pozemkové právo a právo životního prostředí (978-80-7552-729-5)

Musíš znát... Pozemkové právo a právo životního prostředí (978-80-7552-729-5)
Detail

Kniha - autor Petra Polišenská; Radka Feberová, 192 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tato praktická studijní pomůcka poskytuje čtenáři přehled nejdůležitější judikatury pozemkového práva a práva životního prostředí za období let 2014 až 2016. Jednotlivé judikáty – ponejvíce Nejvyššího správního soudu, ale i Nejvyššího soudu, popřípadě krajských soudů – jsou přehledně a heslovitě rozčleněny dle svých názvů. Pro snazší pochopení rozebírané problematiky je každé heslo vybaveno autorským komentářem a usouvztažněno se související judikaturou, aby vynikly širší souvislosti a celkový kontext. Svazek je členěn do dvou částí – na část pozemkového práva a část práva životního prostředí –, z nichž každá je vybavena takzvaným ústavním vhledem, tj. důležitými rozhodnutími Ústavního soudu za sledované období. Publikace díky své srozumitelnosti a systematickému přístupu představuje vynikající pomůcku nejen pro studenty právnických fakult, ale i pro odbornou či... (alza.cz)

Podobné produkty ako Musíš znát... Pozemkové právo a právo životního prostředí (978-80-7552-729-5) , Musíš znát... exekuční a insolvenční právo (978-80-7552-395-2)

Musíš znát... Finanční právo (978-80-7552-392-1)

Musíš znát... Finanční právo (978-80-7552-392-1)
Detail

Kniha - autor Petra Polišenská; Radka Feberová, 200 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tato praktická studijní pomůcka poskytuje čtenáři přehled nejdůležitější judikatury finančního práva za období let 2014 a 2015. Jednotlivé judikáty – ponejvíce Nejvyššího soudu, ale i Ústavního soudu, případně vrchních a krajských soudů – jsou přehledně a heslovitě rozčleněny dle svých názvů. Pro snazší pochopení rozebírané problematiky je každé heslo vybaveno autorským komentářem a usouvztažněno se související judikaturou, aby vynikly širší souvislosti a celkový kontext. Svazek je vybaven rovněž takzvaným ústavním vhledem, tj. důležitými rozhodnutími Ústavního soudu v oblasti finančního práva za sledované období. Publikace díky své srozumitelnosti a systematickému přístupu představuje vynikající pomůcku nejen pro studenty právnických fakult, ale i pro odbornou či laickou veřejnost. (alza.cz)

Podobné produkty ako Musíš znát... Finanční právo (978-80-7552-392-1) , Pracovní právo v bodech s příklady (978-80-7552-637-3)

Právo proti nekalé soutěži (978-80-7552-880-3)

Právo proti nekalé soutěži (978-80-7552-880-3)
Detail

Kniha - autor Daniel Patěk, 228 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Autor se v monografii Právo proti nekalé soutěži pokouší o formulaci „průvodce“ nabízejícího předporozumění a autorovo uchopení deliktního jednání označovaného jako nekalá soutěž. Vychází přitom ze svých dlouholetých zkušeností s touto tematikou. Čtenářům je tak předkládán rozbor deliktu nekalé soutěže a autorovo snažení o konkretizaci obecné roviny zákonné úpravy s využitím bohaté základny judikatorních a doktrinálních závěrů. Publikace nezahrnuje právo proti nekalé soutěži v celé komplexnosti. Zabývá se především rolí a znaky generální klauzule a testem průměrného spotřebitele. Snaží se tedy nalézt odpověď na otázku, jak určit, které jednání je nekalou soutěží a které nikoli. (alza.cz)

Podobné produkty ako Právo proti nekalé soutěži (978-80-7552-880-3) , Republika československá 1918-1939 (978-80-7422-643-4)

Občanské právo hmotné 1 (978-80-7552-187-3)

Občanské právo hmotné 1 (978-80-7552-187-3)
Detail

Kniha - autor Jan Dvořák; Jiří Švestka; Michaela Zuklínová, 436 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Aktualizované a doplněné vydání prvního svazku učebnice občanského práva hmotného, který získal ocenění za nejlepší právnickou publikaci a za nejlepší vysokoškolskou učebnici roku 2013. Kniha je dílem našich předních civilistů, kteří působí v akademické sféře i právní praxi. Zahrnuje výklad týkající se obecné části nového českého soukromého práva. (alza.cz)

Podobné produkty ako Občanské právo hmotné 1 (978-80-7552-187-3) , Ius exklusive právo exklusivity při papežských volbách (978-80-86493-32-9)

Základy pracovního práva EU (978-80-7552-286-3)

Základy pracovního práva EU (978-80-7552-286-3)
Detail

Kniha - autor Jana Komendová, 252 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Po vstupu České republiky do EU ovlivňuje unijní právo významnou měrou podobu českého pracovního práva. Cílem předpisů unijního práva přijímaných v pracovněprávní oblasti je zejména sbližování právních předpisů členských států a zajištění minimální úrovně ochrany zaměstnanců. Předkládaná publikace představuje pracovní právo EU, které je tvořeno úpravou vybraných oblastí souvisejících s výkonem práce na unijní úrovni. Tyto oblasti se týkají zejména fungování jednotného trhu mezi členskými státy a sociální politiky jako jedné z vnitřních politik Unie. V jednotlivých kapitolách jsou rozebrány oblasti pracovního práva upravené právním řádem EU. Kromě předpisů primárního a sekundárního práva je věnována pozornost rozhodovací praxi Soudního dvora EU. (alza.cz)

Podobné produkty ako Základy pracovního práva EU (978-80-7552-286-3) , Kapitoly z mezinárodního dopravního práva ii: c. železniční právo, d. námořní právo (978-80-7552-424-9)

Kapitoly z mezinárodního dopravního práva II: C. Železniční právo, D. Námořní právo (978-80-7552-424-9)

Kapitoly z mezinárodního dopravního práva II: C. Železniční právo, D. Námořní právo (978-80-7552-424-9)
Detail

Kniha - autor Bohumil Poláček, 456 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kapitoly z mezinárodního dopravního práva II (C. Železniční právo, D. Námořní právo) tvoří druhou část připravované trilogie, která navazuje na část první s názvem Kapitoly z mezinárodního dopravního práva I (A. Říční právo, B. Letecké právo) a na niž bude navazovat část třetí nazývající se Kapitoly z mezinárodního dopravního práva III (E. Silniční právo, F. Multimodální právo). Mezinárodní dopravní právo můžeme subsumovat pod právo mezinárodního obchodu, které lze vymezit jako účelově uspořádaný soubor právních norem různého původu a z různých právních odvětví, které spojuje jejich společný účel upravovat právní vztahy vznikající při uskutečňování mezinárodního obchodu a mezinárodního hospodářského styku vůbec. Právní normy uplatňující se při úpravě mezinárodního obchodu jsou tedy normami různé povahy (veřejnoprávní a soukromoprávní) a různého původu (vnitrostátní, evropské i... (alza.cz)

Podobné produkty ako Kapitoly z mezinárodního dopravního práva II: C. Železniční právo, D. Námořní právo (978-80-7552-424-9) , Xslt 2.0 a svg prakticky (978-80-7232-406-4)

Kapitoly z mezinárodního dopravního práva I: A. Říční právo. B. Letecké právo (978-80-7552-133-0)

Kapitoly z mezinárodního dopravního práva I: A. Říční právo. B. Letecké právo (978-80-7552-133-0)
Detail

Kniha - autor Bohumil Poláček, česky Kapitoly z mezinárodního dopravního práva I (A. Říční právo, B. Letecké právo) tvoří první část připravované trilogie, na kterou bude navazovat část druhá s názvem Kapitoly z mezinárodního dopravního práva II (C. Železniční právo, D. Námořní právo) a část třetí nazývající se Kapitoly z mezinárodního dopravního práva III (E. Silniční právo, F. Multimodální právo). Mezinárodní dopravní právo můžeme subsumovat pod právo mezinárodního obchodu, které lze vymezit jako účelově uspořádaný soubor právních norem různého původu a z různých právních odvětví , které spojuje jejich společný účel upravovat právní vztahy vznikající při uskutečňování mezinárodního obchodu a mezinárodního hospodářského styku vůbec. Právní normy uplatňující se při úpravě mezinárodního obchodu jsou tedy normami různé povahy (veřejnoprávní a soukromoprávní) a různého původu (vnitrostátní, evropské i mezinárodní). Vzhledem ke značné šíři materie se kniha... (alza.cz)

Podobné produkty ako Kapitoly z mezinárodního dopravního práva I: A. Říční právo. B. Letecké právo (978-80-7552-133-0) , Při práci (978-80-257-2774-4)

Úvod do studia občanského práva (978-80-7552-703-5)

Úvod do studia občanského práva (978-80-7552-703-5)
Detail

Kniha - autor Vladimír Plecitý; Josef Salač; Jan Bajura, 408 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Vladimír Plecitý; Josef Salač; Jan Bajura, 408 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha představuje přehlednou základní studijní pomůcku ke studiu občanského práva a zaměřuje se na jeho základní instituty. Může být využita i ve výuce dalších předmětů zabývajících se rodinným právem či základy obchodního práva. Výklad je zaměřen zejména k terminologii a institutům zavedeným občanským zákoníkem, jakož i k objasnění jeho filosofi. Může být zdrojem poučení a orientace v občanském právu nejen pro studenty vysokých škol, ale i pro širší laickou veřejnost, popřípadě profese, které v dílčích otázkách aplikují občanský zákoník v praxi. (alza.cz)

Podobné produkty ako Úvod do studia občanského práva (978-80-7552-703-5) , Akcionářské dohody (978-80-7552-784-4)

Musíš znát... Právo cenných papírů (978-80-7552-350-1)

Musíš znát... Právo cenných papírů (978-80-7552-350-1)
Detail

Kniha - autor Petra Polišenská; Marie Hrabalová; Alžběta Perejdová, 112 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tato praktická studijní pomůcka poskytuje čtenáři přehled nejdůležitější judikatury práva cenných papírů za období let 2002 až 2015. Jednotlivé judikáty – ponejvíce Nejvyššího soudu, ale i Ústavního soudu, případně vrchních a krajských soudů – jsou přehledně a heslovitě rozčleněny dle svých názvů. Pro snazší pochopení rozebírané problematiky je každé heslo vybaveno autorským komentářem a usouvztažněno se související judikaturou, aby vynikly širší souvislosti a celkový kontext. Svazek je vybaven rovněž takzvaným ústavním vhledem, tj. důležitými rozhodnutími Ústavního soudu v oblasti práva cenných papírů za sledované období. Publikace díky své srozumitelnosti a systematickému přístupu představuje vynikající pomůcku nejen pro studenty právnických fakult, ale i pro odbornou či laickou veřejnost. (alza.cz)

Podobné produkty ako Musíš znát... Právo cenných papírů (978-80-7552-350-1) , Covid-19 a soukromé právo: otázky a odpovědi (978-80-7400-808-5)

Musíš znát... Trestní právo procesní (978-80-7552-053-1)

Musíš znát... Trestní právo procesní (978-80-7552-053-1)
Detail

Kniha - autor Petra Polišenská, 156 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tato praktická studijní pomůcka poskytuje čtenáři přehled nejdůležitější judikatury trestního práva procesního za období od ledna 2014 do května 2015. Jednotlivé judikáty – ponejvíce Nejvyššího soudu, ale i Ústavního soudu, případně vrchních a krajských soudů – jsou přehledně a heslovitě rozčleněny dle svých názvů. Pro snazší pochopení rozebírané problematiky je každé heslo vybaveno autorským komentářem a usouvztažněno se související judikaturou, aby vynikly širší souvislosti a celkový kontext. Svazek je vybaven rovněž takzvaným ústavním vhledem, tj. důležitými rozhodnutími ÚS v oblasti trestního práva procesního za sledované období. Publikace díky své srozumitelnosti a systematickému přístupu představuje vynikající pomůcku nejen pro studenty právnických fakult, ale i pro odbornou či laickou veřejnost. (alza.cz)

Podobné produkty ako Musíš znát... Trestní právo procesní (978-80-7552-053-1) , Internetové právo (978-80-251-4664-4)

Úvod do mezinárodního práva soukromého (978-80-7552-699-1)

Úvod do mezinárodního práva soukromého (978-80-7552-699-1)
Detail

Kniha - autor Naděžda Rozehnalová; Jiří Valdhans; Klára Drličková; Tereza Kyselovská, 304 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Učebnice autorského kolektivu z katedry mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity poskytuje studentům právnických fakult a dalším zájemcům o právo komplexní výklad problematiky mezinárodního práva soukromého a procesního. Učebnice začíná úvodním vstupem do problematiky včetně historického vývoje a dále podává potřebný výklad pojmů a přehled pramenů mezinárodního práva soukromého a procesního. Čtenářům učebnice dále poskytne nejprve obecný výklad kolizního práva a poté se zaměřuje na konkrétní oblasti – subjekty soukromoprávních poměrů s mezinárodním prvkem, právní jednání a zastoupení, závazky ze smluv a mimosmluvní závazky, věcná práva, právo duševního vlastnictví, dědické právní poměry, rodinné právo, uznání a výkon cizích soudních rozhodnutí a končí kapitolou o právní pomoci. (alza.cz)

Podobné produkty ako Úvod do mezinárodního práva soukromého (978-80-7552-699-1)

Základní práva svazek první Důstojnost (978-80-7552-167-5)

Základní práva svazek první Důstojnost (978-80-7552-167-5)
Detail

Kniha - autor Pavel Molek, 552 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Soubor knih Pavla Molka s podtitulem Lidská práva má neskromnou ambici odpovědět na otázku: jak jsou chráněna různá lidská práva jednotlivce nacházejícího se v jurisdikci České republiky? Hlavním hrdinou tohoto souboru je tedy jednotlivec vzhlížející souběžně k různým sférám, v nichž mají být chráněna jeho lidská práva: zejména k úrovni vnitrostátní, unijní, regionální a univerzální. Všechny uvedené úrovně na něj působí souběžně a právě z tohoto pohledu jsou jednotlivá lidská práva rozebírána. Při výkladu autor hojně používá též soudní rozhodnutí vyprávěná i jako příběhy, tak aby lidská práva nebyla jen popisována, ale i doslova prožívána. Kniha Základní práva/svazek první je třetím dílem tohoto lidskoprávního souboru, a tedy vlastně „volným pokračováním“ knih Právo na spravedlivý proces a Politická práva. Základní práva jsou natolik rozsáhlým tématem, že jim je třeba věnovat dva svazky.... (alza.cz)

Podobné produkty ako Základní práva svazek první Důstojnost (978-80-7552-167-5)

Instituty českého mezinárodního práva soukromého (978-80-7552-501-7)

Instituty českého mezinárodního práva soukromého (978-80-7552-501-7)
Detail

Kniha - autor Naděžda Rozehnalová, 272 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá V předkládané monografii jsou analyzovány základní instituty obecné části kolizního práva, jako jsou kvalifikace, zpětný a další odkaz, předběžná otázka, obcházení zákona, adaptace a další, a jejich pojetí v české právní doktríně. Jak uvádí autorka, řada otázek mezinárodního práva soukromého, které byly donedávna pouze předmětem teoretických diskusí, se po přijetí zákona č. 91/2012 Sb., o mezinárodním právu soukromém, stala také otázkami legislativními. Autorka v monografii představuje hlavní směry uvažování o kolizní metodě, zejména vývoj po tzv. americké kolizní revoluci a vývoj v kontinentálním právu ovlivněný evropskou integrací a jejich vliv na českou doktrínu i legislativu. (alza.cz)

Podobné produkty ako Instituty českého mezinárodního práva soukromého (978-80-7552-501-7)

Sbírka příkladů z obchodního práva (978-80-7552-962-6)

Sbírka příkladů z obchodního práva (978-80-7552-962-6)
Detail

Kniha - autor Stanislava Černá, 400 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - autor Stanislava Černá, 400 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Přepracované, páté vydání učebnice obsahuje příklady z obchodního práva s jejich řešením. Publikace je určena především studentům k procvičování látky, s níž se seznamují na přednáškách, seminářích i studiem učebních textů či s níž se setkávají v praxi, a má pomoci k pochopení širších souvislostí jednotlivých příkladů. Odpovědi na některé položené otázky jsou proto rozpracovány do větší šíře, než jaká je požadována pro řešení příkladů při klauzurních pracích. Příklady mají vést studenty především k užití logiky, systematického i historického výkladu i přemýšlení o účelu právní normy. Proto autoři této učebnice kladou důraz na právní principy, které mají při výkladu a aplikaci konkrétní právní normy a při řešení příkladů nejen interpretační, ale často i subsidiární, případně derogační význam. (alza.cz)

Podobné produkty ako Sbírka příkladů z obchodního práva (978-80-7552-962-6)

Právo, etika a kmenové buňky (978-80-7552-977-0)

Právo, etika a kmenové buňky (978-80-7552-977-0)
Detail

Kniha - autor Martin Šolc, 348 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Výzkum kmenových buněk je jednou z nejslibnějších oblastí moderní biomedicíny. Pohled na výzkum kmenových buněk nemůže být kompletní bez propojení biologické, etické a právní perspektivy. Tato publikace je uceleným analytickým přehledem všech uvedených aspektů. Nejprve představuje biologické základy lékařského využití kmenových buněk a podstatu etické diskuse o přípustnosti daného výzkumu. Stěžejní část knihy je následně věnována relevantní právní úpravě. Analyzovány jsou příslušné mezinárodní dokumenty, ustanovení evropského práva a zejména české právo včetně norem ústavního práva, obecné právní úpravy klinických studií a zákona o výzkumu na lidských embryonálních kmenových buňkách. Autor se rovněž zamýšlí nad spornými otázkami právní odpovědnosti za újmu vzniklou při provádění klinické studie nebo právní povahy lidských embryí in vitro. Kniha je určena nejen odborníkům v oblasti práva,... (alza.cz)

Podobné produkty ako Právo, etika a kmenové buňky (978-80-7552-977-0)

Základy izraelského obchodního práva se zaměřením na právo duševního vlastnictví (978-80-7552-038-8)

Základy izraelského obchodního práva se zaměřením na právo duševního vlastnictví (978-80-7552-038-8)
Detail

Kniha – 112 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá - 112 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha se zaměřuje na představení zahraničního izraelského právního systému, kterému byla v české odborné literatuře prozatím věnována pouze minimální pozornost. Jedná se o unikátní publikaci shrnující vývoj právního systému, uvádí do základů práva obchodního zejména s ohledem na právo vlastnické a smluvní a v návaznosti na to dále představuje systém právní ochrany duševního vlastnictví v otázkách autorských děl, vynálezů, designu či práv na označení, a to včetně prosazování práv z duševního vlastnictví prostřednictvím institutů ochrany před nekalou soutěží nebo práva na ochranu osobnosti. Jedná se o zdroj informací vhodný jak pro odborníky nebo profesionály tak i studenty zabývající se problematikou zahraničních právních systémů. Kniha byla připravena spoluautory Matějem Machů a Martinem Boháčkem v rámci plnění vědecko-výzkumného úkolu grantového projektu... (alza.cz)

Podobné produkty ako Základy izraelského obchodního práva se zaměřením na právo duševního vlastnictví (978-80-7552-038-8)

Pracovní právo v bodech s příklady (978-80-7552-637-3)

Pracovní právo v bodech s příklady (978-80-7552-637-3)
Detail

Kniha - autor Petr Hůrka, 216 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá (alza.cz)

Podobné produkty ako Pracovní právo v bodech s příklady (978-80-7552-637-3)

Musíš znát... Exekuční a insolvenční právo (978-80-7552-395-2)

Musíš znát... Exekuční a insolvenční právo (978-80-7552-395-2)
Detail

Kniha - autor Petra Polišenská; Radka Feberová, 224 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tato praktická studijní pomůcka poskytuje čtenáři přehled nejdůležitější judikatury exekučního a insolvenčního práva za období let 2014 a 2015. Jednotlivé judikáty – ponejvíce Nejvyššího soudu, ale i Ústavního soudu, případně vrchních a krajských soudů – jsou přehledně a heslovitě rozčleněny dle svých názvů. Pro snazší pochopení rozebírané problematiky je každé heslo vybaveno autorským komentářem a usouvztažněno se související judikaturou, aby vynikly širší souvislosti a celkový kontext. Svazek je vybaven rovněž takzvaným ústavním vhledem, tj. důležitými rozhodnutími Ústavního soudu v oblasti exekučního a insolvenčního práva za sledované období. Publikace díky své srozumitelnosti a systematickému přístupu představuje vynikající pomůcku nejen pro studenty právnických fakult, ale i pro odbornou či laickou veřejnost. (alza.cz)

Podobné produkty ako Musíš znát... Exekuční a insolvenční právo (978-80-7552-395-2)

Soustava exekučního práva Soudní řízení nesporné (978-80-7552-237-5)

Soustava exekučního práva Soudní řízení nesporné (978-80-7552-237-5)
Detail

Kniha - autor Václav Hora, 520 stran, česky, imitace kůže Další svazek z ediční řady Klasických právnických děl zpřístupňuje současným čtenářům dvě knihy prof. JUDr. Václava Hory, významného pedagoga, legislativce a teoretika civilního procesu 20. století. Obě knihy autor psal především jako učebnice pro studenty pražské právnické fakulty, ale svým významem obě překročily akademickou půdu. Vznikaly v době, kdy zákonodárci první Československé republiky připravovali základní předpisy nově vzniklého státu. Soustava exekučního práva (1930) byla napsána v době, kdy prof. Hora pracoval na novém civilním soudním řádu, a proto obsahuje také poměrně rozsáhlou kapitolu věnovanou obecným principům exekučního řízení. Knihu Soudní řízení nesporné (1931) vydal prof. Hora krátce po přijetí zákona č. 100/1931 Sb., o základních ustanoveních soudního řízení nesporného, na jehož přípravě se také podílel. V obou knihách se tak vzácně snoubí pohled erudovaného právního vědce a... (alza.cz)

Podobné produkty ako Soustava exekučního práva Soudní řízení nesporné (978-80-7552-237-5)

Teorie finančního práva a finanční vědy (978-80-7552-936-7)

Teorie finančního práva a finanční vědy (978-80-7552-936-7)
Detail

Kniha - autor Michael Kohajda; Milan Bakeš; Radim Boháč, 24 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha zahrnuje teoretické informace ze všech oborů finančního práva a představuje základní zdroj informací studentů předmětu finanční právo a dalších souvisejících předmětů na právnických fakultách. Monografie je rozčleněna na tři části. První z nich se zabývá základy finančního práva a finanční vědy včetně dozoru, kontroly a dohledu. Druhá část se věnuje základům podoborů finančního práva, jako je například rozpočtové a daňové právo, bankovní právo, pojišťovací právo nebo právo kapitálového trhu. Třetí část je pak zaměřena na základy specifických oblastí se vztahem k finančnímu právu – úvěrové, účetní, herní, cenové a mzdové právo či také právo a veřejných zakázek a proti praní špinavých peněz. Ačkoliv je kniha primárně určena pro posluchače právnických fakult při studiu finančního práva, může také nepochybně posloužit jako pomůcka pro zaměstnance... (alza.cz)

Podobné produkty ako Teorie finančního práva a finanční vědy (978-80-7552-936-7)

Postavení úřední osoby v trestním právu (978-80-7552-622-9)

Postavení úřední osoby v trestním právu (978-80-7552-622-9)
Detail

Kniha - autor Marek Fryšták; Josef Kuchta; Jan Provazník; David Čep, 332 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Předkládaná monografie se věnuje problematice trestní odpovědnosti a trestněprávní ochrany tzv. úředních osob, která v současné době patří k velmi diskutovaným tématům. Páchání trestných činů v této oblasti jak úředními osobami, tak proti úředním osobám má velmi negativní dopady na postoje a názory občanů na celkový stav veřejné správy, státní správy a samosprávy a ostatních institucí, v nichž úřední osoby působí. Kolektiv autorů z katedry trestního práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně se snaží postihnout problematiku úředních osob v celé šíři s přihlédnutím k vybraným teoretickým i praktickým hmotněprávním a procesněprávním aspektům. (alza.cz)

Podobné produkty ako Postavení úřední osoby v trestním právu (978-80-7552-622-9)

Kapitoly z mezinárodního dopravního práva III (978-80-7552-789-9)

Kapitoly z mezinárodního dopravního práva III (978-80-7552-789-9)
Detail

Kniha - autor Bohumil Poláček, 448 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kapitoly z mezinárodního dopravního práva III (E. Silniční právo, F. Multimodální právo) tvoří třetí a poslední část trilogie, která navazuje na část první s názvem Kapitoly z mezinárodního dopravního práva I (A. Říční právo, B. Letecké právo) a část druhou, nazvanou Kapitoly z mezinárodního dopravního práva II (C. Železniční právo, D. Námořní právo). Mezinárodní dopravní právo můžeme subsumovat pod právo mezinárodního obchodu, které lze vymezit jako účelově uspořádaný soubor právních norem různého původu a z různých právních odvětví, které spojuje jejich společný účel upravovat právní vztahy vznikající při uskutečňování mezinárodního obchodu a mezinárodního hospodářského styku vůbec. Právní normy uplatňující se při úpravě mezinárodního obchodu jsou tedy normami různé povahy (veřejnoprávní a soukromoprávní) a různého původu (vnitrostátní, evropské i mezinárodní). Vzhledem ke značné... (alza.cz)

Podobné produkty ako Kapitoly z mezinárodního dopravního práva III (978-80-7552-789-9)

Republika Československá 1918-1939 (978-80-7422-643-4)

Republika Československá 1918-1939 (978-80-7422-643-4)
Detail

Kniha - 1024 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Kniha odhaluje úspěchy i nezdary první republiky, na kterou se mnohdy odkazuje jako na vzorPřestože bylo první republice vyměřeno pouhých dvacet let života, je dnes vnímána jako významná etapa našich dějin, jako jakýsi jejich uzlový bod. Při mnoha příležitostech se na ni odkazuje jako na vzor. Občas je ve veřejném prostoru idealizována, a to od médií přes filmové produkce, oficiální festivity, pomníky až po muzejní expozice. Zároveň se při pokusech o její demytizaci někdy sklouzává k bulvarizaci tématu.Republika vznikla z velmi nesourodých regionů, které stály na různých "startovních pozicích" (mentální horizonty, demografie, infrastruktura, náboženská situace, hospodářské poměry atd.). Vytvoření republiky neznamenalo jen změnu správních a hospodářských poměrů: osamostatnění, které se provádělo pod heslem "odrakouštění", se týkalo rovněž idejí jako bylo republikánství nebo "Masarykův humanismus". Jakým... (alza.cz)

Podobné produkty ako Republika Československá 1918-1939 (978-80-7422-643-4)

Přechod práv a povinností a hromadné propouštění (978-80-7552-149-1)

Přechod práv a povinností a hromadné propouštění (978-80-7552-149-1)
Detail

Kniha - autor Nataša Randlová, 140 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Publikace se věnuje úpravě přechodu práv a povinností a s ním často souvisejícím hromadným propouštěním, a to jak na straně převádějícího zaměstnavatele tak zaměstnavatele nabývajícího. Obě tyto úpravy jsou obsaženy v českém zákoníku práce a jsou harmonizovány s evropskými směrnicemi týkajícími se těchto oblastí, jmenovitě směrnicí Rady 2001/23/ES ze dne 12. března 2001 o sbližování právních předpisů členských států týkajících se zachování práv zaměstnanců v případě převodů podniků, závodů nebo částí podniků nebo závodů a směrnicí Rady 98/59/ES ze dne 20. července 1998 o sbližování právních předpisů členských států týkajících se hromadného propouštění. Prostor je také věnován porovnání české právní úpravy s úpravou některých států Evropské unie, zejména v těch oblastech, kde dle názoru autorky Česká republika nevyužila všechny možnosti evropských směrnic a klíčových rozhodnutí... (alza.cz)

Podobné produkty ako Přechod práv a povinností a hromadné propouštění (978-80-7552-149-1)

Úmluvy mezinárodních organizací a české pracovní právo (978-80-7552-607-6)

Úmluvy mezinárodních organizací a české pracovní právo (978-80-7552-607-6)
Detail

Kniha - autor Pavel Janeček, 312 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tato kniha má za cíl seznámit čtenáře s mezinárodními úmluvami, kterými je Česká republika vázána, a které obsahují úpravu různých aspektů pracovního práva. Takových úmluv, ať už přijatých OSN, Radou Evropy nebo Mezinárodní organizací práce, je několik desítek. Kromě obsahu samotných úmluv je popsáno, jak jsou jejich závazky promítnuty do českého právního řádu, zejména norem pracovního práva. V ucelené podobě je takové srovnání zpracováno poprvé, dříve publikované monografie se zabývaly jen jednotlivými oblastmi. (alza.cz)

Podobné produkty ako Úmluvy mezinárodních organizací a české pracovní právo (978-80-7552-607-6)

Zákoník práce Zákon o kolektivním vyjednávání: Praktický komentář (978-80-7552-609-0)

Zákoník práce Zákon o kolektivním vyjednávání: Praktický komentář (978-80-7552-609-0)
Detail

Kniha - autor Jan Pichrt, česky, pevná bez přebalu lesklá Praktický komentář poskytuje komplexní výklad s ohledem na stav textu zákoníku práce platný k 1. 10. 2017, přičemž však zohledňuje fakt, že mnohé změny zákoníku práce, které se staly platnou součástí právního řádu do tohoto data, budou nabývat účinnosti až v průběhu roku 2018 (v textu jsou tak zohledněny veškeré novely až po ty, provedené změnovým zákonem č. 310/2017 Sb., účinné od 1. 6. 2018). Praktičnost prezentovaných výkladů je podpořena pestrou skladbou působišť jednotlivých spoluautorů, kteří působí jako soudci, advokáti, univerzitní učitelé, legislativci, ministerští úředníci, rozhodci, podnikoví právníci. (alza.cz)

Podobné produkty ako Zákoník práce Zákon o kolektivním vyjednávání: Praktický komentář (978-80-7552-609-0)

Age management v organizacích: praktické využití a přínosy (978-80-7552-772-1)

Age management v organizacích: praktické využití a přínosy (978-80-7552-772-1)
Detail

Kniha - autor Hana Urbancová, 260 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Kniha se zabývá nanejvýš aktuálním tématem age managementu, zejména pak dopady změn ve věkové struktuře zaměstnanců v souvislosti s demografickým vývojem, především s ohledem na zajištění optimálního využití potenciálu věkové kategorie 50+. Hlavním cílem monografie je prezentovat ucelenou aktuální teorii k age managementu společně s propojením s výstupy z provedených primárních výzkumů v dané oblasti a je nejen výborným studijním materiálem pro tuto problematiku, ale umožňuje i důkladné seznámení s ní. Publikace je určena personalistům, manažerům organizací, pracovníkům personálních agentur, studentům ekonomických a společenských směrů zabývajících se lidským faktorem i všem ostatním, pro které je problematika uchování znalostí aktuální, potřebná nebo zajímavá. (alza.cz)

Podobné produkty ako Age management v organizacích: praktické využití a přínosy (978-80-7552-772-1)

Musíš znát... Občanské právo procesní: Výběr z důležitých soudních rozhodnutí v občanském právu (978-80-7552-096-8)

Musíš znát... Občanské právo procesní: Výběr z důležitých soudních rozhodnutí v občanském právu (978-80-7552-096-8)
Detail

Kniha – autor Petra Polišenská, 272 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá - autor Petra Polišenská, 272 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Tato praktická studijní pomůcka poskytuje čtenáři přehled nejdůležitější judikatury občanského práva procesního za období od ledna 2014 do září 2015. Jednotlivé judikáty – ponejvíce Nejvyššího soudu, ale i Ústavního soudu, případně vrchních a krajských soudů – jsou přehledně a heslovitě rozčleněny dle svých názvů. Pro snazší pochopení rozebírané problematiky je každé heslo vybaveno autorským komentářem a usouvztažněno se související judikaturou, aby vynikly širší souvislosti a celkový kontext. Svazek je vybaven rovněž takzvaným ústavním vhledem, tj. důležitými rozhodnutími Ústavního soudu v oblasti občanského práva procesního za sledované období. Publikace díky své srozumitelnosti a systematickému přístupu představuje vynikající pomůcku nejen pro studenty právnických fakult, ale i pro odbornou či laickou... (alza.cz)

Podobné produkty ako Musíš znát... Občanské právo procesní: Výběr z důležitých soudních rozhodnutí v občanském právu (978-80-7552-096-8)

Dějiny soukromého práva v střední Evropě: Přehled dějin soukromého práva ve střední Evropě (978-80-7552-492-8)

Dějiny soukromého práva v střední Evropě: Přehled dějin soukromého práva ve střední Evropě (978-80-7552-492-8)
Detail

Kniha - autor Miloslav Stieber; Rudolf Rauscher, 400 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá V ediční řadě Klasických právnických děl vycházejí v jednom svazku dvě právněhistorická díla: Dějiny soukromého práva v střední Evropě od Miloslava Stibera (1930) a Přehled dějin soukromého práva ve střední Evropě od Rudolfa Rauschera (1934). Ačkoli knihy byly vydány s odstupem jen čtyř let, oba autory ve skutečnosti pojil vztah učitele a žáka. Starší z obou právních historiků Miloslav Stieber byl profesorem a vedoucím ročníkových prací Rudolfa Rauschera během jeho studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Mladší Rauscher byl teprve ve druhé polovině 20. let 20. století jmenován profesorem právních dějin na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Oba profesoři byli postaveni před náročný úkol – po vzniku republiky vědecky rozvinout a naplnit nově zaváděný předmět Dějiny soukromého práva ve střední Evropě, a to mimo dosavadní rakouské právní dějiny. Obě... (alza.cz)

Podobné produkty ako Dějiny soukromého práva v střední Evropě: Přehled dějin soukromého práva ve střední Evropě (978-80-7552-492-8)

Pracovní právo v bodech s příklady - 6. vydání (978-80-7552-637-3)

Pracovní právo v bodech s příklady - 6. vydání (978-80-7552-637-3)
Detail

Elektronická kniha - autor autorů kolektiv a Více autorů, 216 stran, česky Šesté aktualizované vydání publikace Pracovní právo v bodech s příklady si klade za cíl přispět svým praktickým přístupem k výuce a výkladu pracovněprávních předpisů. Za pomoci výstižného, převážně bodového vymezení a řešení názorných příkladů vysvětluje základní otázky individuálního pracovního práva. Publikace zohledňuje stav právních předpisů k 1. lednu 2022 a je určena všem, kteří používají pracovněprávní předpisy, zejména studentům práva, personální a právní praxi atd. Autorský tým pod vedením prof. JUDr. Petra Hůrky, Ph.D., tvoří přední čeští odborníci na pracovněprávní problematiku. (alza.cz)

Podobné produkty ako Pracovní právo v bodech s příklady - 6. vydání (978-80-7552-637-3)
Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání: Právo prakticky (978-80-7552-643-4), Aktuální otázky nástupnictví při rodinném podnikání (999-00-017-8922-0), Obchodní právo: podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-7552-333-4), Veřejná podpora v příkladech a poznámkách: právo prakticky (978-80-7552-634-2), Ukončení podnikání (978-80-7552-565-9), Vybrané otázky z přepravy a zasílatelství (978-80-7552-573-4), Zdravotnické právo (978-80-7552-321-1), Sociální právo EU (978-80-7552-701-1), Správní právo: Casebook (978-80-7552-938-1), Československé právo ústavní (978-80-7552-891-9), Stavební smluvní právo (978-80-7552-117-0), Právo mezinárodního obchodu (978-80-7552-770-7), Atmosféra a klima. Aktuální otázky znečištění ovzduší (9788024631189), Obchodní právo – podnikatel, podnikání, závazky s účastí podnikatele (978-80-755-2333-4), Právo proti nekalé soutěži (978-80-7552-880-3), Musíš znát... Finanční právo (978-80-7552-392-1), Musíš znát... Pozemkové právo a právo životního prostředí (978-80-7552-729-5), Právo, etika a kmenové buňky (978-80-7552-977-0), Musíš znát... Právo cenných papírů (978-80-7552-350-1), Musíš znát... Trestní právo procesní (978-80-7552-053-1), Musíš znát... Exekuční a insolvenční právo (978-80-7552-395-2), Pracovní právo v bodech s příklady (978-80-7552-637-3), Republika Československá 1918-1939 (978-80-7422-643-4), Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách (978-80-86493-32-9), Kapitoly z mezinárodního dopravního práva II: C. Železniční právo, D. Námořní právo (978-80-7552-424-9), XSLT 2.0 a SVG prakticky (978-80-7232-406-4), Při práci (978-80-257-2774-4), Akcionářské dohody (978-80-7552-784-4), Covid-19 a soukromé právo: Otázky a odpovědi (978-80-7400-808-5), Internetové právo (978-80-251-4664-4)